Results - USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Midget Division

Page 1
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
   1.  1139  Austin Boucher                   11  07 Indiana Blast-A              5:06.24
   2.  1261  Keduse Worku                     11  07 Unattached                   5:06.33
   3.  2150  Erik Gonzalez                    11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:14.80
   4.  1680  Gabriel Fendel                   11  13 Cascade Striders-1336-A      5:15.09
   5.  1752  Noah Wallace                     11  13 Snohomish Tc-1336-A          5:16.81
   6.   757  Sam Grelck                       11  03 Triangle Champions Track-A   5:17.44
   7.   760  Coleman Mitchell                 10  03 Triangle Champions Track-A   5:17.72
   8.  1918  Jason Gomez                      10  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:17.76
   9.  2221  Hugo Novoa                       11  15 Unattached                   5:18.93
  10.  1941  Kent Slaney                      11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:19.85
  11.  1420  Jericho Cleveland                10  10 Cougar Tc-A                  5:19.86
  12.  2116  Christopher DePetro              11  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:20.20
  13.   282  Aaron Breene                     11  01 Wilton RunningClub-0105-A    5:21.23
  14.  1645  Jackson Pinnow                   11  12 South Austin Steel-1243-A    5:22.96
  15.   319  Felix Andersen                   11  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:22.97
  16.  2066  Constantine Yap                  11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:24.30
  17.   758  Connor Lane                      11  03 Triangle Champions Track-A   5:24.32
  18.  1742  Jack Shields                     11  13 Rain City Flyers-1336-A      5:25.09
  19.   769  Joshua Zawada                    11  03 Triangle Champions Track-A   5:25.75
  20.   742  Zac Cantrell                     11  03 River Ridge Youth -0345-A    5:25.95
  21.  1424  Chance Ford                      10  10 Cougar Tc-A                  5:26.05
  22.  1708  Mykel Fisher                     11  13 Federal Way Tc-1336-A        5:26.76
  23.  2140  Jose Castellon                   11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:26.82
  24.  1407  Lucas Jepsen                     10  10 Albuq Athletics Track-A      5:27.01
  25.   676  Jordan Jones                     10  03 Peachtree City Flash-A       5:27.15
  26.   237  Matthew Remigino                 10  01 Unattached                   5:27.17
  27.   544  Jallah Galimah                   11  03 Forsyth Flyers-0345-A        5:27.25
  28.   214  Connor Page                      11  01 Team Run-A                   5:27.87
  29.   485  Nicholas Teta                    10  03 Chapel Hillcarrboro Pace-A   5:28.27
  30.  1554  Daniel Burkhalter                11  08 Unattached                   5:28.56
  31.   372  Jacob Hiller                     11  02 Montville Tc-A               5:28.70
  32.  2048  Kevin McNulty                    11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:28.71
  33.  2379  Noah Spencer                     10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:29.43
  34.   498  James Carrington                 11  03 Durham Striders Track Clu-A  5:29.44
  35.   838  Alexander Boucher                11  04 Central Florida Gliders T-A  5:30.67
  36.  1461  Harrison Smith                   11  10 Cougar Tc-A                  5:30.81
  37.   272  Daniel Odonoghue                 11  01 Waltham Tc-A                 5:31.15
  38.  2056  Spencer Sheen                    11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:31.87
  39.  2114  Kobe Brown                       11  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:32.06
  40.  2044  Stuart Kendall                   11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:33.65
  41.  1971  Anthony Ocegueda                 11  14 Silver State Striders-A      5:34.17
  42.  1731  Leo Donlea                       11  13 Rain City Flyers-1336-A      5:34.61
  43.  1998  Alexander Struzyna               11  14 Unattached                   5:34.62
  44.   844  Jaylen Rodriques                 11  04 Central Florida Gliders T-A  5:35.55
  45.  1743  Alex Whalen                      11  13 Rain City Flyers-1336-A      5:35.89
  46.  2465  Aidan Troutner                   11  11 Unattached                   5:35.96
  47.   380  Fred King                        11  02 New Jersey Striders-A        5:35.96
  48.   212  Colin Grip                       11  01 Team Run-A                   5:36.05
  49.  1728  Jackson Ricks                    11  13 North Idaho Track Field-A    5:36.33
  50.  1671  Cameron Thompson                 10  13 Bowerman AC 1337-A           5:36.75

Page 2
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
  51.  1713  Morgan Risch                     11  13 Federal Way Tc-1336-A        5:36.81
  52.  1143  Connor Goetz                     11  07 Indiana Blast-A              5:36.92
  53.   764  Michal Swepson                   11  03 Triangle Champions Track-A   5:37.01
  54.  1857  Vincent Friesen                  11  14 Castro Valley Tc-A           5:37.01
  55.  1777  Sheamus Mahoney                   9  13 Spokane Mercury Athletic-A   5:37.03
  56.  1455  Thomas Salas                     11  10 Cougar Tc-A                  5:37.34
  57.  1456  Noah Salazar                     11  10 Cougar Tc-A                  5:37.37
  58.  1866  Jack Mader                       11  14 Diablo Valley Track Field-A  5:37.45
  59.  2453  Jackson Ellenburg                11  16 Summerville Storm-0355-A     5:37.47
  60.   470  Patrick Schrock                  11  03 Alpha Crush Running -0345-A  5:37.54
  61.   859  Christian Johnson                11  05 Miami Valley Tc-0517-A       5:37.56
  62.   350  Mathieu Petit                    11  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:37.73
  63.  1915  Dustin Decker                    11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:37.73
  64.  1323  Zachary Emery                    11  08 Unattached                   5:37.81
  65.  1906  Zacharias Martinez               10  14 Marin Waves Track Field-A    5:38.02
  66.   273  Michael Odonoghue                11  01 Waltham Tc-A                 5:38.24
  67.  1252  Braden Tankersley                11  07 Unattached                   5:38.45
  68.   210  Timothy Davis                    11  01 Team Run-A                   5:38.50
  69.  1889  Benjamin Micallef                11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:38.61
  70.  1748  Rafael Sibony                    10  13 Seaside Cross Country--A     5:38.63
  71.  1375  Daniel Powell                    10  09 St Louis Blazers-A           5:38.83
  72.     7  Kyle Faddis                      11  01 Baa Masconomet-A             5:39.13
  73.  1153  Noah Steffen                     11  07 Indiana Blast-A              5:39.25
  74.  1858  Gavin Hill                       11  14 Castro Valley Tc-A           5:39.27
  75.   176  Bobby Bissitt                    11  01 Sentinel Striders-A          5:39.47
  76.  1668  Joshua Schumacher                11  13 Bowerman AC 1337-A           5:39.93
  77.  2159  Gabriel Lucatero                 11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:40.00
  78.  1142  Evan Doan                        11  07 Indiana Blast-A              5:40.11
  79.  1466  Dillon Wood                      11  10 Cougar Tc-A                  5:40.18
  80.  2039  David Hulme                      11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:40.41
  81.  1861  Cooper Teare                     11  14 Castro Valley Tc-A           5:40.44
  82.  2444  John Potvin                      11  16 Palmetto Track Field-0355-A  5:40.84
  83.   108  Justin Carbonneau                10  01 Nashua Pal Gate City-A       5:40.98
  84.  1750  Chris Bianchini                  11  13 Snohomish Tc-1336-A          5:41.46
  85.   841  Joseph Fitzpatrick               11  04 Central Florida Gliders T-A  5:41.49
  86.  1880  Tyler Condensa                   11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:41.52
  87.   803  William Burgess                  10  03 Unattached                   5:42.36
  88.  1706  Zachary Blake                    11  13 Federal Way Tc-1336-A        5:42.36
  89.  1740  Parker Rathbun                   10  13 Rain City Flyers-1336-A      5:42.60
  90.  2461  Desmond Herrell                  11  07 Unattached                   5:42.64
  91.  1744  Owen Whalen                      11  13 Rain City Flyers-1336-A      5:42.65
  92.  2460  Madeleine Davison                12  02 Unattached                   5:42.74
  93.  1001  Cameron Farris                   11  06 Rapides Tc-0624-A            5:42.95
  94.   140  Aidan Sullivan                   11  01 Nashua Pal Gate City-A       5:43.12
  95.  1432  Joshua Harlan                    10  10 Cougar Tc-A                  5:43.53
  96.   275  Calvin Perkins                   10  01 Waltham Tc-A                 5:43.74
  97.  1649  Joshua Dynka                     11  02 Unattached                   5:43.75
  98.  2090  Darius Boamah                    11  15 Millennium Express Tr-154-A  5:44.43
  99.   453  Zachary Skolnekovich             11  02 Unattached                   5:44.91
 100.  2313  Collin Casey                     10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:45.07

Page 3
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
 101.  1878  Daniel Blake                     10  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:45.10
 102.  2381  Patrick Spychalski               10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:45.19
 103.  1899  Nicholas Sum                     11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:45.22
 104.   542  Benjamin Warstler                11  03 Fit 180 Athletics-0313       5:45.65
 105.   816  Jacob Brenneman                  11  03 Walton Youth Tc-0345-A       5:46.85
 106.   856  Garrett Gemmaka                  10  05 Miami Valley Tc-0517-A       5:47.09
 107.  1107  Benjamin Miller                  11  07 Indiana All Star Runnin-A    5:47.25
 108.    33  Jake Otten                       11  01 Fairfield Woods Run C-A      5:47.53
 109.    32  Quinn Hermann                    11  01 Fairfield Woods Run C-A      5:48.23
 110.  2178  Kyle Rummens                     11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:48.41
 111.  1258  Evan Radomski                    11  07 Unattached                   5:48.49
 112.   698  Joshua Tysor                     11  03 Peachtree City Flash-A       5:48.51
 113.  2466  Devin Boyle                      10  04 Central Florida Gliders T-A  5:48.86
 114.   823  Harrison Holden                  11  03 Walton Youth Tc-0345-A       5:48.97
 115.  1939  Noah Seto                        10  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:49.30
 116.  1448  Devin Paredes                    11  10 Cougar Tc-A                  5:49.33
 117.   357  Kaya Sement                      10  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:49.92
 118.  1898  Alexander Sokol                  11  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:49.94
 119.  1656  Jackson Hicken                   10  13 Bowerman AC 1337-A           5:50.12
 120.  1277  Michael Thimmesch                11  08 Distance Demons-0820-A       5:50.19
 121.  2166  John Munyan                      11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:50.21
 122.  1096  Erik Gonzalez                    10  07 Indiana All Star Runnin-A    5:50.28
 123.   424  Teax Armijo                      11  02 Unattached                   5:50.52
 124.  1145  Liam Hobson                      10  07 Indiana Blast-A              5:50.57
 125.  1738  Bona Mohammed                    11  13 Rain City Flyers-1336-A      5:51.13
 126.  1089  Kaden Edwards                    10  07 Indiana All Star Runnin-A    5:52.53
 127.   702  Vladimir Zander-Velloso          10  03 Peachtree City Flash-A       5:52.55
 128.  1129  Evan Veatch                      10  07 Indiana All Star Runnin-A    5:52.57
 129.  2147  Tyler Flores                     11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    5:52.59
 130.  1896  Alexander Scales                 10  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:52.70
 131.  1467  Albe Bedonie                     11  10 Cougar Tc-B                  5:53.22
 132.   343  Christopher Lanahan              11  02 Lakeland JR Track Fi-A       5:53.29
 133.  2426  Jared DeMass                     11  16 Palmetto Track Field-0355-A  5:53.32
 134.   771  Daniel Baker                     10  12 Unattached                   5:53.65
 135.  1709  Jesse Goldstone                  11  13 Federal Way Tc-1336-A        5:53.68
 136.  1376  Benjamin Ragan                   11  09 St Louis Blazers-A           5:54.00
 137.  1923  Sebastian Leon                   11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:54.05
 138.  1658  Deklan Humble                    10  13 Bowerman AC 1337-A           5:54.09
 139.  1934  Sampson Reynolds                 11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:54.16
 140.  1914  Benjamin Dahlgren                11  14 Oak Hill Racing-1438-A       5:54.59
 141.  1725  Luke English                     10  13 North Idaho Track Field-A    5:55.16
 142.  1406  Wesley Blind                     10  10 Albuq Athletics Track-A      5:55.42
 143.  1056  Simon Holowach                   10  07 Fishers Fire--A              5:55.78
 144.   266  Jacob Jampel                     11  01 Waltham Tc-A                 5:56.67
 145.   848  Syon Lewis                       10  04 Unattached                   5:56.79
 146.  2334  Matthew Haigler                  13  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        5:57.02
 147.  1119  Brett Slosarek                   11  07 Indiana All Star Runnin-A    5:57.03
 148.  2052  Jake Olguin                      11  15 Equalizers Tc-1533-A         5:57.37
 149.  1670  Gabriel Smith-Nilsen             11  13 Bowerman AC 1337-A           5:57.63
 150.  2060  Ryan Thong                       10  15 Equalizers Tc-1533-A         5:57.77

Page 4
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
 151.  1886  Max Haderle                      10  14 Los Gatos Tc-1438-A          5:57.97
 152.  1717  Tyler Deaver                     11  13 Issaquah Parks Rec Glid-A    5:58.15
 153.  1000  Hayden Evans                     11  06 Rapides Tc-0624-A            5:58.16
 154.  2086  Luis Chavez                      11  15 Lightning Youth Running C-A  5:58.67
 155.  2112  Eric Berry                       10  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:58.85
 156.   842  Jarious Gordon                   10  04 Central Florida Gliders T-A  5:58.90
 157.   772  Cole Beach                       10  12 Unattached                   5:59.05
 158.  2111  Jacob Aries                      10  15 San Diego RoadRunners -15-A  5:59.27
 159.   434  Steven Payne                     10  02 Unattached                   5:59.32
 160.   926  Grant Laramee                    11  05 Unattached                   5:59.39
 161.   444  Jose Avila                       11  02 Unattached                   5:59.71
 162.   918  Ezekiel Bowker                   11  05 Unattached                   5:59.72
 163.  1120  Jimmy Snyder                     10  07 Indiana All Star Runnin-A    5:59.80
 164.  1310  Ryan McNeive                     11  08 Unattached                   5:59.89
 165.  1694  Kambel Quatre                    11  13 Central Oregon Running Kl-A  6:00.00
 166.  1132  Zane Williams                    10  07 Indiana All Star Runnin-A    6:00.01
 167.   132  Connor Muise                     11  01 Nashua Pal Gate City-A       6:00.09
 168.  1707  Carter Blunden                   10  13 Federal Way Tc-1336-A        6:00.48
 169.   277  Henderson Sykes                  10  01 Waltham Tc-A                 6:00.90
 170.   486  Klaas VanKempen                  10  03 Chapel Hillcarrboro Pace-A   6:01.14
 171.   410  Casey Friscia                    11  02 Syracuse Chargers Tc-A       6:01.41
 172.   147  Andrew Wakefield                 11  01 Nashua Pal Gate City-A       6:01.51
 173.   269  Andrew Mah                       10  01 Waltham Tc-A                 6:01.61
 174.  1484  Elijah DeLaCerda                 10  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:01.71
 175.   145  Aiden Vanbatenburg               11  01 Nashua Pal Gate City-A       6:02.13
 176.   826  Joshua Seiden                    11  03 Walton Youth Tc-0345-A       6:02.18
 177.   681  Devin Lohman                     10  03 Peachtree City Flash-A       6:02.21
 178.  1481  Dylan Cann                       11  10 Parker Panthers-1032-A       6:02.31
 179.   342  Paul Kemp                        10  02 Lakeland JR Track Fi-A       6:02.33
 180.  1482  Christopher Blinzinger           10  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:02.38
 181.  1007  EM Smith                         11  06 Rapides Tc-0624-A            6:02.68
 182.  1492  Kason Smith                      10  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:02.78
 183.  2423  Eduardo Barquet                  10  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:03.08
 184.   821  Samuel Cooper                    10  03 Walton Youth Tc-0345-A       6:03.12
 185.   309  Adam Parrish                     11  02 Ispeed Tc-A                  6:03.21
 186.  2168  Adam Nichols                     11  15 So Cal Roadrunners-1533-A    6:04.76
 187.   313  Chuckie Moses                    11  02 Jersey Heat Tc-A             6:05.30
 188.  1013  Jonathan Jenkins                 11  06 Unattached                   6:05.42
 189.  1500  Michael Harms                    11  10 Tca Titan Bolts-1032-A       6:05.49
 190.   287  Matthew Costello                 10  02 Crimson Knights-A            6:05.75
 191.   997  Andre Arsenault                  10  06 Rapides Tc-0624-A            6:05.96
 192.   146  Ryan Vermette                    11  01 Nashua Pal Gate City-A       6:06.35
 193.   946  Evan Ziehl                       10  05 Unattached                   6:06.77
 194.   534  Joseph Hussey                    10  03 Fit 180 Athletics-0313       6:06.93
 195.  1083  Samuel Baker                     11  07 Indiana All Star Runnin-A    6:07.46
 196.  1010  Jackson Teal                     11  06 Unattached                   6:07.84
 197.  1365  Lucas Dolan                      11  09 St Louis Blazers-A           6:08.35
 198.   921  Sean English                     10  05 Unattached                   6:08.48
 199.   668  Harrison Fultz                   10  03 Peachtree City Flash-A       6:08.94
 200.   887  Austin Mathis                    11  05 K-Town Striders-A            6:09.15

Page 5
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
 201.   131  Simon Morrier                    11  01 Nashua Pal Gate City-A       6:09.74
 202.   376  Grant Shine                      10  02 Montville Tc-A               6:09.99
 203.   787  Patrick Schmidt                  11  12 Unattached                   6:10.13
 204.  1039  Ethan Jones                      11  07 Evansville Speedsters-A      6:10.25
 205.   998  Anthony Atkison                  11  06 Rapides Tc-0624-A            6:11.10
 206.    30  William Brisman                  11  01 Fairfield Woods Run C-A      6:11.20
 207.   678  Christopher Kojali               11  03 Peachtree City Flash-A       6:11.21
 208.   265  Steven Ingman                    11  01 Waltham Tc-A                 6:11.38
 209.   116  Kyle Fisher                      10  01 Nashua Pal Gate City-A       6:12.56
 210.   248  Adam Glueck                      11  01 Unattached                   6:12.57
 211.   291  Nicholas Lundberg                10  02 Crimson Knights-A            6:12.58
 212.   274  Sean Oneill                      10  01 Waltham Tc-A                 6:12.84
 213.  1296  Jared Bledsoe                    11  08 Unattached                   6:12.90
 214.  2347  John Kuisel                      11  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:12.91
 215.   297  Brendan Schwear                  11  02 Crimson Knights-A            6:13.18
 216.  1733  Henry Gruen                      10  13 Rain City Flyers-1336-A      6:13.26
 217.  1067  Elliott Mozingo                  10  07 Fishers Fire--A              6:13.39
 218.  1626  Tommy Knippers                   11  12 Northwest Flyers-A           6:14.56
 219.  1063  Stephen McLeish                  11  07 Fishers Fire--A              6:15.72
 220.  1002  Jacob Fowler                     10  06 Rapides Tc-0624-A            6:16.08
 221.  1928  Austin Mellick                   10  14 Oak Hill Racing-1438-A       6:16.36
 222.  1059  Daniel King                      11  07 Fishers Fire--A              6:16.98
 223.  2298  Gregory McGlinn                  10  16 Foot Locker Flyers-0355-A    6:17.10
 224.  1222  William Goshert                  11  16 Unattached                   6:18.58
 225.  1003  Garrett Guirlando                11  06 Rapides Tc-0624-A            6:18.92
 226.  1379  Jonah Wright                     11  09 St Louis Blazers-A           6:19.93
 227.  1948  Lukas von Goetz                  11  14 Oak Hill Racing-1438-B       6:20.31
 228.  2120  Justin Gray                      10  15 San Diego RoadRunners -15-A  6:20.91
 229.  2386  Jack Walker                      11  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:21.71
 230.  1485  Brayan FloresGomez               11  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:22.24
 231.   331  Jake Fowler                      10  02 Lakeland JR Track Fi-A       6:24.11
 232.  1490  Kolten Hillis                     9  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:26.52
 233.   672  Brady Hamill                     10  03 Peachtree City Flash-A       6:26.91
 234.   967  Ian VanWinkle                    10  06 CC Flyers-0609-A             6:27.45
 235.  1486  Dallas Hackett                   10  10 Penguins Tcxc-1032-A         6:27.92
 236.   950  Dylan Biddle                     11  05 Unattached                   6:28.01
 237.  1642  Cade Bruce                       10  12 South Austin Steel-1243-A    6:28.15
 238.  2439  Brian Mckeel                     10  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:28.33
 239.   956  Karter Seitz                     10  05 Unattached                   6:28.59
 240.  1640  Phillip Spamer                   10  12 Rockwall Mustangs Track-A    6:29.11
 241.  1276  Maxwell Schmitz                  11  08 Distance Demons-0820-A       6:29.39
 242.   939  Isaiah Schramm                   10  05 Unattached                   6:29.83
 243.  2328  Brendan Fitzpatrick              11  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:30.43
 244.   897  Camrin Starks                    11  05 K-Town Striders-A            6:30.47
 245.   827  Nicholas Tumulak-Townsen         10  03 Walton Youth Tc-0345-A       6:30.81
 246.   776  Evan DeFord                      11  12 Unattached                   6:30.99
 247.   932  Matthew Parran                   10  05 Unattached                   6:31.78
 248.  1305  Ben Wingerter                    11  08 Unattached                   6:32.84
 249.  1387  Joseph Schroeder                 11  09 Unattached                   6:33.15
 250.  1660  Parker MacMillan                 11  13 Bowerman AC 1337-A           6:33.34

Page 6
USATF National Junior Olympics XC Championships
December 10, 2011 Myrtle Beach, Sc - Whispering Pines Golf Course
Midget Boys - Individual Results at 1 Mile

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                               TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ========
 251.  1344  Fletcher Kice                     9  09 Flying Angels Cross Count-A  6:33.43
 252.  1634  Devon Maheshwari                  9  12 Rockwall Mustangs Track-A    6:33.48
 253.   942  Dawson Vore                      11  05 Unattached                   6:34.88
 254.   286  Matthew Cawley                   10  02 Crimson Knights-A            6:35.57
 255.  1055  Reid Herndon                     10  07 Fishers Fire--A              6:35.79
 256.   294  Jaden Montilus                   10  02 Crimson Knights-A            6:38.66
 257.   756  Justin Gregory                   11  03 Triangle Champions Track-A   6:39.67
 258.   785  Dawson Schmidt                   10  12 Unattached                   6:40.24
 259.  2359  Joshua Moore                     10  16 Mt Pleasant Tc-0355-A        6:40.72
 260.  2396  Seth Dominiak                    10  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:41.33
 261.  2438  Nathan McFall                    10  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:41.44
 262.  1947  Matt Seto                        10  14 Oak Hill Racing-1438-B       6:43.01
 263.  1269  Kaleb Baumgart                   10  08 Distance Demons-0820-A       6:43.42
 264.  1071  Jackson Ryan                     11  07 Fishers Fire--A              6:44.37
 265.   979  Jacob Messick                    11  06 Montgomery YMCA Dream Te-A   6:44.52
 266.  2412  Joshua Simer                     11  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        6:44.75
 267.  2442  Conner Padgett                   10  16 Palmetto Track Field-0355-A  6:44.89
 268.  1734  Coleman Herndon                  10  13 Rain City Flyers-1336-A      6:45.61
 269.   984  Lashaun Washington               11  06 Montgomery YMCA Dream Te-A   6:46.85
 270.  2124  Evan LeDesma                     10  15 San Diego RoadRunners -15-A  6:47.08
 271.  1624  Colby Harper                     11  12 Northwest Flyers-A           6:47.15
 272.  1212  Raleigh Canup                    10  16 Unattached                   6:53.28
 273.   369  Sean Zito                        11  02 Lakeland JR Track Fi-B       7:02.67
 274.   334  Aidan Halpin                     10  02 Lakeland JR Track Fi-A       7:04.35
 275.   693  Evan Tapp                        11  03 Peachtree City Flash-A       7:14.69
 276.  1629  William Crawford                 10  12 Rockwall Mustangs Track-A    7:15.63
 277.  2407  Colin Meis                       11  16 Mt Pleasant Tc-0355-B        7:48.59
 278.   837  Tarig Robinson                   10  04 Alpha Omega Elite Track      8:32.07

278 records processed.