Join/Renew Now

Complete Results
* denotes non-US Citizens

     W30 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               12.35   2.4 
    *McIntyre, Inga          W32 Greater Milw             12.56   2.4 
 
W35 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Kristy           W37 Waterloo Tra             12.92   2.0 
  2 Johnson, MaryLou         W38 SC Striders              13.14   2.0 
  3 Touya, Kimberly          W36 2nd Wind Tra             13.36   2.0 
  4 Merritt, Deaneen         W39 Nubian Strid             13.67   2.0 
  5 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             13.76   2.0 
 
W40 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
   *Birade, Dena            W40 Canada                   12.50Q  1.9  2 
  1 Murphy, Toccata          W42 Carolinas Tr             12.81Q -0.8  1 
  2 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat             12.69Q  1.9  2 
  3 Brant, Monica            W41 So Cal Track             12.83Q -0.8  1 
  4 Downing-Hill, Tasha      W42 Unattached               13.51q  1.9  2 
  5 Boyd, Sarah              W42 Waterloo Tra             13.67q  1.9  2 
  6 *Awidi, Lillian          W44 Uganda                   13.84q  1.9  2 
  7 Walker, Melanie          W43 Carolinas Tr             13.88q -0.8  1 
    *Edwards, Deaneth        W40 Jamaica                  14.06  -0.8  1 
  8 Kennedy-Johnson, Daphne  W43 Nubian Strid             14.52  -0.8  1 
 
W40 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat             12.51   2.0 
  2 Brant, Monica            W41 So Cal Track             12.61   2.0 
  3 Murphy, Toccata          W42 Carolinas Tr             12.66   2.0 
  4 Downing-Hill, Tasha      W42 Unattached               13.52   2.0 
  5 Walker, Melanie          W43 Carolinas Tr             13.69   2.0 
  6 Boyd, Sarah              W42 Waterloo Tra             13.76   2.0 
    *Birade, Dena            W40 Canada                   12.29   2.0 
    *Awidi, Lillian          W44 Uganda                   14.10   2.0 

W45 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Renee         W48 Unattached               12.84Q  0.7  2 
  2 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall             13.62Q  2.5  1 
  3 Lawson, Sarah            W49 Greater Bost             13.68Q  2.5  1 
  4 McCarthy, Sue            W49 Mass Velocit             13.72Q  0.7  2 
  5 Schutt, Lori             W47 Unattached               13.70q  2.5  1 
  6 Mulazim, Jamie           W45 Southwest Sp             13.83q  2.5  1 
  7 Scott, Menka             W45 Unattached               14.01q  0.7  2 
  8 Rath, Terri              W48 Athena Track             14.12q  0.7  2 
  9 Shearer-Hannah, Amanda   W46 Greater Bell             14.23   2.5  1 
 10 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             14.98   2.5  1 
 11 Carty, Linda             W46 Southwest Sp             15.61   0.7  2 
 12 Egipciaco, Patricia      W47 Unattached               15.71   0.7  2 
 
W45 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Henderson, Renee         W48 Unattached               12.49   2.0 
  2 McCarthy, Sue            W49 Mass Velocit             13.52   2.0 
  3 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall             13.61   2.0 
  4 Schutt, Lori             W47 Unattached               13.65   2.0 
  5 Scott, Menka             W45 Unattached               13.81   2.0 
  6 Lawson, Sarah            W49 Greater Bost             13.89   2.0 
  7 Rath, Terri              W48 Athena Track             13.96   2.0 
 
W50 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palmer, Liz              W52 Golden West              13.61   1.2 
  2 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             14.36   1.2 
  3 De Witt, La Vonda        W53 Atlanta Trac             14.37   1.2 
  4 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             14.77   1.2 
  5 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life              15.34   1.2 
  6 Fox, Vicki               W53 Unattached               15.37   1.2 
  7 Arnold, Linda            W50 Unattached               15.94   1.2 
  8 Rogers-Adkinson, Diana   W50 Unattached               16.14   1.2 
 
W55 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Woodward, Loretta        W58 Atlanta Trac             14.43Q  1.2  2 
  2 Hanscom, Rita            W58 SC Striders              14.77Q  0.5  1 
  3 Gooch, Cherylyn          W55 Nubian Strid             15.06Q  1.2  2 
  4 Johns-Rees, Gail         W57 Mass Velocit             15.32Q  0.5  1 
  5 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              15.59q  1.2  2 
  6 Kay, Mary-Chris          W58 Toledo Alive             16.63q  0.5  1 
  7 Allen, Lois              W55 Unattached               17.13q  1.2  2 
  8 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac             17.50q  0.5  1 
  9 Rewolinski, Leah         W58 Unattached               19.74   0.5  1 
 10 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               21.85   1.2  2 
 
W55 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Woodward, Loretta        W58 Atlanta Trac             14.30   2.6 
  2 Gooch, Cherylyn          W55 Nubian Strid             14.84   2.6 
  3 Johns-Rees, Gail         W57 Mass Velocit             15.16   2.6 
  4 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              15.70   2.6 
  5 Kay, Mary-Chris          W58 Toledo Alive             16.49   2.6 
  6 Allen, Lois              W55 Unattached               17.38   2.6 
 
W60 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barnes, Jane             W60 Unattached               14.31   4.0 
  2 Forde, Lorna             W60 Atoms Track              14.47   4.0 
  3 Matthews, Brenda         W63 SC Striders              14.58   4.0 
 
W65 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renfro, Patti            W65 So Cal Track             16.12   3.5 
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             16.44   3.5 
  3 Sarnaik, Sharada         W66 Playmakers E             16.60   3.5 
  4 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia             16.88   3.5 
  5 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             20.13   3.5 
 
W70 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders              15.06   0.9 
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track             16.65   0.9 
  3 Robinson, Mary           W70 Unattached               17.72   0.9 
  4 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             18.49   0.9 
  5 Simpson, Jane            W71 Golden West              22.33   0.9 
 
W75 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jordan, Barbara          W76 Mass Velocit             17.01   1.6 
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             18.67   1.6 
  3 Chou, Fei-Mei            W77 Unattached               20.89   1.6 
    *Bortignon, Christa      W75 Canada                   16.65   1.6  

W80 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi    W84 So Cal Track             27.36   1.0 
 
W90 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                   27.41   1.0 
 
M30 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bynum, Desmond           M31 Unattached               10.46   2.4 
  2 Burnett, Sean            M30 Unattached               10.66   2.4 
  3 Tutskey, Daniel          M32 Unattached               10.74   2.4 
  4 Nguyen, Benjamin         M30 Nubian Strid             11.21   2.4 
  5 Smith, Bryan             M30 SS Track Club            11.26   2.4 
  6 Jones, Anthony           M33 Greater Milw             11.46   2.4 
  7 Wilks, Quinton           M31 Unattached               11.72   2.4 
  8 Wasowski, Kuba           M31 SC Striders              11.76   2.4 
  9 Thompson, La Roi         M33 Tnt Internat             12.16   2.4 
 
M35 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Delisle, Rawle           M37 Central Park             10.71   3.6 
  2 Mcclelland II, Belgie    M35 Unattached               10.86   3.6 
  3 Ho, Thachvu              M36 Unattached               11.38   3.6 
  4 Owens Jr, Earl           M38 Unattached               11.46   3.6 
  5 Miller, Eugene           M37 Over The Hil             12.57   3.6 
  6 Alford, Michael          M39 Unattached               12.78   3.6 
    *Ibarreta, Xavier        M36 Canada                   11.90   3.6  

M40 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
   *Williams, Christopher   M40 So Cal Track             10.95Q  0.7  2 
  2 Mack, Jeffery            M40 Unattached               11.15Q  1.6  1 
  3 Denning, Matt            M41 Unattached               11.25Q  1.6  1 
  4 Pittman, Lyndell         M40 Unattached               11.36Q  0.7  2 
  5 Wichman, Scott           M41 Unattached               11.43q  1.6  1 
  6 Prince, Eric             M43 Southwest Sp             11.44q  0.7  2 
  7 Peete, Tecumseh          M42 Atlanta Trac             11.51q  0.7  2 
  8 Drummond, Don            M43 Atlanta Trac             11.63q  1.6  1 
  9 Fields, Clinton          M40 Tnt Internat             11.95   1.6  1 
 10 Ali, Mohamed             M42 Tnt Internat             12.04   0.7  2 
 11 Blackman, Joe            M41 Unattached               12.46   0.7  2 
 12 Padgett, Calvin          M43 Unattached               12.70   1.6  1 
    *Ambrose, Blaisw         M41 Canada                   13.16   0.7  2 
 13 Powell, LaCharles        M40 Unattached               14.75   1.6  1 
 
M40 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Mack, Jeffery            M40 Unattached               11.12  -0.7 
  2 Denning, Matt            M41 Unattached               11.35  -0.7 
  3 Pittman, Lyndell         M40 Unattached               11.40  -0.7  11.392
  4 Prince, Eric             M43 Southwest Sp             11.40  -0.7  11.394
  5 Peete, Tecumseh          M42 Atlanta Trac             11.54  -0.7 
  6 Drummond, Don            M43 Atlanta Trac             11.69  -0.7 
  7 Wichman, Scott           M41 Unattached               11.76  -0.7 
    *Williams, Christopher   M40 So Cal Track             10.48  -0.7  

M45 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gosa, Duane              M46 Team Ohio Tr             11.88Q -0.2  2 
  2 Merriweather, Eric       M48 Sprint Athle             12.26Q  1.7  1 
  3 Aurelien, Clinton        M46 Unattached               11.92Q -0.2  2 
  4 Jackson Sr, Lionel       M47 Glenarden Tr             12.51Q  1.7  1 
  5 Cormier, John            M45 Southwest Sp             12.25q -0.2  2 
  6 Parris, Russell          M48 Unattached               12.65q -0.2  2 
  7 Olive, James             M45 Unattached               13.24q  1.7  1 
  8 Hreib, Kennan            M46 Unattached               13.54q -0.2  2 
  9 Culpepper, Clifton       M49 Nubian Strid             14.20  -0.2  2 
 10 Ovares, Guido            M45 Unattached               14.94   1.7  1 
 
M45 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Aurelien, Clinton        M46 Unattached               11.70   3.5 
  2 Gosa, Duane              M46 Team Ohio Tr             11.73   3.5 
  3 Merriweather, Eric       M48 Sprint Athle             12.13   3.5 
  4 Parris, Russell          M48 Unattached               12.26   3.5 
  5 Jackson Sr, Lionel       M47 Glenarden Tr             12.42   3.5 
  6 Olive, James             M45 Unattached               13.18   3.5 
 -- Cormier, John            M45 Southwest Sp               DNF   3.5 
 -- Hreib, Kennan            M46 Unattached                 DNF   3.5 
 
M50 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tissenbaum, Allan        M52 Houston Elit             11.54Q  2.1  2 
  2 Barnwell, Val            M54 Unattached               11.61Q  1.8  1 
  3 Waller, Michael          M54 Christ Life              12.08Q  2.1  2 
  4 Disalvo III, Tony        M52 Tnt Internat             12.10Q  1.8  1 
  5 Neumann, David           M52 Mass Velocit             12.18q  2.1  2 
  6 *Dell, Howard            M50 So Cal Track             12.22q  2.1  2 
  7 Butler, Lovell           M52 Tnt Internat             12.33q  2.1  2 
  8 Granowski, Scott         M51 Greater Phil             12.35q  1.8  1 
  9 Scissum, Arthur          M51 Unattached               12.62   2.1  2 
 10 Foster, Robert           M50 So Cal Track             12.64   1.8  1 
 11 Quick, Brian             M51 Unattached               12.82   1.8  1 
 12 Janusey, Michael         M54 Unattached               12.94   2.1  2 
 13 Ricci, Brien             M53 Unattached               13.16   1.8  1 
 14 Novelli, Rich            M54 Unattached               13.23   2.1  2 
 15 Dennis, Timothy          M51 Unattached               13.30   1.8  1 
 16 Purcell, Jason           M54 Unattached               13.35   1.8  1 
 17 Finley, Lawrence         M54 Over The Hil             13.62   1.8  1 
 18 Kidd, Michael            M50 Ann Arbor Tr             14.14   2.1  2 
 
M50 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tissenbaum, Allan        M52 Houston Elit             11.42   1.6 
  2 Barnwell, Val            M54 Unattached               11.59   1.6 
  3 Waller, Michael          M54 Christ Life              11.81   1.6 
  4 Neumann, David           M52 Mass Velocit             12.11   1.6 
  5 Disalvo III, Tony        M52 Tnt Internat             12.21   1.6 
  6 Granowski, Scott         M51 Greater Phil             12.59   1.6 
  7 Butler, Lovell           M52 Tnt Internat             12.62   1.6 
    *Dell, Howard            M50 So Cal Track             13.38   1.6 
 
M55 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas             12.00Q -0.1  2 
  2 Krulee, Marty            M55 Houston Elit             12.06Q  0.6  3 
  3 Davis, Craig             M55 Houston Elit             12.28Q  0.4  1 
  4 Jones, Thomas            M58 Maryland Mas             12.29Q -0.1  2 
  5 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             12.40Q  0.4  1 
    *Gould, Stephen          M55 2nd Wind Tra             12.69Q  0.6  3 
  6 Graf, Timothy            M55 Unattached               12.41q  0.4  1 
  7 Edwards, William         M56 Unattached               12.65q  0.4  1 
  8 McConnell, Chris         M55 Mass Velocit             12.66  -0.1  2 
  9 Johnson, Robert          M55 Unattached               12.78   0.6  3 
 10 Hastings, Mark           M57 Houston Elit             12.96  -0.1  2 
 11 Kelley, Charles          M58 Mass Velocit             13.06  -0.1  2 
 12 Cummings, Steve          M56 SC Striders              13.21   0.4  1 
 13 Sebree Jr, Clarence      M58 Unattached               13.22   0.4  1 
 14 Schoffman, Jim           M59 Mass Velocit             13.24   0.6  3 
 15 Jurica, John             M57 Unattached               13.38  -0.1  2 
 16 Shufelt, Michael         M57 Unattached               13.40   0.6  3 
 17 Rewolinski, Thomas       M58 Unattached               13.50   0.4  1 
 18 Schroeder, George        M55 Unattached               13.66   0.6  3 
 19 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             14.10   0.6  3 
 20 Dziagwa, David           M55 Unattached               14.92  -0.1  2 
 21 Snodgrass, Ernie         M59 Big River Ru             15.10   0.4  1 
 22 Stewart, Victor          M56 Unattached               19.36  -0.1  2 
 -- Richardson, Robert       M59 SC Striders                DNF   0.6  3 
 
M55 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas             11.76   1.2 
  2 Krulee, Marty            M55 Houston Elit             11.88   1.2 
  3 Jones, Thomas            M58 Maryland Mas             12.12   1.2 
  4 Davis, Craig             M55 Houston Elit             12.13   1.2 
  5 Edwards, William         M56 Unattached               12.40   1.2 
  6 Graf, Timothy            M55 Unattached               12.42   1.2 
  7 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             12.53   1.2 
    *Gould, Stephen          M55 2nd Wind Tra             12.84   1.2 
 
M60 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bill            M61 Houston Elit             12.13Q -0.5  2 
  2 Allie, Charles           M64 Houston Elit             12.43Q  0.5  1 
  3 Bryant, N Z              M62 Unattached               12.92Q -0.5  2 
  4 Hale, Lester             M60 Unattached               13.16Q  0.5  1 
  5 Stucki, Ernie            M62 SC Striders              13.19q -0.5  2 
  6 Powell, Charles          M60 So Cal Track             13.21q -0.5  2 
  7 Bowne, George            M61 Unattached               13.23q -0.5  2 
  8 Wright, Alfred           M60 Unattached               13.43q  0.5  1 
  9 Worthington, Freddy      M61 Unattached               13.82q  0.5  1 
 10 Zlobicki, Zbigy          M62 Unattached               13.87   0.5  1 
 11 Guerra, Anthony          M64 Unattached               14.19   0.5  1 
    *Acolatse, Joachim       M64 Philadelphia             14.32   0.5  1 
 12 Frontino, James          M62 Tnt Internat             14.96   0.5  1 
 13 Vash, James              M61 Philadelphia             15.63  -0.5  2 
 
M60 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M61 Houston Elit             11.83   0.6 
  2 Allie, Charles           M64 Houston Elit             12.33   0.6 
  3 Stucki, Ernie            M62 SC Striders              12.93   0.6 
  4 Hale, Lester             M60 Unattached               12.97   0.6 
  5 Bowne, George            M61 Unattached               13.13   0.6 
  6 Powell, Charles          M60 So Cal Track             13.17   0.6 
  7 Wright, Alfred           M60 Unattached               13.41   0.6 
 
M65 100 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Covey, Bruce             M65 Unattached               12.94Q  2.3  1 
  2 Whitley Sr, Stan         M66 SC Striders              13.24Q  0.5  2 
  3 Parker, Richard          M65 Unattached               13.37Q  0.5  2 
  4 Hathcock, Lloyd          M65 Team Ohio Tr             13.61Q  2.3  1 
  5 Johnson, Ron             M66 Houston Elit             13.39q  0.5  2 
  6 Milewski, Paul           M67 Unattached               13.67q  2.3  1 
  7 Leslie, Will             M67 Christ Life              13.72q  2.3  1 
  8 Montgomery, Paul         M66 Unattached               14.31q  0.5  2 
  9 Etter, James             M65 Unattached               14.34q  0.5  2 
 10 Snyder, Gary             M69 Mass Velocit             15.01   0.5  2 
 11 Sanders, John            M66 Unattached               15.03   2.3  1 
 12 Biacofsky, John          M67 Over The Hil             15.12   0.5  2 
 13 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached               15.69   2.3  1 
 14 Burns, Michael           M69 Prairie Stri             16.84   2.3  1 
 
M65 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Whitley Sr, Stan         M66 SC Striders              12.74   2.2 
  2 Covey, Bruce             M65 Unattached               12.99   2.2 
  3 Johnson, Ron             M66 Houston Elit             13.10   2.2 
  4 Hathcock, Lloyd          M65 Team Ohio Tr             13.13   2.2 
  5 Parker, Richard          M65 Unattached               13.36   2.2 
  6 Milewski, Paul           M67 Unattached               13.59   2.2 
  7 Etter, James             M65 Unattached               13.95   2.2 
  8 Montgomery, Paul         M66 Unattached               13.97   2.2 
 
M70 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Albert         M72 Potomac Vall             13.51   2.3 
  2 Johnson, J Thomas        M71 Team Ohio Tr             13.68   2.3 
  3 Bowles, Steven           M72 Unattached               13.88   2.3 
  4 Byrd, Jerry              M71 Unattached               13.92   2.3 
  5 Schurr, Avital           M70 Unattached               14.68   2.3 
  6 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached               14.80   2.3 
  7 Lytle, Hank              M70 Unattached               15.09   2.3 
  8 Sawyer, Dale             M74 Unattached               22.47   2.3 
 
M75 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lida, Robert             M75 Houston Elit             13.49   0.4 
  2 McKisson, Richard        M75 Colorado Mas             14.78   0.4 
  3 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             15.37   0.4 
  4 Leggitt, James           M77 Unattached               15.88   0.4 
  5 Gray, Ronald             M79 Unattached               16.34   0.4 
  6 Siegel, Dan              M77 Unattached               17.34   0.4 
  7 Dobrovolny, Pierre       M78 Midwest Mast             17.52   0.4 
 
M80 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Harry             M82 Midwest Mast             15.23   2.9 
  2 Summerlin, Joe           M80 Houston Elit             15.63   2.9 
  3 Greenwald, Jack          M84 Over The Hil             16.66   2.9 
  4 Byers, Howard            M84 Midwest Mast             17.20   2.9 
 
M85 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Melville, William        M85 Unattached               16.72   2.3 
  2 Buursema, John           M85 Unattached               20.05   2.3 
  3 Soller, Richard          M85 Unattached               20.52   2.3 
  4 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             24.23   2.3 
 
M90 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               19.86   1.1 
  2 Rogers, Orville          M94 Unattached               23.18   1.1 
 
M95 100 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bulkley, Daniel          M95 Southern Ore             27.59   1.1 
 
W30 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               26.39  -3.2 
    *McIntyre, Inga          W32 Greater Milw             26.73  -3.2 
 
W35 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dendy, Latrica           W39 U.S. Elite I             25.53  -1.3 
  2 Harris, Kristy           W37 Waterloo Tra             26.47  -1.3 
  3 Johnson, MaryLou         W38 SC Striders              27.50  -1.3 
  4 Touya, Kimberly          W36 2nd Wind Tra             27.82  -1.3 
  5 Merritt, Deaneen         W39 Nubian Strid             28.69  -1.3 
  6 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             28.92  -1.3 
 
W40 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murphy, Toccata          W42 Carolinas Tr             26.31   1.0 
  2 Brant, Monica            W41 So Cal Track             26.53   1.0 
  3 Boyd, Sarah              W42 Waterloo Tra             28.45   1.0 
  4 Walker, Melanie          W43 Carolinas Tr             28.57   1.0 
    *Birade, Dena            W40 Canada                   25.59   1.0 
    *Awidi, Lillian          W44 Uganda                   29.15   1.0 

W45 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henderson, Renee         W48 Unattached               26.49  -2.5 
  2 McCarthy, Sue            W49 Mass Velocit             28.17  -2.5 
  3 Schutt, Lori             W47 Unattached               28.54  -2.5 
  4 Lawson, Sarah            W49 Greater Bost             28.93  -2.5 
  5 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall             29.06  -2.5 
  6 Rath, Terri              W48 Athena Track             29.50  -2.5 
  7 Shearer-Hannah, Amanda   W46 Greater Bell             29.85  -2.5 
  8 Kazebee, Kris            W46 Carolinas Tr             30.48  -2.5 
  9 Rich, Kelley             W46 Unattached               31.10  -2.5 
 
W50 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Debra           W52 Athena Track             29.74Q  3.7  2 
  2 De Witt, La Vonda        W53 Atlanta Trac             31.20Q  4.5  1 
  3 Eversley, Ocean          W54 Mass Velocit             30.10Q  3.7  2 
  4 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             31.29Q  4.5  1 
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             31.34q  3.7  2 
  6 Fox, Vicki               W53 Unattached               31.82q  4.5  1 
  7 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life              32.30q  4.5  1 
  8 Frazier, Karen           W52 Potomac Vall             33.33q  4.5  1 
  9 Pratt, Carol             W52 Unattached               34.19   3.7  2 
 -- Gagnard, Michelle        W51 Chicago Flyers             DNF   3.7  2 
 
W50 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hoffman, Debra           W52 Athena Track             29.15  -0.1 
  2 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             29.39  -0.1 
  3 Eversley, Ocean          W54 Mass Velocit             30.37  -0.1 
  4 De Witt, La Vonda        W53 Atlanta Trac             30.93  -0.1 
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             31.05  -0.1 
  6 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life              32.43  -0.1 
  7 Frazier, Karen           W52 Potomac Vall             32.95  -0.1 
 
W55 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Woodward, Loretta        W58 Atlanta Trac             30.33Q  1.7  2 
  2 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             31.73Q  2.2  1 
  3 Johns-Rees, Gail         W57 Mass Velocit             32.01Q  2.2  1 
  4 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              33.08Q  1.7  2 
  5 Lee, Debbie              W55 So Cal Track             33.51q  1.7  2 
  6 Kelleher, Inez           W56 Unattached               34.91q  1.7  2 
  7 Allen, Lois              W55 Unattached               35.18q  2.2  1 
  8 Lutz, Martha             W55 Unattached               39.69q  2.2  1 
  9 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               46.60   1.7  2 
 
W55 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Woodward, Loretta        W58 Atlanta Trac             30.93  -4.9 
  2 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             32.53  -4.9 
  3 Johns-Rees, Gail         W57 Mass Velocit             33.49  -4.9 
  4 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              34.17  -4.9 
  5 Lee, Debbie              W55 So Cal Track             34.79  -4.9 
  6 Kelleher, Inez           W56 Unattached               35.74  -4.9 
  7 Allen, Lois              W55 Unattached               36.92  -4.9 
  8 Lutz, Martha             W55 Unattached               39.23  -4.9 
 
W60 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Forde, Lorna             W60 Atoms Track              30.53  -0.7 
  2 Barnes, Jane             W60 Unattached               31.05  -0.7 
  3 Matthews, Brenda         W63 SC Striders              32.33  -0.7 
 
W65 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renfro, Patti            W65 So Cal Track             35.03   1.6 
  2 Sarnaik, Sharada         W66 Playmakers E             36.63   1.6 
  3 Aderhold, Susan          W65 Atlanta Trac             36.74   1.6 
  4 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia             37.28   1.6 
  5 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             45.44   1.6 
 
W70 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders              33.03  -5.1 
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track             35.92  -5.1 
  3 Robinson, Mary           W70 Unattached               38.66  -5.1 
  4 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             43.35  -5.1 
  5 Simpson, Jane            W71 Golden West              48.65  -5.1 
 
W75 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac             36.42   1.8 
  2 Jordan, Barbara          W76 Mass Velocit             37.57   1.8 
  3 Chou, Fei-Mei            W77 Unattached               58.46   1.8 
 
W80 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi    W84 So Cal Track           1:06.79   2.6 
 
W90 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                 1:23.34   2.6 
 
M30 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bynum, Desmond           M31 Unattached               21.71   1.1 
  2 Burnett, Sean            M30 Unattached               21.92   1.1 
  3 Nguyen, Benjamin         M30 Nubian Strid             22.61   1.1 
  4 Wilks, Quinton           M31 Unattached               23.83   1.1 
  5 Thompson, La Roi         M33 Tnt Internat             24.79   1.1 
 
M35 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dussett, Antwon          M36 Unattached               21.53  -1.1 
  2 Delisle, Rawle           M37 Central Park             22.07  -1.1 
  3 Owens Jr, Earl           M38 Unattached               23.44  -1.1 
  4 Haack, Peter             M38 Unattached               23.86  -1.1 
  
  6 Ho, Thachvu              M36 Unattached               24.11  -1.1 
  7 Miller, Eugene           M37 Over The Hil             25.53  -1.1 
  8 Alford, Michael          M39 Unattached               26.55  -1.1 
    *Ibarreta, Xavier        M36 Canada                   24.07  -1.1 

M40 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
   *Williams, Christopher   M40 So Cal Track             21.92Q  3.2  2 
  1 Denning, Matt            M41 Unattached               22.68Q  1.8  1 
  2 Mack, Jeffery            M40 Unattached               22.90Q  3.2  2 
  3 Prince, Eric             M43 Southwest Sp             23.32Q  1.8  1 
  4 Pittman, Lyndell         M40 Unattached               22.98q  3.2  2 
  5 Peete, Tecumseh          M42 Atlanta Trac             23.53q  1.8  1 
  6 Ali, Mohamed             M42 Tnt Internat             24.21q  1.8  1 
  7 Padgett, Calvin          M43 Unattached               25.17q  3.2  2 
  8 Blackman, Joe            M41 Unattached               25.37q  3.2  2 
    *Ambrose, Blaisw         M41 Canada                   27.15   1.8  1 
  9 Zuehlke, John            M42 Central Park             28.02   1.8  1 
 10 Powell, LaCharles        M40 Unattached               30.46   3.2  2 
 -- Fields, Clinton          M40 Tnt Internat               DNF   3.2  2 
 
M40 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Denning, Matt            M41 Unattached               22.89   1.1 
  2 Prince, Eric             M43 Southwest Sp             22.98   1.1 
  3 Mack, Jeffery            M40 Unattached               23.02   1.1 
  4 Pittman, Lyndell         M40 Unattached               23.36   1.1 
  5 Peete, Tecumseh          M42 Atlanta Trac             23.48   1.1 
  6 Ali, Mohamed             M42 Tnt Internat             24.42   1.1 
  7 Padgett, Calvin          M43 Unattached               25.41   1.1 
  8 Fields, Clinton          M40 Tnt Internat             25.91   1.1 
    *Williams, Christopher   M40 So Cal Track             21.00   1.1 
 
M45 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Mulazim, Khalid          M46 Southwest Sp             23.39Q  2.6  1 
  2 Cureton III, Benjamin    M46 Unattached               23.90Q  2.8  2 
  3 Bridges, Lee             M45 Nubian Strid             24.12Q  2.8  2 
  4 Shute Sr, Marcus         M49 Southwest Sp             24.28Q  2.6  1 
  5 Thomas Jr, Robert        M45 Southwest Sp             24.30q  2.6  1 
  6 Angelo, Michael          M45 Unattached               24.48q  2.8  2 
  7 Aurelien, Clinton        M46 Unattached               24.63q  2.6  1 
  8 Makino, Shigeki          M46 Mass Velocit             24.75q  2.6  1 
  9 Garratt, John            M45 Track Club L             25.10q  2.8  2 
 10 Parris, Russell          M48 Unattached               25.57   2.8  2 
 11 Oliver, Aubrey           M47 Unattached               25.66   2.6  1 
 12 Jackson Sr, Lionel       M47 Glenarden Tr             25.66   2.8  2 
 13 Ross, Karl               M47 Track Club M             26.60   2.8  2 
 14 Williams, Jay            M48 Nubian Strid             26.64   2.6  1 
 15 Merriweather, Eric       M48 Sprint Athle             26.86   2.8  2 
 16 Becker, Chris            M46 Unattached               28.62   2.6  1 
 17 Culpepper, Clifton       M49 Nubian Strid             29.05   2.6  1 
 
M45 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Mulazim, Khalid          M46 Southwest Sp             23.38   0.1 
  2 Bridges, Lee             M45 Nubian Strid             23.74   0.1 
  3 Thomas Jr, Robert        M45 Southwest Sp             24.17   0.1 
  4 Cureton III, Benjamin    M46 Unattached               24.37   0.1 
  5 Shute Sr, Marcus         M49 Southwest Sp             24.52   0.1 
  6 Makino, Shigeki          M46 Mass Velocit             24.89   0.1 
  7 Angelo, Michael          M45 Unattached               25.33   0.1 
  8 Garratt, John            M45 Track Club L             25.47   0.1 
 
M50 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Barnwell, Val            M54 Unattached               23.82Q  2.9  1 
  2 Tissenbaum, Allan        M52 Houston Elit             24.11Q  3.0  2 
  3 Waller, Michael          M54 Christ Life              24.70Q  2.9  1 
    *Briscoe, Rudolph        M54 Jamaica                  24.88Q  3.0  2 
  4 Yelverton, William       M52 Greater Phil             24.88q  2.9  1 
  5 Williams, Tyrone         M53 Unattached               25.00q  3.0  2 
  6 Neumann, David           M52 Mass Velocit             25.10q  3.0  2 
  7 Disalvo III, Tony        M52 Tnt Internat             25.16q  2.9  1 
  8 Foster, Robert           M50 So Cal Track             25.65q  2.9  1 
  9 Wallack, Matthew         M50 Shore Athlet             25.74   3.0  2 
 10 Stamp, Jeffrey           M52 So Cal Track             26.78   2.9  1 
 11 Quick, Brian             M51 Unattached               26.97   3.0  2 
 12 Thurman, Lindsey         M52 Unattached               27.80   2.9  1 
 13 Smith, Duncan            M53 Philadelphia             28.25   3.0  2 
 14 Webb, Sam                M54 Over The Hil             28.98   2.9  1 
 -- Finley, Lawrence         M54 Over The Hil                DQ   3.0  2 
 
M50 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tissenbaum, Allan        M52 Houston Elit             23.38   0.8 
  2 Barnwell, Val            M54 Unattached               23.86   0.8 
  3 Waller, Michael          M54 Christ Life              24.35   0.8 
  4 Neumann, David           M52 Mass Velocit             25.07   0.8 
  5 Yelverton, William       M52 Greater Phil             25.11   0.8 
  6 Disalvo III, Tony        M52 Tnt Internat             25.42   0.8 
  7 Foster, Robert           M50 So Cal Track             25.78   0.8 
    *Briscoe, Rudolph        M54 Jamaica                  24.82   0.8 

M55 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Craig             M55 Houston Elit             24.70Q  2.0  1 
  2 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas             24.90Q  3.3  3 
  3 James, Bennie            M55 Unattached               25.27Q  2.4  2 
  4 Graf, Timothy            M55 Unattached               25.24Q  3.3  3 
  5 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             25.39Q  2.0  1 
  6 Edwards, William         M56 Unattached               25.88Q  2.4  2 
  7 Jones, Thomas            M58 Maryland Mas             25.49q  2.0  1 
  8 Kelley, Charles          M58 Mass Velocit             25.65q  3.3  3 
  9 McConnell, Chris         M55 Mass Velocit             25.68   3.3  3 
    *Gould, Stephen          M55 2nd Wind Tra             26.13   2.0  1 
 10 Hill, Philip             M55 Elite Health             26.16   2.4  2 
 11 Hastings, Mark           M57 Houston Elit             26.23   2.4  2 
 12 Schoffman, Jim           M59 Mass Velocit             26.47   2.0  1 
 13 Cummings, Steve          M56 SC Striders              26.59   2.0  1 
 14 Shufelt, Michael         M57 Unattached               27.04   2.4  2 
 15 Jurica, John             M57 Unattached               27.31   2.0  1 
 16 Rewolinski, Thomas       M58 Unattached               27.49   3.3  3 
 17 Schroeder, George        M55 Unattached               27.62   2.4  2 
 18 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             29.14   3.3  3 
 19 Dziagwa, David           M55 Unattached               30.47   2.4  2 
 
M55 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas             24.03   0.9 
  2 James, Bennie            M55 Unattached               24.80   0.9 
  3 Davis, Craig             M55 Houston Elit             25.12   0.9 
  4 Graf, Timothy            M55 Unattached               25.14   0.9 
  5 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             25.73   0.9 
  6 Edwards, William         M56 Unattached               26.27   0.9 
 
M60 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Allie, Charles           M64 Houston Elit             25.16Q  6.0  1 
  2 Collins, Bill            M61 Houston Elit             26.02Q  4.5  2 
  3 Bowne, George            M61 Unattached               26.60Q  4.5  2 
  4 Powell, Charles          M60 So Cal Track             26.82Q  6.0  1 
  5 Stucki, Ernie            M62 SC Striders              26.78q  4.5  2 
  6 Herrick, Charles         M60 Club Northwe             26.97q  4.5  2 
  7 Melendez, Steve          M63 Unattached               28.01q  4.5  2 
  8 Worthington, Freddy      M61 Unattached               28.20q  6.0  1 
    *Acolatse, Joachim       M64 Philadelphia             29.13   4.5  2 
  9 Wright, Alfred           M60 Unattached               29.14   6.0  1 
 10 Frontino, James          M62 Tnt Internat             30.03   4.5  2 
 11 Vash, James              M61 Philadelphia             32.06   6.0  1 
 12 Sperzel, George          M61 Unattached               34.52   6.0  1 
 
M60 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M61 Houston Elit             24.46   0.3 
  2 Allie, Charles           M64 Houston Elit             25.12   0.3 
  3 Powell, Charles          M60 So Cal Track             26.58   0.3 
  4 Stucki, Ernie            M62 SC Striders              26.72   0.3 
  5 Bowne, George            M61 Unattached               27.11   0.3 
  6 Herrick, Charles         M60 Club Northwe             27.28   0.3 
  7 Worthington, Freddy      M61 Unattached               28.36   0.3 
  8 Melendez, Steve          M63 Unattached               28.55   0.3 
 
M65 200 Meter 
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Ron             M66 Houston Elit             28.08Q  2.4  2 
  2 Covey, Bruce             M65 Unattached               28.10Q  1.9  1 
  3 Whitley Sr, Stan         M66 SC Striders              28.16Q  2.4  2 
  4 Milewski, Paul           M67 Unattached               29.03Q  1.9  1 
  5 Etter, James             M65 Unattached               28.69q  2.4  2 
  6 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia             28.71q  2.4  2 
  7 Montgomery, Paul         M66 Unattached               29.57q  1.9  1 
  8 Shenk, John              M69 Manasota Tra             31.41q  2.4  2 
  9 Biacofsky, John          M67 Over The Hil             31.55   1.9  1 
 10 Snyder, Gary             M69 Mass Velocit             31.90   1.9  1 
    *Jones, Eric             M69 So Cal Track             32.32   2.4  2 
 11 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached               32.69   2.4  2 
 12 Burns, Michael           M69 Prairie Stri             32.82   2.4  2 
 
M65 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Whitley Sr, Stan         M66 SC Striders              26.55  -0.3 
  2 Covey, Bruce             M65 Unattached               26.83  -0.3 
  3 Johnson, Ron             M66 Houston Elit             27.90  -0.3 
  4 Milewski, Paul           M67 Unattached               29.01  -0.3 
  5 Etter, James             M65 Unattached               29.14  -0.3 
  6 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia             29.23  -0.3 
  7 Montgomery, Paul         M66 Unattached               29.93  -0.3 
  8 Shenk, John              M69 Manasota Tra             33.14  -0.3 
 
M70 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Byrd, Jerry              M71 Unattached               28.68   1.3 
  2 Johnson, J Thomas        M71 Team Ohio Tr             28.81   1.3 
  3 Bowles, Steven           M72 Unattached               29.36   1.3 
  4 Stewart, Mack            M74 Houston Elit             30.74   1.3 
  5 Schurr, Avital           M70 Unattached               31.44   1.3 
  6 Sawyer, Dale             M74 Unattached               48.69   1.3 
 
M75 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lida, Robert             M75 Houston Elit             27.73  -0.1 
  2 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             33.75  -0.1 
  3 Siegel, Dan              M77 Unattached               37.24  -0.1 
 
M80 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Harry             M82 Midwest Mast             31.64   0.4 
  2 Summerlin, Joe           M80 Houston Elit             32.77   0.4 
  3 Greenwald, Jack          M84 Over The Hil             36.02   0.4 
  4 Byers, Howard            M84 Midwest Mast             36.41   0.4 
  5 Smith, Alan              M81 Florida Athl             45.35   0.4 
 
M85 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Melville, William        M85 Unattached               38.31  -0.4 
  2 Buursema, John           M85 Unattached               45.00  -0.4 
  3 Soller, Richard          M85 Unattached               45.74  -0.4 
  4 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             59.01  -0.4 
 
M90 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               44.25  -0.4 
 
M95 200 Meter 
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bulkley, Daniel          M95 Southern Ore           1:11.40  -0.4 
 
W35 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dendy, Latrica           W39 U.S. Elite I             58.19  
  2 Walles, Maurelhena       W38 Shore Athlet           1:04.36  
 
W40 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brant, Monica            W41 So Cal Track             59.98  
  2 Murphy, Toccata          W42 Carolinas Tr           1:03.10  
  3 Boyd, Sarah              W42 Waterloo Tra           1:03.82  
  4 Walker, Melanie          W43 Carolinas Tr           1:06.73  
 
W45 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Renee         W48 Unattached             1:00.33  
  2 Pomeroy, Diane           W46 Mass Velocit           1:01.76  
  3 Lawson, Sarah            W49 Greater Bost           1:04.98  
  4 McCarthy, Sue            W49 Mass Velocit           1:06.10  
  5 Williams, Shemayne       W49 Unattached             1:06.83  
  6 Schutt, Lori             W47 Unattached             1:08.54  
  7 Wilton, Lane             W46 Carolinas Tr           1:12.42  
  8 Toro, Wanda              W49 Unattached             1:19.21  
 
W50 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Eversley, Ocean          W54 Mass Velocit           1:07.11Q  1 
  2 Hoffman, Debra           W52 Athena Track           1:09.15Q  2 
  3 Shook, Kathleen          W51 Athena Track           1:09.91Q  1 
  4 Fox, Vicki               W53 Unattached             1:10.53Q  2 
  5 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           1:11.30q  2 
  6 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit           1:11.31q  2 
  7 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life            1:11.55q  1 
  8 Maxwell, Karen           W53 Unattached             1:12.81q  1 
  9 Frazier, Karen           W52 Potomac Vall           1:14.21   1 
 10 Pratt, Carol             W52 Unattached             1:16.79   2 
 
W50 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hoffman, Debra           W52 Athena Track           1:06.55  
  2 Eversley, Ocean          W54 Mass Velocit           1:07.76  
  3 Shook, Kathleen          W51 Athena Track           1:08.39  
  4 Fox, Vicki               W53 Unattached             1:10.26  
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit           1:10.96  
  6 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life            1:13.45  
  7 Maxwell, Karen           W53 Unattached             1:14.05  
 
W55 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Funk, Leandra            W56 Unattached             1:13.96  
  2 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           1:14.17  
  3 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders            1:17.06  
  4 Kelleher, Inez           W56 Unattached             1:20.42  
  5 Allen, Lois              W55 Unattached             1:21.62  
 
W60 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W61 Athena Track           1:14.28  
  2 Stiles, Debbie           W63 Unattached             1:33.80  
 
W65 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aderhold, Susan          W65 Atlanta Trac           1:23.73  
  2 Renfro, Patti            W65 So Cal Track           1:30.66  
  3 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia           1:31.41  
  4 Primmer, Cathy           W69 Unattached             1:43.70  
 
W70 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           1:30.00  
  2 Robinson, Mary           W70 Unattached             1:33.80  
  3 Simpson, Jane            W71 Golden West            2:01.81  
 
W75 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac           1:22.39  
  2 Chou, Fei-Mei            W77 Unattached             1:54.32  
    *Bortignon, Christa      W75 Canada                 1:26.80   

W80 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmore, Lois            W81 Unattached             1:58.24  
  2 Onodera-Leonard, Sumi    W84 So Cal Track           3:05.53  
 
M30 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Ricardo            M31 Indiana Inva             50.05  
  2 Nguyen, Benjamin         M30 Nubian Strid             50.66  
  3 Thompson, La Roi         M33 Tnt Internat             56.68  
 
M35 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dussett, Antwon          M36 Unattached               47.32  
  2 Owens Jr, Earl           M38 Unattached               52.04  
  3 Haack, Peter             M38 Unattached               52.67  
  4 Rhyne Jr, Edward         M39 Nubian Strid             56.24  
  5 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat             58.51  
 
M40 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Prince, Eric             M43 Southwest Sp             52.89  
  2 Santi, Marcus            M40 Unattached               53.19  
  3 Wright Jr, Phillip       M42 Team Ohio Tr             54.64  
  4 Zuehlke, John            M42 Central Park           1:02.13  
  5 Powell, LaCharles        M40 Unattached             1:17.89  
    *Ambrose, Blaisw         M41 Canada                 1:01.90  

M45 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mulazim, Khalid          M46 Southwest Sp             53.72Q  1 
  2 Makino, Shigeki          M46 Mass Velocit             54.30Q  2 
  3 Cureton III, Benjamin    M46 Unattached               53.88Q  1 
  4 Angelo, Michael          M45 Unattached               55.14Q  2 
  5 Shute Sr, Marcus         M49 Southwest Sp             54.55q  1 
  6 Bridges, Lee             M45 Nubian Strid             54.76q  1 
  7 Gosa, Duane              M46 Team Ohio Tr             55.99q  2 
  8 Garratt, John            M45 Track Club L             56.68q  2 
  9 Oliver, Aubrey           M47 Unattached               58.03   1 
 10 Williams, Jay            M48 Nubian Strid             59.17   1 
 11 Ross, Karl               M47 Track Club M           1:00.16   1 
 12 Olive, James             M45 Unattached             1:02.14   2 
 13 Stewart, Daniel          M49 Potomac Vall           1:10.68   2 
 
M45 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mulazim, Khalid          M46 Southwest Sp             50.79  
  2 Bridges, Lee             M45 Nubian Strid             53.20  
  3 Shute Sr, Marcus         M49 Southwest Sp             53.23  
  4 Gosa, Duane              M46 Team Ohio Tr             53.95  
  5 Makino, Shigeki          M46 Mass Velocit             54.44  
  6 Angelo, Michael          M45 Unattached               54.66  
  7 Cureton III, Benjamin    M46 Unattached               56.86  
  8 Garratt, John            M45 Track Club L             57.11  
 
M50 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
   *Briscoe, Rudolph        M54 Jamaica                  55.12Q  1 
  1 Yelverton, William       M52 Greater Phil             55.81Q  2 
  2 Williams, Tyrone         M53 Unattached               55.83Q  1 
  3 Moody, Corey             M51 Unattached               56.02Q  2 
    *Smith, Ian              M53 Mass Velocit             56.38q  1 
  4 Granowski, Scott         M51 Greater Phil             56.88q  1 
  5 Neumann, David           M52 Mass Velocit             56.95q  2 
  6 Wallack, Matthew         M50 Shore Athlet             57.35q  2 
  7 Foster, Robert           M50 So Cal Track             57.85q  2 
  8 Bynoe Sr, David          M50 Tnt Internat             58.48   1 
  9 Auch, Bruce              M53 Big River Ru             59.64   2 
 10 Stamp, Jeffrey           M52 So Cal Track           1:00.09   1 
 11 Friend Sr, Byron         M53 Tnt Internat           1:00.17   2 
 12 Lucas Sr, David          M53 So Cal Track           1:01.99   1 
 13 Smith, Duncan            M53 Philadelphia           1:03.21   1 
 
M50 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Tyrone         M53 Unattached               54.75  
  2 Yelverton, William       M52 Greater Phil             55.48  
  3 Neumann, David           M52 Mass Velocit             55.62  
  4 Granowski, Scott         M51 Greater Phil             56.09  
  5 Wallack, Matthew         M50 Shore Athlet             56.46  
  6 Foster, Robert           M50 So Cal Track             57.71  
    *Briscoe, Rudolph        M54 Jamaica                  54.71   
    *Smith, Ian              M53 Mass Velocit             55.95 

M55 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 James, Bennie            M55 Unattached               56.36Q  2 
  2 Davis, Craig             M55 Houston Elit             57.51Q  1 
  3 Jones, Thomas            M58 Maryland Mas             57.65Q  2 
  4 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             57.80Q  1 
  5 Kelley, Charles          M58 Mass Velocit             57.78q  2 
  6 Mason, Reginald          M57 Atlanta Trac             58.24q  1 
  7 Schoffman, Jim           M59 Mass Velocit             58.50q  1 
  8 Wasson, Charles          M57 Unattached               58.72q  1 
  9 Hastings, Mark           M57 Houston Elit           1:00.79   2 
 10 Cummings, Steve          M56 SC Striders            1:01.44   1 
 11 Turpin, Paul             M56 Wisconsin Tr           1:01.73   2 
 12 Patton, Russell          M57 Unattached             1:04.09   1 
 13 Hawkins, Walter          M57 Over The Hil           1:06.49   1 
 -- Easley, Ricky            M58 So Cal Track               DNF   2 
 -- Shufelt, Michael         M57 Unattached                 DNF   2 
 -- *Gould, Stephen          M55 2nd Wind Tra               DNF   2 
 
M55 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 James, Bennie            M55 Unattached               55.78  
  2 Davis, Craig             M55 Houston Elit             56.62  
  3 Jones, Thomas            M58 Maryland Mas             57.78  
  4 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             58.08  
  5 Kelley, Charles          M58 Mass Velocit             58.11  
  6 Schoffman, Jim           M59 Mass Velocit           1:00.30  
 
M60 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allie, Charles           M64 Houston Elit             56.10Q  1 
  2 Herrick, Charles         M60 Club Northwe             59.15Q  2 
  3 Janson, David            M61 Unattached             1:02.44Q  1 
  4 Melendez, Steve          M63 Unattached             1:07.61Q  2 
  5 Powell, Charles          M60 So Cal Track           1:03.71q  1 
  6 Monaco, Nino             M61 Over The Hil           1:07.97q  1 
  7 Feldhausen, Jerry        M61 Unattached             1:10.60q  2 
  8 Thomas, Norman           M62 Over The Hil           1:11.15q  1 
  9 Vash, James              M61 Philadelphia           1:12.94q  1 
 10 Sperzel, George          M61 Unattached             1:16.54   2 
 11 Cook, Brent              M62 Unattached             1:21.28   1 
 
M60 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Allie, Charles           M64 Houston Elit             55.24  
  2 Herrick, Charles         M60 Club Northwe             59.24  
  3 Powell, Charles          M60 So Cal Track           1:00.69  
  4 Janson, David            M61 Unattached             1:02.47  
  5 Melendez, Steve          M63 Unattached             1:04.81  
  6 Monaco, Nino             M61 Over The Hil           1:08.81  
  7 Vash, James              M61 Philadelphia           1:16.78  
 
M65 400 Meter 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pruitt, Matthew          M67 Unattached             1:02.48Q  2 
  2 Covey, Bruce             M65 Unattached             1:02.79Q  1 
  3 Kelly, Dan               M65 Mass Velocit           1:04.11Q  1 
  4 Souppa, Ralph            M65 Mass Velocit           1:08.23Q  2 
  5 Etter, James             M65 Unattached             1:05.58q  1 
  6 Leslie, Will             M67 Christ Life            1:07.83q  1 
  7 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia           1:07.96q  1 
  8 Hall, Gary               M65 Oregon Track           1:08.58q  1 
  9 Moon, Richard            M65 Unattached             1:10.34   2 
 10 Shenk, John              M69 Manasota Tra           1:11.12   2 
 11 Shirley, Graeme          M66 Unattached             1:11.92   2 
    *Jones, Eric             M69 So Cal Track           1:14.25   1 
 12 Savenas, Leon            M67 Unattached             1:14.58   2 
 
M65 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Pruitt, Matthew          M67 Unattached             1:00.04  
  2 Covey, Bruce             M65 Unattached             1:02.51  
  3 Souppa, Ralph            M65 Mass Velocit           1:03.50  
  4 Kelly, Dan               M65 Mass Velocit           1:05.30  
  5 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia           1:06.84  
  6 Etter, James             M65 Unattached             1:08.17  
  7 Hall, Gary               M65 Oregon Track           1:08.91  
  8 Leslie, Will             M67 Christ Life            1:09.89  
 
M70 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, J Thomas        M71 Team Ohio Tr           1:07.08  
  2 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached             1:07.11  
  3 Stewart, Mack            M74 Houston Elit           1:10.25  
  4 Graves, Arnold           M71 Indiana Trac           1:21.14  
  5 Lazzari, Peter           M70 Unattached             1:22.69  
  6 Sawyer, Dale             M74 Unattached             1:55.23  
 
M75 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lida, Robert             M75 Houston Elit           1:05.08  
  2 Wimberley, Charles       M78 Houston Elit           1:16.89  
  3 Leggitt, James           M77 Unattached             1:18.49  
  4 AuBuchon, David          M79 Unattached             1:34.79  
 
M80 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Harry             M82 Midwest Mast           1:20.38  
  2 Kane, Donald             M80 Portland Mas           1:31.72  
  3 Byers, Howard            M84 Midwest Mast           1:34.39  
  4 Greenwald, Jack          M84 Over The Hil           1:43.38  
  5 Smith, Alan              M81 Florida Athl           1:44.07  
 
M85 400 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac           2:39.47  
 
W35 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walles, Maurelhena       W38 Shore Athlet           2:25.33  
  2 Duffy, Amy               W36 Unattached             2:30.28  
  3 Key, Latashia            W39 Unattached             2:39.14  
  4 Little, Roberta          W38 Central Park           2:41.75  
 
W40 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           2:25.94  
  2 Lewis, Janet             W40 Unattached             2:35.81  
  3 Bell, Christine          W44 Unattached             2:45.69  
  4 Lockett, Jan             W42 So Cal Track           2:47.82  
 
W45 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kazebee, Kris            W46 Carolinas Tr           2:40.86  
  2 Wilton, Lane             W46 Carolinas Tr           2:49.44  
  3 Toro, Wanda              W49 Unattached             3:01.39  
 
W50 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track           2:26.48  
  2 Eversley, Ocean          W54 Mass Velocit           2:39.25  
  3 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           2:45.43  
  4 Fox, Vicki               W53 Unattached             2:46.31  
  5 Sersen, Karen            W52 Unattached             3:07.12  
  6 Pratt, Carol             W52 Unattached             3:10.75  
 
W55 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           2:46.74  
  2 Feltz, Deborah           W59 Playmakers E           2:51.40  
  3 Funk, Leandra            W56 Unattached             2:52.44  
  4 Glassman, Wendi          W56 Athena Track           2:52.81  
  5 Ozell, Terry             W59 Atlanta Trac           3:20.44  
  6 Lutz, Martha             W55 Unattached             3:52.83  
 
W60 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W61 Athena Track           2:48.40  
  2 Oakey, Joy               W63 Tnt Internat           3:15.91  
 
W65 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rollins, Nancy           W65 Unattached             3:05.70  
  2 Thelen, Ruth             W67 Playmakers E           3:14.68  
  3 Aderhold, Susan          W65 Atlanta Trac           3:15.88  
  4 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia           3:44.56  
 
W70 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           3:56.41  
 
W75 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harada, Mary             W77 Liberty Athl           4:13.62  
 
W80 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmore, Lois            W81 Unattached             4:28.25  
 
M30 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Ricardo            M31 Indiana Inva           1:56.89  
  2 Cooke, David             M31 Nubian Strid           2:00.53  
  3 Chambers, Keith          M33 Unattached             2:01.72  
  4 Ruston, Jeremy           M32 Unattached             2:03.59  
 
M35 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wasinger, Randy          M37 Kansas City            1:57.06  
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park           2:01.33  
  3 Lanier, Kyle             M39 Tnt Internat           2:01.91  
  4 Anderson, Ryan           M36 Unattached             2:02.42  
  5 Blondin, Christian       M39 Greater Bost           2:11.91  
  6 Givens, Barry            M38 So Cal Track           2:23.67  
  7 Santoro, Clint           M37 So Cal Track           3:11.08  
 
M40 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Weeks, Scott             M40 Syracuse Cha           1:58.24  
  2 Berra, Nicholas          M43 Greater Phil           1:59.40  
  3 Rhodes, Jason            M40 So Cal Track           2:00.58  
  4 Elliott, Lance           M41 Unattached             2:01.30  
  5 Owers, Geoffrey          M40 Unattached             2:03.13  
  6 Fishman, Jayme           M41 Eliot Track            2:05.12  
  7 Baganz, Grant            M41 Unattached             2:07.25  
  8 Wright Jr, Phillip       M42 Team Ohio Tr           2:09.40  
  9 Walker, Kenny            M43 Carolinas Tr           2:19.28  
 10 Zuehlke, John            M42 Central Park           2:32.82  
 
M45 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Summay, Landen           M46 ning Spot           2:06.15Q 
  2 Forde, Kevin             M48 Greater Phil           2:11.35Q 
  3 Scholtz, Michael         M46 Atlanta Trac           2:07.02Q 
  4 Bailey, David            M49 Unattached             2:14.17Q 
  5 Mason, William           M47 Unattached             2:07.47q 
  6 Erickson, Paul           M45 Unattached             2:07.63q 
  7 Brown, Darin             M45 Mass Velocit           2:11.93q 
    *Conway, Joe             M45 Ireland                2:15.33q 
  8 Oliver, Aubrey           M47 Unattached             2:16.77  
  9 Sepulveda, Rene          M46 Asics Aggie            2:18.29  
 10 Stolbom, Steven          M45 Unattached             2:20.56  
 11 Hoffman, Thomas          M48 Unattached             2:21.93  
 12 Grimes, Dan              M49 Mass Velocit           2:22.33  
 13 Dunham, Dave             M48 Central Mass           2:25.19  
 14 Yorges, Christopher      M46 Unattached             2:28.38  
 15 Newsham, Bill            M47 Gate City St           2:28.75  
 
M45 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Summay, Landen           M46 ning Spot           2:01.20  
  2 Forde, Kevin             M48 Greater Phil           2:06.12  
  3 Scholtz, Michael         M46 Atlanta Trac           2:07.31  
  4 Mason, William           M47 Unattached             2:09.30  
  5 Bailey, David            M49 Unattached             2:09.86  
  6 Erickson, Paul           M45 Unattached             2:11.32  
  7 Brown, Darin             M45 Mass Velocit           2:12.98  
    *Conway, Joe             M45 Ireland                2:14.33  
 
M50 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Knerr, Ray               M52 Cal Coast Tr           2:05.13  
  2 Paulk, Kevin             M52 Bowerman Ath           2:08.43  
  3 Zink, William            M51 North Jersey           2:09.00  
  4 Balady, Edward           M52 Unattached             2:10.87  
  5 Zook, Rodney             M50 Unattached             2:10.94  
  6 Gilbert, James           M50 Ric Rojas Ru           2:14.07  
  7 Bynoe Sr, David          M50 Tnt Internat           2:18.63  
  8 Smith, Duncan            M53 Philadelphia           2:26.24  
  9 Lucas Sr, David          M53 So Cal Track           2:28.77  
 10 Verrington, Daniel       M50 Central Mass           2:29.18  
 -- Walls, Vincent           M53 Over The Hil                DQ  
 
M55 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Robert            M57 So Cal Track           2:15.15  
  2 Nelson, Brian            M55 So Cal Track           2:18.31  
  3 Hasan, Naim              M55 Portland Mas           2:19.47  
  4 Patton, Russell          M57 Unattached             2:26.12  
  5 Smithhisler, Dan         M56 Unattached             2:26.63  
  6 Flood, John              M56 Unattached             2:27.62  
  7 Hawkins, Walter          M57 Over The Hil           2:38.53  
  8 Comiskey Jr, John        M55 Philadelphia           2:49.60  
  9 Dickey, James            M58 Unattached             3:28.68  
 
M60 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harper, Turran           M61 Unattached             2:24.11  
  2 Plaster, Tony            M60 Shore Athlet           2:24.22  
  3 Smith, Jay               M63 Carolina God           2:31.72  
  4 Monaco, Nino             M61 Over The Hil           2:38.67  
  5 Lassegard, Steve         M60 Cal Coast Tr           2:43.14  
  6 Feldhausen, Jerry        M61 Unattached             2:47.33  
  7 Thomas, Norman           M62 Over The Hil           2:52.44  
  8 Viegas, Stephen          M63 Mass Velocit           2:55.28  
  9 Sperzel, George          M61 Unattached             3:03.22  
 10 McCaskey, Patrick        M63 Unattached             3:13.15  
 
M65 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patton, Gary             M66 So Cal Track           2:27.39  
  2 Mathes, Stan             M66 Unattached             2:28.45  
  3 Talib, Salih             M67 So Cal Track           2:31.63  
  4 Hall, Gary               M65 Oregon Track           2:34.95  
  5 Nolan, Harold            M65 Shore Athlet           2:43.77  
  6 Moon, Richard            M65 Unattached             2:54.86  
  7 Lieberman, Hal           M69 Central Park           2:58.05  
  8 Shenk, John              M69 Manasota Tra           3:03.73  
  9 O'Connor, Bob            M66 Unattached             3:06.95  
 10 VanCleve Sr, Robert      M69 Unattached             3:39.49  
 
M70 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Howard, Sid              M73 Central Park           2:40.48  
  2 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached             2:42.86  
  3 McCormack, Dan           M73 Unattached             2:58.96  
  4 Chapman, Allan           M70 Unattached             3:05.15  
  5 Peacock, Wayne           M74 Ronald McDon           3:23.28  
  6 Lazzari, Peter           M70 Unattached             3:28.77  
 
M75 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wimberley, Charles       M78 Houston Elit           3:19.87  
  2 AuBuchon, David          M79 Unattached             3:38.14  
  3 Ogden, Ken               M76 Unattached             3:48.99  
  4 Pratt, Donald            M79 Florida Athl           4:02.88  
 
M80 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kane, Donald             M80 Portland Mas           3:47.11  
  2 Culling, Robert          M80 So Cal Track           3:59.25  
  3 Smith, Alan              M81 Florida Athl           4:00.91  
    *Torres Rosa, Luis       M84 Puerto Rico            3:51.40   

M85 800 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac           6:24.20  
 
W35 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peterson, Christy        W37 Unattached             4:56.24  
  2 Key, Latashia            W39 Unattached             5:41.92  
 
W40 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           4:54.16  
  2 Lifka, Tammy             W42 So Cal Track           4:55.11  
  3 Lewis, Janet             W40 Unattached             5:34.04  
  4 Lockett, Jan             W42 So Cal Track           5:45.50  
 
W45 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Toro, Wanda              W49 Unattached             5:58.04  
 
W50 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track           5:08.32  
  2 Shemyakina, Elena        W53 Unattached             5:15.23  
  3 Cordes, Suzanne          W52 Impala Racin           5:39.03  
  4 Kyger, Liz               W52 Kansas City            5:45.25  
  5 Fox, Vicki               W53 Unattached             5:50.95  
  6 Lundin, Katherine        W53 Hartford Tra           5:56.10  
  7 Pratt, Carol             W52 Unattached             6:26.24  
 
W55 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           5:33.44  
  2 Glassman, Wendi          W56 Athena Track           5:52.16  
  3 Feltz, Deborah           W59 Playmakers E           5:57.44  
  4 Harper, Joanna           W55 Team Red Liz           6:16.86  
  5 Ozell, Terry             W59 Atlanta Trac           6:17.92  
  6 Mullis Dubow, Trenice    W58 Atlanta Trac           7:06.27  
 
W60 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W61 Athena Track           5:49.08  
 
W65 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rollins, Nancy           W65 Unattached             5:58.37  
  2 Thelen, Ruth             W67 Playmakers E           6:55.13  
  3 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac           9:01.48  
 
W70 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pratt, Mary Jane         W73 Unattached             7:35.36  
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           8:28.62  
 
W75 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac           6:38.40  
 
W80 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmore, Lois            W81 Unattached             8:39.14  
 
M30 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruston, Jeremy           M32 Unattached             4:12.13  
  2 Cooke, David             M31 Nubian Strid           4:18.70  
  3 Bell, Ricardo            M31 Indiana Inva           4:25.10  
  4 Goldthorp, John          M34 Greater Phil           4:27.51  
 
M35 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wasinger, Randy          M37 Kansas City            4:12.64  
  2 Cahoon Jr, Rick          M35 Unattached             4:18.57  
  3 Givens, Barry            M38 So Cal Track           4:26.28  
  4 Anderson, Ryan           M36 Unattached             4:29.38  
  5 Lanier, Kyle             M39 Tnt Internat           4:32.68  
  6 Bernard, David           M37 Unattached             4:34.63  
  7 Sturdevant, Chris        M39 Unattached             4:37.62  
 
M40 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Berra, Nicholas          M43 Greater Phil           4:09.50  
  2 Weeks, Scott             M40 Syracuse Cha           4:10.38  
  3 Elliott, Lance           M41 Unattached             4:10.68  
  4 Owers, Geoffrey          M40 Unattached             4:17.54  
  5 Kochanowicz, Ron         M41 Kansas City            4:19.30  
  6 Straza, Michael          M42 Unattached             4:29.83  
  7 Sweet, Nathan            M41 Unattached             4:35.63  
 -- Cox, Darren              M42 So Cal Track               DNF  
 
M45 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Duncan, Andrew           M45 Unattached             4:14.56  
  2 Summay, Landen           M46 ning Spot           4:16.58  
  3 Monteau, Daniel          M48 Unattached             4:18.08  
  4 Forde, Kevin             M48 Greater Phil           4:18.62  
  5 Burdett, Francis         M47 Greater Spri           4:22.99  
  6 Erickson, Paul           M45 Unattached             4:30.53  
  7 Lundberg, Brian          M46 TC ning C           4:34.15  
  8 Bailey, David            M49 Unattached             4:35.86  
  9 Bickham, Scott           M46 Genesee Vall           4:36.49  
 10 Woolley, Lee             M49 North Centra           4:40.79  
 11 Dunham, Dave             M48 Central Mass           4:40.98  
 12 Brown, Darin             M45 Mass Velocit           4:42.98  
 13 Mason, William           M47 Unattached             4:45.45  
 14 Hoffman, Thomas          M48 Unattached             4:52.11  
 15 Brenner, Steven          M46 Unattached             4:55.73  
 16 Siriano, Scott           M45 Unattached             4:57.21  
    *Conway, Joe             M45 Ireland                4:36.72  

M50 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Knerr, Ray               M52 Cal Coast Tr           4:24.05  
  2 O'Driscoll, Conor        M51 Westchester            4:26.40  
  3 Moore, William           M50 Unattached             4:26.89  
  4 Paulk, Kevin             M52 Bowerman Ath           4:30.47  
  5 Zink, William            M51 North Jersey           4:30.93  
  6 Gilbert, James           M50 Ric Rojas Ru           4:37.29  
  7 Zook, Rodney             M50 Unattached             4:46.49  
  8 Bonthius Sr, Dan         M52 Unattached             4:48.77  
  9 Verrington, Daniel       M50 Central Mass           4:50.40  
 10 Kollars, Steven          M53 Golden West            4:53.59  
 11 McLaughlin, Terence      M51 Potomac Vall           4:54.99  
 12 Brandt, Barry            M54 Dick Pond Fa           4:57.24  
 13 Gibbons, Phil            M51 The Western            5:00.48  
 14 Walls, Vincent           M53 Over The Hil           5:04.82  
 15 Smith, Duncan            M53 Philadelphia           5:06.03  
 16 Noel, Jeff               M53 Unattached             5:19.31  
 17 Lucas Sr, David          M53 So Cal Track           5:32.33  
 18 Keese, Mark              M50 Tnt Internat           5:52.77  
 19 Sullivan, Joseph         M54 Evanston            6:39.78  
 
M55 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Robert            M57 So Cal Track           4:45.56  
  2 Conheady, Timothy        M55 Evanston            4:46.90  
  3 Nelson, Brian            M55 So Cal Track           4:47.48  
  4 Scott II, Basil          M57 So Cal Track           4:53.43  
  5 Smithhisler, Dan         M56 Unattached             5:01.53  
  6 Patton, Russell          M57 Unattached             5:21.86  
  7 Dunigan, Patrick         M56 Unattached             5:26.05  
  8 Comiskey Jr, John        M55 Philadelphia           5:58.06  
  9 Cunningham, James        M57 Achilles Int           6:44.33  
 10 Dickey, James            M58 Unattached             6:47.95  
 
M60 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearson, Paul            M61 So Cal Track           5:01.55  
  2 Mullin, Peter            M61 Unattached             5:04.32  
  3 Harper, Turran           M61 Unattached             5:09.88  
  4 Haines, Patrick          M63 Unattached             5:12.17  
  5 Fondren, Ben             M60 Unattached             5:20.15  
  6 Smith, Jay               M63 Carolina God           5:28.96  
  7 DeLuna, Javier           M60 Unattached             5:30.98  
  8 Monaco, Nino             M61 Over The Hil           5:47.21  
  9 Lassegard, Steve         M60 Cal Coast Tr           5:48.28  
 10 Stross, William          M63 Springbok Tr           6:02.88  
 11 Viegas, Stephen          M63 Mass Velocit           6:08.92  
 12 Schmidt, Stephen         M61 Unattached             6:39.02  
 
M65 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patton, Gary             M66 So Cal Track           5:04.13  
  2 Mathes, Stan             M66 Unattached             5:12.56  
  3 Nolan, Harold            M65 Shore Athlet           5:12.85  
  4 Hall, Gary               M65 Oregon Track           5:12.98  
  5 Pate, Ronald             M65 Unattached             5:30.06  
  6 Talib, Salih             M67 So Cal Track           5:31.21  
  7 Shirley, Graeme          M66 Unattached             6:08.57  
  8 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached             6:24.65  
  9 Weiner, Robert           M65 Potomac Vall           6:48.30  
 10 Shenk, John              M69 Manasota Tra           7:07.51  
    *Jones, Eric             M69 So Cal Track           6:24.09 

M70 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached             5:46.77  
  2 Howard, Sid              M73 Central Park           6:06.69  
  3 Weddle, Thom             M73  N Fun              6:07.83  
  4 McCormack, Dan           M73 Unattached             6:22.76  
  5 Hinman, Reed             M70 Springbok Tr           6:34.25  
  6 Peacock, Wayne           M74 Ronald McDon           7:05.96  
 
M75 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pates, Bob               M76 Unattached             7:11.30  
  2 AuBuchon, David          M79 Unattached             7:28.51  
  3 Ogden, Ken               M76 Unattached             7:35.27  
  4 Pratt, Donald            M79 Florida Athl           7:40.98  
 
M80 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Culling, Robert          M80 So Cal Track           8:38.91  
  2 Smith, Alan              M81 Florida Athl           8:48.81  
 
M85 1500 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac          12:13.54  
 
W35 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baganz, Megan            W35 Unattached            19:15.64  
  2 Key, Latashia            W39 Unattached            21:48.29  
  3 Cane, Debra              W36 Unattached            22:02.50  
 
W40 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lifka, Tammy             W42 So Cal Track          18:03.97  
  2 Lauff, Barb              W43 Unattached            21:11.91  
  3 Omerza, Abby             W41 Unattached            22:15.83  
 
W45 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stuart, Laura            W47 Unattached            19:23.58  
  2 Syrstad, Sanya           W47 So Cal Track          19:38.01  
  3 Toro, Wanda              W49 Unattached            21:11.66  
  4 Mason, Renee             W45 Unattached            22:08.84  
 
W50 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shemyakina, Elena        W53 Unattached            19:12.15  
  2 Cordes, Suzanne          W52 Impala Racin          20:12.11  
  3 O'Malley, Suzanne        W52 Unattached            20:19.54  
  4 Lundin, Katherine        W53 Hartford Tra          21:47.30  
  5 Kyger, Liz               W52 Kansas City           22:05.50  
 
W55 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track          20:59.21  
  2 Harper, Joanna           W55 Team Red Liz          22:56.26  
  3 Ozell, Terry             W59 Atlanta Trac          23:45.64  
  4 Mullis Dubow, Trenice    W58 Atlanta Trac          26:27.24  
  5 Lucking, Cynthia         W59 Greenville T          26:42.13  
 
W60 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Oakey, Joy               W63 Tnt Internat          23:29.06  
 
W65 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rollins, Nancy           W65 Unattached            22:10.30  
 
W70 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track          32:02.86  
 
W75 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harada, Mary             W77 Liberty Athl          29:53.02  
 
W80 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmore, Lois            W81 Unattached            30:54.86  
 
M30 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffin II, Napoleon     M32 Southwest Sp          20:57.26  
 
M35 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Setzler, Chris           M39 Unattached            16:41.43  
  2 Givens, Barry            M38 So Cal Track          17:06.50  
  3 Lanier, Kareem           M39 Tnt Internat          17:57.58  
  4 Bernard, David           M37 Unattached            18:47.47  
  5 Santoro, Clint           M37 So Cal Track          19:00.50  
 
M40 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Newton, Chad             M42 Atlanta Trac          16:22.97  
  2 Straza, Michael          M42 Unattached            16:28.81  
  3 Laumann, Scott           M41 Track & Trou          16:33.52  
  4 Van Orden, Tim           M44 Central Mass          16:53.79  
  5 Newport, Jason           M41 Miami Valley          16:59.08  
  6 Carroll, Christopher     M41 Greater Phil          18:52.65  
  7 Sweet, Nathan            M41 Unattached            19:03.43  
  8 Mathis, Peter            M41 Unattached            19:42.76  
 
M45 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Duncan, Andrew           M45 Unattached            16:01.27  
  2 Burdett, Francis         M47 Greater Spri          16:27.31  
  3 Dunham, Dave             M48 Central Mass          16:53.82  
  4 Sepulveda, Rene          M46 Asics Aggie           17:24.48  
  5 Holmes, Guy              M46 Patient Enduranc      17:32.79  
  6 Zamek, Mark              M49 Raritan Vall          17:39.81  
  7 Bailey, David            M49 Unattached            18:00.47  
  8 Voehringer, Brad         M46 Unattached            19:41.80  
  9 Bunton, Michael          M48 Unattached            20:31.12  
 -- Newsham, Bill            M47 Gate City St               DNF  
 
