Join/Renew Now

Results - USATF Minnesota Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/13/10 - Valleywood Golf Course, Apple Valley, MN

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  4183 Olson, Sarah        01 Unattached,Coon Rap            15:57.30  
  2  4179 Lawler, Madeline    00 Unattached,Edina, M            18:06.80  
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  4182 Olson, Benjamin     00 Unattached,Coon Rap            13:31.70  
  2  4193 Heilman, Isaac      00 Unattached                     15:15.30  
  3  4184 Osborne, Blake      00 0830 Real Tr,Eagan,            16:17.20  
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1  4175 Windels, Natalie    99 0830 Real Tr,Inver             15:21.30  
  2  4167 Meger, Anna         99 0830 Real Tr,Stillw            16:07.70  
  3  4181 Moening, Erin       99 Unattached,Saint Pa            16:29.40  
  4  4194 Yapello, Mara       99 Unattached                     19:24.00  
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1  4177 Delgado, Jesse      98 Unattached,Waseca,             12:34.60  
  2  4188 Streich, Cole       98 Unattached,Janesvil            13:52.70  
  3  4192 Couser, Chad        98 Unattached                     14:13.90  
  4  4189 Wallace, Michael    99 Unattached,Minneapo            15:18.20  
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4171 Streich, Shane      96 0830 Real Tr,Janesv            14:31.70  
  2  4172 Torchia, Ian        96 0830 Real Tr,Roches            15:05.20  
  3  4170 Schiltz, Thomas     96 0830 Real Tr,Hartla            15:59.90  
  4  4173 Udelhofen, Grant    96 0830 Real Tr,Apple             16:43.40  
  5  4166 Cherry, Bo          97 0830 Real Tr,Chaska            17:00.00  
  6  4191 Ivanecky, Sam       97 0830 Real Tr                   17:05.80  
  7  4190 Brumm, Ryan         96 0830 Real Tr                   19:38.80  
  8  4168 Meger, Ryan         97 0830 Real Tr,Stillw            19:46.90  
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4186 Racchini, Matthew   94 Unattached,Edina, M            20:23.80  
 
Event 10  5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  4178 Jahn, Trevor        92 Unattached,Orono, M            20:37.40  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec