Join/Renew Now

Results - USATF Mid-Atlantic Association Junior Olympic Cross Country Championships

Licensed to USATF Mid-Atlantic - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/8/2011 08:14 PM
                       Fairmount Park Philadelphia, Pa.                        
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Grove, Julia              03 Unattached                      9:51.43  
  2 Lopapa, Alayna            03 Unattached                      9:52.49  
  3 Lynch, Alyssa             03 Juniata Vall                   10:26.70  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Storti, Katie             01 Cinnaminson                    12:20.31  
  2 Oriente, Olivia           01 Unattached                     13:41.19  
  3 Thomas, Taylor            02 Juventas                       13:46.41  
  4 Dawkins, Naomi            01 Unattached                     13:55.42  
 -- Moon, Meredith            02 Juniata Vall                         NT  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Terri             99 Unattached                     11:36.00  
  2 Wilkinson, Gabrielle      99 Untied Star                    12:47.00  
  3 Yearick, Abigail          99 Juniata Vall                   15:33.43  
  4 Fultz, Hayley             99 Juniata Vall                   15:50.19  
 -- Parkin, Chanel            00 Juventas                             NT  
 -- Foley, Caroline           99 Unattached                           NT  
 -- Hoxit, Cassie             00 Cinnaminson                          NT  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daday, Colleen            98 Unattached                     15:49.96  
  2 Adams, Haley              98 Cinnaminson                    16:04.78  
  3 Sauers, Elizabeth         98 Unattached                     17:26.14  
  4 Yearick, Kaitlyn          97 Juniata Vall                   24:06.42  
  5 Neavling, Kristen         97 Juniata Vall                   24:38.80  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Mullican, Erin            96 Unattached                           NT  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Toocheck, Nikolas         03 Unattached                      9:30.70  
  2 Shepherd, Noah            03 Juniata Vall                   10:01.00  
  3 Tulloch, Daniel           05 Unattached                     10:23.46  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bellefleur, David         02 Juventas                       11:51.97  
  2 St.Fleur, Stanley         02 Juventas                       12:18.03  
  3 Riley, Luke               02 Unattached                     12:26.18  
  4 St.Fleur, Steven          02 Juventas                       13:27.80  
  5 Dawkins, Ezekiel          02 Unattached                     14:07.91  
  6 Yearick, Josiah           02 Juniata Vall                   14:45.96  
  7 Schomaker, Mason          02 Juniata Vall                   15:00.04  
  8 Pernia, Zachary           01 Unattached                     16:28.06  
 -- Avila, Andrew             02 Unattached                           NT  
 -- Garrett, Nicholas         01 Unattached                           NT  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pernia, Nolan             00 Unattached                     12:42.00  
  2 Rush, Malik               99 Running Rebe                   14:20.69  
  3 Phillips, Seth            00 Juniata Vall                   15:01.58  
  4 Miller, Lance             00 Juniata Vall                   15:10.88  
  5 Reed, Ethan               99 Unattached                     16:57.24  
 -- Avila, Jose               99 Unattached                           NT  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hockenbury, Dominic       97 Wyoming Vall                   14:09.08  
  2 Kirshenbaum, Jeffrey      98 Unattached                     14:54.73  
  3 Morris, Harrison          97 Cinnaminson                    15:04.01  
  4 Adams, Maxwell            98 Cinnaminson                    15:17.58  
  5 Ciccolini, Jay            98 Juniata Vall                   15:45.83  
  6 Hidlay, Hayden            97 Juniata Vall                   16:02.48  
  7 Adams, Luke               98 Cinnaminson                    17:09.20  
  8 Kibe, Ethan               97 Juniata Vall                   22:22.83  
  9 Bender, Joseph            98 Juniata Vall                   24:46.10  
 -- Flanagan, Michael         98 Unattached                           NT  
 -- Ciccolini, Jason          97 Juniata Vall                         NT  
 -- Garrett, Joseph           97 Unattached                           NT  
 
5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Garrett, Stephen          96 Unattached                           NT  
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx