Join/Renew Now

Results - USATF South Texas Association Junior Olympic Cross Country Championships

               Licensed to USATF South Texas - Association License
                     HY-TEK's Meet Manager 11/9/2011 08:22 PM
                                 Marble Falls                                  
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Mahmound, Madeleine       03 Unattached                      8:47.91  
  2 Roddy, Alexis             03 Texas Thunde                    8:57.62  
  3 Mata, Clarissa            04 Highland Lak                   10:26.19  
  4 Ellett, Alexis            04 Cougar Cross Cou               10:33.13  
  5 Jensen, Mikaela           04 Cougar Cross Cou               10:53.21  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lyles, Jaida              01 Unattached                     13:14.11    1   
  2 Pinnow, Faith             02 South Austin        13:54.55   13:54.55    2   
  3 Macias, Kristina          01 Unattached                     15:15.72    3   
  4 Mata, Nataly              02 Highland Lak                   15:21.17    4   
  5 Smythe, Elizabeth         02 Highland Lak                   15:59.53    5   
  6 Mccannon, Juliette        02 Highland Lak                   17:09.82    6   
  7 Jordan, Kacie             01 Highland Lak                   17:16.33    7   
  8 Holcomb, Emma             01 Highland Lak                   17:59.30    8   
  9 Corley, Megan             01 Highland Lak        18:26.69   18:26.69    9   
 10 Kerksiek, Kristen         02 Rogue Running                  18:54.44   10   
 11 Schlosser, Stacy          02 Highland Lak                   25:59.38   11   
 -- Aguilar, Haley            01 Highland Lak                         NT  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roddy, Helen              00 Texas Thunde                   11:48.90    1   
  2 Ashworth, Jamie           00 South Austin                   12:07.09    2   
  3 Glenn, Alexandria         00 South Austin                   12:08.59    3   
  4 Hargrove, Mckenzie        99 Unattached                     13:21.44    4   
  5 Glasgow, Lilly            00 South Austin                   13:47.77    5   
  6 Villalobos, Natasha       00 Highland Lak                   15:51.28    6   
  7 Moore, Shelby             00 Highland Lak                   21:31.88    7   
  8 Espinoza, Karina          00 Highland Lak                   21:44.52    8   
  9 Tupper, Dawsie            00 Highland Lak                   21:46.47    9   
 10 Goff, GiGi                00 Highland Lak                   22:29.41   10   
 -- Jones, Kristen            99 Rogue Running                        NT  
 -- Delafuente-Trevino, Merc  99 South Austin                         NT  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCannon, Sophie          98 Highland Lak                   17:43.96  
  2 Glasgow, Maya             98 South Austin                   17:49.36  
  3 Jensen, Autumn            97 Cougar Cross Cou               17:50.55  
 -- Coleman, Elise            97 Rogue Running                        NT  
 -- Boreman, Madison          98 Rogue Running                        NT  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCannon, Haley           96 Highland Lak                   24:41.59  
 -- Williams, Marissa         95 Highland Lak                         NT  
 
5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Corley, Katelyn           94 Highland Lak                   22:15.13  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Flores, Dominik           03 Highland Lak                   10:15.79  
 -- Whitecotton, Christopher  03 Highland Lak                         NT  
 -- Blair, Jayden             03 Highland Lak                         NT  
 -- McCormick, Joshua         03 South Austin                         NT  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ochoa, Ryan               01 Rogue Running                  12:11.27  
  2 Barker, John              01 Highland Lak                   13:21.00    1   
  3 Daugherty, Owen           02 Unattached                     14:09.91  
  4 Flores, Austin            02 Highland Lak                   15:44.61    2   
  5 Hoffman, Cayden           02 Highland Lak                   17:05.98    3   
  6 Childs, Haydn             02 Highland Lak                   18:51.07    4   
  7 Schmidt, Cole             02 Highland Lak                   20:43.38    5   
  8 Whitecotton, Joshua       02 Highland Lak                   22:31.75    6   
 -- Thielepape, Jadyn         01 Highland Lak                         NT  
 -- Rangel, Martin            01 Highland Lak                         NT  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pinnow, Jackson           99 South Austin                   10:59.61  
  2 Bruce, Cade               99 South Austin                   12:55.45  
  3 Hebert, Brendan           99 Highland Lak                   13:54.63  
  4 Hanshaw, Kyle             00 Highland Lak                   14:02.66  
  5 Mccasland, Colby          00 Highland Lak                   15:21.71  
  6 Waltrip, River            00 Highland Lak                   18:37.28  
 -- McCormick, John           00 South Austin                         NT  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolleat, Casey            97 Highland Lak                   14:44.65  
 
5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rodriguez, Aaron          94 Texas Thunde                   19:57.06    1   
  2 Sims, Cutter              94 Highland Lak                   20:31.33    2   
 -- Paredes, Montgomery       94 Unattached                           NT  
 -- Johnson, Dylan            94 Unattached                           NT  
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx