Join/Renew Now

Entry Lists - Young Women

Event 500  100 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
 Sponsor: Complete Music
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Shyniqua Allen                   Columbus Jaguar,
  2  Sara Benson                      Speed T&F, Color
  3  Renee Bergeron                   Wca, Omaha, NE
  4  Kawanna Brooks                   Chicago Striders
  5  Johanna Carr                     Seatown Express,
  6  Ebony Carther                    Breeze, NE, NE
  7  Lorrena Dejurnett                Quiet Fire, Los
  8  Katie Duchow                     Unatt Wisconsin
  9  Natasha Gay                      D.A.T.A.C., Denv
 10  Chalonda Goodman                 45 New Horizon,
 11  Kimberly Haberman                Hays Strider
 12  Franchelle Hill                  Wings, missouri
 13  Breanna Hubbard                  45 Running Pant,
 14  Tamia Ingram                     Pacesetters Trk,
 15  Kelly Jacka                      High Voltage Tra
 16  Breionna Jackson                 Flying Jagua, An
 17  Candace Jackson                  Dallas Gold TC,
 18  Raequel Jacobs                   Team Missouri, S
 19  Veronica Jones                   Dallas Gold TC,
 20  Victoria Jordan                  Dallas Gold TC,
 21  Amanda Kuhl                      Npalts, Hanover
 22  Kayla Lee                        Wctc, West Chest
 23  Brianna Martin                   Illinois Storm
 24  Brittany McCord                  NW Exp, Miami, F
 25  Kelcey McKinney                  Northwest Track
 26  Eileen Moran                     Flight TC
 27  Nijah Nelms                      Quiet Fire, Los
 28  Idia Omogiate                    Zephyrs TC
 29  aronica payne                    3D
 30  Alexandria Pegram                Dallas Gold TC,
 31  Brittany Porter                  45 Triple Action
 32  Amber Purvis                     Flying Jagua, An
 33  Ariele Reeves                    Seatown Express
 34  Jacinta Reining                  Titans, Hastings
 35  Cindy Robinson                   Together Elite,
 36  Quanisha Sales                   Knoxville, Nashv
 37  LaKeidra Stewart                 Dallas Gold TC,
 38  Angel Watson                     Mobile Parks
 39  Amber White                      W Park Flye, Orl
 40  Monikkia White                   Flying Jagua, An
 41  Jasmine Williams                 Texas Mvp
 42  Lakeshia Williams                Club Elite O
 43  Serene Williams                  Rising Suns
 44  Sonnisha Williams                Dominion Track C
 45  April Wilson                     06-Awesome TC

Event 501  200 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Ericka Alexander                 Texas Storm Trac
  2  Shyniqua Allen                   Columbus Jaguar,
  3  Lynette Atkinson                 Team Missouri, S
  4  Sara Benson                      Speed T&F, Color
  5  Kawanna Brooks                   Chicago Striders
  6  Johanna Carr                     Seatown Express,
  7  Quinterra Charles                Texas Storm Trac
  8  Charnay Combs                    Seatown Express
  9  Jacquelyn Coward                 Knoxville, Knoxv
 10  Lorrena Dejurnett                Quiet Fire, Los
 11  Natasha Gay                      D.A.T.A.C., Denv
 12  Chalonda Goodman                 45 New Horizon,
 13  Richanda Hall                    Dallas Gold TC,
 14  Stacia Hanneman                  Knoxville, Madis
 15  Franchelle Hill                  Wings, missouri
 16  Teegan Hill                      North Texas Chee
 17  Tamia Ingram                     Pacesetters Trk,
 18  Kelly Jacka                      High Voltage Tra
 19  Breionna Jackson                 Flying Jagua, An
 20  Candace Jackson                  Dallas Gold TC,
 21  Raequel Jacobs                   Team Missouri, S
 22  Jamie Jones                      Willis Camden, C
 23  Shaprice Jones                   Stockton Sai, st
 24  Victoria Jordan                  Dallas Gold TC,
 25  Jawanda King                     45 Sapphire Tra,
 26  Erin Klein                       Unatt Nebr, Papi
 27  Amanda Kuhl                      Npalts, Hanover
 28  Mariayah Lee                     Together Elite,
 29  Miana Lee                        Team Missouri, S
 30  Jerika Lewis                     Flight TC
 31  Brittany McCord                  NW Exp, Miami, F
 32  Kelcey McKinney                  Northwest Track
 33  Kelsey McKorkle                  13 Track Eastern
 34  Eileen Moran                     Flight TC
 35  Idia Omogiate                    Zephyrs TC
 36  Alexandria Pegram                Dallas Gold TC,
 37  Amber Purvis                     Flying Jagua, An
 38  Christina Roberts                Unatt Nebr, Omah
 39  Amber Rozier                     Texas Storm Trac
 40  Quanisha Sales                   Knoxville, Nashv
 41  Tiara Sims                       North Texas Chee
 42  LaKeidra Stewart                 Dallas Gold TC,
 43  Angel Watson                     Mobile Parks
 44  Amber White                      W Park Flye, Orl
 45  Lakeshia Williams                Club Elite O
 46  Serene Williams                  Rising Suns
 47  Sonnisha Williams                Dominion Track C
 48  April Wilson                     06-Awesome TC
 49  Yasmin Woodruff                  Quiet Fire, Los
 50  Tabia Yapp                       Breeze

Event 502  400 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Lauren Atkinson                  Team Missouri, S
  2  Lynette Atkinson                 Team Missouri, S
  3  Dora Baldwin                     Inland Empire, C
  4  Trishawn Battiste                Blazers
  5  Mariah Bowers                    AZ Elete
  6  Danielle Brock                   10 The 747 Track
  7  Veronica Byrant                  Unattached
  8  Samantha Cameron                 Mvtc
  9  Becky Caywood                    Detroit Chee
 10  Kendra Chambers                  Unatt Gulf, miss
 11  Quinterra Charles                Texas Storm Trac
 12  Unique Connor                    Vegas Valley
 13  Brianna Dekine                   Quiet Fire, Los
 14  Jessica Farr                     13 Greensboro Ch
 15  Shannon Franklin                 Unattached OH, O
 16  Lauren Gaines                    Breeze, NE, NE
 17  Regina George                    Zephyrs TC
 18  Danielle Glaeser                 Flying Jagua, An
 19  Victoria Gocht                   United Stars, Dr
 20  Brianna Hall                     Nashvl Illusions
 21  Stacia Hanneman                  Knoxville, Madis
 22  Teegan Hill                      North Texas Chee
 23  Genesis Johnson                  Mvtc
 24  Jamie Jones                      Willis Camden, C
 25  Abby Keane                       Flight TC
 26  Erin Klein                       Unatt Nebr, Papi
 27  Miana Lee                        Team Missouri, S
 28  Ashly Lester                     Fort Collins TC,
 29  Ryan McMurtry                    N Shore Breeze
 30  Akira Mcswain                    Contintl T-Belle
 31  Chinyere Onwudiegwu              W Park Flye, Orl
 32  Brittany Pringley                Unattached, Miam
 33  Leslie Reed                      Flying Jagua, An
 34  Kya Riley                        Pacesetters Trk,
 35  Tiara Sims                       North Texas Chee
 36  Brandy Swann                     13 Track Eastern
 37  Adrienne Thomas                  Unatt Dakotas
 38  Briyanni Thomas                  Texas Storm Trac
 39  Turquoise Thompson               Together Elite,
 40  Clarrisa Toomer                  Lancaster Lightn
 41  Chantesean White                 Tall City Ch

Event 503  800 Meter Run Young Women Prelims
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Jennifer Abercrumbie             Lv's Cheetahs
  2  Trishawn Battiste                Blazers
  3  Janessa Benn                     Nadia, Pittsburg
  4  Molly Cashman                    IA United TC
  5  Rubeneisha Cooper                Texas Storm Trac
  6  Brianna Dekine                   Quiet Fire, Los
  7  Ariel Dempsey                    Unattached MI
  8  Ansherae Devine                  Vegas Valley
  9  Jasmine Garcia                   Community TC
 10  Regina George                    Zephyrs TC
 11  Stevie Gildehaus                 Spokane Mercury,
 12  Victoria Gocht                   United Stars, Dr
 13  Ali Gress                        Flyers, Bellevue
 14  Brianna Hall                     Nashvl Illusions
 15  Ryanna Henderson                 13 Track Eastern
 16  Sami Henke                       IA United TC
 17  Amber Key-Murphy                 Lancaster Lightn
 18  Lauren Moran                     South Central At
 19  Kkemdilim Okwumabua              Golden Eagles
 20  Brittany Phillips                Flyers, Omaha, N
 21  Shanae Porter                    Kansas Flyer
 22  Holly Rhode                      Zephyrs TC
 23  Ashley Seymour                   10 Mach Los TC,
 24  Samantha Silva                   Unatt San Diego,
 25  Joelle Slater                    Pacific Unit, sa
 26  Chalyce Stancil                  Sprint South
 27  Amanda Stevens                   Roseville Expres
 28  Amanda Sumner                    05 Litchfield Tr
 29  Samantha Thompson                CS Striders, Col
 30  Landon Wachter                   Team Missouri, J
 31  Elizabeth Whitney                Track Houston Tr
 32  Kelsey Wiliamson                 Real Training, H
 33  Kathryn Zebrowski                Unatt Oklahoma

Event 504  1500 Meter Run Young Women Prelims
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Jennifer Abercrumbie             Lv's Cheetahs
  2  Allison Bedonie                  Aat, Albuquerque
  3  Janessa Benn                     Nadia, Pittsburg
  4  Kelli Budd                       Flyers, Omaha, N
  5  Molly Cashman                    IA United TC
  6  Kylie Fitzgerald                 Track Houston Tr
  7  Claudia Gonzalez                 Vegas Lightn
  8  Ali Gress                        Flyers, Bellevue
  9  Brissia Montalvo                 Life Sports, TX,
 10  Katie Mullican                   Terre Haute
 11  Chelsea Pettit                   Startan
 12  Brittany Phillips                Flyers, Omaha, N
 13  Ashley Seymour                   10 Mach Los TC,
 14  Katharine Showalter              45 Quicksilver,
 15  Samantha Silva                   Unatt San Diego,
 16  Gloria Sosa                      Reno Tahoe A, Ca
 17  Ericka Stam                      Team Xtreme
 18  Chalyce Stancil                  Sprint South
 19  Jessica Stewart                  Track Houston Tr
 20  Angela Sumerall                  Contintl T-Belle
 21  Amanda Sumner                    05 Litchfield Tr
 22  Samantha Thompson                CS Striders, Col
 23  Ashley Wolkomir                  Kansas Flyer
 24  Kathryn Zebrowski                Unatt Oklahoma

Event 505  3000 Meter Run Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Allison Bedonie                  Aat, Albuquerque
  2  BreAnna Briggs                   Kansas Flyer
  3  Dana Dolejsi                     Northwest Flyers
  4  Kylie Fitzgerald                 Track Houston Tr
  5  Bianca Garcia                    Aat, Albuquerque
  6  Stevie Gildehaus                 Spokane Mercury,
  7  Claudia Gonzalez                 Vegas Lightn
  8  Reyna Gutierrez                  Corona Panth, Co
  9  Catriona McClowry                Aurora Flyers
 10  Brittany Phillips                Flyers, Omaha, N
 11  Brandi Schumacher                12 Asheville, Wa
 12  Katharine Showalter              45 Quicksilver,
 13  Althea Smith                     Blazers, Denver,
 14  Gloria Sosa                      Reno Tahoe A, Ca
 15  Chalyce Stancil                  Sprint South
 16  Angela Sumerall                  Contintl T-Belle
 17  Elizabeth Vega                   Rising Stars Tra
 18  Maegan Whiting                   13 North Wake, W
 19  Ashley Wolkomir                  Kansas Flyer

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Alyssa Allison                   Team Missouri, H
  2  Megan Bennett                    13 NC Unattached
  3  Kelli Budd                       Flyers, Omaha, N
  4  Melody Chern                     Go Bananas, Cerr
  5  Dana Dolejsi                     Northwest Flyers
  6  Frances Dougherty                13 G'Boro Pacese
  7  Amanda Dunlap                    Northwest Flyers
  8  Becca Fagerlind                  IA United TC
  9  Mercie Fantroy                   13 G'Boro Pacese
 10  Kylie Fitzgerald                 Track Houston Tr
 11  Sarah Higgens                    Fast Feat, Green
 12  Raquel Lemire                    Unatt Oregon, Be
 13  Alison Motor                     Pacific Unit, sa
 14  Jillian Ourada                   Flyers, Omaha, N
 15  Rebekah Phillips                 Umoja Track Club
 16  Chelsea Sites                    Wilmington Flyer
 17  Lynnea Sjoerdsma                 CS Gold Rush, Co
 18  Amanda Whowell                   Unatt Illinois
 19  Jordan Williams                  Flyers, Glenwood

Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Reini Brickson                   Miami Valley, OH
  2  Rebecca Katz                     06-Park Racewalk
  3  Mercedes Mancha                  Elgin Sharks
  4  Kimberly Muncie                  No Limits, TX, T
  5  Ashley Ott                       Shooting Stars
  6  Jamia Perry                      10 Full Speed At
  7  Allison Snochowski               Una New Jersey,

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women Prelims
===============================================================================
 Sponsor: Henry Doorly Zoo
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Tomika Acie                      East Allegheny,
  2  Cailine Andrews                  Ardmore Track Cl
  3  Dinesha Bean                     Knoxville, Memph
  4  Kendria Burton                   Mesquite Friends
  5  Samantha Collins                 Arizona Flames,
  6  Jacquelyn Coward                 Knoxville, Knoxv
  7  Amanda Daniels                   Community TC
  8  Mallory Davis                    05 Litchfield Tr
  9  Monisha Davis                    Inland Empire, F
 10  Karynn Dunn                      Inland Empire, D
 11  London Finley                    Quiet Fire, Los
 12  Jessica Flax                     Texas Storm Trac
 13  Donique' Flemings                Sacs, Ft.Worth,
 14  Kayla Grafel                     Unatt Mo Valley
 15  DanHeisha Harding                Northwest Track
 16  Danielle Hill                    North Texas Chee
 17  Lauren Jackson                   Flying Jagua, An
 18  LaQuona Lee                      Dominion Track C
 19  Christina Manning                10 The 747 Track
 20  Dakota McCoy                     River City Elite
 21  Courtney McKibben                Rockford Fire
 22  Erin Morris                      Team Xtreme
 23  Nia Muhammad                     Zephyrs TC
 24  Chinyere Onwudiegwu              W Park Flye, Orl
 25  April Pate                       Inland Empire, R
 26  Brianna Patton                   Colorado Flyers,
 27  Jasmine Patton                   North Alabam
 28  Kaitlyne Perrill                 Pacesetters Trk,
 29  Maya Pressley                    City of Lauderhi
 30  Morgan Price                     Tri County E, Re
 31  Celeste Robinson                 Breeze, Omaha, N
 32  Sarah Schireman                  South Central At
 33  Precious Selmon                  Unatt Ozark, MO,
 34  Ashley Shaw                      Draft Pick A
 35  Nevada Sorenson                  Unatt Dakotas
 36  Kala Stepter                     Pops
 37  Briana Stewart                   Unatt Pacific NW
 38  Jasmin Stowers                   55 QuickStriders
 39  Sophia Treakle                   12 Asheville
 40  Sherice Walker                   13 Durham Stride

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women Prelims
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Maya Anderson                    Future TC
  2  Cailine Andrews                  Ardmore Track Cl
  3  Doris Anyanwu                    10 Hummingbird T
  4  Sonni Austin                     45 D.C. Express,
  5  Takieshyanna Banks               Zephyrs TC
  6  Lenette Battle                   Vegas Valley
  7  Dinesha Bean                     Knoxville, Memph
  8  Sara Benson                      Speed T&F, Color
  9  Kylie Brown                      Roseville Expres
 10  Lavernia Cameron                 NW Exp, Miami, F
 11  Glennisha Campbell               06-Ruff Kutz Tr
 12  Brittnay Crabb                   Inland Empire, F
 13  Mallory Davis                    05 Litchfield Tr
 14  Markeisha Dudley                 Lancaster Lightn
 15  Becca Fagerlind                  IA United TC
 16  London Finley                    Quiet Fire, Los
 17  Donique' Flemings                Sacs, Ft.Worth,
 18  Rochaline Francois               One Shot TC, Hom
 19  Shaquanda Gainey                 Willis Camden, C
 20  Chelsey Hall                     Michigan Accel
 21  DanHeisha Harding                Northwest Track
 22  Danielle Hill                    North Texas Chee
 23  Mara Hood                        Breeze
 24  Jasmine Jackson                  Dashers TC, East
 25  Dakota McCoy                     River City Elite
 26  Akira Mcswain                    Contintl T-Belle
 27  Ashley Miknis                    Real Training, B
 28  Tatiana Miller                   Texas Storm Trac
 29  Nia Muhammad                     Zephyrs TC
 30  Chinyere Onwudiegwu              W Park Flye, Orl
 31  Jillian Ourada                   Flyers, Omaha, N
 32  Christine Ristow                 Fox Athletics, C
 33  Amber Rozier                     Texas Storm Trac
 34  Alexandria Smith                 IL Bombers
 35  Jarie Smoot                      Pacesetters Trk,
 36  Nevada Sorenson                  Unatt Dakotas
 37  Ashley Starks                    Lancaster Lightn
 38  Kala Stepter                     Pops
 39  Jasmin Stowers                   55 QuickStriders
 40  Turquoise Thompson               Together Elite,
 41  Sophia Treakle                   12 Asheville
 42  Stacia Watts                     North Alabam
 43  Jenny Zahn                       Unatt Wisconsin

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women Prelims
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  02 Y Speed TC
     3)                                 4) Amber Sanders
  2  13 Durham Striders TC
     1) Sherice Walker                  2) Jacinda Evans
     3) Brittany Wilkins                4) Montrece Jordan
     5) Molly Harkavy                   6)
  3  3-D Elite
     1) janae johnson                   2) shaniqua jones
     3) aireka shaw                     4) aronica payne
  4  45 Sapphire
     1) Kennisha Holden                 2) Shay Marks
     3) Olivia Nash                     4) Apryl Johnson
     5) Santeria Moses                  6) Jawanda King
  5  55 Quick Striders
     1) Jasmin Stowers                  2) Raquel Sullivan
     3) Antavia Owens                   4) Jorde Farmer
     5) Synethia Freeman                6) Da'Kera Rever-Streater
  6  Allegiance Athletic Club, Inc.
     1) Monique Shellmire               2) Alexandria Strong
     3) Kayla Greer                     4) Anaiah Rhodes
  7  Arizona Rising Suns
     1) Serene Williams                 2) Nony Onyeador
     3) Kalina Lowe                     4) Brittany Colter
     5) Emily Ramey                     6)
  8  Bellevue Breeze
     1) Tabia Yapp                      2) Celeste Robinson
     3) Saidah Yapp                     4) Lauren Gaines
  9  Club Elite Of Birmingham
     1) Beonka Wilson                   2) Lakeshia Williams
     3) Nicole Charley                  4) Erika Saxton
 10  Dallas Gold TC
     1) Richanda Hall                   2) Alexandria Pegram
     3) LaKeidra Stewart                4) Victoria Jordan
     5) Veronica Jones                  6) Candace Jackson
 11  Dominion Track Club
     1) LaQuona Lee                     2) Tomika Story
     3) Sonnisha Williams               4) Tralanda Todd
 12  Flight TC
     1) Molly Chlum                     2) Abby Keane
     3) Jerika Lewis                    4) Sarah Lonergan
     5) Eileen Moran                    6) Joyce Otuwa
 13  Flying Jaguars
     1) Leslie Reed                     2) Amber Purvis
     3) Monikkia White                  4) Breionna Jackson
     5) Jessica Sargeson                6) Lauryn Newson
 14  Flying Jaguars  'B'
     1) Lindsay Roach                   2) Lauren Jackson
     3) Kathleen Hitchens               4) Danielle Glaeser
 15  Fort Collins Track Club
     1) Jessie Evitt                    2) Alyssa Guy
     3) Ashly Lester                    4)
 16  Lancaster Lightning
     1) Markeisha Dudley                2) Davier Godsey
     3) Ambra McCuin                    4) Alicia Peterson
     5) Ashley Starks                   6) Clarrisa Toomer
     7) Ashley McCain                   8)
 17  Mobile Parks Recreation Dept
     1) Erina Houston                   2) Janae Jones
     3) Simone Pugh                     4) Angel Watson
 18  North Shore Breeze
     1) Taelor Lanier                   2) Candice Magee
     3) Tiffany Wynn                    4) Ryan McMurtry
 19  Okc Sprinters
     1) Jasmere Love                    2) Takoya Simpkins
     3) Ivory Dantzler                  4) Shanee Harris
     5) Iasha Keller                    6)
 20  Pacesetters Track Club
     1) Zakirah James                   2) Tamia Ingram
     3) Kaitlyne Perrill                4) Jarie Smoot
     5) Tichelle Brant                  6)
 21  Quiet Fire
     1) Shereese Cutler                 2) Lorrena Dejurnett
     3) London Finley                   4) Nijah Nelms
     5) Charnell Price                  6) Yasmin Woodruff
 22  Roseville Express Track Club
     1) Alicia Chambers                 2) Arianna Dixon
     3) Jennifer Morrison               4) Kylie Brown
     5) Amanda Herrera                  6) Amanda Stevens
 23  Seatown Express
     1) Ariele Reeves                   2) Ariana Jones
     3) Charnay Combs                   4) Johanna Carr
 24  Silver Springs Spartans Track
     1) Kennaye Lewis                   2) Uniqua Taylor
     3) Kaya Senaya                     4) Amber Leazer
     5) Joshlynn Eaton                  6) Shalesa Smith
 25  Together Elite
     1) Frances Chase-Dunn              2) Tajaneece Robertson
     3) Destiny Gammage                 4) Mariayah Lee
     5) Cindy Robinson                  6)
 26  Track Houston Track
     1) Brittan'e Gaines                2) Whitney Harris
     3) Tramisha McGrew                 4) Candance Springer
 27  Track Unlimited (Tn)
     1) Tia Peters                      2) Virlisa Pryor
     3) Cenita Hudson                   4) Danielle Cash
 28  Valley United Track Club
     1) Taryn Campos                    2) Catherine Ray
     3) Angela Liou                     4) Lindsay Cooper
 29  Zephyrs TC
     1) Catia Cooper                    2) Kristal Gordon
     3) Idia Omogiate                   4) Maggie Paloucek
     5) Brittany Robbins                6) Angela Thomas

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women Prelims
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  02 Y Speed TC
     1) Hilary Higgs                    2) Katrina Marrone
     3) Brittany Mitchell               4) Kaitlyn Morell
     5) Jamila Van Norden               6) Karen Dowe
  2  10 Hummingbird T&F Club
     1) Vanessa Jules                   2) Christina Mason
     3) Arielle Statham                 4) Bethany Htyer
     5) Brittany Hyter                  6) Doris Anyanwu
  3  13 Greensboro Champions
     1) Crystal Webley                  2) Kaneisha Williams
     3) Radiance Basden                 4) Jessica Farr
  4  13 Track Eastern Carolina
     1) Tiffanie Downing                2) Brandy Swann
     3) Kelsey McKorkle                 4) Jayvonna Bowman
     5) Elizabeth White                 6)
  5  Bellevue Breeze
     1) Lauren Gaines                   2) Mara Hood
     3) Saidah Yapp                     4) Celeste Robinson
     5) Tabia Yapp                      6)
  6  Club Elite Of Birmingham
     1) Beonka Wilson                   2) Lakeshia Williams
     3) Erika Saxton                    4) Funderlethia Pruitt
  7  Dallas Gold TC
     1) Alexandria Pegram               2) Candace Jackson
     3) LaKeidra Stewart                4) Victoria Jordan
     5) Veronica Jones                  6) Richanda Hall
  8  Flight TC
     1) Molly Chlum                     2)
     3) Abby Keane                      4) Jerika Lewis
     5) Eileen Moran                    6)
     7) Joyce Otuwa                     8)
  9  Flying Jaguars
     1) Danielle Glaeser                2) Leslie Reed
     3) Lindsay Roach                   4) Amber Purvis
     5) Breionna Jackson                6) Monikkia White
     7) Jessica Sargeson                8)
 10  Fort Collins Track Club
     1) Jessie Evitt                    2) Alyssa Guy
     3) Ashly Lester                    4)
 11  Inland Empire Sprinters
     1) April Pate                      2) Brittnay Crabb
     3) Monisha Davis                   4) Dora Baldwin
 12  Iowa United Track Club
     1) Becca Fagerlind                 2) Molly Cashman
     3) Sami Henke                      4) Deanna Flood
     5) Michaela Jones                  6)
 13  Lancaster Lightning
     1) Markeisha Dudley                2) Ambra McCuin
     3) Alicia Peterson                 4) Ashley Starks
     5) Clarrisa Toomer                 6) Ashley McCain
 14  Mississippi Valley Track Club
     1) Samantha Cameron                2) Genesis Johnson
     3) Brianna Runge                   4) AG Bradford
 15  Okc Sprinters
     1) Jasmere Love                    2) Iasha Keller
     3) Ivory Dantzler                  4) Shanee Harris
     5) Takoya Simpkins                 6)
 16  Quiet Fire
     1) London Finley                   2) Yasmin Woodruff
     3) Shereese Cutler                 4) Nijah Nelms
     5) Charnell Price                  6) Lorrena Dejurnett
 17  Roseville Express Track Club
     1) Kylie Brown                     2) Alicia Chambers
     3) Arianna Dixon                   4) Amanda Herrera
     5) Jennifer Morrison               6) Amanda Stevens
 18  Team Missouri
     1) Landon Wachter                  2) Lynette Atkinson
     3) Lauren Atkinson                 4) Miana Lee
 19  Texas Storm Track Club
     1) Jessica Flax                    2) Quinterra Charles
     3) Briyanni Thomas                 4) Dallas Whitney Rose
     5) Amber Rozier                    6) Ericka Alexander
 20  Vegas Valley TC
     1) Unique Connor                   2) Ansherae Devine
     3) Marica King                     4) Jessica Osteen
     5) Lenette Battle                  6) Sharonte Marshall
     7) Delvonya Johnson                8)
 21  Zephyrs TC
     1) Kristal Gordon                  2) Idia Omogiate
     3) Maggie Paloucek                 4) Brittany Robbins
     5) Angela Thomas                   6)
 22  Zephyrs TC  'B'
     1) Catia Cooper                    2) Kristal Gordon
     3) Nia Muhammad                    4) Margaret Mysz
     5) Maggie Paloucek                 6) Holly Rhode

Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  13 Track Eastern Carolina
     1) Brandy Swann                    2) Allie Johnson
     3) Ashley Ferrell                  4) Ryanna Henderson
  2  Chicago Striders TC
     1) Porschia Gatewood               2) Imari Mason
     3) Iisszzttaaddaa Snoddy           4) Monet Washington
  3  Cornhusker Flyers
     1) Kelli Budd                      2) Jessica Dexter
     3) Ali Gress                       4) Brittany Phillips
  4  Houston Heat Track Team
     1) Sojourner Brown                 2) Chelsea Jackson
     3) Lauren Reese                    4) Monaye Turner
  5  Iowa United Track Club
     1) Becca Fagerlind                 2) Molly Cashman
     3) Sami Henke                      4) Deanna Flood
  6  Kansas Flyers Track Team
     1) Faith Miller                    2) Shanae Porter
     3) Amanda Callaway                 4) BreAnna Briggs
  7  Kansas Flyers Track Team  'B'
     1) Katy File                       2) Briana Bruna
     3) Ashley Wolkomir                 4) Hillary Dickey
  8  Lv's Cheetahs
     1) Jennifer Abercrumbie            2) Kristen Clark
     3) Rachel Luehrs                   4) Jordan Porter
  9  Team Missouri
     1) Lauren Atkinson                 2) Lynette Atkinson
     3) Lauren Johnson                  4) Landon Wachter
 10  Texas Storm Track Club
     1) Briyanni Thomas                 2) Denisha Hardeman
     3) Rubeneisha Cooper               4) Meiah Tellison
 11  Track Houston Track
     1) Kylie Fitzgerald                2) Cassandra Skinner
     3) Jessica Stewart                 4) Elizabeth Whitney
 12  Vegas Valley TC
     1) Ansherae Devine                 2) Delvonya Johnson
     3) Jessica Osteen                  4) Marica King
 13  Zephyrs TC
     1) Emily Reavis                    2) Holly Rhode
     3) Kylie Ziolkawski                4) Lizzy Lusk

Event 513  High Jump Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Renee Anderson                   Northwest Track
  2  Brigetta Barrett                 North Texas Chee
  3  Jessica Bragg                    Wildcats TC, Ali
  4  Amy Bramlett                     Track Houston Tr
  5  Tyler Burke                      Angelic Flyers
  6  Veronica Byrant                  Unattached
  7  Janelle Clayton                  06-Unatt MAC
  8  Victoria Claytor                 Heat, TX, TX
  9  Samantha Collins                 Arizona Flames,
 10  Petra Davis                      Future TC
 11  Regina George                    Zephyrs TC
 12  Kayla Grafel                     Unatt Mo Valley
 13  Kayla Greer                      Allegiance A, Po
 14  Ashley Henry                     Inland Empire, F
 15  Aura Jakutyte                    Aurora Flyers
 16  Vanessa Jules                    10 Hummingbird T
 17  Lauren Laszczak                  Tucson Elite
 18  LaQuona Lee                      Dominion Track C
 19  Anne Martin                      Unatt Nebr, Dave
 20  Kelli Massengale                 Unatt Iowa
 21  Tramisha McGrew                  Track Houston Tr
 22  Lauryn Newson                    Flying Jagua, An
 23  Frances Pavao                    Robin Hood T, Sh
 24  Janet Plonka                     Zephyrs TC
 25  Maya Pressley                    City of Lauderhi
 26  Andrea Richardson                Warrior Trac, Be
 27  Jessica Sargeson                 Flying Jagua, An
 28  Jillanna Scanlan                 Unatt Nebr, Plat
 29  Krystle Schade                   City of Lauderhi
 30  Jessica Shadley                  Texas Express TC
 31  McKenna Slack                    Jets, Lincoln, N
 32  Joelle Slater                    Pacific Unit, sa
 33  Kristin Smith                    Wctc, Harleysvil
 34  Nevada Sorenson                  Unatt Dakotas
 35  Jennifer Stutland                Unattached KY
 36  Victoria Tench                   Ndtfc, Sewell, N
 37  Haley Vaughn                     45 Carrollton P,
 38  Salena Weekly                    10 DC Parks and,
 39  Summer Winters                   Unatt Colorado,

Event 514  Pole Vault Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Lydia Arias                      45 GA Unattached
  2  Chelsea Barr                     YMCA Team Idaho,
  3  Laura Bedsole                    Hoover Parks and
  4  Aubrie Bowers                    Unatt Minnesota
  5  Tasha Clark                      Greater Spokane,
  6  Kylee Clement                    Unatt Oklahoma
  7  Bethany Dumas                    01-Augusta Track
  8  Morgan Dunning                   Greater Spokane,
  9  Kellie Fegter                    Unatt Nebr, Hold
 10  Rachel Fisher                    Club Vaultitue,
 11  Pia Goodman                      Unatt Illinois
 12  Jocelyn Henline                  10 PV Unattached
 13  Amanda Herrera                   Roseville Expres
 14  Hali Hodge                       Wilmington Flyer
 15  Kayla Kamaka                     Roseville Expres
 16  Shelby Kennard                   Club Vaultitue,
 17  Kristin Killough                 Unatt Nebr, Hold
 18  Rachel Leuthold                  Unatt Mo Valley
 19  Karlye Marshall                  CS Striders, Col
 20  Katja Mastens                    Breeze, Bellevue
 21  Gianna Mirabelli                 Unatt Indiana
 22  Demi Payne                       Unatt South Texa
 23  Lacey Sanchez                    New Heights
 24  Melissa Sandoval                 Sierra Foothill,
 25  Laura Shuneman                   Unatt Minnesota
 26  Samantha Stenzel                 Unattached KY
 27  Catherine Street                 Willamette S, Wi
 28  Chelsea Taylor                   55 SC Unattached
 29  Theresa Waybright                YMCA Team Idaho,
 30  Alex Weatherly                   Ultimate High, A
 31  Megan Weller                     Flight TC
 32  Natalie Willer                   Flyers, Elkhorn,

Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Ericka Alexander                 Texas Storm Trac
  2  Alitta Boyd                      Oakland Pal, Uni
  3  Kawanna Brooks                   Chicago Striders
  4  Teryni Buckner                   Southern Eagles,
  5  Janelle Campbell                 Beaver YMCA, Bea
  6  Nicole Charley                   Club Elite O
  7  Kristen Clark                    Lv's Cheetahs
  8  Samantha Collins                 Arizona Flames,
  9  Sanerica Davis                   Track Houston Tr
 10  Karynn Dunn                      Inland Empire, D
 11  Andrea Geubelle                  Flying Aj's, Uni
 12  Kayla Greer                      Allegiance A, Po
 13  Kimberly Haberman                Hays Strider
 14  Sarah Jones                      After Burner Tra
 15  Olivia Koehler                   Unatt Ozark, O'F
 16  Dambour Lewis                    Quiet Fire, Los
 17  Diane Lindsey                    IL Bombers
 18  Racheal Mack                     Heat, TX, TX
 19  Sharonte Marshall                Vegas Valley
 20  Charde Mayne                     Tucson Elite
 21  Ambra McCuin                     Lancaster Lightn
 22  Kelcey McKinney                  Northwest Track
 23  Reva Mobley                      Dayton Gems-Elit
 24  Krystina Muhammad                Wltc, Newark, DE
 25  Lauryn Newson                    Flying Jagua, An
 26  Joyce Otuwa                      Flight TC
 27  Brittany Porter                  45 Triple Action
 28  Maya Pressley                    City of Lauderhi
 29  Melissa Preston                  SS Spartans
 30  Tricia Prososki                  Unattached
 31  Erin Reid                        Long Beach Sprin
 32  Jacinta Reining                  Titans, Hastings
 33  Christina Roberts                Unatt Nebr, Omah
 34  Krystle Schade                   City of Lauderhi
 35  Precious Selmon                  Unatt Ozark, MO,
 36  Shalesa Smith                    SS Spartans
 37  Jarie Smoot                      Pacesetters Trk,
 38  Tomika Story                     Dominion Track C
 39  Shekinah Taylor                  South East M
 40  Adrienne Thomas                  Unatt Dakotas
 41  Brandi Wade                      Shooting Stars
 42  Pearline Walker                  45 Baldwin Coun,
 43  Sherice Walker                   13 Durham Stride
 44  Olivia Ward                      High Voltage Tra
 45  Crishawn Williams                13 Carolina Eagl
 46  Sonnisha Williams                Dominion Track C
 47  Beonka Wilson                    Club Elite O
 48  Melanie Woods                    W Park Flye, Orl

Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Kiara Anderson                   Zephyrs TC
  2  Radiance Basden                  13 Greensboro Ch
  3  Alitta Boyd                      Oakland Pal, Uni
  4  Kawanna Brooks                   Chicago Striders
  5  Bria Bryant                      Southern Eagles,
  6  Rachael Butenko                  Unatt Pacific NW
  7  Kristen Carson                   Unatt Oklahoma
  8  Nicole Charley                   Club Elite O
  9  michelle chea                    Heat, TX, TX
 10  Erika Cho                        Unatt Pacific, S
 11  Samantha Collins                 Arizona Flames,
 12  Shereese Cutler                  Quiet Fire, Los
 13  Amanda Daniels                   Community TC
 14  Ashli Dryden                     Hays Strider
 15  Karynn Dunn                      Inland Empire, D
 16  Alexandria Evans                 Rising Stars Tra
 17  Jacinda Evans                    13 Durham Stride
 18  Rochaline Francois               One Shot TC, Hom
 19  Shaquanda Gainey                 Willis Camden, C
 20  Kristin Gallow                   C.L. Athletic St
 21  Andrea Geubelle                  Flying Aj's, Uni
 22  Kimberly Haberman                Hays Strider
 23  Julie Hebert                     Unatt Wisconsin
 24  Champagne Houston                SC Running Couga
 25  Kayla Jackson                    13 Track Eastern
 26  Alexandra Killings               Breeze
 27  Racheal Mack                     Heat, TX, TX
 28  Ambra McCuin                     Lancaster Lightn
 29  Kelcey McKinney                  Northwest Track
 30  Krystina Muhammad                Wltc, Newark, DE
 31  Sam Nielson                      YMCA Team Idaho,
 32  Brittany Porter                  45 Triple Action
 33  Dallas Whitney Rose              Texas Storm Trac
 34  Krystle Schade                   City of Lauderhi
 35  Alexandria Smith                 IL Bombers
 36  Shalesa Smith                    SS Spartans
 37  Briana Stewart                   Unatt Pacific NW
 38  Tomika Story                     Dominion Track C
 39  Shekinah Taylor                  South East M
 40  Olivia Ward                      High Voltage Tra
 41  Anna Weigandt                    Breeze, Gretna,
 42  Alex White                       Colorado Flyers,
 43  Emily Wilkensen                  Tachyon, NE, NE
 44  Melanie Woods                    W Park Flye, Orl

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Anna Albrecht                    Comets, Pullman,
  2  Michelle Anumba                  Inland Empire
  3  Naomi Atkins                     55 QuickStriders
  4  Anna Avila                       Fort Collins TC,
  5  Caitlin Browning                 Hoover Parks and
  6  Lavernia Cameron                 NW Exp, Miami, F
  7  Kourtney Chism                   Dashers TC, East
  8  Ashley Clasen                    59 Unatt LI
  9  Maria Cress                      Unatt Montana, D
 10  Kara Dorsey                      East Allegheny
 11  Lauren Eickemeyer                Northwest Flyers
 12  Samantha Gable                   Unatt Indiana
 13  Caitlin Gannaway                 Unatt Indiana
 14  Jennifer Goss                    Peak Perform
 15  Jennifer Hamilton                Unatt Pacific NW
 16  Alyssa Hasslen                   McMinnville, She
 17  Takiah Helton                    02 Y Speed TC, S
 18  Rebekah Hoppis                   Hoover Parks and
 19  Amy Kubat                        Unatt Minnesota
 20  Adrienne Lettow                  Platte River TC,
 21  Amber Lutmer                     West O, Omaha, N
 22  Lauren McCullough                Falcon Track Clu
 23  Bridget McNeill                  Gtr Medina T C
 24  Lachel Milander                  Unatt Nebr, Pier
 25  Zuri Moraga                      Quiet Fire
 26  cierra newman                    W Park Flye, Orl
 27  Stacia Newton                    Heavenly TC, Arl
 28  Adriana Oliva                    Flying Jagua, An
 29  Erin Pendleton                   Unattached OH
 30  Kearsten Peoples                 Unatt Mo Valley
 31  Breanna Radford                  45 Throw 1 Deep,
 32  Lynette Rincon                   Heat, TX, TX
 33  Jillian Rushin                   Team Missouri, J
 34  Genevieve Rybicki                Worlds Longe, Wi
 35  kelsey samuels                   Texas Throwbacks
 36  Breanna Shupe                    West O, Omaha, N
 37  Taylor Stitt                     New World Track,
 38  Aunjanae Stovall                 Unatt So Califor
 39  Emily Vannoy                     10 Mountain Expr
 40  Brittney Waller                  55 QuickStriders
 41  Hannah Wilkins                   Illini Heat

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Anna Albrecht                    Comets, Pullman,
  2  Myshauna Alexander               LA Jets Girls, L
  3  Naomi Atkins                     55 QuickStriders
  4  Anna Avila                       Fort Collins TC,
  5  Caitlin Browning                 Hoover Parks and
  6  Lavernia Cameron                 NW Exp, Miami, F
  7  Raivyn Chancellor                55 QuickStriders
  8  Ashley Clasen                    59 Unatt LI
  9  Maria Cress                      Unatt Montana, D
 10  Victoria Dominguez               Unatt New Mexico
 11  Katie Finck                      Let It Fly T
 12  Samantha Gable                   Unatt Indiana
 13  Jennifer Goss                    Peak Perform
 14  Rebekah Hoppis                   Hoover Parks and
 15  Krystle Howard                   Let It Fly T
 16  Elyssia Johson                   Ardmore Track Cl
 17  Ashley Kenney                    Greater Spokane,
 18  Amy Kubat                        Unatt Minnesota
 19  Amber Lutmer                     West O, Omaha, N
 20  Margo Matiks                     Wildcats TC, Ali
 21  Bridget McNeill                  Gtr Medina T C
 22  Rita Mobley                      Wltc, Middletown
 23  Stacia Newton                    Heavenly TC, Arl
 24  Adriana Oliva                    Flying Jagua, An
 25  Erin Pendleton                   Unattached OH
 26  Kari Prena                       Unattached MI
 27  Alix Richards                    Unatt Mo Valley
 28  Lynette Rincon                   Heat, TX, TX
 29  Linda Rueff                      Chino Pumas, Chi
 30  Jillian Rushin                   Team Missouri, J
 31  Genevieve Rybicki                Worlds Longe, Wi
 32  kelsey samuels                   Texas Throwbacks
 33  chasity thomas                   Texas Throwbacks
 34  Kristian Trent                   Unatt Nebr, Omah
 35  Emily Vannoy                     10 Mountain Expr
 36  Brittney Waller                  55 QuickStriders
 37  Morgan Wilken                    Unatt Nebr, Bloo

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Myshauna Alexander               LA Jets Girls, L
  2  Evalina Baker                    Wings, missouri
  3  Jasmine Baskerville              13 Greensboro Ch
  4  Mckenzie Chaumont                Lake Area Ex
  5  Maria Cress                      Unatt Montana, D
  6  Christa Cwiek                    Dynamo
  7  Patricia Damron                  45 Sequoyah, Woo
  8  Mallory Dreyer                   Marion Swamp Fox
  9  Jennifer Goss                    Peak Perform
 10  Chelsea Hedenland                Sierra Foothill,
 11  Nicole Honeman                   West O, Omaha, N
 12  Andrea Hopkins                   Unatt Oregon
 13  Rebekah Hoppis                   Hoover Parks and
 14  Krystle Howard                   Let It Fly T
 15  Victoria Imbesi                  Worlds Longe, Es
 16  Lauren Jackson                   Flying Jagua, An
 17  Emily Kersting                   McMinnville, McM
 18  Bianca Mata                      Flyers, Omaha, N
 19  Lauren McCullough                Falcon Track Clu
 20  Gabrielle Menser                 Unatt Oklahoma
 21  Amelia Mtchell                   Club Olympia, La
 22  Sam Nielson                      YMCA Team Idaho,
 23  Adriana Oliva                    Flying Jagua, An
 24  Liana Pitman                     Team San Die
 25  Lynette Rincon                   Heat, TX, TX
 26  Kalie Rover                      Northwest Flyers
 27  Jillian Rushin                   Team Missouri, J
 28  Kai Schmidt                      Unatt Oregon, La
 29  Victoria Tench                   Ndtfc, Sewell, N
 30  Kristian Trent                   Unatt Nebr, Omah
 31  Ardie Williams                   Tucson Elite
 32  Kylie Ziolkawski                 Zephyrs TC

Event 520  Hammer Throw Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Courtney Atkinson                West O, Omaha, N
  2  Evalina Baker                    Wings, missouri
  3  Jessica Bell                     Unatt Oregon, Cl
  4  Katherine Bragg                  45 Throw 1 Deep,
  5  Ashley Clasen                    59 Unatt LI
  6  Katie Finck                      Let It Fly T
  7  Jessie Gerdes                    Unatt Oregon, Da
  8  Jennifer Goss                    Peak Perform
  9  Chelsea Hedenland                Sierra Foothill,
 10  Krystle Howard                   Let It Fly T
 11  Emily Keene                      Let It Fly T
 12  Ashley Lair                      Team Olympians T
 13  Amber Lutmer                     West O, Omaha, N
 14  Gabrielle Menser                 Unatt Oklahoma
 15  Krysten Musshorn                 05 Unatt CT
 16  Brittany Myers                   Peak Perform, Su
 17  Ashley Parker                    Wings, missouri
 18  Erin Pendleton                   Unattached OH
 19  Molly Pengilly                   West O, Omaha, N
 20  Breanna Radford                  45 Throw 1 Deep,
 21  Alix Richards                    Unatt Mo Valley
 22  Kalie Rover                      Northwest Flyers
 23  Jillian Rushin                   Team Missouri, J
 24  Victoria Tench                   Ndtfc, Sewell, N

Event 521  Heptathlon Young Women
===============================================================================
     Name                        Year Team
===============================================================================
  1  Kiara Anderson                   Zephyrs TC
  2  Michelle Anumba                  Inland Empire
  3  Nefertiti Beckett                Memphis Hurdlers
  4  Jessica Bragg                    Wildcats TC, Ali
  5  Kawanna Brooks                   Chicago Striders
  6  Samantha Collins                 Arizona Flames,
  7  Nicole Emborski                  Chautauqua Strid
  8  Annie Huyler                     02 Sugarloaf Mt
  9  Mallory Muckenstrum              Bell Athletics
 10  Nia Muhammad                     Zephyrs TC
 11  Sam Nielson                      YMCA Team Idaho,
 12  Katie O'Grady                    KC Flyers
 13  Shannon Reachard                 CS Striders, Col
 14  Gwendolyn Ricco                  Texas Express TC
 15  Madelyn Ricco                    Texas Express TC
 16  Victoria Robinson                45 Ruff Riders,
 17  Precious Selmon                  Unatt Ozark, MO,
 18  McKenna Slack                    Jets, Lincoln, N
 19  Amanda Stevens                   Roseville Expres
 20  Elizabeth Wilson                 Unatt Minnesota
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx