Join/Renew Now

Results - USATF Nevada Association Junior Olympic Track & Field
Championships

Licensed to USATF - Nevada Association - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/13/2011 07:56 PM
                    2011 USATF NV Association Championship                     
                    Legacy High School, North Las Vegas, NV                    
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Lightford, Jayden            Team Hurrica                      16.57q  NWI  1 
  2 Miller, Dorienne             Vegas Lightn           17.24      16.60q  NWI  1 
  3 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl                      16.77q  NWI  1 
  4 Nwokike, Amarachi            Las Vegas Bl                      17.30q  NWI  2 
  5 Davis, Taylor                Las Vegas He           17.79      17.57q  NWI  2 
  6 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl                      17.76q  NWI  2 
  7 Browhaw, Mysia               Team Hurrica                      18.18q  NWI  2 
  8 Washington, Mekiyah          Las Vegas He           18.06      18.21q  NWI  1 
  9 Jordan, Ayaunna              Las Vegas Bl                      18.41   NWI  1 
 10 Brouchet, Sophia             Team Hurrica                      18.64   NWI  1 
 11 Henderson, Dmani             Team Hurrica                      21.42   NWI  2 
 12 Singleton, Jasmine           Las Vegas Bl                      21.67   NWI  1 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Nwokike, Amarachi            Las Vegas Bl           17.30      16.97   NWI 
  2 Lightford, Jayden            Team Hurrica           16.57      16.99   NWI 
  3 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl           17.76      17.34   NWI 
  4 Miller, Dorienne             Vegas Lightn           16.60      17.36   NWI 
  5 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl           16.77      17.90   NWI 
  6 Davis, Taylor                Las Vegas He           17.57      18.00   NWI 
  7 Browhaw, Mysia               Team Hurrica           18.18      18.06   NWI 
  8 Washington, Mekiyah          Las Vegas He           18.21      18.90   NWI 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Morris, Janivea              Team Hurrica           32.00      34.90q  NWI  2 
  2 Miller, Dorienne             Vegas Lightn           35.00      36.70q  NWI  1 
  3 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl                      36.80q  NWI  1 
  4 Jordan, Nevaeh               Las Vegas Bl                      36.90q  NWI  2 
  5 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl                      39.70q  NWI  1 
  6 Washington, Mekiyah          Las Vegas He           40.32      41.30q  NWI  2 
  7 Jordan, Ayaunna              Las Vegas Bl                      42.50q  NWI  2 
  8 Brouchet, Sophia             Team Hurrica                      44.20q  NWI  2 
  9 Davis, Taylor                Las Vegas He           38.64      45.00   NWI  2 
 10 Singleton, Jasmine           Las Vegas Bl                      46.70   NWI  2 
 11 Henderson, Dmani             Team Hurrica                      47.70   NWI  1 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Morris, Janivea              Team Hurrica           34.90      36.22   NWI 
  2 Miller, Dorienne             Vegas Lightn           36.70      37.59   NWI 
  3 Jordan, Nevaeh               Las Vegas Bl           36.90      37.60   NWI 
  4 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl           36.80      40.63   NWI 
  5 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl           39.70      42.20   NWI 
  6 Washington, Mekiyah          Las Vegas He           41.30      42.21   NWI 
  7 Brouchet, Sophia             Team Hurrica           44.20      42.22   NWI 
  8 Jordan, Ayaunna              Las Vegas Bl           42.50      42.23   NWI 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Monroe, Kaelyn               Las Vegas Bl                    1:24.00q  1 
  2 Banks, Trinity               Las Vegas Bl                    1:24.40q  1 
  3 Jordan, Nevaeh               Las Vegas Bl                    1:26.10q  2 
  4 Miller, Dorienne             Vegas Lightn         1:13.30    1:33.00q  2 
  5 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl                    1:34.70q  1 
  6 Jordan, Ayaunna              Las Vegas Bl                    1:36.80q  2 
  7 Singleton, Jasmine           Las Vegas Bl                    1:50.00q  1 
  8 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl                    1:57.00q  1 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Monroe, Kaelyn               Las Vegas Bl         1:24.00    1:19.32  
  2 Banks, Trinity               Las Vegas Bl         1:24.40    1:20.02  
  3 Jordan, Nevaeh               Las Vegas Bl         1:26.10    1:23.74  
  4 Miller, Dorienne             Vegas Lightn         1:33.00    1:28.64  
  5 Collins, J'Niyah             Las Vegas Bl         1:57.00    1:34.18  
  6 Jordan, Ayaunna              Las Vegas Bl         1:36.80    1:36.80  
  7 Collins, J'Layah             Las Vegas Bl         1:34.70    1:47.24  
  8 Singleton, Jasmine           Las Vegas Bl         1:50.00    1:50.00  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monroe, Kaelyn               Las Vegas Bl                    3:02.00  
  2 Banks, Trinity               Las Vegas Bl                    3:02.60  
  3 Gilbert, Alanna              Las Vegas Bl                    3:04.50  
  4 Robb, Michala                Southwest St                    3:38.40  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gilbert, Alanna              Las Vegas Bl                    7:04.57  
  2 Robb, Michala                Southwest St                    7:34.18  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          1:08.00      57.30q 
     1) Browhaw, Mysia                  2) Lightford, Jayden              
     3) Morris, Janivea                 4) Rose, Jordan                   
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                            57.30      57.30  
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                              5:30.96q 
     1) Banks, Trinity                  2) Gilbert, Alanna                
     3) Jordan, Nevaeh                  4) Monroe, Kaelyn                 
  2 Team Hurricane-1549  'A'                                     5:46.70q 
     1) Browhaw, Mysia                  2) Lightford, Jayden              
     3) Morris, Janivea                 4) Rose, Jordan                   
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   5:30.96    5:30.96  
  2 Team Hurricane-1549  'A'                          5:46.70    5:46.70  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Harden, Bonee'               Las Vegas Bl                      2.65m   NWI   8-08.50 
  2 Davis, Taylor                Las Vegas He           2.03m      2.45m   NWI   8-00.50 
  3 Washington, Mekiyah          Las Vegas He           2.37m      2.08m   NWI   6-10.00 
  4 Brouchet, Sophia             Team Hurrica                      1.90m   NWI   6-03.00 
 
Shot Put 2k Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harden, Bonee'               Las Vegas Bl                      6.05m   19-10.25 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harden, Bonee'               Las Vegas Bl                     13.22m      43-04 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Alexa                 Las Vegas Bl           14.50      14.29q  NWI  1 
  2 Palacio, Tuwani              Las Vegas Bl           14.30      14.40q  NWI  3 
  3 Johnson, Ajanique            Las Vegas Bl           14.60      14.43q  NWI  2 
  4 Smith, Aniya                 Las Vegas Bl                      14.59q  NWI  3 
  5 Harris, Mercedes             Las Vegas Bl                      14.64q  NWI  1 
  6 Penn, Nekia                  Las Vegas He           15.15      14.90q  NWI  1 
  7 Williams, Denise             Las Vegas He           15.23      15.43q  NWI  3 
  8 Marquez, Sammia              Ps Vegas Fly           15.60      15.49q  NWI  1 
  9 Rainey, Trinity              Las Vegas He           15.26      15.51   NWI  3 
  9 Humes, Hope                  Las Vegas Bl                      15.51   NWI  1 
 11 Fortson, KiaShalon           Las Vegas Bl           15.70      15.68   NWI  2 
 12 Adams, Breana                Vegas Lightn           16.20      16.18   NWI  2 
 13 Williams, La Ray             Las Vegas He           16.87      16.79   NWI  1 
 14 Williams, Chayanne           Las Vegas Bl           14.90      17.11   NWI  2 
 15 Nixon, Chloe                 Ps Vegas Fly                      17.36   NWI  2 
 16 Wilson, Makayla              Las Vegas He           17.59      18.09   NWI  3 
 17 Carter, Princess Iana        Las Vegas He           19.03      18.62   NWI  1 
 18 Hooks, Anayah                Las Vegas He           19.40      19.48   NWI  2 
 19 Brown, Nashaya               Las Vegas He           18.00      20.19   NWI  3 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Johnson, Ajanique            Las Vegas Bl           14.43      14.51   NWI 
  2 Jones, Alexa                 Las Vegas Bl           14.29      14.68   NWI 
  3 Palacio, Tuwani              Las Vegas Bl           14.40      14.76   NWI 
  4 Harris, Mercedes             Las Vegas Bl           14.64      15.00   NWI 
  5 Smith, Aniya                 Las Vegas Bl           14.59      15.05   NWI 
  6 Penn, Nekia                  Las Vegas He           14.90      15.10   NWI 
  7 Marquez, Sammia              Ps Vegas Fly           15.49      15.78   NWI 
  8 Williams, Denise             Las Vegas He           15.43      15.80   NWI 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Penn, Nekia                  Las Vegas He           31.48      31.40q  NWI  2 
  2 Young, Lashawnti             Team Hurrica           29.00      32.20q  NWI  1 
  3 Adams, Breana                Vegas Lightn           35.30      32.60q  NWI  2 
  4 Humes, Hope                  Las Vegas Bl                      32.80q  NWI  1 
  5 Marquez, Sammia              Ps Vegas Fly           32.12      33.00q  NWI  2 
  6 Williams, Chayanne           Las Vegas Bl           34.70      34.90q  NWI  1 
  7 Fortson, KiaShalon           Las Vegas Bl           34.10      35.20q  NWI  1 
  8 Graves, Sadoria              Vegas Lightn           36.00      36.40q  NWI  2 
  9 Armstrong, Marley            Ps Vegas Fly                      36.41   NWI  2 
 10 Nixon, Chloe                 Ps Vegas Fly                      38.70   NWI  1 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Penn, Nekia                  Las Vegas He           31.40      30.98   NWI 
  2 Young, Lashawnti             Team Hurrica           32.20      32.14   NWI 
  3 Adams, Breana                Vegas Lightn           32.60      32.59   NWI 
  4 Humes, Hope                  Las Vegas Bl           32.80      33.46   NWI 
  5 Marquez, Sammia              Ps Vegas Fly           33.00      33.95   NWI 
  6 Williams, Chayanne           Las Vegas Bl           34.90      34.91   NWI 
  7 Fortson, KiaShalon           Las Vegas Bl           35.20      35.20   NWI 
  8 Graves, Sadoria              Vegas Lightn           36.40      36.40   NWI 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Aniya                 Las Vegas Bl         1:00.00    1:00.00q  2 
  2 Young, Latasha               Team Hurrica         1:08.00    1:08.00q  1 
  2 Young, Lashawnti             Team Hurrica         1:08.00    1:08.00q  1 
  2 Fortson, KiaShalon           Las Vegas Bl         1:08.00    1:08.00q  2 
  5 Graves, Sadoria              Vegas Lightn         1:22.00    1:22.00q  2 
  6 Armstrong, Marley            Ps Vegas Fly                    1:22.01q  2 
  7 Nixon, Chloe                 Ps Vegas Fly         1:28.12    1:28.12q  1 
  8 Humes, Hope                  Las Vegas Bl                    1:28.13q  1 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Young, Latasha               Team Hurrica         1:08.00    1:10.22  
  2 Young, Lashawnti             Team Hurrica         1:08.00    1:10.34  
  3 Graves, Sadoria              Vegas Lightn         1:22.00    1:13.14  
  4 Humes, Hope                  Las Vegas Bl         1:28.13    1:18.17  
  5 Fortson, KiaShalon           Las Vegas Bl         1:08.00    1:19.28  
  6 Armstrong, Marley            Ps Vegas Fly         1:22.01    1:22.72  
  7 Nixon, Chloe                 Ps Vegas Fly         1:28.12    1:22.73  
  8 Smith, Aniya                 Las Vegas Bl         1:00.00    1:22.74  
 
800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Young, Latasha               Team Hurrica         2:40.00    2:47.50  
  2 Towers, Desiree              Las Vegas Bl                    3:01.10  
  3 Buchanan, Angel              Las Vegas Bl                    3:05.00  
  4 Kalentis, Cynthia            Southwest St                    3:17.20  
  5 Rush, Isabella               Las Vegas Bl                    3:17.21  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Towers, Desiree              Las Vegas Bl                    6:15.59  
  2 Buchanan, Angel              Las Vegas Bl                    6:19.34  
  3 Kalentis, Cynthia            Southwest St                    6:54.78  
  4 Rush, Isabella               Las Vegas Bl                    6:54.79  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Heat-1549  'A'                            59.70    1:01.10q 
     1) Penn, Nekia                     2) Rainey, Trinity                
     3) Williams, Denise                4) Williams, La Ray               
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     58.10    1:08.60q 
     1) Buchanan, Angel                 2) Harris, Mercedes               
     3) Johnson, Ajanique               4) Jones, Alexa                   
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   1:08.60    1:01.10  
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                          1:01.10    1:08.60  
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:40.00    4:45.83q 
     1) Harris, Mercedes                2) Jones, Alexa                   
     3) Palacio, Tuwani                 4) Smith, Aniya                   
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:45.83    4:45.83  
 
Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Rainey, Trinity              Las Vegas He           3.61m      3.31m   NWI  10-10.50 
  2 Marquez, Sammia              Ps Vegas Fly           3.25m      3.11m   NWI  10-02.50 
  3 Williams, Denise             Las Vegas He           3.26m      3.10m   NWI  10-02.00 
  4 Williams, Chayanne           Las Vegas Bl                      3.09m   NWI  10-01.75 
  5 Williams, La Ray             Las Vegas He           2.61m      2.84m   NWI   9-04.00 
  6 Carter, Princess Iana        Las Vegas He           2.67m      2.67m   NWI   8-09.25 
  7 Wilson, Makayla              Las Vegas He           2.67m      2.66m   NWI   8-08.75 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kayumba, Nyikiia             Las Vegas Bl                      6.82m   22-04.50 
 
Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kayumba, Nyikiia             Las Vegas Bl                     15.48m      50-09 
  2 Johnson, Ajanique            Las Vegas Bl                     13.12m      43-00 
  3 Armstrong, Marley            Ps Vegas Fly                     10.49m      34-05 
  4 Brown, Nashaya               Las Vegas He           5.45m      6.96m      22-10 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carter, Princess Iana        Las Vegas He        11:34.00   11:34.00  
  2 Brown, Nashaya               Las Vegas He        12:12.00   12:12.00  
  3 Hooks, Anayah                Las Vegas He        12:21.00   12:21.00  
  4 Wilson, Makayla              Las Vegas He                   12:21.01  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Harden, Marisha              Las Vegas Bl           12.90      12.45q  NWI  2 
  2 Castillo, Carla              Southwest St                      12.49q  NWI  3 
  3 Reid, Gizelle                Las Vegas Bl           13.00      13.28q  NWI  1 
  4 Lewis, Alexyse               Las Vegas He                      13.31q  NWI  2 
  5 McGee, Ahmari                Las Vegas Bl                      13.37q  NWI  1 
  6 Collins, Kristina            Ps Vegas Fly                      13.46q  NWI  1 
  7 Davis, Deimani               Team Hurrica                      13.50q  NWI  2 
  8 Yancy, Bailey                Unattached             13.85      13.56q  NWI  3 
  9 Washington, Richshia         Las Vegas Bl           14.10      13.57   NWI  3 
 10 Richardson, Ayanna           Team Hurrica           14.50      13.68   NWI  2 
 11 Caston, Alexis               Las Vegas Bl                      13.84   NWI  2 
 12 Saiz, Alexys                 Las Vegas He           14.20      13.86   NWI  1 
 13 Mczeal, Amel                 Vegas Lightn           15.00      13.94   NWI  2 
 14 On, Elizabeth                Vegas Lightn                      13.96   NWI  3 
 15 Johnson, Alexi               Southwest St                      14.20   NWI  2 
 16 Johnson, Dailyn              Southwest St                      14.37   NWI  3 
 17 Walker, Peyton               Ps Vegas Fly                      14.52   NWI  3 
 18 Washington, Amari            Las Vegas He           15.10      14.75   NWI  1 
 18 Brouchet, Alyviah            Team Hurrica                      14.75   NWI  3 
 20 Kozlowski, Kyra              Las Vegas Bl                      14.81   NWI  1 
 21 Selmon, Journey              Ps Vegas Fly                      15.03   NWI  1 
 
100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Harden, Marisha              Las Vegas Bl           12.45      13.31   NWI 
  2 Castillo, Carla              Southwest St           12.49      13.45   NWI 
  3 Reid, Gizelle                Las Vegas Bl           13.28      14.00   NWI 
  4 McGee, Ahmari                Las Vegas Bl           13.37      14.07   NWI 
  5 Lewis, Alexyse               Las Vegas He           13.31      14.35   NWI 
  6 Collins, Kristina            Ps Vegas Fly           13.46      14.42   NWI 
  7 Davis, Deimani               Team Hurrica           13.50      14.54   NWI 
  8 Yancy, Bailey                Unattached             13.56      14.63   NWI 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Scotteanna           Team Hurrica           26.00      26.20q  NWI  1 
  2 Castillo, Carla              Southwest St                      26.90q  NWI  3 
  3 Henderson, Zariya            Las Vegas Bl           27.90      27.70q  NWI  3 
  4 McGee, Ahmari                Las Vegas Bl                      27.90q  NWI  2 
  5 Dumas, Aayzia                Team Hurrica           27.00      28.10q  NWI  2 
  6 Lewis, Alexyse               Las Vegas He                      28.30q  NWI  1 
  7 Washington, Richshia         Las Vegas Bl           28.20      28.70q  NWI  2 
  8 Davis, Deimani               Team Hurrica                      28.90q  NWI  1 
  9 Yancy, Bailey                Unattached             29.40      29.00   NWI  1 
 10 Richardson, Ayanna           Team Hurrica           28.25      29.40   NWI  1 
 11 Savage, Skylar               Ps Vegas Fly                      29.60   NWI  2 
 12 Mczeal, Amel                 Vegas Lightn           33.20      30.80   NWI  2 
 13 Johnson, Alexi               Southwest St                      31.10   NWI  3 
 14 On, Elizabeth                Vegas Lightn                      31.11   NWI  3 
 15 Johnson, Dailyn              Southwest St                      31.20   NWI  3 
 15 Walker, Peyton               Ps Vegas Fly                      31.20   NWI  1 
 17 Selmon, Journey              Ps Vegas Fly                      31.70   NWI  2 
 18 Brouchet, Alyviah            Team Hurrica                      32.60   NWI  1 
 19 Jackson, Cheyenne            Team Hurrica           27.61      34.00   NWI  3 
 
200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Thomas, Scotteanna           Team Hurrica           26.20      27.23   NWI 
  2 Castillo, Carla              Southwest St           26.90      27.37   NWI 
  3 Henderson, Zariya            Las Vegas Bl           27.70      27.74   NWI 
  4 McGee, Ahmari                Las Vegas Bl           27.90      29.00   NWI 
  5 Lewis, Alexyse               Las Vegas He           28.30      29.72   NWI 
  6 Washington, Richshia         Las Vegas Bl           28.70      29.73   NWI 
  7 Davis, Deimani               Team Hurrica           28.90      29.91   NWI 
  8 Dumas, Aayzia                Team Hurrica           28.10      29.92   NWI 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Patterson, Chyrese           Team Hurrica           57.00      56.30q  1 
  2 Castillo, Carla              Southwest St                    1:01.60q  2 
  3 Runnells, Najae              Team Hurrica         1:00.00    1:04.20q  2 
  3 Dumas, Aayzia                Team Hurrica         1:02.00    1:04.20q  2 
  5 Davis, Cheyenne              Team Hurrica                    1:07.20q  2 
  6 Savage, Skylar               Ps Vegas Fly                    1:08.00q  1 
  7 Kozlowski, Kyra              Las Vegas Bl         1:06.00    1:08.70q  1 
  8 On, Elizabeth                Vegas Lightn                    1:12.10q  2 
  9 Williams, Faith              Southwest St                    1:16.10   1 
 10 Jackson, Cheyenne            Team Hurrica         1:05.00    1:16.90   1 
 11 Mczeal, Amel                 Vegas Lightn         1:12.00    1:19.00   2 
 
400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Patterson, Chyrese           Team Hurrica           56.30      56.55  
  2 Castillo, Carla              Southwest St         1:01.60    1:00.96  
  3 Runnells, Najae              Team Hurrica         1:04.20    1:04.53  
  4 Davis, Cheyenne              Team Hurrica         1:07.20    1:07.35  
  5 Kozlowski, Kyra              Las Vegas Bl         1:08.70    1:10.03  
  6 Savage, Skylar               Ps Vegas Fly         1:08.00    1:18.17  
  7 On, Elizabeth                Vegas Lightn         1:12.10    1:18.18  
  8 Dumas, Aayzia                Team Hurrica         1:04.20    1:18.19  
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Groom, Sydney                Team Hurrica         2:25.00    2:30.70  
  2 Hirsberg, Ellen              Unattached           2:35.00    2:39.80  
  3 Caston, Alexis               Las Vegas Bl         2:30.00    2:44.60  
  4 Thompson, Raeanna            Las Vegas Bl                    2:51.10  
  5 Williams, Faith              Southwest St                    3:04.40  
  6 Nwokike, Uche                Las Vegas Bl                    3:04.50  
  7 Livingston, Mariah           Vegas Lightn         2:48.00    3:04.51  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gourrier, Alexis             Team Hurrica                    5:27.81  
  2 Hirsberg, Ellen              Unattached                      5:38.38  
  3 Thompson, Raeanna            Las Vegas Bl                    5:56.66  
  4 Humes, Faith                 Las Vegas Bl                    6:29.91  
  5 Livingston, Mariah           Vegas Lightn         5:49.00    6:29.92  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gourrier, Alexis             Team Hurrica                   11:46.60  
  2 Humes, Faith                 Las Vegas Bl                   14:22.50  
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 McCovery, Jasmyne            Las Vegas He           10.80      15.80q  NWI 
  2 Davis, Cheyenne              Team Hurrica                      15.90q  NWI 
  3 Nwokike, Uche                Las Vegas Bl                      16.90q  NWI 
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 McCovery, Jasmyne            Las Vegas He           15.80      15.80   NWI 
  2 Davis, Cheyenne              Team Hurrica           15.90      15.90   NWI 
  3 Nwokike, Uche                Las Vegas Bl           16.90      16.90   NWI 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     52.60      52.30q 
     1) Allen, Carmella                 2) Harden, Marisha                
     3) Henderson, Zariya               4) McGee, Ahmari                  
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                            59.90      55.50q 
     1) Lewis, Alexyse                  2) McCovery, Jasmyne              
     3) Saiz, Alexys                    4) Washington, Amari              
  3 Team Hurricane-1549  'A'                                       55.60q 
     1) Cleveland, Amaya                2) Dumas, Aayzia                  
     3) Pamplin, Tatiyana               4) Thomas, Scotteanna             
  4 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                           58.69      57.40q 
     1) Collins, Kristina               2) Savage, Skylar                 
     3) Selmon, Journey                 4) Walker, Peyton                 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     52.30      52.30  
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                            55.50      55.50  
  3 Team Hurricane-1549  'A'                            55.60      55.60  
  4 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                           57.40      57.40  
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          4:05.00    4:13.91q 
     1) Groom, Sydney                   2) Pamplin, Tatiyana              
     3) Patterson, Chyrese              4) Runnells, Najae                
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:14.00    4:45.84q 
     1) Allen, Carmella                 2) Harden, Marisha                
     3) Henderson, Zariya               4) Nwokike, Uche                  
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          4:13.91    4:13.91  
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:45.84    4:45.84  
 
4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Hurricane-1549  'A'                         10:00.00   10:00.00  
     1) Groom, Sydney                   2) Pamplin, Tatiyana              
     3) Patterson, Chyrese              4) Runnells, Najae                
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                             10:00.01  
     1) Allen, Carmella                 2) Caston, Alexis                 
     3) Kozlowski, Kyra                 4) Reid, Gizelle                  
 
Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Saiz, Alexys                 Las Vegas He           3.80m      3.91m   NWI  12-10.00 
  2 Williams, Faith              Southwest St                      3.75m   NWI  12-03.75 
  3 McCovery, Jasmyne            Las Vegas He           4.08m      3.73m   NWI  12-03.00 
  4 Washington, Amari            Las Vegas He           3.61m      3.66m   NWI  12-00.25 
  5 Brouchet, Alyviah            Team Hurrica                      3.50m   NWI  11-05.75 
  5 Johnson, Alexi               Southwest St                      3.50m   NWI  11-05.75 
  7 Johnson, Dailyn              Southwest St                      2.99m   NWI   9-09.75 
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bolden, Destini              Las Vegas Bl                      7.65m   25-01.25 
  2 Yancy, Bailey                Unattached             7.25m      6.49m   21-03.50 
  3 Cannon, Megan                Unattached             6.53m      6.25m   20-06.25 
  4 White, Danielle              Las Vegas Bl                      6.23m   20-05.25 
  5 Earthly, Maleah              Las Vegas Bl                      5.65m   18-06.50 
 
Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cannon, Megan                Unattached            11.15m     14.30m      46-11 
  2 Bolden, Destini              Las Vegas Bl                     13.91m      45-08 
 
Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bolden, Destini              Las Vegas Bl                     26.47m      86-10 
  2 Cannon, Megan                Unattached            19.11m     18.60m      61-00 
  3 White, Danielle              Las Vegas Bl                     18.04m      59-02 
  4 Earthly, Maleah              Las Vegas Bl                     14.39m      47-02 
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cleveland, Amaya             Team Hurrica                   11:00.00  
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Oneal, Morgan                Southwest St           12.50      11.72q  NWI  1 
  2 Russell, Mia                 Las Vegas Bl           12.50      12.04q  NWI  2 
  3 Rahman, Amirah               Southwest St           13.31      12.48q  NWI  1 
  4 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           13.80      12.84q  NWI  2 
  5 Shelton, Aviana              Southwest St                      13.15q  NWI  1 
  6 Salih, Emani                 Southwest St           14.50      13.26q  NWI  2 
  7 Tyler, Tyshanae              Team Hurrica                      13.45q  NWI  2 
  8 Upchurch, Tytianna           Vegas Lightn           16.50      13.63q  NWI  1 
  9 Rosa, Shylah                 Ps Vegas Fly                      14.35   NWI  2 
 
100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Oneal, Morgan                Southwest St           11.72      12.94   NWI 
  2 Russell, Mia                 Las Vegas Bl           12.04      13.07   NWI 
  3 Rahman, Amirah               Southwest St           12.48      13.28   NWI 
  4 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           12.84      14.08   NWI 
  5 Shelton, Aviana              Southwest St           13.15      14.33   NWI 
  6 Salih, Emani                 Southwest St           13.26      14.62   NWI 
  7 Tyler, Tyshanae              Team Hurrica           13.45      14.80   NWI 
  8 Upchurch, Tytianna           Vegas Lightn           13.63      14.81   NWI 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Russell, Mia                 Las Vegas Bl           25.10      25.70q  NWI  2 
  2 Oneal, Morgan                Southwest St           25.50      27.00q  NWI  1 
  2 Rahman, Amirah               Southwest St           27.42      27.00q  NWI  2 
  4 Lindsey, Shatoria            Team Hurrica           26.00      27.30q  NWI  1 
  5 Council, Dekandria           Team Hurrica                      28.00q  NWI  2 
  6 Maxwell, Aryn                Las Vegas He           28.00      28.10q  NWI  2 
  7 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           29.71      28.80q  NWI  1 
  8 Tyler, Tyshanae              Team Hurrica                      29.20q  NWI  2 
  9 Salih, Emani                 Southwest St           29.50      29.70   NWI  1 
 10 Shelton, Aviana              Southwest St                      29.80   NWI  1 
 10 Upchurch, Tytianna           Vegas Lightn           36.00      29.80   NWI  2 
 12 Okeke, Michelle              Las Vegas Bl                      30.50   NWI  1 
 13 Rosa, Shylah                 Ps Vegas Fly                      31.40   NWI  2 
 14 Nwokike, Adora               Las Vegas Bl                      32.20   NWI  1 
 
200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Oneal, Morgan                Southwest St           27.00      26.43   NWI 
  2 Russell, Mia                 Las Vegas Bl           25.70      26.55   NWI 
  3 Rahman, Amirah               Southwest St           27.00      27.84   NWI 
  4 Lindsey, Shatoria            Team Hurrica           27.30      28.13   NWI 
  5 Maxwell, Aryn                Las Vegas He           28.10      28.27   NWI 
  6 Council, Dekandria           Team Hurrica           28.00      29.01   NWI 
  7 Tyler, Tyshanae              Team Hurrica           29.20      29.42   NWI 
  8 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           28.80      29.50   NWI 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rahman, Amirah               Southwest St                    1:04.20q  2 
  2 Diaz, Ayla                   Las Vegas Bl                    1:05.50q  2 
  3 Eppenger, Khashae            Las Vegas He         1:10.00    1:08.50q  1 
  4 Shelton, Aviana              Southwest St                    1:08.60q  2 
  5 Smith, Jesika                Las Vegas Bl                    1:09.40q  1 
  6 Upchurch, Tytianna           Vegas Lightn         1:13.00    1:10.80q  2 
  7 Okeke, Michelle              Las Vegas Bl                    1:11.60q  1 
  8 White, Rosetta               Las Vegas Bl                    1:13.30q  2 
  9 Nwokike, Adora               Las Vegas Bl                    1:28.10   1 
 
400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Rahman, Amirah               Southwest St         1:04.20    1:04.56  
  2 Diaz, Ayla                   Las Vegas Bl         1:05.50    1:06.22  
  3 Eppenger, Khashae            Las Vegas He         1:08.50    1:06.91  
  4 Shelton, Aviana              Southwest St         1:08.60    1:08.43  
  5 Smith, Jesika                Las Vegas Bl         1:09.40    1:10.22  
  6 Okeke, Michelle              Las Vegas Bl         1:11.60    1:11.10  
  7 White, Rosetta               Las Vegas Bl         1:13.30    1:11.11  
  8 Upchurch, Tytianna           Vegas Lightn         1:10.80    1:11.12  
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maxwell, Aryn                Las Vegas He         2:34.00    2:28.50  
  2 Frezzell, Tamara             Las Vegas Bl                    2:50.10  
  3 White, Rosetta               Las Vegas Bl                    2:56.50  
  4 Smith, Jesika                Las Vegas Bl                    2:57.50  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maxwell, Aryn                Las Vegas He         5:13.00    5:19.93  
  2 Buchanan, Jasmine            Las Vegas Bl                    5:33.87  
  3 Smith, Jesika                Las Vegas Bl                    6:17.97  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Cunningham, Vashti           Unattached             17.00      18.10q  NWI 
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Cunningham, Vashti           Unattached             18.10      18.10   NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           33.09      30.82q  NWI 
  2 Maxwell, Aryn                Las Vegas He           30.96      30.96q  NWI 
  3 Lindsey, Shatoria            Team Hurrica           29.00      31.61q  NWI 
  4 Cunningham, Vashti           Unattached             29.00      32.64q  NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Eppenger, Khashae            Las Vegas He           30.82      30.82   NWI 
  2 Maxwell, Aryn                Las Vegas He           30.96      30.96   NWI 
  3 Lindsey, Shatoria            Team Hurrica           31.61      31.61   NWI 
  4 Cunningham, Vashti           Unattached             32.64      32.64   NWI 
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:19.00    4:25.58q 
     1) Buchanan, Jasmine               2) Diaz, Ayla                     
     3) Frezzell, Tamara                4) Russell, Mia                   
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:25.58    4:25.58  
 
4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                           1:00:00.00  
     1) Buchanan, Jasmine               2) Diaz, Ayla                     
     3) Frezzell, Tamara                4) Russell, Mia                   
 
High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cunningham, Vashti           Unattached                        1.55m    5-01.00 
  2 Okeke, Michelle              Las Vegas Bl                      1.04m    3-05.00 
 
Pole Vault Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wimberly, Stormy             Unattached                        6.60m   21-07.75 
  2 Holloway, Gabriella          Southwest Po           1.52m      6.00m   19-08.25 
 
Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Lindsey, Shatoria            Team Hurrica                      4.43m   NWI  14-06.50 
  2 Council, Dekandria           Team Hurrica                      4.33m   NWI  14-02.50 
  3 Rosa, Shylah                 Ps Vegas Fly                      3.47m   NWI  11-04.75 
  4 Nwokike, Adora               Las Vegas Bl                      3.13m   NWI  10-03.25 
  5 Lemon, Kayla                 Team Hurrica                      2.88m   NWI   9-05.50 
 
Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rainey, Tamia                Las Vegas He           7.45m      9.09m   29-10.00 
  2 Reece, Ajanique              Ps Vegas Fly                      8.47m   27-09.50 
  3 Robinson, Celess             Ps Vegas Fly                      8.26m   27-01.25 
  4 Staples, Kyla                Las Vegas Bl                      7.11m   23-04.00 
 
Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Celess             Ps Vegas Fly                     17.98m      59-00 
  2 Rainey, Tamia                Las Vegas He          20.25m     17.21m      56-05 
  3 Reece, Ajanique              Ps Vegas Fly                     14.22m      46-08 
  4 Staples, Kyla                Las Vegas Bl                     12.12m      39-09 
 
3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rainey, Tamia                Las Vegas He                   20:00.00  
  2 Lemon, Kayla                 Team Hurrica                   20:00.01  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Creshonda            Unattached             12.60      12.43q  NWI  1 
  2 Douglas, Shaquona            Vegas Valley           12.83      12.92q  NWI  2 
  3 Buchanan, Bria               Las Vegas Bl           12.80      13.08q  NWI  2 
  4 Fletcher, Precious           Team Hurrica                      13.18q  NWI  2 
  5 Jordan, Jasmine              Las Vegas Bl           12.90      13.30q  NWI  1 
  6 Clayton, Daja                Southwest St                      13.40q  NWI  1 
  7 Smith, Keyauna               Ps Vegas Fly                      13.52q  NWI  1 
  8 Harris, Aliyah               Las Vegas He           13.20      13.57q  NWI  1 
  9 Weaver, Katie                Ps Vegas Fly                      13.87   NWI  2 
 10 Hicks, Rodericka             Vegas Valley           13.90      14.43   NWI  2 
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Carter, Creshonda            Unattached             12.43      13.37   NWI 
  2 Fletcher, Precious           Team Hurrica           13.18      13.65   NWI 
  3 Buchanan, Bria               Las Vegas Bl           13.08      13.68   NWI 
  4 Clayton, Daja                Southwest St           13.40      14.33   NWI 
  5 Jordan, Jasmine              Las Vegas Bl           13.30      14.36   NWI 
  6 Harris, Aliyah               Las Vegas He           13.57      14.57   NWI 
  7 Smith, Keyauna               Ps Vegas Fly           13.52      14.58   NWI 
  8 Douglas, Shaquona            Vegas Valley           12.92      15.39   NWI 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Creshonda            Unattached             25.50      25.60q  NWI  2 
  2 Fletcher, Precious           Team Hurrica                      27.00q  NWI  2 
  3 Douglas, Shaquona            Vegas Valley           26.83      27.10q  NWI  2 
  4 Buchanan, Bria               Las Vegas Bl           26.60      27.20q  NWI  1 
  5 Clayton, Daja                Southwest St                      27.80q  NWI  1 
  6 Harris, Aliyah               Las Vegas He           28.60      29.00q  NWI  1 
  7 Weaver, Katie                Ps Vegas Fly                      29.01q  NWI  1 
  8 Carattini, Hannah            Ps Vegas Fly           27.80      29.10q  NWI  2 
  9 Hicks, Ronesha               Vegas Valley                      29.30   NWI  2 
 10 Hicks, Rodericka             Vegas Valley           28.00      30.00   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Carter, Creshonda            Unattached             25.60      26.20   NWI 
  2 Buchanan, Bria               Las Vegas Bl           27.20      27.39   NWI 
  3 Fletcher, Precious           Team Hurrica           27.00      28.00   NWI 
  4 Clayton, Daja                Southwest St           27.80      28.70   NWI 
  5 Weaver, Katie                Ps Vegas Fly           29.01      28.72   NWI 
  6 Carattini, Hannah            Ps Vegas Fly           29.10      29.46   NWI 
  7 Harris, Aliyah               Las Vegas He           29.00      30.41   NWI 
  8 Douglas, Shaquona            Vegas Valley           27.10      30.42   NWI 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Jordan, Jasmine              Las Vegas Bl           59.00      59.00q 
  2 Mack, Endia                  Vegas Valley         1:04.00    1:04.00q 
  3 Diaz, Ebonique               Las Vegas Bl                    1:04.01q 
  4 Fletcher, Precious           Team Hurrica                    1:04.02q 
  5 Harris, Aliyah               Las Vegas He         1:12.00    1:12.00q 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jordan, Jasmine              Las Vegas Bl           59.00    1:01.01  
  2 Mack, Endia                  Vegas Valley         1:04.00    1:05.33  
  3 Fletcher, Precious           Team Hurrica         1:04.02    1:08.36  
  4 Harris, Aliyah               Las Vegas He         1:12.00    1:14.23  
  5 Diaz, Ebonique               Las Vegas Bl         1:04.01    1:14.24  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan, Jasmine              Las Vegas Bl         2:36.00    2:45.20  
  2 Diaz, Ebonique               Las Vegas Bl                    2:45.21  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diaz, Ebonique               Las Vegas Bl                    6:00.00  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Banks, Courtney              Vegas Valley           14.70      15.80q  NWI 
  2 Veal, Brittany               Unattached             15.30      16.40q  NWI 
  3 Dixon, Daniece               Team Hurrica                      17.50q  NWI 
  4 Carattini, Hailee            Unattached                        18.70q  NWI 
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Banks, Courtney              Vegas Valley           15.80      15.80   NWI 
  2 Veal, Brittany               Unattached             16.40      16.40   NWI 
  3 Dixon, Daniece               Team Hurrica           17.50      17.50   NWI 
  4 Carattini, Hailee            Unattached             18.70      18.70   NWI 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Veal, Brittany               Unattached           1:12.00    1:08.45q 
  2 Clayton, Daja                Southwest St                    1:12.15q 
  3 Banks, Courtney              Vegas Valley         1:15.00    1:14.86q 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Veal, Brittany               Unattached           1:08.45    1:08.45  
  2 Clayton, Daja                Southwest St         1:12.15    1:12.15  
  3 Banks, Courtney              Vegas Valley         1:14.86    1:14.86  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                           51.00      51.00q 
     1) Banks, Courtney                 2) Douglas, Shaquona              
     3) Hicks, Rodericka                4) Mack, Endia                    
 
4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         4:18.00    4:18.00q 
     1) Banks, Courtney                 2) Douglas, Shaquona              
     3) Hicks, Rodericka                4) Hicks, Ronesha                 
 
4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         4:18.00    4:18.00  
 
High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Veal, Brittany               Unattached             1.37m      1.43m    4-08.25 
 
Pole Vault Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kuhlman, Amber               Unattached                        8.00m   26-03.00 
  2 Carattini, Hailee            Unattached                        7.60m   24-11.25 
 
Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Dixon, Daniece               Team Hurrica                      4.83m   NWI  15-10.25 
  2 Carattini, Hailee            Unattached                        4.59m   NWI  15-00.75 
  3 Buchanan, Bria               Las Vegas Bl                      4.50m   NWI  14-09.25 
  4 Carattini, Hannah            Ps Vegas Fly                      4.38m   NWI  14-04.50 
 
Triple Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Dixon, Daniece               Team Hurrica                      9.99m   NWI  32-09.50 
  2 Carattini, Hannah            Ps Vegas Fly                      9.26m   NWI  30-04.75 
 
Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                Vegas Valley          48.55m     14.23m   46-08.25 
  2 Cannon, Tiffany              Vegas Valley          23.00m      8.33m   27-04.00 
  3 Vaa, Aisslyn                 Vegas Valley          10.76m      8.28m   27-02.00 
  4 stevenson, jayla             Team Hurrica                      7.77m   25-06.00 
 
Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                Vegas Valley          43.51m     41.66m     136-08 
  2 stevenson, jayla             Team Hurrica                     24.82m      81-05 
  3 Carattini, Hailee            Unattached                       22.22m      72-11 
  4 Cannon, Tiffany              Vegas Valley          24.00m     21.04m      69-00 
  5 Vaa, Aisslyn                 Vegas Valley          26.90m     18.39m      60-04 
 
Hammer Throw Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                Vegas Valley          30.51m     30.51m     100-01 
  2 Vaa, Aisslyn                 Vegas Valley          25.03m     25.03m      82-01 
  3 Cannon, Tiffany              Vegas Valley          24.00m     24.00m      78-09 
 
Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                Vegas Valley          39.95m     39.95m     131-01 
  2 Cannon, Tiffany              Vegas Valley          23.00m     23.00m      75-05 
  3 Vaa, Aisslyn                 Vegas Valley          13.13m     13.13m      43-01 
 
100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Bryant, Dominique            Unattached             12.60      12.60q  NWI 
  2 Brass, Tia                   Ps Vegas Fly           12.80      12.80q  NWI 
  3 Trammell, Deneisha           Vegas Valley           13.00      13.00q  NWI 
  4 Cole, Dominique              Ps Vegas Fly           13.10      13.10q  NWI 
  5 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           13.60      13.60q  NWI 
  6 Johnson, Julia               Ps Vegas Fly                      13.61q  NWI 
 
100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brass, Tia                   Ps Vegas Fly           12.80      12.89   NWI 
  2 Bryant, Dominique            Unattached             12.60      13.33   NWI 
  3 Cole, Dominique              Ps Vegas Fly           13.10      13.63   NWI 
  4 Trammell, Deneisha           Vegas Valley           13.00      13.65   NWI 
  5 Johnson, Julia               Ps Vegas Fly           13.61      14.32   NWI 
  6 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           13.60      14.59   NWI 
 
200 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brass, Tia                   Ps Vegas Fly           26.50      23.30q  NWI  2 
  2 Hicks, Quinisha              Vegas Valley           26.10      23.70q  NWI  2 
  3 Gordon, Ashley               Ps Vegas Fly                      24.50q  NWI  2 
  4 Bryant, Dominique            Unattached             26.10      26.80q  NWI  1 
  5 Johnson, Julia               Ps Vegas Fly                      26.90q  NWI  2 
  6 Cole, Dominique              Ps Vegas Fly           27.36      28.30q  NWI  1 
  7 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           28.40      30.70q  NWI  1 
 
200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brass, Tia                   Ps Vegas Fly           23.30      26.49   NWI 
  2 Bryant, Dominique            Unattached             26.80      26.87   NWI 
  3 Hicks, Quinisha              Vegas Valley           23.70      26.89   NWI 
  4 Gordon, Ashley               Ps Vegas Fly           24.50      27.28   NWI 
  5 Cole, Dominique              Ps Vegas Fly           28.30      27.85   NWI 
  6 Johnson, Julia               Ps Vegas Fly           26.90      30.67   NWI 
  7 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           30.70      30.70   NWI 
 
400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Pullum, Jamila               Vegas Valley           57.20      57.20q 
  2 Hicks, Quinisha              Vegas Valley           58.22      58.22q 
  3 Bryant, Dominique            Unattached             59.10      59.10q 
  4 Gordon, Ashley               Ps Vegas Fly                      59.11q 
 
400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Pullum, Jamila               Vegas Valley           57.20      58.97  
  2 Hicks, Quinisha              Vegas Valley           58.22    1:00.37  
  3 Bryant, Dominique            Unattached             59.10    1:01.05  
  4 Gordon, Ashley               Ps Vegas Fly           59.11    1:04.13  
 
800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Payne, Jordanna              Ps Vegas Fly                    2:38.00  
 
1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Payne, Jordanna              Ps Vegas Fly                    5:44.46  
 
100 Meter Hurdles Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 McFarland, Candice           Vegas Valley           14.20      14.40q  NWI 
  2 Wilkins, Jazzlynn            Vegas Valley           16.20      16.90q  NWI 
  3 Trammell, Deneisha           Vegas Valley           18.50      18.60q  NWI 
 
100 Meter Hurdles Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 McFarland, Candice           Vegas Valley           14.40      14.40   NWI 
  2 Wilkins, Jazzlynn            Vegas Valley           16.90      16.90   NWI 
  3 Trammell, Deneisha           Vegas Valley           18.60      18.60   NWI 
 
400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 McFarland, Candice           Vegas Valley         1:03.00    1:06.00q 
  2 Wilkins, Jazzlynn            Vegas Valley         1:12.00    1:09.59q 
  3 Trammell, Deneisha           Vegas Valley         1:12.00    1:13.68q 
 
400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 McFarland, Candice           Vegas Valley         1:06.00    1:06.00  
  2 Wilkins, Jazzlynn            Vegas Valley         1:09.59    1:09.59  
  3 Trammell, Deneisha           Vegas Valley         1:13.68    1:13.68  
 
4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                           49.90      48.50q 
     1) Banks, Darriel                  2) Brown, Javonna                 
     3) McFarland, Candice              4) Pullum, Jamila                 
  2 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                                      49.40q 
     1) Brass, Tia                      2) Cole, Dominique                
     3) Gordon, Ashley                  4) Johnson, Julia                 
 
4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                           48.50      48.50  
  2 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                           49.40      49.40  
 
4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         3:58.00    4:23.36q 
     1) Banks, Darriel                  2) Brown, Javonna                 
     3) Hicks, Quinisha                 4) McFarland, Candice             
 
4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         4:23.36    4:23.36  
 
High Jump Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Paulo, Pearl                 Vegas Valley           1.47m      1.47m    4-09.75 
  2 Herring, Jasmine             Vegas Valley           1.37m      1.37m    4-06.00 
 
Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Richard, Latangie            Ps Vegas Fly           5.28m      5.19m   NWI  17-00.50 
  2 Brown, Javonna               Vegas Valley           5.03m      4.73m   NWI  15-06.25 
  3 Paulo, Pearl                 Vegas Valley           4.98m      4.63m   NWI  15-02.25 
  4 Herring, Jasmine             Vegas Valley           4.57m      4.44m   NWI  14-07.00 
  5 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           4.17m      3.83m   NWI  12-06.75 
 
Triple Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Paulo, Pearl                 Vegas Valley          10.46m     10.18m   NWI  33-04.75 
  2 Herring, Jasmine             Vegas Valley           9.61m      9.79m   NWI  32-01.50 
  3 Jeffries, Kimdre'Ana         Vegas Valley           9.98m      9.02m   NWI  29-07.25 
 
Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              Vegas Valley          47.11m     47.11m  154-06.75 
  2 Miller, Cortney              Vegas Valley          10.95m      9.03m   29-07.50 
 
Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              Vegas Valley          44.73m     42.66m     139-11 
  2 Miller, Cortney              Vegas Valley          33.97m     32.53m     106-09 
  3 Glaude, Christine            Vegas Valley                     32.52m     106-08 
 
Hammer Throw Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Miller, Cortney              Vegas Valley          41.49m     41.49m     136-01 
  2 Allgood, Avione              Vegas Valley          38.71m     38.71m     127-00 
 
Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              Vegas Valley          53.64m     53.64m     176-00 
  2 Miller, Cortney              Vegas Valley          24.11m     24.11m      79-01 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Ramirez, Devin               Ps Vegas Fly           15.60      14.56q  NWI  2 
  2 Stewart, Donovan             Southwest St           15.50      14.91q  NWI  2 
  3 Stewart, Johnathan           Las Vegas He           15.20      15.28q  NWI  1 
  4 Zvulun, Joshua               Las Vegas He           16.30      16.37q  NWI  1 
  5 Gatewood, Amari              Las Vegas He           18.52      16.59q  NWI  2 
  6 Wilson, Markail              Las Vegas He           18.07      17.80q  NWI  1 
  7 Boykin, Dmetrius             Ps Vegas Fly                      17.88q  NWI  1 
  8 Washington, Zacchaeus        Team Hurrica                      19.33q  NWI  2 
  9 Smith, Zjshunsei             Las Vegas He           22.68      19.81   NWI  2 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Stewart, Donovan             Southwest St           14.91      15.52   NWI 
  2 Ramirez, Devin               Ps Vegas Fly           14.56      15.59   NWI 
  3 Stewart, Johnathan           Las Vegas He           15.28      16.28   NWI 
  4 Zvulun, Joshua               Las Vegas He           16.37      16.64   NWI 
  5 Gatewood, Amari              Las Vegas He           16.59      17.94   NWI 
  6 Wilson, Markail              Las Vegas He           17.80      18.14   NWI 
  7 Boykin, Dmetrius             Ps Vegas Fly           17.88      19.21   NWI 
  8 Washington, Zacchaeus        Team Hurrica           19.33      20.89   NWI 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Powe, Jemoni                 Team Hurrica           32.00      33.30q  NWI 
  2 Stewart, Johnathan           Las Vegas He           32.36      35.40q  NWI 
  3 Zvulun, Joshua               Las Vegas He           34.50      37.50q  NWI 
  4 Boykin, Dmetrius             Ps Vegas Fly                      38.20q  NWI 
  5 Gatewood, Amari              Las Vegas He           40.86      38.80q  NWI 
  6 Washington, Zacchaeus        Team Hurrica                      48.80q  NWI 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Powe, Jemoni                 Team Hurrica           33.30      33.45   NWI 
  2 Stewart, Johnathan           Las Vegas He           35.40      36.29   NWI 
  3 Zvulun, Joshua               Las Vegas He           37.50      37.21   NWI 
  4 Boykin, Dmetrius             Ps Vegas Fly           38.20      39.09   NWI 
  5 Gatewood, Amari              Las Vegas He           38.80      39.10   NWI 
  6 Washington, Zacchaeus        Team Hurrica           48.80      39.11   NWI 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Powe, Jemoni                 Team Hurrica         1:10.00    1:10.00q 
  2 Ramirez, Devin               Ps Vegas Fly         1:12.60    1:12.60q 
  3 Ham, Ziaire                  Team Hurrica         1:15.00    1:15.00q 
  4 Stewart, Johnathan           Las Vegas He         1:20.00    1:20.00q 
  5 Stewart, Darrien             Southwest St                    1:20.01q 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Powe, Jemoni                 Team Hurrica         1:10.00    1:12.16  
  2 Ramirez, Devin               Ps Vegas Fly         1:12.60    1:14.87  
  3 Ham, Ziaire                  Team Hurrica         1:15.00    1:15.06  
  4 Stewart, Darrien             Southwest St         1:20.01    1:18.09  
  5 Stewart, Johnathan           Las Vegas He         1:20.00    1:20.00  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramirez, Devin               Ps Vegas Fly         2:56.23    2:50.40  
  2 Colin, Burgard               Southwest St                    2:57.40  
  3 Brown, Jamari                Las Vegas He         3:00.00    3:11.30  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Jamari                Las Vegas He         6:55.00    6:57.17  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  1:04.00    1:05.10q 
     1) Bell, Kristopher                2) Colin, Burgard                 
     3) Stewart, Darrien                4) Stewart, Donovan               
  2 Team Hurricane-1549  'A'                                     1:05.70q 
     1) Ham, Ziaire                     2) Hobbs, Donnie                  
     3) Lavoll, Cheevin                 4) Smith, Darion                  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  1:05.10    1:05.10  
  2 Team Hurricane-1549  'A'                          1:05.70    1:05.70  
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  5:45.00    5:28.56q 
     1) Bell, Kristopher                2) Colin, Burgard                 
     3) Stewart, Darrien                4) Stewart, Donovan               
 -- Team Hurricane-1549  'A'                          5:14.00         DQ  
     1) Ham, Ziaire                     2) Hobbs, Donnie                  
     3) Lavoll, Cheevin                 4) Powe, Jemoni                   
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  5:28.56    5:28.56  
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Zvulun, Joshua               Las Vegas He           3.03m      2.98m   NWI   9-09.50 
  2 Gatewood, Amari              Las Vegas He           3.18m      2.73m   NWI   8-11.50 
  2 Brown, Jamari                Las Vegas He           2.50m      2.73m   NWI   8-11.50 
  4 Bell, Kristopher             Southwest St                      2.67m   NWI   8-09.25 
  5 Wilson, Markail              Las Vegas He           2.61m      2.39m   NWI   7-10.25 
  6 Williams, Ray                Las Vegas He                      2.38m   NWI   7-09.75 
  7 Hobbs, Donnie                Team Hurrica                      2.37m   NWI   7-09.50 
 
Shot Put 2k Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Darion                Team Hurrica                      4.81m   15-09.50 
  2 Krynzel, Daniel              Southwest St                      4.65m   15-03.25 
  3 Smith, Zjshunsei             Las Vegas He           2.73m      3.76m   12-04.00 
  4 Wilson, Markail              Las Vegas He           2.91m      2.42m    7-11.25 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Krynzel, Daniel              Southwest St                     13.50m      44-03 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 McGee, Devin                 Las Vegas Bl           14.90      13.99q  NWI  2 
  2 Carr, Jamaal                 Southwest St           14.30      14.18q  NWI  2 
  3 Sears, Braiden               Southwest St           13.80      14.23q  NWI  1 
  4 Wilkinson, Mwani             Team Hurrica                      14.80q  NWI  3 
  5 Dunn, Brian                  Southwest St                      14.99q  NWI  2 
  6 Davis, Lamorris              Team Hurrica                      15.32q  NWI  1 
  7 Burnett, Mhali               Las Vegas He           14.80      15.41q  NWI  3 
  8 Ramirez, Dimitri             Ps Vegas Fly           15.30      15.50q  NWI  1 
  9 Hardwick, Paulvaince         Ps Vegas Fly           14.80      15.65   NWI  3 
 10 Singleton, Kautrian          Las Vegas He           15.00      15.75   NWI  1 
 11 Robinson, DeShawn            Las Vegas Bl                      16.16   NWI  3 
 12 Boyd, Keion                  Ps Vegas Fly           17.40      16.21   NWI  3 
 13 Jackson, Joshua              Team Hurrica                      16.57   NWI  1 
 14 Sanchez, Tomas               Ps Vegas Fly           16.30      16.79   NWI  2 
 15 Julian, Carlos               Ps Vegas Fly           19.00      17.24   NWI  2 
 16 Boykin, Donte                Ps Vegas Fly           17.30      17.47   NWI  3 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 McGee, Devin                 Las Vegas Bl           13.99      13.99   NWI 
  2 Carr, Jamaal                 Southwest St           14.18      14.18   NWI 
  3 Sears, Braiden               Southwest St           14.23      14.23   NWI 
  4 Wilkinson, Mwani             Team Hurrica           14.80      14.80   NWI 
  5 Dunn, Brian                  Southwest St           14.99      14.99   NWI 
  6 Davis, Lamorris              Team Hurrica           15.32      15.32   NWI 
  7 Burnett, Mhali               Las Vegas He           15.41      15.41   NWI 
  8 Ramirez, Dimitri             Ps Vegas Fly           15.50      15.50   NWI 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hickman, Jermarion           Las Vegas Bl           28.10      27.10q  NWI  3 
  2 Myles, Anthony               Las Vegas Bl                      29.70q  NWI  2 
  3 Dunn, Brian                  Southwest St                      29.80q  NWI  2 
  4 Stewart, Darius              Southwest St           30.00      30.30q  NWI  3 
  5 Wright, Marcus               Southwest St           28.00      31.00q  NWI  1 
  6 Cone, Javier                 Team Hurrica           29.00      31.50q  NWI  2 
  7 Burnett, Mhali               Las Vegas He           31.72      32.00q  NWI  1 
  8 Boykin, Donte                Ps Vegas Fly           39.20      32.40q  NWI  3 
  9 Milton, Malik                Las Vegas He           34.05      32.70   NWI  3 
 10 Monroe, Derrick              Las Vegas Bl           28.50      32.80   NWI  2 
 11 Horsford, Bryson             Ps Vegas Fly                      32.90   NWI  1 
 12 Sanchez, Tomas               Ps Vegas Fly           35.60      33.80   NWI  2 
 13 Browhaw, Josiah              Team Hurrica                      34.70   NWI  3 
 14 Boyd, Keion                  Ps Vegas Fly           38.70      34.80   NWI  2 
 14 Hardwick, Paulvaince         Ps Vegas Fly           33.30      34.80   NWI  1 
 16 Moore, Corey                 Las Vegas Bl                      35.70   NWI  1 
 17 Jackson, Joshua              Team Hurrica                      37.10   NWI  2 
 18 White, Ian                   Las Vegas Bl                      38.00   NWI  1 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Hickman, Jermarion           Las Vegas Bl           27.10      27.51   NWI 
  2 Wright, Marcus               Southwest St           31.00      29.75   NWI 
  3 Stewart, Darius              Southwest St           30.30      30.18   NWI 
  4 Myles, Anthony               Las Vegas Bl           29.70      30.27   NWI 
  5 Dunn, Brian                  Southwest St           29.80      30.64   NWI 
  6 Cone, Javier                 Team Hurrica           31.50      31.14   NWI 
  7 Burnett, Mhali               Las Vegas He           32.00      31.44   NWI 
  8 Boykin, Donte                Ps Vegas Fly           32.40      36.84   NWI 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Dickson, Jairus              Las Vegas Bl         1:02.00    1:02.30q  2 
  2 Johnson, Elijah              Southwest St         1:06.00    1:08.70q  1 
  3 Stewart, Darius              Southwest St           12.00    1:09.90q  1 
  4 Burnett, Mhali               Las Vegas He         1:11.00    1:10.10q  1 
  5 Myles, Anthony               Las Vegas Bl                    1:11.60q  2 
  6 Cone, Javier                 Team Hurrica         1:06.00    1:14.00q  2 
  7 Horsford, Bryson             Ps Vegas Fly         1:15.30    1:14.60q  2 
  8 Dunn, Brian                  Southwest St                    1:18.19q  1 
  9 Lowe, Aaron                  Las Vegas Bl                    1:20.80   1 
 10 Robinson, DeShawn            Las Vegas Bl                    1:23.80   2 
 11 Julian, Carlos               Ps Vegas Fly         1:34.20    1:24.10   2 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Dickson, Jairus              Las Vegas Bl         1:02.30    1:00.21  
  2 Johnson, Elijah              Southwest St         1:08.70    1:06.35  
  3 Stewart, Darius              Southwest St         1:09.90    1:08.29  
  4 Myles, Anthony               Las Vegas Bl         1:11.60    1:08.54  
  5 Burnett, Mhali               Las Vegas He         1:10.10    1:08.65  
  6 Cone, Javier                 Team Hurrica         1:14.00    1:08.80  
  7 Horsford, Bryson             Ps Vegas Fly         1:14.60    1:10.48  
  8 Dunn, Brian                  Southwest St         1:18.19    1:16.73  
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompson, Sirron             Las Vegas Bl                    2:46.50  
  2 Gourrier, Jalen              Unattached                      2:47.10  
  3 Lowe, Aaron                  Las Vegas Bl                    3:02.30  
  4 Novak, Alberto               Las Vegas Bl                    3:50.30  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompson, Sirron             Las Vegas Bl                    5:30.94  
  2 Gourrier, Jalen              Unattached                      5:37.15  
  3 Lowe, Aaron                  Las Vegas Bl                    6:24.44  
  4 Novak, Alberto               Las Vegas Bl                    7:46.54  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     54.90      53.40q 
     1) Dickson, Jairus                 2) Hickman, Jermarion             
     3) McGee, Devin                    4) Myles, Anthony                 
  2 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                    55.21      55.40q 
     1) Carr, Jamaal                    2) Johnson, Elijah                
     3) Sears, Braiden                  4) Wright, Marcus                 
  3 Team Hurricane-1549  'A'                            58.00      58.80q 
     1) Browhaw, Josiah                 2) Cone, Javier                   
     3) Davis, Lamorris                 4) Schneider, Aramonte            
  4 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                         1:01.20    1:01.80q 
     1) Hardwick, Paulvaince            2) Horsford, Bryson               
     3) Ramirez, Dimitri                4) Sanchez, Tomas                 
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     53.40      53.40  
  2 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                    55.40      55.40  
  3 Team Hurricane-1549  'A'                            58.80      58.80  
  4 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                         1:01.80    1:01.80  
 
4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:25.00    4:17.87q 
     1) Dickson, Jairus                 2) Hickman, Jermarion             
     3) McGee, Devin                    4) Thompson, Sirron               
  2 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  4:40.00    4:33.22q 
     1) Carr, Jamaal                    2) Johnson, Elijah                
     3) Stewart, Darius                 4) Wright, Marcus                 
 
4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:17.87    4:17.87  
  2 Southwest Stallions Tc-1549  'A'                  4:33.22    4:33.22  
 
Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sears, Braiden               Southwest St                      4.25m   NWI  13-11.50 
  2 Wilkinson, Mwani             Team Hurrica                      3.73m   NWI  12-03.00 
  3 Ramirez, Dimitri             Ps Vegas Fly           3.65m      3.64m   NWI  11-11.50 
  4 Rhodes, Jaden                Las Vegas Bl                      3.53m   NWI  11-07.00 
  5 Monroe, Derrick              Las Vegas Bl                      3.43m   NWI  11-03.00 
  6 Singleton, Kautrian          Las Vegas He           3.26m      3.17m   NWI  10-05.00 
  7 Moore, Corey                 Las Vegas Bl                      3.13m   NWI  10-03.25 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Singleton, Kautrian          Las Vegas He           7.27m      7.13m   23-04.75 
  2 Monroe, Derrick              Las Vegas Bl                      6.28m   20-07.25 
  3 Milton, Malik                Las Vegas He           5.65m      5.42m   17-09.50 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milton, Malik                Las Vegas He        10:16.00   10:16.00  
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Skeete, Samuel               Team Hurrica           13.20      13.63q  NWI  1 
  2 Thomas, De 'jonte            Las Vegas He           13.10      13.78q  NWI  2 
  3 Burns, Najzi                 Las Vegas He           13.59      13.88q  NWI  1 
  4 Ned, Zeivaun                 Las Vegas He           13.74      14.19q  NWI  2 
  5 Plant, Adam                  Southwest St                      14.59q  NWI  1 
  6 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly                      15.15q  NWI  2 
  7 Sanchez, Antonio             Ps Vegas Fly                      15.17q  NWI  2 
  8 Horsford, Benjamin           Ps Vegas Fly           14.20      15.22q  NWI  2 
 
100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Skeete, Samuel               Team Hurrica           13.63      13.63   NWI 
  2 Thomas, De 'jonte            Las Vegas He           13.78      13.78   NWI 
  3 Burns, Najzi                 Las Vegas He           13.88      13.88   NWI 
  4 Ned, Zeivaun                 Las Vegas He           14.19      14.19   NWI 
  5 Plant, Adam                  Southwest St           14.59      14.59   NWI 
  6 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly           15.15      15.15   NWI 
  7 Sanchez, Antonio             Ps Vegas Fly           15.17      15.17   NWI 
  8 Horsford, Benjamin           Ps Vegas Fly           15.22      15.22   NWI 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, De 'jonte            Las Vegas He           27.83      28.50q  NWI  2 
  2 Ned, Zeivaun                 Las Vegas He           29.51      28.80q  NWI  1 
  3 Sweeting, Cedric             Team Hurrica           27.50      29.50q  NWI  1 
  3 Frezzell, Te'yarre'          Las Vegas Bl                      29.50q  NWI  1 
  5 Burns, Najzi                 Las Vegas He           29.05      29.80q  NWI  2 
  6 Plant, Adam                  Southwest St                      31.00q  NWI  2 
  7 Horsford, Benjamin           Ps Vegas Fly           29.60      31.10q  NWI  1 
  8 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly                      31.20q  NWI  2 
  9 Sanchez, Antonio             Ps Vegas Fly                      32.90   NWI  1 
 10 Black, Kobi                  Vegas Lightn           34.40      33.60   NWI  2 
 11 Garcia, Grey                 Unattached                        34.30   NWI  2 
 12 Griffin, Corey               Las Vegas He           31.50      34.50   NWI  2 
 
200 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Thomas, De 'jonte            Las Vegas He           28.50      28.57   NWI 
  2 Ned, Zeivaun                 Las Vegas He           28.80      29.14   NWI 
  3 Sweeting, Cedric             Team Hurrica           29.50      29.96   NWI 
  4 Burns, Najzi                 Las Vegas He           29.80      29.98   NWI 
  5 Frezzell, Te'yarre'          Las Vegas Bl           29.50      30.72   NWI 
  6 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly           31.20      32.37   NWI 
  7 Horsford, Benjamin           Ps Vegas Fly           31.10      34.53   NWI 
  8 Plant, Adam                  Southwest St           31.00      34.54   NWI 
 
400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Cameren             Team Hurrica         1:00.00    1:00.00q 
  2 Castaneda, Carlos            Southwest St         1:10.00    1:10.00q 
  3 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly                    1:10.01q 
  4 Frezzell, Te'yarre'          Las Vegas Bl                    1:10.02q 
  5 Serrano, Erick               Southwest St                    1:10.03q 
 
400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jackson, Cameren             Team Hurrica         1:00.00    1:00.05  
  2 Castaneda, Carlos            Southwest St         1:10.00    1:07.48  
  3 Frezzell, Te'yarre'          Las Vegas Bl         1:10.02    1:08.40  
  4 Serrano, Erick               Southwest St         1:10.03    1:08.70  
  5 Walker, Kolbee               Ps Vegas Fly         1:10.01    1:12.54  
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Serrano, Erick               Southwest St                    2:38.90  
  2 Castaneda, Carlos            Southwest St         2:36.00    2:45.40  
  3 Hewing, Xavier               Team Hurrica                    2:56.20  
  4 McCovery, Jamiel             Las Vegas He         3:13.00    3:28.30  
  5 Ware, Krissean               Las Vegas Bl                    3:29.31  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Castaneda, Carlos            Southwest St         5:30.00    5:49.78  
  2 Serrano, Erick               Southwest St                    6:21.85  
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                            50.00      51.70q 
     1) Bolin, Semaj                    2) Freeman, Loagnn                
     3) Jackson, Cameren                4) Skeete, Samuel                 
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                            48.20      55.00q 
     1) Burns, Najzi                    2) Griffin, Corey                 
     3) Ned, Zeivaun                    4) Thomas, De 'jonte              
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                            51.70      51.70  
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                            55.00      55.00  
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          4:10.00    4:14.55q 
     1) Browhaw, Nadyeran               2) Freeman, Loagnn                
     3) Jackson, Cameren                4) Skeete, Samuel                 
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:15.00    4:31.42q 
     1) Buchanan, Ryan                  2) Frezzell, Te'yarre'            
     3) Thomas, David                   4) Thomas, Jeriel                 
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          4:14.55    4:14.55  
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   4:31.42    4:31.42  
 
4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Hurricane-1549  'A'                         10:15.00   10:15.00  
     1) Browhaw, Nadyeran               2) Freeman, Loagnn                
     3) Hewing, Xavier                  4) Schneider, Tavares             
  2 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                             10:15.01  
     1) Buchanan, Ryan                  2) Thomas, David                  
     3) Thomas, Jeriel                  4) Ware, Krissean                 
 
Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bolin, Semaj                 Team Hurrica                      4.35m   NWI  14-03.25 
  2 Love, Jayden                 Team Hurrica                      4.28m   NWI  14-00.50 
  3 Horsford, Benjamin           Ps Vegas Fly                      3.90m   NWI  12-09.50 
  4 Sweeting, Cedric             Team Hurrica                      3.79m   NWI  12-05.25 
  5 Sanchez, Antonio             Ps Vegas Fly                      3.52m   NWI  11-06.75 
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marquez, Arturo              Ps Vegas Fly                      8.93m   29-03.75 
  2 Kayumba, Mathue              Las Vegas Bl                      8.15m   26-09.00 
  3 Hooks, Terrence              Las Vegas Bl                      7.69m   25-02.75 
  4 Gledhill, Millan             Ps Vegas Fly                      7.05m   23-01.75 
 
Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marquez, Arturo              Ps Vegas Fly                      8.93m      29-03 
  2 Kayumba, Mathue              Las Vegas Bl                      8.15m      26-09 
  3 Hooks, Terrence              Las Vegas Bl                      7.69m      25-03 
  4 Gledhill, Millan             Ps Vegas Fly                      7.05m      23-01 
 
Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marquez, Arturo              Ps Vegas Fly                     28.62m      93-11 
  2 Gledhill, Millan             Ps Vegas Fly                     27.81m      91-03 
  3 McCovery, Jamiel             Las Vegas He          28.36m     25.60m      84-00 
  4 Kayumba, Mathue              Las Vegas Bl                     16.47m      54-00 
  5 Hooks, Terrence              Las Vegas Bl                     16.20m      53-02 
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Stevenson, Zaviontay         Las Vegas Bl           11.50      11.13q  NWI  1 
  2 Gust-Fuller, Ty              Las Vegas Bl           11.90      11.19q  NWI  2 
  3 Broady, Maliek               Southwest St                      11.22q  NWI  1 
  4 Williams, De Rodni           Las Vegas Bl                      11.60q  NWI  1 
  5 Austin, Leontre              Southwest St                      11.78q  NWI  1 
  6 Clayton, Devion              Southwest St                      11.99q  NWI  2 
  7 Fossett-Meadors, Jeremia     Las Vegas He           13.14      12.12q  NWI  1 
  8 Davis, DaQuan                Las Vegas He           12.40      12.57q  NWI  2 
  9 Green, Derionte              Las Vegas He           12.90      12.83   NWI  1 
 10 Charlot, Khalid              Las Vegas Bl                      15.18   NWI  1 
 11 Jackson, Khalil              Las Vegas Bl                      15.75   NWI  2 
 12 Williams, Marques            Team Hurrica                      16.36   NWI  2 
 
100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Stevenson, Zaviontay         Las Vegas Bl           11.13      12.04   NWI 
  2 Gust-Fuller, Ty              Las Vegas Bl           11.19      12.18   NWI 
  3 Broady, Maliek               Southwest St           11.22      12.22   NWI 
  4 Clayton, Devion              Southwest St           11.99      12.93   NWI 
  5 Fossett-Meadors, Jeremia     Las Vegas He           12.12      13.09   NWI 
  6 Austin, Leontre              Southwest St           11.78      13.14   NWI 
  7 Davis, DaQuan                Las Vegas He           12.57      13.15   NWI 
  8 Williams, De Rodni           Las Vegas Bl           11.60      13.16   NWI 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Gust-Fuller, Ty              Las Vegas Bl                      24.60q  NWI  1 
  2 Broady, Maliek               Southwest St                      25.00q  NWI  1 
  3 Williams, De Rodni           Las Vegas Bl                      26.10q  NWI  2 
  3 Austin, Leontre              Southwest St                      26.10q  NWI  2 
  5 Clayton, Devion              Southwest St                      26.20q  NWI  2 
  6 Brown, Deion                 Team Hurrica           25.00      26.30q  NWI  1 
  7 Fossett-Meadors, Jeremia     Las Vegas He           26.25      27.00q  NWI  2 
  8 Allen, Caleb                 Las Vegas Bl                      27.30q  NWI  2 
  9 Green, Derionte              Las Vegas He           26.69      27.50   NWI  1 
 10 Davis, DaQuan                Las Vegas He           26.54      28.00   NWI  2 
 11 Frezzell, Laderek            Las Vegas Bl                      29.00   NWI  2 
 12 Charlot, Khalid              Las Vegas Bl                      32.90   NWI  1 
 13 Jackson, Khalil              Las Vegas Bl                      35.60   NWI  1 
 
200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Gust-Fuller, Ty              Las Vegas Bl           24.60      24.61   NWI 
  2 Broady, Maliek               Southwest St           25.00      24.80   NWI 
  3 Austin, Leontre              Southwest St           26.10      26.02   NWI 
  4 Clayton, Devion              Southwest St           26.20      26.12   NWI 
  5 Brown, Deion                 Team Hurrica           26.30      26.45   NWI 
  6 Fossett-Meadors, Jeremia     Las Vegas He           27.00      26.87   NWI 
  7 Allen, Caleb                 Las Vegas Bl           27.30      27.23   NWI 
  8 Williams, De Rodni           Las Vegas Bl           26.10      27.24   NWI 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Deion                 Team Hurrica           58.00      58.00q  1 
  1 Simmons, Sterling            Ps Vegas Fly           58.00      58.00q  2 
  3 Allen, Caleb                 Las Vegas Bl           59.00      59.00q  1 
  4 Frezzell, Laderek            Las Vegas Bl                      59.01q  1 
  5 Meyer, Garrett               Unattached           1:12.00    1:12.00q  2 
  6 Flowers, Troy                Ps Vegas Fly                    1:12.01q  2 
 
400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Simmons, Sterling            Ps Vegas Fly           58.00      59.21  
  2 Allen, Caleb                 Las Vegas Bl           59.00    1:00.55  
  3 Frezzell, Laderek            Las Vegas Bl           59.01    1:05.33  
  4 Flowers, Troy                Ps Vegas Fly         1:12.01    1:05.34  
  5 Brown, Deion                 Team Hurrica           58.00    1:05.35  
  6 Meyer, Garrett               Unattached           1:12.00    1:05.36  
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kasey, Allison               Team Hurrica                    2:16.50  
  2 Lewis, Daniel                Las Vegas Bl         2:19.00    2:19.40  
  3 Veal, Cyrano                 Las Vegas Bl         2:17.00    2:26.90  
  3 Gilbert, Greggory            Las Vegas Bl                    2:26.90  
  5 Roberts, Dominic             Ps Vegas Fly                    2:27.80  
  6 Shenk, Austin                Las Vegas He         2:29.00    2:29.60  
  7 Allen, Caleb                 Las Vegas Bl         2:30.00    2:32.10  
  8 Frezzell, Laderek            Las Vegas Bl                    2:34.70  
  9 Saravia, Adrian              Las Vegas Bl                    2:34.71  
 10 Lofton-Robinson, De'Mari     Las Vegas Bl                    2:39.30  
 11 Simmons, Sterling            Ps Vegas Fly         2:20.30    2:41.90  
 12 Meyer, Garrett               Unattached           2:45.00    2:42.60  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Veal, Cyrano                 Las Vegas Bl                    4:49.48  
  2 Lewis, Daniel                Las Vegas Bl                    4:59.36  
  3 Rosino, Dante'               Las Vegas Bl                    5:07.76  
  4 Gilbert, Greggory            Las Vegas Bl                    5:15.77  
  5 Saravia, Adrian              Las Vegas Bl                    5:19.46  
  6 Meyer, Garrett               Unattached           6:02.00    5:21.49  
  7 Roberts, Dominic             Ps Vegas Fly                    5:25.98  
  8 Lofton-Robinson, De'Mari     Las Vegas Bl                    5:40.28  
  9 Beasley, Jamar               Vegas Lightn         5:40.00    5:40.29  
 
3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosino, Dante'               Las Vegas Bl                   11:38.00  
  2 Meyer, Garrett               Unattached          13:30.00   12:04.90  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Price, Aaron                 Ps Vegas Fly                      20.60q  NWI 
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Price, Aaron                 Ps Vegas Fly           20.60      20.60   NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Selmon, Justice              Ps Vegas Fly                      28.84q  NWI 
  2 Brown, Deion                 Team Hurrica           28.00      30.60q  NWI 
  3 Price, Aaron                 Ps Vegas Fly                      31.13q  NWI 
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Selmon, Justice              Ps Vegas Fly           28.84      28.84   NWI 
  2 Brown, Deion                 Team Hurrica           30.60      30.60   NWI 
  3 Price, Aaron                 Ps Vegas Fly           31.13      31.13   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     46.90      46.60q 
     1) Gust-Fuller, Ty                 2) Haynes, Tyus                   
     3) Lewis, Daniel                   4) Reid, Novell                   
  2 Team Hurricane-1549  'A'                                       47.80q 
     1) Booze, Russell                  2) Brown, Deion                   
     3) Kasey, Allison                  4) Williams, Marques              
  3 Las Vegas Heat-1549  'A'                            45.00      50.60q 
     1) Davis, DaQuan                   2) Fossett-Meadors, Jeremiah      
     3) Green, Derionte                 4) Shenk, Austin                  
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                     46.60      46.60  
  2 Team Hurricane-1549  'A'                            47.80      47.80  
  3 Las Vegas Heat-1549  'A'                            50.60      50.60  
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   3:40.00    3:56.78q 
     1) Gilbert, Greggory               2) Gust-Fuller, Ty                
     3) Haynes, Tyus                    4) Reid, Novell                   
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                          4:20.00    4:14.46q 
     1) Davis, DaQuan                   2) Fossett-Meadors, Jeremiah      
     3) Green, Derionte                 4) Shenk, Austin                  
  3 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                                    4:15.22q 
     1) Flowers, Troy                   2) Roberts, Dominic               
     3) Selmon, Justice                 4) Simmons, Sterling              
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                   3:56.78    3:56.78  
  2 Las Vegas Heat-1549  'A'                          4:14.46    4:14.46  
  3 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                         4:15.22    4:15.22  
 
4x800 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Las Vegas Blazin Onez-1549  'A'                             10:00.00  
     1) Haynes, Tyus                    2) Lewis, Daniel                  
     3) Reid, Novell                    4) Saravia, Adrian                
 
High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Washington, Trevon           Team Hurrica                      1.55m    5-01.00 
 
Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Williams, De Rodni           Las Vegas Bl                      5.17m   NWI  16-11.50 
  2 Clayton, Devion              Southwest St                      4.71m   NWI  15-05.50 
  3 Washington, Trevon           Team Hurrica                      4.69m   NWI  15-04.75 
  3 Selmon, Justice              Ps Vegas Fly                      4.69m   NWI  15-04.75 
  5 Flowers, Troy                Ps Vegas Fly                      4.68m   NWI  15-04.25 
  6 Howard, Robert               Las Vegas Bl                      4.50m   NWI  14-09.25 
  7 Lofton-Robinson, De'Mari     Las Vegas Bl                      3.88m   NWI  12-08.75 
  8 Gilbert, Greggory            Las Vegas Bl                      3.70m   NWI  12-01.75 
 
Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Price, Aaron                 Ps Vegas Fly                      9.43m   NWI  30-11.25 
  2 Selmon, Justice              Ps Vegas Fly                      8.84m   NWI  29-00.00 
  3 Flowers, Troy                Ps Vegas Fly                      8.83m   NWI  28-11.75 
 
Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Howard, Alec                 Unattached                        9.85m   32-03.75 
  2 Roberts, Dante               Ps Vegas Fly                      9.16m   30-00.75 
  3 Shenk, Austin                Las Vegas He           8.25m      8.30m   27-02.75 
  4 Rainey, Devonte              Las Vegas He           8.22m      7.97m   26-01.75 
  5 Walker, Kevin                Ps Vegas Fly                      7.35m   24-01.50 
  6 White, Ronald                Las Vegas Bl                      5.28m   17-04.00 
 
Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Howard, Alec                 Unattached                       35.11m     115-02 
  2 Walker, Kevin                Ps Vegas Fly                     18.23m      59-10 
  3 Roberts, Dante               Ps Vegas Fly                     16.63m      54-07 
  4 Rainey, Devonte              Las Vegas He          19.43m     16.48m      54-01 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Jayveon              Team Hurrica                      10.03q  NWI  2 
  2 Thompson, Deshawn            Team Hurrica                      10.52q  NWI  2 
  3 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           12.65      10.91q  NWI  2 
  4 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           12.43      11.16q  NWI  2 
  5 Moses, Ian                   Las Vegas He           11.90      11.89q  NWI  1 
  6 Clayton, Darnell             Southwest St                      12.19q  NWI  1 
  7 Austin, Jordan               Vegas Valley           12.50      12.50q  NWI  1 
  8 Mcintosh, Emond              Vegas Valley           12.60      12.60q  NWI  1 
 -- Kilgore, Jason               Las Vegas Bl                         DQ   NWI  1 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Taylor, Jayveon              Team Hurrica           10.03      11.32   NWI 
  2 Thompson, Deshawn            Team Hurrica           10.52      11.97   NWI 
  3 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           10.91      12.32   NWI 
  4 Austin, Jordan               Vegas Valley           12.50      12.50   NWI 
  5 Moses, Ian                   Las Vegas He           11.89      12.52   NWI 
  6 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           11.16      12.58   NWI 
  7 Mcintosh, Emond              Vegas Valley           12.60      12.60   NWI 
  8 Clayton, Darnell             Southwest St           12.19      13.25   NWI 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Jayveon              Team Hurrica                      22.20q  NWI  1 
  2 Thompson, Deshawn            Team Hurrica                      23.10q  NWI  1 
  3 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           25.50      24.20q  NWI  2 
  4 Moses, Ian                   Las Vegas He           24.86      25.00q  NWI  1 
  5 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           25.99      25.10q  NWI  1 
  6 Mcintosh, Emond              Vegas Valley           23.00      25.19q  NWI  2 
  7 Culverson, Isaiah            Ps Vegas Fly                      25.20q  NWI  2 
  8 Clayton, Darnell             Southwest St                      26.20q  NWI  1 
  9 Kilgore, Jason               Las Vegas Bl                      30.40   NWI  2 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Taylor, Jayveon              Team Hurrica           22.20      21.92   NWI 
  2 Thompson, Deshawn            Team Hurrica           23.10      23.16   NWI 
  3 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           24.20      24.24   NWI 
  4 Culverson, Isaiah            Ps Vegas Fly           25.20      25.04   NWI 
  5 Moses, Ian                   Las Vegas He           25.00      25.10   NWI 
  6 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           25.10      25.20   NWI 
  7 Mcintosh, Emond              Vegas Valley           25.19      25.21   NWI 
  8 Clayton, Darnell             Southwest St           26.20      27.56   NWI 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Hernandez, David             Vegas Valley           54.00      54.00q 
  2 Galaviz, Justin              Ps Vegas Fly           57.00      57.00q 
  3 Lewis, Jemel                 Las Vegas He           58.00      58.00q 
  4 Lankford, Michael            Ps Vegas Fly                      58.01q 
  5 Kilgore, Jason               Las Vegas Bl                      58.02q 
  6 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           58.40      58.40q 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Galaviz, Justin              Ps Vegas Fly           57.00      54.16  
  2 Lankford, Michael            Ps Vegas Fly           58.01      55.01  
  3 Caldwell, Jazper             Las Vegas He           58.40      55.65  
  4 Kilgore, Jason               Las Vegas Bl           58.02    1:11.47  
  5 Lewis, Jemel                 Las Vegas He           58.00    1:11.48  
  6 Hernandez, David             Vegas Valley           54.00    1:11.49  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Galaviz, Justin              Ps Vegas Fly         2:00.00    2:11.40  
  2 Morris, Wyatt                Ps Vegas Fly                    2:14.30  
  3 Culverson, Isaiah            Ps Vegas Fly                    2:14.90  
  4 Lankford, Michael            Ps Vegas Fly                    2:19.40  
  5 Holland, Joshua              Southwest St                    2:20.60  
  6 Tyler, Trey                  Team Hurrica                    2:27.60  
  7 Hernandez, David             Vegas Valley         2:07.00    2:29.61  
  8 Lopez, Brandon               Ps Vegas Fly                    2:29.80  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holland, Joshua              Southwest St                    4:38.65  
  2 Morris, Wyatt                Ps Vegas Fly                    4:51.77  
  3 Lopez, Brandon               Ps Vegas Fly                    4:53.02  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holland, Joshua              Southwest St                   10:13.50  
  2 Lopez, Brandon               Ps Vegas Fly                   10:46.90  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           17.14      17.80q  NWI 
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Walker, DeMarcus             Vegas Valley           17.80      17.80   NWI 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Smallwood, Dominic           Vegas Lightn           58.00    1:06.70q 
  2 Walker, DeMarcus             Vegas Valley         1:12.00    1:06.71q 
  3 Clayton, Darnell             Southwest St                    1:14.80q 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Smallwood, Dominic           Vegas Lightn         1:06.70    1:06.70  
  2 Walker, DeMarcus             Vegas Valley         1:06.71    1:06.71  
  3 Clayton, Darnell             Southwest St         1:14.80    1:14.80  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                                       43.40q 
     1) Luna, Diamante                  2) Stewart, Daniel                
     3) Taylor, Jayveon                 4) Thompson, Deshawn              
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                            43.40      43.40  
 
4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Team Hurricane-1549  'A'                                     3:37.56q 
     1) Luna, Diamante                  2) Stewart, Daniel                
     3) Taylor, Jayveon                 4) Tyler, Trey                    
 
4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Team Hurricane-1549  'A'                          3:37.56    3:37.56  
 
4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                                   10:00.00  
     1) Culverson, Isaiah               2) Galaviz, Justin                
     3) Lankford, Michael               4) Lopez, Brandon                 
 
High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cunningham, Randall          Unattached                        1.93m    6-04.00 
 
Pole Vault Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Lundquist, Chaison           Unattached                        3.66m   12-00.00 
  2 McDonough, Trevor            Unattached                        2.19m    7-02.25 
 
Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Luna, Diamante               Team Hurrica                      6.24m   NWI  20-05.75 
  2 Sportsman, Kanai             Unattached                        5.86m   NWI  19-02.75 
  3 Smallwood, Dominic           Vegas Lightn           6.10m      5.59m   NWI  18-04.25 
  4 Tyler, Trey                  Team Hurrica                      5.33m   NWI  17-06.00 
  5 Culverson, Isaiah            Ps Vegas Fly                      5.24m   NWI  17-02.25 
  6 Austin, Jordan               Vegas Valley           5.75m      4.10m   NWI  13-05.50 
 
Triple Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Smallwood, Dominic           Vegas Lightn          13.41m     12.24m   NWI  40-02.00 
  2 Sportsman, Kanai             Unattached                       11.71m   NWI  38-05.00 
  3 Austin, Jordan               Vegas Valley          11.61m      8.38m   NWI  27-06.00 
 
Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tuufuli, Reno                Vegas Valley          45.10m     12.63m   41-05.25 
  2 Ashby, William               Vegas Valley          45.90m     12.17m   39-11.25 
  3 Moses, Ian                   Las Vegas He          11.20m     10.05m   32-11.75 
  4 Dellapietra, Kaleb           Vegas Valley          32.00m      9.61m   31-06.50 
  5 Robinson, Adrian             Las Vegas Bl                      6.74m   22-01.50 
  6 Lopez, Austin                Ps Vegas Fly                      6.49m   21-03.50 
  7 Polu, Jarvis                 Vegas Valley          42.00m      6.48m   21-03.25 
 
Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Polu, Jarvis                 Vegas Valley          42.60m     37.97m     124-07 
  2 Tuufuli, Reno                Vegas Valley          42.93m     37.83m     124-01 
  3 Ashby, William               Vegas Valley          38.79m     33.11m     108-07 
  4 Dellapietra, Kaleb           Vegas Valley          33.60m     26.60m      87-03 
  5 Moses, Ian                   Las Vegas He          30.38m     25.79m      84-07 
  6 Lopez, Austin                Ps Vegas Fly                     21.33m      70-00 
  7 Robinson, Adrian             Las Vegas Bl                     17.73m      58-02 
  8 Mariscal, Cesar              Vegas Valley          30.58m     17.72m      58-02 
 
Hammer Throw Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tuufuli, Reno                Vegas Valley          40.35m     40.35m     132-04 
  2 Ashby, William               Vegas Valley          38.95m     38.95m     127-09 
  3 Polu, Jarvis                 Vegas Valley          27.43m     27.43m      90-00 
  4 Dellapietra, Kaleb           Vegas Valley          25.00m     25.00m      82-00 
  4 Mariscal, Cesar              Vegas Valley          25.00m     25.00m      82-00 
 
Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tuufuli, Reno                Vegas Valley          31.65m     31.65m     103-10 
  2 Mariscal, Cesar              Vegas Valley          31.03m     31.03m     101-10 
  3 Dellapietra, Kaleb           Vegas Valley          29.79m     29.79m      97-09 
  4 Polu, Jarvis                 Vegas Valley          28.79m     28.79m      94-05 
  5 Ashby, William               Vegas Valley          27.58m     27.58m      90-06 
  6 Lopez, Austin                Ps Vegas Fly                     27.57m      90-05 
  7 Robinson, Adrian             Las Vegas Bl                     27.56m      90-05 
 
100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Dominic               Unattached             10.63      10.02q  NWI  1 
  2 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica                      10.53q  NWI  1 
  3 Pamplin, David               Team Hurrica           11.20      10.70q  NWI  1 
  4 Lewis, Keith                 Unattached                        10.74q  NWI  2 
  5 Collins, Daveon              Vegas Lightn           10.54      10.89q  NWI  2 
  6 Walker, Joshua               Ps Vegas Fly                      10.92q  NWI  2 
  7 Coaxum, Jordan               Ps Vegas Fly                      10.93q  NWI  1 
  8 Mciver, Tavonte              Vegas Valley           11.30      11.17q  NWI  2 
  9 Davis, Vaughn                Ps Vegas Fly                      11.59   NWI  1 
 10 Townsend, Kipp               Vegas Valley           11.50      11.73   NWI  2 
 
100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Collins, Daveon              Vegas Lightn           10.89      11.03   NWI 
  2 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica           10.53      11.47   NWI 
  3 Lewis, Keith                 Unattached             10.74      11.64   NWI 
  4 Pamplin, David               Team Hurrica           10.70      11.70   NWI 
  5 Coaxum, Jordan               Ps Vegas Fly           10.93      11.85   NWI 
  6 Walker, Joshua               Ps Vegas Fly           10.92      11.86   NWI 
  7 Jones, Dominic               Unattached             10.02      11.87   NWI 
  8 Mciver, Tavonte              Vegas Valley           11.17      12.31   NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Daveon              Vegas Lightn           21.10      21.10q  NWI 
  2 Pamplin, David               Team Hurrica           22.00      22.00q  NWI 
  3 Mciver, Tavonte              Vegas Valley           22.80      22.80q  NWI 
  4 Ringgold, Kameron            Vegas Valley           23.24      23.24q  NWI 
  5 Townsend, Kipp               Vegas Valley           23.90      23.90q  NWI 
  6 Coaxum, Jordan               Ps Vegas Fly                      23.91q  NWI 
  6 Davis, Vaughn                Ps Vegas Fly                      23.91q  NWI 
  6 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica                      23.91q  NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Collins, Daveon              Vegas Lightn           21.10      22.99   NWI 
  2 Coaxum, Jordan               Ps Vegas Fly           23.91      23.04   NWI 
  3 Ringgold, Kameron            Vegas Valley           23.24      23.21   NWI 
  4 Pamplin, David               Team Hurrica           22.00      23.65   NWI 
  5 Mciver, Tavonte              Vegas Valley           22.80      24.30   NWI 
  6 Townsend, Kipp               Vegas Valley           23.90      25.67   NWI 
  7 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica           23.91      25.68   NWI 
  8 Davis, Vaughn                Ps Vegas Fly           23.91      25.69   NWI 
 
400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Lawrynowicz, Jacek           Unattached             49.50      49.50q 
  2 Buffington Jr, Corey         Unattached             51.00      51.00q 
  3 Pamplin, David               Team Hurrica           52.00      52.00q 
  4 Jackson, Malik               Unattached             52.21      52.21q 
  5 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica                      52.22q 
  6 Lopez, Dominic               Ps Vegas Fly                      52.23q 
 
400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Lawrynowicz, Jacek           Unattached             49.50      50.59  
  2 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica           52.22      51.78  
  3 Jackson, Malik               Unattached             52.21      53.18  
  4 Pamplin, David               Team Hurrica           52.00      53.58  
  5 Lopez, Dominic               Ps Vegas Fly           52.23      53.59  
  6 Buffington Jr, Corey         Unattached             51.00      53.60  
 
800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Buffington Jr, Corey         Unattached           1:58.15    2:02.40  
  2 Lopez, Dominic               Ps Vegas Fly                    2:04.20  
  3 Jackson, Malik               Unattached           2:08.80    2:07.30  
  4 Leggins, Tre'vontee          Team Hurrica                    2:09.80  
  5 Hartle, Nick                 Ps Vegas Fly                    2:09.81  
  6 Lee, Ian                     Ps Vegas Fly                    2:17.70  
 
1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hartle, Nick                 Ps Vegas Fly                    3:57.57  
  2 Lee, Ian                     Ps Vegas Fly                    4:37.68  
  3 Nettingham, Chiquan          Team Hurrica                    4:50.03  
 
3000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lee, Ian                     Ps Vegas Fly                   10:31.80  
  2 Nettingham, Chiquan          Team Hurrica                   10:38.00  
 
110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Fagaragan, Jaymz             Ps Vegas Fly                      15.30q  NWI 
  2 Lewis, Keith                 Unattached                        15.70q  NWI 
  3 Howard, D'Vante              Vegas Valley           15.90      15.90q  NWI 
  4 Sanchez, Zachary             Vegas Valley           15.77      16.10q  NWI 
  5 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica                      17.40q  NWI 
  6 Matlock, Jayson              Ps Vegas Fly           14.90      17.41q  NWI 
 
110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Fagaragan, Jaymz             Ps Vegas Fly           15.30      15.30   NWI 
  2 Lewis, Keith                 Unattached             15.70      15.70   NWI 
  3 Howard, D'Vante              Vegas Valley           15.90      15.90   NWI 
  4 Sanchez, Zachary             Vegas Valley           16.10      16.10   NWI 
  5 Fitzgerald, Tavish Marqu     Team Hurrica           17.40      17.40   NWI 
  6 Matlock, Jayson              Ps Vegas Fly           17.41      17.41   NWI 
 
400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Sanchez, Zachary             Vegas Valley         1:05.00      57.96q 
  2 Leggins, Tre'vontee          Team Hurrica                      59.77q 
  3 Fagaragan, Jaymz             Ps Vegas Fly                    1:00.47q 
  4 Matlock, Jayson              Ps Vegas Fly                    1:00.48q 
 
400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sanchez, Zachary             Vegas Valley           57.96      57.96  
  2 Leggins, Tre'vontee          Team Hurrica           59.77      59.77  
  3 Fagaragan, Jaymz             Ps Vegas Fly         1:00.47    1:00.47  
  4 Matlock, Jayson              Ps Vegas Fly         1:00.48    1:00.48  
 
4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                           44.80      45.00q 
     1) Esco, Corey                     2) Howard, D'Vante                
     3) Mciver, Tavonte                 4) Ringgold, Kameron              
  2 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                                      45.02q 
     1) Burns, Steven                   2) Coaxum, Jordan                 
     3) Davis, Vaughn                   4) Walker, Joshua                 
 
4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                           45.00      45.00  
  2 Ps Vegas Flyers-1549  'A'                           45.02      45.02  
 
4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         3:35.00    3:35.00q 
     1) Esco, Corey                     2) Howard, D'Vante                
     3) Mciver, Tavonte                 4) Ringgold, Kameron              
 
4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vegas Valley Tc-1549  'A'                         3:35.00    3:35.00  
 
High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fagaragan, Jaymz             Ps Vegas Fly                      1.63m    5-04.25 
  2 Brillant, Michael            Unattached                        1.48m    4-10.25 
 
Pole Vault Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brillant, Michael            Unattached                        3.69m   12-01.25 
  2 Lewis, Keith                 Unattached                        3.41m   11-02.25 
 
Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Dominic               Unattached             7.62m      7.37m   NWI  24-02.25 
  2 Ringgold, Kameron            Vegas Valley           7.06m      7.10m   NWI  23-03.50 
  3 Esco, Corey                  Vegas Valley           7.21m      7.04m   NWI  23-01.25 
  4 Zinnamon, Fharhaad           Vegas Valley           6.48m      6.36m   NWI  20-10.50 
  5 Lewis, Keith                 Unattached                        6.21m   NWI  20-04.50 
  6 Townsend, Kipp               Vegas Valley           5.92m      5.62m   NWI  18-05.25 
  7 Brillant, Michael            Unattached                        4.87m   NWI  15-11.75 
 
Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Esco, Corey                  Vegas Valley          14.53m     13.55m   NWI  44-05.50 
  2 Zinnamon, Fharhaad           Vegas Valley          13.67m     13.37m   NWI  43-10.50 
 
Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Verdugo, Antonio             Vegas Valley          54.40m     15.78m   51-09.25 
  2 Maddox, Allen                Vegas Valley          46.50m     14.35m   47-01.00 
  3 Navitskys, Steve             Vegas Valley          37.40m     11.16m   36-07.50 
  4 Brillant, Michael            Unattached                        9.09m   29-10.00 
  5 Hayes, Jonathan              Ps Vegas Fly                      9.04m   29-08.00 
  6 Kapeli, Jordan               Vegas Valley          55.80m      9.03m   29-07.50 
  7 Cody, Jerod                  Vegas Valley          53.30m      9.01m   29-06.75 
  8 Benham, Jacob                Vegas Valley          49.11m      9.00m   29-06.50 
 
Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kapeli, Jordan               Vegas Valley          49.03m     48.66m     159-08 
  2 Maddox, Allen                Vegas Valley          49.30m     44.09m     144-08 
  2 Verdugo, Antonio             Vegas Valley          40.07m     44.09m     144-08 
  4 Benham, Jacob                Vegas Valley          43.28m     33.76m     110-09 
  5 Hayes, Jonathan              Ps Vegas Fly                     31.69m     104-00 
  6 Cody, Jerod                  Vegas Valley          46.94m     31.68m     103-11 
  7 Navitskys, Steve             Vegas Valley          29.03m     26.04m      85-05 
 
Hammer Throw Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Maddox, Allen                Vegas Valley          48.77m     48.77m     160-00 
  2 Cody, Jerod                  Vegas Valley          46.71m     46.71m     153-03 
  3 Kapeli, Jordan               Vegas Valley          43.68m     43.68m     143-04 
  4 Verdugo, Antonio             Vegas Valley          42.98m     42.98m     141-00 
  5 Benham, Jacob                Vegas Valley          25.00m     25.00m      82-00 
  6 Navitskys, Steve             Vegas Valley          24.36m     24.36m      79-11 
 
Javelin Throw 800g Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cody, Jerod                  Vegas Valley          46.02m     46.02m     151-00 
  2 Kapeli, Jordan               Vegas Valley          41.35m     41.35m     135-08 
  3 Maddox, Allen                Vegas Valley          36.98m     36.98m     121-04 
  4 Benham, Jacob                Vegas Valley          29.00m     29.00m      95-02 
  5 Navitskys, Steve             Vegas Valley          27.58m     27.58m      90-06 
  
  
  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec