Join/Renew Now

Results - USATF Lake Erie Association Junior Olympic Track & Field
Championships

                 USA Track & Field Junior Olympics - 6/25/2011
                      Lake Erie Association Championships
                     GaReat Sports Complex   Geneva, Ohio
                                    Results

Event 10  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1       Banks, Breanna         All Star Track C         16.93
  2       Kinsey, Kodi           Unattached               17.51
  3       Banks, Cierra          All Star Track C         18.18

Event 11  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Banks, Breanna         All Star Track C         36.49
  2       Kinsey, Kodi           Unattached               38.05
  3       Banks, Cierra          All Star Track C         41.26

Event 12  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Williams, Cantrell     All Star Track C       1:34.55

Event 13  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Williams, Cantrell     All Star Track C       3:36.28

Event 18  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Kinsey, Kodi           Unattached               3.02m    9-11.00
  1       Banks, Breanna         All Star Track C         3.02m    9-11.00
  3       Banks, Cierra          All Star Track C         2.55m    8-04.50

Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Crayton, Evan          Unattached               15.90
  2       Delprete, Michael      Unattached               16.97
  3       Keys, Dorian           All Star Track C         18.03

Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Crayton, Evan          Unattached               34.15
  2       Marquell, Darnell      0518 LE Flyi Hks         36.31
  3       Keys, Dorian           All Star Track C         36.96

Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Crayton, Evan          Unattached             1:19.57
  2       Delprete, Michael      Unattached             1:21.23
  3       Marquell, Darnell      0518 LE Flyi Hks       1:27.75

Event 58  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Delprete, Michael      Unattached               3.09m   10-01.75

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Delprete, Gabriell     Unattached               16.03

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Beauford, Terryan      All Star Track C         34.28
  2       Kinsey, Teddi          Unattached               36.09

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Delprete, Gabriell     Unattached             1:11.93
  2       Beauford, Terryan      All Star Track C       1:17.17

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Beauford, Terryan      All Star Track C       3:09.08

Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Kinsey, Teddi          Unattached               0.91m    2-11.75

Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Delprete, Gabriell     Unattached               3.40m   11-02.00
  2       Kinsey, Teddi          Unattached               3.32m   10-10.75

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Carson, Jaylon         0518 LE Flyi Hks         14.87

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Carson, Jaylon         0518 LE Flyi Hks         31.78
  2       Garrett, Eric          All Star Track C         32.63
  3       Reardon, Matthew       Unattached               32.66
  4       Barton, Christophe     Unattached               39.76

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Garrett, Eric          All Star Track C       1:13.53
  2       Barton, Christophe     Unattached             1:23.95

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Garrett, Eric          All Star Track C       2:55.78
  2       Barton, Christophe     Unattached             3:45.69

Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Reardon, Matthew       Unattached               3.40m   11-02.00

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Nowling, Dontrell      Unattached               6.39m   20-11.75
  2       Glass, Billy           All Star Track C         5.74m   18-10.00

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Nowling, Dontrell      Unattached              15.83m      51-11
  2       Glass, Billy           All Star Track C        12.49m      41-00

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Workman-Cummings,      All Star Track C         14.88

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Garrett, Eryca         All Star Track C         29.45
  2       Workman-Cummings,      All Star Track C         31.22
  3       Cannata, Lucia         Unattached               32.92
  4       Keys, Alexis           0518 LE Flyi Hks         35.59

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Garrett, Eryca         All Star Track C       1:03.34
  2       Wells, Mariah          Unattached             1:10.64
  3       Cannata, Lucia         Unattached             1:16.91
  4       Keys, Alexis           0518 LE Flyi Hks       1:22.25

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Garrett, Eryca         All Star Track C       2:47.67
  2       Wells, Mariah          Unattached             2:54.69
  3       Long, Imani            All Star Track C       3:07.13

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Long, Imani            All Star Track C       6:04.02

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Maples, Tamara         0518 Unified          12:03.00

Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Cannata, Lucia         Unattached               3.36m   11-00.25
  2       Maples, Tamara         0518 Unified             2.21m    7-03.00

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Workman-Cummings,      All Star Track C         6.57m   21-06.75

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Maples, Tamara         0518 Unified            11.00m      36-01

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       White, Richard         Unattached               14.50
  2       Carr, Tajaun           0518 LE Flyi Hks         16.78

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       White, Richard         Unattached               29.09
  2       Carr, Tajaun           0518 LE Flyi Hks         35.19

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       White, Richard         Unattached             1:09.53
  2       Dravenstott, Alan      Unattached             1:12.28

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Dravenstott, Alan      Unattached             3:04.71

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Dravenstott, Alan      Unattached               17.47
  2       Srodawa, Alec          Unattached               17.54

Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Srodawa, Alec          Unattached               1.32m    4-04.00

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1     5 Brooks, Matt           Unattached               7.38m   24-02.50
  2       Srodawa, Alec          Unattached               6.35m   20-10.00

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Cannata, Mia           Unattached               13.17
  2       Mason, Brittni         Unattached               13.45
  3       Jackson, Anyana        0518 Clevel Exsp         13.97

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Cannata, Mia           Unattached               28.20
  2       Mason, Brittni         Unattached               28.32

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Mason, Brittni         Unattached             1:05.68
  2       Workman, Kaelynn       All Star Track C       1:07.56

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Workman, Kaelynn       All Star Track C       2:59.95

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Taylor, Sarah          All Star Track C         17.71

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Taylor, Sarah          All Star Track C         31.70

Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Jackson, Anyana        0518 Clevel Exsp         1.39m    4-06.75

Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Workman, Kaelynn       All Star Track C         4.21m   13-09.75
  2       Cannata, Mia           Unattached               4.19m   13-09.00
  3       Jackson, Anyana        0518 Clevel Exsp         3.84m   12-07.25

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Young, Daija           Unattached              11.50m   37-08.75
  2       Taylor, Sarah          All Star Track C         8.10m   26-07.00

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Young, Daija           Unattached              33.18m     108-10

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Zallow, Chad           Unattached               11.89
  2       Carreon, Antonio       Unattached               12.66
  3       Fitzgerald, Nick       Unattached               13.14

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Zallow, Chad           Unattached               24.37
  2       Carreon, Antonio       Unattached               25.72
  3       Fitzgerald, Nick       Unattached               27.19

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Long, Daniel           All Star Track C       2:36.70

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Long, Daniel           All Star Track C       5:33.22

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Zallow, Chad           Unattached               14.61
  2       Holden, Willliam       Unattached               15.67

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Zallow, Chad           Unattached               27.19
  2       Holden, Willliam       Unattached               29.05

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Ferrante, Stephani     Unattached               12.79
  2       Johnson, Brianna       0518 Clevel Exsp         12.89
  3       Kandakai, Tinisee      0518 Clevel Exsp         13.21
  4       Houston, Bryanna       Unattached               13.68
  5       Rice, Chelsea          Unattached               14.73

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Ferrante, Stephani     Unattached               26.36
  2       Kandakai, Tinisee      0518 Clevel Exsp         26.80
  3       Reynolds, Asya         0518 Clevel Exsp         27.79
  4       Houston, Bryanna       Unattached               28.18
  5       Keys, Danielle         All Star Track C         30.18

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       McDonald, Taylor       All Star Track C         59.24
  2       Hodges, Ayana          0518 Clevel Exsp       1:02.84
  3       Richardson, Chante     All Star Track C       1:05.11

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Young, Abby            0518 Clevel Exsp       2:37.88
  2       Mirra, Hanna           0518 Clevel Exsp       2:39.81
  3       Keys, Danielle         All Star Track C       2:46.78

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Richardson, Chante     All Star Track C         14.95
  2       Gunther, Megan         Unattached               16.51
  3       Rice, Chelsea          Unattached               17.03
  4       Jones, Brianna         Unattached               17.89
  5     2 Rice, Morgan           Unattached               20.40

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Gunther, Megan         Unattached             1:11.83
  2       Jones, Brianna         Unattached             1:17.46
  3       Perryman, Gabby        0518 Clevel Exsp       1:19.68

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                       51.78

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                     4:44.31

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                    10:56.78

Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Monachino, Samanth     0518 Unified             1.42m    4-07.75

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Richardson, Chante     All Star Track C         5.03m   16-06.00
  2       Reynolds, Asya         0518 Clevel Exsp         4.78m   15-08.25
  3       Ferrante, Stephani     Unattached              J4.78m   15-08.25

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Polk, Zachary          0518 Unified             11.91
  2       Cannata, Enzo          Unattached               12.18
  3       Sullins, Darrell       0518 Unified             12.25
  4       Dowell, Christophe     Unattached               12.26
  5       Moctezuma, Oscar       Unattached               13.62

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Polk, Zachary          0518 Unified             24.12
  2       Dowell, Christophe     Unattached               24.74
  3       Cannata, Enzo          Unattached               24.93
  4       Sullins, Darrell       0518 Unified             25.71
  5       Napoli, Ryan           Unattached               25.80

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Dowell, Christophe     Unattached               55.08
  2       Foerg, Jeff            Unattached               55.59
  3       Napoli, Ryan           Unattached               55.93
  4       Sullins, Darrell       0518 Unified             58.41

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Foerg, Jeff            Unattached             2:21.63

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Bechtel, Mike          Unattached               18.43
  2       Moctezuma, Oscar       Unattached               21.59

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Bechtel, Mike          Unattached               59.14

Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Bechtel, Mike          Unattached               1.67m    5-05.75

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Adamslong, Russel      0518 LE Flyi Hks         2.59m    8-06.00

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Polk, Zachary          0518 Unified             5.58m   18-03.75
  2       Adamslong, Russel      0518 LE Flyi Hks         4.62m   15-02.00

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Bechtel, Mike          Unattached              10.70m   35-01.25
  2       Adamslong, Russel      0518 LE Flyi Hks         9.77m   32-00.75

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Pierce, John           Unattached              10.87m   35-08.00
  2       King, Elias            0518 Austint            10.47m   34-04.25
  3       Pape, Michael          0518 Austint            10.07m   33-00.50

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       King, Elias            0518 Austint            38.30m     125-08
  2       Pierce, John           Unattached              29.20m      95-10
  3       Pape, Michael          0518 Austint            29.17m      95-08

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       King, Elias            0518 Austint            34.99m     114-09

Event 471  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Pape, Michael          0518 Austint            26.79m      87-11

Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Thomas, Kandace        0518 Clevel Exsp         12.42
  2       Jackson, Shavonna      0518 Clevel Exsp         13.35
  3       Hicks, Erica           0518 Clevel Exsp         13.39
  4       Cubukcu, Ezgi          Unattached               13.88

Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Gunn, Artia            0518 Clevel Exsp         27.15
  2       Jackson, Shavonna      0518 Clevel Exsp         27.22
  3       Aiello, Alexandra      Unattached               27.33
  4       McNair, London         0518 Clevel Exsp         27.59
  5       Hicks, Erica           0518 Clevel Exsp         27.93
  6       Sullins, Torrie        0518 Unified             30.62

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Andrews, Naleta        0518 Clevel Exsp         58.03
  2       Sullins, Torrie        0518 Unified           1:12.05

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Davis, Amber           0518 Clevel Exsp       2:24.01
  2     1 Wagner, Kristine       Unattached             2:38.63

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Gunn, Artia            0518 Clevel Exsp         14.90

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Goins, Amber           0518 Clevel Exsp       1:10.21

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                       48.40
  2 0518 Cleveland Exspress TC  'B'                       51.38

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                     4:10.04
  2 0518 Cleveland Exspress TC  'B'                     4:33.88

Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Wilson, Katie          Unattached               1.52m    4-11.75
  2       Young, Dashaune        Unattached               1.42m    4-07.75
  2       Breckenridge, Leah     Unattached               1.42m    4-07.75

Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Kish, Kaylee           The Pole Vau             3.15m   10-04.00
  2       Aiello, Alexandra      Unattached               2.70m    8-10.25
  3       Kosack, Rebecca        0518 LE Flyi Hks         2.25m    7-04.50

Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1     1 Wagner, Kristine       Unattached               4.42m   14-06.00
  2       Breckenridge, Leah     Unattached               4.25m   13-11.50

Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Breckenridge, Leah     Unattached               7.98m   26-02.25

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Menges, Kaitlyn        Unattached              10.53m   34-06.75
  2       Walker, Raven          Unattached               9.30m   30-06.25
  3       Stewart, Lisa          Unattached               8.44m   27-08.25

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Stewart, Lisa          Unattached              59.68m     195-10
  2       Menges, Kaitlyn        Unattached              35.30m     115-10
  3       Walker, Raven          Unattached              18.34m      60-02

Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Gibson, Shelton        0518 Clevel Exsp         11.01
  2       Saffo, Dionte          0518 Clevel Exsp         11.54
  3     3 Tyler, Myles           Unattached               11.77
  4       Clinkscale, Matthe     Unattached               11.83
  5       Nowling, Duronte       Unattached               12.10
  6       Sawyer, Trevon         Unattached               12.17

Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1       Gibson, Shelton        0518 Clevel Exsp         22.10   2
  2       Thompson, Matt         0518 Clevel Exsp         22.77   2
  3       Owens, Elijha          0518 Clevel Exsp         23.07   2
  4       Brewer, Zavier         0518 Clevel Exsp         23.52   1
  5       Hemphill, Keith        0518 Clevel Exsp         23.59   2
  6       Goins, Francis         0518 Clevel Exsp         23.76   2
  7       Nowling, Duronte       Unattached               24.13   1
  8       Clinkscale, Matthe     Unattached               24.24   2
  9       Saffo, Dionte          0518 Clevel Exsp         24.64   2
 10     3 Tyler, Myles           Unattached               24.69   1
 11       Jones, Eddie           0518 Clevel Exsp         25.91   1

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Owens, Elijha          0518 Clevel Exsp         50.91
  2       Hemphill, Keith        0518 Clevel Exsp         51.07
  3       Brewer, Zavier         0518 Clevel Exsp         51.73
  4       Goins, Francis         0518 Clevel Exsp         54.53
  5       Sawyer, Trevon         Unattached               55.49
  6       Nowling, Duronte       Unattached               56.11

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Jones, Eddie           0518 Clevel Exsp       2:09.88

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Jones, Eddie           0518 Clevel Exsp       4:52.94

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Weston, William        Unattached             8:53.10

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Jackson, Roderick      0518 Clevel Exsp         15.23
  2       Kalka, Levi            0518 LE Flyi Hks         16.91
  3       Vargas, Gerardo        Unattached               17.59
  4       Magee, Andrew          Unattached               18.33

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1       Jackson, Roderick      0518 Clevel Exsp         59.15

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                       44.44

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                     3:50.83

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 0518 Cleveland Exspress TC  'A'                     9:03.64

Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Sawyer, Trevon         Unattached               1.82m    5-11.50
  2       Moorer, Eric           0518 Unified             1.62m    5-03.75

Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Pierce, Karl           The Pole Vau             4.55m   14-11.00
  1     4 Dickey, Tyler          Unattached               4.55m   14-11.00
  3       Mutch, Marek           The Pole Vau             4.40m   14-05.25
  4       Vargas, Gerardo        Unattached              J4.40m   14-05.25
  5       Magee, Andrew          Unattached               3.50m   11-05.75

Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Kalka, Levi            0518 LE Flyi Hks         5.97m   19-07.00

Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Kalka, Levi            0518 LE Flyi Hks        12.55m   41-02.25

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Baumann, Lars          0518 LE Flyi Hks        14.74m   48-04.50

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Iarussi, Keary         0518 Austint            48.66m     159-08
  2       Magee, Andrew          Unattached              26.32m      86-04
  3       Weston, William        Unattached              18.14m      59-06

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1     4 Dickey, Tyler          Unattached              38.70m     127-00
  2       Magee, Andrew          Unattached              36.54m     119-10
  3       Sawyer, Trevon         Unattached              28.05m      92-00

Event 571  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1       Iarussi, Keary         0518 Austint            46.48m     152-06
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec