Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Midget Division

Page 1
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
   1.  1475  Lauren Gregory                   11  10 Fort Collins Tc-1032-A       5:28.6
   2.  1755  Sophia Cantine                   11  13 Speed Unlimited-1336-A       5:28.9
   3.  2061  Sydney Tullai                    11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:29.0
   4.  1911  Julia Bounds                     11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:30.2
   5.  1972  Rylee Bowen                      11  14 Unattached                   5:30.3
   6.  1436  Molly Klein                      11  10 Cougar Tc-A                  5:37.0
   7.   455  Terri Turner                     11  02 Unattached                   5:37.3
   8.   360  Hope Tiboni                      10  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:38.0
   9.  1786  Katherine Thronson               10  13 Spokane Mercury Athletic-A   5:41.4
  10.   503  Paige Hathaway                   10  03 Durham Striders Track Clu-A  5:42.8
  11.  1443  Camila Orozco                    11  10 Cougar Tc-A                  5:43.7
  12.  2190  Isabella Alston                  11  15 South Coast Xc Elite-1533-A  5:44.0
  13.  1105  Sarah Leinheiser                 11  07 Indiana All Star Runnin-A    5:44.4
  14.  2036  Hannah Hall                      10  15 Equalizers Tc-1533-A         5:44.7
  15.  2059  Melissa Tanaka                   11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:44.8
  16.  2191  Madison Dimeco                   10  15 South Coast Xc Elite-1533-A  5:45.0
  17.   524  Lauren Turner                    10  03 Fayetteville Flyers-A        5:45.2
  18.   361  Elizabeth Timoney                11  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:46.8
  19.  1036  Katherine Williams               11  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:46.8
  20.   420  Caroline Foley                   11  02 Unattached                   5:46.9
  21.  1081  Emily Ashburn                    11  07 Indiana All Star Runnin-A    5:47.4
  22.  1274  Ariana Holzem                    10  08 Unattached                   5:47.8
  23.  1884  Jennifer Foster                  11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:48.2
  24.  1592  Julia Vitella                    11  10 Zoom TC -1032-A              5:48.3
  25.   536  Alexa King                       11  03 Fit 180 Athletics-0313       5:48.8
  26.  1440  Melina McClure                   11  10 Cougar Tc-A                  5:49.0
  27.  2080  Lizette Lopez                    11  15 Hyperformers-1533-A          5:49.1
  28.  2049  Olivia Miller                    11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:49.2
  29.    29  Brianna Auray                    11  01 Fairfield Woods Run C-A      5:49.5
  30.   311  Cassandra Collimore              11  02 Jackson Tc-A                 5:49.6
  31.  1757  Katherine Copeland               11  13 Speed Unlimited-1336-A       5:49.7
  32.   890  Bethany McNair                   10  05 K-Town Striders-A            5:50.2
  33.   213  Cecelia Orcutt                   11  01 Team Run-A                   5:50.4
  34.  1690  Olivia Brooks                    11  13 Central Oregon Running Kl-A  5:50.5
  35.  1591  Maryanne Trizna                  11  10 Zoom TC -1032-A              5:50.7
  36.  1225  Lauren Henderson                  9  16 Unattached                   5:50.7
  37.   240  Bridgid Selfors                  11  01 Unattached                   5:51.4
  38.  1034  Natalie Graber                   10  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:51.6
  39.  1032  Madison Distelrath               11  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:51.9
  40.  1398  Allyson Arellano                 11  10 Aftershock Distance Club--A  5:52.2
  41.   270  Clare Martin                     11  01 Waltham Tc-A                 5:52.5
  42.   728  Morgan Lewis                     11  03 Richmond Track Field Cl-A    5:52.7
  43.  1975  Isabella Dobson                  11  14 Unattached                   5:53.5
  44.  2152  Alexandra Gushue                 11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:53.5
  45.  1297  Camryn Larsen                    11  08 Unattached                   5:54.2
  46.    41  Madison Clark                    11  01 Granite State Flash-A        5:54.2
  47.  1921  Catherine Kiser                  11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:54.4
  48.  1691  Piper Flannery                   11  13 Central Oregon Running Kl-A  5:54.5
  49.  1134  Kenzi Wilson                     11  07 Indiana All Star Runnin-A    5:54.8
  50.  2034  Olivia Gleason                   11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:55.4

Page 2
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
  51.  1973  Carrie Bradley                   11  14 Unattached                   5:55.8
  52.  1414  Andrea Almodovar                 10  10 Cougar Tc-A                  5:55.8
  53.  1864  Grace Brown                      11  14 Diablo Valley Track Field-A  5:56.0
  54.  1862  Malia Simon                      10  14 Central Coast Runners-A      5:56.6
  55.  2076  McKenzie Cornell                 10  15 Hyperformers-1533-A          5:56.8
  56.  1775  Darby Doyle                      11  13 Spokane Mercury Athletic-A   5:56.9
  57.  1692  Ciara Jones                      11  13 Central Oregon Running Kl-A  5:57.8
  58.    48  Jessica Ewing                    11  01 Granite State Flash-A        5:58.4
  59.  1901  Nicole Surma                     11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:58.7
  60.  1029  Faith Baer                       11  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:58.7
  61.  1031  Tara Cassidy                     11  07 Eagles Cross Countrytraa-A   5:59.2
  62.  1220  Katherine Dombroski              11  07 Unattached                   5:59.5
  63.   433  Jerika Lufrano                   10  02 Unattached                   5:59.5
  64.   153  Lauryn Aviles                    11  01 New York Starz Tc-A          5:59.6
  65.  1442  Clare Moots                      11  10 Cougar Tc-A                  5:59.8
  66.  2031  Lauren Fillipow                  11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:59.8
  67.  1988  Ally Sullivan                    10  14 Unattached                   6:00.0
  68.  1451  Kylie Poole                      10  10 Cougar Tc-A                  6:00.6
  69.  2195  Marina Mcdonough                 11  15 South Coast Xc Elite-1533-A  6:00.6
  70.  1341  Sierra Fury                      10  09 Flying Angels Cross Count-A  6:01.3
  71.  1903  Nicole Bissey                    11  14 Marin Waves Track Field-A    6:01.7
  72.   279  Gabrielle Vandendries            11  01 Waltham Tc-A                 6:01.7
  73.   261  Einat Gavish                     10  01 Waltham Tc-A                 6:02.0
  74.  1724  Caitlin Conway                   11  13 North Idaho Track Field-A    6:02.2
  75.  2038  Casey Hulme                      10  15 Equalizers Tc-1533-A         6:02.3
  76.   382  Emily Spence                     10  02 New Jersey Striders-A        6:02.7
  77.  1843  Ava Nkadi                        10  14 Buffalo Chips Running Clu-A  6:03.1
  78.  1701  Angelina Krawczyk                11  13 Evergreen Storm Tc-A         6:03.2
  79.    35  Kelly Arsenault                  11  01 Granite State Flash-A        6:03.5
  80.  1770  Ariel Wilhite                    11  13 Speed Unlimited-1336-A       6:04.1
  81.  2037  Samantha Haman                   11  15 Equalizers Tc-1533-A         6:04.5
  82.  1980  Claire Lang-Ree                  11  14 Unattached                   6:05.1
  83.  1092  Alexandria Feys                  11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:05.1
  84.   218  Megan Giovanniello               11  01 Team Sports Cente Tc-A       6:05.3
  85.  1966  Marielle Friedman                11  14 Santa Cruz Tc-A              6:06.1
  86.   845  MaryGrace Sonksen                11  04 Central Florida Gliders T-A  6:07.5
  87.  1155  Olivia VonGunten                 11  07 Indiana Blast-A              6:08.0
  88.   535  Jennae Jacob                     11  03 Fit 180 Athletics-0313       6:08.2
  89.   296  Shelby Piccinic                  11  02 Crimson Knights-A            6:08.3
  90.   813  Abigail Shoemaker                11  03 Vienna Youth Inc-0310-A      6:08.4
  91.   169  Sydney Rice                      11  01 Prospect Park Youth Run-A    6:08.4
  92.   268  Michaela Jones                   10  01 Waltham Tc-A                 6:08.5
  93.   166  Keiana Mitchell                  10  01 Prospect Park Youth Run-A    6:09.4
  94.  1687  Yasmin Luthra                    11  13 Cascade Striders-1336-A      6:09.5
  95.   802  Kayla Brown                      11  03 Unattached                   6:09.6
  96.  1539  Lianna Ubungen                   10  10 Team Bliss Tc-1053-A         6:09.6
  97.  1342  Aspen Gregg                      10  09 Flying Angels Cross Count-A  6:09.9
  98.  1248  Mary Poltrack                    11  07 Unattached                   6:10.4
  99.   446  Carlee Constable                 11  02 Unattached                   6:10.4
 100.  1704  Emily Wilson                     10  13 Evergreen Storm Tc-A         6:10.5

Page 3
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
 101.  2003  Mikaela Ramirez                  10  15 Chino Hills Flash-1533-A     6:10.6
 102.  1334  Leah Brock                       10  09 Flying Angels Cross Count-A  6:10.7
 103.   996  Katherine Ahrens                 11  06 Rapides Tc-0624-A            6:11.0
 104.  1541  Victoria Garcia                  10  10 Texas Heat Tc-1053-A         6:11.9
 105.  1524  Andrea Abeyta                    11  10 Team Bliss Tc-1053-A         6:12.1
 106.   373  Claire Jones                     11  02 Montville Tc-A               6:12.1
 107.   777  Rachel Glasstetter               11  12 Unattached                   6:12.5
 108.   667  Sarah Foreman                    11  03 Peachtree City Flash-A       6:12.7
 109.  1030  Grace Baer                       10  07 Eagles Cross Countrytraa-A   6:12.9
 110.   152  Nina Acevedo                     11  01 New York Starz Tc-A          6:12.9
 111.  2197  Isabella Sells                   11  15 South Coast Xc Elite-1533-A  6:13.1
 112.  1818  Laura Rodeheffer                 11  13 Whidbey Island Running Cl-A  6:13.4
 113.   880  Sielle Kearney                   10  05 K-Town Striders-A            6:13.4
 114.   877  Elana Harrand                    11  05 K-Town Striders-A            6:13.7
 115.  1405  Rachel Valentine                 11  10 Aftershock Distance Club--A  6:13.8
 116.   516  Hannah Everest                   10  03 Etowah Youth Tc-0345-A       6:14.0
 117.  1035  Abigail Haynes                   11  07 Eagles Cross Countrytraa-A   6:14.1
 118.   260  Catherine DeGroot                11  01 Waltham Tc-A                 6:14.8
 119.  1085  Daphne Boom                      11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:15.5
 120.  2258  Annalise Hafner                  10  16 City Of Charleston Swamp--A  6:15.5
 121.   692  Nichole Slocumb                  11  03 Peachtree City Flash-A       6:15.9
 122.  1766  Meissa Neumann                   10  13 Speed Unlimited-1336-A       6:16.1
 123.  1239  Bailey Meyer                     11  07 Unattached                   6:16.2
 124.  1093  Sydney Foxworthy                 11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:17.0
 125.   280  Olivia Vernon                    10  01 Waltham Tc-A                 6:17.4
 126.   762  Olivia Sherman                   11  03 Triangle Champions Track-A   6:17.5
 127.   281  Alexandra Wolf                   11  01 Waltham Tc-A                 6:17.6
 128.  1238  Ashlynn Meyer                    11  07 Unattached                   6:19.2
 129.  1507  Bryanna Gorman                   10  10 Tcm Rez Runners-1048-A       6:21.0
 130.   885  Remmi King                       10  05 K-Town Striders-A            6:21.1
 131.   427  Anna Dimarcello                  11  02 Unattached                   6:21.5
 132.   230  Morgan Gilman                    11  01 Unattached                   6:21.6
 133.   874  Josephine Durecki                11  05 K-Town Striders-A            6:22.1
 134.  1716  Samantha Corman                  10  13 Issaquah Parks Rec Glid-A    6:22.4
 135.   523  Laci Turner                      10  03 Fayetteville Flyers-A        6:22.5
 136.  1527  Leah April                       10  10 Team Bliss Tc-1053-A         6:22.7
 137.  1841  Michaela Mark                    11  14 Buffalo Chips Running Clu-A  6:23.1
 138.  1229  Mary Jordan                      11  16 Unattached                   6:23.2
 139.  1138  Delanie Bame                     11  07 Indiana Blast-A              6:23.8
 140.   796  Aurora Konitshek                 11  03 Unattached                   6:24.2
 141.  1156  Carmen Yoder                     10  07 Indiana Blast-A              6:24.2
 142.  1147  Lauren Keller                    10  07 Indiana Blast-A              6:24.7
 143.   224  Alexis Bartlett                  10  01 Unattached                   6:25.0
 144.  1768  Aliya Schenck                    10  13 Speed Unlimited-1336-A       6:25.8
 145.  1516  Shalyn Nockideneh                10  10 Tcm Rez Runners-1048-A       6:25.8
 146.    58  Meaghan Kacmarcik                11  01 Granite State Flash-A        6:25.8
 147.  1312  Genova Morel                     11  08 Unattached                   6:26.1
 148.  2004  Grace Staton                     10  15 Chino Hills Flash-1533-A     6:26.1
 149.  1773  Taylor Brunett                   10  13 Spokane Mercury Athletic-A   6:26.1
 150.   322  Nicole Cavender                  11  02 Lakeland JR Track Fi-A       6:26.5

Page 4
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
 151.    55  Kalin Gregoire                   10  01 Granite State Flash-A        6:26.6
 152.   664  Marissa Caporini                 11  03 Peachtree City Flash-A       6:26.7
 153.  1446  Isabel Padilla                   10  10 Cougar Tc-A                  6:26.8
 154.  1501  Mikaela Begaye                   10  10 Tcm Rez Runners-1048-A       6:26.9
 155.  1127  Danielle VanBuren                11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:26.9
 156.    92  Keara Westover                   10  01 Greater Lowell Rr-A          6:27.1
 157.  1213  Mary Chandler                    11  16 Unattached                   6:27.2
 158.   940  Kathryn Thornton                 10  05 Unattached                   6:27.2
 159.    59  Elise Lambert                    10  01 Granite State Flash-A        6:27.4
 160.  1146  Ashley Johnson                   11  07 Indiana Blast-A              6:27.6
 161.  2338  Carly Hall                       10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:27.8
 162.  1910  Mary Arnez                       10  14 Oak Hill Racing-1438-A       6:28.6
 163.  1643  Alexandria Glenn                 10  12 South Austin Steel-1243-A    6:29.1
 164.  1882  Brooke Doblar                    10  14 Los Gatos Tc-1438-A          6:29.5
 165.  1046  Lily Betner                       9  07 Fishers Fire--A              6:29.5
 166.   497  Ashlan Bowdry                    10  03 Durham Striders Track Clu-A  6:30.0
 167.     1  Kathaleen Bradley                11  01 Attleboro Ymca-A             6:30.1
 168.   660  Caroline Baynes                  10  03 Peachtree City Flash-A       6:30.2
 169.   278  Rose Teszler                     10  01 Waltham Tc-A                 6:30.5
 170.  1751  Lexia Ramirez                    10  13 Snohomish Tc-1336-A          6:30.7
 171.   537  Sarah LaTour                     10  03 Fit 180 Athletics-0313       6:30.8
 172.   898  Hannah Todd                      11  05 K-Town Striders-A            6:30.9
 173.  1887  Caitlin Huang                    10  14 Los Gatos Tc-1438-A          6:32.1
 174.  1529  Alexis Copeland                  10  10 Team Bliss Tc-1053-A         6:32.1
 175.  1936  Karalyn Sawchuk                  10  14 Oak Hill Racing-1438-A       6:32.1
 176.  1437  Nicole Lawrence                  10  10 Cougar Tc-A                  6:32.4
 177.  1826  Erica Cradeur                    10  14 Buffalo Chips Running Clu-A  6:32.6
 178.  2486  Nykya Merrit                     10  06 Continental T Belles TC      6:32.7
 179.   656  Mara Davis                       11  03 Northside Red Runners-034-A  6:33.0
 180.   654  Samantha Cameron                 11  03 Northside Red Runners-034-A  6:33.3
 181.  1891  Athena Muzumdar                  11  14 Los Gatos Tc-1438-A          6:34.9
 182.   913  Ariel Wentworth                  10  05 Unattached                   6:35.6
 183.  1779  Bethany Myers                    11  13 Spokane Mercury Athletic-A   6:35.8
 184.    67  Rebecca Ntengeri                 10  01 Granite State Flash-A        6:36.5
 185.  1352  Anna Stamps                      11  09 Flying Angels Cross Count-A  6:37.2
 186.   532  Catherine Halley                 10  03 Fit 180 Athletics-0313       6:37.5
 187.   307  Jennifer Murray                  11  02 Hunterdon Hawks TC           6:37.6
 188.  1209  Fischer Boyles                   10  16 Unattached                   6:37.8
 189.   383  Sydney Wehn                      11  02 Pacer Tc-A                   6:39.6
 190.  1038  Rachael Wilson                   10  07 Eagles Cross Countrytraa-A   6:41.1
 191.   893  Marie Pierson                    10  05 K-Town Striders-A            6:41.1
 192.   778  McKenzie Hargrove                11  12 Unattached                   6:42.6
 193.  1505  Nizhoni Golden                   11  10 Tcm Rez Runners-1048-A       6:42.6
 194.   817  Vivian Bridges                   11  03 Walton Youth Tc-0345-A       6:43.1
 195.  1532  Imani Hanson                     11  10 Team Bliss Tc-1053-A         6:44.9
 196.   675  Anna Ivey                        10  03 Peachtree City Flash-A       6:45.3
 197.  2311  Meagan Caraway                   11  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:45.8
 198.   673  Madeline Hammond                 11  03 Peachtree City Flash-A       6:46.8
 199.  1152  Whitney Shelton                  10  07 Indiana Blast-A              6:46.9
 200.  1325  Anna Meger                       11  08 Unattached                   6:47.8

Page 5
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
 201.  1008  Marcie Grissom                   11  06 Unattached                   6:48.9
 202.  2450  Annagrace Crosby                 11  16 Summerville Storm-0355-A     6:49.3
 203.  2449  Kelly Burchette                  11  16 Summerville Storm-0355-A     6:49.6
 204.   694  Jacqueline Smith                 10  03 Peachtree City Flash-A       6:49.9
 205.   539  Katherine Owings                 10  03 Fit 180 Athletics-0313       6:50.1
 206.   894  Mckenna Purdy                    10  05 K-Town Striders-A            6:50.2
 207.  1234  Julia Ladson                     11  16 Unattached                   6:50.9
 208.  2470  Payton Ethridge                  10  05 Unattached                   6:51.0
 209.  1289  Carley Hintz                     11  08 Thunderbird Track Fie-A      6:51.5
 210.  1100  Hannah Jacko                     11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:53.4
 211.   499  Summer Dobbs                     10  03 Durham Striders Track Clu-A  6:54.6
 212.   509  Yolanda Simpson                  11  03 Durham Striders Track Clu-A  6:54.9
 213.  2342  Caroline Inman                   10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:56.0
 214.  2387  Rachel Walmet                    10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:59.4
 215.  1015  Elizabeth Miles                  11  06 Unattached                   7:02.4
 216.   510  Jessica Wright                   10  03 Durham Striders Track Clu-A  7:02.5
 217.   531  Ellora Golbus                    10  03 Fit 180 Athletics-0313       7:03.7
 218.    78  Taylor Sheley                    11  01 Granite State Flash-A        7:04.3
 219.  2196  Julia Renaud                     10  15 South Coast Xc Elite-1533-A  7:04.5
 220.  2243  Tabitha Way                      11  16 Carolina Homeschool Couga-A  7:05.0
 221.  1506  Shada Golden                     10  10 Tcm Rez Runners-1048-A       7:07.0
 222.  2452  Amanda Ellenburg                 11  16 Summerville Storm-0355-A     7:08.3
 223.  1537  Cameron Parr                     11  10 Team Bliss Tc-1053-A         7:09.4
 224.  2432  Sophie King                      10  16 Palmetto Track Field-0355-A  7:09.9
 225.  2356  Eleanor McLoud                   10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        7:11.5
 226.  1932  Emma Petersen                    11  14 Oak Hill Racing-1438-A       7:11.6
 227.   965  Sarah Peterson                   10  06 CC Flyers-0609-A             7:13.6
 228.  2340  Lilly Houpe                      10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        7:14.6
 229.  2457  Savannah Sutton                  11  16 Summerville Storm-0355-A     7:16.1
 230.  2456  Ansley Savage                    11  16 Summerville Storm-0355-A     7:19.1
 231.  2286  Sarah Spence                     11  16 Florence Tc-0355-A           7:20.6
 232.   541  Victoria Shelton                 11  03 Fit 180 Athletics-0313       7:21.1
 233.  2403  Kendall Lamont                   10  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        7:24.7
 234.  2416  Regan Thorpe                     11  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        7:24.8
 235.   320  Jessica Cammararta               10  02 Lakeland JR Track Fi-A       7:25.2
 236.  1510  Cheyenne Humeyestewa             10  10 Tcm Rez Runners-1048-A       7:26.1
 237.  2362  Megan Olson                      10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        7:27.7
 238.   962  Brooke McDonald                  10  06 CC Flyers-0609-A             7:30.5
 239.  1219  Madeline Dentler                 10  16 Unattached                   7:37.7
 240.   679  Kaitlin Kojali                   10  03 Peachtree City Flash-A       7:44.6
 241.   978  Madison McKee                    10  06 Montgomery YMCA Dream Te-A   7:55.2
 242.   917  Erica Berns                      11  05 Unattached                   7:55.8
 243.   993  Halley Travis                    10  06 Peak Performance Track Cl-A  7:57.5
 244.   835  Meylin Muniz                     11  04 Alpha Omega Elite Track      8:00.2
 245.  1364  Maya DeVilder                    11  09 St Louis Blazers-A           8:02.2
 246.   220  Kate Stanis                      10  01 Team Sports Cente Tc-A       8:06.2
 247.   341  Kathleen Kemp                    10  02 Lakeland JR Track Fi-A       8:11.6
 248.  1266  Delane Rogers                    11  08 Aberdeen Area Running Clu-A  8:18.0
 249.   329  Grace Distano                    10  02 Lakeland JR Track Fi-A       8:21.8
 250.  2411  Sydney Riddle                    10  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        8:30.8

Page 6
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Girls - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                              TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== =======
 251.  2404  Amanda Lapin                     10  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        8:34.4

251 records processed.