Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Young Division

USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course Young Girls - Individual Results at 2 Mile
Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
   1.  Heather Bates                    16  10 Unattached                  11:43
   2.  Caroline Kaufman                 16  10 Unattached                  11:43
   3.  Ellen Schmitz                    16  07 Indiana All Star Runnin-A   11:48
   4.  Lindy Long                       16  03 Peachtree City Flash-A      11:51
   5.  Tiffany Lang                     16  03 Howard County Striders-03-A 12:00
   6.  Maxine Goyette                   16  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:00
   7.  Nicole Thinnes                   16  07 Indiana All Star Runnin-A   12:02
   8.  Karlye Wanner                    16  07 Indiana All Star Runnin-A   12:02
   9.  Alejandra Quintero               17  15 Obriens Army-1533-A         12:04
  10.  Tayler Hendren                   17  10 Zia Roadrunners-1042-A      12:04
  11.  Natalie Dimits                   16  14 Pleasanton Heat-A           12:05
  12.  Kaylee Sedler                    17  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:12
  13.  Meagan Wright                    17  16 Unattached                  12:12
  14.  Megan Ernst                      15  07 Indiana All Star Runnin-A   12:22
  15.  Hannah Mansbach                  16  03 Howard County Striders-03-A 12:23
  16.  Rebecca Hermann                  16  10 Ric Rojas Running-1032-A    12:23
  17.  Clare McDonald                   16  08 Unattached                  12:23
  18.  Alexa Lua                        16  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:24
  19.  Meagan Brandli                   17  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:26
  20.  Erica Ernst                      17  07 Indiana All Star Runnin-A   12:27
  21.  Madeline Funk                    17  01 Litchfield Tc-0105-A        12:30
  22.  Sydney Olagaray                  16  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:31
  23.  Naomi Wilcox                     16  15 Obriens Army-1533-A         12:31
  24.  Marissa Jimenez                  16  15 So Cal Roadrunners-1533-A   12:36
  25.  Addie Cullenberg                 17  01 Sandy River-A               12:37
  26.  Erica Notini                     17  01 Nashua Pal Gate City-A      12:43
  27.  Andrea Haro                      17  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:44
  28.  Kaitlyn Sendzik                  17  07 Unattached                  12:45
  29.  Sarah Kaufman                    17  05 Team Godspeed-0517-A        12:45
  30.  Anna Fairey                      16  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       12:50
  31.  Natalie Hassna                   16  14 Buffalo Chips Running Clu-A 12:54
  32.  Jessica Ousley                   16  10 Ric Rojas Running-1032-A    12:57
  33.  Caragh MacDermott                16  03 Howard County Striders-03-A 12:57
  34.  Shira Winston                    16  03 Howard County Striders-03-A 12:58
  35.  Joyce Liao                       16  15 Obriens Army-1533-A         13:00
  36.  Emily Meinertz                   15  01 Sentinel Striders-A         13:05
  37.  Lindsay Ardiff                   17  03 Richmond Track Field Cl-A   13:10
  38.  Feliza Bustos                    16  12 CL Stars-A                  13:17
  39.  Amanda McGowan                   16  03 Carrollton Track Team-A     13:24
  40.  Susan Frazier                    16  14 Buffalo Chips Running Clu-A 13:25
  41.  Shannon Millikin                 16  03 Apollo Tc Inc-0345-A        13:26
  42.  Brittany Sarza                   16  01 Sentinel Striders-A         13:27
  43.  Rebecca Tellier                  16  01 Sentinel Striders-A         13:32
  44.  Jessica Habegger                 16  05 Team Godspeed-0517-A        13:32
  45.  Lauren Phillips                  16  03 Peachtree City Flash-A      13:33
  46.  Katelyn Corley                   16  12 Highland Lakes Tc-A         13:40
  47.  Madison Sullivan                 16  13 Whatcom Tesseract-A         13:41
  48.  Kylie McCartney                  16  01 South Windsor Spor Gro-A    13:43
  49.  Gabriela Wilberding              16  03 North Wake Tc-0313-A        13:48
  50.  McLane Swanhart                  16  03 Howard County Striders-03-A 13:48

Page 2 
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course Young Girls - Individual Results at 2 Mile
Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
  51.  Michelle Stine                   16  16 Foot Locker Flyers-0355-A   13:49
  52.  Laura Mancin                     16  03 Lanier Lightning Run-A      13:56
  53.  Katelyn Ogden                    16  03 Howard County Striders-03-A 13:58
  54.  Sean DeMass                      16  16 Palmetto Track Field-0355-A 14:03
  55.  Briana Konish                    16  05 Team Godspeed-0517-A        14:05
  56.  Mykala Williams                  16  12 Rockwall Mustangs Track-A   14:08
  57.  Victoria Mullinax                16  03 Lanier Lightning Run-A      14:09
  58.  Gabriella Ramos                  15  15 So Cal Roadrunners-1533-A   14:09
  59.  SamanthaB Miller                 16  07 Indiana All Star Runnin-A   14:17
  60.  Kara Thornton                    16  03 Peachtree City Flash-A      14:18
  61.  Hailey Shingler                  16  02 Ispeed Tc-A                 14:19
  62.  Kayleigh Murphy                  17  01 Sentinel Striders-A         14:19
  63.  Taylor Neely                     16  12 Rockwall Mustangs Track-A   14:20
  64.  McCree Milford                   16  03 Lanier Lightning Run-A      14:24
  65.  Rebecca Aberle                   16  08 Unattached                  14:25
  66.  Rebekah Landeene                 16  16 Palmetto Track Field-0355-A 14:27
  67.  Emma Wolf                        17  03 Richmond Track Field Cl-A   14:53
  68.  Anna Thompson                    16  07 Indiana All Star Runnin-A   14:54
  69.  Fawn Ramos                       16  15 So Cal Roadrunners-1533-A   15:30
  70.  Kelly Hilinski                   16  03 Peachtree City Flash-A      15:30
  71.  Alexandra Ojemann                16  01 Granite State Flash-A       15:38
  72.  Amanda Brown                     16  01 Sentinel Striders-A         15:59
  73.  Jennifer Delgado                 16  08 Unattached                  17:37
  74.  Nichole Reece                    16  16 Mt Pleasant Tc-0355-A       19:58

74 records processed.