Join/Renew Now

Complete Results with Clubs

Men's Results |  Women's Results


* denotes non-US Citizens

Event 501  M30 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   109 Burnett, Sean      M30 Unattached                7.14Q  2 
  2   346 Ingram, Sean       M32 Unattached                7.20Q  1 
  3   399 Kortequee, Tamba   M34 Unattached                7.39Q  1 
  4   769 Wilks, Quinton     M31 Unattached                7.46Q  2 
  5   494 Montoya Collis, Ma M31 Unattached                7.41q  1 
  6   175 Daniels, Dorian    M34 Unattached                7.47q  2 
  7   590 Ricketts, Christop M34 Unattached                7.54q  2 
  8    85 Bowles, Quann      M30 Unattached                7.59q  1 
  9   589 Ricketts, Brian    M34 Unattached                7.60   2 
 10   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat              7.77   1 
 11   727 Thompson, La Roi   M32 TNT Internat              7.87   1 
 
Event 501  M30 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   109 Burnett, Sean      M30 Unattached                7.07    8   
  2   346 Ingram, Sean       M32 Unattached                7.17    6   
  3   494 Montoya Collis, Ma M31 Unattached                7.22    4   
  4   399 Kortequee, Tamba   M34 Unattached                7.25    3   
  5   590 Ricketts, Christop M34 Unattached                7.43    2   
  6   769 Wilks, Quinton     M31 Unattached                7.52    1   
  7    85 Bowles, Quann      M30 Unattached                7.54  
  8   175 Daniels, Dorian    M34 Unattached                7.57  
 
Event 502  M35 60m 
===================================================================
         USA: R  6.98                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   212 Dunning, Donelle   M37 Unattached              R 6.95Q  1 
  2   551 Pettes, Alfy       M37 So Cal Track              7.24Q  2 
  3   460 McClelland, Belgie M35 Unattached                7.03Q  1 
  4   516 Nelson, Etroy      M38 TNT Internat              7.31Q  2 
  5   193 Delisle, Rawle     M37 Central Park              7.26q  1 
  6   180 Davis, Anthony     M38 Unattached                7.32q  2 
  7   657 Sincere, Joseph    M37 Unattached                7.57q  2 
  8   104 Buckley, Reagan    M38 Unattached                7.63q  1 
  9   416 Leflore, Ben       M38 Unattached                7.84   1 
 10   507 Murdock, Daniel    M37 TNT Internat              8.06   1 
 11   646 *Sevim, Robert     M36 Italy                     8.13   1 
 12   691 Stears, Brian      M37 Unattached                8.50   2 
 
Event 502  M35 60m 
=======================================================================
         USA: R  6.98                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   212 Dunning, Donelle   M37 Unattached                6.93R   8   
  2   460 McClelland, Belgie M35 Unattached                7.01    6   
  3   193 Delisle, Rawle     M37 Central Park              7.12    4   
  4   551 Pettes, Alfy       M37 So Cal Track              7.17    3   
  5   180 Davis, Anthony     M38 Unattached                7.27    2   
  6   516 Nelson, Etroy      M38 TNT Internat              7.34    1   
  7   657 Sincere, Joseph    M37 Unattached                7.63  
  8   104 Buckley, Reagan    M38 Unattached                7.68  
 
Event 503  M40 60m 
===================================================================
         USA: R  6.90                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   569 Pye, Derek         M44 So Cal Track              7.27Q  3 
  2   208 Drummond, Don      M42 Atlanta Trac              7.43Q  2 
  3   566 Prince, Eric       M42 Southwest Sp              7.50Q  1 
  4   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp              7.57Q  3 
  5   473 McGee, Justin      M41 Unattached                7.66Q  2 
  6   158 Cormier, John      M43 Southwest Sp              7.69Q  1 
  7   620 Santi, Marcus      M40 Unattached                7.67q  3 
  8   241 Fields, Clinton    M40 TNT Internat              7.70q  2 
  9   252 Forrest, Lance     M44 Sprint Athle              7.80   1 
 10   535 Padgett, Calvin    M43 Unattached                7.93   3 
 11    68 Blackman, Joe      M40 Unattached                7.93   2 
 12   190 Dean, Nick         M40 Unattached                7.97   2 
 
Event 503  M40 60m 
=======================================================================
         USA: R  6.90                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   569 Pye, Derek         M44 So Cal Track              7.25    8   
  2   566 Prince, Eric       M42 Southwest Sp              7.36    6   
  3   208 Drummond, Don      M42 Atlanta Trac              7.38    4   
  4   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp              7.48    3   
  5   473 McGee, Justin      M41 Unattached                7.52    2   
  6   158 Cormier, John      M43 Southwest Sp              7.57    1   
  7   241 Fields, Clinton    M40 TNT Internat              7.73  
  8   620 Santi, Marcus      M40 Unattached                7.74  
 
Event 504  M45 60m 
===================================================================
         USA: R  7.02                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   718 Thigpen, Aaron     M47 Unattached                7.26q  2 
  2   235 Faulknor, Chris    M49 So Cal Track              7.41q  3 
  3    22 Aurelien, Clinton  M46 Unattached                7.64q  1 
  4    75 Boda, Francois     M47 Southwest Sp              7.67q  3 
  5   440 Makino, Shigeki    M46 Mass Velocit              7.69q  1 
  6   480 Merriweather, Eric M48 Sprint Athle              7.74q  2 
  7   350 Jackson, Lionel    M46 Glenarden Tr              7.88q  1 
  8   655 Simmons, Gregory   M46 Indiana Trac              8.07q  2 
  9   367 Johnson, Michael   M45 Atlanta Trac              8.07   3 
 10   779 Winder, Leon       M47 TNT Internat              8.10   2 
 11   570 Questelle, Bryan   M46 Unattached                8.10   1 
 12   332 Henson, Daniel     M47 Sport Villag              8.28   2 
 13   336 Hill, Reggie       M47 Unattached                8.43   3 
 14   441 Malone, Roger      M45 Unattached                8.48   2 
 15   582 Reed, Daniel       M45 Unattached                8.91   3 
 
Event 504  M45 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.02                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   718 Thigpen, Aaron     M47 Unattached                7.10    8   
  2   235 Faulknor, Chris    M49 So Cal Track              7.34    6   
  3    75 Boda, Francois     M47 Southwest Sp              7.59    4   
  4    22 Aurelien, Clinton  M46 Unattached                7.62    3   
  5   440 Makino, Shigeki    M46 Mass Velocit              7.68    2    7.673
  6   480 Merriweather, Eric M48 Sprint Athle              7.68    1    7.678
  7   350 Jackson, Lionel    M46 Glenarden Tr              7.77  
  8   655 Simmons, Gregory   M46 Indiana Trac              8.26  
 
Event 505  M50 60m 
===================================================================
         USA: R  7.13                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   218 Eaton, Kenneth     M52 Atlanta Trac              7.59Q  2 
  2   311 Hankerson, Brian   M52 Unattached                7.73Q  3 
  3   749 Waller, Michael    M53 Unattached                7.78Q  4 
  4   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste              7.83Q  1 
  5   111 Butler, Lovell     M52 TNT Internat              7.75q  2 
  6   710 Sumrell, Joseph    M53 Unattached                7.78q  3 
  7   201 Disalvo, Tony      M52 TNT Internat              7.87q  4 
  8   472 McGee, Don         M51 Unattached                7.95q  4 
  9   286 Granowski, Scott   M51 Unattached                7.96   2 
 10   794 Yelverton, William M51 Unattached                7.98   1 
 11   412 Leavitt, Jim       M50 Unattached                8.05   2 
 12   255 Foster, Robert     M50 So Cal Track              8.16   2 
 13   260 Friend, Byron      M53 TNT Internat              8.28   4 
 14   553 Pierce, Kent       M51 Unattached                8.31   2 
 15   568 Purcell, Jason     M54 Unattached                8.47   3 
 16   758 Webb, Sam          M53 Over The Hil              8.50   1 
 17   777 Wilson, Rodney     M53 Over The Hil              8.86   3 
 
Event 505  M50 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.13                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   218 Eaton, Kenneth     M52 Atlanta Trac              7.40    8   
  2   111 Butler, Lovell     M52 TNT Internat              7.61    6   
  3   710 Sumrell, Joseph    M53 Unattached                7.65    4   
  4   749 Waller, Michael    M53 Unattached                7.74    3   
  5   201 Disalvo, Tony      M52 TNT Internat              7.79    2   
  6   311 Hankerson, Brian   M52 Unattached                7.80    1   
  7   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste              7.81  
  8   472 McGee, Don         M51 Unattached                7.93  
 
Event 506  M55 60m 
===================================================================
         USA: R  7.34                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   221 Edwards, William   M56 Unattached                7.73Q  2 
  2   377 Jones, Thomas      M58 Maryland Mas              7.79Q  1 
  3   282 Graf, Timothy      M55 Unattached                7.86Q  2 
  4   461 McConkey, Phil     M55 Unattached                7.89Q  1 
  5   671 Smith, Tom         M58 Unattached                8.09q  2 
  6   281 *Gould, Stephen    M55 Great Britain             8.10q  2 
  7   642 Sebree, Clarence   M57 Unattached                8.25q  2 
  8   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track              8.40q  1 
  9   630 Schoffman, Jim     M58 Mass Velocit              8.45   1 
 10    66 Bjorkman, Timothy  M55 Unattached                8.48   2 
 11   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru              8.71   1 
 12   150 Coenen, Steve      M56 Unattached                8.71   1 
 13   731 Tinsman, Thomas    M59 TNT Internat              8.72   1 
 14   324 Hawkins, James     M59 Unattached                8.94   2 
 15   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached                9.07   2 
 
Event 506  M55 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.34                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   377 Jones, Thomas      M58 Maryland Mas              7.62    8   
  2   221 Edwards, William   M56 Unattached                7.63    6   
  3   461 McConkey, Phil     M55 Unattached                7.79    4   
  4   282 Graf, Timothy      M55 Unattached                7.82    3   
  5   671 Smith, Tom         M58 Unattached                8.03    2   
  6   281 *Gould, Stephen    M55 Great Britain             8.14        
  6   642 Sebree, Clarence   M57 Unattached                8.22    1
  7   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track              8.41  
 
Event 507  M60 60m 
===================================================================
         USA: R  7.72                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   152 Collins, Bill      M61 Houston Elit              7.83Q  2 
  2   103 Bryant, N Z        M62 Unattached                7.96Q  1 
  3     6 Allie, Charles     M64 Houston Elit              8.17Q  1 
  4   740 Vancleave, Paul    M63 Unattached                8.55Q  2 
  5   562 Powell, Charles    M60 So Cal Track              8.31q  1 
  6   619 Sanders, Leo       M61 Houston Elit              8.36q  1 
  7   789 Worthington, Fredd M61 Unattached                8.57q  2 
  8   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat              9.08q  1 
  9    92 Bronnenberg, Alan  M60 Indiana Trac              9.35   1 
 10   261 Frontino, James    M62 TNT Internat              9.56   2 
 11   185 Davis, Lorenza     M64 Unattached               10.17   2 
 
Event 507  M60 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.72                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   152 Collins, Bill      M61 Houston Elit              7.58R   8   
  2     6 Allie, Charles     M64 Houston Elit              7.91    6   
  3   562 Powell, Charles    M60 So Cal Track              8.25    4   
  4   619 Sanders, Leo       M61 Houston Elit              8.39    3   
  5   789 Worthington, Fredd M61 Unattached                8.50    2   
  6   740 Vancleave, Paul    M63 Unattached                8.53    1   
  7   103 Bryant, N Z        M62 Unattached                8.75  
  8   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat              8.91  
 
Event 508  M65 60m 
===================================================================
         USA: R  8.04                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   767 Whitley, Stan      M66 SC Striders               8.26Q  1 
  2   161 Covey, Bruce       M65 Unattached                8.45Q  2 
  3   538 Parker, Richard    M65 Unattached                8.42Q  1 
  4   554 Pierce, Roger      M67 Mass Velocit              8.46Q  2 
  5    19 Assink, Roger      M66 New Mexico T              8.47q  1 
  6   486 Milewski, Paul     M67 Unattached                8.61q  2 
  7   684 Spencer, Douglas   M65 Houston Elit              8.74q  2 
  8   490 *Mintz, Bruce      M65 Canada                    9.07q  1 
  9   686 Squires, Jack      M67 Unattached                9.08   1 
 10   418 Leslie, Will       M66 Club Northwe              9.21   2 
 11   675 Snyder, Gary       M68 Mass Velocit              9.44   1 
 12    57 Biacofsky, John    M66 Over The Hil              9.90   2 
 
Event 508  M65 60m 
=======================================================================
         USA: R  8.04                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   767 Whitley, Stan      M66 SC Striders               8.16    8   
  2   538 Parker, Richard    M65 Unattached                8.26    6   
  3   554 Pierce, Roger      M67 Mass Velocit              8.29    4   
  4   161 Covey, Bruce       M65 Unattached                8.39    3   
  5    19 Assink, Roger      M66 New Mexico T              8.46    2   
  6   486 Milewski, Paul     M67 Unattached                8.56    1   
  7   684 Spencer, Douglas   M65 Houston Elit              8.76  
  8   490 *Mintz, Bruce      M65 Canada                    9.10  
 
Event 509  M70 60m 
===================================================================
         USA: R  8.20                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   771 Williams, Albert   M71 Potomac Vall              8.74Q  2 
  2   534 Paddie, James      M72 Unattached                8.89Q  1 
  3    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil              9.26Q  2 
  4   635 Schurr, Avital     M70 Unattached                9.32Q  1 
  5   475 McKisson, Richard  M74 Unattached                9.29q  2 
  6   696 *Stern, David      M72 Canada                    9.60q  1 
  7   652 Shooter, Kenneth   M71 Miami Valley              9.82q  2 
 
Event 509  M70 60m 
=======================================================================
         USA: R  8.20                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   771 Williams, Albert   M71 Potomac Vall              8.49    8   
  2   534 Paddie, James      M72 Unattached                8.84    6   
  3   475 McKisson, Richard  M74 Unattached                9.02    4   
  4    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil              9.16    3   
  5   635 Schurr, Avital     M70 Unattached                9.37    2   
  6   696 *Stern, David      M72 Canada                    9.53        
  6   652 Shooter, Kenneth   M71 Miami Valley             10.16    1
 
Event 510  M75 60m 
=======================================================================
         USA: R  8.67                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   422 Lida, Robert       M75 Houston Elit              8.67R   8   
  2   763 Whilden, Robert    M76 Houston Elit              8.89    6   
  3    65 Bittner, William   M75 Philadelphia              8.92    4   
  4   163 Cozens, Robert     M75 Houston Elit              9.52    3   
  5   356 Jankovich, William M78 Unattached               10.66    2   
 
Event 511  M80 60m 
=======================================================================
         USA: R  9.27                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    96 Brown, Harry       M82 Midwest Mast              9.62    8   
  2   707 Summerlin, Joe     M80 Houston Elit              9.93    6   
  3   633 Schreiber, John    M80 Unattached               10.90    4   
  4   721 *Thompson, Bill    M82 Canada                   10.93        
  4   581 Reed, Byford       M82 Unattached               11.81    3   
  5   663 Smith, Alan        M80 Florida Athl             13.07    2   
  6   521 Nirenstein, Jack   M83 Unattached               13.39    1
 
Event 512  M85 60m 
=======================================================================
         USA: R  9.81                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   677 Soller, Richard    M85 Unattached               12.85    8   
  2   439 Madia, Sam         M88 Over The Hil             14.14    6   
  3   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             14.27    4   
  4    83 Bower, Raymond     M88 Unattached               14.29    3   
 --   178 Daprano, William   M85 Atlanta Trac               DNF  
 
Event 513  M90 60m 
=======================================================================
         USA: R 11.63                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Means, John        M91 Over The Hil             11.90    8   
  2   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               12.55    6   
  3   603 Rogers, Orville    M94 Unattached               14.38    4   
 
Event 521  M30 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   109 Burnett, Sean      M30 Unattached               23.03Q  1 
  2   385 Kemple, Adam       M33 Unattached               24.07Q  2 
  3   346 Ingram, Sean       M32 Unattached               23.56Q  1 
  4   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat             24.66Q  2 
  5   589 Ricketts, Brian    M34 Unattached               24.44q  1 
  6   494 Montoya Collis, Ma M31 Unattached               24.55q  1 
  7   727 Thompson, La Roi   M32 TNT Internat             25.05   2 
  8   769 Wilks, Quinton     M31 Unattached               25.11   2 
  9   593 Riggs, Chester     M33 Unattached               27.38   1 
 --   487 Miller, Hasting    M34 Unattached                  DQ   2 
 
Event 521  M30 200m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   346 Ingram, Sean       M32 Unattached               23.44    8   
  2   385 Kemple, Adam       M33 Unattached               24.15    6   
  3   589 Ricketts, Brian    M34 Unattached               24.53    4   
  4   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat             24.62    3   
 --   494 Montoya Collis, Ma M31 Unattached                  DQ  
 --   109 Burnett, Sean      M30 Unattached                  DQ  
 
Event 522  M35 200m 
===================================================================
         USA: R 21.67                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   214 Dussett, Antwon    M36 Unattached               22.59Q  1 
  2   193 Delisle, Rawle     M37 Central Park             22.80Q  2 
  3   516 Nelson, Etroy      M38 TNT Internat             23.29Q  2 
  4   293 Green, Dorian      M37 Unattached               23.38Q  1 
  5   299 Haack, Peter       M37 Unattached               24.04q  1 
  6   104 Buckley, Reagan    M38 Unattached               25.03q  2 
  7   555 Pilo, Carey        M36 Unattached               25.71   2 
 --   180 Davis, Anthony     M38 Unattached                  DQ   1 
 --   507 Murdock, Daniel    M37 TNT Internat                DQ   1 
 
Event 522  M35 200m 
=======================================================================
         USA: R 21.67                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   214 Dussett, Antwon    M36 Unattached               21.96    8   
  2   193 Delisle, Rawle     M37 Central Park             22.64    6   
  3   293 Green, Dorian      M37 Unattached               23.09    4   
  4   299 Haack, Peter       M37 Unattached               24.45    3   
  5   104 Buckley, Reagan    M38 Unattached               25.05    2   
 --   516 Nelson, Etroy      M38 TNT Internat                DQ  
 
Event 523  M40 200m 
===================================================================
         USA: R 22.19                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   780 Winslow, Edward    M42 Southwest Sp             23.54Q  1 
  2   566 Prince, Eric       M42 Southwest Sp             23.87Q  2 
  3    90 Bridges, Lee       M44 Unattached               23.58Q  1 
  4   158 Cormier, John      M43 Southwest Sp             24.25Q  2 
  5   620 Santi, Marcus      M40 Unattached               24.76q  2 
  6   252 Forrest, Lance     M44 Sprint Athle             24.89q  2 
  7   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp             24.92   1 
  8     4 Ali, Mohamed       M42 TNT Internat             25.30   2 
  9    68 Blackman, Joe      M40 Unattached               25.35   1 
 10   797 Zuehlke, John      M42 Central Park             28.29   1 
 --   241 Fields, Clinton    M40 TNT Internat               DNF   1 
 --   535 Padgett, Calvin    M43 Unattached                  DQ   2 
 
Event 523  M40 200m 
=======================================================================
         USA: R 22.19                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   566 Prince, Eric       M42 Southwest Sp             23.30    8   
  2   780 Winslow, Edward    M42 Southwest Sp             23.38    6   
  3   158 Cormier, John      M43 Southwest Sp             24.10    4   
  4   620 Santi, Marcus      M40 Unattached               24.60    3   
  5   252 Forrest, Lance     M44 Sprint Athle             24.96    2   
  6    90 Bridges, Lee       M44 Unattached               25.32    1   
 
Event 524  M45 200m 
===================================================================
         USA: R 22.57                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   235 Faulknor, Chris    M49 So Cal Track             23.59Q  1 
  2   720 Thomas, Robert     M45 Southwest Sp             24.10Q  2 
  3   654 Shute, Marcus      M49 Southwest Sp             24.12Q  3 
  4    75 Boda, Francois     M47 Southwest Sp             23.97q  1 
  5    22 Aurelien, Clinton  M46 Unattached               24.49q  2 
  6    99 Brown, Paul        M49 Atlanta Trac             24.85q  1 
  7   748 Wallack, Matthew   M49 Shore Athlet             25.82   1 
  8   350 Jackson, Lionel    M46 Glenarden Tr             25.85   3 
  9   570 Questelle, Bryan   M46 Unattached               26.30   2 
 10   232 Exantus, Ulrick    M45 TNT Internat             26.56   2 
 11     3 Alexander, Landon  M49 So Cal Track             26.58   3 
 12   582 Reed, Daniel       M45 Unattached               27.96   3 
 --   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat                DQ   3 
 --   480 Merriweather, Eric M48 Sprint Athle                DQ   2 
 
Event 524  M45 200m 
=======================================================================
         USA: R 22.57                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   235 Faulknor, Chris    M49 So Cal Track             23.28    8   
  2   720 Thomas, Robert     M45 Southwest Sp             23.34    6   
  3    75 Boda, Francois     M47 Southwest Sp             23.85    4   
  4   654 Shute, Marcus      M49 Southwest Sp             23.98    3   
  5    22 Aurelien, Clinton  M46 Unattached               24.48    2   
  6    99 Brown, Paul        M49 Atlanta Trac             25.24    1   
 
Event 525  M50 200m 
===================================================================
         USA: R 22.99                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   135 Chinn, James       M53 Unattached               25.31Q  1 
  2   749 Waller, Michael    M53 Unattached               25.33Q  3 
  3   286 Granowski, Scott   M51 Unattached               25.66Q  2 
  4   794 Yelverton, William M51 Unattached               25.54q  1 
  5   201 Disalvo, Tony      M52 TNT Internat             25.69q  2 
  6   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste             25.70q  3 
  7   260 Friend, Byron      M53 TNT Internat             26.34   2 
  8   255 Foster, Robert     M50 So Cal Track             26.47   3 
  9   472 McGee, Don         M51 Unattached               26.54   1 
 10   200 DiMassa, David     M52 So Cal Track             27.55   2 
 11   568 Purcell, Jason     M54 Unattached               28.06   3 
 12   729 Thurman, Lindsey   M51 Unattached               28.58   1 
 
Event 525  M50 200m 
=======================================================================
         USA: R 22.99                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   749 Waller, Michael    M53 Unattached               25.00    8   
  2   286 Granowski, Scott   M51 Unattached               25.18    6   
  3   135 Chinn, James       M53 Unattached               25.32    4   
  4   794 Yelverton, William M51 Unattached               25.43    3   
  5   201 Disalvo, Tony      M52 TNT Internat             25.68    2   
  6   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste             26.21    1   
 
Event 526  M55 200m 
===================================================================
         USA: R 23.36                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   354 James, Bennie      M55 Unattached               25.22Q  1 
  2   377 Jones, Thomas      M58 Maryland Mas             25.60Q  3 
  3   671 Smith, Tom         M58 Unattached               26.33Q  2 
  4   461 McConkey, Phil     M55 Unattached               25.96q  1 
  5   281 *Gould, Stephen    M55 Great Britain            26.94q  3 
  6   630 Schoffman, Jim     M58 Mass Velocit             27.05q  1 
  7   150 Coenen, Steve      M56 Unattached               27.38   2 
  8   731 Tinsman, Thomas    M59 TNT Internat             29.31   2 
  9   659 Siu, Hao-Ming      M56 Unattached               29.32   3 
 10   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               51.96   2 
 --   340 Hockersmith, David M55 So Cal Track                DQ   1 
 --   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached                  DQ   3 
 --   105 Bunner, Thomas     M56 Unattached                  DQ   2 
 
Event 526  M55 200m 
=======================================================================
         USA: R 23.36                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   354 James, Bennie      M55 Unattached               24.72    8   
  2   377 Jones, Thomas      M58 Maryland Mas             24.77    6   
  3   461 McConkey, Phil     M55 Unattached               25.98    4   
  4   281 *Gould, Stephen    M55 Great Britain            26.67  
  4   630 Schoffman, Jim     M58 Mass Velocit             27.23    3   
 --   671 Smith, Tom         M58 Unattached                  DQ  
 
Event 527  M60 200m 
===================================================================
         USA: R 24.32                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   152 Collins, Bill      M61 Houston Elit             24.62Q  2 
  2     6 Allie, Charles     M64 Houston Elit             25.71Q  1 
  3   591 Riddle, Richard    M60 Houston Elit             26.65q  1 
  4   562 Powell, Charles    M60 So Cal Track             27.03q  2 
  5   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat             30.38q  1 
  6   261 Frontino, James    M62 TNT Internat             30.43q  2 
  7    92 Bronnenberg, Alan  M60 Indiana Trac             32.32   2 
  8   159 Cottrell, Stephen  M60 TNT Internat             32.88   2 
 --   719 Thomas, Norman     M62 Over The Hil                DQ   1 
 
Event 527  M60 200m 
=======================================================================
         USA: R 24.32                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   152 Collins, Bill      M61 Houston Elit             24.53    8   
  2     6 Allie, Charles     M64 Houston Elit             24.92    6   
  3   591 Riddle, Richard    M60 Houston Elit             26.26    4   
  4   562 Powell, Charles    M60 So Cal Track             26.64    3   
  5   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat             30.25    2   
  6   261 Frontino, James    M62 TNT Internat             30.92    1   
 
Event 528  M65 200m 
===================================================================
         USA: R 25.47                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   767 Whitley, Stan      M66 SC Striders              27.12Q  2 
  2   554 Pierce, Roger      M67 Mass Velocit             27.97Q  1 
  3   161 Covey, Bruce       M65 Unattached               27.55q  2 
  4    19 Assink, Roger      M66 New Mexico T             28.37q  1 
  5   684 Spencer, Douglas   M65 Houston Elit             29.04q  1 
  6   283 Graff, Warren      M66 Mass Velocit             29.06q  2 
  7   490 *Mintz, Bruce      M65 Canada                   29.58   2 
  8   418 Leslie, Will       M66 Club Northwe             30.30   1 
  9   370 Johnston, Joe      M68 Florida Athl             31.42   2 
 10   675 Snyder, Gary       M68 Mass Velocit             32.74   1 
 11    57 Biacofsky, John    M66 Over The Hil             34.52   2 
 --   486 Milewski, Paul     M67 Unattached                 DNF   1 
 
Event 528  M65 200m 
=======================================================================
         USA: R 25.47                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   554 Pierce, Roger      M67 Mass Velocit             27.36    8   
  2   161 Covey, Bruce       M65 Unattached               27.58    6   
  3    19 Assink, Roger      M66 New Mexico T             27.64    4   
  4   767 Whitley, Stan      M66 SC Striders              28.06    3   
  5   283 Graff, Warren      M66 Mass Velocit             29.14    2   
  6   684 Spencer, Douglas   M65 Houston Elit             29.80    1   
 
Event 529  M70 200m 
===================================================================
         USA: R 27.11                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                  30.45Q  1 
  2   696 *Stern, David      M72 Canada                   31.31Q  2 
  3   635 Schurr, Avital     M70 Unattached               31.96Q  2 
  4   184 Davis, Clayton     M72 Unattached               33.37Q  1 
  5    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil             32.05q  2 
  6   475 McKisson, Richard  M74 Unattached               33.52q  1 
 --   697 Stewart, Mack      M74 Houston Elit                DQ   2 
 --   771 Williams, Albert   M71 Potomac Vall                DQ   1 
 
Event 529  M70 200m 
=======================================================================
         USA: R 27.11                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                  30.22  
  2   696 *Stern, David      M72 Canada                   31.34  
  1   635 Schurr, Avital     M70 Unattached               32.08    8   
  2   475 McKisson, Richard  M74 Unattached               32.28    6   
  3    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil             32.90    4   
  4   184 Davis, Clayton     M72 Unattached               33.66    3   

Event 530  M75 200m 
=======================================================================
         USA: R 29.57                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   422 Lida, Robert       M75 Houston Elit             27.86R   8   
  2   163 Cozens, Robert     M75 Houston Elit             30.45    6   
  3   753 Ware, James        M77 Unattached               31.68    4   
 
Event 531  M80 200m 
=======================================================================
         USA: R 31.23                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    96 Brown, Harry       M82 Midwest Mast             32.66    8   
  2   707 Summerlin, Joe     M80 Houston Elit             34.35    6   
  3   721 *Thompson, Bill    M82 Canada                   38.90  
  3   663 Smith, Alan        M80 Florida Athl             44.98    4   
 
Event 532  M85 200m 
=======================================================================
         USA: R 35.17                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   677 Soller, Richard    M85 Unattached               47.86    8   
  2    83 Bower, Raymond     M88 Unattached               59.32    6   
  3   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac           1:03.48    4   
  4   439 Madia, Sam         M88 Over The Hil           1:04.71    3   
 
Event 533  M90 200m 
=======================================================================
         USA: R 42.10                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Means, John        M91 Over The Hil             42.84    8   
  2   603 Rogers, Orville    M94 Unattached               51.80    6   
 
Event 541  M30 400m 
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    48 Bell, Ricardo      M31 Indiana Inva             50.20   1   8   
  2   133 Chambers, Keith    M33 Unattached               53.54   2   6   
  3   297 Griffin, Napoleon  M32 Southwest Sp             53.66   2   4   
  4   590 Ricketts, Christop M34 Unattached               54.27   1   3   
  5   385 Kemple, Adam       M33 Unattached               54.28   2   2   
  6   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat             54.42   1   1   
  7   589 Ricketts, Brian    M34 Unattached               54.50   2 
  8   727 Thompson, La Roi   M32 TNT Internat             55.94   1 
 
Event 542  M35 400m 
==========================================================================
         USA: R 48.58                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   214 Dussett, Antwon    M36 Unattached               49.61   2   8   
  2   790 Wray, Jason        M35 Unattached               53.03   2   6   
  3   299 Haack, Peter       M37 Unattached               53.35   2   4   
  4   408 Lanier, Kyle       M39 TNT Internat             54.79   2   3   
  5   657 Sincere, Joseph    M37 Unattached               55.56   1   2   
  6   507 Murdock, Daniel    M37 TNT Internat             55.60   1   1   
  7   555 Pilo, Carey        M36 Unattached               55.94   2 
 
Event 543  M40 400m 
==========================================================================
         USA: R 49.62                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   566 Prince, Eric       M42 Southwest Sp             52.80   2   8   
  2   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp             52.84   2   6   
  3   780 Winslow, Edward    M42 Southwest Sp             53.01   2   4   
  4    90 Bridges, Lee       M44 Unattached               53.38   2   3   
  5   158 Cormier, John      M43 Southwest Sp             53.47   2   2   
  6    68 Blackman, Joe      M40 Unattached               57.30   1   1   
  7   535 Padgett, Calvin    M43 Unattached               58.41   1 
  8   797 Zuehlke, John      M42 Central Park           1:01.05   1 
 
Event 544  M45 400m 
==========================================================================
         USA: R 49.89                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   235 Faulknor, Chris    M49 So Cal Track             53.35   1   8   
  2   654 Shute, Marcus      M49 Southwest Sp             54.00   2   6   
  3    75 Boda, Francois     M47 Southwest Sp             54.19   2   4   
  4   440makino, Shigeki    M46 Mass Velocit             55.44   2   3   
  5    99 Brown, Paul        M49 Atlanta Trac             56.44   1   2   
  6   125 Cashdollar, Scott  M46 TNT Internat             56.86   1   1   
  7   748 Wallack, Matthew   M49 Shore Athlet             57.14   2 
  8     3 Alexander, Landon  M49 So Cal Track             57.58   2 
  9   779 Winder, Leon       M47 TNT Internat           1:00.28   1 
 10   649 Sheehy, Alan       M45 Unattached             1:01.23   1 
 
Event 545  M50 400m 
==========================================================================
         USA: R 52.44                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   794 Yelverton, William M51 Unattached               55.90   2   8   
  2   537 Parker, Raymond    M50 Greater Phil             56.10   2   6   
  3   666 *Smith, Ian        M53 Mass Velocit             56.76   2      
  3   135 Chinn, James       M53 Unattached               57.47   2   4   
  4   260 Friend, Byron      M53 TNT Internat           1:00.75   1   3   
  5   200 DiMassa, David     M52 So Cal Track           1:01.23   1   2   
 
Event 546  M55 400m 
==========================================================================
         USA: R 53.20                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   354 James, Bennie      M55 Unattached               56.21   3   8   
  2   377 Jones, Thomas      M58 Maryland Mas             58.95   2   6   
  3   340 Hockersmith, David M55 So Cal Track             59.73   3   4   
  4   630 Schoffman, Jim     M58 Mass Velocit           1:00.60   3   3   
  5   164 Crawford, Garry    M58 Glenarden Tr           1:00.74   1   2   
  6     2 Albo, David        M55 Ric Rojas Ru           1:02.17   1   1   
  7   325 Hawkins, Walter    M57 Over The Hil           1:03.80   2 
  8   233 Fain, William      M55 So Cal Track           1:04.57   2 
  9    26 Baker, Anthony     M58 Central Park           1:08.62   1 
 
Event 547  M60 400m 
==========================================================================
         USA: R 55.68                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   152 Collins, Bill      M61 Houston Elit             56.34   2   8   
  2     6 Allie, Charles     M64 Houston Elit             56.57   2   6   
  3   591 Riddle, Richard    M60 Houston Elit             59.39   2   4   
  4   562 Powell, Charles    M60 So Cal Track             59.72   2   3   
  5   719 Thomas, Norman     M62 Over The Hil           1:10.41   1   2   
  6   238 Feldhausen, Jerry  M60 Unattached             1:10.59   1   1   
  7   159 Cottrell, Stephen  M60 TNT Internat           1:10.79   1 
 
Event 548  M65 400m 
==========================================================================
         USA: R 59.01                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   554 Pierce, Roger      M67 Mass Velocit           1:02.86   2   8   
  2   713 Talib, Salih       M66 So Cal Track           1:04.60   2   6   
  3   402 Laing, Winston     M69 Atlanta Trac           1:05.79   2   4   
  4   283 Graff, Warren      M66 Mass Velocit           1:07.62   2   3   
  5   490 *Mintz, Bruce      M65 Canada                 1:07.73   1       
  5   716 Theien, Randy      M65 Unattached             1:07.92   1   2   
  6   418 Leslie, Will       M66 Club Northwe           1:08.87   1    1
  7   373 *Jones, Eric       M69 So Cal Track           1:14.51  1 
 
Event 549  M70 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:01.35                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   697 Stewart, Mack      M74 Houston Elit           1:06.89    8   
  2   467 McDonald, Maurice  M71 Carolina God           1:06.89    6   
  3   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                1:10.35        
  3   184 Davis, Clayton     M72 Unattached             1:15.13    4   
  4   288 Graves, Arnold     M71 Indiana Trac           1:19.10    3   
  5   244 Fischer, Robert    M72 Ric Rojas Ru           1:22.45    2   
 
Event 550  M75 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:09.10                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   422 Lida, Robert       M75 Houston Elit           1:03.90R   8   
  2   753 Ware, James        M77 Unattached             1:18.99    6   
  3   379 Kaspari, William   M77 Houston Elit           1:19.18    4   
 
Event 551  M80 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:15.58                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    96 Brown, Harry       M82 Midwest Mast           1:18.46    8   
  2   721 *Thompson, Bill    M82 Canada                 1:39.47        
  2   663 Smith, Alan        M80 Florida Athl           1:43.05    6   
 
Event 552  M85 400m 
=======================================================================
      85 USA: R 1:25.14                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   439 Madia, Sam         M88 Over The Hil           3:16.98    8   
  
 
Event 552  M90 400m 
=======================================================================
      90 USA: R 1:46.94                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Means, John        M91 Over The Hil           1:54.08    8   
  2   603 Rogers, Orville    M94 Unattached             2:24.23    6   
 
Event 561  M30 800m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Bell, Ricardo      M31 Indiana Inva           1:56.93    8   
  2   155 Cooke, David       M30 Unattached             2:05.42    6   
  3   133 Chambers, Keith    M33 Unattached             2:24.23    4   
 
Event 562  M35 800m 
=======================================================================
         USA: R 1:49.79                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   755 Wasinger, Randy    M36 Kansas City            2:03.44    8   
  2   408 Lanier, Kyle       M39 TNT Internat           2:08.37    6   
  3   790 Wray, Jason        M35 Unattached             2:10.21    4   
  4   272 Givens, Barry      M38 So Cal Track           2:10.46    3   
  5   704 Sturdevant, Chris  M39 Unattached             2:14.66    2   
  6   555 Pilo, Carey        M36 Unattached             2:17.55    1   
 
Event 563  M40 800m 
=======================================================================
         USA: R 1:48.81                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   390 Kern, Charlie      M42 Unattached             2:00.25    8   
  2    56 Berra, Nicholas    M43 Greater Phil           2:00.53    6   
  3   225 Elliott, Lance     M41 Unattached             2:05.02    4   
 
Event 564  M45 800m 
=======================================================================
         USA: R 1:56.29                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   706 Summay, Landen     M46 ning Spot           2:06.90    8   
  2   631 Scholtz, Michael   M46 Atlanta Trac           2:07.43    6   
  3   444 Mann, Jeff         M48 Strawberry C           2:09.41    4   
  4    53 Bergeson, Dan      M47 Unattached             2:10.84    3   
  5   246 FitzPatrick, Thoma M48 Central Park           2:13.55    2   
  6   772 Williams, Jeffrey  M47 Team GodSpee           2:14.53    1   
  7    95 Brown, Darin       M45 Mass Velocit           2:15.46  
 
Event 565  M50 800m 
=======================================================================
         USA: R 1:59.99                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   488 Miller, Kevin      M50 Kansas City            2:07.42    8   
  2   129 Cawley, Thomas     M52 Shore Athlet           2:10.39    6   
  3   666 *Smith, Ian        M53 Mass Velocit           2:11.04  
  3   222 Egle, Michael      M50 Unattached             2:12.72    4   
  4   676 Solano, Alfonso    M52 So Cal Track           2:13.47    3   
  6   410 *Lawrence, Scott   M50 Australia              2:13.88  
  5   752 Walls, Vincent     M52 Over The Hil           2:20.69    2   
  6   264 Gallagher, Brian   M53 Unattached             2:38.10    1   
  7   470mcFall, Ray        M50 Unattached             2:44.96  
 
Event 566  M55 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:07.05                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   258 Fragua, Paul       M55 New Mexico T           2:08.77    8   
  2   119 Cannon, David      M55 Club Northwe           2:12.00    6   
  3   134 Chantry, Stephen   M57 Colonial Roa           2:12.17    4   
  4   542 Patton, Russell    M56 Philadelphia           2:20.70    3   
  5    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God           2:22.28    2   
  6   333 *Herbrechtsmeier,  M55 Silver State           2:27.27  
  6   451 Mason, Reginald    M56 Atlanta Trac           2:31.05    1   
  7   233 Fain, William      M55 So Cal Track           2:34.54  
  8   253 Forrester, Perry   M59 So Cal Track           2:35.53  
 9   624 Schafer, Robert    M56 Unattached             2:37.59  
 10   211 Dunigan, Patrick   M55 Unattached             2:39.45  
 11   325 Hawkins, Walter    M57 Over The Hil           2:42.23  
 12    26 Baker, Anthony     M58 Central Park           2:46.12  
 --   287 Grant, Horace      M59 Houston Elit               DNF  
 
Event 567  M60 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:14.75                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   557 Plaster, Tony      M60 Shore Athlet           2:22.36    8   
  2   316 Harper, Turran     M60 Unattached             2:25.10    6   
  3   303 Haines, Patrick    M63 Unattached             2:30.73    4   
  4   668 Smith, Jay         M63 Carolina God           2:37.90    3   
  5   238 Feldhausen, Jerry  M60 Unattached             2:42.93    2   
  6    63 Bishop, Charles    M62 Unattached             2:49.49    1   
  7   159 Cottrell, Stephen  M60 TNT Internat           2:49.72  
  8   544 *Payne, Tim        M62 Canada                 2:50.29  
  8    76 Bogard, Stephen    M60 Igloi Track            2:53.75  
 --   759 Weiner, Robert     M64 Potomac Vall               DNF  
 --   647 Shaheed, Nolan     M62 So Cal Track               DNF  
 
Event 568  M65 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:19.40                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   541 Patton, Gary       M66 So Cal Track           2:32.27    8   
  2   713 Talib, Salih       M66 So Cal Track           2:33.56    6   
  3   402 Laing, Winston     M69 Atlanta Trac           2:36.33    4   
  4   347 Irwin, Alan        M67 Unattached             2:37.56    3   
  5   306 Hall, Gary         M65 Oregon Track           2:38.28    2   
  6   364 Johnson, Brad      M65 Gate City St           2:43.55    1   
  7   373 *Jones, Eric       M69 So Cal Track           3:03.66  
  7   527 O'Regan, Patrick   M65 Unattached             3:14.13  
 
Event 569  M70 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:33.36                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   467 McDonald, Maurice  M71 Carolina God           2:43.74    8   
  2   184 Davis, Clayton     M72 Unattached             3:04.67    6   
  3   288 Graves, Arnold     M71 Indiana Trac           3:07.47    4   
  4    97 Brown, Jerry       M70mohegan Stri           3:22.67    3   
  5   244 Fischer, Robert    M72 Ric Rojas Ru           3:22.94    2   
 
Event 571  M75 800m 
=======================================================================
      75 USA: R 2:44.24                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   682 Spencer, Bill      M76 The New Engl           3:06.65    8   
 
Event 571  M80 800m 
=======================================================================
      80 USA: R 3:07.66                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   663 Smith, Alan        M80 Florida Athl           4:09.24    8   
 
Event 571  M85 800m 
=======================================================================
      85 USA: R 3:46.96                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac           6:22.25    8   
 
Event 581  M30 1 Mile 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Cahoon, Rick       M34 Unattached             4:36.26    8   
  2   155 Cooke, David       M30 Unattached             4:53.68    6   
  3   378 Judd, Oscar        M30 Unattached             4:58.42    4   
 
Event 581  M35 1 Mile 
=======================================================================
      35 USA: R 3:56.34                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   755 Wasinger, Randy    M36 Kansas City            4:25.90    8   
  2   272 Givens, Barry      M38 So Cal Track           4:46.66    6   
  3   704 Sturdevant, Chris  M39 Unattached             4:59.07    4   
  4   621 Santoro, Clint     M36 So Cal Track           5:07.26    3   
  5    74 Blondin, Christian M38 Greater Bost           5:37.24    2   
  6   406 Lanier, Kareem     M39 TNT Internat           5:52.45    1   
 
Event 583  M40 1 Mile 
=======================================================================
         USA: R 4:11.00                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   390 Kern, Charlie      M42 Unattached             4:26.19    8   
  2   225 Elliott, Lance     M41 Unattached             4:39.12    6   
  3   618 Ryder, Timothy     M41 Unattached             4:42.16    4   
  4   518 Newport, Jason     M41 Unattached             4:44.61    3   
  5   126 Cassar, Steven     M43 Unattached             4:45.61    2   
  6   725 Thompson, Glen     M42 Unattached             4:45.96    1   
  7   629 Schmidt, Brian     M42 Unattached             4:48.57  
  8   375 Jones, Mark        M41 Unattached             4:50.79  
  9   154 *Conway, Joe       M44 Ireland                4:52.80  
  9   113 Buysse, David      M43 Igloi Track            4:56.12  
 10   139 Church, Jay        M41 Igloi Track            5:14.67  
 
Event 584  M45 1 Mile 
=======================================================================
         USA: R 4:20.18                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    69 Blaich, Kristian   M45 Atlanta Trac           4:40.54    8   
  2   106 Burdett, Francis   M47 Greater Spri           4:41.18    6   
  3   250 Forde, Kevin       M48 Greater Phil           4:42.44    4   
  4   702 Strickland, Michae M45 Atlanta Trac           4:44.67    3   
  5   246 FitzPatrick, Thoma M48 Central Park           4:45.12    2   
  6   631 Scholtz, Michael   M46 Atlanta Trac           4:49.35    1   
  7    53 Bergeson, Dan      M47 Unattached             4:54.45  
  8   280 Gorup, Joseph      M46 Unattached             5:01.46  
 --   414 Lee, David         M49 Unattached                 DNF  
 --   772 Williams, Jeffrey  M47 Team GodSpee               DNF  
 --   417 Lentz, Thomas      M45 Unattached                 DNF  
 
Event 585  M50 1 Mile 
=======================================================================
         USA: R 4:26.75                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   488 Miller, Kevin      M50 Kansas City            4:33.68    8   
  2   222 Egle, Michael      M50 Unattached             4:42.01    6   
  3   526 O'Driscoll, Conor  M50 Westchester            4:42.64    4   
  4   410 *Lawrence, Scott   M50 Australia              4:52.24  
  4   496 Mora, Joseph       M50 Genesee Vall           4:56.36    3   
  5   676 Solano, Alfonso    M52 So Cal Track           4:58.81    2   
  6    15 Arch, Stephen      M51 Unattached             5:01.90    1   
  7    27 Baker, Donald      M54 Igloi Track            5:02.76  
  8   215 Dye, Duane         M53 Unattached             5:04.41  
  9   229 Enicks, William    M52 Chattanooga            5:05.37  
 10   423 Liebers, Robert    M54 Chautauqua S           5:06.00  
 11   561 Poulos, Ted        M50 Potomac Vall           5:14.10  
 13    98 Brown, Joe         M51 ning Spot           5:14.96  
 14   476 McLaughlin, Terenc M51 Potomac Vall           5:15.61  
 15   100 Brumwell, Steve    M53 So Cal Track           5:23.24  
 16   275 Goldstein, Adam    M52 Unattached             5:30.77  
 17   264 Gallagher, Brian   M53 Unattached             5:53.69  
 18   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached             5:59.78  
 
Event 586  M55 1 Mile 
=======================================================================
         USA: R 4:42.89                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 Cannon, David      M55 Club Northwe           4:52.40    8   
  2   134 Chantry, Stephen   M57 Colonial Roa           4:54.17    6   
  3   572 Radford, Gary      M55 Genesee Vall           5:01.89    4   
  4   641 Scott, Robert      M56 So Cal Track           5:10.23    3   
  5   191 Delap, Russell     M55 Unattached             5:17.80    2   
  6   672 Smithhisler, Dan   M55 Unattached             5:20.40    1   
  7    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God           5:20.71  
  8   253 Forrester, Perry   M59 So Cal Track           5:22.13  
  9   233 Fain, William      M55 So Cal Track           5:29.48  
 10    82 Bowen, David       M59 Genesee Vall           5:37.29  
 11   211 Dunigan, Patrick   M55 Unattached             5:47.48  
 12   787 Woolford, Robert   M59 Unattached             6:14.88  
 
Event 587  M60 1 Mile 
=======================================================================
         USA: R 4:57.06                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   290 Gravesande, Ronvil M61 Unattached             5:29.21    8   
  2   303 Haines, Patrick    M63 Unattached             5:31.32    6   
  3    37 Barr, Michael      M61 Unattached             5:50.09    4   
  4   668 Smith, Jay         M63 Carolina God           5:56.22    3   
  5   442 Maltas, Kenneth    M61 Unattached             6:06.25    2   
  6   544 *Payne, Tim        M62 Canada                 6:07.55        
  6   159 Cottrell, Stephen  M60 TNT Internat           6:33.17    1
  7    63 Bishop, Charles    M62 Unattached             6:39.37  
  8   759 Weiner, Robert     M64 Potomac Vall           7:21.42  
  9   269 Gerson, Jeffrey    M64 Over The Hil           7:33.68  
 
Event 588  M65 1 Mile 
=======================================================================
      65 USA: R 5:11.43                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   541 Patton, Gary       M66 So Cal Track           5:29.39    8   
  2   306 Hall, Gary         M65 Oregon Track           5:59.91    6   
  3   713 Talib, Salih       M66 So Cal Track           6:08.92    4   
  4   373 *Jones, Eric       M69 So Cal Track           7:05.72    3   
 
Event 588  M70 1 Mile 
=======================================================================
      70 USA: R 5:32.40                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   278 Goodhue, Doug      M70 Ann Arbor Tr           5:43.85    8   
  2   224 Elliott, John      M73 Potomac Vall           7:05.72    6   
  3    97 Brown, Jerry       M70mohegan Stri           7:22.32    4   
 
Event 588  M75 1 Mile 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   682 Spencer, Bill      M76 The New Engl           6:36.97    8   
 
Event 588  M80 1 Mile 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   663 Smith, Alan        M80 Florida Athl           9:19.99    8   
 
Event 603  M30 3000m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Cahoon, Rick       M34 Unattached             9:17.96    8   
  2   378 Judd, Oscar        M30 Unattached             9:46.10    6   
  3   155 Cooke, David       M30 Unattached            10:10.67    4   
 
Event 603  M35 3000m 
=======================================================================
      35 USA: R 7:37.97                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   272 Givens, Barry      M38 So Cal Track           9:24.91    8   
  2   384 Kelly, Jeff        M37 Unattached             9:30.45    6   
  3   621 Santoro, Clint     M36 So Cal Track          10:21.72    4   
  4    74 Blondin, Christian M38 Greater Bost          10:42.71    3   
  5   406 Lanier, Kareem     M39 TNT Internat          11:34.25    2   
 
Event 603  M40 3000m 
=======================================================================
      40 USA: R 8:20.96                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   638 Scott, Jef         M40 Team Kentuck           8:57.05    8   
  2    56 Berra, Nicholas    M43 Greater Phil           8:58.03    6   
  3   629 Schmidt, Brian     M42 Unattached             9:30.01    4   
  4   618 Ryder, Timothy     M41 Unattached             9:32.01    3   
  5   375 Jones, Mark        M41 Unattached             9:32.78    2   
  6   518 Newport, Jason     M41 Unattached             9:34.38    1   
  7   192 Delcour, Todd      M40 Unattached            12:18.96  
 
Event 604  M45 3000m 
=======================================================================
         USA: R 8:39.74                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   417 Lentz, Thomas      M45 Unattached             8:59.24    8   
  2    69 Blaich, Kristian   M45 Atlanta Trac           9:05.42    6   
  3   106 Burdett, Francis   M47 Greater Spri           9:06.36    4   
  4   702 Strickland, Michae M45 Atlanta Trac           9:15.36    3   
  5   330 Heffron, Michael   M45 Unattached             9:28.07    2   
  6   250 Forde, Kevin       M48 Greater Phil           9:40.48    1   
  7   444 Mann, Jeff         M48 Strawberry C          10:02.97  
  8    95 Brown, Darin       M45 Mass Velocit          10:20.22  
  9   445 Manning, Mike      M47 Unattached            10:41.59  
 --   436 Lundberg, Brian    M46 Unattached                 DNF  
 
Event 605  M50 3000m 
=======================================================================
         USA: R 8:54.73                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   488 Miller, Kevin      M50 Kansas City            9:04.33    8   
  2   222 Egle, Michael      M50 Unattached             9:46.05    6   
  3   676 Solano, Alfonso    M52 So Cal Track           9:46.96    4   
  4   511 Mylin, Timothy     M52 Unattached             9:47.38    3   
  5   229 Enicks, William    M52 Chattanooga            9:59.23    2   
  6   498 Mosbrucker, Charli M52 Unattached            10:15.02    1   
  7   561 Poulos, Ted        M50 Potomac Vall          10:16.18  
  8   476 McLaughlin, Terenc M51 Potomac Vall          10:26.53  
  9   100 Brumwell, Steve    M53 So Cal Track          10:30.74  
 10   699 Stille, John       M53 Igloi Track           10:43.89  
 11   690 Stearns, Randall   M53 Unattached            10:48.17  
 12   143 Cleary, Mark       M53 So Cal Track          11:31.09  
 
Event 606  M55 3000m 
=======================================================================
      55 USA: R 9:10.27                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   134 Chantry, Stephen   M57 Colonial Roa           9:58.68    8   
  2   617 Rybinski, Mark     M56 Genesee Vall          10:00.92    6   
  3   191 Delap, Russell     M55 Unattached            10:24.36    4   
  4   641 Scott, Robert      M56 So Cal Track          10:26.56    3   
  5   253 Forrester, Perry   M59 So Cal Track          10:42.91    2   
  6   672 Smithhisler, Dan   M55 Unattached            10:45.17    1   
  7   171 Custer, Lane       M56 Igloi Track           10:46.28  
  8   531 Orange, Jerry      M59 Unattached            10:53.34  
 --   233 Fain, William      M55 So Cal Track               DNF  
 
Event 606  M60 3000m 
=======================================================================
      60 USA: R 9:55.03                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   647 Shaheed, Nolan     M62 So Cal Track           9:48.84R   8   
  2    37 Barr, Michael      M61 Unattached            11:26.49    6   
  3   668 Smith, Jay         M63 Carolina God          11:53.21    4   
  4   290 Gravesande, Ronvil M61 Unattached            12:15.06    3   
  5   442 Maltas, Kenneth    M61 Unattached            12:15.79    2   
 --   249 Fondren, Ben       M60 Unattached                 DNF  
 
Event 609  M65 3000m 
=======================================================================
      65 USA: R 10:29.75                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   541 Patton, Gary       M66 So Cal Track          11:07.89    8   
  2   306 Hall, Gary         M65 Oregon Track          12:27.38    6   
  3   713 Talib, Salih       M66 So Cal Track          12:45.59    4   
 --   373 *Jones, Eric       M69 So Cal Track               DNF  
 
Event 609  M70 3000m 
=======================================================================
      70 USA: R 11:09.53                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   278 Goodhue, Doug      M70 Ann Arbor Tr          11:13.17    8   
  2   224 Elliott, John      M73 Potomac Vall          13:48.00    6   
 
Event 609  M75 3000m 
=======================================================================
      75 USA: R 12:52.22                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   682 Spencer, Bill      M76 The New Engl          13:22.12    8   
 
Event 609  M85 3000m 
=======================================================================
      85 USA: R 18:46.90                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac               DNF  
 
Event 641  M30 60m Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   385 Kemple, Adam       M33 Unattached                8.28    8   
  2   590 Ricketts, Christop M34 Unattached                8.63    6   
  3   589 Ricketts, Brian    M34 Unattached                9.02    4   
 
Event 642  M35 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  7.56                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   460 McClelland, Belgie M35 Unattached                8.02    8   
  2   234 Falconer, Brendon  M36 Unattached                8.34    6   
  3   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached                8.55    4   
  4   301 Hagans, Edwin      M38 Unattached                8.58    3   
 
Event 643  M40 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  8.09                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   208 Drummond, Don      M42 Atlanta Trac              8.29    8   
  2   569 Pye, Derek         M44 So Cal Track              8.48    6   
  3   598 Robinson, Jerome   M43 Central Park              9.54    4   
  4   515 Nelson, Arthur     M42 So Cal Track             11.48    3   
  5   137 Chisolm, Albert    M43 Unattached               12.20    2   
 
Event 644  M45 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  8.22                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached                9.06    8   
  2   433 Lowery, Maurice    M46 Unattached                9.50    6   
  3   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat             10.09    4   
  4   107 Burke, Michael     M49 TNT Internat             10.34    3   
  5   571 Rabay, Daniel      M45 Unattached               10.48    2   
 
Event 645  M50 60m Hurdles
===================================================================
         USA: R  8.47                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   218 Eaton, Kenneth     M52 Atlanta Trac              8.84Q  1 
  2   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste              9.02Q  2 
  3   153 Conley, Brian      M51 Unattached                9.28Q  2 
  4   300 Hadrick, John      M54 TNT Internat              9.28Q  1 
  5    14 Anton, Eugene      M54 Unattached                9.37q  1 
  6   462 McConnell, Chris   M50 Unattached                9.52q  1 
  7    44 Bayless, Robert    M54 Unattached                9.67q  2 
  8    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste              9.69q  2 
  9   353 Jakubowski, Mark   M54 Unattached               10.69   1 
 --   796 Zelmanski, Paul    M52 Unattached                 DNF   1 
 --   305 Hall, Ben          M50 Unattached                 DNF   2 
 
Event 645  M50 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  8.47                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   218 Eaton, Kenneth     M52 Atlanta Trac              8.82    8   
  2   153 Conley, Brian      M51 Unattached                8.90    6   
  3   266 Garner, Reggie     M51 Dallas Maste              9.26    4   
  4   462 McConnell, Chris   M50 Unattached                9.27    3   
  5    44 Bayless, Robert    M54 Unattached                9.42    2   
  6    14 Anton, Eugene      M54 Unattached                9.55    1   
 --   300 Hadrick, John      M54 TNT Internat               DNF  
 
Event 646  M55 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  8.63                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    78 Bolling, Ronald    M59 Unattached                9.51    8   
  2   383 Keller, Donald     M56 Unattached                9.76    6   
  3   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached                9.83    4   
  4   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru              9.90    3   
  5   614 Russ, Jim          M55 Unattached                9.95    2   
  6   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               10.23    1   
  7   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             11.15  
  8   642 Sebree, Clarence   M57 Unattached               12.99  
 
Event 647  M60 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  8.85                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   778 Wilson, Thaddeus   M61 Pacific Coas              9.11    8   
  2    93 Broun, James       M60 So Cal Track              9.49    6   
  3   483 Middleton, Marc    M60 Unattached               10.23    4   
  4   522 Nolly, Lawrence    M63 TNT Internat             11.20    3   
  5    40 Baskauskas, Edward M61 Unattached               11.22    2   
  6   801 Olson, Randall     M64 Unattached               11.31    1   
  7    67 Black, Ivan        M63 Unattached               11.39  
  8   788 Woosley, James     M63 Unattached               13.60  
 
Event 648  M65 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  9.17                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   145 Clifford, John     M69 Unattached               10.81    8   
  2   370 Johnston, Joe      M68 Florida Athl             10.90    6   
 
Event 649  M70 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  9.89                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   475 McKisson, Richard  M74 Unattached               11.07    8   
  2    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil             13.56    6   
  3   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             14.23    4   
 
Event 650  M75 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R 10.09                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               11.06    8   
  2   753 Ware, James        M77 Unattached               12.84    6   
  3   356 Jankovich, William M78 Unattached               14.69    4   
 --   142 Clark, William     M78 Unattached                  DQ  
 
Event 651  M80 60m Hurdles
=======================================================================
      80 USA: R 11.10                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   633 Schreiber, John    M80 Unattached               17.26    8   
 
Event 651  M85 60m Hurdles
=======================================================================
      85 USA: R 15.10                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   606 Roudebush, George  M86 Over The Hil             27.42    8   
  2   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             32.23    6   
 
Event 701  M30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   399 Kortequee, Tamba   M34 Unattached               6.27m   20-07.00   8   
  2   769 Wilks, Quinton     M31 Unattached               6.13m   20-01.50   6   
 
Event 701  M35 Long Jump
=================================================================================
      35 USA: R 7.07m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   234 Falconer, Brendon  M36 Unattached               6.69m   21-11.50   8   
  2   551 Pettes, Alfy       M37 So Cal Track             5.95m   19-06.25   6   
  3   407 Lanier, Kim        M36 TNT Internat             4.00m   13-01.50   4   
 
Event 702  M40 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 7.03m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   598 Robinson, Jerome   M43 Central Park             6.18m   20-03.50   8   
  2   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp             6.00m   19-08.25   6   
  3   241 Fields, Clinton    M40 TNT Internat             5.84m   19-02.00   4   
  4    68 Blackman, Joe      M40 Unattached               5.26m   17-03.25   3   
  5   515 Nelson, Arthur     M42 So Cal Track             5.20m   17-00.75   2   
  6    18 Ash, David         M41 TNT Internat             4.46m   14-07.75   1   
  7   137 Chisolm, Albert    M43 Unattached               4.24m   13-11.00 
 
Event 703  M45 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 6.69m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   536 Palacios, Antonio  M45 Unattached               6.85mR  22-05.75   8   
  2   718 Thigpen, Aaron     M47 Unattached               6.05m   19-10.25   6   
  3    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit             5.81m   19-00.75   4   
  4   336 Hill, Reggie       M47 Unattached               5.04m   16-06.50   3   
  5   571 Rabay, Daniel      M45 Unattached               5.02m   16-05.75   2   
  6   649 Sheehy, Alan       M45 Unattached               4.93m   16-02.25   1   
  7   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc             4.57m   15-00.00 
 
Event 705  M50 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 6.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   311 Hankerson, Brian   M52 Unattached               5.96m   19-06.75   8   
  2    44 Bayless, Robert    M54 Unattached               5.46m   17-11.00   6   
  3   429 Long, William      M52 Unattached               5.45m   17-10.75   4   
  4   474 McKinley, Derek    M51 Unattached               5.42m   17-09.50   3   
  5   462 McConnell, Chris   M50 Unattached               5.05m   16-07.00   2   
  6   739 Utz, Ronald        M54 Wisconsin Tr             4.97m   16-03.75   1   
  7    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste             4.35m   14-03.25 
  8   120 Cannon, Jeffrey    M53 Unattached               4.16m   13-07.75 
  9   260 Friend, Byron      M53 TNT Internat             4.13m   13-06.75 
 --   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud              FOUL            
 
Event 706  M55 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 5.87m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   756 Watson, Donald     M57 Unattached               5.30m   17-04.75   8   
  2   318 Harris, Daniel     M55 Unattached               5.29m   17-04.25   6   
  3   141 Clark, Robert      M57 The Western              5.25m   17-02.75   4   
  4   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached               5.02m   16-05.75   3   
  5   221 Edwards, William   M56 Unattached               4.88m   16-00.25   2   
  6   731 Tinsman, Thomas    M59 TNT Internat             4.32m   14-02.25   1   
  7   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             4.29m   14-01.00 
  8   131 Censullo, Richard  M59 So Cal Track             4.25m   13-11.50 
 
Event 707  M60 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 5.58m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   522 Nolly, Lawrence    M63 TNT Internat             4.53m   14-10.50   8   
  2   167 Crockett, Roger    M64 Potomac Vall             4.46m   14-07.75   6   
  3   540 Patterson, Bruce   M60 Unattached               4.46m   14-07.75   4   
  4   298 Gustovich, George  M61 Unattached               4.34m   14-03.00   3   
  5   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat             4.01m   13-02.00   2   
  6   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               3.49m   11-05.50   1   
  7   680 Soule, Michael     M60 Unattached               3.32m   10-10.75 
  8   612 Rumple, Richard    M63 Indiana Trac             3.14m   10-03.75 
 
Event 708  M65 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 5.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   161 Covey, Bruce       M65 Unattached               4.83m   15-10.25   8   
  2   247 Flowers, Carl      M65 So Cal Track             4.61m   15-01.50   6   
  3   539 Parry, Arthur      M65 Unattached               4.42m   14-06.00   4   
  4   728 Thornton, Jack     M65 Unattached               4.00m   13-01.50   3   
  5   145 Clifford, John     M69 Unattached               4.00m   13-01.50   2   
  6   490 *Mintz, Bruce      M65 Canada                   3.76m   12-04.00 
  6   626 Schaub, William    M67 Unattached               3.31m   10-10.50   1   
 
Event 709  M70 Long Jump
=================================================================================
         USA: R 5.05m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   342 Horn, Darrell      M72 Unattached               4.18m   13-08.75   8   
  2    39 Bartholomew, Charl M72 Over The Hil             3.93m   12-10.75   6   
  3    51 Bergen, Bert       M74 SC Striders              3.86m   12-08.00   4   
  4   147 Coats, Grover      M73 Over The Hil             3.78m   12-05.00   3   
  5   348 Isett, Don         M72 Texas Expres             3.75m   12-03.75   2   
  6   635 Schurr, Avital     M70 Unattached               3.71m   12-02.25   1   
  7   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               3.67m   12-00.50 
  8   652 Shooter, Kenneth   M71 Miami Valley             3.46m   11-04.25 
  9   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               2.92m    9-07.00 
 
Event 710  M75 Long Jump
=================================================================================
      75 USA: R 4.44m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               3.76m   12-04.00   8   
  2   746 Walker, Kermit     M76 Unattached               3.50m   11-05.75   6   
  3   356 Jankovich, William M78 Unattached               3.33m   10-11.25   4   
 
Event 710  M80 Long Jump
=================================================================================
      80 USA: R 4.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   633 Schreiber, John    M80 Unattached               3.03m    9-11.25   8   
  2   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               1.05m    3-05.50   6   
 
Event 710  M85 Long Jump
=================================================================================
      85 USA: R 3.26m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   677 Soller, Richard    M85 Unattached               2.65m    8-08.50   8   
  2   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             1.19m    3-11.00   6   
 
Event 710  M90 Long Jump
=================================================================================
      90 USA: R 3.15m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               2.39m    7-10.25   8   
 
Event 721  M30 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   399 Kortequee, Tamba   M34 Unattached              13.11m   43-00.25   8   
  2   487 Miller, Hasting    M34 Unattached              10.35m   33-11.50   6   
 
Event 721  M35 Triple Jump
=================================================================================
      35 USA: R 15.05m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   547 Peters, Bart       M38 Zoom Track C            12.83m   42-01.25   8   
  2   234 Falconer, Brendon  M36 Unattached              11.84m   38-10.25   6   
  3   507 Murdock, Daniel    M37 TNT Internat            10.60m   34-09.50   4   
 
Event 721  M40 Triple Jump
=================================================================================
      40 USA: R 16.08m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   515 Nelson, Arthur     M42 So Cal Track            11.97m   39-03.25   8   
  2   363 Joachim, George    M41 Southwest Sp            11.97m   39-03.25   6   
  3    68 Blackman, Joe      M40 Unattached              10.85m   35-07.25   4   
  4    18 Ash, David         M41 TNT Internat             8.98m   29-05.50   3   
 
Event 725  M45 Triple Jump
=================================================================================
         USA: R 14.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   536 Palacios, Antonio  M45 Unattached              13.42m   44-00.50   8   
  2   571 Rabay, Daniel      M45 Unattached              10.51m   34-05.75   6   
  3   433 Lowery, Maurice    M46 Unattached              10.30m   33-09.50   4   
  4   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc            10.23m   33-06.75   3   
 
Event 726  M50 Triple Jump
=================================================================================
      50 USA: R 13.26m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   468 Mcfadgen, David    M51 Atlanta Trac            11.75m   38-06.75   8   
  2   311 Hankerson, Brian   M52 Unattached              11.68m   38-04.00   6   
  3    42 Battle, Marcus     M53 Potomac Vall            11.65m   38-02.75   4   
  4   474 McKinley, Derek    M51 Unattached              11.58m   38-00.00   3   
  5   563 Powers, Kent       M50 Unattached              10.76m   35-03.75   2   
 
Event 726  M55 Triple Jump
=================================================================================
      55 USA: R 11.68m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   756 Watson, Donald     M57 Unattached              10.79m   35-05.00   8   
  2   318 Harris, Daniel     M55 Unattached              10.77m   35-04.00   6   
  3   141 Clark, Robert      M57 The Western             10.20m   33-05.75   4   
 --   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached                FOUL            
 
Event 727  M60 Triple Jump
=================================================================================
      60 USA: R 11.06m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    67 Black, Ivan        M63 Unattached               9.82m   32-02.75   8   
  2   540 Patterson, Bruce   M60 Unattached               9.69m   31-09.50   6   
  3   601 Rodenbeck, Larry   M62 Unattached               9.49m   31-01.75   4   
  4   298 Gustovich, George  M61 Unattached               9.12m   29-11.25   3   
  5   167 Crockett, Roger    M64 Potomac Vall             8.89m   29-02.00   2   
  6   355 Jamrich, Milan     M61 Unattached               8.81m   28-11.00   1   
  7   522 Nolly, Lawrence    M63 TNT Internat             8.46m   27-09.25 
  8   426 Linner, Bernie     M62 TNT Internat             8.05m   26-05.00 
 
Event 727  M65 Triple Jump
=================================================================================
      65 USA: R 10.86m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   247 Flowers, Carl      M65 So Cal Track             8.86m   29-01.00   8   
  2   728 Thornton, Jack     M65 Unattached               8.67m   28-05.50   6   
  3   123 Cartwright, Monty  M67 Unattached               7.47m   24-06.25   4   
  4   626 Schaub, William    M67 Unattached               7.19m   23-07.25   3   
 
Event 731  M70 Triple Jump
=================================================================================
      70 USA: R 9.97m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   342 Horn, Darrell      M72 Unattached               8.30m   27-02.75   8   
  2   147 Coats, Grover      M73 Over The Hil             8.14m   26-08.50   6   
  3    51 Bergen, Bert       M74 SC Striders              7.53m   24-08.50   4   
  4   652 Shooter, Kenneth   M71 Miami Valley             7.16m   23-06.00   3   
  5   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               7.07m   23-02.50   2   
  6   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               6.97m   22-10.50   1   
  7   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             6.18m   20-03.50 
  8   751 Wallin, Carl       M70 Thor's Stone             6.14m   20-01.75 
 
Event 731  M75 Triple Jump
=================================================================================
      75 USA: R 9.63m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               8.23m   27-00.00   8   
  2   746 Walker, Kermit     M76 Unattached               8.05m   26-05.00   6   
 
Event 731  M85 Triple Jump
=================================================================================
      85 USA: R 7.24m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             3.48m   11-05.00   8   
 
Event 731  M90 Triple Jump
=================================================================================
      90 USA: R 6.02m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               5.57m   18-03.25   8   
 
Event 741  M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   385 Kemple, Adam       M33 Unattached               1.93m    6-04.00   8   
 
Event 741  M35 High Jump
=================================================================================
      35 USA: R 2.14m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   775 Willis, Jeremy     M39 Unattached               1.70m    5-07.00   8   
  2   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina                1.70m    5-07.00 
  2   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached               1.62m    5-03.75       
 
Event 741  M40 High Jump
=================================================================================
      40 USA: R 2.10m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   465 McCubbins, Matthew M41 Unattached               1.74m    5-08.50   8   
  2   569 Pye, Derek         M44 So Cal Track             1.50m    4-11.00   6   
 
Event 741  M45 High Jump
=================================================================================
      45 USA: R 2.04m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   627 Schernekau, Kurt   M49 Unattached               1.78m    5-10.00   8   
  2   588 Rick, Scott        M48 Unattached               1.78m    5-10.00   6   
  3    88 Boyce, Andrew      M46 Midwest Mast             1.74m    5-08.50   4   
  4   679 Sorenson, Wade     M49 Unattached               1.66m    5-05.25   3   
  5   570 Questelle, Bryan   M46 Unattached               1.58m    5-02.25   2   
  6   336 Hill, Reggie       M47 Unattached               1.58m    5-02.25   1   
  7   571 Rabay, Daniel      M45 Unattached               1.54m    5-00.50 
 
Event 747  M50 High Jump
=================================================================================
      50 USA: R 1.93m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   458 McBarnette, Bruce  M54 Potomac Vall             1.80m    5-10.75   8   
  2   248 Foley, Thomas      M53 Big River Ru             1.76m    5-09.25   6   
  3   744 Vidos, Greg        M51 Unattached               1.76m    5-09.25   4   
  4    44 Bayless, Robert    M54 Unattached               1.68m    5-06.00   3   
  5   339 Hlavin, Peter      M54 Unattached               1.64m    5-04.50   2   
  6   242 Finley, Lawrence   M53 Over The Hil             1.40m    4-07.00   1   
  7   120 Cannon, Jeffrey    M53 Unattached               1.36m    4-05.50 
 --   470mcFall, Ray        M50 Unattached                  NH            
 
Event 747  M55 High Jump
=================================================================================
      55 USA: R 1.73m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    38 Barrineau, James   M56 Potomac Vall             1.76mR   5-09.25   8   
  2   207 Drollinger, Kennet M56 Unattached               1.76mR   5-09.25   6   
  3   509 Murray, William    M58 Alabama Trac             1.56m    5-01.25   4   
  4   319 Harris, Randy      M56 Unattached               1.48m    4-10.25   3   
  5   757 Watson, Richard    M59 AZ Desert Th             1.20m    3-11.25   2   
 
Event 748  M60 High Jump
=================================================================================
      60 USA: R 1.67m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   355 Jamrich, Milan     M61 Unattached               1.64m    5-04.50   8   
  2   337 Hilliard, Aubrey   M60 Unattached               1.52m    4-11.75   6   
  3    40 Baskauskas, Edward M61 Unattached               1.52m    4-11.75   4   
  4   540 Patterson, Bruce   M60 Unattached               1.40m    4-07.00   3   
  5   499 Moser, Michael     M62 Unattached               1.16m    3-09.50   2   
  6   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               1.12m    3-08.00   1   
 
Event 748  M65 High Jump
=================================================================================
      65 USA: R 1.62m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   493 Montieth, David    M66 Unattached               1.48m    4-10.25   8   
  2   145 Clifford, John     M69 Unattached               1.44m    4-08.75   6   
  3   370 Johnston, Joe      M68 Florida Athl             1.40m    4-07.00   4   
  4   539 Parry, Arthur      M65 Unattached               1.40m    4-07.00   3   
  5   686 Squires, Jack      M67 Unattached               1.28m    4-02.25   2   
 
Event 749  M70 High Jump
=================================================================================
      70 USA: R 1.45m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   348 Isett, Don         M72 Texas Expres             1.26m    4-01.50   8   
  2   147 Coats, Grover      M73 Over The Hil             1.22m    4-00.00   6   
  3   652 Shooter, Kenneth   M71 Miami Valley             1.22m    4-00.00   4   
  4   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               1.18m    3-10.50   3   
  5   751 Wallin, Carl       M70 Thor's Stone             1.10m    3-07.25   2   
 
Event 749  M75 High Jump
=================================================================================
      75 USA: R 1.38m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   404 Langenfeld, Tom    M76 Unattached               1.37m    4-06.00   8   
  2   753 Ware, James        M77 Unattached               1.22m    4-00.00   6   
  3   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               1.18m    3-10.50   4   
  4   284 Gramley, William   M76 Carolinas Tr             1.02m    3-04.00   3   
 
Event 749  M80 High Jump
=================================================================================
      80 USA: R 1.22m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   205 Donley, Jerry      M82 Unattached               0.98m    3-02.50   8   
  2   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               0.90m    2-11.50   6   
 
Event 749  M85 High Jump
=================================================================================
      85 USA: R 1.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   606 Roudebush, George  M86 Over The Hil             1.02m    3-04.00   8   
  2   677 Soller, Richard    M85 Unattached               0.94m    3-01.00   6   
  3   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             0.74m    2-05.00   4   
 
Event 749  M90 High Jump
=================================================================================
      90 USA: R 1.06m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               0.98m    3-02.50   8   
 
Event 763  M30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   425 Lindenberg, David  M33 Fuzion Athle             4.50m   14-09.00   8   
  2   693 Steffen, Jamie     M34 Fuzion Athle             3.90m   12-09.50   6   
 
Event 763  M35 Pole Vault
=================================================================================
      35 USA: R 5.88m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   775 Willis, Jeremy     M39 Unattached               3.70m   12-01.50   8   
 
Event 763  M40 Pole Vault
=================================================================================
      40 USA: R 5.36m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   157 Core, Jeffrey      M40 Unattached               4.60m   15-01.00   8   
  2   766 White, Stephen     M40 Flight Deck              4.50m   14-09.00   6   
  3   328 Heath, Anthony     M41 Unattached               4.40m   14-05.25   4   
 
Event 763  M45 Pole Vault
=================================================================================
      45 USA: R 5.14m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   271 Gilbert, Dave      M49 Unattached               3.90m   12-09.50   8   
  2    88 Boyce, Andrew      M46 Midwest Mast             3.80m   12-05.50   6   
  3   637 Schuster, Robert   M48 Unattached               3.70m   12-01.50   4   
  4   313 Hansen, Randy      M49 Unattached               3.55m   11-07.75   3   
  5   162 Cox, Alan          M47 Unattached               3.10m   10-02.00   2   
 --   146 Clodfelter, Chet   M48 Unattached                  NH            
 
Event 763  M50 Pole Vault
=================================================================================
      50 USA: R 4.73m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    25 Babits, Paul       M51 Unattached               4.40m   14-05.25   8   
  2   471 McFarling, Brad    M53 Unattached               4.00m   13-01.50   6   
  3   514 Negley, Eric       M51 Unattached               3.40m   11-01.75   4   
  4   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite                3.25m   10-08.00   3   
  5   567 Proops, Martin     M51 Unattached               2.95m    9-08.00   2   
  6   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached               2.80m    9-02.25   1   
 --   597 Robertson, Darryl  M50 Unattached                  NH            
 
Event 764  M55 Pole Vault
=================================================================================
         USA: R 4.30m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   345 Hunter, Gary       M56 Unattached               4.15m   13-07.25   8   
  2   105 Bunner, Thomas     M56 Unattached               3.50m   11-05.75   6   
  3   207 Drollinger, Kennet M56 Unattached               3.50m   11-05.75   4   
  4   614 Russ, Jim          M55 Unattached               3.40m   11-01.75   2.50
  4   509 Murray, William    M58 Alabama Trac             3.40m   11-01.75   2.50
  6   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               3.10m   10-02.00   1   
  7   108 Burnett, Kevin     M58 Unattached               3.00m    9-10.00 
 
Event 765  M60 Pole Vault
=================================================================================
      60 USA: R 4.05m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   279 Gorman, Steven     M60 Unattached               3.45m   11-03.75   8   
  2   398 Kochert, Dick      M63 Unattached               3.10m   10-02.00   6   
  3   298 Gustovich, George  M61 Unattached               2.80m    9-02.25   4   
  4   680 Soule, Michael     M60 Unattached               2.60m    8-06.25   3   
  5   801 Olson, Randall     M64 Unattached               2.50m    8-02.50   2   
  6   361 Jesmer, John       M63 Unattached               2.40m    7-10.50   1   
  7    63 Bishop, Charles    M62 Unattached               2.30m    7-06.50 
 --   658 Sipe, John         M60 Unattached                  NH            
 
Event 765  M65 Pole Vault
=================================================================================
      65 USA: R 3.72m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   394 Kilpelainen, Matti M66 Unattached               3.20m   10-06.00   8   
  2    80 Booth, Howard      M68 Unattached               2.80m    9-02.25   6   
 --   370 Johnston, Joe      M68 Florida Athl                NH            
 --   539 Parry, Arthur      M65 Unattached                  NH            
 
Event 766  M70 Pole Vault
=================================================================================
      70 USA: R 3.23m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   348 Isett, Don         M72 Texas Expres             3.10m   10-02.00   8   
  2   754 Warr, Steven       M71 Unattached               2.80m    9-02.25   6   
  3   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached               2.20m    7-02.50   4   
  4   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             1.00m    3-03.25   3   
 
Event 766  M75 Pole Vault
=================================================================================
      75 USA: R 2.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   356 Jankovich, William M78 Unattached               1.50m    4-11.00   8   
 --   132 Cesteros, Jose     M79 Unattached                  NH            
 
Event 766  M80 Pole Vault
=================================================================================
      80 USA: R 2.75m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   205 Donley, Jerry      M82 Unattached               2.10m    6-10.75   8   
 
Event 821  M30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   722 Thompson, David    M31 Miami Valley            13.57m   44-06.25   8   
 
Event 821  M35 Shot Put
=================================================================================
      35 USA: R 16.78m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   775 Willis, Jeremy     M39 Unattached              11.39m   37-04.50   8   
  2   516 Nelson, Etroy      M38 TNT Internat             9.05m   29-08.25   6   
 
Event 821  M40 Shot Put
=================================================================================
      40 USA: R 20.07m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   782 Wirtz, John        M42 Over The Hil            14.59m   47-10.50   8   
  2   310 Hampton, Arvil     M40 Unattached              12.64m   41-05.75   6   
  3   573 Ragland, John      M44 Unattached              12.40m   40-08.25   4   
  4   781 Winters, Barry     M44 Unattached              11.56m   37-11.25   3   
 
Event 824  M45 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 16.43m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   187 De Soto, Dennis    M49 Unattached              15.24m   50-00.00   8   
  2   265 Gambol, Chris      M47 Unattached              12.22m   40-01.25   6   
  3    59 Bickel, David      M45 AZ Desert Th            12.13m   39-09.75   4   
  4    31 Ballard, Douglas   M48 Unattached              10.62m   34-10.25   3   
  5   376 Jones, Robert      M49 Unattached              10.59m   34-09.00   2   
  6   583 Retzer, Greg       M47 So Cal Track             9.95m   32-07.75   1   
  7   199 Dierauer, Peter    M48 Miami Valley             7.96m   26-01.50 
 
Event 825  M50 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 16.65m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   466 McDermott, Arthur  M50 Unattached              14.73m   48-04.00   8   
  2   115 Cahill, Lawrence   M50 Unattached              13.54m   44-05.25   6   
  3   259 Fraker, Tom        M53 Throw1deep C            13.19m   43-03.25   4   
  4   470mcFall, Ray        M50 Unattached               9.89m   32-05.50   3   
 
Event 826  M55 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 15.74m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   227 England, Gary      M57 Unattached              12.73m   41-09.25   8   
  2   427 Lloyd, Daniel      M58 Unattached              12.44m   40-09.75   6   
  3   687 Squires, James     M56 Unattached              12.19m   40-00.00   4   
  4   387 Kennedy, Bruce     M58 Unattached              11.85m   38-10.50   3   
  5   742 Vasquez, Gilbert   M58 Unattached              10.87m   35-08.00   2   
  6   757 Watson, Richard    M59 AZ Desert Th            10.27m   33-08.50   1   
  7   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track            10.26m   33-08.00 
  8   613 Rusiewicz, Albert  M59 Unattached               8.84m   29-00.00 
 
Event 827  M60 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 15.77m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   505 Muller, Tim        M62 AZ Desert Th            14.75m   48-04.75   8   
  2   274 Goerge, Hilary     M63 Playmakers E            14.03m   46-00.50   6   
  3   683 Spencer, Brian     M64 Unattached              13.24m   43-05.25   4   
  4   500moss, Ken          M64 Potomac Vall            13.02m   42-08.75   3   
  5   327 Hearn, Edward      M62 East Coast H            12.96m   42-06.25   2   
  6   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl            11.64m   38-02.25   1   
  7   703 Stuart, John       M62 Unattached              10.64m   34-11.00 
  8   269 Gerson, Jeffrey    M64 Over The Hil             6.73m   22-01.00 
 
Event 828  M65 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 14.98m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   604 Roll, Charles      M65 Shore Athlet            13.93m   45-08.50   8   
  2   321 Harvey, William    M66 Unattached              12.20m   40-00.50   6   
  3    64 Bitsko, Michael    M69 Unattached              11.25m   36-11.00   4   
  4   609 Rue, Paul          M67 Unattached              10.62m   34-10.25   3   
  5   626 Schaub, William    M67 Unattached               9.90m   32-05.75   2   
  6    79 Bookin-Weiner, Jer M65 Potomac Vall             9.02m   29-07.25   1   
 
Event 829  M70 Shot Put
=================================================================================
      70 USA: R 15.39m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   365 Johnson, Glen      M72 Unattached              13.85m   45-05.25   8   
  2   751 Wallin, Carl       M70 Thor's Stone            13.01m   42-08.25   6   
  3   481 Meyer, Alex        M70 Unattached              10.43m   34-02.75   4   
 
Event 829  M75 Shot Put
=================================================================================
      75 USA: R 13.18m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   743 Vaughn, Gerald     M76 Carolinas Tr            11.74m   38-06.25   8   
  2   284 Gramley, William   M76 Carolinas Tr             9.77m   32-00.75   6   
 
Event 831  M80 Shot Put
=================================================================================
      80 USA: R 11.45m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    21 Augsburger, Peter  M81 Unattached              10.08m   33-01.00   8   
  2   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               8.59m   28-02.25   6   
  3   529 Olson, Leonard     M80 Unattached               8.56m   28-01.00   4   
 
Event 831  M85 Shot Put
=================================================================================
      85 USA: R 9.68m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   606 Roudebush, George  M86 Over The Hil             7.16m   23-06.00   8   
  2   178 Daprano, William   M85 Atlanta Trac             6.93m   22-09.00   6   
  3   439 Madia, Sam         M88 Over The Hil             5.88m   19-03.50   4   
  4   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             4.50m   14-09.25   3   
 
Event 831  M90 Shot Put
=================================================================================
      90 USA: R 7.34m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               7.04m   23-01.25   8   
 
Event 840  M30 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat             5.84m   19-02.00   8   
 
Event 840  M35 Weight Throw
=================================================================================
      35 USA: R 23.86m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   657 Sincere, Joseph    M37 Unattached               6.95m   22-09.75   8   
  2   407 Lanier, Kim        M36 TNT Internat             3.87m   12-08.50   6   
 
Event 840  M40 Weight Throw
=================================================================================
      40 USA: R 22.52m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   136 Chisari, Louis     M43 Unattached              16.26m   53-04.25   8   
  2   317 Harris, Andrew     M43 Unattached              14.47m   47-05.75   6   
  3   310 Hampton, Arvil     M40 Unattached              12.02m   39-05.25   4   
  4   781 Winters, Barry     M44 Unattached              11.58m   38-00.00   3   
 
Event 842  M45 Weight Throw
=================================================================================
         USA: R 19.58m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    59 Bickel, David      M45 AZ Desert Th            15.48m   50-09.50   8   
  2   583 Retzer, Greg       M47 So Cal Track            13.75m   45-01.50   6   
  3   376 Jones, Robert      M49 Unattached              12.16m   39-10.75   4   
  4    31 Ballard, Douglas   M48 Unattached              11.84m   38-10.25   3   
  5   645 Seto, John         M49 Unattached              10.24m   33-07.25   2   
  6   199 Dierauer, Peter    M48 Miami Valley             5.30m   17-04.75   1   
 
Event 845  M50 Weight Throw
=================================================================================
         USA: R 21.03m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   335 Higgins, Robert    M51 Unattached              18.39m   60-04.00   8   
  2   259 Fraker, Tom        M53 Throw1deep C            17.73m   58-02.00   6   
  3   524 Noyes, Edward      M50 Unattached              15.39m   50-06.00   4   
  4   168 Crothers, Jeff     M53 AZ Desert Th            14.63m   48-00.00   3   
  5   203 Dixon, Gary        M54 Manasota Tra            13.86m   45-05.75   2   
 
Event 846  M55 Weight Throw
=================================================================================
         USA: R 19.79m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   708 Summers, Ronald    M59 Unattached              18.48m   60-07.75   8   
  2   130 Cedrone, Bob       M57 Twilight Thr            16.19m   53-01.50   6   
  3    91 Broadus, Frank     M56 Unattached              15.21m   49-11.00   4   
  4   757 Watson, Richard    M59 AZ Desert Th            11.97m   39-03.25   3   
  5   742 Vasquez, Gilbert   M58 Unattached              11.67m   38-03.50   2   
  6   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached              10.11m   33-02.00   1   
  7   613 Rusiewicz, Albert  M59 Unattached               6.10m   20-00.25 
 
Event 847  M60 Weight Throw
=================================================================================
         USA: R 22.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   500moss, Ken          M64 Potomac Vall            18.66m   61-02.75   8   
  2   274 Goerge, Hilary     M63 Playmakers E            18.01m   59-01.25   6   
  3   505 Muller, Tim        M62 AZ Desert Th            17.36m   56-11.50   4   
  4   709 Summers, William   M63 Unattached              13.53m   44-04.75   3   
  5   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               7.61m   24-11.75   2   
  6   269 Gerson, Jeffrey    M64 Over The Hil             6.65m   21-10.00   1   
 
Event 848  M65 Weight Throw
=================================================================================
         USA: R 19.33m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   116 Cahners, Robert    M69 Florida Athl            18.05m   59-02.75   8   
  2   452 Mathews, George    M68 Unattached              17.39m   57-00.75   6   
  3    64 Bitsko, Michael    M69 Unattached              14.71m   48-03.25   4   
  4   604 Roll, Charles      M65 Shore Athlet            14.59m   47-10.50   3   
  5   443 Maltby, Bob        M65 Unattached              13.42m   44-00.50   2   
  6   424 Lincoff, Richard   M67 Unattached              12.49m   40-11.75   1   
  7    79 Bookin-Weiner, Jer M65 Potomac Vall            11.81m   38-09.00 
 
Event 849  M70 Weight Throw
=================================================================================
      70 USA: R 19.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   751 Wallin, Carl       M70 Thor's Stone            17.77m   58-03.75   8   
  2   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached              12.26m   40-02.75   6   
  3   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             8.86m   29-01.00   4   
  4   651 Sholes, Ronald     M72 Unattached               6.89m   22-07.25   3   
 
Event 849  M75 Weight Throw
=================================================================================
      75 USA: R 16.85m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   284 Gramley, William   M76 Carolinas Tr            12.96m   42-06.25   8   
  2   132 Cesteros, Jose     M79 Unattached               7.02m   23-00.50   6   
 
Event 849  M80 Weight Throw
=================================================================================
      80 USA: R 13.91m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   121 Carstensen, Pay    M80 Florida Athl            12.28m   40-03.50   8   
  2   529 Olson, Leonard     M80 Unattached              11.98m   39-03.75   6   
  3   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached              10.82m   35-06.00   4   
 
Event 849  M85 Weight Throw
=================================================================================
      85 USA: R 10.14m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   606 Roudebush, George  M86 Over The Hil             6.46m   21-02.50   8   
  2   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             4.23m   13-10.50   6   
 
Event 860  M30 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   169 Crowell, Matthew   M34 TNT Internat             3.22m   10-06.75   8   
 
Event 860  M35 Super Weight
=================================================================================
      35 USA: R 12.76m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   407 Lanier, Kim        M36 TNT Internat             2.41m    7-11.00   8   
 
Event 860  M40 Super Weight
=================================================================================
      40 USA: R 10.88m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   310 Hampton, Arvil     M40 Unattached               8.24m   27-00.50   8   
 
Event 860  M45 Super Weight
=================================================================================
      45 USA: R 11.10m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    59 Bickel, David      M45 AZ Desert Th             9.67m   31-08.75   8   
  2   583 Retzer, Greg       M47 So Cal Track             9.24m   30-03.75   6   
  3    31 Ballard, Douglas   M48 Unattached               7.22m   23-08.25   4   
  4   376 Jones, Robert      M49 Unattached               7.17m   23-06.25   3   
  5   645 Seto, John         M49 Unattached               6.29m   20-07.75   2   
 
Event 865  M50 Super Weight
=================================================================================
      50 USA: R 10.93m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   335 Higgins, Robert    M51 Unattached               9.18m   30-01.50   8   
  2   259 Fraker, Tom        M53 Throw1deep C             8.15m   26-09.00   6   
  3   168 Crothers, Jeff     M53 AZ Desert Th             7.48m   24-06.50   4   
  4   524 Noyes, Edward      M50 Unattached               7.13m   23-04.75   3   
  5   203 Dixon, Gary        M54 Manasota Tra             6.83m   22-05.00   2   
 
Event 865  M55 Super Weight
=================================================================================
      55 USA: R 10.55m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   130 Cedrone, Bob       M57 Twilight Thr             8.60m   28-02.75   8   
  2   757 Watson, Richard    M59 AZ Desert Th             6.35m   20-10.00   6   
  3   742 Vasquez, Gilbert   M58 Unattached               5.63m   18-05.75   4   
  4   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               4.43m   14-06.50   3   
  5   613 Rusiewicz, Albert  M59 Unattached               3.85m   12-07.75   2   
 
Event 867  M60 Super Weight
=================================================================================
      60 USA: R 10.79m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   500moss, Ken          M64 Potomac Vall             9.19m   30-02.00   8   
  2   505 Muller, Tim        M62 AZ Desert Th             9.03m   29-07.50   6   
  3   274 Goerge, Hilary     M63 Playmakers E             8.30m   27-02.75   4   
  4   709 Summers, William   M63 Unattached               6.74m   22-01.50   3   
  5   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               4.28m   14-00.50   2   
 
Event 867  M65 Super Weight
=================================================================================
      65 USA: R 10.51m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   452 Mathews, George    M68 Unattached               8.77m   28-09.25   8   
  2   116 Cahners, Robert    M69 Florida Athl             8.48m   27-10.00   6   
  3   604 Roll, Charles      M65 Shore Athlet             8.35m   27-04.75   4   
  4    64 Bitsko, Michael    M69 Unattached               7.61m   24-11.75   3   
 
Event 869  M70 Super Weight
=================================================================================
      70 USA: R 10.61m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   751 Wallin, Carl       M70 Thor's Stone             9.38m   30-09.25   8   
  2   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               6.56m   21-06.25   6   
  3   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached               5.88m   19-03.50   4   
  4   651 Sholes, Ronald     M72 Unattached               4.00m   13-01.50   3   
 
Event 869  M75 Super Weight
=================================================================================
      75 USA: R 10.38m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   284 Gramley, William   M76 Carolinas Tr             6.82m   22-04.50   8   
 
Event 869  M80 Super Weight
=================================================================================
      80 USA: R 7.94m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   121 Carstensen, Pay    M80 Florida Athl             7.14m   23-05.25   8   
  2   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               6.75m   22-01.75   6   
  3   529 Olson, Leonard     M80 Unattached               6.08m   19-11.50   4   
 
Event 869  M85 Super Weight
=================================================================================
      85 USA: R 6.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   606 Roudebush, George  M86 Over The Hil             4.33m   14-02.50   8   
  2   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             1.67m    5-05.75   6   
 
Event 903  M35 3000m Race Walk
=======================================================================
      35 USA: R 11:29.87                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   512 Nash, Omar         M38 Miami Valley          15:13.47    8   
 
Event 903  M45 3000m Race Walk
=======================================================================
      45 USA: R 12:38.71                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   711 Swarts, David      M46 Pegasus A.C.          13:55.33    8   
 
Event 903  M50 3000m Race Walk
=======================================================================
      50 USA: R 12:34.90                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   639 Scott, Jim         M54 Unattached            16:09.03    8   
  2    71 Blanchard, Michael M50 High Altitud          16:52.10    6   
 --   173 Dahlen, Neal       M50 Unattached                  DQ  
 
Event 903  M55 3000m Race Walk
=======================================================================
      55 USA: R 13:09.00                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   160 Couts, David       M56 Racewalkers           15:37.99    8   
  2   548 Peters, Vincent    M58 Miami Valley          15:51.98    6   
  3   144 Clements, Damon    M55 Unattached            16:20.03    4   
  4   580 Reed, Bill         M59 Pegasus A.C.          16:20.56    3   
  5    72 Blank, Peter       M57 Potomac Vall          18:51.81    2   
 --   477 McMahon, Russell   M58 Unattached                  DQ  
 
Event 903  M60 3000m Race Walk
=======================================================================
      60 USA: R 14:20.64                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   664 Smith, Andrew      M62 Pegasus A.C.          15:40.58    8   
 
Event 903  M65 3000m Race Walk
=======================================================================
      65 USA: R 15:30.50                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   358 Jasionowski, Leon  M67 Pegasus A.C.          16:11.70    8   
  2   747 Walker, Max        M65 Pegasus A.C.          17:00.36    6   
  3   495 Moore, Alan        M66 Atlanta Trac          20:01.01    4   
  4   210 Dubow, Joel        M69 Atlanta Trac          20:06.02    3   
  5     7 Alvarez, Eduardo   M67 Unattached            20:10.17    2   
 --   628 Schmid, Chris      M65 World Class                 DQ  
 
Event 908  M70 3000m Race Walk
=======================================================================
      70 USA: R 16:07.46                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   692 Steck, C Gary      M73 Unattached            19:34.40    8   
  2   519 Nichols, Robert    M72 Racewalkers           19:53.90    6   
  3   403 Lance, Doug        M70 Unattached            25:23.93    4   
 --    47 Beckett, James     M73 Marin Race W                DQ  
 
Event 908  M75 3000m Race Walk
=======================================================================
      75 USA: R 17:12.80                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --   230 Everson, Ray       M77 Unattached                  DQ  
 
Event 908  M80 3000m Race Walk
=======================================================================
      80 USA: R 20:08.03                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   294 Green, Max         M80 Pegasus A.C.          20:02.76R   8   
  2   209 Dubois, Alfred     M80 Parkside Ath          21:06.09    6   
 
Event 908  M90 3000m Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --   603 Rogers, Orville    M94 Unattached                  DQ  
 
Event 941  M35 Pentathlon
=======================================================================
      35 USA: R  3454                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached                3442    8   
  2   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached                3056    6   
  3   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina                 2612        
 
Event 941  M40 Pentathlon
=======================================================================
      40 USA: R  3858                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat              1736    8   
 
Event 941  M45 Pentathlon
=======================================================================
      45 USA: R  4034                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached                3918    8   
  2    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit              3334    6   
  3   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat              3111    4   
  4   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc              2019    3   
 
Event 941  M35 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached                8.78   2    827
  2   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached                9.17   2    739
  3   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina                 9.95   2    581
  4    10 Anderson, James    M39 Super Star S             10.91   2    410
 
Event 941  M40 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat             11.37     405
 
Event 941  M45 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached                9.03     927
  2   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat             10.11     702
  3   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc             10.47     633
  4    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit             10.49     631
 
Event 941  M35 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached               6.12m   20-01.00    655
  2   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached               5.65m   18-06.50    548
  3   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina                5.50m   18-00.50    516
  4    10 Anderson, James    M39 Super Star S             4.44m   14-07.00    304
 
Event 941  M40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat             4.37m   14-04.00    337
 
Event 941  M45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached               5.92m   19-05.25    774
  2    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit             5.55m   18-02.50    677
  3   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat             4.82m   15-09.75    494
  4   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc             4.67m   15-04.00    459
 
Event 941  M35 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached              12.62m   41-05.00    672
  2   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached              12.07m   39-07.25    637
  3   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina               11.24m   36-10.50    585
  4    10 Anderson, James    M39 Super Star S             7.40m   24-03.50    347
 
Event 941  M40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat             8.13m   26-08.25    429
 
Event 941  M45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached              11.87m   38-11.50    745
  2   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat            10.63m   34-10.50    654
  3    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit            10.43m   34-02.75    639
  4   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc             7.67m   25-02.00    439
 
Event 941  M35 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached               1.72m    5-07.75    593
  2   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina                1.63m    5-04.25    520
  3   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached               1.51m    4-11.50    419
  4    10 Anderson, James    M39 Super Star S             1.30m    4-03.25    270
 
Event 941  M40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat             1.30m    4-03.25    290
 
Event 941  M45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached               1.75m    5-08.75    731
  2    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit             1.72m    5-07.75    705
  3   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat             1.57m    5-01.75    569
  4   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc             1.48m    4-10.25    488
 
Event 941  M35 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   681 Souza, Jeferson    M37 Unattached             2:54.73     730
  2   793 Yakoushkin, Dimitr M35 Unattached             2:59.88     678
  3   528 *Occhiuzzo, Gustav M38 Argentina              3:30.31     410
 
Event 941  M40 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Ash, David         M41 TNT Internat           3:58.57     275
 
Event 941  M45 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bates, Christopher M47 Unattached             3:08.47     741
  2   661 Sloan, Kerry       M49 TNT Internat           3:13.71     692
  3    70 Blakemore, Damon   M49 Houston Elit           3:14.80     682
 --   674 Snowden, Reggie    M47 San Francisc               DNF  
 
Event 945  M50 Pentathlon
=======================================================================
      50 USA: R  4039                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud              3581    8   
  2   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite                 3240    6   
  3    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste              3236    4   
  4   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached                2779    3   
  5   585 Ricci, Brien       M53 Unattached                2235    2   
  6   470mcFall, Ray        M50 Unattached                2216    1   
  7    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached                1829  
 
Event 945  M55 Pentathlon
=======================================================================
      55 USA: R  4197                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached                3765    8   
  2   614 Russ, Jim          M55 Unattached                3481    6   
  3   383 Keller, Donald     M56 Unattached                3214    4   
  4   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached                2957    3   
  5    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God              2836    2   
  6   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track              2469    1   
  7   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached                2305  
  8   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached                2118  
  9   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru              1942  
 
Event 945  M50 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste              9.39   3    888
  2   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite                 9.49   3    867
  3   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud             10.15   3    733
  4   585 Ricci, Brien       M53 Unattached               11.41   3    508
  5   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached               11.54   3    486
  6   470mcFall, Ray        M50 Unattached               12.82   3    302
  7    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached               13.31   3    242
 
Event 945  M55 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   614 Russ, Jim          M55 Unattached                9.69   2    910
  2   383 Keller, Donald     M56 Unattached                9.81   1    886
  3   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru              9.91   1    865
  4   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached                9.92   2    862
  5   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               10.49   1    752
  6   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             11.05   2    650
  7    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God             11.71   2    537
  8   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               12.52   2    415
  9   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached               12.76   1    382
 
Event 945  M50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud             5.24m   17-02.25    682
  2   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite                4.86m   15-11.50    580
  3    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste             4.62m   15-02.00    516
  4   585 Ricci, Brien       M53 Unattached               4.17m   13-08.25    405
  5   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached               4.15m   13-07.50    400
  6   470mcFall, Ray        M50 Unattached               4.04m   13-03.25    375
  7    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached               3.60m   11-09.75    276
 
Event 945  M55 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached               4.82m   15-09.75    657
  2   614 Russ, Jim          M55 Unattached               4.68m   15-04.25    617
  3   383 Keller, Donald     M56 Unattached               4.42m   14-06.00    542
  4   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             4.30m   14-01.25    510
  5   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               4.27m   14-00.25    502
  6    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God             4.13m   13-06.75    463
  7   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru             3.89m   12-09.25    402
  7   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached               3.89m   12-09.25    402
  9   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               3.70m   12-01.75    354
 
Event 945  M50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached              11.69m   38-04.25    710
  2   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite               10.94m   35-10.75    656
  3   585 Ricci, Brien       M53 Unattached              10.10m   33-01.75    596
  4   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud             9.70m   31-10.00    568
  5    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached               9.68m   31-09.25    566
  6   470mcFall, Ray        M50 Unattached               9.38m   30-09.25    545
  7    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste             9.04m   29-08.00    521
 
Event 945  M55 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached              11.18m   36-08.25    741
  2   614 Russ, Jim          M55 Unattached              10.22m   33-06.50    666
  3   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             9.89m   32-05.50    640
  4   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached               9.71m   31-10.25    626
  5   383 Keller, Donald     M56 Unattached               9.64m   31-07.50    621
  6   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               8.64m   28-04.25    544
  7   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               8.31m   27-03.25    519
  8    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God             7.46m   24-05.75    454
  9   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru             6.46m   21-02.50    378
 
Event 945  M50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud             1.66m    5-05.25    731
  2    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste             1.60m    5-03.00    670
  3   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite                1.54m    5-00.50    610
  4   470mcFall, Ray        M50 Unattached               1.45m    4-09.00    528
  4   585 Ricci, Brien       M53 Unattached               1.45m    4-09.00    528
  6   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached               1.42m    4-07.75    496
  7    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached               1.39m    4-06.75    472
 
Event 945  M55 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached               1.66m    5-05.25    831
  2   614 Russ, Jim          M55 Unattached               1.54m    5-00.50    705
  3   383 Keller, Donald     M56 Unattached               1.48m    4-10.25    636
  4   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached               1.39m    4-06.75    544
  4   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached               1.39m    4-06.75    544
  6    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God             1.33m    4-04.25    488
  7   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track             1.30m    4-03.25    457
  8   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached               1.24m    4-00.75    404
  9   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru             1.12m    3-08.00    297
 
Event 945  M50 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   464 McCrimmon, James   M51 High Altitud           3:03.44     867
  2   492 Mitchell, Nicholas M52 Unattached             3:22.94     687
  3    94 Brower, Jeff       M52 Dallas Maste           3:28.27     641
  4   575 Ransbury, Terry    M50 HPC Elite              3:42.43     527
  5   470mcFall, Ray        M50 Unattached             3:50.52     466
  6    58 Bibby, Douglas     M52 Unattached             4:20.30     273
  7   585 Ricci, Brien       M53 Unattached             4:34.30     198
 
Event 945  M55 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    20 Astrachan, Owen    M55 Carolina God           3:09.10     894
  2   611 Ruebel, Noel       M55 Unattached             3:34.01     674
  3   352 Jacquet-Acea, Russ M59 Unattached             3:41.37     615
  4   614 Russ, Jim          M55 Unattached             3:45.41     583
  5   383 Keller, Donald     M56 Unattached             3:52.59     529
  6   194 Demetrio, Theodore M56 Unattached             4:00.37     473
  7   504 Mulkey, Philip     M57 Unattached             4:26.90     304
  8   170 Crowl, Chip        M56 So Cal Track           4:44.30     212
 --   673 Snodgrass, Ernie   M59 Big River Ru               DNF  
 
Event 948  M60 Pentathlon
=======================================================================
      60 USA: R  4006                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr              2971    8   
  2   801 Olson, Randall     M64 Unattached                2840    6   
  3   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts             2631    4   
  4   765 White, Robert      M62 Unattached                2124    3   
  5   636 Schuster, Neal     M64 Unattached                1835    2   
  6   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl              1723    1   
 
Event 948  M60 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   778 Wilson, Thaddeus   M61 Pacific Coas              9.37   2   1035
  2   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr             11.04   1    707
  3   765 White, Robert      M62 Unattached               11.46   2    633
  4   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts            11.52   1    623
  5   801 Olson, Randall     M64 Unattached               11.57   2    615
  6   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               13.24   2    366
  7   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl             14.41   1    229
 
Event 948  M60 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   778 Wilson, Thaddeus   M61 Pacific Coas             4.72m   15-06.00    729
  2   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr             4.29m   14-01.00    593
  3   801 Olson, Randall     M64 Unattached               4.28m   14-00.50    591
  4   765 White, Robert      M62 Unattached               4.18m   13-08.75    561
  5   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts            3.94m   12-11.25    490
  6   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               3.50m   11-05.75    367
  7   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl             3.47m   11-04.75    360
 
Event 948  M60 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl            11.92m   39-01.25    782
  2   801 Olson, Randall     M64 Unattached               9.60m   31-06.00    605
  3   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr             9.11m   29-10.75    568
  4   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts            8.52m   27-11.50    524
  5   765 White, Robert      M62 Unattached               8.46m   27-09.25    519
  6   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               7.24m   23-09.00    428
 
Event 948  M60 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr             1.36m    4-05.50    602
  2   801 Olson, Randall     M64 Unattached               1.30m    4-03.25    536
  3   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts            1.24m    4-00.75    472
  4   636 Schuster, Neal     M64 Unattached               1.21m    3-11.50    441
  5   765 White, Robert      M62 Unattached               1.18m    3-10.50    411
  6   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl             1.12m    3-08.00    352
 
Event 948  M60 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   349 Iwen, Gene         M61 Colorado Msts          4:05.17     522
  2   176 Daniels, Michael   M62 Team Ohio Tr           4:08.15     501
  3   801 Olson, Randall     M64 Unattached             4:09.34     493
  4   636 Schuster, Neal     M64 Unattached             4:54.01     233
 --   329 Hedendal, Bruce    M64 Florida Athl               DNF  
 --   765 White, Robert      M62 Unattached                 DNF  
 
Event 949  M70 Pentathlon
=======================================================================
      70 USA: R  4140                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                   3050  
  1   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac              2934    8   
  2   481 Meyer, Alex        M70 Unattached                2903    6   
  3   449 Martinec, Milan    M71 Unattached                2094    4   
  4   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track              1443    3   
  5   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached                1422    2   
 
Event 949  M75 Pentathlon
=======================================================================
      75 USA: R  4284                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached                3379    8   
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached                2322    6   
 
Event 949  M80 Pentathlon
=======================================================================
      80 USA: R  3338                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached                1678    8   
 
Event 949  M85 Pentathlon
=======================================================================
      85 USA: R  3112                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac              1468    8   
 
Event 949  M90 Pentathlon
=======================================================================
      90 USA: R  3689                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached                4030R   8   
 
Event 949  M70 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached               12.15   3    664
  2   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac             12.62   3    591
  3   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                  13.75   3    432
  4   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               14.13   3    384
  5   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             14.78   3    306
  6   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               16.90   3    115
 
Event 949  M75 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               11.40   2    893
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached               15.23   2    342
 
Event 949  M80 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               21.23      20
 
Event 949  M85 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             29.93  
 
Event 949  M90 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               15.97     984
 
Event 949  M70 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac             3.71m   12-02.25    610
  2   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                 X3.57m   11-08.50    561
  3   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               3.47m   11-04.75    525
  4   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               2.86m    9-04.75    328
  5   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             2.44m    8-00.25    209
 --   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached                FOUL            
 
Event 949  M75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               3.70m   12-01.75    734
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached               2.91m    9-06.75    429
 
Event 949  M80 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               2.34m    7-08.25    317
 
Event 949  M85 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             1.55m    5-01.00    121
 
Event 949  M90 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               2.54m    8-04.00    664
 
Event 949  M70 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   481 Meyer, Alex        M70 Unattached              11.43m   37-06.00    814
  2   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached              10.75m   35-03.25    758
  3   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                 X9.90m   32-05.75    687
  4   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               9.02m   29-07.25    616
  5   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac             7.97m   26-01.75    530
  6   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             7.06m   23-02.00    456
 
Event 949  M75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               8.18m   26-10.00    612
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached               8.10m   26-07.00    605
 
Event 949  M80 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               9.71m   31-10.25    821
 
Event 949  M85 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             4.59m   15-00.75    382
 
Event 949  M90 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               7.24m   23-09.00    808
 
Event 949  M70 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac             1.30m    4-03.25    731
  2   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                  1.27m    4-02.00    696
  3   449 Martinec, Milan    M71 Unattached               1.21m    3-11.50    619
  3   481 Meyer, Alex        M70 Unattached               1.21m    3-11.50    619
  5   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track             1.09m    3-06.75    472
 --   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached                  NH            
 
Event 949  M75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached               1.18m    3-10.50    696
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached               1.06m    3-05.75    528
 
Event 949  M80 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached               0.97m    3-02.25    520
 
Event 949  M85 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac             0.79m    2-07.00    374
 
Event 949  M90 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached               1.00m    3-03.25    859
 
Event 949  M70 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   382 *Keck, Heinz       M70 Germany                4:11.70     674
  2   481 Meyer, Alex        M70 Unattached             4:28.44     561
  3   791 Wuth, William      M71 Atlanta Trac           4:42.91     472
  4   449 Martinec, Milan    M71 Unattached             4:52.49     416
 --   559 Pliner, Terry      M74 So Cal Track               DNF  
 --   648 Sheedy, Robert     M71 Unattached                 DNF  
 
Event 949  M75 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   543 Paulen, Robert     M75 Unattached             5:10.37     444
  2   356 Jankovich, William M78 Unattached             5:15.30     418
 
Event 949  M80 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 Dickman, Clifford  M82 Unattached            10:00.59  
 
Event 949  M85 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   605 Ross, Charles      M89 Atlanta Trac           6:04.14     591
 
Event 949  M90 1000m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   456 Maxwell, Ralph     M92 Unattached             7:03.83     715
 
Event 960  M30-39 4x800m Relay Club
=======================================================================
   30-39 USA: R 8:11.58                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  9:16.90    8   
     1) 125 Cashdollar, Scott 46        2) 406 Lanier, Kareem 39          
     3) 507 Murdock, Daniel 37          4) 408 Lanier, Kyle 39            
  2 So Cal Track Club  'A'                              9:23.41    6   
     1) 272 Givens, Barry 38            2) 621 Santoro, Clint 36          
     3) 143 Cleary, Mark 53             4) 676 Solano, Alfonso 52         
 
Event 960  M40-49 4x800m Relay Club
=======================================================================
   40-49 USA: R 8:07.48                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Igloi Track Club  'A'                               9:36.22    8   
     1) 113 Buysse, David 43            2)                                
     3) 632 Schramm, Dan 46             4) 139 Church, Jay 41             
  2 TNT International Racing Club  'A'                 11:11.62    6   
     1) 18 Ash, David 41                2) 232 Exantus, Ulrick 45         
     3) 159 Cottrell, Stephen 60        4) 779 Winder, Leon 47            
 
Event 960  M50-59 4x800m Relay Club
=======================================================================
   50-59 USA: R 9:02.56                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                        9:41.88    8   
     1) 617 Rybinski, Mark 56           2) 572 Radford, Gary 55           
     3) 82 Bowen, David 59              4) 496 Mora, Joseph 50            
  2 So Cal Track Club  'A'                              9:52.01    6   
     1) 641 Scott, Robert 56            2) 100 Brumwell, Steve 53         
     3) 233 Fain, William 55            4) 253 Forrester, Perry 59        
  3 Over The Hill TC  'A'                              11:39.11    4   
     1) 325 Hawkins, Walter 57          2) 752 Walls, Vincent 52          
     3) 719 Thomas, Norman 62           4) 269 Gerson, Jeffrey 64         
                                    
 
Event 960  M60-69 4x800m Relay Club
=======================================================================
   60-69 USA: R 9:58.00                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             13:45.00    8   
     1) 373 *Jones, Eric 69             2) 713 Talib, Salih 66            
     3) 647 Shaheed, Nolan 62           4) 541 Patton, Gary 66            
              
 
Event 961  M50-59 4x800m Relay Non Club
================================================================
   50-59 USA: R 8:32.95                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Association  'A'                           10:10.86  
     1) 27 Baker, Donald 54             2) 171 Custer, Lane 56            
     3) 498 Mosbrucker, Charlie 52      4) 699 Stille, John 53            
 
Event 961  M60-69 4x800m Relay Non Club
================================================================
   60-69 USA: R 9:58.00                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 The Grims  'A'                                     13:58.94  
     1) 67 Black, Ivan 63               2) 349 Iwen, Gene 61              
     3) 499 Moser, Michael 62           4) 801 Olson, Randall 64          
 
Event 962  M40-49 4x400m Relay Non club
================================================================
   40-49 USA: R 3:25.04                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Southwest Sprinters Non Club  'A'                   3:26.64  
     1) 780 Winslow, Edward 42          2) 566 Prince, Eric 42            
     3) 363 Joachim, George 41          4) 214 Dussett, Antwon 36         
  2 Unattached D  'A'                                   3:51.15  
     1) 589 Ricketts, Brian 34          2) 590 Ricketts, Christopher 34   
     3) 301 Hagans, Edwin 38            4) 593 Riggs, Chester 33          
                                
  3 Non Club A  'A'                                     4:01.77  
     1) 252 Forrest, Lance 44           2) 535 Padgett, Calvin 43         
     3) 68 Blackman, Joe 40             4) 90 Bridges, Lee 44             
 
Event 962  M50-59 4x400m Relay Non club
================================================================
   50-59 USA: R 3:40.21                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ners Up  'A'                                     4:34.93  
     1) 94 Brower, Jeff 52              2) 26 Baker, Anthony 58           
     3) 490 *Mintz, Bruce 65            4) 554 Pierce, Roger 67           
 
Event 962  M60-69 4x400m Relay Non club
================================================================
   60-69 USA: R 4:03.24                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 The Grims  'A'                                      5:29.26  
     1) 349 Iwen, Gene 61               2) 801 Olson, Randall 64          
     3) 499 Moser, Michael 62           4) 67 Black, Ivan 63              
 
Event 962  M70-79 4x400m Relay Non club
================================================================
   70-79 USA: R 4:50.36                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gulf Coast  'A'                                     4:51.97  
     1) 163 Cozens, Robert 75           2) 467 McDonald, Maurice 71       
     3) 697 Stewart, Mack 74            4) 422 Lida, Robert 75            
 
Event 970  M30-39 4x400m Relay club
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  3:44.81   2   8   
     1) 507 Murdock, Daniel 37          2) 727 Thompson, La Roi 32        
     3) 169 Crowell, Matthew 34         4) 516 Nelson, Etroy 38           
                                    
  2 So Cal Track Club  'A'                              4:03.17   2   6   
     1) 235 Faulknor, Chris 49          2) 569 Pye, Derek 44              
     3) 3 Alexander, Landon 49          4) 551 Pettes, Alfy 37            
                                   
  3 So Cal Track Club  'B'                              4:31.19   2   4   
     1) 272 Givens, Barry 38            2) 100 Brumwell, Steve 53         
     3) 143 Cleary, Mark 53             4) 676 Solano, Alfonso 52         
 
Event 970  M40-49 4x400m Relay club
==========================================================================
   40-49 USA: R 3:25.04                                                        
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         3:41.13   2   8   
     1) 75 Boda, Francois 47            2) 654 Shute, Marcus 49           
     3) 720 Thomas, Robert 45           4) 158 Cormier, John 43           
                                     
  2 TNT International Racing Club  'A'                  3:59.47   2   6   
     1) 125 Cashdollar, Scott 46        2) 661 Sloan, Kerry 49            
     3) 232 Exantus, Ulrick 45          4) 779 Winder, Leon 47            
  3 Mass Velocity Track Club  'A'                       4:03.20   2   4   
     1) 630 Schoffman, Jim 58           2) 666 *Smith, Ian 53             
     3) 440makino, Shigeki 46          4) 95 Brown, Darin 45             
                                   
 
Event 970  M50-59 4x400m Relay club
=======================================================================
   50-59 USA: R 3:47.32                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                              4:09.99    8   
     1) 233 Fain, William 55            2) 200 DiMassa, David 52          
     3) 170 Crowl, Chip 56              4) 340 Hockersmith, David 55      
                                     
 
Event 970  M60-69 4x400m Relay club
=======================================================================
   60-69 USA: R 4:14.76                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                              4:35.65    8   
     1) 562 Powell, Charles 60          2) 373 *Jones, Eric 69            
     3) 713 Talib, Salih 66             4) 541 Patton, Gary 66            
  2 TNT International Racing Club  'A'                  5:17.57    6   
     1) 159 Cottrell, Stephen 60        2) 522 Nolly, Lawrence 63         
     3) 426 Linner, Bernie 62           4) 261 Frontino, James 62         
  3 Over The Hill TC  'A'                               7:04.87    4   
     1) 57 Biacofsky, John 66           2) 269 Gerson, Jeffrey 64         
     3) 719 Thomas, Norman 62           4) 39 Bartholomew, Charles 72     
                                   
 
Event 980  M30-39 4x200m Relay Club
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  1:37.97   3   8   
     1) 507 Murdock, Daniel 37          2) 727 Thompson, La Roi 32        
     3) 169 Crowell, Matthew 34         4) 516 Nelson, Etroy 38           
                                  
  2 So Cal Track Club  'A'                              1:44.34   3   6   
     1) 515 Nelson, Arthur 42           2) 235 Faulknor, Chris 49         
     3) 272 Givens, Barry 38            4) 551 Pettes, Alfy 37            
               
 
Event 980  M40-49 4x200m Relay Club
==========================================================================
   40-49 USA: R 1:31.05                                                        
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         1:35.88   3   8   
     1) 566 Prince, Eric 42             2) 720 Thomas, Robert 45          
     3) 75 Boda, Francois 47            4) 372 Jones, David 47            
  2 TNT International Racing Club  'A'                  1:44.48   3   6   
     1) 779 Winder, Leon 47             2) 4 Ali, Mohamed 42              
     3) 125 Cashdollar, Scott 46        4) 241 Fields, Clinton 40         
 
Event 980  M50-59 4x200m Relay Club
==========================================================================
   50-59 USA: R 1:41.51                                                        
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                              1:46.47   2   8   
     1) 255 Foster, Robert 50           2) 200 DiMassa, David 52          
     3) 170 Crowl, Chip 56              4) 340 Hockersmith, David 55      
  2 TNT International Racing Club  'A'                  1:49.07   2   6   
     1) 260 Friend, Byron 53            2) 111 Butler, Lovell 52          
     3) 300 Hadrick, John 54            4) 731 Tinsman, Thomas 59         
  3 So Cal Track Club  'B'                              1:57.44   2   4   
     1) 233 Fain, William 55            2) 641 Scott, Robert 56           
     3) 100 Brumwell, Steve 53          4) 676 Solano, Alfonso 52         
                                    
 
Event 980  M60-69 4x200m Relay Club
=======================================================================
   60-69 USA: R 1:45.76                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Houston Elite  'A'                                  1:41.53R   8   
     1) 591 Riddle, Richard 60          2) 6 Allie, Charles 64            
     3) 619 Sanders, Leo 61             4) 152 Collins, Bill 61           
                                     
  2 So Cal Track Club  'A'                              2:02.40    6   
     1) 562 Powell, Charles 60          2) 713 Talib, Salih 66            
     3) 373 *Jones, Eric 69             4) 541 Patton, Gary 66            
                  
  3 TNT International Racing Club  'A'                  2:03.26    4   
     1) 261 Frontino, James 62          2) 426 Linner, Bernie 62          
     3) 159 Cottrell, Stephen 60        4) 522 Nolly, Lawrence 63         
  4 Over The Hill TC  'A'                               3:00.33    3   
     1) 57 Biacofsky, John 66           2) 269 Gerson, Jeffrey 64         
     3) 719 Thomas, Norman 62           4) 439 Madia, Sam 88              
                
 
Event 980  M70-79 4x200m Relay Club
=======================================================================
   70-79 USA: R 2:01.88                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Houston Elite  'A'                                  2:03.45    8   
     1) 763 Whilden, Robert 76          2) 707 Summerlin, Joe 80          
     3) 163 Cozens, Robert 75           4) 422 Lida, Robert 75            
 
Event 980  M80-89 4x200m Relay Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unleash  'A'                                       X3:36.28  
     1) 605 Ross, Charles 89            2) 456 Maxwell, Ralph 92          
     3) 478 Means, John 91              4) 603 Rogers, Orville 94         
 
Event 981  M30-39 4x200m Relay Non Club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Unattached C  'A'                                   1:36.45   2 
     1) 363 Joachim, George 41          2) 297 Griffin, Napoleon 32       
     3) 214 Dussett, Antwon 36          4) 158 Cormier, John 43           
  2 Unattached D  'A'                                   1:39.61   2 
     1) 589 Ricketts, Brian 34          2) 590 Ricketts, Christopher 34   
     3) 593 Riggs, Chester 33           4) 175 Daniels, Dorian 34         
                                    
 
Event 981  M40-49 4x200m Relay Non Club
===================================================================
   40-49 USA: R 1:31.05                                                        
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 East Coast Striders  'A'                            1:41.78   2 
     1) 252 Forrest, Lance 44           2) 367 Johnson, Michael 45        
     3) 440makino, Shigeki 46          4) 535 Padgett, Calvin 43         
  2 Maryland Association  'A'                           1:45.23   2 
     1) 164 Crawford, Garry 58          2) 350 Jackson, Lionel 46         
     3) 377 Jones, Thomas 58            4) 472 McGee, Don 51              
 
Event 981  M50-59 4x200m Relay Non Club
===================================================================
   50-59 USA: R 1:36.80                                                        
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 , Duck, and Hide  'A'                            1:52.42   2 
     1) 66 Bjorkman, Timothy 55         2) 150 Coenen, Steve 56           
     3) 194 Demetrio, Theodore 56       4) 282 Graf, Timothy 55           
 
Event 981  M60-69 4x200m Relay Non Club
================================================================
   60-69 USA: R 1:44.99                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:59.09  
     1) 370 Johnston, Joe 68            2) 418 Leslie, Will 66            
     3) 490 *Mintz, Bruce 65            4) 554 Pierce, Roger 67           
                                     
  2 The Grims  'A'                                      2:08.88  
     1) 67 Black, Ivan 63               2) 349 Iwen, Gene 61              
     3) 499 Moser, Michael 62           4) 801 Olson, Randall 64     

Men's Results | Women's Results


Event 1  W30 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached                7.71    8   
  2 Davis, Arlaina           W33 Unattached                8.20    6   
  3 Coats, Joslyn            W34 Over The Hil              8.47    4   
  4 Davis, Charmaine         W31 TNT Internat              8.57    3   
  5 Lankin, Lorelei          W34 TNT Internat              9.71    2   
 
Event 2  W35 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.86                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cypress, Jill            W39 TNT Internat              8.29    8   
  2 Touya, Kimberly          W35 Unattached                8.59    6   
  3 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley              8.76    4   
  4 Tallmon, Staci           W36 So Cal Track              9.09    3   
 
Event 3  W40 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.78                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Battle, Tracey           W44 Potomac Vall              8.61    8   
  2 West, Nedenia            W43 Unattached                8.75    6   
  3 Greenfield-Webster, Ruth W40 Unattached                8.84    4   
  4 *Edwards, Deaneth        W40 Unattached                8.93  
  4 Kennedy-Johnson, Daphne  W43 Unattached                9.12    3   
  5 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia              9.90    2   
  6 Lockett, Jan             W42 So Cal Track              9.98    1   
 
Event 4  W45 60m 
================================================================
         USA: R  7.89                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Renee         W47 Unattached                8.01Q 
  2 Mulazim, Jamie           W45 Southwest Sp              8.74Q 
  3 Rath, Terri              W48 Athena Track              8.83q 
  4 Kazebee, Kris            W45 Carolinas Tr              9.07q 
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat              9.26q 
  6 Gibson, Dr Koura         W47 Unattached                9.68q 
  7 Carty, Linda             W45 Southwest Sp             10.10q 
 
Event 4  W45 60m 
=======================================================================
         USA: R  7.89                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Henderson, Renee         W47 Unattached                8.01    8   
  2 Mulazim, Jamie           W45 Southwest Sp              8.74    6   
  3 Rath, Terri              W48 Athena Track              8.83    4   
  4 Kazebee, Kris            W45 Carolinas Tr              9.07    3   
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat              9.26    2   
  6 Gibson, Dr Koura         W47 Unattached                9.68    1   
  7 Carty, Linda             W45 Southwest Sp             10.10  
 
Event 5  W50 60m 
===================================================================
         USA: R  8.05                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Upshaw, Joy              W51 Unattached                8.41Q  1 
  2 De Witt, La Vonda        W52 Atlanta Trac              9.11Q  2 
  3 Slaughter, Jacklyn       W50 Unattached                9.44Q  2 
  4 McCoy, Belinda           W51 Over The Hil              9.54Q  1 
  5 Gooch, Cherylyn          W54 Unattached                9.45q  2 
  6 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit              9.57q  1 
  7 Ossie, Janet             W53 Unattached                9.63q  1 
  8 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life               9.83q  2 
  9 Arnold, Linda            W50 Unattached                9.92   2 
 10 Nealy   MS, Angela J     W51 Unattached               10.00   2 
 11 Hammond, Lulu            W52 Waterloo Tra             10.08   1 
 12 Jones, Jennifer          W51 Unattached               10.36   1 
 13 Tefft, Jan               W53 So Cal Track             11.27   2 
 14 Bryant, Marion           W51 Unattached               11.78   2 
 
Event 5  W50 60m 
=======================================================================
         USA: R  8.05                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Upshaw, Joy              W51 Unattached                8.34    8   
  2 De Witt, La Vonda        W52 Atlanta Trac              9.05    6   
  3 Slaughter, Jacklyn       W50 Unattached                9.32    4   
  4 Gooch, Cherylyn          W54 Unattached                9.51    3   
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit              9.53    2   
  6 McCoy, Belinda           W51 Over The Hil              9.60    1   
  7 Ossie, Janet             W53 Unattached                9.87  
  8 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life               9.94  
 
Event 6  W55 60m 
=======================================================================
      55 USA: R  8.59                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodward, Loretta        W57 Atlanta Trac              8.97    8   
  2 Hanscom, Rita            W57 SC Striders               9.20    6   
  3 Barnes, Jane             W59 Unattached                9.34    4   
  4 Griffin, Jean            W56 Philadelphia              9.77    3   
  5 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              10.08    2   
  6 Allen, Lois              W55 Boise River              11.25    1   
  7 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               13.77  
 
Event 7  W60 60m 
=======================================================================
         USA: R  8.87                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Brenda         W62 SC Striders               9.23    8   
  2 *Trott, Rhona            W63 Canada                    9.99  
  2 Davis, Christine         W64 Unattached               10.21    6   
  3 Stiles, Debbie           W63 Unattached               11.05    4   
 
Event 8  W65 60m 
=======================================================================
         USA: R  9.03                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit              9.20    8   
  2 Rue, Saundra             W65 Unattached                9.64    6   
  3 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             10.47    4   
  4 Robinson, Mary           W69 Unattached               11.00    3   
  5 Primmer, Cathy           W68 Unattached               12.89    2   
 
Event 10  W70 60m 
=======================================================================
         USA: R  9.21                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders               9.37    8   
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track             10.55    6   
  3 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             11.78    4   
  4 Simpson, Jane            W70 Golden West              12.78    3   
 
Event 11  W75 60m 
=======================================================================
      75 USA: R 10.97                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   10.11  
 -- Donley, Christel         W77 Unattached                 DNF  
 
Event 21  W30 200m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Charmaine         W31 TNT Internat             29.36    8   
 
Event 21  W35 200m 
=======================================================================
      35 USA: R 25.04                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Readinger, Danelle       W36 Unattached               27.99    8   
  2 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             28.84    6   
  3 Tallmon, Staci           W36 So Cal Track             32.07    4   
 
Event 23  W40 200m 
=======================================================================
         USA: R 25.34                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daley, Lisa              W42 Central Park             26.65    8   
  2 *Awidi, Lillian          W44 Uganda                   28.60  
  2 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track             29.20    6   
  3 West, Nedenia            W43 Unattached               29.96    4   
  5 *Edwards, Deaneth        W40 Unattached               30.15  
  4 Lockett, Jan             W42 So Cal Track             32.93    3   
 
Event 24  W45 200m 
=======================================================================
         USA: R 25.47                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, Renee         W47 Unattached               25.94    8   
  2 Mulazim, Jamie           W45 Southwest Sp             28.83    6   
  3 Roux, Maryline           W45 Athena Track             29.12    4   
  4 Kazebee, Kris            W45 Carolinas Tr             30.23    3   
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             32.15    2   
 -- Rath, Terri              W48 Athena Track                DQ  
 
Event 25  W50 200m 
===================================================================
         USA: R 26.24                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Upshaw, Joy              W51 Unattached               27.65Q  1 
  2 De Witt, La Vonda        W52 Atlanta Trac             30.27Q  2 
  3 Gooch, Cherylyn          W54 Unattached               31.14q  2 
  4 Slaughter, Jacklyn       W50 Unattached               31.18q  1 
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             32.24q  2 
  6 McCoy, Belinda           W51 Over The Hil             32.34q  1 
  7 Hammond, Lulu            W52 Waterloo Tra             33.49   2 
  8 Arnold, Linda            W50 Unattached               33.56   2 
  9 Ossie, Janet             W53 Unattached               34.25   1 
 10 Tefft, Jan               W53 So Cal Track             38.44   1 
 
Event 25  W50 200m 
=======================================================================
         USA: R 26.24                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Upshaw, Joy              W51 Unattached               26.98    8   
  2 De Witt, La Vonda        W52 Atlanta Trac             29.42    6   
  3 Slaughter, Jacklyn       W50 Unattached               30.69    4   
  4 Gooch, Cherylyn          W54 Unattached               31.33    3   
  5 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             31.96    2   
  6 McCoy, Belinda           W51 Over The Hil             33.05    1   
 
Event 26  W55 200m 
===================================================================
         USA: R 27.81                                                          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woodward, Loretta        W57 Atlanta Trac             30.61Q  1 
  2 Dickson-Taylor, Paula    W58 Unattached               32.72Q  2 
  3 Griffin, Jean            W56 Philadelphia             32.85Q  2 
  4 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             33.23Q  1 
  5 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              33.47q  1 
  6 Allen, Lois              W55 Boise River              35.77q  1 
  7 Lutz, Martha             W55 Unattached               39.55   2 
 
Event 26  W55 200m 
=======================================================================
         USA: R 27.81                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Woodward, Loretta        W57 Atlanta Trac             30.35    8   
  2 Dickson-Taylor, Paula    W58 Unattached               32.42    6   
  3 Griffin, Jean            W56 Philadelphia             32.68    4   
  4 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             32.99    3   
  5 Bowman, Jeanne           W59 SC Striders              33.21    2   
  6 Allen, Lois              W55 Boise River              37.00    1   
 
Event 27  W60 200m 
=======================================================================
         USA: R 28.94                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Brenda         W62 SC Striders              32.40    8   
  2 *Trott, Rhona            W63 Canada                   33.91  
  2 Davis, Christine         W64 Unattached               36.60    6   
  3 Stiles, Debbie           W63 Unattached               37.30    4   
 
Event 28  W65 200m 
=======================================================================
         USA: R 30.63                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             31.09    8   
  2 Rue, Saundra             W65 Unattached               33.49    6   
  3 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             35.89    4   
  4 Robinson, Mary           W69 Unattached               37.91    3   
 
Event 29  W70 200m 
=======================================================================
         USA: R 32.31                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders              31.86R   8   
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track             36.80    6   
  3 Simpson, Jane            W70 Golden West              45.41    4   
 
Event 30  W75 200m 
=======================================================================
      75 USA: R 36.80                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   34.53  
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac             36.53R   8   
 
Event 41  W30 400m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Arlaina           W33 Unattached             1:03.35    8   
 
Event 41  W35 400m 
=======================================================================
      35 USA: R 56.46                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cypress, Jill            W39 TNT Internat           1:02.48    8   
  2 Readinger, Danelle       W36 Unattached             1:07.30    6   
  3 Manns, DaBeth            W35 TNT Internat           1:42.82    4   
 
Event 43  W40 400m 
=======================================================================
         USA: R 57.40                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Charmaine       W44 Athena Track             59.69    8   
  2 Ballou, Terry            W44 Central Park           1:01.43    6   
  3 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           1:04.54    4   
  4 Lockett, Jan             W42 So Cal Track           1:11.95    3   
 
Event 44  W45 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:00.59                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roux, Maryline           W45 Athena Track           1:05.25    8   
  2 Pomeroy, Diane           W46 Mass Velocit           1:06.11    6   
  3 Kazebee, Kris            W45 Carolinas Tr           1:07.43    4   
  4 Andel, Ellen             W45 Unattached             1:10.58    3   
  5 Nowakowski, Amanda       W47 Christ Life            1:12.00    2   
 
Event 45  W50 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:02.82                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hayden, Julie            W52 Athena Track           1:08.85    8   
  2 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           1:10.18    6   
  3 Haubrich, Kathy          W52 Athena Track           1:10.22    4   
  4 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit           1:12.50    3   
  5 Kuhnly, Gail             W50 Christ Life            1:15.91    2   
  6 Pratt, Carol             W52 Unattached             1:21.64    1   
 
Event 46  W55 400m 
=======================================================================
         USA: R 1:07.39                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dickson-Taylor, Paula    W58 Unattached             1:13.63    8   
  2 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           1:14.19    6   
  3 Funk, Leandra            W56 Unattached             1:14.41    4   
  4 Allen, Lois              W55 Boise River            1:19.16    3   
  5 Lutz, Martha             W55 Unattached             1:36.45    2   
 
Event 47  W60 400m 
=======================================================================
      60 USA: R 1:08.34                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W60 Unattached             1:15.35    8   
 
Event 47  W65 400m 
=======================================================================
      65 USA: R 1:11.89                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Mary           W69 Unattached             1:30.50    8   
 
Event 51  W70 400m 
=======================================================================
      70 USA: R 1:20.57                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           1:29.12    8   
  2 Simpson, Jane            W70 Golden West            1:55.14    6   
 
Event 51  W75 400m 
=======================================================================
      75 USA: R 1:27.58                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac           1:21.28R   8   
 
Event 60  W35 800m 
=======================================================================
      35 USA: R 2:06.62                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Latashia            W39 Unattached             2:32.81    8   
  2 Cane, Debra              W36 Unattached             2:47.25    6   
 
Event 60  W40 800m 
=======================================================================
      40 USA: R 2:05.75                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballou, Terry            W44 Central Park           2:21.82    8   
  2 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           2:23.34    6   
  3 Roberts, Charmaine       W44 Athena Track           2:23.99    4   
  4 Becker, Sharon M         W41 Playmakers E           2:30.66    3   
 
Event 62  W45 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:14.38                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pomeroy, Diane           W46 Mass Velocit           2:33.19    8   
  2 Vincent, Christine       W48 Playmakers E           2:35.64    6   
  3 Williams, Shemayne       W49 Unattached             2:47.53    4   
  4 Golemme, Leslie          W47 Liberty Athl           2:49.00    3   
  5 Nowakowski, Amanda       W47 Christ Life            2:50.29    2   
  6 Thompson, Dawn           W45 Unattached             2:52.65    1   
 
Event 63  W50 800m 
=======================================================================
         USA: R 2:26.69                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track           2:28.60    8   
  2 Cassel, Terri            W50 Athena Track           2:32.38    6   
  3 Hayden, Julie            W52 Athena Track           2:33.25    4   
  4 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           2:41.00    3   
  5 Haubrich, Kathy          W52 Athena Track           2:46.05    2   
 
Event 64  W55 800m 
=======================================================================
      55 USA: R 2:31.73                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           2:49.38    8   
  2 Glassman, Wendi          W56 Athena Track           2:49.60    6   
  3 Feltz, Deborah           W59 Playmakers E           2:56.27    4   
  4 Dickson-Taylor, Paula    W58 Unattached             3:05.05    3   
  5 Mullis Dubow, Trenice    W58 Atlanta Trac           3:43.14    2   
 
Event 64  W60 800m 
=======================================================================
      60 USA: R 2:44.22                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W60 Unattached             2:53.98    8   
 
Event 66  W65 800m 
=======================================================================
      65 USA: R 2:52.49                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelen, Ruth             W67 Playmakers E           3:15.59    8   
 
Event 66  W70 800m 
=======================================================================
      70 USA: R 3:09.74                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wills, Bev               W70 Waterloo Tra           3:16.03    8   
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           4:32.07    6   
 
Event 66  W75 800m 
=======================================================================
      75 USA: R 3:46.79                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac           3:18.48R   8   
 
Event 82  W30 1 Mile 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eagleman, Andrea         W31 Unattached             6:06.88    8   
 
Event 82  W35 1 Mile 
=======================================================================
      35 USA: R 4:48.52                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Key, Latashia            W39 Unattached             5:41.14    8   
 
Event 82  W40 1 Mile 
=======================================================================
      40 USA: R 4:47.26                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track           5:23.96    8   
  2 Becker, Sharon M         W41 Playmakers E           5:43.00    6   
  3 Lockett, Jan             W42 So Cal Track           6:08.50    4   
 
Event 82  W45 1 Mile 
=======================================================================
      45 USA: R 5:04.02                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vincent, Christine       W48 Playmakers E           5:40.45    8   
  2 Miller, Sheryl           W48 Houston Elit           5:40.87    6   
  3 Golemme, Leslie          W47 Liberty Athl           6:08.96    4   
 
Event 84  W50 1 Mile 
=======================================================================
      50 USA: R 5:08.65                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track           5:46.35    8   
  2 Bellaire, Cheryl         W53 Athena Track           6:02.38    6   
  3 Butler, Lisa             W50 Genesee Vall           6:03.67    4   
  4 Lundin, Katherine        W53 Hartford Tra           6:28.96    3   
  5 Pratt, Carol             W52 Unattached             6:47.17    2   
  6 Tefft, Jan               W53 So Cal Track           6:54.71    1   
 
Event 84  W55 1 Mile 
=======================================================================
      55 USA: R 5:19.87                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track           6:07.97    8   
  2 Glassman, Wendi          W56 Athena Track           6:29.59    6   
  3 Funk, Leandra            W56 Unattached             6:33.14    4   
  4 Feltz, Deborah           W59 Playmakers E           6:38.67    3   
  5 Mullis Dubow, Trenice    W58 Atlanta Trac           7:55.22    2   
  6 Lutz, Martha             W55 Unattached             8:11.87    1   
 
Event 86  W60 1 Mile 
=======================================================================
      60 USA: R 6:02.49                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W60 Unattached             6:22.37    8   
 
Event 86  W65 1 Mile 
=======================================================================
      65 USA: R 6:16.26                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelen, Ruth             W67 Playmakers E           7:22.68    8   
 
Event 86  W70 1 Mile 
=======================================================================
      70 USA: R 7:04.15                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wills, Bev               W70 Waterloo Tra           7:28.80    8   
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track           9:47.86    6   
 
Event 86  W75 1 Mile 
=======================================================================
      75 USA: R 8:21.50                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W75 Atlanta Trac           7:13.51R   8   
  2 Harada, Mary             W76 Liberty Athl           8:52.65    6   
 
Event 101  W30 3000m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eagleman, Andrea         W31 Unattached            12:17.77    8   
 
Event 101  W35 3000m 
=======================================================================
      35 USA: R 9:34.08                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cane, Debra              W36 Unattached            12:18.33    8   
 
Event 101  W40 3000m 
=======================================================================
      40 USA: R 9:51.60                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan, Lisa               W42 So Cal Track          10:50.97    8   
  2 Lockett, Jan             W42 So Cal Track          12:04.91    6   
 
Event 101  W45 3000m 
=======================================================================
      45 USA: R 10:02.55                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Sheryl           W48 Houston Elit          11:39.93    8   
  2 Golemme, Leslie          W47 Liberty Athl          12:39.67    6   
  3 Timmer, Stephanie        W45 Unattached            14:34.81    4   
 
Event 101  W50 3000m 
=======================================================================
      50 USA: R 10:22.68                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Lisa             W50 Genesee Vall          11:58.84    8   
  2 Lundin, Katherine        W53 Hartford Tra          12:27.15    6   
  3 Lowell, Debra            W52 Unattached            12:29.71    4   
  4 Tefft, Jan               W53 So Cal Track          13:12.74    3   
 
Event 104  W55 3000m 
=======================================================================
      55 USA: R 10:35.76                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Debbie              W55 So Cal Track          12:29.19    8   
  2 Mullis Dubow, Trenice    W58 Atlanta Trac          15:24.58    6   
 
Event 104  W60 3000m 
=======================================================================
      60 USA: R 11:49.41                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W60 Unattached            12:45.35    8   
  2 *Bowler, Karen           W62 Great Britain         13:53.13    6   
 
Event 104  W70 3000m 
=======================================================================
      70 USA: R 14:07.09                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Everson, Ruth            W74 Unattached            17:18.68    8   
  2 Solwazi, Kemisole        W72 So Cal Track          18:48.79    6   
 
Event 104  W75 3000m 
=======================================================================
      75 USA: R 15:43.66                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harada, Mary             W76 Liberty Athl          17:11.18    8   
 
Event 141  W35 60m Hurdles
=======================================================================
      35 USA: R  7.74                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                 9.48  
  1 Readinger, Danelle       W36 Unattached               11.06    8   
 
Event 142  W40 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  7.86                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                    9.83  
  1 Stephan, Lizanne         W44 TNT Internat             11.25    8   
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             12.08    6   
  3 Thompson, Dyan           W44 Unattached               15.01    4   
 
Event 143  W45 60m Hurdles
=======================================================================
         USA: R  9.09                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andel, Ellen             W45 Unattached               10.83    8   
  2 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             11.37    6   
  3 Gibson, Dr Koura         W47 Unattached               11.67    4   
 
Event 145  W50 60m Hurdles
=======================================================================
      50 USA: R  9.38                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Upshaw, Joy              W51 Unattached                9.86    8   
  2 Arnold, Linda            W50 Unattached               11.82    6   
  3 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             14.15    4   
 
Event 145  W55 60m Hurdles
=======================================================================
      55 USA: R  9.84                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanscom, Rita            W57 SC Striders              10.83    8   
  2 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             13.00    6   
  3 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             22.83    4   
 
Event 147  W60 60m Hurdles
=======================================================================
      60 USA: R 10.04                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Trott, Rhona            W63 Canada                   12.10  
 
Event 147  W65 60m Hurdles
=======================================================================
      65 USA: R 11.03                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             11.15    8   
 
Event 147  W70 60m Hurdles
=======================================================================
      70 USA: R 12.83                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West              22.36    8   
 
Event 201  W30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lankin, Lorelei          W34 TNT Internat             4.09m   13-05.00   8   
 
Event 201  W35 Long Jump
=================================================================================
      35 USA: R 6.16m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                5.34m   17-06.25 
  1 Cypress, Jill            W39 TNT Internat             4.99m   16-04.50   8   
  2 Touya, Kimberly          W35 Unattached               4.49m   14-08.75   6   
  3 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             4.27m   14-00.25   4   
  4 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             4.25m   13-11.50   3   
 
Event 201  W40 Long Jump
=================================================================================
      40 USA: R 5.61m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Battle, Tracey           W44 Potomac Vall             4.79m   15-08.75   8   
  2 Thompson, Dyan           W44 Unattached               3.68m   12-01.00   6   
  3 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             3.23m   10-07.25   4   
 
Event 201  W45 Long Jump
=================================================================================
      45 USA: R 5.75m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             3.49m   11-05.50   8   
 -- Carty, Linda             W45 Southwest Sp              FOUL            
 
Event 207  W50 Long Jump
=================================================================================
      50 USA: R 5.45m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             3.61m   11-10.25   8   
  2 Ossie, Janet             W53 Unattached               3.53m   11-07.00   6   
  3 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             3.13m   10-03.25   4   
  4 Tefft, Jan               W53 So Cal Track             2.99m    9-09.75   3   
 
Event 207  W55 Long Jump
=================================================================================
      55 USA: R 4.79m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W57 SC Striders              4.51m   14-09.75   8   
  2 Barnes, Jane             W59 Unattached               3.44m   11-03.50   6   
  3 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             2.38m    7-09.75   4   
 
Event 208  W60 Long Jump
=================================================================================
      60 USA: R 4.44m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowery, Linda            W60 Atlanta Trac             3.72m   12-02.50   8   
  2 Matthews, Brenda         W62 SC Striders              3.68m   12-01.00   6   
  3 Schaub, Mary             W64 Unattached               1.73m    5-08.25   4   
 
Event 208  W65 Long Jump
=================================================================================
      65 USA: R 4.16m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             4.22mR  13-10.25   8   
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             3.86m   12-08.00   6   
 
Event 208  W70 Long Jump
=================================================================================
      70 USA: R 3.60m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             2.36m    7-09.00   8   
  2 Simpson, Jane            W70 Golden West              2.13m    7-00.00   6   
 
Event 208  W75 Long Jump
=================================================================================
      75 USA: R 3.26m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   3.30m   10-10.00 
  1 Donley, Christel         W77 Unattached               2.31m    7-07.00   8   
 
Event 221  W35 Triple Jump
=================================================================================
      35 USA: R 11.15m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina               11.48m   37-08.00 
  1 Cypress, Jill            W39 TNT Internat            11.10m   36-05.00   8   
  2 Touya, Kimberly          W35 Unattached              10.26m   33-08.00   6   
  3 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             8.43m   27-08.00   4   
  5 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             8.18m   26-10.00   3   
 
Event 221  W40 Triple Jump
=================================================================================
      40 USA: R 11.80m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Greenfield-Webster, Ruth W40 Unattached              10.63m   34-10.50   8   
  2 Battle, Tracey           W44 Potomac Vall             9.80m   32-02.00   6   
 
Event 221  W45 Triple Jump
=================================================================================
      45 USA: R 10.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gibson, Dr Koura         W47 Unattached               7.78m   25-06.25   8   
  2 Thompson, Dawn           W45 Unattached               7.11m   23-04.00   6   
 
Event 221  W50 Triple Jump
=================================================================================
      50 USA: R 10.49m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tefft, Jan               W53 So Cal Track             6.80m   22-03.75   8   
  2 Ossie, Janet             W53 Unattached               6.52m   21-04.75   6   
 
Event 224  W55 Triple Jump
=================================================================================
      55 USA: R 9.33m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             5.06m   16-07.25   8   
  2 Lee, Debbie              W55 So Cal Track             4.47m   14-08.00   6   
 
Event 224  W60 Triple Jump
=================================================================================
      60 USA: R 9.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowery, Linda            W60 Atlanta Trac             7.94m   26-00.75   8   
  2 Bishop, Catherine        W62 Unattached               4.46m   14-07.75   6   
 
Event 224  W65 Triple Jump
=================================================================================
      65 USA: R 8.12m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             8.52mR  27-11.50   8   
 
Event 224  W70 Triple Jump
=================================================================================
      70 USA: R 7.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             5.57m   18-03.25   8   
  2 Simpson, Jane            W70 Golden West              5.11m   16-09.25   6   
 
Event 224  W75 Triple Jump
=================================================================================
      75 USA: R 7.35m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   7.16m   23-06.00 
  1 Donley, Christel         W77 Unattached               6.00m   19-08.25   8   
 
Event 241  W35 High Jump
=================================================================================
      35 USA: R 1.84m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                1.69m    5-06.50 
  1 Readinger, Danelle       W36 Unattached               1.32m    4-04.00   8   
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             1.28m    4-02.25   6   
 
Event 241  W40 High Jump
=================================================================================
      40 USA: R 1.68m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nieder, Stacey           W42 Unattached               1.64m    5-04.50   8   
  2 *McFall, Kristin         W41 Sweden                   1.48m    4-10.25 
  2 Berra, Melanie           W43 Unattached               1.40m    4-07.00   6   
  3 Thompson, Dyan           W44 Unattached               1.28m    4-02.25   4   
 
Event 241  W45 High Jump
=================================================================================
      45 USA: R 1.58m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             1.12m    3-08.00   8   
 
Event 241  W50 High Jump
=================================================================================
      50 USA: R 1.53m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             1.12m    3-08.00   8   
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             1.08m    3-06.50   6   
 
Event 241  W55 High Jump
=================================================================================
      55 USA: R 1.46m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W57 SC Striders              1.36m    4-05.50   8   
  2 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             1.28m    4-02.25   6   
  3 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             0.92m    3-00.25   4   
 
Event 244  W60 High Jump
=================================================================================
      60 USA: R 1.38m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schaub, Mary             W64 Unattached               1.00m    3-03.25   8   
  2 Bishop, Catherine        W62 Unattached               0.92m    3-00.25   6   
 
Event 244  W65 High Jump
=================================================================================
      65 USA: R 1.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             1.16m    3-09.50   8   
  2 Douglass, Linda          W67 Houston Elit             1.12m    3-08.00   6   
  3 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.12m    3-08.00   4   
  4 Primmer, Cathy           W68 Unattached               0.96m    3-01.75   3   
 
Event 244  W70 High Jump
=================================================================================
      70 USA: R 1.29m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bergen, Kathy            W72 SC Striders              1.20m    3-11.25   8   
  2 Simpson, Jane            W70 Golden West              1.00m    3-03.25   6   
  3 Carter, Ann              W70 Atlanta Trac             0.96m    3-01.75   4   
 
Event 244  W75 High Jump
=================================================================================
      75 USA: R 1.12m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   1.10m    3-07.25 
  1 Donley, Christel         W77 Unattached               1.00m    3-03.25   8   
 
Event 261  W45 Pole Vault
=================================================================================
      45 USA: R 3.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rieger, Karen            W48 Unattached               2.10m    6-10.75   8   
 
Event 261  W50 Pole Vault
=================================================================================
      50 USA: R 3.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Babits, Brenda           W51 Vault High A             2.30m    7-06.50   8   
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             1.60m    5-03.00   6   
 
Event 261  W55 Pole Vault
=================================================================================
      55 USA: R 2.98m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W57 SC Striders              2.70m    8-10.25   8   
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             1.00m    3-03.25   6   
 
Event 261  W60 Pole Vault
=================================================================================
      60 USA: R 3.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnston, Janet          W64 Florida Athl             1.50m    4-11.00   8   
 
Event 261  W65 Pole Vault
=================================================================================
      65 USA: R 2.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             2.50m    8-02.50   8   
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.80m    5-10.75   6   
 
Event 322  W30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Charmaine         W31 TNT Internat             7.33m   24-00.75   8   
 
Event 322  W35 Shot Put
=================================================================================
      35 USA: R 12.91m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Myers, Vandora           W35 TNT Internat             7.75m   25-05.25   8   
  2 Dierauer, Isabelle       W39 Miami Valley             7.08m   23-02.75   6   
  3 Tallmon, Staci           W36 So Cal Track             6.49m   21-03.50   4   
 
Event 322  W40 Shot Put
=================================================================================
      40 USA: R 14.68m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                   9.66m   31-08.50 
  1 Butts, Linda             W42 TNT Internat             8.43m   27-08.00   8   
  2 Stephan, Lizanne         W44 TNT Internat             8.38m   27-06.00   6   
  3 Thompson, Dyan           W44 Unattached               7.37m   24-02.25   4   
 
Event 322  W45 Shot Put
=================================================================================
      45 USA: R 13.17m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baldwin, Gerri           W46 Unattached               9.68m   31-09.25   8   
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached               9.26m   30-04.75   6   
  3 Scanlon, Heather         W49 Philadelphia             7.62m   25-00.00   4   
  4 Lanier, Gina             W46 TNT Internat             7.23m   23-08.75   3   
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             6.62m   21-08.75   2   
 
Event 326  W50 Shot Put
=================================================================================
      50 USA: R 12.66m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanson, Robin            W50 Unattached               8.27m   27-01.75   8   
  2 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             8.13m   26-08.25   6   
  3 Ecklund, Deborah         W52 Unattached               5.77m   18-11.25   4   
 
Event 326  W55 Shot Put
=================================================================================
      55 USA: R 11.88m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            11.57m   37-11.50   8   
  2 Welding, Ruth            W56 Midwest Mast            10.55m   34-07.50   6   
  3 Barnes, Jane             W59 Unattached               8.85m   29-00.50   4   
  4 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac             8.75m   28-08.50   3   
  5 Hallen, Susan            W55 Unattached               8.68m   28-05.75   2   
  6 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             8.27m   27-01.75   1   
  7 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             5.60m   18-04.50 
  8 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               5.41m   17-09.00 
 
Event 328  W60 Shot Put
=================================================================================
      60 USA: R 11.16m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and             9.65m   31-08.00   8   
  2 Hartzler, Mary           W62 Unattached               9.39m   30-09.75   6   
  3 Stratton, Joan           W60 Unattached               9.30m   30-06.25   4   
  4 Matthews, Brenda         W62 SC Striders              8.76m   28-09.00   3   
  5 *Trott, Rhona            W63 Canada                   7.44m   24-05.00 
  6 Bishop, Catherine        W62 Unattached               6.76m   22-02.25   2   
  7 Schaub, Mary             W64 Unattached               6.37m   20-10.75   1   
 
Event 328  W65 Shot Put
=================================================================================
      65 USA: R 9.17m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Platis, Mary Lou         W66 Unattached               6.85m   22-05.75   8   
  2 Robinson, Mary           W69 Unattached               6.34m   20-09.75   6   
 
Event 328  W70 Shot Put
=================================================================================
      70 USA: R 8.25m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W72 Throw1deep C             6.71m   22-00.25   8   
  2 Katz, Roslyn             W70 Unattached               5.71m   18-09.00   6   
 
Event 330  W75 Shot Put
=================================================================================
         USA: R 8.49m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W77 Unattached               8.30m   27-02.75   8   
  2 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   7.71m   25-03.50 
  2 Schultz, Tomasa          W75 So Cal Track             5.81m   19-00.75   6   
 
Event 332  W30 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Charmaine         W31 TNT Internat             6.06m   19-10.75   8   
 
Event 332  W35 Weight Throw
=================================================================================
      35 USA: R 13.63m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Myers, Vandora           W35 TNT Internat             7.81m   25-07.50   8   
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             7.67m   25-02.00   6   
 
Event 332  W40 Weight Throw
=================================================================================
      40 USA: R 17.12m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butts, Linda             W42 TNT Internat             8.35m   27-04.75   8   
  2 Stephan, Lizanne         W44 TNT Internat             6.04m   19-09.75   6   
 
Event 332  W45 Weight Throw
=================================================================================
      45 USA: R 16.28m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baldwin, Gerri           W46 Unattached               9.83m   32-03.00   8   
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached               9.06m   29-08.75   6   
  3 Lanier, Gina             W46 TNT Internat             8.11m   26-07.25   4   
  4 Scanlon, Heather         W49 Philadelphia             7.03m   23-00.75   3   
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             5.67m   18-07.25   2   
 
Event 334  W50 Weight Throw
=================================================================================
      50 USA: R 16.68m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanson, Robin            W50 Unattached               8.75m   28-08.50   8   
  2 Ecklund, Deborah         W52 Unattached               6.15m   20-02.25   6   
  3 Loyd, Susan              W54 Mass Velocit             4.83m   15-10.25   4   
 
Event 334  W55 Weight Throw
=================================================================================
      55 USA: R 14.99m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra            14.02m   46-00.00   8   
  2 Welding, Ruth            W56 Midwest Mast            12.84m   42-01.50   6   
  3 Hallen, Susan            W55 Unattached              10.07m   33-00.50   4   
  4 Clark, Clovis            W56 Atlanta Trac             9.69m   31-09.50   3   
  5 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             9.23m   30-03.50   2   
  6 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             6.67m   21-10.75   1   
  7 O'Brien, Sandra          W58 Unattached               4.59m   15-00.75 
 
Event 336  W60 Weight Throw
=================================================================================
      60 USA: R 16.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            16.14m   52-11.50   8   
  2 Hartzler, Mary           W62 Unattached              13.02m   42-08.75   6   
  3 Stratton, Joan           W60 Unattached              12.01m   39-05.00   4   
  4 *Trott, Rhona            W63 Canada                  10.43m   34-02.75 
  4 Bishop, Catherine        W62 Unattached               6.92m   22-08.50   3   
 
Event 336  W70 Weight Throw
=================================================================================
      70 USA: R 12.30m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W72 Throw1deep C            10.26m   33-08.00   8   
  2 Katz, Roslyn             W70 Unattached               8.69m   28-06.25   6   
 
Event 336  W75 Weight Throw
=================================================================================
      75 USA: R 10.88m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schultz, Tomasa          W75 So Cal Track             6.40m   21-00.00   8   
 
Event 341  W30 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Charmaine         W31 TNT Internat             4.23m   13-10.50   8   
 
Event 341  W35 Super Weight
=================================================================================
      35 USA: R 8.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Myers, Vandora           W35 TNT Internat             5.43m   17-09.75   8   
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             5.03m   16-06.00   6   
 
Event 341  W40 Super Weight
=================================================================================
      40 USA: R 10.79m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butts, Linda             W42 TNT Internat             5.46m   17-11.00   8   
  2 Stephan, Lizanne         W44 TNT Internat             4.23m   13-10.50   6   
 
Event 341  W45 Super Weight
=================================================================================
      45 USA: R 10.52m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baldwin, Gerri           W46 Unattached               6.72m   22-00.75   8 
  2 Timmer, Stephanie        W45 Unattached               5.91m   19-04.75   6  
  3 Lanier, Gina             W46 TNT Internat             5.24m   17-02.25   4  
  4 Scanlon, Heather         W49 Philadelphia             4.57m   15-00.00   3 
  5 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             4.16m   13-07.75   2   
 
Event 342  W50 Super Weight
=================================================================================
      50 USA: R 11.72m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanson, Robin            W50 Unattached               6.74m   22-01.50   8   
  2 Ecklund, Deborah         W52 Unattached               4.13m   13-06.75   6   
 
Event 342  W55 Super Weight
=================================================================================
      55 USA: R 11.21m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Finsrud, Carol           W55 Waterloo Tra             9.92m   32-06.50   8   
  2 Welding, Ruth            W56 Midwest Mast             8.65m   28-04.50   6   
  3 Hallen, Susan            W55 Unattached               7.09m   23-03.25   4   
  4 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             5.50m   18-00.50   3   
  5 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             4.66m   15-03.50   2   
 
Event 348  W60 Super Weight
=================================================================================
      60 USA: R 10.74m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W63 Throwing and            11.42mR  37-05.75   8   
  2 Hartzler, Mary           W62 Unattached               9.32m   30-07.00   6   
  3 Stratton, Joan           W60 Unattached               8.13m   26-08.25   4   
  4 Bishop, Catherine        W62 Unattached               5.26m   17-03.25   3   
 
Event 348  W70 Super Weight
=================================================================================
      70 USA: R 8.99m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W72 Throw1deep C             6.59m   21-07.50   8   
  2 Katz, Roslyn             W70 Unattached               4.75m   15-07.00   6   
 
Event 348  W75 Super Weight
=================================================================================
      75 USA: R 8.25m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schultz, Tomasa          W75 So Cal Track             4.26m   13-11.75   8   
 
Event 401  W35 3000m Race Walk
=======================================================================
      35 USA: R 12:36.76                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cobb, Jill               W37 Miami Valley          14:14.42    8   
  2 Manns, DaBeth            W35 TNT Internat          20:28.27    6   
 
Event 401  W40 3000m Race Walk
=======================================================================
      40 USA: R 12:45.05                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graves, Erika            W42 Miami Valley          19:16.62    8   
 
Event 401  W45 3000m Race Walk
=======================================================================
      45 USA: R 13:08.40                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Terry, Joan              W48 Unattached            15:03.70    8   
 
Event 401  W55 3000m Race Walk
=======================================================================
      55 USA: R 16:22.41                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Topham, Debbie           W59 Pegasus A.C.          17:21.98    8   
  2 Tracy, Lynn              W59 Parkside Ath          17:27.18    6   
  3 DeNoon, Sandra           W56 Florida Athl          18:36.71    4   
 -- Michal, Janet            W57 Unattached                 DNF  
 
Event 401  W60 3000m Race Walk
=======================================================================
      60 USA: R 17:15.24                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martino, Marianne        W61 High Altitud          17:32.70    8   
  2 Mayfield, Cathy          W60 Pegasus A.C.          18:56.70    6   
 
Event 401  W65 3000m Race Walk
=======================================================================
      65 USA: R 17:46.25                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Geer, Panseluta          W65 Shore Athlet          19:39.36    8   
 
Event 401  W70 3000m Race Walk
=======================================================================
      70 USA: R 19:08.86                                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Higbie, Janet            W70 Unattached            20:04.77    8   
 
Event 441  W30 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached                2034    8   
 
Event 441  W35 Pentathlon
=======================================================================
      35 USA: R  2266                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                 3291        
  1 Readinger, Danelle       W36 Unattached                2446R       
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat              1861    8   
  3 Anderson, Melissa        W39 Super Star S              1478    6   
 
Event 441  W40 Pentathlon
=======================================================================
      40 USA: R  3204                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                    3130        
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia              1280    8   
 
Event 441  W45 Pentathlon
=======================================================================
      45 USA: R  3930                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat              2072    8   
 
Event 441  W50 Pentathlon
=======================================================================
      50 USA: R  4028                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat              1909    8   
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat              1687    6   
 
Event 441  W55 Pentathlon
=======================================================================
      55 USA: R  4502                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat              2649    8   
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac               778    6   
 
Event 441  W65 Pentathlon
=======================================================================
      65 USA: R  4031                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit              4670R   8   
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit              2459    6   
 
Event 441  W70 Pentathlon
=======================================================================
      70 USA: R  3642                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West               1646    7   
 
Event 441  W75 Pentathlon
=======================================================================
      75 USA: R  3643                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                    4494    7   
 
Event 441  W30 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               11.65     435
 
Event 441  W35 60m Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                 9.48     879
  2 Readinger, Danelle       W36 Unattached               10.84     629
  3 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             12.36     395
  4 Anderson, Melissa        W39 Super Star S             12.81     335
 
Event 441  W40 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                    9.96   2    904
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             13.07   2    405
 
Event 441  W45 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             11.21   2    703
 
Event 441  W50 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             13.86   3    391
  2 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             14.10   3    362
 
Event 441  W55 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             13.32   3    532
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             23.18   3 
 
Event 441  W65 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             10.72   4   1104
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             13.89   4    620
 
Event 441  W70 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West              20.90   4     70
 
Event 441  W75 60m Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   13.39   4    904
 
Event 441  W30 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               1.30m    4-03.25    409
 
Event 441  W35 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                1.72m    5-07.75    978
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             1.33m    4-04.25    502
  2 Readinger, Danelle       W36 Unattached               1.33m    4-04.25    502
  4 Anderson, Melissa        W39 Super Star S             1.21m    3-11.50    379
 
Event 441  W40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                   1.48m    4-10.25    771
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             1.03m    3-04.50    248
 
Event 441  W45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             1.12m    3-08.00    409
 
Event 441  W50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             1.21m    3-11.50    599
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             1.12m    3-08.00    481
 
Event 441  W55 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             1.24m    4-00.75    736
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             0.94m    3-01.00    321
 
Event 441  W65 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             1.24m    4-00.75   1003
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             1.09m    3-06.75    736
 
Event 441  W70 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West              1.00m    3-03.25    701
 
Event 441  W75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   1.06m    3-05.75    991
 
Event 441  W30 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               7.43m   24-04.50    363
 
Event 441  W35 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                9.07m   29-09.25    490
  2 Anderson, Melissa        W39 Super Star S             7.69m   25-02.75    397
  3 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             7.58m   24-10.50    390
  4 Readinger, Danelle       W36 Unattached               6.96m   22-10.00    348
 
Event 441  W40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                   8.99m   29-06.00    527
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             5.15m   16-10.75    253
 
Event 441  W45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             6.49m   21-03.50    383
 
Event 441  W50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             6.86m   22-06.25    441
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             6.21m   20-04.50    388
 
Event 441  W55 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             8.48m   27-10.00    636
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             5.71m   18-09.00    388
 
Event 441  W65 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             7.63m   25-00.50    705
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             6.78m   22-03.00    612
 
Event 441  W70 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West              4.74m   15-06.75    451
 
Event 441  W75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   7.62m   25-00.00    791
 
Event 441  W30 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached               4.22m   13-10.25    359
 
Event 441  W35 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Witteveen, Solange      W36 Argentina                5.41m   17-09.00    753
  2 Readinger, Danelle       W36 Unattached               4.29m   14-01.00    428
  3 Kent, Dawn               W37 TNT Internat             3.99m   13-01.25    350
  4 Anderson, Melissa        W39 Super Star S             3.41m   11-02.25    216
 
Event 441  W40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                   4.50m   14-09.25    557
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             2.93m    9-07.50    151
 
Event 441  W45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat             3.26m   10-08.50    270
 
Event 441  W50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat             3.22m   10-06.75    315
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat             3.05m   10-00.25    267
 
Event 441  W55 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat             3.50m   11-05.75    477
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac             2.06m    6-09.25     69
 
Event 441  W65 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit             4.28m   14-00.50   1056
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit             2.16m    7-01.00    172
 
Event 441  W70 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West              1.93m    6-04.00    153
 
Event 441  W75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                   3.39m   11-01.50    953
 
Event 441  W30 800m  Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bernert, Brandi          W33 Unattached             2:49.55   2    468
 
Event 441  W35 800m  Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Readinger, Danelle       W36 Unattached             2:43.79   2    539
  2 Kent, Dawn               W37 TNT Internat           3:17.81   2    224
  3 *Witteveen, Solange      W36 Argentina              3:22.54   2    191
  4 Anderson, Melissa        W39 Super Star S           3:28.70   2    151
 
Event 441  W40 800m  Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *McFall, Kristin         W41 Sweden                 3:08.12   2    371
  2 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia           3:26.60   2    223
 
Event 441  W45 800m  Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roemer, Christine        W46 TNT Internat           3:24.40   2    307
 
Event 441  W50 800m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phelps, Jo               W53 TNT Internat           3:51.26     192
  2 Jarjisian, Linda         W51 TNT Internat           3:56.87     160
 
Event 441  W55 800m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grandison, Delores       W59 TNT Internat           3:50.54     268
  2 Woods, Lydia             W58 Atlanta Trac           5:18.37  
 
Event 441  W65 800m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W65 Houston Elit           3:12.85     802
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W66 Houston Elit           4:12.09     319
 
Event 441  W70 800m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W70 Golden West            4:42.72     271
 
Event 441  W75 800m  Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Bortignon, Christa      W75 Canada                 3:47.46     855
 
Event 460  W30-39 4x800m Relay Club
=======================================================================
   30-39 USA: R 10:09.15                                                       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                 15:58.63    8   
     1) Kent, Dawn 37                   2) Roemer, Christine 46           
     3) Phelps, Jo 53                   4) Jarjisian, Linda 51            
 
 
Event 460  W40-49 4x800m Relay Club
=======================================================================
   40-49 USA: R 9:55.86                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
   1 So Cal Track Club  'A'                             11:30.11    6   
     1) Lockett, Jan 42                 2) Ryan, Lisa 42                  
     3) Lee, Debbie 55                  4) Tefft, Jan 53


Event 460  W50-59 4x800m Relay Club
=======================================================================
   50-59 USA: R 11:13.83                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                             10:38.97R   8   
     1) Haubrich, Kathy 52              2) Hayden, Julie 52               
     3) Bellaire, Cheryl 53             4) Jasper, Lorraine 50  
              
Event 461  W30-39 4x800m Relay Non Club
================================================================
   30-39 USA: R 10:01.90                                                       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                    10:48.90  
     1) Kickish, Eileen 31              2) Jennings, Laura 30             
     3) Cane, Debra 36                  4) Crawford, Jessica 30           
 
Event 470  W30-39 4x400m Relay Club
=======================================================================
   30-39 USA: R 4:27.24                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  5:04.98    8   
     1) Cypress, Jill 39                2) Davis, Charmaine 31            
     3) Jarjisian, Linda 51             4) Kent, Dawn 37                  
 
Event 470  W40-49 4x400m Relay Club
=======================================================================
   40-49 USA: R 4:09.13                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                              4:30.18    8   
     1) Hayden, Julie 52                2) Bellaire, Cheryl 53            
     3) Rath, Terri 48                  4) Roux, Maryline 45              
  2 So Cal Track Club  'A'                              4:59.77    6   
     1) Lee, Debbie 55                  2) Lockett, Jan 42                
     3) Tefft, Jan 53                   4) Ryan, Lisa 42                  
  3 TNT International Racing Club  'A'                  5:16.23    4   
     1) Roemer, Christine 46            2) Stephan, Lizanne 44            
     3) Grandison, Delores 59           4) Phelps, Jo 53                  
 
Event 471  W40-49 4x400m Relay Non Club
================================================================
   40-49 USA: R 4:09.13                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ad Hoc  'A'                                         4:21.90  
     1) Daley, Lisa 42                  2) Roberts, Charmaine 44          
     3) Henderson, Renee 47             4) Ballou, Terry 44               
 
Event 471  W50-59 4x400m Relay Non Club
================================================================
   50-59 USA: R 4:36.11                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Christ Life  'A'                                    5:29.68  
     1) Allen, Lois 55                  2) Loyd, Susan 54                 
     3) Kuhnly, Gail 50                 4) Hammond, Lulu 52               
 
Event 480  W30-39 4x200m Relay Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  2:00.81    8   
     1) Cypress, Jill 39                2) Davis, Charmaine 31            
     3) Grandison, Delores 59           4) Lankin, Lorelei 34             
  2 So Cal Track Club  'A'                              2:09.22    6   
     1) Lee, Debbie 55                  2) Tallmon, Staci 36              
     3) Ryan, Lisa 42                   4) Lockett, Jan 42                
 
Event 480  W40-49 4x200m Relay Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  2:16.05    8   
     1) Roemer, Christine 46            2) Stephan, Lizanne 44            
     3) Phelps, Jo 53                   4) Jarjisian, Linda 51            
 
Event 480  W50-59 4x200m Relay Club
=======================================================================
   50-59 USA: R 2:08.45                                                        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 SC Striders Track Club  'A'                         2:11.80    8   
     1) Bergen, Kathy 72                2) Matthews, Brenda 62            
     3) Bowman, Jeanne 59               4) Hanscom, Rita 57               
 
Event 481  W30-39 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Sprint Babies  'A'                                  1:51.68  
     1) Bernert, Brandi 33              2) Dierauer, Isabelle 39          
     3) *McFall, Kristin 41             4) Readinger, Danelle 36          
 
Event 481  W40-49 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached B  'A'                                   1:56.80  
     1) West, Nedenia 43                2) Rath, Terri 48                 
     3) Kazebee, Kris 45                4) Roux, Maryline 45              
  2 Nubian Striders  'A'                                2:02.44  
     1) *Edwards, Deaneth 40            2) Gooch, Cherylyn 54             
     3) Kennedy-Johnson, Daphne 43      4) Slaughter, Jacklyn 50          
  3 Christ Life  'A'                                    2:14.62  
     1) Kuhnly, Gail 50                 2) Loyd, Susan 54                 
     3) Nowakowski, Amanda 47           4) Pomeroy, Diane 46              
 
Event 481  W50-59 4x200m Relay Non Club
================================================================
   50-59 USA: R 2:01.70                                                        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached X  'A'                                   3:04.84  
     1) Mullis Dubow, Trenice 58        2) Stiles, Debbie 63              
     3) Woods, Lydia 58                 4) Simpson, Jane 70   

 

 

Nike Hershey Garden of Life Visa BMW Chobani UCS Gatorade Rosetta Stone Phoenix KT St. Vincent Normatec