Join/Renew Now

Results

 
W30 100m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Thorpe, Keishia          W32 U.S. Elite I           12.01      12.02   NWI 
 
W40 100m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Awidi, Lillian           W44 Alabama Trac                      13.80   NWI 
  2 Edwards, Deaneth         W40 unattached                        13.95   NWI 
 -- West, Nedenia            W43 unattached             13.50        DNF   NWI 
 
W45 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall                      13.73   NWI  2 
  2 Rath, Terri              W48 Athena Track           14.32      14.20   NWI  2 
  3 Schwartzman, Karen       W46 unattached                        14.59   NWI  2 
  4 Gibson, Dr Koura         W48 unattached                        15.00   NWI  2 
 
W60 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Sharon           W61 unattached                        14.76   NWI  3 
 
W65 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia           17.27      17.19   NWI  3 
 
W75 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W78 Potomac Vall                      19.48   NWI  3 
 
W30 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Thorpe, Keishia          W32 U.S. Elite I           23.79      24.79   1.4  3 
 
W35 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Dendy, Latrica           W39 unattached                        26.30   1.4  3 
  2 McFadden, Teresa         W39 unattached                        32.82   1.4  3 
 
W40 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Awidi, Lillian           W44 Alabama Trac                      28.34   1.1  2 
 
W45 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Shemayne       W49 unattached             28.00      28.74   1.1  2 
  2 Rath, Terri              W48 Athena Track           29.40      29.75   1.1  2 
  3 Matthews, Marguerite     W49 Glenarden Tr                      33.27   1.1  2 
 
W50 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lewis, Phyllis           W51 Glenarden Tr                      31.79   0.9 
  2 Frazier, Karen           W52 Potomac Vall                      32.23   0.9 
 
W60 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Warren, Sharon           W61 unattached                        30.95   0.9 
 
W65 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia           37.15      37.89   0.9 
 
W35 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gregory, Marilyn         W37 unattached           1:07.00    1:07.81   2 
  2 McFadden, Teresa         W39 unattached                      1:14.73   2 
 
W40 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Awidi, Lillian           W44 Alabama Trac                    1:04.99   2 
 
W45 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harvey, Alisa            W46 Riadha               1:00.06    1:00.77   1 
  2 Williams, Shemayne       W49 unattached           1:03.90    1:06.41   2 
  3 Matthews, Marguerite     W49 Glenarden Tr                    1:20.17   2 
 
W50 400m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lewis, Phyllis           W51 Glenarden Tr                    1:11.74  
  2 Frazier, Karen           W52 Potomac Vall                    1:14.24  
 
W65 400m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leighton, Barbara        W67 Philadelphia         1:31.52    1:49.67  
 
W35 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gregory, Marilyn         W37 unattached           2:40.00    2:40.76  
 
W40 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Lewis, Janet             W40 unattached           2:33.00        DNF  
 
W50 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haubrich, Kathy          W52 Athena Track         2:42.77    2:46.41  
  2 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track        28:31.00    2:49.02  
 
W60 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steinbach, Coreen        W61 Athena Track         2:42.44    2:49.06  
 
W80 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Thelma           W82 unattached                      4:22.72  
 
W40 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia                      17.63  +0.0 
 
W45 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall           14.74      14.57  +0.0 
  2 Stephan, Lizanne         W45 Tnt Internat           14.85      14.86  +0.0 
  3 Gibson, Dr Koura         W48 unattached                        15.92  +0.0 
 
W30 100 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James, Shaunta           W30 Glenarden Tr                      21.66  +0.0 
 
W35 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dendy, Latrica           W39 unattached                      1:05.85  
 
W40 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia                    1:38.35  
 
W40 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W40 Potomac Vall                      1.27m  
 
W45 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall           1.24m      1.25m  
 
W50 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fowler, Mary             W54 unattached             1.16m      1.22m  
 
W40 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia                      2.96m  -1.8 
 
W45 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall           4.94m      5.09m  -1.5 
  2 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall                      4.23m  -1.7 
 
W75 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lary, Audrey             W78 Potomac Vall                      2.99m  +0.0 
 
W45 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Battle, Tracey           W45 Potomac Vall           9.97m      9.88m  -3.2 
  2 Gibson, Dr Koura         W48 unattached                        8.95m  -1.2 
  3 Habisreitinger, Kia      W45 Potomac Vall                      8.83m  -2.0 
 
W75 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lary, Audrey             W78 Potomac Vall                      6.77m  -0.8 
 
W30 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James, Shaunta           W30 Glenarden Tr                      8.87m  
 
W40 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia                      5.10m  
 
W45 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, Lesley           W48 New Jersey S           9.34m      8.89m  
 
W50 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr           9.51m      9.86m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                      6.26m  
 
W55 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                      9.59m  
 
W70 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                      6.25m  
 
W40 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nesbit, Janelle          W40 unattached                       16.55m  
 
W45 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, Lesley           W48 New Jersey S          25.85m     25.37m  
 -- Sellars, Shaaron         W49 unattached            17.20m         ND  
 
W50 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr          21.10m     22.98m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                     15.69m  
 
W55 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                     22.59m  
 
W70 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                     15.43m  
 
W40 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W40 Potomac Vall                     29.09m  
 
W50 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr          20.51m     21.51m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                     18.84m  
 
W55 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                     21.89m  
 
W60 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LaRiviere, Martha        W60 unattached            31.63m     27.01m  
 
W70 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                     21.74m  
 
W75 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Good, Sharon             W79 Potomac Vall                     11.73m  
 
W40 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lang, Vicki              W43 Howard Count                     21.48m  
  2 Nesbit, Janelle          W40 unattached                       15.04m  
 
W45 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duncan, Lesley           W48 New Jersey S          29.82m     27.94m  
 
W50 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr          16.45m     18.35m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                     11.84m  
 
W55 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                     12.87m  
 
W70 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                     14.95m  
 
W40 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W40 Potomac Vall                     11.58m  
 
W50 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr           8.80m      9.53m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                      5.76m  
 
W55 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                      9.72m  
 
W60 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LaRiviere, Martha        W60 unattached                        8.38m  
 
W70 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                      8.76m  
 
W75 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lary, Audrey             W78 Potomac Vall                      7.55m  
  2 Good, Sharon             W79 Potomac Vall                      5.30m  
 
W40 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W40 Potomac Vall                      5.83m  
 
W50 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilkins, Mary            W51 Glenarden Tr           5.48m      6.78m  
  2 Ecklund, Deborah         W52 Golden Stars                      4.22m  
 
W55 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barrett, Donna           W55 Glenarden Tr                      7.30m  
 
W60 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LaRiviere, Martha        W60 unattached                        7.19m  
 
W70 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katz, Roslyn             W70 Golden Stars                      5.06m  
 
W75 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lary, Audrey             W78 Potomac Vall                      6.69m  
  2 Good, Sharon             W79 Potomac Vall                      3.47m  
 
W40 800m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia           3:23.99     242
 
W60 800m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                 3:29.64     522
 
W40 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             17.08  -2.1    284
 
W60 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   18.07  -2.1    495
 
W40 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             1.07m     293
 
W60 High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   1.13m     678
 
W40 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             2.77m   1.1    119
 
W60 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   3.06m  +0.0    403
 
W40 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia             4.97m     240
 
W60 Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                   6.48m     511
 
W40 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Longshore, Kristine      W44 Philadelphia                       1178  
 
W60 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha                             2609  
 
M35 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Nelson, Etroy            M38 Tnt Internat           11.32      11.24   NWI  7 
  2 Koenig, Jeffrey          M37 unattached                        12.70   NWI  7 
 
M40 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flowers, Shannon         M40 unattached                        11.48   NWI  7 
  2 Pittman, Lyndell         M40 unattached             11.48      11.49   NWI  7 
  3 Barlow, Feldon           M40 unattached                        11.85   NWI  7 
  4 Ali, Mohamed             M42 Tnt Internat           11.63      12.02   NWI  7 
  5 Cox, Donavan             M41 unattached                        12.32   NWI  7 
  6 Ash, David               M41 Tnt Internat           13.27      18.40   NWI  7 
 
M45 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Aurelien, Clinton        M46 unattached             11.85      11.83   NWI  6 
  2 Davis, Don               M45 Potomac Vall                      12.02   NWI  6 
  3 Newell, Brandon          M49 Greater Phil           12.50      12.36   NWI  6 
  4 Jackson, Lionel          M47 Glenarden Tr           12.44      12.40   NWI  6 
 
M50 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Barnwell, Val            M54 unattached             11.60      11.68   NWI  5 
  2 Sumrell, Joseph          M53 unattached                        12.23   NWI  5 
  3 McKinley, Derek          M51 unattached                        12.95   NWI  5 
  4 Miller, Michael          M50 unattached                        13.33   NWI  5 
  5 Merians, Edward          M54 unattached             14.90      13.67   NWI  5 
 
M55 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas                      11.87   NWI  5 
  2 Jordan, Mark             M56 unattached                        19.35   NWI  5 
 
M60 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bowen, Robert            M60 unattached                        12.68   NWI  4 
  2 Phillips, Alberto        M62 United South           13.82      13.65   NWI  4 
  3 Acolatse, Joachim        M64 Philadelphia                      14.09   NWI  4 
  4 Vash, James              M61 Philadelphia                      15.52   NWI  4 
  5 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      17.33   NWI  4 
 
M65 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Etter, James             M65 unattached                        14.50   NWI  3 
  2 Carson, Bruce            M65 unattached                        15.22   NWI  3 
 
M70 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Albert         M72 Potomac Vall                      13.42   NWI  2 
  2 Dillemuth, Fred          M70 Golden West            26.96      15.55   NWI  2 
 
M75 100m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bittner, William         M75 Philadelphia                      14.59   NWI  2 
  2 Colbert, Larry           M75 Glenarden Tr                      15.45   NWI  2 
  3 Dunaye, Edward           M77 unattached                        17.12   NWI  2 
 
M80 100m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cox, Edward              M84 Syracuse Cha           16.85      16.68   NWI 
  2 Gordon, Wilton           M83 Glenarden Tr           17.00      17.87   NWI 
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers           39.28      42.94   NWI 
 
M95 100m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Goldy, Champion          M95 Philadelphia           25.00      28.81   NWI 
 
M30 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Washington, Kenneth      M31 unattached             22.92      22.93  +0.0  8 
 
M35 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Nelson, Etroy            M38 Tnt Internat           23.07      23.69  +0.0  8 
 
M40 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Pittman, Lyndell         M40 unattached             23.67      23.38  +0.0  7 
  2 Flowers, Shannon         M40 unattached                        23.78  +0.0  7 
  3 Barlow, Feldon           M40 unattached                        24.13  +0.0  7 
  4 Cox, Donavan             M41 unattached                        24.75  +0.0  7 
  5 Hyman, Junior            M40 Tnt Internat           24.21      24.78  +0.0  7 
 
M45 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cureton, Benjamin        M46 unattached             24.18      23.65   0.1  6 
  2 Aurelien, Clinton        M46 unattached                        24.31   0.1  6 
  3 Jackson, Lionel          M47 Glenarden Tr           25.55      25.80   0.1  6 
  4 Hudson, Dewayne          M47 Glenarden Tr           26.86      27.04   0.1  6 
  5 Murray, Alan             M49 Howard Count                      30.23   0.1  6 
 
M50 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harrison, Adrian         M51 unattached                        25.67  +0.0  5 
  2 McKinley, Derek          M51 unattached                        26.57  +0.0  5 
 
M55 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Peyton, Oscar            M59 Maryland Mas           24.79      24.91  +0.0  4 
  2 Bujalski, Philip         M55 Shore Athlet                      27.74  +0.0  4 
 
M60 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Alberto        M62 United South           28.79      28.89  +0.0  3 
  2 Acolatse, Joachim        M64 Philadelphia                      29.77  +0.0  3 
  3 Cassaday, Frederick      M64 South Jersey                      31.24  +0.0  3 
  4 Vash, James              M61 Philadelphia                      32.64  +0.0  3 
  5 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      36.64  +0.0  3 
 -- Bowen, Robert            M60 unattached                          DNF  +0.0  3 
 
M65 200m 
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia           29.81      29.90   2.5  2 
  2 Etter, James             M65 unattached                        30.85   2.5  2 
 
M70 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Williams, Albert         M72 Potomac Vall                      28.10   1.3 
 
M75 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Macdonald, John          M76 Shore Athlet           34.70      35.11   1.3 
 
M80 200m 
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cox, Edward              M84 Syracuse Cha           36.74      36.17   1.3 
  2 Welsh, Bill              M83 Central Jers         1:21.70    1:37.90   1.3 
 
M40 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Barlow, Feldon           M40 unattached                        54.63   5 
  2 Hyman, Junior            M40 Tnt Internat           54.52      55.88   5 
 
M45 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cureton, Benjamin        M46 unattached             54.11      53.80   4 
  2 Chilton, Steven          M48 unattached             58.00      57.25   4 
  3 Jones, Windsor           M46 Potomac Vall                      57.42   4 
  4 Hudson, Dewayne          M47 Glenarden Tr         1:00.20    1:03.89   4 
  5 Murray, Alan             M49 Howard Count                    1:09.06   4 
 
M50 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McKinley, Derek          M51 unattached                        58.86   3 
  2 Harrison, Adrian         M51 unattached                        58.93   3 
  3 Jones, David             M51 unattached                      1:00.82   3 
  4 Paluh, Michael           M50 unattached                      1:04.99   3 
 
M55 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Patton, Russ             M57 Philadelphia                    1:03.98   3 
 
M60 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bowen, Robert            M60 unattached                      1:04.34   2 
  2 Cassaday, Frederick      M64 South Jersey                    1:10.74   2 
  3 Vash, James              M61 Philadelphia                    1:15.60   2 
  4 Friedman, David          M61 Shore Athlet                    1:31.74   2 
 
M65 400m 
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Horick, Jeffrey          M66 Philadelphia            1.10    1:09.50   2 
  2 Etter, James             M65 unattached                      1:11.83   2 
 
M75 400m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colbert, Larry           M75 Glenarden Tr                    1:16.63  
  2 Macdonald, John          M76 Shore Athlet         1:17.70    1:20.08  
 
M80 400m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers         3:15.59    3:31.83  
 
M30 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Welch, Dennis            M31 unattached           2:07.00    2:07.57  
 
M35 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter, Robert           M37 unattached                      2:17.78  
 
M40 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Medley, Remus            M42 unattached           2:05.31    2:14.20  
  2 Schwartz, Robert         M42 Greater Phil        15:00.00    2:16.50  
  3 Hicks, Thomas            M40 unattached                      2:19.56  
 
M45 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chilton, Steven          M48 unattached                      2:11.05  
  2 Edwards, Kennie          M46 D.C. Capitol                    2:12.80  
  3 Jones, Windsor           M46 Potomac Vall                    2:20.08  
  4 Stone, Jonathan          M45 Big River Ru                    2:20.96  
 
M50 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shields, Charles         M53 Greater Phil         2:18.90    2:21.36  
 
M55 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Argalas, Barton          M58 Central Jers                    2:54.61  
  2 Bowser, Robert           M58 Mass Velocit                    2:55.65  
 
M65 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuhi, John               M68 Shore Athlet         3:10.30    3:21.13  
 
M80 800m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers         7:11.50    7:57.48  
 
M70 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Dillemuth, Fred          M70 Golden West                       19.62  +0.0 
  2 Kline, Barry             M72 Over The Hil           16.00      19.76  +0.0 
 
M50 100 Short Hurdles 36 in
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mcmahon, Timothy         M53 Shore Athlet           15.87      16.33  +0.0 
 
M55 100 Short Hurdles 36 in
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bujalski, Philip         M55 Shore Athlet           16.11      16.74  +0.0 
 
M60 100 Short Hurdles 33 inches
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Black, Ivan              M63 unattached                        21.64  +0.0 
  2 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      44.00  +0.0 
 
M65 100 Short Hurdles 33 inches
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sharps, Jim              M67 unattached                        26.04  +0.0 
  2 Marovich, David          M69 Philadelphia                      33.06  +0.0 
 
M35 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Michael         M39 Tnt Internat                    1:01.62  
 
M50 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mcmahon, Timothy         M53 Shore Athlet         1:05.60    1:10.12  
 
M55 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bujalski, Philip         M55 Shore Athlet                    1:09.04  
 
M40 3000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chasse, Craig            M42 Potomac Vall        11:42.65   11:59.58  
 
M45 3000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Regan, Patrick           M48 unattached          14:22.40   15:09.61  
 
M50 3000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall                   12:48.92  
  2 Miller, Randall          M50 Fleet Feet/E                   12:50.11  
 
M55 3000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Argalas, Barton          M58 Central Jers                   13:58.15  
  2 Bowser, Robert           M58 Mass Velocit                   14:17.33  
 
M105+ 4x100m Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Philadelphia Masters  'A'                                      58.18  
 
M45 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawke, Karl              M46 unattached                        1.80m  
 
M50 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitted, Gordon          M50 unattached                        1.60m  
  2 Mejia, Freddy            M50 unattached                        1.55m  
 
M55 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nakazawa, Muraji         M55 Potomac Vall                      1.40m  
  2 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                      1.30m  
 
M60 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Black, Ivan              M63 unattached             1.35m      1.35m  
  2 Monesmith, Frederick     M64 unattached                        1.30m  
  3 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      1.15m  
 
M65 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holt, Richard            M66 Philadelphia                      1.45m  
  2 Klehm, Richard           M68 unattached             1.42m      1.30m  
  3 Marovich, David          M69 Philadelphia                      1.10m  
 
M70 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kline, Barry             M72 Over The Hil           1.37m      1.30m  
  2 Dillemuth, Fred          M70 Golden West            1.20m      1.15m  
 
M75 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dunaye, Edward           M77 unattached                        1.05m  
 
M30 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kwon, Daniel             M32 Potomac Vall           3.81m      4.05m  
 
M35 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alderton, Adam           M38 Potomac Vall           3.21m      3.30m  
 
M45 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Masse, Paul              M45 Pony Express           3.96m      3.60m  
 
M50 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nesbitt, William         M50 unattached                        3.60m  
 
M55 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Gerrod            M57 unattached                        3.30m  
  2 Huff, Carlton            M59 Shore Athlet           3.05m      3.15m  
 
M60 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelly, James             M62 unattached             2.90m      2.85m  
 
M65 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Klehm, Richard           M68 unattached             2.74m      2.70m  
 
M35 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Rene, Ford               M35 unattached                        5.08m  -2.0 
 
M40 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Barr, James              M44 Potomac Vall                      5.51m  -0.1 
  2 Ash, David               M41 Tnt Internat                      4.28m  -1.6 
  3 Raj, Ravi Kanth          M41 unattached                        4.25m  -1.0 
 
M55 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nakazawa, Muraji         M55 Potomac Vall                      4.44m  -0.1 
  2 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                      4.17m  -1.5 
  3 Beckwith, Theodore       M56 unattached                        4.11m  -0.8 
 
M60 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Crockett, Roger          M64 Potomac Vall                      4.62m  -0.4 
  2 Monesmith, Frederick     M64 unattached                        4.27m  -1.0 
  3 Black, Ivan              M63 unattached                        4.11m  -2.8 
  4 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      3.48m  -0.6 
 
M65 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Marovich, David          M69 Philadelphia                      3.35m  -0.8 
 
M70 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Dillemuth, Fred          M70 Golden West            3.25m      3.57m  -1.3 
 
M75 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall                      2.95m  +0.0 
 
M80 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers           0.94m      0.78m  -1.8 
 
M40 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Raj, Ravi Kanth          M41 unattached                        9.70m  -2.1 
 
M45 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hawke, Karl              M46 unattached                       12.30m  -2.6 
 
M50 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Battle, Marcus           M53 Potomac Vall                     11.01m  +0.0 
  2 James, Jeff              M53 Potomac Vall           7.89m      8.14m  +0.0 
 
M55 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Nakazawa, Muraji         M55 Potomac Vall                      9.81m  -1.8 
 
M60 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Black, Ivan              M63 unattached             9.82m      9.50m  +0.0 
  2 Crockett, Roger          M64 Potomac Vall                      9.12m  -1.3 
  3 Friedman, David          M61 Shore Athlet                      6.76m  +0.0 
 
M65 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Marovich, David          M69 Philadelphia                      7.73m   0.2 
 
M80 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers           2.21m      1.63m  -1.4 
 
M35 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Snyman, Jacques          M38 unattached                       13.09m  
 
M40 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barr, James              M44 Potomac Vall          11.69m     11.21m  
 
M45 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet                     12.63m  
  2 Stone, Jonathan          M45 Big River Ru                      9.09m  
 
M50 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McDonald, Ross           M53 Pony Express          12.52m     14.04m  
  2 Robinson, Shawn          M51 unattached                       12.50m  
  3 Morrison, James          M50 unattached                       11.44m  
  4 Merians, Edward          M54 unattached            11.01m     10.64m  
  5 King, Mark               M53 unattached                        9.91m  
 
M55 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                     11.44m  
 -- Kalnas, John             M56 unattached                         FOUL  
 
M60 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hearn, Edward            M63 East Coast H          13.72m     13.52m  
  2 Moss, Ken                M64 Potomac Vall                     13.45m  
  3 Mcnelis, William         M60 unattached            11.12m     11.45m  
  4 Monesmith, Frederick     M64 unattached                       10.86m  
  5 Kalnas, Henry            M60 unattached                       10.66m  
  6 Kalnas, Michael          M61 unattached                       10.46m  
 
M65 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roll, Charles            M65 Shore Athlet                     14.08m  
  2 Economides, Paul         M66 unattached                       13.95m  
  3 Marovich, David          M69 Philadelphia                      9.15m  
  4 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall                      8.46m  
 
M70 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, James            M71 unattached                        9.90m  
  2 Kauffmann, August        M70 unattached                        9.59m  
  3 McCabe, Lee              M72 unattached             8.64m      8.18m  
  4 Dillemuth, Fred          M70 Golden West            8.41m      7.98m  
 
M75 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuegler, William         M75 unattached                       10.92m  
 
M80 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia           9.15m      8.94m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                      6.86m  
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers           5.25m      4.85m  
 
M95 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Goldy, Champion          M95 Philadelphia                      6.26m  
 
M35 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Snyman, Jacques          M38 unattached                       38.30m  
 
M40 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hennigan, Peter          M42 unattached                       42.88m  
  2 Barr, James              M44 Potomac Vall          33.56m     36.01m  
 
M45 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet                     39.20m  
 
M50 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor, Warren           M53 Long and Str                     40.78m  
  2 Robinson, Shawn          M51 unattached                       35.09m  
  3 McDonald, Ross           M53 Pony Express          37.23m     34.58m  
  4 Morrison, James          M50 unattached                       32.27m  
  5 Merians, Edward          M54 unattached            31.26m     31.15m  
  6 King, Mark               M53 unattached                       28.36m  
 
M55 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kalnas, John             M56 unattached            39.29m     37.93m  
  2 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                     29.54m  
 
M60 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moss, Ken                M64 Potomac Vall                     38.81m  
  2 Mcnelis, William         M60 unattached            37.99m     37.54m  
  3 Monesmith, Frederick     M64 unattached                       33.74m  
  4 Kalnas, Henry            M60 unattached                       33.33m  
  5 Jordan, Rufus            M62 Tnt Internat          31.12m     32.12m  
  6 Hughes, Larry            M63 unattached            30.46m     31.34m  
  7 Kalnas, Michael          M61 unattached                       22.00m  
 
M65 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Economides, Paul         M66 unattached                       45.84m  
  2 Marovich, David          M69 Philadelphia                     30.43m  
  3 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall                     27.67m  
  4 Pearce, James            M67 Potomac Vall                     26.35m  
 
M70 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pratt, Larry             M71 Long and Str          40.16m     41.21m  
  2 Merkowitz, David         M70 unattached            38.82m     37.85m  
  3 Kenney, James            M71 unattached                       28.67m  
  4 McCabe, Lee              M72 unattached            26.46m     25.62m  
 
M75 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuegler, William         M75 unattached                       27.59m  
  2 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall                     21.28m  
 
M80 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia          23.50m     20.24m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                     18.70m  
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers                      9.82m  
 
M95 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Goldy, Champion          M95 Philadelphia          16.76m     14.70m  
 
M45 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet                     37.97m  
  2 Seto, John               M49 unattached                       32.77m  
 
M50 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robinson, Shawn          M51 unattached                       46.35m  
  2 Sputo, Thomas            M52 unattached                       35.10m  
  3 Schad, Eric              M51 unattached                       30.61m  
 
M55 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                     35.30m  
  2 Sutton, Gary             M58 Pony Express                     32.08m  
 
M60 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moss, Ken                M64 Potomac Vall                     46.50m  
  2 Jordan, Rufus            M62 Tnt Internat          20.07m     30.77m  
  3 Monesmith, Frederick     M64 unattached                       27.35m  
  4 Kalnas, Michael          M61 unattached                       23.77m  
 
M65 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marovich, David          M69 Philadelphia                     32.14m  
  2 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall                     30.39m  
  3 Pearce, James            M67 Potomac Vall                     21.72m  
 
M70 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, James            M71 unattached                       23.33m  
  2 McCabe, Lee              M72 unattached                       20.24m  
 
M75 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Overbeck, Lewis          M77 Philadelphia                     33.61m  
  2 Trimble, Donald          M75 unattached                       29.66m  
 
M80 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia          27.50m     26.64m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                     19.91m  
 
M35 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alderton, Adam           M38 Potomac Vall          47.68m     46.48m  
 
M40 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barr, James              M44 Potomac Vall          47.02m     44.34m  
 
M45 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stone, Jonathan          M45 Big River Ru                     30.67m  
  2 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet                     30.09m  
 
M55 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                     37.30m  
 
M60 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mcnelis, William         M60 unattached            46.93m     47.20m  
  2 Hearn, Edward            M63 East Coast H          51.43m     47.16m  
  3 Richardson, Dick         M63 unattached                       38.44m  
  4 Cassaday, Frederick      M64 South Jersey                     33.92m  
  5 Monesmith, Frederick     M64 unattached                       33.48m  
  6 Jordan, Rufus            M62 Tnt Internat          31.41m     30.51m  
 
M65 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Decot, Paul              M66 Potomac Vall          43.21m     36.56m  
  2 Klehm, Richard           M68 unattached            33.52m     31.05m  
  3 Griffiths, Bruce         M66 unattached                       26.75m  
  4 Marovich, David          M69 Philadelphia                     24.88m  
 
M70 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, James            M71 unattached                       40.16m  
  2 Dillemuth, Fred          M70 Golden West           15.14m     23.78m  
  3 McCabe, Lee              M72 unattached                       19.55m  
 
M75 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall                     23.02m  
 
M80 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia          22.70m     18.34m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                     14.16m  
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers          10.50m     10.75m  
 
M95 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Goldy, Champion          M95 Philadelphia          18.28m     12.48m  
 
M45 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet          11.55m     13.03m  
  2 Seto, John               M49 unattached                        9.67m  
 
M50 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Benoit, Joseph           M53 Syracuse Cha                     18.02m  
  2 Robinson, Shawn          M51 unattached                       15.71m  
  3 Sputo, Thomas            M52 unattached                       11.78m  
 
M55 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                     13.00m  
  2 Sutton, Gary             M58 Pony Express                     10.68m  
 
M60 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moss, Ken                M64 Potomac Vall                     17.99m  
  2 Jordan, Rufus            M62 Tnt Internat          13.41m     12.53m  
  3 Monesmith, Frederick     M64 unattached                       12.29m  
  4 Kalnas, Michael          M61 unattached                       10.28m  
 
M65 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roll, Charles            M65 Shore Athlet                     15.10m  
  2 Marovich, David          M69 Philadelphia                     12.48m  
  3 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Potomac Vall                     11.53m  
  4 Pearce, James            M67 Potomac Vall                      7.32m  
 
M70 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, James            M71 unattached                       10.53m  
  2 McCabe, Lee              M72 unattached                        7.61m  
 
M75 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Overbeck, Lewis          M77 Philadelphia                     13.42m  
  2 Trimble, Donald          M75 unattached                       10.94m  
 
M80 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia          10.75m     10.67m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                      9.60m  
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers           5.18m      5.03m  
 
M45 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toland, Patrick          M46 Shore Athlet           8.64m      9.03m  
  2 Seto, John               M49 unattached                        6.36m  
 
M50 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Benoit, Joseph           M53 Syracuse Cha                      9.45m  
  2 Sputo, Thomas            M52 unattached                        5.13m  
 
M55 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palleschi, Hartley       M57 Philadelphia                      5.89m  
  2 Sutton, Gary             M58 Pony Express                      3.46m  
 
M60 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moss, Ken                M64 Potomac Vall                      9.32m  
  2 Monesmith, Frederick     M64 unattached                        7.05m  
  3 Kalnas, Michael          M61 unattached                        4.64m  
  4 Jordan, Rufus            M62 Tnt Internat           5.99m      4.61m  
 
M65 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roll, Charles            M65 Shore Athlet                      7.59m  
  2 Marovich, David          M69 Philadelphia                      6.26m  
  3 Pearce, James            M67 Potomac Vall                      4.22m  
 
M70 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenney, James            M71 unattached                        5.79m  
  2 McCabe, Lee              M72 unattached                        5.65m  
 
M75 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Overbeck, Lewis          M77 Philadelphia                      7.23m  
  2 Trimble, Donald          M75 unattached                        4.37m  
 
M80 Super Weight
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Feick, Ray               M80 Philadelphia           9.50m      6.29m  
  2 Dempster, Darrell        M83 Potomac Vall                      5.89m  
  3 Welsh, Bill              M83 Central Jers           2.71m      3.33m  
 
M30 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil             26.10  -0.6    516
 
M40 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lubliner, Jamie          M44 unattached               28.23  -0.6    453
  2 Ash, David               M41 Tnt Internat             29.18  -0.6    388
 
M45 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Chilton, Steven          M48 unattached               26.15  -0.6    680
  2 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr             26.98  -0.6    613
  3 Samiec, James            M45 Potomac Vall             29.05  -0.6    460
 
M50 200m  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western              30.81  +0.0  2    409
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western              38.36  +0.0  2     62
 
M55 200m  Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             29.09  +0.0  2    596
  2 Angier, Barton           M56 unattached               29.47  +0.0  2    569
 
M60 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat             30.42   1.4    577
 
M65 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Amonett, Rodney          M65 unattached               34.13   1.4    424
  2 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall             35.17   1.4    365
 
M75 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dunaye, Edward           M77 unattached               34.93   1.4    588
  2 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall             43.27   1.4    186
 
M80 200m  Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers           1:37.80   1.4 
 
M30 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil           5:22.39     438
 
M40 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ash, David               M41 Tnt Internat           5:53.97     366
  2 Lubliner, Jamie          M44 unattached             6:25.27     237
 
M45 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chilton, Steven          M48 unattached             4:47.98     793
  2 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr           5:28.53     561
  3 Samiec, James            M45 Potomac Vall           7:02.21     170
 
M50 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western            5:57.86     490
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western            6:25.35     368
 
M55 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Angier, Barton           M56 unattached             6:16.92     481
  2 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat           7:15.28     252
 
M60 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat           7:03.01     371
 
M65 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Amonett, Rodney          M65 unattached            10:29.38       1
  2 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall          10:59.96  
 
M75 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall           8:43.02     338
  2 Dunaye, Edward           M77 unattached             9:27.69     217
 
M80 1500m  Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers          14:29.32  
 
M30 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil             4.89m  +0.0    361
 
M40 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ash, David               M41 Tnt Internat             4.21m   2.0    304
  2 Lubliner, Jamie          M44 unattached               3.96m   1.7    257
 
M45 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Chilton, Steven          M48 unattached               5.63m   1.5    697
  2 Samiec, James            M45 Potomac Vall             4.84m   2.9    500
  3 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr             4.79m   0.9    487
 
M50 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western              4.53m   0.5    494
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western              2.71m   0.8    106
 
M55 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat             4.72m  +0.0    628
  2 Angier, Barton           M56 unattached               4.35m   1.4    523
 
M60 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat             3.39m   1.9    339
 
M65 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Amonett, Rodney          M65 unattached               4.26m   0.2    688
  2 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall             3.85m   1.3    552
 
M75 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dunaye, Edward           M77 unattached               3.18m   1.7    529
  2 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall             2.95m   0.4    443
 
M80 Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers             0.88m  +0.0 
 
M30 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil            27.64m     418
 
M40 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ash, David               M41 Tnt Internat            17.70m     263
  2 Lubliner, Jamie          M44 unattached              17.53m     259
 
M45 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr            29.80m     582
  2 Samiec, James            M45 Potomac Vall            25.36m     475
  3 Chilton, Steven          M48 unattached              23.01m     420
 
M50 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western             26.41m     405
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western             22.61m     331
 
M55 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Angier, Barton           M56 unattached              24.91m     418
  2 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat            23.76m     394
 
M60 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat            21.15m     319
 
M65 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Amonett, Rodney          M65 unattached              24.44m     434
  2 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall            22.42m     388
 
M75 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall            20.36m     448
  2 Dunaye, Edward           M77 unattached              17.09m     357
 
M80 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers             9.67m     196
 
M30 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil            25.98m     243
 
M40 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ash, David               M41 Tnt Internat            26.03m     275
  2 Lubliner, Jamie          M44 unattached              25.06m     260
 
M45 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr            38.21m     511
  2 Chilton, Steven          M48 unattached              36.47m     482
  3 Samiec, James            M45 Potomac Vall            23.10m     258
 
M50 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western             29.53m     388
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western             18.70m     201
 
M55 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat            30.48m     453
  2 Angier, Barton           M56 unattached              28.17m     409
 
M60 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat            20.70m     289
 
M65 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall            22.33m     368
  2 Amonett, Rodney          M65 unattached              21.19m     343
 
M75 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall            22.46m     479
  2 Dunaye, Edward           M77 unattached              15.59m     292
 
M80 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers            10.03m     175
 
M30 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leonard, Michael         M30 Greater Phil                       1976  
 
M40 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ash, David               M41 Tnt Internat                       1596  
  2 Lubliner, Jamie          M44 unattached                         1466  
 
M45 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chilton, Steven          M48 unattached                         3072  
  2 Sarsony, Chris           M45 Carolinas Tr                       2754  
  3 Samiec, James            M45 Potomac Vall                       1863  
 
M50 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makozy, Frank            M52 The Western                        2186  
  2 Boerio, Anthony          M51 The Western                        1068  
 
M55 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angier, Barton           M56 unattached                         2400  
  2 Tinsman, Thomas          M59 Tnt Internat                       2323  
 
M60 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Frontino, James          M62 Tnt Internat                       1895  
 
M65 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amonett, Rodney          M65 unattached                         1890  
  2 Stevens, Lewis           M67 Potomac Vall                       1673  
 
M75 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dunaye, Edward           M77 unattached                         1983  
  2 Blinchikoff, Herman      M77 Potomac Vall                       1894  
 
M80 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Welsh, Bill              M83 Central Jers                        371  
 
M60 Shot Put Disabled MR60-69
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hughes, Larry            M63 unattached                        7.97m  
 
M60 Discus Throw Disabled MR60-69
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hughes, Larry            M63 unattached                       31.34m  
 
M60 Javelin Throw Disabled MR60-69
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hughes, Larry            M63 unattached                       21.76m  
 
M30 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Welch, Dennis            M31 unattached           4:30.00    4:28.23  
 
M35 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter, Robert           M37 unattached                      4:53.22  
 
W40 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lewis, Janet             W40 unattached                      5:33.25  
 
M40 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hicks, Thomas            M40 unattached                      4:49.57  
 
M45 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nesbit, Robert           M48 unattached                      4:56.93  
 
W50 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W50 Athena Track         5:02.65    5:01.40  
 
M50 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shotts, David            M51 unattached           4:40.00    4:35.64  
  2 Anderson, James          M52 Greater Phil                    4:41.80  
  3 Shields, Charles         M53 Greater Phil         4:49.20    4:45.48  
  4 Becker, Bruce            M50 Potomac Vall                    5:16.01  
  5 Redmon, Stephen          M54 unattached                      5:21.32  
  6 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall                    5:52.46  
 
M55 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pointer, Maurice         M56 Potomac Vall         4:51.69    4:57.66  
  2 Argalas, Barton          M58 Central Jers                    5:52.39  
  3 Bowser, Robert           M58 Mass Velocit                    6:06.58  
 
M65 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weiner, Robert           M65 Potomac Vall                    7:12.70  
 
W80 1500m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Thelma           W82 unattached                      9:06.62  
 
M35 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Matthew          M37 U.S. Navy                      16:29.00  
 
M45 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shearer, Andrew          M48 Greater Phil        17:40.10   18:16.03  
  2 Nesbit, Robert           M48 unattached                     20:16.11  
 
M50 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Poulos, Ted              M50 Potomac Vall                   19:48.76  
 
M55 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pointer, Maurice         M56 Potomac Vall                   17:51.97  
  2 Argalas, Barton          M58 Central Jers                   21:24.11  
 
W55 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evans, Cynthia           W56 unattached                     23:53.25  
 
M70 5000m 
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christensen, Vern        M71 unattached          23:14.51   24:02.47  
 
M60 300 Long Hurdles Men 30" Wome
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wiltshire, Rodney        M62 So Cal Track                      51.37  
  2 Black, Ivan              M63 unattached                      1:03.23  
  3 Friedman, David          M61 Shore Athlet                    1:36.68  
 
M60 2000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weigel, William          M61 unattached           8:58.00    9:20.28  
 
W60 2000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Childs, Ashley           W62 Riadha              10:38.00   10:42.95  
 
M65 2000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuhi, John               M68 Shore Athlet        10:40.30   10:07.49  
  2 Weiner, Robert           M65 Potomac Vall                   10:26.17  
 
M70 2000m Steeplechase
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christensen, Vern        M71 unattached           9:07.08    9:37.30  
  2 Cordero, Joe             M74 Bohemia Trac                   10:58.75  
 
M60 5000m Race Walk M30-34
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morrison, John           M63 Potomac Vall                   36:03.00  
  2 Augustine, Thomas        M62 unattached                     36:13.78  
 
M65 5000m Race Walk M30-34
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gersh, John              M65 Potomac Vall                   36:00.59  
               
 
                                  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec