Join/Renew Now

Results - USATF Maine Association Junior Olympic Track & Field
Championships


                      2011 USATF Region 1 Qualifying meet                      
            15-18 Maine JO Championships   - 6/18/2011 to 6/19/2011            
                               Cony High School                                
                                    Results                                    
 
Event 51  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ashby, Connor              7 Unattached               21.17   NWI 
 
Event 102  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Traficonte, Adeline        9 Panther Tc-0             16.79   NWI 
  2 Guadalupi, Cecilia         9 Maine Tc-010             18.18   NWI 
  3 MacLean, Darcy            10 Unattached               19.70   NWI 
 
Event 103  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Traficonte, Adeline        9 Panther Tc-0             36.38   NWI 
 
Event 104  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ouellette, Olivia          9 Panther Tc-0           1:23.69  
  2 Guadalupi, Cecilia         9 Maine Tc-010           1:32.63  
  3 Ashby, Micaela             9 Unattached             1:37.12  
  4 Turkington, Mia            9 Panther Tc-0           1:40.93  
 
Event 105  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ouellette, Olivia          9 Panther Tc-0           3:17.02  
  2 Ashby, Micaela             9 Unattached             3:47.33  
 
Event 106  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Guadalupi, Cecilia         9 Maine Tc-010           6:24.93  
  2 Ouellette, Olivia          9 Panther Tc-0           6:28.33  
  3 Ashby, Micaela             9 Unattached             7:08.16  
  4 Turkington, Mia            9 Panther Tc-0           7:22.84  
 
Event 111  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Traficonte, Adeline        9 Panther Tc-0             2.70m   NWI   8-10.25 
  2 MacLean, Darcy            10 Unattached               2.10m   NWI   6-10.75 
 
Event 161  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Norton, Ian               10 Skowhegan Pa             2.15m   NWI   7-00.75 
 
Event 162  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Norton, Ian               10 Skowhegan Pa             5.17m   16-11.50 
 
Event 163  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Norton, Ian               10 Skowhegan Pa            20.72m      68-00 
 
Event 202  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wyman, Mira               12 Falmouth Communi         14.14   NWI 
 
Event 203  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wyman, Mira               12 Falmouth Communi         29.39   NWI 
  2 Guadalupi, Anne           12 Lakers Tc-01             34.55   NWI 
 
Event 204  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyman, Mira               12 Falmouth Communi       1:06.78  
  2 Adams, Madelyn            12 Unattached             1:14.66  
  3 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0           1:18.23  
 
Event 205  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adams, Madelyn            12 Unattached             2:53.63  
  2 Guadalupi, Anne           12 Lakers Tc-01           2:54.70  
 
Event 206  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adams, Madelyn            12 Unattached             7:00.97  
 
Event 207  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Guadalupi, Anne           12 Lakers Tc-01          12:43.73  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moody, Sarah              11 Panther Tc-0           8:37.19  
  2 Trefts, Elizabeth         10 Old Town Tc-          10:51.42  
 
Event 209  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0             15.27   NWI 
 
Event 213  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             1.16m    3-09.50 
 
Event 215  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             7.31m   23-11.75 
  2 Trefts, Elizabeth         10 Old Town Tc-             4.11m   13-06.00 
 
Event 216  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moody, Sarah              11 Panther Tc-0            18.28m      60-00 
  2 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi        17.30m      56-09 
 
Event 217  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Trefts, Elizabeth         10 Old Town Tc-             9.70m      31-10 
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi         15.38   NWI    660
  2 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0             15.83   NWI    604
  3 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             18.57   NWI    314
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             7.99m   26-02.75    399
  2 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi         7.54m   24-09.00    370
  3 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0             5.25m   17-02.75    224
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi         1.31m    4-03.50    419
  2 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0             1.26m    4-01.50    369
  3 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             1.21m    3-11.50    321
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi         3.50m   NWI  11-05.75    200
  2 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0             3.31m   NWI  10-10.50    163
  3 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0             3.19m   NWI  10-05.75    140
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keisman, Jamie            12 Panther Tc-0           3:06.38     308
  2 Cooke, Adelaide           12 Falmouth Communi       3:06.65     306
  3 Laliberte, Maighread      11 Panther Tc-0           3:12.22     260
 
Event 252  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Petersen, James           11 Unattached               14.04   NWI 
  2 Russell, Hunter           12 Unattached               15.07   NWI 
  3 Emerson, Aaron            12 Augusta Rec-             15.73   NWI 
 
Event 253  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Petersen, James           11 Unattached               28.02   NWI 
 
Event 254  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Petersen, James           11 Unattached             1:02.49  
 
Event 255  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashby, Cameron            10 Unattached             3:35.54  
 
Event 256  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Laverdiere, Luke          11 Augusta Rec-           5:11.68  
  2 Ashby, Cameron            10 Unattached             7:00.97  
 
Event 257  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Laverdiere, Luke          11 Augusta Rec-          11:22.00  
 
Event 258  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adams, Michael            12 Panther Tc-0          13:21.61  
 
Event 259  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emerson, Aaron            12 Augusta Rec-             16.78   NWI 
 
Event 266  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Michael            12 Panther Tc-0            20.24m      66-05 
 
Event 302  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hall, Kate                14 Panther Tc-0             12.95   NWI 
  2 Laplante, Alison          13 Augusta Rec-             14.67   NWI 
  3 King, Courtney            13 Augusta Rec-             14.69   NWI 
  4 Isakovic, Edita           13 Unattached               14.95   NWI 
  5 Watts, Lindsy             13 Augusta Rec-             15.54   NWI 
 
Event 303  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hall, Kate                14 Panther Tc-0             26.98   NWI 
  2 Kohtala, Hope             14 Panther Tc-0             30.48   NWI 
  3 Isakovic, Edita           13 Unattached               30.85   NWI 
  4 Watts, Lindsy             13 Augusta Rec-             33.08   NWI 
 
Event 304  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joyner, Ashley            13 Augusta Rec-           1:07.93  
  2 King, Courtney            13 Augusta Rec-           1:09.40  
  3 Watts, Lindsy             13 Augusta Rec-           1:17.69  
 
Event 305  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Provenzano, Seraphina     14 Unattached             2:31.26  
  2 Smith, kristina           14 Unattached             2:33.99  
  3 MacLean, Hakala           14 Unattached             3:30.98  
 
Event 306  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, kristina           14 Unattached             5:20.87  
  2 McKee, Anne               13 Lakers Tc-01           5:42.89  
  3 MacLean, Hakala           14 Unattached             6:48.64  
 
Event 307  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, kristina           14 Unattached            11:12.14  
  2 McKee, Anne               13 Lakers Tc-01          11:56.46  
 
Event 308  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bacon, Ariana             14 Unattached            21:06.00  
 
Event 309  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             17.25   NWI 
  2 Isakovic, Edita           13 Unattached               19.43   NWI 
  3 Laplante, Alison          13 Augusta Rec-             19.90   NWI 
  4 Bacon, Ariana             14 Unattached               20.23   NWI 
  5 King, Courtney            13 Augusta Rec-             21.38   NWI 
  6 Ashbv, Jessica            13 Unattached               22.64   NWI 
 
Event 310  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             31.22   NWI 
  2 Joyner, Ashley            13 Augusta Rec-             33.38   NWI 
  3 Laplante, Alison          13 Augusta Rec-             34.49   NWI 
 
Event 311  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Augusta Rec-0101  'A'                                 58.01  
     1) Joyner, Ashley 13               2) Watts, Lindsy 13               
     3) Laplante, Alison 13             4) King, Courtney 13              
 
Event 314  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kohtala, Hope             14 Panther Tc-0             1.51m    4-11.50 
  2 Smith, kristina           14 Unattached               1.41m    4-07.50 
 
Event 316  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hall, Kate                14 Panther Tc-0             4.90m   NWI  16-01.00 
 
Event 317  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             9.94m   NWI  32-07.50 
  2 Joyner, Ashley            13 Augusta Rec-             9.23m   NWI  30-03.50 
 
Event 318  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bryan, Anna               13 Brewer Recre             8.64m   28-04.25 
  2 Bernier, Lexie            12 Unattached               7.67m   25-02.00 
  3 Adams, Muriel             13 Panther Tc-0             6.63m   21-09.00 
 
Event 319  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bryan, Anna               13 Brewer Recre            23.02m      75-06 
  2 Adams, Muriel             13 Panther Tc-0            22.39m      73-05 
  3 Bernier, Lexie            12 Unattached              20.27m      66-06 
 
Event 320  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bryan, Anna               13 Brewer Recre            18.74m      61-06 
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             17.32   NWI    561
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             7.26m   23-10.00    352
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             1.36m    4-05.50    470
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0             4.56m   NWI  14-11.50    443
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keisman, Hannah           14 Panther Tc-0           2:59.28     372
 
Event 352  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Haskell, Zackery          13 Panther Tc-0             13.37   NWI 
  2 Emerson, Brandon          14 Augusta Rec-             13.62   NWI 
  3 Blake, Noah               12 Unattached               13.65   NWI 
  4 Segal, Samuel             12 Unattached               14.75   NWI 
 
Event 353  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emerson, Brandon          14 Augusta Rec-             27.44   NWI 
  2 Blake, Noah               12 Unattached               28.14   NWI 
 
Event 354  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Haskell, Zackery          13 Panther Tc-0           1:01.52  
  2 Cyr - Brophy, Jesse       13 Unattached             1:07.55  
  3 Emerson, Brandon          14 Augusta Rec-           1:08.76  
 
Event 360  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cyr - Brophy, Jesse       13 Unattached               20.34   NWI 
  2 Laliberte, Kelynn         14 Panther Tc-0             30.65   NWI 
 
Event 364  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haskell, Zackery          13 Panther Tc-0             1.56m    5-01.25 
  2 Laliberte, Kelynn         14 Panther Tc-0             1.46m    4-09.50 
 
Event 366  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cyr - Brophy, Jesse       13 Unattached               4.28m   NWI  14-00.50 
 
Event 367  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Laliberte, Kelynn         14 Panther Tc-0             9.35m   NWI  30-08.25 
 
Event 370  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laliberte, Kelynn         14 Panther Tc-0            32.40m     106-03 
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Simpson, Kierien          13 Unattached               21.73   NWI    225
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Kierien          13 Unattached               9.05m   29-08.25    429
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Simpson, Kierien          13 Unattached               3.15m   NWI  10-04.00     84
 
Event 402  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ingram, Rachel            15 Winthrop Rec Ram         14.18   NWI 
  2 Ricardi, Sandra           16 Unattached               14.65   NWI 
 
Event 404  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Perkins, Hannah           16 Unattached             1:03.82  
 
Event 410  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leckie, Doe               17 Unattached               16.39   NWI 
  2 Hall, Sara                15 Old Town Tc-             18.13   NWI 
 
Event 411  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leckie, Doe               17 Unattached             1:26.55  
 
Event 412  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Old Town Tc-0101  'A'                                 51.90  
     1) Jackson, Teal 15                2) Jackson, Tia 15                
     3) Craig, Rachel 16                4) Hall, Sara 15                  
 
Event 415  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Hannah           15 Unattached               1.51m    4-11.50 
 
Event 417  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ingram, Rachel            15 Winthrop Rec Ram         4.22m   NWI  13-10.25 
  2 Ricardi, Sandra           16 Unattached               4.07m   NWI  13-04.25 
 
Event 418  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ricardi, Sandra           16 Unattached              10.36m   NWI  34-00.00 
  2 Ingram, Rachel            15 Winthrop Rec Ram         9.72m   NWI  31-10.75 
  3 Johnson, Hannah           15 Unattached               9.45m   NWI  31-00.00 
 
Event 452  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dang, Luke                16 Panther Tc-0             11.78   NWI 
  2 Fitzgerald, Tyler         16 Unattached               11.99   NWI 
  3 Carle, Nick               16 Unattached               13.07   NWI 
  4 Cullens, Matheew          15 Orono Parks              13.20   NWI 
 
Event 453  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dang, Luke                16 Panther Tc-0             23.75   NWI 
  2 Fitzgerald, Tyler         16 Unattached               24.26   NWI 
  3 Ducan, Aswan              15 Augusta Rec-             29.19   NWI 
 
Event 454  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ducan, Aswan              15 Augusta Rec-           1:03.10  
 
Event 460  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Burgess, Devin            16 Unattached               17.49   NWI 
  2 Coombs, Jacob             14 Skowhegan Pa             19.80   NWI 
 
Event 461  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ducan, Aswan              15 Augusta Rec-           1:06.02  
  2 Carle, Nick               16 Unattached             1:12.15  
 
Event 466  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burgess, Devin            16 Unattached               3.50m   11-05.75 
  2 Stevenson, Jason          15 Unattached               2.30m    7-06.50 
 
Event 467  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cullens, Matheew          15 Orono Parks              4.80m   NWI  15-09.00 
  2 Carle, Nick               16 Unattached               4.78m   NWI  15-08.25 
 
Event 468  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Coombs, Jacob             14 Skowhegan Pa            10.73m   NWI  35-02.50 
  2 Cullens, Matheew          15 Orono Parks             10.67m   NWI  35-00.25 
  3 Ducan, Aswan              15 Augusta Rec-             7.27m   NWI  23-10.25 
 
Event 469  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Meserve, Cody             16 Unattached              12.42m   40-09.00 
  2 Danner, Nicholas          16 Unattached              11.50m   37-08.75 
  3 Coombs, Jacob             14 Skowhegan Pa            10.14m   33-03.25 
 
Event 470  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Meserve, Cody             16 Unattached              37.12m     121-09 
  2 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0            26.32m      86-04 
  3 Bernier, Scott            14 Unattached              21.76m      71-05 
 
Event 471  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Danner, Nicholas          16 Unattached              52.88m     173-06 
  2 Meserve, Cody             16 Unattached              37.30m     122-04 
  3 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0            28.46m      93-04 
  4 Bernier, Scott            14 Unattached              27.98m      91-09 
 
Event 473  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0              3499  
 
Event 473  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             12.88   NWI    488
 
Event 473  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             4.30m   NWI  14-01.25    255
 
Event 473  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             9.46m   31-00.50    453
 
Event 473  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             1.36m    4-05.50    290
 
Event 473  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0           1:02.29     339
 
Event 473  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             19.86   NWI    360
 
Event 473  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0            23.07m      75-08    330
 
Event 473  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0             2.13m    6-11.75    165
 
Event 473  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0            31.52m     103-05    321
 
Event 473  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rowe, Talin               15 Panther Tc-0           5:11.02     498
 
Event 502  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Trussell, Zoie            17 Old Town Tc-             15.58   NWI 
 
Event 503  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Trussell, Zoie            17 Old Town Tc-             32.62   NWI 
 
Event 517  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Trussell, Zoie            17 Old Town Tc-             3.96m   NWI  13-00.00 
 
Event 518  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Trussell, Zoie            17 Old Town Tc-             8.53m   NWI  28-00.00 
 
Event 519  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boivin, Marissa           17 Unattached               7.75m   25-05.25 
 
Event 520  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boivin, Marissa           17 Unattached              18.49m      60-08 
 
Event 521  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Booth-Howe, Haela         17 Unattached              27.40m      89-11 
 
Event 552  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peletier, Chris           18 Old Town Tc-             11.71   NWI 
  2 Brennan, Joey             18 Old Town Tc-             11.92   NWI 
  3 Caballero, Miguel         17 Old Town Tc-             11.95   NWI 
  4 Pham, Danny               18 Old Town Tc-             12.01   NWI 
  5 Bissell, Jeremy           16 Unattached               12.90   NWI 
 
Event 553  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Caballero, Miguel         17 Old Town Tc-             23.77   NWI 
  2 Pham, Danny               18 Old Town Tc-             24.15   NWI 
  3 Brennan, Joey             18 Old Town Tc-             24.82   NWI 
 
Event 555  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Norris, Rylan             16 Brewer Recre           2:18.90  
 
Event 556  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 MacDougan, Mark           16 Unattached             4:56.36  
 
Event 557  3000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 MacDougan, Mark           16 Unattached            10:33.85  
 
Event 560  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Watson, Taylor            17 Brewer Recre             16.27   NWI 
  2 Valley, Spencer           16 Unattached               16.87   NWI 
 
Event 561  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Watson, Taylor            17 Brewer Recre             56.99Q 
 
Event 561  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Watson, Taylor            17 Brewer Recre             56.99  
 
Event 562  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Brewer Recreation Dept-0101  'A'                      47.97Q 
     1) Valley, Spencer 16              2) Bissell, Jeremy 16             
  3 Old Town Tc-0101  'A'                                 51.90q 
     1) Brennan, Joey 18                2) Caballero, Miguel 17           
     3) Peletier, Chris 18              4) Pham, Danny 18                 
 
Event 562  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Brewer Recreation Dept-0101  'A'                      47.97  
     1) Bissell, Jeremy 16              2) Valley, Brody 17               
     3) Valley, Spencer 16              4) Norris, Rylan 16               
  2 Old Town Tc-0101  'A'                                 51.90  
     1) Brennan, Joey 18                2) Caballero, Miguel 17           
     3) Peletier, Chris 18              4) Pham, Danny 18                 
 
Event 563  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Brewer Recreation Dept-0101  'A'                    3:48.42Q 
     1) Valley, Spencer 16              2) Bissell, Jeremy 16             
 
Event 563  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Brewer Recreation Dept-0101  'A'                    3:48.42  
     1) Bissell, Jeremy 16              2) Valley, Brody 17               
     3) Valley, Spencer 16              4) Norris, Rylan 16               
 
Event 567  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Caballero, Miguel         17 Old Town Tc-             5.66m   NWI  18-07.00 
 
Event 568  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Peletier, Chris           18 Old Town Tc-            13.27m   NWI  43-06.50 
 
Event 569  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fellows, Jack             18 Unattached              14.50m   47-07.00 
 
Event 570  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zahner, kenneth           18 Unattached              38.20m     125-04 
  2 Fellows, Jack             18 Unattached              37.90m     124-04 
 
Event 572  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fellows, Jack             18 Unattached              30.50m     100-01 
 
Event 573  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached                5607  
  2 Orne, Michael             16 Unattached                3369  
 
Event 573  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               11.64   NWI    723
  2 Orne, Michael             16 Unattached               13.27   NWI    423
 
Event 573  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               5.85m   NWI  19-02.50    554
  2 Orne, Michael             16 Unattached               5.05m   NWI  16-07.00    392
 
Event 573  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached              12.83m   42-01.25    657
  2 Orne, Michael             16 Unattached               8.85m   29-00.50    417
 
Event 573  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               1.76m    5-09.25    593
  2 Orne, Michael             16 Unattached               1.71m    5-07.25    552
 
Event 573  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               53.44     663
  2 Orne, Michael             16 Unattached             1:01.57     361
 
Event 573  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               16.77   NWI    648
  2 Orne, Michael             16 Unattached               26.30   NWI     26
 
Event 573  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached              27.77m      91-01    421
  2 Orne, Michael             16 Unattached              25.86m      84-10    384
 
Event 573  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached               3.03m    9-11.25    364
  2 Orne, Michael             16 Unattached               2.43m    7-11.50    227
 
Event 573  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached              39.93m     131-00    441
  2 Orne, Michael             16 Unattached              24.11m      79-01    217
 
Event 573  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peters, Jack              18 Unattached             5:02.87     543
  2 Orne, Michael             16 Unattached             5:35.96     370
  
  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec