Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Youth Division

USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
   1.  James Burke                      13  01 Infant Jesus Tc-A            4:50
   2.  Phillip Rocha                    12  15 So Cal Roadrunners-1533-A    4:51
   3.  Jacob Ogden                      12  15 South Orange County Wi-15-A  5:00
   4.  Christopher Foster               13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:00
   5.  Michael Dunne                    12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:01
   6.  Anthony Palazzo                  13  15 Equalizers Tc-1533-A         5:02
   7.  Trevor Capestany                 13  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:02
   8.  Martin Ochoa                     13  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:02
   9.  Corbin Boyles                    13  03 Triangle Champions Track-A   5:02
  10.  Steven Sum                       13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:02
  11.  Jake Keena                       13  05 K-Town Striders-A            5:02
  12.  Connor Buck                      13  02 Syracuse Chargers Tc-A       5:03
  13.  Austin Tamagno                   13  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:03
  14.  Jesse Delgado                    12  08 Unattached                   5:03
  15.  Sammy Harned                     13  15 South Orange County Wi-15-A  5:04
  16.  Forrest Barton                   13  10 Unattached                   5:05
  17.  Zachary Long                     12  09 St Louis Blazers-A           5:06
  18.  Jarit Perkins                    13  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:06
  19.  Daniel Schumacher                13  01 Bullet Hill Striders-A       5:06
  20.  Noah Culbreath                   13  02 Unattached                   5:06
  21.  Spencer Urick                    13  08 Unattached                   5:06
  22.  Eli Moskowitz                    13  01 Granite State Flash-A        5:06
  23.  Brogan Armand                    13  07 Evansville Thunderbolts-A    5:07
  24.  Adam Petti                       13  01 Unattached                   5:07
  25.  Ben Veatch                       12  07 Indiana All Star Runnin-A    5:07
  26.  Michael Duran                    13  10 Unattached                   5:07
  27.  Jordan Markezich                 13  13 Cascade Striders-1336-A      5:08
  28.  Joshua Mitchell                  13  03 Triangle Champions Track-A   5:08
  29.  Matthew Salazar                  12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:08
  30.  Chris Merlos                     13  13 Bowerman AC 1337-A           5:09
  31.  Jacob Slann                      13  16 Clemson Area Racing Team--A  5:09
  32.  Tanner Sartwell                  13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:10
  33.  Ricardo Sanchez                  12  15 So Cal Roadrunners-1533-B    5:10
  34.  David White                      12  15 South Orange County Wi-15-A  5:11
  35.  Mason LaBadie                    13  14 Silver State Striders-A      5:11
  36.  Seth Edwards                     12  05 Unattached                   5:11
  37.  Ben Haderle                      13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:11
  38.  Turner Kelly                     13  07 Naperville Tc1-A             5:12
  39.  Broderick Bauguess               13  03 Triangle Champions Track-A   5:12
  40.  Peter Schlachte                  13  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:13
  41.  Jake McMaster                    13  01 Nashua Pal Gate City-A       5:13
  42.  Michael Flanagan                 12  02 Unattached                   5:13
  43.  Alexander Cheney                 13  01 South Windsor Spor Gro-A     5:14
  44.  Carter Mackey                    13  14 Castro Valley Tc-A           5:14
  45.  Brayden Law                      13  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:14
  46.  Shaun Hay                        12  02 Unattached                   5:14
  47.  Kristian Sogaard                 13  01 Unattached                   5:14
  48.  Connor Gralton                   12  01 Unattached                   5:15
  49.  Daniel Thompson                  12  13 Bowerman AC 1337-A           5:15
  50.  Dominic Hockenbury               13  02 Wyoming Valley Strid-A       5:15

Page 2
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
  51.  John Ohagan                      13  10 Zoom TC -1032-A              5:15
  52.  Andrew Wilson                    12  15 So Cal Roadrunners-1533-B    5:15
  53.  Rodrigo Rodriguez                13  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:16
  54.  Jared Garcia                     13  10 Zia Roadrunners-1042-A       5:16
  55.  Cooper Williams                  12  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:16
  56.  Ryan Sadjadi                     12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:16
  57.  Carlos Turner                    12  01 Granite State Flash-A        5:16
  58.  Blake Beavers                    13  03 Etowah Youth Tc-0345-A       5:16
  59.  Justin Carbone                   13  01 Granite State Flash-A        5:16
  60.  Samuel Mercoli                   13  02 Quicksilver Tc-A             5:16
  61.  James Busi                       13  01 Granite State Flash-A        5:17
  62.  Justin Liedke                    12  08 Unattached                   5:17
  63.  Devon Wilson                     13  13 Bowerman AC 1337-A           5:17
  64.  David Hughes                     13  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:17
  65.  Sean Munnelly                    13  01 Granite State Flash-A        5:17
  66.  Miles Cabean                     13  03 Triangle Champions Track-A   5:18
  67.  Ben Schwartz                     13  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:18
  68.  Dan Mccolley                     13  01 Granite State Flash-A        5:18
  69.  Tyler Dechane                    13  01 Granite State Flash-A        5:18
  70.  Jaquavious Harris                13  16 Cheraw Striders-0355-A       5:18
  71.  Evan Williamson                  13  07 Indiana All Star Runnin-A    5:18
  72.  Cameron Knollenberg              12  15 South Orange County Wi-15-A  5:18
  73.  Jack Ammon                       12  13 Unattached                   5:18
  74.  Alex Weber                       13  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:18
  75.  Kyle Collins                     13  07 Unattached                   5:18
  76.  Kyler Little                     13  13 Unattached                   5:19
  77.  Collin Magnusson                 13  13 Whatcom Tesseract-A          5:19
  78.  Connor Riley                     13  05 Unattached                   5:19
  79.  Max Warner                       13  03 Forsyth Flyers-0345-A        5:19
  80.  Corey Hamilton                   12  03 Howard County Striders-03-A  5:19
  81.  Cameron Clements                 13  07 Team Ultimate Fit-A--A       5:19
  82.  Cameron Dimas                    12  10 Fort Collins Tc-1032-A       5:20
  83.  Adam Rathjen                     13  12 Dallas Metroplex Striders-A  5:20
  84.  Samuel Bowie                     13  03 Unattached                   5:20
  85.  Matthew Bouthillette             12  01 Sentinel Striders-A          5:21
  86.  Jakob Finney                     13  13 Unattached                   5:21
  87.  Ian Gould                        13  01 Sentinel Striders-A          5:21
  88.  Xolan Brown                      11  15 So Cal Roadrunners-1533-B    5:21
  89.  Burak Tufekci                    12  15 Millennium Express Tr-154-A  5:22
  90.  Eli Elkins                       13  05 Knight Runners-0517-A        5:22
  91.  Josiah Ottolini                  12  05 Unattached                   5:23
  92.  Zack Lavier                      13  13 Bowerman AC 1337-A           5:23
  93.  David Agudelo                    13  01 Sentinel Striders-A          5:23
  94.  Colin Jensen                     12  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:23
  95.  Luke Beauchamp                   13  13 Cascade Striders-1336-A      5:23
  96.  Alexis Gonzalez                  12  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:23
  97.  Patrick Wolak                    12  07 Naperville Tc1-A             5:24
  98.  Luke Davis                       12  13 Unattached                   5:24
  99.  Connor Horn                      13  07 Naperville Tc1-A             5:24
 100.  Noah Dodd                        12  10 Cougar Tc-A                  5:24

Page 3
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 101.  Andrew Clusserath                13  14 Unattached                   5:24
 102.  Sean Parker                      12  03 Unattached                   5:24
 103.  Leo Skellenger                   12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:24
 104.  Jake McEneaney                   12  07 Naperville Tc1-A             5:24
 105.  Lucas Bennett                    12  09 St Louis Blazers-A           5:24
 106.  Chris Notarianni                 13  01 Sentinel Striders-B          5:24
 107.  Kyle Jacobs                      13  15 South Orange County Wi-15-A  5:25
 108.  Andrew Kalthoff                  13  07 Indiana All Star Runnin-A    5:25
 109.  Miles Clikeman                   13  03 Richmond Track Field Cl-A    5:25
 110.  Bjorn Leicher                    13  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:25
 111.  Clayton Marshall                 12  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:26
 112.  David Principe                   12  01 Sentinel Striders-A          5:26
 113.  Samuel Blake                     13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:26
 114.  Malachi Armstrong                12  11 Pocatello Tc-1154-A          5:27
 115.  Tyler Odonnell                   12  13 Bowerman AC 1337-A           5:27
 116.  Sam Beattie                      12  16 Foot Locker Flyers-0355-A    5:27
 117.  Reed Livingston                  13  03 Peachtree City Flash-A       5:27
 118.  Tom Lessard                      13  01 Nashua Pal Gate City-A       5:28
 119.  JC Santistevan                   13  10 Cougar Tc-A                  5:28
 120.  Noa Pagatpatan                   12  16 Foot Locker Flyers-0355-A    5:28
 121.  Taisei Nishiki                   12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:29
 122.  Dylan Doblar                     12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:29
 123.  Christian Oates                  13  05 K-Town Striders-A            5:29
 124.  Matthew Croaning                 12  07 Indiana All Star Runnin-A    5:29
 125.  Isaki Wada-Law                   12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:29
 126.  Michael Stoker                   13  01 South Windsor Spor Gro-A     5:29
 127.  Austin Kinne                     12  07 Naperville Tc1-A             5:30
 128.  Noah Coogan                      13  01 Sentinel Striders-A          5:30
 129.  Mark Mihlebach                   13  07 Unattached                   5:30
 130.  Andrew Suda                      12  15 South Orange County Wi-15-A  5:30
 131.  Colby Penn                       12  15 Equalizers Tc-1533-A         5:30
 132.  Stephen Crowe                    13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:30
 133.  Angel Soto                       12  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:30
 134.  Christopher Stone                12  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:30
 135.  Drake Anzano                     12  02 Unattached                   5:30
 136.  Brent Mogensen                   13  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:30
 137.  Anthony Mercoli                  13  02 Quicksilver Tc-A             5:31
 138.  Luke Novak                       12  02 New Jersey Striders-A        5:31
 139.  Brian Grennan                    13  03 Lanier Lightning Run-A       5:31
 140.  Noah Bellomo                     12  01 Nashua Pal Gate City-A       5:31
 141.  Noah Kramer                      13  05 Unattached                   5:31
 142.  Samuel Uhrich                    12  08 Unattached                   5:31
 143.  Tanner Peacock                   13  03 Lanier Lightning Run-A       5:31
 144.  Shawn Silverman                  12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:31
 145.  Brad Banister                    13  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:32
 146.  Dylan Bennett                    12  13 Unattached                   5:32
 147.  John Fravel                      13  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:32
 148.  Mitch King                       13  01 Nashua Pal Gate City-A       5:32
 149.  Austin Huether                   13  08 Unattached                   5:32
 150.  Jacob King                       13  15 Equalizers Tc-1533-A         5:33

Page 4
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 151.  Matt Fort                        13  10 Cougar Tc-A                  5:33
 152.  Ryan Ansel                       13  01 Unattached                   5:33
 153.  Thomas Glouner                   13  13 Cascade Striders-1336-A      5:33
 154.  Jackson Frank                    12  13 Bowerman AC 1337-A           5:33
 155.  Frank Pittman                    13  03 Northside Red Runners-034-A  5:33
 156.  Andrew Newport                   13  05 Miami Valley Tc-0517-A       5:34
 157.  Joe Berg                         12  10 Unattached                   5:34
 158.  Nicholas Wolk                    12  02 Unattached                   5:34
 159.  Zack Bain                        13  08 Distance Demons-0820-A       5:34
 160.  Braden Mattson                   12  10 Unattached                   5:34
 161.  Christian Schreckhise            13  16 Unattached                   5:34
 162.  Isaiah Rabata                    12  08 Unattached                   5:34
 163.  Ajay Wahid                       13  15 Equalizers Tc-1533-A         5:34
 164.  Colin Coryell                    12  07 Unattached                   5:34
 165.  Jake Lester                      13  10 Tcm Rez Runners-1048-A       5:35
 166.  Kenji Tomozawa                   12  07 Indiana All Star Runnin-A    5:35
 167.  Luke Haefeli                     13  10 Penguins Tcxc-1032-A         5:35
 168.  AJ Eckmann                       13  11 Unattached                   5:35
 169.  Reuben Winston                   12  03 Howard County Striders-03-A  5:35
 170.  Nicholas Brown                   13  01 Granite State Flash-A        5:35
 171.  Jack Beattie                     12  16 Foot Locker Flyers-0355-A    5:35
 172.  Andrew Cooper                    12  13 Cascade Striders-1336-A      5:36
 173.  Robert Wagner                    12  08 Unattached                   5:36
 174.  Myles Boerlin                    13  02 Unattached                   5:36
 175.  Caleb Myers                      12  15 Equalizers Tc-1533-A         5:36
 176.  Kolby Cooper                     13  06 Peak Performance Track Cl-A  5:36
 177.  Joseph Garrett                   12  02 Unattached                   5:37
 178.  Nikolas Silva                    13  03 Triangle Champions Track-A   5:37
 179.  Christopher Large                12  10 Unattached                   5:37
 180.  Andrew Mellick                   12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:37
 181.  Matthew Hunt                     12  15 Equalizers Tc-1533-A         5:37
 182.  Chase Gregory                    12  12 Team Green The Woodlands-A   5:37
 183.  Joshua Gregory                   13  03 Triangle Champions Track-A   5:37
 184.  Daniel Thweatt                   13  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:37
 185.  Noah Dawn                        12  05 Unattached                   5:37
 186.  Joseph Defeo                     12  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:38
 187.  Kyle Baumgart                    12  08 Distance Demons-0820-A       5:38
 188.  Glenn Sawyer                     12  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:38
 189.  Kevin Krein                      12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:38
 190.  Jacob Oeding                     13  07 Indiana All Star Runnin-A    5:38
 191.  Daniel Young                     13  02 Unattached                   5:38
 192.  Zafir Abou-Zamzam                12  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:38
 193.  Brendan Glouner                  13  13 Cascade Striders-1336-A      5:39
 194.  Keenan Toya                      12  10 Cougar Tc-A                  5:40
 195.  Shane Francisco                  13  05 Unattached                   5:40
 196.  Bayley Stjacques                 12  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:40
 197.  Aziz Ghadiali                    12  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:41
 198.  John Pagliaro                    12  01 Sentinel Striders-A          5:41
 199.  Joseph Cawley                    13  02 Crimson Knights-A            5:41
 200.  Christian Raslowsky              12  02 ST Francis Academy-A         5:41

Page 5
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 201.  Jenks Hehmeyer                   12  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:41
 202.  Benjamin Lueken                  13  15 South Orange County Wi-15-A  5:41
 203.  Nathan Millet                    12  05 Unattached                   5:41
 204.  Bailey Hobson                    13  05 Unattached                   5:41
 205.  Nicolas Gitter                   11  15 South Orange County Wi-15-A  5:41
 206.  Tristan Padilla                  12  10 Cougar Tc-A                  5:42
 207.  Christopher Fischer              12  01 Nashua Pal Gate City-A       5:42
 208.  Reid Haigler                     13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:42
 209.  Sean O'Bannon                    12  15 Equalizers Tc-1533-A         5:42
 210.  Austin Migchelbrink              12  13 Bowerman AC 1337-A           5:42
 211.  Jacob Harlan                     12  10 Cougar Tc-A                  5:42
 212.  Matthew Paragas                  12  15 Equalizers Tc-1533-A         5:43
 213.  Nicholas Walker                  13  03 Triangle Champions Track-A   5:43
 214.  Kevin Anawalt                    12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:43
 215.  Eric Green                       12  06 Peak Performance Track Cl-A  5:44
 216.  Casey Wolleat                    13  12 Highland Lakes Tc-A          5:44
 217.  Abdullah Kaba                    13  01 Sentinel Striders-A          5:44
 218.  Jonas Raguse                     12  07 Indiana All Star Runnin-A    5:44
 219.  Matthew McGorrey                 12  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:44
 220.  Caleb Carter                     13  05 Unattached                   5:45
 221.  Luke Widdig                      13  05 Knight Runners-0517-A        5:45
 222.  Nolan Okeefe                     13  07 Indiana All Star Runnin-A    5:45
 223.  Palmer Haigler                   10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:45
 224.  Davis Tardiff                    12  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:45
 225.  Ashton Murray                    12  07 Fishers Fire--A              5:45
 226.  Thomas Penney                    12  09 St Louis Blazers-A           5:45
 227.  Andrew Dahl                      13  01 Nashua Pal Gate City-A       5:45
 228.  Matthew Inman                    12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        5:45
 229.  John McLaughlin                  12  08 Unattached                   5:46
 230.  Daniel Maneloveg                 12  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:46
 231.  Tyler North                      12  01 Nashua Pal Gate City-A       5:47
 232.  Emmanuel Key                     12  02 Ispeed Tc-A                  5:47
 233.  Joshua Ladson                    12  16 Unattached                   5:47
 234.  Aaron Romero                     13  10 Cougar Tc-A                  5:47
 235.  Noah Williams                    13  16 Cheraw Striders-0355-A       5:48
 236.  Ethan Donley                     12  09 Unattached                   5:48
 237.  Benjamin Tarlton                 13  03 Triangle Champions Track-A   5:48
 238.  Nathan Winn                      13  16 Jumpstart Athletics-0355-A   5:48
 239.  William Vaught                   12  16 Unattached                   5:48
 240.  Kevin Wegner                     12  03 Howard County Striders-03-A  5:49
 241.  Bryce Rosicky                    13  03 Howard County Striders-03-A  5:50
 242.  Victor Pinto                     13  08 Flying Vs-0820               5:51
 243.  Anthony DeGaston                 13  11 Unattached                   5:51
 244.  Brady Rafanan                    13  16 Palmetto Track Field-0355-A  5:52
 245.  Ryan McNamara                    12  11 Unattached                   5:54
 246.  Noah Bridges                     12  16 Carolina Homeschool Couga-A  5:54
 247.  Aaron Metcalf                    12  08 Unattached                   5:55
 248.  Reid DeMass                      13  16 Palmetto Track Field-0355-A  5:56
 249.  Michael Spamer                   13  12 Rockwall Mustangs Track-A    5:56
 250.  Cody Acosta                      12  12 Unattached                   5:56

Page 6
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 251.  William Hooper                   13  13 Cascade Striders-1336-A      5:57
 252.  Avery Yaroch                     12  08 Unattached                   5:57
 253.  Jackson Boucher                  12  04 Central Florida Gliders T-A  5:57
 254.  Joseph Farrow                    12  06 Auburn Tc-0609-A             5:58
 255.  Maxwell McVicar                  12  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:58
 256.  Jacob Spencer                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:58
 257.  William Haigler                  13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:59
 258.  Leighton Quintana                12  10 Tcm Rez Runners-1048-A       5:59
 259.  Logan Spencer                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:59
 260.  Harrison Travis                  12  06 Peak Performance Track Cl-A  5:59
 261.  Scott Maggio                     13  06 Peak Performance Track Cl-A  6:00
 262.  Sondy Polanco                    12  02 ST Francis Academy-A         6:00
 263.  Ethan Antone                     12  10 Cougar Tc-A                  6:00
 264.  Nick Stigsell                    13  08 Flying Vs-0820               6:00
 265.  Zachary Brenner                  12  06 Peak Performance Track Cl-A  6:00
 266.  Christopher Morris               13  14 Los Gatos Tc-1438-A          6:00
 267.  Shane McGovern                   12  03 Howard County Striders-03-A  6:01
 268.  Nicolas Raiser                   12  11 Unattached                   6:02
 269.  Samuel Gerstenbacher             13  02 Quicksilver Tc-A             6:02
 270.  Fernando Rios                    13  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:03
 271.  Jason Busby                      13  16 Foot Locker Flyers-0355-A    6:03
 272.  William Durham                   12  02 Quicksilver Tc-A             6:04
 273.  Matthew Grossman                 12  02 Lakeland JR Track Fi-A       6:04
 274.  Michael Taveras                  12  02 ST Francis Academy-A         6:07
 275.  Austin Nico                      12  09 St Louis Blazers-A           6:07
 276.  Ethan Michaud                    13  01 Nashua Pal Gate City-A       6:08
 277.  Bryce Meyer                      12  03 Alpha Crush Running -0345-A  6:09
 278.  Riley Goldberg                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:10
 279.  Jared Desciak                    13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:10
 280.  Hunter Vienne                    12  06 Peak Performance Track Cl-A  6:10
 281.  Paul Hartner                     12  07 Naperville Tc1-A             6:11
 282.  Mitchell Clarke                  12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:12
 283.  Nicholas Gennarelli              13  09 Unattached                   6:12
 284.  Joseph Koegel                    12  02 ST Francis Academy-A         6:13
 285.  Jackson Lamont                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:13
 286.  Jack Kavka                       13  03 Howard County Striders-03-A  6:14
 287.  Brady Traeder                    12  08 Flying Vs-0820               6:17
 288.  Nicholas Mathis                  13  05 K-Town Striders-A            6:17
 289.  Latrell Jean-Nutumya             13  10 Tcm Rez Runners-1048-A       6:19
 290.  Matthew Kortokrax                13  03 Alpha Crush Running -0345-A  6:19
 291.  David Mckeel                     12  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:21
 292.  Adam Files                       12  12 Texas Stallions-A            6:24
 293.  Michael Serkiz                   13  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:34
 294.  Thaddeus Porter                  12  06 Montgomery YMCA Dream Te-A   6:35
 295.  George Rauh                      12  02 Lakeland JR Track Fi-A       6:37
 296.  Grayson Gilkey                   12  12 Rockwall Mustangs Track-A    6:38
 297.  Matthew Mathis                   12  05 K-Town Striders-A            6:39
 298.  William Milton                   12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:42
 299.  Grant Ray                        12  08 Unattached                   6:50
 300.  Nicholas DiBona                  12  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:59

Page 7
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Youth Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
 301.  Jason Vanisko                    12  03 Howard County Striders-03-A  7:03
 302.  Dennis Campanella                12  02 Quicksilver Tc-A             7:13
 303.  Jonathan Despeaux                11  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        7:14
 304.  John Kemp                        12  02 Lakeland JR Track Fi-A       7:17
 305.  Justin Casquejo                  13  02 ST Francis Academy-A         7:25

305 records processed.