Join/Renew Now

Results

4x400 Meter Relay Bantam Boys
===================================================================
       Nat'l: N 4:09.48  6/26/2011   Speed City TC, Speed City TC
                         J. Johnson, D Mars, J. Wilcox, T. McDonald
     JO Meet: J 4:10.69  7/31/2011   Speed City TC-1533, Speed City
                         J Johnson, D Mars, T Mcdonald, J Wilcox
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 15-Vegas Speed  'A'                                 4:23.27Q  4
     1) Carr, Jamaal 02                 2) Johnson, Elijah 02
     3) Jones, Jeramiah 02              4) Wright, Marcus 02
  2 02-Juventus TC  'A'                                 4:24.63Q  2
     1) Bellefleur, David 02            2) White, Isaac 03
     3) St-Fleur, Steven 02             4) Tavares, Payton 03
  3 15-Speed City TC  'B'                               4:31.64Q  3
     1) Davis, Raesjon 02               2) Hawkins, Hassani 02
     3) Howard, Jaylend 03              4) Jordan, Mehki 02
  4 15-Speed City TC  'A'                               4:34.15Q  1
     1) Adams, Tyler 02                 2) Alexander, Denzel 02
     3) Mitchell, Jaiden 02             4) Williams, Macen 02
  5 13-High Voltage  'A'                                4:26.82q  2
     1) Robertson, Deshon 02            2) Wood, Joshua 03
     3) Graves, Nasir 03                4) Hickman, Nolan 03
  6 15-Imani Speedcity Compton  'A'                     4:34.32q  1
     1) Booth, Davon 02                 2) Encinas, Robert 02
     3) Favor, Brian 02                 4) Morrow, Gary 03
  7 12-Track Houston Youth TC  'A'                      4:41.65q  3
     1) Brooks, Joshua 02               2) Brown, Aristide 02
     3) Wands, Bryce 03                 4) Singleton, Kentrell 02
  8 16-Fasst Track And Field Club  'A'                  4:42.35q  2
     1) Antoine-Pompey, Sebastian 02    2) Russell, Zion 03
     3) Drewery, Chase 02               4) Gray, Spencer 03
  9 02-Cambria Youth Association T  'A'                 4:44.06   1
     1) Adams, John 03                  2) Brown, Jordan 03
     3) DeLee, Glenn 02                 4) Minor, Jordan 02
 10 16-Glenarden TC  'A'                                4:44.84   1
     1) Miller, Daniel 02               2) Price, Osei 02
     3) Stevenson, Christopher 02       4) Smith, Derrionne 02
 11 09-Eastside Steppers TC  'A'                        4:47.47   4
     1) Hardison, Jalen 03              2) Hardison, Jermaine 03
     3) Simpkins, DeJion 02             4) Watts, Charlie 02
 12 16-Track Express TC  'A'                            4:48.30   3
     1) Alexander, Jordan 02            2) Husbands, Leron 02
     3)                                 4) McDaniel, Mordecai 02
 13 03-Carolina Elite Track And Fi  'A'                 4:50.57   4
     1) Adkins, Tharon 03               2) Brown, Eric 03
     3) Isenberg, Niklas 02             4) Miller, Donovan 02
 14 14-Umoja TC  'A'                                    4:51.55   1
     1) Alexander, Elijah 03            2) Menezes, Tanay 02
     3) Lee, Kurtis 02                  4) Waltz, Aaron 03
 15 10-Do Right Educational Sports  'A'                 4:54.51   4
     1) Adams, Quaron 03                2) Love, Demetris 02
     3) Vaughn, Martin 02               4) Wheaton, Markye 03
 16 02-Cambria Youth Association T  'B'                 4:55.68   3
     1) Comer, Anthony 03               2) Fulton, Marlil 03
     3) Gentry, Eric 03                 4) Smith, Karon 03
 17 12-Texas Storm TC  'A'                              4:56.86   2
     1) Flynn, Darien 03                2) Lewis, Brandon 02
     3) Pernetter, Micah 02             4) Roberts, Chase 03
 18 03-Baldwin Jets  'A'                                4:57.22   3
     1) Brown, Quaveon 02               2) Bullard, Javon 02
     3) Simmons, Amani 03               4) Watkins, Darique 02
 19 16-Full Speed Athletics Inc  'A'                    4:58.69   4
     1) Parker, Kyle 02                 2) Caster, Christian 02
     3) Fish, Jerlen 02                 4) White, Brent 02
 20 01-Notre Dame TC  'A'                               5:00.50   4
     1) Bakraqi, Leart 02               2) Medina, Daniel 03
     3) Negrete, Miguel 02              4) Rincon, Christian 02
 21 02-Penn Hills Eagles TC  'A'                        5:05.11   1
     1) Butts, Noah 02                  2) McCoy-Morant, Josiah 03
     3) Pitts, Antonio 03               4) Roach, Noel 03
 22 02-Willingboro TC  'A'                              5:08.82   3
     1) Bembridge, Devon 02             2) Jean-Baptiste, Joshua 03
     3) Maxwell-Patterson, Rahmier 03   4) Owens, Amiri 02
 23 16-Hummingbird TC  'A'                              5:09.47   2
     1) Lambe, Norlian 03               2) Otto, Enow 02
     3) Crawford, Corey 02              4) Gordon, Mikhail 02
 24 03-East End Lightning TF Youth  'A'                 5:09.47   2
     1) Baylor, Quenton 02              2) Booker, Nicholas 03
     3) Jackson, David 02               4) Reid, Isiah 03
 25 03-Team Blaze  'A'                                  5:13.11   3
     1) Donalson, Kevin 03              2) Mitchell, David 02
     3) Morant, Jabari 02               4) Walker, Cameron 03
 26 06-Southwest Mississippi Roadr  'A'                 5:23.49   4
     1) Anderson, Drekevion 02          2) Anderson, Jadarius 03
     3) Jones, Quincy 03                4) Singleton, Dezarion 02
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx