Join/Renew Now

Results - USATF Ohio Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/13/10 - Hilliard Davidson High School, Hilliard, OH

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Heuerman, Heidi           01 0517 Unattached       14:51.70  
  2 Thomas, Amariah           00 0517 Pacesetters,Bl   15:37.20  
  3 Hyme, Karissa             00 0517 Ww TrClb,Patas   20:20.00  
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Gemmaka, Garrett          00 0517 Miami Vally,Ne   11:08.70  
  2 Lachey, Luke              01 Ohio United           12:00.80  
  3 Mangus, Matthew           00 0517 Miami Vally,Hi   12:01.50  
  4 Dulle, Eli                01 Ohio United           12:16.00  
  5 Trexler, Danny            01 Ohio United           12:35.00  
  6 Miller, Christopher       02 Ohio United           12:41.30  
  7 Reeves, Jeremy            01 0517 Unattached       14:40.90  
  8 Trares, Lance             01 Ohio United           14:47.30  
  9 Stevenson, Perry          02 Ohio United           14:48.30  
 10 Page, Ethan               02 Ohio United           14:51.20  
 11 Hansell, Max              00 Ohio United           16:57.70  
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Heuerman, Ann             98 0517 Unattached       11:17.90  
  2 Sweeney, Rachel           98 0517 Miami Vally,Xe   11:35.60  
  3 Marek, Hastings           98 0517 Ww TrClb,Patas   11:43.10  
  4 Hyme, Samantha            98 0517 Ww TrClb,Patas   12:31.20  
  5 Walkey, Charlotte         98 0517 Miami Vally,Ye   12:40.70  
  6 Hale, Deja                98 0517 Capital Cit      14:03.00  
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Seibert, Thomas           98 0517 Unattached,Cin   10:42.60  
  2 Gartner, Ryan             99 0517 Unattached,Lib   10:56.40  
  3 Gero, Jacob               98 0517 Ww TrClb,Patas   12:27.40  
 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Belovich, Emily           97 0517 Miami Vally,So   16:19.50  
  2 Wilson, Rheanna           96 0517 Unattached,Cam   16:33.80  
  3 Johnston, Mhairi          97 0517 Unattached,Pow   17:08.50  
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Elkins, Eli               97 0517 Knight Rnrs,Ma   14:10.70  
  2 Widdig, Luke              97 0517 Knight Rnrs,Ki   14:20.90  
  3 Brant, Lukas              96 0517 Knight Rnrs,Lo   14:26.80  
  4 Gemmaka, Andrew           96 0517 Miami Vally,Ne   14:29.90  
  5 Dowis, Austin             96 0517 Ww TrClb,Patas   14:50.90  
  6 Tennant, Owen             96 0517 Ww TrClb,Patas   14:53.70  
  7 Buckler, Blayne           96 0517 Knight Rnrs,So   15:10.30  
  8 Cooper, Ben               97 0517 Knight Rnrs      15:35.10  
  9 Appel, Jason              96 0517 Unattached,Can   16:01.40  
 10 Brewer, Gerald            97 0517 Ww TrClb,Patas   16:31.20  
 11 Cotto, Xavier             97 0517 Unattached,Rey   19:53.20  
 
Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Brown, Alexandra          95 0517 Miami Vally,Sp   18:49.40  
  2 Zishka, Sammie            95 0517 Unattached,Lan   19:33.60  
  3 Ashton, Malicoate         95 0517 Unattached       22:13.20  
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Moreno, Jesse             94 0517 Miami Vally,Da   15:19.30  
  2 Uresti, Wyatt             95 0517 Unattached,Cal   16:50.60  
  3 Hannah, Scott             94 0517 Miami Vally,So   17:34.60  
  4 Thomas, Andrew            94 0517 Miami Vally,Ne   18:00.90  
  5 Carlton, Nigel            95 0517 Miami Vally,En   18:10.50  
  6 Brewer, Roy               95 0517 Ww TrClb,Patas   18:11.20  
  7 Dawson, Seth              94 0517 Unattached       18:11.60  
  8 Ulm, Jerry                95 0517 Unattached,Cin   18:40.30  
  9 Gero, Edward              95 0517 Ww TrClb,Patas   18:46.60  
 10 Stilletto, Drew              0517 Unattached       19:03.50  
 11 Harmon, Scott             95 0517 Miami Vally,Ne   19:20.30  
 12 Harlan, Grant             95 0517 Miami Vally,Ke   19:27.40  
 13 Justice, Bryan            95 0517 Unattached       20:32.60  
 
Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Campbell, Catie           93 0517 Unattached       21:52.30  
 
Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Ebner, Zachary            92 0517 Unattached       16:03.70  
  2 Davis, Christopher        92 0517 Unattached       19:19.90  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec