Join/Renew Now

Complete Results with Hometowns


All 60m races are currently under review

 
W30 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    55 Bernert, Brandi    W32 Denver, CO               24.84  
  2   658 Tennessee, Skylar  W32 Plano, TX                25.09  
  3   451 Moulds, Latisha    W33 Joppa, MD                25.15  
  4   379 Lee, Quasheba      W31 Dallas, TX               26.45  
  5   667 Touya, Kimberly    W34 Patchogue, NY            28.81  
 
W35 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   688 Walles, Maurelhena W36 Brooklyn, NY             26.58Q  1 
  2   167 Dendy, Latrica     W38 New York, NY             27.04Q  2 
  3   565 Rosborough, Lisa   W38 Houston, TX              27.44Q  1 
  4   360 *Kristjansson, Sir W37 Ladera Ranch, CA         28.35Q  2 
  5   309 Jace, April        W36 Los Angeles, CA          28.09q  1 
  6   172 Dierauer, Isabelle W38 Jamestown, OH            28.42q  1 
  7   254 Greenfield-Webster W39 Yonkers, NY              29.75   2 
 
W35 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   167 Dendy, Latrica     W38 New York, NY             25.50  
  2   565 Rosborough, Lisa   W38 Houston, TX              26.56  
  3   360 *Kristjansson, Sir W37 Ladera Ranch, CA         28.30  
  4   309 Jace, April        W36 Los Angeles, CA          28.53  
  5   172 Dierauer, Isabelle W38 Jamestown, OH            29.10  
  6   688 Walles, Maurelhena W36 Brooklyn, NY             34.50  
 
W40 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   156 Daley, Lisa        W41 White Plains, NY         25.97  
  2   358 Kovacs, Deborah    W40 Groton, MA               27.71  
  3   570 Roux, Maryline     W44 Davidson, NC             28.75  
  4   184 Mulazim, Jamie     W44 Lyndhurst, OH            28.80  
 
W45 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   279 Henderson, Renee   W46 Merchantville, NJ        25.47  
  2   414 McCarthy, Sue      W47 South Portland, ME       28.55  
  3   537 Rath, Terri        W47 Ashburn, VA              29.15  
  4   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               31.54  
 
W50 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   674 Upshaw, Joy        W50 Lafayette, CA            27.15Q  2 
  2   496 Palmer, Liz        W50 Folsom, CA               27.83Q  1 
  3   168 Deutsch, Debra     W51 Los Altos, CA            29.49Q  1 
  4   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                   31.15Q  2 
  5   212 Fillebrown, Cather W51 Chino Valley, AZ         31.78q  2 
  6   520 Ponder, Lillie     W50 Los Angeles, CA          33.43q  1 
  7   512 Phelps, Jo         W52 Chesapeake, VA           35.08   1 
 
W50 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   674 Upshaw, Joy        W50 Lafayette, CA            26.24  
  2   168 Deutsch, Debra     W51 Los Altos, CA            28.86  
  3   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                   30.91  
  4   212 Fillebrown, Cather W51 Chino Valley, AZ         31.91  
  5   520 Ponder, Lillie     W50 Los Angeles, CA          33.77  
  6   512 Phelps, Jo         W52 Chesapeake, VA           36.28  
 
W55 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            29.69Q  2 
  2   740 Woodward, Loretta  W56 Austell, GA              29.70Q  1 
  3   325 Johns-Rees, Gail   W56 Salem, NH                31.01Q  2 
  4   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             31.40Q  1 
  5   163 *Del Grande, Karla W57 Canada                   28.29q  2 
  6   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             32.21q  2 
  7    87 Bowman, Jeanne     W58 Santa Ana, CA            32.31   1 
  8   722 Williams, Kimberly W56 South Portland, ME       34.01   1 
 
W55 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   163 *Del Grande, Karla W57 Canada                   27.92  
  2   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            29.22  
  3   740 Woodward, Loretta  W56 Austell, GA              29.87  
  4   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             31.67  
  5   325 Johns-Rees, Gail   W56 Salem, NH                31.85  
  6   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             33.07  
 
W60 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             30.10  
  2   100 Burns, Colleen     W61 McIntosh, NM             30.51  
  3   470 Nicoletti, Catheri W60 Louisville, CO           31.32  
  4   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                42.46  
 
W65 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   313 Jager, Kathy       W67 Glendale, AZ             36.43  
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                46.81  
  3   913 Frable, Kathleen   W65 Ivins, UT                48.09  
 
W70 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    47 Bergen, Kathy      W71 La Canada, CA            32.67  
  2   157 Daprano, Jean      W74 Fayetteville, GA         35.40  
  3    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                   35.74  
 
W75 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   339 Jordan, Barbara    W75 South Burlington, V      36.80  
  2   372 Lary, Audrey       W76 Frederick, MD            38.58  
  3   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            39.90  
 
M30 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   287 Ho, Thachvu        M34 San Jose, CA             23.91  
  2   151 Crowell, Matthew   M33 Downingtown, PA          24.51  
  3    66 Blackshaw, Owen    M31 Mesa, AZ                 24.99  
 
M35 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   189 Dussett, Antwon    M35 Peoria, IL               21.67  
  2   465 Nelson, Etroy      M37 Abingdon, MD             22.78  
  3   555 Robinson, Marc     M39 Henderson, NV            29.25  
 
M40 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   452 Mulazim, Khalid    M44 Cleveland, OH            23.37Q  2 
  2   528 Prince, Eric       M41 Dallas, TX               23.66Q  3 
  3   662 Thomas, Robert     M44 Grand Prairie, TX        23.82Q  1 
  4   731 Winslow, Edward    M41 Montoursville, PA        23.73q  2 
  5   140 Cormier, John      M42 Miami Beach, FL          23.85q  3 
  6   509 Peete, Tecumseh    M40 Lilburn, GA              23.87q  3 
  7   324 Joachim, George    M40 Fort Wayne, IN           24.02   1 
  8   583 Sawyer, Charles    M40 Phila, PA                24.43   2 
  9   620 Smith, James       M44 Chandler, AZ             25.55   2 
 10   492 Padgett, Calvin    M42 Cherryville, NC          26.64   1 
 11   145 Cretella, Victor   M40 New Market, MD           27.03   3 
 12    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        28.17   3 
 13   490 Ovares, Guido      M43 Lake St Louis, MO        29.35   1 
 
M40 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   452 Mulazim, Khalid    M44 Cleveland, OH            23.06  
  2   528 Prince, Eric       M41 Dallas, TX               23.14  
  3   662 Thomas, Robert     M44 Grand Prairie, TX        23.16  
  4   731 Winslow, Edward    M41 Montoursville, PA        23.28  
  5   509 Peete, Tecumseh    M40 Lilburn, GA              23.83  
  6   140 Cormier, John      M42 Miami Beach, FL          23.84  
 
M45 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   334 Jones, David       M46 Bellaire, TX             23.73Q  2 
  2   634 Speed, Johnny      M47 Oxnard, CA               23.86Q  1 
  3    76 Boda, Francois     M46 Midwest City, OK         23.87Q  3 
  4   529 Proctor, Edward    M47 Framingham, MA           24.02q  3 
  5   606 Shute, Marcus      M48 Lithonia, GA             24.17q  1 
  6    72 Blakemore, Damon   M48 Houston, TX              24.26q  2 
  7   473 Nogueras, Anthony  M46 South Jordan, UT         25.09   1 
  8   438 Merriweather, Eric M46 Atlanta, GA              25.37   2 
  9   326 Johnson, Daryl     M49 Pennsauken, NJ           26.12   1 
 10   141 Covert, Douglas    M46 Tallahassee, FL          26.57   2 
 11   323 Jefferson, Louis   M47 San Diego, CA            26.89   2 
 12    91 Brito, Renato      M46 Venice, CA               28.25   3 
 
M45 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    76 Boda, Francois     M46 Midwest City, OK         23.44  
  2   334 Jones, David       M46 Bellaire, TX             23.55  
  3   634 Speed, Johnny      M47 Oxnard, CA               23.60  
  4   529 Proctor, Edward    M47 Framingham, MA           24.11  
  5   606 Shute, Marcus      M48 Lithonia, GA             24.28  
  6    72 Blakemore, Damon   M48 Houston, TX              24.58  
 
M50 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   648 Sullivan, Michael  M50 Gilbert, AZ              24.00Q  1 
  2   126 Chinn, James       M52 New York, NY             24.69Q  2 
  3   710 Whiteley, Glen     M50 Ridgely, MD              24.76Q  2 
  4   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              26.24Q  1 
  5   176 Dixon, Eric        M51 Aliso Viejo, CA          25.14q  2 
  6   453 Mulhollan, Toney   M52 Spring, TX               25.68q  2 
  7   288 Hockersmith, David M54 Scottsdale, AZ           25.88   2 
  8   174 DiMassa, David     M51 Phoenix, AZ              26.56   1 
  9   445 Montoya, Michael   M50 Albuquerque, NM          27.32   1 
 10    70 Blake, Aaron       M50 Tacoma, WA               27.70   1 
 
M50 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   648 Sullivan, Michael  M50 Gilbert, AZ              23.20  
  2   126 Chinn, James       M52 New York, NY             24.68  
  3   710 Whiteley, Glen     M50 Ridgely, MD              24.92  
  4   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              25.61  
  5   176 Dixon, Eric        M51 Aliso Viejo, CA          25.69  
  6   453 Mulhollan, Toney   M52 Spring, TX               25.89  
 
M55 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   238 Glaspy, Archie     M56 Basking Ridge, NJ        25.74Q  3 
  2   623 Smith, Tom         M57 Fort Wayne, IN           25.81Q  1 
  3   278 Haywood, George    M58 Washington, DC           26.31Q  2 
  4   274 Hastings, Mark     M56 Sugar Land, TX           26.24q  1 
  5   525 Powell, Charles    M59 Casper, WY               26.39q  3 
  6   305 Irving, Marcus     M56 Portland, OR             26.55q  1 
  7   152 Crowl, Chip        M55 San Diego, CA            26.75   2 
  8   353 Kloch, Stephen     M58 Thousand Oaks, CA        26.80   2 
  9   605 Shufelt, Michael   M55 Lake Dallas, TX          27.03   3 
 10   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              27.75   1 
 11   625 Snodgrass, Ernie   M58 Creve Coeur, MO          28.10   3 
 12   613 Sklar, Howard      M55 Shreveport, LA           28.61   1 
 13   431 McLeroy, Jacob     M55 Springer, NM             30.44   2 
 14   499 Parr, Ed           M59 Austin, TX               30.90   2 
 
M55 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   623 Smith, Tom         M57 Fort Wayne, IN           25.16  
  2   238 Glaspy, Archie     M56 Basking Ridge, NJ        25.29  
  3   278 Haywood, George    M58 Washington, DC           26.11  
  4   274 Hastings, Mark     M56 Sugar Land, TX           26.27  
  5   525 Powell, Charles    M59 Casper, WY               26.68  
  6   152 Crowl, Chip        M55 San Diego, CA            27.15  
 
M60 200m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   136 Collins, Bill      M60 Houston, TX              24.86Q  2 
  2     6 Allie, Charles     M63 Pittsburgh, PA           25.28Q  1 
  3   577 Sanders, Leo       M60 Virginia Beach, VA       26.06Q  2 
  4    71 Blake, Carroll     M60 Boston, MA               26.17Q  1 
  5   345 Kelly, Dan         M63 Ivins, UT                27.98q  2 
  6   630 Souppa, Ralph      M63 Swampscott, MA           28.64q  2 
  7   635 Spencer, Douglas   M64 Warren, AR               28.80   1 
  8   671 Turock, Art        M61 Kirkland, WA             29.36   1 
  9   708 White, Randall     M62 Los Altos, CA            30.75   1 
 
M60 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   136 Collins, Bill      M60 Houston, TX              24.32  
  2     6 Allie, Charles     M63 Pittsburgh, PA           25.14  
  3   577 Sanders, Leo       M60 Virginia Beach, VA       26.00  
  4    71 Blake, Carroll     M60 Boston, MA               26.26  
  5   345 Kelly, Dan         M63 Ivins, UT                28.15  
  6   630 Souppa, Ralph      M63 Swampscott, MA           28.92  
 
M65 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   550 Robbins, Stephen   M68 Cleveland Heights,       25.94  
  2    22 Assink, Roger      M65 Albuquerque, NM          27.14  
  3   514 Pierce, Roger      M66 Essex, MA                27.39  
  4    92 Brocato, Charles   M66 Gig Harbor, WA           28.60  
  5   335 Jones, Eric        M68 Solana Beach, CA         32.26  
 
M70 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   387 Lida, Robert       M74 Wichita, KS              27.79  
  2   717 Williams, Albert   M70 Bethesda, MD             28.73  
  3    86 Bowles, Steven     M71 Springfield, IL          28.79  
  4   646 Stewart, Mack      M73 Katy, TX                 29.83  
  5    49 Bennett, Wayne     M74 Arlington, TX            32.58  
 --   491 Paddie, James      M71 Shreveport, LA             DNF  
 
M75 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   706 Whilden, Robert    M75 Houston, TX              29.99  
  2   691 Ware, James        M76 Indianapolis, IN         31.25  
  3   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            32.57  
  4   224 Franks, Ray        M76 Erie, CO                 33.68  
  5   649 Summerlin, Joe     M79 Spring, TX               35.30  
  6   343 Kaspari, William   M76 Portola Valley, CA       35.33  
 
M80 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   210 *Fee, Earl         M81 Canada                   32.86  
  2   556 Robinson, Willard  M80 Santa Fe, NM             41.93  
 --   516 Platts, William    M82 Boise, ID                   DQ  
 
M85 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              48.79  
  2    85 Bower, Ray         M87 Pittsburgh, PA           52.30  
 
M90 200m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 Rogers, Orville    M93 Dallas, TX               44.91  
  2   433 Means, John        M90 Richmond Hts, OH         59.44  
 
W30 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   922 Manns, DaBeth      W34 Washington, DC         1:34.24  
  2    81 Booth, Kristine    W31 Greensboro, NC         1:38.18  
 
W35 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Dendy, Latrica     W38 New York, NY             56.46  
  2   688 Walles, Maurelhena W36 Brooklyn, NY             57.97  
  3   565 Rosborough, Lisa   W38 Houston, TX              59.46  
 
W40 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   156 Daley, Lisa        W41 White Plains, NY         58.89  
  2   551 Roberts, Charmaine W43 Beltsville, MD           59.57  
  3   570 Roux, Maryline     W44 Davidson, NC           1:08.54  
 
W45 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   414 McCarthy, Sue      W47 South Portland, ME     1:06.07  
  2   519 Pomeroy, Diane     W45 Pittsfield, MA         1:06.64  
  3   724 Williams, Shemayne W48 Teaneck, NJ            1:08.93  
  4   247 Barnhart, Linda    W47 Omaha, NE              1:10.39  
  5   489 Ostrowski, Andrea  W46 New York, NY           1:11.72  
  6   382 Leonard, Kristina  W47 Berthoud, CO           1:14.16  
 
W50 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   168 Deutsch, Debra     W51 Los Altos, CA          1:04.84   1 
  2    48 Bellaire, Cheryl   W52 St Davids, PA          1:07.09   1 
  3   277 Hayden, Julie      W51 Ashburn, VA            1:08.55   1 
  4   275 Haubrich, Kathy    W51 Shakopee, MN           1:10.81   1 
  5   212 Fillebrown, Cather W51 Chino Valley, AZ       1:11.85   1 
  6   512 Phelps, Jo         W52 Chesapeake, VA         1:22.15   2 
  7   601 Sheehan, Margot    W52 New York, NY           1:28.84   2 
  8   400 Lutz, Martha       W54 Lexington, KY          2:14.31   2 
 --   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                X1:12.38   1 
 
W55 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   735 Wolf, Tweety       W55 Watertown, MN          1:07.79   1 
  2   170 Dickson-Taylor, Pa W57 West Orange, NJ        1:09.62   2 
  3   642 Steinbach, Coreen  W59 Pompey, NY             1:14.50   1 
  4   325 Johns-Rees, Gail   W56 Salem, NH              1:14.71   2 
  5    87 Bowman, Jeanne     W58 Santa Ana, CA          1:17.90   2 
  6   722 Williams, Kimberly W56 South Portland, ME     1:22.37   1 
 --   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA              DNF   1 
 --   163 *Del Grande, Karla W57 Canada                X1:06.98   1 
 
W60 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   100 Burns, Colleen     W61 McIntosh, NM           1:09.98  
  2   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA           1:19.07  
  3   572 Rugenstein, Laurie W63 Boulder, CO            1:20.35  
  4   480 Oakey, Joy         W62 Media, PA              1:26.91  
 
W65 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   913 Frable, Kathleen   W65 Ivins, UT              1:46.57  
  2   900 Backlund, Darlene  W65 Redmond, OR            1:53.96  
  3   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ              1:56.02  
 
W70 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   157 Daprano, Jean      W74 Fayetteville, GA       1:20.57  
 --    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                X1:24.50  
 
W85 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   351 Kirsling, Mary     W88 McIntosh, NM           3:57.08  
 
M30 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Chambers, Keith    M32 Laguna Hills, CA         52.98  
  2   246 Goulet, Andrew     M34 Fort Collins, CO         54.17  
  3   287 Ho, Thachvu        M34 San Jose, CA             55.63  
  4   151 Crowell, Matthew   M33 Downingtown, PA          55.92  
  5    66 Blackshaw, Owen    M31 Mesa, AZ                 57.37  
 
M35 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   189 Dussett, Antwon    M35 Peoria, IL               49.80  
  2   465 Nelson, Etroy      M37 Abingdon, MD             52.76  
  3   578 Santi, Marcus      M39 Cordova, TN              54.35  
  4   712 Whitlock, Robert   M38 College Station, TX    1:13.69  
 
M40 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   452 Mulazim, Khalid    M44 Cleveland, OH            50.87   2 
  2   528 Prince, Eric       M41 Dallas, TX               51.29   2 
  3   731 Winslow, Edward    M41 Montoursville, PA        51.51   2 
  4   324 Joachim, George    M40 Fort Wayne, IN           52.28   2 
  5   140 Cormier, John      M42 Miami Beach, FL          52.92   2 
  6   583 Sawyer, Charles    M40 Phila, PA                56.41   1 
  7   492 Padgett, Calvin    M42 Cherryville, NC          58.67   1 
  8   145 Cretella, Victor   M40 New Market, MD           58.96   1 
  9    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        59.80   1 
 --   662 Thomas, Robert     M44 Grand Prairie, TX          DNF   2 
 
M45 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   334 Jones, David       M46 Bellaire, TX             52.84   2 
  2   634 Speed, Johnny      M47 Oxnard, CA               53.28   2 
  3   529 Proctor, Edward    M47 Framingham, MA           54.06   2 
  4   606 Shute, Marcus      M48 Lithonia, GA             54.79   2 
  5    72 Blakemore, Damon   M48 Houston, TX              55.42   1 
  6   588 Scholtz, Michael   M45 Hendersonville, NC       56.04   1 
  7   473 Nogueras, Anthony  M46 South Jordan, UT         56.60   1 
  8   141 Covert, Douglas    M46 Tallahassee, FL        1:00.21   2 
 
M50 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   648 Sullivan, Michael  M50 Gilbert, AZ              52.44   2 
  2    67 Blackwell, Ray     M52 Newark, DE               53.65   2 
  3   710 Whiteley, Glen     M50 Ridgely, MD              55.12   2 
  4   126 Chinn, James       M52 New York, NY             55.24   2 
  5   736 Wolfe, Michael     M51 Colorado Springs, C      56.95   1 
  6   176 Dixon, Eric        M51 Aliso Viejo, CA          57.31   1 
  7   174 DiMassa, David     M51 Phoenix, AZ              57.73   1 
  8   453 Mulhollan, Toney   M52 Spring, TX               58.04   2 
  9   288 Hockersmith, David M54 Scottsdale, AZ           58.83   1 
 10   593 Scott, Jeff        M51 Mesa, AZ                 58.86   1 
 11   445 Montoya, Michael   M50 Albuquerque, NM          59.88   1 
 --    16 *Armbrister, Micha M52 Hollywood, FL           X55.43   2 
 
M55 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   623 Smith, Tom         M57 Fort Wayne, IN           56.77   3 
  2   249 Grant, Horace      M58 Houston, TX              56.97   3 
  3   278 Haywood, George    M58 Washington, DC           58.33   3 
  4   274 Hastings, Mark     M56 Sugar Land, TX           59.27   2 
  5   190 Easley, Ricky      M57 Greenville, TX         1:00.48   2 
  6   547 Richardson, Robert M57 Carson, CA             1:01.17   3 
  7   525 Powell, Charles    M59 Casper, WY             1:01.18   1 
  8   238 Glaspy, Archie     M56 Basking Ridge, NJ      1:04.82   3 
  9   652 Taft, Tucker       M58 Lexington, MA          1:04.89   2 
 10   231 Galloway, Lamar    M57 Austin, TX             1:07.66   2 
 11    28 Baker, Anthony     M57 NewYork, NY            1:08.90   1 
 --   548 Riddle, Richard    M59 Pantego, TX                DNF   3 
 
M60 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   136 Collins, Bill      M60 Houston, TX              55.68   2 
  2     6 Allie, Charles     M63 Pittsburgh, PA           56.58   2 
  3    71 Blake, Carroll     M60 Boston, MA               57.72   2 
  4   577 Sanders, Leo       M60 Virginia Beach, VA     1:01.08   1 
  5   630 Souppa, Ralph      M63 Swampscott, MA         1:03.07   2 
  6   542 Regan, Shawn       M61 Pembroke, NH           1:03.24   2 
  7   345 Kelly, Dan         M63 Ivins, UT              1:03.31   2 
  8   532 Raggio, Ken        M61 Dallas, TX             1:04.27   1 
 
M65 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   514 Pierce, Roger      M66 Essex, MA              1:02.64  
  2   335 Jones, Eric        M68 Solana Beach, CA       1:12.90  
  3   659 Tetherly, Jonathan M66 Chicopee, MA           1:16.80  
 
M70 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   646 Stewart, Mack      M73 Katy, TX               1:06.61  
  2   421 McDonald, Maurice  M70 Chapel Hill, NC        1:07.60  
  3   611 Sims, Gary         M73 Paradise, CA           1:09.45  
 
M75 400m 
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   691 Ware, James        M76 Indianapolis, IN       1:17.40   2 
  2   730 Wimberley, Charles M77 Mandeville, LA         1:17.77   2 
  3   343 Kaspari, William   M76 Portola Valley, CA     1:18.19   2 
  4   224 Franks, Ray        M76 Erie, CO               1:18.37   1 
  5   284 Hewitt, Robert     M77 Gresham, OR            1:19.00   1 
  6   342 Kane, Donald       M78 North Plains, OR       1:20.39   2 
  7   616 Smith, Alan        M79 Indialantic, FL        1:40.52   1 
 
M80 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 --   210 *Fee, Earl         M81 Canada                X1:12.87  
 
M85 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA            2:01.29  
  2   201 Englert, Roy       M88 Springfield, VA        2:03.16  
 
M90 400m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   433 Means, John        M90 Richmond Hts, OH       1:46.94  
  2   561 Rogers, Orville    M93 Dallas, TX             1:49.37  
 
W30 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   442 Mitchell, Laura    W34 Austin, TX             2:28.39  
 
W35 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Dendy, Latrica     W38 New York, NY           2:23.90  
  3   348 Key, Latashia      W38 Indianapolis, IN       2:35.61  
  4   385 Lewis, Janet       W38 Bensalem, PA           2:38.62  
  2   360 *Kristjansson, Sir W37 Ladera Ranch, CA      X2:32.15  
 
W40 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   676 Valle, Lisa        W44 Albuquerque, NM        2:25.83  
  2   551 Roberts, Charmaine W43 Beltsville, MD         2:27.13  
  3   119 Certain, Kim       W43 Chapel Hill, NC        2:31.15  
  4   393 Lockett, Jan       W41 Chandler, AZ           2:41.90  
 
W45 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   322 Jasper, Lorraine   W49 Birchville, PA      2:31.54  
  2   519 Pomeroy, Diane     W45 Pittsfield, MA         2:36.09  
  3   247 Barnhart, Linda    W47 Omaha, NE              2:41.41  
  4   382 Leonard, Kristina  W47 Berthoud, CO           3:07.30  
 
W50 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    48 Bellaire, Cheryl   W52 St Davids, PA          2:36.64  
  2   277 Hayden, Julie      W51 Ashburn, VA            2:39.03  
  3   365 Laktasic, Linda    W50 Tijeras, NM            2:43.35  
  4   275 Haubrich, Kathy    W51 Shakopee, MN           2:44.17  
  5   122 Chaplin-Swann, Les W52 McDonough, GA          2:48.59  
  6   377 Lee, Debbie        W54 Trabuco Canyon, CA     2:52.82  
 
W55 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Martin, Katherine  W59 Northport RC           2:38.88  
  2   735 Wolf, Tweety       W55 Watertown, MN          2:41.20  
  3   170 Dickson-Taylor, Pa W57 West Orange, NJ        2:47.76  
  4   642 Steinbach, Coreen  W59 Pompey, NY             2:53.17  
  5   546 Richards, Mary     W56 Atlanta, GA            2:56.06  
  6   239 Glassman, Wendi    W55 Elizabeth, NJ          2:59.43  
 
W60 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   572 Rugenstein, Laurie W63 Boulder, CO            3:03.65  
  2   480 Oakey, Joy         W62 Media, PA              3:22.84  
 
W65 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   935 Steigerwalt, Jolen W67 San Diego, CA          4:13.37  
 
W75 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   267 Harada, Mary       W75 West Newbury, MA       4:15.31  
 
W85 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   351 Kirsling, Mary     W88 McIntosh, NM           8:11.20  
 
M30 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   645 Stevens, Erik      M30 Littleton, CO          2:02.82  
  2   164 *Demaj, Damien     M34 Redlands, CA           2:05.26  
  3   246 Goulet, Andrew     M34 Fort Collins, CO       2:05.37  
  4   121 Chambers, Keith    M32 Laguna Hills, CA       2:05.68  
 
M35 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   589 Schroer, Michael   M36 Columbia, SC           1:56.66  
  2   369 Lanier, Kareem     M38 Lincoln University,    2:08.01  
  3   237 Givens, Barry      M37 Irvine, CA             2:08.57  
  4   371 Lanier, Kyle       M38 Lincoln University,    2:11.98  
  5    75 Blondin, Christian M37 Essex, MA              2:17.62  
 
M40 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    56 Berra, Nicholas    M42 Enola, PA              1:59.67  
  2   243 Gomes, Mark        M40 Braintree, MA          2:00.20  
  3   205 *Fader, Sean       M41 Encinitas, CA          2:08.43  
  4   378 Lee, James         M41 Elbert, CO             2:11.11  
  5   734 Wolf, Troy         M40 Fort Collins, CO       2:11.65  
  6   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO         2:12.25  
  7    64 Bittinger, Christo M43 Monument, CO           2:13.26  
  8   707 White, Jerry       M40 Brandon, MS            2:16.05  
  9   145 Cretella, Victor   M40 New Market, MD         2:17.55  
 
M45 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   588 Scholtz, Michael   M45 Hendersonville, NC     2:06.29  
  2   746 Zook, Rodney       M49 Hutchinson, KS         2:10.04  
  3   215 FitzPatrick, Thoma M47 New York, NY           2:11.68  
  4   229 Gallego, Oliver    M49 Arcadia, CA            2:23.93  
  5   310 Jackson, David     M49 Santa Teresa, NM       2:25.27  
 
M50 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   117 Cawley, Thomas     M51 Hazlet, NJ             2:06.50  
  2   355 Knerr, Ray         M50 Ventura, CA            2:07.70  
  3   505 Paulk, Kevin       M50 Portland, OR           2:08.78  
  4   221 Fragua, Paul       M54 Albuquerque, NM        2:09.36  
  5   629 Solano, Alfonso    M51 Orange Park, FL        2:10.86  
  6   736 Wolfe, Michael     M51 Colorado Springs, C    2:14.95  
  7   737 Wood, Blake        M52 Los Alamos, NM         2:15.74  
  8     4 Albo, David        M54 Boulder, CO            2:20.97  
  9    32 Barber, William    M52 Lansing, MI            2:21.67  
 10   593 Scott, Jeff        M51 Mesa, AZ               2:23.21  
 11   134 Coleman, Dennis    M53 Gaithersburg, MD       2:24.92  
 12    97 Braschwitz, Eric   M54 Cary, NC               3:56.62  
 
M55 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   230 Gallegos, Steve    M56 Golden, CO             2:07.08  
  2   515 Plaster, Tony      M59 Neptune, NJ            2:18.95  
  3   507 Pearson, Paul      M59 El Paso, TX            2:26.32  
  4   190 Easley, Ricky      M57 Greenville, TX         2:27.01  
  5   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA             2:44.95  
  6    28 Baker, Anthony     M57 NewYork, NY            2:52.73  
 
M60 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   599 Shaheed, Nolan     M61 Pasadena, CA           2:16.88  
  2   497 Parke, David       M64 San Bernardino, CA     2:19.55  
  3   532 Raggio, Ken        M61 Dallas, TX             2:26.96  
  4   384 Lewandowski, Alan  M61 Austin, TX             2:27.00  
  5   560 Roeske, John       M62 Loveland, CO           2:28.31  
  6   542 Regan, Shawn       M61 Pembroke, NH           2:37.57  
  7   700 Weatherhead, Jeffr M60 Granby, CT             2:42.07  
  8   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM        2:43.59  
  9   654 Taylor, Randy      M63 Little Rock, AR        2:44.18  
 11   702 Weiner, Robert     M63 Accokeek, MD           3:27.17  
 10   186 *Duncan, Matthew   M64 Albuquerque, NM       X2:56.52  
 
M65 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   504 Patton, Gary       M65 Rock Rapids, IA        2:25.88  
  2   653 Talib, Salih       M65 Bronx, NY              2:26.63  
  3   392 Lindsley, Frederic M65 Grand Terrace, CA      2:34.96  
  4    26 Abels, J           M67 Papillion, NE          2:44.43  
  5   111 Carter, Joe        M67 Snellville, GA         2:44.94  
  6   388 Lieberman, Hal     M68 Brooklyn, NY           2:52.95  
  7   659 Tetherly, Jonathan M66 Chicopee, MA           2:55.63  
  8   335 Jones, Eric        M68 Solana Beach, CA       2:58.47  
  9   413 McCarroll, John    M66 Medina, OH             2:59.30  
 
M70 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   421 McDonald, Maurice  M70 Chapel Hill, NC        2:43.38  
  2   299 Howard, Sid        M72 New York, NY           2:43.51  
  3   701 Weddle, Thom       M72 Minneapolis, MN        2:56.26  
  4   417 McCormack, Dan     M72 Austin, TX             3:11.74  
  5   139 Cordero, Joe       M72 Islip Terrace, NY      3:21.11  
  6   214 Fischer, Robert    M71 Denver, CO             3:29.20  
  7   482 Ogden, Ken         M74 Salem, OR              3:46.70  
 
M75 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   224 Franks, Ray        M76 Erie, CO               3:22.24  
  2   342 Kane, Donald       M78 North Plains, OR       3:49.56  
  3   616 Smith, Alan        M79 Indialantic, FL        4:04.19  
 
M80 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  2   333 Jones, Casey       M80 Atlanta, GA            3:50.03  
  1   210 *Fee, Earl         M81 Canada                X2:58.47  
 
M85 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA            5:27.13  
 
M90 800m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 Rogers, Orville    M93 Dallas, TX             5:00.25  
 
W30 1 Mile 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   442 Mitchell, Laura    W34 Austin, TX             5:36.99  
 
W35 1 Mile 
================================================================
      35 USA: R 4:48.52                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   348 Key, Latashia      W38 Indianapolis, IN       6:00.24  
  2   385 Lewis, Janet       W38 Bensalem, PA           6:07.16  
 --   360 *Kristjansson, Sir W37 Ladera Ranch, CA      X5:39.23  
 
W40 1 Mile 
================================================================
      40 USA: R 4:47.26                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   676 Valle, Lisa        W44 Albuquerque, NM        5:29.26  
  2   119 Certain, Kim       W43 Chapel Hill, NC        5:39.04  
  3   393 Lockett, Jan       W41 Chandler, AZ           6:11.24  
  4   664 Timmer, Stephanie  W44 Naperville, IL         7:21.89  
 
W45 1 Mile 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   322 Jasper, Lorraine   W49 Birchville, PA      5:43.49  
  2   247 Barnhart, Linda    W47 Omaha, NE              6:06.46  
  3   666 Toro, Wanda        W48 Lompoc, CA             6:27.53  
 
W50 1 Mile 
================================================================
      50 USA: R 5:08.65                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   365 Laktasic, Linda    W50 Tijeras, NM            5:49.12  
  2   462 Myette, Suzanne    W53 Binghamton, NY         6:02.31  
  3    48 Bellaire, Cheryl   W52 St Davids, PA          6:06.83  
  4   377 Lee, Debbie        W54 Trabuco Canyon, CA     6:10.98  
  5   195 Eipper, Valerie    W50 Longmont, CO           6:11.99  
  6   122 Chaplin-Swann, Les W52 McDonough, GA          6:21.71  
  7   400 Lutz, Martha       W54 Lexington, KY         10:25.47  
 
W55 1 Mile 
================================================================
      55 USA: R 5:19.87                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Martin, Katherine  W59 Northport RC           5:56.05  
  2   735 Wolf, Tweety       W55 Watertown, MN          6:22.08  
  3   546 Richards, Mary     W56 Atlanta, GA            6:31.74  
 
W60 1 Mile 
================================================================
      60 USA: R 6:02.49                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   100 Burns, Colleen     W61 McIntosh, NM           6:19.49  
  2   572 Rugenstein, Laurie W63 Boulder, CO            6:35.96  
  3   910 Eichel, Yoko       W63 Woodland Hills, CA     7:30.42  
  4   480 Oakey, Joy         W62 Media, PA              7:31.55  
 
W65 1 Mile 
================================================================
      65 USA: R 6:16.26                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 --    35 *Barnes, Francoise W68 Los Ranchos, NM       X7:34.78  
 
W75 1 Mile 
================================================================
      75 USA: R 8:26.79                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   267 Harada, Mary       W75 West Newbury, MA       9:05.47  
 
M30 1 Mile 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   672 Tuttle, Joel       M30 West Des Moines, IA    4:45.09  
  2   645 Stevens, Erik      M30 Littleton, CO          4:47.49  
 
M35 1 Mile 
================================================================
      35 USA: R 3:56.34                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Givens, Barry      M37 Irvine, CA             4:43.82  
  2   369 Lanier, Kareem     M38 Lincoln University,    4:49.38  
  3   371 Lanier, Kyle       M38 Lincoln University,    5:16.52  
  4   241 Gobble, Kevin      M35 Greensboro, NC         5:58.13  
 
M40 1 Mile 
================================================================
         USA: R 4:11.00                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   185 Duncan, Andrew     M43 Las Vegas, NV          4:47.95  
  2   197 Elliott, Lance     M40 Edina, MN              4:49.73  
  3   378 Lee, James         M41 Elbert, CO             5:00.94  
  4   707 White, Jerry       M40 Brandon, MS            5:03.84  
  5    64 Bittinger, Christo M43 Monument, CO           5:04.15  
 --    60 Bickham, Scott     M44 Corning, NY                DNF  
 
M45 1 Mile 
================================================================
         USA: R 4:20.18                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    98 Burdett, Francis   M46 Worcester, MA          4:46.60  
  2   215 FitzPatrick, Thoma M47 New York, NY           4:54.62  
  3   746 Zook, Rodney       M49 Hutchinson, KS         5:09.51  
  4   457 Murphy, Robert     M46 Salt Lake City, UT     5:14.00  
  5   524 Poulos, Ted        M49 McLean, VA             5:17.44  
  6   245 Gorup, Joseph      M45 Wheaton, IL            5:18.36  
  7   229 Gallego, Oliver    M49 Arcadia, CA            5:25.31  
  8   310 Jackson, David     M49 Santa Teresa, NM       5:27.85  
 
M50 1 Mile 
================================================================
         USA: R 4:26.75                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   355 Knerr, Ray         M50 Ventura, CA            4:47.05  
  2   117 Cawley, Thomas     M51 Hazlet, NJ             4:50.39  
  3   737 Wood, Blake        M52 Los Alamos, NM         4:50.98  
  4   505 Paulk, Kevin       M50 Portland, OR           5:01.00  
  5   629 Solano, Alfonso    M51 Orange Park, FL        5:07.28  
  6   221 Fragua, Paul       M54 Albuquerque, NM        5:10.67  
  7    96 Brumwell, Steve    M52 Palmdale, CA           5:11.07  
  8     4 Albo, David        M54 Boulder, CO            5:18.29  
  9   206 Fain, William      M54 Valley Center, CA      5:20.17  
 10   134 Coleman, Dennis    M53 Gaithersburg, MD       5:24.37  
 11   430 McLaughlin, Terenc M50 Spotsylvania, VA       5:35.74  
 12   242 Goldstein, Adam    M51 Coral Gables, FL       5:58.07  
 13    97 Braschwitz, Eric   M54 Cary, NC               8:28.34  
 
M55 1 Mile 
================================================================
         USA: R 4:42.89                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   230 Gallegos, Steve    M56 Golden, CO             5:00.87  
  2   507 Pearson, Paul      M59 El Paso, TX            5:13.53  
  3   232 Garcia, Robert     M55 Lavista, NE            5:14.35  
  4   615 Smead, Chuck       M59 Mosca, CO              5:16.59  
  5   364 Labar, Douglas     M56 New York, NY           5:33.50  
 
M60 1 Mile 
================================================================
         USA: R 4:57.06                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   599 Shaheed, Nolan     M61 Pasadena, CA           5:21.73  
  2   497 Parke, David       M64 San Bernardino, CA     5:24.10  
  3   560 Roeske, John       M62 Loveland, CO           5:36.88  
  4   532 Raggio, Ken        M61 Dallas, TX             6:04.13  
  5   621 Smith, Jay         M62 Chapel Hill, NC        6:07.38  
  6   654 Taylor, Randy      M63 Little Rock, AR        6:19.20  
  7   700 Weatherhead, Jeffr M60 Granby, CT             6:31.01  
 --   186 *Duncan, Matthew   M64 Albuquerque, NM       X6:40.00  
 
M65 1 Mile 
================================================================
         USA: R 5:11.43                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   504 Patton, Gary       M65 Rock Rapids, IA        5:42.42  
  2   558 Rodriguez, Frank   M65 Alamosa, CO            5:47.20  
  3   392 Lindsley, Frederic M65 Grand Terrace, CA      5:54.52  
  4   109 Carey, Loyd        M68 Cochiti Lake, NM       5:56.62  
  5    69 Blair, Kent        M67 Corrales, NM           6:01.54  
  6   653 Talib, Salih       M65 Bronx, NY              6:09.04  
  7   111 Carter, Joe        M67 Snellville, GA         6:24.91  
  8   413 McCarroll, John    M66 Medina, OH             6:31.98  
  9   715 Wilcox, Joe        M68 Kailua Kona, HI        6:52.65  
 
M70 1 Mile 
================================================================
      70 USA: R 5:32.40                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   701 Weddle, Thom       M72 Minneapolis, MN        6:30.17  
  2   417 McCormack, Dan     M72 Austin, TX             7:09.77  
  3   139 Cordero, Joe       M72 Islip Terrace, NY      7:39.01  
 
M75 1 Mile 
================================================================
      75 USA: R 6:22.06                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   730 Wimberley, Charles M77 Mandeville, LA         8:26.49  
  2   616 Smith, Alan        M79 Indialantic, FL        9:46.97  
 
M85 1 Mile 
================================================================
      85 USA: R 8:33.11                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   201 Englert, Roy       M88 Springfield, VA       11:01.54  
  2   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA           12:07.77  
 
M90 1 Mile 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 Rogers, Orville    M93 Dallas, TX            11:13.17  
 
W30 3000m 
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    81 Booth, Kristine    W31 Greensboro, NC        18:28.84  
 
W35 3000m 
================================================================
      35 USA: R 9:34.08                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   348 Key, Latashia      W38 Indianapolis, IN      12:15.64  
  2   385 Lewis, Janet       W38 Bensalem, PA          12:50.42  
 
W40 3000m 
================================================================
      40 USA: R 9:51.60                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   676 Valle, Lisa        W44 Albuquerque, NM       10:53.76  
  2   664 Timmer, Stephanie  W44 Naperville, IL        14:32.54  
 
W45 3000m 
================================================================
      45 USA: R 10:02.55                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   440 Miller, Sheryl     W47 Coralville, IA        11:51.79  
  2   666 Toro, Wanda        W48 Lompoc, CA            12:36.03  
  3   627 Snyder, Susan      W49 Briarcliff Manor, N   14:20.85  
 
W50 3000m 
================================================================
      50 USA: R 10:22.68                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   639 Steele, Karen      W53 Novato, CA            12:12.74  
  2   377 Lee, Debbie        W54 Trabuco Canyon, CA    12:20.94  
  3   195 Eipper, Valerie    W50 Longmont, CO          12:23.47  
  4   657 Tefft, Jan         W52 Scottsdale, AZ        13:31.34  
  5   601 Sheehan, Margot    W52 New York, NY          14:19.12  
 --   122 Chaplin-Swann, Les W52 McDonough, GA              DNF  
 --   727 *Willis, Katherine W52 Canada               X14:31.47  
 
W55 3000m 
================================================================
      55 USA: R 10:35.76                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Martin, Katherine  W59 Northport RC          11:59.23  
  2   642 Steinbach, Coreen  W59 Pompey, NY            13:08.11  
  3   546 Richards, Mary     W56 Atlanta, GA           13:08.59  
 
W60 3000m 
================================================================
      60 USA: R 11:49.41                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   480 Oakey, Joy         W62 Media, PA             15:12.96  
  2   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI             18:21.75  
  3   925 Nesbihal-Cordero,  W61 Islip Terrace, NY     20:12.14  
 
M35 3000m 
================================================================
      35 USA: R 7:37.97                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Givens, Barry      M37 Irvine, CA             9:43.50  
  2   371 Lanier, Kyle       M38 Lincoln University,   10:18.74  
  3   369 Lanier, Kareem     M38 Lincoln University,   10:31.40  
  4   443 Mitchell, Teddy    M39 Albuquerque, NM       11:04.19  
  5   241 Gobble, Kevin      M35 Greensboro, NC        12:16.17  
 
M40 3000m 
================================================================
      40 USA: R 8:20.96                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   185 Duncan, Andrew     M43 Las Vegas, NV          9:29.71  
  2    60 Bickham, Scott     M44 Corning, NY           10:35.06  
 
M45 3000m 
================================================================
      45 USA: R 8:39.74                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    98 Burdett, Francis   M46 Worcester, MA          9:33.63  
  2   457 Murphy, Robert     M46 Salt Lake City, UT    10:22.01  
  3   524 Poulos, Ted        M49 McLean, VA            10:37.95  
  4   310 Jackson, David     M49 Santa Teresa, NM      11:09.76  
  5   229 Gallego, Oliver    M49 Arcadia, CA           11:22.61  
 
M50 3000m 
================================================================
      50 USA: R 8:54.73                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   737 Wood, Blake        M52 Los Alamos, NM         9:46.50  
  2   629 Solano, Alfonso    M51 Orange Park, FL       10:06.69  
  3   202 Enicks, William    M51 Signal Mountain, TN   10:18.51  
  4    96 Brumwell, Steve    M52 Palmdale, CA          10:20.52  
  5   521 Porter, Alan       M53 Rienzi, MS            10:57.53  
  6   430 McLaughlin, Terenc M50 Spotsylvania, VA      11:02.44  
  7   129 Cleary, Mark       M52 Rancho Santa Margar   11:25.25  
 --   134 Coleman, Dennis    M53 Gaithersburg, MD           DNF  
 --   268 Harding, David     M51 Lake Oswego, OR            DNF  
 --    97 Braschwitz, Eric   M54 Cary, NC                   DNF  
 
M55 3000m 
================================================================
      55 USA: R 9:10.27                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   615 Smead, Chuck       M59 Mosca, CO             10:31.66  
  2   232 Garcia, Robert     M55 Lavista, NE           10:39.59  
  3   507 Pearson, Paul      M59 El Paso, TX           10:54.33  
  4   364 Labar, Douglas     M56 New York, NY          10:58.44  
  5   399 Lutz, Charles      M58 Lexington, KY         12:09.16  
 
M60 3000m 
================================================================
      60 USA: R 9:55.03                                                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   599 Shaheed, Nolan     M61 Pasadena, CA          10:45.44  
  2   171 Diedrich, Richard  M62 Bayfield, CO          12:06.07  
  3   621 Smith, Jay         M62 Chapel Hill, NC       12:52.70  
 
M65 3000m 
================================================================
      65 USA: R 10:29.75                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   504 Patton, Gary       M65 Rock Rapids, IA       11:41.53  
  2   653 Talib, Salih       M65 Bronx, NY             12:31.13  
  3   111 Carter, Joe        M67 Snellville, GA        12:45.92  
  4   413 McCarroll, John    M66 Medina, OH            13:05.30  
  5   659 Tetherly, Jonathan M66 Chicopee, MA          13:46.30  
  6   715 Wilcox, Joe        M68 Kailua Kona, HI       14:07.47  
 
M70 3000m 
================================================================
      70 USA: R 11:09.53                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   701 Weddle, Thom       M72 Minneapolis, MN       13:02.24  
  2   139 Cordero, Joe       M72 Islip Terrace, NY     15:35.25  
  3   482 Ogden, Ken         M74 Salem, OR             17:15.30  
 
M75 3000m 
================================================================
      75 USA: R 12:52.22                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   616 Smith, Alan        M79 Indialantic, FL       20:32.14  
 
M85 3000m 
================================================================
      85 USA: R 18:46.90                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   201 Englert, Roy       M88 Springfield, VA       21:08.81  
  2   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA           21:29.14  
 
W30 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   667 Touya, Kimberly    W34 Patchogue, NY            11.16  
 
W35 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   255 Guest, Rachel      W35 Surprise, AZ              9.81  
  2   154 Cypress Turner, Ji W38 Lancaster, PA            11.18  
  3   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           12.84  
 
W40 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   156 Daley, Lisa        W41 White Plains, NY          9.38  
 --   423 *McFall, Kristin   W40 Springer, NM             X9.70  
 
W45 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             10.57  
  2   523 Porter, Patricia   W48 Albuquerque, NM          10.81  
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               11.16  
  4   235 Gibson, Dr Koura   W46 Washington, DC           12.17  
  5   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             12.34  
 
W50 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   674 Upshaw, Joy        W50 Lafayette, CA             9.39  
  2   496 Palmer, Liz        W50 Folsom, CA                9.63  
  3   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                   11.17  
 
W55 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            10.54  
  2   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             13.99  
 --   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA                 NT  
 
W60 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             11.12  
  2   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           14.68  
 
W65 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              11.28  
 
W75 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            13.55  
  2   339 Jordan, Barbara    W75 South Burlington, V      13.56  
 
M30 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA          9.64  
 
M35 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL                 8.58  
  2   207 Falconer, Brendon  M35 Newburgh, IN              8.66  
 
M40 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   182 Drummond, Don      M41 Lawrenceville, GA         8.13  
  2   530 Pye, Derek         M43 Long Beach, CA            8.16  
  3    63 Birade, Laurent    M43 Bellingham, WA            9.29  
  4   620 Smith, James       M44 Chandler, AZ              9.63  
  5    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        12.19  
 
M45 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR              9.06  
  2   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX        9.72  
  3   618 Smith, Arthur Gus  M49 Alpharetta, GA           10.71  
  4    99 Burke, Michael     M48 Ephrata, PA              10.73  
 
M50 60m Hurdles
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   416 McCloud, Dexter    M50 Norcross, GA              8.72Q  2 
  2   138 Conley, Brian      M50 Livermore, CA             8.93Q  1 
  3   191 Eaton, Kenneth     M51 Atlanta, GA               9.17Q  1 
  4    14 Anton, Eugene      M53 Saint Charles, MO         9.32Q  2 
  5    45 Bayless, Robert    M53 Southlake, TX             9.42Q  1 
  6   257 Hadrick, John      M53 Norristown, PA            9.43Q  2 
  7    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX                9.53q  1 
  8   301 Huarcaya, Luis     M51 Portland, OR              9.62q  2 
  9   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC        10.03   2 
 
M50 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   416 McCloud, Dexter    M50 Norcross, GA              8.64  
  2   138 Conley, Brian      M50 Livermore, CA             8.90  
  3   257 Hadrick, John      M53 Norristown, PA            9.05  
  4   191 Eaton, Kenneth     M51 Atlanta, GA               9.22  
  5    14 Anton, Eugene      M53 Saint Charles, MO         9.31  
  6    45 Bayless, Robert    M53 Southlake, TX             9.34  
  7    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX                9.35  
  8   301 Huarcaya, Luis     M51 Portland, OR              9.78  
 
M55 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   719 Williams, Colin    M58 Edmond OK, OK             9.05  
  2   344 Keller, Donald     M55 Austin, TX                9.83  
  3   625 Snodgrass, Ernie   M58 Creve Coeur, MO          10.11  
  4   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              10.15  
  5    93 Broun, James       M59 Sarasota, FL             10.23  
  6    13 Angulo, Sergio     M58 Eagle Pass, TX           10.54  
  7   152 Crowl, Chip        M55 San Diego, CA            11.07  
  8   258 Hahn, Robert       M59 Tyler, TX                11.40  
 
M60 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA                9.23  
  2   474 Nolly, Lawrence    M62 Wilmington, DE           10.37  
  3    42 Baskauskas, Edward M60 Martinez, CA             10.82  
  4    65 Black, Ivan        M62 New York, NY             11.27  
  5   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM          11.65  
  6   311 Jacobson, Vance    M62 Bainbridge Island,       13.08  
 
M65 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   330 Johnston, Frederic M65 Pleasanton, CA           10.88  
  2   130 Clifford, John     M68 Wilmington, NC           11.00  
  3    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             11.57  
 
M70 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Kline, Barry       M70 Washington, PA           11.86  
  2   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         12.23  
 
M75 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   632 Spainhower, Doug   M76 Fruit Heights, UT        12.10  
  2   284 Hewitt, Robert     M77 Gresham, OR              12.19  
  3   381 Lehmkuhl, Paul     M77 Manitowish Waters,       14.07  
 
M85 60m Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   569 Roudebush, George  M85 Chardon, OH              24.45  
 
W30-39 4x200m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  2:14.60  
     1) 154 Cypress Turner, Jill 38     2) 347 Kent, Dawn 36              
     3) 559 Roemer, Christine 45        4) 461 Myers, Vandora 34          
 
W30-39 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:46.34  
     1) 565 Rosborough, Lisa 38         2) 658 Tennessee, Skylar 32       
     3) 184 Mulazim, Jamie 44           4) 379 Lee, Quasheba 31           
  2 Non Club  'B'                                       1:46.94  
     1) 451 Moulds, Latisha 33          2) 667 Touya, Kimberly 34         
     3) 534 Rairdon, Lindsay 33         4) 55 Bernert, Brandi 32          
 
W50-59 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       2:01.70  
     1) 275 Haubrich, Kathy 51          2) 168 Deutsch, Debra 51          
     3) 735 Wolf, Tweety 55             4) 277 Hayden, Julie 51           
  2 Non Club  'D'                                       2:17.25  
     1) 470 Nicoletti, Catherine 60     2) 195 Eipper, Valerie 50         
     3) 572 Rugenstein, Laurie 63       4) 122 Chaplin-Swann, Lesley 52   
 
W50-59 4x200m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Southern California Striders T  'A'                 2:08.45  
     1) 410 Matthews, Brenda 61         2) 87 Bowman, Jeanne 58           
     3) 133 Cohn, Linda 58              4) 265 Hanscom, Rita 56           
  2 TNT International Racing Club  'B'                  2:22.08  
     1) 657 Tefft, Jan 52               2) 480 Oakey, Joy 62              
     3) 248 Grandison, Delores 58       4) 319 Jarjisian, Linda 50        
 
W60-69 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'E'                                       3:01.86  
     1) 677 Vander Cruyssen, Dorothy 65 2) 609 Simpson, Jane 69           
     3) 925 Nesbihal-Cordero, Susan 61  4) 670 Trotto, Mary 63            
 
M30-39 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Non Club  'A'                                           DNF  
     1) 578 Santi, Marcus 39            2) 511 Pettes, Alfy 36            
     3) 161 Dean, Nick 39               4) 189 Dussett, Antwon 35         
 
M30-39 4x200m Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  1:36.32   3 
     1) 522 Porter, John 32             2) 583 Sawyer, Charles 40         
     3) 151 Crowell, Matthew 33         4) 465 Nelson, Etroy 37           
 
M40-49 4x200m Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         1:31.05   3 
     1) 731 Winslow, Edward 41          2) 528 Prince, Eric 41            
     3) 662 Thomas, Robert 44           4) 452 Mulazim, Khalid 44         
  2 TNT International Racing Club  'B'                  1:55.02   3 
     1) 474 Nolly, Lawrence 62          2) 376 Lawton, Daniel 43          
     3) 17 Ash, David 40                4) 124 Exantus, Ulrick 44         
 
M40-49 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'E'                                       1:36.85  
     1) 660 Thigpen, Aaron 46           2) 610 Sims, Alan 46              
     3) 72 Blakemore, Damon 48          4) 76 Boda, Francois 46           
  2 Non Club  'B'                                       1:40.25  
     1) 438 Merriweather, Eric 46       2) 606 Shute, Marcus 48           
     3) 91 Brito, Renato 46             4) 634 Speed, Johnny 47           
 
M50-59 4x200m Relay CLUB
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 TNT International Racing Club  'C'                  1:41.51   2 
     1) 227 Fulton, Tony 52             2) 101 Butler, Lovell 51          
     3) 577 Sanders, Leo 60             4) 175 Disalvo, Tony 51           
  2 Houston Elite Track and Field  'A'                  1:41.66   2 
     1) 453 Mulhollan, Toney 52         2) 274 Hastings, Mark 56          
     3) 278 Haywood, George 58          4) 661 Thomas, Kenneth 54         
  3 So Cal Track Club  'A'                              1:42.35   2 
     1) 710 Whiteley, Glen 50           2) 174 DiMassa, David 51          
     3) 152 Crowl, Chip 55              4) 288 Hockersmith, David 54      
 
M50-59 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'F'                                       1:54.29  
     1) 94 Brower, Jeff 51              2) 13 Angulo, Sergio 58           
     3) 384 Lewandowski, Alan 61        4) 231 Galloway, Lamar 57         
 
M60-69 4x200m Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Elite Track and Field  'B'                  1:45.76  
     1) 6 Allie, Charles 63             2) 311 Jacobson, Vance 62         
     3) 29 Baker, Robert 65             4) 136 Collins, Bill 60           
  2 Mass Velocity Track Club  'A'                       1:47.31  
     1) 345 Kelly, Dan 63               2) 630 Souppa, Ralph 63           
     3) 514 Pierce, Roger 66            4) 71 Blake, Carroll 60           
 
M60-69 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'D'                                       2:20.66  
     1) 709 White, Robert 61            2) 308 Iwen, Gene 60              
     3) 65 Black, Ivan 62               4) 485 Olson, Randall 63          
 
M70-79 4x200m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       2:33.99  
     1) 342 Kane, Donald 78             2) 214 Fischer, Robert 71         
     3) 139 Cordero, Joe 72             4) 224 Franks, Ray 76             
 
M70-79 4x200m Relay CLUB
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Elite Track and Field  'D'                  2:01.88  
     1) 611 Sims, Gary 73               2) 49 Bennett, Wayne 74           
     3) 387 Lida, Robert 74             4) 646 Stewart, Mack 73           
  2 Houston Elite Track and Field  'C'                  2:18.56  
     1) 706 Whilden, Robert 75          2) 343 Kaspari, William 76        
     3) 730 Wimberley, Charles 77       4) 649 Summerlin, Joe 79          
 
W30-39 4x400m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  5:11.97  
     1) 657 Tefft, Jan 52               2) 347 Kent, Dawn 36              
     3) 559 Roemer, Christine 45        4) 319 Jarjisian, Linda 50        
  2 So Cal Track Club  'A'                              5:27.06  
     1) 377 Lee, Debbie 54              2) 690 Ware, Caren 48             
     3) 81 Booth, Kristine 31           4) 676 Valle, Lisa 44             
 
W50-59 4x400m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       4:36.11  
     1) 275 Haubrich, Kathy 51          2) 735 Wolf, Tweety 55            
     3) 277 Hayden, Julie 51            4) 48 Bellaire, Cheryl 52         
  2 Non Club  'A'                                       5:25.17  
     1) 470 Nicoletti, Catherine 60     2) 195 Eipper, Valerie 50         
     3) 572 Rugenstein, Laurie 63       4) 122 Chaplin-Swann, Lesley 52   
 
M30-39 4x400m Relay club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  3:52.01   2 
     1) 151 Crowell, Matthew 33         2) 583 Sawyer, Charles 40         
     3) 577 Sanders, Leo 60             4) 465 Nelson, Etroy 37           
  2 So Cal Track Club  'A'                              4:10.12   2 
     1) 287 Ho, Thachvu 34              2) 152 Crowl, Chip 55             
     3) 237 Givens, Barry 37            4) 164 *Demaj, Damien 34          
 
M40-49 4x400m Relay club
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         3:25.31   2 
     1) 731 Winslow, Edward 41          2) 528 Prince, Eric 41            
     3) 334 Jones, David 46             4) 452 Mulazim, Khalid 44         
  2 So Cal Track Club  'B'                              4:26.91   2 
     1) 473 Nogueras, Anthony 46        2) 924 Morrow, Art 46             
     3) 335 Jones, Eric 68              4) 310 Jackson, David 49          
  3 TNT International Racing Club  'B'                  4:31.44   2 
     1) 145 Cretella, Victor 40         2) 257 Hadrick, John 53           
     3) 376 Lawton, Daniel 43           4) 17 Ash, David 40               
 
M40-49 4x400m Relay Non club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'E'                                       3:55.98  
     1) 634 Speed, Johnny 47            2) 76 Boda, Francois 46           
     3) 72 Blakemore, Damon 48          4) 509 Peete, Tecumseh 40         
 
M50-59 4x400m Relay club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'C'                              3:54.04  
     1) 221 Fragua, Paul 54             2) 288 Hockersmith, David 54      
     3) 174 DiMassa, David 51           4) 710 Whiteley, Glen 50          
  2 Houston Elite Track and Field  'B'                  3:59.29  
     1) 453 Mulhollan, Toney 52         2) 274 Hastings, Mark 56          
     3) 661 Thomas, Kenneth 54          4) 278 Haywood, George 58         
  3 So Cal Track Club  'D'                              4:22.66  
     1) 353 Kloch, Stephen 58           2) 190 Easley, Ricky 57           
     3) 129 Cleary, Mark 52             4) 593 Scott, Jeff 51             
 
M50-59 4x400m Relay Non club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       4:20.77  
     1) 4 Albo, David 54                2) 613 Sklar, Howard 55           
     3) 28 Baker, Anthony 57            4) 32 Barber, William 52          
  2 Non Club  'A'                                       5:22.62  
     1) 208 Fallen, Jim 60              2) 384 Lewandowski, Alan 61       
     3) 702 Weiner, Robert 63           4) 97 Braschwitz, Eric 54         
 
M60-69 4x400m Relay club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'E'                              4:23.61  
     1) 497 Parke, David 64             2) 653 Talib, Salih 65            
     3) 392 Lindsley, Frederick 65      4) 599 Shaheed, Nolan 61          
 
M60-69 4x400m Relay Non club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       6:12.62  
     1) 308 Iwen, Gene 60               2) 485 Olson, Randall 63          
     3) 449 Moser, Michael 61           4) 65 Black, Ivan 62              
 
M70-79 4x400m Relay club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Elite Track and Field  'A'                  4:50.36  
     1) 142 Cozens, Robert 74           2) 387 Lida, Robert 74            
     3) 611 Sims, Gary 73               4) 646 Stewart, Mack 73           
 
M70-79 4x400m Relay Non club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'D'                                       6:20.26  
     1) 139 Cordero, Joe 72             2) 214 Fischer, Robert 71         
     3) 74 Leis, Donald 78              4) 224 Franks, Ray 76             
 
W30-39 4x800m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                 13:21.00  
     1) 657 Tefft, Jan 52               2) 627 Snyder, Susan 49           
     3) 480 Oakey, Joy 62               4) 347 Kent, Dawn 36              
  2 So Cal Track Club  'A'                             13:40.46  
     1) 676 Valle, Lisa 44              2) 690 Ware, Caren 48             
     3) 81 Booth, Kristine 31           4) 377 Lee, Debbie 54             
 
W60-69 4x800m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'B'                             16:50.12  
     1) 910 Eichel, Yoko 63             2) 900 Backlund, Darlene 65       
     3) 935 Steigerwalt, Jolene 67      4) 913 Frable, Kathleen 65        
 
M30-39 4x800m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  9:49.01  
     1) 145 Cretella, Victor 40         2) 583 Sawyer, Charles 40         
     3) 371 Lanier, Kyle 38             4) 369 Lanier, Kareem 38          
 
M50-59 4x800m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                      10:32.01  
     1) 737 Wood, Blake 52              2) 695 Washington, Warren 50      
     3) 364 Labar, Douglas 56           4) 32 Barber, William 52          
 
M50-59 4x800m Relay Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             10:55.09  
     1) 507 Pearson, Paul 59            2) 710 Whiteley, Glen 50          
     3) 129 Cleary, Mark 52             4) 653 Talib, Salih 65            
 
M60-69 4x800m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                      15:22.52  
     1) 308 Iwen, Gene 60               2) 485 Olson, Randall 63          
     3) 449 Moser, Michael 61           4) 65 Black, Ivan 62              
 
M70-79 4x800m Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                      16:57.92  
     1) 616 Smith, Alan 79              2) 139 Cordero, Joe 72            
     3) 214 Fischer, Robert 71          4) 74 Leis, Donald 78             
 
W35 High Jump
==========================================================================
      35 USA: R 1.84m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           1.35m    4-05.00 
 
W40 High Jump
==========================================================================
      40 USA: R 1.66m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   471 Nieder, Stacey     W41 Anchorage, AK            1.68mR   5-06.00 
  2   423 *McFall, Kristin   W40 Springer, NM             1.45m    4-09.00 
  3   463 *Nakatake, Kimiko  W40 New York, NY             1.40m    4-07.00 
 
W45 High Jump
==========================================================================
      45 USA: R 1.58m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   523 Porter, Patricia   W48 Albuquerque, NM          1.50m    4-11.00 
  2   285 Hilbert, Leslie    W46 Fort Collins, CO         1.35m    4-05.00 
  3   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             1.30m    4-03.25 
 
W50 High Jump
==========================================================================
      50 USA: R 1.53m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   436 Mendenhall, Martha W52 Tacoma, WA               1.40m    4-07.00 
  2     7 Alston, Cheryl     W54 Plainfield, NJ           1.20m    3-11.25 
  3   512 Phelps, Jo         W52 Chesapeake, VA           1.20m    3-11.25 
  4   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         1.15m    3-09.25 
  5   680 Vaughn, Karen      W53 Tustin, CA               1.10m    3-07.25 
 
W55 High Jump
==========================================================================
      55 USA: R 1.46m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             1.35m    4-05.00 
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            1.35m    4-05.00 
  3   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             1.20m    3-11.25 
  4   127 Clark, Clovis      W55 Ellenwood, GA            1.10m    3-07.25 
  5   722 Williams, Kimberly W56 South Portland, ME       1.05m    3-05.25 
  6   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              0.90m    2-11.50 
 
W60 High Jump
==========================================================================
      60 USA: R 1.38m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   638 *Steekelenburg, An W62 Malibu, CA               1.35m    4-05.00 
  2    68 Blair, Janet       W63 Corrales, NM             1.25m    4-01.25 
  3   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             1.20m    3-11.25 
  4   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           1.00m    3-03.25 
  5   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                0.95m    3-01.25 
 
W65 High Jump
==========================================================================
      65 USA: R 1.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              1.20m    3-11.25 
  2   181 Douglass, Linda    W66 Rosenberg, TX            1.20m    3-11.25 
  3   677 Vander Cruyssen, D W65 Tomball, TX              1.15m    3-09.25 
  4   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                0.95m    3-01.25 
 
W70 High Jump
==========================================================================
      70 USA: R 1.29m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    47 Bergen, Kathy      W71 La Canada, CA            1.22m    4-00.00 
 --    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                  X1.10m    3-07.25 
 
W75 High Jump
==========================================================================
      75 USA: R 1.12m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            1.05m    3-05.25 
  2   339 Jordan, Barbara    W75 South Burlington, V      1.05m    3-05.25 
  3   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C      1.00m    3-03.25 
  4   563 Roman, Mary        W75 Norwalk, CT              0.90m    2-11.50 
 
M30 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA         1.61m    5-03.25 
 
M35 High Jump
==========================================================================
      35 USA: R 2.14m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    89 Brady, Arnell      M35 Chicago, IL              1.81m    5-11.25 
  2   726 Willis, Jeremy     M38 Raleigh, NC              1.76m    5-09.25 
 
M40 High Jump
==========================================================================
      40 USA: R 2.10m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    21 Ashley, Brian      M42 Orlando, FL              1.91m    6-03.25 
  2    23 Babcock, Christoph M41 Gilbert, AZ              1.86m    6-01.25 
  3   493 Page, Jere         M43 Delta, CO                1.81m    5-11.25 
  4   276 Hawke, Karl        M44 New York, NY             1.76m    5-09.25 
  5   340 Joseph, Diedrick   M41 Los Angeles, CA          1.46m    4-09.50 
  5    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        1.46m    4-09.50 
 
M45 High Jump
==========================================================================
      45 USA: R 2.04m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   586 Schernekau, Kurt   M48 Indianapolis, IN         1.80m    5-10.75 
  2   529 Proctor, Edward    M47 Framingham, MA           1.70m    5-07.00 
  3   131 Clodfelter, Chet   M47 Roachdale, IN            1.65m    5-05.00 
  4   398 Ludwig, James      M47 Grand Rapids, MI         1.55m    5-01.00 
  5   424 McFall, Ray        M48 Springer, NM             1.50m    4-11.00 
 
M50 High Jump
==========================================================================
      50 USA: R 1.93m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   412 McBarnette, Bruce  M53 Sterling, VA             1.85m    6-00.75 
  2   217 Foley, Thomas      M52 Chesterfield, MO         1.80m    5-10.75 
  3   683 Vidos, Greg        M50 Lafayette, LA            1.75m    5-08.75 
  4   264 Hankerson, Brian   M51 Hollywood, FL            1.65m    5-05.00 
  4   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC        1.60m    5-03.00 
  5    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX               1.60m    5-03.00 
 --    45 Bayless, Robert    M53 Southlake, TX               NH            
 
M55 High Jump
==========================================================================
      55 USA: R 1.73m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   697 Watson, Donald     M56 Danville, CA             1.62m    5-03.75 
  2   291 Holmes, Darrel     M57 Bozeman, MT              1.57m    5-01.75 
  3   292 Holmes, Dennis     M57 Redding, CA              1.52m    4-11.75 
  4   684 Vollmer, Larry     M58 Kingwood, TX             1.52m    4-11.75 
  5   486 Osland, Doug       M56 Roseville, CA            1.52m    4-11.75 
  6   564 Ropelato, Jerry    M55 Huntsville, UT           1.52m    4-11.75 
 
M60 High Jump
==========================================================================
      60 USA: R 1.66m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Jamrich, Milan     M60 Houston, TX              1.67mR   5-05.75 
  2   582 Sauers, James      M62 Dacula, GA               1.57m    5-01.75 
  3    42 Baskauskas, Edward M60 Martinez, CA             1.52m    4-11.75 
  4   228 Gabbard, Al        M61 Springfield, OH          1.47m    4-09.75 
  5   474 Nolly, Lawrence    M62 Wilmington, DE           1.27m    4-02.00 
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            1.17m    3-10.00 
 
M65 High Jump
==========================================================================
         USA: R 1.62m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   444 Montieth, David    M65 Ridgefield, CT           1.52m    4-11.75 
  2   244 Goodreau, James    M65 North Hollywood, CA      1.38m    4-06.25 
  3   332 Johnston, Joe      M67 Apopka, FL               1.38m    4-06.25 
  4   636 Squires, Jack      M66 Napa, CA                 1.38m    4-06.25 
  5   628 Sokoloski, Leonard M67 Fort Collins, CO         1.33m    4-04.25 
  5   130 Clifford, John     M68 Wilmington, NC           1.33m    4-04.25 
  7   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA           1.33m    4-04.25 
  8   716 Wild, Richard      M66 Edgewood, NM             1.18m    3-10.50 
 
M70 High Jump
==========================================================================
      70 USA: R 1.45m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   491 Paddie, James      M71 Shreveport, LA           1.40m    4-07.00 
  2   506 Pawlik, Emil       M72 Jackson, MS              1.35m    4-05.00 
  3   352 Kline, Barry       M70 Washington, PA           1.35m    4-05.00 
  4   306 Isett, Don         M71 Dallas, TX               1.30m    4-03.25 
  4   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         1.30m    4-03.25 
  6    73 Bergen, Bert       M73 La Canada, CA            1.30m    4-03.25 
 
M75 High Jump
==========================================================================
      75 USA: R 1.34m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   367 Langenfeld, Tom    M75 Edina, MN                1.35mR   4-05.00 
  2   632 Spainhower, Doug   M76 Fruit Heights, UT        1.35mR   4-05.00 
  3   691 Ware, James        M76 Indianapolis, IN         1.30m    4-03.25 
  4   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               1.20m    3-11.25 
  5   381 Lehmkuhl, Paul     M77 Manitowish Waters,       1.15m    3-09.25 
  6   103 Byrd, Ronald       M78 Rio Rancho, NM           1.10m    3-07.25 
  7    74 Leis, Donald       M78 Southern Cal             1.05m    3-05.25 
 
M80 High Jump
==========================================================================
      80 USA: R 1.22m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   180 Donley, Jerry      M81 Colorado Springs, C      1.03m    3-04.50 
  2   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           1.01m    3-03.75 
 
M85 High Jump
==========================================================================
      85 USA: R 1.09m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              1.06m    3-05.75 
  2   569 Roudebush, George  M85 Chardon, OH              1.06m    3-05.75 
 
M90 High Jump
==========================================================================
      90 USA: R 1.06m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                1.05m    3-05.25 
 
M95 High Jump
==========================================================================
      95 USA: R 0.96m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            0.81m    2-07.75 
 
W35 Pole Vault
==========================================================================
      35 USA: R 4.61m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   149 *Croskell, Helen   W38 Houston, TX              2.05m    6-08.75 
 
W45 Pole Vault
==========================================================================
      45 USA: R 3.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   549 Rieger, Karen      W47 Indianapolis, IN         2.35m    7-08.50 
 
W50 Pole Vault
==========================================================================
      50 USA: R 3.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    24 Babits, Brenda     W50 Fort Wayne, IN           2.50m    8-02.50 
  2   198 Ellis, Joann       W53 Edmond, OK               1.90m    6-02.75 
  3   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         1.60m    5-03.00 
 
W55 Pole Vault
==========================================================================
      55 USA: R 2.92m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             2.95mR   9-08.00 
  2   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              1.15m    3-09.25 
 
W60 Pole Vault
==========================================================================
      60 USA: R 3.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             2.65m    8-08.25 
  2   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                1.00m    3-03.25 
 --   331 Johnston, Janet    W63 Apopka, FL                  NH            
 
W65 Pole Vault
==========================================================================
      65 USA: R 2.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   313 Jager, Kathy       W67 Glendale, AZ             2.20m    7-02.50 
  2   677 Vander Cruyssen, D W65 Tomball, TX              2.05m    6-08.75 
 
W75 Pole Vault
==========================================================================
      75 USA: R 1.88m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            1.90mR   6-02.75 
 
M30 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   389 Lindenberg, David  M32 Stockton, CA             4.45m   14-07.25 
 
M40 Pole Vault
==========================================================================
      40 USA: R 5.36m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   359 Kowalski, Matt     M41 Spring, TX               4.30m   14-01.25 
  2   293 Holton, Daniel     M42 Evanston, IL             4.15m   13-07.25 
 --    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT               NH            
 
M45 Pole Vault
==========================================================================
      45 USA: R 5.14m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    40 Bartos, Jonathan   M47 Waynesville, OH          4.15m   13-07.25 
  2   131 Clodfelter, Chet   M47 Roachdale, IN            4.00m   13-01.50 
 --   553 Robertson, Darryl  M49 Aurora, IL                  NH            
 
M50 Pole Vault
==========================================================================
      50 USA: R 4.72m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    25 Babits, Paul       M50 Fort Wayne, IN           4.45m   14-07.25 
  2    46 Beck, Wendell      M52 Mesa, AZ                 4.30m   14-01.25 
  3   425 Mcfarling, Brad    M52 College Station, TX      4.00m   13-01.50 
  4   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC            3.70m   12-01.50 
  5   464 Negley, Eric       M50 Suwanee, GA              3.70m   12-01.50 
  6   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK               3.70m   12-01.50 
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
         USA: R 4.13m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   303 Hunter, Gary       M55 Fort Wayne, IN           4.30mR  14-01.25 
  2    95 Brown, Charles     M55 Carlsbad, CA             4.10m   13-05.25 
  3    50 Bentz, Kirk        M56 San Pedro, CA            3.95m   12-11.50 
  4   633 Sparks, Doug       M57 The Woodlands, TX        3.95m   12-11.50 
  5   146 Crites, Bob        M56 Freeport, TX             3.65m   11-11.75 
  6   732 Winter, Brad       M58 Albuquerque, NM          3.50m   11-05.75 
  7   344 Keller, Donald     M55 Austin, TX               3.35m   10-11.75 
  8   619 Smith, Gerrod      M55 Southampton, NY          3.35m   10-11.75 
  9   281 Herman, Mark       M57 Mesa, AZ                 3.35m   10-11.75 
 10   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               3.20m   10-06.00 
 11    11 Angel, David       M59 Kearney, MO              3.20m   10-06.00 
 12   106 Hoff, Sid          M58 Unattached               3.05m   10-00.00 
 12    61 Bing, Charlie      M56 Burleson, TX             3.05m   10-00.00 
 14   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              2.75m    9-00.25 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
      60 USA: R 4.05m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   500 Parry, Arthur      M64 Marana, AZ               3.50m   11-05.75 
  2    79 Bonnett, Larry     M61 Bertram, TX              3.20m   10-06.00 
  3   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA         2.60m    8-06.25 
  4   538 Rauscher, Tomlinso M64 Ellicott City, MD        2.60m    8-06.25 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
      65 USA: R 3.42m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   350 Kilpelainen, Matti M65 Canton, MI               3.35m   10-11.75 
  2   332 Johnston, Joe      M67 Apopka, FL               3.35m   10-11.75 
  3    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             3.05m   10-00.00 
  4   296 Hotaling, Bruce    M67 Rohnert Park, CA         3.05m   10-00.00 
  5   544 Ribbel, Arthur     M69 Novato, CA               2.90m    9-06.25 
  6   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA           2.45m    8-00.50 
 --    30 Banhagel, Robert   M65 Buckeye Lake, OH            NH            
 
M70 Pole Vault
==========================================================================
      70 USA: R 3.23m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   306 Isett, Don         M71 Dallas, TX               3.00m    9-10.00 
  1   693 Warr, Steven       M70 Hockley, TX              3.00m    9-10.00 
  3   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         2.70m    8-10.25 
 --   108 Cannon, Terry      M73 Eugene, OR                  NH            
 
M75 Pole Vault
==========================================================================
      75 USA: R 2.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               2.25m    7-04.50 
  2   316 Jankovich, William M77 Racine, WI               1.95m    6-04.75 
  3   120 Cesteros, Jose     M78 Leon, IA                 0.92m    3-00.25 
 
M80 Pole Vault
==========================================================================
      80 USA: R 2.75m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   286 Hinkes, Tom        M81 Sun City West, AZ        2.25m    7-04.50 
  2   180 Donley, Jerry      M81 Colorado Springs, C      2.10m    6-10.75 
 
M85 Pole Vault
==========================================================================
      85 USA: R 2.44m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              0.92m    3-00.25 
 
W30 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   534 Rairdon, Lindsay   W33 Evans, CO                4.57m   15-00.00 
 
W35 Long Jump
==========================================================================
      35 USA: R 6.16m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   255 Guest, Rachel      W35 Surprise, AZ             5.16m   16-11.25 
  2   154 Cypress Turner, Ji W38 Lancaster, PA            4.78m   15-08.25 
  3   541 Reed, LaDonna      W36 Colorado Springs, C      4.71m   15-05.50 
  4   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           4.43m   14-06.50 
  5   172 Dierauer, Isabelle W38 Jamestown, OH            4.34m   14-03.00 
 
W40 Long Jump
==========================================================================
      40 USA: R 5.61m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    57 Berryman, Tracey   W43 Silver Spring, MD        4.60m   15-01.25 
 --   463 *Nakatake, Kimiko  W40 New York, NY            X4.46m   14-07.75 
 
W45 Long Jump
==========================================================================
      45 USA: R 5.75m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             3.88m   12-08.75 
  2   745 Young, Leigh       W49 Tempe, AZ                3.42m   11-02.75 
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               3.38m   11-01.25 
  4   368 Lanier, Gina       W45 Lincoln University,      2.52m    8-03.25 
 
W50 Long Jump
==========================================================================
      50 USA: R 5.00m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   674 Upshaw, Joy        W50 Lafayette, CA            5.45mR  17-10.75 
  2     7 Alston, Cheryl     W54 Plainfield, NJ           3.75m   12-03.75 
  3   198 Ellis, Joann       W53 Edmond, OK               3.60m   11-09.75 
  4   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         3.03m    9-11.25 
 --   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                  X4.06m   13-04.00 
 
W55 Long Jump
==========================================================================
      55 USA: R 4.79m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            4.47m   14-08.00 
  2   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             4.20m   13-09.50 
  3   133 Cohn, Linda        W58 Northridge, CA           3.93m   12-10.75 
  4   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             3.61m   11-10.25 
  5   396 Lowery, Linda      W59 Decatur, GA              3.48m   11-05.00 
  6   722 Williams, Kimberly W56 South Portland, ME       2.98m    9-09.50 
 
W60 Long Jump
==========================================================================
      60 USA: R 4.44m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             4.11m   13-06.00 
  2   410 Matthews, Brenda   W61 Anaheim, CA              3.66m   12-00.25 
  3   579 Sarnaik, Sharada   W64 Grosse Pointe Woods      3.12m   10-03.00 
  4   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           2.94m    9-07.75 
 
W65 Long Jump
==========================================================================
      65 USA: R 4.16m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              3.86m   12-08.00 
  2   677 Vander Cruyssen, D W65 Tomball, TX              3.28m   10-09.25 
  3   313 Jager, Kathy       W67 Glendale, AZ             3.12m   10-03.00 
  4   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                1.89m    6-02.50 
 
W70 Long Jump
==========================================================================
      70 USA: R 3.60m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 --    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                  X3.36m   11-00.25 
 
W75 Long Jump
==========================================================================
      75 USA: R 3.10m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   372 Lary, Audrey       W76 Frederick, MD            3.26mR  10-08.50 
  2   339 Jordan, Barbara    W75 South Burlington, V      2.98m    9-09.50 
  3   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            2.77m    9-01.25 
 
W85 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   675 Valien, Johnnye    W85 Los Angeles, CA          2.02m    6-07.50 
 
M30 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA         5.22m   17-01.50 
 
M35 Long Jump
==========================================================================
      35 USA: R 7.07m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 Falconer, Brendon  M35 Newburgh, IN             6.66m   21-10.25 
  2   407 Mathews, Carlos    M37 Huntsville, AL           5.93m   19-05.50 
  3   370 Lanier, Kim        M35 Lincoln Univ, PA         4.10m   13-05.50 
 
M40 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 7.03m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   324 Joachim, George    M40 Fort Wayne, IN           6.34m   20-09.75 
  2   554 Robinson, Jerome   M42 New York, NY             6.04m   19-09.75 
  3    12 Anger, Shawn       M40 Lubbock, TX              5.59m   18-04.25 
  4    33 Barinque, Mark     M44 Lubbock, TX              5.53m   18-01.75 
  5    38 Barr, James        M43 Arlington, VA            5.21m   17-01.25 
  6    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        5.10m   16-08.75 
  7   490 Ovares, Guido      M43 Lake St Louis, MO        4.57m   15-00.00 
  8    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        3.96m   13-00.00 
 --   446 *Moore, Curtis     M43 Oakland, CA             X5.73m   18-09.75 
 
M45 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 6.69m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR             6.20m   20-04.25 
  2   209 Faulknor, Chris    M48 Los Angeles, CA          5.94m   19-06.00 
  3   610 Sims, Alan         M46 Katy, TX                 5.70m   18-08.50 
  4   398 Ludwig, James      M47 Grand Rapids, MI         5.20m   17-00.75 
  5   143 Cramer, Bruce      M49 Santa Clarita, CA        5.18m   17-00.00 
  6   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX       4.96m   16-03.25 
  7   424 McFall, Ray        M48 Springer, NM             4.27m   14-00.25 
  8   924 Morrow, Art        M46 Palm Desert, CA          3.53m   11-07.00 
 
M50 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 6.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   264 Hankerson, Brian   M51 Hollywood, FL            5.85m   19-02.50 
  2    45 Bayless, Robert    M53 Southlake, TX            5.77m   18-11.25 
  3   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA              5.64m   18-06.00 
  4   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              5.57m   18-03.25 
  5   695 Washington, Warren M50 Lutz, FL                 5.15m   16-10.75 
  6   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC        5.01m   16-05.25 
  7   741 Woody, Curtis      M53 Tucson, AZ               4.94m   16-02.50 
  8   668 Travers, Michael   M52 Watertown, MA            4.63m   15-02.25 
  9    44 Battle, Marcus     M52 Silver Spring, MD        3.42m   11-02.75 
 --    16 *Armbrister, Micha M52 Hollywood, FL           X5.77m   18-11.25 
 
M55 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 5.87m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   697 Watson, Donald     M56 Danville, CA             5.45m   17-10.75 
  2   684 Vollmer, Larry     M58 Kingwood, TX             5.44m   17-10.25 
  3   531 Quick, David       M55 Bakersfield, CA          4.89m   16-00.50 
  4   128 Clark, Robert      M56 Pittsburgh, PA           4.89m   16-00.50 
  5    50 Bentz, Kirk        M56 San Pedro, CA            4.82m   15-09.75 
  6   486 Osland, Doug       M56 Roseville, CA            4.52m   14-10.00 
  7   144 Crawford, Kenneth  M55 Philadelphia, PA         4.46m   14-07.75 
  8   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               4.39m   14-05.00 
  9   605 Shufelt, Michael   M55 Lake Dallas, TX          4.09m   13-05.00 
 10   152 Crowl, Chip        M55 San Diego, CA            4.08m   13-04.75 
 11   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               3.89m   12-09.25 
 
M60 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 5.58m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA               5.05m   16-07.00 
  2   441 Mimm, Gregory      M62 Mission Viejo, CA        4.90m   16-01.00 
  3   474 Nolly, Lawrence    M62 Wilmington, DE           4.71m   15-05.50 
  4   216 Flowers, Carl      M64 Irvine, CA               4.68m   15-04.25 
  5   311 Jacobson, Vance    M62 Bainbridge Island,       3.89m   12-09.25 
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            3.78m   12-05.00 
 --   484 Oleski, John       M60 Belmont, MA               FOUL            
 
M65 Long Jump
==========================================================================
         USA: R 5.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   447 Morris, Rufus      M65 Stevenson Ranch, CA      4.44m   14-07.00 
  2   716 Wild, Richard      M66 Edgewood, NM             4.08m   13-04.75 
  3   130 Clifford, John     M68 Wilmington, NC           4.00m   13-01.50 
  4   434 Medley, Ken        M69 Albuquerque, NM          3.77m   12-04.50 
  5    26 Abels, J           M67 Papillion, NE            3.75m   12-03.75 
  6   403 Marovich, David    M67 Chalfont, PA             3.30m   10-10.00 
 
M70 Long Jump
==========================================================================
      70 USA: R 5.05m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   506 Pawlik, Emil       M72 Jackson, MS              4.01m   13-02.00 
  2   306 Isett, Don         M71 Dallas, TX               3.94m   12-11.25 
  3   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              3.73m   12-03.00 
  4   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         3.59m   11-09.50 
  5   273 Harwood, Jerry     M71 Oxnard, CA               2.59m    8-06.00 
 
M75 Long Jump
==========================================================================
      75 USA: R 4.44m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   284 Hewitt, Robert     M77 Gresham, OR              3.94m   12-11.25 
  2   632 Spainhower, Doug   M76 Fruit Heights, UT        3.85m   12-07.75 
  3   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               3.61m   11-10.25 
  4   381 Lehmkuhl, Paul     M77 Manitowish Waters,       3.37m   11-00.75 
  5   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            3.34m   10-11.50 
 
M80 Long Jump
==========================================================================
      80 USA: R 4.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   516 Platts, William    M82 Boise, ID                3.53m   11-07.00 
  2   575 Saidel, Burton     M80 Dayton, OH               2.94m    9-07.75 
  3   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           2.14m    7-00.25 
 
M85 Long Jump
==========================================================================
      85 USA: R 3.26m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              1.47m    4-10.00 
 
M90 Long Jump
==========================================================================
      90 USA: R 3.15m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                2.42m    7-11.25 
 
M95 Long Jump
==========================================================================
      95 USA: R 1.92m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            1.06m    3-05.75 
 
W30 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   667 Touya, Kimberly    W34 Patchogue, NY           10.30m   33-09.50 
  2   534 Rairdon, Lindsay   W33 Evans, CO                9.65m   31-08.00 
 
W35 Triple Jump
==========================================================================
      35 USA: R 11.07m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   254 Greenfield-Webster W39 Yonkers, NY             11.04m   36-02.75 
  2   154 Cypress Turner, Ji W38 Lancaster, PA           10.70m   35-01.25 
  3   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           9.15m   30-00.25 
  4   172 Dierauer, Isabelle W38 Jamestown, OH            8.17m   26-09.75 
 
W40 Triple Jump
==========================================================================
      40 USA: R 11.80m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   375 Lawrence, Donna    W42 Austin, TX              10.18m   33-04.75 
  2    57 Berryman, Tracey   W43 Silver Spring, MD        9.71m   31-10.25 
 
W45 Triple Jump
==========================================================================
      45 USA: R 10.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             8.24m   27-00.50 
  2   235 Gibson, Dr Koura   W46 Washington, DC           8.22m   26-11.75 
 
W50 Triple Jump
==========================================================================
      50 USA: R 10.49m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  2     7 Alston, Cheryl     W54 Plainfield, NJ           8.20m   26-11.00 
  3   657 Tefft, Jan         W52 Scottsdale, AZ           6.40m   21-00.00 
  1   374 *Lauridsen, Susann W53 Canada                  X8.28m   27-02.00 
 
W55 Triple Jump
==========================================================================
      55 USA: R 9.33m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   133 Cohn, Linda        W58 Northridge, CA           8.70m   28-06.50 
  2   396 Lowery, Linda      W59 Decatur, GA              8.48m   27-10.00 
  3   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             8.33m   27-04.00 
  4   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              2.83m    9-03.50 
 
W60 Triple Jump
==========================================================================
      60 USA: R 9.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   536 Raschker, Phil     W64 Marietta, GA             8.39m   27-06.50 
  2   638 *Steekelenburg, An W62 Malibu, CA               7.13m   23-04.75 
  3   579 Sarnaik, Sharada   W64 Grosse Pointe Woods      7.07m   23-02.50 
  4   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           6.35m   20-10.00 
  5   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                5.21m   17-01.25 
 
W65 Triple Jump
==========================================================================
      65 USA: R 8.12m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                5.05m   16-07.00 
 
W70 Triple Jump
==========================================================================
      70 USA: R 7.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                  X7.41m   24-03.75 
 
W75 Triple Jump
==========================================================================
      75 USA: R 6.47m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   372 Lary, Audrey       W76 Frederick, MD            7.35mR  24-01.50 
  2   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            5.86m   19-02.75 
 
M30 Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA        11.88m   38-11.75 
 
M40 Triple Jump
==========================================================================
      40 USA: R 16.08m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   324 Joachim, George    M40 Fort Wayne, IN          12.81m   42-00.50 
  3   276 Hawke, Karl        M44 New York, NY            12.48m   40-11.50 
  4    21 Ashley, Brian      M42 Orlando, FL             11.77m   38-07.50 
  5    33 Barinque, Mark     M44 Lubbock, TX             11.10m   36-05.00 
  6   340 Joseph, Diedrick   M41 Los Angeles, CA         10.74m   35-03.00 
  7   490 Ovares, Guido      M43 Lake St Louis, MO        9.82m   32-02.75 
  2   446 *Moore, Curtis     M43 Oakland, CA            X12.49m   40-11.75 
 
M45 Triple Jump
==========================================================================
      45 USA: R 14.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   143 Cramer, Bruce      M49 Santa Clarita, CA       10.77m   35-04.00 
  2   924 Morrow, Art        M46 Palm Desert, CA          7.52m   24-08.25 
 
M50 Triple Jump
==========================================================================
      50 USA: R 13.26m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   422 Mcfadgen, David    M50 Hampton, GA             13.23m   43-05.00 
  2   428 McKinley, Derek    M50 Hudson, OH              11.97m   39-03.25 
  3   264 Hankerson, Brian   M51 Hollywood, FL           11.86m   38-11.00 
  4    44 Battle, Marcus     M52 Silver Spring, MD       10.91m   35-09.50 
  5   741 Woody, Curtis      M53 Tucson, AZ              10.12m   33-02.50 
 
M55 Triple Jump
==========================================================================
         USA: R 11.37m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   697 Watson, Donald     M56 Danville, CA            11.68mR  38-04.00 
  2   531 Quick, David       M55 Bakersfield, CA         11.63mR  38-02.00 
  3   547 Richardson, Robert M57 Carson, CA              10.94m   35-10.75 
  4    50 Bentz, Kirk        M56 San Pedro, CA           10.23m   33-06.75 
  5   128 Clark, Robert      M56 Pittsburgh, PA          10.22m   33-06.50 
  6   684 Vollmer, Larry     M58 Kingwood, TX            10.04m   32-11.25 
  7   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               8.75m   28-08.50 
 
M60 Triple Jump
==========================================================================
         USA: R 11.06m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   441 Mimm, Gregory      M62 Mission Viejo, CA       10.35m   33-11.50 
  2    65 Black, Ivan        M62 New York, NY             9.66m   31-08.50 
  3   216 Flowers, Carl      M64 Irvine, CA               9.41m   30-10.50 
  4   315 Jamrich, Milan     M60 Houston, TX              9.40m   30-10.25 
 
M65 Triple Jump
==========================================================================
      65 USA: R 10.86m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             9.11m   29-10.75 
  2   434 Medley, Ken        M69 Albuquerque, NM          7.16m   23-06.00 
  3   403 Marovich, David    M67 Chalfont, PA             6.76m   22-02.25 
 
M70 Triple Jump
==========================================================================
      70 USA: R 9.97m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              7.76m   25-05.50 
  2   273 Harwood, Jerry     M71 Oxnard, CA               5.25m   17-02.75 
 
M75 Triple Jump
==========================================================================
      75 USA: R 9.63m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   284 Hewitt, Robert     M77 Gresham, OR              8.49m   27-10.25 
  2   632 Spainhower, Doug   M76 Fruit Heights, UT        7.65m   25-01.25 
  3   381 Lehmkuhl, Paul     M77 Manitowish Waters,       7.33m   24-00.75 
  4   103 Byrd, Ronald       M78 Rio Rancho, NM           6.64m   21-09.50 
  5    74 Leis, Donald       M78 Southern Cal             6.34m   20-09.75 
 
M80 Triple Jump
==========================================================================
      80 USA: R 8.65m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           4.73m   15-06.25 
 
M85 Triple Jump
==========================================================================
      85 USA: R 7.24m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              3.88m   12-08.75 
 
M90 Triple Jump
==========================================================================
      90 USA: R 6.02m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                5.42m   17-09.50 
 
M95 Triple Jump
==========================================================================
      95 USA: R 3.81m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            2.26m    7-05.00 
 
W30 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   461 Myers, Vandora     W34 Lincoln University,      7.41m   24-03.75 
  2    81 Booth, Kristine    W31 Greensboro, NC           5.28m   17-04.00 
 
W35 Shot Put
==========================================================================
      35 USA: R 12.91m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           7.59m   24-11.00 
  2   172 Dierauer, Isabelle W38 Jamestown, OH            7.40m   24-03.50 
 
W40 Shot Put
==========================================================================
      40 USA: R 14.68m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   102 Butts, Linda       W41 Lancaster, PA            8.77m   28-09.25 
  2   664 Timmer, Stephanie  W44 Naperville, IL           7.95m   26-01.00 
  3   466 Nelson, Trinidad   W41 San Bernardino, CA       6.83m   22-05.00 
  4   373 Latham, Cindy      W41 West Haven, CT           5.86m   19-02.75 
 --   423 *McFall, Kristin   W40 Springer, NM            X9.13m   29-11.50 
 
W45 Shot Put
==========================================================================
         USA: R 13.17m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             9.42m   30-11.00 
  2   584 Scanlon, Heather   W48 Flourtown, PA            8.56m   28-01.00 
  3   368 Lanier, Gina       W45 Lincoln University,      7.46m   24-05.75 
  4   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               6.20m   20-04.25 
 
W50 Shot Put
==========================================================================
         USA: R 12.66m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   386 Lewis, Oneithea    W50 Oakland Gardens, NY     12.49m   40-11.75 
  2   213 Finsrud, Carol     W54 Lockhart, TX            11.67m   38-03.50 
  3   187 Dunton, Linn       W54 Pine Valley, CA         10.62m   34-10.25 
  4   261 Hallen, Susan      W53 Elk Grove Village,       9.13m   29-11.50 
  5   680 Vaughn, Karen      W53 Tustin, CA               9.12m   29-11.25 
  6   198 Ellis, Joann       W53 Edmond, OK               7.57m   24-10.00 
 
W55 Shot Put
==========================================================================
         USA: R 11.88m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   703 Welding, Ruth      W55 Elk Grove Village,      10.64m   34-11.00 
  2   133 Cohn, Linda        W58 Northridge, CA          10.13m   33-03.00 
  3   240 Glynn, Kay         W58 Hastings, IA             8.78m   28-09.75 
  4   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             8.63m   28-03.75 
  5   127 Clark, Clovis      W55 Ellenwood, GA            8.42m   27-07.50 
  6    51 Berg, Marion       W58 Hot Springs, SD          7.32m   24-00.25 
  7   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              6.18m   20-03.50 
  8   477 O'Brien, Sandra    W57 Shorewood, WI            5.83m   19-01.50 
 
W60 Shot Put
==========================================================================
      60 USA: R 11.16m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   437 Mensey, Myrle      W62 Saint Louis, MO         10.02m   32-10.50 
  2   410 Matthews, Brenda   W61 Anaheim, CA              8.71m   28-07.00 
  3   253 Green, Martha      W60 Des Moines, IA           7.03m   23-00.75 
  4   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           6.85m   22-05.75 
  5   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                6.67m   21-10.75 
 
W65 Shot Put
==========================================================================
      65 USA: R 9.17m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   677 Vander Cruyssen, D W65 Tomball, TX              8.05m   26-05.00 
  2   313 Jager, Kathy       W67 Glendale, AZ             7.02m   23-00.50 
  3   302 Huff-Pawlik, Karen W68 Jackson, MS              6.58m   21-07.25 
  4   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                4.42m   14-06.00 
 
W70 Shot Put
==========================================================================
      70 USA: R 8.25m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   744 Young, Carol       W71 Marietta, GA             6.97m   22-10.50 
  2   590 Schultz, Tomasa    W74 Santa Margarita, CA      4.80m   15-09.00 
 
W75 Shot Put
==========================================================================
      75 USA: R 7.16m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   563 Roman, Mary        W75 Norwalk, CT              8.49mR  27-10.25 
  2   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C      7.98mR  26-02.25 
  3   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            7.27mR  23-10.25 
 
W85 Shot Put
==========================================================================
      85 USA: R 4.47m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   675 Valien, Johnnye    W85 Los Angeles, CA          5.91mR  19-04.75 
 
W95 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   320 Jarvis, Betty      W95 Aberdeen, NC             3.75m   12-03.75 
 
M30 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA         8.98m   29-05.50 
 
M35 Shot Put
==========================================================================
      35 USA: R 16.78m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   390 Lindsay, Chad      M39 Lovell, WY              16.52m   54-02.50 
  2   366 Landa, Mark        M38 Mesa, AZ                14.18m   46-06.25 
  3   262 Hampton, Arvil     M39 Bakersfield, CA         12.46m   40-10.50 
  4   726 Willis, Jeremy     M38 Raleigh, NC             10.87m   35-08.00 
  5   467 Nelson, Troy       M39 San Bernardino, CA      10.65m   34-11.25 
  6   511 Pettes, Alfy       M36 Omaha, NE                9.76m   32-00.25 
  7   465 Nelson, Etroy      M37 Abingdon, MD             8.68m   28-05.75 
  8   241 Gobble, Kevin      M35 Greensboro, NC           6.29m   20-07.75 
 
M40 Shot Put
==========================================================================
         USA: R 20.07m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   362 Kuemmerlin, John   M41 Austin, CO              13.71m   44-11.75 
  2    59 Bickel, David      M44 Scottsdale, AZ          12.05m   39-06.50 
  3    38 Barr, James        M43 Arlington, VA           11.79m   38-08.25 
  4   574 Ryer, John         M43 Scottsdale, AZ           9.60m   31-06.00 
  5    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        8.55m   28-00.75 
  6    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        7.80m   25-07.25 
 
M45 Shot Put
==========================================================================
         USA: R 16.43m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   742 Wright, Shawn      M48 Scottsdale, AZ          12.48m   40-11.50 
  2   543 Retzer, Greg       M46 Huntington Beach, C      9.52m   31-03.00 
  3   173 Dierauer, Peter    M47 Jamestown, OH            8.25m   27-01.00 
 
M50 Shot Put
==========================================================================
      50 USA: R 16.65m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   169 Diaz, Dennis       M53 Las Cruces, NM          15.60m   51-02.25 
  2   487 Ossmann, Paul      M53 Alpharetta, GA          15.23m   49-11.75 
  3    15 Arello, Robert     M52 Lakewood Ranch, FL      13.91m   45-07.75 
  4   439 Milanovic, Goran   M51 Williston Park, NY      13.01m   42-08.25 
  5   663 Tietz, Kenneth     M52 Colorado Springs, C     12.10m   39-08.50 
  6   349 Keyes, Eric        M53 Santa Fe, NM            11.62m   38-01.50 
  7   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC       10.60m   34-09.50 
 
M55 Shot Put
==========================================================================
      55 USA: R 15.74m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   567 Ross, Steven       M59 Albuquerque, NM         13.65m   44-09.50 
  2   603 Shiaras, Michael   M59 Scottsdale, AZ          13.07m   42-10.75 
  3   678 Vasquez, Gilbert   M57 Colorado Springs, C     12.01m   39-05.00 
  4   699 Watson, Richard    M58 Yuma, AZ                10.39m   34-01.25 
  5   564 Ropelato, Jerry    M55 Huntsville, UT          10.22m   33-06.50 
  6   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              7.97m   26-01.75 
 
M60 Shot Put
==========================================================================
      60 USA: R 15.77m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   455 Muller, Tim        M61 Scottsdale, AZ          15.20m   49-10.50 
  2   562 Roll, Charles      M64 Fanwood, NJ             14.36m   47-01.50 
  3   450 Moss, Ken          M63 Leesburg, VA            13.58m   44-06.75 
  4   137 Conboy, Roger      M60 Royse City, TX          11.58m   38-00.00 
  5   162 Decker, Michael    M62 Amarillo, TX             9.83m   32-03.00 
 
M65 Shot Put
==========================================================================
      65 USA: R 14.98m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   192 Economides, Paul   M65 Albuquerque, NM         14.55m   47-09.00 
  2   581 Sasser, Glenn      M67 Wrightsville Beach,     13.59m   44-07.00 
  3   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA          10.76m   35-03.75 
  4   403 Marovich, David    M67 Chalfont, PA             8.81m   28-11.00 
  5   481 Oakey, Richard     M69 Media, PA                5.78m   18-11.75 
 
M70 Shot Put
==========================================================================
      70 USA: R 15.39m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   328 Johnson, Glen      M71 Bristol, TN             12.53m   41-01.50 
  2   159 De Nitto, Nicholas M71 North Andover, MA       10.67m   35-00.25 
  3   132 Cohen, Stephen     M71 Northbrook, IL          10.01m   32-10.25 
  4   273 Harwood, Jerry     M71 Oxnard, CA               9.23m   30-03.50 
 
M75 Shot Put
==========================================================================
      75 USA: R 12.42m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   679 Vaughn, Gerald     M75 Charlotte, NC           12.74mR  41-09.75 
  2   483 Oglesby, James     M76 Kissimmee, FL           12.45mR  40-10.25 
  3   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ              11.23m   36-10.25 
  4   356 Koch, James        M75 Santa Fe, NM            10.31m   33-10.00 
 
M80 Shot Put
==========================================================================
      80 USA: R 11.45m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   294 Horine, Larry      M80 Boone, NC               11.13m   36-06.25 
  2   516 Platts, William    M82 Boise, ID                9.34m   30-07.75 
  3   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           8.58m   28-01.75 
  4   733 Wojcik, Gerald     M81 Eugene, OR               7.86m   25-09.50 
 
M85 Shot Put
==========================================================================
      85 USA: R 9.68m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   569 Roudebush, George  M85 Chardon, OH              7.09m   23-03.25 
  2   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              5.59m   18-04.25 
 
M90 Shot Put
==========================================================================
      90 USA: R 7.34m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                7.06m   23-02.00 
  2   561 Rogers, Orville    M93 Dallas, TX               5.36m   17-07.00 
 
M95 Shot Put
==========================================================================
      95 USA: R 6.90m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            5.30m   17-04.75 
 
W30 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   461 Myers, Vandora     W34 Lincoln University,      7.18m   23-06.75 
 
W35 Weight Throw
==========================================================================
      35 USA: R 13.63m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           7.35m   24-01.50 
 
W40 Weight Throw
==========================================================================
      40 USA: R 17.12m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   102 Butts, Linda       W41 Lancaster, PA            9.30m   30-06.25 
  2   373 Latham, Cindy      W41 West Haven, CT           8.75m   28-08.50 
  3   466 Nelson, Trinidad   W41 San Bernardino, CA       6.91m   22-08.00 
 
W45 Weight Throw
==========================================================================
      45 USA: R 16.28m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   368 Lanier, Gina       W45 Lincoln University,      7.82m   25-08.00 
  2   584 Scanlon, Heather   W48 Flourtown, PA            7.31m   23-11.75 
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               5.20m   17-00.75 
 
W50 Weight Throw
==========================================================================
      50 USA: R 15.42m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   386 Lewis, Oneithea    W50 Oakland Gardens, NY     16.68mR  54-08.75 
  2   213 Finsrud, Carol     W54 Lockhart, TX            13.78m   45-02.50 
  3   187 Dunton, Linn       W54 Pine Valley, CA         10.71m   35-01.75 
  4   261 Hallen, Susan      W53 Elk Grove Village,       7.86m   25-09.50 
 
W55 Weight Throw
==========================================================================
      55 USA: R 14.99m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   703 Welding, Ruth      W55 Elk Grove Village,      13.30m   43-07.75 
  2   133 Cohn, Linda        W58 Northridge, CA           8.89m   29-02.00 
  3   127 Clark, Clovis      W55 Ellenwood, GA            8.03m   26-04.25 
  4   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             7.93m   26-00.25 
  5    51 Berg, Marion       W58 Hot Springs, SD          6.74m   22-01.50 
  6   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              6.36m   20-10.50 
  7   477 O'Brien, Sandra    W57 Shorewood, WI            4.43m   14-06.50 
 
W60 Weight Throw
==========================================================================
      60 USA: R 16.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   437 Mensey, Myrle      W62 Saint Louis, MO         16.54m   54-03.25 
  2   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO          10.34m   33-11.25 
  3   253 Green, Martha      W60 Des Moines, IA           8.00m   26-03.00 
 
W65 Weight Throw
==========================================================================
      65 USA: R 13.72m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   283 Hess-Wojcik, Suzy  W69 Eugene, OR               8.78m   28-09.75 
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                3.95m   12-11.50 
 
W70 Weight Throw
==========================================================================
      70 USA: R 12.30m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   744 Young, Carol       W71 Marietta, GA            11.63m   38-02.00 
  2   590 Schultz, Tomasa    W74 Santa Margarita, CA      6.16m   20-02.50 
 
W75 Weight Throw
==========================================================================
      75 USA: R 9.39m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   563 Roman, Mary        W75 Norwalk, CT             10.88mR  35-08.50 
  2   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            9.47mR  31-01.00 
  3   372 Lary, Audrey       W76 Frederick, MD            9.44mR  30-11.75 
 
W85 Weight Throw
==========================================================================
      85 USA: R 7.82m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   675 Valien, Johnnye    W85 Los Angeles, CA          5.75m   18-10.50 
 
W95 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   320 Jarvis, Betty      W95 Aberdeen, NC             5.10m   16-08.75 
 
M30 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA         8.88m   29-01.75 
 
M35 Weight Throw
==========================================================================
      35 USA: R 23.86m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   366 Landa, Mark        M38 Mesa, AZ                15.82m   51-11.00 
  2   262 Hampton, Arvil     M39 Bakersfield, CA         12.16m   39-10.75 
  3   467 Nelson, Troy       M39 San Bernardino, CA      10.77m   35-04.00 
  4   241 Gobble, Kevin      M35 Greensboro, NC           4.58m   15-00.50 
 
M40 Weight Throw
==========================================================================
      40 USA: R 22.52m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    59 Bickel, David      M44 Scottsdale, AZ          14.82m   48-07.50 
  2   574 Ryer, John         M43 Scottsdale, AZ          13.62m   44-08.25 
  3   362 Kuemmerlin, John   M41 Austin, CO              13.02m   42-08.75 
  4   495 Palazzo, Robert    M44 Providence, RI          11.22m   36-09.75 
  5    38 Barr, James        M43 Arlington, VA           10.48m   34-04.75 
 
M45 Weight Throw
==========================================================================
      45 USA: R 19.58m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    37 Barnreiter, Nate   M46 Rio Rancho, NM          14.16m   46-05.50 
  2   543 Retzer, Greg       M46 Huntington Beach, C     13.71m   44-11.75 
  3   742 Wright, Shawn      M48 Scottsdale, AZ          11.53m   37-10.00 
  4   476 Noyes, Edward      M49 Los Altos, CA           11.38m   37-04.00 
  5   598 Seto, John         M48 Pleasant Valley, NY     10.44m   34-03.00 
 
M50 Weight Throw
==========================================================================
      50 USA: R 21.03m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   317 Jansson, Ken       M53 Wichita, KS             18.90m   62-00.25 
  2    15 Arello, Robert     M52 Lakewood Ranch, FL      18.38m   60-03.75 
  3   169 Diaz, Dennis       M53 Las Cruces, NM          17.94m   58-10.25 
  4   222 Fraker, Tom        M52 Peachtree City, GA      15.70m   51-06.25 
  5   439 Milanovic, Goran   M51 Williston Park, NY      14.29m   46-10.75 
  6   150 Crothers, Jeff     M52 Mesa, AZ                13.63m   44-08.75 
  7   663 Tietz, Kenneth     M52 Colorado Springs, C     11.51m   37-09.25 
 
M55 Weight Throw
==========================================================================
      55 USA: R 19.79m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   650 Summers, Ronald    M58 Jacksonville, IL        17.80m   58-04.75 
  2   118 Cedrone, Bob       M56 Stoughton, MA           15.26m   50-00.75 
  3   699 Watson, Richard    M58 Yuma, AZ                12.32m   40-05.00 
  4   678 Vasquez, Gilbert   M57 Colorado Springs, C     10.32m   33-10.25 
  5   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              9.71m   31-10.25 
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
         USA: R 22.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   357 Konen, Hank        M64 Reno, NV                20.02m   65-08.25 
  2   655 Taylor, Todd       M64 Molalla, OR             19.23m   63-01.25 
  3   450 Moss, Ken          M63 Leesburg, VA            18.55m   60-10.50 
  4   455 Muller, Tim        M61 Scottsdale, AZ          17.85m   58-06.75 
  5   105 Cameron, Dennis    M62 Reno, NV                16.80m   55-01.50 
  6   137 Conboy, Roger      M60 Royse City, TX          15.15m   49-08.50 
  7   909 Edwards, Tim       M62 Commerce City, CO       14.89m   48-10.25 
  8   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA        14.53m   47-08.00 
  9   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            9.12m   29-11.25 
 10   577 Sanders, Leo       M60 Virginia Beach, VA       8.79m   28-10.25 
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
         USA: R 19.33m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   192 Economides, Paul   M65 Albuquerque, NM         19.13m   62-09.25 
  2   408 Mathews, George    M67 Hayden Lake, ID         17.72m   58-01.75 
  3   104 Cahners, Robert    M68 Naples, FL              17.44m   57-02.75 
  4   403 Marovich, David    M67 Chalfont, PA            13.38m   43-10.75 
  5   481 Oakey, Richard     M69 Media, PA                6.16m   20-02.50 
 
M70 Weight Throw
==========================================================================
      70 USA: R 19.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   297 Hotchkiss, Richard M72 Grass Valley, CA        14.48m   47-06.25 
  2   273 Harwood, Jerry     M71 Oxnard, CA              11.72m   38-05.50 
  3   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              8.79m   28-10.25 
 
M80 Weight Throw
==========================================================================
      80 USA: R 13.91m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   733 Wojcik, Gerald     M81 Eugene, OR              12.96m   42-06.25 
  2   494 Palazzo, Antonio   M83 North Providence, R     11.10m   36-05.00 
  3   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           9.94m   32-07.50 
 
M85 Weight Throw
==========================================================================
      85 USA: R 10.14m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   569 Roudebush, George  M85 Chardon, OH              7.22m   23-08.25 
  2   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              4.34m   14-03.00 
 
M95 Weight Throw
==========================================================================
      95 USA: R 7.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            4.26m   13-11.75 
 
W30 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   461 Myers, Vandora     W34 Lincoln University,      4.74m   15-06.75 
 
W35 Super Weight
==========================================================================
      35 USA: R 8.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           4.19m   13-09.00 
 
W40 Super Weight
==========================================================================
      40 USA: R 10.79m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   102 Butts, Linda       W41 Lancaster, PA            6.12m   20-01.00 
  2   373 Latham, Cindy      W41 West Haven, CT           4.88m   16-00.25 
  3   466 Nelson, Trinidad   W41 San Bernardino, CA       4.68m   15-04.25 
 
W45 Super Weight
==========================================================================
      45 USA: R 10.52m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   368 Lanier, Gina       W45 Lincoln University,      5.24m   17-02.25 
  2   584 Scanlon, Heather   W48 Flourtown, PA            4.88m   16-00.25 
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               3.00m    9-10.25 
 
W50 Super Weight
==========================================================================
      50 USA: R 11.42m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   386 Lewis, Oneithea    W50 Oakland Gardens, NY     11.72mR  38-05.50 
  2   213 Finsrud, Carol     W54 Lockhart, TX            10.70m   35-01.25 
  3   187 Dunton, Linn       W54 Pine Valley, CA          6.76m   22-02.25 
  4   261 Hallen, Susan      W53 Elk Grove Village,       6.40m   21-00.00 
 
W55 Super Weight
==========================================================================
         USA: R 11.21m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   703 Welding, Ruth      W55 Elk Grove Village,       8.28m   27-02.00 
  2   127 Clark, Clovis      W55 Ellenwood, GA            6.15m   20-02.25 
  3   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             6.02m   19-09.00 
  4   133 Cohn, Linda        W58 Northridge, CA           5.19m   17-00.50 
  5    51 Berg, Marion       W58 Hot Springs, SD          4.60m   15-01.25 
  6   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              4.02m   13-02.25 
  7   477 O'Brien, Sandra    W57 Shorewood, WI            3.45m   11-04.00 
 
W60 Super Weight
==========================================================================
      60 USA: R 9.21m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   437 Mensey, Myrle      W62 Saint Louis, MO         10.74mR  35-03.00 
  2   533 Raham, Sharon      W64 Wellington, CO           6.92m   22-08.50 
  3   253 Green, Martha      W60 Des Moines, IA           6.78m   22-03.00 
 
W65 Super Weight
==========================================================================
      65 USA: R 8.10m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   283 Hess-Wojcik, Suzy  W69 Eugene, OR               6.10m   20-00.25 
 
W70 Super Weight
==========================================================================
      70 USA: R 8.99m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   744 Young, Carol       W71 Marietta, GA             7.90m   25-11.00 
  2   590 Schultz, Tomasa    W74 Santa Margarita, CA      4.67m   15-04.00 
 
W75 Super Weight
==========================================================================
      75 USA: R 6.99m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   372 Lary, Audrey       W76 Frederick, MD            7.25mR  23-09.50 
  2   563 Roman, Mary        W75 Norwalk, CT              6.54m   21-05.50 
 
W95 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   320 Jarvis, Betty      W95 Aberdeen, NC             2.99m    9-09.75 
 
M30 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   522 Porter, John       M32 Wrightsville, PA         5.61m   18-05.00 
 
M35 Super Weight
==========================================================================
      35 USA: R 12.76m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   366 Landa, Mark        M38 Mesa, AZ                10.14m   33-03.25 
  2   262 Hampton, Arvil     M39 Bakersfield, CA          7.68m   25-02.50 
  3   467 Nelson, Troy       M39 San Bernardino, CA       6.58m   21-07.25 
  4   370 Lanier, Kim        M35 Lincoln Univ, PA         2.22m    7-03.50 
 
M40 Super Weight
==========================================================================
      40 USA: R 10.88m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    59 Bickel, David      M44 Scottsdale, AZ           8.97m   29-05.25 
  2   362 Kuemmerlin, John   M41 Austin, CO               7.89m   25-10.75 
  3   574 Ryer, John         M43 Scottsdale, AZ           7.84m   25-08.75 
  4   495 Palazzo, Robert    M44 Providence, RI           6.43m   21-01.25 
  5    38 Barr, James        M43 Arlington, VA            6.31m   20-08.50 
 
M45 Super Weight
==========================================================================
         USA: R 11.10m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   543 Retzer, Greg       M46 Huntington Beach, C      8.80m   28-10.50 
  2    37 Barnreiter, Nate   M46 Rio Rancho, NM           8.05m   26-05.00 
  3   476 Noyes, Edward      M49 Los Altos, CA            7.28m   23-10.75 
  4   742 Wright, Shawn      M48 Scottsdale, AZ           7.18m   23-06.75 
  5   598 Seto, John         M48 Pleasant Valley, NY      6.40m   21-00.00 
 
M50 Super Weight
==========================================================================
      50 USA: R 10.93m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   169 Diaz, Dennis       M53 Las Cruces, NM           8.64m   28-04.25 
  2    15 Arello, Robert     M52 Lakewood Ranch, FL       8.59m   28-02.25 
  3   150 Crothers, Jeff     M52 Mesa, AZ                 7.27m   23-10.25 
  4   222 Fraker, Tom        M52 Peachtree City, GA       7.26m   23-10.00 
  5   439 Milanovic, Goran   M51 Williston Park, NY       7.17m   23-06.25 
 
M55 Super Weight
==========================================================================
      55 USA: R 10.55m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   118 Cedrone, Bob       M56 Stoughton, MA            8.48m   27-10.00 
  2   699 Watson, Richard    M58 Yuma, AZ                 5.82m   19-01.25 
  3   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              4.05m   13-03.50 
 
M60 Super Weight
==========================================================================
         USA: R 10.40m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   655 Taylor, Todd       M64 Molalla, OR             10.79mR  35-05.00 
  2   357 Konen, Hank        M64 Reno, NV                10.39m   34-01.25 
  3   455 Muller, Tim        M61 Scottsdale, AZ           9.73m   31-11.25 
  4   450 Moss, Ken          M63 Leesburg, VA             9.00m   29-06.50 
  5   105 Cameron, Dennis    M62 Reno, NV                 8.34m   27-04.50 
  6   137 Conboy, Roger      M60 Royse City, TX           7.98m   26-02.25 
  7   909 Edwards, Tim       M62 Commerce City, CO        7.97m   26-01.75 
  8   577 Sanders, Leo       M60 Virginia Beach, VA       5.55m   18-02.50 
  9   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            3.17m   10-05.00 
 
M65 Super Weight
==========================================================================
         USA: R 10.51m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   192 Economides, Paul   M65 Albuquerque, NM         10.17m   33-04.50 
  2   408 Mathews, George    M67 Hayden Lake, ID          9.75m   32-00.00 
  3   104 Cahners, Robert    M68 Naples, FL               9.17m   30-01.00 
  4   403 Marovich, David    M67 Chalfont, PA             6.51m   21-04.25 
  5   481 Oakey, Richard     M69 Media, PA                2.93m    9-07.50 
 
M70 Super Weight
==========================================================================
      70 USA: R 10.61m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   297 Hotchkiss, Richard M72 Grass Valley, CA         7.73m   25-04.50 
  2   273 Harwood, Jerry     M71 Oxnard, CA               6.03m   19-09.50 
  3   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              4.63m   15-02.25 
 
M80 Super Weight
==========================================================================
      80 USA: R 7.94m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   733 Wojcik, Gerald     M81 Eugene, OR               7.40m   24-03.50 
  2   494 Palazzo, Antonio   M83 North Providence, R      7.36m   24-01.75 
  3   624 Smith, Val         M81 Richardson, TX           5.79m   19-00.00 
 
M85 Super Weight
==========================================================================
      85 USA: R 6.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   569 Roudebush, George  M85 Chardon, OH              4.58m   15-00.50 
  2   566 Ross, Charles      M88 Conyers, GA              3.12m   10-03.00 
 
M95 Super Weight
==========================================================================
      95 USA: R 4.26m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   432 McPhie, Leland     M96 San Diego, CA            2.54m    8-04.00 
 
W35 800m  Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN        2:47.53   2    498
  2   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE         3:05.49   2    324
  3     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX           4:08.02   2      4
 
W45 800m  Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA           3:06.70   2    460
  2   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME           3:08.77   2    441
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ             3:16.93   2    368
 
W50 800m  Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA       4:11.58   2     88
 
W55 800m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA          3:08.15     619
  2   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE           3:37.98     358
  3   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA            5:35.76  
 
W60 800m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI              4:08.09     241
 
W65 800m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA            3:45.27     513
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ              4:55.98      97
 
W70 800m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                 3:55.13     587
 
W75 800m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT          4:49.25     412
 --   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C        DNF  
 
M30 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL                DNF  
 
M35 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL              3:12.51     559
  2     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX           3:42.84     318
 
M40 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO         2:55.94     789
  2   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C    3:04.87     701
  3   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO           3:26.83     505
  4    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM      3:27.71     498
  5     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA        3:39.51     406
  6    38 Barr, James        M43 Arlington, VA          3:40.88     395
  7    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT          3:48.59     341
  8    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY      4:01.91     255
 
Indoor Pentathlon: #5 M45 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR           3:08.19     744
  2   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX     3:14.23     687
  3   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM        3:18.32     651
  4   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA          4:49.55      82
 
Indoor Pentathlon: #5 M50 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C    3:10.71     798
  2    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX             3:31.57     614
  3   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC      3:38.85     555
  4   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX            3:39.88     547
  5   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC          3:41.20     537
  6   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK             3:41.35     535
  7   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA            3:43.80     517
  8   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC             3:49.63     473
  9   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA        4:00.29     398
 10   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C    4:30.82     216
 11   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA       4:45.40     147
 
Indoor Pentathlon: #5 M55 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ             3:28.63     719
  2   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA         3:42.28     607
  3   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA            3:46.99     571
  4   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA             3:51.87     534
  5   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL             4:01.75     463
  6   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX             4:12.13     394
  7   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA            4:22.38     330
  8   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX         4:24.62     317
 
M60 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM        3:32.72     771
  2   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO          3:46.16     662
  3   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA             4:09.69     490
  4   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA       4:15.34     453
  5   709 White, Robert      M61 Niles, MI              4:34.21     337
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI          4:47.29     266
 --   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN            DNF  
 
M65 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    26 Abels, J           M67 Papillion, NE          3:37.70     823
  2    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA           4:26.68     468
 --   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA             DNF  
 
M70 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA            4:55.27     401
  2    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ           5:08.29     332
 --   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO           DNF  
 --   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA           DNF  
 
M75 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX          5:01.90     491
  2   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ             5:02.56     487
  3   316 Jankovich, William M77 Racine, WI             5:30.92     340
 
M90 1000m  Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX              7:51.41     529
 
W35 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN          10.87   5    623
  2   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           11.81   5    474
  3     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX             13.14   5    293
 
W45 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             10.52   4    820
  2   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               11.31   4    686
  3   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             12.23   4    541
 
W50 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         13.21   3    474
 
W55 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            10.26   3   1017
  2   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             13.04   3    570
  3   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              21.51   3 
 
W60 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                20.48   2     12
 --   669 *Trott, Rhona      W62 Hamilton, ON            X11.32   2    916
 
W65 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              11.10   2   1039
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                20.17   2     55
 
W70 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                  X14.45     641
 
W75 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            13.41     902
  2   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C      14.20     794
 
M30 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL               8.97   3    752
 
M35 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL                 8.55   3    879
  2   705 Whalen, Scott      M38 Albuquerque, NM           9.21   3    730
  3     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX             11.28   3    352
 
M40 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    38 Barr, James        M43 Arlington, VA            10.15   2    617
  2   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C      10.18   1    611
  3     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA          10.34   2    581
  4    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        11.13   1    444
  5   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO           11.28   2    420
  6    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        11.49   1    387
  7   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO             11.60   2    369
  8   276 Hawke, Karl        M44 New York, NY             11.95   2    319
  9    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT            12.33   1    268
 
Indoor Pentathlon: #1 M45 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR              8.94     949
  2   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX        9.73     779
  3   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA            10.58     613
  4   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM          11.03     533
 
Indoor Pentathlon: #1 M50 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC                9.11   3    949
  2    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX                9.41   2    884
  3   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK                9.44   1    877
  4   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC         9.66   1    832
  5   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC             9.73   2    816
  6   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA           9.84   2    795
  7   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA               9.89   3    784
  8   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C      10.08   1    746
  9   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              11.72   2    457
 10   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C      12.07   3    405
 11   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA         12.84   3    299
 
Indoor Pentathlon: #1 M55 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              10.26   2    795
  2   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA           10.98   2    662
  3   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL               11.08   1    644
  4   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               11.70   1    539
  5   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX           11.75   1    532
  6   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX               11.84   2    517
  7   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               12.78   1    379
  8   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              17.73   2      2
 
M60 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA                9.21   2   1069
  2   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO            11.32   2    658
  3   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM          11.52   2    623
  4   709 White, Robert      M61 Niles, MI                11.59   3    611
  5   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA         11.73   3    589
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            12.71   3    438
  7   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN          14.18   3    254
 
M65 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             10.90     823
  2   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA           12.63     535
  3    26 Abels, J           M67 Papillion, NE            15.61     180
 
M70 60m Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ             12.15   2    664
  2   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA         12.19   2    658
  3   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         13.67   2    442
  4   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              15.40   2    242
 
M75 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            12.96     639
  2   316 Jankovich, William M77 Racine, WI               14.56     421
  3   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               14.98     371
 
M90 60m Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                15.39    1059
 
W35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           1.33m    4-04.25    502
  2   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN          1.30m    4-03.25    470
  3     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX             1.21m    3-11.50    379
 
W45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             1.36m    4-05.50    701
  2   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             1.33m    4-04.25    666
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               1.15m    3-09.25    439
 
W50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         1.15m    3-09.25    512
 
W55 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            1.33m    4-04.25    879
  2   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             1.30m    4-03.25    830
  3   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              0.94m    3-01.00    321
 
W60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W62 Hamilton, ON             1.06m    3-05.75    577
  2   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                0.97m    3-02.25    439
 
W65 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              1.21m    3-11.50    941
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                0.88m    2-10.50    399
 
W70 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                   1.09m    3-06.75    879
 
W75 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            1.06m    3-05.75    991
  2   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C      1.03m    3-04.50    928
 
M30 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL              1.54m    5-00.50    419
 
M35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL                1.51m    4-11.50    419
  2     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX             1.39m    4-06.75    331
 
M40 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    38 Barr, James        M43 Arlington, VA            1.72m    5-07.75    627
  2   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO           1.63m    5-04.25    544
  2     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA          1.63m    5-04.25    544
  4   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO             1.57m    5-01.75    496
  5    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT            1.51m    4-11.50    449
  6   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C      1.48m    4-10.25    426
  7    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        1.45m    4-09.00    404
  8    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        1.27m    4-02.00    270
 
Indoor Pentathlon: #4 M45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR             1.81m    5-11.25    794
  2   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA            1.66m    5-05.25    644
  3   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX       1.60m    5-03.00    593
  4   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM          1.42m    4-07.75    434
 
Indoor Pentathlon: #4 M50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC               1.75m    5-08.75    831
  2   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C      1.63m    5-04.25    705
  2   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              1.63m    5-04.25    705
  2   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC        1.63m    5-04.25    705
  5   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA          1.57m    5-01.75    644
  5   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK               1.57m    5-01.75    644
  7   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC            1.54m    5-00.50    610
  8    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX               1.51m    4-11.50    585
  9   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA              1.42m    4-07.75    496
 10   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA         1.33m    4-04.25    419
 11   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C      1.27m    4-02.00    367
 
Indoor Pentathlon: #4 M55 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               1.39m    4-06.75    544
  2   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX               1.36m    4-05.50    520
  2   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              1.36m    4-05.50    520
  4   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX           1.33m    4-04.25    488
  4   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL               1.33m    4-04.25    488
  4   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              1.33m    4-04.25    488
  7   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA           1.27m    4-02.00    426
  8   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               1.24m    4-00.75    404
 
M60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA               1.41m    4-07.50    653
  2   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA         1.38m    4-06.25    619
  3   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM          1.35m    4-05.00    585
  3   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO            1.35m    4-05.00    585
  5   709 White, Robert      M61 Niles, MI                1.23m    4-00.50    464
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            1.20m    3-11.25    434
  7   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN          0.99m    3-03.00    237
 
M65 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             1.41m    4-07.50    758
  2    26 Abels, J           M67 Papillion, NE            1.35m    4-05.00    687
  3   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA           1.29m    4-02.75    610
 
M70 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA         1.39m    4-06.75    859
  2    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ             1.36m    4-05.50    813
  3   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         1.30m    4-03.25    731
  4   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              1.24m    4-00.75    653
 
M75 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               1.24m    4-00.75    776
  2   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            1.21m    3-11.50    731
  3   316 Jankovich, William M77 Racine, WI               1.06m    3-05.75    528
 
M90 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                1.03m    3-04.50    915
 
W35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           4.84m   15-10.50    581
  2   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN          4.05m   13-03.50    367
  3     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX             3.30m   10-10.00    192
 
W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             3.98m   13-00.75    474
  2   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             3.74m   12-03.25    403
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               3.13m   10-03.25    237
 
W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         2.31m    7-07.00     89
 
W55 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            4.44m   14-07.00    834
  2   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              2.28m    7-05.75    116
 --   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE                ND            
 
W60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                2.31m    7-07.00    165
 
W65 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              3.84m   12-07.25    840
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                1.78m    5-10.25     69
 
W70 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                   3.19m   10-05.75    671
 
W75 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            2.76m    9-00.75    601
 --   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C        DNF            
 
M30 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL              5.93m   19-05.50    571
 
M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL                5.60m   18-04.50    537
  2   705 Whalen, Scott      M38 Albuquerque, NM          5.02m   16-05.75    415
  3     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX             4.25m   13-11.50    269
 
M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    38 Barr, James        M43 Arlington, VA            5.54m   18-02.25    593
  2   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C      5.51m   18-01.00    587
  3   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO             4.85m   15-11.00    437
  4    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        4.81m   15-09.50    429
  5   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO           4.69m   15-04.75    404
  6    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT            4.57m   15-00.00    378
  7    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        4.18m   13-08.75    299
 --     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA           FOUL            
 
Indoor Pentathlon: #2 M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR             5.97m   19-07.00    788
  2   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX       5.09m   16-08.50    559
  3   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA            5.07m   16-07.75    554
  4   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM          4.53m   14-10.50    427
 
Indoor Pentathlon: #2 M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              5.69m   18-08.00    811
  2   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA              5.15m   16-10.75    657
  3   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C      5.11m   16-09.25    646
  4   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK               5.00m   16-05.00    617
  5   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC        4.90m   16-01.00    591
  5    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX               4.90m   16-01.00    591
  7   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC               4.87m   15-11.75    582
  8   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC            4.76m   15-07.50    552
  9   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA          4.12m   13-06.25    394
 10   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C      4.11m   13-06.00    390
 11   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA         3.97m   13-00.25    358
 
Indoor Pentathlon: #2 M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA           4.85m   15-11.00    666
  2   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               4.67m   15-04.00    613
  3   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX               4.57m   15-00.00    584
  4   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL               4.19m   13-09.00    479
  5   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX           4.12m   13-06.25    461
  6   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              4.00m   13-01.50    429
  7   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              3.78m   12-05.00    373
  8   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               3.45m   11-04.00    294
 
M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA               5.15m   16-10.75    874
  2   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO            4.21m   13-09.75    569
  3   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA         3.99m   13-01.25    504
  3   709 White, Robert      M61 Niles, MI                3.99m   13-01.25    504
  5   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM          3.94m   12-11.25    490
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            3.67m   12-00.50    413
  7   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN          3.12m   10-03.00    271
 
M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA             4.41m   14-05.75    741
  2   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA           3.86m   12-08.00    556
  3    26 Abels, J           M67 Papillion, NE            3.65m   11-11.75    490
 
M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA         4.12m   13-06.25    764
  2   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO         3.89m   12-09.25    677
  2   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              3.89m   12-09.25    677
  4    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ             3.74m   12-03.25    621
 
M75 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            3.70m   12-01.75    734
  2   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ               3.60m   11-09.75    693
  3   316 Jankovich, William M77 Racine, WI               3.00m    9-10.25    461
 
M90 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                2.54m    8-04.00    664
 
W35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE           7.51m   24-07.75    385
  2     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX             6.01m   19-08.75    286
  3   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN          5.84m   19-02.00    274
 
W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME             9.23m   30-03.50    596
  2   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA             7.14m   23-05.25    433
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ               5.94m   19-06.00    341
 
W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA         6.21m   20-04.50    388
 
W55 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE             8.84m   29-00.00    668
  2   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA            8.80m   28-10.50    665
  3   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA              6.13m   20-01.50    425
 
W60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W62 Hamilton, ON             7.27m   23-10.25    589
  2   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                6.65m   21-10.00    528
 
W65 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA              7.57m   24-10.00    698
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                4.36m   14-03.75    350
 
W70 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                   5.98m   19-07.50    601
 
W75 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C      7.84m   25-08.75    818
  2   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT            7.18m   23-06.75    737
 
M30 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL             12.18m   39-11.50    617
 
M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL               12.33m   40-05.50    654
  2   705 Whalen, Scott      M38 Albuquerque, NM         10.59m   34-09.00    545
  3     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX             6.58m   21-07.25    297
 
M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    38 Barr, James        M43 Arlington, VA           11.80m   38-08.75    676
  2   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO             9.70m   31-10.00    534
  3     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA          9.63m   31-07.25    529
  4   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO           9.18m   30-01.50    499
  5   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C      8.89m   29-02.00    480
  6    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT            8.66m   28-05.00    464
  7    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM        8.32m   27-03.75    441
  8    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY        8.13m   26-08.25    429
 
Indoor Pentathlon: #3 M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR            12.09m   39-08.00    761
  2   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA           12.03m   39-05.75    757
  3   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX       9.05m   29-08.25    539
  4   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM          8.03m   26-04.25    465
 
Indoor Pentathlon: #3 M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK              11.84m   38-10.25    720
  2   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC       11.35m   37-03.00    686
  3   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA         11.18m   36-08.25    673
  4   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC           10.78m   35-04.50    645
  5   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA             10.70m   35-01.25    639
  6   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX              9.84m   32-03.50    578
  7    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX               9.21m   30-02.75    533
  8   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C      8.81m   28-11.00    505
  9   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA         8.01m   26-03.50    448
 10   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C      7.81m   25-07.50    435
 11   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC               7.73m   25-04.50    429
 
Indoor Pentathlon: #3 M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL              10.20m   33-05.75    665
  2   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ               9.69m   31-09.50    625
  3   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX               9.29m   30-05.75    594
  4   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA              8.31m   27-03.25    519
  5   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX           8.24m   27-00.50    513
  6   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA               8.16m   26-09.25    507
  7   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA           8.15m   26-09.00    507
  8   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA              7.89m   25-10.75    487
 
M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA        11.38m   37-04.00    741
  2   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA               9.42m   30-11.00    591
  3   709 White, Robert      M61 Niles, MI                8.98m   29-05.50    558
  4   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN          8.95m   29-04.50    556
  5   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM          8.94m   29-04.00    555
  6   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO            8.47m   27-09.50    520
  7   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI            7.07m   23-02.50    415
 
M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA          11.28m   37-00.25    811
  2    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA            10.68m   35-00.50    761
  3    26 Abels, J           M67 Papillion, NE            7.42m   24-04.25    491
 
M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ            11.84m   38-10.25    848
  2   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA        11.54m   37-10.50    823
  3   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO        10.47m   34-04.25    734
  4   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA              7.97m   26-01.75    530
 
M75 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ              11.33m   37-02.25    898
  2   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX            9.18m   30-01.50    702
  3   316 Jankovich, William M77 Racine, WI               8.95m   29-04.50    681
 
M90 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                7.07m   23-02.50    785
 
W35 Indoor Pentathlon
================================================================
      35 USA: R  1072                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   347 Kent, Dawn         W36 Wilmington, DE            2266R 
  2   539 Readinger, Danelle W35 Terre Haute, IN           2232R 
  3     9 Anderson, Melissa  W38 Amarillo, TX              1154R 
 
W45 Indoor Pentathlon
================================================================
      45 USA: R  4028                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   713 Wiemer, Susan      W45 Freeport, ME              3032  
  2   690 Ware, Caren        W48 Redlands, CA              2503  
  3   559 Roemer, Christine  W45 Summit, NJ                2071  
 
W50 Indoor Pentathlon
================================================================
      50 USA: R  4155                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   319 Jarjisian, Linda   W50 Cochranville, PA          1551  
 
W55 Indoor Pentathlon
================================================================
      55 USA: R  4739                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 Hanscom, Rita      W56 San Diego, CA             4014  
  2   248 Grandison, Delores W58 Townsend, DE              2426  
  3   738 Woods, Lydia       W57 Atlanta, GA                862  
 
W60 Indoor Pentathlon
================================================================
      60 USA: R  4844                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   670 Trotto, Mary       W63 Kihei, HI                 1385  
 
W65 Indoor Pentathlon
================================================================
      65 USA: R  3516                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   478 O'Connor, Nadine   W68 Del Mar, CA               4031R 
  2   609 Simpson, Jane      W69 Wayne, NJ                  970  
 
W70 Indoor Pentathlon
================================================================
      70 USA: R  4196                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    82 *Bortignon, Christ W74 Canada                    3379  
 
W75 Indoor Pentathlon
================================================================
      75 USA: R  3960                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   435 Meiler, Florence   W76 Shelburne, VT             3643  
  2   179 Donley, Christel   W76 Colorado Springs, C       2540  
 
M30 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   475 Norquist, Matt     M30 Chicago, IL               2359  
 
M35 Indoor Pentathlon
================================================================
      35 USA: R  3535                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   631 Souza, Jeferson    M36 Miami, FL                 3048  
  2     8 Anderson, James    M38 Amarillo, TX              1567  
 
M40 Indoor Pentathlon
================================================================
      40 USA: R  3977                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    38 Barr, James        M43 Arlington, VA             2908  
  2   114 Causse, Jean       M43 Colorado Springs, C       2805  
  3   647 Stone, Jonathan    M44 Manchester, MO            2656  
  4   256 Gunnarson, Brian   M44 Longmont, CO              2341  
  5     3 Aka-Basho, Wale M40 Mill Valley, CA           2060  
  6    19 Ashcraft, John     M43 Ruidoso Downs, NM         2029  
  7    77 Boles, Jim         M43 Whitefish, MT             1900  
  8    17 Ash, David         M40 Spring Valley, NY         1827  
 
M45 Indoor Pentathlon
================================================================
         USA: R  3979                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    43 Bates, Christopher M46 Portland, OR              4036R 
  2   614 Sloan, Kerry       M48 Harker Heights, TX        3157  
  3   518 Pollard, Anthony ( M45 San Diego, CA             2650  
  4   233 Garvanian, Michael M47 Albuquerque, NM           2510  
 
M50 Indoor Pentathlon
================================================================
         USA: R  4256                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   420 McCrimmon, James   M50 Colorado Springs, C       3400  
  2   199 Ellis, Ken         M53 Edmond, OK                3393  
  3   571 Ruebel, Noel       M54 Winston Salem, NC         3369  
  4   725 Williamson, Mark   M53 Durham, NC                3264  
  5    94 Brower, Jeff       M51 Austin, TX                3207  
  6   573 Russ, Jim          M54 Charlotte, NC             3160  
  7   661 Thomas, Kenneth    M54 Houston, TX               3098  
  8   318 Janusey, Michael   M53 Venetia, PA               3093  
  9   503 Patterson, George  M50 Granite Bay, CA           2904  
 10   327 Johnson, Donnelly  M54 Colorado Springs, C       1813  
 11   158 De La Puente, Joe  M54 Santa Monica, CA          1671  
 
M55 Indoor Pentathlon
================================================================
         USA: R  4384                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   263 Hancock, Stuart    M58 Tucson, AZ                3040  
  2   415 McClellan, Sam     M58 San Rafael, CA            2868  
  3   312 Jacquet-Acea, Russ M58 Seattle, WA               2770  
  4   454 Mulkey, Philip     M56 Hoover, AL                2739  
  5   125 Che, Xiling        M55 Spring, TX                2609  
  6   178 Dolan, John        M58 Richardson, TX            2311  
  7   665 Tipping, Mike      M58 Irvine, CA                2118  
  8   165 Demetrio, Theodore M55 Olympia, WA               1744  
 
M60 Indoor Pentathlon
================================================================
      60 USA: R  4145                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   729 Wilson, Thaddeus   M60 Oxnard, CA                3677  
  2   208 Fallen, Jim        M60 Albuquerque, NM           3024  
  3   308 Iwen, Gene         M60 Elizabeth, CO             2994  
  4   298 Hough, Norman      M63 Fayetteville, GA          2906  
  5   709 White, Robert      M61 Niles, MI                 2474  
  6   591 Schuster, Neal     M63 Shorewood, WI             1966  
  7   449 Moser, Michael     M61 Minneapolis, MN           1318  
 
M65 Indoor Pentathlon
================================================================
      65 USA: R  4454                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    29 Baker, Robert      M65 Metairie, LA              3551  
  2    26 Abels, J           M67 Papillion, NE             2671  
  3   743 Wuest, Gary        M65 Sacramento, CA            2512  
 
M70 Indoor Pentathlon
================================================================
      70 USA: R  4314                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    54 Bergfeldt, Bob     M74 Chandler, AZ              3278  
  2   600 Sheedy, Robert     M70 Port Angeles, WA          3104  
  3   226 Fulton, Robert     M71 Fort Collins, CO          2584  
  4   682 Vergin, Roger      M73 Poulsbo, WA               2503  
 
M75 Indoor Pentathlon
================================================================
      75 USA: R  4437                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   380 Leggitt, James     M76 Levelland, TX             3297  
  2   604 Shipp, Phil        M75 Sedona, AZ                3225  
  3   316 Jankovich, William M77 Racine, WI                2431  
 
M90 Indoor Pentathlon
================================================================
      90 USA: R  4594                                                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   411 Maxwell, Ralph     M91 Alamo, TX                 3952  
 
W30 3000m Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   922 Manns, DaBeth      W34 Washington, DC        25:29.97  
 
W40 3000m Race Walk
================================================================
      40 USA: R 12:45.05                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   916 Graff, Darla       W43 Denver, CO            18:44.32  
 
W50 3000m Race Walk
================================================================
      50 USA: R 15:04.35                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   940 Pritchard, Vicki   W52 World Class           18:41.18  
 
W55 3000m Race Walk
================================================================
      55 USA: R 16:22.41                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   932 Segell, Kerri      W55 Santa Fe, NM          19:08.79  
  2   907 Chavez Myers, Virg W58 Albuquerque, NM       19:46.42  
 
W60 3000m Race Walk
================================================================
      60 USA: R 17:15.24                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   923 Martino, Marianne  W60 Littleton, CO         17:57.59  
  2   910 Eichel, Yoko       W63 Woodland Hills, CA    18:48.33  
  3   917 Herman, Leslie     W63 Albuquerque, NM       20:17.77  
  4   929 Priest, Jeanette   W61 Lewistown, MT         20:44.10  
 
W65 3000m Race Walk
================================================================
      65 USA: R 17:46.25                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   935 Steigerwalt, Jolen W67 San Diego, CA         20:52.00  
  2   913 Frable, Kathleen   W65 Ivins, UT             21:22.00  
  3   900 Backlund, Darlene  W65 Redmond, OR           21:58.88  
 
W70 3000m Race Walk
================================================================
      70 USA: R 19:08.86                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   936 Walters, Louise    W71 Nipomo, CA            19:27.58  
  2   933 Sinkovec, Rita     W71 Evergreen, CO         21:22.95  
 
M40 3000m Race Walk
================================================================
      40 USA: R 12:25.90                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   912 Fabian, Raul       M43 Denver, CO            16:41.32  
 
M45 3000m Race Walk
================================================================
      45 USA: R 12:38.71                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   903 Blanchard, Michael M49 Castle Rock, CO       17:25.92  
  2   908 Dahlen, Neal       M48 Fenton, MO            19:20.83  
  3   924 Morrow, Art        M46 Palm Desert, CA       19:30.78  
 
M50 3000m Race Walk
================================================================
      50 USA: R 12:34.90                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   927 Peckiconis, Stephe M52 Roslindale, MA        16:38.07  
 
M55 3000m Race Walk
================================================================
      55 USA: R 13:09.00                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   930 Reed, Bill         M58 Kalamazoo, MI         17:12.53  
  2   904 Blank, Peter       M56 Annandale, VA         19:50.36  
 
M60 3000m Race Walk
================================================================
      60 USA: R 14:20.64                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   934 Smith, Andrew      M61 Whittier, NC          16:11.16  
  2   915 Gersh, John        M63 Columbia, MD          19:22.63  
 
M65 3000m Race Walk
================================================================
      65 USA: R 15:30.50                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   906 Campbell, Richard  M65 Orange, CA            17:44.00  
  2   914 Frable, Norman     M65 Ivins, UT             22:19.28  
 --   905 Budnik, Michael    M65 Santa Fe, NM                DQ   Lifting
 
M70 3000m Race Walk
================================================================
      70 USA: R 16:07.46                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   902 Beckett, James     M72 Vacaville, CA         17:45.27  
  2   926 Nichols, Robert    M71 Saint Louis, MO       19:49.96  
  3   918 Hosken, William    M73 Zion, IL              20:20.27  
  4   901 Backlund, John     M71 Redmond, OR           20:42.86  
  5   920 Krosinsky, Lenny   M71 Albuquerque, NM       23:35.97  
 
M75 3000m Race Walk
================================================================
      75 USA: R 17:12.80                                                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   928 Poisner, Alan      M76 Overland Park, KS     19:47.84  
  2   937 Williams, Charles  M79 Atlanta, GA           22:18.69  
          
 
       

 

 

Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS