World Masters Championships Logo

Team USA Results

Full Results (via LOC)

Alphabetical |  By Place (finals only)By Association (finals only)

Alphabetical

Fname Lname Place Age Division Event Round Age City State Assoc Perf. Perf Imperial Wind
Carlos Acosta 3 M75 10000m Race Walk Finals 77 North Hollywood CA Southern California 1:08:46.15
Carlos Acosta 2 M75 20000m Race Walk Finals 77 North Hollywood CA Southern California 2:22:11.85
Carlos Acosta 4 M75 5000m Race Walk Finals 77 North Hollywood CA Southern California 34:16.58
John Adams -- M55 800m Preliminaries 58 Brooklyn NY Metropolitan DNF
Wale Aka-Bashorun 4 M40 Decathlon Finals 40 Mill Valley CA Pacific 3089
Jonathan Akers 5 M35 400m Hurdles Finals 39 Clovis CA Central California 1:03.52
Del Alaways 4 M80 Javelin Finals 80 Chico CA Pacific 26.92m 88-04
David Albo 11 M55 1500m Finals 55 Boulder CO Colorado 4:48.69
David Albo 9 M55 1500m Preliminaries 55 Boulder CO Colorado 4:50.73q
David Albo 12 M55 800m Finals 55 Boulder CO Colorado 2:16.65
David Albo 15 M55 800m Preliminaries 55 Boulder CO Colorado 2:25.30Q
David Albo 11 M55 800m Semi-Finals 55 Boulder CO Colorado 2:17.03q
Lori Albright 3 W35 High Jump Finals 38 Valencia CA Southern California 1.59m 5-02.50
Bruce Aldrich 13 M55 Marathon Finals 55 Sacramento CA Pacific 3:35:45.20
Carol Alexander -- W50 20000m Race Walk Finals 51 Fullerton CA Long Island DNF
Mohamed Ali 26 M40 200m Preliminaries 41 Ellicott City MD Mid-Atlantic 25.17 -2.5
Mohamed Ali 29 M40 400m Preliminaries 41 Ellicott City MD Mid-Atlantic 56.10
Lois Allen 22 W50 400m Preliminaries 54 Boise ID Snake River 1:21.04
MCDuffrie Allen 19 M45 400m Preliminaries 49 Chula Vista CA Southern California 54.41
MCDuffrie Allen 10 M45 800m Finals 49 Chula Vista CA Southern California 2:04.27
MCDuffrie Allen 5 M45 800m Preliminaries 49 Chula Vista CA Southern California 2:06.65Q
MCDuffrie Allen 4 M45 800m Semi-Finals 49 Chula Vista CA Southern California 2:04.86Q
Charles Allie 1 M60 200m Preliminaries 63 Pittsburgh PA Gulf 25.84Q -2.4
Charles Allie 3 M60 100m Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 12.72 -1.7
Charles Allie 1 M60 200m Semi-Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 25.52Q -1
Charles Allie 3 M60 100m Preliminaries 63 Pittsburgh PA Gulf 12.59Q -0.6
Charles Allie 2 M60 200m Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 25.83 -0.1
Charles Allie 1 M60 100m Semi-Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 12.50Q 0.4
Charles Allie 1 M60 400m Semi-Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 55.52Q
Charles Allie 1 M60 400m Preliminaries 63 Pittsburgh PA Gulf 57.71Q
Charles Allie 1 M60 400m Finals 63 Pittsburgh PA Gulf 55.91
Tom Allison 6 M80 Throws Pentathlon Finals 81 Eugene OR Oregon 2862
Jeanette Allred-Powless 16 W45 1500m Finals 49 Roseville CA Pacific 5:34.88
Jeanette Allred-Powless 15 W45 1500m Preliminaries 49 Roseville CA Pacific 5:38.54q
Jeanette Allred-Powless 5 W45 2000m Steeplechase Finals 49 Roseville CA Pacific 8:26.20
Jeanette Allred-Powless 13 W45 8000m XC Finals 49 Roseville CA Pacific 34:51.13
Cheryl Alston 5 W50 Triple Jump Finals 54 Plainfield NJ New Jersey 8.25m 0.8
John Altendorf 1 M65 Pole Vault Finals 65 Corvallis OR Oregon 3.84m 12-07.25
Mike Ammon 16 M65 5000m Finals 66 Carmichael CA Pacific 20:56.22
Mike Ammon 15 M65 8000m XC Finals 66 Carmichael CA Pacific 36:32.65
Dianne Anderson 6 W65 8000m XC Finals 65 Danville CA Pacific 45:20.94
Jan Anderson 7 W60 Javelin Finals 64 Woodland CA Pacific 24.61m 80-09
Peggy Anderson 6 W65 Hammer Finals 65 Bellevue WA Pacific Northwest 17.90m 58-09
Peggy Anderson 16 W65 Javelin Finals 65 Bellevue WA Pacific Northwest 10.21m 33-06
Peggy Anderson 7 W65 Weight Throw Finals 65 Bellevue WA Pacific Northwest 6.30m 20-08.00
Randy Anderson 21 M45 1500m Preliminaries 47 Folsom CA Pacific 4:45.81
Randy Anderson 19 M45 5000m Finals 47 Folsom CA Pacific 17:22.72
Randy Anderson 12 M45 8000m XC Finals 47 Folsom CA Pacific 32:41.40
Richard Anderson 15 M60 Long Jump Preliminaries 64 Woodland CA Pacific 3.33m 2.6
Richard Anderson 45 M50 800m Preliminaries 53 Florissant MO Ozark 2:48.74
Richard Anderson -- M60 Pole Vault Finals 64 Woodland CA Pacific NH
Scot Anderson 13 M45 Decathlon Finals 48 Albany OR Oregon 2539
Timothy Anderson 5 M55 10000m Finals 56 Bakersfield CA Southern California 37:56.95
Henry Andrade 2 M45 110m Hurdles 39" Finals 49 Corona CA Southern California 15.90 -2.9
Henry Andrade 2 M45 110m Hurdles 39" Preliminaries 49 Corona CA Southern California 15.74Q 0.6
David Angel -- M55 Pole Vault Finals 59 Kearney MO Missouri Valley NH
Michael Angelo 37 M40 200m Preliminaries 44 San Francisco CA Pacific 26.17 -1.8
Sergio Angulo 12 M55 400m Hurdles Preliminaries 59 Eagle Pass TX South Texas 1:13.45 3
H. Douglas Appel 2 M65 Javelin Finals 69 Eugene OR Oregon 41.05m 134-08
John Araujo 9 M50 3000m Steeplechase Finals 53 Placentia CA Southern California 13:25.56 Revised
Andrew Arce 28 M50 Discus Preliminaries 53 Union City CA Pacific 20.36m 66-09
Andrew Arce 26 M50 Javelin Preliminaries 53 Union City CA Pacific 23.98m 78-08
Ahmet Ardaman 10 M80 Discus Finals 80 New Smyrna Beach FL Florida 18.16m 59-07
Ahmet Ardaman -- M80 Hammer Finals 80 New Smyrna Beach FL Florida FOUL
Ahmet Ardaman 6 M80 Javelin Finals 80 New Smyrna Beach FL Florida 14.55m 47-09
Ahmet Ardaman 7 M80 Shot Put Finals 80 New Smyrna Beach FL Florida 6.51m 21-04.25
Ahmet Ardaman 8 M80 Weight Throw Finals 80 New Smyrna Beach FL Florida 6.58m 21-07.25
Robert Arello 4 M50 Hammer Finals 52 Lakewood Ranch FL New England 49.91m 163-09
Robert Arello 5 M50 Hammer Preliminaries 52 Lakewood Ranch FL New England 48.73mq 159-10
Robert Arello 3 M50 Shot Put Finals 52 Lakewood Ranch FL New England 15.11m 49-07.00
Robert Arello 3 M50 Shot Put Preliminaries 52 Lakewood Ranch FL New England 13.72mq 45-00.25
Robert Arello 1 M50 Weight Throw Finals 52 Lakewood Ranch FL New England 17.08m 56-00.50
Aeron Arlin Genet 4 W40 1500m Finals 44 Los Osos CA Pacific 04:41.4
Aeron Arlin Genet 9 W40 1500m Preliminaries 44 Los Osos CA Pacific 5:09.61q
Aeron Arlin Genet 3 W40 800m Finals 44 Los Osos CA Pacific 02:17.5
Aeron Arlin Genet 2 W40 800m Preliminaries 44 Los Osos CA Pacific 2:19.36Q
Trent Armbruster 17 W60 5000m Race Walk Finals 62 Wilmington NC North Carolina 41:38.03
Jerry Armon 9 M70 Shot Put Finals 70 Auburn CA Pacific 10.60m 34-09.50
Ginger Armstrong 8 W45 10000m Race Walk Finals 48 Canterbury CT Connecticut 1:07:43.14
Ginger Armstrong 6 W45 20000m Race Walk Finals 48 Canterbury CT Connecticut 2:23:04.20
Ginger Armstrong 8 W45 5000m Race Walk Finals 48 Canterbury CT Connecticut 33:47.31
Peter Armstrong 15 M65 10000m Race Walk Finals 66 Albuquerque NM New Mexico 1:07:27.75
Peter Armstrong 14 M65 20000m Race Walk Finals 66 Albuquerque NM New Mexico 2:22:55.39
Peter Armstrong 13 M65 5000m Race Walk Finals 66 Albuquerque NM New Mexico 33:30.47
William Arnerich 14 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Solvang CA Southern California 10:09.97
David Ash 18 M40 Long Jump Preliminaries 40 Spring Valley NY Mid-Atlantic 5.02m 1.3
Christina Ashby 14 W45 8000m XC Finals 48 Bellingham WA Pacific Northwest 36:25.96
David Ashford 1 M45 110m Hurdles 39" Finals 48 Gurnee IL Southern California 15.37 -2.9
David Ashford 3 M45 110m Hurdles 39" Preliminaries 48 Gurnee IL Southern California 15.24Q 0.8
Brian Ashley 1 M40 High Jump Finals 42 Orlando FL Florida 1.87m 6-01.50
Roger Assink 5 M65 100m Semi-Finals 65 Albuquerque NM New Mexico 13.21Q -2
Roger Assink 8 M65 200m Preliminaries 65 Albuquerque NM New Mexico 28.18Q -2
Roger Assink 5 M65 200m Finals 65 Albuquerque NM New Mexico 27.19 -1.1
Roger Assink 6 M65 200m Semi-Finals 65 Albuquerque NM New Mexico 27.43Q -0.8
Roger Assink 5 M65 100m Finals 65 Albuquerque NM New Mexico 13.11 0.2
Roger Assink 8 M65 100m Preliminaries 65 Albuquerque NM New Mexico 13.04Q 1
Bruce Auch 27 M50 400m Preliminaries 52 Hazelwood MO Ozark 59.11
Bertie August 10 W55 20000m Race Walk Finals 58 Portland OR Oregon 2:36:05.49
Tommy Aunan 13 M50 10000m Race Walk Finals 52 Bellevue WA Colorado 57:56.90
Tommy Aunan 9 M50 20000m Race Walk Finals 52 Bellevue WA Colorado 2:01:56.35
Clinton Aurelien 14 M45 200m Semi-Finals 45 Bronx NY Metropolitan 24.46 -2.4
Clinton Aurelien 12 M45 200m Preliminaries 45 Bronx NY Metropolitan 24.85q -2.3
Clinton Aurelien 10 M45 100m Semi-Finals 45 Bronx NY Metropolitan 12.11 -1.2
Clinton Aurelien 9 M45 100m Preliminaries 45 Bronx NY Metropolitan 12.03Q -0.2
Carmen Ayala-Troncoso 2 W50 1500m Finals 52 Austin TX South Texas 4:59.97
Carmen Ayala-Troncoso 3 W50 1500m Preliminaries 52 Austin TX South Texas 5:08.46Q
Carmen Ayala-Troncoso 1 W50 5000m Finals 52 Austin TX South Texas 18:44.73
William Ayears 2 M45 Long Jump Finals 45 Seattle WA Pacific Northwest 6.70m 2.5
William Ayears 1 M45 Long Jump Preliminaries 45 Seattle WA Pacific Northwest 6.56mq 4.9
Brenda Babits 3 W50 Pole Vault Finals 51 Fort Wayne IN Indiana 2.30m 7-06.50
Paul Babits 1 M50 Pole Vault Finals 50 Fort Wayne IN Indiana 4.60m 15-01.00
Darlene Backlund 10 W65 10000m Race Walk Finals 65 Redmond OR Southern California 1:09:25.42
Darlene Backlund 6 W65 20000m Race Walk Finals 65 Redmond OR Southern California 2:24:08.43
Darlene Backlund 9 W65 5000m Race Walk Finals 65 Redmond OR Southern California 35:13.42
John Backlund 8 M70 10000m Race Walk Finals 71 Redmond OR Southern California 1:07:05.84
John Backlund 5 M70 20000m Race Walk Finals 71 Redmond OR Southern California 2:18:24.82
John Backlund 12 M70 5000m Race Walk Finals 71 Redmond OR Southern California 34:12.73
James Backstrand 10 M70 Javelin Finals 73 Portland OR Oregon 29.69m 97-05
James Backstrand 9 M70 Javelin Preliminaries 73 Portland OR Oregon 32.64mq 107-01
John Bagatelos 9 M40 Javelin Finals 43 Livermore CA Pacific 40.47m 132-09
John Bagatelos 10 M40 Pole Vault Finals 43 Livermore CA Pacific 3.65m 11-11.75
Mary Baglin 8 W60 10000m Race Walk Finals 64 Reno NV Pacific 1:06:50.00
Mary Baglin 6 W60 20000m Race Walk Finals 64 Reno NV Pacific 2:18:23.71
David Bailey 2 M45 1500m Preliminaries 48 Davenport IA Iowa 4:25.60Q
David Bailey 8 M45 800m Finals 48 Davenport IA Iowa 2:03.13
David Bailey 4 M45 800m Preliminaries 48 Davenport IA Iowa 2:11.77Q
David Bailey 10 M45 800m Semi-Finals 48 Davenport IA Iowa 2:05.68q
Donald Bailey 4 M50 Discus Finals 52 Traverse City MI Michigan 44.98m 147-07
Donald Bailey 3 M50 Discus Preliminaries 52 Traverse City MI Michigan 45.36mq 148-10
Donald Bailey 9 M50 Shot Put Finals 52 Traverse City MI Michigan 12.86m 42-02.25
Donald Bailey 8 M50 Shot Put Preliminaries 52 Traverse City MI Michigan 13.06mq 42-10.25
Bobby Baker 21 M65 10000m Race Walk Finals 68 Kingsport TN Tennessee 1:19:04.86
Bobby Baker 19 M65 5000m Race Walk Finals 68 Kingsport TN Tennessee 40:04.27
Greg Baker 5 M55 Javelin Finals 59 Alexandria LA Southern 47.10m 154-06
Greg Baker 5 M55 Javelin Preliminaries 59 Alexandria LA Southern 45.46mq 149-02
Robert Baker 3 M65 Javelin Finals 65 Metairie LA Gulf 38.27m 125-07
Gerri Baldwin 8 W45 Discus Finals 45 San Jose CA Pacific 32.99m 108-03
Gerri Baldwin 11 W45 Hammer Finals 45 San Jose CA Pacific 29.23m 95-11
Gerri Baldwin 13 W45 Shot Put Preliminaries 45 San Jose CA Pacific 8.60m 28-02.75
Gerri Baldwin 9 W45 Weight Throw Finals 45 San Jose CA Pacific 10.40m 34-01.50
Lisa Balestrini 10 W45 5000m Finals 46 Roseville CA Pacific 20:22.85
Lisa Balestrini 8 W45 8000m XC Finals 46 Roseville CA Pacific 33:18.55
Lisa Balestrini 4 W45 Marathon Finals 46 Roseville CA Pacific 3:18:23.30
William Ballantine 5 M85 100m Finals 86 Carmichael CA Pacific 20.80 -0.9
William Ballantine 3 M85 200m Finals 86 Carmichael CA Pacific 46.16 0.3
William Ballantine 2 M85 400m Finals 86 Carmichael CA Pacific 1:54.94
Kathleen Balser 4 W65 10000m Race Walk Finals 68 Scottsdale AZ Arizona 1:07:21.12
Kathleen Balser 3 W65 20000m Race Walk Finals 68 Scottsdale AZ Arizona 2:19:06.30
Kathleen Balser 2 W65 5000m Race Walk Finals 68 Scottsdale AZ Arizona 33:40.56
Carma Bamber 8 W65 10000m Finals 69 Honolulu HI Hawaii 55:49.60
Carma Bamber 9 W65 5000m Finals 69 Honolulu HI Hawaii 26:56.81
John Banks 5 M60 200m Preliminaries 60 Fresno CA Central California 26.92Q -2.7
John Banks 5 M60 200m Semi-Finals 60 Fresno CA Central California 26.20Q -1
John Banks 6 M60 200m Finals 60 Fresno CA Central California 26.69 -0.1
Willie Banks 2 M55 Triple Jump Finals 55 Carlsbad CA San Diego-Imperial 12.31m 2.5
Willie Banks 2 M55 High Jump Finals 55 Carlsbad CA San Diego-Imperial 1.75m 5-08.75
Steven Banton 19 M55 Discus Preliminaries 58 Bend OR Oregon 32.24m 105-09
Steven Banton 11 M55 Javelin Finals 58 Bend OR Oregon 39.34m 129-01
Steven Banton 9 M55 Javelin Preliminaries 58 Bend OR Oregon 42.47mq 139-04
Steven Banton 11 M55 Shot Put Finals 58 Bend OR Oregon 11.98m 39-03.75
Steven Banton 12 M55 Shot Put Preliminaries 58 Bend OR Oregon 12.26mq 40-02.75
Henry Barela -- M55 Pole Vault Finals 55 Phoenix AZ Arizona NH
Mark Barinque 7 M40 Triple Jump Preliminaries 44 Lubbock TX West Texas 11.32mq 0.7
Mark Barinque 8 M40 Triple Jump Finals 44 Lubbock TX West Texas 10.70m 0.8
Rusty Barnett 11 W65 10000m Finals 69 El Dorado Hills CA Pacific 1:01:42.01
Rusty Barnett 13 W65 5000m Finals 69 El Dorado Hills CA Pacific 31:18.51
Rusty Barnett 12 W65 8000m XC Finals 69 El Dorado Hills CA Pacific 53:50.62
Nate Barnreiter 7 M45 Discus Preliminaries 47 Rio Rancho NM New Mexico 38.52mq 126-04
Nate Barnreiter 3 M45 Shot Put Finals 47 Rio Rancho NM New Mexico 14.24m 46-08.75
Nate Barnreiter 6 M45 Weight Throw Finals 47 Rio Rancho NM New Mexico 12.63m 41-05.25
Larry Barnum 2 M65 400m Preliminaries 67 Reno NV Pacific 1:01.91Q
Larry Barnum 3 M65 400m Finals 67 Reno NV Pacific 1:00.41
Adarian Barr 5 M45 Triple Jump Finals 45 Fair Oaks CA Pacific 12.94m 1.7
Adarian Barr 10 M45 Long Jump Preliminaries 45 Fair Oaks CA Pacific 5.92mq 1.9
Adarian Barr 9 M45 Long Jump Finals 45 Fair Oaks CA Pacific 6.04m 2.9
Thomas Barrett 17 M45 10000m Finals 49 Auburn CA Pacific 37:39.77
Thomas Barrett 9 M45 8000m XC Finals 49 Auburn CA Pacific 31:15.96
James Barrineau 1 M55 High Jump Finals 56 Burke VA Potomac Valley 1.78m 5-10.00
Jeffery Barros 16 M50 10000m Finals 53 Thorton CO Colorado 44:44.03
Benjamin Bartlett 18 M50 200m Preliminaries 52 Jackson WY Wyoming 25.65q -1.1
Benjamin Bartlett 16 M50 200m Semi-Finals 52 Jackson WY Wyoming 25.49 -0.6
Benjamin Bartlett 18 M50 100m Preliminaries 52 Jackson WY Wyoming 12.42 0.1
Benjamin Bartlett 20 M50 100m Preliminaries 52 Jackson WY Wyoming 12.55q 0.5
Mo Bartley 6 W55 1500m Finals 56 Auburn CA Pacific 5:43.22
Edward Baskauskas 4 M60 High Jump Finals 61 Martinez CA Pacific 1.60m 5-03.00
Christopher Bates 2 M45 Decathlon Finals 47 Portland OR Oregon 3691
Tony Bates 7 M50 10000m Finals 52 Salisbury VT New England 35:52.38
Tony Bates 12 M50 5000m Finals 52 Salisbury VT New England 17:27.37
Antoine Batiste 11 M35 400m Preliminaries 39 Huntsville AL Alabama 53.48
Marcus Battle 15 M50 Triple Jump Preliminaries 52 Silver Spring MD Potomac Valley 11.23m 1.7
Tracey Battle 11 W40 Long Jump Preliminaries 44 Silver Spring MD Potomac Valley 4.52mq 0.4
Tracey Battle 6 W40 Long Jump Finals 44 Silver Spring MD Potomac Valley 4.86m 0.5
Tracey Battle 8 W40 Triple Jump Finals 44 Silver Spring MD Potomac Valley 9.37m 1.6
Jeffrey Baty 11 M55 Discus Finals 56 Piedmont SC South Carolina 38.10m 125-00
Jeffrey Baty 9 M55 Discus Preliminaries 56 Piedmont SC South Carolina 40.79mq 133-10
Jeffrey Baty 19 M55 Javelin Preliminaries 56 Piedmont SC South Carolina 30.43m 99-10
Jeffrey Baty 12 M55 Shot Put Finals 56 Piedmont SC South Carolina 11.89m 39-00.25
Jeffrey Baty 9 M55 Shot Put Preliminaries 56 Piedmont SC South Carolina 12.38mq 40-07.50
Terry Baucom 27 M55 1500m Preliminaries 55 El Dorado Hills CA Pacific 5:10.13
Terry Baucom 15 M55 8000m XC Finals 55 El Dorado Hills CA Pacific 32:12.08
Barbara Bauer 7 W55 Triple Jump Finals 58 Manteca CA Pacific 8.19m 1.4
Peter Bayer 8 M70 20000m Race Walk Finals 72 Jupiter FL Florida 2:38:13.61
Robert Bayless 8 M50 Long Jump Finals 53 Southlake TX Southwestern 5.34m 1.7
Robert Bayless 4 M50 Long Jump Preliminaries 53 Southlake TX Southwestern 5.61mq 2.5
Robert Bayless 4 M50 High Jump Finals 53 Southlake TX Southwestern 1.72m 5-07.75
Wendell Beck 2 M50 Pole Vault Finals 52 Mesa AZ Arizona 4.15m 13-07.25
John Becker 7 M70 10000m Finals 71 Milwaukee WI Wisconsin 45:21.69
Rick Becker 3 M55 10000m Finals 56 Selah WA Pacific Northwest 35:30.02
Rick Becker 6 M55 5000m Finals 56 Selah WA Pacific Northwest 17:37.25
Rick Becker 4 M55 8000m XC Finals 56 Selah WA Pacific Northwest 29:16.13
Arthur Beckert 21 M60 1500m Preliminaries 60 Mill Valley CA Pacific 5:23.30
James Beckett 4 M70 10000m Race Walk Finals 72 Vacaville CA Pacific 1:02:19.84
James Beckett 4 M70 20000m Race Walk Finals 72 Vacaville CA Pacific 2:12:13.46
James Beckett 5 M70 5000m Race Walk Finals 72 Vacaville CA Pacific 30:50.63
Donald Beckwith 38 M55 800m Preliminaries 55 Portland OR Oregon 2:45.72
Annette Bednosky 1 W40 Marathon Finals 44 Jefferson NC North Carolina 3:01:29.50
Gregory Belancio 29 M55 100m Preliminaries 57 Reno NV Pacific 13.36 -0.7
Robert Bell 11 M60 Pole Vault Finals 64 Davis CA Pacific 2.40m 7-10.50
Kirk Bentz 9 M55 Triple Jump Finals 56 San Pedro CA Southern California 9.90m 1.6
Kirk Bentz -- M55 Pole Vault Finals 56 San Pedro CA Southern California NH
Joseph Berendt 16 M55 10000m Race Walk Finals 55 Citrus Heights CA Pacific 1:01:53.17
Joseph Berendt 13 M55 20000m Race Walk Finals 55 Citrus Heights CA Pacific 2:11:59.88
Joseph Berendt 15 M55 5000m Race Walk Finals 55 Citrus Heights CA Pacific 29:49.21
Kathy Bergen 1 W70 200m Preliminaries 71 La Canada CA Southern California 34.80Q -2.7
Kathy Bergen 2 W70 100m Preliminaries 71 La Canada CA Southern California 16.91Q 0
Kathy Bergen 1 W70 100m Finals 71 La Canada CA Southern California 14.90 0.5
Kathy Bergen 1 W70 200m Finals 71 La Canada CA Southern California 32.23 0.9
Kathy Bergen 8 W70 Discus Finals 71 La Canada CA Southern California 19.16m 62-10
Kathy Bergen 8 W70 Discus Preliminaries 71 La Canada CA Southern California 20.38mq 66-10
Kathy Bergen 1 W70 High Jump Finals 71 La Canada CA Southern California 1.25m 4-01.25
Lorraine Berger 10 W45 5000m Race Walk Finals 46 Mesa AZ Long Island 34:11.38
Bob Bergfeldt 8 M70 Decathlon Finals 74 Chandler AZ Arizona 2878
Seth Bergmann 10 M60 10000m Finals 61 Glassboro NJ Mid-Atlantic 42:33.47
Seth Bergmann 29 M60 1500m Preliminaries 61 Glassboro NJ Mid-Atlantic 5:42.85
Seth Bergmann 15 M60 5000m Finals 61 Glassboro NJ Mid-Atlantic 19:52.24
Seth Bergmann 15 M60 8000m XC Finals 61 Glassboro NJ Mid-Atlantic 33:33.48
Dolf Berle 8 M45 Decathlon Finals 48 Dallas TX Southwestern 2909
Tom Bernhard 7 M55 1500m Finals 59 Castro Valley CA Pacific 4:35.48
Tom Bernhard 7 M55 1500m Preliminaries 59 Castro Valley CA Pacific 4:44.80q
Tom Bernhard 7 M55 5000m Finals 59 Castro Valley CA Pacific 17:50.32
Nicholas Berra 5 M40 800m Finals 42 Enola PA Mid-Atlantic 1:57.07
Nicholas Berra 6 M40 800m Preliminaries 42 Enola PA Mid-Atlantic 2:04.25Q
Nicholas Berra 2 M40 800m Semi-Finals 42 Enola PA Mid-Atlantic 1:58.81Q
Gayle Berry 13 M65 Shot Put Finals 69 Giddings TX South Texas 10.20m 33-05.75
Peggy Berry 12 W65 Javelin Finals 67 Giddings TX South Texas 16.55m 54-03
Daniel Besmer 2 M45 Pole Vault Finals 47 Rocklin CA Pacific 4.20m 13-09.25
John Besmer -- M40 Pole Vault Finals 44 San Jose CA Pacific NH
Bill Beutler 46 M55 100m Preliminaries 58 Clarkston WA Inland Northwest 14.71 -0.1
Rajinder Bhanot 16 M40 Marathon Finals 43 Vienna VA Potomac Valley 3:40:58.10
Douglas Bibby 23 M50 Decathlon Finals 51 Albany CA Pacific 1870
David Bickel 5 M45 Hammer Preliminaries 45 Scottsdale AZ Arizona 45.32mq 148-08
David Bickel 3 M45 Weight Throw Finals 45 Scottsdale AZ Arizona 13.78m 45-02.50
Scott Bickham 13 M45 1500m Finals 45 Corning NY Niagara 4:32.35
Scott Bickham 16 M45 1500m Preliminaries 45 Corning NY Niagara 4:39.40q
Kevin Biggers 19 M45 100m Preliminaries 49 Rancho Palos Verdes CA Southern California 12.49 -0.2
Kevin Biggers 16 M45 Long Jump Preliminaries 49 Rancho Palos Verdes CA Southern California 5.40m 2.5
Charlie Bing 10 M55 Pole Vault Finals 57 Burleson TX Southwestern 3.05m 10-00.00
Nick Bingham 7 M40 5000m Finals 40 Reno NV Pacific 16:17.42
Brigit Bingula 12 W35 800m Finals 37 Davis CA Pacific 2:40.94
Brigit Bingula 12 W35 800m Preliminaries 37 Davis CA Pacific 2:46.19q
Ozzie Binion 7 M60 100m Hurdles 33" Preliminaries 63 Bowdon GA Georgia 19.77q -1.3
Ozzie Binion 6 M60 100m Hurdles 33" Finals 63 Bowdon GA Georgia 18.35 -0.3
Ozzie Binion 11 M60 300m Hurdles Preliminaries 63 Bowdon GA Georgia 54.55 1
Jim Biondolillo 20 M50 Shot Put Preliminaries 50 Glendale AZ Arizona 10.60m 34-09.50
Dena Birade 1 W35 200m Preliminaries 39 Bellingham WA Southern California 26.01Q -1.9
Dena Birade 1 W35 100m Preliminaries 39 Bellingham WA Southern California 12.58Q -1.3
Dena Birade 2 W35 200m Finals 39 Bellingham WA Southern California 25.51 -1.2
Dena Birade 1 W35 100m Finals 39 Bellingham WA Southern California 12.36 0.9
Laurent Birade 5 M40 400m Hurdles Preliminaries 44 Bellingham WA Southern California 58.65Q
Laurent Birade 7 M40 400m Hurdles Finals 44 Bellingham WA Southern California 1:00.34
Jorge Birnbaum 23 M60 5000m Race Walk Finals 64 Manhattan Beach CA Southern California 37:40.33
Christopher Bittinger 21 M40 1500m Preliminaries 44 Monument CO Colorado 4:35.27
Christopher Bittinger 27 M40 800m Preliminaries 44 Monument CO Colorado 2:13.41
William Bittner 9 M70 100m Semi-Finals 74 Pipersville PA Mid-Atlantic 14.49 -1.1
William Bittner 9 M70 100m Preliminaries 74 Pipersville PA Mid-Atlantic 14.55Q 0.5
Robert Bivins M65 300m Hurdles Preliminaries 66 Los Angeles CA Southern California DNF 3
Jai Black 4 W45 200m Preliminaries 49 San Diego CA Southern California 27.43Q -1.8
Jai Black 4 W45 200m Finals 49 San Diego CA Southern California 26.57 0
Jai Black 4 W45 200m Semi-Finals 49 San Diego CA Southern California 26.63Q 0.7
Jai Black 1 W45 400m Preliminaries 49 San Diego CA Southern California 59.56Q
Jai Black 1 W45 400m Finals 49 San Diego CA Southern California 58.71
Michael Black 32 M45 5000m Finals 46 Eugene OR Oregon 20:24.72
Joe Blackman 31 M40 200m Preliminaries 40 Sierra Madre CA Southern California 25.79 -2.5
Joe Blackman 27 M40 100m Preliminaries 40 Sierra Madre CA Southern California 12.47 -0.6
Joe Blackman 8 M40 Triple Jump Preliminaries 40 Sierra Madre CA Southern California 11.29mq 0
Joe Blackman 14 M40 Long Jump Preliminaries 40 Sierra Madre CA Southern California 5.60m 2.4
Joe Blackman 7 M40 Triple Jump Finals 40 Sierra Madre CA Southern California 10.79m 2.4
Joe Blackman 31 M40 400m Preliminaries 40 Sierra Madre CA Southern California 57.12
Mike Blackmore 2 M45 1500m Finals 49 Eugene OR Oregon 4:08.25
Mike Blackmore 8 M45 1500m Preliminaries 49 Eugene OR Oregon 4:29.84Q
Mike Blackmore -- M45 5000m Finals 49 Eugene OR Oregon DNF
Ray Blackwell 6 M50 400m Semi-Finals 53 Newark DE Metropolitan 53.38Q
Ray Blackwell 7 M50 400m Preliminaries 53 Newark DE Metropolitan 55.02Q
Ray Blackwell 3 M50 400m Finals 53 Newark DE Metropolitan 53.7
Carroll Blake 7 M60 200m Preliminaries 61 Boston MA New England 27.21Q -3.4
Carroll Blake 7 M60 200m Semi-Finals 61 Boston MA New England 26.60q -1.5
Carroll Blake 5 M60 200m Finals 61 Boston MA New England 26.59 -0.1
Carroll Blake 3 M60 400m Semi-Finals 61 Boston MA New England 56.94Q
Carroll Blake 3 M60 400m Preliminaries 61 Boston MA New England 59.46Q
Carroll Blake 3 M60 400m Finals 61 Boston MA New England 58.51
Damon Blakemore 17 M45 200m Preliminaries 49 Houston TX Gulf 25.12 -1.9
Damon Blakemore 14 M45 100m Semi-Finals 49 Houston TX Gulf 12.24 -1.2
Damon Blakemore 13 M45 100m Preliminaries 49 Houston TX Gulf 12.04q 0.1
Damon Blakemore 15 M45 Long Jump Preliminaries 49 Houston TX Gulf 5.64m
Michael Blanchard 15 M50 10000m Race Walk Finals 50 Castle Rock CO Colorado 59:41.75
Michael Blanchard 10 M50 20000m Race Walk Finals 50 Castle Rock CO Colorado 2:04:40.01
Michael Blanchard 11 M50 5000m Race Walk Finals 50 Castle Rock CO Colorado 28:23.87
Sunny Blende 7 W60 Marathon Finals 60 Sausalito CA Pacific 4:24:54.30
Christopher Bloch 12 M50 10000m Finals 52 Grove City PA Three Rivers 40:35.01
Christopher Bloch 29 M50 5000m Finals 52 Grove City PA Three Rivers 19:28.82
Francois Boda 9 M45 200m Preliminaries 47 Midwest City OK Oklahoma 24.17q -2.3
Francois Boda 4 M45 100m Semi-Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 11.66Q -1.2
Francois Boda 4 M45 100m Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 11.57 -0.9
Francois Boda 3 M45 200m Semi-Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 23.35Q 0
Francois Boda 8 M45 100m Preliminaries 47 Midwest City OK Oklahoma 11.91Q 0.1
Francois Boda 4 M45 200m Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 23.84 0.3
Francois Boda 11 M45 400m Preliminaries 47 Midwest City OK Oklahoma 52.93q
Francois Boda 7 M45 400m Semi-Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 52.00q
Francois Boda 4 M45 400m Finals 47 Midwest City OK Oklahoma 52.01
Frank Boegeman 41 M50 1500m Preliminaries 53 Santa Ana CA Southern California 5:09.64
Matt Bogdanowicz 17 M40 800m Preliminaries 42 Livermore CA Pacific 2:06.12q
Matt Bogdanowicz 17 M40 800m Semi-Finals 42 Livermore CA Pacific 2:05.04
Ross Bolding 3 M65 2000m Steeplechase Finals 65 Monticello AR Arkansas 8:03.15
Cameron Bolles 1 M45 Discus Finals 47 Bakersfield CA Central California 49.09m 161-01
Cameron Bolles 1 M45 Discus Preliminaries 47 Bakersfield CA Central California 49.39mq 162-00
Ronald Bolling 4 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 59 Richmond CA Pacific 16.52Q -2.8
Ronald Bolling 2 M55 100m Hurdles 36" Finals 59 Richmond CA Pacific 15.83 -0.9
Lionel Bonck -- M70 200m Semi-Finals 70 Lake Mary FL Florida DNF -2.7
Lionel Bonck 5 M70 200m Preliminaries 70 Lake Mary FL Florida 29.92Q -2.3
Rosalva Bonilla 9 W45 5000m Finals 48 Big Bear City CA Southern California 19:57.40
Rosalva Bonilla 4 W45 8000m XC Finals 48 Big Bear City CA Southern California 31:32.03
Rosalva Bonilla 3 W45 Marathon Finals 48 Big Bear City CA Southern California 3:14:58.30
Larry Bonnett 3 M60 Pole Vault Finals 62 Bertram TX South Texas 3.20m 10-06.00
Jerry Bookin-Weiner 14 M65 Discus Finals 65 Columbia MD Potomac Valley 28.00m 91-10
Jerry Bookin-Weiner 10 M65 Throws Pentathlon Finals 65 Columbia MD Potomac Valley 2715
Cynthia Bosco 15 W45 8000m XC Finals 48 Sacramento CA Pacific 36:35.91
Madeline Bost -- W70 5000m Finals 71 Randolph NJ New Jersey DNF
Madeline Bost 8 W70 800m Finals 71 Randolph NJ New Jersey 4:03.98
Thierry Boucquey 19 M60 100m Preliminaries 60 Huntington Beach CA Southern California 13.55q -1.7
Thierry Boucquey 17 M60 100m Semi-Finals 60 Huntington Beach CA Southern California 13.67 0.4
Tina Bowman 5 W55 Javelin Finals 58 Long Beach CA Southern California 26.98m 88-06
Andrew Boyce 7 M45 High Jump Finals 46 West Dundee IL Illinois 1.60m 5-03.00
Mark Bozzini 25 M50 Javelin Preliminaries 52 Napa CA Pacific 31.23m 102-05
Arnell Brady 7 M35 High Jump Finals 35 Chicago IL Illinois 1.75m 5-08.75
Diane Brandt 7 W60 10000m Race Walk Finals 63 Surprise AZ Long Island 1:06:37.75
Diane Brandt 5 W60 20000m Race Walk Finals 63 Surprise AZ Long Island 2:15:52.93
Dennis Branham -- M80 5000m Finals 80 Providence RI New England DNF
Bob Brennand 8 M50 5000m Finals 50 Olympia WA Pacific Northwest 16:54.85
John Brennand 5 M75 10000m Finals 75 Santa Barbara CA Southern California 48:17.76
John Brennand 7 M75 5000m Finals 75 Santa Barbara CA Southern California 23:14.20
Eileen Brennan-Erler 6 W50 1500m Finals 50 San Rafael CA Pacific 5:06.58
Eileen Brennan-Erler 2 W50 1500m Preliminaries 50 San Rafael CA Pacific 5:20.98Q
Steven Brenneck 10 M70 10000m Finals 70 San Diego CA San Diego-Imperial 50:06.79
Steven Brenneck -- M70 5000m Finals 70 San Diego CA San Diego-Imperial DNF ran
Maria Briones 6 W55 8000m XC Finals 55 Oakland CA Pacific 37:00.46
Renato Brito 29 M45 200m Preliminaries 46 Venice CA Southern California 27.30 -2.3
Renato Brito 29 M45 100m Preliminaries 46 Venice CA Southern California 13.14 -0.3
Frank Broadus 22 M55 Discus Preliminaries 55 Louisville KY Kentucky 30.74m 100-10
Frank Broadus 7 M55 Hammer Finals 55 Louisville KY Kentucky 43.23m 141-10
Frank Broadus 6 M55 Hammer Preliminaries 55 Louisville KY Kentucky 42.74mq 140-03
Charles Brocato 15 M65 100m Semi-Finals 66 Gig Harbor WA Pacific Northwest 13.99 -1.1
Charles Brocato 12 M65 100m Preliminaries 66 Gig Harbor WA Pacific Northwest 13.74Q 0.5
Mel Brooks 12 M70 400m Preliminaries 70 Crockett CA Pacific 1:12.67
James Broun 11 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 59 Sarasota FL Southern California 18.04 -2.8
Jeff Brower 11 M50 400m Hurdles Preliminaries 52 Austin TX Southwestern 1:08.92
Jeff Brower 15 M50 Decathlon Finals 52 Austin TX Southwestern 2855
Jeff Brower 13 M50 High Jump Finals 52 Austin TX Southwestern 1.60m 5-03.00
Charles Brown 3 M55 Pole Vault Finals 56 Carlsbad CA San Diego-Imperial 3.95m 12-11.50
Douglas Brown 5 M65 2000m Steeplechase Finals 66 East Brunswick NJ New Jersey 8:47.30
James Brown 41 M55 1500m Preliminaries 56 Plumas Lake CA Pacific 6:00.16
James Brown 37 M55 800m Preliminaries 56 Plumas Lake CA Pacific 2:44.66
Jeff Brown 10 M55 Discus Finals 55 Costa Mesa CA Southern California 38.90m 127-07
Jeff Brown 8 M55 Discus Preliminaries 55 Costa Mesa CA Southern California 40.86mq 134-01
Kenneth Brown 10 M40 10000m Finals 41 Santa Rosa CA Pacific 35:36.81
Kenneth Brown 14 M40 5000m Finals 41 Santa Rosa CA Pacific 16:47.68
Kenton Brown 2 M65 200m Preliminaries 66 Austin TX South Texas 27.30Q -1.6
Kenton Brown 1 M65 100m Semi-Finals 66 Austin TX South Texas 12.86Q -1.1
Kenton Brown 4 M65 200m Finals 66 Austin TX South Texas 26.94 -1.1
Kenton Brown 4 M65 200m Semi-Finals 66 Austin TX South Texas 26.97Q -0.8
Kenton Brown 1 M65 100m Preliminaries 66 Austin TX South Texas 12.60Q -0.7
Kenton Brown 2 M65 100m Finals 66 Austin TX South Texas 12.95 0.2
Leonora Brown 27 W50 200m Preliminaries 53 Los Angeles CA Southern California 33.93 -1.2
Leonora Brown 25 W50 100m Preliminaries 53 Los Angeles CA Southern California 15.36 0.5
Michael Brown 16 M35 200m Preliminaries 37 Oxnard CA Southern California 23.99q -1.8
Michael Brown 12 M35 200m Semi-Finals 37 Oxnard CA Southern California 23.50 -1
Michael Brown 8 M35 400m Preliminaries 37 Oxnard CA Southern California 52.20q
Michael Brown 8 M35 400m Finals 37 Oxnard CA Southern California 51.55
Michael Brown 1 M55 Javelin Finals 57 Jacksonville FL Florida 59.39m 194-10
Michael Brown 2 M55 Javelin Preliminaries 57 Jacksonville FL Florida 52.05mq 170-09
Thomas Brown -- M55 200m Preliminaries 56 Dallas TX Southwestern DNF -3.3
Thomas Brown 47 M55 100m Preliminaries 56 Dallas TX Southwestern 15.26 0.1
Ty Brown -- M65 100m Preliminaries 66 Washington DC Potomac Valley DNF -0.6
Walter Brown 11 M40 Marathon Finals 40 South Jordan UT Utah 2:56:10.30
Laura Bruess 2 W50 10000m Finals 50 Boulder CO Colorado 40:08.76
Steve Brumwell 27 M50 1500m Preliminaries 53 Palmdale CA Southern California 4:41.92
Steve Brumwell 20 M50 5000m Finals 53 Palmdale CA Southern California 18:04.61
Annmarie Bruning 7 W45 10000m Race Walk Finals 46 Portland OR Oregon 1:05:57.66
William Brusher 40 M55 1500m Preliminaries 59 Oakland CA Pacific 5:56.15
William Brusher 39 M55 800m Preliminaries 59 Oakland CA Pacific 2:52.60
NZ Bryant 13 M60 400m Preliminaries 61 Orchard Lake MI Michigan 1:03.30q
Michael Buckhoff 5 M45 5000m Finals 45 Hesperia CA Southern California 15:58.18
Michael Budnik 3 M65 5000m Race Walk Finals 65 Santa Fe NM New Mexico 28:06.64
Lucius Bulkley 4 M90 100m Finals 94 Phoenix OR Oregon 22.11 -2.3
Lucius Bulkley 4 M90 200m Finals 94 Phoenix OR Oregon 50.72 0
Lucius Bulkley 2 M90 Long Jump Finals 94 Phoenix OR Oregon 1.69m 0
Lucius Bulkley 8 M90 Triple Jump Finals 94 Phoenix OR Oregon 4.18m 2.2
Lucius Bulkley 3 M90 400m Finals 94 Phoenix OR Oregon 2:11.86
Lucius Bulkley 5 M90 Discus Finals 94 Phoenix OR Oregon 13.28m 43-07
Lucius Bulkley 5 M90 Javelin Finals 94 Phoenix OR Oregon 11.97m 39-03
Lucius Bulkley 6 M90 Shot Put Finals 94 Phoenix OR Oregon 6.14m 20-01.75
Lisa Buohler 7 W40 5000m Finals 41 Lehigh Acres FL Florida 18:50.66
Francis Burdett 4 M45 10000m Finals 46 Worcester MA New England 31:53.09
Francis Burdett 4 M45 5000m Finals 46 Worcester MA New England 15:50.33
Frank Burkatzky 43 M40 200m Preliminaries 43 New York NY Metropolitan 26.74 -2.4
Frank Burkatzky 28 M40 800m Preliminaries 43 New York NY Metropolitan 2:13.50
Edward Burke 1 M70 Hammer Finals 71 Los Gatos CA Pacific 55.12m 180-10
Edward Burke 2 M70 Hammer Preliminaries 71 Los Gatos CA Pacific 48.58mq 159-04
Edward Burke 1 M70 Throws Pentathlon Finals 71 Los Gatos CA Pacific 4508
Edward Burke 1 M70 Weight Throw Finals 71 Los Gatos CA Pacific 19.12m 62-08.75
Jennifer Burke 10 W35 Long Jump Finals 39 Missoula MT Montana 4.29m 0.5
Jennifer Burke 4 W35 800m Finals 39 Missoula MT Montana 2:19.44
Jennifer Burke 4 W35 800m Preliminaries 39 Missoula MT Montana 2:27.75Q
Luanne Burke 19 W50 400m Preliminaries 50 Westminster CO Colorado 1:14.02
Luanne Burke 15 W50 800m Preliminaries 50 Westminster CO Colorado 2:45.82
Michael Burke -- M45 110m Hurdles 39" Preliminaries 48 Ephrata PA Mid-Atlantic DNF 0.6
Joseph Burleson 31 M60 400m Preliminaries 64 West Hartford CT Connecticut 1:24.46
John Burnett 30 M45 1500m Preliminaries 46 Roseville CA Pacific 5:24.41
John Burnett 14 M45 3000m Steeplechase Finals 46 Roseville CA Pacific 14:53.28
John Burnett 27 M45 800m Preliminaries 46 Roseville CA Pacific 2:34.95
Roger Busch 3 M70 Discus Finals 70 Greenwich CT New England 43.42m 142-05
Roger Busch 1 M70 Discus Preliminaries 70 Greenwich CT New England 44.93mq 147-05
David Butler 11 M70 Pole Vault Finals 71 Snohomish WA Pacific Northwest 2.40m 7-10.50
Michael Buzbee 20 M55 10000m Finals 59 Yuba City CA Pacific 45:12.76
Michael Buzbee 36 M55 5000m Finals 59 Yuba City CA Pacific 22:11.46
Patrick Buzbee -- M55 1500m Preliminaries 59 San Jose CA Pacific DNF
Alisa Byrne 32 W50 100m Preliminaries 53 Oxnard CA Southern California 16.24 0.3
Alisa Byrne 14 W50 Long Jump Finals 53 Oxnard CA Southern California 3.49m 1.8
Alisa Byrne 18 W50 Discus Preliminaries 53 Oxnard CA Southern California 18.63m 61-01
Alisa Byrne 17 W50 Shot Put Preliminaries 53 Oxnard CA Southern California 8.11m 26-07.25
Robert Cahners 3 M65 Hammer Finals 69 Naples FL Florida 43.62m 143-01
Robert Cahners 2 M65 Weight Throw Finals 69 Naples FL Florida 17.40m 57-01.00
Janet Cain 11 W60 5000m Finals 60 Sonoma CA Pacific 24:20.78
Janet Cain 3 W60 Marathon Finals 60 Sonoma CA Pacific 3:37:23.90
Bob Callori 31 M65 200m Preliminaries 68 San Francisco CA Pacific 36.75 -2.3
Dawn Calvert 15 W50 10000m Race Walk Finals 52 San Mateo CA Pacific 1:12:29.13
Dawn Calvert 13 W50 5000m Race Walk Finals 52 San Mateo CA Pacific 34:48.38
James Cameron 27 M65 200m Preliminaries 65 Surfside CA Pacific 32.32 -3.5
James Cameron 27 M65 100m Preliminaries 65 Surfside CA Pacific 14.89 0.8
Gary Camp 10 M55 10000m Finals 56 Fair Oaks CA Pacific 39:45.49
Gary Camp 17 M55 5000m Finals 56 Fair Oaks CA Pacific 19:16.72
Dale Campbell 3 M55 3000m Steeplechase Finals 57 Huntington Beach CA Southern California 11:13.33
Richard Campbell 7 M65 10000m Race Walk Finals 65 Orange CA Southern California 57:36.69
Richard Campbell 8 M65 20000m Race Walk Finals 65 Orange CA Southern California 2:03:56.21
Richard Campbell 8 M65 5000m Race Walk Finals 65 Orange CA Southern California 29:44.71
Greg Canfield 3 M55 200m Preliminaries 55 San Ramon CA Pacific 25.77Q -0.8
Greg Canfield 5 M55 200m Finals 55 San Ramon CA Pacific 25.96 -0.4
Greg Canfield 6 M55 200m Semi-Finals 55 San Ramon CA Pacific 25.70Q -0.3
David Cannon 4 M50 1500m Finals 54 Seattle WA Pacific Northwest 4:21.85
David Cannon 6 M50 1500m Preliminaries 54 Seattle WA Pacific Northwest 4:27.86Q
David Cannon 2 M50 8000m XC Finals 54 Seattle WA Pacific Northwest 27:56.87
David Cannon 21 M50 800m Preliminaries 54 Seattle WA Pacific Northwest 2:12.92q
David Cannon 13 M50 800m Semi-Finals 54 Seattle WA Pacific Northwest 2:10.40
Adreana Cano 5 W35 Throws Pentathlon Finals 36 Los Angeles CA Southern California 2841
Robert Carlsen 19 M60 Hammer Preliminaries 63 Sonoma CA Pacific 30.15m 98-11
Robert Carlsen 19 M60 Shot Put Preliminaries 63 Sonoma CA Pacific 11.25m 36-11.00
Joe Carnegie 4 M45 1500m Finals 45 Fresno CA Central California 4:09.98
Joe Carnegie 1 M45 1500m Preliminaries 45 Fresno CA Central California 4:20.95Q
Joe Carnegie 2 M45 800m Finals 45 Fresno CA Central California 1:59.89
Joe Carnegie 3 M45 800m Preliminaries 45 Fresno CA Central California 2:08.27Q
Joe Carnegie 1 M45 800m Semi-Finals 45 Fresno CA Central California 2:00.77Q
Linda Carty 33 W45 100m Preliminaries 45 Dallas TX Southwestern 17.12 -0.1
Linda Carty -- W45 Long Jump Finals 45 Dallas TX Southwestern FOUL
Curt Casazza 20 M40 1500m Preliminaries 40 Cameron Park CA Pacific 4:34.11
Curt Casazza 25 M40 800m Preliminaries 40 Cameron Park CA Pacific 2:12.16
John Casey 19 M60 200m Preliminaries 64 Corvallis OR Oregon 28.74 -2.7
John Casey 9 M60 High Jump Finals 64 Corvallis OR Oregon 1.40m 4-07.00
Daniel Cassayre 13 M40 Pole Vault Finals 42 Leavenworth WA Inland Northwest 3.20m 10-06.00
Mark Cassayre 7 M40 Pole Vault Finals 40 Napa CA Pacific 4.10m 13-05.25
Michael Cassella-Blackburn 9 M50 10000m Finals 53 Port Townsend WA Pacific Northwest 39:14.37
Michael Cassella-Blackburn 15 M50 Marathon Finals 53 Port Townsend WA Pacific Northwest 3:01:25.30
Doris Cassels 5 W70 10000m Race Walk Finals 71 San Rafael CA Pacific 1:11:34.10
Doris Cassels 6 W70 5000m Race Walk Finals 71 San Rafael CA Pacific 35:37.13
Richard Castro 17 M60 800m Preliminaries 63 Boulder CO Colorado 2:33.42q
Richard Castro 20 M60 800m Semi-Finals 63 Boulder CO Colorado 2:42.46
Jean Causse 6 M40 Decathlon Finals 43 Colorado Springs CO Colorado 2886
Rollie Cavaletto 12 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Nipomo CA Southern California 9:42.59
Bob Cedrone 6 M55 Hammer Finals 56 Stoughton MA New England 43.24m 141-10
Bob Cedrone 7 M55 Hammer Preliminaries 56 Stoughton MA New England 41.22mq 135-03
Bob Cedrone 3 M55 Weight Throw Finals 56 Stoughton MA New England 16.65m 54-07.50
Lee Cendana -- M40 Triple Jump Preliminaries 40 Rocklin CA Pacific FOUL NWI
Richard Censullo 12 M55 Long Jump Preliminaries 58 Whittier CA Southern California 4.50mq 2.3
Jose Cesteros -- M75 Pole Vault Finals 78 Leon IA Iowa NH
Donna Chan 8 W60 1500m Finals 60 San Francisco CA Pacific 6:00.97
Donna Chan 13 W60 1500m Preliminaries 60 San Francisco CA Pacific 6:32.17q
Donna Chan 7 W60 5000m Finals 60 San Francisco CA Pacific 22:35.48
Stephen Chantry 5 M55 1500m Finals 56 Williamsburg VA Virginia 4:27.16
Stephen Chantry 4 M55 1500m Preliminaries 56 Williamsburg VA Virginia 4:42.09Q
Stephen Chantry 6 M55 800m Finals 56 Williamsburg VA Virginia 2:12.73
Stephen Chantry 4 M55 800m Preliminaries 56 Williamsburg VA Virginia 2:21.15Q
Stephen Chantry 2 M55 800m Semi-Finals 56 Williamsburg VA Virginia 2:16.09Q
Allan Chapman 15 M65 1500m Preliminaries 69 Cupertino CA Pacific 6:22.77q
Virginia Chavez Myers 17 W55 5000m Race Walk Finals 58 Albuquerque NM New Mexico 32:45.3
Xiling Che 9 M55 Decathlon Finals 56 Spring TX Gulf 2666
Bill Cheadle 25 M55 400m Preliminaries 58 Louisville KY Kentucky 1:04.15
Bill Cheadle 7 M55 400m Hurdles Preliminaries 58 Louisville KY Kentucky 1:09.89q 3
Bill Cheadle 7 M55 400m Hurdles Finals 58 Louisville KY Kentucky 1:09.99
Don Cheek 4 M80 200m Finals 81 Clovis CA Central California 33.35 0.6
Peter Chen 22 M50 Long Jump Preliminaries 53 Palo Alto CA Pacific 4.79m 2.1
Ashley Childs 4 W60 2000m Steeplechase Finals 61 Royal Oak MD Potomac Valley 10:45.23
Ashley Childs 10 W60 Heptathlon Finals 61 Royal Oak MD Potomac Valley 1535
Michael Chiles 18 M40 Decathlon Finals 43 Winter Park FL Florida 1074
Michael Chiles -- M40 Long Jump Preliminaries 43 Winter Park FL Florida FOUL NWI
Craighton Chin 23 M55 1500m Preliminaries 56 Davis CA Pacific 5:07.44
Richard Choppa 14 M50 Long Jump Preliminaries 52 Latham NY Adirondack 5.31m 3.6
Fei-Mei Chou 9 W75 200m Preliminaries 76 Sunnyvale CA Pacific 44.76 -1.4
Fei-Mei Chou 11 W75 100m Preliminaries 76 Sunnyvale CA Pacific 20.00 -0.6
Fei-Mei Chou 10 W75 Triple Jump Finals 76 Sunnyvale CA Pacific 4.36m 1.6
Fei-Mei Chou 3 W75 400m Finals 76 Sunnyvale CA Pacific 1:50.67
Fei-Mei Chou 7 W75 High Jump Finals 76 Sunnyvale CA Pacific 0.88m 2-10.50
Jim Christian 27 M50 5000m Finals 51 Springfield OR Oregon 19:18.34
Edward Christy 18 M65 10000m Finals 65 Salt Lake City UT Utah 53:29.03
Edward Christy 29 M65 8000m XC Finals 65 Salt Lake City UT Utah 47:08.74
Daniel Cicala 8 M45 Javelin Finals 46 Lititz PA Mid-Atlantic 41.99m 137-09
Gary Clancy 19 M65 5000m Finals 66 Santa Barbara CA Southern California 22:26.90
Brian Clark 4 M45 Pole Vault Finals 45 Mansfield TX Southwestern 4.20m 13-09.25
Christopher Clark 19 M50 Javelin Preliminaries 54 Louisville KY Kentucky 40.54m 133-00
Clovis Clark 10 W55 Shot Put Finals 55 Ellenwood GA Georgia 8.51m 27-11.00
Clovis Clark 8 W55 Weight Throw Finals 55 Ellenwood GA Georgia 9.35m 30-08.25
William Clark 5 M75 80m Hurdles 30" Finals 77 Sicklerville NJ New Jersey 17.32 0.5
William Clark 3 M75 300m Hurdles Preliminaries 77 Sicklerville NJ New Jersey 57.74Q 2
William Clark 2 M75 300m Hurdles Finals 77 Sicklerville NJ New Jersey 56.85
William Clark 4 M75 80m Hurdles 30" Preliminaries 77 Sicklerville NJ New Jersey 16.52Q
Chris Clarke -- M45 Pole Vault Finals 49 Petaluma CA Pacific NH
Dancoise Clayborn 21 W50 1500m Preliminaries 51 Fountain Valley CA Southern California 5:54.32
Dancoise Clayborn 15 W50 5000m Finals 51 Fountain Valley CA Southern California 22:44.99
Dancoise Clayborn 19 W50 800m Preliminaries 51 Fountain Valley CA Southern California 2:48.47
Mark Cleary -- M50 8000m XC Finals 52 Rancho Santa Margarita CA Southern California DNF
Dean Clemons 14 M50 Javelin Preliminaries 50 Canton MI Michigan 43.64m 143-02
James Cleveland 8 M75 Decathlon Finals 77 Hawthorne FL Florida 1781
Chet Clodfelter -- M45 Pole Vault Finals 47 Roachdale IN Indiana NH
Linda Cohn 12 W55 100m Semi-Finals 58 Northridge CA Southern California 15.49 0.5
Linda Cohn 8 W55 100m Preliminaries 58 Northridge CA Southern California 15.11Q 0.7
Linda Cohn 1 W55 Triple Jump Finals 58 Northridge CA Southern California 8.96m 1.9
Linda Cohn 7 W55 Long Jump Finals 58 Northridge CA Southern California 3.79m 2
Linda Cohn 1 W55 Javelin Finals 58 Northridge CA Southern California 37.97m 124-07
Sandy Coila 16 W60 10000m Race Walk Finals 60 Portland OR Oregon 1:18:53.69
Baokim Coleman 30 M40 800m Preliminaries 44 Burbank CA Southern California 2:28.32
Jon Colletti 10 M35 800m Finals 38 Chino Hills CA Southern California 2:03.95
Jon Colletti 12 M35 800m Preliminaries 38 Chino Hills CA Southern California 2:02.82q
Liam Collins 3 M40 3000m Steeplechase Finals 40 Cortlandt Manor NY Metropolitan 9:54.82
Liam Collins 4 M40 8000m XC Finals 40 Cortlandt Manor NY Metropolitan 27:55.71
Yong Collins 17 W55 8000m XC Finals 56 Richmond TX Gulf 40:14.94
Yong Collins 14 W55 800m Preliminaries 56 Richmond TX Gulf 3:14.91
Yong Collins 5 W55 Marathon Finals 56 Richmond TX Gulf 3:43:43.50
Debbie Colonica 34 W50 200m Preliminaries 53 Incline Village NV Pacific 37.61 -4
Debbie Colonica 37 W50 100m Preliminaries 53 Incline Village NV Pacific 17.23 0
Connie Comiso-Fanelli 9 W55 Marathon Finals 55 Honolulu HI Hawaii 4:16:56.70
Brian Conley 7 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 50 Livermore CA Pacific 14.82q -3.1
Brian Conley 2 M50 100m Hurdles 36" Finals 50 Livermore CA Pacific 14.81 -0.5
Brian Conroy 37 M55 1500m Preliminaries 55 Campbell CA Pacific 5:41.16
Joel Contreras 13 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Carmichael CA Pacific 9:53.55 Revised1
Joel Contreras 23 M65 8000m XC Finals 67 Carmichael CA Pacific 42:08.88
Bruce Cook 7 M45 Discus Finals 49 Omaha NE Nebraska 39.73m 130-04
Bruce Cook 8 M45 Discus Preliminaries 49 Omaha NE Nebraska 38.45mq 126-02
Bruce Cook 4 M45 Shot Put Finals 49 Omaha NE Nebraska 13.93m 45-08.50
David Cook 8 M50 3000m Steeplechase Finals 54 Oak Hills CA Southern California 11:49.40
Mary Coordt 1 W40 10000m Finals 42 Elk Grove CA Pacific 37:08.13
Mary Coordt 1 W40 5000m Finals 42 Elk Grove CA Pacific 18:02.33
Joe Cordero 9 M70 2000m Steeplechase Finals 73 Islip Terrace NY Long Island 10:08.07
Joe Cordero 20 M70 5000m Finals 73 Islip Terrace NY Long Island 24:33.43
Joe Cordero 18 M70 8000m XC Finals 73 Islip Terrace NY Long Island 48:25.95
Richard Cordes 29 M50 1500m Preliminaries 50 Alamo CA Pacific 4:44.48
Richard Cordes 22 M50 5000m Finals 50 Alamo CA Pacific 18:20.24
Richard Cordes 15 M50 8000m XC Finals 50 Alamo CA Pacific 30:11.14
Suzanne Cordes 5 W50 2000m Steeplechase Finals 51 Alamo CA Pacific 8:58.03
Suzanne Cordes -- W50 8000m XC Finals 51 Alamo CA Pacific DNF
Gretchen Corrales -- W50 8000m XC Finals 51 Los Angeles CA Southern California DNF
Vincent Costello 5 M55 Decathlon Finals 58 Honolulu HI Hawaii 3119
Jason Costner 8 M40 Long Jump Finals 41 Perry Hall MD Potomac Valley 6.05m 2.3
Jason Costner 8 M40 Long Jump Preliminaries 41 Perry Hall MD Potomac Valley 5.88mq 2.5
Brian Coushay 4 M45 Decathlon Finals 47 Beaverton OR Oregon 3465
Billy Coward 10 M70 Pole Vault Finals 71 Gainesville VA Virginia 2.50m 8-02.50
Dan Cox 36 M50 8000m XC Finals 52 Elk Grove CA Pacific 41:32.36
Darren Cox 6 M40 3000m Steeplechase Finals 41 Laguna Hills CA Southern California 10:26.08
Robert Cozens 3 M75 200m Preliminaries 75 Houston TX Gulf 30.56Q -2.5
Robert Cozens 3 M75 100m Semi-Finals 75 Houston TX Gulf 14.65Q -1.3
Robert Cozens 2 M75 100m Finals 75 Houston TX Gulf 14.42 -0.3
Robert Cozens 2 M75 200m Finals 75 Houston TX Gulf 29.66 0.4
Robert Cozens 6 M75 100m Preliminaries 75 Houston TX Gulf 14.87Q 1.1
Robert Cozens 2 M75 400m Preliminaries 75 Houston TX Gulf 1:09.38Q
Robert Cozens 2 M75 400m Finals 75 Houston TX Gulf 1:09.67
Kathy Craft 3 W40 Pole Vault Finals 40 Santa Cruz CA Pacific 2.95m 9-08.00
Bruce Cramer 9 M50 Long Jump Finals 50 Santa Clarita CA Southern California 5.25m 1.9
Bruce Cramer 17 M50 Triple Jump Preliminaries 50 Santa Clarita CA Southern California 11.07m 2
Bruce Cramer 10 M50 Long Jump Preliminaries 50 Santa Clarita CA Southern California 5.43mq 2.2
Walter Cranford 18 M40 200m Semi-Finals 44 Fairfield CA Pacific 24.58 -2.2
Walter Cranford 21 M40 200m Preliminaries 44 Fairfield CA Pacific 24.77q -1.8
Walter Cranford 14 M40 100m Preliminaries 44 Fairfield CA Pacific 11.92Q 0
Walter Cranford 12 M40 100m Semi-Finals 44 Fairfield CA Pacific 11.82 0.1
Bob Crites 6 M55 Pole Vault Finals 57 Freeport TX Gulf 3.50m 11-05.75
Jimmy Crittenden 1 M60 Long Jump Finals 61 Issaquah WA Pacific Northwest 5.29m 1.6
Jimmy Crittenden 7 M60 Long Jump Preliminaries 61 Issaquah WA Pacific Northwest 4.86mq 2.9
Helen Croskell 1 W35 Pole Vault Finals 38 Houston TX Gulf 2.30m 7-06.50
Roger Cross 13 M45 5000m Finals 45 Sacramento CA Pacific 16:56.95
Jeff Crothers 13 M50 Hammer Preliminaries 52 Mesa AZ Arizona 39.12m 128-04
Jeff Crothers 7 M50 Weight Throw Finals 52 Mesa AZ Arizona 14.97m 49-01.50
Javier Cruz 6 M45 Marathon Finals 48 Bakersfield CA Central California 2:58:34.70
Brian Culley 5 M40 10000m Finals 40 Encinitas CA San Diego-Imperial 34:42.75
Brian Culley 5 M40 5000m Finals 40 Encinitas CA San Diego-Imperial 16:07.68
Steve Cummings 11 M55 200m Preliminaries 55 Corona CA Southern California 27.05Q -2.2
Steve Cummings 7 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 55 Corona CA Southern California 17.62q -1.3
Steve Cummings 9 M55 200m Semi-Finals 55 Corona CA Southern California 26.33 -0.3
Steve Cummings 23 M55 100m Preliminaries 55 Corona CA Southern California 13.20 -0.1
Steve Cummings 4 M55 400m Hurdles Preliminaries 55 Corona CA Southern California 1:08.87Q 3
Steve Cummings 15 M55 400m Preliminaries 55 Corona CA Southern California 1:00.08q
Steve Cummings 3 M55 400m Hurdles Finals 55 Corona CA Southern California 1:06.40
Jose Curiel 17 M50 Discus Preliminaries 53 Corning CA Pacific 36.12m 118-06
Jose Curiel 21 M50 Shot Put Preliminaries 53 Corning CA Pacific 10.38m 34-00.75
Mike Curry -- M40 Discus Finals 44 Elk Grove CA Pacific FOUL
Mike Curry 10 M40 Javelin Finals 44 Elk Grove CA Pacific 30.22m 99-02
Mike Curry 7 M40 Weight Throw Finals 44 Elk Grove CA Pacific 12.71m 41-08.50
Georgia Cutler 5 W65 Discus Finals 68 Eugene OR Oregon 19.36m 63-06
Georgia Cutler 2 W65 Hammer Finals 68 Eugene OR Oregon 27.82m 91-03
Georgia Cutler 11 W65 Javelin Finals 68 Eugene OR Oregon 17.66m 57-11
Georgia Cutler 4 W65 Throws Pentathlon Finals 68 Eugene OR Oregon 3160
Georgia Cutler 3 W65 Weight Throw Finals 68 Eugene OR Oregon 10.26m 33-08.00
Peter Cyr 4 M40 Hammer Finals 40 San Clemente CA Southern California 55.38m 181-08
Peter Cyr 5 M40 Hammer Preliminaries 40 San Clemente CA Southern California 48.24mq 158-03
Neal Dahlen 13 M45 10000m Race Walk Finals 49 Fenton MO Ozark 1:12:14.76
Neal Dahlen 9 M45 5000m Race Walk Finals 49 Fenton MO Ozark 36:32.12
Lee D'Alessandro -- W40 2000m Steeplechase Finals 42 San Francisco CA Pacific DNF
Lisa Daley 2 W40 200m Preliminaries 41 White Plains NY Metropolitan 27.49Q -2.2
Lisa Daley 1 W40 200m Semi-Finals 41 White Plains NY Metropolitan 26.34Q -1
Lisa Daley 1 W40 200m Finals 41 White Plains NY Metropolitan 26.16 -0.6
Lisa Daley 1 W40 400m Preliminaries 41 White Plains NY Metropolitan 59.08Q
Lisa Daley 2 W40 400m Hurdles Preliminaries 41 White Plains NY Metropolitan 1:07.41Q
Lisa Daley 1 W40 400m Finals 41 White Plains NY Metropolitan 57.42
Lisa Daley 1 W40 400m Hurdles Finals 41 White Plains NY Metropolitan 1:03.95
Thomas Dalke 4 M40 Javelin Finals 44 Austin TX South Texas 53.74m 176-04
Maryanne Daniel 3 W50 5000m Race Walk Finals 52 Clinton CT Connecticut 27:35.57
Maryanne Daniel 15 W50 Hammer Finals 52 Clinton CT Connecticut 16.05m 52-08
Edward Daniels 19 M55 Hammer Preliminaries 58 Salisbury NH New England 30.49m 100-00
Edward Daniels 14 M55 Weight Throw Finals 58 Salisbury NH New England 10.72m 35-02.00
Robert Daniels 39 M50 100m Preliminaries 53 Pipersville PA Mid-Atlantic 13.46 -0.9
Jean Daprano 7 W70 200m Preliminaries 74 Fayetteville GA Georgia 36.45q -2.7
Jean Daprano 9 W70 100m Preliminaries 74 Fayetteville GA Georgia 17.47 -1.7
Jean Daprano 4 W70 200m Finals 74 Fayetteville GA Georgia 35.72 0.9
Jean Daprano 1 W70 1500m Finals 74 Fayetteville GA Georgia 6:30.07
Jean Daprano 2 W70 400m Finals 74 Fayetteville GA Georgia 1:19.44
Jean Daprano 1 W70 800m Finals 74 Fayetteville GA Georgia 3:03.13
John Darlington 26 M65 8000m XC Finals 66 Nevada City CA Pacific 45:40.29
Sandra Darragh 7 W45 Marathon Finals 49 Granite Bay CA Pacific 4:14:31.80
Michael Davidson 17 M45 400m Preliminaries 45 Mountain View CA Pacific 53.60
Brian Davis 9 M55 10000m Finals 55 Livermore CA Pacific 39:42.22
Craig Davis 15 M50 200m Preliminaries 54 Coral Springs FL Florida 24.80q -2.5
Craig Davis 15 M50 100m Preliminaries 54 Coral Springs FL Florida 12.13q -0.9
Craig Davis 8 M50 100m Semi-Finals 54 Coral Springs FL Florida 12.12q -0.8
Craig Davis 7 M50 100m Finals 54 Coral Springs FL Florida 12.19 -0.5
Craig Davis 6 M50 200m Finals 54 Coral Springs FL Florida 24.72 -0.1
Craig Davis 8 M50 200m Semi-Finals 54 Coral Springs FL Florida 24.53q -0.1
Craig Davis 8 M50 100m Preliminaries 54 Coral Springs FL Florida 12.20Q 0.6
Jerry Davis 42 M50 200m Preliminaries 51 Reseda CA Southern California 27.78 -1.2
Jerry Davis 38 M50 400m Preliminaries 51 Reseda CA Southern California 1:01.90
Lisa Davis 13 W45 1500m Finals 46 Los Angeles CA Southern California 5:16.08
Lisa Davis 12 W45 1500m Preliminaries 46 Los Angeles CA Southern California 5:20.58q
Lisa Davis 12 W45 5000m Finals 46 Los Angeles CA Southern California 20:40.75
Mark Davis 7 M55 200m Preliminaries 55 Pasadena CA Southern California 25.80Q -2.8
Mark Davis 5 M55 200m Semi-Finals 55 Pasadena CA Southern California 25.45Q -2.5
Mark Davis 7 M55 100m Semi-Finals 55 Pasadena CA Southern California 12.62q -1.9
Mark Davis 8 M55 100m Finals 55 Pasadena CA Southern California 12.64 -1.4
Mark Davis 3 M55 200m Finals 55 Pasadena CA Southern California 25.25 -0.4
Mark Davis 9 M55 100m Preliminaries 55 Pasadena CA Southern California 12.50Q -0.1
Mark Davis 3 M55 400m Semi-Finals 55 Pasadena CA Southern California 56.14Q
Mark Davis 6 M55 400m Preliminaries 55 Pasadena CA Southern California 57.76Q
Mark Davis 1 M55 400m Finals 55 Pasadena CA Southern California 55.85
Jeffery Davison 16 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 53 Laguna Hills CA Southern California 19.18 -0.5
Dwayne Dawson 4 M40 Pole Vault Finals 40 Santa Cruz CA Pacific 4.25m 13-11.25
Julie De Marco 5 W45 High Jump Finals 48 Coto De Caza CA Southern California 1.38m 4-06.25
Nicholas De Nitto 10 M70 Shot Put Finals 71 North Andover MA New England 10.44m 34-03.00
Michael De Stefano 8 M70 80m Hurdles 30" Finals 72 Tucson AZ Arizona 20.43 -2.9
Michael De Stefano 3 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 72 Tucson AZ Arizona 14.70Q -2.5
Michael De Stefano 1 M70 300m Hurdles Preliminaries 72 Tucson AZ Arizona 51.02Q 2
Michael De Stefano 2 M70 300m Hurdles Finals 72 Tucson AZ Arizona 51.92
La Vonda De Witt 14 W50 100m Semi-Finals 52 Atlanta GA Georgia 14.53 -2.5
La Vonda De Witt 9 W50 200m Preliminaries 52 Atlanta GA Georgia 29.57Q -1.2
La Vonda De Witt 16 W50 100m Preliminaries 52 Atlanta GA Georgia 14.45q 0
La Vonda De Witt 11 W50 200m Semi-Finals 52 Atlanta GA Georgia 29.74 0.3
Angelo DeCollibus 42 M50 1500m Preliminaries 54 Huntington Beach CA Southern California 5:10.23
Bill Deeter 15 M60 Discus Preliminaries 64 Mehama OR Oregon 37.87m 124-03
Bill Deeter 14 M60 Shot Put Preliminaries 64 Mehama OR Oregon 11.92m 39-01.25
Bill Deeter 16 M60 Weight Throw Preliminaries 64 Mehama OR Oregon 12.33m 40-05.50
David DeGusta 12 M40 10000m Finals 40 Hayward CA Pacific 36:45.38
David DeGusta 17 M40 5000m Finals 40 Hayward CA Pacific 17:10.44
Michael DeJesus 16 M60 Long Jump Preliminaries 64 Peekskill NY Metropolitan 3.07m NWI
Moira Delaney 15 W40 400m Preliminaries 43 Glendale CA Southern California 1:07.32
Moira Delaney 19 W40 800m Preliminaries 43 Glendale CA Southern California 2:37.54
Lynn Delgado 21 W40 800m Preliminaries 44 Sacramento CA Pacific 2:57.06
Lynn Delgado 8 W40 Marathon Finals 44 Sacramento CA Pacific 3:57:35.10
Tyrus Deminter 10 M45 10000m Finals 48 Stevenson Ranch CA Southern California 35:27.87
LaTrica Dendy 2 W35 200m Preliminaries 38 New York NY Potomac Valley 26.29Q -2
LaTrica Dendy 4 W35 200m Finals 38 New York NY Potomac Valley 25.78 -1.2
LaTrica Dendy 1 W35 400m Preliminaries 38 New York NY Potomac Valley 59.31Q
LaTrica Dendy 2 W35 400m Finals 38 New York NY Potomac Valley 57.19
LaTrica Dendy 2 W35 400m Hurdles Finals 38 New York NY Potomac Valley 1:02.09
Dianne DeOliveira 6 W40 800m Finals 40 Brick NJ New Jersey 2:20.90
Dianne DeOliveira 3 W40 800m Preliminaries 40 Brick NJ New Jersey 2:21.58Q
Matt Devine 14 M40 200m Preliminaries 44 Moraga CA Pacific 24.74Q -2.5
Matt Devine 10 M40 200m Semi-Finals 44 Moraga CA Pacific 23.82 -1.5
Paula Dickson-Taylor 3 W55 400m Finals 58 West Orange NJ New Jersey 1:09.13
Paula Dickson-Taylor 4 W55 800m Finals 58 West Orange NJ New Jersey 2:41.46
Paula Dickson-Taylor 5 W55 800m Preliminaries 58 West Orange NJ New Jersey 2:46.62q
Isabelle Dierauer 13 W35 200m Preliminaries 38 Jamestown OH Ohio 28.79 -2
Isabelle Dierauer 12 W35 100m Preliminaries 38 Jamestown OH Ohio 13.91 0.2
Isabelle Dierauer 8 W35 Discus Finals 38 Jamestown OH Ohio 23.58m 77-04
Isabelle Dierauer 10 W35 Shot Put Finals 38 Jamestown OH Ohio 6.56m 21-06.25
Shirley Dietderich -- W80 100m Preliminaries 84 Berkeley CA Pacific DNF 0.1
Mike Dietz 22 M45 800m Preliminaries 47 Laguna Niguel CA Southern California 2:15.93q
Mike Dietz 23 M45 800m Semi-Finals 47 Laguna Niguel CA Southern California 2:24.23
Troy Dietz 2 M45 Javelin Finals 49 Plantation FL Arizona 54.78m 179-09
Michael Dillon 47 M40 200m Preliminaries 40 Sacramento CA Pacific 30.01 -1.8
Michael Dillon 44 M40 100m Preliminaries 40 Sacramento CA Pacific 14.22 0.4
Brad Dittmar 7 M40 400m Hurdles Preliminaries 41 Edwardsville IL Iowa 58.59q 3
Brad Dittmar 5 M40 400m Hurdles Finals 41 Edwardsville IL Iowa 56.93
Gary Dixon 18 M50 Javelin Preliminaries 53 Sarasota FL Florida 41.18m 135-01
John Dobroth 7 M70 80m Hurdles 30" Finals 70 Camarillo CA Southern California 17.13 -2.9
John Dobroth 5 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 70 Camarillo CA Southern California 15.47Q -1.8
John Dobroth 1 M70 High Jump Finals 70 Camarillo CA Southern California 1.57m 5-01.75
Shirley Dockstader 1 W75 10000m Race Walk Finals 78 Mill Valley CA Pacific 1:15:36.43
Shirley Dockstader 2 W75 5000m Race Walk Finals 78 Mill Valley CA Pacific 36:33.09
Chris Dodge 27 M40 400m Preliminaries 40 Lafayette CA Pacific 55.67
Bill Dodson 9 M75 5000m Finals 76 Mountain View CA Pacific 25:30.90
Bill Dodson 2 M75 Marathon Finals 76 Mountain View CA Pacific 4:07:09.01
William Doe 30 M55 5000m Finals 58 Fort Collins CO Colorado 21:23.55
Douglas Doi 13 M45 3000m Steeplechase Finals 48 San Marcos CA San Diego-Imperial 14:05.01
Joseph Domagalski 37 M55 8000m XC Finals 59 Sacramento CA Pacific 41:03.02
Christel Donley 3 W75 100m Preliminaries 76 Colorado Springs CO Colorado 18.71Q -2.7
Christel Donley 6 W75 100m Finals 76 Colorado Springs CO Colorado 18.43 0
Christel Donley 4 W75 Triple Jump Finals 76 Colorado Springs CO Colorado 6.63m 2.1
Christel Donley 1 W75 High Jump Finals 76 Colorado Springs CO Colorado 1.07m 3-06.00
Christel Donley 4 W75 Javelin Finals 76 Colorado Springs CO Colorado 15.80m 51-10
Christel Donley 3 W75 Shot Put Finals 76 Colorado Springs CO Colorado 7.62m 25-00.00
Jerry Donley 4 M80 High Jump Finals 81 Colorado Springs CO Colorado 0.96m 3-01.75
Jerry Donley 2 M80 Pole Vault Finals 81 Colorado Springs CO Colorado 2.10m 6-10.75
Chuck Douglas 36 M50 1500m Preliminaries 50 La Quinta CA Southern California 4:53.72
Linda Douglass 2 W65 High Jump Finals 66 Rosenberg TX Gulf 1.18m 3-10.50
Don Drummond 3 M40 110m Hurdles 39" Finals 42 Lawrenceville GA Georgia 15.16 -2.8
Don Drummond 3 M40 110m Hurdles 39" Preliminaries 42 Lawrenceville GA Georgia 14.97Q -1.7
Don Drummond 2 M40 400m Hurdles Preliminaries 42 Lawrenceville GA Georgia 58.12Q 3
Don Drummond 3 M40 400m Hurdles Finals 42 Lawrenceville GA Georgia 56.78
Roger Drummond 8 M45 110m Hurdles 39" Preliminaries 49 Porterville CA Central California 26.49q 0.8
Alfred DuBois 7 M75 10000m Race Walk Finals 79 West Allis WI Wisconsin 1:11:21.88
Alfred DuBois 5 M75 20000m Race Walk Finals 79 West Allis WI Wisconsin 2:38:09.17
Alfred DuBois 5 M75 5000m Race Walk Finals 79 West Allis WI Wisconsin 34:54.34
John DuCray 32 M55 800m Preliminaries 58 Sacramento CA Pacific 2:35.46
Susan Duenas 14 W45 5000m Finals 48 Thousand Oaks CA Southern California 22:36.87
Dennis Duffy 33 M65 200m Preliminaries 68 Fresno CA Pacific 39.21 -1.9
Dennis Duffy 36 M65 100m Preliminaries 68 Fresno CA Pacific 18.63 0.5
Dennis Duffy 16 M65 Shot Put Finals 68 Fresno CA Pacific 6.31m 20-08.50
Kathleen Dugan 16 W50 5000m Finals 50 Eugene OR Oregon 22:48.23
Reginald Duhe 24 M55 200m Preliminaries 56 Millbrae CA Pacific 27.87 -0.8
Reginald Duhe 27 M55 100m Preliminaries 56 Millbrae CA Pacific 13.30 0.1
Byron Duhon M50 100m Hurdles 36" 52 Elk Grove CA Pacific DV
Maria Dulmage 14 W45 Discus Finals 47 Alameda CA Pacific 23.27m 76-04
Edward Dunaye 6 M75 Decathlon Finals 76 Kitty Hawk NC North Carolina 2571
Andrew Duncan 6 M40 1500m Finals 44 Las Vegas NV Nevada 4:07.75
Andrew Duncan 7 M40 1500m Preliminaries 44 Las Vegas NV Nevada 4:16.02q
Andrew Duncan 4 M40 5000m Finals 44 Las Vegas NV Nevada 15:57.94
Rob Duncanson 6 M55 1500m Finals 56 Trabuco Canyon CA Southern California 4:35.23
Rob Duncanson 5 M55 1500m Preliminaries 56 Trabuco Canyon CA Southern California 4:47.44Q
Rob Duncanson 5 M55 800m Finals 56 Trabuco Canyon CA Southern California 2:12.38
Rob Duncanson 2 M55 800m Preliminaries 56 Trabuco Canyon CA Southern California 2:19.65Q
Rob Duncanson 7 M55 800m Semi-Finals 56 Trabuco Canyon CA Southern California 2:15.59q
Scott Dunlap 9 M40 Marathon Finals 42 Woodside CA Pacific 2:52:10.30
Dewayne Dunn 24 M40 200m Preliminaries 40 Colleyville TX Southwestern 25.14q -1.7
Dewayne Dunn -- M40 200m Semi-Finals 40 Colleyville TX Southwestern DNF -1.5
Dewayne Dunn -- M40 400m Preliminaries 40 Colleyville TX Southwestern DNF
Linn Dunton 7 W50 Discus Finals 54 Pine Valley CA Southern California 28.33m 92-11
Linn Dunton 8 W50 Discus Preliminaries 54 Pine Valley CA Southern California 28.02mq 91-11
Linn Dunton 4 W50 Javelin Finals 54 Pine Valley CA Southern California 33.72m 110-07
Linn Dunton 7 W50 Weight Throw Finals 54 Pine Valley CA Southern California 11.02m 36-02.00
Daniel Durante 16 M65 200m Preliminaries 67 Gainesville VA Virginia 29.62q -2
Daniel Durante 14 M65 100m Semi-Finals 67 Gainesville VA Virginia 13.92 -1.1
Daniel Durante 14 M65 200m Semi-Finals 67 Gainesville VA Virginia 29.61 0.4
Daniel Durante 6 M65 100m Preliminaries 67 Gainesville VA Virginia 13.73Q 0.5
Antwon Dussett 1 M35 200m Preliminaries 35 Peoria IL Illinois 22.75Q -3.4
Antwon Dussett 1 M35 200m Semi-Finals 35 Peoria IL Illinois 21.94Q -1
Antwon Dussett 2 M35 400m Preliminaries 35 Peoria IL Illinois 51.15Q
Antwon Dussett 1 M35 200m Finals 35 Peoria IL Illinois 21.57 1.3
Antwon Dussett 1 M35 400m Finals 35 Peoria IL Illinois 47.34
Donald Dwight -- M50 800m Preliminaries 54 Turlock CA Pacific DNF
Ricky Easley 13 M55 400m Semi-Finals 57 Greenville TX Southern California 59.93
Ricky Easley 3 M55 400m Hurdles Preliminaries 57 Greenville TX Southern California 1:10.33Q
Ricky Easley 16 M55 400m Preliminaries 57 Greenville TX Southern California 1:00.37q
Ricky Easley 5 M55 400m Hurdles Finals 57 Greenville TX Southern California 1:08.84
Ricky Easley 7 M55 Javelin Finals 57 Greenville TX Southern California 44.98m 147-07
Ricky Easley 6 M55 Javelin Preliminaries 57 Greenville TX Southern California 45.38mq 148-11
Kenneth Eaton 2 M50 100m Semi-Finals 52 Atlanta GA Georgia 11.77Q -1.7
Kenneth Eaton 2 M50 100m Finals 52 Atlanta GA Georgia 11.60 -0.5
Kenneth Eaton 4 M50 100m Preliminaries 52 Atlanta GA Georgia 11.95Q -0.5
Kenneth Eaton 6 M50 100m Hurdles 36" Finals 52 Atlanta GA Georgia 15.77 -0.5
Kenneth Eaton 3 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 52 Atlanta GA Georgia 15.41Q -0.5
Kenneth Eaton 7 M50 100m Preliminaries 52 Atlanta GA Georgia 12.06Q 0.1
William Eaton 2 M60 Pole Vault Finals 60 Sedona AZ Arizona 3.20m 10-06.00
Paul Economides 1 M65 Throws Pentathlon Finals 65 Albuquerque NM New Mexico 4357
John Edmonston 11 M55 Hammer Finals 58 San Marino CA Southern California 38.53m 126-05
John Edmonston 8 M55 Hammer Preliminaries 58 San Marino CA Southern California 40.71mq 133-07
John Edmonston 7 M55 Weight Throw Finals 58 San Marino CA Southern California 13.63m 44-08.75
Artavia Edwards 8 W45 Marathon Finals 49 Sacramento CA Pacific 4:23:23.40
Artavia Edwards -- W45 Triple Jump Finals 49 Sacramento CA Pacific FOUL
Joseph Edwards 27 M45 100m Preliminaries 47 Miami FL Florida 12.97 -0.2
Allen Eggman 10 M50 Decathlon Finals 50 San Francisco CA Pacific 3094
Michael Egle 23 M45 800m Preliminaries 49 Glenview IL Illinois 2:17.96q
Yoko Eichel 6 W60 5000m Race Walk Finals 64 Woodland Hills CA Southern California 33:00.60
Valerie Eipper 13 W50 1500m Finals 51 Longmont CO Colorado 5:30.71
Valerie Eipper 12 W50 1500m Preliminaries 51 Longmont CO Colorado 5:31.28q
Valerie Eipper 4 W50 8000m XC Finals 51 Longmont CO Colorado 33:43.86
Julie Eisnaugle 7 W45 10000m Finals 46 Gahanna OH Ohio 54:26.07
Julie Eisnaugle 19 W45 1500m Preliminaries 46 Gahanna OH Ohio 7:00.08
Julie Eisnaugle 17 W45 5000m Finals 46 Gahanna OH Ohio 26:33.76
Julie Eisnaugle 19 W45 8000m XC Finals 46 Gahanna OH Ohio 45:53.81
Julie Eisnaugle 24 W45 800m Preliminaries 46 Gahanna OH Ohio 3:37.70
Claire Elkins 3 W80 10000m Race Walk Finals 81 Surprise AZ Southern California 1:32:23.95
Claire Elkins 2 W80 5000m Race Walk Finals 81 Surprise AZ Southern California 44:53.80
Cliff Elkins 11 M75 10000m Race Walk Finals 79 Surprise AZ Southern California 1:27:17.11
Cliff Elkins 12 M75 5000m Race Walk Finals 79 Surprise AZ Southern California 42:08.19
Gabriel Enache 7 M35 Triple Jump Finals 36 Campbell CA Pacific 11.30m 3.6
Gabriel Enache 8 M35 Marathon Finals 36 Campbell CA Pacific 3:36:49.60
Makini Enakaya 21 M45 100m Preliminaries 49 Elk Grove CA Pacific 12.69 0.1
Roy Englert 2 M85 10000m Finals 88 Springfield VA Potomac Valley 1:09:48.68
Roy Englert 2 M85 5000m Finals 88 Springfield VA Potomac Valley 34:05.40
Roy Englert 1 M85 800m Finals 88 Springfield VA Potomac Valley 4:27.12
Joe English 9 M40 5000m Finals 40 Hillsboro OR Oregon 16:22.93
William Enicks 6 M50 Marathon Finals 51 Signal Mountain TN Tennessee 2:47:27.90
Albert Erickson 2 M80 Decathlon Finals 82 Monroe WA Pacific Northwest 2616
Ken Ernst 2 M45 8000m XC Finals 49 Mission Viejo CA Southern California 28:06.95
Brooks Esser 47 M50 5000m Finals 52 Menlo Park CA Pacific 25:18.97
Brooks Esser 43 M50 800m Preliminaries 52 Menlo Park CA Pacific 2:44.84
Saskia Estupinan-Day -- W55 300m Hurdles Preliminaries 55 McLean VA Potomac Valley DQ 1
Kevin Eubanks 4 M35 Hammer Finals 38 Bakersfield CA Central California 49.69m 163-00
Cynthia Evans 10 W55 Marathon Finals 55 Randallstown MD Potomac Valley 4:17:16.90
Hubert Evans -- M55 200m Preliminaries 57 Elk Grove CA Pacific DNF -2.8
Hubert Evans 17 M55 100m Preliminaries 57 Elk Grove CA Pacific 13.05 0.1
Michael Evans 11 M55 400m Semi-Finals 55 Elk Grove CA Pacific 58.96
Michael Evans 13 M55 400m Preliminaries 55 Elk Grove CA Pacific 59.92q
Michael Evans 18 M55 800m Preliminaries 55 Elk Grove CA Pacific 2:22.36q
Michael Evans 14 M55 800m Semi-Finals 55 Elk Grove CA Pacific 2:20.23
Ray Everson 4 M75 10000m Race Walk Finals 76 Mooresville IN Indiana 1:09:51.76
Ray Everson 3 M75 20000m Race Walk Finals 76 Mooresville IN Indiana 2:23:59.92
Ray Everson 6 M75 5000m Race Walk Finals 76 Mooresville IN Indiana 35:19.70
Ruth Everson 4 W70 10000m Finals 73 Mooresville IN Indiana 56:27.87
Ruth Everson 7 W70 5000m Finals 73 Mooresville IN Indiana 27:49.49
Ruth Everson 4 W70 8000m XC Finals 73 Mooresville IN Indiana 49:49.62
Michael Fadling 15 M40 5000m Finals 43 Roseville CA Pacific 16:58.21
Michael Fadling 5 M40 Marathon Finals 43 Roseville CA Pacific 2:45:11.70
Patrick Fahey 19 M60 Discus Preliminaries 61 Morgan Hill CA Pacific 35.48m 116-05
William Fain 39 M50 1500m Preliminaries 54 Valley Center CA Southern California 4:58.72
Debra Falzitto-Gocken 12 W45 Discus Finals 46 Wellington CO Colorado 28.29m 92-10
Debra Falzitto-Gocken 12 W45 Throws Pentathlon Finals 46 Wellington CO Colorado 2566
Mike Fanelli 25 M55 5000m Finals 55 San Anselmo CA Pacific 20:43.94
Irvin Faria 8 M80 1500m Finals 80 Carmichael CA Pacific 8:03.70
Irvin Faria 5 M80 800m Finals 80 Carmichael CA Pacific 3:54.37
Lee Faulkner 9 M40 Decathlon Finals 42 Marion AR Arkansas 2641
Lino Favela 25 M65 5000m Finals 69 San Jose CA Pacific 24:11.59
John Fedoroff 4 M40 10000m Finals 42 Thousand Oaks CA Southern California 34:22.21
David Fenster 26 M40 400m Preliminaries 41 San Jose CA Pacific 55.27
Yvette Ferreira 5 W35 1500m Finals 37 Sacramento CA Pacific 5:01.35
Yvette Ferreira 8 W35 800m Finals 37 Sacramento CA Pacific 2:25.92
Yvette Ferreira 7 W35 800m Preliminaries 37 Sacramento CA Pacific 2:29.30q
Steve Filipski 4 M60 Shot Put Finals 61 Plano TX Southwestern 14.26m 46-09.50
Steve Filipski 4 M60 Shot Put Preliminaries 61 Plano TX Southwestern 13.67mq 44-10.25
Maggie Fillmore 13 W60 1500m Finals 61 Oakland CA Pacific 6:21.09
Maggie Fillmore 12 W60 1500m Preliminaries 61 Oakland CA Pacific 6:31.35q
Maggie Fillmore 12 W60 5000m Finals 61 Oakland CA Pacific 24:43.72
Bernie Finch 16 M70 10000m Race Walk Finals 71 Pepin WI Southern California 1:17:49.85
Bernie Finch 10 M70 20000m Race Walk Finals 71 Pepin WI Southern California 2:50:52.22
Lawrence Finley 49 M50 200m Preliminaries 52 Zanesville OH Lake Erie 29.05
Lawrence Finley 42 M50 400m Preliminaries 52 Zanesville OH Lake Erie 1:06.94
Carol Finsrud 1 W50 Discus Finals 54 Lockhart TX South Texas 39.95m 131-01
Carol Finsrud 1 W50 Discus Preliminaries 54 Lockhart TX South Texas 40.27mq 132-01
Carol Finsrud 4 W50 Hammer Finals 54 Lockhart TX South Texas 42.31m 138-10
Carol Finsrud 6 W50 Shot Put Finals 54 Lockhart TX South Texas 11.70m 38-04.75
Carol Finsrud 2 W50 Shot Put Preliminaries 54 Lockhart TX South Texas 12.12mq 39-09.25
Carol Finsrud 3 W50 Weight Throw Finals 54 Lockhart TX South Texas 14.51m 47-07.25
Tania Fischer 2 W45 5000m Finals 45 Santa Monica CA Southern California 17:33.73
Marc Fish 7 M45 Pole Vault Finals 49 Olympia WA Pacific Northwest 3.45m 11-03.75
Eren Fisher 5 M35 Triple Jump Finals 37 Hughson CA Pacific 11.66m 3.5
Eren Fisher 10 M35 High Jump Finals 37 Hughson CA Pacific 1.69m 5-06.50
Neil Fitzgerald 10 M40 400m Semi-Finals 43 New York NY Metropolitan 51.64
Neil Fitzgerald 12 M40 400m Preliminaries 43 New York NY Metropolitan 52.09q
Neil Fitzgerald 5 M40 1500m Finals 43 New York NY Metropolitan 4:06.58
Neil Fitzgerald 6 M40 1500m Preliminaries 43 New York NY Metropolitan 4:16.70q
Neil Fitzgerald 1 M40 800m Finals 43 New York NY Metropolitan 1:55.70
Neil Fitzgerald 8 M40 800m Preliminaries 43 New York NY Metropolitan 2:06.76Q
Neil Fitzgerald 1 M40 800m Semi-Finals 43 New York NY Metropolitan 1:58.31Q
Raymond Fitzhugh 5 M75 Pole Vault Finals 76 Irvine CA Southern California 2.30m 7-06.50
Bill Fitzpatrick 17 M60 200m Preliminaries 60 Long Beach CA Southern California 28.69 -1.9
Bill Fitzpatrick 6 M60 300m Hurdles Preliminaries 60 Long Beach CA Southern California 51.31Q 1
Bill Fitzpatrick 6 M60 300m Hurdles Finals 60 Long Beach CA Southern California 53.16
Mary Flaig 5 W50 Marathon Finals 50 Atascadero CA Pacific 3:24:36.01
Paul Flanagan 3 M80 10000m Finals 80 Longview WA Pacific Northwest 53:33.94
Paul Flanagan 5 M80 1500m Finals 80 Longview WA Pacific Northwest 6:49.44
Paul Flanagan 3 M80 5000m Finals 80 Longview WA Pacific Northwest 25:54.20
Kirk Flatow 34 M50 5000m Finals 52 San Jose CA Pacific 20:00.95
Joe Flores 6 M50 10000m Finals 51 Houston TX Gulf 35:50.71
Carl Flowers 9 M60 Long Jump Finals 64 Irvine CA Southern California 4.52m 1.7
Carl Flowers 11 M60 Long Jump Preliminaries 64 Irvine CA Southern California 4.60mq 2.2
Thomas Foley 3 M50 High Jump Finals 52 Chesterfield MO Ozark 1.81m 5-11.25
Lance Followell 13 M45 Javelin Finals 49 Los Angeles CA Southern California 30.68m 100-08
Lindsey Folsom 10 W55 5000m Finals 58 Venice CA Southern California 23:04.03
Lindsey Folsom 10 W55 800m Finals 58 Venice CA Southern California 2:59.65
Lindsey Folsom 11 W55 800m Preliminaries 58 Venice CA Southern California 3:06.61q
Donald Ford 35 M60 5000m Finals 61 Folsom CA Pacific 24:35.14
Donald Ford 30 M60 8000m XC Finals 61 Folsom CA Pacific 42:50.52
Kevin Forde 12 M45 5000m Finals 47 Philadelphia PA Mid-Atlantic 16:54.19
Perry Forrester 8 M55 10000m Finals 58 Topanga CA Southern California 39:34.04
Perry Forrester 11 M55 5000m Finals 58 Topanga CA Southern California 19:02.15
Eric Forte 13 M40 5000m Finals 44 Santa Barbara CA Southern California 16:45.08
Eric Forte 6 M40 8000m XC Finals 44 Santa Barbara CA Southern California 28:18.24
Daniel Foss -- M45 Pole Vault Finals 49 Santa Margarita CA Pacific NH
Gregory Foster 3 M45 Triple Jump Finals 49 Lumberton NJ New Jersey 13.30m 1.1
Kathleen Frable 11 W65 10000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 1:10:02.94
Kathleen Frable 7 W65 20000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 2:25:37.80
Kathleen Frable 14 W65 5000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 37:08.31
Kathleen Frable 14 W65 8000m XC Finals 65 Ivins UT Southern California 54:39.37
Norman Frable 5 M65 10000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 56:52.44
Norman Frable 3 M65 20000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 1:58:49.10
Norman Frable 7 M65 5000m Race Walk Finals 65 Ivins UT Southern California 28:40.16
Norman Frable 8 M65 High Jump Finals 65 Ivins UT Southern California 1.40m 4-07.00
Paul Fragua 7 M50 1500m Finals 54 Albuquerque NM Southern California 4:25.71
Paul Fragua 14 M50 1500m Preliminaries 54 Albuquerque NM Southern California 4:30.04q
Paul Fragua 9 M50 800m Finals 54 Albuquerque NM Southern California 2:07.84
Paul Fragua 9 M50 800m Preliminaries 54 Albuquerque NM Southern California 2:13.76Q
Paul Fragua 7 M50 800m Semi-Finals 54 Albuquerque NM Southern California 2:08.92q
Andre Freeman 12 M45 200m Semi-Finals 47 Carlsbad CA San Diego-Imperial 24.34 -2.4
Andre Freeman 7 M45 200m Preliminaries 47 Carlsbad CA San Diego-Imperial 24.39Q -1.9
Andre Freeman 11 M45 100m Preliminaries 47 Carlsbad CA San Diego-Imperial 11.89q 0.3
Andre Freeman 8 M45 100m Semi-Finals 47 Carlsbad CA San Diego-Imperial 11.84q 1
Michele Freeman 12 W55 200m Preliminaries 56 Seal Beach CA Southern California 35.64 -0.6
Michele Freeman 14 W55 100m Semi-Finals 56 Seal Beach CA Southern California 16.66 0.5
Michele Freeman 16 W55 100m Preliminaries 56 Seal Beach CA Southern California 16.24q 1
Mike Freeman 27 M35 100m Preliminaries 38 Robbinsdale MN Minnesota 12.80 -0.8
Paul Friedenbach 1 M40 Pole Vault Finals 40 Scotts Valley CA Pacific 4.50m 14-09.00
Sonja Friend-Uhl 1 W40 1500m Finals 40 Brentwood TN Tennessee 4:28.52
Sonja Friend-Uhl 1 W40 1500m Preliminaries 40 Brentwood TN Tennessee 4:53.01Q
Sonja Friend-Uhl 1 W40 800m Finals 40 Brentwood TN Tennessee 2:10.02
Sonja Friend-Uhl 1 W40 800m Preliminaries 40 Brentwood TN Tennessee 2:17.26Q
Ralph Fruguglietti 1 M55 Discus Finals 56 Shafter CA Southern California 52.25m 171-05
Ralph Fruguglietti 1 M55 Discus Preliminaries 56 Shafter CA Southern California 49.59mq 162-08
Marianne Fullove 3 W55 1500m Finals 55 Sherman Oaks CA Southern California 5:33.46
Marianne Fullove 7 W55 800m Finals 55 Sherman Oaks CA Southern California 2:43.77
Marianne Fullove 4 W55 800m Preliminaries 55 Sherman Oaks CA Southern California 2:48.45Q
Robert Fulton 12 M70 Decathlon Finals 71 Fort Collins CO Colorado 2674
Buzz Gagne 3 M60 Javelin Finals 63 Penacook NH New England 53.78m 176-05
Buzz Gagne 3 M60 Javelin Preliminaries 63 Penacook NH New England 49.52mq 162-06
Anthony Galka 16 M50 Marathon Finals 53 Wallington NJ New Jersey 3:02:52.20
Oliver Gallego 18 M45 10000m Finals 49 Arcadia CA Southern California 38:26.79
Oliver Gallego 22 M45 5000m Finals 49 Arcadia CA Southern California 18:10.59
John Gallen 32 M60 Discus Preliminaries 63 Sacramento CA Pacific 21.38m 70-02
Lamar Galloway 33 M55 200m Preliminaries 57 Austin TX South Texas 29.64 -0.8
Lamar Galloway 13 M55 400m Hurdles Preliminaries 57 Austin TX South Texas 1:14.35
Alene Gardner 7 W60 5000m Race Walk Finals 64 Hawthorne CA Southern California 35:09.69
Cornelio Garibay 9 M40 3000m Steeplechase Finals 43 Houston TX Gulf 11:31.46
Reggie Garner 8 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 51 Arlington TX Southwestern 14.94q -0.7
Reggie Garner 3 M50 100m Hurdles 36" Finals 51 Arlington TX Southwestern 14.87 -0.5
John Garratt 36 M40 200m Preliminaries 44 Santa Monica CA Southern California 26.12 -1.7
John Garratt 34 M40 400m Preliminaries 44 Santa Monica CA Southern California 57.32
Rebecca Garson 6 W45 10000m Race Walk Finals 46 Afton VA Virginia 1:05:26.46
Rebecca Garson 5 W45 20000m Race Walk Finals 46 Afton VA Virginia 2:16:07.06
John Garvey 10 M45 Discus Finals 49 Moraga CA Pacific 32.70m 107-03
John Garvey 11 M45 Discus Preliminaries 49 Moraga CA Pacific 30.35mq 99-07
John Garvey 6 M45 Shot Put Finals 49 Moraga CA Pacific 9.58m 31-05.25
Darnell Gatling 3 M50 400m Semi-Finals 51 Bronx NY Metropolitan 53.11Q
Darnell Gatling 3 M50 400m Hurdles Preliminaries 51 Bronx NY Metropolitan 1:03.13Q
Darnell Gatling 2 M50 400m Preliminaries 51 Bronx NY Metropolitan 54.42Q
Darnell Gatling 1 M50 400m Hurdles Finals 51 Bronx NY Metropolitan 56.86
Willie Gault 5 M50 200m Preliminaries 50 Encino CA Southern California 25.31Q -1.2
Willie Gault 1 M50 100m Semi-Finals 50 Encino CA Southern California 11.50Q -0.8
Willie Gault 5 M50 100m Preliminaries 50 Encino CA Southern California 11.96Q -0.6
Willie Gault 1 M50 200m Semi-Finals 50 Encino CA Southern California 23.61Q -0.6
Willie Gault 1 M50 100m Finals 50 Encino CA Southern California 10.96 -0.5
Willie Gault 8 M50 200m Finals 50 Encino CA Southern California 27.46 -0.1
Willie Gault 1 M50 100m Preliminaries 50 Encino CA Southern California 11.62Q 0.1
Richard Gauntner 5 M70 10000m Finals 70 San Diego CA San Diego-Imperial 43:38.25
Richard Gauntner 8 M70 8000m XC Finals 70 San Diego CA San Diego-Imperial 36:18.67
Brian Gaus 47 M50 1500m Preliminaries 53 Cloquet MN Minnesota 5:33.02
Brian Gaus 39 M50 800m Preliminaries 53 Cloquet MN Minnesota 2:34.49
Panseluta Geer 5 W60 10000m Race Walk Finals 64 Hazlet NJ New Jersey 1:03:16.55
Panseluta Geer 5 W60 5000m Race Walk Finals 64 Hazlet NJ New Jersey 31:52.87
Stella Gibbs 10 W50 5000m Finals 52 Pacific Grove CA Pacific 20:59.51
Dr Koura Gibson 7 W45 Triple Jump Finals 47 Washington DC Potomac Valley 9.63m 2
Sara Gigliotti 1 W35 Marathon Finals 37 San Francisco CA Pacific 3:00:42.20
Bruce Gilbert 11 M75 200m Preliminaries 75 Wayne PA Mid-Atlantic 37.27 -2.5
Bruce Gilbert 10 M75 1500m Finals 75 Wayne PA Mid-Atlantic 6:40.85
Bruce Gilbert 11 M75 1500m Preliminaries 75 Wayne PA Mid-Atlantic 6:52.55q
Paul Gilbert 35 M65 100m Preliminaries 68 Hidden Hills CA Southern California 16.49 -0.7
Sharlet Gilbert 10 W60 200m Preliminaries 60 Richmond CA Pacific 33.58 -2.4
Sharlet Gilbert 9 W60 100m Semi-Finals 60 Richmond CA Pacific 16.14 0.2
Sharlet Gilbert 8 W60 100m Preliminaries 60 Richmond CA Pacific 16.13Q 0.3
Sharlet Gilbert 4 W60 400m Preliminaries 60 Richmond CA Pacific 1:11.85Q
Sharlet Gilbert 6 W60 1500m Finals 60 Richmond CA Pacific 05:57.8
Sharlet Gilbert 8 W60 1500m Preliminaries 60 Richmond CA Pacific 6:20.19q
Sharlet Gilbert 2 W60 400m Finals 60 Richmond CA Pacific 01:11.4
Sharlet Gilbert 10 W60 800m Finals 60 Richmond CA Pacific 03:00.4
Sharlet Gilbert 7 W60 800m Preliminaries 60 Richmond CA Pacific 2:58.56q
Sharlet Gilbert 4 W60 Marathon Finals 60 Richmond CA Pacific 3:43.08.10
Lyle Giles 45 M50 200m Preliminaries 51 Sacramento CA Pacific 28.37 -1.1
Lyle Giles 32 M50 100m Preliminaries 51 Sacramento CA Pacific 13.19q -0.5
Lyle Giles 30 M50 100m Preliminaries 51 Sacramento CA Pacific 13.07 -0.5
Linda Gill 11 W50 800m Finals 53 San Anselmo CA Pacific 2:38.03
Linda Gill 10 W50 800m Preliminaries 53 San Anselmo CA Pacific 2:39.85q
Marvin Ginsburg 7 M75 Discus Finals 75 Simi Valley CA Southern California 24.02m 78-10
Marvin Ginsburg 5 M75 Shot Put Finals 75 Simi Valley CA Southern California 10.03m 32-11.00
Eleanor Gipson 2 W55 High Jump Finals 59 Tie Siding WY Wyoming 1.40m 4-07.00
Kathleen Girdler Engler 11 W60 5000m Race Walk Finals 60 Augusta GA Georgia 36:10.0
Barry Givens 15 M35 1500m Finals 37 Irvine CA Southern California 4:16.87
Barry Givens 16 M35 1500m Preliminaries 37 Irvine CA Southern California 4:18.46q
Barry Givens 6 M35 8000m XC Finals 37 Irvine CA Southern California 29:15.46
Niki Glasmann 5 W45 Javelin Finals 45 Park City UT Utah 35.66m 117-00
LaTanya Glass 12 W60 100m Preliminaries 64 Seal Beach CA Southern California 16.18q 0.5
LaTanya Glass 8 W60 Shot Put Finals 64 Seal Beach CA Southern California 9.61m 31-06.50
Wendi Glassman 9 W55 800m Finals 55 Elizabeth NJ Mid-Atlantic 2:51.43
Wendi Glassman 9 W55 800m Preliminaries 55 Elizabeth NJ Mid-Atlantic 2:54.20q
Kay Glynn 4 W55 80m Hurdles 30" Finals 58 Hastings IA Iowa 15.60 -1.3
Kay Glynn 4 W55 Triple Jump Finals 58 Hastings IA Iowa 8.58m 1.2
Kay Glynn 2 W55 300m Hurdles Preliminaries 58 Hastings IA Iowa 56.15Q 2
Kay Glynn 3 W55 Long Jump Finals 58 Hastings IA Iowa 4.41m 2.3
Kay Glynn 4 W55 300m Hurdles Finals 58 Hastings IA Iowa 56.48
Kay Glynn 1 W55 Heptathlon Finals 58 Hastings IA Iowa 5032
Kay Glynn 1 W55 High Jump Finals 58 Hastings IA Iowa 1.40m 4-07.00
Kay Glynn 1 W55 Pole Vault Finals 58 Hastings IA Iowa 2.85m 9-04.25
Mike Godbout 1 M40 110m Hurdles 39" Finals 42 Glenwood IA Southern California 14.37 -2.8
Mike Godbout 1 M40 110m Hurdles 39" Preliminaries 42 Glenwood IA Southern California 14.45Q -2.4
John Golden 22 M60 Decathlon Finals 62 Memphis TN Tennessee 1940
John Goldhammer 6 M55 Discus Finals 57 Claremont CA Southern California 45.81m 150-03
John Goldhammer 6 M55 Discus Preliminaries 57 Claremont CA Southern California 41.45mq 136-00
John Goldhammer 1 M55 Hammer Finals 57 Claremont CA Southern California 53.37m 175-01
John Goldhammer 1 M55 Hammer Preliminaries 57 Claremont CA Southern California 47.89mq 157-01
John Goldhammer 1 M55 Shot Put Finals 57 Claremont CA Southern California 14.36m 47-01.50
John Goldhammer 2 M55 Shot Put Preliminaries 57 Claremont CA Southern California 13.57mq 44-06.25
John Goldhammer 1 M55 Weight Throw Finals 57 Claremont CA Southern California 18.94m 62-01.75
Len Goldman 11 M65 5000m Finals 66 Oakland CA Pacific 20:04.32
Len Goldman 13 M65 8000m XC Finals 66 Oakland CA Pacific 34:47.31
Leslie Golemme 15 W45 5000m Finals 46 Norwell MA New England 23:26.05
Gerald Gomes 6 M75 10000m Race Walk Finals 78 Delray Beach FL Florida 1:11:18.10
Mark Gomes 4 M40 800m Finals 40 Miami Beach FL New England 1:56.20
Mark Gomes 12 M40 800m Preliminaries 40 Miami Beach FL New England 2:07.15Q
Mark Gomes 5 M40 800m Semi-Finals 40 Miami Beach FL New England 1:58.75q
David Gonzales 14 M45 5000m Finals 46 Boulder Creek CA Pacific 17:07.08
Tamara Gonzalez 11 W50 1500m Finals 50 Novato CA Pacific 5:27.70
Tamara Gonzalez 15 W50 1500m Preliminaries 50 Novato CA Pacific 5:35.60q
James Goodreau 5 M65 High Jump Finals 66 North Hollywood CA Southern California 1.44m 4-08.75
Christopher Goodwin 31 M55 400m Preliminaries 59 San Francisco CA Pacific 1:07.41
David Gore 39 M55 8000m XC Finals 58 Goleta CA Southern California 42:08.96
Duane Gosa 8 M45 400m Semi-Finals 45 Pickerington OH Ohio 52.45q
Duane Gosa 4 M45 400m Preliminaries 45 Pickerington OH Ohio 52.86Q
Duane Gosa 3 M45 400m Finals 45 Pickerington OH Ohio 51.91
Mike Gottardi 22 M40 1500m Preliminaries 44 Gold River CA Pacific 4:41.39
Mike Gottardi -- M40 3000m Steeplechase Finals 44 Gold River CA Pacific DNF
Mike Gottardi 22 M40 5000m Finals 44 Gold River CA Pacific 17:36.91
Margaret Govea 4 W45 20000m Race Walk Finals 49 Los Angeles CA Southern California 2:14:58.53
Josh Grace 5 M40 Discus Finals 40 Santa Rosa CA Pacific 46.14m 151-04
Josh Grace 5 M40 Shot Put Finals 40 Santa Rosa CA Pacific 13.00m 42-08.00
Warren Graff 15 M65 300m Hurdles Preliminaries 65 Merrimac MA New England 1:14.05 3
Scott Granowski 14 M50 400m Semi-Finals 50 Dallas TX Southwestern 56.56
Scott Granowski 15 M50 400m Preliminaries 50 Dallas TX Southwestern 56.94q
Horace Grant 3 M55 800m Finals 58 Houston TX Gulf 2:09.67
Horace Grant 1 M55 800m Preliminaries 58 Houston TX Gulf 2:15.59Q
Horace Grant 4 M55 800m Semi-Finals 58 Houston TX Gulf 2:16.33Q
Ronald Gray 8 M75 100m Semi-Finals 78 Aspen CO Illinois 16.09q -1.3
Ronald Gray 6 M75 100m Finals 78 Aspen CO Illinois 16.05 -0.3
Ronald Gray 10 M75 100m Preliminaries 78 Aspen CO Illinois 15.80q 1.1
Ken Greaves 18 M55 8000m XC Finals 55 Coppell TX Southwestern 33:23.45
Cynthia Green 28 W50 800m Preliminaries 51 Arlington TN Tennessee 3:59.54
Donna Green 18 W55 10000m Race Walk Finals 58 Woodridge IL Illinois 1:09:15.33
Donna Green 7 W55 20000m Race Walk Finals 58 Woodridge IL Illinois 2:23:36.42
Donna Green 14 W55 5000m Race Walk Finals 58 Woodridge IL Illinois 32:05.95
George Green -- M60 5000m Finals 60 Mill Valley CA Pacific DNF
Mark Green 8 M55 10000m Race Walk Finals 55 Reno NV Michigan 52:44.35
Mark Green 6 M55 20000m Race Walk Finals 55 Reno NV Michigan 1:50:29.14
Mark Green 7 M55 5000m Race Walk Finals 55 Reno NV Michigan 25:24.38
Steven Green 10 M55 High Jump Finals 56 Arlington TN Tennessee 1.51m 4-11.50
Joseph Greenberg 2 M60 Javelin Finals 61 Miramar FL Florida 53.83m 176-07
Joseph Greenberg 6 M60 Javelin Preliminaries 61 Miramar FL Florida 47.45mq 155-08
Ruthlyn Greenfield-Webster 8 W40 100m Semi-Finals 40 Yonkers NY Metropolitan 13.96q -1.8
Ruthlyn Greenfield-Webster 7 W40 100m Finals 40 Yonkers NY Metropolitan 14.04 -0.8
Ruthlyn Greenfield-Webster 7 W40 100m Preliminaries 40 Yonkers NY Metropolitan 14.01Q 0.1
Ruthlyn Greenfield-Webster 2 W40 Triple Jump Finals 40 Yonkers NY Metropolitan 10.83m 2.7
Kathryn Grimes 1 W45 10000m Race Walk Finals 47 Sherwood OR Oregon 56:51.16
Kathryn Grimes 1 W45 20000m Race Walk Finals 47 Sherwood OR Oregon 2:01:24.13
Kathryn Grimes 2 W45 5000m Race Walk Finals 47 Sherwood OR Oregon 27:32.07
Peter Grimes 5 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 52 Sacramento CA Pacific 14.76Q -3.1
Peter Grimes 1 M50 400m Hurdles Preliminaries 52 Sacramento CA Pacific 59.34Q
Peter Grimes 2 M50 400m Hurdles Finals 52 Sacramento CA Pacific 58.20
Susan Grinstead 8 W50 8000m XC Finals 53 Citrus Heights CA Pacific 35:19.99
Claudette Groenendaal 6 W45 800m Finals 47 Santa Monica CA Southern California 2:24.98
Claudette Groenendaal 4 W45 800m Preliminaries 47 Santa Monica CA Southern California 2:27.43Q
Jeanette Groesz 8 W60 5000m Finals 61 Redmond OR Oregon 23:03.78
Ronald Gross 13 M70 10000m Finals 73 Nevada City CA Pacific 50:55.75
Gale Grover 3 W50 Discus Finals 51 Mendon UT Utah 38.89m 127-07
Gale Grover 2 W50 Discus Preliminaries 51 Mendon UT Utah 38.48mq 126-03
Gale Grover 5 W50 Hammer Finals 51 Mendon UT Utah 38.35m 125-10
Gale Grover 7 W50 Shot Put Finals 51 Mendon UT Utah 11.47m 37-07.75
Gale Grover 6 W50 Shot Put Preliminaries 51 Mendon UT Utah 11.21mq 36-09.50
Kurt Gruenbacher 16 M50 Javelin Preliminaries 51 Kansas City KS Missouri Valley 42.82m 140-06
Rachel Guest 2 W35 100m Hurdles 33" Finals 36 Surprise AZ Arizona 15.71 -0.7
Rachel Guest 3 W35 Long Jump Finals 36 Surprise AZ Arizona 5.52m 2.6
Rachel Guest 1 W35 Heptathlon Finals 36 Surprise AZ Arizona 2737
Michael Gulli 42 M50 5000m Finals 51 San Francisco CA Pacific 22:09.95
Timothy Gundy 7 M45 5000m Finals 49 Clarkston WA Inland Northwest 16:13.48
Amy Haberman 20 W55 5000m Finals 56 Santa Cruz CA Pacific 24:24.13
Roy Hadden 12 M50 Javelin Finals 52 Waitsfield VT New England 44.26m 145-02
Roy Hadden 12 M50 Javelin Preliminaries 52 Waitsfield VT New England 46.40mq 152-03
Richard Hahn 26 M45 10000m Finals 49 Cupertino CA Pacific 45:32.19
Richard Hahn 20 M45 8000m XC Finals 49 Cupertino CA Pacific 38:06.75
Robert Hahn 14 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 59 Tyler TX Southwestern 20.05 -1.3
Robert Hahn 40 M55 100m Preliminaries 59 Tyler TX Southwestern 14.33 0.1
Marcella Hale-Hall 7 W60 200m Preliminaries 60 Kannapolis NC North Carolina 31.98q -2.4
Marcella Hale-Hall 6 W60 200m Finals 60 Kannapolis NC North Carolina 31.73 -0.1
Greg Hales 17 M45 800m Preliminaries 45 Aptos CA Pacific 2:09.18q
Greg Hales 15 M45 800m Semi-Finals 45 Aptos CA Pacific 2:08.50
Gordon Hall 10 M75 10000m Finals 79 Sacramento CA Pacific 1:03:15.09
Gordon Hall 5 M75 Marathon Finals 79 Sacramento CA Pacific 5:04:10.70
Kenneth Hall 6 M45 Javelin Finals 45 Portsmouth RI New England 48.91m 160-05
Samuel Hall 14 M65 200m Preliminaries 66 Kannapolis NC North Carolina 28.65q -2.3
Samuel Hall 11 M65 200m Semi-Finals 66 Kannapolis NC North Carolina 28.31 -0.8
William Hambrick 15 M55 Marathon Finals 57 Carmichael CA Pacific 3:40:14.60
David Hamel 6 M55 Javelin Finals 58 Yorba Linda CA Southern California 46.14m 151-04
David Hamel 4 M55 Javelin Preliminaries 58 Yorba Linda CA Southern California 47.01mq 154-03
Arvil Hampton 5 M35 Discus Finals 39 Bakersfield CA Southern California 35.86m 117-08
Arvil Hampton 7 M35 Hammer Finals 39 Bakersfield CA Southern California 37.41m 122-09
Arvil Hampton 4 M35 Shot Put Finals 39 Bakersfield CA Southern California 12.40m 40-08.25
Arvil Hampton 4 M35 Weight Throw Finals 39 Bakersfield CA Southern California 12.73m 41-09.25
Brian Hankerson 8 M50 Long Jump Preliminaries 51 Hollywood FL Florida 5.50mq 0.3
Brian Hankerson 4 M50 Long Jump Finals 51 Hollywood FL Florida 5.58m 0.5
Brian Hankerson 9 M50 Triple Jump Finals 51 Hollywood FL Florida 11.62m 2.9
Brian Hankerson 5 M50 Triple Jump Preliminaries 51 Hollywood FL Florida 12.00mq 3.2
Brian Hankerson 10 M50 High Jump Finals 51 Hollywood FL Florida 1.66m 5-05.25
Julie Hankin 7 W45 5000m Finals 46 West Chester PA Mid-Atlantic 19:44.24
John Hansen 9 M50 Javelin Finals 53 Monterey CA Pacific 48.74m 159-11
John Hansen 10 M50 Javelin Preliminaries 53 Monterey CA Pacific 48.32mq 158-06
Randy Hansen 14 M45 Decathlon Finals 48 Ames NE Nebraska 2172
Richard Hansen 3 M85 10000m Race Walk Finals 85 Oakland CA Pacific 1:27:54.14
Richard Hansen 3 M85 5000m Race Walk Finals 85 Oakland CA Pacific 42:45.33
Mary Harada 3 W75 5000m Finals 76 West Newbury MA New England 30:27.51
Mary Harada 3 W75 8000m XC Finals 76 West Newbury MA New England 51:49.58
Mary Harada 3 W75 800m Finals 76 West Newbury MA New England 4:05.76
David Harding 40 M50 1500m Preliminaries 51 Lake Oswego OR Oregon 5:05.85
David Harding 32 M50 5000m Finals 51 Lake Oswego OR Oregon 19:41.92
David Harding 25 M50 8000m XC Finals 51 Lake Oswego OR Oregon 33:22.83
Norman Harding -- M60 200m Preliminaries 61 Knoxville TN Tennessee DNF -2.2
Norman Harding 40 M60 100m Preliminaries 61 Knoxville TN Tennessee 16.65 0.1
Norman Harding 30 M60 400m Preliminaries 61 Knoxville TN Tennessee 1:22.29
Ellyn Hardison 3 W65 Pole Vault Finals 68 Topanga CA Southern California 1.45m 4-09.00
Steve Hardison 7 M60 400m Preliminaries 60 Fresno CA Pacific 59.48Q
Steve Hardison 5 M60 400m Semi-Finals 60 Fresno CA Pacific 57.88Q
Gregory Hardy -- M40 Discus Finals 41 San Jose CA Pacific FOUL
Robin Hardy 28 W55 8000m XC Finals 58 Sacramento CA Pacific 45:47.80
Tena Harms 12 W50 5000m Finals 54 Placerville CA Pacific 22:05.66
Tena Harms 10 W50 8000m XC Finals 54 Placerville CA Pacific 35:58.22
Richart Harper 7 M45 Pole Vault Finals 46 Davis CA Pacific 3.45m 11-03.75
Steve Harper 12 M60 10000m Race Walk Finals 60 Helena MT Montana 57:06.99
Steve Harper 11 M60 20000m Race Walk Finals 60 Helena MT Montana 2:00:14.67
Andy Harris 39 M50 5000m Finals 51 Sacramento CA Pacific 21:06.82
Richard Harrison 3 M40 Shot Put Finals 41 Nashua NH New England 14.86m 48-09.00
Steven Hart 16 M55 Javelin Preliminaries 57 Rexburg ID Snake River 38.24m 125-05
Thomas Hartshorne 10 M55 1500m Finals 57 Ithaca NY Niagara 4:45.10
Thomas Hartshorne 13 M55 1500m Preliminaries 57 Ithaca NY Niagara 4:52.73q
Thomas Hartshorne 9 M55 800m Finals 57 Ithaca NY Niagara 2:15.62
Thomas Hartshorne 16 M55 800m Preliminaries 57 Ithaca NY Niagara 2:19.39q
Thomas Hartshorne 12 M55 800m Semi-Finals 57 Ithaca NY Niagara 2:18.35q
Mary Hartzler 13 W60 800m Preliminaries 62 Gahanna OH Ohio 3:22.31
Mary Hartzler 6 W60 Discus Finals 62 Gahanna OH Ohio 25.46m 83-06
Mary Hartzler 5 W60 Hammer Finals 62 Gahanna OH Ohio 36.29m 119-01
Mary Hartzler 4 W60 Hammer Preliminaries 62 Gahanna OH Ohio 33.40mq 109-07
Mary Hartzler 3 W60 Javelin Finals 62 Gahanna OH Ohio 27.54m 90-04
Mary Hartzler 7 W60 Shot Put Finals 62 Gahanna OH Ohio 9.71m 31-10.25
Mary Hartzler 3 W60 Throws Pentathlon Finals 62 Gahanna OH Ohio 4127
Mary Hartzler 5 W60 Weight Throw Finals 62 Gahanna OH Ohio 14.06m 46-01.50
Sabra Harvey 3 W60 1500m Finals 62 Houston TX Gulf 5:51.37
Sabra Harvey 2 W60 1500m Preliminaries 62 Houston TX Gulf 6:14.96Q
Sabra Harvey 4 W60 800m Finals 62 Houston TX Gulf 2:44.71
Sabra Harvey 4 W60 800m Preliminaries 62 Houston TX Gulf 2:53.24Q
William Harvey 7 M65 Discus Finals 65 Glenbrook NV Pacific 39.22m 128-08
William Harvey 2 M65 Shot Put Finals 65 Glenbrook NV Pacific 12.96m 42-06.25
Roberta Hatfield 9 W70 10000m Race Walk Finals 70 Las Vegas NV Nevada 1:15:48.91
Roberta Hatfield 4 W70 20000m Race Walk Finals 70 Las Vegas NV Nevada 2:38:49.24
Roberta Hatfield 8 W70 5000m Race Walk Finals 70 Las Vegas NV Nevada 37:11.62
Kathy Haubrich 15 W50 400m Preliminaries 51 Shakopee MN Mid-Atlantic 1:12.14
Karl Hawke 6 M45 Triple Jump Finals 45 New York NY Southern California 12.59m 4.8
Karl Hawke 5 M45 High Jump Finals 45 New York NY Southern California 1.72m 5-07.75
Julie Hayden 12 W50 400m Preliminaries 51 Ashburn VA Mid-Atlantic 1:10.85
Julie Hayden 8 W50 800m Finals 51 Ashburn VA Mid-Atlantic 2:34.38
Julie Hayden 9 W50 800m Preliminaries 51 Ashburn VA Mid-Atlantic 2:39.09q
George Haywood 5 M55 400m Preliminaries 58 Washington DC Gulf 59.18Q
George Haywood 5 M55 400m Semi-Finals 58 Washington DC Gulf 57.26Q
George Haywood 1 M55 400m Hurdles Preliminaries 58 Washington DC Gulf 1:06.94Q
George Haywood 6 M55 400m Finals 58 Washington DC Gulf 58.04
George Haywood 2 M55 400m Hurdles Finals 58 Washington DC Gulf 1:05.13
Edward Hearn 6 M60 Javelin Finals 62 Wilmington NC North Carolina 47.13m 154-07
Edward Hearn 4 M60 Javelin Preliminaries 62 Wilmington NC North Carolina 49.15mq 161-03
Edward Hearn 10 M60 Shot Put Finals 62 Wilmington NC North Carolina 12.90m 42-04.00
Edward Hearn 10 M60 Shot Put Preliminaries 62 Wilmington NC North Carolina 13.07mq 42-10.75
Andrew Hecker 10 M55 Triple Jump Finals 56 Ventura CA Southern California 9.33m 2
Andrew Hecker 14 M55 400m Hurdles Preliminaries 56 Ventura CA Southern California 1:17.18 3
Michael Heffron 8 M40 8000m XC Finals 44 El Paso IL Illinois 28:57.98
Paul Heglar 7 M60 Pole Vault Finals 63 Reno NV Pacific 3.00m 9-10.00
Jaime Heilpern 4 M40 1500m Finals 41 San Francisco CA Pacific 4:06.22
Jaime Heilpern 1 M40 1500m Preliminaries 41 San Francisco CA Pacific 4:12.82Q
Jaime Heilpern 7 M40 800m Finals 41 San Francisco CA Pacific 1:57.76
Jaime Heilpern 1 M40 800m Preliminaries 41 San Francisco CA Pacific 2:02.64Q
Jaime Heilpern 3 M40 800m Semi-Finals 41 San Francisco CA Pacific 1:58.59Q
Judy Heller 3 W65 10000m Race Walk Finals 65 Portland OR Oregon 1:06:32.25
Judy Heller 5 W65 5000m Race Walk Finals 65 Portland OR Oregon 34:19.33
Gary Henderson 14 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 72 Citrus Heights CA Pacific 18.16 -2.5
Gary Henderson 8 M70 High Jump Finals 72 Citrus Heights CA Pacific 1.24m 4-00.75
Renee Henderson 1 W45 100m Finals 46 Merchantville NJ New Jersey 12.36 -2
Renee Henderson 3 W45 200m Preliminaries 46 Merchantville NJ New Jersey 27.37Q -2
Renee Henderson 3 W45 100m Semi-Finals 46 Merchantville NJ New Jersey 12.47Q -1.8
Renee Henderson 1 W45 200m Semi-Finals 46 Merchantville NJ New Jersey 25.56Q -0.8
Renee Henderson 2 W45 200m Finals 46 Merchantville NJ New Jersey 25.28 0
Renee Henderson 3 W45 100m Preliminaries 46 Merchantville NJ New Jersey 12.50Q 0.1
Ruben Henderson 18 M45 Marathon Finals 49 Grand Rapids MI Michigan 3:42:50.01
Alan Henry 22 M50 800m Preliminaries 50 Lakewood CA Southern California 2:18.11q
Alan Henry 21 M50 800m Semi-Finals 50 Lakewood CA Southern California 2:17.24
Franie Henson 20 W50 800m Preliminaries 52 Fair Oaks CA Pacific 2:49.25
David Herbert 23 M50 Discus Preliminaries 53 Sacramento CA Pacific 32.77m 107-06
David Herbert 18 M50 Shot Put Preliminaries 53 Sacramento CA Pacific 11.06m 36-03.50
Irene Herman 6 W60 8000m XC Finals 61 San Francisco CA Pacific 44:47.00
Leslie Herman 10 W60 5000m Race Walk Finals 64 Albuquerque NM New Mexico 35:32.81
Mark Herman 5 M55 Pole Vault Finals 57 Mesa AZ Arizona 3.65m 11-11.75
Michael Hernandez 17 M55 Marathon Finals 58 Roseville CA Pacific 3:44:19.30
Charles Herrick 17 M55 400m Preliminaries 59 Issaquah WA Pacific Northwest 1:00.47
Suzy Hess-Wojcik 5 W65 Weight Throw Finals 69 Eugene OR Oregon 8.08m 26-06.25
Robert Hewitt 2 M75 Triple Jump Finals 78 Gresham OR Oregon 8.68m 1.2
Robert Hewitt 3 M75 Pole Vault Finals 78 Gresham OR Oregon 2.40m 7-10.50
Will Hickman 26 M35 200m Preliminaries 37 Bellaire TX Gulf 26.90 -2.1
Will Hickman 6 M35 High Jump Finals 37 Bellaire TX Gulf 1.81m 5-11.25
Bruce Hicks 24 M60 Discus Preliminaries 61 Seattle WA Pacific Northwest 33.72m 110-07
Lloyd Higgins 5 M65 Discus Finals 69 Los Angeles CA Southern California 41.34m 135-07
Eric Hill 8 M60 100m Hurdles 33" Preliminaries 64 New Smyrna Beach FL Florida 19.83q -1.3
Eric Hill 8 M60 100m Hurdles 33" Finals 64 New Smyrna Beach FL Florida 19.66 -0.3
Eric Hill 13 M60 300m Hurdles Preliminaries 64 New Smyrna Beach FL Florida 1:05.07 1
Leonard Hill 8 M55 3000m Steeplechase Finals 58 Klamath Falls OR Oregon 12:50.17
Steve Hill 17 M45 Hammer Preliminaries 49 Irvine CA Southern California 27.47m 90-01
Susan Hill 16 W60 200m Preliminaries 62 New Smyrna Beach FL Florida 40.18 -1.6
Susan Hill 13 W60 400m Preliminaries 62 New Smyrna Beach FL Florida 1:37.59
Susan Hill 10 W60 High Jump Finals 62 New Smyrna Beach FL Florida 1.08m 3-06.50
Bill Hiney 2 M65 Discus Finals 66 Southold NY Long Island 43.67m 143-03
Bill Hiney 5 M65 Shot Put Finals 66 Southold NY Long Island 12.01m 39-05.00
Tom Hinkes 1 M80 Pole Vault Finals 81 Sun City West AZ Arizona 2.20m 7-02.50
Randy Hixon 5 M60 Pole Vault Finals 62 Sausalito CA Pacific 3.10m 10-02.00
Peter Hlavin 7 M50 High Jump Finals 53 Trabuco Canyon CA Southern California 1.72m 5-07.75
Thachvu Ho 13 M35 100m Semi-Finals 35 San Jose CA Southern California 11.61 -2.7
Thachvu Ho 15 M35 200m Preliminaries 35 San Jose CA Southern California 23.98q -2.5
Thachvu Ho 16 M35 200m Semi-Finals 35 San Jose CA Southern California 23.79 -1.1
Thachvu Ho 9 M35 100m Preliminaries 35 San Jose CA Southern California 11.42Q 0.3
Thachvu Ho 14 M35 400m Preliminaries 35 San Jose CA Southern California 56.36
Mike Hochderffer 12 M55 Pole Vault Finals 58 Davis CA Pacific 2.90m 9-06.25
David Hockersmith 9 M55 200m Preliminaries 55 Scottsdale AZ Southern California 26.78Q -2.3
David Hockersmith 14 M55 200m Semi-Finals 55 Scottsdale AZ Southern California 26.63 -0.3
David Hockersmith 10 M55 400m Semi-Finals 55 Scottsdale AZ Southern California 58.36
David Hockersmith 10 M55 400m Preliminaries 55 Scottsdale AZ Southern California 59.46Q
Greg Hodson 26 M50 Decathlon Finals 54 Covelo CA Pacific 1164
Werner Hoeger 29 M55 1500m Preliminaries 57 Boise ID Snake River 5:15.39
Werner Hoeger 21 M55 5000m Finals 57 Boise ID Snake River 20:06.12
Werner Hoeger 26 M55 800m Preliminaries 57 Boise ID Snake River 2:26.92
Sid Hoff -- M55 Pole Vault Finals 59 Medford OR Oregon NH
Greg Holden 13 M50 Discus Preliminaries 53 Hemet CA Southern California 36.60m 120-01
Greg Holden 10 M50 Shot Put Finals 53 Hemet CA Southern California 12.69m 41-07.75
Greg Holden 11 M50 Shot Put Preliminaries 53 Hemet CA Southern California 12.53mq 41-01.50
Bernie Hollander 12 M75 1500m Finals 75 Novato CA Pacific 7:03.27
Bernie Hollander 12 M75 1500m Preliminaries 75 Novato CA Pacific 7:05.21q
James Hollister 5 M65 300m Hurdles Preliminaries 66 Turlock CA Pacific 50.96Q 1
James Hollister 6 M65 Long Jump Finals 66 Turlock CA Pacific 4.52m 2
James Hollister 6 M65 Long Jump Preliminaries 66 Turlock CA Pacific 4.37mq 2
James Hollister 4 M65 300m Hurdles Finals 66 Turlock CA Pacific 49.96
Chris Holloman -- M35 High Jump Finals 37 Reno NV Pacific NH
Chris Holloman 4 M35 Pole Vault Finals 37 Reno NV Pacific 3.60m 11-09.75
Bob Holmes 12 M80 1500m Finals 82 San Diego CA San Diego-Imperial 9:29.53
Bob Holmes 6 M80 Pole Vault Finals 82 San Diego CA San Diego-Imperial 1.50m 4-11.00
Michelle Holmes 18 W40 1500m Preliminaries 41 Felton CA Pacific 5:38.41
Richard Holmes 5 M40 110m Hurdles 39" Finals 44 Claremont CA Southern California 15.94 -2.8
Richard Holmes 7 M40 110m Hurdles 39" Preliminaries 44 Claremont CA Southern California 15.43q -1.7
Daniel Holton 5 M40 Pole Vault Finals 42 Evanston IL Illinois 4.10m 13-05.25
Jeff Hongo 15 M45 5000m Finals 45 Campbell CA Pacific 17:08.64
Jeff Hongo 5 M45 8000m XC Finals 45 Campbell CA Pacific 29:03.70
Lonnie Hooker 10 M45 200m Preliminaries 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 24.27q -2.6
Lonnie Hooker 2 M45 100m Semi-Finals 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 11.59Q -1.2
Lonnie Hooker 3 M45 100m Finals 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 11.47 -0.9
Lonnie Hooker 8 M45 200m Semi-Finals 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 23.80q 0
Lonnie Hooker 1 M45 100m Preliminaries 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 11.48Q 0.3
Lonnie Hooker 5 M45 200m Finals 48 Upper Marlboro MD Potomac Valley 24.04 0.3
Dave Hope 27 M45 1500m Preliminaries 46 Defuniak Springs FL Florida 4:59.92
Carla Hoppie 23 W50 800m Preliminaries 54 La Grande OR Oregon 2:53.30
Carla Hoppie 9 W50 Heptathlon Finals 54 La Grande OR Oregon 3849
Darrell Horn 9 M70 Long Jump Finals 71 Santa Rosa CA Pacific 3.80m 1.7
Bruce Hotaling 6 M65 Pole Vault Finals 67 Rohnert Park CA Pacific 2.90m 9-06.25
Michael Houar 11 M55 10000m Finals 55 Forest Ranch CA Pacific 40:15.34
Michael Houar 18 M55 5000m Finals 55 Forest Ranch CA Pacific 19:17.64
Norman Hough 5 M60 Decathlon Finals 64 Fayetteville GA Georgia 2887
Norman Hough 12 M60 Weight Throw Preliminaries 64 Fayetteville GA Georgia 14.45mq 47-05.00
Anderson Howard 20 M50 800m Preliminaries 50 Santa Rosa CA Pacific 2:12.81q
Anderson Howard 16 M50 800m Semi-Finals 50 Santa Rosa CA Pacific 2:12.22
Jim Howard 8 M55 8000m XC Finals 56 Applegate CA Pacific 30:06.84
Jim Howard 5 M55 Marathon Finals 56 Applegate CA Pacific 2:58:27.20
Sid Howard -- M70 1500m Finals 72 New York NY Metropolitan DNF
Sid Howard 2 M70 800m Finals 72 New York NY Metropolitan 2:36.44
Sid Howard 5 M70 800m Preliminaries 72 New York NY Metropolitan 2:41.84q
Luis Huarcaya 13 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 52 Portland OR Oregon 16.58 -3.1
Karen Huff-Pawlik 8 W65 Discus Finals 68 Jackson MS Illinois 17.76m 58-03
Karen Huff-Pawlik 14 W65 Javelin Finals 68 Jackson MS Illinois 15.75m 51-08
Karen Huff-Pawlik 10 W65 Shot Put Finals 68 Jackson MS Illinois 6.78m 22-03.00
Carole Hughes 15 W65 Javelin Finals 68 Citrus Heights CA Pacific 12.99m 42-07
Sandra Hults 18 W65 10000m Race Walk Finals 69 Leesburg FL Florida 1:14:32.51
Sandra Hults 11 W65 20000m Race Walk Finals 69 Leesburg FL Florida 2:38:14.16
Sandra Hults 17 W65 5000m Race Walk Finals 69 Leesburg FL Florida 37:37.72
Jer Hume 22 M50 Shot Put Preliminaries 54 Star ID Snake River 10.33m 33-10.75
Patrick Hunt 22 M70 8000m XC Finals 70 Davis CA Pacific 56:25.15
Gary Hunter 1 M55 Pole Vault Finals 55 Fort Wayne IN Indiana 4.10m 13-05.25
Joe Hurtado 9 M70 10000m Finals 70 Sunnyvale CA Pacific 47:38.28
Joe Hurtado 13 M70 5000m Finals 70 Sunnyvale CA Pacific 22:49.03
Frederick Huxham 17 M45 8000m XC Finals 48 Ross CA Pacific 36:04.20
John Hysong 22 M60 10000m Race Walk Finals 64 Prescott AZ Arizona 1:09:25.55
Phyllis Hysong 20 W55 10000m Race Walk Finals 57 Prescott AZ Arizona 1:12:30.72
Bill Iffrig 3 M75 10000m Finals 77 Lake Stevens WA Pacific Northwest 44:14.64
Bill Iffrig 3 M75 5000m Finals 77 Lake Stevens WA Pacific Northwest 21:20.22
Bill Iffrig 4 M75 8000m XC Finals 77 Lake Stevens WA Pacific Northwest 38:21.14
Donn Imrie 24 M60 100m Preliminaries 61 Sacramento CA Pacific 13.80q -0.7
Donn Imrie 24 M60 100m Semi-Finals 61 Sacramento CA Pacific 14.22 0.4
Ryan Irion 25 M35 100m Preliminaries 36 Austin TX South Texas 12.56 0.3
Marcus Irving 9 M55 100m Semi-Finals 57 Portland OR Oregon 12.67 -1.9
Marcus Irving 10 M55 200m Preliminaries 57 Portland OR Oregon 26.80Q -1.9
Marcus Irving 7 M55 200m Finals 57 Portland OR Oregon 26.94 -0.4
Marcus Irving 7 M55 200m Semi-Finals 57 Portland OR Oregon 26.22q -0.3
Marcus Irving 11 M55 100m Preliminaries 57 Portland OR Oregon 12.64Q 0.1
Jason Isaac 14 M35 200m Preliminaries 35 Fresno CA Central California 23.91q -1.8
Jason Isaac 13 M35 200m Semi-Finals 35 Fresno CA Central California 23.51 -1.1
Don Isett 1 M70 Pole Vault Finals 72 Dallas TX Southwestern 3.20m 10-06.00
Ivan Ivanov 2 M40 3000m Steeplechase Finals 41 Lincoln NE Nebraska 9:25.62
April Jace 12 W35 200m Preliminaries 37 Los Angeles CA Southern California 28.16 -1.9
April Jace 8 W35 100m Preliminaries 37 Los Angeles CA Southern California 13.68q -1.3
April Jace 7 W35 100m Finals 37 Los Angeles CA Southern California 13.41 0.9
Carmen Jackinsky 5 W45 5000m Race Walk Finals 48 Aloha OR Oregon 29:06.29
Corwin Jackson 37 M40 100m Preliminaries 40 South Jordan UT Utah 12.98 0.4
Corwin Jackson 16 M40 Long Jump Preliminaries 40 South Jordan UT Utah 5.36m 3.4
Crystal Jackson 30 W50 200m Preliminaries 50 Vallejo CA Pacific 35.42 -1.2
Crystal Jackson 34 W50 100m Preliminaries 50 Vallejo CA Pacific 16.43 0.3
Dan Jackson 13 M50 1500m Finals 52 Springfield OR Oregon 4:33.47
Dan Jackson 16 M50 1500m Preliminaries 52 Springfield OR Oregon 4:31.90q
Dan Jackson 17 M50 5000m Finals 52 Springfield OR Oregon 17:48.81
David Jackson 10 M45 3000m Steeplechase Finals 49 Santa Teresa NM Southern California 11:59.27
Marsha Jackson 28 W45 200m Preliminaries 49 Los Angeles CA Southern California 35.72 -1.6
Marsha Jackson 29 W45 100m Preliminaries 49 Los Angeles CA Southern California 16.43 -1.1
Vance Jacobson 23 M60 100m Semi-Finals 62 Bainbridge Island WA Gulf 14.17 -1.3
Vance Jacobson 14 M60 100m Preliminaries 62 Bainbridge Island WA Gulf 13.66Q 0.4
Vance Jacobson 9 M60 Decathlon Finals 62 Bainbridge Island WA Gulf 2683
Russell Jacquet-Acea 6 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 58 Seattle WA Pacific Northwest 17.42Q -2.8
Russell Jacquet-Acea 5 M55 100m Hurdles 36" Finals 58 Seattle WA Pacific Northwest 17.15 -0.9
Russell Jacquet-Acea 7 M55 Decathlon Finals 58 Seattle WA Pacific Northwest 3029
Kathy Jager 2 W65 100m Finals 68 Glendale AZ Southern California 15.09 -1.8
Kathy Jager 5 W65 200m Preliminaries 68 Glendale AZ Southern California 34.12Q -0.7
Kathy Jager 5 W65 100m Preliminaries 68 Glendale AZ Southern California 15.90Q 0.2
Kathy Jager 3 W65 100m Semi-Finals 68 Glendale AZ Southern California 15.31Q 0.5
Kathy Jager 4 W65 200m Finals 68 Glendale AZ Southern California 32.48 1.6
Kathy Jager 1 W65 Pole Vault Finals 68 Glendale AZ Southern California 2.30m 7-06.50
Brad James 10 M50 10000m Finals 53 Elk Grove CA Pacific 39:31.64
Brad James 43 M50 5000m Finals 53 Elk Grove CA Pacific 22:14.34
John James -- M60 Weight Throw Preliminaries 61 Redding CA Pacific FOUL
Milan Jamrich 1 M60 High Jump Finals 61 Houston TX Gulf 1.66m 5-05.25
William Jankovich 8 M75 300m Hurdles Preliminaries 77 Racine WI Wisconsin 1:09.65q 2
William Jankovich 8 M75 300m Hurdles Finals 77 Racine WI Wisconsin 1:09.10
William Jankovich 5 M75 Decathlon Finals 77 Racine WI Wisconsin 2748
Michael Janusey 8 M50 Decathlon Finals 53 Venetia PA Three Rivers 6157
Leon Jasionowski 6 M65 10000m Race Walk Finals 67 East China MI Michigan 57:31.83
Leon Jasionowski 6 M65 20000m Race Walk Finals 67 East China MI Michigan 2:01:49.81
Lorraine Jasper 5 W45 1500m Finals 49 Birchrunville PA Mid-Atlantic 4:59.04
Lorraine Jasper 11 W45 1500m Preliminaries 49 Birchrunville PA Mid-Atlantic 5:16.90q
Lorraine Jasper 10 W45 800m Finals 49 Birchrunville PA Mid-Atlantic 2:25.87
Lorraine Jasper 10 W45 800m Preliminaries 49 Birchrunville PA Mid-Atlantic 2:28.66q
Scott Jensen 4 M35 Triple Jump Finals 39 Fullerton CA Southern California 12.29m 3
Fred Jessee 18 M60 Discus Preliminaries 61 El Dorado CA Pacific 35.93m 117-10
Fred Jessee 13 M60 Javelin Finals 61 El Dorado CA Pacific 42.74m 140-03
Fred Jessee 15 M60 Javelin Preliminaries 61 El Dorado CA Pacific 41.11mq 134-10
Fred Jessee 13 M60 Shot Put Preliminaries 61 El Dorado CA Pacific 12.25m 40-02.25
Rod Jett 6 M40 110m Hurdles 39" Finals 44 Sacramento CA Pacific 16.44 -2.8
Rod Jett 5 M40 110m Hurdles 39" Preliminaries 44 Sacramento CA Pacific 15.10Q -1.7
Ignacio Jimenez 9 M60 5000m Finals 62 Santa Barbara CA Southern California 19:03.32
Hongyun Jin 2 W55 Marathon Finals 57 Venice CA Southern California 3:19:10.80
Gary John 11 M60 Hammer Finals 62 San Mateo CA Pacific 38.12m 125-01
Gary John 11 M60 Hammer Preliminaries 62 San Mateo CA Pacific 39.18mq 128-06
Bryan Johnson 12 M50 Triple Jump Finals 53 Louisville CO Colorado 10.39m 1.7
Bryan Johnson 12 M50 Triple Jump Preliminaries 53 Louisville CO Colorado 11.30mq 4.2
Eric Johnson 9 M40 Pole Vault Finals 41 Sunnyvale CA Pacific 3.65m 11-11.75
Erik Johnson 3 M40 Discus Finals 41 Capistrano Beach CA Southern California 48.15m 158-00
Joseph Johnson 10 M65 100m Semi-Finals 66 Lawrenceville NJ New Jersey 13.64 -2
Joseph Johnson 9 M65 200m Preliminaries 66 Lawrenceville NJ New Jersey 28.69Q -1.9
Joseph Johnson 11 M65 100m Preliminaries 66 Lawrenceville NJ New Jersey 13.43Q -0.7
Prentis Johnson 20 M55 200m Preliminaries 56 Tacoma WA Pacific Northwest 27.56 -1.9
Prentis Johnson 29 M55 400m Preliminaries 56 Tacoma WA Pacific Northwest 1:06.05
Steve Johnson 3 M45 High Jump Finals 47 Mount Horeb WI Wisconsin 1.78m 5-10.00
William Johnson 14 M65 High Jump Finals 67 Felton CA Pacific 1.32m 4-04.00
William Johnson 4 M65 Pole Vault Finals 67 Felton CA Pacific 3.40m 11-01.75
Frederick Johnston 12 M65 300m Hurdles Preliminaries 65 Pleasanton CA Pacific 58.01 3
Janet Johnston 3 W60 Pole Vault Finals 64 Apopka FL Florida 1.65m 5-05.00
Brent Jones 6 M40 800m Finals 41 Yorba Linda CA Southern California 1:57.60
Brent Jones 9 M40 800m Preliminaries 41 Yorba Linda CA Southern California 2:02.98Q
Brent Jones 8 M40 800m Semi-Finals 41 Yorba Linda CA Southern California 1:59.08q
Craig Jones 27 M35 200m Preliminaries 39 Upper Marlboro MD Potomac Valley 27.80 -1.8
Craig Jones -- M35 High Jump Finals 39 Upper Marlboro MD Potomac Valley NH
David Jones 6 M45 400m Preliminaries 46 Dallas TX Southwestern 52.55Q
David Jones 6 M45 400m Semi-Finals 46 Dallas TX Southwestern 52.28Q
David Jones 7 M45 400m Finals 46 Dallas TX Southwestern 52.74
Dennis Jones 9 M70 High Jump Finals 71 Bakersfield CA Central California 1.24m 4-00.75
Gregory Jones 21 M60 800m Preliminaries 61 Rancho Santa Margarita CA Southern California 2:41.02q
Gregory Jones 19 M60 800m Semi-Finals 61 Rancho Santa Margarita CA Southern California 2:39.59
Theodore Jones 17 M70 5000m Finals 72 San Francisco CA Pacific 24:04.17
Barbara Jordan 1 W75 200m Hurdles Finals 75 South Burlington VT New England 41.71 -2.2
Barbara Jordan 4 W75 200m Preliminaries 75 South Burlington VT New England 37.29Q -1.4
Barbara Jordan 1 W75 80m Hurdles 27" Finals 75 South Burlington VT New England 18.73 -1.2
Barbara Jordan 2 W75 100m Preliminaries 75 South Burlington VT New England 16.64Q -0.6
Barbara Jordan 2 W75 200m Finals 75 South Burlington VT New England 35.80 -0.1
Barbara Jordan 2 W75 100m Finals 75 South Burlington VT New England 16.49 0
Barbara Jordan 1 W75 Triple Jump Finals 75 South Burlington VT New England 6.99m 0
Barbara Jordan 4 W75 Long Jump Finals 75 South Burlington VT New England 2.77m 3.2
Barbara Jordan 3 W75 High Jump Finals 75 South Burlington VT New England 1.03m 3-04.50
Robert Jordan 6 M75 Discus Finals 77 Elk Grove CA Pacific 25.14m 82-06
Diedrick Joseph 13 M40 200m Semi-Finals 41 Los Angeles CA Southern California 24.00 -2.2
Diedrick Joseph 12 M40 200m Preliminaries 41 Los Angeles CA Southern California 24.52Q -1.8
Diedrick Joseph 21 M40 100m Preliminaries 41 Los Angeles CA Southern California 11.91q -0.3
Diedrick Joseph 10 M40 Triple Jump Preliminaries 41 Los Angeles CA Southern California 10.88m 0
Diedrick Joseph 14 M40 100m Semi-Finals 41 Los Angeles CA Southern California 11.93 0.4
Alfrederick Joyner 3 M50 Triple Jump Preliminaries 51 Chula Vista CA San Diego-Imperial 12.54mq
Alfrederick Joyner 3 M50 Triple Jump Finals 51 Chula Vista CA San Diego-Imperial 13.19m 2.4
Robert Julian 5 M40 3000m Steeplechase Finals 43 Medford OR Oregon 10:16.33
Elsie Kallal 17 W65 10000m Race Walk Finals 67 Scottsdale AZ Arizona 1:14:17.11
Elsie Kallal 16 W65 5000m Race Walk Finals 67 Scottsdale AZ Arizona 37:16.48
Donald Kalman 30 M45 400m Preliminaries 47 Davis CA Pacific 1:01.13
Karen Karavanic 7 W45 20000m Race Walk Finals 48 Portland OR Oregon 2:26:32.30
William Kaspari 7 M75 200m Preliminaries 76 Portola Valley CA Gulf 33.75q -2.1
William Kaspari 9 M75 100m Semi-Finals 76 Portola Valley CA Gulf 16.24 -1.3
William Kaspari 11 M75 100m Preliminaries 76 Portola Valley CA Gulf 16.30q -0.7
William Kaspari 8 M75 200m Finals 76 Portola Valley CA Gulf 33.93 0.4
William Kaspari 5 M75 400m Preliminaries 76 Portola Valley CA Gulf 1:18.16Q
William Kaspari 6 M75 400m Finals 76 Portola Valley CA Gulf 1:22.80
Margaret Kaufman 14 W65 200m Preliminaries 68 Madison WI Wisconsin 38.78 -0.9
Margaret Kaufman 17 W65 100m Preliminaries 68 Madison WI Wisconsin 17.69 -0.5
Margaret Kaufman 8 W65 Long Jump Finals 68 Madison WI Wisconsin 2.90m 1.4
Alex Kazaryan 12 M55 20000m Race Walk Finals 56 Los Angeles CA Southern California 2:10:56.72
Alex Kazaryan 13 M55 5000m Race Walk Finals 56 Los Angeles CA Southern California 28:54.62
Robert Keating 14 M60 10000m Race Walk Finals 64 Nashua NH New England 58:30.74
Robert Keating 13 M60 20000m Race Walk Finals 64 Nashua NH New England 2:04:02.75
Tim Keenan 22 M45 1500m Preliminaries 49 Walnut Creek CA Pacific 4:48.84
Tim Keenan 18 M45 5000m Finals 49 Walnut Creek CA Pacific 17:21.98
Carla Kehoe 7 W45 1500m Finals 47 Granite Bay CA Pacific 5:01.64
Carla Kehoe 8 W45 1500m Preliminaries 47 Granite Bay CA Pacific 5:09.11q
Carla Kehoe 11 W45 800m Finals 47 Granite Bay CA Pacific 2:29.25
Carla Kehoe 9 W45 800m Preliminaries 47 Granite Bay CA Pacific 2:28.63q
Donald Keller 5 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 55 Austin TX South Texas 16.85Q -1.3
Donald Keller 4 M55 100m Hurdles 36" Finals 55 Austin TX South Texas 16.62 -0.9
Donald Keller 4 M55 Decathlon Finals 55 Austin TX South Texas 3255
Howard Kellogg 18 M60 Hammer Preliminaries 63 Seatac WA Pacific Northwest 30.55m 100-03
Howard Kellogg 18 M60 Weight Throw Preliminaries 63 Seatac WA Pacific Northwest 11.01m 36-01.50
Dan Kelly 11 M60 200m Preliminaries 63 Ivins UT New England 28.46Q -2.2
Dan Kelly 15 M60 100m Semi-Finals 63 Ivins UT New England 13.60 -1.3
Dan Kelly 12 M60 200m Semi-Finals 63 Ivins UT New England 27.71 -1
Dan Kelly 11 M60 100m Preliminaries 63 Ivins UT New England 13.32Q -0.7
Dan Kelly 10 M60 400m Semi-Finals 63 Ivins UT New England 1:00.98
Dan Kelly 9 M60 400m Preliminaries 63 Ivins UT New England 1:02.64Q
Gary Kelmenson 23 M60 Discus Preliminaries 61 Capitola CA Pacific 33.90m 111-03
Gary Kelmenson 16 M60 Hammer Preliminaries 61 Capitola CA Pacific 34.22m 112-03
Gary Kelmenson 14 M60 Weight Throw Preliminaries 61 Capitola CA Pacific 13.19m 43-03.25
Charles Kendall -- M45 Pole Vault Finals 48 Carlsbad CA San Diego-Imperial NH
Monica Kendall 2 W55 Javelin Finals 55 Milwaukie OR Oregon 37.70m 123-08
Monica Kendall 1 W55 Shot Put Finals 55 Milwaukie OR Oregon 12.92m 42-04.75
Christine Kennedy 1 W55 5000m Finals 56 Los Gatos CA Pacific 19:36.56
Christine Kennedy 1 W55 Marathon Finals 56 Los Gatos CA Pacific 3:00:47.80
James Kenney 5 M70 Long Jump Finals 70 White Plains MD Potomac Valley 4.04m 1.7
James Kenney 7 M70 High Jump Finals 70 White Plains MD Potomac Valley 1.28m 4-02.25
James Kenney 7 M70 Javelin Finals 70 White Plains MD Potomac Valley 38.86m 127-06
James Kenney 7 M70 Javelin Preliminaries 70 White Plains MD Potomac Valley 38.47mq 126-02
Charlie Kern 2 M40 1500m Finals 42 Elmhurst IL Illinois 4:04.33
Charlie Kern 3 M40 1500m Preliminaries 42 Elmhurst IL Illinois 4:15.32Q
Latashia Key 9 W35 1500m Finals 38 Indianapolis IN Indiana 5:19.22
Latashia Key 8 W35 5000m Finals 38 Indianapolis IN Indiana 20:50.21
Latashia Key 3 W35 8000m XC Finals 38 Indianapolis IN Indiana 33:31.38
Latashia Key 11 W35 800m Finals 38 Indianapolis IN Indiana 2:33.98
Latashia Key 10 W35 800m Preliminaries 38 Indianapolis IN Indiana 2:34.80q
Mark Kibort 22 M50 200m Preliminaries 50 Saratoga CA Pacific 25.93q -2.2
Mark Kibort 14 M50 100m Semi-Finals 50 Saratoga CA Pacific 12.44 -1.7
Mark Kibort 11 M50 100m Preliminaries 50 Saratoga CA Pacific 12.26Q -0.6
Mark Kibort -- M50 200m Semi-Finals 50 Saratoga CA Pacific DNF -0.6
Mark Kibort 14 M50 100m Preliminaries 50 Saratoga CA Pacific 12.90Q 0.6
Kevin Killingsworth 11 M55 10000m Race Walk Finals 55 Mill Valley CA Pacific 57:58.46
Kevin Killingsworth 11 M55 5000m Race Walk Finals 55 Mill Valley CA Pacific 27:57.98
Matti Kilpelainen 3 M65 Pole Vault Finals 65 Canton MI Michigan 3.50m 11-05.75
Daniel King -- M50 10000m Finals 52 Boulder CO Colorado DNF
Daniel King 1 M50 8000m XC Finals 52 Boulder CO Colorado 27:48.74
Jeff Kingstad -- M55 Pole Vault Finals 58 Winchester WI Wisconsin NH
Joseph Kinney 21 M60 100m Semi-Finals 60 Murrieta CA Southern California 13.87 -1.3
Joseph Kinney 8 M60 100m Preliminaries 60 Murrieta CA Southern California 13.51Q 0.4
James Kirby 4 M55 Javelin Finals 56 Verona NJ New Jersey 47.17m 154-09
James Kirby 8 M55 Javelin Preliminaries 56 Verona NJ New Jersey 44.34mq 145-06
Ken Kirschenman 15 M55 Discus Preliminaries 59 Sacramento CA Pacific 35.38m 116-01
Ken Kirschenman 13 M55 Shot Put Preliminaries 59 Sacramento CA Pacific 12.15m 39-10.50
Arthur Klein 19 M55 10000m Race Walk Finals 58 Santa Cruz CA Pacific 1:03:28.59
Arthur Klein 18 M55 5000m Race Walk Finals 58 Santa Cruz CA Pacific 30:37.31
Paul Klein -- M45 1500m Preliminaries 49 Menlo Park CA Pacific DNF
Paul Klein 25 M45 800m Preliminaries 49 Menlo Park CA Pacific 2:27.42
Stephen Kloch 21 M55 200m Preliminaries 59 Thousand Oaks CA Southern California 27.60 -0.8
Stephen Kloch 26 M55 100m Preliminaries 59 Thousand Oaks CA Southern California 13.26 -0.1
Stephen Kloch 22 M55 400m Preliminaries 59 Thousand Oaks CA Southern California 1:02.52
Ray Knerr 2 M50 1500m Finals 51 Ventura CA Southern California 4:16.97
Ray Knerr 8 M50 1500m Preliminaries 51 Ventura CA Southern California 4:33.20Q
Ray Knerr 2 M50 800m Finals 51 Ventura CA Southern California 2:02.32
Ray Knerr 4 M50 800m Preliminaries 51 Ventura CA Southern California 2:16.93Q
Ray Knerr 3 M50 800m Semi-Finals 51 Ventura CA Southern California 2:08.06Q
Christopher Knorzer 10 M40 5000m Finals 42 Rocklin CA Pacific 16:25.88
Ron Kochanowicz 17 M35 1500m Preliminaries 39 Smithville MO Missouri Valley 4:22.20
Ron Kochanowicz 5 M35 5000m Finals 39 Smithville MO Missouri Valley 16:38.48
Phil Koestoer Bisson 10 M60 Pole Vault Finals 62 Costa Mesa CA Southern California 2.60m 8-06.25
Harry Kohaut 10 M50 Discus Finals 54 Mount Aukum CA Pacific 36.97m 121-03
Harry Kohaut 10 M50 Discus Preliminaries 54 Mount Aukum CA Pacific 37.82mq 124-01
David Kohls 2 M55 Decathlon Finals 55 Lafayette CA Pacific 3460
Steven Kollars 6 M50 3000m Steeplechase Finals 52 Sacramento CA Pacific 11:42.35
Hank Konen 6 M60 Hammer Finals 64 Reno NV Pacific 50.15m 164-06
Hank Konen 8 M60 Hammer Preliminaries 64 Reno NV Pacific 45.98mq 150-10
Hank Konen 5 M60 Weight Throw Finals 64 Reno NV Pacific 18.70m 61-04.25
Hank Konen 4 M60 Weight Throw Preliminaries 64 Reno NV Pacific 18.01mq 59-01.25
Deborah Kovacs 5 W40 200m Preliminaries 40 Groton MA New England 28.43Q -1.8
Deborah Kovacs 4 W40 200m Semi-Finals 40 Groton MA New England 27.74Q -1
Deborah Kovacs 6 W40 200m Finals 40 Groton MA New England 28.05 -0.6
Matt Kowalski 5 M40 Pole Vault Finals 42 Spring TX Gulf 4.10m 13-05.25
Gia Kramer 20 W45 800m Preliminaries 48 Novato CA Pacific 2:37.56
Mary Kreis 4 W40 Marathon Finals 41 Belle Vernon PA Three Rivers 3:18:51.80
Gloria Krug 8 W80 Triple Jump Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 4.71m 0
Gloria Krug 3 W80 Long Jump Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 2.22m 1.2
Gloria Krug 3 W80 Discus Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 16.45m 54-00
Gloria Krug 3 W80 Hammer Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 21.33m 70-00
Gloria Krug 3 W80 Javelin Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 15.92m 52-03
Gloria Krug 3 W80 Shot Put Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 7.53m 24-08.50
Gloria Krug 3 W80 Throws Pentathlon Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 3818
Gloria Krug 3 W80 Weight Throw Finals 80 New Oxford PA Mid-Atlantic 8.09m 26-06.50
Marty Krulee 8 M50 100m Preliminaries 54 Rocklin CA Gulf 12.09Q -0.9
Marty Krulee 9 M50 100m Preliminaries 54 Rocklin CA Gulf 12.12Q -0.5
Kevin Kruszona 25 M50 Decathlon Finals 53 Kaneohe HI Hawaii 1506
John Kuechle 4 M55 Long Jump Preliminaries 59 Culver City CA Southern California 5.18mq 3.6
Magdalena Kuehne 6 W80 200m Finals 80 Tujunga CA Southern California 45.43 -0.4
Magdalena Kuehne 5 W80 100m Finals 80 Tujunga CA Southern California 20.13 0
Magdalena Kuehne 7 W80 100m Preliminaries 80 Tujunga CA Southern California 20.29q 0.1
Magdalena Kuehne 7 W80 Triple Jump Finals 80 Tujunga CA Southern California 5.45m 1.7
Magdalena Kuehne 2 W80 Long Jump Finals 80 Tujunga CA Southern California 2.29m 2
Magdalena Kuehne 6 W80 Discus Finals 80 Tujunga CA Southern California 12.13m 39-09
Magdalena Kuehne 6 W80 Javelin Finals 80 Tujunga CA Southern California 10.51m 34-06
Magdalena Kuehne 4 W80 Shot Put Finals 80 Tujunga CA Southern California 6.06m 19-10.75
John Kuhi 15 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Oakhurst NJ New Jersey 10:17.72
Gail Kuhnly 28 W45 100m Preliminaries 49 Federal Way WA Pacific Northwest 15.93 -1.1
Gail Kuhnly 23 W45 200m Preliminaries 49 Federal Way WA Pacific Northwest 33.61 -1.1
Gail Kuhnly 17 W45 400m Preliminaries 49 Federal Way WA Pacific Northwest 1:14.51
Karen Kunz 20 W55 8000m XC Finals 55 Rancho Cordova CA Pacific 41:07.44
David Kupper 15 M60 Marathon Finals 64 Sacramento CA Pacific 3:54:11.40
Liz Kyger 10 W50 10000m Finals 51 Oldfield MO Missouri Valley 46:43.43
Peter La Barge 7 M70 Hammer Finals 72 Dallas TX Southwestern 39.81m 130-07
Peter La Barge 8 M70 Hammer Preliminaries 72 Dallas TX Southwestern 38.15mq 125-02
Peter La Barge 5 M70 Javelin Finals 72 Dallas TX Southwestern 43.71m 143-05
Peter La Barge 6 M70 Javelin Preliminaries 72 Dallas TX Southwestern 38.98mq 127-11
Peter La Barge 6 M70 Throws Pentathlon Finals 72 Dallas TX Southwestern 3797
Donna Lafayette 6 W65 10000m Race Walk Finals 68 Portland OR Oregon 1:07:50.72
Donna Lafayette 10 W65 5000m Race Walk Finals 68 Portland OR Oregon 35:52.82
Winston Laing 5 M65 400m Preliminaries 68 Atlanta GA Georgia 1:03.29Q
Winston Laing 6 M65 400m Finals 68 Atlanta GA Georgia 1:02.90
Winston Laing 4 M65 800m Finals 68 Atlanta GA Georgia 2:26.06
Winston Laing 5 M65 800m Preliminaries 68 Atlanta GA Georgia 2:27.45q
Linda Laktasic 7 W50 1500m Finals 50 Tijeras NM New Mexico 5:07.24
Linda Laktasic 8 W50 1500m Preliminaries 50 Tijeras NM New Mexico 5:13.56q
Linda Laktasic 5 W50 5000m Finals 50 Tijeras NM New Mexico 19:50.75
Seymour Lampert 4 M90 Hammer Finals 91 Irvine CA Southern California 17.17m 56-04
Seymour Lampert 3 M90 Throws Pentathlon Finals 91 Irvine CA Southern California 2071
Mark Landa 1 M35 Discus Finals 38 Mesa AZ Arizona 45.20m 148-03
Mark Landa 2 M35 Hammer Finals 38 Mesa AZ Arizona 53.73m 176-03
Mark Landa 1 M35 Shot Put Finals 38 Mesa AZ Arizona 14.96m 49-01.00
Mark Landa 1 M35 Throws Pentathlon Finals 38 Mesa AZ Arizona 3718
Mark Landa 3 M35 Weight Throw Finals 38 Mesa AZ Arizona 15.49m 50-10.00
Ronald Landrum 27 M60 800m Preliminaries 61 San Jose CA Pacific 2:48.84
John Lang 9 M70 Javelin Finals 71 Bethlehem PA Mid-Atlantic 32.73m 107-04
John Lang 10 M70 Javelin Preliminaries 71 Bethlehem PA Mid-Atlantic 32.23mq 105-09
Tom Langenfeld 2 M75 High Jump Finals 75 Edina MN Minnesota 1.38m 4-06.25
William Langhout 31 M50 5000m Finals 53 Woodbury MN Minnesota 19:41.80
Rick Lapp 2 M60 300m Hurdles Preliminaries 61 Coram NY New Jersey 47.61Q 1
Rick Lapp 6 M60 Long Jump Preliminaries 61 Coram NY New Jersey 4.98mq 1.2
Rick Lapp 5 M60 Long Jump Finals 61 Coram NY New Jersey 5.05m 3.1
Rick Lapp 2 M60 300m Hurdles Finals 61 Coram NY New Jersey 46.16
Martha LaRiviere -- W55 Hammer Finals 59 North Waterboro ME Maine FOUL
Martha LaRiviere 11 W55 Weight Throw Finals 59 North Waterboro ME Maine 4.49m 14-08.75
Mike Lariza -- M55 Triple Jump Finals 55 Tourtdale OR Oregon FOUL
Marjorie Larragoite 6 W75 5000m Race Walk Finals 76 Albuquerque NM New Mexico 40:08.09
Audrey Lary 3 W75 200m Preliminaries 77 Frederick MD Potomac Valley 38.60Q -1.5
Audrey Lary 7 W75 100m Preliminaries 77 Frederick MD Potomac Valley 18.50q -0.6
Audrey Lary 5 W75 200m Finals 77 Frederick MD Potomac Valley 37.83 -0.1
Audrey Lary 4 W75 100m Finals 77 Frederick MD Potomac Valley 17.92 0
Audrey Lary 2 W75 Triple Jump Finals 77 Frederick MD Potomac Valley 6.91m 0.9
Audrey Lary 1 W75 Long Jump Finals 77 Frederick MD Potomac Valley 3.22m 3.4
Audrey Lary 4 W75 Weight Throw Finals 77 Frederick MD Potomac Valley 9.18m 30-01.50
Barb Lauff 11 W40 5000m Finals 42 Sterling IL Illinois 20:08.94
Ken Lauff 24 M45 5000m Finals 49 Sterling IL Illinois 18:29.18
Eric Laughlin 6 M40 Marathon Finals 41 Steubenville OH Lake Erie 2:46:58.01
William LaVallee 16 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 70 San Jose CA Pacific 19.69 -2.5
Donald Lawrence -- M50 10000m Race Walk Finals 51 Troy NY Adirondack DNF
Donald Lawrence 5 M50 5000m Race Walk Finals 51 Troy NY Adirondack 25:51.78
Donna Lawrence 1 W40 100m Semi-Finals 43 Austin TX South Texas 12.68Q -1.8
Donna Lawrence 1 W40 100m Finals 43 Austin TX South Texas 12.82 -0.8
Donna Lawrence 2 W40 100m Preliminaries 43 Austin TX South Texas 13.08Q -0.1
Charles Lawson 2 M65 800m Finals 67 Lafayette CA Pacific 2:23.64
Charles Lawson 1 M65 800m Preliminaries 67 Lafayette CA Pacific 2:25.91Q
James Lawson 4 M45 400m Semi-Finals 47 El Sobrante CA Pacific 51.92Q
James Lawson 5 M45 400m Preliminaries 47 El Sobrante CA Pacific 52.44Q
James Lawson 5 M45 400m Finals 47 El Sobrante CA Pacific 52.20
Sarah Lawson 13 W45 200m Preliminaries 48 Wayland MA New England 29.03q -2
Sarah Lawson 11 W45 100m Semi-Finals 48 Wayland MA New England 13.97 -1.8
Sarah Lawson 12 W45 200m Semi-Finals 48 Wayland MA New England 29.00 -0.8
Sarah Lawson 10 W45 100m Preliminaries 48 Wayland MA New England 13.94Q 0.1
Damien Leake 2 M55 100m Semi-Finals 58 Van Nuys CA Southern California 12.16Q -2.1
Damien Leake 2 M55 100m Finals 58 Van Nuys CA Southern California 12.01 -1.4
Damien Leake 7 M55 100m Preliminaries 58 Van Nuys CA Southern California 12.37Q -0.1
Damien Leake 6 M55 Long Jump Finals 58 Van Nuys CA Southern California 5.15m 3.5
Damien Leake 7 M55 Long Jump Preliminaries 58 Van Nuys CA Southern California 5.04mq 3.5
Karl Leal 30 M50 Marathon Finals 53 Campbell CA Pacific 4:49:21.90
Barbara Lebeck 9 W45 400m Preliminaries 48 Shingle Springs CA Pacific 1:06.17
Barbara Lebeck 15 W45 800m Preliminaries 48 Shingle Springs CA Pacific 2:34.22
Anselm LeBourne 1 M50 1500m Finals 52 Maplewood NJ Metropolitan 4:15.87
Anselm LeBourne 9 M50 1500m Preliminaries 52 Maplewood NJ Metropolitan 4:34.80Q
Anselm LeBourne 1 M50 800m Finals 52 Maplewood NJ Metropolitan 2:01.30
Anselm LeBourne 7 M50 800m Preliminaries 52 Maplewood NJ Metropolitan 2:11.40Q
Anselm LeBourne 2 M50 800m Semi-Finals 52 Maplewood NJ Metropolitan 2:07.89Q
Debbie Lee 12 W50 1500m Finals 54 Trabuco Canyon CA Southern California 5:27.97
Debbie Lee 11 W50 1500m Preliminaries 54 Trabuco Canyon CA Southern California 5:31.21q
Debbie Lee 9 W50 8000m XC Finals 54 Trabuco Canyon CA Southern California 35:27.68
Debbie Lee 17 W50 800m Preliminaries 54 Trabuco Canyon CA Southern California 2:47.54
Karen Lein 26 W50 5000m Finals 53 Newton Highlands MA New England 28:04.37
Donald Leis 10 M75 300m Hurdles Preliminaries 79 Pasadena CA Southern California 1:24.64 1
Donald Leis 11 M75 Triple Jump Finals 79 Pasadena CA Southern California 6.34m 3.3
Lawrence Lettieri -- M60 100m Preliminaries 63 Menlo Park CA Gulf DNF -0.7
Michael LeVangie 26 M45 1500m Preliminaries 46 Elk Grove CA Pacific 4:57.23
Jerry LeVasseur 11 M70 Triple Jump Finals 73 Brunswick ME New England 6.80m 2.1
Jerry LeVasseur 17 M70 10000m Finals 73 Brunswick ME New England 56:02.57
Jerry LeVasseur 11 M70 2000m Steeplechase Finals 73 Brunswick ME New England 11:08.79
Jerry LeVasseur 23 M70 5000m Finals 73 Brunswick ME New England 27:18.65
Alan Lewandowski 23 M60 800m Preliminaries 61 Austin TX South Texas 2:43.01q
Harvey Lewellen 1 M80 Hammer Finals 82 Springfield OR Oregon 39.27m 128-10
Harvey Lewellen 3 M80 Throws Pentathlon Finals 82 Springfield OR Oregon 4015
Harvey Lewellen 2 M80 Weight Throw Finals 82 Springfield OR Oregon 14.45m 47-05.00
Janet Lewis 8 W35 1500m Finals 39 Bensalem PA Mid-Atlantic 5:17.58
Janet Lewis 10 W35 800m Finals 39 Bensalem PA Mid-Atlantic 2:33.31
Janet Lewis 11 W35 800m Preliminaries 39 Bensalem PA Mid-Atlantic 2:37.58q
Oneithea Lewis 5 W50 Discus Finals 51 Oakland Gardens NY New Jersey 35.62m 116-10
Oneithea Lewis 5 W50 Discus Preliminaries 51 Oakland Gardens NY New Jersey 36.05mq 118-03
Oneithea Lewis 1 W50 Hammer Finals 51 Oakland Gardens NY New Jersey 54.67m 179-04
Oneithea Lewis 2 W50 Shot Put Finals 51 Oakland Gardens NY New Jersey 13.03m 42-09.00
Oneithea Lewis 3 W50 Shot Put Preliminaries 51 Oakland Gardens NY New Jersey 11.88mq 38-11.75
Oneithea Lewis 1 W50 Weight Throw Finals 51 Oakland Gardens NY New Jersey 18.76m 61-06.75
Roy Lewis 6 M65 Javelin Finals 68 El Dorado Hills CA Pacific 15.09m 49-06
Roy Lewis 17 M65 Shot Put Finals 68 El Dorado Hills CA Pacific 5.77m 18-11.25
Roy Lewis 12 M65 Weight Throw Finals 68 El Dorado Hills CA Pacific 5.53m 18-01.75
Joel Lewitz 17 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Kentfield CA Pacific 11:34.49
Robert Lida 1 M70 200m Semi-Finals 74 Wichita KS Gulf 27.75Q -3.3
Robert Lida 2 M70 100m Semi-Finals 74 Wichita KS Gulf 13.82Q -1.4
Robert Lida 3 M70 200m Preliminaries 74 Wichita KS Gulf 29.33Q -1.2
Robert Lida 8 M70 100m Finals 74 Wichita KS Gulf 32.85 -0.1
Robert Lida 1 M70 200m Finals 74 Wichita KS Gulf 27.78 -0.1
Robert Lida 2 M70 100m Preliminaries 74 Wichita KS Gulf 13.61Q 0.5
Robert Lida 1 M70 400m Preliminaries 74 Wichita KS Gulf 1:05.48Q
Robert Lida 1 M70 400m Finals 74 Wichita KS Gulf 1:03.58
Eric Lietz -- M50 200m Semi-Finals 50 Valencia CA Southern California DNF -0.7
Eric Lietz 9 M50 200m Preliminaries 50 Valencia CA Southern California 25.11Q -0.5
Lucille Ligon 16 W70 Discus Preliminaries 72 Vallejo CA Pacific 13.62m 44-08
Lucille Ligon 15 W70 Shot Put Finals 72 Vallejo CA Pacific 6.25m 20-06.25
Richard Lincoff 12 M65 Discus Finals 66 Saint Louis MO Ozark 30.48m 100-00
Richard Lincoff 11 M65 Hammer Finals 66 Saint Louis MO Ozark 25.35m 83-02
Richard Lincoff 15 M65 Shot Put Finals 66 Saint Louis MO Ozark 9.72m 31-10.75
Richard Lincoff 12 M65 Throws Pentathlon Finals 66 Saint Louis MO Ozark 2575
Gunnar Linde 3 M80 1500m Finals 82 Venice CA Southern California 6:44.71
Gunnar Linde 1 M80 2000m Steeplechase Finals 82 Venice CA Southern California 11:06.76
Jeff Lindsay 12 M50 800m Finals 52 Tulsa OK Oklahoma 2:18.25
Jeff Lindsay 19 M50 800m Preliminaries 52 Tulsa OK Oklahoma 2:12.19q
Jeff Lindsay 11 M50 800m Semi-Finals 52 Tulsa OK Oklahoma 2:09.28q
Frederick Lindsley 6 M65 1500m Finals 66 Grand Terrace CA Southern California 5:13.93
Frederick Lindsley 6 M65 1500m Preliminaries 66 Grand Terrace CA Southern California 5:46.18q
Frederick Lindsley 6 M65 800m Finals 66 Grand Terrace CA Southern California 2:28.87
Frederick Lindsley 7 M65 800m Preliminaries 66 Grand Terrace CA Southern California 2:30.58q
Yayoi Liu 19 W50 1500m Preliminaries 54 Irvine CA Southern California 5:43.36
Darren Llewellyn 13 M50 Javelin Preliminaries 50 Island Lake IL Illinois 45.40m 148-11
Daniel Lloyd 16 M55 Discus Preliminaries 57 San Jose CA Pacific 35.02m 114-11
Daniel Lloyd 6 M55 Shot Put Finals 57 San Jose CA Pacific 13.32m 43-08.50
Daniel Lloyd 6 M55 Shot Put Preliminaries 57 San Jose CA Pacific 13.03mq 42-09.00
Mark Lockenmeyer 35 M50 400m Preliminaries 52 San Mateo CA Pacific 1:01.64
Jan Lockett 18 W40 800m Preliminaries 41 Chandler AZ Arizona 2:36.71
William Long 2 M50 Long Jump Finals 52 Los Angeles CA Southern California 5.70m 2.1
William Long 1 M50 Long Jump Preliminaries 52 Los Angeles CA Southern California 5.72mq 4
John Longland 31 M45 200m Preliminaries 49 Saint Louis MO Ozark 31.23 -2.3
John Longland 32 M45 400m Preliminaries 49 Saint Louis MO Ozark 1:07.72
Clare Look-Jaeger 2 W45 High Jump Finals 45 Pasadena CA Southern California 1.53m 5-00.25
Antonio Losada 18 M50 Marathon Finals 50 Sacramento CA Pacific 3:16:16.30
Desiree Love 9 W45 Marathon Finals 48 Carmichael CA Pacific 4:36:28.80
Richard Love 22 M50 Javelin Preliminaries 51 Encinitas CA San Diego-Imperial 38.91m 127-08
Manuel Loverde 3 M75 Marathon Finals 76 Sacramento CA Pacific 4:35:00.70
Teresa Lowe -- W45 Pole Vault Finals 49 Glendale AZ Arizona NH
Linda Lowery 3 W55 Triple Jump Finals 59 Decatur GA Georgia 8.69m 2.4
Susan Loyd 23 W50 200m Preliminaries 53 Edina MN Minnesota 32.61 -1.1
Susan Loyd 23 W50 100m Preliminaries 53 Edina MN Minnesota 15.27q -0.1
Susan Loyd 20 W50 100m Semi-Finals 53 Edina MN Minnesota 15.30 0.2
Randolph Lytle -- M50 400m Preliminaries 51 Dundee OR Oregon DNF
Karl Machschefes 48 M50 100m Preliminaries 51 West Sacramento CA Pacific 15.22 -0.6
Ian MacLeod 41 M50 800m Preliminaries 51 Albany CA Pacific 2:40.82
Norman MacLeod 2 M75 Long Jump Finals 75 Roy WA Oregon 3.89m -2.1
Norman MacLeod 3 M75 Triple Jump Finals 75 Roy WA Oregon 8.63m 2.8
Ron MacPike 12 M75 10000m Race Walk Finals 78 Milwaukie OR Oregon 1:28:47.86
Ron MacPike 8 M75 5000m Race Walk Finals 78 Milwaukie OR Oregon 37:22.62
Wallace Madden 22 M40 400m Preliminaries 44 Atlanta GA Georgia 54.70
Lisa Magley 4 W35 Heptathlon Finals 35 Sacramento CA Pacific 2116
John Magnussen 21 M55 Marathon Finals 58 Winnetka CA Southern California 4:28:32.50
Mark Mahl 24 M60 1500m Preliminaries 63 Scottsdale AZ Arizona 5:28.00
Jon Mallon 23 M40 1500m Preliminaries 42 Santa Rosa CA Pacific 4:42.19
Stephen Mangiapane 19 M35 1500m Preliminaries 39 Sacramento CA Pacific 4:28.87
Stephen Mangiapane 17 M35 800m Preliminaries 39 Sacramento CA Pacific 2:07.80
Jeff Mann 12 M45 1500m Finals 48 Reno NV Pacific 4:28.70
Jeff Mann 15 M45 1500m Preliminaries 48 Reno NV Pacific 4:32.93q
Jeff Mann 9 M45 800m Finals 48 Reno NV Pacific 2:03.17
Jeff Mann 12 M45 800m Preliminaries 48 Reno NV Pacific 2:12.06Q
Jeff Mann 8 M45 800m Semi-Finals 48 Reno NV Pacific 2:04.88q
Jim Manno 2 M90 100m Finals 90 Oradell NJ New Jersey 19.33 -2.3
Jim Manno 1 M90 200m Finals 90 Oradell NJ New Jersey 42.65 0
Edward Manougian 8 M80 100m Preliminaries 82 El Cerrito CA Pacific 18.50q -1.7
Edward Manougian 7 M80 100m Finals 82 El Cerrito CA Pacific 18.43 0
John Mansoor 6 M55 8000m XC Finals 55 Folsom CA Pacific 29:55.06
Randall Margo 25 M55 1500m Preliminaries 58 Gold River CA Pacific 5:08.36
Randall Margo 24 M55 800m Preliminaries 58 Gold River CA Pacific 2:25.23q
Randall Margo 21 M55 800m Semi-Finals 58 Gold River CA Pacific 2:25.79
Tim Martens 8 M40 Discus Finals 42 Omaha NE Nebraska 41.69m 136-09
Fred Martin 9 M65 800m Finals 67 El Dorado Hills CA Pacific 2:35.96
Fred Martin 9 M65 800m Preliminaries 67 El Dorado Hills CA Pacific 2:37.84q
Kathryn Martin 1 W55 10000m Finals 59 Northport NY Long Island 39:56.53
Kathryn Martin 1 W55 2000m Steeplechase Finals 59 Northport NY Long Island 8:22.01
Kathryn Martin 2 W55 5000m Finals 59 Northport NY Long Island 19:58.74
Kathryn Martin 1 W55 8000m XC Finals 59 Northport NY Long Island 32:52.43
Kathryn Martin 3 W55 800m Finals 59 Northport NY Long Island 2:39.32
Kathryn Martin 1 W55 800m Preliminaries 59 Northport NY Long Island 2:45.56Q
Marianne Martino 2 W60 10000m Race Walk Finals 61 Littleton CO Colorado 1:01:53.52
Jaymee Marty 8 W40 5000m Finals 43 Sacramento CA Pacific 19:02.72
Maggie Mason 13 W50 5000m Finals 54 Santa Barbara CA Southern California 22:24.86
Reed Masters 13 M60 Hammer Preliminaries 64 Odessa TX West Texas 37.74m 123-10
Stan Mathes 5 M65 800m Finals 65 Fond Du Lac WI Wisconsin 2:26.46
Stan Mathes 2 M65 800m Preliminaries 65 Fond Du Lac WI Wisconsin 2:27.67Q
Carlos Mathews 11 M35 Long Jump Finals 38 Huntsville AL Alabama 5.75m 1.1
George Mathews 2 M65 Hammer Finals 67 Hayden Lake ID Pacific Northwest 46.26m 151-09
George Mathews 4 M65 Shot Put Finals 67 Hayden Lake ID Pacific Northwest 12.19m 40-00.00
George Mathews 3 M65 Weight Throw Finals 67 Hayden Lake ID Pacific Northwest 16.81m 55-02.00
D Mathies 19 M60 10000m Finals 64 Nevada City CA Pacific 48:52.48
Dennis Mathies 15 M60 Shot Put Preliminaries 62 Houston TX Gulf 11.86m 38-11.00
Brenda Matthews 2 W60 100m Finals 62 Anaheim CA Southern California 14.63 -1.7
Brenda Matthews 3 W60 200m Preliminaries 62 Anaheim CA Southern California 31.86Q -1.6
Brenda Matthews 4 W60 200m Finals 62 Anaheim CA Southern California 31.62 -0.1
Brenda Matthews 1 W60 100m Semi-Finals 62 Anaheim CA Southern California 14.72Q 0.2
Brenda Matthews 1 W60 100m Preliminaries 62 Anaheim CA Southern California 14.55Q 1.3
Jonathan Matthews 1 M55 10000m Race Walk Finals 55 Helena MT Montana 46:55.46
Jonathan Matthews 1 M55 20000m Race Walk Finals 55 Helena MT Montana 1:37:06.55
Jonathan Matthews 1 M55 5000m Race Walk Finals 55 Helena MT Montana 22:33.47
Stephanie Matthews 5 W45 10000m Race Walk Finals 47 Helena MT Montana 1:02:51.15
Stephanie Matthews 7 W45 5000m Race Walk Finals 47 Helena MT Montana 30:10.49
Karen Maxwell 7 W50 300m Hurdles Preliminaries 52 Salem OR Oregon 56.11q 1
Karen Maxwell 6 W50 300m Hurdles Finals 52 Salem OR Oregon 55.90
Karen Maxwell 9 W50 80m Hurdles 30" Preliminaries 52 Salem OR Oregon 15.03
Ralph Maxwell 1 M90 Decathlon Finals 91 Alamo TX South Texas 3956
Cathy Mayfield 9 W55 10000m Race Walk Finals 59 Indianapolis IN Michigan 1:04:09.83
Cathy Mayfield 5 W55 20000m Race Walk Finals 59 Indianapolis IN Michigan 2:14:47.85
James Maynard 7 M40 Marathon Finals 43 Whittier CA Southern California 2:49:42.70
Edward Mc Elroy 32 M40 100m Preliminaries 43 Norwalk CA Southern California 12.56 0.9
Edward Mc Elroy -- M40 400m Hurdles Preliminaries 43 Norwalk CA Southern California DNF
Jesse McAlman 15 M40 1500m Finals 43 Brooklyn NY Metropolitan 4:27.06
Jesse McAlman 16 M40 1500m Preliminaries 43 Brooklyn NY Metropolitan 4:29.38q
Jesse McAlman 21 M40 800m Preliminaries 43 Brooklyn NY Metropolitan 2:08.70q
Jesse McAlman 20 M40 800m Semi-Finals 43 Brooklyn NY Metropolitan 2:09.90
Bruce Mcbarnette 20 M50 Triple Jump Preliminaries 53 Sterling VA Potomac Valley 10.70m 2.9
Bruce Mcbarnette 1 M50 High Jump Finals 53 Sterling VA Potomac Valley 1.81m 5-11.25
Kevin McCarthy -- M50 1500m Preliminaries 50 Pleasanton CA Pacific DNF
Kevin McCarthy 25 M50 800m Preliminaries 50 Pleasanton CA Pacific 2:18.87
Paul McCarthy 32 M50 200m Preliminaries 54 Sacramento CA Pacific 26.82 0.6
Paul McCarthy 23 M50 Long Jump Preliminaries 54 Sacramento CA Pacific 4.59m 3.2
Michael McCartin 18 M45 800m Preliminaries 47 Eugene OR Oregon 2:09.68q
Michael McCartin 17 M45 800m Semi-Finals 47 Eugene OR Oregon 2:09.47
Sam McClellan 8 M55 Decathlon Finals 58 San Rafael CA Pacific 3003
Dexter McCloud 1 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 50 Norcross GA Georgia 14.27Q -0.7
Dexter McCloud 1 M50 100m Hurdles 36" Finals 50 Norcross GA Georgia 14.64 -0.5
Terry McCluskey 3 M60 8000m XC Finals 62 Vienna OH Michigan 30:14.04
Terry McCluskey 1 M60 Marathon Finals 62 Vienna OH Michigan 2:52:42.20
Chris McConnell 7 M50 200m Preliminaries 54 Andover MA New England 25.75Q -3
Chris McConnell 18 M50 100m Preliminaries 54 Andover MA New England 12.52q -0.8
Chris McConnell 13 M50 200m Semi-Finals 54 Andover MA New England 25.25 -0.1
Chris McConnell 20 M50 100m Preliminaries 54 Andover MA New England 12.57 0.6
Ron McConnell 1 M45 Javelin Finals 48 Vergennes VT New England 58.30m 191-03
Belinda McCoy 18 W50 200m Preliminaries 51 Cleveland OH Lake Erie 31.97 -2.4
Belinda McCoy 13 W50 400m Preliminaries 51 Cleveland OH Lake Erie 1:11.47
James Mccraney -- M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 56 Long Beach CA Southern California DNF -2.8
James McCrimmon 8 M50 High Jump Finals 50 Colorado Springs CO Colorado 1.66m 5-05.25
Matthew McCubbins 5 M40 High Jump Finals 40 South Bend IN Indiana 1.75m 5-08.75
John McCusker 31 M50 Marathon Finals 51 Canton GA Georgia 5:01:19.60
Robert McDaniels 42 M50 100m Preliminaries 54 Vallejo CA Pacific 13.60 -0.6
Robert McDaniels 10 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 54 Vallejo CA Pacific 16.03 -0.5
Robert McDaniels 25 M50 Long Jump Preliminaries 54 Vallejo CA Pacific 4.34m 3.9
Harry McDonald -- M60 Discus Preliminaries 63 Olathe KS Missouri Valley FOUL
Maurice McDonald 5 M70 400m Preliminaries 70 Chapel Hill NC North Carolina 1:07.46Q
Maurice McDonald 3 M70 400m Finals 70 Chapel Hill NC North Carolina 1:05.46
Maurice McDonald 1 M70 800m Finals 70 Chapel Hill NC North Carolina 2:34.37
Maurice McDonald 10 M70 800m Preliminaries 70 Chapel Hill NC North Carolina 2:49.11q
David McFadgen 2 M50 Triple Jump Finals 50 Hampton GA Georgia 13.28m 2.6
David McFadgen 1 M50 Triple Jump Preliminaries 50 Hampton GA Georgia 13.25mq 2.9
Ray McFall 8 M45 High Jump Finals 49 Springer NM New Mexico 1.54m 5-00.50
Brad McFarling 5 M50 Pole Vault Finals 52 College Station TX Gulf 4.00m 13-01.50
Alan McGauran 41 M50 5000m Finals 53 Yountville CA Pacific 21:35.13
Marcus McGlory 10 M50 Long Jump Finals 51 Hayward CA Pacific 5.20m 0.9
Marcus McGlory 7 M50 Long Jump Preliminaries 51 Hayward CA Pacific 5.51mq 2.5
Doris McGuire 10 W60 10000m Race Walk Finals 62 La Grange Park IL Illinois 1:11:07.14
Doris McGuire 7 W60 20000m Race Walk Finals 62 La Grange Park IL Illinois 2:24:40.47
Doris McGuire 9 W60 5000m Race Walk Finals 62 La Grange Park IL Illinois 35:31.12
Richard McGuire 20 M60 10000m Race Walk Finals 63 La Grange Park IL Illinois 1:05:19.44
Richard McGuire 17 M60 20000m Race Walk Finals 63 La Grange Park IL Illinois 2:14:02.51
Richard McGuire 17 M60 5000m Race Walk Finals 63 La Grange Park IL Illinois 32:27.16
Tim McIntyre 3 M50 Pole Vault Finals 50 Seal Beach CA Southern California 4.15m 13-07.25
Ronald McKee 7 M50 Shot Put Finals 51 San Jose CA Pacific 13.71m 44-11.75
Ronald McKee 5 M50 Shot Put Preliminaries 51 San Jose CA Pacific 13.41mq 44-00.00
Derek McKinley 20 M50 400m Preliminaries 50 Hudson OH Lake Erie 58.33
Derek McKinley 6 M50 400m Hurdles Preliminaries 50 Hudson OH Lake Erie 1:06.65Q
Derek McKinley 6 M50 Triple Jump Preliminaries 50 Hudson OH Lake Erie 11.75mq 2
Derek McKinley 7 M50 Triple Jump Finals 50 Hudson OH Lake Erie 11.90m 2.1
Dwight McMaster 12 M50 High Jump Finals 50 Burien WA Pacific Northwest 1.60m 5-03.00
William McMillen 17 M70 400m Preliminaries 71 San Jose CA Pacific 1:33.20
John Mcnamee 15 M55 200m Semi-Finals 58 Rancho Murieta CA Pacific 26.89 -2.5
John Mcnamee 15 M55 200m Preliminaries 58 Rancho Murieta CA Pacific 27.00q -1.9
John Mcnamee 8 M55 400m Hurdles Preliminaries 58 Rancho Murieta CA Pacific 1:10.75q 3
John Mcnamee 8 M55 400m Hurdles Finals 58 Rancho Murieta CA Pacific 1:11.07
Heike McNeil 6 W35 1500m Finals 37 Eugene OR Oregon 5:02.70
Heike McNeil 5 W35 5000m Finals 37 Eugene OR Oregon 19:00.39
Elmer McPhail 4 M55 1500m Finals 55 Gambrills MD Potomac Valley 4:26.27
Elmer McPhail 3 M55 1500m Preliminaries 55 Gambrills MD Potomac Valley 4:47.01Q
Elmer McPhail 2 M55 5000m Finals 55 Gambrills MD Potomac Valley 17:00.60
Leland McPhie 2 M95 100m Finals 97 San Diego CA Southern California 28.05 -2.3
Leland McPhie 1 M95 Long Jump Finals 97 San Diego CA Southern California 1.29m 0
Leland McPhie 9 M95 Triple Jump Finals 97 San Diego CA Southern California 2.42m 1.6
Leland McPhie 1 M95 High Jump Finals 97 San Diego CA Southern California 0.80m 2-07.50
Leland McPhie 2 M95 Shot Put Finals 97 San Diego CA Southern California 5.86m 19-02.75
Keith McQuitter 11 M50 Decathlon Finals 52 Milwaukee WI Wisconsin 5725
Craig Mead 12 M55 10000m Finals 58 Thousand Oaks CA Southern California 40:52.25
Kelly Meares 11 M55 Decathlon Finals 58 Carl Junction MO Missouri Valley 2561
Kelly Meares 8 M55 Pole Vault Finals 58 Carl Junction MO Missouri Valley 3.05m 10-00.00
Susan Mears 15 W55 10000m Race Walk Finals 56 Reno NV Pacific 1:06:22.74
Susan Mears 13 W55 5000m Race Walk Finals 56 Reno NV Pacific 31:56.63
Estela Medina 15 W50 1500m Finals 50 White Plains NY Metropolitan 5:42.37
Estela Medina 16 W50 1500m Preliminaries 50 White Plains NY Metropolitan 5:37.92q
Remus Medley 14 M40 Marathon Finals 41 Baltimore MD Potomac Valley 3:12:04.01
Florence Meiler 2 W75 200m Hurdles Finals 77 Shelburne VT New England 43.83 -2.2
Florence Meiler 7 W75 200m Preliminaries 77 Shelburne VT New England 40.93q -1.4
Florence Meiler 2 W75 80m Hurdles 27" Finals 77 Shelburne VT New England 18.80 -1.2
Florence Meiler 8 W75 100m Preliminaries 77 Shelburne VT New England 18.73q -1
Florence Meiler 6 W75 200m Finals 77 Shelburne VT New England 40.26 -0.1
Florence Meiler 7 W75 100m Finals 77 Shelburne VT New England 18.69 0
Florence Meiler 3 W75 Triple Jump Finals 77 Shelburne VT New England 6.67m 0.2
Florence Meiler 2 W75 Long Jump Finals 77 Shelburne VT New England 3.07m 3
Florence Meiler 1 W75 Discus Finals 77 Shelburne VT New England 20.14m 66-01
Florence Meiler 5 W75 Hammer Finals 77 Shelburne VT New England 20.40m 66-11
Florence Meiler 1 W75 Heptathlon Finals 77 Shelburne VT New England 3549
Florence Meiler 4 W75 High Jump Finals 77 Shelburne VT New England 1.00m 3-03.25
Florence Meiler 1 W75 Pole Vault Finals 77 Shelburne VT New England 1.96m 6-05.00
Florence Meiler 6 W75 Shot Put Finals 77 Shelburne VT New England 7.22m 23-08.25
Steve Melendez 22 M60 200m Preliminaries 62 Burbank CA Southern California 28.96 -2.7
Steve Melendez 22 M60 100m Preliminaries 62 Burbank CA Southern California 13.71q 0.4
Steve Melendez 20 M60 100m Semi-Finals 62 Burbank CA Southern California 13.84 0.4
Kurt Mellick 10 M40 8000m XC Finals 44 Elk Grove CA Pacific 30:18.46
Kurt Mellick 8 M40 Marathon Finals 44 Elk Grove CA Pacific 2:49:44.20
Fred Mellon 16 M50 5000m Finals 50 Santa Barbara CA Southern California 17:43.66
Fred Mellon 8 M50 8000m XC Finals 50 Santa Barbara CA Southern California 29:23.31
Frances Melzer 13 W70 Discus Preliminaries 71 Lacey WA Pacific Northwest 16.32m 53-06
Frances Melzer 8 W70 Hammer Finals 71 Lacey WA Pacific Northwest 22.15m 72-08
Frances Melzer 4 W70 Weight Throw Finals 71 Lacey WA Pacific Northwest 10.92m 35-10.00
Paula Mendell 6 W60 10000m Race Walk Finals 61 Sacramento CA Pacific 1:03:53.25
Paula Mendell 4 W60 20000m Race Walk Finals 61 Sacramento CA Pacific 2:12:31.25
Paula Mendell 4 W60 5000m Race Walk Finals 61 Sacramento CA Pacific 31:46.01
Martha Mendenhall 2 W50 High Jump Finals 52 Tacoma WA Pacific Northwest 1.44m 4-08.75
Josephine Menk 4 W50 1500m Finals 50 Montpelier VA Virginia 5:02.94
Josephine Menk 5 W50 1500m Preliminaries 50 Montpelier VA Virginia 5:10.13q
Josephine Menk 6 W50 5000m Finals 50 Montpelier VA Virginia 20:00.47
Josephine Menk 6 W50 800m Finals 50 Montpelier VA Virginia 2:29.75
Josephine Menk 8 W50 800m Preliminaries 50 Montpelier VA Virginia 2:35.24q
Myrle Mensey 4 W60 Discus Finals 62 Saint Louis MO Ozark 27.63m 90-08
Myrle Mensey 4 W60 Hammer Finals 62 Saint Louis MO Ozark 37.56m 123-03
Myrle Mensey 7 W60 Hammer Preliminaries 62 Saint Louis MO Ozark 30.82mq 101-01
Myrle Mensey 9 W60 Shot Put Finals 62 Saint Louis MO Ozark 9.41m 30-10.50
Myrle Mensey 4 W60 Throws Pentathlon Finals 62 Saint Louis MO Ozark 4023
Myrle Mensey 1 W60 Weight Throw Finals 62 Saint Louis MO Ozark 16.23m 53-03.00
Sean Messiter 3 M45 1500m Finals 45 Bellingham WA Pacific Northwest 4:08.82
Sean Messiter 4 M45 1500m Preliminaries 45 Bellingham WA Pacific Northwest 4:29.79Q
Thomas Meyer 13 M55 Hammer Preliminaries 59 San Diego CA Southern California 36.70m 120-05
Thomas Meyer 2 M55 Weight Throw Finals 59 San Diego CA Southern California 17.04m 55-11.00
David Michel 47 M50 100m Preliminaries 52 Elk Grove CA Pacific 14.36 0.5
David Michel 50 M50 200m Preliminaries 52 Elk Grove CA Pacific 29.58 0.6
Peter Michon 30 M55 200m Preliminaries 59 San Carlos CA Pacific 28.99 -3.3
Peter Michon 30 M55 400m Preliminaries 59 San Carlos CA Pacific 1:06.17
Iain Mickle -- M50 10000m Finals 50 Sacramento CA Pacific DNF
Iain Mickle 3 M50 5000m Finals 50 Sacramento CA Pacific 16:21.99
Ronald Mickle 9 M70 Discus Finals 70 San Jose CA Pacific 33.34m 109-04
Ronald Mickle 6 M70 Discus Preliminaries 70 San Jose CA Pacific 36.40mq 119-05
Barbara Miller 4 W70 5000m Finals 71 Modesto CA Pacific 24:18.84
Bernie Miller 4 M50 Pole Vault Finals 50 San Diego CA San Diego-Imperial 4.00m 13-01.50
Gordon Miller 36 M40 400m Preliminaries 43 Goose Creek SC South Carolina 58.55
Gordon Miller 24 M40 800m Preliminaries 43 Goose Creek SC South Carolina 2:10.92q
Gordon Miller 22 M40 800m Semi-Finals 43 Goose Creek SC South Carolina 2:11.69
Jim Miller 6 M70 Marathon Finals 70 Grandview Heights OH Ohio 4:44:38.40
Kevin Miller 5 M45 10000m Finals 49 Olathe KS Missouri Valley 33:23.11
Kevin Miller 11 M45 1500m Finals 49 Olathe KS Missouri Valley 4:21.02
Kevin Miller 12 M45 1500m Preliminaries 49 Olathe KS Missouri Valley 4:29.99q
Kevin Miller 11 M45 5000m Finals 49 Olathe KS Missouri Valley 16:39.60
Randall Miller 11 M45 3000m Steeplechase Finals 49 Montville NJ New Jersey 12:16.78
Sheryl Miller 6 W45 10000m Finals 48 Coralville IA Gulf 41:55.28
Sheryl Miller 7 W45 8000m XC Finals 48 Coralville IA Gulf 33:03.21
Marjorie Milligan Jackson 6 W45 100m Finals 46 Tacoma WA Pacific Northwest 13.63 -2
Marjorie Milligan Jackson 5 W45 100m Semi-Finals 46 Tacoma WA Pacific Northwest 13.32Q -1.8
Marjorie Milligan Jackson 7 W45 200m Preliminaries 46 Tacoma WA Pacific Northwest 28.45Q -1.8
Marjorie Milligan Jackson 6 W45 200m Semi-Finals 46 Tacoma WA Pacific Northwest 27.47Q -0.8
Marjorie Milligan Jackson 6 W45 100m Preliminaries 46 Tacoma WA Pacific Northwest 13.34Q -0.1
Marjorie Milligan Jackson 7 W45 200m Finals 46 Tacoma WA Pacific Northwest 28.11 0
Philip Milliman 10 M55 Pole Vault Finals 59 Sequim WA Pacific Northwest 3.05m 10-00.00
Donna Mills-Honarvar 4 W35 1500m Finals 36 Murrieta CA Southern California 4:57.58
Donna Mills-Honarvar 4 W35 5000m Finals 36 Murrieta CA Southern California 18:56.29
David Miskimens 7 M45 3000m Steeplechase Finals 45 Ellensburg WA Inland Northwest 11:40.45
Glenn Misono 29 M55 800m Preliminaries 57 Newcastle CA Pacific 2:33.67
Angela Miyashiro 4 W55 10000m Finals 58 Volcano HI Hawaii 46:29.48
Stewart Miyashiro 17 M55 10000m Finals 57 Volcano HI Hawaii 43:00.55
Joseph Miyoshi 9 M60 Pole Vault Finals 63 Aptos CA Pacific 2.70m 8-10.25
Kevin Mknelly 37 M50 800m Preliminaries 52 Davis CA Pacific 2:31.19
Frederick Monesmith 13 M60 Decathlon Finals 63 Byram Township NJ New Jersey 2593
Joseph Monesmith 6 M85 Discus Finals 88 No Fort Myers FL Florida 16.25m 53-04
Joseph Monesmith 4 M85 Javelin Finals 88 No Fort Myers FL Florida 15.55m 51-00
Joseph Monesmith 4 M85 Shot Put Finals 88 No Fort Myers FL Florida 6.06m 19-10.75
Joseph Monesmith 2 M85 Weight Throw Finals 88 No Fort Myers FL Florida 6.26m 20-06.50
Joe Monks 24 M50 8000m XC Finals 51 Deerfield Beach FL Florida 33:11.32
David Montieth 2 M65 High Jump Finals 65 Ridgefield CT Connecticut 1.54m 5-00.50
Corey Moody 2 M50 400m Semi-Finals 50 Las Vegas NV Metropolitan 52.59Q
Corey Moody 2 M50 400m Finals 50 Las Vegas NV Metropolitan 53.04
Corey Moody 8 M50 400m Preliminaries 50 Las Vegas NV Metropolitan 55.28Q
Alan Moore 16 M65 10000m Race Walk Finals 66 Riverdale GA Georgia 1:08:20.63
Alan Moore 13 M65 20000m Race Walk Finals 66 Riverdale GA Georgia 2:21:31.75
Alan Moore 16 M65 5000m Race Walk Finals 66 Riverdale GA Georgia 34:25.41
Debra Moore 17 W55 5000m Finals 58 Louisville KY Kentucky 23:45.52
Debra Moore 18 W55 8000m XC Finals 58 Louisville KY Kentucky 40:16.73
Debra Moore 13 W55 800m Preliminaries 58 Louisville KY Kentucky 3:12.12
Luz Morales 23 W55 5000m Race Walk Finals 59 Los Angeles CA Southern California 34:59.58
Grace Moremen 2 W80 10000m Race Walk Finals 80 Claremont CA Southern California 1:27:26.62
Grace Moremen 3 W80 5000m Race Walk Finals 80 Claremont CA Southern California 45:02.72
William Moremen 2 M80 10000m Race Walk Finals 83 Claremont CA Southern California 1:14:19.90
William Moremen 2 M80 20000m Race Walk Finals 83 Claremont CA Southern California 2:36:33.26
William Moremen 2 M80 5000m Race Walk Finals 83 Claremont CA Southern California 36:58.69
Thad Moren 8 M35 Hammer Finals 37 Turlock CA Pacific 30.63m 100-06
Thad Moren 10 M35 Throws Pentathlon Finals 37 Turlock CA Pacific 1982
Kevin Morning 1 M55 200m Preliminaries 55 Roseville CA Gulf 25.58Q -2.8
Kevin Morning 3 M55 200m Semi-Finals 55 Roseville CA Gulf 25.22Q -2.5
Kevin Morning 3 M55 100m Semi-Finals 55 Roseville CA Gulf 12.18Q -2.1
Kevin Morning 3 M55 100m Finals 55 Roseville CA Gulf 12.02 -1.4
Kevin Morning 2 M55 200m Finals 55 Roseville CA Gulf 24.58 -0.4
Kevin Morning 2 M55 100m Preliminaries 55 Roseville CA Gulf 12.07Q 0.1
Bob Morris 21 M55 1500m Preliminaries 58 Laguna Niguel CA Southern California 5:04.25
Mike Morris -- M65 Pole Vault Finals 67 Bakersfield CA Central California NH
Roderick Morris 12 M40 400m Hurdles Preliminaries 40 Chico CA Pacific 1:03.11 3
Steve Morris 1 M60 Pole Vault Finals 62 Santa Barbara CA Southern California 3.25m 10-08.00
Richard Morrissey 18 M50 1500m Preliminaries 50 Menlo Park CA Pacific 4:33.92
Art Morrow 11 M45 10000m Race Walk Finals 47 Palm Desert CA Southern California 1:08:08.10
Art Morrow 10 M45 20000m Race Walk Finals 47 Palm Desert CA Southern California 2:23:57.12
Tim Morse 8 M50 Hammer Finals 54 Hingham MA New England 47.60m 156-02
Tim Morse 8 M50 Hammer Preliminaries 54 Hingham MA New England 46.48mq 152-06
Tim Morse 3 M50 Weight Throw Finals 54 Hingham MA New England 16.82m 55-02.25
Maite Moscoso 4 W35 20000m Race Walk Finals 39 Longwood FL Florida 2:00:35.56
Sylvia Mosqueda 3 W45 5000m Finals 45 Los Angeles CA Southern California 17:51.96
George Moss 10 M75 800m Finals 75 El Cerrito CA Pacific 4:09.42
Edward Muehlbacher 33 M50 200m Preliminaries 52 Alta Loma CA Southern California 26.92 -1.2
Edward Muehlbacher 30 M50 400m Preliminaries 52 Alta Loma CA Southern California 59.43
Jamie Mulazim 8 W40 200m Preliminaries 44 Lyndhurst OH Southwestern 29.01Q -1.3
Jamie Mulazim 9 W40 200m Semi-Finals 44 Lyndhurst OH Southwestern 28.46 -0.9
Khalid Mulazim 1 M45 200m Preliminaries 45 Cleveland OH Southwestern 23.90Q -2.6
Khalid Mulazim 2 M45 200m Semi-Finals 45 Cleveland OH Southwestern 23.73Q -2.4
Khalid Mulazim 1 M45 200m Finals 45 Cleveland OH Southwestern 23.09 0.3
Khalid Mulazim 2 M45 400m Semi-Finals 45 Cleveland OH Southwestern 51.67Q
Khalid Mulazim 1 M45 400m Preliminaries 45 Cleveland OH Southwestern 52.21Q
Khalid Mulazim 1 M45 400m Finals 45 Cleveland OH Southwestern 50.70
Richard Mulkern 2 M85 Discus Finals 86 Sheffield IA Minnesota 22.39m 73-05
Philip Mulkey 15 M55 Decathlon Finals 56 Hoover AL Alabama 2444
Tim Muller 2 M60 Discus Finals 61 Scottsdale AZ Arizona 48.65m 159-07
Tim Muller 1 M60 Discus Preliminaries 61 Scottsdale AZ Arizona 48.59mq 159-05
Tim Muller 2 M60 Shot Put Finals 61 Scottsdale AZ Arizona 14.89m 48-10.25
Tim Muller 1 M60 Shot Put Preliminaries 61 Scottsdale AZ Arizona 14.98mq 49-01.75
Rudy Munoz 7 M50 8000m XC Finals 53 Fresno CA Pacific 29:14.82
Ev Murdock 8 M70 2000m Steeplechase Finals 70 Ojai CA Southern California 10:04.9
Mark Murdock 17 M50 Decathlon Finals 51 Boise ID Snake River 2707
Garland Murphy 25 M60 10000m Race Walk Finals 63 San Francisco CA Pacific 1:15:41.16
Garland Murphy 22 M60 5000m Race Walk Finals 63 San Francisco CA Pacific 37:06.94
Paul Murphy 15 M60 800m Preliminaries 64 Boston MA New England 2:30.40q
Paul Murphy -- M60 800m Semi-Finals 64 Boston MA New England DNF
Toccata Murphy 3 W40 100m Semi-Finals 41 Alexis NC North Carolina 13.23Q -1.8
Toccata Murphy 3 W40 200m Preliminaries 41 Alexis NC North Carolina 27.75Q -1.3
Toccata Murphy 6 W40 200m Semi-Finals 41 Alexis NC North Carolina 27.77Q -1
Toccata Murphy 3 W40 100m Finals 41 Alexis NC North Carolina 13.14 -0.8
Toccata Murphy 4 W40 200m Finals 41 Alexis NC North Carolina 27.55 -0.6
Toccata Murphy 3 W40 100m Preliminaries 41 Alexis NC North Carolina 13.22Q 0.6
Steven Muse 2 M45 Discus Finals 45 Pocatello ID Snake River 47.63m 156-03
Steven Muse 3 M45 Discus Preliminaries 45 Pocatello ID Snake River 42.59mq 139-09
Jeffrey Naylor 9 M40 1500m Finals 40 Elmira NY Niagara 4:14.27
Jeffrey Naylor 8 M40 1500m Preliminaries 40 Elmira NY Niagara 4:17.36q
Jeffrey Naylor 2 M40 800m Preliminaries 40 Elmira NY Niagara 2:04.08Q
Jeffrey Naylor 13 M40 800m Semi-Finals 40 Elmira NY Niagara 2:01.69
Eric Negley -- M50 Pole Vault Finals 50 Suwanee GA Georgia NH
Brian Nelson 21 M50 1500m Preliminaries 53 Bakersfield CA Southern California 4:35.10
Brian Nelson 11 M50 5000m Finals 53 Bakersfield CA Southern California 17:14.75
Donnie Nelson 9 M40 10000m Finals 40 Reno NV Pacific 35:12.27
Trinidad Nelson 9 W40 Throws Pentathlon Finals 41 San Bernardino CA Southern California 1701
Christopher Nemeth 9 M60 Marathon Finals 62 Evanston IL Illinois 3:31:31.80
Susan Nesbihal-Cordero 9 W60 2000m Steeplechase Finals 62 Islip Terrace NY Long Island 13:11.26
Susan Nesbihal-Cordero 13 W60 8000m XC Finals 62 Islip Terrace NY Long Island 57:54.56
Susan Nesbihal-Cordero 12 W60 Javelin Finals 62 Islip Terrace NY Long Island 18.89m 62-00
John Nespoli 4 M55 Shot Put Finals 56 Rossville TN Tennessee 13.54m 44-05.25
John Nespoli 4 M55 Shot Put Preliminaries 56 Rossville TN Tennessee 13.19mq 43-03.25
Lance Neubauer -- M50 Discus Preliminaries 52 Shoreline WA Pacific Northwest FOUL
Lance Neubauer 6 M50 Shot Put Finals 52 Shoreline WA Pacific Northwest 13.80m 45-03.50
Lance Neubauer 2 M50 Shot Put Preliminaries 52 Shoreline WA Pacific Northwest 13.90mq 45-07.25
David Neumann 15 M50 400m Semi-Finals 51 East Greenwich RI New England 57.11
David Neumann 14 M50 400m Preliminaries 51 East Greenwich RI New England 56.69q
Matthew Neve 48 M50 5000m Finals 54 Thousand Oaks CA Southern California 25:34.91
Matthew Neve 44 M50 800m Preliminaries 54 Thousand Oaks CA Southern California 2:46.82
Craig Newport 8 M65 Marathon Finals 65 Orangevale CA Pacific 3:52:55.50
Bill Newsham 19 M45 1500m Preliminaries 46 Brookline NH New England 4:43.71
Bill Newsham 23 M45 5000m Finals 46 Brookline NH New England 18:12.85
Bill Newsham 11 M45 Marathon Finals 46 Brookline NH New England 3:10:43.10
Jenny Newton 6 W40 5000m Finals 40 Missoula MT Montana 18:46.43
Jenny Newton 8 W40 800m Finals 40 Missoula MT Montana 2:24.82
Jenny Newton 10 W40 800m Preliminaries 40 Missoula MT Montana 2:28.22q
Mimi Ney 19 W50 5000m Finals 52 Solana Beach CA San Diego-Imperial 23:13.24
John Nichols 19 M45 10000m Finals 46 El Dorado Hills CA Pacific 38:45.09
John Nichols 25 M45 5000m Finals 46 El Dorado Hills CA Pacific 18:30.47
Robert Nichols 10 M70 5000m Race Walk Finals 72 Saint Louis MO Ozark 33:13.78
Stacey Nieder 1 W40 High Jump Finals 42 Anchorage AK Alaska 1.62m 5-03.75
Fred Niedermeyer 6 M70 80m Hurdles 30" Finals 71 Rancho Palos Verdes CA Southern California 15.85 -2.9
Fred Niedermeyer 7 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 71 Rancho Palos Verdes CA Southern California 14.98q -1.6
Lou Nishimura 14 M55 5000m Finals 55 Fair Oaks CA Pacific 19:08.80
Kathryn Noble 11 W65 Discus Finals 67 Alameda CA Pacific 13.54m 44-05
Kathryn Noble 12 W65 Shot Put Finals 67 Alameda CA Pacific 6.15m 20-02.25
Richard Noble 10 M70 Discus Finals 70 Alameda CA Pacific 30.47m 100-00
Richard Noble 12 M70 Discus Preliminaries 70 Alameda CA Pacific 33.15mq 108-09
Richard Noble 6 M70 Shot Put Finals 70 Alameda CA Pacific 11.38m 37-04.00
Harold Nolan 17 M60 1500m Preliminaries 64 Navesink NJ New Jersey 5:03.45
Harold Nolan 10 M60 2000m Steeplechase Finals 64 Navesink NJ New Jersey 8:27.77
David Norlander 12 M70 10000m Finals 72 Los Altos CA Pacific 50:15.57
David Norlander 16 M70 5000m Finals 72 Los Altos CA Pacific 23:54.96
Rich Novelli 31 M50 100m Preliminaries 53 Highland Park IL Illinois 13.11q -0.4
Rich Novelli 31 M50 100m Preliminaries 53 Highland Park IL Illinois 13.41 0.6
Richard Novelli 17 M75 100m Preliminaries 76 Highland Park IL Pacific 19.41 -0.7
Przemyslaw Nowicki 11 M65 10000m Finals 66 Holmdel NJ New Jersey 47:14.51
Przemyslaw Nowicki 18 M65 5000m Finals 66 Holmdel NJ New Jersey 21:43.91
Edward Noyes 15 M45 Hammer Preliminaries 49 Los Altos CA Pacific 38.61m 126-08
Edward Noyes 10 M45 Weight Throw Finals 49 Los Altos CA Pacific 11.07m 36-04.00
Juhani Nummela 11 M60 Javelin Finals 62 Provo UT Utah 44.65m 146-06
Juhani Nummela 13 M60 Javelin Preliminaries 62 Provo UT Utah 41.19mq 135-02
Irene Obera 1 W75 200m Preliminaries 77 Fremont CA Pacific 36.46Q -1.4
Irene Obera 1 W75 100m Preliminaries 77 Fremont CA Pacific 16.61Q -1
Irene Obera 1 W75 200m Finals 77 Fremont CA Pacific 34.82 -0.1
Irene Obera 1 W75 100m Finals 77 Fremont CA Pacific 16.09 0
Eddie Odoms 4 M40 Triple Jump Preliminaries 41 Olympia WA Pacific Northwest 12.23mq -2
Eddie Odoms 16 M40 100m Preliminaries 41 Olympia WA Pacific Northwest 11.99Q 0.2
Eddie Odoms 15 M40 100m Semi-Finals 41 Olympia WA Pacific Northwest 11.93 0.4
Eddie Odoms 4 M40 Triple Jump Finals 41 Olympia WA Pacific Northwest 12.43m 4
Conor O'Driscoll 11 M50 1500m Finals 50 Rye NY Metropolitan 4:29.31
Conor O'Driscoll 13 M50 1500m Preliminaries 50 Rye NY Metropolitan 4:29.68q
Linda Ogee 6 W50 Discus Finals 50 Livermore CA Pacific 33.74m 110-08
Linda Ogee 6 W50 Discus Preliminaries 50 Livermore CA Pacific 30.44mq 99-10
Vernon Ogle 10 M50 Decathlon Finals 54 Richmond TX Gulf 5771
Glenn Ohler 14 M45 Marathon Finals 49 Atascadero CA Pacific 3:19:05.70
Christine Olen 10 W40 1500m Finals 43 Boise ID Snake River 4:59.54
Christine Olen 8 W40 1500m Preliminaries 43 Boise ID Snake River 5:06.71q
Joseph Ols 10 M45 Decathlon Finals 47 Los Gatos CA Pacific 2788
Robert Olsen 2 M55 Pole Vault Finals 55 Fairfield CA Pacific 4.05m 13-03.50
Randall Olson 10 M60 Decathlon Finals 63 Carroll NE Nebraska 2658
Suzanne O'Malley 4 W50 10000m Finals 50 Port Orange FL Georgia 40:48.33
Timothy O'Mara 11 M35 100m Semi-Finals 35 Salt Lake City UT Utah 11.56 -2.7
Timothy O'Mara 13 M35 100m Preliminaries 35 Salt Lake City UT Utah 11.41q -0.5
Timothy O'Neal 14 M40 Decathlon Finals 44 Sacramento CA Pacific 2017
Michael Orlich 5 M80 Discus Finals 84 Reno NV Pacific 23.99m 78-08
Michael Orlich 5 M80 Shot Put Finals 84 Reno NV Pacific 9.76m 32-00.25
Allison Orofino 4 W50 2000m Steeplechase Finals 50 Cameron Park CA Pacific 8:49.61
Allison Orofino 8 W50 5000m Finals 50 Cameron Park CA Pacific 20:22.61
Joseph Orsini 18 M70 Discus Preliminaries 72 Roseville CA Pacific 21.61m 70-11
Joseph Orsini 15 M70 Hammer Preliminaries 72 Roseville CA Pacific 26.02m 85-04
Joseph Orsini 13 M70 Shot Put Finals 72 Roseville CA Pacific 7.53m 24-08.50
Alfredo Ortiz 29 M45 1500m Preliminaries 46 American Canyon CA Pacific 5:18.90
Alfredo Ortiz 18 M45 8000m XC Finals 46 American Canyon CA Pacific 36:13.99
Ray Osborn 29 M70 100m Preliminaries 71 Folsom CA Pacific 16.87 0.5
Doug Osland 4 M55 High Jump Finals 56 Roseville CA Pacific 1.69m 5-06.50
Denise Oslin 13 W50 Long Jump Finals 50 McKinney TX Southwestern 3.55m 3.7
Denise Oslin 13 W50 Shot Put Preliminaries 50 McKinney TX Southwestern 9.85m 32-03.75
Paul Ossmann 2 M50 Shot Put Finals 54 Alpharetta GA Georgia 15.24m 50-00.00
Paul Ossmann 6 M50 Shot Put Preliminaries 54 Alpharetta GA Georgia 13.38mq 43-10.75
Kevin Ostenberg 20 M50 1500m Preliminaries 50 Newcastle CA Pacific 4:34.88
Kevin Ostenberg 7 M50 5000m Finals 50 Newcastle CA Pacific 16:52.70
Michael Ostrom 4 M45 Hammer Finals 46 Lafayette CA Pacific 48.82m 160-02
Michael Ostrom 4 M45 Hammer Preliminaries 46 Lafayette CA Pacific 47.48mq 155-09
Michael Ostrom 1 M45 Weight Throw Finals 46 Lafayette CA Pacific 14.37m 47-01.75
David Overstreet 15 M50 10000m Finals 50 Monrovia CA Southern California 44:31.27
David Overstreet 27 M50 Marathon Finals 50 Monrovia CA Southern California 3:43:45.90
Earl Owens 10 M35 200m Preliminaries 37 Winterville NC North Carolina 23.53q -1.8
Earl Owens 14 M35 200m Semi-Finals 37 Winterville NC North Carolina 23.56 -1.1
Cliff Owyoung 32 M65 200m Preliminaries 65 Oakland CA Pacific 38.85 -1.6
Cliff Owyoung 32 M65 100m Preliminaries 65 Oakland CA Pacific 15.26 -0.6
Calvin Padgett 35 M40 200m Preliminaries 42 Cherryville NC North Carolina 26.09 -1.8
Calvin Padgett 33 M40 100m Preliminaries 42 Cherryville NC North Carolina 12.57 0.2
Calvin Padgett 35 M40 400m Preliminaries 42 Cherryville NC North Carolina 58.24
Elsbeth Padia 8 W70 100m Preliminaries 73 Belmont CA Pacific 17.42q -2.1
Elsbeth Padia 7 W70 100m Finals 73 Belmont CA Pacific 17.50 0.5
Grace Padilla 2 W40 1500m Finals 40 Los Angeles CA Southern California 4:33.80
Grace Padilla 4 W40 1500m Preliminaries 40 Los Angeles CA Southern California 5:09.34Q
Grace Padilla 2 W40 2000m Steeplechase Finals 40 Los Angeles CA Southern California 6:55.56
Martin Palavicini 6 M35 400m Hurdles Finals 36 Fresno CA Central California 1:08.39
Liz Palmer 3 W50 100m Semi-Finals 50 Folsom CA Pacific 13.16Q -2.5
Liz Palmer 2 W50 80m Hurdles 30" Finals 50 Folsom CA Pacific 12.46 -1.9
Liz Palmer 2 W50 100m Finals 50 Folsom CA Pacific 13.09 -1.5
Liz Palmer 2 W50 80m Hurdles 30" Preliminaries 50 Folsom CA Pacific 12.63Q -0.3
Liz Palmer 4 W50 100m Preliminaries 50 Folsom CA Pacific 13.14Q 0.1
Luis Pannarale 29 M60 400m Preliminaries 63 Fresno CA Pacific 1:19.12
Eric Parker 13 M50 800m Preliminaries 50 Waterford WI Southern California 2:11.66Q
Eric Parker 19 M50 800m Semi-Finals 50 Waterford WI Southern California 2:14.05
Terry Parks 14 M45 400m Preliminaries 47 Foster City CA Southern California 53.47q
Terry Parks 11 M45 400m Semi-Finals 47 Foster City CA Southern California 52.98
Terry Parks 15 M45 800m Preliminaries 47 Foster City CA Southern California 2:08.93q
Terry Parks 14 M45 800m Semi-Finals 47 Foster City CA Southern California 2:07.26
Roger Parnell 3 M60 100m Hurdles 33" Preliminaries 62 Susanville CA Pacific 17.21Q -3.7
Roger Parnell 2 M60 100m Hurdles 33" Finals 62 Susanville CA Pacific 15.86 -0.3
Arthur Parry -- M65 Pole Vault Finals 65 Marana AZ Arizona NH
Bob Pates 7 M75 10000m Finals 75 Glen Ellyn IL Illinois 53:29.31
Bob Pates 10 M75 5000m Finals 75 Glen Ellyn IL Illinois 26:02.42
Bob Pates 10 M75 8000m XC Finals 75 Glen Ellyn IL Illinois 47:04.98
Steve Patridge 3 M55 Discus Finals 56 Post TX West Texas 46.31m 151-11
Steve Patridge 4 M55 Discus Preliminaries 56 Post TX West Texas 43.72mq 143-05
Bruce Patterson 5 M60 Triple Jump Finals 60 Cincinnati OH Ohio 10.17m 1.9
Bruce Patterson 5 M60 Triple Jump Preliminaries 60 Cincinnati OH Ohio 10.12mq 3.8
George Patterson 3 M50 Decathlon Finals 50 Granite Bay CA Pacific 6491
Gary Patton 1 M65 1500m Finals 65 Rock Rapids IA Pacific 4:46.05
Gary Patton 4 M65 1500m Preliminaries 65 Rock Rapids IA Pacific 5:44.71Q
Gary Patton 6 M65 5000m Finals 65 Rock Rapids IA Pacific 19:22.50
Gary Patton 1 M65 800m Finals 65 Rock Rapids IA Pacific 2:21.25
Gary Patton 3 M65 800m Preliminaries 65 Rock Rapids IA Pacific 2:26.17Q
Russell Patton 19 M55 1500m Preliminaries 56 Norristown PA Potomac Valley 5:03.21
Russell Patton 17 M55 800m Preliminaries 56 Norristown PA Mid-Atlantic 2:19.51q
Russell Patton 13 M55 800m Semi-Finals 56 Norristown PA Alabama 2:18.58
Emil Pawlik 8 M70 Long Jump Finals 72 Jackson MS Southwestern 3.92m 2.1
Emil Pawlik 4 M70 High Jump Finals 72 Jackson MS Southwestern 1.36m 4-05.50
Duncan Payne 24 M50 Decathlon Finals 50 Peru NY Adirondack 1591
Thom Pearman 31 M45 1500m Preliminaries 49 Sacramento CA Pacific 5:36.08
Thom Pearman 19 M45 8000m XC Finals 49 Sacramento CA Pacific 37:05.77
Paul Pearson 9 M60 1500m Finals 60 El Paso TX Southern California 4:48.38
Paul Pearson 6 M60 1500m Preliminaries 60 El Paso TX Southern California 4:55.88Q
Paul Pearson 7 M60 5000m Finals 60 El Paso TX Southern California 18:38.40
Bernhard Peat 27 M55 200m Preliminaries 55 Auburn CA Pacific 28.67 -1.9
Bernhard Peat 11 M55 Long Jump Preliminaries 55 Auburn CA Pacific 4.69mq 1.6
Bernhard Peat 8 M55 Long Jump Finals 55 Auburn CA Pacific 4.97m 1.9
Steven Pecinovsky 10 M55 10000m Race Walk Finals 56 Brooksville FL Long Island 57:36.55
Steven Pecinovsky 7 M55 20000m Race Walk Finals 56 Brooksville FL Long Island 1:58:34.33
Steven Pecinovsky 8 M55 5000m Race Walk Finals 56 Brooksville FL Long Island 27:15.98
J Kevin Pedrotti 13 M55 5000m Finals 55 Fair Oaks CA Pacific 19:08.8
Stephen Peirce 7 M65 100m Hurdles 33" Finals 67 Sherwood OR Oregon 22.03 -2.4
Stephen Peirce 23 M65 200m Preliminaries 67 Sherwood OR Oregon 31.52 -2
Stephen Peirce 7 M65 Triple Jump Finals 67 Sherwood OR Oregon 6.99m 1.2
Stephen Peirce 19 M65 400m Preliminaries 67 Sherwood OR Oregon 1:11.48
Stephen Peirce 10 M65 2000m Steeplechase Finals 67 Sherwood OR Oregon 9:26.91
Reggie Pendland 1 M40 100m Preliminaries 42 Dallas TX Southwestern 11.11Q -0.3
Reggie Pendland 2 M40 100m Finals 42 Dallas TX Southwestern 11.028 0
Reggie Pendland 2 M40 100m Semi-Finals 42 Dallas TX Southwestern 11.05Q 0
William Pequinot 32 M50 8000m XC Finals 54 Folsom CA Pacific 36:32.32
Carl Perez 36 M55 800m Preliminaries 57 Folsom CA Pacific 2:41.83
Dave Perry 3 M70 High Jump Finals 72 Banning CA Southern California 1.40m 4-07.00
Hattie Perry 14 W65 Shot Put Finals 68 Banning CA Southern California 5.44m 17-10.25
Paul Perry 5 M65 1500m Finals 66 Orland Park IL Illinois 5:04.13
Paul Perry 13 M65 1500m Preliminaries 66 Orland Park IL Illinois 6:12.62q
Brian Peterson 13 M60 Marathon Finals 61 Newcastle CA Pacific 3:43:32.70
Dave Peterson 28 M45 1500m Preliminaries 46 Eugene OR Oregon 5:00.37
Dave Peterson 28 M45 5000m Finals 46 Eugene OR Oregon 18:52.25
Patricia Peterson 1 W85 200m Finals 85 Albany NY Adirondack 51.43 -0.4
Patricia Peterson 1 W85 100m Finals 85 Albany NY Adirondack 22.30 -0.1
Patricia Peterson 1 W85 400m Finals 85 Albany NY Adirondack 2:07.79
Ralph Peterson 2 M60 200m Preliminaries 61 Oakland CA Pacific 26.16Q -3.4
Ralph Peterson 1 M60 100m Finals 61 Oakland CA Pacific 12.56 -1.7
Ralph Peterson 2 M60 200m Semi-Finals 61 Oakland CA Pacific 25.60Q -1.5
Ralph Peterson 1 M60 100m Preliminaries 61 Oakland CA Pacific 12.36Q -0.7
Ralph Peterson 1 M60 200m Finals 61 Oakland CA Pacific 25.43 -0.1
Ralph Peterson 2 M60 100m Semi-Finals 61 Oakland CA Pacific 12.50Q 0.4
Dick Petruzzi 8 M75 10000m Race Walk Finals 78 Carmichael CA Pacific 1:16:11.73
Dick Petruzzi 9 M75 5000m Race Walk Finals 78 Carmichael CA Pacific 37:28.36
Alfy Pettes 20 M35 200m Preliminaries 36 Omaha NE Southern California 24.19 -3.4
Alfy Pettes 20 M35 100m Preliminaries 36 Omaha NE Southern California 11.87 -0.8
Alfy Pettes 2 M35 Long Jump Finals 36 Omaha NE Southern California 6.45m 0.2
Oscar Peyton 4 M55 200m Preliminaries 58 Accokeek MD Potomac Valley 25.98Q -3.3
Oscar Peyton 1 M55 200m Semi-Finals 58 Accokeek MD Potomac Valley 25.19Q -2.5
Oscar Peyton 1 M55 100m Semi-Finals 58 Accokeek MD Potomac Valley 11.99Q -1.9
Oscar Peyton 1 M55 100m Finals 58 Accokeek MD Potomac Valley 11.89 -1.4
Oscar Peyton 1 M55 200m Finals 58 Accokeek MD Potomac Valley 24.17 -0.4
Oscar Peyton 1 M55 100m Preliminaries 58 Accokeek MD Potomac Valley 12.03Q 0.2
Ralph Philbrick 18 M75 1500m Preliminaries 77 Santa Barbara CA Southern California 8:42.43
Ralph Philbrick 9 M75 800m Finals 77 Santa Barbara CA Southern California 4:07.33
Amy Phillips 4 W35 8000m XC Finals 38 El Dorado Hills CA Pacific 34:14.42
Dennis Phillips 2 M65 Pole Vault Finals 65 Philomath OR Oregon 3.60m 11-09.75
Linda Phillips 6 W45 Heptathlon Finals 48 Portland OR Oregon 1211
Mark Phillips 34 M45 100m Preliminaries 48 Portland OR Oregon 13.74 -0.2
Mark Phillips 10 M45 Javelin Finals 48 Portland OR Oregon 38.28m 125-07
Janie Philpott 19 W45 100m Preliminaries 47 Vacaville CA Pacific 14.67 -1.1
Janie Philpott 16 W45 200m Preliminaries 47 Vacaville CA Pacific 30.81q -1.1
Janie Philpott 15 W45 200m Semi-Finals 47 Vacaville CA Pacific 30.66 0.7
Janie Philpott -- W45 400m Preliminaries 47 Vacaville CA Pacific DQ
Robert Picker 16 M65 800m Preliminaries 67 Clayton CA Pacific 2:59.68
John Pidgeon 49 M50 5000m Finals 53 Charleston OR Oregon 34:41.90
Roger Pierce 6 M65 200m Preliminaries 66 Essex MA New England 27.80Q -2.3
Roger Pierce 11 M65 100m Semi-Finals 66 Essex MA New England 13.69 -2
Roger Pierce 6 M65 200m Finals 66 Essex MA New England 27.43 -1.1
Roger Pierce 5 M65 200m Semi-Finals 66 Essex MA New England 27.36Q 0.4
Roger Pierce 5 M65 100m Preliminaries 66 Essex MA New England 13.27Q 1.2
Roger Pierce 1 M65 400m Preliminaries 66 Essex MA New England 1:01.49Q
Roger Pierce 2 M65 400m Finals 66 Essex MA New England 1:00.06
Scott Pierce 27 M40 5000m Finals 44 Tulare CA Central California 21:25.73
Brian Pilcher 3 M50 10000m Finals 54 Ross CA Pacific 34:27.12
Brian Pilcher 5 M50 5000m Finals 54 Ross CA Pacific 16:36.68
Brian Pilcher 3 M50 8000m XC Finals 54 Ross CA Pacific 28:01.96
Douglas Pirrone 23 M55 Discus Preliminaries 55 Manteca CA Pacific 28.88m 94-09
Douglas Pirrone 21 M55 Hammer Preliminaries 55 Manteca CA Pacific 20.10m 65-11
Douglas Pirrone 24 M55 Shot Put Preliminaries 55 Manteca CA Pacific 8.63m 28-03.75
Dmitry Piterman 1 M45 Triple Jump Finals 47 Oakland CA Pacific 13.88m 2.8
Lyndell Pittman 17 M35 200m Preliminaries 39 Bronx NY Metropolitan 24.09 -2.5
Lyndell Pittman 17 M35 100m Preliminaries 39 Bronx NY Metropolitan 11.72 0.3
Lyndell Pittman 9 M35 400m Preliminaries 39 Bronx NY Metropolitan 52.40
Lyndell Pittman 3 M35 400m Hurdles Finals 39 Bronx NY Metropolitan 1:01.08
Matthew Pizza 9 M40 400m Hurdles Preliminaries 41 Camarillo CA Southern California 1:01.62
Gary Plaskett 13 M60 10000m Finals 60 Benicia CA Pacific 44:06.00
Gary Plaskett 25 M60 5000m Finals 60 Benicia CA Pacific 21:22.57
Tony Plaster 10 M55 800m Finals 59 Neptune NJ New Jersey 2:16.03
Tony Plaster 7 M55 800m Preliminaries 59 Neptune NJ New Jersey 2:20.96Q
Tony Plaster 9 M55 800m Semi-Finals 59 Neptune NJ New Jersey 2:16.59q
William Platts 1 M80 Long Jump Finals 83 Boise ID Snake River 3.66m 0.7
William Platts 2 M80 Discus Finals 83 Boise ID Snake River 27.57m 90-05
William Platts 1 M80 Javelin Finals 83 Boise ID Snake River 36.48m 119-08
Michael Plummer 33 M50 8000m XC Finals 53 Castro Valley CA Pacific 37:15.40
Alan Poisner 1 M75 10000m Race Walk Finals 76 Overland Park KS Missouri Valley 1:07:25.90
Alan Poisner 1 M75 5000m Race Walk Finals 76 Overland Park KS Missouri Valley 33:34.89
Steven Polansky 14 M65 Marathon Finals 65 Carmichael CA Pacific 4:37:18.60
Chuck Polizzi 12 M70 Throws Pentathlon Finals 74 Yucaipa CA Southern California 3414
Anthony Pollard 7 M45 Decathlon Finals 45 San Diego CA San Diego-Imperial 2963
Diane Pomeroy 16 W45 800m Preliminaries 45 Pittsfield MA New England 2:35.44
Jean Pommier 8 M45 10000m Finals 47 Cupertino CA Pacific 34:02.65
Jean Pommier 3 M45 Marathon Finals 47 Cupertino CA Pacific 2:47:55.40
Patricia Porter 4 W45 High Jump Finals 48 Albuquerque NM New Mexico 1.44m 4-08.75
Cherie Potsklan -- W60 High Jump Finals 64 Hillsboro OR Oregon NH
Ted Poulos 13 M45 10000m Finals 49 McLean VA Potomac Valley 36:53.09
Ted Poulos 9 M45 3000m Steeplechase Finals 49 McLean VA Potomac Valley 11:46.58
Kat Powell 8 W60 Marathon Finals 60 San Jose CA Pacific 4:33:21.10
Shannon Powell 6 W40 10000m Finals 44 Lindsay CA Central California 48:55.60
Bob Powers 4 M60 Javelin Finals 62 Santa Cruz CA Pacific 52.84m 173-04
Bob Powers 2 M60 Javelin Preliminaries 62 Santa Cruz CA Pacific 50.26mq 164-11
Angie Pozzi 7 W50 Marathon Finals 52 Granite Bay CA Pacific 3:57:53.70
Roberto Pozzi 8 M65 High Jump Finals 65 Chatsworth CA Southern California 1.40m 4-07.00
Bob Prather 5 M55 3000m Steeplechase Finals 55 Oak Harbor WA Pacific Northwest 11:52.06
Sherri Prather 5 W55 2000m Steeplechase Finals 57 Oak Harbor WA Pacific Northwest 11:25.37 Revised
Carol Pratt 21 W50 400m Preliminaries 51 Varna IL Illinois 1:18.53
Carol Pratt 23 W50 1500m Preliminaries 51 Varna IL Illinois 6:21.31
Carol Pratt 25 W50 800m Preliminaries 51 Varna IL Illinois 3:02.13
Donald Pratt 8 M75 10000m Finals 78 Monticello IL Florida 57:38.02
Donald Pratt 13 M75 1500m Finals 78 Monticello IL Florida 7:16.66
Donald Pratt 13 M75 1500m Preliminaries 78 Monticello IL Florida 7:36.05q
Donald Pratt 13 M75 5000m Finals 78 Monticello IL Florida 27:40.21
Larry Pratt 2 M70 Discus Finals 70 Newark DE Mid-Atlantic 43.45m 142-07
Larry Pratt 2 M70 Discus Preliminaries 70 Newark DE Mid-Atlantic 41.68mq 136-09
Wendy Pratt 5 W50 1500m Finals 50 Davis CA Pacific 5:03.61
Wendy Pratt 4 W50 1500m Preliminaries 50 Davis CA Pacific 5:21.62Q
Wendy Pratt 2 W50 5000m Finals 50 Davis CA Pacific 19:16.21
Robert Price 1 M35 110m Hurdles 39" Finals 39 Dallas TX Southwestern 15.29 -0.5
Robert Price 1 M35 400m Hurdles Finals 39 Dallas TX Southwestern 55.54
Roger Price 20 M60 1500m Preliminaries 62 Randolph NJ New Jersey 5:12.85
Roger Price -- M60 5000m Finals 62 Randolph NJ New Jersey DNF
Roger Price 7 M60 8000m XC Finals 62 Randolph NJ New Jersey 31:21.96
Adam Prince 7 M45 8000m XC Finals 48 Santa Clara CA Pacific 29:43.02
Eric Prince 2 M40 200m Semi-Finals 42 Dallas TX Southwestern 23.04Q -2.9
Eric Prince 2 M40 200m Preliminaries 42 Dallas TX Southwestern 23.59Q -1.8
Eric Prince 3 M40 200m Finals 42 Dallas TX Southwestern 22.82 -0.5
Eric Prince 2 M40 400m Semi-Finals 42 Dallas TX Southwestern 50.29Q
Eric Prince 3 M40 400m Preliminaries 42 Dallas TX Southwestern 52.11Q
Eric Prince 1 M40 400m Finals 42 Dallas TX Southwestern 49.61
Anthony Prior 3 M40 100m Preliminaries 41 Forney TX Southwestern 11.31Q -0.6
Anthony Prior 3 M40 100m Finals 41 Forney TX Southwestern 11.14 0
Anthony Prior 6 M40 100m Semi-Finals 41 Forney TX Southwestern 11.30Q 0.4
Vicki Pritchard 8 W50 10000m Race Walk Finals 52 Cave Creek AZ Long Island 1:02:02.67
Vicki Pritchard 5 W50 20000m Race Walk Finals 52 Cave Creek AZ Long Island 2:14:50.70
Vicki Pritchard 7 W50 5000m Race Walk Finals 52 Cave Creek AZ Long Island 30:16.49
Gerald Prnjak 13 M60 Discus Preliminaries 62 Rio Vista CA Pacific 39.71m 130-03
Edward Proctor 10 M45 200m Semi-Finals 47 Framingham MA New England 24.24 -2.4
Edward Proctor 6 M45 200m Preliminaries 47 Framingham MA New England 24.16Q -2.3
Edward Proctor 9 M45 400m Semi-Finals 47 Framingham MA New England 52.61
Edward Proctor 12 M45 400m Preliminaries 47 Framingham MA New England 52.99q
Ray Propst 6 M80 Triple Jump Finals 82 Astoria OR Oregon 5.37m 2.9
Ray Propst 1 M80 High Jump Finals 82 Astoria OR Oregon 1.06m 3-05.75
Rick Pruett 10 M45 Long Jump Finals 48 Vallejo CA Pacific 5.93m 1.5
Rick Pruett 11 M45 Long Jump Preliminaries 48 Vallejo CA Pacific 5.90mq 3
Matthew Pruitt 5 M65 200m Preliminaries 66 El Cerrito CA Pacific 28.70Q -3.5
Randal Putnam 13 M55 Long Jump Preliminaries 55 Elk Grove CA Pacific 4.15m 2.5
Randal Putnam -- M55 High Jump Finals 55 Elk Grove CA Pacific NH
Derek Pye 2 M40 110m Hurdles 39" Finals 43 Long Beach CA Southern California 14.68 -2.8
Derek Pye 4 M40 110m Hurdles 39" Preliminaries 43 Long Beach CA Southern California 15.07Q -2.4
Robert Qualls 13 M55 10000m Finals 59 Reno NV Pacific 41:42.47
Charlie Rader 6 M60 High Jump Finals 63 Corona CA Southern California 1.56m 5-01.25
Michael Radford -- M55 High Jump Finals 55 Everett WA Pacific Northwest NH
Michael Radiff 15 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 59 Pueblo CO Colorado 20.08 -2.8
Michael Radiff 21 M55 100m Preliminaries 59 Pueblo CO Colorado 13.14 -0.1
Michael Radiff 9 M55 400m Hurdles Preliminaries 59 Pueblo CO Colorado 1:11.42
Michael Radiff 21 M55 400m Preliminaries 59 Pueblo CO Colorado 1:01.61
Donald Ragon 12 M60 Decathlon Finals 64 North Canton OH Lake Erie 2639
Sharon Raham 4 W65 Discus Finals 65 Wellington CO Colorado 20.09m 65-11
Sharon Raham 4 W65 Hammer Finals 65 Wellington CO Colorado 23.72m 77-10
Sharon Raham 3 W65 Javelin Finals 65 Wellington CO Colorado 26.52m 87-00
Sharon Raham 7 W65 Shot Put Finals 65 Wellington CO Colorado 6.87m 22-06.50
Sharon Raham 2 W65 Throws Pentathlon Finals 65 Wellington CO Colorado 3370
Sharon Raham 4 W65 Weight Throw Finals 65 Wellington CO Colorado 9.69m 31-09.50
Edward Randolph 7 M40 8000m XC Finals 41 Sacramento CA Pacific 28:28.72
Edward Randolph 4 M40 Marathon Finals 41 Sacramento CA Pacific 2:41:59.80
Lindy Raney 17 M50 200m Semi-Finals 52 New Boston TX Southwestern 25.51 -0.6
Lindy Raney 23 M50 200m Preliminaries 52 New Boston TX Southwestern 25.95q -0.5
Randall Rapetti 29 M55 8000m XC Finals 56 Camino CA Pacific 36:57.35
Phil Raschker 7 W60 100m Preliminaries 64 Marietta GA Gulf 15.84Q 0.5
Phil Raschker 3 W60 Long Jump Finals 64 Marietta GA Gulf 4.19m 2.8
Phil Raschker -- W60 300m Hurdles Finals 64 Marietta GA Gulf DNF
Phil Raschker 1 W60 Heptathlon Finals 64 Marietta GA Gulf 3619
Phil Raschker 4 W60 High Jump Finals 64 Marietta GA Gulf 1.20m 3-11.25
Phil Raschker 1 W60 Pole Vault Finals 64 Marietta GA Gulf 2.30m 7-06.50
Phil Raschker -- W60 Triple Jump Finals 64 Marietta GA Gulf FOUL
Kathleen Raske 4 W45 80m Hurdles 30" Finals 45 Sacramento CA Pacific 13.58 -2.6
Kathleen Raske 15 W45 100m Semi-Finals 45 Sacramento CA Pacific 14.31 -1.7
Kathleen Raske 13 W45 100m Preliminaries 45 Sacramento CA Pacific 13.93q -0.5
Terri Rath 17 W45 200m Preliminaries 47 Ashburn VA Mid-Atlantic 30.84 -1.6
Terri Rath 17 W45 100m Preliminaries 47 Ashburn VA Mid-Atlantic 14.24 0.1
Larry Rechtin 12 M50 1500m Finals 50 Spring City PA Mid-Atlantic 4:32.96
Larry Rechtin 15 M50 1500m Preliminaries 50 Spring City PA Mid-Atlantic 4:30.21q
Bill Reed 14 M55 10000m Race Walk Finals 58 Kalamazoo MI Michigan 1:00:33.01
Bill Reed 10 M55 20000m Race Walk Finals 58 Kalamazoo MI Michigan 2:06:51.66
Bill Reed 10 M55 5000m Race Walk Finals 58 Kalamazoo MI Michigan 27:53.48
Mark Reeder 4 M50 10000m Finals 51 Brighton MA New England 34:52.47
Mark Reeder 4 M50 5000m Finals 51 Brighton MA New England 16:31.99
Alison Regan 3 W45 Pole Vault Finals 45 Los Angeles CA Southern California 2.80m 9-02.25
Steve Regan 4 M55 Discus Finals 56 San Jose CA Pacific 46.04m 151-00
Steve Regan 2 M55 Discus Preliminaries 56 San Jose CA Pacific 45.66mq 149-10
George Rehmet 24 M40 1500m Preliminaries 44 Daly City CA Pacific 5:10.73
John Reich 3 M40 10000m Finals 42 Scottsdale AZ Arizona 33:43.47
Jamie Reiter 5 W40 Javelin Finals 40 O Fallon MO Ozark 34.08m 111-10
Greg Retzer 9 M45 Discus Finals 47 Huntington Beach CA Southern California 34.01m 111-07
Greg Retzer 10 M45 Discus Preliminaries 47 Huntington Beach CA Southern California 32.69mq 107-03
Greg Retzer 10 M45 Hammer Finals 47 Huntington Beach CA Southern California 41.73m 136-11
Greg Retzer 7 M45 Hammer Preliminaries 47 Huntington Beach CA Southern California 44.49mq 145-11
Greg Retzer 5 M45 Weight Throw Finals 47 Huntington Beach CA Southern California 13.23m 43-05.00
Eddie Reyna 8 M80 5000m Finals 80 Sunnyvale CA Pacific 32:06.41
Eddie Reyna 4 M80 Marathon Finals 80 Sunnyvale CA Pacific 5:24:09.50
Larry Rheams 9 M65 Discus Finals 68 Eureka MO Ozark 34.89m 114-06
Larry Rheams 10 M65 Hammer Finals 68 Eureka MO Ozark 35.56m 116-08
Larry Rheams 5 M65 Javelin Finals 68 Eureka MO Ozark 28.75m 94-04
Larry Rheams 12 M65 Shot Put Finals 68 Eureka MO Ozark 10.50m 34-05.50
Larry Rheams 5 M65 Throws Pentathlon Finals 68 Eureka MO Ozark 3434
Larry Rheams 10 M65 Weight Throw Finals 68 Eureka MO Ozark 13.37m 43-10.50
Jason Rhodes 14 M35 800m Preliminaries 39 Pasadena CA New Jersey 2:03.57
Arthur Ribbel 7 M65 Pole Vault Finals 69 Novato CA Pacific 2.90m 9-06.25
Kelley Rich 22 W45 200m Preliminaries 45 Saint Joseph MI Michigan 33.34 -1.8
Dick Richards 5 M75 100m Semi-Finals 77 Encinitas CA San Diego-Imperial 15.06Q -1.3
Dick Richards 7 M75 100m Preliminaries 77 Encinitas CA San Diego-Imperial 14.91Q -1.2
Dick Richards -- M75 100m Finals 77 Encinitas CA San Diego-Imperial DNF -0.3
Dick Richardson 17 M60 Javelin Preliminaries 62 Lemoyne PA Mid-Atlantic 39.21m 128-08
Elton Richardson 1 W70 10000m Race Walk Finals 72 New York NY Metropolitan 1:04:03.90
Elton Richardson 2 W70 20000m Race Walk Finals 72 New York NY Metropolitan 2:15:41.31
Elton Richardson 1 W70 5000m Race Walk Finals 72 New York NY Metropolitan 31:53.61
Regina Richardson 5 W45 80m Hurdles 30" Finals 46 Clayton NC Georgia 15.63 -2.6
Regina Richardson 19 W45 200m Preliminaries 46 Clayton NC Georgia 32.33 -1.8
Regina Richardson 4 W45 Long Jump Finals 46 Clayton NC Georgia 4.80m 1.6
Regina Richardson 5 W45 Triple Jump Finals 46 Clayton NC Georgia 10.41m 2.2
Trace Richardson 31 W45 100m Preliminaries 45 Los Angeles CA Southern California 16.75 0.1
Ginny Richburg 6 W50 300m Hurdles Preliminaries 52 Randolph Center VT New England 1:01.38Q 2
Ginny Richburg 14 W50 400m Preliminaries 52 Randolph Center VT New England 1:12.01
Ginny Richburg 9 W50 Long Jump Finals 52 Randolph Center VT New England 3.99m 3
Ginny Richburg 7 W50 300m Hurdles Finals 52 Randolph Center VT New England 56.31
Ginny Richburg 7 W50 Heptathlon Finals 52 Randolph Center VT New England 4097
Ginny Richburg 5 W50 Javelin Finals 52 Randolph Center VT New England 29.37m 96-04
Scott Rick 6 M45 High Jump Finals 48 Bellingham WA Pacific Northwest 1.72m 5-07.75
Lisa Riech 5 W40 High Jump Finals 41 Rancho Santa Margarita CA Southern California 1.56m 5-01.25
Karen Rieger 4 W45 Pole Vault Finals 47 Indianapolis IN Indiana 2.50m 8-02.50
Ed Riewerts 1 M50 Discus Finals 52 Mansfield TX Southwestern 54.23m 177-11
Ed Riewerts 1 M50 Discus Preliminaries 52 Mansfield TX Southwestern 51.07mq 167-07
Ed Riewerts 7 M50 Hammer Finals 52 Mansfield TX Southwestern 47.77m 156-09
Ed Riewerts 9 M50 Hammer Preliminaries 52 Mansfield TX Southwestern 46.09mq 151-02
Ernie Rivas 34 M60 1500m Preliminaries 61 Oakland CA Pacific 6:31.33
Ernie Rivas 33 M60 5000m Finals 61 Oakland CA Pacific 23:51.18
Charlotte Rizzo 8 W45 1500m Finals 48 Bronxville NY Metropolitan 5:03.06
Charlotte Rizzo 5 W45 1500m Preliminaries 48 Bronxville NY Metropolitan 5:08.67q
Richard Rizzo 5 M70 300m Hurdles Preliminaries 74 Riverhead NY Metropolitan 56.56Q 2
Richard Rizzo 6 M70 300m Hurdles Finals 74 Riverhead NY Metropolitan 56.20
Richard Rizzo 17 M70 80m Hurdles 30" Preliminaries 74 Riverhead NY Metropolitan 20.10
Barbara Robben 5 W75 5000m Finals 77 Berkeley CA Pacific 33:09.92
Barbara Robben 5 W75 8000m XC Finals 77 Berkeley CA Pacific 56:52.79
Stephen Robbins 2 M65 100m Semi-Finals 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 12.91Q -2
Stephen Robbins 3 M65 200m Preliminaries 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 27.31Q -1.9
Stephen Robbins 1 M65 200m Finals 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 26.12 -1.1
Stephen Robbins 1 M65 200m Semi-Finals 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 26.31Q -0.8
Stephen Robbins 1 M65 100m Finals 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 12.77 0.2
Stephen Robbins 2 M65 100m Preliminaries 68 Cleveland Heights OH Lake Erie 12.71Q 1.1
James Roberson 5 M50 100m Hurdles 36" Finals 51 Seattle WA Pacific Northwest 15.73 -0.5
James Roberson 6 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 51 Seattle WA Pacific Northwest 15.80Q -0.5
James Roberson 2 M50 400m Hurdles Preliminaries 51 Seattle WA Pacific Northwest 1:02.97Q 3
James Roberson 3 M50 400m Hurdles Finals 51 Seattle WA Pacific Northwest 1:00.87
Charmaine Roberts 3 W40 400m Preliminaries 44 Beltsville MD Mid-Atlantic 1:01.17Q
Charmaine Roberts 2 W40 400m Finals 44 Beltsville MD Mid-Atlantic 57.76
Charmaine Roberts 4 W40 800m Finals 44 Beltsville MD Mid-Atlantic 2:18.18
Charmaine Roberts 5 W40 800m Preliminaries 44 Beltsville MD Mid-Atlantic 2:23.46q
Michael Roberts 19 M50 Marathon Finals 54 Fresno CA Central California 3:19:18.30
Darryl Robertson -- M50 Pole Vault Finals 50 Aurora IL Illinois NH
Janet Robinson 4 W70 10000m Race Walk Finals 70 La Mirada CA Southern California 1:07:51.46
Janet Robinson 4 W70 5000m Race Walk Finals 70 La Mirada CA Southern California 33:44.28
Jerome Robinson 2 M40 Long Jump Finals 42 New York NY Metropolitan 6.71m 1.7
Jerome Robinson 3 M40 Long Jump Preliminaries 42 New York NY Metropolitan 6.37mq 3.5
Lynwood Robinson 39 M40 200m Preliminaries 41 Burbank CA Southern California 26.25 -2.5
Lynwood Robinson 26 M40 100m Preliminaries 41 Burbank CA Southern California 12.45 0.2
Mark Robinson 25 M55 200m Preliminaries 55 Exeter CA Central California 27.95 -2.2
Mark Robinson 32 M55 100m Preliminaries 55 Exeter CA Central California 13.78 0.2
Mark Robinson 9 M55 Hammer Finals 55 Exeter CA Central California 40.24m 132-00
Mark Robinson 10 M55 Hammer Preliminaries 55 Exeter CA Central California 39.93mq 131-00
Mark Robinson -- M55 Weight Throw Finals 55 Exeter CA Central California FOUL
Mary Robinson 13 W65 Javelin Finals 69 Gahanna OH Ohio 15.93m 52-03
Mary Robinson 11 W65 Shot Put Finals 69 Gahanna OH Ohio 6.52m 21-04.75
Oscar Robinson 23 M35 100m Preliminaries 36 Wellington FL Florida 12.15 0.3
Oscar Robinson 3 M35 Long Jump Finals 36 Wellington FL Florida 6.37m 1.3
Oscar Robinson 3 M35 Triple Jump Finals 36 Wellington FL Florida 13.39m 3.3
Patrick Robinson 12 M40 800m Finals 41 Reno NV Pacific 2:03.37
Patrick Robinson 5 M40 800m Preliminaries 41 Reno NV Pacific 2:02.97Q
Patrick Robinson 7 M40 800m Semi-Finals 41 Reno NV Pacific 1:59.06q
Willard Robinson 3 M80 200m Hurdles Finals 80 Santa Fe NM New Mexico 46.99 -1.8
Alex Rodriguez 12 M60 10000m Finals 62 Honolulu HI Hawaii 43:42.89
Alex Rodriguez 23 M60 5000m Finals 62 Honolulu HI Hawaii 20:56.39
Arturo Rodriguez -- M60 5000m Finals 61 Santa Cruz CA Pacific DNF
Arturo Rodriguez 13 M60 8000m XC Finals 61 Santa Cruz CA Pacific 33:16.81
Tomas Rodriguez 6 M55 10000m Finals 57 Laguna Beach CA Southern California 38:13.29
Robert Roemer 4 M85 100m Finals 86 Roseville CA Pacific 19.43 -0.9
Philip Rogosheske 10 M65 5000m Race Walk Finals 66 Saint Cloud MN Minnesota 31:48.83
Nancy Rollins 4 W60 10000m Finals 64 Evanston IL Illinois 45:57.27
Nancy Rollins 2 W60 Marathon Finals 64 Evanston IL Illinois 3:36:14.50
Mary Roman 19 W75 100m Preliminaries 75 Norwalk CT New England 24.19 -2.7
Mary Roman 3 W75 Hammer Finals 75 Norwalk CT New England 25.92m 85-00
Mary Roman 2 W75 Shot Put Finals 75 Norwalk CT New England 8.26m 27-01.25
Mary Roman 4 W75 Throws Pentathlon Finals 75 Norwalk CT New England 3085
Mary Roman 2 W75 Weight Throw Finals 75 Norwalk CT New England 10.15m 33-03.75
Mary Rosado 15 W60 1500m Finals 61 New York NY Metropolitan 6:52.54
Mary Rosado 16 W60 1500m Preliminaries 61 New York NY Metropolitan 6:54.26q
Mary Rosado 5 W60 2000m Steeplechase Finals 61 New York NY Metropolitan 11:03.73
Mary Rosado 15 W60 800m Preliminaries 61 New York NY Metropolitan 3:29.30
Lisa Rosborough 9 W35 200m Preliminaries 38 Houston TX Gulf 28.03 -2
Lisa Rosborough 4 W35 400m Preliminaries 38 Houston TX Gulf 1:03.07Q
Lisa Rosborough 6 W35 400m Finals 38 Houston TX Gulf 1:02.42
Alan Rosenbach 27 M50 100m Preliminaries 50 Santa Monica CA Southern California 12.86q 0.5
Alan Rosenbach -- M50 100m Preliminaries 50 Santa Monica CA Southern California DNF 0.6
Diana Rossman 4 W40 10000m Race Walk Finals 44 San Jose CA Pacific 1:04:40.29
George Roudebush -- M85 80m Hurdles 27" Finals 86 Chardon OH Lake Erie DQ -0.8
George Roudebush 4 M85 Hammer Finals 86 Chardon OH Lake Erie 20.02m 65-08
George Roudebush 1 M85 High Jump Finals 86 Chardon OH Lake Erie 1.05m 3-05.25
Edward Rousseau 5 M70 Marathon Finals 71 Minneapolis MN Minnesota 4:04:05.90
Maryline Roux 13 W40 200m Preliminaries 44 Davidson NC Mid-Atlantic 29.39q -1.8
Maryline Roux 11 W40 200m Semi-Finals 44 Davidson NC Mid-Atlantic 28.78 -1
Maryline Roux 10 W40 400m Preliminaries 44 Davidson NC Mid-Atlantic 1:04.56
Bob Rowden 20 M45 10000m Finals 46 Folsom CA Pacific 40:54.92
Bob Rowden 31 M45 5000m Finals 46 Folsom CA Pacific 20:10.00
Jo Anne Rowland 5 W60 10000m Finals 63 Concord CA Pacific 47:17.69
Jo Anne Rowland 3 W60 8000m XC Finals 63 Concord CA Pacific 39:54.3
Harold Rucker 3 M40 Triple Jump Preliminaries 43 Elk Grove CA Pacific 12.44mq 1.5
Harold Rucker 9 M40 Long Jump Preliminaries 43 Elk Grove CA Pacific 5.82mq 2
Harold Rucker 10 M40 Long Jump Finals 43 Elk Grove CA Pacific 5.85m 2.4
Harold Rucker 3 M40 Triple Jump Finals 43 Elk Grove CA Pacific 12.78m 2.4
Noel Ruebel 4 M50 Decathlon Finals 54 Winston Salem NC North Carolina 6446
Noel Ruebel 14 M50 Discus Preliminaries 54 Winston Salem NC North Carolina 36.56m 119-11
Noel Ruebel 11 M50 Pole Vault Finals 54 Winston Salem NC North Carolina 3.25m 10-08.00
Tony Ruiz 10 M50 1500m Finals 50 New York NY Metropolitan 4:28.76
Tony Ruiz 5 M50 1500m Preliminaries 50 New York NY Metropolitan 4:34.71Q
Tony Ruiz 8 M50 800m Finals 50 New York NY Metropolitan 2:07.13
Tony Ruiz 8 M50 800m Preliminaries 50 New York NY Metropolitan 2:12.35Q
Tony Ruiz 5 M50 800m Semi-Finals 50 New York NY Metropolitan 2:08.72q
David Ruvalcaba 6 M55 Marathon Finals 56 Madera CA Central California 2:59:08.10
Lisa Ryan 3 W40 1500m Finals 41 Sioux City IA Southern California 4:38.63
Lisa Ryan 2 W40 1500m Preliminaries 41 Sioux City IA Southern California 5:05.36Q
Lisa Ryan 1 W40 2000m Steeplechase Finals 41 Sioux City IA Southern California 6:49.58
Lisa Ryan 5 W40 800m Finals 41 Sioux City IA Southern California 2:19.52
Lisa Ryan 7 W40 800m Preliminaries 41 Sioux City IA Southern California 2:25.60q
John Ryer 10 M40 Discus Finals 43 Scottsdale AZ Arizona 33.69m 110-06
John Ryer 7 M40 Hammer Finals 43 Scottsdale AZ Arizona 46.84m 153-08
John Ryer 7 M40 Hammer Preliminaries 43 Scottsdale AZ Arizona 47.35mq 155-04
John Ryer 6 M40 Shot Put Finals 43 Scottsdale AZ Arizona 11.37m 37-03.75
John Ryer 5 M40 Weight Throw Finals 43 Scottsdale AZ Arizona 13.60m 44-07.50
Wayne Sabin 5 M75 Discus Finals 78 Milwaukie OR Oregon 31.15m 102-02
Wayne Sabin 6 M75 Hammer Finals 78 Milwaukie OR Oregon 26.77m 87-10
Wayne Sabin 8 M75 Javelin Finals 78 Milwaukie OR Oregon 20.03m 65-08
Wayne Sabin 6 M75 Shot Put Finals 78 Milwaukie OR Oregon 9.76m 32-00.25
Wayne Sabin 4 M75 Throws Pentathlon Finals 78 Milwaukie OR Oregon 2981
Wayne Sabin 5 M75 Weight Throw Finals 78 Milwaukie OR Oregon 12.77m 41-10.75
Leo Sacramento -- M50 Long Jump Preliminaries 52 Davis CA Pacific FOUL NWI
Robert Sager 20 M60 Hammer Preliminaries 63 Wilsall MT Montana 29.03m 95-03
Robert Sager 17 M60 Weight Throw Preliminaries 63 Wilsall MT Montana 11.20m 36-09.00
Marie Salamon 8 W60 Triple Jump Finals 63 Paramus NJ New Jersey 7.83m 1.2
Marie Salamon 9 W60 Long Jump Finals 63 Paramus NJ New Jersey 3.33m 2.5
David Salazar -- M60 800m Finals 60 Cedar Crest NM Pacific DNF
David Salazar 8 M60 800m Preliminaries 60 Cedar Crest NM Pacific 2:29.88Q
David Salazar 7 M60 800m Semi-Finals 60 Cedar Crest NM Pacific 2:22.60q
Liz Salvato 4 W45 5000m Race Walk Finals 48 San Diego CA San Diego-Imperial 28:51.31
James Samiec 11 M40 Triple Jump Preliminaries 44 Trappe MD Potomac Valley 10.10m -2.2
Aaron Sampson 7 M45 Long Jump Finals 49 Murray UT Utah 6.17m 1.5
Aaron Sampson 8 M45 Long Jump Preliminaries 49 Murray UT Utah 6.00mq 1.6
Adrian Sampson 3 M45 Long Jump Preliminaries 49 Las Vegas NV Nevada 6.40mq 2.2
Adrian Sampson 5 M45 Long Jump Finals 49 Las Vegas NV Nevada 6.39m 4.2
Jack Sanchez 11 M70 Long Jump Finals 71 Auburn CA Pacific 2.89m 0.5
Leo Sanders 3 M60 200m Preliminaries 60 San Diego CA Mid-Atlantic 26.71Q -2.2
Leo Sanders 4 M60 100m Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 13.03 -1.7
Leo Sanders 4 M60 100m Preliminaries 60 San Diego CA Mid-Atlantic 12.93Q -1.7
Leo Sanders 4 M60 200m Semi-Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 26.49Q -1.5
Leo Sanders 4 M60 200m Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 26.47 -0.1
Leo Sanders 4 M60 100m Semi-Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 12.87Q 0.4
Leo Sanders 6 M60 400m Semi-Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 58.94Q
Leo Sanders 4 M60 400m Preliminaries 60 San Diego CA Mid-Atlantic 1:01.68Q
Leo Sanders 5 M60 400m Finals 60 San Diego CA Mid-Atlantic 59.56
Clint Santoro 5 M35 10000m Finals 36 Phoenix AZ Arizona 36:23.22
Clint Santoro 21 M35 1500m Preliminaries 36 Phoenix AZ Arizona 4:31.47
Clint Santoro 10 M35 3000m Steeplechase Finals 36 Phoenix AZ Arizona 10:51.53
Sharada Sarnaik 3 W65 Triple Jump Finals 65 Grosse Pointe Woods MI Michigan 7.28m 1.3
Sharada Sarnaik 11 W65 400m Preliminaries 65 Grosse Pointe Woods MI Michigan 1:30.75
Jay Satenstein 18 M60 10000m Finals 64 Smithtown NY Long Island 46:23.66
Jay Satenstein 26 M60 8000m XC Finals 64 Smithtown NY Long Island 38:17.63
Jay Satenstein 11 M60 Marathon Finals 64 Smithtown NY Long Island 3:38:11.40
James Sauers 3 M60 High Jump Finals 63 Dacula GA Georgia 1.60m 5-03.00
Brian Savilonis 19 M60 10000m Race Walk Finals 61 Princeton MA New England 1:01:33.62
Brian Savilonis 16 M60 20000m Race Walk Finals 61 Princeton MA New England 2:06:50.33
Kevin Sawchuk 15 M45 10000m Finals 45 Alamo CA Pacific 37:26.47
Kevin Sawchuk 21 M45 5000m Finals 45 Alamo CA Pacific 18:01.96
Brian Sax 8 M40 400m Semi-Finals 40 Pasadena CA Southern California 51.44q
Brian Sax 5 M40 400m Preliminaries 40 Pasadena CA Southern California 52.36Q
Brian Sax 3 M40 800m Finals 40 Pasadena CA Southern California 1:55.83
Brian Sax 10 M40 800m Preliminaries 40 Pasadena CA Southern California 2:04.33Q
Brian Sax 4 M40 800m Semi-Finals 40 Pasadena CA Southern California 1:58.83Q
Royce Sayer 4 M70 Marathon Finals 70 Oak Ridge TN Tennessee 3:45:53.80
Betty Schaefer 14 W60 200m Preliminaries 62 Redmond OR Oregon 38.47 -2
Betty Schaefer 12 W60 400m Preliminaries 62 Redmond OR Oregon 1:26.44
Jeff Schaller 37 M60 200m Preliminaries 63 Pullman WA Inland Northwest 31.50 -2.7
Jeff Schaller 34 M60 100m Preliminaries 63 Pullman WA Inland Northwest 14.66 -0.7
Jeff Schaller 28 M60 400m Preliminaries 63 Pullman WA Inland Northwest 1:14.61
Gary Scheffe 12 M55 Pole Vault Finals 55 The Woodlands TX Gulf 2.90m 9-06.25
Joseph Schieffer 6 M60 10000m Finals 60 Oakland CA Pacific 41:05.77
Joseph Schieffer 14 M60 5000m Finals 60 Oakland CA Pacific 19:45.95
Joseph Schieffer 14 M60 8000m XC Finals 60 Oakland CA Pacific 33:29.22
Joseph Schieffer 5 M60 Marathon Finals 60 Oakland CA Pacific 3:22:48.20
Joel Schlader 39 M40 100m Preliminaries 44 Alameda CA Pacific 13.22 0
Joel Schlader 20 M40 Long Jump Preliminaries 44 Alameda CA Pacific 4.37m 3.4
Chris Schmid 4 M60 10000m Race Walk Finals 64 Wooster OH Long Island 52:32.30
Chris Schmid 4 M60 5000m Race Walk Finals 64 Wooster OH Long Island 25:47.26
Hans Schmid 3 M70 10000m Finals 71 Greenbrae CA Pacific 42:19.21
Hans Schmid 5 M70 5000m Finals 71 Greenbrae CA Pacific 19:56.36
Hans Schmid 6 M70 8000m XC Finals 71 Greenbrae CA Pacific 35:48.28
Hans Schmid 2 M70 Marathon Finals 71 Greenbrae CA Pacific 3:39:02.90
Eddie Schmidt 12 M45 Marathon Finals 47 Elk Grove CA Pacific 3:15:39.10
Laura Schmitt 5 W45 10000m Finals 47 Kentfield CA Pacific 41:06.66
Laura Schmitt 8 W45 5000m Finals 47 Kentfield CA Pacific 19:55.36
Kirsten Schneider 12 W40 1500m Finals 42 Sacramento CA Pacific 5:06.17
Kirsten Schneider 11 W40 1500m Preliminaries 42 Sacramento CA Pacific 5:12.57q
Peter Schnieders 38 M50 1500m Preliminaries 52 Yorba Linda CA Southern California 4:54.51
Jim Schoffman 3 M55 400m Preliminaries 58 Fridley MN New England 57.90Q
Jim Schoffman 2 M55 400m Semi-Finals 58 Fridley MN New England 56.40Q
Jim Schoffman 4 M55 400m Finals 58 Fridley MN New England 57.70
Jim Schoffman 8 M55 800m Finals 58 Fridley MN New England 2:15.24
Jim Schoffman 5 M55 800m Preliminaries 58 Fridley MN New England 2:21.43Q
Jim Schoffman 10 M55 800m Semi-Finals 58 Fridley MN New England 2:16.79q
Guy Schott 17 M45 1500m Preliminaries 48 Santa Rosa CA Pacific 4:42.25
Thomas Schreck 42 M50 800m Preliminaries 53 Portola Valley CA Pacific 2:44.69
Rodger Schriber 34 M55 5000m Finals 55 Sterling IL Illinois 21:49.01
Kenton Schrock 14 M45 8000m XC Finals 46 Redwood Valley CA Pacific 33:06.98
Michael Schroer 1 M35 800m Finals 37 Columbia SC Southwestern 1:57.14
Michael Schroer 1 M35 800m Preliminaries 37 Columbia SC Southwestern 1:58.16Q
Gary Schuler 1 M35 High Jump Finals 35 Rocklin CA Pacific 1.97m 6-05.50
Melody Anne Schultz 6 W65 10000m Finals 69 Ross CA Pacific 49:25.74
Julie Schwendiman 6 W40 10000m Race Walk Finals 43 Boise ID Snake River 1:10:58.19
Paul Scire 17 M45 Marathon Finals 49 Wyckoff NJ New Jersey 3:34:58.80
Dennis Scott 13 M60 2000m Steeplechase Finals 63 Sacramento CA Pacific 10:12.23
Dennis Scott 33 M60 8000m XC Finals 63 Sacramento CA Pacific 45:36.89
Jeff Scott 18 M50 800m Preliminaries 52 Mesa AZ Southern California 2:26.42Q
Jeff Scott 23 M50 800m Semi-Finals 52 Mesa AZ Southern California 2:20.65
Joshua Scott 3 M35 High Jump Finals 37 Van Nuys CA Southern California 1.87m 6-01.50
Menka Scott 2 W40 80m Hurdles 30" Finals 44 Lees Summit MO Missouri Valley 12.47 -1.8
Menka Scott 4 W40 Long Jump Finals 44 Lees Summit MO Missouri Valley 5.00m 0.9
Menka Scott 1 W40 Long Jump Preliminaries 44 Lees Summit MO Missouri Valley 4.98mq 1.1
Menka Scott 3 W40 80m Hurdles 30" Preliminaries 44 Lees Summit MO Missouri Valley 12.40Q
Amanda Scotti 11 W50 100m Semi-Finals 53 Folsom CA Pacific 14.17 0.2
Amanda Scotti 11 W50 100m Preliminaries 53 Folsom CA Pacific 14.03Q 0.3
Andrew Seach 26 M50 200m Preliminaries 50 Lafayette LA Southwestern 26.36 -0.5
Andrew Seach 21 M50 400m Preliminaries 50 Lafayette LA Southwestern 58.38
Andrew Seach 17 M50 Javelin Preliminaries 50 Lafayette LA Southwestern 42.10m 138-01
Andrew Seach 13 M50 Shot Put Preliminaries 50 Lafayette LA Southwestern 12.09m 39-08.00
Anthony Searles 10 M55 100m Semi-Finals 57 Charlotte NC North Carolina 12.69 -1.9
Anthony Searles 5 M55 100m Preliminaries 57 Charlotte NC North Carolina 12.44Q 0.1
Robert Sebesta 6 M65 400m Preliminaries 65 Deer Park TX Gulf 1:04.13Q
Robert Sebesta 7 M65 400m Finals 65 Deer Park TX Gulf 1:04.09
Robert Seldner 8 M70 10000m Finals 71 Sacramento CA Pacific 46:18.93
Robert Seldner 11 M70 5000m Finals 71 Sacramento CA Pacific 22:06.36
Betsy Seth 3 W50 2000m Steeplechase Finals 53 Dallas OR Oregon 8:43.85
John Seto 11 M45 Weight Throw Finals 48 Pleasant Valley NY Metropolitan 9.53m 31-03.25
George Shackelford 3 M50 800m Finals 50 Los Angeles CA Southern California 2:03.42
George Shackelford 1 M50 800m Preliminaries 50 Los Angeles CA Southern California 2:09.84Q
George Shackelford 1 M50 800m Semi-Finals 50 Los Angeles CA Southern California 2:07.51Q
Nolan Shaheed 1 M60 1500m Finals 61 Pasadena CA Southern California 4:35.97
Nolan Shaheed 3 M60 1500m Preliminaries 61 Pasadena CA Southern California 4:55.38Q
Nolan Shaheed 2 M60 5000m Finals 61 Pasadena CA Southern California 17:19.60
Nolan Shaheed 2 M60 800m Finals 61 Pasadena CA Southern California 2:11.98
Nolan Shaheed 2 M60 800m Preliminaries 61 Pasadena CA Southern California 2:25.04Q
Nolan Shaheed 2 M60 800m Semi-Finals 61 Pasadena CA Southern California 2:20.28Q
Gary Shapiro 10 M60 800m Preliminaries 60 Irvine CA Southern California 2:27.62Q
Gary Shapiro 14 M60 800m Semi-Finals 60 Irvine CA Southern California 2:26.59
Barry Shea 15 M40 8000m XC Finals 44 Scottsdale AZ Arizona 37:04.28
Dennis Sheehan 23 M60 Shot Put Preliminaries 61 Atherton CA Pacific 9.19m 30-02.00
Elena Shemyakina 3 W50 10000m Finals 52 Geneva IL Illinois 40:22.25
Elena Shemyakina 4 W50 5000m Finals 52 Geneva IL Illinois 19:36.81
Elena Shemyakina 1 W50 8000m XC Finals 52 Geneva IL Illinois 31:36.07
Elisabeth Shepard -- W45 10000m Race Walk Finals 46 Denver CO Colorado DNF
Elisabeth Shepard -- W45 20000m Race Walk Finals 46 Denver CO Colorado DNF
Cherrie Sherrard 9 W70 Discus Finals 72 Vallejo CA Pacific 17.22m 56-06
Cherrie Sherrard 10 W70 Discus Preliminaries 72 Vallejo CA Pacific 18.79mq 61-08
Cherrie Sherrard 7 W70 Shot Put Finals 72 Vallejo CA Pacific 7.65m 25-01.25
Michael Shiaras 7 M60 Shot Put Finals 60 Scottsdale AZ Arizona 13.53m 44-04.75
Michael Shiaras 11 M60 Shot Put Preliminaries 60 Scottsdale AZ Arizona 13.00mq 42-08.00
Charles Shields 21 M50 5000m Finals 52 Abington PA Mid-Atlantic 18:05.33
Charles Shields 12 M50 8000m XC Finals 52 Abington PA Mid-Atlantic 29:53.08
Graeme Shirley 9 M65 1500m Finals 65 San Diego CA San Diego-Imperial 5:40.06
Graeme Shirley 8 M65 1500m Preliminaries 65 San Diego CA San Diego-Imperial 5:57.11q
Graeme Shirley 11 M65 800m Finals 65 San Diego CA San Diego-Imperial 2:39.74
Graeme Shirley 11 M65 800m Preliminaries 65 San Diego CA San Diego-Imperial 2:44.51q
Robert Shirts 8 M50 Javelin Finals 54 Coeur D Alene ID Inland Northwest 50.95m 167-02
Robert Shirts 9 M50 Javelin Preliminaries 54 Coeur D Alene ID Inland Northwest 48.86mq 160-04
William Shivers 41 M60 100m Preliminaries 64 Powder Spgs GA Georgia 16.72 -0.7
Al Shook 9 M70 1500m Finals 71 Nevada City CA Pacific 5:54.24
Al Shook 10 M70 5000m Finals 71 Nevada City CA Pacific 22:04.96
Al Shook 10 M70 8000m XC Finals 71 Nevada City CA Pacific 40:00.87
Kathleen Shook 12 W50 100m Preliminaries 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 14.30Q
Kathleen Shook 13 W50 100m Semi-Finals 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 14.41
Kathleen Shook 11 W50 200m Preliminaries 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 31.18Q
Kathleen Shook 3 W50 300m Hurdles Finals 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 51.17
Kathleen Shook 4 W50 300m Hurdles Preliminaries 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 52.89Q
Kathleen Shook 8 W50 400m Finals 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 1:06.79
Kathleen Shook 8 W50 400m Preliminaries 50 Zionsville IN Mid-Atlantic 1:05.91q
Richard Shorman -- M75 5000m Finals 75 Oakdale CA Pacific DNF ran
Michael Shubert 11 M40 10000m Finals 40 Rancho Cordova CA Pacific 36:10.12
Marcus Shute 8 M45 200m Preliminaries 48 Lithonia GA Southwestern 24.51Q -2.3
Marcus Shute 7 M45 200m Semi-Finals 48 Lithonia GA Southwestern 23.76q 0
Marcus Shute 8 M45 200m Finals 48 Lithonia GA Southwestern 24.25 0.3
Marcus Shute 7 M45 400m Preliminaries 48 Lithonia GA Southwestern 52.79Q
Marcus Shute 3 M45 400m Semi-Finals 48 Lithonia GA Southwestern 51.69Q
Marcus Shute 6 M45 400m Finals 48 Lithonia GA Southwestern 52.64
Nate Sickerson 14 M35 100m Semi-Finals 38 Ankeny IA Iowa 11.62 -2.7
Nate Sickerson 12 M35 200m Preliminaries 38 Ankeny IA Iowa 23.87q -2.5
Nate Sickerson 11 M35 200m Semi-Finals 38 Ankeny IA Iowa 23.38 -1
Nate Sickerson 5 M35 100m Preliminaries 38 Ankeny IA Iowa 11.47Q 0.7
Joannie Siegler 5 W50 10000m Finals 54 Davis CA Pacific 40:58.79
Joannie Siegler 2 W50 8000m XC Finals 54 Davis CA Pacific 32:19.81
Jane Simpson 3 W70 Triple Jump Finals 70 Wayne NJ Pacific 4.93m 1.9
Jane Simpson 2 W70 2000m Steeplechase Finals 70 Wayne NJ Pacific 13:40.60
Jane Simpson 5 W70 400m Finals 70 Wayne NJ Pacific 1:43.76
Jane Simpson 5 W70 Heptathlon Finals 70 Wayne NJ Pacific 1446
Alan Sims 26 M45 200m Preliminaries 47 Katy TX Gulf 26.22 -2.6
Alan Sims 12 M45 Long Jump Preliminaries 47 Katy TX Gulf 5.81mq 1.2
Alan Sims 11 M45 Long Jump Finals 47 Katy TX Gulf 5.87m 1.3
Gary Sims 7 M70 200m Semi-Finals 73 Paradise CA Gulf 29.79q -3.3
Gary Sims 9 M70 200m Preliminaries 73 Paradise CA Gulf 30.24q -2.3
Gary Sims 6 M70 100m Semi-Finals 73 Paradise CA Gulf 14.33Q -1.1
Gary Sims 6 M70 100m Finals 73 Paradise CA Gulf 14.27 -0.1
Gary Sims 6 M70 200m Finals 73 Paradise CA Gulf 29.89 -0.1
Gary Sims 4 M70 100m Preliminaries 73 Paradise CA Gulf 14.13Q 0.5
Gary Sims 9 M70 400m Preliminaries 73 Paradise CA Gulf 1:08.03
Joseph Sincere 9 M35 200m Preliminaries 36 Gretna LA Southern 23.41q -2.5
Joseph Sincere 8 M35 200m Semi-Finals 36 Gretna LA Southern 23.32q -1
Joseph Sincere 10 M35 100m Preliminaries 36 Gretna LA Southern 11.47Q -0.4
Joseph Sincere 8 M35 100m Semi-Finals 36 Gretna LA Southern 11.39q -0.4
Joseph Sincere 6 M35 100m Finals 36 Gretna LA Southern 11.34 1.1
Joseph Sincere -- M35 200m Finals 36 Gretna LA Southern DNF 1.3
Tom Sinclair 7 M50 Javelin Finals 54 Redmond WA Pacific Northwest 51.10m 167-08
Tom Sinclair 7 M50 Javelin Preliminaries 54 Redmond WA Pacific Northwest 50.12mq 164-05
Rita Sinkovec 7 W70 10000m Race Walk Finals 71 Evergreen CO Colorado 1:12:24.31
Rita Sinkovec 5 W70 5000m Race Walk Finals 71 Evergreen CO Colorado 34:58.33
Victor Sipes 15 M65 20000m Race Walk Finals 68 Canton MI Michigan 2:23:18.02
Becky Sisley 3 W70 200m Hurdles Finals 72 Eugene OR Oregon 43.95 -1.3
Becky Sisley 3 W70 High Jump Finals 72 Eugene OR Oregon 1.09m 3-06.75
Becky Sisley 2 W70 Javelin Finals 72 Eugene OR Oregon 24.47m 80-03
Becky Sisley 1 W70 Pole Vault Finals 72 Eugene OR Oregon 2.15m 7-00.50
Howard Sklar 31 M55 200m Preliminaries 55 Shreveport LA Southern 29.23 -2.2
Howard Sklar 28 M55 400m Preliminaries 55 Shreveport LA Southern 1:05.60
Kerry Sloan 8 M45 400m Hurdles Finals 48 Harker Heights TX Mid-Atlantic 1:25.30
Greg Smalley 6 M45 Long Jump Finals 45 Bouckville NY Adirondack 6.29m 0.4
Greg Smalley 4 M45 Triple Jump Finals 45 Bouckville NY Adirondack 13.19m 1.5
Greg Smalley 7 M45 Long Jump Preliminaries 45 Bouckville NY Adirondack 6.08mq 2.8
Jerry Smartt 9 M75 10000m Finals 79 Warsaw MO Florida 1:00:08.89
Jerry Smartt 15 M75 1500m Finals 79 Warsaw MO Florida 8:02.45
Jerry Smartt 16 M75 1500m Preliminaries 79 Warsaw MO Florida 7:58.63q
Jerry Smartt 4 M75 2000m Steeplechase Finals 79 Warsaw MO Florida 13:07.14
Jerry Smartt 12 M75 5000m Finals 79 Warsaw MO Florida 27:13.11
Alan Smith 9 M80 1500m Finals 80 Indialantic FL Florida 8:06.34
Alan Smith 4 M80 400m Finals 80 Indialantic FL Florida 1:52.14
Alan Smith 7 M80 800m Finals 80 Indialantic FL Florida 4:17.61
Andrew Smith 9 M60 10000m Race Walk Finals 61 Whittier NC Michigan 54:12.51
Andrew Smith 8 M60 20000m Race Walk Finals 61 Whittier NC Michigan 1:53:49.14
Andrew Smith 9 M60 5000m Race Walk Finals 61 Whittier NC Michigan 27:06.42
Arthur Gus Smith 11 M50 100m Hurdles 36" Preliminaries 50 Alpharetta GA Georgia 16.35 -0.7
Arthur Gus Smith 7 M50 400m Hurdles Preliminaries 50 Alpharetta GA Georgia 1:05.26q
Arthur Gus Smith 7 M50 400m Hurdles Finals 50 Alpharetta GA Georgia 1:11.79
Brian Smith 28 M60 5000m Finals 62 Folsom CA Pacific 21:55.56
Brian Smith 22 M60 8000m XC Finals 62 Folsom CA Pacific 37:20.88
Denver Smith 1 M85 Decathlon Finals 85 Louisville OH Michigan 2965
Don Smith 48 M50 1500m Preliminaries 54 Milwaukee WI Wisconsin 6:20.51
Don Smith 46 M50 5000m Finals 54 Milwaukee WI Wisconsin 24:27.24
Don Smith 15 M50 5000m Race Walk Finals 54 Milwaukee WI Wisconsin 32:44.34
Don Smith 37 M50 8000m XC Finals 54 Milwaukee WI Wisconsin 44:01.78
Ernie Smith 8 M75 Shot Put Finals 77 Arcadia CA Southern California 9.08m 29-09.50
James Smith 4 M45 110m Hurdles 39" Finals 45 Chandler AZ Arizona 18.17 -2.9
James Smith 6 M45 110m Hurdles 39" Preliminaries 45 Chandler AZ Arizona 18.28Q 0.6
James Smith 5 M45 400m Hurdles Finals 45 Chandler AZ Arizona 1:04.72
Joe Smith 10 M55 Long Jump Preliminaries 55 Murray UT Utah 4.78mq 2.2
Joe Smith 7 M55 Triple Jump Finals 55 Murray UT Utah 11.55m 3.4
Joe Smith 5 M55 Long Jump Finals 55 Murray UT Utah 5.17m 4.5
Joseph Smith 11 M50 200m Preliminaries 52 Elk Grove CA Pacific 25.52Q -1.2
Joseph Smith 10 M50 200m Semi-Finals 52 Elk Grove CA Pacific 25.06 -0.7
Joseph Smith 12 M50 400m Semi-Finals 52 Elk Grove CA Pacific 55.41
Joseph Smith 11 M50 400m Preliminaries 52 Elk Grove CA Pacific 56.64Q
Pip Smith 26 M55 8000m XC Finals 55 Folsom CA Pacific 34:54.87
Pip Smith 10 M55 Marathon Finals 55 Folsom CA Pacific 3:22:52.40
Sarah Smith 10 W45 400m Preliminaries 46 Redmond WA Pacific Northwest 1:08.45
Sarah Smith 14 W45 800m Preliminaries 46 Redmond WA Pacific Northwest 2:33.70
Val Smith -- M80 80m Hurdles 27" Finals 82 Richardson TX Southwestern DQ -0.8
Val Smith 7 M80 Triple Jump Finals 82 Richardson TX Southwestern 5.22m 1.9
Val Smith 6 M80 Discus Finals 82 Richardson TX Southwestern 22.66m 74-04
Val Smith 10 M80 Hammer Finals 82 Richardson TX Southwestern 21.52m 70-07
Val Smith 2 M80 High Jump Finals 82 Richardson TX Southwestern 1.04m 3-05.00
Judith Smythe 8 W70 5000m Finals 73 Boulder CO Colorado 27:52.79
Judith Smythe 5 W70 8000m XC Finals 73 Boulder CO Colorado 56:41.45
Demitrius Snaer 6 M35 200m Preliminaries 36 Manteca CA Pacific 23.29Q -3.4
Demitrius Snaer 4 M35 100m Semi-Finals 36 Manteca CA Pacific 11.26Q -2.7
Demitrius Snaer 8 M35 100m Preliminaries 36 Manteca CA Pacific 11.29Q -1.4
Demitrius Snaer 9 M35 200m Semi-Finals 36 Manteca CA Pacific 23.35 -1
Demitrius Snaer 4 M35 100m Finals 36 Manteca CA Pacific 11.13 1.1
Sarah Sneider -- W65 Long Jump Finals 66 Arcadia CA Southern California FOUL
Chuck Snekvik 19 M65 10000m Finals 68 Jamaica Plain MA New England 59:40.42
Ernie Snodgrass 9 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 58 Creve Coeur MO Ozark 17.74 -2.8
Gary Snyder 26 M65 200m Preliminaries 67 Boston MA New England 32.00 -1.6
Gary Snyder 29 M65 100m Preliminaries 67 Boston MA New England 15.00 0.5
Rebecca Sondag 2 W40 10000m Finals 42 Casper WY Wyoming 37:10.97
Rebecca Sondag 2 W40 5000m Finals 42 Casper WY Wyoming 18:06.09
Kio Song 2 M85 Hammer Finals 85 Chula Vista CA San Diego-Imperial 25.74m 84-05
Kyong Song 14 M45 Hammer Preliminaries 48 Chula Vista CA San Diego-Imperial 40.10m 131-07
Wilson SooHoo -- M50 Pole Vault Finals 54 Roseville CA Pacific NH
Traivon Soto Johnson 21 M35 100m Preliminaries 39 San Leandro CA Pacific 11.99 -0.8
Ralph Souppa 16 M60 200m Preliminaries 64 Swampscott MA New England 28.64q -2.2
Ralph Souppa 16 M60 200m Semi-Finals 64 Swampscott MA New England 28.59 -1.5
Ralph Souppa 9 M60 400m Semi-Finals 64 Swampscott MA New England 1:00.80
Ralph Souppa 10 M60 400m Preliminaries 64 Swampscott MA New England 1:02.65Q
Doug Spainhower 3 M75 80m Hurdles 30" Preliminaries 76 Fruit Heights UT Colorado 16.12Q 0.2
Doug Spainhower 3 M75 80m Hurdles 30" Finals 76 Fruit Heights UT Colorado 16.26 0.5
Doug Spainhower 7 M75 Triple Jump Finals 76 Fruit Heights UT Colorado 7.99m 1.7
Doug Spainhower 1 M75 High Jump Finals 76 Fruit Heights UT Colorado 1.40m 4-07.00
Doug Sparks 4 M55 Pole Vault Finals 58 The Woodlands TX Gulf 3.80m 12-05.50
Johnny Speed 5 M45 200m Preliminaries 47 Oxnard CA Southern California 24.10Q -2.6
Johnny Speed 5 M45 100m Finals 47 Oxnard CA Southern California 11.74 -0.9
Johnny Speed 5 M45 200m Semi-Finals 47 Oxnard CA Southern California 23.62Q 0
Johnny Speed 6 M45 100m Preliminaries 47 Oxnard CA Southern California 11.65Q 0.3
Johnny Speed 3 M45 200m Finals 47 Oxnard CA Southern California 23.74 0.3
Johnny Speed 5 M45 100m Semi-Finals 47 Oxnard CA Southern California 11.71Q 1
Johnny Speed 9 M45 400m Preliminaries 47 Oxnard CA Southern California 52.69q
Johnny Speed 5 M45 400m Semi-Finals 47 Oxnard CA Southern California 51.96Q
Johnny Speed 8 M45 400m Finals 47 Oxnard CA Southern California 53.03
Bill Spencer 5 M75 1500m Finals 75 Litchfield NH New England 6:00.23
Bill Spencer 6 M75 1500m Preliminaries 75 Litchfield NH New England 6:30.19Q
Bill Spencer 3 M75 800m Finals 75 Litchfield NH New England 2:56.07
Brian Spencer 14 M60 Discus Preliminaries 64 Sacramento CA Pacific 39.63m 130-00
Brian Spencer 9 M60 Shot Put Finals 64 Sacramento CA Pacific 13.05m 42-09.75
Brian Spencer 3 M60 Shot Put Preliminaries 64 Sacramento CA Pacific 13.83mq 45-04.50
Martin Spencer 36 M55 200m Preliminaries 59 Jonesboro GA Georgia 29.93 -1.9
Martin Spencer 33 M55 100m Preliminaries 59 Jonesboro GA Georgia 13.82 -0.1
Matthew Spiller 17 M40 Decathlon Finals 40 Newman CA Pacific 1671
John Spriggs 29 M50 8000m XC Finals 50 El Cerrito CA Pacific 34:29.79
Jack Squires 11 M65 High Jump Finals 66 Napa CA Pacific 1.40m 4-07.00
Valerie St James 23 W50 400m Preliminaries 54 Sacramento CA Pacific 01:24.5
Valerie St James 15 W50 Long Jump Finals 54 Sacramento CA Pacific 3.47m 2.9
Steve Stafford 9 M55 High Jump Finals 56 Tulare CA Pacific 1.57m 5-01.75
Greg Stahler 3 M35 Pole Vault Finals 39 San Jose CA Pacific 3.60m 11-09.75
Allan Stanbridge 32 M60 5000m Finals 64 Burlingame CA Pacific 23:50.60
Craig Stanley 22 M35 1500m Preliminaries 36 Sacramento CA Pacific 4:37.11
Craig Stanley 18 M35 800m Preliminaries 36 Sacramento CA Pacific 2:13.97
Jill Starkey 1 W40 Pole Vault Finals 40 Queen Creek AZ Arizona 3.45m 11-03.75
John Starr 1 M80 10000m Race Walk Finals 82 Wallingford PA Mid-Atlantic 1:11:22.61
John Starr 1 M80 20000m Race Walk Finals 82 Wallingford PA Mid-Atlantic 2:30:51.74
John Starr 1 M80 5000m Race Walk Finals 82 Wallingford PA Mid-Atlantic 36:41.38
Doug Steedman 9 M55 1500m Finals 56 San Francisco CA Pacific 4:43.11
Doug Steedman 12 M55 1500m Preliminaries 56 San Francisco CA Pacific 4:51.72q
Doug Steedman 8 M55 5000m Finals 56 San Francisco CA Pacific 18:27.98
Karen Steele 9 W50 5000m Finals 53 Novato CA Pacific 20:54.42
Karen Steen 3 W45 400m Hurdles Finals 47 Olympia WA Pacific Northwest 1:10.48
Karen Steen 12 W45 800m Finals 47 Olympia WA Pacific Northwest 2:31.74
Karen Steen 7 W45 800m Preliminaries 47 Olympia WA Pacific Northwest 2:28.36q
Cindy Steenbergen 18 W55 100m Preliminaries 57 Fort Worth TX Gulf 16.91 -0.9
Jolene Steigerwalt 9 W65 10000m Race Walk Finals 67 San Diego CA Southern California 1:09:19.30
Jolene Steigerwalt 4 W65 20000m Race Walk Finals 67 San Diego CA Southern California 2:21:25.41
Jolene Steigerwalt 8 W65 5000m Race Walk Finals 67 San Diego CA Southern California 35:02.60
John Stein 28 M55 5000m Finals 57 Santa Barbara CA Southern California 20:54.19
Coreen Steinbach 2 W60 400m Preliminaries 60 Pompey NY Niagara 1:11.45Q
Coreen Steinbach 2 W60 1500m Finals 60 Pompey NY Niagara 5:50.03
Coreen Steinbach 7 W60 1500m Preliminaries 60 Pompey NY Niagara 6:14.94q
Coreen Steinbach 3 W60 400m Finals 60 Pompey NY Niagara 1:12.79
Coreen Steinbach 5 W60 800m Finals 60 Pompey NY Niagara 2:47.07
Coreen Steinbach 5 W60 800m Preliminaries 60 Pompey NY Niagara 2:55.88q
Richard Steinhart 29 M45 5000m Finals 45 San Jose CA Pacific 19:15.78
John Steinman 2 M75 Pole Vault Finals 75 Carson City NV Pacific 2.50m 8-02.50
Gary Stenlund 1 M70 Javelin Finals 70 Battle Ground WA Florida 52.23m 171-04
Gary Stenlund 2 M70 Javelin Preliminaries 70 Battle Ground WA Florida 45.76mq 150-01
Jeffrey Stephens 14 M50 High Jump Finals 51 Morton IL Illinois 1.54m 5-00.50
Edie Stevenson 2 W60 5000m Finals 61 Boulder CO Colorado 21:22.36
Tamara Stevenson 2 W40 10000m Race Walk Finals 41 Salt Lake City UT Utah 57:35.53
Tamara Stevenson 2 W40 20000m Race Walk Finals 41 Salt Lake City UT Utah 2:00:37.20
Tamara Stevenson 2 W40 5000m Race Walk Finals 41 Salt Lake City UT Utah 28:04.73
Don Stewart 9 M50 8000m XC Finals 50 Sebastopol CA Pacific 29:32.09
Mack Stewart 8 M70 200m Semi-Finals 73 Katy TX Gulf 30.10q -3.3
Mack Stewart 11 M70 100m Semi-Finals 73 Katy TX Gulf 14.77 -1.4
Mack Stewart 11 M70 100m Preliminaries 73 Katy TX Gulf 14.73Q -1.2
Mack Stewart 11 M70 200m Preliminaries 73 Katy TX Gulf 30.84q -1.2
Mack Stewart 8 M70 200m Finals 73 Katy TX Gulf 30.47 -0.1
Mack Stewart 7 M70 400m Preliminaries 73 Katy TX Gulf 1:07.68q
Mack Stewart 4 M70 400m Finals 73 Katy TX Gulf 1:06.65
Walter Stewart 18 M65 10000m Race Walk Finals 65 San Rafael CA Pacific 1:10:06.88
Walter Stewart 17 M65 5000m Race Walk Finals 65 San Rafael CA Pacific 36:06.17
Greg Stines 7 M55 Discus Finals 56 Escondido CA San Diego-Imperial 44.61m 146-04
Greg Stines 5 M55 Discus Preliminaries 56 Escondido CA San Diego-Imperial 42.29mq 138-09
Greg Stines 7 M55 Shot Put Finals 56 Escondido CA San Diego-Imperial 13.16m 43-02.25
Greg Stines 7 M55 Shot Put Preliminaries 56 Escondido CA San Diego-Imperial 12.89mq 42-03.50
Russell Stockard 22 M60 1500m Preliminaries 64 Oak Park CA Southern California 5:24.66
Russell Stockard 20 M60 800m Preliminaries 64 Oak Park CA Southern California 2:38.57q
Russell Stockard 17 M60 800m Semi-Finals 64 Oak Park CA Southern California 2:36.92
Margie Stoll 3 W70 1500m Finals 70 Nashville TN Tennessee 6:48.96
Christine Stone 24 W55 100m Preliminaries 56 La Mesa CA Southern California 22.04 -0.9
Christine Stone 12 W55 Discus Finals 56 La Mesa CA Southern California 9.87m 32-04
Kenneth Stone 29 M55 200m Preliminaries 57 La Mesa CA Southern California 28.93 -3.3
Kenneth Stone 35 M55 100m Preliminaries 57 La Mesa CA Southern California 13.91 -0.1
Kenneth Stone -- M55 High Jump Finals 57 La Mesa CA Southern California NH
Arny Stonkus 13 M55 1500m Finals 56 Seattle WA Pacific Northwest 4:53.92
Arny Stonkus 15 M55 1500m Preliminaries 56 Seattle WA Pacific Northwest 4:57.46q
Arny Stonkus 22 M55 800m Preliminaries 56 Seattle WA Pacific Northwest 2:23.65q
Arny Stonkus 15 M55 800m Semi-Finals 56 Seattle WA Pacific Northwest 2:20.33
Teri Storc 4 W50 20000m Race Walk Finals 53 San Marcos CA San Diego-Imperial 2:09:16.55
Helen Storrs 11 W45 10000m Race Walk Finals 45 Sacramento CA Pacific 1:20:21.90
Karen Stoyanowski 8 W55 10000m Race Walk Finals 56 Loomis CA Pacific 1:02:18.62
Karen Stoyanowski 6 W55 20000m Race Walk Finals 56 Loomis CA Pacific 2:21:50.53
Karen Stoyanowski 7 W55 5000m Race Walk Finals 56 Loomis CA Pacific 29:58.88
Tim Strand 8 M40 5000m Finals 43 Santa Barbara CA Southern California 16:17.98
Ty Strange 11 M50 8000m XC Finals 50 Santa Rosa CA Pacific 29:45.36
Joan Stratton 4 W55 Discus Finals 59 Zephyr Cove NV Pacific 25.32m 83-01
Joan Stratton 7 W55 Hammer Finals 59 Zephyr Cove NV Pacific 33.05m 108-05
Joan Stratton 10 W55 Javelin Finals 59 Zephyr Cove NV Pacific 18.10m 59-04
Joan Stratton 9 W55 Shot Put Finals 59 Zephyr Cove NV Pacific 9.35m 30-08.25
Joan Stratton 7 W55 Weight Throw Finals 59 Zephyr Cove NV Pacific 10.78m 35-04.50
Michael Straza 6 M40 5000m Finals 41 Bloomington IL Illinois 16:10.29
Scott Strohmeyer 11 M40 Pole Vault Finals 44 Woodland CA Pacific 3.50m 11-05.75
Frank Strouse 10 M70 400m Preliminaries 70 San Jose CA Pacific 1:08.22
Frank Struna 6 M70 Triple Jump Finals 70 Saint Ignatius MT Montana 8.75m 3.7
Debra Stuart 14 W55 200m Preliminaries 55 Benbrook TX Southwestern 37.88 -0.6
Debra Stuart 20 W55 100m Preliminaries 55 Benbrook TX Southwestern 17.37 1
Erick Studenicka -- M45 5000m Finals 45 Carson City NV Pacific DNF
Dennis Sullivan 2 M85 Decathlon Finals 85 Bend OR Oregon 2849
Mary Jo Sullivan 19 W65 5000m Race Walk Finals 69 San Marino CA Southern California 40:36.7
Michael Sullivan 1 M50 200m Preliminaries 50 Gilbert AZ Arizona 24.33Q -2.5
Michael Sullivan 2 M50 100m Preliminaries 50 Gilbert AZ Arizona 11.85Q -0.9
Michael Sullivan 3 M50 100m Semi-Finals 50 Gilbert AZ Arizona 11.72Q -0.8
Michael Sullivan 3 M50 200m Semi-Finals 50 Gilbert AZ Arizona 24.24Q -0.7
Michael Sullivan 4 M50 100m Finals 50 Gilbert AZ Arizona 11.75 -0.5
Michael Sullivan 1 M50 200m Finals 50 Gilbert AZ Arizona 23.36 -0.1
Michael Sullivan 4 M50 100m Preliminaries 50 Gilbert AZ Arizona 11.87Q 0.6
Michael Sullivan 1 M50 400m Semi-Finals 50 Gilbert AZ Arizona 51.92Q
Michael Sullivan 1 M50 400m Preliminaries 50 Gilbert AZ Arizona 53.96Q
Michael Sullivan 1 M50 400m Finals 50 Gilbert AZ Arizona 51.93
Leo Surprenant 20 M40 Marathon Finals 43 Los Angeles CA Southern California 5:52:59.30
David Swanson 4 M45 High Jump Finals 48 Santa Rosa CA Pacific 1.78m 5-10.00
David Swarts 7 M45 10000m Race Walk Finals 46 Jackson MI Michigan 55:23.91
David Swarts 6 M45 5000m Race Walk Finals 46 Jackson MI Michigan 25:22.97
Ernest Takahashi 19 M65 8000m XC Finals 66 Sacramento CA Pacific 39:16.62
Ernest Takahashi 5 M65 Marathon Finals 66 Sacramento CA Pacific 3:34:35.90
Salih Talib 7 M65 400m Preliminaries 66 Bronx NY Southern California 1:03.60q
Salih Talib 12 M65 1500m Preliminaries 66 Bronx NY Southern California 6:12.33q
Salih Talib 5 M65 400m Finals 66 Bronx NY Southern California 1:02.52
Salih Talib 7 M65 800m Finals 66 Bronx NY Southern California 2:31.71
Salih Talib 4 M65 800m Preliminaries 66 Bronx NY Southern California 2:28.55Q
David Taylor 6 M60 2000m Steeplechase Finals 61 Corvallis OR Oregon 7:40.42
Joyce Taylor 7 W60 Hammer Finals 61 Molalla OR Oregon 34.80m 114-02
Joyce Taylor 6 W60 Hammer Preliminaries 61 Molalla OR Oregon 31.75mq 104-02
Joyce Taylor 6 W60 Weight Throw Finals 61 Molalla OR Oregon 13.52m 44-04.25
Ken Taylor 7 M60 Pole Vault Finals 60 Ponte Vedra Beach FL Florida 3.00m 9-10.00
Todd Taylor 5 M60 Hammer Finals 64 Molalla OR Oregon 54.95m 180-03
Todd Taylor 5 M60 Hammer Preliminaries 64 Molalla OR Oregon 49.75mq 163-03
Todd Taylor 4 M60 Weight Throw Finals 64 Molalla OR Oregon 19.30m 63-04.00
Todd Taylor 5 M60 Weight Throw Preliminaries 64 Molalla OR Oregon 17.37mq 57-00.00
Jan Tefft 6 W50 Triple Jump Finals 53 Scottsdale AZ Mid-Atlantic 6.93m 2.4
Jan Tefft 18 W50 5000m Finals 53 Scottsdale AZ Mid-Atlantic 23:07.72
Marcella Teran 4 W55 5000m Finals 56 San Diego CA San Diego-Imperial 21:33.80
Marcella Teran 8 W55 800m Finals 56 San Diego CA San Diego-Imperial 2:48.29
Marcella Teran 7 W55 800m Preliminaries 56 San Diego CA San Diego-Imperial 2:51.92q
Rasal Terhune-Young 11 M70 Hammer Finals 71 Grass Valley CA Pacific 32.26m 105-10
Rasal Terhune-Young 12 M70 Hammer Preliminaries 71 Grass Valley CA Pacific 33.13mq 108-08
Rasal Terhune-Young 15 M70 Throws Pentathlon Finals 71 Grass Valley CA Pacific 3133
Rasal Terhune-Young 9 M70 Weight Throw Finals 71 Grass Valley CA Pacific 13.72m 45-00.25
Joan Terry 1 W45 5000m Race Walk Finals 47 Orlando FL Florida 26:05.33
Mary Thane 8 W45 800m Finals 47 Missoula MT Montana 2:25.73
Mary Thane 12 W45 800m Preliminaries 47 Missoula MT Montana 2:29.36q
Lance Thayer 17 M40 Long Jump Preliminaries 41 Long Beach CA Southern California 5.32m 3.2
Lance Thayer 9 M40 Shot Put Finals 41 Long Beach CA Southern California 10.07m 33-00.50
William Theriault 16 M65 10000m Finals 66 Orange CA Southern California 49:11.84
William Theriault 23 M65 5000m Finals 66 Orange CA Southern California 23:23.42
Aaron Thigpen 2 M45 100m Finals 46 Brentwood CA Pacific 11.38 -0.9
Aaron Thigpen 3 M45 100m Preliminaries 46 Brentwood CA Pacific 11.72Q -0.2
Aaron Thigpen 3 M45 100m Semi-Finals 46 Brentwood CA Pacific 11.48Q 1
Aaron Thigpen 9 M45 Long Jump Preliminaries 46 Brentwood CA Pacific 5.98mq 1.5
Aaron Thigpen 12 M45 Long Jump Finals 46 Brentwood CA Pacific 5.74m 2.3
Athanasia Thomas 1 W85 5000m Race Walk Finals 86 Los Alamitos CA Southern California 46:08.93
Kenneth Thomas 5 M50 400m Hurdles Preliminaries 54 Houston TX Gulf 1:04.38Q
Kenneth Thomas 4 M50 Long Jump Preliminaries 54 Houston TX Gulf 5.61mq 2.4
Kenneth Thomas 5 M50 Long Jump Finals 54 Houston TX Gulf 5.56m 3.4
Kenneth Thomas 5 M50 400m Hurdles Finals 54 Houston TX Gulf 1:06.50
Kenneth Thomas 7 M50 Decathlon Finals 54 Houston TX Gulf 6249
Kenneth Thomas 7 M50 Pole Vault Finals 54 Houston TX Gulf 3.70m 12-01.50
Nancy Thomas 8 W40 1500m Finals 41 San Francisco CA Pacific 4:56.46
Nancy Thomas 13 W40 1500m Preliminaries 41 San Francisco CA Pacific 5:18.21q
Nancy Thomas 10 W40 800m Finals 41 San Francisco CA Pacific 2:28.61
Nancy Thomas 9 W40 800m Preliminaries 41 San Francisco CA Pacific 2:26.12q
Robert Thomas 12 M40 200m Semi-Finals 44 Indianapolis IN Southwestern 23.95 -2.9
Robert Thomas 13 M40 200m Preliminaries 44 Indianapolis IN Southwestern 24.56Q -1.7
Diane Thompson 8 W50 10000m Finals 53 Boulder CO Colorado 46:05.76
Bryan Thoreson 40 M50 5000m Finals 51 Davis CA Pacific 21:12.05
Bryan Thoreson 30 M50 8000m XC Finals 51 Davis CA Pacific 35:12.96
BJ Thornburg 14 W65 10000m Race Walk Finals 66 Overland Park KS Missouri Valley 1:14:03.54
BJ Thornburg 11 W65 5000m Race Walk Finals 66 Overland Park KS Missouri Valley 36:52.9
Karl Thorpe 16 M70 200m Preliminaries 72 Fallbrook CA San Diego-Imperial 33.58q -3.7
Karl Thorpe 13 M70 200m Semi-Finals 72 Fallbrook CA San Diego-Imperial 33.06 -2.7
Karl Thorpe 20 M70 100m Preliminaries 72 Fallbrook CA San Diego-Imperial 15.02 0.5
Chris Thorson 2 M35 Pole Vault Finals 39 Boulder CO Colorado 3.95m 12-11.50
Carolyn Tiernan 7 W60 1500m Finals 60 Bishop CA Southern California 6:00.09
Carolyn Tiernan 11 W60 1500m Preliminaries 60 Bishop CA Southern California 6:29.84q
Frank Tilton 7 M65 Long Jump Preliminaries 65 Springfield MO Missouri Valley 4.35mq 0.9
Frank Tilton 4 M65 Triple Jump Finals 65 Springfield MO Missouri Valley 8.99m 1.9
Frank Tilton 7 M65 Long Jump Finals 65 Springfield MO Missouri Valley 4.52m 2.1
Frank Tilton 10 M65 High Jump Finals 65 Springfield MO Missouri Valley 1.40m 4-07.00
Stephanie Timmer 6 W40 Discus Finals 44 Naperville IL Illinois 27.00m 88-07
Stephanie Timmer 11 W40 Javelin Finals 44 Naperville IL Illinois 21.17m 69-05
Stephanie Timmer 9 W40 Shot Put Finals 44 Naperville IL Illinois 8.11m 26-07.25
Rodney Timpson 23 M45 400m Preliminaries 46 Edgewood MD Potomac Valley 55.10
Mike Tipping 40 M55 800m Preliminaries 58 Irvine CA Southern California 2:59.68
Mike Tipping 12 M55 Decathlon Finals 58 Irvine CA Southern California 2491
Paul Tjogas 35 M55 1500m Preliminaries 58 Piedmont CA Pacific 5:29.11
Paul Tjogas 28 M55 800m Preliminaries 58 Piedmont CA Pacific 2:30.52
Patrick Toland 8 M45 Discus Finals 45 Shrewsbury NJ New Jersey 36.89m 121-00
Patrick Toland 6 M45 Discus Preliminaries 45 Shrewsbury NJ New Jersey 39.25mq 128-09
Patrick Toland 5 M45 Shot Put Finals 45 Shrewsbury NJ New Jersey 13.16m 43-02.25
Patrick Toland 7 M45 Weight Throw Finals 45 Shrewsbury NJ New Jersey 12.56m 41-02.50
John Tomaschke 6 M60 Triple Jump Finals 61 San Diego CA Southern California 9.85m 1.4
John Tomaschke 13 M60 Long Jump Preliminaries 61 San Diego CA Southern California 4.46m 1.8
John Tomaschke 6 M60 Triple Jump Preliminaries 61 San Diego CA Southern California 9.59mq 3
George Tooker 10 M70 1500m Finals 71 Wrentham MA New England 5:55.78
Debbie Topham 5 W55 10000m Race Walk Finals 58 Mayville MI Michigan 1:00:41.67
Debbie Topham 3 W55 20000m Race Walk Finals 58 Mayville MI Michigan 2:08:17.76
Debbie Topham 5 W55 5000m Race Walk Finals 58 Mayville MI Michigan 29:39.07
Shoja Torabian 17 M60 10000m Race Walk Finals 62 Belvedere CA Pacific 1:00:03.34
Shoja Torabian 14 M60 5000m Race Walk Finals 62 Belvedere CA Pacific 30:01.68
Phillip Torie 17 M55 200m Preliminaries 56 Seaside CA Pacific 27.11 -0.8
Phillip Torie 24 M55 100m Preliminaries 56 Seaside CA Pacific 13.21 -0.1
Wanda Toro 17 W45 1500m Preliminaries 48 Lompoc CA Southern California 5:48.87
Wanda Toro 11 W45 5000m Finals 48 Lompoc CA Southern California 20:29.56
Wanda Toro 21 W45 800m Preliminaries 48 Lompoc CA Southern California 2:49.14
Stephanie Torres 41 W50 100m Preliminaries 50 Santa Barbara CA Southern California 18.52 0
Stephanie Torres 20 W50 8000m XC Finals 50 Santa Barbara CA Southern California 56:16.03
Tony Torres 1 M40 Marathon Finals 41 Cedar Glen CA Southern California 2:32:29.20
Thom Trimble 24 M50 5000m Finals 52 Concord CA Pacific 18:40.06
Mary Trotto 17 W60 200m Preliminaries 64 Kihei HI Long Island 43.58 -2
Mary Trotto 20 W60 100m Preliminaries 64 Kihei HI Hawaii 19.81 0
Mary Trotto 20 W60 100m Preliminaries 64 Kihei HI Long Island 19.81 0
Mary Trotto 10 W60 Triple Jump Finals 64 Kihei HI Long Island 5.17m 0.5
Mary Trotto 8 W60 2000m Steeplechase Finals 64 Kihei HI Long Island 12:29.41 Revised
Mary Trotto 16 W60 800m Preliminaries 64 Kihei HI Long Island 4:03.92
Mary Trotto 11 W60 Heptathlon Finals 64 Kihei HI Long Island 1092
Mary Trotto 11 W60 High Jump Finals 64 Kihei HI Long Island 0.96m 3-01.75
Mary Trotto 13 W60 Javelin Finals 64 Kihei HI Hawaii 16.00m 52-06
Mary Trotto -- W60 Pole Vault Finals 64 Kihei HI Hawaii NH
Tatjana Trout 14 W40 5000m Finals 44 Los Gatos CA Pacific 22:10.36
Tatjana Trout 6 W40 8000m XC Finals 44 Los Gatos CA Pacific 35:51.89
William Truax 8 M60 Discus Finals 64 Chagrin Falls OH Lake Erie 43.98m 144-03
William Truax 6 M60 Discus Preliminaries 64 Chagrin Falls OH Lake Erie 45.26mq 148-06
Lisa Tseu 17 W45 8000m XC Finals 45 Carmichael CA Pacific 40:34.42
Carl Tuck 9 M75 400m Preliminaries 77 Newark CA Pacific 1:29.65
Carl Tuck 15 M75 1500m Preliminaries 77 Newark CA Pacific 7:56.60q
Carl Tuck 7 M75 800m Finals 77 Newark CA Pacific 3:45.50
John Tullo 5 M45 Javelin Finals 46 Toms River NJ New Jersey 50.32m 165-01
Felton Turnage 10 M45 100m Preliminaries 45 Escondido CA San Diego-Imperial 12.05Q -0.2
Felton Turnage 9 M45 100m Semi-Finals 45 Escondido CA San Diego-Imperial 11.85 1
Nola Turnage 13 W40 100m Preliminaries 44 Hayward CA Pacific 14.65q 0
Nola Turnage 14 W40 100m Semi-Finals 44 Hayward CA Pacific 14.80 0.4
Darrell Turnipseed 28 M50 Long Jump Preliminaries 50 El Paso TX Border 3.74m 1.9
Darrell Turnipseed -- M50 Triple Jump Preliminaries 50 El Paso TX Border FOUL NWI
Art Turock 30 M60 200m Preliminaries 61 Kirkland WA Pacific Northwest 30.14 -3.4
Art Turock 31 M60 100m Preliminaries 61 Kirkland WA Pacific Northwest 14.16 -0.7
John Twilling 22 M55 10000m Race Walk Finals 59 Sacramento CA Pacific 1:13:42.17
John Twilling -- M55 5000m Race Walk Finals 59 Sacramento CA Pacific DQ
Abe Underwood 19 M70 8000m XC Finals 73 Gold River CA Pacific 50:07.71
Abe Underwood 7 M70 Marathon Finals 73 Gold River CA Pacific 4:54:37.10
Joy Upshaw 1 W50 200m Preliminaries 50 Lafayette CA Pacific 27.40Q -4
Joy Upshaw 5 W50 100m Semi-Finals 50 Lafayette CA Pacific 13.32Q -2.5
Joy Upshaw 1 W50 80m Hurdles 30" Preliminaries 50 Lafayette CA Pacific 12.50Q -2.2
Joy Upshaw 1 W50 80m Hurdles 30" Finals 50 Lafayette CA Pacific 12.19 -1.9
Joy Upshaw 1 W50 100m Finals 50 Lafayette CA Pacific 12.95 -1.5
Joy Upshaw 1 W50 200m Finals 50 Lafayette CA Pacific 26.54 -0.7
Joy Upshaw 3 W50 100m Preliminaries 50 Lafayette CA Pacific 13.14Q 0.3
Joy Upshaw 1 W50 200m Semi-Finals 50 Lafayette CA Pacific 26.95Q 0.3
Joy Upshaw 2 W50 Long Jump Finals 50 Lafayette CA Pacific 5.15m 1.8
Arnold Utterback 11 M60 2000m Steeplechase Finals 64 Sacramento CA Pacific 8:54.30
Arnold Utterback 21 M60 8000m XC Finals 64 Sacramento CA Pacific 37:04.86
Ronald Utz 21 M50 Triple Jump Preliminaries 53 Madison WI Wisconsin 10.26m 1.7
Ronald Utz 15 M50 Long Jump Preliminaries 53 Madison WI Wisconsin 5.29m 2.8
Catherine Utzschneider -- W55 8000m XC Finals 55 Chestnut Hill MA New England DQ
Johnnye Valien 2 W85 100m Finals 85 Los Angeles CA Southern California 23.51 -0.1
Johnnye Valien 9 W85 Triple Jump Finals 85 Los Angeles CA Southern California 4.55m 0
Johnnye Valien 1 W85 Long Jump Finals 85 Los Angeles CA Southern California 2.21m 1.8
Johnnye Valien 1 W85 High Jump Finals 85 Los Angeles CA Southern California 0.84m 2-09.00
Johnnye Valien 1 W85 Javelin Finals 85 Los Angeles CA Southern California 11.62m 38-01
Johnnye Valien 1 W85 Pole Vault Finals 85 Los Angeles CA Southern California 1.25m 4-01.25
Johnnye Valien 1 W85 Shot Put Finals 85 Los Angeles CA Southern California 6.19m 20-03.75
Lisa Valle 2 W45 1500m Finals 45 Albuquerque NM Southern California 4:44.00
Lisa Valle 1 W45 1500m Preliminaries 45 Albuquerque NM Southern California 5:02.57Q
Lisa Valle 1 W45 2000m Steeplechase Finals 45 Albuquerque NM Southern California 6:58.89
Lisa Valle 1 W45 800m Finals 45 Albuquerque NM Southern California 2:20.73
Lisa Valle 1 W45 800m Preliminaries 45 Albuquerque NM Southern California 2:24.20Q
Peter Van Zitter 45 M55 100m Preliminaries 56 Cerritos CA Southern California 14.62 -0.1
Peter Van Zitter 11 M55 Triple Jump Finals 56 Cerritos CA Southern California 8.02m 1.6
Peter VanAken 21 M55 Discus Preliminaries 55 Poughkeepsie NY Metropolitan 31.38m 102-11
Peter VanAken 16 M55 Hammer Preliminaries 55 Poughkeepsie NY Metropolitan 32.80m 107-07
Peter VanAken 20 M55 Javelin Preliminaries 55 Poughkeepsie NY Metropolitan 28.84m 94-07
Peter VanAken 18 M55 Shot Put Preliminaries 55 Poughkeepsie NY Metropolitan 10.74m 35-03.00
Robert VanCleve 20 M65 1500m Preliminaries 68 Reno NV Pacific 7:22.60
Robert VanCleve 19 M65 800m Preliminaries 68 Reno NV Pacific 3:33.13
Dorothy Vander Cruyssen 2 W65 Heptathlon Finals 65 Tomball TX Gulf 2915
Dorothy Vander Cruyssen 2 W65 Pole Vault Finals 65 Tomball TX Gulf 1.90m 6-02.75
Ethan Veneklasen 15 M40 10000m Finals 41 Danville CA Pacific 39:25.42
Michael Venning 2 M50 Hammer Finals 53 Cupertino CA Pacific 50.35m 165-02
Michael Venning 2 M50 Hammer Preliminaries 53 Cupertino CA Pacific 49.56mq 162-07
John Vercollone -- M60 1500m Finals 62 Pembroke MA New England DNF
John Vercollone 10 M60 1500m Preliminaries 62 Pembroke MA New England 4:57.98q
Roger Vergin 9 M70 Decathlon Finals 73 Poulsbo WA Pacific Northwest 2819
Brant Victor 46 M50 100m Preliminaries 53 Austin TX South Texas 13.95 -0.8
Greg Vidos 2 M50 High Jump Finals 50 Lafayette LA Southern 1.81m 5-11.25
Magdalena Visser 6 W40 1500m Finals 42 San Francisco CA Pacific 4:51.84
Magdalena Visser 6 W40 1500m Preliminaries 42 San Francisco CA Pacific 5:09.51Q
Magdalena Visser 3 W40 5000m Finals 42 San Francisco CA Pacific 18:08.22
Anouxa Vixathep 8 M35 Long Jump Finals 35 Gresham OR Oregon 6.10m 0.4
Nick Vogt 35 M60 8000m XC Finals 60 Meadow Vista CA Pacific 46:35.64
Larry Vollmer 4 M55 Long Jump Finals 58 Kingwood TX Gulf 5.37m 2.7
Larry Vollmer 5 M55 Long Jump Preliminaries 58 Kingwood TX Gulf 5.11mq 3
Alan Vraspir 15 M60 10000m Finals 60 Albuquerque NM New Mexico 45:04.88
Alan Vraspir 30 M60 1500m Preliminaries 60 Albuquerque NM New Mexico 5:43.97
Kermit Walker 4 M75 Triple Jump Finals 75 Charleston OR Oregon 8.57m 2.7
Lynn Walker 11 M50 10000m Finals 54 Sacramento CA Pacific 40:15.01
Lynn Walker 23 M50 8000m XC Finals 54 Sacramento CA Pacific 33:03.92
Lynn Walker 22 M50 Marathon Finals 54 Sacramento CA Pacific 3:25:43.60
Michael Walker 10 M60 High Jump Finals 61 Memphis TN Tennessee 1.28m 4-02.25
Tim Wallen 10 M45 5000m Finals 47 San Francisco CA Pacific 16:36.41
Michael Waller 6 M50 200m Preliminaries 52 Federal Way WA Pacific Northwest 25.48Q -2.2
Michael Waller 5 M50 100m Semi-Finals 52 Federal Way WA Pacific Northwest 11.85Q -1.7
Michael Waller 12 M50 100m Preliminaries 52 Federal Way WA Pacific Northwest 12.44Q -0.8
Michael Waller 6 M50 100m Finals 52 Federal Way WA Pacific Northwest 12.09 -0.5
Michael Waller 3 M50 200m Finals 52 Federal Way WA Pacific Northwest 23.87 -0.1
Michael Waller 2 M50 200m Semi-Finals 52 Federal Way WA Pacific Northwest 24.07Q -0.1
Michael Waller 10 M50 100m Preliminaries 52 Federal Way WA Pacific Northwest 12.24Q 0.1
Michael Waller 9 M50 400m Semi-Finals 52 Federal Way WA Pacific Northwest 54.29
Michael Waller 6 M50 400m Preliminaries 52 Federal Way WA Pacific Northwest 56.22Q
Maurelhena Walles 3 W35 400m Preliminaries 36 Brooklyn NY New Jersey 59.38Q
Maurelhena Walles 3 W35 400m Finals 36 Brooklyn NY New Jersey 58.80
Maurelhena Walles 5 W35 800m Finals 36 Brooklyn NY New Jersey 2:20.27
Maurelhena Walles 3 W35 800m Preliminaries 36 Brooklyn NY New Jersey 2:27.59Q
Stefan Waltermann 27 M60 Discus Preliminaries 61 Hickory NC North Carolina 31.94m 104-09
Stefan Waltermann 18 M60 Javelin Preliminaries 61 Hickory NC North Carolina 36.57m 120-00
Louise Walters 2 W70 10000m Race Walk Finals 71 Nipomo CA Pacific 1:04:04.22
Louise Walters 1 W70 20000m Race Walk Finals 71 Nipomo CA Pacific 2:13:30.09
Louise Walters 2 W70 5000m Race Walk Finals 71 Nipomo CA Pacific 32:13.51
Robert Walters 7 M45 400m Hurdles Finals 47 Painesville OH Lake Erie 1:17.21
Ronald Walters 9 M70 10000m Race Walk Finals 73 Nipomo CA Pacific 1:07:14.44
Ronald Walters 6 M70 20000m Race Walk Finals 73 Nipomo CA Pacific 2:18:28.23
Ronald Walters 11 M70 5000m Race Walk Finals 73 Nipomo CA Pacific 33:35.53
Teddy Walton 38 M60 8000m XC Finals 64 Sacramento CA Pacific 1:03:51.25
Teddy Walton -- M60 Pole Vault Finals 64 Sacramento CA Pacific NH
Bob Ward 1 M75 Hammer Finals 78 Dallas TX Southwestern 42.99m 141-00
Penny Ward 8 W50 Javelin Finals 54 Lansing MI Lake Erie 10.70m 35-01
Kenny Warde 17 M60 Marathon Finals 61 Pacific Grove CA Pacific 4:05:50.60
Caren Ware 5 W45 Heptathlon Finals 48 Redlands CA Southern California 2007
Barry Warmerdam 13 M55 Javelin Preliminaries 58 Reedley CA Central California 40.14m 131-08
Steven Warr 4 M70 Pole Vault Finals 70 Hockley TX Gulf 2.90m 9-06.25
Mark Warren 20 M40 100m Semi-Finals 43 Santa Rosa CA Pacific 12.06 0.1
Mark Warren 23 M40 100m Preliminaries 43 Santa Rosa CA Pacific 12.08q 0.4
Richard Warren -- M85 High Jump Finals 86 Los Osos CA Pacific NH
Sharon Warren 1 W60 200m Preliminaries 60 New York NY Metropolitan 30.54Q -2
Sharon Warren 1 W60 100m Finals 60 New York NY Metropolitan 14.53 -1.7
Sharon Warren 2 W60 100m Semi-Finals 60 New York NY Metropolitan 14.90Q -0.2
Sharon Warren 1 W60 200m Finals 60 New York NY Metropolitan 30.30 -0.1
Sharon Warren 2 W60 100m Preliminaries 60 New York NY Metropolitan 14.67Q 0.3
Hulan Washington 16 M55 200m Preliminaries 58 Elk Grove CA Pacific 27.09q -2.3
Hulan Washington 19 M55 100m Preliminaries 58 Elk Grove CA Pacific 13.10 -0.7
Hulan Washington 10 M55 200m Semi-Finals 58 Elk Grove CA Pacific 26.40 -0.3
Hulan Washington 12 M55 400m Semi-Finals 58 Elk Grove CA Pacific 59.00
Hulan Washington 11 M55 400m Preliminaries 58 Elk Grove CA Pacific 59.84q
Randy Wasinger 1 M35 1500m Finals 35 Overland Park KS Missouri Valley 3:58.71
Randy Wasinger 1 M35 1500m Preliminaries 35 Overland Park KS Missouri Valley 4:09.60Q
Donald Watson 2 M55 Long Jump Preliminaries 56 Danville CA Pacific 5.21mq 1.8
Donald Watson 5 M55 Triple Jump Finals 56 Danville CA Pacific 11.71m 2.4
Donald Watson 3 M55 Long Jump Finals 56 Danville CA Pacific 5.41m 3.9
Richard Watson 16 M55 Decathlon Finals 58 Yuma AZ Arizona 1574
Richard Watson 18 M55 Discus Preliminaries 58 Yuma AZ Arizona 32.43m 106-05
Richard Watson 15 M55 Hammer Preliminaries 58 Yuma AZ Arizona 36.40m 119-05
Richard Watson 14 M55 Javelin Preliminaries 58 Yuma AZ Arizona 38.75m 127-01
Richard Watson 11 M55 Weight Throw Finals 58 Yuma AZ Arizona 11.72m 38-05.50
Rafer Weaver 8 M40 800m Finals 42 Alhambra CA Southern California 1:58.46
Rafer Weaver 3 M40 800m Preliminaries 42 Alhambra CA Southern California 2:05.86Q
Rafer Weaver 9 M40 800m Semi-Finals 42 Alhambra CA Southern California 1:59.32q
Lenore Webber -- W60 8000m XC Finals 64 Newtonville MA New England DQ
Don Weeks 8 M55 High Jump Finals 57 Newbury Park CA Southern California 1.57m 5-01.75
Scott Weeks 4 M35 1500m Finals 39 Cortland NY Niagara 4:02.89
Scott Weeks 5 M35 1500m Preliminaries 39 Cortland NY Niagara 4:11.09Q
Scott Weeks 6 M35 800m Finals 39 Cortland NY Niagara 1:59.49
Scott Weeks 6 M35 800m Preliminaries 39 Cortland NY Niagara 1:59.59q
Adam Weiner 5 M50 10000m Finals 51 San Diego CA San Diego-Imperial 35:26.68
Adam Weiner 9 M50 5000m Finals 51 San Diego CA San Diego-Imperial 17:03.83
Robert Weiner -- M60 1500m Preliminaries 64 Accokeek MD Potomac Valley DNF
Robert Weiner 12 M60 2000m Steeplechase Finals 64 Accokeek MD Potomac Valley 9:45.72
Robert Weiner 32 M60 8000m XC Finals 64 Accokeek MD Potomac Valley 43:33.61
Ruth Welding 1 W55 Hammer Finals 55 Elk Grove Village IL Illinois 39.22m 128-08
Ruth Welding 1 W55 Weight Throw Finals 55 Elk Grove Village IL Illinois 12.83m 42-01.25
Mary Wells 13 W55 5000m Finals 56 Arcata CA Pacific 23:20.37
Marek Wensel 7 M40 400m Preliminaries 42 Cedar Rapids IA Southwestern 51.54Q
Marek Wensel 2 M40 Decathlon Finals 42 Cedar Rapids IA Southwestern 3260
Roger Werne -- M65 Pole Vault Finals 67 San Ramon CA Pacific NH
Felix West 17 M70 Hammer Preliminaries 73 Alameda CA Pacific 22.64m 74-03
Nedenia West 19 W40 200m Preliminaries 42 Piscataway NJ New Jersey 30.59 -1
Nedenia West 8 W40 100m Preliminaries 42 Piscataway NJ New Jersey 14.14Q 0
Nedenia West 9 W40 100m Semi-Finals 42 Piscataway NJ New Jersey 13.99 0.4
Dave Westcott 12 M55 Javelin Preliminaries 55 Portland OR Oregon 41.11mq 134-10
Robert Whilden 1 M75 100m Preliminaries 76 Houston TX Gulf 13.75Q -0.7
Robert Whilden -- M75 100m Semi-Finals 76 Houston TX Gulf FS -0.6
Nick White 6 M40 Hammer Finals 42 Roseville CA Pacific 50.23m 164-09
Nick White 8 M40 Hammer Preliminaries 42 Roseville CA Pacific 46.81mq 153-07
Nick White 2 M40 Weight Throw Finals 42 Roseville CA Pacific 15.91m 52-02.50
Parker White 17 M55 Decathlon Finals 59 Sacramento CA Pacific 1565
Randall White 9 M60 300m Hurdles Preliminaries 62 Los Altos CA Pacific 52.02 2
Glen Whiteley 13 M50 200m Preliminaries 50 Ridgely MD Southern California 25.82Q -2.2
Glen Whiteley 20 M50 200m Semi-Finals 50 Ridgely MD Southern California 26.01 -0.7
Glen Whiteley 21 M50 100m Preliminaries 50 Ridgely MD Southern California 12.57q -0.4
Glen Whiteley 21 M50 100m Preliminaries 50 Ridgely MD Southern California 12.66 0.1
Glen Whiteley 10 M50 400m Semi-Finals 50 Ridgely MD Southern California 54.45
Glen Whiteley 8 M50 400m Hurdles Preliminaries 50 Ridgely MD Southern California 1:05.98q
Glen Whiteley 10 M50 400m Preliminaries 50 Ridgely MD Southern California 55.63Q
Glen Whiteley 6 M50 400m Hurdles Finals 50 Ridgely MD Southern California 1:07.56
Stan Whitley 4 M65 200m Preliminaries 65 Alta Loma CA Southern California 27.69Q -2.3
Stan Whitley 3 M65 200m Finals 65 Alta Loma CA Southern California 26.89 -1.1
Stan Whitley 3 M65 100m Finals 65 Alta Loma CA Southern California 13.03 0.2
Stan Whitley 3 M65 200m Semi-Finals 65 Alta Loma CA Southern California 26.84Q 0.4
Stan Whitley 3 M65 100m Semi-Finals 65 Alta Loma CA Southern California 13.08Q 0.7
Stan Whitley 3 M65 100m Preliminaries 65 Alta Loma CA Southern California 12.85Q 1
Susan Wiemer 5 W45 400m Hurdles Finals 45 Freeport ME New England 1:14.57
Susan Wiemer 4 W45 Heptathlon Finals 45 Freeport ME New England 2583
Tim Wigger 13 M60 1500m Finals 63 Shawnee KS Pacific 4:50.83
Tim Wigger 11 M60 1500m Preliminaries 63 Shawnee KS Pacific 4:58.69q
Tim Wigger 8 M60 800m Finals 63 Shawnee KS Pacific 2:23.06
Tim Wigger 4 M60 800m Preliminaries 63 Shawnee KS Pacific 2:28.99Q
Tim Wigger 9 M60 800m Semi-Finals 63 Shawnee KS Pacific 2:22.87q
Michael Wiggins 10 M60 10000m Race Walk Finals 62 Hawarden IA Iowa 55:32.45
Michael Wiggins 11 M60 5000m Race Walk Finals 62 Hawarden IA Iowa 28:18.24
Joe Wilcox 21 M65 1500m Preliminaries 68 Kailua Kona HI Hawaii 7:36.34
Joe Wilcox 30 M65 5000m Finals 68 Kailua Kona HI Hawaii 29:13.52
Tom Wilhelm 28 M50 5000m Finals 51 Napa CA Pacific 19:28.62
Tom Wilhelm 28 M50 8000m XC Finals 51 Napa CA Pacific 34:20.19
Carol Wilkinson 9 W60 10000m Race Walk Finals 61 Kennewick WA Pacific Northwest 1:08:47.84
Albert Williams 2 M70 200m Semi-Finals 71 Bethesda MD Potomac Valley 28.48Q -2.7
Albert Williams 1 M70 200m Preliminaries 71 Bethesda MD Potomac Valley 28.48Q -2.3
Albert Williams 1 M70 100m Semi-Finals 71 Bethesda MD Potomac Valley 13.44Q -1.1
Albert Williams 1 M70 100m Finals 71 Bethesda MD Potomac Valley 13.35 -0.1
Albert Williams 2 M70 200m Finals 71 Bethesda MD Potomac Valley 27.96 -0.1
Albert Williams 1 M70 100m Preliminaries 71 Bethesda MD Potomac Valley 13.27Q 0.4
Colin Williams 1 M55 100m Hurdles 36" Preliminaries 58 Edmond OK Oklahoma 15.39Q -2.8
Colin Williams -- M55 100m Hurdles 36" Finals 58 Edmond OK Oklahoma DNF -0.9
Shemayne Williams 11 W45 200m Preliminaries 48 Teaneck NJ Metropolitan 29.60Q -1.6
Shemayne Williams 13 W45 200m Semi-Finals 48 Teaneck NJ Metropolitan 29.06 0.7
Shemayne Williams 8 W45 400m Preliminaries 48 Teaneck NJ Metropolitan 1:05.12q
Shemayne Williams 6 W45 400m Finals 48 Teaneck NJ Metropolitan 1:05.12
Conrad Williamson 21 M55 10000m Race Walk Finals 56 Portland OR Oregon 1:12:00.42
Jeremy Willis 7 M35 Discus Finals 39 Raleigh NC North Carolina 34.13m 112-00
Jeremy Willis 9 M35 High Jump Finals 39 Raleigh NC North Carolina 1.69m 5-06.50
Jeremy Willis 8 M35 Javelin Finals 39 Raleigh NC North Carolina 45.75m 150-01
Jeremy Willis 5 M35 Shot Put Finals 39 Raleigh NC North Carolina 11.02m 36-02.00
Bev Wills 9 W65 400m Preliminaries 69 Austin TX South Texas 1:25.03
Bev Wills 7 W65 800m Finals 69 Austin TX South Texas 3:20.63
Greg Wilson 4 M55 3000m Steeplechase Finals 59 Chula Vista CA San Diego-Imperial 11:21.90
Judy Wilson 4 W45 10000m Finals 45 Oak Ridge TN Tennessee 40:55.36
Randy Wilson 3 M50 Discus Finals 53 Martinez CA Pacific 45.75m 150-01
Randy Wilson 4 M50 Discus Preliminaries 53 Martinez CA Pacific 45.04mq 147-09
Randy Wilson 11 M50 Hammer Preliminaries 53 Martinez CA Pacific 40.46mq 132-09
Randy Wilson 5 M50 Shot Put Finals 53 Martinez CA Pacific 14.06m 46-01.50
Randy Wilson 7 M50 Shot Put Preliminaries 53 Martinez CA Pacific 13.29mq 43-07.25
Randy Wilson 10 M50 Weight Throw Finals 53 Martinez CA Pacific 13.34m 43-09.25
Rodney Wilson 45 M50 100m Preliminaries 52 Lansing MI Lake Erie 13.90 -0.4
Rodney Wilson 24 M50 Javelin Preliminaries 52 Lansing MI Lake Erie 35.06m 115-00
Thaddeus Wilson 2 M60 100m Finals 60 Oxnard CA Southern California 12.59 -1.7
Thaddeus Wilson 3 M60 100m Semi-Finals 60 Oxnard CA Southern California 12.58Q -1.3
Thaddeus Wilson 1 M60 100m Hurdles 33" Preliminaries 60 Oxnard CA Southern California 14.90Q -1.3
Thaddeus Wilson 1 M60 100m Hurdles 33" Finals 60 Oxnard CA Southern California 14.78 -0.3
Thaddeus Wilson 2 M60 100m Preliminaries 60 Oxnard CA Southern California 12.58Q 0.1
Thaddeus Wilson 1 M60 300m Hurdles Preliminaries 60 Oxnard CA Southern California 46.30Q 2
Thaddeus Wilson 4 M60 Long Jump Preliminaries 60 Oxnard CA Southern California 5.06mq 2.1
Thaddeus Wilson 4 M60 Long Jump Finals 60 Oxnard CA Southern California 5.21m 4
Thaddeus Wilson 1 M60 300m Hurdles Finals 60 Oxnard CA Southern California 45.42
Thelma Wilson 1 W80 1500m Finals 81 New York NY Metropolitan 8:32.02
Thelma Wilson 2 W80 800m Finals 81 New York NY Metropolitan 4:20.62
Rodney Wiltshire 7 M60 300m Hurdles Preliminaries 61 Newtonville NY Southern California 50.15q 2
John Wirtz 2 M40 Discus Finals 42 Avon Lake OH Lake Erie 50.41m 165-05
John Wirtz 2 M40 Shot Put Finals 42 Avon Lake OH Lake Erie 16.38m 53-09.00
Gerald Wojcik 6 M80 Hammer Finals 81 Eugene OR Oregon 28.77m 94-05
Gerald Wojcik 5 M80 Weight Throw Finals 81 Eugene OR Oregon 12.29m 40-04.00
George Wolf 10 M55 5000m Finals 56 Mesa AZ Arizona 18:59.98
Karol Wolf 16 W45 5000m Finals 47 Mesa AZ Arizona 23:53.48
Maureen Wolf 22 W55 5000m Finals 59 Fresno CA Central California 26:52.73
Tweety Wolf -- W55 800m Preliminaries 55 Watertown MN Minnesota DNF
Michael Wolfe 12 M50 400m Preliminaries 51 Colorado Springs CO Colorado 56.80Q
Michael Wolfe 16 M50 400m Semi-Finals 51 Colorado Springs CO Colorado 57.23
Katherine Wolski 2 W45 Marathon Finals 45 Knoxville TN Tennessee 3:03:18.40
Alison Wood 2 W35 High Jump Finals 37 Aumsville OR Oregon 1.65m 5-05.00
Jef Wood 7 M40 Discus Finals 40 Aumsville OR Oregon 42.75m 140-03
Keith Wood 7 M80 10000m Finals 82 Sultan WA Pacific Northwest 58:04.89
Keith Wood 4 M80 8000m XC Finals 82 Sultan WA Pacific Northwest 57:50.09
Keith Wood 2 M80 Marathon Finals 82 Sultan WA Pacific Northwest 4:46:52.50
Rick Wood 20 M60 5000m Finals 60 Mammoth Lakes CA Southern California 20:35.70
Melissa Woodburn 22 W55 10000m Race Walk Finals 58 San Rafael CA Pacific 1:13:45.46
Melissa Woodburn 24 W55 5000m Race Walk Finals 58 San Rafael CA Pacific 36:15.94
David Woods 15 M40 Decathlon Finals 41 San Diego CA San Diego-Imperial 1807
Nathan Woods 19 M35 200m Preliminaries 35 Woodbridge CA Pacific 24.12 -2.1
Nathan Woods 19 M35 100m Preliminaries 35 Woodbridge CA Pacific 11.83 -0.4
Nathan Woods 12 M35 400m Preliminaries 35 Woodbridge CA Pacific 53.67
Loretta Woodward 5 W55 200m Finals 57 Austell GA Georgia 30.53 -2.6
Loretta Woodward 4 W55 200m Preliminaries 57 Austell GA Georgia 31.13Q -2.2
Loretta Woodward 7 W55 100m Finals 57 Austell GA Georgia 14.70 -1.1
Loretta Woodward 9 W55 100m Preliminaries 57 Austell GA Georgia 14.47q -0.9
Loretta Woodward 5 W55 100m Semi-Finals 57 Austell GA Georgia 14.44Q 0.5
Michael Woodward 20 M40 5000m Finals 44 Rocklin CA Pacific 17:31.65
James Woosley 11 M60 100m Hurdles 33" Preliminaries 62 Louisville KY Kentucky 22.88 -3.7
James Woosley 12 M60 300m Hurdles Preliminaries 62 Louisville KY Kentucky 1:00.93 2
Steve Wordell 8 M70 Javelin Finals 71 Montecito CA Southern California 36.69m 120-04
Steve Wordell 8 M70 Javelin Preliminaries 71 Montecito CA Southern California 36.33mq 119-02
Chad Worthen 4 M35 8000m XC Finals 37 Sacramento CA Pacific 28:00.78
Chad Worthen 1 M35 Marathon Finals 37 Sacramento CA Pacific 2:35:53.40
Stacey Worthen 2 W35 Marathon Finals 38 Sacramento CA Pacific 3:09:42.10
Maria Worthge 5 W45 Pole Vault Finals 46 San Mateo CA Pacific 2.30m 7-06.50
Walt Worthge 9 M50 Pole Vault Finals 50 San Mateo CA Pacific 3.70m 12-01.50
Freddy Worthington 13 M60 200m Preliminaries 60 Springboro OH Ohio 27.75q -3.4
Freddy Worthington 5 M60 100m Finals 60 Springboro OH Ohio 13.18 -1.7
Freddy Worthington 8 M60 200m Semi-Finals 60 Springboro OH Ohio 27.02q -1.5
Freddy Worthington 9 M60 100m Preliminaries 60 Springboro OH Ohio 12.99Q -0.6
Freddy Worthington 7 M60 200m Finals 60 Springboro OH Ohio 26.98 -0.1
Freddy Worthington 7 M60 100m Semi-Finals 60 Springboro OH Ohio 12.98q 0.4
Freddy Worthington 14 M60 400m Preliminaries 60 Springboro OH Ohio 1:03.31q
Freddy Worthington 14 M60 400m Semi-Finals 60 Springboro OH Ohio 1:02.90
Phillip Wright 15 M40 400m Semi-Finals 41 Columbus OH Ohio 53.78
Phillip Wright 16 M40 400m Preliminaries 41 Columbus OH Ohio 53.95q
Shawn Wright 5 M45 Discus Finals 49 Scottsdale AZ Arizona 40.88m 134-01
Shawn Wright 9 M45 Discus Preliminaries 49 Scottsdale AZ Arizona 38.34mq 125-09
Gary Wuest 6 M65 Decathlon Finals 65 Sacramento CA Pacific 2711
Gary Wuest 16 M65 High Jump Finals 65 Sacramento CA Pacific 1.28m 4-02.25
Gary Wuest 4 M65 Javelin Finals 65 Sacramento CA Pacific 35.23m 115-07
Gary Wuest 8 M65 Pole Vault Finals 65 Sacramento CA Pacific 2.70m 8-10.25
Gary Wuest 10 M65 Shot Put Finals 65 Sacramento CA Pacific 10.67m 35-00.25
John Yamagata 17 M60 5000m Finals 61 Sacramento CA Pacific 20:23.51
Raymond Yeck 38 M60 100m Preliminaries 63 Antioch CA Pacific 15.00 -0.7
Alicia Yerman 6 W35 5000m Finals 38 San Diego CA San Diego-Imperial 19:34.10
Don Young 9 M45 10000m Race Walk Finals 47 Port Townsend WA Pacific Northwest 58:36.22
Don Young 5 M45 Marathon Finals 47 Port Townsend WA Pacific Northwest 2:53:39.30
Leigh Young 11 W50 Discus Finals 50 Tempe AZ Arizona 25.54m 83-09
Leigh Young 7 W50 Discus Preliminaries 50 Tempe AZ Arizona 29.02mq 95-02
Leigh Young 6 W50 Javelin Finals 50 Tempe AZ Arizona 28.51m 93-06
Leigh Young 11 W50 Shot Put Finals 50 Tempe AZ Arizona 10.34m 33-11.25
Leigh Young 8 W50 Shot Put Preliminaries 50 Tempe AZ Arizona 10.94mq 35-10.75
Robert Youngs 6 M75 Javelin Finals 77 Enfield CT Connecticut 27.03m 88-08
Paul Zager 30 M50 1500m Preliminaries 54 San Francisco CA Pacific 4:45.48
Paul Zager 24 M50 800m Preliminaries 54 San Francisco CA Pacific 2:18.38q
Paul Zager 20 M50 800m Semi-Finals 54 San Francisco CA Pacific 2:16.74
Mark Zamek 9 M45 5000m Finals 48 Macungie PA New Jersey 16:29.77
Adrian Zamudio 4 M35 5000m Race Walk Finals 35 Santa Maria CA Southern California 30:15.21
Miriam Zderic 3 W55 10000m Finals 55 Bellingham WA Pacific Northwest 41:06.20
Denis Zilaff 22 M55 Marathon Finals 58 Sacramento CA Pacific 4:30:31.90
William Zink 9 M50 1500m Finals 50 Wyckoff NJ New Jersey 4:28.13
William Zink 12 M50 1500m Preliminaries 50 Wyckoff NJ New Jersey 4:29.06q
Zbigy Zlobicki 9 M60 200m Preliminaries 61 West Bloomfield MI Michigan 27.49Q -2.7
Zbigy Zlobicki 7 M60 100m Finals 61 West Bloomfield MI Michigan 13.56 -1.7
Zbigy Zlobicki 10 M60 100m Preliminaries 61 West Bloomfield MI Michigan 13.10Q -1.7
Zbigy Zlobicki 9 M60 200m Semi-Finals 61 West Bloomfield MI Michigan 27.04 -1
Zbigy Zlobicki 8 M60 100m Semi-Finals 61 West Bloomfield MI Michigan 13.10q 0.4
Donna Zukas 6 W55 Heptathlon Finals 55 Apollo PA Three Rivers 1608
Robert Zukas 9 M65 Decathlon Finals 67 Saxonburg PA Three Rivers 1211
Dan Zulaica 13 M50 Marathon Finals 53 Salinas CA Pacific 2:59:58.10
Gregory Zunino 9 M45 Javelin Finals 45 Reno NV Pacific 40.54m 133-00