Join/Renew Now

Results - USATF Region 7 Junior Olympic Cross Country Championships

	              USATF Indiana - Association License                
			HY-TEK's Meet Manager
            2011 USATF Region 7  Junior Olympic  XC  Championships   - 11/19/2011           
                           Northview Church, Carmel, IN                           
                               Last Completed Event                               
  
 Event 1  Sub-Bantam Girls - 2 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Mitchell, Karinne            Unattached             8:55.30                  
   2 Perez, Beatriz               Unattached             9:11.60                  
   3 Bauer, Alexis                Unattached             9:33.30                  
   4 Moriarty, Danielle           Fishers Fire           9:48.80    1             
   5 Moriarty, Kaitlyn            Fishers Fire          10:06.30    2             
   6 Parrish, Rachel              Naperville T          10:26.90                  
   7 Hammel, Rylee                Central Illi          10:37.20                  
   8 Fahey, Brigid                Illinois Har          10:45.60                  
   9 Sumer, Sophia                Mackinaw Val          11:00.20                  
  10 Kloss, Allison               Fishers Fire          11:05.20    3             
  11 Buckner, Emma                Fishers Fire          11:08.90    4             
  12 Segura, Alexandra            Fishers Fire          11:40.40    5             
  13 Parrish, Ryann               Naperville T          12:21.20                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Fishers Fire-A-0716-A        15    1    2    3    4    5                    
       Total Time:    53:49.60                                                    
          Average:    10:45.92                                                    
 
                          
  
 Event 2  Sub-Bantam Boys - 2 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Gastineau, James             Indiana All            8:10.00                  
   2 Newell, Matthew              Indiana All            8:24.30                  
   3 Kinne, Zane                  Naperville T           8:34.40                  
   4 Dyer, Jacob                  Illini Heat            8:42.60                  
   5 Osborn, Tyler                Unattached             8:50.90                  
   6 Cates, William               Mackinaw Val           9:07.30                  
   7 Huckabee, Nicholas           Central Illi           9:12.50                  
   8 Houseman, Nolan              Fishers Fire           9:15.80    1             
   9 Smith, Evan                  Unattached             9:22.20                  
  10 Betner, Reid                 Fishers Fire           9:26.70    2             
  11 Graber, Griffin              Unattached             9:28.70                  
  12 Douthit, John                Fishers Fire           9:37.40    3             
  13 Simons, Colin                Fishers Fire           9:49.20    4             
  14 Schummer, Ryan               Unattached            10:15.90                  
  15 Newman, Tyler                Mackinaw Val          10:23.00                  
  16 Lumaye, Nathan               Fishers Fire          10:32.20    5             
  17 Dougherty, Garrett           Fishers Fire          10:59.60    6             
  18 Coy, Liam                    Fishers Fire          11:21.40    7             
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Fishers Fire-A-0716-A        15    1    2    3    4    5    6    7          
       Total Time:    48:41.30                                                    
          Average:     9:44.26                                                    
 
                          
  
 Event 3  Bantam Girls - 3 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Anderson, Maria              Indiana All           12:16.50                  
   2 Kerber, Kennedy              Columbus Run          12:43.20                  
   3 Pedersen, Ellie              Fishers Fire          12:51.80    1             
   4 Yorkman, Corinne             Fishers Fire          13:05.00    2             
   5 Dykstra, Emerson             Indiana All           13:11.60                  
   6 Luker, Shelby                Evansville S          13:32.10                  
   7 Julien, Emma                 Fishers Fire          13:33.70    3             
   8 Tournoux, Bernadette         Illinois Har          13:35.00                  
   9 Maclean, Tennille            Evansville S          13:46.80                  
  10 Miller, Sydney               Fishers Fire          13:54.70    4             
  11 Robbins, Kelly               Unattached            14:05.00                  
  12 Ashburn, Meredith            Indiana All           14:05.40                  
  13 Tournoux, Brigid             Illinois Har          14:12.40                  
  14 Herrell, Jasmine             Unattached            14:27.00                  
  15 Bodnar, Lilia                Fishers Fire          14:33.20    5             
  16 Gregg, Sara                  Unattached            14:42.10                  
  17 McCool, Ellen                Unattached            14:42.70                  
  18 Cole, Megan                  Southeast In          14:44.20                  
  19 Staggs, Zoe                  Naperville T          15:05.20                  
  20 Mcleish, Nathalie            Fishers Fire          15:11.70    6             
  21 Lorenz, Maggie               Fishers Fire          15:14.90                  
  22 Rairden, Lindsey             Fishers Fire          15:18.80    7             
  23 Segura, Natalie              Fishers Fire          15:48.40                  
  24 Shanahan, Mackenzie          Fishers Fire          16:03.40    8             
  25 Canada, Ashlyn               Central Illi          16:46.10                  
  26 Newman, Emerson              Mackinaw Val          20:09.30                  
  27 Crutcher, Illyianna          Central Illi          21:31.10                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 =========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Fishers Fire-A-0716-A     15    1    2    3    4    5    6    7    8     
       Total Time:  1:07:58.40                                                    
          Average:    13:35.68                                                    
 
                           
  
 Event 4  Bantam Boys - 3 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Wilson, Zachary              Indiana All           11:24.80    1             
   2 Heller, Connor               Unattached            11:47.90                  
   3 Brelage, Thomas              Fishers Fire          11:49.60    2             
   4 Kaiser, Nate                 Unattached            11:52.40                  
   5 Gastineau, Thomas            Indiana All           11:58.90    3             
   6 Perry, Chris                 Indiana All           12:06.80    4             
   7 Kaiser, Nigel                Unattached            12:16.20                  
   8 Houseman, Theodore           Fishers Fire          12:21.80    5             
   9 Throckmorton, Austin         Indiana All           12:25.30    6             
  10 Obrien, Charlie              Unattached            12:29.40                  
  11 Yates, Darren                Indiana All           12:38.60    7             
  12 Kepner, Hunter               Fishers Fire          12:40.10    8             
  13 Farah, Isaac                 Fishers Fire          12:57.20    9             
  14 Mcnair, Jacob                Fishers Fire          13:00.10   10             
  15 Fahey, Brendan               Illinois Har          13:07.60                  
  16 Ryan, Nicholas               Fishers Fire          13:10.20   11             
  17 Miller, Jackson              Unattached            13:11.20                  
  18 Tomozawa, Seigo              Indiana All           13:11.30                  
  19 Lumaye, Benjamin             Fishers Fire          13:14.80   12             
  20 Anderson, Andrew             Indiana All           13:18.00                  
  21 Sumer, Leland                Mackinaw Val          13:19.50                  
  22 Beckort, Hunter              Unattached            13:31.30                  
  23 Kweder, Joseph               Indiana All           13:32.70   13             
  24 Brucker, Michael             Fishers Fire          13:45.60   14             
  25 Wagoner, Jake                Central Illi          13:48.80                  
  26 Obrien, Sam                  Unattached            13:57.70                  
  27 Leinheiser, Caleb            Indiana All           14:10.90                  
  28 Lohman, Riley                Fishers Fire          14:16.90   15             
  29 Boom, Thijs                  Indiana All           14:18.80                  
  30 Kennedy, Quinn               Naperville T          14:31.40                  
  31 Miller, Warren               Fishers Fire          15:21.50   16             
  32 Kodura, Ryan                 Unattached            15:37.50                  
  33 Metz, Cooper                 Fishers Fire          15:38.90   17             
  34 Egli, Christopher            Mackinaw Val          15:46.30                  
  35 Pritchett, Patterson         Fishers Fire          16:02.90   18             
  36 Frash, Trevor                Fishers Fire          16:21.90   19             
  37 Ramsey, Rece                 Fishers Fire          18:55.20   20             
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Indiana All Star Runnin-A    21   1   3   4   6    7   13               
       Total Time:  1:00:34.40                                                    
          Average:    12:06.88                                                    
    2 Fishers Fire-A-0716-A        34   2   5   8   9   10   11   12   14     
       Total Time:  1:02:48.80                                                    
          Average:    12:33.76                                                    
    3 Fishers Fire-A-0716-B        85   15   16   17   18   19   20               
       Total Time:  1:17:42.10                                                    
          Average:    15:32.42                                                    
 
                    
  
 Event 5  Midget Girls - 3 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Ashburn, Emily               Indiana All           11:17.30    1             
   2 Distelrath, Madison          Eagles Cross          11:20.40    2             
   3 Williams, Katherine          Eagles Cross          11:22.60    3             
   4 Graber, Natalie              Eagles Cross          11:25.90    4             
   5 Ramsey, Anna                 Fishers Fire          11:35.60    5             
   6 Leinheiser, Sarah            Indiana All           11:42.50    6             
   7 Wilson, Kenzi                Indiana All           11:46.00    7             
   8 Baer, Faith                  Eagles Cross          11:50.00    8             
   9 Baer, Grace                  Eagles Cross          12:00.40    9             
  10 Feys, Alexandria             Indiana All           12:01.40   10             
  11 Dombroski, Katherine         Unattached            12:05.90                  
  12 Cassidy, Tara                Eagles Cross          12:07.30   11             
  13 Meyer, Bailey                Unattached            12:07.50                  
  14 Boom, Daphne                 Indiana All           12:10.40   12             
  15 Vongunten, Olivia            Indiana Blas          12:10.70   13             
  16 Bame, Delanie                Indiana Blas          12:14.00   14             
  17 Haynes, Abigail              Eagles Cross          12:14.80   15             
  18 Poltrack, Mary               Unattached            12:14.80                  
  19 Meyer, Ashlynn               Unattached            12:15.70                  
  20 Betner, Lily                 Fishers Fire          12:16.30   16             
  21 Papajohn, Amelia             Elgin Sharks          12:19.90                  
  22 Keller, Lauren               Indiana Blas          12:28.50   17             
  23 Fox, Sophie                  Evansville S          12:28.80                  
  24 Perez, Lucia                 Unattached            12:29.90                  
  25 Yoder, Carmen                Indiana Blas          12:32.60   18             
  26 Contreras, Adriana           Naperville T          12:40.70   19             
  27 Van Buren, Danielle          Indiana All           12:42.00   20             
  28 Foxworthy, Sydney            Indiana All           12:42.70   21             
  29 Gallagher, Mikayla           Unattached            12:44.10                  
  30 Jones, Cameron               Unattached            12:46.00                  
  31 Vijayan, Meghna              Naperville T          12:55.70   22             
  32 Lohman, Abbie                Fishers Fire          12:56.10   23             
  33 Brown, Nevian                Indiana All           13:00.10                  
  34 Shelton, Whitney             Indiana Blas          13:06.80   24             
  35 Hubbard, Jovey               Fishers Fire          13:07.60   25             
  36 Wilson, Rachael              Eagles Cross          13:09.30   26             
  37 Rensink, Phoebe              Indiana Tc-A-0716-A   13:10.30                  
  38 Embry, Emily                 Mackinaw Val          13:16.60                  
  39 Miller, Anna                 Fishers Fire          13:17.40   27             
  40 Horn, Caitlin                Naperville T          13:22.70   28             
  41 Jacko, Hannah                Indiana All           13:23.40   29             
  42 Sahm, Erin                   Naperville T          13:26.20   30             
  43 Grabowski, Madison           Indiana Tc-A-0716-A   13:31.50                  
  44 Reeves, Aleesia              Illini Heat           13:46.50                  
  45 Gallo, Sydney                Illini Heat           13:49.00                  
  46 Black, Laurel                Fishers Fire          13:56.50   31             
  47 Alicz, Kaitlyn               Naperville T          14:21.80   32             
  48 Ruby, Elise                  Fishers Fire          14:30.40   33             
  49 Shroda, Madison              Naperville T          14:43.20   34             
  50 Dykes, Delanie               Illini Heat           14:48.10                  
  51 Sumer, Sydney                Mackinaw Val          14:53.00                  
  52 Tournoux, Seton              Illinois Har          15:02.20                  
  53 Holm, Anna                   Naperville T          15:06.30   35             
  54 Leppert, Meghan              Fishers Fire          15:16.10   36             
  55 Myers, Victoria              Mackinaw Val          15:30.60                  
  56 Richards, Marissa            Mundelein Ma          18:25.40                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 =================================================================================
    1 Eagles Cross Countrytraa-   26   2   3   4    8    9   11   15   26     
       Total Time:    57:59.30                                                    
          Average:    11:35.86                                                    
    2 Indiana All Star Runnin-A   36   1   6   7   10   12   20   21   29     
       Total Time:    58:57.60                                                    
          Average:    11:47.52                                                    
    3 Indiana Blast-A-0716-A      86  13  14  17   18   24                    
       Total Time:  1:02:32.60                                                    
          Average:    12:30.52                                                    
    4 Fishers Fire-A-0716-A       96   5  16  23   25   27   31   33   36     
       Total Time:  1:03:13.00                                                    
          Average:    12:38.60                                                    
    5 Naperville Tc-0721-A       131  19  22  28   30   32   34   35          
       Total Time:  1:06:47.10                                                    
          Average:    13:21.42                                                    
                      
  
 Event 6  Midget Boys - 3 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Boucher, Austin              Indiana Blas          10:15.40    1             
   2 Worku, Keduse                Unattached            10:45.40                  
   3 King, Emerson                Naperville T          10:51.40                  
   4 Goetz, Connor                Indiana Blas          10:53.10    2             
   5 Hutchinson, Zak              Unattached            10:57.80                  
   6 Steffen, Noah                Indiana Blas          11:00.90    3             
   7 Kinne, Zachary               Naperville T          11:06.90                  
   8 Herrell, Desmond             Unattached            11:08.90                  
   9 Doan, Evan                   Indiana Blas          11:09.90    4             
  10 Tankersley, Braden           Unattached            11:17.70                  
  11 Miller, Benjamin             Indiana All           11:26.60    5             
  12 Schepers, Connor             Indiana Blas          11:29.40    6             
  13 Radomski, Evan               Unattached            11:32.70                  
  14 Holowach, Simon              Fishers Fire          11:33.70    7             
  15 Veatch, Evan                 Indiana All           11:35.50    8             
  16 Phillips, Justin             Illini Heat           11:37.30                  
  17 Edwards, Kaden               Indiana All           11:42.90    9             
  18 Gonzalez, Erik               Indiana All           11:43.50   10             
  19 Cofer, Braden                Unattached            11:45.60                  
  20 Jones, Ethan                 Evansville S          11:46.30                  
  21 Bays, Luke                   Evansville T          11:50.40                  
  22 Shail, Colton                Unattached            11:50.80                  
  23 Williams, Zane               Indiana All           11:51.80   11             
  24 Baker, Samuel                Indiana All           11:55.50   12             
  25 Slosarek, Brett              Indiana All           11:55.90   13             
  26 Cates, Gary                  Mackinaw Val          12:03.40
  27 Snyder, Jimmy                Indiana All           12:04.30   14             
  28 Opel, Greer                  Evansville S          12:10.40                  
  29 Beckort, Chase               Unattached            12:15.00                  
  30 King, Daniel                 Fishers Fire          12:19.10   15             
  31 Mozingo, Elliott             Fishers Fire          12:23.20   16             
  32 Myers, Dakota                Mackinaw Val          12:25.00                  
  33 Firenze, Robert              Indiana All           12:31.40                  
  34 Garland, Trenton             Unattached            12:33.00                  
  35 Eggen, Eirik                 Indiana Stor          12:35.80                  
  36 Pearson, Jakob               Indiana All           12:39.80                  
  37 McLeish, Stephen             Fishers Fire          12:41.00   17             
  38 Kohler, Caleb                Indiana Blas          12:50.30   18             
  39 Torson, Caleb                Indiana Blas          12:54.50   19             
  40 Commeville, Jack             Fishers Fire          12:59.00   20             
  41 Gresham, Gale                Mackinaw Val          13:05.10                  
  42 Green, Nicholas              Naperville T          13:06.70                  
  43 Ashburn, Jared               Indiana All           13:12.80                  
  44 Herndon, Reid                Fishers Fire          13:17.60   21             
  45 Kennedy, Ryan                Naperville T          13:51.10                  
  46 Ryan, Jackson                Fishers Fire          14:07.60   22             
  47 Myers, Dalton                Mackinaw Val          15:05.10                  
  48 Hoover, Chris                Indiana All           16:30.10                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 =========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Indiana Blast-A-0716-A      16   1   2   3   4    6   18   19          
       Total Time:    54:48.70                                                    
          Average:    10:57.74                                                    
    2 Indiana All Star Runnin-A   43   5   8   9  10   11   12   13   14     
       Total Time:    58:20.30                                                    
          Average:    11:40.06                                                    
    3 Fishers Fire-A-0716-A       75   7  15  16  17   20   21   22          
       Total Time:  1:01:56.00                                                    
          Average:    12:23.20                                                    
                              
  
 Event 7  Youth Girls - 4 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Fruchey, Madison             Three Rivers          15:27.40    1             
   2 Mccormick, Krista            Three Rivers          15:41.60    2             
   3 Miller, Samantha             Indiana All           15:54.70    3             
   4 Pontius, Cassie              Three Rivers          15:57.80    4             
   5 Murphy, Olivia               Indiana All           15:59.80    5             
   6 White, Kate                  Three Rivers          16:06.10    6             
   7 Fosnough, Nicole             Three Rivers          16:07.20    7             
   8 Lewandowski, Alexis          Indiana Tc-A-0716-A   16:09.80    8             
   9 Coleman, Bailey              Fishers Fire          16:14.10                  
  10 Slamkowski, Megan            Indiana All           16:20.00    9             
  11 Kalthoff, Sarah              Indiana All           16:20.90                  
  12 Sanders, Maia                Windy City H          16:21.20   10             
  13 Willard, Ellison             Indiana All           16:21.30                  
  14 Burt, Alison                 Indiana Tc-A-0716-A   16:21.40   11             
  15 Theismann, Megan             Three Rivers          16:23.00   12             
  16 Miller, Keeley               Fishers Fire          16:23.90                  
  17 Miller, Madison              Indiana Blas          16:24.40   13             
  18 McGuire, Molly               Indiana All           16:24.70   14             
  19 Beery, Bailey                Indiana Blas          16:27.30   15             
  20 Gullo, Sophia                Illinois Har          16:30.00                  
  21 Aschliman, Hannah            Indiana Blas          16:30.90   16             
  22 Gorin, Diana                 Indiana All           16:31.10   17             
  23 Comingore, Alexandria        Indiana Tc-A-0716-A   16:37.10   18             
  24 Grabowski, Megan             Indiana Tc-A-0716-A   16:44.70   19             
  25 Lange, Kaylee                Indiana Blas          16:46.10   20             
  26 Yoder, Bridgette             Indiana Blas          16:52.70   21             
  27 Kress, Megan                 Indiana All           16:53.90   22             
  28 Richard, Christel            Indiana All           17:00.30   23             
  29 Born, Hannah                 Naperville T          17:04.60                  
  30 Chakrabarti, Sharmistha      Indiana All           17:10.30   24             
  31 Dykstra, Chandler            Indiana All           17:22.70                  
  32 Wilson, Maya                 Indiana Tc-A-0716-A   17:27.30   25             
  33 Swartz, Molly                Indiana Blas          17:29.30   26             
  34 Devoe, Sara                  Indiana Blas          17:30.80   27             
  35 Jacko, Olivia                Indiana All           17:36.20                  
  36 Thielmann, Annalisa          Indiana All           17:38.30                  
  37 Schulz, Kendyll              Indiana Tc-A-0716-A   17:41.00   28             
  38 Abram, Breanna               Indiana Tc-A-0716-A   17:43.70   29             
  39 Zehfuss, Anja                Windy City H          17:56.70   30             
  40 Sorescu, Jennifer            Windy City H          18:12.60   31             
  41 Howaniec, Elizabeth          Windy City H          18:17.90   32             
  42 Hess, Grace                  Three Rivers          18:26.40   33             
  43 Wilson, Teagan               Indiana All           18:36.30                  
  44 Afable, Gabby                Windy City H          18:45.80   34             
  45 Gollmer, Naomi               Indiana Blas          18:47.70                  
  46 Goodwin, Aleesha             Indiana Blas          18:49.60                  
  47 Traven, Sophia               Windy City H          18:52.40   35             
  48 Nakeeb, Kayla                Indiana All           18:57.80                  
  49 Brothers, Cassidy            Unattached            19:36.90                  
  50 Hawbaker, Katelin            Indiana Blas          19:41.40   36             
  51 Wetherell, Mikayla           Illini Heat           24:38.40                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Three Rivers Racing-A-071   20   1   2   4   6    7   12   33          
       Total Time:  1:19:20.10                                                    
          Average:    15:52.02                                                   
    2 Indiana All Star Runnin-A   48   3   5   9  14   17   22   23   24     
       Total Time:  1:21:10.30                                                    
          Average:    16:14.06                                                    
    3 Indiana Tc-A-0716-A         81   8  11  18  19   25   28   29          
       Total Time:  1:23:20.30                                                    
          Average:    16:40.06                                                    
    4 Indiana Blast-A-0716-A      85  13  15  16  20   21   26   27   36     
       Total Time:  1:23:01.40                                                    
          Average:    16:36.28                                                    
    5 Windy City Hammers-0721-A  137  10  30  31  32   34   35               
       Total Time:  1:29:34.20                                                    
          Average:    17:54.84                                                    
 
                           
  
 Event 8  Youth Boys - 4 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Armand, Brogan               Evansville T          13:22.40                  
   2 Law, Brayden                 Team Ultimat          13:23.50    1             
   3 Veatch, Ben                  Indiana All           13:25.80    2             
   4 Perkins, Jarit               Team Ultimat          13:41.10    3             
   5 Clements, Cameron            Team Ultimat          13:42.40    4             
   6 Schwartz, Ben                Team Ultimat          13:43.60    5             
   7 Weber, Alex                  Team Ultimat          13:48.10    6             
   8 Kelly, Turner                Naperville T          13:55.20    7             
   9 Horn, Connor                 Naperville T          14:03.60    8             
  10 Collins, Kyle                Unattached            14:14.70                  
  11 Kalthoff, Andrew             Indiana All           14:23.00    9             
  12 Coryell, Colin               Unattached            14:26.70                  
  13 Williamson, Evan             Indiana All           14:34.00   10             
  14 Murray, Ashton               Fishers Fire          14:37.80   11             
  15 Bennett, Aaron               Unattached            14:42.20                  
  16 McEneaney, Jake              Naperville T          14:42.90   12             
  17 Kinne, Austin                Naperville T          14:45.60   13             
  18 Tomozawa, Kenji              Indiana All           14:47.40   14             
  19 True, Brandt                 Fishers Fire          14:52.60   15             
  20 Morris, Matt                 Unattached            14:55.10                  
  21 Reckard, Jared               Indiana Blas          14:56.00   16             
  22 Plunkett, David              Central Illi          14:57.70   17             
  23 Croaning, Matthew            Indiana All           15:00.50   18             
  24 Bame, Jaxon                  Indiana Blas          15:05.80   19             
  25 Oeding, Jacob                Indiana All           15:09.60   20             
  26 Wolak, Patrick               Naperville T          15:14.10   21             
  27 Pippin, Gus                  Indiana All           15:16.10                  
  28 Trout, Cameron               Unattached            15:16.20                  
  29 Cole, Seth                   Indiana Blas          15:16.40   22             
  30 Meyer, Chris                 Three Rivers          15:22.80                  
  31 O'Keefe, Nolan               Indiana All           15:24.40   23             
  32 Raguse, Jonas                Indiana All           15:28.20   24             
  33 Anderson, James              Naperville T          15:30.40   25             
  34 Martin, Koty                 Unattached            15:33.50                  
  35 Maddox, Corbin               Unattached            15:37.00                  
  36 Rush, Aaron                  Fishers Fire          15:38.90   26             
  37 Coy, Andy                    Fishers Fire          15:39.80   27             
  38 Phillips, Nathaniel          Illini Heat           15:41.50                  
  39 Newby, Jonathan              Unattached            15:49.10                  
  40 Dodds, Dawson                Illini Heat           15:49.30                  
  41 Baker, Adam                  Indiana Blas          15:55.80   28             
  42 Moore, Dalton                Central Illi          15:58.10   29             
  43 Garrison, Wesley             Three Rivers          15:58.80                  
  44 Shroda, Bjorn                Naperville T          16:07.50   30             
  45 Haiflich, Dustin             Indiana Blas          16:10.90   31             
  46 Hubbard, Trey                Fishers Fire          16:13.40   32             
  47 Covey, Ty                    Central Illi          16:17.30   33             
  48 Bennett, Brett               Central Illi          16:18.90   34             
  49 Bush, Jairus                 Zephyrs Tc-0721-A     16:21.70                  
  50 Hartner, Paul                Naperville T          16:33.00   35             
  51 Isch, Calvin                 Indiana Blas          16:33.70   36             
  52 Henderson, Levi              Warrior Athl          16:42.50                  
  53 Griffin, Dalton              Central Illi          16:48.00   37             
  54 Gollmer, Nathaniel           Indiana Blas          16:48.30   38             
  55 Duke, Connor                 Illinois Har          17:29.20                  
  56 Riley, Timothy               Fishers Fire          20:05.30   39             
  57 Young, James                 Illini Heat           22:27.50                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Team Ultimate Fit-A-0716-   19   1   3   4   5    6                    
       Total Time:  1:08:18.70                                                    
          Average:    13:39.74                                                    
    2 Indiana All Star Runnin-A   53   2   9  10  14   18   20   23   24     
       Total Time:  1:12:10.70                                                    
          Average:    14:26.14                                                    
    3 Naperville Tc-0721-A        61   7   8  12  13   21   25   30   35     
       Total Time:  1:12:41.40                                                    
          Average:    14:32.28                                                    
    4 Fishers Fire-A-0716-A      111  11  15  26  27   32   39               
       Total Time:  1:17:02.50                                                    
          Average:    15:24.50                                                    
    5 Indiana Blast-A-0716-A     116  16  19  22  28   31   36   38          
       Total Time:  1:17:24.90                                                    
          Average:    15:28.98                                                    
    6 Central Illinois Track Cl  150  17  29  33  34   37                    
       Total Time:  1:20:20.00                                                    
          Average:    16:04.00                                                    
 
                              
  
 Event 9  Intermediate Girls - 5 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Corvari, Claire              Indiana All           19:39.40    1             
   2 Trachtman, Cami              Indiana All           20:26.50    2             
   3 Hamilton, Lauren             Indiana All           20:27.30    3             
   4 Tomozawa, Emi                Indiana All           20:49.10                  
   5 Jones, Constance             Unattached            20:53.90                  
   6 Easton, Ellie                Indiana All           21:10.10    4             
   7 Medrano, Monica              Broncho Runni         21:11.60                  
   8 Lohrstorfer, Annie           Unattached            21:18.30                  
   9 Ahlrichs, Emma               Indiana All           21:24.90    5             
  10 Gramaglia, Isabella          Southeast In          21:31.80                  
  11 Gripper, Audrey              Indiana All           21:47.10                  
  12 Emery, Jennifer              Team Bird-2-          21:57.00                  
  13 Choquette, Nicole            Illini Heat           22:22.70                  
  14 Pickering, Ciara             Indiana All           22:30.90                  
  15 Blystone, Hannah             Indiana All           22:31.40    6             
  16 Isch, Kayla                  Indiana Blas          24:22.90                  
  17 Edwards, Ninaa               Warrior Athl          24:36.30                  
  18 Massey, Madison              Unattached            25:15.00                  
  19 Nordyke, Allysha             Broncho Runni         25:52.80                  
  20 Ryle, Miranda                Southeast In          28:25.00                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 =========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Indiana All Star Runnin-A    15    1    2    3    4    5    6               
       Total Time:  1:43:08.20                                                    
          Average:    20:37.64                                                    
 
                           
  
 Event 10  Intermediate Boys - 5 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Hess, Alex                   Indiana Blas          16:31.80    1             
   2 Rinne, Colin                 Hoosier Harr          16:48.20                  
   3 Smith, Ryan                  Team Bird-2-          16:53.20                  
   4 Liechty, Evan                Indiana Blas          17:05.40    2             
   5 Bradberry, James             Indiana Blas          17:13.20    3             
   6 Smith, Matthew               Evansville T          17:15.90                  
   7 Hanselman, Ryan              Naperville T          17:19.60                  
   8 Plunkett, Daniel             Central Illi          17:22.90                  
   9 Kreilach, Alec               Indiana Blas          17:27.90    4             
  10 Shane, Brody                 Indiana Blas          17:28.70    5             
  11 Odell, Blake                 Indiana Blas          17:32.10    6             
  12 Miller, Cordell              Unattached            17:36.10                  
  13 Harris, Mitchell             Evansville T          17:36.80                  
  14 Hays, Justin                 Hoosier Harr          17:39.10                  
  15 Salter, Kevin                Indiana Blas          17:44.10    7             
  16 Briggs, Ethan                Indiana Tc-A-0716-A   17:46.90                  
  17 Eaton, Jon                   Evansville T          17:49.30                  
  18 Allen, Garrett               Eagles Cross          17:50.00                  
  19 Baker, Samuel                Unattached            17:50.20                  
  20 Wagler, Zachary              Unattached            17:51.80                  
  21 Long, Joshua                 Broncho Runni         17:52.80    8             
  22 Craig, Garrett               Southeast In          18:09.30    9             
  23 Vodzak, Nicholas             Southeast In          18:11.80   10             
  24 Robbins, Andrew              Unattached            18:14.20                  
  25 Lang, Stephen                Unattached            18:16.70                  
  26 Cashbaugh, Alexander         Indiana All           18:22.20                  
  27 Miller, Briar                Southeast In          18:25.40   11             
  28 Cawthorn, Aaron              Eagles Cross          18:26.60                  
  29 Allen, Austin                Southeast In          18:32.60   12             
  30 Martel, Noah                 Broncho Runni         18:42.90   13             
  31 White, Corey                 Illini Heat           18:48.20                  
  32 Griffin, Cayce               Broncho Runni         18:51.00   14             
  33 Richards, Bryce              Mundelein Ma          18:58.30                  
  34 Brown, Xavion                Broncho Runni         18:59.00   15             
  35 Doan, Dylan                  Unattached            19:11.20                  
  36 Feltis, Daniel               Broncho Runni         19:17.40   16             
  37 Wisdorf, Jace                Indiana All           19:19.20                  
  38 Wetz, Blake                  Eagles Cross          19:28.50                  
  39 Talbott, Quintin             Broncho Runni         19:30.00   17             
  40 Miller, Bryce                Fishers Fire          19:30.60                  
  41 Abram, Connor                Indiana Tc-A-0716-A   19:31.90                  
  42 Wilson, Christian            Illini Heat           19:34.20                  
  43 Yorn, Garrett                Southeast In          20:03.70   18             
  44 Morris, Jack                 Indiana All           20:08.80                  
  45 Walter, Andrew               Broncho Runni         20:21.40   19             
  46 Barnett, Trent               Southeast In          20:27.80   20             
  47 Green, Cody                  Central Illi          21:00.60                  
  48 Garver, Nathan               Indiana Blas          21:12.60   21             
  49 Green, William               Central Illi          21:52.40                  
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Indiana Blast-A-0716-A      15   1   2   3   4    5    6    7   21     
       Total Time:  1:25:47.00                                                    
          Average:    17:09.40                                                    
    2 Southeast Indiana-A-0716-   60   9  10  11  12   18   20               
       Total Time:  1:33:22.80                                                    
          Average:    18:40.56                                                    
    3 Broncho Running Club-0716   66   8  13  14  15   16   17   19          
       Total Time:  1:33:43.10                                                    
          Average:    18:44.62                                                    
 


 Event 11  Young Women - 5 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Thinnes, Nicole              Indiana All           19:37.90    1             
   2 Wanner, Karlye               Indiana All           19:44.00    2             
   3 Stephens, Gabrielle          Indiana All           20:05.80    3             
   4 Miller, Samantha B           Indiana All           20:42.60    4             
   5 Sendzik, Kaitlyn             Unattached            20:47.80                  
   6 Baughman, Haley              Unattached            20:57.10                  
   7 Ernst, Erica                 Indiana All           21:38.70    5             
   8 Ernst, Megan                 Indiana All           22:15.20    6             
   9 Jones, Faith                 Unattached            22:42.10                  
  10 Bender, Maggie               Indiana All           24:12.10                  
  11 Thompson, Anna               Indiana All           24:52.20    7             
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Indiana All Star Runnin-A    15    1    2    3    4    5    6    7          
       Total Time:  1:41:49.00                                                    
          Average:    20:21.80                                                    
                               
  
 Event 12  Young Men - 5 km
 =======================================================================          
     Name                    Year Team                    Finals  Points          
 =======================================================================          
   1 Hester, Bryan                Hoosier Harr          16:37.70                  
   2 Merkel, Hayden               Southeast In          16:51.00    1             
   3 Dorsey, Matt                 Hoosier Harr          17:12.10                  
   4 Boucher, Evan                Indiana Blas          17:14.70                  
   5 Williams, Parker             Eagles Cross          17:16.70                  
   6 Henderson, Luke              Warrior Athl          17:22.30                  
   7 Henderson, Louis             Warrior Athl          17:25.10                  
   8 McNicholas, Billy            Southeast In          17:40.50    2             
   9 Eads, Tyler                  Eagles Cross          17:43.50                  
  10 Apsley, Alan                 Southeast In          18:28.70    3             
  11 Sims, Kyle                   Central Illi          18:42.10                  
  12 Raab, Zachary                Southeast In          18:43.50    4             
  13 Tirado, Jose                 Broncho Runni         19:32.70                  
  14 Blankenship, Ryan            Central Illi          22:21.30                  
  15 Paap, David                  Central Illi          22:50.70                  
  16 Boles, Jacob                 Southeast In          22:55.50    5             
  17 Sexton, Cody                 Southeast In          28:22.70    6             
                                                                                  
                                    Team Scores                                   
 ==========================================================================
 Rank Team              Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
 ==========================================================================
    1 Southeast Indiana-A-0716-    15    1    2    3    4    5    6               
       Total Time:  1:34:39.20                                                    
          Average:    18:55.84                                        

Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx