Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Youth Division

USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
   1.  James Burke                      13  01 Infant Jesus Tc-A           10:11
   2.  Phillip Rocha                    12  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:16
   3.  Christopher Foster               13  14 Los Gatos Tc-1438-A         10:19
   4.  Steven Sum                       13  14 Los Gatos Tc-1438-A         10:19
   5.  Corbin Boyles                    13  03 Triangle Champions Track-A  10:25
   6.  Anthony Palazzo                  13  15 Equalizers Tc-1533-A        10:26
   7.  Jarit Perkins                    13  07 Team Ultimate Fit-A--A      10:26
   8.  Trevor Capestany                 13  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:27
   9.  Martin Ochoa                     13  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:29
  10.  Jacob Ogden                      12  15 South Orange County Wi-15-A 10:30
  11.  Jake Keena                       13  05 K-Town Striders-A           10:30
  12.  Ben Veatch                       12  07 Indiana All Star Runnin-A   10:30
  13.  Austin Tamagno                   13  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:31
  14.  Jacob Slann                      13  16 Clemson Area Racing Team--A 10:31
  15.  Daniel Schumacher                13  01 Bullet Hill Striders-A      10:32
  16.  Jesse Delgado                    12  08 Unattached                  10:33
  17.  Chris Merlos                     13  13 Bowerman AC 1337-A          10:34
  18.  Brogan Armand                    13  07 Evansville Thunderbolts-A   10:34
  19.  Turner Kelly                     13  07 Naperville Tc1-A            10:36
  20.  Sammy Harned                     13  15 South Orange County Wi-15-A 10:36
  21.  Broderick Bauguess               13  03 Triangle Champions Track-A  10:37
  22.  Adam Petti                       13  01 Unattached                  10:37
  23.  Tanner Sartwell                  13  14 Los Gatos Tc-1438-A         10:40
  24.  Peter Schlachte                  13  14 Oak Hill Racing-1438-A      10:40
  25.  Forrest Barton                   13  10 Unattached                  10:41
  26.  Eli Moskowitz                    13  01 Granite State Flash-A       10:41
  27.  Rodrigo Rodriguez                13  15 San Diego RoadRunners -15-A 10:41
  28.  Kyler Little                     13  13 Unattached                  10:42
  29.  David White                      12  15 South Orange County Wi-15-A 10:42
  30.  Cooper Williams                  12  07 Team Ultimate Fit-A--A      10:42
  31.  Noah Culbreath                   13  02 Unattached                  10:43
  32.  Jared Garcia                     13  10 Zia Roadrunners-1042-A      10:44
  33.  Ben Haderle                      13  14 Los Gatos Tc-1438-A         10:45
  34.  Dominic Hockenbury               13  02 Wyoming Valley Strid-A      10:45
  35.  Connor Buck                      13  02 Syracuse Chargers Tc-A      10:45
  36.  Alexander Cheney                 13  01 South Windsor Spor Gro-A    10:45
  37.  Justin Liedke                    12  08 Unattached                  10:46
  38.  Spencer Urick                    13  08 Unattached                  10:46
  39.  Matthew Salazar                  12  14 Oak Hill Racing-1438-A      10:47
  40.  Jordan Markezich                 13  13 Cascade Striders-1336-A     10:48
  41.  Joshua Mitchell                  13  03 Triangle Champions Track-A  10:48
  42.  Adam Rathjen                     13  12 Dallas Metroplex Striders-A 10:49
  43.  Michael Dunne                    12  14 Oak Hill Racing-1438-A      10:49
  44.  Daniel Thompson                  12  13 Bowerman AC 1337-A          10:50
  45.  Jakob Finney                     13  13 Unattached                  10:50
  46.  David Hughes                     13  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:50
  47.  Zachary Long                     12  09 St Louis Blazers-A          10:50
  48.  Ricardo Sanchez                  12  15 So Cal Roadrunners-1533-B   10:51
  49.  Corey Hamilton                   12  03 Howard County Striders-03-A 10:52
  50.  Michael Duran                    13  10 Unattached                  10:53

Page 2
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
  51.  Miles Clikeman                   13  03 Richmond Track Field Cl-A   10:53
  52.  Mason LaBadie                    13  14 Silver State Striders-A     10:55
  53.  Samuel Bowie                     13  03 Unattached                  10:56
  54.  Connor Gralton                   12  01 Unattached                  10:57
  55.  Andrew Wilson                    12  15 So Cal Roadrunners-1533-B   10:57
  56.  Alexis Gonzalez                  12  15 So Cal Roadrunners-1533-A   10:58
  57.  Shaun Hay                        12  02 Unattached                  10:58
  58.  Ryan Sadjadi                     12  14 Los Gatos Tc-1438-A         10:59
  59.  Carter Mackey                    13  14 Castro Valley Tc-A          10:59
  60.  Michael Flanagan                 12  02 Unattached                  10:59
  61.  Seth Edwards                     12  05 Unattached                  11:00
  62.  Devon Wilson                     13  13 Bowerman AC 1337-A          11:00
  63.  Blake Beavers                    13  03 Etowah Youth Tc-0345-A      11:00
  64.  Matthew Bouthillette             12  01 Sentinel Striders-A         11:00
  65.  Kristian Sogaard                 13  01 Unattached                  11:01
  66.  Samuel Blake                     13  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:01
  67.  Cameron Knollenberg              12  15 South Orange County Wi-15-A 11:01
  68.  Burak Tufekci                    12  15 Millennium Express Tr-154-A 11:01
  69.  Alex Weber                       13  07 Team Ultimate Fit-A--A      11:01
  70.  Cameron Clements                 13  07 Team Ultimate Fit-A--A      11:01
  71.  Kyle Collins                     13  07 Unattached                  11:02
  72.  Brayden Law                      13  07 Team Ultimate Fit-A--A      11:02
  73.  David Principe                   12  01 Sentinel Striders-A         11:04
  74.  Miles Cabean                     13  03 Triangle Champions Track-A  11:04
  75.  Connor Riley                     13  05 Unattached                  11:05
  76.  Dan Mccolley                     13  01 Granite State Flash-A       11:05
  77.  Collin Magnusson                 13  13 Whatcom Tesseract-A         11:05
  78.  Justin Carbone                   13  01 Granite State Flash-A       11:05
  79.  James Busi                       13  01 Granite State Flash-A       11:06
  80.  Ben Schwartz                     13  07 Team Ultimate Fit-A--A      11:07
  81.  Andrew Clusserath                13  14 Unattached                  11:07
  82.  Xolan Brown                      11  15 So Cal Roadrunners-1533-B   11:07
  83.  Zack Lavier                      13  13 Bowerman AC 1337-A          11:07
  84.  Evan Williamson                  13  07 Indiana All Star Runnin-A   11:08
  85.  Sam Beattie                      12  16 Foot Locker Flyers-0355-A   11:08
  86.  Connor Horn                      13  07 Naperville Tc1-A            11:08
  87.  Jake McMaster                    13  01 Nashua Pal Gate City-A      11:09
  88.  Colin Jensen                     12  15 San Diego RoadRunners -15-A 11:09
  89.  Jack Ammon                       12  13 Unattached                  11:09
  90.  Andrew Kalthoff                  13  07 Indiana All Star Runnin-A   11:09
  91.  Ian Gould                        13  01 Sentinel Striders-A         11:10
  92.  Jaquavious Harris                13  16 Cheraw Striders-0355-A      11:11
  93.  Cameron Dimas                    12  10 Fort Collins Tc-1032-A      11:12
  94.  Michael Stoker                   13  01 South Windsor Spor Gro-A    11:13
  95.  Sean Parker                      12  03 Unattached                  11:13
  96.  Brent Mogensen                   13  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:13
  97.  Kyle Jacobs                      13  15 South Orange County Wi-15-A 11:13
  98.  Carlos Turner                    12  01 Granite State Flash-A       11:13
  99.  Stephen Crowe                    13  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:13
 100.  Luke Novak                       12  02 New Jersey Striders-A       11:14

Page 3
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 101.  Colby Penn                       12  15 Equalizers Tc-1533-A        11:14
 102.  Jake McEneaney                   12  07 Naperville Tc1-A            11:15
 103.  Bjorn Leicher                    13  03 Alpha Crush Running -0345-A 11:15
 104.  Tom Lessard                      13  01 Nashua Pal Gate City-A      11:15
 105.  Samuel Mercoli                   13  02 Quicksilver Tc-A            11:15
 106.  John Ohagan                      13  10 Zoom TC -1032-A             11:16
 107.  Brian Grennan                    13  03 Lanier Lightning Run-A      11:16
 108.  Patrick Wolak                    12  07 Naperville Tc1-A            11:16
 109.  Eli Elkins                       13  05 Knight Runners-0517-A       11:17
 110.  Jacob King                       13  15 Equalizers Tc-1533-A        11:17
 111.  Noa Pagatpatan                   12  16 Foot Locker Flyers-0355-A   11:17
 112.  Leo Skellenger                   12  14 Oak Hill Racing-1438-A      11:18
 113.  Malachi Armstrong                12  11 Pocatello Tc-1154-A         11:18
 114.  Christopher Stone                12  02 Lakeland JR Track Fi-A      11:20
 115.  Max Warner                       13  03 Forsyth Flyers-0345-A       11:20
 116.  Taisei Nishiki                   12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:21
 117.  Luke Beauchamp                   13  13 Cascade Striders-1336-A     11:21
 118.  Mark Mihlebach                   13  07 Unattached                  11:22
 119.  Dylan Doblar                     12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:22
 120.  Thomas Glouner                   13  13 Cascade Striders-1336-A     11:22
 121.  Reed Livingston                  13  03 Peachtree City Flash-A      11:22
 122.  Noah Bellomo                     12  01 Nashua Pal Gate City-A      11:23
 123.  Chris Notarianni                 13  01 Sentinel Striders-B         11:23
 124.  Sean Munnelly                    13  01 Granite State Flash-A       11:24
 125.  Luke Davis                       12  13 Unattached                  11:24
 126.  JC Santistevan                   13  10 Cougar Tc-A                 11:24
 127.  Tanner Peacock                   13  03 Lanier Lightning Run-A      11:24
 128.  Austin Kinne                     12  07 Naperville Tc1-A            11:24
 129.  Jackson Frank                    12  13 Bowerman AC 1337-A          11:25
 130.  Tyler Odonnell                   12  13 Bowerman AC 1337-A          11:26
 131.  Clayton Marshall                 12  03 Alpha Crush Running -0345-A 11:26
 132.  Angel Soto                       12  15 So Cal Roadrunners-1533-A   11:27
 133.  David Agudelo                    13  01 Sentinel Striders-A         11:27
 134.  Nicholas Wolk                    12  02 Unattached                  11:27
 135.  Brad Banister                    13  03 Alpha Crush Running -0345-A 11:27
 136.  Ryan Ansel                       13  01 Unattached                  11:27
 137.  John Fravel                      13  03 Alpha Crush Running -0345-A 11:28
 138.  Kenji Tomozawa                   12  07 Indiana All Star Runnin-A   11:29
 139.  Christian Oates                  13  05 K-Town Striders-A           11:29
 140.  Josiah Ottolini                  12  05 Unattached                  11:29
 141.  Joseph Defeo                     12  02 Lakeland JR Track Fi-A      11:30
 142.  Drake Anzano                     12  02 Unattached                  11:30
 143.  Caleb Myers                      12  15 Equalizers Tc-1533-A        11:30
 144.  Matthew Croaning                 12  07 Indiana All Star Runnin-A   11:30
 145.  Lucas Bennett                    12  09 St Louis Blazers-A          11:31
 146.  Bayley Stjacques                 12  02 Lakeland JR Track Fi-A      11:31
 147.  Andrew Suda                      12  15 South Orange County Wi-15-A 11:31
 148.  Tyler Dechane                    13  01 Granite State Flash-A       11:31
 149.  Matthew Hunt                     12  15 Equalizers Tc-1533-A        11:32
 150.  Jack Beattie                     12  16 Foot Locker Flyers-0355-A   11:32

Page 4
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 151.  Christian Schreckhise            13  16 Unattached                  11:32
 152.  Andrew Mellick                   12  14 Oak Hill Racing-1438-A      11:32
 153.  Noah Dodd                        12  10 Cougar Tc-A                 11:33
 154.  Shawn Silverman                  12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:33
 155.  Daniel Young                     13  02 Unattached                  11:33
 156.  Glenn Sawyer                     12  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       11:33
 157.  Robert Wagner                    12  08 Unattached                  11:34
 158.  Mitch King                       13  01 Nashua Pal Gate City-A      11:34
 159.  Myles Boerlin                    13  02 Unattached                  11:34
 160.  Zack Bain                        13  08 Distance Demons-0820-A      11:35
 161.  Colin Coryell                    12  07 Unattached                  11:35
 162.  Samuel Uhrich                    12  08 Unattached                  11:35
 163.  Isaki Wada-Law                   12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:35
 164.  Dylan Bennett                    12  13 Unattached                  11:35
 165.  Kevin Krein                      12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:35
 166.  Joe Berg                         12  10 Unattached                  11:36
 167.  Braden Mattson                   12  10 Unattached                  11:36
 168.  Reuben Winston                   12  03 Howard County Striders-03-A 11:37
 169.  Andrew Newport                   13  05 Miami Valley Tc-0517-A      11:37
 170.  Ajay Wahid                       13  15 Equalizers Tc-1533-A        11:37
 171.  Noah Coogan                      13  01 Sentinel Striders-A         11:37
 172.  Kyle Baumgart                    12  08 Distance Demons-0820-A      11:38
 173.  Joshua Gregory                   13  03 Triangle Champions Track-A  11:38
 174.  Daniel Thweatt                   13  14 Oak Hill Racing-1438-A      11:38
 175.  Noah Kramer                      13  05 Unattached                  11:38
 176.  Isaiah Rabata                    12  08 Unattached                  11:38
 177.  AJ Eckmann                       13  11 Unattached                  11:39
 178.  Austin Huether                   13  08 Unattached                  11:39
 179.  Zafir Abou-Zamzam                12  15 So Cal Roadrunners-1533-A   11:39
 180.  Christian Raslowsky              12  02 ST Francis Academy-A        11:40
 181.  Aziz Ghadiali                    12  14 Los Gatos Tc-1438-A         11:41
 182.  Nicholas Brown                   13  01 Granite State Flash-A       11:41
 183.  Abdullah Kaba                    13  01 Sentinel Striders-A         11:43
 184.  Matt Fort                        13  10 Cougar Tc-A                 11:43
 185.  Kevin Anawalt                    12  14 Oak Hill Racing-1438-A      11:43
 186.  Jake Lester                      13  10 Tcm Rez Runners-1048-A      11:44
 187.  Andrew Dahl                      13  01 Nashua Pal Gate City-A      11:44
 188.  Nikolas Silva                    13  03 Triangle Champions Track-A  11:46
 189.  Kolby Cooper                     13  06 Peak Performance Track Cl-A 11:46
 190.  Eric Green                       12  06 Peak Performance Track Cl-A 11:46
 191.  Christopher Large                12  10 Unattached                  11:46
 192.  Keenan Toya                      12  10 Cougar Tc-A                 11:47
 193.  Nathan Millet                    12  05 Unattached                  11:47
 194.  Jacob Harlan                     12  10 Cougar Tc-A                 11:48
 195.  Bailey Hobson                    13  05 Unattached                  11:48
 196.  Jenks Hehmeyer                   12  02 Lakeland JR Track Fi-A      11:48
 197.  Tristan Padilla                  12  10 Cougar Tc-A                 11:48
 198.  Nicolas Gitter                   11  15 South Orange County Wi-15-A 11:48
 199.  Jacob Oeding                     13  07 Indiana All Star Runnin-A   11:50
 200.  Luke Widdig                      13  05 Knight Runners-0517-A       11:50

Page 5
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 201.  Luke Haefeli                     13  10 Penguins Tcxc-1032-A        11:50
 202.  Nicholas Walker                  13  03 Triangle Champions Track-A  11:51
 203.  Tyler North                      12  01 Nashua Pal Gate City-A      11:51
 204.  Christopher Fischer              12  01 Nashua Pal Gate City-A      11:51
 205.  Benjamin Lueken                  13  15 South Orange County Wi-15-A 11:51
 206.  Chase Gregory                    12  12 Team Green The Woodlands-A  11:51
 207.  Brendan Glouner                  13  13 Cascade Striders-1336-A     11:51
 208.  Joseph Cawley                    13  02 Crimson Knights-A           11:52
 209.  Joseph Garrett                   12  02 Unattached                  11:52
 210.  Nathan Winn                      13  16 Jumpstart Athletics-0355-A  11:52
 211.  Andrew Cooper                    12  13 Cascade Striders-1336-A     11:55
 212.  Benjamin Tarlton                 13  03 Triangle Champions Track-A  11:55
 213.  Emmanuel Key                     12  02 Ispeed Tc-A                 11:56
 214.  Shane Francisco                  13  05 Unattached                  11:56
 215.  Nolan Okeefe                     13  07 Indiana All Star Runnin-A   11:57
 216.  Thomas Penney                    12  09 St Louis Blazers-A          11:57
 217.  Ethan Donley                     12  09 Unattached                  11:58
 218.  Anthony Mercoli                  13  02 Quicksilver Tc-A            11:58
 219.  Matthew Paragas                  12  15 Equalizers Tc-1533-A        11:59
 220.  Jonas Raguse                     12  07 Indiana All Star Runnin-A   11:59
 221.  Kevin Wegner                     12  03 Howard County Striders-03-A 12:00
 222.  Davis Tardiff                    12  03 Alpha Crush Running -0345-A 12:00
 223.  John Pagliaro                    12  01 Sentinel Striders-A         12:00
 224.  Caleb Carter                     13  05 Unattached                  12:01
 225.  Noah Dawn                        12  05 Unattached                  12:01
 226.  Frank Pittman                    13  03 Northside Red Runners-034-A 12:01
 227.  Austin Migchelbrink              12  13 Bowerman AC 1337-A          12:02
 228.  Daniel Maneloveg                 12  14 Oak Hill Racing-1438-A      12:02
 229.  Matthew McGorrey                 12  03 Alpha Crush Running -0345-A 12:02
 230.  Matthew Inman                    12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       12:03
 231.  Aaron Metcalf                    12  08 Unattached                  12:03
 232.  Sean O'Bannon                    12  15 Equalizers Tc-1533-A        12:05
 233.  Aaron Romero                     13  10 Cougar Tc-A                 12:05
 234.  Jacob Spencer                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:06
 235.  Bryce Rosicky                    13  03 Howard County Striders-03-A 12:07
 236.  Ashton Murray                    12  07 Fishers Fire--A             12:10
 237.  Brady Rafanan                    13  16 Palmetto Track Field-0355-A 12:12
 238.  William Vaught                   12  16 Unattached                  12:15
 239.  Victor Pinto                     13  08 Flying Vs-0820              12:16
 240.  Nick Stigsell                    13  08 Flying Vs-0820              12:16
 241.  Casey Wolleat                    13  12 Highland Lakes Tc-A         12:17
 242.  Joshua Ladson                    12  16 Unattached                  12:18
 243.  Harrison Travis                  12  06 Peak Performance Track Cl-A 12:19
 244.  William Hooper                   13  13 Cascade Striders-1336-A     12:19
 245.  Reid Haigler                     13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:20
 246.  Noah Williams                    13  16 Cheraw Striders-0355-A      12:21
 247.  Noah Bridges                     12  16 Carolina Homeschool Couga-A 12:23
 248.  Anthony DeGaston                 13  11 Unattached                  12:23
 249.  Jackson Boucher                  12  04 Central Florida Gliders T-A 12:24
 250.  Zachary Brenner                  12  06 Peak Performance Track Cl-A 12:24

Page 6
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 251.  Maxwell McVicar                  12  02 Lakeland JR Track Fi-A      12:25
 252.  Joseph Farrow                    12  06 Auburn Tc-0609-A            12:28
 253.  Michael Spamer                   13  12 Rockwall Mustangs Track-A   12:29
 254.  Samuel Gerstenbacher             13  02 Quicksilver Tc-A            12:29
 255.  Cody Acosta                      12  12 Unattached                  12:29
 256.  Shane McGovern                   12  03 Howard County Striders-03-A 12:32
 257.  Ethan Antone                     12  10 Cougar Tc-A                 12:32
 258.  Matthew Grossman                 12  02 Lakeland JR Track Fi-A      12:32
 259.  Sondy Polanco                    12  02 ST Francis Academy-A        12:33
 260.  Ryan McNamara                    12  11 Unattached                  12:36
 261.  William Haigler                  13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:36
 262.  Paul Hartner                     12  07 Naperville Tc1-A            12:37
 263.  Nicolas Raiser                   12  11 Unattached                  12:39
 264.  Joseph Koegel                    12  02 ST Francis Academy-A        12:40
 265.  Michael Taveras                  12  02 ST Francis Academy-A        12:41
 266.  Ethan Michaud                    13  01 Nashua Pal Gate City-A      12:43
 267.  Logan Spencer                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:45
 268.  William Durham                   12  02 Quicksilver Tc-A            12:47
 269.  Jason Busby                      13  16 Foot Locker Flyers-0355-A   12:47
 270.  Scott Maggio                     13  06 Peak Performance Track Cl-A 12:50
 271.  Palmer Haigler                   10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:53
 272.  Nicholas Gennarelli              13  09 Unattached                  12:54
 273.  Reid DeMass                      13  16 Palmetto Track Field-0355-A 12:55
 274.  Christopher Morris               13  14 Los Gatos Tc-1438-A         12:57
 275.  Bryce Meyer                      12  03 Alpha Crush Running -0345-A 12:57
 276.  Leighton Quintana                12  10 Tcm Rez Runners-1048-A      12:58
 277.  Riley Goldberg                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       12:59
 278.  Jared Desciak                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       13:00
 279.  Austin Nico                      12  09 St Louis Blazers-A          13:00
 280.  Avery Yaroch                     12  08 Unattached                  13:00
 281.  Hunter Vienne                    12  06 Peak Performance Track Cl-A 13:01
 282.  Mitchell Clarke                  12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       13:02
 283.  Jack Kavka                       13  03 Howard County Striders-03-A 13:05
 284.  John McLaughlin                  12  08 Unattached                  13:06
 285.  Fernando Rios                    13  16 Palmetto Track Field-0355-A 13:09
 286.  Jackson Lamont                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       13:12
 287.  David Mckeel                     12  16 Palmetto Track Field-0355-A 13:23
 288.  Nicholas Mathis                  13  05 K-Town Striders-A           13:26
 289.  Matthew Kortokrax                13  03 Alpha Crush Running -0345-A 13:29
 290.  Brady Traeder                    12  08 Flying Vs-0820              13:29
 291.  Latrell Jean-Nutumya             13  10 Tcm Rez Runners-1048-A      13:50
 292.  George Rauh                      12  02 Lakeland JR Track Fi-A      13:54
 293.  Adam Files                       12  12 Texas Stallions-A           14:00
 294.  Michael Serkiz                   13  16 Palmetto Track Field-0355-A 14:04
 295.  Matthew Mathis                   12  05 K-Town Striders-A           14:05
 296.  William Milton                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       14:06
 297.  Thaddeus Porter                  12  06 Montgomery YMCA Dream Te-A  14:09
 298.  Grayson Gilkey                   12  12 Rockwall Mustangs Track-A   14:39
 299.  Jason Vanisko                    12  03 Howard County Striders-03-A 14:42
 300.  Nicholas DiBona                  12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       14:56

Page 7
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 2 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 301.  Grant Ray                        12  08 Unattached                  15:01
 302.  Dennis Campanella                12  02 Quicksilver Tc-A            15:02
 303.  Jonathan Despeaux                11  16 Mt Pleasant Tc-0355-B       15:08
 304.  John Kemp                        12  02 Lakeland JR Track Fi-A      15:32
 305.  Justin Casquejo                  13  02 ST Francis Academy-A        16:55

305 records processed.