M50 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, William           M50 Unattached            16:44.47  
  2 Verrington, Daniel       M50 Central Mass          17:22.81  
  3 Brandt, Barry            M54 Dick Pond Fa          17:27.48  
  4 Sery, Jim                M51 South Jersey          17:29.93  
  5 Henderson Jr, Ruben      M50 Unattached            17:38.64  
  6 Wigglesworth, Henry      M54 Unattached            17:45.23  
  7 Francis, Tim             M51 Unattached            17:53.49  
  8 Gallego, Oliver          M50 Elite Health          18:27.88  
  9 McLaughlin, Terence      M51 Potomac Vall          18:28.33  
 10 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall          19:10.18  
 11 O'Hearn, Michael         M52 Unattached            19:37.46  
 12 Brumwell, Steve          M54 So Cal Track          19:48.85  
 13 Cleary, Mark             M53 So Cal Track          19:50.97  
 -- Keese, Mark              M50 Tnt Internat               DNF  
 
M55 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walters, Dave            M56 Unattached            17:09.02  
  2 Conheady, Timothy        M55 Evanston           17:39.51  
  3 Porter, Alan             M55 Unattached            17:52.97  
  4 Nelson, Brian            M55 So Cal Track          18:03.04  
  5 Scott II, Basil          M57 So Cal Track          18:29.81  
  6 Smithhisler, Dan         M56 Unattached            18:45.77  
  7 Setnes, Kevin            M58 Unattached            19:02.48  
  8 Orange, Jerry            M59 Unattached            19:19.33  
  9 Vandervlugt, Leo         M59 RC Elite              19:35.64  
    *Burns, Keith            M55 Evanston           18:52.87  

M60 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fondren, Ben             M60 Unattached            19:29.60  
  2 Shaheed, Nolan           M63 So Cal Track          20:30.63  
  3 Qualls, Robert           M60 Golden West           20:51.23  
  4 Stross, William          M63 Springbok Tr          23:07.94  
 
M65 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patton, Gary             M66 So Cal Track          19:14.16  
  2 Pate, Ronald             M65 Unattached            20:29.08  
  3 Hall, Gary               M65 Oregon Track          22:02.74  
 
M70 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bixler, Jon              M74 Over The Hil          23:47.38  
  2 McCormack, Dan           M73 Unattached            24:17.25  
  3 Hinman, Reed             M70 Springbok Tr          25:25.70  
  4 Peacock, Wayne           M74 Ronald McDon          27:39.99  
  5 Shaw, John               M70 Unattached            29:15.41  
 
M75 5000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pates, Bob               M76 Unattached            26:06.27  
  2 Leland, John             M76 Cedar Rapids          26:29.24  
  3 Ogden, Ken               M76 Unattached            29:18.32  
  4 Pratt, Donald            M79 Florida Athl          29:37.95  
 
W40 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lockett, Jan             W42 So Cal Track          45:32.74  
  2 Omerza, Abby             W41 Unattached            47:14.18  
 
W45 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Toro, Wanda              W49 Unattached            45:52.84  
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached            57:10.41  
 
W50 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shemyakina, Elena        W53 Unattached            40:50.00  
  2 O'Malley, Suzanne        W52 Unattached            41:45.41  
  3 Cordes, Suzanne          W52 Impala Racin          42:26.97  
  4 Tefft, Jan               W54 So Cal Track          50:53.35  
 
W55 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ozell, Terry             W59 Atlanta Trac          51:40.30  
  2 Woods, Lydia             W59 Atlanta Trac        1:28:06.74  
 
W65 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rollins, Nancy           W65 Unattached            45:54.02  
 
W80 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmore, Lois            W81 Unattached          1:05:32.75  
 
M30 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffin II, Napoleon     M32 Southwest Sp          48:31.95  
 -- Brewer, Mark             M30 Unattached                 DNF  
 
M35 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Setzler, Chris           M39 Unattached            35:02.86  
  2 Cahoon Jr, Rick          M35 Unattached            36:17.18  
  3 Givens, Barry            M38 So Cal Track          37:53.61  
  4 Lanier, Kareem           M39 Tnt Internat          40:03.31  
  5 Santoro, Clint           M37 So Cal Track          42:18.04  
 
M40 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, David          M40 Wisconsin Ru          33:56.02  
  2 Newton, Chad             M42 Atlanta Trac          34:28.21  
  3 Kern, Charlie            M43 Greater Phil          34:36.50  
  4 Collins, Liam            M41 U.S. Army             34:47.12  
  5 Laumann, Scott           M41 Track & Trou          34:53.75  
  6 Huff, Christopher        M40 Unattached            36:00.08  
  7 Sheehy, Kevin            M43 Greater Bois          36:19.87  
  8 Van Orden, Tim           M44 Central Mass          37:14.17  
 
M45 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Godwin, Craig            M45 Oregon Track          34:43.20  
  2 Mescal, Jeff             M47 Unattached            38:30.98  
  3 Wooldridge, James        M49 Unattached            39:18.40  
 -- Wasserman, Gary          M49 Ndorfnz Raci               DNF  
 -- Bickham, Scott           M46 Genesee Vall               DNF  
 -- Siriano, Scott           M45 Unattached                 DNF  
 
M50 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Verrington, Daniel       M50 Central Mass          36:25.14  
  2 Enicks IV, William       M52 Chattanooga           36:51.36  
  3 Paige, James             M51 Green Mountain A      37:05.77  
  4 Henderson Jr, Ruben      M50 Unattached            38:40.92  
  5 Gallego, Oliver          M50 Elite Health          38:46.49  
  6 McLaughlin, Terence      M51 Potomac Vall          39:13.70  
  7 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall          41:44.76  
  8 Cleary, Mark             M53 So Cal Track          42:34.53  
 -- Egle, Michael            M50 Unattached                 DNF  
 -- Brandt, Barry            M54 Dick Pond Fa               DNF  
 
M55 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Setnes, Kevin            M58 Unattached            40:31.23  
  2 Holzmueller, Keith       M56 Unattached            41:46.60  
  3 Vandervlugt, Leo         M59 RC Elite              42:02.29  
  4 Orange, Jerry            M59 Unattached            42:19.01  
  5 Lucking, Scott           M58 Greenville T          42:43.73  
  6 Argalas, Barton          M59 Central Jers          47:51.29  
  7 Bowser Sr, Robert        M58 Mass Velocit          48:04.07  
    *Burns, Keith            M55 Evanston              40:39.10  

M60 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mullin, Peter            M61 Unattached            39:50.74  
  2 Qualls, Robert           M60 Golden West           44:08.45  
  3 Ozell, Phillip           M62 Atlanta Trac        1:07:26.58  
 
M65 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pate, Ronald             M65 Unattached            44:06.70  
  2 Bolding, Ross            M66 Unattached            44:42.29  
  3 Davis, Frank             M67 Unattached            45:43.03  
  4 Kuebler, Bob             M66 Springbok Tr          47:21.76  
 -- Hall, Gary               M65 Oregon Track               DNF  
 
M70 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Becker, John             M72 Badgerland S          48:13.46  
  2 Bixler, Jon              M74 Over The Hil          54:42.59  
  3 Hinman, Reed             M70 Springbok Tr          58:40.61  
 
M75 10000 Meter 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pates, Bob               M76 Unattached            58:07.10  
  2 Pratt, Donald            M79 Florida Athl        1:10:06.74  
 
W40 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat             13.42   1.6 
  2 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             14.49   1.6 
  3 Bell, Christine          W44 Unattached               14.71   1.6 
 
W45 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Scott, Menka             W45 Unattached               12.73   2.1 
  2 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall             14.02   2.1 
  3 Andel, Ellen             W45 Unattached               14.47   2.1 
  4 Gibson, Koura            W48 Unattached               14.97   2.1 
  5 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             15.09   2.1 
  6 Wiemer, Susan            W46 Mass Velocit             15.66   2.1 
 
W50 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palmer, Liz              W52 Golden West              13.45   1.6 
  2 Maxwell, Karen           W53 Unattached               14.43   1.6 
  3 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac             14.44   1.6 
  4 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             15.63   1.6 
  5 Arnold, Linda            W50 Unattached               15.66   1.6 
  6 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             21.42   1.6 
 
W60 80 Short Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lowery, Linda            W60 Atlanta Trac             17.16   2.9 
 
W70 80 Short Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             20.28   2.9 
 
M70 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Osterhoudt, Bob          M70 AZ Desert Th             14.83   1.8 
  2 Niedermeyer, Fred        M72 Unattached               15.04   1.8 
  3 Rowan, Terry             M72 Unattached               15.14   1.8 
  4 Kline, Barry             M72 Over The Hil             16.21   1.8 
  5 Coats, Grover            M73 Over The Hil             16.91   1.8 
 
M75 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paulen, Robert           M75 Unattached               14.23   2.7 
  2 McKisson, Richard        M75 Colorado Mas             14.30   2.7 
  3 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             19.13   2.7 
 -- Jankovich, William       M78 Unattached                 DNF   2.7 
 
M85 80 Short Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Roudebush, George        M87 Over The Hil             40.59   NWI 
  2 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             53.34   NWI 
 
W30 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
    *Ciganovic, Dragana      W34 Croatia                  15.71   2.4 
 
W35 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sluder, Anne             W39 Carolinas Tr             15.75   2.4 
 
M50 100 Short Hurdles 36"
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Conley, Brian            M52 Unattached               14.96Q  0.9  2 
  2 Garner, Reggie           M52 Dallas Maste             15.30Q  1.9  1 
  3 McConnell, Chris         M50 Unattached               15.55Q  1.9  1 
  4 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                15.61Q  0.9  2 
  5 McQuitter, Keith         M53 Unattached               15.86q  0.9  2 
  6 Eaton, Kenneth           M53 Atlanta Trac             16.07q  1.9  1 
  7 Ricci, Brien             M53 Unattached               17.63q  1.9  1 
  8 Davison, Jeffery         M54 So Cal Track             19.49q  0.9  2 
 -- Bayless, Robert          M54 Unattached                 DNF   0.9  2 
 -- Jeremiah, Lloyd          M54 Unattached                 DNF   1.9  1 
 
M50 100 Short Hurdles 36"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Eaton, Kenneth           M53 Atlanta Trac             14.11   1.9 
  2 Conley, Brian            M52 Unattached               14.70   1.9 
  3 Garner, Reggie           M52 Dallas Maste             15.61   1.9 
  4 McConnell, Chris         M50 Unattached               15.63   1.9 
  5 McQuitter, Keith         M53 Unattached               15.81   1.9 
  6 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                16.58   1.9 
  7 Davison, Jeffery         M54 So Cal Track             18.83   1.9 
 -- Ricci, Brien             M53 Unattached                  DQ   1.9 
 
M55 100 Short Hurdles 36"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hadrick, John            M55 Tnt Internat             15.58   1.4 
  2 McDaniels, Robert        M55 MacCanDo Ten             16.28   1.4 
  3 Snodgrass, Ernie         M59 Big River Ru             16.39   1.4 
  4 Jakubowski, Mark         M55 Unattached               18.03   1.4 
  5 Cummings, Steve          M56 SC Striders              18.06   1.4 
  6 Watry, Jeffrey           M57 Unattached               19.12   1.4 
  7 Stewart, Victor          M56 Unattached               20.10   1.4 
  8 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             20.26   1.4 
 
M60 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson Sr, Thaddeus      M61 Pacific Coas             15.03   1.0 
  2 Broun, James             M60 Unattached               15.79   1.0 
  3 Angulo, Sergio           M60 Waterloo Tra             16.52   1.0 
  4 Nolly, Lawrence          M63 Tnt Internat             17.07   1.0 
  5 Pontius, Bill            M62 Unattached               18.10   1.0 
  6 Dolezel, Jim             M62 Unattached               18.44   1.0 
  7 Binion, Ozzie            M64 Atlanta Trac             18.70   1.0 
  8 Jenkins, Thomas          M61 Over The Hil             19.63   1.0 
  9 Schuster, Neal           M64 Unattached               22.10   1.0 
 
M65 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnston, Joe            M68 Florida Athl             18.75   1.4 
  2 Clifford, John           M69 Unattached               20.07   1.4 
  3 Burns, Michael           M69 Prairie Stri             20.69   1.4 
 
M35 110 Short Hurdles 39"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mcclelland II, Belgie    M35 Unattached               14.07   1.8 
  2 Hagans, Edwin            M38 Unattached               14.81   1.8 
  3 Ricketts, Christopher    M35 Unattached               15.50   1.8 
  4 Ricketts, Brian          M35 Unattached               16.00   1.8 
  5 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat             17.97   1.8 
  6 Santoro, Clint           M37 So Cal Track             23.70   1.8 
 
M40 110 Short Hurdles 39"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Drummond, Don            M43 Atlanta Trac             14.66   2.1 
 
M45 110 Short Hurdles 39"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lowery Jr, Maurice       M46 Unattached               16.70   2.1 
  2 Smith, James             M46 Arizona Flam             18.66   2.1 
  3 Burke, Michael           M49 Tnt Internat             20.87   2.1 
  4 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             24.08   2.1 
     Birade, Laurent         M45 Canada                   16.32   2.1 

W75 200 Long Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             47.68  -0.2 
 
M80 200 Long Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Raynor, Alan             M81 Unattached               42.78  -0.2 
 
M85 200 Long Hurdles 27"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac           1:22.96  -0.2 
 
W50 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             53.25  
  2 Maxwell, Karen           W53 Unattached               54.07  
  3 Arnold, Linda            W50 Unattached             1:01.62  
  4 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat           1:05.52  
  5 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat           1:05.87  
  6 Tefft, Jan               W54 So Cal Track           1:14.47  
 
W55 300 Long Hurdles 30"/27"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat           1:02.58  
 
W60 300 Long Hurdles 30"/27"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Oakey, Joy               W63 Tnt Internat           1:15.31  
 
M60 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson Sr, Thaddeus      M61 Pacific Coas             45.69  
  2 Pontius, Bill            M62 Unattached               48.77  
  3 Broun, James             M60 Unattached               49.17  
  4 Angulo, Sergio           M60 Waterloo Tra             49.18  
  5 Dolezel, Jim             M62 Unattached               50.70  
  6 White, Randall           M63 Unattached               51.30  
  7 Nolly, Lawrence          M63 Tnt Internat             52.00  
  8 Binion, Ozzie            M64 Atlanta Trac             52.36  
  9 Frontino, James          M62 Tnt Internat             56.29  
 
M65 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelly, Dan               M65 Mass Velocit             50.82  
  2 Hollister, James         M67 Unattached               51.76  
  3 Baker, Robert            M67 Houston Elit             55.68  
  4 Burns, Michael           M69 Prairie Stri             57.78  
 
M70 300 Long Hurdles 27"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowan, Terry             M72 Unattached               55.72  
  2 Coats, Grover            M73 Over The Hil           1:00.68  
  3 Murdock, Ev              M71 Unattached             1:15.17  
 -- Pliner, Terry            M74 So Cal Track               DNF  
 
M75 300 Long Hurdles 27"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paulen, Robert           M75 Unattached               56.41  
  2 McKisson, Richard        M75 Colorado Mas             57.81  
  3 Vergin, Roger            M75 Club Northwe           1:02.64  
  4 Leggitt, James           M77 Unattached             1:02.86  
  5 Jankovich, William       M78 Unattached             1:11.05  
 
W35 400 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sluder, Anne             W39 Carolinas Tr           1:06.65  
 
W40 400 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat           1:08.94  
  2 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           1:13.63  
  3 Bell, Christine          W44 Unattached             1:18.42  
 -- Quiroga, Sarah           W40 Unattached                 DNF  
 
W45 400 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall           1:19.50  
  2 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat           1:20.05  
 
M35 400 Long Hurdles 36"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hagans, Edwin            M38 Unattached               57.66  
  2 Ricketts, Christopher    M35 Unattached               58.74  
  3 Ricketts, Brian          M35 Unattached               59.05  
  4 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat           1:00.17  
 
M40 400 Long Hurdles 36"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dittmar, Brad            M42 Unattached               57.71  
  2 Drummond, Don            M43 Atlanta Trac             59.11  
  3 Ash, David               M41 Tnt Internat           1:18.45  
 
M45 400 Long Hurdles 36"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sloan, Kerry             M49 Tnt Internat           1:05.09  
  2 Lowery Jr, Maurice       M46 Unattached             1:06.72  
  3 Smith, James             M46 Arizona Flam           1:06.97  
 -- Ols, Joseph              M48 So Cal Track               DNF  
    *Birade, Laurent         M45 Canada                 1:00.40  

M50 400 Long Hurdles 33"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gatling Sr, Darnell      M52 Unattached               58.44  
  2 Garner, Reggie           M52 Dallas Maste           1:04.65  
  3 Friend Sr, Byron         M53 Tnt Internat           1:08.93  
  4 McDermott, Randy         M53 Unattached             1:15.70  
 
M55 400 Long Hurdles 33"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gallagher, John          M55 Atlanta Trac           1:06.45  
  2 Cummings, Steve          M56 SC Striders            1:06.97  
  3 Hadrick, John            M55 Tnt Internat           1:10.51  
  4 Easley, Ricky            M58 So Cal Track           1:12.74  
  5 Snodgrass, Ernie         M59 Big River Ru           1:25.41  
 
W35 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cane, Debra              W36 Unattached             8:57.73  
 
W40 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           7:36.02  
 
W45 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hulcy, Paula             W49 Unattached            12:27.36  
 
W50 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           8:36.14  
  2 Cassel, Terri            W50 Athena Track           8:46.08  
  3 Tefft, Jan               W54 So Cal Track          10:13.83  
 
W55 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Woods, Lydia             W59 Atlanta Trac          15:17.48  
 
W60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                10:26.75  
 
W65 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac          13:29.83  
 
W70 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W70 Central Park          10:20.43  
  2 Simpson, Jane            W71 Golden West           15:02.59  
 
M60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Monaco, Nino             M61 Over The Hil           9:04.02  
  2 Weigel, William          M61 Unattached             9:10.49  
  3 Feldhausen, Jerry        M61 Unattached             9:50.34  
  4 Ozell, Phillip           M62 Atlanta Trac          10:37.06  
  5 De Witt, Mike            M61 Parkside Ath          12:16.44  
 
M65 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bolding, Ross            M66 Unattached             8:11.64  
  2 Nolan, Harold            M65 Shore Athlet           8:31.11  
  3 Weiner, Robert           M65 Potomac Vall          10:06.05  
 
M70 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murdock, Ev              M71 Unattached            10:20.59  
  2 Cordero, Joe             M74 Bohemia Trac          10:50.03  
  3 Shaw, John               M70 Unattached            12:29.79  
 
M75 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ogden, Ken               M76 Unattached            12:36.15  
 
M80 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Culling, Robert          M80 So Cal Track          12:07.19  
    *Torres Rosa, Luis       M84 Puerto Rico           15:06.95  
 
M85 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac          18:15.67  
 
M30 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De Witt, Matthew         M32 Parkside Ath          12:15.76  
 
M35 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Santoro, Clint           M37 So Cal Track          12:02.07  
 
M40 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Liam            M41 U.S. Army             10:05.61  
  2 Cox, Darren              M42 So Cal Track          10:47.49  
  3 Chasse, Craig            M42 Potomac Vall          11:59.70  
 
M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wooldridge, James        M49 Unattached            11:21.25  
  2 Erickson, Paul           M45 Unattached            11:24.45  
  3 Sands, Tim               M48 Unattached            11:49.78  
  4 Gottardi, Mike           M45 River City R          12:06.42  
  5 Yorges, Christopher      M46 Unattached            12:34.45  
  6 Newsham, Bill            M47 Gate City St          12:44.30  
 
M50 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kollars, Steven          M53 Golden West           11:41.88  
  2 Enicks IV, William       M52 Chattanooga           11:52.69  
  3 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall          12:17.45  
  4 Miller, Randall          M50 Fleet Feet/E          12:19.13  
  5 McDermott, Randy         M53 Unattached            12:59.23  
  6 Johnson, Steven          M51 Unattached            13:20.17  
  7 Wigglesworth, Henry      M54 Unattached            15:27.62  
 
M55 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smithhisler, Dan         M56 Unattached            12:51.74  
  2 Drumright, Elliott       M55 Unattached            12:56.68  
  3 Argalas, Barton          M59 Central Jers          13:42.67  
  4 Bowser Sr, Robert        M58 Mass Velocit          13:44.80  
  5 Berndt, Michael          M58 Unattached            14:34.76  
 
W30-39 4x100 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Carolinas Track & Field Club  'A'                     52.68  
     1) Sluder, Anne 39                 2) Kazebee, Kris 46               
     3) Walker, Melanie 43              4) Murphy, Toccata 42             
  2 Nubian Striders  'A'                                  56.31  
     1) Merritt, Deaneen 39             2) Kennedy-Johnson, Daphne 43     
     3) Slaughter, Jacklyn 51           4) Gooch, Cherylyn 55             
  3 SC Striders Track Club  'A'                           58.58  
     1) Cohn, Linda 59                  2) Bowman, Jeanne 59              
     3) Matthews, Brenda 63             4) Johnson, MaryLou 38            
  4 Tnt International Racing Club  'A'                    59.50  
     1) Kent, Dawn 38                   2) Roemer, Christine 47           
     3) Manns, DaBeth 36                4) Cypress, Jill 40               
 
W30-39 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                         51.84  
     1) Bernert, Brandi 33              2) Touya, Kimberly 36             
     3) Dierauer, Isabelle 39           4) Dendy, Latrica 39              
 
W40-49 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                         55.55  
     1) Schutt, Lori 47                 2) Lawson, Sarah 49               
     3) Shook, Kathleen 51              4) Rath, Terri 48                 
 
W40-49 4x100 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                         58.70  
     1) McCarthy, Sue 49                2) Wiemer, Susan 46               
     3) Eversley, Ocean 54              4) Loyd, Susan 54                 
  2 So Cal Track Club  'A'                                59.78  
     1) Brant, Monica 41                2) Lockett, Jan 42                
     3) Lifka, Tammy 42                 4) Ryan, Lisa 42                  
 
W50-59 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       1:11.56  
     1) Johns-Rees, Gail 57             2) Kuhnly, Gail 50                
     3) Lutz, Martha 55                 4) Allen, Lois 55                 
 
W50-59 4x100 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'B'                  1:05.94  
     1) Phelps, Jo 53                   2) Grandison, Delores 59          
     3) Jarjisian, Linda 52             4) Oakey, Joy 63                  
  2 So Cal Track Club  'A'                              1:09.71  
     1) Lee, Debbie 55                  2) Tefft, Jan 54                  
     3) Renfro, Patti 65                4) Solwazi, Kemisole 72           
 
M30-39 4x100 Meter Relay Non Club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'A'                                         41.81   2 
     1) Tutskey, Daniel 32              2) Burnett, Sean 30               
     3) Jones, Anthony 33               4) Bynum, Desmond 31              
  2 Non Club  'F'                                         42.10   2 
     1) Ho, Thachvu 36                  2) Dussett, Antwon 36             
     3) Owens Jr, Earl 38               4) Mcclelland II, Belgie 35       
 
M30-39 4x100 Meter Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Nubian Striders  'A'                                  47.22   3 
     1) Nguyen, Benjamin 30             2) Holloway, Warren 30            
     3) Rhyne Jr, Edward 39             4) Culpepper, Clifton 49          
  2 Tnt International Racing Club  'A'                    54.80   3 
     1) Frontino, James 62              2) Nolly, Lawrence 63             
     3) Linner, Bernie 63               4) Thompson, La Roi 33            
 -- Over The Hill TC  'A'                                    DQ   3 
     1) Miller, Eugene 37               2) Webb, Sam 54                   
     3) Walls, Vincent 53               4) Finley, Lawrence 54            
 
M40-49 4x100 Meter Relay Non Club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'J'                                         43.05   2 
     1) Peete, Tecumseh 42              2) Denning, Matt 41               
     3) Pittman, Lyndell 40             4) Mack, Jeffery 40               
  2 Non Club  'I'                                         48.21   2 
     1) Padgett, Calvin 43              2) Blackman, Joe 41               
     3) Makino, Shigeki 46              4) Lowery Jr, Maurice 46          
  3 Non Club  'G'                                         50.05   2 
     1) Gosa, Duane 46                  2) Aurelien, Clinton 46           
     3) Merriweather, Eric 48           4) Waller, Michael 54             
  4 Non Club  'H'                                         50.11   2 
     1) Johnson, Michael 45             2) Smith, James 46                
     3) Zuehlke, John 42                4) Walker, Kenny 43               
 
M40-49 4x100 Meter Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                           45.26   3 
     1) Thomas Jr, Robert 45            2) Shute Sr, Marcus 49            
     3) Prince, Eric 43                 4) Mulazim, Khalid 46             
  2 So Cal Track Club  'C'                                48.03   3 
     1) Foster, Robert 50               2) Lucas Sr, David 53             
     3) Stamp, Jeffrey 52               4) *Williams, Christopher 40      
  3 Tnt International Racing Club  'B'                    50.44   3 
     1) Burke, Michael 49               2) Ali, Mohamed 42                
     3) Sloan, Kerry 49                 4) Ash, David 41                  
 
M50-59 4x100 Meter Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Houston Elite  'B'                                    47.23   2 
     1) Hastings, Mark 57               2) Davis, Craig 55                
     3) Thomas, Kenneth 55              4) Tissenbaum, Allan 52           
  2 Tnt International Racing Club  'C'                    50.60   2 
     1) Friend Sr, Byron 53             2) Hadrick, John 55               
     3) Tinsman, Thomas 59              4) Disalvo III, Tony 52           
  3 So Cal Track Club  'B'                                52.08   2 
     1) Easley, Ricky 58                2) Cramer, Bruce 51               
     3) Davison, Jeffery 54             4) Woody, Curtis 55               
  4 Mass Velocity Track Club  'A'                         55.86   2 
     1) Schoffman, Jim 59               2) Kelley, Charles 58             
     3) McConnell, Chris 55             4) Neumann, David 52              
 
M60-69 4x100 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Elite  'A'                                    49.24  
     1) Johnson, Ron 66                 2) Collins, Bill 61               
     3) Allie, Charles 64               4) Riddle, Richard 60             
  2 So Cal Track Club  'A'                              1:00.14  
     1) Powell, Charles 60              2) *Jones, Eric 69                
     3) Talib, Salih 67                 4) Patton, Gary 66                
  3 Over The Hill TC  'B'                               1:01.26  
     1) Biacofsky, John 67              2) Monaco, Nino 61                
     3) Jenkins, Thomas 61              4) Gerson, Jeffrey 65             
 
M60-69 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'D'                                         57.77  
     1) Horick, Jeffrey 66              2) *Acolatse, Joachim 64          
     3) Vash, James 61                  4) Etter, James 65                
 -- Non Club  'E'                                            DQ  
     1) Zlobicki, Zbigy 62              2) Bryant, N Z 62                 
     3) Hale, Lester 60                 4) Covey, Bruce 65                
 -- Non Club  'C'                                            DQ  
     1) Milewski, Paul 67               2) Leslie, Will 67                
     3) Worthington, Freddy 61          4) Bowne, George 61               
 
M70-79 4x100 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Elite  'C'                                  1:02.17  
     1) Summerlin, Joe 80               2) Wimberley, Charles 78          
     3) Stewart, Mack 74                4) Lida, Robert 75                
  2 Over The Hill TC  'C'                               1:20.57  
     1) Coats, Grover 73                2) Kline, Barry 72                
     3) Greenwald, Jack 84              4) Roudebush, George 87           
 
M70-79 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:03.78  
     1) Byrd, Jerry 71                  2) Cordero, Joe 74                
     3) Schurr, Avital 70               4) Johnson, J Thomas 71           
  2 Non Club  'K'                                       1:19.06  
     1) Raynor, Alan 81                 2) Langenfeld, Tom 77             
     3) Leis, Donald 80                 4) Shaw, John 70                  
 
W30-39 4x400 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'A'                  5:19.97  
     1) Cypress, Jill 40                2) Kent, Dawn 38                  
     3) Roemer, Christine 47            4) Manns, DaBeth 36               
 
W40-49 4x400 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                              4:35.68  
     1) Ryan, Lisa 42                   2) Lifka, Tammy 42                
     3) Lockett, Jan 42                 4) Brant, Monica 41               
 
W40-49 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       5:14.30  
     1) Allen, Lois 55                  2) Boyd, Sarah 42                 
     3) Kuhnly, Gail 50                 4) Frazier, Karen 52              
 
W50-59 4x400 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                              4:40.38  
     1) Haubrich, Kathy 53              2) Shook, Kathleen 51             
     3) Bellaire, Cheryl 53             4) Hoffman, Debra 52              
  2 Tnt International Racing Club  'B'                  5:48.79  
     1) Grandison, Delores 59           2) Oakey, Joy 63                  
     3) Jarjisian, Linda 52             4) Phelps, Jo 53                  
  3 So Cal Track Club  'A'                              6:07.08  
     1) Lee, Debbie 55                  2) Tefft, Jan 54                  
     3) Renfro, Patti 65                4) Solwazi, Kemisole 72           
 
M30-39 4x400 Meter Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Nubian Striders  'A'                                3:36.45   2 
     1) Nguyen, Benjamin 30             2) Bridges, Lee 45                
     3) Cooke, David 31                 4) Williams, Jay 48               
  2 Tnt International Racing Club  'A'                  3:50.17   2 
     1) Jackson, Michael 39             2) Thompson, La Roi 33            
     3) Lanier, Kareem 39               4) Lanier, Kyle 39                
  3 Greater Philadelphia TC  'A'                        3:56.58   2 
     1) Yelverton, William 52           2) Forde, Kevin 48                
     3) Berra, Nicholas 43              4) Goldthorp, John 34             
  4 So Cal Track Club  'A'                              4:30.79   2 
     1) Givens, Barry 38                2) Ols, Joseph 48                 
     3) *Williams, Christopher 40       4) Cox, Darren 42                 
 
M30-39 4x400 Meter Relay Non Club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'A'                                       3:37.18   2 
     1) Hagans, Edwin 38                2) Ricketts, Brian 35             
     3) Ricketts, Christopher 35        4) Haack, Peter 38                
 
M40-49 4x400 Meter Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         3:30.11   2 
     1) Thomas Jr, Robert 45            2) Shute Sr, Marcus 49            
     3) Prince, Eric 43                 4) Mulazim, Khalid 46             
  2 So Cal Track Club  'B'                              4:14.53   2 
     1) Foster, Robert 50               2) Stamp, Jeffrey 52              
     3) Nelson, Brian 55                4) Morrow, Art 48                 
  3 Tnt International Racing Club  'B'                  4:19.71   2 
     1) Sloan, Kerry 49                 2) Ali, Mohamed 42                
     3) Keese, Mark 50                  4) Ash, David 41                  
 
M40-49 4x400 Meter Relay Non Club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'H'                                       3:45.38   2 
     1) Angelo, Michael 45              2) Wright Jr, Phillip 42          
     3) Gosa, Duane 46                  4) Ross, Karl 47                  
  2 Non Club  'I'                                       3:50.97   2 
     1) Blackman, Joe 41                2) Padgett, Calvin 43             
     3) Peete, Tecumseh 42              4) Makino, Shigeki 46             
  3 Non Club  'B'                                       4:29.50   2 
     1) Zuehlke, John 42                2) Drumright, Elliott 55          
     3) Snodgrass, Ernie 59             4) Walker, Kenny 43               
 
M50-59 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'J'                                       4:03.61  
     1) Williams, Tyrone 53             2) Gatling Sr, Darnell 52         
     3) Wasson, Charles 57              4) Garner, Reggie 52              
 
M50-59 4x400 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'C'                              4:16.21  
     1) Brumwell, Steve 54              2) Cleary, Mark 53                
     3) Scott, Robert 57                4) Easley, Ricky 58               
  2 Tnt International Racing Club  'C'                  4:18.71  
     1) Hadrick, John 55                2) Friend Sr, Byron 53            
     3) Bynoe Sr, David 50              4) Tinsman, Thomas 59             
  3 Over The Hill TC  'A'                               4:38.84  
     1) Walls, Vincent 53               2) Finley, Lawrence 54            
     3) Webb, Sam 54                    4) Hawkins, Walter 57             
 
M60-69 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'D'                                       4:24.08  
     1) Bryant, N Z 62                  2) Bowne, George 61               
     3) Worthington, Freddy 61          4) Harper, Turran 61              
  2 Non Club  'K'                                       4:57.28  
     1) Pate, Ronald 65                 2) Powers Jr, Herbert 68          
     3) Shenk, John 69                  4) Bolding, Ross 66               
 
M60-69 4x400 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'D'                              5:08.08  
     1) Powell, Charles 60              2) *Jones, Eric 69                
     3) Talib, Salih 67                 4) Patton, Gary 66                
 
M70-79 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'E'                                       5:18.26  
     1) Howard, Sid 73                  2) Stewart, Mack 74               
     3) Lida, Robert 75                 4) Wimberley, Charles 78          
 
W30-39 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'A'                 14:07.14  
     1) Kent, Dawn 38                   2) Grandison, Delores 59          
     3) Oakey, Joy 63                   4) Roemer, Christine 47           
 
W40-49 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             11:35.91  
     1) Lifka, Tammy 42                 2) Lockett, Jan 42                
     3) Brant, Monica 41                4) Ryan, Lisa 42                  
 
W50-59 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                             10:45.23  
     1) Haubrich, Kathy 53              2) Bellaire, Cheryl 53            
     3) Cassel, Terri 50                4) Jasper, Lorraine 50            
 
M30-39 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                      11:19.90  
     1) Dunigan, Patrick 56             2) McLaughlin, Terence 51         
     3) Bernard, David 37               4) Peebles, Joseph 52             
 
M30-39 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'A'                  9:20.69  
     1) Jackson, Michael 39             2) Bynoe Sr, David 50             
     3) Lanier, Kareem 39               4) Lanier, Kyle 39                
  2 So Cal Track Club  'B'                              9:43.48  
     1) Givens, Barry 38                2) Santoro, Clint 37              
     3) Scott II, Basil 57              4) Cox, Darren 42                 
 
M40-49 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       9:35.90  
     1) Grimes, Dan 49                  2) Schoffman, Jim 59              
     3) Neumann, David 52               4) Brown, Darin 45                
  2 Tnt International Racing Club  'B'                 13:19.54  
     1) Keese, Mark 50                  2) Frontino, James 62             
     3) Ash, David 41                   4) Tinsman, Thomas 59             
 
M40-49 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       8:03.17  
     1) Kern, Charlie 43                2) Berra, Nicholas 43             
     3) Elliott, Lance 41               4) Weeks, Scott 40                
 
M50-59 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'C'                             10:17.30  
     1) Scott, Robert 57                2) Nelson, Brian 55               
     3) Cleary, Mark 53                 4) Brumwell, Steve 54             
 
M50-59 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                      10:49.37  
     1) Patton, Russell 57              2) Comiskey Jr, John 55           
     3) Berndt, Michael 58              4) Smith, Duncan 53               
 
M60-69 4x800 Meter Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             12:18.20  
     1) Pearson, Paul 61                2) *Jones, Eric 69                
     3) Patton, Gary 66                 4) Talib, Salih 67                
 
M70-79 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                      16:53.81  
     1) Sawyer, Dale 74                 2) Smith, Alan 81                 
     3) Cordero, Joe 74                 4) McCormack, Dan 73              
 
W40-49 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                         58.84  
     1) Andel, Ellen 45                 2) Roemer, Christine 47           
     3) Scott, Menka 45                 4) Wiemer, Susan 46               
 
W50-59 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'A'                                         59.20   2 
     1) Arnold, Linda 50                2) Maxwell, Karen 53              
     3) Palmer, Liz 52                  4) Shook, Kathleen 51             
 
M35 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:02.79   3 
     1) Ricketts, Christopher 35        2) Hagans, Edwin 38               
     3) Ricketts, Brian 35              4) Mcclelland II, Belgie 35       
 
M40-49 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:23.65   3 
     1) Smith, James 46                 2) Anton, Eugene 54               
     3) Johnson, Michael 45             4) Zuehlke, John 42               
 
M50-59 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:04.29   2 
     1) Garner, Reggie 52               2) McConnell, Chris 50            
     3) McQuitter, Keith 53             4) Janusey, Michael 54            
  2 Non Club  'C'                                       1:11.29   2 
     1) Jakubowski, Mark 55             2) McDaniels, Robert 55           
     3) Snodgrass, Ernie 59             4) Hadrick, John 55               
 -- Non Club  'A'                                            DQ   2 
     1) Ransbury, Terry 50              2) Conley, Brian 52               
     3) Williamson, Mark 54             4) Gatling Sr, Darnell 52         
 
M60-69 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:11.48  
     1) Binion, Ozzie 64                2) Angulo, Sergio 60              
     3) Broun, James 60                 4) Dolezel, Jim 62                
  2 Non Club  'A'                                       1:39.45  
     1) Johnston, Joe 68                2) Bolding, Ross 66               
     3) Schuster, Neal 64               4) Olson, Randall 64              
 
M70-79 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:07.07  
     1) Niedermeyer, Fred 72            2) Osterhoudt, Bob 70             
     3) Pliner, Terry 74                4) Rowan, Terry 72                
 
W30 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coats, Joslyn            W34 Over The Hil             1.46m  
 
W35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sluder, Anne             W39 Carolinas Tr             1.55m  
 
W40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             1.02m  
 
W45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Haddad, Amy              W45 Unattached               1.38m  
  2 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall             1.30m  
 
W50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac             1.38m  
  2 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             1.18m  
  3 Slaughter, Jacklyn       W51 Nubian Strid             1.14m  
  4 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             1.14m  
  4 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             1.14m  
 
W55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glynn, Kay               W59 Unattached               1.34m  
  2 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             1.26m  
 
W60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Steekelenburg, Annelies W64 SC Striders              1.30m  
 
W65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglass, Linda          W67 Houston Elit             1.11m  
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.11m  
  3 Schaub, Mary             W65 Unattached               1.00m  
  4 Primmer, Cathy           W69 Unattached               0.97m  
  5 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas             0.94m  
 
W70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders              1.25m  
  2 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             1.00m  
  3 Simpson, Jane            W71 Golden West              0.97m  
 
W75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             1.05m  
  2 Donley, Christel         W77 Colorado Mas             1.03m  
    *Bortignon, Christa      W75 Canada                   1.07m  
 
W90 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                   0.66m  
 
M30 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Bryan             M30 SS Track Club            1.70m  
 
M35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hogue, Andrew            M39 Central Park             1.35m  
  2 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat             1.35m  
 
M40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gross, Kevin             M42 Unattached               1.80m  
  2 McCubbins, Matthew       M41 Unattached               1.75m  
  2 Ashley, Brian            M44 Unattached               1.75m  
  2 Benson, Scott            M42 Unattached               1.75m  
 
M45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boyce, Andrew            M47 Midwest Mast             1.75m  
  2 Johnson, Steven          M48 Unattached               1.70m  
  2 Rose, Todd               M46 Unattached               1.70m  
  4 Rick, Scott              M49 Unattached               1.70m  
  5 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached               1.60m  
  6 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             1.50m  
  7 Samiec, James            M45 Potomac Vall             1.40m  
 
M50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M54 Potomac Vall             1.84m  
  2 Vidos, Greg              M51 Unattached               1.79m  
  3 Foley, Thomas            M53 Unattached               1.79m  
  4 Hlavin, Peter            M54 Unattached               1.74m  
  5 Williamson, Mark         M54 Unattached               1.69m  
  6 Sorenson, Wade           M50 Unattached               1.64m  
  7 Stephens, Jeffrey        M52 Unattached               1.54m  
 -- Finley, Lawrence         M54 Over The Hil                NH  
 
M55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barrineau Jr, James      M57 Potomac Vall             1.80m  
  2 Drollinger, Kenneth      M56 Unattached               1.71m  
  3 Osland, Doug             M57 Golden West              1.60m  
  4 Allen, Rick              M55 Unattached               1.55m  
  5 Watry, Jeffrey           M57 Unattached               1.55m  
  6 McLaughlin, Kevin        M55 Unattached               1.55m  
  7 Harris, Randy            M56 Unattached               1.50m  
  8 Woody, Curtis            M55 So Cal Track             1.40m  
  9 Munson, David            M56 So Cal Track             1.40m  
 10 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th             1.30m  
 
M60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sauers, James            M64 Atlanta Trac             1.60m  
  2 Gabbard, Al              M63 Unattached               1.52m  
  3 Jenkins, Thomas          M61 Over The Hil             1.48m  
  4 Patterson, Bruce         M61 Unattached               1.44m  
  5 Pollack, Harvey          M62 Unattached               1.36m  
  6 Ozell, Phillip           M62 Atlanta Trac             1.28m  
 
M65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Montieth, David          M66 Unattached               1.60m  
  2 Parry, Arthur            M66 Unattached               1.40m  
  2 Clifford, John           M69 Unattached               1.40m  
  4 Johnston, Joe            M68 Florida Athl             1.36m  
 
M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kline, Barry             M72 Over The Hil             1.34m  
  2 Rheams, Larry            M70 Unattached               1.34m  
  3 Isett, Don               M73 Texas Expres             1.30m  
  4 Bourn, John              M70 Unattached               1.22m  
  5 Coats, Grover            M73 Over The Hil             1.22m  
  6 Southerlan, Robert       M74 Unattached               1.14m  
  6 Shooter, Kenneth         M72 Miami Valley             1.14m  
 
M75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Langenfeld, Tom          M77 Unattached               1.38m  
  2 Shipp, Phil              M77 Unattached               1.30m  
  3 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             1.22m  
  4 Paulen, Robert           M75 Unattached               1.22m  
  5 Gramley, William         M76 Carolinas Tr             1.06m  
 
M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leis, Donald             M80 SC Striders              1.04m  
  2 Donley, Jerry            M82 Colorado Mas             1.02m  
 
M85 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roudebush, George        M87 Over The Hil             1.02m  
  2 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             0.98m  
  3 Soller, Richard          M85 Unattached               0.90m  
 
M90 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               1.02m  
 
W35 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Croskell, Helen          W39 Unattached               1.00m  
 
W45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rieger, Karen            W48 Unattached               2.45m  
  2 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall             1.85m  
 
W50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Babits, Brenda           W52 Vault High A             2.45m  
  2 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             1.65m  
 
W55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glynn, Kay               W59 Unattached               2.90m  
  2 Anderson, Dinah          W59 Unattached               1.85m  
 
W65 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.85m  
  2 Johnston, Janet          W65 Florida Athl             1.55m  
  3 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             1.00m  
 
W75 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             1.95m  
 
M30 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lindenberg, David        M33 Fuzion Athle             4.55m  
  2 Steffen, Jamie           M34 Fuzion Athle             3.80m  
 
M40 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Stephen           M41 Flight Deck              4.40m  
  2 Heath, Anthony           M41 Unattached               4.25m  
  3 Gianneschi, Joseph       M42 Unattached               3.95m  
  3 Fontana, Michael         M41 SwampFox Tra             3.95m  
 
M45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Clodfelter, Chet         M48 Unattached               4.40m  
  2 Bartos, Jonathan         M48 Unattached               4.25m  
  3 Boyce, Andrew            M47 Midwest Mast             3.95m  
  4 Moeller, James           M49 Fuzion Athle             3.65m  
  5 Schuster, Robert         M48 Unattached               3.50m  
 -- Stacey Sr, Thomas        M49 Vault Chicag                NH  
 
M50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Babits, Paul             M51 Unattached               4.36m  
  2 Gilbert, Dave            M50 Unattached               3.70m  
  3 Nesbitt, William         M50 Unattached               3.60m  
  4 Negley, Eric             M51 Unattached               3.50m  
  5 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                3.35m  
  6 Hansen, Randy            M50 Unattached               3.35m  
  7 Sprague, Jeffrey         M52 Unattached               3.35m  
  8 Proops, Martin           M51 G-Force Vaul             3.05m  
 
M55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hunter, Gary             M56 Unattached               4.00m  
  2 Osland, Doug             M57 Golden West              3.90m  
  3 Curry, Donald            M56 The Woodland             3.35m  
  4 Drollinger, Kenneth      M56 Unattached               3.35m  
  5 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             3.35m  
  6 Watry, Jeffrey           M57 Unattached               2.90m  
  7 Stewart, Victor          M56 Unattached               2.75m  
  7 Reed, Joseph             M59 Unattached               2.75m  
 -- Petranek, Keith          M57 Midwest Mast                NH  
 
M60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jenkins, Thomas          M61 Over The Hil             3.40m  
  2 Kochert, Dick            M63 Unattached               3.40m  
  3 Eaton, William           M61 So Cal Track             3.20m  
  4 Hock, Jerry              M60 Unattached               3.10m  
  5 Prether Sr, Craig        M61 Unattached               2.70m  
  6 Sipe, John               M61 Unattached               2.60m  
  7 Soule, Michael           M60 G-Force Vaul             2.50m  
 -- Gustovich, George        M61 Unattached                  NH  
 
M65 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Parry, Arthur            M66 Unattached               3.60m  
  2 Kilpelainen, Matti       M66 Motor City S             3.40m  
  3 Johnston, Joe            M68 Florida Athl             3.20m  
  4 Limbaugh, Daniel         M66 Unattached               3.00m  
  5 Booth, Howard            M68 Unattached               2.90m  
  6 Baker, Robert            M67 Houston Elit             2.90m  
 -- Banhagel, Robert         M66 Unattached                  NH  
 
M70 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Isett, Don               M73 Texas Expres             3.05m  
  2 Warr, Steven             M71 Unattached               2.65m  
  3 Southerlan, Robert       M74 Unattached               1.90m  
 
M75 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             2.20m  
  2 Shipp, Phil              M77 Unattached               2.15m  
  3 Arledge, Robert          M79 Unattached               2.10m  
  3 Jankovich, William       M78 Unattached               2.10m  
  5 McFetters, Douglass      M79 Unattached               2.05m  
 
M80 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hinkes, Tom              M82 Arizona Puma             2.30m  
 -- Donley, Jerry            M82 Colorado Mas                NH  
 
M85 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             1.00m  
 
W30 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coats, Joslyn            W34 Over The Hil             3.99m   0.8 
 
W35 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sluder, Anne             W39 Carolinas Tr             5.35m   0.9 
  2 Touya, Kimberly          W36 2nd Wind Tra             4.75m   1.0 
  3 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             4.61m   0.8 
  4 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             4.44m   1.5 
 
W40 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat             5.06m   2.9 
  2 Downing-Hill, Tasha      W42 Unattached               4.46m   1.5 
  3 Brant, Monica            W41 So Cal Track             4.38m   0.5 
  4 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             3.79m  -0.4 
 
W45 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Scott, Menka             W45 Unattached               5.06m   1.3 
  2 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall             4.97m   1.3 
  3 Haddad, Amy              W45 Unattached               4.40m   1.6 
  4 Carty, Linda             W46 Southwest Sp             3.82m   1.4 
  5 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             3.46m   1.9 
 
W50 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Amarasekara, Veronica    W51 Cheetahs Int             4.63m  -0.3 
  2 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             3.66m  +0.0 
  3 Slaughter, Jacklyn       W51 Nubian Strid             3.38m  +0.0 
  4 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             2.99m  +0.0 
  5 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             2.96m  -1.0 
 
W55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cohn, Linda              W59 SC Striders              3.89m  +0.0 
  2 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             3.65m  +0.0 
  3 Kay, Mary-Chris          W58 Toledo Alive             3.26m  +0.0 
  4 Lee, Debbie              W55 So Cal Track             2.11m  +0.0 
 
W60 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lowery, Linda            W60 Atlanta Trac             3.64m  +0.0 
  2 Matthews, Brenda         W63 SC Striders              3.53m  -0.8 
 
W65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sarnaik, Sharada         W66 Playmakers E             3.16m  +0.0 
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             2.95m  +0.0 
  3 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas             2.87m  +0.0 
  4 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             2.13m  +0.0 
 
W70 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             2.57m  +0.0 
 
W75 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             2.96m  +0.0 
  2 Chou, Fei-Mei            W77 Unattached               2.04m  +0.0 
    *Bortignon, Christa      W75 Canada                   3.32m  +0.0  

W90 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
   *Kotelko, Olga           W93 Canada                   1.42m  +0.0 
 
M30 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wasowski, Kuba           M31 SC Striders              6.41m   1.3 
  2 Wilks, Quinton           M31 Unattached               6.24m   1.2 
  3 Steffen, Jamie           M34 Fuzion Athle             5.38m   1.1 
 
M35 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mathews, Carlos          M39 Unattached               5.84m   1.0 
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park             5.39m   1.0 
  3 Alford, Michael          M39 Unattached               5.06m  +0.0 
  4 Lanier, Kim              M36 Tnt Internat             4.14m   1.5 
 
M40 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Robinson, Jerome         M43 Central Park             6.37m   2.2 
  2 Fenner, Marjock          M40 Unattached               5.79m   1.3 
  3 Blackman, Joe            M41 Unattached               5.59m   1.9 
  4 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached               5.47m  +0.0 
  5 Ash, David               M41 Tnt Internat             4.56m   0.8 
 
M45 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palacios, Antonio        M46 Unattached               6.44m  +0.0 
  2 Boyce, Andrew            M47 Midwest Mast             5.98m   0.8 
  3 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached               5.01m  +0.0 
  4 Ovares, Guido            M45 Unattached               4.47m   1.0 
  5 Samiec, James            M45 Potomac Vall             4.15m   1.4 
  6 Simmons, Gregory         M47 Indiana Trac             4.01m   2.0 
  7 Morrow, Art              M48 So Cal Track             3.88m  -0.8 
 
M50 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hankerson, Brian         M52 Unattached               6.04m   1.9 
  2 Cramer, Bruce            M51 So Cal Track             5.73m   0.8 
  3 Long, William            M53 Unattached               5.72m   0.4 
  4 Bailey, Anthony          M52 Unattached               5.63m  +0.0 
  5 Scissum, Arthur          M51 Unattached               5.17m   1.2 
  6 McConnell, Chris         M50 Unattached               5.08m   0.9 
  7 Utz, Ronald              M54 Wisconsin Tr             5.05m   0.3 
  8 Choppa, Richard          M53 Unattached               5.02m   0.1 
  9 Foster, Robert           M50 So Cal Track             4.95m  +0.0 
  9 Konsens, Richard         M53 Unattached               4.95m   0.7 
 -- McKinley, Derek          M51 Unattached                FOUL       
 
M55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thomas, Kenneth          M55 Houston Elit             5.49m   1.7 
  2 Woody, Curtis            M55 So Cal Track             5.20m   0.4 
  3 Osland, Doug             M57 Golden West              5.10m   1.1 
  4 Allen, Rick              M55 Unattached               4.75m  -1.3 
  5 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             4.68m   1.4 
  6 Schroeder, George        M55 Unattached               4.53m   3.3 
  7 Watry, Jeffrey           M57 Unattached               4.32m   0.5 
 
M60 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson Sr, Thaddeus      M61 Pacific Coas             4.98m   0.5 
  2 Crockett, Roger          M64 Potomac Vall             4.66m   1.6 
  3 Patterson, Bruce         M61 Unattached               4.58m   1.3 
  4 Gustovich, George        M61 Unattached               4.56m   0.7 
  5 Duke, Jeffrey            M63 Unattached               4.47m  +0.0 
  6 Hale, Lester             M60 Unattached               4.40m   0.8 
  7 Nolly, Lawrence          M63 Tnt Internat             4.36m   0.8 
  8 Dolezel, Jim             M62 Unattached               4.08m   1.1 
  9 Schuster, Neal           M64 Unattached               3.26m   0.8 
 10 O'Brien, John            M61 Unattached               3.23m   0.4 
 
M65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Covey, Bruce             M65 Unattached               5.08m   1.2 
  2 Hollister, James         M67 Unattached               4.69m   1.3 
  3 Parry, Arthur            M66 Unattached               4.66m   0.2 
  4 Flowers, Carl            M65 So Cal Track             4.45m   1.7 
  5 Baker, Robert            M67 Houston Elit             4.25m  +0.0 
  6 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached               3.78m   0.6 
  7 Sanders, John            M66 Unattached               3.54m   2.3 
 
M70 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schurr, Avital           M70 Unattached               4.13m   1.7 
  2 Coats, Grover            M73 Over The Hil             4.10m   2.5 
  3 Isett, Don               M73 Texas Expres             3.92m   1.3 
  4 Bergen, Bert             M74 SC Striders              3.72m  -1.4 
  5 Shooter, Kenneth         M72 Miami Valley             3.70m   1.5 
 
M75 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paulen, Robert           M75 Unattached               3.96m   1.0 
  2 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             3.89m   1.0 
  3 Shipp, Phil              M77 Unattached               3.80m   2.7 
  4 Walker, Kermit           M76 Unattached               3.53m   2.0 
 
M80 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leis, Donald             M80 SC Striders              2.84m   1.9 
    *Vera, Carlos            M83 Chile                    3.19m   2.5  

M85 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Soller, Richard          M85 Unattached               2.84m   2.4 
  2 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             1.18m   1.6 
 
M90 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               2.73m   2.3 
 
W30 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coats, Joslyn            W34 Over The Hil             8.84m   2.1 
    *Dina, Sanja             W32 Croatia                 11.03m   1.9 

W35 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Touya, Kimberly          W36 2nd Wind Tra            10.45m   2.8 
  2 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             9.59m   2.3 
  3 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             8.29m   1.0 
 
W40 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cypress, Jill            W40 Tnt Internat            11.21m   1.9 
  2 Greenfield-Webster, Ruth W41 Unattached              10.79m   3.4 
  3 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             8.04m   2.7 
  4 Brant, Monica            W41 So Cal Track             7.89m   2.2 
 
W45 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall             9.97m   2.7 
  2 Haddad, Amy              W45 Unattached               9.26m   1.7 
  3 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall             9.14m   2.3 
  4 Gibson, Koura            W48 Unattached               8.96m   2.3 
 -- Scott, Menka             W45 Unattached                FOUL       
 
W50 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Amarasekara, Veronica    W51 Cheetahs Int             9.61m   1.0 
  2 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             6.44m   3.8 
 
W55 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cohn, Linda              W59 SC Striders              8.69m   1.6 
  2 Glynn, Kay               W59 Unattached               8.08m   2.6 
  3 Kay, Mary-Chris          W58 Toledo Alive             7.95m   2.4 
  4 Lee, Debbie              W55 So Cal Track             5.02m   2.0 
 
W60 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lowery, Linda            W60 Atlanta Trac             8.33m   3.4 
  2 Nesbihal-Cordero, Susan  W63 Bohemia Trac             4.24m   2.9 
    *Steekelenburg, Annelies W64 SC Striders              7.86m   1.7 

W65 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sarnaik, Sharada         W66 Playmakers E             6.85m   1.5 
  2 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas             5.86m   1.1 
  3 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             4.88m   1.8 
 
W70 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             5.92m   4.5 
  2 Simpson, Jane            W71 Golden West              4.75m   1.1 
 
W75 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Donley, Christel         W77 Colorado Mas             6.17m   2.3 
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             6.14m   2.0 
  3 Chou, Fei-Mei            W77 Unattached               4.30m   2.2 
    *Bortignon, Christa      W75 Canada                   7.60m   2.6  WR 7.58 wnd 1.1 

W90 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                   3.49m   1.8 
 
M35 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peters, Bart             M39 Zoom Track C            12.60m   1.6 
  2 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat             9.08m   2.4 
 
M40 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackman, Joe            M41 Unattached              10.93m   0.5 
  2 Ashley, Brian            M44 Unattached              10.77m   1.2 
  3 Manghera, Mark           M40 Unattached              10.63m  +0.0 
  4 Ash, David               M41 Tnt Internat             9.59m  +0.0 
    *Raj, Ravi Kanth         M41 India                    9.82m   1.2 

M45 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Palacios, Antonio        M46 Unattached              13.47m   3.9 
  2 Johnson, Steven          M48 Unattached              11.59m   2.3 
  3 Sloan, Kerry             M49 Tnt Internat            10.29m   1.9 
  4 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             9.65m   2.5 
  5 Burke, Michael           M49 Tnt Internat             9.63m   3.6 
  6 Samiec, James            M45 Potomac Vall             9.60m   3.3 
  7 Morrow, Art              M48 So Cal Track             7.70m   1.7 
    *Maguire, Hugh           M49 Canada                  13.04m   3.4  

M50 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hankerson, Brian         M52 Unattached              11.97m  -2.0 
  2 Mcfadgen Jr, David       M51 Atlanta Trac            11.68m  -1.4 
  3 Cramer, Bruce            M51 So Cal Track            11.30m   0.7 
  4 Battle, Marcus           M53 Potomac Vall            10.72m  -0.9 
  5 Foster, Robert           M50 So Cal Track             8.74m   2.7 
  6 Inman, James             M53 Unattached               8.14m   0.6 
  7 Sims, Vincent            M51 Unattached               8.07m   2.3 
 
M55 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Joe               M56 Unattached              11.38m  -0.3 
  2 Richardson, Robert       M59 SC Striders             10.11m  -2.0 
  3 Woody, Curtis            M55 So Cal Track             9.78m   0.3 
  4 Berndt, Michael          M58 Unattached               8.41m  -1.1 
 -- *Dirkin, Guy             M59 Great Britain             FOUL       
 
M60 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Patterson, Bruce         M61 Unattached               9.96m   1.1 
  2 Duke, Jeffrey            M63 Unattached               9.87m   0.5 
  3 Gustovich, George        M61 Unattached               8.83m   0.4 
  4 Crockett, Roger          M64 Potomac Vall             8.79m  -0.5 
  5 Dolezel, Jim             M62 Unattached               8.75m  -1.1 
  6 O'Brien, John            M61 Unattached               8.05m  +0.0 
  7 Ozell, Phillip           M62 Atlanta Trac             7.41m  -2.0 
 
M65 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Flowers, Carl            M65 So Cal Track             9.46m   1.1 
  2 Parry, Arthur            M66 Unattached               9.37m  -0.6 
  3 Hollister, James         M67 Unattached               9.27m  -0.6 
  4 Schaub, William          M67 Unattached               7.19m  -1.1 
 
M70 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coats, Grover            M73 Over The Hil             8.30m  +0.0 
  2 Rowan, Terry             M72 Unattached               7.56m  -1.4 
  3 Bergen, Bert             M74 SC Striders              7.44m  -1.6 
  4 Shooter, Kenneth         M72 Miami Valley             7.18m  -1.5 
 
M75 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             8.18m   1.3 
  2 Paulen, Robert           M75 Unattached               8.17m   1.1 
  3 Walker, Kermit           M76 Unattached               8.15m   1.0 
  4 Langenfeld, Tom          M77 Unattached               7.82m   0.3 
 
M80 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Raynor, Alan             M81 Unattached               7.17m  +0.0 
  2 Leis, Donald             M80 SC Striders              5.70m  +0.0 
    *Vera, Carlos            M83 Chile                    7.02m   1.4  

M85 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             2.91m   1.1 
 
M90 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               5.82m  +0.0 
 
W30 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               7.84m  
 
W35 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             7.21m  
  2 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             7.11m  
 
W40 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Downing-Hill, Tasha      W42 Unattached               7.92m  
  2 Brant, Monica            W41 So Cal Track             6.79m  
 
W45 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wiemer, Susan            W46 Mass Velocit             9.44m  
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached               9.22m  
  3 Larsen, Julie            W48 Unattached               8.35m  
  4 Mosley, Patricia         W45 Tnt Internat             8.05m  
  5 Sellars, Shaaron         W49 Unattached               5.61m  
 
W50 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Amarasekara, Veronica    W51 Cheetahs Int            11.15m  
  2 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac            10.25m  
  3 Virden, Kimberly         W50 Achilles Int            10.10m  
  4 Geurkink, Katrina        W51 Thor's Stone             9.91m  
  5 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr             9.56m  
  6 Hanson, Robin            W50 Tnt Internat             8.68m  
  7 Alegria, Tamara          W53 Unattached               8.51m  
  8 Pratt, Carol             W52 Unattached               7.21m  
  9 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             6.60m  
 10 Ducat, Kathy             W50 Achilles Int             5.88m  
 11 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars             5.59m  
 
W55 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            11.25m  
  2 Dunton, Linn             W55 SC Striders             10.38m  
  3 Welding, Ruth            W56 Unattached               9.95m  
  4 Cohn, Linda              W59 SC Striders              9.55m  
  5 Hallen, Susan            W55 Unattached               9.07m  
  6 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac             8.39m  
  7 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             8.27m  
  8 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               5.52m  
 
W60 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            10.01m  
  2 Hartzler, Mary           W63 Unattached               9.46m  
  3 Matthews, Brenda         W63 SC Striders              9.12m  
  4 Rowe, Linda              W60 Unattached               8.81m  
  5 Green, Agnes             W60 Tnt Internat             8.69m  
  6 Oakey, Joy               W63 Tnt Internat             4.84m  
 
W65 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyatt, Cindy             W68 Unattached               9.85m  
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             7.39m  
  3 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas             7.17m  
  4 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track             6.91m  
  5 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             6.64m  
  6 Schaub, Mary             W65 Unattached               6.50m  
  7 Platis, Mary Lou         W66 Unattached               6.23m  
 
W70 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Mary           W70 Unattached               6.37m  
  2 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars             5.93m  
  3 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track             5.67m  
  4 Swenson, Linda           W70 Unattached               5.23m  
 
W75 Shot Put 2K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Donley, Christel         W77 Colorado Mas             7.96m  
  2 Roman, Mary              W76 Mass Velocit             7.77m  
  3 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             7.16m  
  4 Moravecsik, Francesca    W78 Greater Spri             7.09m  
  5 Berman, Joan             W75 Ann Arbor Tr             6.56m  
 
W85 Shot Put 2K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valien, Johnnye          W87 SC Striders              6.06m  
 
W90 Shot Put 2K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                   5.07m  
 
M30 Shot Put 7.26K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rainis, Mike             M33 So Cal Track            15.71m  
 
M35 Shot Put 7.26K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hogue, Andrew            M39 Central Park            10.06m  
 
M40 Shot Put 7.26K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wirtz, John              M43 Over The Hil            14.07m  
  2 Cole, Eric               M42 Unattached              13.24m  
  3 Katalinas, John          M44 Unattached              10.58m  
  4 Ash, David               M41 Tnt Internat             8.38m  
 
M45 Shot Put 7.26K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adelgren, Todd           M45 Unattached              13.07m  
  2 Gambol, Chris            M47 Unattached              12.37m  
  3 Bickel, David            M46 AZ Desert Th            11.51m  
  4 Ols, Joseph              M48 So Cal Track            10.13m  
  5 Dierauer, Peter          M48 Miami Valley             7.65m  
  6 White, William           M48 U.S. Marine              6.64m  
 
M50 Shot Put 6K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cook, Bruce              M50 Unattached              15.62m  
  2 Arello Jr, Robert        M53 Twilight Thr            15.02m  
  3 Fraker Jr, Tom           M54 Throw1deep C            13.19m  
  4 Conroy, Brian            M50 Unattached              10.30m  
  5 Wilson, Lee              M50 Nubian Strid             9.83m  
 
M55 Shot Put 6K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fruguglietti, Ralph      M57 So Cal Track            13.96m  
  2 Baer, Chuck              M57 Unattached              13.06m  
  3 Malan, Greg              M58 Unattached              12.19m  
  4 Kennedy, Bruce           M58 Unattached              11.88m  
 
M60 Shot Put 5K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Torbert, Quenton         M60 Unattached              15.93m  
  2 Myers, Joseph            M60 Unattached              14.72m  
  3 Muller, Tim              M62 AZ Desert Th            14.28m  
  4 Goerge, Hilary           M64 Playmakers E            13.80m  
  5 Filipski, Steve          M62 Unattached              13.71m  
  6 Hearn, Edward            M63 Unattached              13.55m  
  7 Chandler, Dennis         M64 Unattached               9.76m  
 
M65 Shot Put 5K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Economides, Paul         M67 Unattached              14.30m  
  2 Roll Jr, Charles         M66 Shore Athlet            13.92m  
  3 Spencer, Brian           M65 Unattached              13.44m  
  4 Harvey, William          M66 Unattached              12.62m  
  5 Sadoski Jr, Bernard      M65 Unattached              12.54m  
  6 Woosencraft, Richard     M65 Unattached              11.05m  
  7 Bitsko Sr, Michael       M69 Unattached              11.00m  
  8 Irish, John              M66 Unattached              10.96m  
  9 Brown, M Geoffrey        M66 Unattached               9.05m  
 10 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall             8.93m  
 
M70 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rheams, Larry            M70 Unattached              13.76m  
  2 Wallin, Carl             M70 Thor's Stone            12.75m  
  3 Bourn, John              M70 Unattached              12.01m  
  4 Lewis, John              M71 Florida Athl            10.31m  
  5 Oakey, Richard           M71 Tnt Internat             6.35m  
 
M75 Shot Put 4K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shipp, Phil              M77 Unattached              11.56m  
  2 Gramley, William         M76 Carolinas Tr            10.09m  
  3 Rosen, Leonard           M78 Twilight Thr             9.81m  
 
M80 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Olson, Leonard           M81 Unattached               7.32m  
 
M85 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ezerins, Karlis          M85 Unattached              10.16m  
  2 Brusca, Phillip          M85 Unattached               9.47m  
  3 Roudebush, George        M87 Over The Hil             6.93m  
  4 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             5.04m  
 
M90 Shot Put 3K
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached               6.74m  
 
W35 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley            24.06m  
 
W45 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fritzinger, Rose         W45 Unattached              28.76m  
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached              27.69m  
  3 Mosley, Patricia         W45 Tnt Internat            25.52m  
  4 Sellars, Shaaron         W49 Unattached              22.64m  
  5 Lanier, Gina             W47 Tnt Internat            18.71m  
  6 Hulcy, Paula             W49 Unattached              18.47m  
  7 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall            14.74m  
 
W50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Virden, Kimberly         W50 Achilles Int            26.83m  
  2 Alegria, Tamara          W53 Unattached              24.55m  
  3 Geurkink, Katrina        W51 Thor's Stone            24.45m  
  4 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr            24.12m  
  5 Hanson, Robin            W50 Tnt Internat            22.63m  
  6 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars            15.93m  
  7 Ducat, Kathy             W50 Achilles Int            15.77m  
 
W55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            38.46m  
  2 Welding, Ruth            W56 Unattached              31.07m  
  3 Dunton, Linn             W55 SC Striders             29.02m  
  4 Hallen, Susan            W55 Unattached              24.77m  
  5 Cohn, Linda              W59 SC Striders             23.34m  
  6 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac            19.62m  
  7 O'Brien, Sandra          W58 Unattached              12.32m  
 
W60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hartzler, Mary           W63 Unattached              27.76m  
  2 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            26.98m  
  3 Rowe, Linda              W60 Unattached              25.00m  
  4 Green, Agnes             W60 Tnt Internat            24.67m  
  5 Nesbihal-Cordero, Susan  W63 Bohemia Trac            15.57m  
 
W65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyatt, Cindy             W68 Unattached              24.32m  
  2 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas            20.26m  
  3 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track            18.81m  
  4 Platis, Mary Lou         W66 Unattached              17.75m  
  5 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac            15.35m  
 
W70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders             20.43m  
  2 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars            16.47m  
  3 Robinson, Mary           W70 Unattached              14.17m  
  4 Swenson, Linda           W70 Unattached              10.22m  
  5 Simpson, Jane            W71 Golden West              8.88m  
 
W75 Discus Throw .75k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Berman, Joan             W75 Ann Arbor Tr            20.80m  
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit            20.14m  
  3 Moravecsik, Francesca    W78 Greater Spri            15.01m  
  4 Roman, Mary              W76 Mass Velocit            13.82m  
 
W80 Discus Throw .75k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandt, Barbara          W82 Unattached              15.54m  
 
W85 Discus Throw .75k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valien, Johnnye          W87 SC Striders             11.08m  
 
W90 Discus Throw .75k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                  11.97m  
 
M35 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coakley, Lee             M35 Unattached              40.74m  
 
M40 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Eric               M42 Unattached              46.23m  
  2 Wirtz, John              M43 Over The Hil            45.68m  
  3 Ebert, Alex              M40 Unattached              35.31m  
  4 Ash, David               M41 Tnt Internat            22.89m  
 
M45 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muse, Steven             M46 Unattached              45.94m  
  2 Bickel, David            M46 AZ Desert Th            38.27m  
  3 Gambol, Chris            M47 Unattached              35.46m  
  4 Ols, Joseph              M48 So Cal Track            30.15m  
  5 Dierauer, Peter          M48 Miami Valley            25.66m  
  6 White, William           M48 U.S. Marine             17.46m  
 
M50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McDermott, Arthur        M50 Unattached              50.04m  
  2 Williams, Tim            M52 Unattached              48.67m  
  3 Riewerts Jr, Ed          M53 Unattached              47.63m  
  4 Wright, Shawn            M50 AZ Desert Th            47.44m  
  5 Jones, Robert            M50 Unattached              45.73m  
  6 Cook, Bruce              M50 Unattached              43.83m  
  7 Janusey, Michael         M54 Unattached              38.63m  
  8 Conroy, Brian            M50 Unattached              29.58m  
 -- Wilson, Lee              M50 Nubian Strid              FOUL  
    *Dell, Howard            M50 So Cal Track            43.71m  

M55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fruguglietti, Ralph      M57 So Cal Track            51.08m  
  2 Baer, Chuck              M57 Unattached              43.69m  
  3 Brown, Jeffrey           M55 Unattached              38.80m  
  4 Morse, Tim               M56 Twilight Thr            36.89m  
  5 Kennedy, Bruce           M58 Unattached              36.81m  
  6 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            34.50m  
  7 Bzibziak, Raymond        M58 Unattached              34.41m  
  8 Cunningham, James        M57 Achilles Int            25.90m  
 
M60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muller, Tim              M62 AZ Desert Th            51.23m  
  2 Goerge, Hilary           M64 Playmakers E            46.95m  
  3 Filipski, Steve          M62 Unattached              44.91m  
  4 Myers, Joseph            M60 Unattached              44.85m  
  5 Umshler, Dennis          M60 Unattached              44.82m  
  6 Sznajder, Christopher    M62 Unattached              44.21m  
  7 Hauser, Patrick          M61 Unattached              42.68m  
  8 Ferraro, Ed              M60 Unattached              41.68m  
  9 Gilbert, Fritz           M62 Unattached              41.51m  
 10 Hedendal, Bruce          M64 Florida Athl            38.65m  
 11 Chandler, Dennis         M64 Unattached              27.42m  
 
M65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Economides, Paul         M67 Unattached              50.14m  
  2 Truax, William           M65 Unattached              43.44m  
  3 Harvey, William          M66 Unattached              39.62m  
  4 Brown, M Geoffrey        M66 Unattached              38.82m  
  5 Spencer, Brian           M65 Unattached              38.02m  
  6 Woosencraft, Richard     M65 Unattached              35.29m  
  7 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall            28.43m  
  8 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached              23.27m  
  9 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil            16.24m  
 
M70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Busch, Roger             M71 Unattached              39.70m  
  2 Merkowitz, David         M70 Unattached              38.47m  
  3 Rheams, Larry            M70 Unattached              38.42m  
  4 Bourn, John              M70 Unattached              38.08m  
  5 Barry, Robert            M72 Unattached              30.92m  
  6 Lewis, John              M71 Florida Athl            27.38m  
 
M75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gramley, William         M76 Carolinas Tr            36.76m  
  2 Shipp, Phil              M77 Unattached              34.00m  
  3 Rosen, Leonard           M78 Twilight Thr            28.94m  
 
M80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Olson, Leonard           M81 Unattached              20.99m  
 
M85 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brusca, Phillip          M85 Unattached              25.46m  
  2 Ezerins, Karlis          M85 Unattached              23.54m  
  3 Roudebush, George        M87 Over The Hil            17.28m  
  4 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             9.49m  
 
M90 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached              15.95m  
 
W30 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, Jaime             W34 Tnt Internat            15.18m  
 
W45 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Timmer, Stephanie        W45 Unattached              25.32m  
  2 Mosley, Patricia         W45 Tnt Internat            22.62m  
  3 Lanier, Gina             W47 Tnt Internat            20.17m  
  4 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat            18.39m  
 
W50 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alegria, Tamara          W53 Unattached              31.51m  
  2 Hanson, Robin            W50 Tnt Internat            26.24m  
  3 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr            24.85m  
  4 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars            18.87m  
 
W55 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Welding, Ruth            W56 Unattached              41.51m  
  2 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            39.20m  
  3 Dunton, Linn             W55 SC Striders             34.29m  
  4 Hallen, Susan            W55 Unattached              32.60m  
  5 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac            26.77m  
  6 Glynn, Kay               W59 Unattached              26.27m  
  7 O'Brien, Sandra          W58 Unattached              15.79m  
 
W60 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            36.48m  
  2 Hartzler, Mary           W63 Unattached              35.20m  
  3 Green, Agnes             W60 Tnt Internat            29.78m  
  4 LaRiviere, Martha        W60 Unattached              27.30m  
  5 Rowe, Linda              W60 Unattached              20.91m  
 
W65 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas            25.86m  
  2 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track            23.72m  
 
W70 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars            20.43m  
  2 Simpson, Jane            W71 Golden West             10.63m  
 
W75 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roman, Mary              W76 Mass Velocit            22.63m  
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit            18.88m  
  3 Moravecsik, Francesca    W78 Greater Spri            17.96m  
 
W90 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                  15.94m  
 
M30 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Welihozkiy, Nicholas     M31 Golden West             65.96m  
 
M35 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harrison, Kevin          M38 Unattached              53.28m  
  2 Eubanks, Kevin           M39 So Cal Track            50.67m  
  3 Coakley, Lee             M35 Unattached              37.12m  
 
M40 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Eric               M42 Unattached              51.61m  
  2 Wirtz, John              M43 Over The Hil            43.24m  
  3 Brown, Michael           M44 Unattached              35.13m  
 
M45 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bickel, David            M46 AZ Desert Th            48.64m  
  2 Ols, Joseph              M48 So Cal Track            23.86m  
 
M50 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arello Jr, Robert        M53 Twilight Thr            49.96m  
  2 Higgins II, Robert       M52 Unattached              49.78m  
  3 Venning, Michael         M54 Unattached              49.60m  
  4 Jones, Robert            M50 Unattached              49.43m  
  5 Fraker Jr, Tom           M54 Throw1deep C            45.13m  
  6 Dixon, Gary              M54 Manasota Tra            37.17m  
 
M55 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cedrone, Bob             M57 Twilight Thr            45.44m  
  2 Morse, Tim               M56 Twilight Thr            43.77m  
  3 Broadus, Frank           M56 Unattached              41.42m  
  4 Brown, Jeffrey           M55 Unattached              39.50m  
  5 Edmonston, John          M59 AZ Desert Th            39.15m  
  6 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            36.02m  
  7 Bzibziak, Raymond        M58 Unattached              31.87m  
  8 Cunningham, James        M57 Achilles Int            26.75m  
 
M60 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Goerge, Hilary           M64 Playmakers E            41.71m  
  2 Casey, Dale              M63 Unattached              40.93m  
  3 Muller, Tim              M62 AZ Desert Th            39.64m  
  4 Wenzel, Roger            M64 Unattached              37.27m  
  5 Summers Sr, William      M63 Unattached              32.54m  
  6 Schuster, Neal           M64 Unattached              26.90m  
  7 Chandler, Dennis         M64 Unattached              24.23m  
 
M65 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mathews, George          M69 Seattle Mast            46.32m  
  2 Bitsko Sr, Michael       M69 Unattached              39.15m  
  3 Maltby Sr, Bob           M66 Unattached              32.69m  
  4 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall            29.45m  
  5 Brown, M Geoffrey        M66 Unattached              27.20m  
  6 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil            15.66m  
 
M70 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Burke, Edward            M72 Unattached              54.38m  
  2 Rheams, Larry            M70 Unattached              45.17m  
  3 Cahners, Robert          M70 Florida Athl            42.85m  
  4 Wallin, Carl             M70 Thor's Stone            41.73m  
  5 Osterhoudt, Bob          M70 AZ Desert Th            39.43m  
  6 Bourn, John              M70 Unattached              37.90m  
 
M75 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gramley, William         M76 Carolinas Tr            34.43m  
  2 Cesteros Jr, Jose        M79 Unattached              20.10m  
 
M80 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carstensen, Pay          M80 Florida Athl            35.74m  
  2 Olson, Leonard           M81 Unattached              26.31m  
 
M85 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ezerins, Karlis          M85 Unattached              28.17m  
  2 Brusca, Phillip          M85 Unattached              25.58m  
  3 Roudebush, George        M87 Over The Hil            19.70m  
 
W30 Javelin Throw 600G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, Jaime             W34 Tnt Internat            15.17m  
 
W40 Javelin Throw 600G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track            17.11m  
 
W45 Javelin Throw 600G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sellars, Shaaron         W49 Unattached              21.54m  
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached              20.83m  
  3 Hulcy, Paula             W49 Unattached              18.41m  
  4 Lanier, Gina             W47 Tnt Internat            14.33m  
  5 Mosley, Patricia         W45 Tnt Internat            13.96m  
 
W50 Javelin Throw 500G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac            33.59m  
  2 Virden, Kimberly         W50 Achilles Int            29.89m  
  3 Alegria, Tamara          W53 Unattached              29.84m  
  4 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr            22.71m  
  5 Arant, Susan             W51 Unattached              22.60m  
  6 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat            16.83m  
  7 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars            11.53m  
  8 Ducat, Kathy             W50 Achilles Int             8.86m  
 
W55 Javelin Throw 500G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cohn, Linda              W59 SC Striders             37.87m  
  2 Dunton, Linn             W55 SC Striders             32.94m  
  3 Kay, Mary-Chris          W58 Toledo Alive            26.55m  
  4 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            25.99m  
  5 O'Brien, Sandra          W58 Unattached              13.97m  
 
W60 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowe, Linda              W60 Unattached              28.92m  
  2 Hartzler, Mary           W63 Unattached              25.06m  
  3 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            21.59m  
  4 Green, Agnes             W60 Tnt Internat            19.63m  
  5 Nesbihal-Cordero, Susan  W63 Bohemia Trac            15.68m  
 
W65 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas            25.38m  
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit            22.65m  
  3 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track            18.80m  
  4 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac            16.40m  
  5 Douglass, Linda          W67 Houston Elit            15.85m  
 
W70 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders             19.52m  
  2 Robinson, Mary           W70 Unattached              17.25m  
  3 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars            15.50m  
  4 Simpson, Jane            W71 Golden West              8.63m  
  5 Swenson, Linda           W70 Unattached               5.73m  
 
W75 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Donley, Christel         W77 Colorado Mas            14.70m  
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit            12.64m  
  3 Roman, Mary              W76 Mass Velocit            11.55m  
 
W80 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandt, Barbara          W82 Unattached              18.16m  
 
W85 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valien, Johnnye          W87 SC Striders             11.52m  
 
W90 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                  11.87m  
 
M35 Javelin Throw 800G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Delisle, Rawle           M37 Central Park            46.04m  
  2 Coakley, Lee             M35 Unattached              43.37m  
  3 Hogue, Andrew            M39 Central Park            40.62m  
 
M40 Javelin Throw 800G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stack, Matt              M41 Unattached              47.11m  
  2 Wirtz, John              M43 Over The Hil            38.40m  
  3 Brown, Michael           M44 Unattached              37.10m  
  4 Ash, David               M41 Tnt Internat            29.77m  
 
M45 Javelin Throw 800G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dalke, Thomas            M45 Unattached              56.03m  
  2 Rose, Todd               M46 Unattached              51.01m  
  3 Di Leo Razuk, Juan       M46 Unattached              49.26m  
  4 Kielty, Craig            M49 Unattached              48.77m  
  5 Nixon, Dennis            M49 Dallas Maste            40.19m  
  6 Bickel, David            M46 AZ Desert Th            34.25m  
  7 White, William           M48 U.S. Marine             14.52m  
 
M50 Javelin Throw 700G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dietz, Troy              M50 Unattached              53.80m  
  2 Janusey, Michael         M54 Unattached              52.78m  
  3 Greene, Charles          M54 Unattached              52.16m  
  4 Clemons, Dean            M51 Unattached              51.76m  
  5 *Dell, Howard            M50 So Cal Track            50.75m  
  6 Hadden, Roy              M53 Unattached              44.95m  
  7 Gruenbacher, Kurt        M53 Unattached              44.16m  
  8 Llewellyn, Darren        M51 Unattached              43.43m  
  9 Inman, James             M53 Unattached              27.50m  
 10 Wilson, Lee              M50 Nubian Strid            27.24m  
 
M55 Javelin Throw 700G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Michael           M58 Unattached              57.04m  
  2 Sinclair, Tom            M55 Unattached              51.14m  
  3 Maki, Don                M55 Unattached              49.01m  
  4 Davis, Gregory           M55 Unattached              47.59m  
  5 Makous, Monte            M55 Potomac Vall            44.32m  
  6 Kuntz, Edward            M56 Unattached              42.93m  
  7 Clark, Christopher       M55 Unattached              41.29m  
  8 Brown, Jeffrey           M55 Unattached              38.73m  
  9 Easley, Ricky            M58 So Cal Track            38.66m  
 10 McLaughlin, Kevin        M55 Unattached              38.31m  
 11 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            37.26m  
    *Finkbeiner, Michael     M58 Canada                  39.50m   

M60 Javelin Throw 600G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Greenberg, Joseph        M62 Unattached              52.09m  
  2 Hearn, Edward            M63 Unattached              50.58m  
  3 Daniel, John             M62 Unattached              46.23m  
  4 Pelletier, Steven        M61 Maine Master            40.62m  
  5 Ray, Keith               M60 Unattached              37.33m  
  6 Schuster, Neal           M64 Unattached              31.38m  
  7 Chandler, Dennis         M64 Unattached              25.71m  
 
M65 Javelin Throw 600G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gagne, Buzz              M65 Twilight Thr            49.26m  
  2 Baker, Robert            M67 Houston Elit            35.16m  
  3 Schaub, William          M67 Unattached              26.54m  
  4 Snyder, Gary             M69 Mass Velocit            24.79m  
  5 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached              24.64m  
  6 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil            19.09m  
  7 Armstrong, Peter         M67 New Mexico R            17.22m  
 
M70 Javelin Throw 500G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached              35.57m  
  2 Harasti, Thomas          M71 Florida Athl            33.28m  
  3 Lewis, John              M71 Florida Athl            32.11m  
  4 Rheams, Larry            M70 Unattached              31.55m  
  5 Southerlan, Robert       M74 Unattached              21.39m  
 
M75 Javelin Throw 500G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shipp, Phil              M77 Unattached              35.87m  
  2 Jankovich, William       M78 Unattached              28.14m  
  3 Vergin, Roger            M75 Club Northwe            24.66m  
 
M80 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Righter, Richard         M80 Unattached              23.02m  
 
M85 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ezerins, Karlis          M85 Unattached              20.96m  
  2 Brusca, Phillip          M85 Unattached              18.81m  
  3 Roudebush, George        M87 Over The Hil            13.42m  
  4 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             4.35m  
 
M90 Javelin Throw 400G
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M92 Unattached              15.21m  
 
W30 Weight Throw 20#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, Jaime             W34 Tnt Internat             5.84m  
 
W35 Weight Throw 20#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             6.57m  
 
W40 Weight Throw 20#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brant, Monica            W41 So Cal Track             6.52m  
  2 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             5.38m  
 
W45 Weight Throw 20#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mosley, Patricia         W45 Tnt Internat             9.66m  
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached               9.04m  
  3 Lanier, Gina             W47 Tnt Internat             8.13m  
  4 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             6.73m  
 
W50 Weight Throw 16#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr             9.14m  
  2 Hanson, Robin            W50 Tnt Internat             8.49m  
  3 Alegria, Tamara          W53 Unattached               8.14m  
  4 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars             5.47m  
 
W55 Weight Throw 16#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            13.18m  
  2 Welding, Ruth            W56 Unattached              12.99m  
  3 Dunton, Linn             W55 SC Striders             11.08m  
  4 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac            10.07m  
  5 Hallen, Susan            W55 Unattached               9.49m  
  6 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             8.42m  
  7 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               5.05m  
 
W60 Weight Throw 12#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            16.04m  
  2 Hartzler, Mary           W63 Unattached              13.13m  
  3 Green, Agnes             W60 Tnt Internat            12.31m  
  4 Rowe, Linda              W60 Unattached               9.62m  
 
W65 Weight Throw 12#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track             9.77m  
  2 Raham, Sharon            W66 Colorado Mas             9.75m  
 
W70 Weight Throw 12#
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars             8.64m  
  2 Swenson, Linda           W70 Unattached               5.95m  
 
W75 Weight Throw 4k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roman, Mary              W76 Mass Velocit             9.89m  
  2 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             9.58m  
  3 Berman, Joan             W75 Ann Arbor Tr             7.93m  
 
W85 Weight Throw 4k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valien, Johnnye          W87 SC Striders              5.64m  
 
W90 Weight Throw 4k
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
    *Kotelko, Olga           W93 Canada                   7.08m  
 
M30 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Welihozkiy, Nicholas     M31 Golden West             20.55m  
 
M35 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hogue, Andrew            M39 Central Park             6.25m  
  2 Lanier, Kim              M36 Tnt Internat             4.40m  
 
M40 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Eric               M42 Unattached              15.20m  
  2 Wirtz, John              M43 Over The Hil            14.70m  
  3 Katalinas, John          M44 Unattached              10.24m  
 
M45 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bickel, David            M46 AZ Desert Th            14.94m  
  2 Bajwa, Harminder         M45 Unattached              12.83m  
  3 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             8.48m  
 
M50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arello Jr, Robert        M53 Twilight Thr            17.87m  
  2 Higgins II, Robert       M52 Unattached              17.47m  
  3 Fraker Jr, Tom           M54 Throw1deep C            16.62m  
  4 Jones, Robert            M50 Unattached              15.99m  
  5 Venning, Michael         M54 Unattached              15.49m  
  6 Dixon, Gary              M54 Manasota Tra            13.14m  
  7 Wilson, Lee              M50 Nubian Strid            10.50m  
  8 Foster, Robert           M50 So Cal Track             6.24m  
 
M55 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cedrone, Bob             M57 Twilight Thr            16.73m  
  2 Morse, Tim               M56 Twilight Thr            16.15m  
  3 Edmonston, John          M59 AZ Desert Th            14.12m  
  4 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            12.32m  
  5 Malan, Greg              M58 Unattached              11.84m  
  6 Bzibziak, Raymond        M58 Unattached              11.41m  
 
M60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Goerge, Hilary           M64 Playmakers E            17.66m  
  2 Muller, Tim              M62 AZ Desert Th            16.48m  
  3 Wenzel, Roger            M64 Unattached              14.51m  
  4 Schuster, Neal           M64 Unattached              10.41m  
  5 Chandler, Dennis         M64 Unattached               9.60m  
 
M65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mathews, George          M69 Seattle Mast            16.29m  
  2 Bitsko Sr, Michael       M69 Unattached              13.39m  
  3 Maltby Sr, Bob           M66 Unattached              12.91m  
  4 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall            11.22m  
    *Jones, Eric             M69 So Cal Track             5.43m  
 
M70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Burke, Edward            M72 Unattached              19.49m  
  2 Rheams, Larry            M70 Unattached              18.07m  
  3 Cahners, Robert          M70 Florida Athl            17.70m  
  4 Wallin, Carl             M70 Thor's Stone            17.12m  
  5 Osterhoudt, Bob          M70 AZ Desert Th            15.86m  
  6 Bourn, John              M70 Unattached              15.22m  
  7 Oakey, Richard           M71 Tnt Internat             5.43m  
 
M75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gramley, William         M76 Carolinas Tr            13.77m  
  2 Vergin, Roger            M75 Club Northwe             9.11m  
 
M80 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carstensen, Pay          M80 Florida Athl            13.24m  
  2 Olson, Leonard           M81 Unattached              10.55m  
 
M85 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ezerins, Karlis          M85 Unattached              12.21m  
  2 Brusca, Phillip          M85 Unattached              10.07m  
  3 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             5.61m  
 
M35 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Taylor, Ryan             M37 Unattached               24.11   1.0    718
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park             24.51   1.0    682
 
M40 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp             24.08   1.0    788
  2 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached               25.89   1.0    632
  3 Young II, Dale           M40 Unattached               27.41   1.0    513
  4 Ash, David               M41 Tnt Internat             30.31   1.0    317
 -- Willis, Jeremy           M40 Unattached                 DNF   1.0 
 
Outdoor Pentathlon: #3 M45 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr             26.48   2.3    652
  2 Lawson, Robert           M48 Unattached               26.87   2.3    621
  3 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             26.92   2.3    617
  4 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached               27.46   2.3    576
  5 Barry, Michael           M48 Unattached               27.57   2.3    567
  6 Jones, Gathern           M48 Unattached               29.04   2.3    461
  7 Samiec, James            M45 Potomac Vall             30.92   2.3    339
  8 Gallero, Steve           M47 Unattached             1:12.25   2.3 
 
Outdoor Pentathlon: #3 M50 200 Meter  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Parker, Raymond          M50 Greater Phil             25.62  -0.4  1    796
  2 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                25.92  -0.4  1    770
  3 Janusey, Michael         M54 Unattached               26.87  +0.0  2    692
  4 McCrimmon, James         M51 High Altitud             26.88  -0.4  1    691
  5 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey             27.46  +0.0  2    645
  6 Ricci, Brien             M53 Unattached               27.62  +0.0  2    633
  7 Davis, Makeba            M51 Unattached               28.18  -0.4  1    591
  8 Dumas, Edward            M51 Unattached               29.13  -0.4  1    522
  9 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached               30.19  +0.0  2    449
 10 Distefano, John          M53 Unattached               32.24  +0.0  2    323
 
Outdoor Pentathlon: #3 M55 200 Meter  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Canfield, Greg           M56 Unattached               25.32  -0.6  1    897
  2 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached               28.50  -0.6  1    639
  3 Jennings, Stephen        M57 Unattached               28.78  -0.6  1    619
  4 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             29.01  -0.7  2    602
  5 Arant, TJ                M56 Unattached               30.09  -0.6  1    526
  6 Milan, Michael           M58 Unattached               30.52  -0.7  2    497
  7 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached               30.64  -0.6  1    488
  8 Berndt, Michael          M58 Unattached               30.70  -0.7  2    485
  9 Hanson, Gregory          M57 Unattached               31.55  -0.6  1    430
 10 Reinhard, James          M58 Unattached               32.27  -0.7  2    386
 11 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th             37.30  -0.7  2    140
 
M60 200 Meter  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Salazar, David           M61 New Mexico T             28.68  -0.2  1    702
  2 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr             29.06  -0.2  1    673
  3 Frontino, James          M62 Tnt Internat             29.88  -0.2  1    614
  4 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr             31.21  -0.2  1    523
  5 Olson, Randall           M64 Unattached               31.75  -1.0  2    488
  6 Daniel, John             M62 Unattached               31.76  -0.2  1    488
  7 Schuster, Neal           M64 Unattached               34.51  -1.0  2    326
  8 Pollack, Harvey          M62 Unattached               34.56  -0.2  1    324
  9 Skubic, Paul             M64 Unattached               35.05  -1.0  2    298
 -- Turock, Art              M62 Unattached                  DQ  -0.2  1  lane vio
 
M65 200 Meter  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Baker, Robert            M67 Houston Elit             30.60  -1.0  2    648
  2 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached               31.95  -1.0  2    557
  3 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil             36.90  -1.0  2    278
 
M70 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached               30.37   0.9    766
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track             40.12   0.9    215
 
M75 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached               33.40   0.9    684
  2 Jankovich, William       M78 Unattached               36.52   0.9    497
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached               47.81   0.9     56
 
M80 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers           1:29.76   0.9 
 
M85 200 Meter  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             56.47   0.9     66
 
W35 800 Meter  Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat           3:01.64   2    358
 
W40 800 Meter  Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached             2:48.24   2    568
 
W45 800 Meter  Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat           3:32.94   2    244
 
W50 800 Meter  Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shook, Kathleen          W51 Athena Track           2:54.49   2    668
  2 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac           2:57.75   2    634
  3 Westman, Betsy           W52 Unattached             3:02.32   2    587
  4 Tefft, Jan               W54 So Cal Track           3:11.12   2    501
  5 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat           4:01.12   2    137
  6 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat           4:01.54   2    135
 
W55 800 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat           3:45.43     303
 
W60 800 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                 3:31.58     505
 
W65 800 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit           4:09.26     338
  2 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac           4:22.19     258
 
W70 800 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W71 Golden West            5:12.31     132
 
W75 800 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit           4:41.85     457
 
M35 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hogue, Andrew            M39 Central Park           4:50.93     628
  2 Taylor, Ryan             M37 Unattached             5:04.20     551
 
M40 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp           4:44.38     740
  2 Young II, Dale           M40 Unattached             4:53.31     685
  3 Ash, David               M41 Tnt Internat           5:58.17     347
  4 Willis, Jeremy           M40 Unattached             6:26.49     233
  5 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached             6:33.81     207
 
Outdoor Pentathlon: #5 M45 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr           5:26.66     571
  2 Barry, Michael           M48 Unattached             5:39.14     506
  3 Lawson, Robert           M48 Unattached             5:40.72     499
  4 Ols, Joseph              M48 So Cal Track           6:07.72     372
  5 Jones, Gathern           M48 Unattached             6:15.03     341
  6 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached             6:30.50     279
  7 Samiec, James            M45 Potomac Vall           8:29.43       5
 
Outdoor Pentathlon: #5 M50 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Raymond          M50 Greater Phil           5:05.87     764
  2 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey           5:16.88     701
  3 McCrimmon, James         M51 High Altitud           5:32.96     614
  4 Dumas, Edward            M51 Unattached             5:50.01     528
  5 Davis, Makeba            M51 Unattached             6:14.68     414
  6 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite              6:24.72     371
  7 Janusey, Michael         M54 Unattached             6:30.99     345
  8 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached             6:56.56     249
  9 Ricci, Brien             M53 Unattached             7:22.64     166
 
Outdoor Pentathlon: #5 M55 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berndt, Michael          M58 Unattached             5:56.62     575
  2 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached             6:01.30     553
  3 Jennings, Stephen        M57 Unattached             6:01.76     551
  4 Canfield, Greg           M56 Unattached             6:16.09     484
  5 Arant, TJ                M56 Unattached             7:01.73     299
  6 Milan, Michael           M58 Unattached             7:13.34     259
  7 Hanson, Gregory          M57 Unattached             7:15.50     252
  8 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached             7:16.40     249
  9 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat           7:30.31     205
 10 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th           8:20.16      80
 11 Reinhard, James          M58 Unattached             8:28.15      65
 
M60 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Salazar, David           M61 New Mexico T           5:28.21     808
  2 Pollack, Harvey          M62 Unattached             6:39.80     464
  3 Skubic, Paul             M64 Unattached             6:48.49     428
  4 Frontino, James          M62 Tnt Internat           6:54.42     404
  5 Daniel, John             M62 Unattached             7:08.15     352
  6 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr           7:18.71     314
  7 Turock, Art              M62 Unattached             7:21.62     304
  8 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr           7:38.55     248
  9 Olson, Randall           M64 Unattached             7:52.45     206
 10 Schuster, Neal           M64 Unattached             7:53.96     202
 
M65 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached             6:29.76     598
  2 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil           6:46.06     527
  3 Baker, Robert            M67 Houston Elit           7:11.53     425
 
M70 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached             5:45.96     918
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track           9:38.05      99
 
M75 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached             7:50.45     512
  2 Jankovich, William       M78 Unattached             8:59.05     292
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached            14:14.46  
 
M80 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers          14:24.92  
 
M85 1500 Meter  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac          12:10.76     209
 
W35 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             22.02   0.9  5    176
 
W40 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached               15.18   0.8  4    492
 
W45 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             15.17   0.8  4    647
 
W50 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac             14.52   0.5  3    724
  2 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             14.71   0.5  3    698
  3 Westman, Betsy           W52 Unattached               16.47   0.5  3    482
  4 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             19.07   0.5  3    231
  5 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             19.42   0.5  3    203
  6 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             21.94   0.5  3     54
 
W55 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             18.02   0.5  3    478
 
W60 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   17.63   0.7  2    541
 
W65 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             18.97   0.7  2    586
 -- Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac                DQ   0.7  2     0
 
W70 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- Simpson, Jane            W71 Golden West                 DQ   0.8       0
 
W75 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             19.91   0.8    954
 
W35 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             1.33m     502
 
W40 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached               1.12m     340
 
W45 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             1.15m     439
 
W50 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac             1.36m     806
  2 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             1.24m     632
  2 Westman, Betsy           W52 Unattached               1.24m     632
  4 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             1.21m     599
  5 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             1.18m     555
  6 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             1.09m     439
 
W55 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             1.24m     736
 
W60 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   1.09m     621
 
W65 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.06m     678
  2 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             0.94m     491
 
W70 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W71 Golden West              0.97m     655
 
W75 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             1.03m     928
 
W35 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             4.65m   0.4    527
 
W40 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached               3.61m   1.2    308
 
W45 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             2.74m  +0.0    146
 
W50 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac             3.82m   1.3    500
  2 Westman, Betsy           W52 Unattached               3.63m   1.4    441
  3 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             3.42m   0.1    374
  4 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             3.39m   0.5    367
  5 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             3.24m   2.3    322
  6 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             3.18m   0.7    303
 
W55 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             3.62m   1.9    519
 
W60 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   3.13m   2.0    428
 
W65 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             2.84m  +0.0    406
  2 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             2.15m   0.7    168
 
W70 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Simpson, Jane            W71 Golden West              1.58m  -0.5     56
 
W75 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             2.88m  -0.1    665
 
M35 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Taylor, Ryan             M37 Unattached               6.40m  +0.0    720
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park             5.44m  +0.0    504
 
M40 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached               5.68m  -0.3    628
  2 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp             5.54m  -0.8    593
  3 Willis, Jeremy           M40 Unattached               5.39m   1.0    559
  4 Young II, Dale           M40 Unattached               5.10m  -0.8    492
  5 Ash, David               M41 Tnt Internat             4.47m  -1.3    358
 
Outdoor Pentathlon: #1 M45 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached               5.49m  +0.0    661
  2 Lawson, Robert           M48 Unattached               5.28m   1.0    606
  3 Barry, Michael           M48 Unattached               4.87m   1.5    506
  4 Steeves, Scott           M48 Mass Velocit             4.70m   1.2    465
  5 Samiec, James            M45 Potomac Vall             4.60m  +0.0    443
  6 Ols, Joseph              M48 So Cal Track             4.47m   1.6    413
  6 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr             4.47m  -1.1    413
  8 Jones, Gathern           M48 Unattached               4.06m  -1.0    323
  9 Gallero, Steve           M47 Unattached               3.62m  -0.1    235
 
Outdoor Pentathlon: #1 M50 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Davis, Makeba            M51 Unattached               5.49m  -0.2    753
  2 Janusey, Michael         M54 Unattached               5.28m  +0.0    693
  3 Waller, Michael          M54 Christ Life              5.25m  +0.0    686
  4 McCrimmon, James         M51 High Altitud             5.15m  +0.0    657
  5 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                4.93m   0.2    597
  6 Ricci, Brien             M53 Unattached               4.69m   0.8    535
  7 Parker, Raymond          M50 Greater Phil             4.59m   0.7    508
  8 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached               4.31m   1.1    439
  9 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey             4.22m  -1.3    417
 10 Dumas, Edward            M51 Unattached               4.06m  +0.0    378
 11 Distefano, John          M53 Unattached               4.02m  +0.0    369
 
Outdoor Pentathlon: #1 M55 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Canfield, Greg           M56 Unattached               5.45m  +0.0    850
  2 Jennings, Stephen        M57 Unattached               4.64m  -0.9    604
  3 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             4.57m  +0.0    584
  4 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached               3.90m  +0.0    404
  5 Berndt, Michael          M58 Unattached               3.89m  +0.0    402
  6 Arant, TJ                M56 Unattached               3.65m   0.6    341
  7 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached               3.62m   1.0    333
  8 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th             3.60m  +0.0    330
  9 Milan, Michael           M58 Unattached               3.39m  +0.0    280
 10 Reinhard, James          M58 Unattached               3.18m  -0.9    234
 11 Hanson, Gregory          M57 Unattached               3.17m   0.7    230
 
M60 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr             4.47m   1.9    650
  2 Salazar, David           M61 New Mexico T             4.42m   1.9    635
  3 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr             4.30m   1.6    597
  4 Turock, Art              M62 Unattached               4.14m   1.9    548
  5 Olson, Randall           M64 Unattached               4.11m   0.8    540
  6 Daniel, John             M62 Unattached               3.98m   2.4    502
  7 Pollack, Harvey          M62 Unattached               3.75m   0.9    435
  8 Frontino, James          M62 Tnt Internat             3.58m   2.4    388
  9 Skubic, Paul             M64 Unattached               3.49m   1.3    365
 10 Schuster, Neal           M64 Unattached               3.42m   2.1    346
 11 Hedendal, Bruce          M64 Florida Athl             3.33m   1.2    323
 
M65 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baker, Robert            M67 Houston Elit             4.33m   3.1    713
  2 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached               3.85m   2.3    552
  3 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil             2.16m   3.0    100
 
M70 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached               3.85m   1.9    661
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track             2.98m   1.4    365
 
M75 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached               3.55m   1.3    673
  2 Jankovich, William       M78 Unattached               2.89m   2.4    421
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached               2.21m   1.4    203
 
M80 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers             0.82m   1.4 
 
M85 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             1.31m   1.4     54
 
W35 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat             6.93m     347
 
W40 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached               5.81m     299
 
W45 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat             5.96m     342
 
W50 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac            10.11m     710
  2 Westman, Betsy           W52 Unattached               7.91m     527
  3 Shook, Kathleen          W51 Athena Track             6.92m     446
  4 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat             6.84m     440
  5 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat             6.29m     394
  6 Tefft, Jan               W54 So Cal Track             5.64m     342
 
W55 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat             8.53m     641
 
W60 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   6.01m     465
 
W65 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             7.56m     697
  2 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac             6.54m     585
 
W70 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W71 Golden West              4.39m     408
 
W75 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit             6.96m     711
 
M35 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Ryan             M37 Unattached              32.53m     524
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park            22.20m     319
 
M40 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Jeremy           M40 Unattached              38.47m     713
  2 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp            31.26m     552
  3 Young II, Dale           M40 Unattached              26.42m     447
  4 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached              23.29m     380
  5 Ash, David               M41 Tnt Internat            20.83m     328
 
Outdoor Pentathlon: #4 M45 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr            32.28m     642
  2 Ols, Joseph              M48 So Cal Track            31.41m     621
  3 Lawson, Robert           M48 Unattached              30.55m     600
  4 Jones, Gathern           M48 Unattached              30.15m     590
  5 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached              26.95m     513
  6 Samiec, James            M45 Potomac Vall            25.03m     467
  7 Barry, Michael           M48 Unattached              24.38m     452
  8 Gallero, Steve           M47 Unattached              19.36m     335
 
Outdoor Pentathlon: #4 M50 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Janusey, Michael         M54 Unattached              39.56m     673
  2 Davis, Makeba            M51 Unattached              36.35m     607
  3 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite               35.99m     599
  4 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached              34.70m     573
  5 Dumas, Edward            M51 Unattached              32.65m     531
  6 McCrimmon, James         M51 High Altitud            28.07m     439
  7 Ricci, Brien             M53 Unattached              26.64m     410
  8 Parker, Raymond          M50 Greater Phil            26.00m     397
  9 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey            23.43m     347
 
Outdoor Pentathlon: #4 M55 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Canfield, Greg           M56 Unattached              37.66m     701
  2 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            33.37m     605
  3 Hanson, Gregory          M57 Unattached              33.02m     597
  4 Jennings, Stephen        M57 Unattached              32.75m     591
  5 Reinhard, James          M58 Unattached              31.89m     572
  6 Milan, Michael           M58 Unattached              29.50m     519
  7 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat            28.75m     502
  8 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached              28.00m     486
  9 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached              26.35m     450
 10 Arant, TJ                M56 Unattached              24.31m     406
 11 Berndt, Michael          M58 Unattached              23.54m     389
 
M60 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, John             M62 Unattached              36.42m     638
  2 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr            34.89m     605
  3 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr            32.27m     549
  4 Turock, Art              M62 Unattached              32.12m     546
  5 Olson, Randall           M64 Unattached              31.26m     528
  6 Salazar, David           M61 New Mexico T            30.54m     513
  7 Schuster, Neal           M64 Unattached              28.69m     474
  8 Skubic, Paul             M64 Unattached              24.92m     396
  9 Frontino, James          M62 Tnt Internat            22.50m     346
 10 Pollack, Harvey          M62 Unattached              21.49m     326
 
M65 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Robert            M67 Houston Elit            34.31m     663
  2 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached              22.45m     389
  3 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil            16.62m     260
 
M70 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached              33.43m     720
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track            19.46m     365
 
M75 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached              29.42m     709
  2 Jankovich, William       M78 Unattached              26.63m     627
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached              19.92m     436
 
M80 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers             8.48m     161
 
M85 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             9.68m     251
 
M35 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Ryan             M37 Unattached              47.03m     553
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park            39.40m     441
 
M40 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp            39.09m     478
  2 Young II, Dale           M40 Unattached              37.90m     459
  3 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached              34.16m     400
  4 Willis, Jeremy           M40 Unattached              28.79m     317
  5 Ash, David               M41 Tnt Internat            26.87m     288
 
Outdoor Pentathlon: #2 M45 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached              45.08m     630
  2 Lawson, Robert           M48 Unattached              44.96m     628
  3 Barry, Michael           M48 Unattached              42.38m     583
  4 Steeves, Scott           M48 Mass Velocit            40.60m     553
  5 Gallero, Steve           M47 Unattached              36.89m     489
  6 Jones, Gathern           M48 Unattached              36.20m     477
  7 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr            35.31m     462
  8 Ols, Joseph              M48 So Cal Track            32.82m     420
  9 Samiec, James            M45 Potomac Vall            24.37m     279
 
Outdoor Pentathlon: #2 M50 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Makeba            M51 Unattached              53.53m     824
  2 Janusey, Michael         M54 Unattached              52.90m     813
  3 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached              41.96m     611
  4 Parker, Raymond          M50 Greater Phil            41.08m     595
  5 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite               36.95m     520
  6 Dumas, Edward            M51 Unattached              36.76m     517
  7 Waller, Michael          M54 Christ Life             35.71m     498
  8 Ricci, Brien             M53 Unattached              31.89m     430
  9 McCrimmon, James         M51 High Altitud            28.63m     372
 10 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey            25.55m     319
 11 Distefano, John          M53 Unattached              24.90m     307
 
Outdoor Pentathlon: #2 M55 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Canfield, Greg           M56 Unattached              42.10m     683
  2 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th            39.53m     631
  3 Jennings, Stephen        M57 Unattached              35.03m     542
  4 Hanson, Gregory          M57 Unattached              34.06m     523
  5 Milan, Michael           M58 Unattached              32.87m     500
  6 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached              32.51m     493
  7 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat            30.62m     456
  8 Reinhard, James          M58 Unattached              30.41m     452
  9 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached              29.97m     443
 10 Arant, TJ                M56 Unattached              27.63m     398
 11 Berndt, Michael          M58 Unattached              27.03m     387
 
M60 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, John             M62 Unattached              46.51m     825
  2 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr            39.01m     665
  3 Olson, Randall           M64 Unattached              34.46m     570
  4 Salazar, David           M61 New Mexico T            33.08m     541
  5 Schuster, Neal           M64 Unattached              31.99m     518
  6 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr            30.52m     488
  7 Pollack, Harvey          M62 Unattached              23.44m     344
  8 Skubic, Paul             M64 Unattached              20.72m     289
  9 Frontino, James          M62 Tnt Internat            20.68m     289
 -- Turock, Art              M62 Unattached                FOUL  
 
M65 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Robert            M67 Houston Elit            36.61m     696
  2 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached              22.71m     377
  3 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil            17.03m     252
 
M70 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached              35.83m     741
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track            18.90m     324
 
M75 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached              29.20m     667
  2 Jankovich, William       M78 Unattached              26.81m     600
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached              22.75m     487
 
M80 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers             9.55m     161
 
M85 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac             6.61m     110
 
W35 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kent, Dawn               W38 Tnt Internat              1910  
 
W40 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Christine          W44 Unattached                2007  
 
W45 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roemer, Christine        W47 Tnt Internat              1818  
 
W50 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W50 Bohemia Trac              3374  
  2 Shook, Kathleen          W51 Athena Track              2818  
  3 Westman, Betsy           W52 Unattached                2669  
  4 Phelps, Jo               W53 Tnt Internat              1746  
  5 Tefft, Jan               W54 So Cal Track              1658  
  6 Jarjisian, Linda         W52 Tnt Internat              1618  
 
W55 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 Tnt Internat              2677  
 
W60 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                    2560  
 
W65 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit              2705  
  2 Trotto, Mary             W65 Bohemia Trac              1502  
 
W70 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simpson, Jane            W71 Golden West               1251  
 
W75 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Meiler, Florence         W78 Mass Velocit              3715  
 
M35 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Ryan             M37 Unattached                3066  
  2 Hogue, Andrew            M39 Central Park              2574  
 
M40 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wensel, Marek            M43 Southwest Sp              3151  
  2 Young II, Dale           M40 Unattached                2596  
  3 Dolezilek, Shawn         M41 Unattached                2247  
  4 Willis, Jeremy           M40 Unattached                1822  
  5 Ash, David               M41 Tnt Internat              1638  
 
M45 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawson, Robert           M48 Unattached                2954  
  2 Sarsony Mr, Chris        M45 Carolinas Tr              2740  
  3 Hill Sr, Reggie          M48 Unattached                2659  
  4 Barry, Michael           M48 Unattached                2614  
  5 Ols, Joseph              M48 So Cal Track              2443  
  6 Jones, Gathern           M48 Unattached                2192  
  7 Samiec, James            M45 Potomac Vall              1533  
 
M50 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Janusey, Michael         M54 Unattached                3216  
  2 Davis, Makeba            M51 Unattached                3189  
  3 Parker, Raymond          M50 Greater Phil              3060  
  4 Ransbury, Terry          M50 Hpc Elite                 2857  
  5 McCrimmon, James         M51 High Altitud              2773  
  6 Dumas, Edward            M51 Unattached                2476  
  7 Paolazzi, Nick           M53 North Jersey              2429  
  8 Roberts Sr, Franklin     M53 Unattached                2321  
  9 Ricci, Brien             M53 Unattached                2174  
 
M55 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Canfield, Greg           M56 Unattached                3615  
  2 Jennings, Stephen        M57 Unattached                2907  
  3 Bjorkman, Timothy        M55 Unattached                2489  
  4 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat              2349  
  5 Berndt, Michael          M58 Unattached                2238  
  6 Milan, Michael           M58 Unattached                2055  
  7 Demetrio Jr, Theodore    M56 Unattached                2049  
  8 Hanson, Gregory          M57 Unattached                2032  
  9 Arant, TJ                M56 Unattached                1970  
 10 Watson, Richard          M59 AZ Desert Th              1786  
 11 Reinhard, James          M58 Unattached                1709  
 
M60 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Salazar, David           M61 New Mexico T              3199  
  2 Daniel, John             M62 Unattached                2805  
  3 Effler, Kenneth          M60 Twilight Thr              2704  
  4 Daniels, Michael         M63 Team Ohio Tr              2608  
  5 Olson, Randall           M64 Unattached                2332  
  6 Frontino, James          M62 Tnt Internat              2041  
  7 Pollack, Harvey          M62 Unattached                1893  
  8 Schuster, Neal           M64 Unattached                1866  
  9 Skubic, Paul             M64 Unattached                1776  
 10 Turock, Art              M62 Unattached                1398  
 
M65 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Robert            M67 Houston Elit              3145  
  2 Powers Jr, Herbert       M68 Unattached                2473  
  3 Gerson, Jeffrey          M65 Over The Hil              1417  
 
M70 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sagedahl, Sherwood       M73 Unattached                3806  
  2 Pliner, Terry            M74 So Cal Track              1368  
 
M75 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leggitt, James           M77 Unattached                3245  
  2 Jankovich, William       M78 Unattached                2437  
  3 Lipton, Marshall         M79 Unattached                1182  
 
M80 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers               322  
 
M85 Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Charles            M89 Atlanta Trac               690  
 
W35 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bahr, Ali                W39 Parkside Ath          29:22.46  
 
W50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaelin, Lou              W51 World Class           39:18.90  
 
W55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Topham, Debbie           W59 Pegasus A.C.          29:59.11  
  2 DeNoon, Sandra           W57 Florida Athl          31:41.44  
  3 Green, Donna             W59 Chicago Walk          32:56.91  
 -- Mears, Susan             W57 Pacific Race                DQ  
 
W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martino, Marianne        W62 High Altitud          30:30.40  
  2 Harsh, Ann               W62 Florida Athl          31:27.86  
  3 McGuire, Doris           W63 Unattached            36:14.88  
 -- Winkler, Alice           W62 Parkside Ath               DNF  
 
W65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Geer, Panseluta          W65 Shore Athlet          32:13.25  
 
W70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Lavigne, Yvette          W72 So Cal Track                DQ  
 
M30 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De Witt, Matthew         M32 Parkside Ath          24:59.48  
 
M35 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nash, Omar               M38 Miami Valley          24:08.28  
 
M45 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Swarts, David            M47 Pegasus A.C.          23:53.11  
  2 Soucheck, John           M46 Shore Athlet          27:14.74  
  3 Logan, Bruce             M47 Park Racewal          31:00.35  
  4 Morrow, Art              M48 So Cal Track          32:12.32  
 
M50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Jim               M54 Abe's Stride          28:12.31  
  2 Blanchard, Michael       M51 High Altitud          29:35.59  
  3 Kaelin, Byron            M52 World Class           37:34.87  
 
M55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Mark              M56 Pegasus A.C.          26:18.14  
  2 Clements, Damon          M55 Unattached            28:58.84  
  3 Thiedmann, Klaus         M58 Chicago Walk          29:32.58  
 -- Reed, Bill               M59 Pegasus A.C.               DNF  
 -- Couts, David             M56 Racewalkers                 DQ  
 
M60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Andrew            M62 Pegasus A.C.          26:45.28  
  2 Wiggins, Michael         M63 So Cal Track          28:29.63  
  3 De Witt, Mike            M61 Parkside Ath          30:25.80  
  4 Mcguire, Richard         M64 Unattached            31:24.76  
  5 Winkler, Ronald          M61 Parkside Ath          36:36.36  
 -- Couvillion, Mark         M62 Walking Club                DQ  
 
M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmid, Chris            M65 World Class           25:31.23  
  2 Jasionowski, Leon        M67 Pegasus A.C.          28:09.95  
  3 Armstrong, Peter         M67 New Mexico R          32:28.30  
  4 Moore, Alan              M67 Atlanta Trac          34:04.82  
  5 Dubow, Joel              M69 Atlanta Trac          34:24.92  
 
M70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Steck, C Gary            M74 Unattached            33:44.15  
  2 Gordon, David            M71 Unattached            34:39.05  
  3 Finch, Bernie            M72 So Cal Track          38:27.62  
 -- Patt, Daniel             M72 Unattached                  DQ  
 
M75 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bray, Jack               M79 Unattached            33:21.14  
 
M80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Max               M80 Pegasus A.C.          35:39.03  
  2 Dubois, Alfred           M80 Parkside Ath          36:38.45  
 -- *Torres Rosa, Luis       M84 Puerto Rico                 DQ  
 
W35 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Manns, DaBeth            W36 Tnt Internat        1:30:45.10  
 
W50 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Kaelin, Lou              W51 World Class                DNF  
 
W55 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Topham, Debbie           W59 Pegasus A.C.        1:01:17.80  
  2 Green, Donna             W59 Chicago Walk        1:07:34.00  
  3 DeNoon, Sandra           W57 Florida Athl        1:08:42.60  
 -- Mears, Susan             W57 Pacific Race                DQ  
 
W60 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martino, Marianne        W62 High Altitud        1:03:04.20  
  2 Harsh, Ann               W62 Florida Athl        1:04:13.20  
  3 Mayfield, Cathy          W61 Pegasus A.C.        1:05:41.20  
 -- McGuire, Doris           W63 Unattached                  DQ  
 
W65 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Geer, Panseluta          W65 Shore Athlet        1:06:14.60  
 -- Frable, Kathleen         W66 So Cal Track               DNF  
 -- Baglin, Mary             W65 Pacific Race               DNF  
 
W70 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Lavigne, Yvette          W72 So Cal Track                DQ  
 
M30 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De Witt, Matthew         M32 Parkside Ath          51:22.00  
 
M35 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nash, Omar               M38 Miami Valley          54:03.60  
 
M45 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Swarts, David            M47 Pegasus A.C.          49:20.30  
  2 Soucheck, John           M46 Shore Athlet          55:15.00  
  3 Logan, Bruce             M47 Park Racewal        1:02:57.50  
  4 Morrow, Art              M48 So Cal Track        1:08:48.90  
 
M50 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Jim               M54 Abe's Stride          58:12.60  
  2 Kaelin, Byron            M52 World Class         1:16:19.60  
 -- Blanchard, Michael       M51 High Altitud                DQ  
 
M55 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Mark              M56 Pegasus A.C.          54:53.60  
  2 Couts, David             M56 Racewalkers           58:06.70  
  3 Clements, Damon          M55 Unattached            58:44.50  
  4 Thiedmann, Klaus         M58 Chicago Walk          59:31.40  
  5 Peters, Vincent          M58 Miami Valley        1:05:40.60  
 -- Reed, Bill               M59 Pegasus A.C.               DNF  
 
M60 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Andrew            M62 Pegasus A.C.          55:35.50  
  2 Wiggins, Michael         M63 So Cal Track          58:00.30  
  3 De Witt, Mike            M61 Parkside Ath        1:02:44.10  
  4 Mcguire, Richard         M64 Unattached          1:04:10.10  
 -- Diedrich, Richard        M63 Oregon Track                DQ  
 
M65 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmid, Chris            M65 World Class           53:24.40  
  2 Walker, Max              M65 Pegasus A.C.          58:43.00  
  3 Jasionowski, Leon        M67 Pegasus A.C.          58:52.10  
  4 Armstrong, Peter         M67 New Mexico R        1:05:55.30  
  5 Moore, Alan              M67 Atlanta Trac        1:09:21.80  
  6 Dubow, Joel              M69 Atlanta Trac        1:09:43.90  
 
M70 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Finch, Bernie            M72 So Cal Track        1:21:42.20  
 -- Steck, C Gary            M74 Unattached                  DQ  
 
M75 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bray, Jack               M79 Unattached          1:10:01.40  
 -- Hosken, William          M75 Unattached                 DNF  
 
M80 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Max               M80 Pegasus A.C.        1:10:10.40  
  2 Dubois, Alfred           M80 Parkside Ath        1:14:53.00  
 
M85 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Boyle, Charles           M88 Potomac Vall                DQ
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx