Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Young Division

USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Young Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
   1.  Chandler Reid                    16  10 Ric Rojas Running-1032-A     4:57
   2.  Isaac Seward                     16  13 Valley AC 1335-A             4:57
   3.  Juan DeLaRosa                    17  15 Obriens Army-1533-A          4:57
   4.  Ben Bunnell                      17  01 Green Mt Athletic Assoc-A    4:57
   5.  Enrique Soto                     16  06 Kingdom Fitness Running-A    4:57
   6.  Hayden Merkel                    17  07 Southeast Indiana-A          4:57
   7.  Marc Breidenbaugh                17  03 Richmond Track Field Cl-A    4:57
   8.  Tyler Kennedy                    16  05 Miami Valley Tc-0517-A       4:58
   9.  Patrick Butler                   17  01 Sentinel Striders-A          4:58
  10.  Nathan Edwell                    17  10 Zia Roadrunners-1042-A       4:59
  11.  Jesse Martinez                   16  15 Cucamonga Photon Fast Tra-A  4:59
  12.  Bobby Parker                     16  01 Sentinel Striders-A          4:59
  13.  Evan Baxter                      16  14 Buffalo Chips Running Clu-A  5:00
  14.  Jared Seckel                     16  13 Valley AC 1335-A             5:01
  15.  Parker Williams                  16  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:01
  16.  Sebastian Puraci                 17  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:01
  17.  Noah Rossiter                    16  01 Unattached                   5:02
  18.  Evan Boucher                     17  07 Indiana Blast-A              5:02
  19.  Luis Gonzalez                    16  03 Lanier Lightning Run-A       5:03
  20.  Thomas Mullally                  16  01 Unattached                   5:03
  21.  Nathan Shell                     17  15 Cucamonga Photon Fast Tra-A  5:04
  22.  George Kelly                     15  02 Unattached                   5:04
  23.  Stephen Lopez                    17  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:04
  24.  Happy Happy                      16  15 Obriens Army-1533-A          5:04
  25.  Zackery Ramos-Taylor             17  14 Unattached                   5:05
  26.  Brandon Legendre                 16  01 Green Mt Athletic Assoc-A    5:05
  27.  Chase Shermer                    16  03 North Wake Tc-0313-A         5:05
  28.  Andrew Anderson                  16  03 Richmond Track Field Cl-A    5:06
  29.  Tyler Eads                       16  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:06
  30.  Skylar Lobdell                   16  01 Green Mt Athletic Assoc-A    5:06
  31.  Samuel Aaronson                  16  16 Unattached                   5:07
  32.  Dustin Rudisill                  16  03 Gastonia Eagles Track-A      5:07
  33.  Marc Vega-Aguilera               16  15 Cucamonga Photon Fast Tra-A  5:07
  34.  Cristian Rivas                   17  10 Lancer Running Club-A        5:07
  35.  Zaquelle Curtis                  17  02 Quicksilver Tc-A             5:07
  36.  John Ziegler                     16  03 Richmond Track Field Cl-A    5:08
  37.  Houston Steveson                 17  03 Richmond Track Field Cl-A    5:08
  38.  Mark Groshev                     17  02 Quicksilver Tc-A             5:08
  39.  Charles Rasmussen                16  10 Ric Rojas Running-1032-A     5:09
  40.  Clay Howarth                     16  03 Lanier Lightning Run-A       5:10
  41.  Nicolaus Putnam                  16  16 Jumpstart Athletics-0355-A   5:10
  42.  Billy McNicholas                 16  07 Southeast Indiana-A          5:10
  43.  Kory Powers                      16  01 Green Mt Athletic Assoc-A    5:10
  44.  Brian Comer                      16  13 Unattached                   5:10
  45.  Dallas Guy                       16  05 Unattached                   5:11
  46.  Matthew Couch                    16  16 Foot Locker Flyers-0355-A    5:12
  47.  Timothy Metcalf                  17  08 Unattached                   5:12
  48.  Edwin Rosales                    16  01 Unattached                   5:14
  49.  Alan Apsley                      16  07 Southeast Indiana-A          5:14
  50.  Adam Link                        16  03 Unattached                   5:14

Page 2
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Young Boys - Individual Results at 1 Mile

Place FIRST                             AG  TEAM                            TIME
===== ================================= ==  ============================== =====
  51.  Richard Rivera                   16  15 Imperial Valley Suns -15-A   5:14
  52.  Liam Regula                      16  01 Unattached                   5:14
  53.  Aaron Velo                       17  10 Lancer Running Club-A        5:14
  54.  Jesus Herrera                    17  10 Lancer Running Club-A        5:15
  55.  Juan Hernandez                   17  10 Lancer Running Club-A        5:16
  56.  Sean Flannery                    17  01 Granite State Flash-A        5:16
  57.  Austin McGlone                   16  01 Unattached                   5:17
  58.  Mark Lorden                      16  01 Granite State Flash-A        5:18
  59.  Scott Mallory                    16  03 Richmond Track Field Cl-A    5:18
  60.  Daniel Jagdmann                  16  03 Richmond Track Field Cl-A    5:18
  61.  Sully Jackson                    16  01 Unattached                   5:18
  62.  Max Mattox                       16  03 Peachtree City Flash-A       5:19
  63.  Greg Redden                      15  03 Unattached                   5:19
  64.  Joseph Marsico                   16  03 Zoe Tc-0310-A                5:19
  65.  Aaron Lindeke-Myers              17  03 Unattached                   5:19
  66.  Antonio Harvey                   17  12 Rockwall Mustangs Track-A    5:19
  67.  Shawn Thompson                   17  02 Unattached                   5:19
  68.  Brian McGahie                    17  01 Unattached                   5:20
  69.  Redouane Laalioui                16  01 Momentum Ac-A                5:20
  70.  Tyler Raymond                    16  01 Litchfield Tc-0105-A         5:20
  71.  Alexis Torres                    16  15 Imperial Valley Suns -15-A   5:20
  72.  Joseph Green                     17  16 Carolina Homeschool Couga-A  5:21
  73.  Zachary Raab                     16  07 Southeast Indiana-A          5:22
  74.  Matthew Geer                     16  16 Clemson Area Racing Team--A  5:22
  75.  Ruben Saldivar                   16  10 Lancer Running Club-A        5:23
  76.  Nicholas Rindge                  17  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:24
  77.  Jordan Houdek                    16  08 Unattached                   5:25
  78.  Andrew Shen                      16  15 Go Bananas-1533-A            5:27
  79.  Elias Padilla                    16  03 Apollo Tc Inc-0345-A         5:31
  80.  Adrian Amaya                     16  12 CL Stars-A                   5:31
  81.  Noah Jodice                      15  16 Clemson Area Racing Team--A  5:32
  82.  Sean Martin                      16  03 North Wake Tc-0313-A         5:33
  83.  Jose Tirado                      15  07 Broncho Running Club-A       5:34
  84.  Luis Ramos                       16  15 Obriens Army-1533-A          5:34
  85.  Michael Bluestone                16  15 Obriens Army-1533-A          5:37
  86.  William Mclaughlin               16  08 Unattached                   5:39
  87.  David Grant                      16  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:40
  88.  Alexander Hilderbrand            16  16 Palmetto Track Field-0355-A  5:43
  89.  Andy Garcia                      17  15 Obriens Army-1533-A          5:44
  90.  Robert Connor                    16  16 Unattached                   5:50
  91.  James Bilderback                 16  16 Jumpstart Athletics-0355-A   5:53
  92.  Sean Connor                      16  16 Unattached                   5:58
  93.  Dave Delahunty                   16  01 Granite State Flash-A        6:01
  94.  Steven Shlapak                   16  03 Peachtree City Flash-A       6:08
  95.  JoshuaI-Chieh Wang               17  15 Obriens Army-1533-A          6:09
  96.  Ryan Leidy                       16  16 Carolina Homeschool Couga-A  6:29
  97.  Daniel Maggard                   16  16 Unattached                   6:30
  98.  Jacob Boles                      16  07 Southeast Indiana-A          7:35
  99.  Cody Sexton                      16  07 Southeast Indiana-A          7:46

99 records processed.