Join/Renew Now

Results - USATF West Virginia Association Junior Olympic Track & Field
Championships

                      2011 USATF JO National Championship
                   WV Association Championships  - 6/25/2011
                   UC Stadium, Laidley Field, Charleston, WV
                                    Results

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Smith, Faith                 Capital City             21.08   NWI
  2 Toombs, Mya                  Capital City             21.55   NWI

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Faith                 Capital City             45.78   NWI

400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Faith                 Capital City           1:43.95
  2 Casto, Hailey                Tri-State AC           1:48.66

800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Casto, Hailey                Tri-State AC           4:46.02

Shot Put 2k Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Toombs, Mya                  Capital City             3.26m   10-08.50

Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Toombs, Mya                  Capital City             4.88m      16-00

100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Starcher, Victoria           Capital City             15.41   NWI  2
  2 Smith, Lexia                 Capital City             15.78   NWI  2
  3 Powell, Jaida                Capital City             16.75   NWI  2
  4 Henry, Aaliyah               Capital City             17.88   NWI  2
  5 Wagner, Jacklyn              Capital City             20.00   NWI  2
  6 Willoughby, Nailah           Capital City             20.23   NWI  2

200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Powell, Jaida                Capital City             34.99   NWI
  2 Toombs, Jasmine              Capital City             38.44   NWI
  3 Wagner, Jacklyn              Capital City             43.74   NWI
  4 Newby, Shoshanna             Capital City             45.79   NWI
 -- Davis, Trinity               Capital City                NT   NWI
 -- Barrett, Jaylin              Capital City                NT   NWI
 -- Henry, Aaliyah               Capital City                NT   NWI
 -- Thompson, Niyona             Capital City                NT   NWI

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Starcher, Victoria           Capital City           1:11.60
  2 Smith, Lexia                 Capital City           1:18.07
  3 Wagner, Jacklyn              Capital City           1:40.79

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Starcher, Victoria           Capital City           2:49.57
  2 Smith, Lexia                 Capital City           3:06.95

Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Henry, Aaliyah               Capital City             2.31m   NWI   7-07.00
  2 Toombs, Jasmine              Capital City             1.91m   NWI   6-03.25

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Willoughby, Nailah           Capital City             5.48m   17-11.75

Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Willoughby, Nailah           Capital City             8.98m      29-05
  2 Powell, Jaida                Capital City             8.67m      28-05
  3 Toombs, Jasmine              Capital City             7.83m      25-08

100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Semple-perriea, Majandra     Capital City             18.07   NWI

200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Woods, Cathy                 Capital City             38.75   NWI

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hall, Jertaya                Capital City           1:09.70

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hall, Jertaya                Capital City           2:51.69

Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Woods, Cathy                 Capital City             3.01m   NWI   9-10.50
  2 Semple-perriea, Majandra     Capital City             2.35m   NWI   7-08.50

Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Woods, Cathy                 Capital City            13.40m      43-11
  2 Semple-perriea, Majandra     Capital City             9.50m      31-02

100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hines, Anacia                Capital City             12.87   NWI

200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Haley              Capital City             40.52   NWI

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Haley              Capital City           1:34.04

100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hines, Anacia                Capital City             15.00   NWI

200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hines, Anacia                Capital City             30.55   NWI

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hinkle, Carly                Capital City             1.47m    4-09.75

Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 London, Lauren               Capital City             3.05m   10-00.00

Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Hines, Anacia                Capital City             4.08m   NWI  13-04.75
  2 Williams, Haley              Capital City             1.98m   NWI   6-06.00

Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 London, Lauren               Capital City             8.83m   NWI  28-11.75

100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brooks, Kameron              Capital City             13.33   NWI

200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brooks, Kameron              Capital City             27.02   NWI
  2 Taylor, Cayla                Capital City             29.74   NWI

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Cayla                Capital City           1:11.73

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Criswell, Kayla              Tri-State AC           2:52.70

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Criswell, Kayla              Tri-State AC           6:19.13

3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Criswell, Kayla              Tri-State AC          13:28.44

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Powell, Alaysia              Capital City             1.57m    5-01.75

Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Brooks, Kameron              Capital City             4.37m   NWI  14-04.00

Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bailey, Sarah                Capital City             6.99m   22-11.25

Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bailey, Sarah                Capital City            24.20m      79-05

Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bailey, Sarah                Capital City            17.98m      59-00

100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lilly, Emily                 Capital City             14.22   NWI

200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lilly, Emily                 Capital City             29.13   NWI

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lilly, Emily                 Capital City           1:08.25
  2 Bishop, Kayla                Capital City           1:09.72
  3 Morgan, Micheale             Unattached             1:14.36

800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rutherford, Savannah         Tri-State AC           2:40.16
  2 Bishop, Kayla                Capital City           2:45.83
  3 Morgan, Micheale             Unattached             3:10.83

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rutherford, Savannah         Tri-State AC           5:51.81
  2 Morgan, Micheale             Unattached             6:26.08

High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tate, Jordan                 Capital City             1.62m    5-03.75

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hewitt, Rachel               Mt State A               2.90m    9-06.25
  2 Rogner, Isabelle             Unattached               2.59m    8-06.00

Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Drury, Bethany               Capital City            11.00m   36-01.25
  2 Bailey, Katherine            Capital City             5.78m   18-11.75

Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Drury, Bethany               Capital City            33.28m     109-02
  2 Bailey, Katherine            Capital City            21.78m      71-05
  3 Morgan, Micheale             Unattached              14.43m      47-04

Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Drury, Bethany               Capital City            24.13m      79-02
  2 Bailey, Katherine            Capital City            11.81m      38-09

100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tinsley, Kevin               Capital City             17.84   NWI
  2 Oliver, Elijah               Capital City             18.49   NWI
  3 Willoughby, Maximus          Capital City             18.64   NWI
  4 Tinsley, Tylik               Capital City             22.39   NWI
  5 Strother, Isaac              Capital City             23.61   NWI

200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tinsley, Kevin               Capital City             38.95   NWI
  2 Oliver, Elijah               Capital City             41.65   NWI
  3 Willoughby, Maximus          Capital City             41.70   NWI
  4 Tinsley, Tylik               Capital City             48.45   NWI
  5 Strother, Isaac              Capital City             53.17   NWI

400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tinsley, Kevin               Capital City           1:24.62
  2 Carney, Isaac                Capital City           1:29.14
  3 Willoughby, Maximus          Capital City           1:40.10
  4 Tinsley, Tylik               Capital City           1:40.30
  5 Strother, Isaac              Capital City           1:52.32

Long Jump Sub-Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Oliver, Elijah               Capital City             2.30m   NWI   7-06.50

Shot Put 2k Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vickers, Evan                Capital City             3.37m   11-00.75

Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vickers, Evan                Capital City             6.10m      20-00

100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barham, Nathan               Capital City             15.86   NWI
  2 Perry, Zane                  Capital City             17.52   NWI
  3 Shelton, Zachary             Capital City             17.73   NWI

200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barham, Nathan               Capital City             34.63   NWI
  2 Perry, Zane                  Capital City             37.00   NWI
  3 Shelton, Zachary             Capital City             38.65   NWI

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barham, Nathan               Capital City           1:20.02
  2 Carney, Noah                 Capital City           1:22.98
  3 Lowery, Casey                Capital City           1:28.56

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Angle, Kaleb                 Tri-State AC           3:03.44

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Carney, Noah                 Capital City           6:22.22

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lowery, Casey                Capital City             1.12m    3-08.00

Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Angle, Kaleb                 Tri-State AC             3.26m   NWI  10-08.50
  2 Perry, Zane                  Capital City             2.60m   NWI   8-06.50
  3 Shelton, Zachary             Capital City             2.47m   NWI   8-01.25

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vickers, Andrew              Capital City             6.44m   21-01.50
  2 Lowery, Casey                Capital City             4.42m   14-06.00

Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Angle, Kaleb                 Tri-State AC            13.47m      44-02
  2 Vickers, Andrew              Capital City            12.24m      40-02

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Reaves, Shaliek              Capital City           1:13.21

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Trenton            Capital City           2:56.46

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Trenton            Capital City           5:48.92

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Trenton            Capital City             1.17m    3-10.00
  2 Freshour, Zion               Capital City             1.06m    3-05.75

Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Reaves, Shaliek              Capital City             4.00m   NWI  13-01.50

Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Freshour, Zion               Capital City             7.17m   23-06.25

100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Turner, Preston              Capital City             13.67   NWI
  2 Dean, Tre                    Capital City             16.05   NWI

200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Turner, Preston              Capital City             28.71   NWI
  2 Miller, Ben                  Capital City             30.08   NWI
  3 Semple-perriea, Carlinho     Capital City             30.65   NWI
  4 Rose, Jaleel                 Capital City             32.00   NWI
  5 Dean, Tre                    Capital City             33.83   NWI

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Turner, Preston              Capital City           1:05.24   2
  2 Semple-perriea, Carlinho     Capital City           1:10.39   1
  3 Rose, Jaleel                 Capital City           1:13.20   2
  4 Hardy, Arell                 Capital City           1:16.45   2
  5 Dean, Tre                    Capital City           1:27.88   2

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hardy, Zerique               Capital City           2:40.95
  2 Williams, Desean             Capital City           2:44.29
  3 Toops, Noah                  Capital City           2:44.62
  4 Hardy, Arell                 Capital City           3:06.04

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thomas, Samuel               Capital City           5:16.92
  2 Williams, Desean             Capital City           5:23.30
  3 Toops, Noah                  Capital City           5:26.16

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Desean             Capital City          10:44.52
  2 Toops, Noah                  Capital City          11:24.92

100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Young, Maleek                Capital City             16.27   NWI

200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Young, Maleek                Capital City             27.80   NWI

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Toops, Noah                  Capital City             1.37m    4-06.00

Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Young, Maleek                Capital City             4.94m   NWI  16-02.50
  2 Rose, Jaleel                 Capital City             3.76m   NWI  12-04.00
  3 Turner, Preston              Capital City             3.73m   NWI  12-03.00
  4 Semple-perriea, Carlinho     Capital City             3.64m   NWI  11-11.50
  5 Williams, Desean             Capital City             3.44m   NWI  11-03.50
  6 Hardy, Arell                 Capital City             3.31m   NWI  10-10.50
  7 Williams, Chanler            Capital City             3.05m   NWI  10-00.25
  8 Dean, Tre                    Capital City             3.03m   NWI   9-11.25

Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Buckley, Christian           Capital City            12.40m   40-08.25
  2 Garnett, Ramone              Capital City            11.91m   39-01.00
  3 Hardy, Zerique               Capital City             8.05m   26-05.00
  4 Williams, Chanler            Capital City             4.95m   16-03.00

Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Buckley, Christian           Capital City            42.79m     140-05
  2 Garnett, Ramone              Capital City            29.13m      95-07
  3 Hardy, Zerique               Capital City            28.35m      93-00
  4 Williams, Chanler            Capital City            13.21m      43-04

Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Garnett, Ramone              Capital City            23.11m      75-10
  2 Hardy, Zerique               Capital City            22.55m      74-00
  3 Williams, Chanler            Capital City             9.39m      30-10

200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Jovare                Capital City             23.60   NWI
  2 Jones, Bryce                 Capital City             25.96   NWI

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Jovare                Capital City             51.58
  2 Taylor, Marcus               Capital City             54.71
  3 Jones, Bryce                 Capital City             58.84

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Marcus               Capital City           2:16.43
  2 Powell, Elijah               Capital City           2:21.89
  3 Mcclanahan, Kyle             Capital City           2:38.19

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Powell, Elijah               Capital City           4:52.48
  2 Mcclanahan, Kyle             Capital City           5:26.22

3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mcclanahan, Kyle             Capital City          11:56.58

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sheppard, Cody               Capital City             19.16   NWI

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sheppard, Cody               Capital City           1:06.93

High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Powell, Brian                Capital City             1.68m    5-06.00

Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Lomax, Zachary               Capital City             5.11m   NWI  16-09.25

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lomax, Jacob                 Capital City            11.81m   38-09.00
  2 Braxton, Malik               Capital City             6.40m   21-00.00

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lomax, Jacob                 Capital City            34.50m     113-02

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lomax, Jacob                 Capital City            28.58m      93-09
  2 Lomax, Zachary               Capital City            25.76m      84-06
  3 Braxton, Malik               Capital City            15.36m      50-05

100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maynor, Charles              Unattached               14.33   NWI

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harris, Matthew              Tri-State AC           2:33.89

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harris, Matthew              Tri-State AC           5:07.95

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Masters, Cody                Unattached               3.81m   12-06.00
  2 Lasure, Brian                Mt State A               3.34m   10-11.50

Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Maynor, Charles              Unattached              12.21m   40-00.75
  2 Crosby, Xavier               Capital City            11.85m   38-10.50
  3 Buckley, Quentin             Capital City            11.06m   36-03.50
  4 Vickers, Travis              Capital City             9.93m   32-07.00

Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Buckley, Quentin             Capital City            40.85m     134-00
  2 Vickers, Travis              Capital City            35.59m     116-09
  3 Maynor, Charles              Unattached              29.91m      98-01

Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Crosby, Xavier               Capital City            35.00m     114-10
  2 Vickers, Travis              Capital City            25.14m      82-06
  3 Maynor, Charles              Unattached              17.67m      58-00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec