Join/Renew Now

Results - USATF Georgia Association Preliminary Junior Olympic Track & Field
Championships

6/5/10 - Carrollton, Georgia

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 14.69  6/18/2009   Kyleeyah Hodge, Titans                      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Brown, Davida              8 Sequoyah                 14.82   1 
  2 Goss, Kennedy              8 SpiritAlpharetta         16.43   1 
  3 Dada, Madeleine            7 Gazelle                  17.03   1 
  4 Knickerbocker, Kayla       8 Kennworth                17.57   1 
  5 Pollock, Chloe             7 Panther Pride            17.72   1 
  6 Grant, Kourtlin            7 Panther Pride            17.72   2 
  7 Nelson, Skyler             8 Boys&Girls Club          18.02   2 
  8 Taylor, Maya               8 Etowah                   18.19   2 
  9 Williams, Tayhlor          7 Boys&Girls Club          18.95   1 
 10 Bini, Brooke               7 Forsyth Flyers           19.17   1 
 11 Steiger, Delaney           8 Forsyth Flyers           19.40   3 
 12 Smith, Alexis              8 AthletesInTrng           19.44   3 
 13 Johnson, Seria             6 Etowah                   19.82   3 
 14 Garner, Kalana             7 Kennworth                20.00   2 
 15 Wilson, Samara             7 Carrollton               20.64   2 
 16 Anderson, Greer            7 Etowah                   21.04   3 
 17 Porubiansky, Danielle      7 Etowah                   21.06   1 
 18 Harvey, Taylor             6 Boys&Girls Club          23.66   3 
 18 Carter, Avery              7 Forsyth Flyers           23.66   3 
 20 Runyan, Peyton             5 Etowah                   24.14   3 
 21 Rhodes, Karilyne           5 Forsyth Flyers           25.37   2 
 -- Cross, Gabrielle           8 Creekview                  DNS   2 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 28.40  6/9/2001    Tahapenes A Outlaw, Track Phi Track         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Davida              8 Sequoyah                 32.34   3 
  2 Owens, Dondrett            8 Etowah                   36.81   1 
  3 Pollock, Chloe             7 Panther Pride            37.13   1 
  4 Moore, Mia                 7 SpiritAlpharetta         38.37   1 
  5 Grant, Kourtlin            7 Panther Pride            38.70   3 
  6 Taylor, Maya               8 Etowah                   38.84   2 
  7 Nelson, Skyler             8 Boys&Girls Club          39.31   1 
  8 Williams, Tayhlor          7 Boys&Girls Club          40.88   3 
  9 Bini, Brooke               7 Forsyth Flyers           41.03   3 
 10 Campbell, Jadyn            7 Etowah                   42.71   3 
 11 Steiger, Delaney           8 Forsyth Flyers           43.26   1 
 12 Smith, Alexis              8 AthletesInTrng           43.90   1 
 13 Wilson, Samara             7 Carrollton               45.28   2 
 14 Porubiansky, Danielle      7 Etowah                   48.15   2 
 15 Carter, Avery              7 Forsyth Flyers           54.30   2 
 16 Harvey, Taylor             6 Boys&Girls Club          58.41   2 
 -- Cross, Gabrielle           8 Creekview                  DNS   2 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 1:09.46  6/18/2006   Areale Frazier, Gazelle Trac              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Goss, Kennedy              8 SpiritAlpharetta       1:18.25   2 
  2 Walsh, Erin                8 Etowah                 1:18.40   2 
  3 Moore, Mia                 7 SpiritAlpharetta       1:23.83   1 
  4 Pollock, Chloe             7 Panther Pride          1:24.46   2 
  5 Harvey, Jahnaya            8 Gazelle                1:28.59   1 
  6 Johnson, Hannah            8 Etowah                 1:38.57   1 
  7 Campbell, Jadyn            7 Etowah                 1:39.42   2 
  8 Taylor, Jazzmin            7 Panther Pride          1:44.89   1 
  9 Wilson, Samara             7 Carrollton             1:51.48   2 
 -- Castro, Emily              6 Carrollton                 DNS   1 
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 2:43.75  6/16/2006   Marielle Lewis, Gazelle Trac              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Poma, Michela              7 Walton Youth           3:21.33  
  2 Caldwell, Saniah           6 Boys&Girls Club        3:21.69  
  3 Rice, Zion                 6 Gazelle                3:41.21  
  4 Johnson, Hannah            8 Etowah                 3:47.85  
  5 Walsh, Erin                8 Etowah                 4:08.63  
  6 Runyan, Peyton             5 Etowah                 4:25.98  
 -- Taylor, Jazzmin            7 Panther Pride              DNS  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 5:35.88  6/18/2006   Marielle Lewis, Gazelle Trac              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Frazier, Ajawnee           7 Gazelle                6:27.91  
  2 Caldwell, Saniah           6 Boys&Girls Club        6:28.01  
  3 Poma, Michela              7 Walton Youth           6:46.26  
  4 Johnson, Hannah            8 Etowah                 7:07.65  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 1:02.44  6/15/2007   Ruff Riders, Ruff Riders                  
                         A Perry, Y Jones, T Price, T Hall                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Gazelle TC                                     1:13.90  
     1) Dada, Madeleine 7               2) Frazier, Ajawnee 7             
     3) Harvey, Jahnaya 8               4) Rice, Zion 6                   
  2 0345 Forsyth Flyers                                 1:30.50  
     1) Bini, Brooke 7                  2) Carter, Avery 7                
     3) Rhodes, Karilyne 5              4) Steiger, Delaney 8             
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 5:00.75  6/6/2009    White Lightning, White Lightn             
                         C Poole, T Stubbs, A Ellington, J Martin          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Gazelle TC                                     6:18.89  
     1) Frazier, Ajawnee 7              2) Rice, Zion 6                   
     3) Harvey, Jahnaya 8               4) Dada, Madeleine 7              
  2 0345 Boys and Girls TC                              7:11.43  
     1) Caldwell, Saniah 6              2) Harvey, Taylor 6               
     3) Nelson, Skyler 8                4) Williams, Tayhlor 7            
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 3.80m  6/9/2001    Miray Seward, Red Runners                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Owens, Dondrett            8 Etowah                   3.00m    9-10.25 
  2 Goss, Kennedy              8 SpiritAlpharetta         2.96m    9-08.50 
  3 Moore, Mia                 7 SpiritAlpharetta         2.41m    7-11.00 
  4 Johnson, Seria             6 Etowah                   1.95m    6-04.75 
  5 Walsh, Erin                8 Etowah                   1.89m    6-02.50 
  6 Anderson, Greer            7 Etowah                   1.66m    5-05.50 
 -- Cross, Gabrielle           8 Creekview                  DNS            
 -- Smith, Alexis              8 AthletesInTrng             DNS            
 -- Campbell, Jadyn            7 Etowah                     DNS            
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 5.75m  6/20/2004   Hallie Johnson, Club Nitro                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Davida              8 Sequoyah                 5.11m   16-09.25 
 
Event 12  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 17.88m  6/17/2006   Alexis Luster, Kennworth Tr                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Poma, Michela              7 Walton Youth            14.37m      47-02 
  2 Taylor, Maya               8 Etowah                  12.69m      41-08 
  3 Porubiansky, Danielle      7 Etowah                   7.71m      25-03 
  4 Johnson, Seria             6 Etowah                   5.70m      18-08 
  5 Garner, Kalana             7 Kennworth                5.07m      16-08 
 -- Castro, Emily              6 Carrollton                 DNS            
 -- Owens, Dondrett            8 Etowah                     DNS            
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 14.50  6/14/2008   Jatavious Harris, Baldwin Coun              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heath, Jadae               8 Boys&Girls Club          15.87   2 
  2 Bray-Gates, Kaz            8 SpiritAlpharetta         16.23   1 
  3 Rajbhandari, Pranav        8 Walton Youth             16.46   1 
  4 Marcuz, Evan               8 Carrollton               16.63   2 
  5 McCarter, Jayden           8 Walton Youth             16.95   2 
  6 Dorsey, Cameron            7 SpiritAlpharetta         17.32   3 
  7 Albright, Brandon          8 SpiritAlpharetta         17.58   1 
  8 Roundtree, Amir            8 Walton Youth             17.69   2 
  9 Hooks, Elijah              7 Kennworth                17.91   1 
 10 New, Daniel                8 Kennworth                19.03   2 
 11 Parham, Justin             7 Carrollton               19.80   3 
 12 Meier, Jackson             6 Forsyth Flyers           21.65   2 
 13 Lomax, Blaylen             6 Forsyth Flyers           23.10   3 
 -- Hollis, Hayden             7 Walton Youth               DNS   3 
 -- Cowherd, Robert            7 Forsyth Flyers             DNS   3 
 -- Fezzia, Tierney            5 Kennworth                  DNS   1 
 -- Tarbush, Seth              7 Etowah                     DNS   1 
 -- Collins, Girard            7 Panther Pride              DNS   3 
 -- Marchant, Timothy          8 Kennworth                  DNS   1 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 28.41  6/9/2001    Louis Arnold, Carrollton Parks & Rec        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heath, Jadae               8 Boys&Girls Club          31.65   3 
  2 Bray-Gates, Kaz            8 SpiritAlpharetta         33.32   3 
  3 Rajbhandari, Pranav        8 Walton Youth             34.89   2 
  4 Smith, Jai                 8 Walton Youth             35.51   1 
  5 Chipp, Malachi             7 SpiritAlpharetta         35.54   2 
  6 Albright, Brandon          8 SpiritAlpharetta         37.33   2 
  7 Dorsey, Cameron            7 SpiritAlpharetta         37.99   2 
  8 New, Daniel                8 Kennworth                38.45   2 
  9 Roundtree, Amir            8 Walton Youth             38.55   1 
 10 Hooks, Elijah              7 Kennworth                39.84   1 
 11 Perez, Marcus              7 SpiritAlpharetta         40.69   1 
 12 Rhodes, Garet              8 Forsyth Flyers           42.68   3 
 13 Meier, Jackson             6 Forsyth Flyers           49.63   1 
 14 Lomax, Blaylen             6 Forsyth Flyers           53.86   3 
 -- Hollis, Hayden             7 Walton Youth               DNS   3 
 -- Cowherd, Robert            7 Forsyth Flyers             DNS   2 
 -- Tarbush, Seth              7 Etowah                     DNS   1 
 -- Collins, Girard            7 Panther Pride              DNS   3 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 1:04.58  6/9/2001    Christian Willis, Georgia Striders        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heath, Jadae               8 Boys&Girls Club        1:14.74   2 
  2 Bray-Gates, Kaz            8 SpiritAlpharetta       1:17.14   1 
  3 Smith, Jai                 8 Walton Youth           1:18.19   2 
  4 McCarter, Jayden           8 Walton Youth           1:20.06   2 
  5 Rajbhandari, Pranav        8 Walton Youth           1:20.85   2 
  6 Marcuz, Evan               8 Carrollton             1:21.29   1 
  7 Chipp, Malachi             7 SpiritAlpharetta       1:21.83   1 
  8 Roundtree, Amir            8 Walton Youth           1:26.80   2 
  9 Albright, Brandon          8 SpiritAlpharetta       1:32.31   1 
 10 Rhodes, Garet              8 Forsyth Flyers         1:33.90   1 
 11 Dorsey, Cameron            7 SpiritAlpharetta       1:36.21   2 
 12 Brown, William             8 Walton Youth           1:36.74   1 
 13 Acoff, Michael             8 AthletesInTrng         1:44.10   2 
 14 Gannon, William            8 Etowah                 1:46.01   1 
 -- Hollis, Hayden             7 Walton Youth               DNS   1 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    GA Assoc: % 2:32.70  6/13/2008   Jonathan Jenkins, Newroc Rocke            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Champion, Chanlder         8 Sequoyah               3:12.22  
  2 McCarter, Jayden           8 Walton Youth           3:14.76  
  3 Isakson, Jacob             8 Forsyth Flyers         3:15.06  
  4 Glick, Stephen-Micah       8 Heart & Sole           3:23.55  
  5 Perez, Marcus              7 SpiritAlpharetta       3:40.91  
 -- McDonough, John            8 NS Red Runners             DNS  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    GA Assoc: % 5:07.77  6/15/2008   Jonathan Jenkins, Newroc Rocke            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jai                 8 Walton Youth           6:04.86  
  2 Brown, William             8 Walton Youth           6:15.31  
  3 Champion, Chanlder         8 Sequoyah               7:06.01  
 -- McDonough, John            8 NS Red Runners             DNS  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 1:01.81  6/13/2008   Baldwin County Jets, Baldwin Coun         
                         B Robertson, T Adside Bland, L Roach, J Harris    
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
 -- 0345 Forsyth Flyers                                     SCR     
     1) Cowherd, Robert 7               2) Isakson, Jacob 8               
     3) Lomax, Blaylen 6                4) Meier, Jackson 6               
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 4.33m  6/9/2001    Tye Youngblood, Silver Sonics               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marcuz, Evan               8 Carrollton               3.26m   10-08.50 
  2 Perez, Marcus              7 SpiritAlpharetta         2.67m    8-09.25 
  3 Chipp, Malachi             7 SpiritAlpharetta         2.35m    7-08.50 
  4 Parham, Justin             7 Carrollton               1.83m    6-00.00 
 -- New, Daniel                8 Kennworth                  DNS            
 -- Fezzia, Tierney            5 Kennworth                  DNS            
 -- Tarbush, Seth              7 Etowah                     DNS            
 -- Marchant, Timothy          8 Kennworth                  DNS            
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 6.08m  6/20/2004   Andrew O'Brien, Walton                      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Acoff, Michael             8 AthletesInTrng           3.90m   12-09.50 
  2 Gannon, William            8 Etowah                   3.52m   11-06.75 
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 21.64m  6/17/2006   Derrion Rakestraw, Sequoyah                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, William             8 Walton Youth            17.52m      57-06 
  2 Gannon, William            8 Etowah                  10.82m      35-06 
  3 Acoff, Michael             8 AthletesInTrng           8.36m      27-05 
  4 Parham, Justin             7 Carrollton               7.99m      26-02 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 13.64  6/17/2006   Ariel Pryor, UNA                            
 National JO: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dancy, Shakira            10 E-1 TC                   14.50   2 
  2 Stafford, Rickia          10 First Light              14.55   3 
  3 Chukwura, Hannah           9 Boys&Girls Club          14.58   2 
  4 Montgomery, Khadijah       9 Carrollton               14.94   1 
  5 Ratliff, Niara            10 SpiritAlpharetta         15.19   2 
  6 McClure, SauAvery         10 Carrollton               15.46   3 
  7 Copeland, Zoenicole       10 Kennworth                15.81   3 
  8 Lacy, Maya                 9 SpiritAlpharetta         15.91   1 
  9 Williams, Alysia          10 Kennworth                15.91   1 
 10 Tinker, Hunter            10 Walton Youth             16.32   2 
 11 Lewis, Morgan              9 Creekview                16.43   1 
 12 Okole, Fembe               8 Gazelle                  16.57   1 
 13 Jeske, Abigail            10 Kennworth                16.77   3 
 14 Hogg, Amanda               8 SpiritAlpharetta         17.47   3 
 15 Fuller, Devi               9 Gazelle                  17.67   3 
 16 Beasley, Micah             9 SpiritAlpharetta         17.85   1 
 17 Richardson, Jordan         8 Creekview                18.73   2 
 18 Vaughn, Phoebe             9 Forsyth Flyers           20.33   1 
 19 Garner, Briela             9 Kennworth                20.54   2 
 20 Guyden, Kyla              10 Patriot                  22.71   3 
 -- Payne, Asadah              8 Boys&Girls Club            DNS   3 
 -- Smith, Ashley             10 AthletesInTrng             DNS   2 
 -- Smith, Taylor              9 Creekview                  DNS   1 
 -- Delay, Amanda              9 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 26.57  6/1/1995    Fayquionte Rice, East Point                 
 National JO: N 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Rayna              10 Gazelle                  29.10   1 
  2 Dancy, Shakira            10 E-1 TC                   30.60   2 
  3 Green, Skye               10 Panther Pride            30.97   3 
  4 Laidlaw, Frances          10 Boys&Girls Club          31.02   2 
  5 Montgomery, Khadijah       9 Carrollton               31.05   2 
  6 Palmer, Keiyana           10 Gazelle                  31.52   4 
  7 Ratliff, Niara            10 SpiritAlpharetta         32.20   2 
  8 Perryman, Nia              9 SpiritAlpharetta         32.57   1 
  9 Poole, Tyra               10 Walton Youth             32.62   1 
 10 Bray-Gates, Zoryn         10 SpiritAlpharetta         32.93   3 
 11 Copeland, Zoenicole       10 Kennworth                33.53   3 
 12 Askew, Chace               8 Panther Pride            33.74   4 
 13 Williams, Alysia          10 Kennworth                33.80   1 
 14 McKinley, Asha             9 Panther Pride            33.85   2 
 15 Lacy, Maya                 9 SpiritAlpharetta         33.99   4 
 16 Gamble, Trenaeah           8 Kennworth                34.05   4 
 17 McClure, SauAvery         10 Carrollton               34.92   1 
 18 Okole, Fembe               8 Gazelle                  34.98   2 
 19 Beasley, Micah             9 SpiritAlpharetta         36.08   4 
 20 Hogg, Amanda               8 SpiritAlpharetta         36.26   4 
 21 Fuller, Devi               9 Gazelle                  36.91   3 
 22 Vaughn, Phoebe             9 Forsyth Flyers           44.66   3 
 23 Smith, Ashley             10 AthletesInTrng           45.79   1 
 -- Payne, Asadah              8 Boys&Girls Club            DNS   1 
 -- Guyden, Kyla              10 Patriot                    DNS   3 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 1:00.91  6/1995      Fayquionte Rice, East Point               
 National JO: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Florence, Nilaja          10 First Light            1:07.22   2 
  2 Eason, Kirsten            10 Gazelle                1:07.52   3 
  3 Pippins, Star             10 Boys&Girls Club        1:08.34   2 
  4 Laidlaw, Frances          10 Boys&Girls Club        1:08.94   4 
  5 Poole, Tyra               10 Walton Youth           1:11.64   2 
  6 McKinley, Asha             9 Panther Pride          1:12.23   3 
  7 Rice, Kylan                9 Gazelle                1:12.59   3 
  8 Green, Skye               10 Panther Pride          1:12.70   1 
  9 Powell, Lauren            10 Boys&Girls Club        1:13.00   4 
 10 Palmer, Keiyana           10 Gazelle                1:13.14   1 
 11 Dancy, Shakira            10 E-1 TC                 1:15.66   1 
 12 Perryman, Nia              9 SpiritAlpharetta       1:16.59   2 
 13 Copeland, Zoenicole       10 Kennworth              1:16.91   2 
 14 Gannon, Olivia             9 Etowah                 1:17.57   1 
 15 Oliver, Isis              10 First Light            1:18.26   4 
 16 Brown, Kammann            10 Sequoyah               1:19.90   2 
 17 Gamble, Trenaeah           8 Kennworth              1:22.23   2 
 18 Askew, Chace               8 Panther Pride          1:22.27   1 
 19 Kerns, Caroline            9 Creekview              1:22.31   3 
 20 Campbell, Maya            10 Etowah                 1:22.63   3 
 21 Jeske, Abigail            10 Kennworth              1:24.12   1 
 22 Hudson, Kyndall            9 Walton Youth           1:24.72   4 
 23 Fuller, Devi               9 Gazelle                1:25.72   2 
 24 Beasley, Micah             9 SpiritAlpharetta       1:27.91   4 
 25 Johnson, Simone            9 First Light            1:27.97   1 
 26 Martinez, Liliana          8 SpiritAlpharetta       1:29.44   1 
 27 Zackary, Briyana           8 Boys&Girls Club        1:49.47   3 
 -- Payne, Asadah              8 Boys&Girls Club            DNS   4 
 -- Hounschell, Avianah        9 River Ridge                DNS   3 
 -- Castro, Katie             10 Carrollton                 DNS   4 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 2:27.36  6/5/2010    Kennedy Simon, Gazelle                    
 National JO: N 2:23.16  8/1/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simon, Kennedy            10 Gazelle                2:27.36% 
  2 Lester, Sterling           9 First Light            2:45.28  
  3 Caldwell, Sydnei           9 Boys&Girls Club        2:52.84  
  4 Bray-Gates, Zoryn         10 SpiritAlpharetta       2:53.53  
  5 Powell, Lauren            10 Boys&Girls Club        2:56.78  
  6 Gannon, Olivia             9 Etowah                 2:58.75  
  7 Green, Skye               10 Panther Pride          3:02.20  
  8 Runyan, Sydney             9 Etowah                 3:02.86  
  9 Ledford, Lexie             9 Etowah                 3:03.07  
 10 Mahorner, Lucy            10 Walton Youth           3:05.41  
 11 Gamble, Trenaeah           8 Kennworth              3:07.22  
 12 Fox, Danielle              9 River Ridge            3:17.09  
 13 Campbell, Maya            10 Etowah                 3:18.24  
 14 Yamaoka, Marie            10 Walton Youth           3:20.00  
 15 Johnson, Simone            9 First Light            3:26.22  
 16 Martinez, Liliana          8 SpiritAlpharetta       3:30.60  
 17 Kotscher, Chani            9 Forsyth Flyers         3:38.57  
 18 Zackary, Briyana           8 Boys&Girls Club        4:11.28  
 -- Hounschell, Avianah        9 River Ridge                DNS  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 5:05.59  6/19/2005   Sahara Fletcher, Track Phi Track          
 National JO: N 4:51.62  8/2/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Runyan, Sydney             9 Etowah                 5:59.42  
  2 Whiten, Valerie            9 Kennworth              6:06.82  
  3 Ledford, Lexie             9 Etowah                 6:21.74  
  4 Ott, Lacy                  9 Walton Youth           6:43.77  
  5 Kotscher, Chani            9 Forsyth Flyers         7:13.01  
  6 Johnson, Simone            9 First Light            7:49.86  
  7 Zackary, Briyana           8 Boys&Girls Club        8:04.00  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 55.33  6/13/2008   Gazelle, Gazelle Trac                       
                       A Neely, K Drummond, A Frazier, S Evans           
 National JO: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Gazelle TC                                       55.97  
     1) Eason, Kirsten 10               2) Rice, Kylan 9                  
     3) Simon, Kennedy 10               4) White, Rayna 10                
  2 0345 Boys and Girls TC                                57.46  
     1) Caldwell, Sydnei 9              2) Chukwura, Hannah 9             
     3) Pippins, Star 10                4) Powell, Lauren 10              
  3 0345 First Light TC                                   58.99  
     1) Florence, Nilaja 10             2) Lester, Sterling 9             
     3) Oliver, Isis 10                 4) Stafford, Rickia 10            
  4 0345 Creekview Youth Track                          1:08.57  
     1) Kerns, Caroline 9               2) Lewis, Morgan 9                
     3) Richardson, Jordan 8            4) Smith, Taylor 9                
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    GA Assoc: % 4:31.99  6/5/2010    0345 First Light TC, First Light          
                         N Florence, S Lester, I Oliver, R Stafford        
 National JO: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 First Light TC                                 4:31.99% 
     1) Florence, Nilaja 10             2) Lester, Sterling 9             
     3) Oliver, Isis 10                 4) Stafford, Rickia 10            
  2 0345 Gazelle TC                                     4:33.77  
     1) Eason, Kirsten 10               2) Palmer, Keiyana 10             
     3) White, Rayna 10                 4) Simon, Kennedy 10              
  3 0345 Boys and Girls TC                              4:39.57  
     1) Caldwell, Sydnei 9              2) Chukwura, Hannah 9             
     3) Laidlaw, Frances 10             4) Pippins, Star 10               
  4 0345 Spirit Alpharetta Ymca                         5:12.34  
     1) Bray-Gates, Zoryn 10            2) Lacy, Maya 9                   
     3) Perryman, Nia 9                 4) Ratliff, Niara 10              
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 4.10m  6/18/2004   Adriunna Brown, Middle Georg                
 National JO: N 4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Montgomery, Khadijah       9 Carrollton               3.59m   11-09.50 
  2 Tinker, Hunter            10 Walton Youth             3.33m   10-11.25 
  3 Yamaoka, Marie            10 Walton Youth             3.27m   10-08.75 
  4 Okole, Fembe               8 Gazelle                  3.19m   10-05.75 
  5 McKinley, Asha             9 Panther Pride            3.17m   10-05.00 
  6 Kotscher, Chani            9 Forsyth Flyers           3.01m    9-10.50 
  7 Jeske, Abigail            10 Kennworth                2.97m    9-09.00 
  8 Lewis, Morgan              9 Creekview                2.90m    9-06.25 
  9 Campbell, Maya            10 Etowah                   2.85m    9-04.25 
 10 Williams, Alysia          10 Kennworth                2.71m    8-10.75 
 11 Gannon, Olivia             9 Etowah                   2.62m    8-07.25 
 12 Smith, Ashley             10 AthletesInTrng           1.58m    5-02.25 
 -- Hounschell, Avianah        9 River Ridge                DNS            
 -- Delay, Amanda              9 Kennworth                  DNS            
 -- Guyden, Kyla              10 Patriot                    DNS            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: %  8.54m  6/26/1997   Emily Sanders, Woodstock                   
 National JO: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ohare, Reilly             10 River Ridge              5.65m   18-06.50 
  2 Smith, Taylor              9 Creekview                4.81m   15-09.50 
 -- Woodard, Destanie         10 Carrollton                 DNS            
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 20.19m  6/14/2008   Meradeth Elliott, Sequoyah                 
 National JO: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tinker, Hunter            10 Walton Youth            16.36m      53-08 
  2 Brown, Kammann            10 Sequoyah                13.52m      44-04 
  3 Hogg, Amanda               8 SpiritAlpharetta        12.29m      40-04 
  4 Yamaoka, Marie            10 Walton Youth            11.58m      38-00 
  5 Ohare, Reilly             10 River Ridge              8.12m      26-08 
  6 Woodard, Destanie         10 Carrollton               7.91m      25-11 
  7 Garner, Briela             9 Kennworth                5.94m      19-06 
 -- Castro, Katie             10 Carrollton                 DNS            
 -- Delay, Amanda              9 Kennworth                  DNS            
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 12.82  6/1/1992    Eugene Lee, DC Flyers                       
 National JO: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vanhorse, Soloman         10 SpiritAlpharetta         14.42   3 
  2 Stanford, Austin           9 Carrollton               14.76   1 
  3 Burr, Chase                9 Creekview                14.83   2 
  4 Albright, Dwight          10 SpiritAlpharetta         14.89   1 
  5 Thomas, Ryan              10 SpiritAlpharetta         14.91   2 
  6 Gray, Ameer                9 SpiritAlpharetta         15.01   1 
  7 Downs, Joshua              8 Patriot                  15.23   1 
  8 Harrison, Maleik           9 Carrollton               15.51   1 
  9 Stanford, Noah            10 Carrollton               15.89   3 
 10 Delaune, Dane              9 PT Elite                 15.93   3 
 11 Fortson, Ben              10 Etowah                   15.96   2 
 12 Hooks, Jelani              8 Kennworth                16.63   2 
 13 Meier, Pierson             9 Forsyth Flyers           16.86   2 
 14 Anderson, Garrick         10 Etowah                   16.88   3 
 15 Thomas, Immanuel           9 SpiritAlpharetta         16.99   3 
 16 Shaw, Jonathan            10 Etowah                   17.27   2 
 17 Hardin, Bobby             10 Etowah                   17.95   2 
 18 Bini, Tony                 9 Forsyth Flyers           18.10   1 
 19 Knickerbocker, Jonathan   10 Kennworth                18.18   3 
 20 Phillips, Noah             8 Forsyth Flyers           19.18   1 
 21 Kelhofer, Nicolas          9 Forsyth Flyers           20.27   3 
 -- Medoff, Jonah              9 NS Red Runners             DNS   1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 25.97  6/1/1996    Michael Grant, Sapphire                     
 National JO: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stanford, Austin           9 Carrollton               29.79   3 
  2 Albright, Dwight          10 SpiritAlpharetta         30.38   3 
  3 Smith, Davis              10 SpiritAlpharetta         30.74   2 
  4 Vanhorse, Soloman         10 SpiritAlpharetta         30.85   1 
  5 Harvey, Terrence          10 Boys&Girls Club          31.39   2 
  6 Downs, Joshua              8 Patriot                  31.59   3 
  7 Harrison, Maleik           9 Carrollton               34.07   2 
  8 Fortson, Ben              10 Etowah                   34.39   2 
  9 Hooks, Jelani              8 Kennworth                34.47   2 
 10 Delaune, Dane              9 PT Elite                 34.57   2 
 11 Warfield, Dakota          10 SpiritAlpharetta         35.46   1 
 12 Anderson, Garrick         10 Etowah                   36.84   3 
 13 Walton, Trevor            10 Etowah                   37.26   3 
 14 Meier, Pierson             9 Forsyth Flyers           37.66   1 
 15 Bini, Tony                 9 Forsyth Flyers           38.30   3 
 16 Kelhofer, Nicolas          9 Forsyth Flyers           45.00   2 
 -- Hardin, Bobby             10 Etowah                     DNS   1 
 -- Shaw, Jonathan            10 Etowah                     DNS   1 
 -- Burr, Chase                9 Creekview                  DNS   1 
 -- Phillips, Noah             8 Forsyth Flyers             DNS   3 
 -- Medoff, Jonah              9 NS Red Runners             DNS   1 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 1:01.70  6/18/2009   Kearis Jackson, Peach Valley              
 National JO: N   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Harvey, Terrence          10 Boys&Girls Club        1:10.49   1 
  2 Albright, Dwight          10 SpiritAlpharetta       1:10.62   1 
  3 Davis, Jonathan            9 Kennworth              1:17.02   2 
  4 Marcuz, Mitchell           9 Carrollton             1:17.20   2 
  5 Watkins, Kevin            10 SpiritAlpharetta       1:19.64   1 
  6 Thomas, Immanuel           9 SpiritAlpharetta       1:21.20   2 
  7 Pierce, Jeremiah          10 Carrollton             1:22.69   1 
  8 Trice, Cooper              9 PT Elite               1:22.94   2 
  9 Sherlock, Aidan            9 Walton Youth           1:25.79   1 
 10 Vaughn, Ryan               9 Forsyth Flyers         1:30.17   2 
 11 Hardin, Bobby             10 Etowah                 1:30.36   2 
 12 Walton, Trevor            10 Etowah                 1:31.71   1 
 13 Koch, Timothy              8 Kennworth              1:44.26   1 
 -- Hoskyn, Davis              9 Walton Youth               DNS   1 
 -- Medoff, Jonah              9 NS Red Runners             DNS   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    GA Assoc: % 2:26.04  6/18/2009   Jallah Galimah, Newroc Rocke              
 National JO: N 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Crawford, Jordan          10 E-1 TC                 2:45.44  
  2 Davis, Jonathan            9 Kennworth              2:51.83  
  3 Harvey, Terrence          10 Boys&Girls Club        2:51.95  
  4 Davis, Hayden              9 SpiritAlpharetta       2:51.95  
  5 Krause, Conor             10 Walton Youth           2:57.49  
  6 Poma, Alex                 9 Walton Youth           2:59.93  
  7 Marcuz, Mitchell           9 Carrollton             3:04.25  
  8 Hoskyn, Davis              9 Walton Youth           3:06.14  
  9 Trice, Cooper              9 PT Elite               3:07.64  
 10 Fravel, Hayden            10 SpiritAlpharetta       3:09.57  
 11 Beckman, Grant             9 Etowah                 3:10.55  
 12 Lempner, Matthew           9 SpiritAlpharetta       3:16.07  
 13 Porubiansky, Michael       9 Etowah                 3:23.20  
 14 Vaughn, Ryan               9 Forsyth Flyers         3:23.23  
 -- Dollevoet, Alex            9 Etowah                     DNS  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    GA Assoc: % 4:54.51  6/18/2009   Jallah Galimah, Newroc Rocke              
 National JO: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Crawford, Jordan          10 E-1 TC                 5:35.23  
  2 Davis, Hayden              9 SpiritAlpharetta       5:41.06  
  3 Poma, Alex                 9 Walton Youth           5:45.75  
  4 Krause, Conor             10 Walton Youth           5:50.35  
  5 Beckman, Grant             9 Etowah                 5:58.04  
  6 Fravel, Hayden            10 SpiritAlpharetta       5:58.56  
  7 Nicholl, Andrew            9 NS Red Runners         6:23.87  
  8 Perry, Brennan             9 Sequoyah               6:31.29  
  9 Lempner, Matthew           9 SpiritAlpharetta       6:38.36  
 10 Porubiansky, Michael       9 Etowah                 6:55.23  
 11 Koch, Timothy              8 Kennworth              7:12.48  
 -- Dollevoet, Alex            9 Etowah                     DNS  
 -- Vaughn, Ryan               9 Forsyth Flyers             DNS  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    GA Assoc: % 54.11  6/22/2000   South Cobb Flyers "A"                       
 National JO: N 51.63  8/3/2003    Miami Metro-Dade, Miami, FL                 
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Spirit Alpharetta Ymca                           59.22  
     1) Gray, Ameer 9                   2) Schulz, Reid 10                
     3) Smith, Davis 10                 4) Thomas, Ryan 10                
     5) Vanhorse, Soloman 10            6)                                
  2 0345 Forsyth Flyers                                 1:16.25  
     1) Bini, Tony 9                    2) Kelhofer, Nicolas 9            
     3) Meier, Pierson 9                4) Phillips, Noah 8               
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 4.90m  6/1980      Walter Crowder, Carrollton                  
 National JO: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Davis              10 SpiritAlpharetta         4.10m   13-05.50 
  2 Stanford, Austin           9 Carrollton               3.71m   12-02.25 
  3 Delaune, Dane              9 PT Elite                 3.47m   11-04.75 
  4 Fortson, Ben              10 Etowah                   3.43m   11-03.00 
  5 Thomas, Ryan              10 SpiritAlpharetta         3.39m   11-01.50 
  6 Harrison, Maleik           9 Carrollton              J3.39m   11-01.50 
  7 Marcuz, Mitchell           9 Carrollton               3.35m   11-00.00 
  8 Walton, Trevor            10 Etowah                   3.29m   10-09.50 
  9 Trice, Cooper              9 PT Elite                 2.80m    9-02.25 
 10 Brim, Roderick             9 Etowah                   2.79m    9-02.00 
 11 Sherlock, Aidan            9 Walton Youth             2.60m    8-06.50 
 -- Downs, Joshua              8 Patriot                    DNS            
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 10.17m  6/1992      David Morris, Red Runners                  
 National JO: N 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierce, Jeremiah          10 Carrollton               7.35m   24-01.50 
  2 Schulz, Reid              10 SpiritAlpharetta         6.64m   21-09.50 
  3 Stanford, Noah            10 Carrollton               6.61m   21-08.25 
  4 Watkins, Kevin            10 SpiritAlpharetta         4.63m   15-02.25 
  5 Brim, Roderick             9 Etowah                   4.32m   14-02.25 
 -- Greene, Ian                9 Etowah                     DNS            
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 35.96m  6/14/2008   Livingston Morris, Etowah                  
 National JO: N 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schulz, Reid              10 SpiritAlpharetta        26.80m      87-11 
  2 Poma, Alex                 9 Walton Youth            23.64m      77-07 
  3 Warfield, Dakota          10 SpiritAlpharetta        21.73m      71-03 
  4 Burr, Chase                9 Creekview               14.99m      49-02 
  5 Anderson, Garrick         10 Etowah                  13.05m      42-10 
  6 Brim, Roderick             9 Etowah                  12.64m      41-06 
 -- Stanford, Noah            10 Carrollton                 DNS            
 -- Pierce, Jeremiah          10 Carrollton                 DNS            
 -- Porubiansky, Michael       9 Etowah                     DNS            
 -- Greene, Ian                9 Etowah                     DNS            
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 12.46  6/8/2004    Brittany N Jennings, Unattached             
 National JO: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Drummond, Kamaria         11 Gazelle                  13.62   2 
  2 Evans, Shania             11 Gazelle                  13.78   2 
  3 Ponder, Allenia           11 Boys&Girls Club          13.91   3 
  4 Gregg, Victoria           12 River Ridge              14.03   1 
  5 Tremble, Isabella         11 SpiritAlpharetta         14.11   1 
  6 Kates, Zaida              11 SpiritAlpharetta         14.26   3 
  7 Frazier, Areale           12 Gazelle                  14.50   3 
  8 Hunter, Ashley            11 Kennworth                14.73   1 
  9 Brown, Nia                10 SpiritAlpharetta         15.05   1 
 10 Brown, Tahj               11 Etowah                   15.12   1 
 11 Hankin, Cassandra         12 Creekview                15.14   2 
 12 Downs, Kameron            11 Patriot                  15.17   2 
 13 Zonsa, Gabriella          11 River Ridge              15.64   1 
 14 Gimotty, Lauren           12 Forsyth Flyers           15.91   3 
 15 Fraser, Melina            10 Kennworth                15.97   2 
 16 Burdett, Lilian           11 River Ridge              16.09   1 
 17 Riscassi, Lisa            12 Forsyth Flyers           16.12   3 
 18 Austin, Jasmine           12 Sequoyah                 16.17   1 
 19 Larson, Margherita        10 Etowah                   16.28   3 
 20 Hutchins, Daryl           11 Creekview                16.45   2 
 21 Gamble, Janaeah           11 Kennworth                17.22   2 
 -- Stoute, Shadi             10 SpiritAlpharetta           DNS   3 
 -- White, McKenzie           11 Kennworth                  DNS   3 
 -- Fezzia, Tydaesha          11 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 25.49  6/18/2009   Venida Fagan, Voices of Fa                  
 National JO: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ponder, Allenia           11 Boys&Girls Club          28.21   3 
  2 Tremble, Isabella         11 SpiritAlpharetta         29.12   1 
  3 Moore, Madison            12 Etowah                   29.68   3 
  4 Kates, Zaida              11 SpiritAlpharetta         29.95   2 
  5 Downs, Kameron            11 Patriot                  30.55   3 
  6 Hunter, Ashley            11 Kennworth                31.00   3 
  7 Magby, Angelica           12 Panther Pride            31.01   2 
  8 Wright, Jayda             11 Panther Pride            31.02   1 
  9 Hankin, Cassandra         12 Creekview                31.76   1 
 10 Brown, Nia                10 SpiritAlpharetta         32.81   3 
 11 Laudun, Paige             10 Etowah                   33.58   1 
 12 Burnett, Briana           10 Etowah                   34.17   1 
 13 Fraser, Melina            10 Kennworth                34.23   2 
 14 Dale, Miah                11 Kennworth                34.31   1 
 15 Larson, Margherita        10 Etowah                   34.62   2 
 -- Stoute, Shadi             10 SpiritAlpharetta           DNS   2 
 -- Gimotty, Lauren           12 Forsyth Flyers             DNS   3 
 -- Riscassi, Lisa            12 Forsyth Flyers             DNS   2 
 -- Hutchins, Daryl           11 Creekview                  DNS   2 
 -- Price, Javanna            12 Panther Pride              DNS   3 
 -- Fezzia, Tydaesha          11 Kennworth                  DNS   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 57.40  6/22/2003   Erin N Oliver, Track Phi Track              
 National JO: N 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lewis, Marielle           12 Gazelle                1:03.92   3 
  2 Moore, Madison            12 Etowah                 1:06.01   1 
  3 Gregg, Victoria           12 River Ridge            1:07.13   2 
  4 Ponder, Allenia           11 Boys&Girls Club        1:10.54   3 
  5 Amissah, Charley          11 River Ridge            1:10.78   3 
  6 Cato, Jahelle             12 E-1 TC                 1:11.42   1 
  7 Buffa, Ava                11 SpiritAlpharetta       1:14.41   1 
  8 Kates, Zaida              11 SpiritAlpharetta       1:16.13   3 
  9 Brown, Jocelyn            12 Walton Youth           1:17.05   3 
 10 Skeffers, Camille         10 Boys&Girls Club        1:19.38   2 
 11 Laudun, Paige             10 Etowah                 1:20.40   2 
 12 Burnett, Briana           10 Etowah                 1:20.52   3 
 13 Zackary, Biyance          10 Boys&Girls Club        1:22.99   3 
 14 Dale, Miah                11 Kennworth              1:24.49   2 
 15 Stuart, Salem             11 Etowah                 1:25.17   1 
 16 Rensel, Emily             10 Etowah                 1:25.25   2 
 17 Hill, Serenity            10 E-1 TC                 1:25.87   3 
 18 Gamble, Janaeah           11 Kennworth              1:32.65   2 
 -- White, McKenzie           11 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    GA Assoc: % 2:21.93  6/17/2005   Nyna Cutler, Gazelle                      
 National JO: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Leilani          11 Gazelle                2:45.29  
  2 Olsen, Lauren             11 SpiritAlpharetta       2:45.32  
  3 Rensel, Shelby            12 Etowah                 2:48.22  
  4 Cato, Jahelle             12 E-1 TC                 2:57.20  
  5 Walsh, MacKenzie          11 Etowah                 2:59.05  
  6 Skeffers, Camille         10 Boys&Girls Club        3:04.10  
  7 North, Alexis             11 Carrollton             3:04.76  
  8 Bridges, Vivian           11 Walton Youth           3:09.85  
  9 Zackary, Biyance          10 Boys&Girls Club        3:16.68  
 10 Rensel, Emily             10 Etowah                 3:18.52  
 11 Isakson, Grace            10 Forsyth Flyers         3:21.34  
 12 Stuart, Salem             11 Etowah                 3:23.46  
 13 Rhodes, Sydni             10 Forsyth Flyers         3:45.18  
 -- Glick, Sarah-Rachel       10 Heart & Sole               DNS  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    GA Assoc: % 4:54.65  6/19/2005   Nyna Cutler, Gazelle                      
 National JO: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Leilani          11 Gazelle                5:40.72  
  2 Olsen, Lauren             11 SpiritAlpharetta       5:41.51  
  3 Rensel, Shelby            12 Etowah                 5:42.89  
  4 Brown, Jocelyn            12 Walton Youth           5:46.81  
  5 Walsh, MacKenzie          11 Etowah                 6:02.75  
  6 Hogg, Caitlin             11 SpiritAlpharetta       6:08.89  
  7 Skeffers, Camille         10 Boys&Girls Club        6:12.92  
  8 Bridges, Vivian           11 Walton Youth           6:22.03  
  9 Rensel, Emily             10 Etowah                 6:38.39  
 10 Zackary, Biyance          10 Boys&Girls Club        6:49.92  
 11 Stuart, Salem             11 Etowah                 6:51.22  
 12 Ott, Ilsa                 11 Walton Youth           7:12.34  
 -- Cato, Laelle              12 E-1 TC                     DNS  
 -- Glick, Sarah-Rachel       10 Heart & Sole               DNS  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    GA Assoc: % 12.30  6/23/1998   Ayla Alvaranga, GA Express                  
 National JO: N 11.94  8/2/2009    Jasmyne Graham, Cal Rising Stars            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Drummond, Kamaria         11 Gazelle                  13.31  
  2 Frazier, Areale           12 Gazelle                  13.97  
  3 Robinson, Heaven          11 Panther Pride            14.07  
  4 Reeves, Olivia            12 River Ridge              17.27  
 -- Downs, Kameron            11 Patriot                    DNS  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    GA Assoc: % 50.89  6/20/2003   Running Panthers, Running Panthers          
                       Christian, Murphy, Nichol, Omotayo                
 National JO: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Gazelle TC                                       53.18  
     1) Drummond, Kamaria 11            2) Evans, Shania 11               
     3) Frazier, Areale 12              4) Lewis, Marielle 12             
  2 0345 River Ridge Youth TC                             57.46  
     1) Amissah, Charley 11             2) Gregg, Victoria 12             
     3) Reeves, Olivia 12               4) Zonsa, Gabriella 11            
 -- 0345 Panther Pride Track Team                           DNS  
     1) Magby, Angelica 12              2) Price, Javanna 12              
     3) Robinson, Heaven 11             4) Wright, Jayda 11               
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    GA Assoc: % 4:08.00  6/22/2000   Georgia Striders "A"                      
 National JO: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0345 Panther Pride Track Team                           DNS  
     1) Magby, Angelica 12              2) Price, Javanna 12              
     3) Robinson, Heaven 11             4) Wright, Jayda 11               
 -- 0345 Forsyth Flyers                                     DNS  
     1) Gimotty, Lauren 12              2) Isakson, Grace 10              
     3) Rhodes, Sydni 10                4) Riscassi, Lisa 12              
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 5.51m  6/1977      Kathy Harrison, Cinderbolts                 
 National JO: N 5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tremble, Isabella         11 SpiritAlpharetta         4.16m   13-07.75 
  2 Evans, Shania             11 Gazelle                  3.81m   12-06.00 
  3 Brown, Tahj               11 Etowah                   3.54m   11-07.50 
  4 Hutchins, Daryl           11 Creekview                3.37m   11-00.75 
  5 Burnett, Briana           10 Etowah                   3.20m   10-06.00 
  6 Hankin, Cassandra         12 Creekview                3.18m   10-05.25 
  7 Hunter, Ashley            11 Kennworth                3.02m    9-11.00 
  8 Laudun, Paige             10 Etowah                   2.96m    9-08.50 
  9 Burdett, Lilian           11 River Ridge              2.84m    9-04.00 
 10 North, Alexis             11 Carrollton               2.77m    9-01.25 
 -- Fraser, Melina            10 Kennworth                 FOUL            
 -- Austin, Jasmine           12 Sequoyah                   DNS            
 -- Buffa, Ava                11 SpiritAlpharetta           DNS            
 -- Dale, Miah                11 Kennworth                  DNS            
 -- Lewis, Marielle           12 Gazelle                    DNS            
 -- Fezzia, Tydaesha          11 Kennworth                  DNS            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 10.81m  6/9/2001    Thanithia Billings, Carrollton             
 National JO: N 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brinson, Kamryn           11 Throw 1 Deep             9.50m   31-02.00 
  2 Cato, Laelle              12 E-1 TC                   6.64m   21-09.50 
  3 Hill, Serenity            10 E-1 TC                   6.11m   20-00.50 
  4 Burdett, Lilian           11 River Ridge              4.46m   14-07.75 
 -- White, McKenzie           11 Kennworth                  DNS            
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 29.36m  6/18/2009   Sabrina Gaitan, Throw 1 Deep               
 National JO: N 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brinson, Kamryn           11 Throw 1 Deep            23.95m      78-07 
  1 Brown, Tahj               11 Etowah                  23.95m      78-07 
  3 Brown, Jocelyn            12 Walton Youth            22.80m      74-10 
  4 Moore, Madison            12 Etowah                  19.76m      64-10 
  5 Austin, Jasmine           12 Sequoyah                18.87m      61-11 
 -- Zonsa, Gabriella          11 River Ridge                DNS            
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 11.78  6/1/1992    Jamie Beard, DC Flyers                      
 National JO: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Waters, Breylan           11 Carrollton               13.56   3 
  2 Ramey, Garrison           11 SpiritAlpharetta         13.70   4 
  3 Moore, Matthew            12 Sprint Athletics         13.74   2 
  4 Hankerson, Nathan         11 Kennworth                13.93   1 
  5 Mitchell, Jake            12 Sequoyah                 13.98   4 
  6 Bearden, Ryan             11 Sequoyah                 14.13   3 
  7 Jones, Michael            11 Panther Pride            14.23   4 
  8 Perry, Bryson             12 Sequoyah                 14.33   2 
  9 Cutshall, Jacob           12 Kennworth                14.33   4 
 10 Ruffin, Noah              11 Boys&Girls Club          14.43   3 
 11 Dickie, Mack              11 SpiritAlpharetta         14.53   1 
 12 Cross, Bryce              11 Creekview                14.58   2 
 13 Bell, Joshua              11 SpiritAlpharetta         14.61   3 
 14 Kelly, Kyle               12 Panther Pride            14.62   1 
 15 Hollingsworth, Brady      11 SpiritAlpharetta         14.80   2 
 16 Thompson, Griffin         11 Kennworth                15.05   2 
 17 Pierce, Joshua            11 Carrollton               15.46   4 
 18 McDonough, Sean           11 SpiritAlpharetta         15.89   1 
 19 Lewis, Carlos             11 Creekview                15.89   4 
 20 Dunbar, Carlos            11 AthletesInTrng           16.35   2 
 21 Lofton, Matthew           11 Major Impact             16.68   3 
 22 Grattan, Dustin           12 Forsyth Flyers           19.41   1 
 -- Delay, Christopher        11 Kennworth                  DNS   3 
 -- Hounschell, Anthony       12 Sequoyah                   DNS   1 
 -- Johns, Trey               11 Etowah                     DNS   1 
 -- Walker, Patrick           11 Etowah                     DNS   2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 24.06  6/23/1998   Michael Grant, Unattached                   
 National JO: N 23.37  8/1/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Craft, Jeron              12 Panther Pride            26.26   1 
  2 Spears, Tyson             11 PT Elite                 27.30   1 
  3 Parham, Dylan             10 Carrollton               28.26   4 
  4 Askew, Jaytlin            11 Panther Pride            28.50   4 
  5 Ali, Amir                 11 E-1 TC                   28.63   2 
  6 Moore, Matthew            12 Sprint Athletics         28.65   3 
  7 Hankerson, Nathan         11 Kennworth                28.81   2 
  8 Hubbard, Marvin           10 Panther Pride            29.07   2 
  9 Perry, Bryson             12 Sequoyah                 30.59   3 
 10 Ruffin, Noah              11 Boys&Girls Club          30.99   1 
 11 Thompson, Griffin         11 Kennworth                32.67   4 
 12 Hollingsworth, Brady      11 SpiritAlpharetta         32.90   2 
 13 McDonough, Sean           11 SpiritAlpharetta         33.25   3 
 14 Marcuz, Peter             11 Carrollton               33.80   3 
 15 Smith, Mark               11 Walton Youth             33.87   1 
 16 Lodigensky, Zachary       12 SpiritAlpharetta         33.89   4 
 17 Dunbar, Carlos            11 AthletesInTrng           34.57   4 
 18 Lofton, Matthew           11 Major Impact             37.66   1 
 19 Grattan, Dustin           12 Forsyth Flyers           44.54   3 
 -- Tillotson, Noah           11 Etowah                     DNS   2 
 -- Pierce, Joshua            11 Carrollton                 DNS   2 
 -- Johns, Trey               11 Etowah                     DNS   4 
 -- Dickie, Mack              11 SpiritAlpharetta           DNS   1 
 -- Hounschell, Anthony       12 Sequoyah                   DNS   1 
 -- Starnes, Jacob            11 Kennworth                  DNS   3 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 55.80  6/18/2009   Marcus Bowens, Gazelle Trac                 
 National JO: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tann, Malik               11 Panther Pride          1:05.23   1 
  2 Ali, Amir                 11 E-1 TC                 1:05.89   3 
  3 Moore, Matthew            12 Sprint Athletics       1:07.29   3 
  4 Felder, Andre             11 E-1 TC                 1:07.73   2 
  5 Price, Javonte            12 Panther Pride          1:08.27   2 
  6 McJunkins, Joshua         11 Panther Pride          1:08.56   2 
  7 Ashby, Christopher        11 Walton Youth           1:10.16   3 
  8 Ruffin, Noah              11 Boys&Girls Club        1:11.39   1 
  9 Wootton, Nicolas          11 Sequoyah               1:13.28   3 
 10 Jones, Michael            11 Panther Pride          1:14.78   1 
 11 Lodigensky, Zachary       12 SpiritAlpharetta       1:15.21   1 
 12 Starnes, Jacob            11 Kennworth              1:15.45   3 
 13 Smith, Mark               11 Walton Youth           1:15.58   1 
 14 Kelly, Kyle               12 Panther Pride          1:15.66   2 
 15 Askew, Jaytlin            11 Panther Pride          1:16.28   2 
 16 Cook, Brady               12 Carrollton             1:17.71   3 
 17 Spears, Dylan             10 PT Elite               1:25.22   2 
 18 Tillotson, Noah           11 Etowah                 1:37.28   3 
 19 Grattan, Dustin           12 Forsyth Flyers         1:38.64   2 
 20 Carter, Harrison          11 Forsyth Flyers         1:39.81   1 
 -- Butler, Paul              12 SpiritAlpharetta           DNS   1 
 -- Jenkins, Devon            12 Gazelle                    DNS   2 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    GA Assoc: % 2:14.16  6/22/2000   William B Barnes, Cardinals               
 National JO: N 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cross, Bryce              11 Creekview              2:33.11  
  2 Mitchell, Jake            12 Sequoyah               2:33.36  
  3 Cantrell, Zachary         10 Sequoyah               2:34.07  
  4 Tann, Malik               11 Panther Pride          2:35.09  
  5 Champion, Corey           11 Sequoyah               2:35.34  
  6 McCrary-Ball, Marcelino   11 PT Elite               2:35.48  
  7 McKenzie, Scott           12 Etowah                 2:36.32  
  8 Greckel, Andrew           11 Kennworth              2:38.89  
  9 Price, Javonte            12 Panther Pride          2:40.54  
 10 Felder, Andre             11 E-1 TC                 2:41.58  
 11 McJunkins, Joshua         11 Panther Pride          2:41.99  
 12 Johnson, Jakob            11 Etowah                 2:42.31  
 13 Brenneman, Jacob          10 Walton Youth           2:44.78  
 14 McGonigle, William        11 Etowah                 2:46.10  
 15 Cooke, Nicholas           12 Etowah                 2:51.34  
 16 Windham, Jake             11 Kennworth              2:52.91  
 17 Carter, Harrison          11 Forsyth Flyers         3:13.03  
 -- Jenkins, Devon            12 Gazelle                    DNS  
 -- Starnes, Jacob            11 Kennworth                  DNS  
 -- Ashby, Christopher        11 Walton Youth               DNS  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    GA Assoc: % 4:43.12  6/19/2005   Joshua Jenkins, NS Red Runners            
 National JO: N 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cantrell, Zachary         10 Sequoyah               5:16.41  
  2 Champion, Corey           11 Sequoyah               5:19.13  
  3 McKenzie, Scott           12 Etowah                 5:20.17  
  4 Greckel, Andrew           11 Kennworth              5:23.31  
  5 Johnson, Jakob            11 Etowah                 5:32.77  
  6 Wootton, Nicolas          11 Sequoyah               5:33.45  
  7 Brenneman, Jacob          10 Walton Youth           5:34.25  
  8 Skinner, James            11 Walton Youth           5:35.20  
  9 McCrary-Ball, Marcelino   11 PT Elite               5:35.54  
 10 Windham, Jake             11 Kennworth              5:38.57  
 11 McGonigle, William        11 Etowah                 5:39.85  
 12 Cooke, Nicholas           12 Etowah                 5:42.09  
 13 Koch, Thomas              10 Kennworth              6:41.37  
 14 Carter, Harrison          11 Forsyth Flyers         7:28.17  
 -- McNamara, Conor           12 Creekview                  DNS  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 12.72  6/18/2009   Robert Dunning, First Light                 
 National JO: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Spears, Tyson             11 PT Elite                 13.21   1 
  2 Craft, Jeron              12 Panther Pride            13.49   2 
  3 Ramey, Garrison           11 SpiritAlpharetta         14.97   2 
  4 Butler, Paul              12 SpiritAlpharetta         16.10   1 
  5 Rowe, Kyle                11 PT Elite                 16.38   2 
  6 Waters, Breylan           11 Carrollton               16.39   2 
  7 Spears, Dylan             10 PT Elite                 16.70   2 
  8 Bell, Joshua              11 SpiritAlpharetta         16.83   1 
  9 Parham, Dylan             10 Carrollton               16.94   1 
 -- Jenkins, Devon            12 Gazelle                    DNS   1 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    GA Assoc: % 49.55  6/17/2005   Running Panthers, Running Panthers          
                       R Heath, J West, J King, J Watson                 
 National JO: N 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Panther Pride Track Team                         53.67  
     1) Askew, Jaytlin 11               2) Craft, Jeron 12                
     3) Hubbard, Marvin 10              4) Jones, Michael 11              
  2 0345 Spirit Alpharetta Ymca                           55.41  
     1) Bell, Joshua 11                 2) Butler, Paul 12                
     3) Dickie, Mack 11                 4) Ramey, Garrison 11             
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    GA Assoc: % 3:55.17  6/18/2006   Track Phi Track Elite, Track Phi Tr       
                         C Gamble, T Squires, A Gray, D Tate               
 National JO: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Panther Pride Track Team                       4:33.03  
     1) Hubbard, Marvin 10              2) McJunkins, Joshua 11           
     3) Price, Javonte 12               4) Tann, Malik 11                 
  2 0345 Sequoyah Youth TC                              4:53.71  
     1) Cantrell, Zachary 10            2) Champion, Corey 11             
     3) Hounschell, Anthony 12          4) Mitchell, Jake 12              
     5) Rakestraw, Derrion 12           6)                                
  3 0345 Sequoyah Youth TC  'B'                         5:22.78  
     1) Bearden, Ryan 11                2) Perry, Bryson 12               
     3) Terry, Wesley 12                4) Wootton, Nicolas 11            
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 5.84m  6/6/2004    Trevor N Tatum, Gazelle                     
 National JO: N 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spears, Tyson             11 PT Elite                 5.22m   17-01.50 
  2 Cutshall, Jacob           12 Kennworth                4.36m   14-03.75 
  3 Felder, Andre             11 E-1 TC                   4.01m   13-02.00 
  3 McCrary-Ball, Marcelino   11 PT Elite                 4.01m   13-02.00 
  5 Bearden, Ryan             11 Sequoyah                 3.95m   12-11.50 
  6 Spears, Dylan             10 PT Elite                 3.80m   12-05.75 
  7 Lewis, Carlos             11 Creekview                3.58m   11-09.00 
  8 Waters, Breylan           11 Carrollton               3.54m   11-07.50 
  9 Ali, Amir                 11 E-1 TC                   3.53m   11-07.00 
 10 Kelly, Kyle               12 Panther Pride            3.43m   11-03.00 
 11 Rowe, Kyle                11 PT Elite                 3.24m   10-07.75 
 12 Dunbar, Carlos            11 AthletesInTrng           2.85m    9-04.25 
 13 Lofton, Matthew           11 Major Impact             2.58m    8-05.75 
 -- Lodigensky, Zachary       12 SpiritAlpharetta           DNS            
 -- McNamara, Conor           12 Creekview                  DNS            
 -- Hankerson, Nathan         11 Kennworth                  DNS            
 -- Delay, Christopher        11 Kennworth                  DNS            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 13.06m  6/15/1999   Paul Anderson, Gazelle                     
 National JO: N 15.77m  8/2/2009    Aaron Hanna, 14 Miami Dade TC              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morris, Livingston        11 Etowah                  11.71m   38-05.00 
  2 Rowell, Harrison          11 Etowah                   9.95m   32-07.75 
  3 Pierce, Joshua            11 Carrollton               7.24m   23-09.00 
  4 Marcuz, Peter             11 Carrollton               7.13m   23-04.75 
  5 Fox, Brice                12 River Ridge              7.10m   23-03.50 
  6 Morgan, Matthew           10 Etowah                   6.92m   22-08.50 
  7 Thompson, Griffin         11 Kennworth                6.54m   21-05.50 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 70.05m  6/5/2010    Livingston Morris, Etowah                  
 National JO: N 51.98m  7/30/2009   Armand Shyne, 14-38 3M Track C             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morris, Livingston        11 Etowah                  70.05m%    229-10 
  2 Rakestraw, Derrion        12 Sequoyah                35.72m     117-02 
  3 Smith, Mark               11 Walton Youth            31.13m     102-01 
  4 Cross, Bryce              11 Creekview               29.57m      97-00 
  5 Tanasijevich, Dylan       11 Walton Youth            28.38m      93-01 
  6 Cutshall, Jacob           12 Kennworth               26.05m      85-05 
  7 Fox, Brice                12 River Ridge             21.32m      69-11 
  8 Ashby, Christopher        11 Walton Youth            21.03m      69-00 
  9 Cook, Brady               12 Carrollton              20.83m      68-04 
 10 Tillotson, Noah           11 Etowah                  13.42m      44-00 
 -- Marcuz, Peter             11 Carrollton                 DNS            
 -- Delay, Christopher        11 Kennworth                  DNS            
 -- Morgan, Matthew           10 Etowah                     DNS            
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 12.06  6/22/2003   Javonda D Newbold, Boys & Girls             
 National JO: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Remel           14 E-1 TC                   12.84   1 
  2 Carson, Kia               14 SpiritAlpharetta         13.53   3 
  3 Lynch, Ciera              13 SpiritAlpharetta         13.61   3 
  4 Vanhorse, Sydne           13 SpiritAlpharetta         13.67   1 
  5 Powell, Kennedy           14 Gazelle                  13.71   3 
  6 Foster, Di'Shay           12 Boys&Girls Club          13.86   1 
  7 Long, Ansley              13 Carrollton               13.90   2 
  8 Taylor, Tatiana           13 Walton Youth             14.40   2 
  9 Williams, Destiny         12 Woodstock                14.45   3 
 10 James, Karah              12 SpiritAlpharetta         14.79   1 
 11 Payton, Kara              13 Etowah                   14.95   1 
 12 Baxter, Sydney            13 Kennworth                15.26   2 
 13 Chastain, Christina       13 Walton Youth             16.03   2 
 14 Reid, Monae               13 SpiritAlpharetta         16.23   3 
 15 Meier, Bailey             12 Forsyth Flyers           16.47   2 
 -- Carter, Anika             13 E-1 TC                     DNS   1 
 -- Cromer, Colleen           13 Woodstock                  DNS   2 
 -- Allen, Alexandra          14 Creekview                  DNS   1 
 -- Shaffer, Hayley           14 Kennworth                  DNS   2 
 -- White, Candace            12 Kennworth                  DNS   1 
 -- Gordon, Breylee           12 Forsyth Flyers             DNS   3 
 -- Samms, Gianna             13 Etowah                     DNS   3 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 24.68  6/22/2003   Porche C Byrd, Track Phi Track              
 National JO: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Remel           14 E-1 TC                   25.93   1 
  2 Dunmore, Makenzie         12 Boys&Girls Club          26.71   3 
  3 Carson, Kia               14 SpiritAlpharetta         27.50   3 
  4 Long, Ansley              13 Carrollton               27.72   1 
  5 Foster, Di'Shay           12 Boys&Girls Club          27.76   1 
  6 Powell, Kennedy           14 Gazelle                  28.09   1 
  7 Lynch, Ciera              13 SpiritAlpharetta         28.16   1 
  8 Vanhorse, Sydne           13 SpiritAlpharetta         28.30   2 
  9 Cromer, Colleen           13 Woodstock                28.55   1 
 10 Williams, Destiny         12 Woodstock                29.28   3 
 11 Banks, MacKenzie          13 Cobb County Ytl          29.52   2 
 12 James, Karah              12 SpiritAlpharetta         30.54   2 
 13 Reid, Monae               13 SpiritAlpharetta         31.09   2 
 14 Lewis, Ceddashia          14 E-1 TC                   31.22   3 
 15 Shaffer, Hayley           14 Kennworth                31.48   3 
 16 Payton, Kara              13 Etowah                   32.09   3 
 17 Baxter, Sydney            13 Kennworth                32.46   2 
 18 Meier, Bailey             12 Forsyth Flyers           34.35   3 
 -- Gebhard, Emily            13 Etowah                     DNS   1 
 -- Carter, Anika             13 E-1 TC                     DNS   2 
 -- White, Candace            12 Kennworth                  DNS   1 
 -- Samms, Gianna             13 Etowah                     DNS   2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 54.80  6/22/2003   Porche C Byrd, Track Phi Track              
 National JO: N 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dunmore, Makenzie         12 Boys&Girls Club          58.11   3 
  2 Williams, Remel           14 E-1 TC                 1:00.20   3 
  3 Crayton, Chelsea          14 First Light            1:01.47   1 
  4 Powell, Kennedy           14 Gazelle                1:03.97   3 
  5 Lacy, Jazmin              14 Gazelle                1:04.45   2 
  6 Foster, Di'Shay           12 Boys&Girls Club        1:04.95   1 
  7 Vanhorse, Sydne           13 SpiritAlpharetta       1:06.26   3 
  8 Cromer, Colleen           13 Woodstock              1:06.59   2 
  9 Dancy, Tahaira            13 E-1 TC                 1:07.19   2 
 10 Lewis, Sarah-Scott        14 Patriot                1:08.81   3 
 11 Shaffer, Hayley           14 Kennworth              1:09.72   2 
 12 Banks, MacKenzie          13 Cobb County Ytl        1:10.03   1 
 13 Payton, Kara              13 Etowah                 1:13.04   3 
 14 Reid, Monae               13 SpiritAlpharetta       1:13.57   2 
 15 Jewell, Arianne           14 Etowah                 1:13.79   1 
 16 Lewis, Ceddashia          14 E-1 TC                 1:14.87   3 
 17 Walton, Shannon           13 Etowah                 1:14.93   2 
 18 Evans, Kayla              13 E-1 TC                 1:15.12   1 
 19 Chastain, Christina       13 Walton Youth           1:15.70   1 
 20 Love, Dionysia            13 Gazelle                1:17.00   2 
 21 Gebhard, Emily            13 Etowah                 1:18.97   2 
 -- Meier, Bailey             12 Forsyth Flyers             DNS   1 
 -- Morris, Leena             13 Etowah                     DNS   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    GA Assoc: % 2:16.64  6/18/2009   Tatiyana Caffey, Track Phi Tr             
 National JO: N 2:08.17  8/1/2009    Raevyn Rogers, 25-Wings                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Natisha            13 Gazelle                2:27.00  
  2 Dunmore, Makenzie         12 Boys&Girls Club        2:27.58  
  3 Crayton, Chelsea          14 First Light            2:29.94  
  4 Lacy, Jazmin              14 Gazelle                2:31.22  
  5 Rothman, Dinara           13 Boys&Girls Club        2:36.99  
  6 Carnahan, Savannah        12 Forsyth Flyers         2:37.31  
  7 Melehan, Alexandra        13 Etowah                 2:44.85  
  8 Walton, Shannon           13 Etowah                 2:53.11  
  9 Dancy, Tahaira            13 E-1 TC                 2:53.50  
 10 Abicca, Kristina          13 Etowah                 2:54.44  
 11 Love, Dionysia            13 Gazelle                2:54.95  
 12 Hailey, Mary              14 NS Red Runners         2:56.08  
 13 Boff, Margaret            13 Kennworth              2:57.37  
 14 Payton, Kara              13 Etowah                 2:59.71  
 15 Gebhard, Emily            13 Etowah                 3:02.81  
 16 Glasgow, Annamarie        12 Kennworth              3:03.30  
 17 Jewell, Arianne           14 Etowah                 3:05.07  
 18 Oden, Sydney              13 Kennworth              3:13.21  
 -- Herrera, Caitlin          13 Kennworth                  DNS  
 -- Henry, Caroline           13 Sequoyah                   DNS  
 -- Gordon, Breylee           12 Forsyth Flyers             DNS  
 -- Gibson, Kimberly          12 Forsyth Flyers             DNS  
 -- McCord, Caitlyn           14 Creekview                  DNS  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    GA Assoc: % 4:46.22  6/1987      Kelly Cook, Unattached                    
 National JO: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron, Alexandra        14 NS Red Runners         5:11.50  
  2 Carnahan, Savannah        12 Forsyth Flyers         5:26.81  
  3 Rothman, Dinara           13 Boys&Girls Club        5:28.87  
  4 Melehan, Alexandra        13 Etowah                 5:31.85  
  5 Lacy, Jazmin              14 Gazelle                5:35.26  
  6 Hailey, Mary              14 NS Red Runners         5:46.00  
  7 Love, Dionysia            13 Gazelle                5:46.11  
  8 McCord, Caitlyn           14 Creekview              5:58.72  
  9 Walton, Shannon           13 Etowah                 5:58.75  
 10 Ott, Isabel               13 Walton Youth           6:18.42  
 11 Glasgow, Annamarie        12 Kennworth              6:25.31  
 12 Boff, Margaret            13 Kennworth              6:36.44  
 13 Oden, Sydney              13 Kennworth              6:43.56  
 -- Henry, Caroline           13 Sequoyah                   DNS  
 -- Walker, Anna              12 NS Red Runners             DNS  
 -- Gordon, Breylee           12 Forsyth Flyers             DNS  
 -- Hardin, Sara              14 Walton Youth               DNS  
 -- Abicca, Kristina          13 Etowah                     DNS  
 -- Herrera, Caitlin          13 Kennworth                  DNS  
 -- Gibson, Kimberly          12 Forsyth Flyers             DNS  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    GA Assoc: % 14.34  6/23/1998   Nicole Rodriquez, Running Panthers          
 National JO: N 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Natisha            13 Gazelle                  15.64  
  2 Crayton, Chelsea          14 First Light              17.05  
  3 Collins-Luther, Cydnee    14 First Light              24.11  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    GA Assoc: % 47.12  6/1995      East Point                                  
 National JO: N 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Spirit Alpharetta Ymca                           53.94  
     1) Carson, Kia 14                  2) James, Karah 12                
     3) Lynch, Ciera 13                 4) Reid, Monae 13                 
     5) Smith, Autumn 12                6) Vanhorse, Sydne 13             
  2 0345 E-1 TC                                           54.68  
     1) Carter, Anika 13                2) Dancy, Tahaira 13              
     3) Evans, Kayla 13                 4) Lewis, Ceddashia 14            
     5) Williams, Remel 14              6)                                
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    GA Assoc: % 3:56.37  6/18/2009   Track Phi Track Elite, Track Phi Tr       
                         T Taylor, T Caffey, M Day, C Green                
 National JO: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0345 Forsyth Flyers                                     DNS  
     1) Carnahan, Savannah 12           2) Gibson, Kimberly 12            
     3) Gordon, Breylee 12              4) Meier, Bailey 12               
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 5.55m  6/1995      Tameisha King, Red Runners                  
 National JO: N 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lynch, Ciera              13 SpiritAlpharetta         4.61m   15-01.50 
  2 North, Alecia             13 Carrollton               4.24m   13-11.00 
  3 Carson, Kia               14 SpiritAlpharetta         4.07m   13-04.25 
  4 Cromer, Colleen           13 Woodstock                3.89m   12-09.25 
  5 Baxter, Sydney            13 Kennworth                3.84m   12-07.25 
  6 Oden, Sydney              13 Kennworth                3.43m   11-03.00 
  6 Dolman, Asia              14 Etowah                   3.43m   11-03.00 
  8 James, Karah              12 SpiritAlpharetta         3.37m   11-00.75 
  9 Abicca, Kristina          13 Etowah                   3.30m   10-10.00 
 10 Jewell, Arianne           14 Etowah                   3.12m   10-03.00 
 -- Long, Ansley              13 Carrollton                FOUL            
 -- Samms, Gianna             13 Etowah                     DNS            
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 13.83m  6/17/2007   Sarah E Howard, Unattached                 
 National JO: N 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morris, Leena             13 Etowah                  10.51m   34-05.75 
  2 Dolman, Asia              14 Etowah                   9.03m   29-07.50 
 -- White, Candace            12 Kennworth                  DNS            
 -- Taylor, Tatiana           13 Walton Youth               DNS            
 -- Evans, Kayla              13 E-1 TC                     DNS            
 -- Collins-Luther, Cydnee    14 First Light                DNS            
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 10.91  6/22/2000   Michael Grant, Georgia Fire                 
 National JO: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nelson, Chase             14 SpiritAlpharetta         11.99   4 
  2 Terrell, Trinton          12 Carrollton               12.18   4 
  3 Terrell, Kyle             14 Carrollton               12.29   2 
  4 Sheppard, Malik           14 Carrollton               12.77   3 
  5 Kwateng, Jonathan         13 SpiritAlpharetta         12.79   3 
  6 Aladesanmi, Ayodeji       13 Walton Youth             13.00   2 
  7 Laidlaw, Dia              13 Boys&Girls Club          13.05   4 
  8 Suter, Rustin             12 SpiritAlpharetta         13.07   4 
  9 Brown, Brittain           12 Sequoyah                 13.12   3 
 10 Montgomery, Hakim         13 Carrollton               13.16   1 
 11 Smith, Joe                13 Walton Youth             13.33   1 
 12 Knickerbocker, Robert     14 Kennworth                13.34   1 
 13 Jeffries, Aaron           13 Panther Pride            13.52   2 
 14 Coley, Nicholas           12 Kennworth                13.72   4 
 15 Jones, Ryan               13 Carrollton               13.79   4 
 16 Roberts-Wallace, Christi  13 SpiritAlpharetta         14.23   3 
 17 Bierbusse, Patrick        14 Gladiator                14.52   1 
 18 Simmons, Chris            14 Sequoyah                 14.59   2 
 19 Lindsay, James            12 Sequoyah                 15.67   1 
 20 Harrison, Austin          13 Sprint Athletics         15.88   2 
 21 Dunbar, Felipe            13 AthletesInTrng           15.94   3 
 22 Steiger, Patrick          12 Forsyth Flyers           17.04   2 
 23 Marchant, Matthew         13 Kennworth                17.77   1 
 -- Neilson, Grey             14 Creekview                  DNS   3 
 -- Cardin, Alexander         14 Etowah                     DNS   2 
 -- Clark, Jared              12 SpiritAlpharetta           DNS   3 
 -- Collins, Anthony          13 Panther Pride              DNS   1 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 21.87  6/22/2000   Michael Grant, Georgia Fire                 
 National JO: N 21.84              Michael Grant, GA                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nelson, Chase             14 SpiritAlpharetta         25.27   4 
  2 Kwateng, Jonathan         13 SpiritAlpharetta         25.96   4 
  3 Terry, Tyler              12 Carrollton               26.28   3 
  4 Suter, Rustin             12 SpiritAlpharetta         26.53   1 
  5 Smith, Joe                13 Walton Youth             26.64   2 
  6 Laidlaw, Dia              13 Boys&Girls Club          27.07   3 
  7 Myers, Vincent            14 SpiritAlpharetta         27.11   3 
  8 Montgomery, Hakim         13 Carrollton               27.54   1 
  9 Coley, Nicholas           12 Kennworth                28.06   2 
 10 Aladesanmi, Ayodeji       13 Walton Youth             28.14   3 
 11 Hallman, Richard          12 Boys&Girls Club          28.49   4 
 12 Dogru, David              14 Major Impact             29.93   2 
 13 Roberts-Wallace, Christi  13 SpiritAlpharetta         30.22   2 
 14 Harrison, Austin          13 Sprint Athletics         31.70   4 
 15 Dunbar, Felipe            13 AthletesInTrng           33.14   1 
 16 Steiger, Patrick          12 Forsyth Flyers           35.45   2 
 17 Marchant, Matthew         13 Kennworth                37.28   1 
 -- Clark, Jared              12 SpiritAlpharetta           DNS   2 
 -- Miller, Korbin            12 Walton Youth               DNS   1 
 -- Tillotson, Christopher    13 Etowah                     DNS   3 
 -- Terrell, Trinton          12 Carrollton                 DNS   3 
 -- Workman, Aidan            13 Etowah                     DNS   4 
 -- Barnes, Marquis           14 Carrollton                 DNS   2 
 -- Sheppard, Malik           14 Carrollton                 DNS   4 
 -- Jeffries, Aaron           13 Panther Pride              DNS   1 
 -- McJunkins, Drayton        13 Panther Pride              DNS   4 
 -- Bierbusse, Patrick        14 Gladiator                  DNS   1 
 -- Knickerbocker, Robert     14 Kennworth                  DNS   3 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 49.43  6/19/2005   Justin Chambers, Titans                     
 National JO: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Selmon, Kenneth           13 Gazelle                  54.89   4 
  2 Bowens, Marcus            13 Gazelle                  55.77   4 
  3 McJunkins, Drayton        13 Panther Pride            58.02   2 
  4 Smith, Joe                13 Walton Youth             58.39   1 
  5 Brown, Blace              14 Sequoyah                 59.51   2 
  6 Myers, Vincent            14 SpiritAlpharetta         59.53   3 
  7 Terry, Tyler              12 Carrollton             1:02.16   2 
  8 Laidlaw, Dia              13 Boys&Girls Club        1:02.19   2 
  9 Sherlock, Cullan          14 Walton Youth           1:02.72   1 
 10 Suter, Rustin             12 SpiritAlpharetta       1:03.18   4 
 11 Dogru, David              14 Major Impact           1:05.88   3 
 12 Vaughn, Matthew           13 Forsyth Flyers         1:06.36   4 
 13 Hallman, Richard          12 Boys&Girls Club        1:07.22   1 
 14 Lindsay, James            12 Sequoyah               1:08.61   1 
 15 Harrison, Austin          13 Sprint Athletics       1:09.86   3 
 16 Roberts-Wallace, Christi  13 SpiritAlpharetta       1:09.91   3 
 17 Simmons, Chris            14 Sequoyah               1:10.44   2 
 18 Spears, Marcus            12 River Ridge            1:11.63   2 
 19 Dunbar, Felipe            13 AthletesInTrng         1:12.40   3 
 20 Tillotson, Christopher    13 Etowah                 1:14.29   1 
 21 Luegers, Alex             12 SpiritAlpharetta       1:19.74   4 
 22 Steiger, Patrick          12 Forsyth Flyers         1:23.90   1 
 -- Sigmon, Benjamin          13 Walton Youth               DNS   3 
 -- Workman, Aidan            13 Etowah                     DNS   2 
 -- Marchant, Matthew         13 Kennworth                  DNS   3 
 -- Lazarus-Chipp, Remy       13 SpiritAlpharetta           DNS   1 
 -- Knickerbocker, Robert     14 Kennworth                  DNS   4 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    GA Assoc: % 2:01.20  6/26/1997   Clark Payne, Quicksilver                  
 National JO: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Selmon, Kenneth           13 Gazelle                2:15.74  
  2 Bowens, Marcus            13 Gazelle                2:16.37  
  3 Brown, Blace              14 Sequoyah               2:23.16  
  4 Sherlock, Cullan          14 Walton Youth           2:26.53  
  5 Myers, Vincent            14 SpiritAlpharetta       2:29.97  
  6 Garriques, Brennan        13 Creekview              2:31.58  
  7 Vaughn, Matthew           13 Forsyth Flyers         2:33.29  
  8 Troxel, Cody              14 Kennworth              2:34.77  
  9 Greer, Miles              13 PT Elite               2:37.51  
 10 Jones, Ryan               13 Carrollton             2:41.40  
 11 Fravel, John              12 SpiritAlpharetta       2:41.45  
 12 Hallman, Richard          12 Boys&Girls Club        2:43.20  
 13 Spears, Marcus            12 River Ridge            2:43.46  
 14 Glick, Elijah-David       13 Heart & Sole           2:44.43  
 15 Lindsay, James            12 Sequoyah               2:46.25  
 16 Warner, Max               13 Forsyth Flyers         2:47.85  
 17 Matthews, Eric            13 Etowah                 2:51.05  
 18 Bricka, Christian         14 Etowah                 2:51.52  
 19 Raymond, Joshua           14 Kennworth              3:05.95  
 20 Koch, Peter               12 Kennworth              3:28.71  
 -- Lazarus-Chipp, Remy       13 SpiritAlpharetta           DNS  
 -- Workman, Aidan            13 Etowah                     DNS  
 -- Vanzilen, Andrew          13 Forsyth Flyers             DNS  
 -- Shenker, Quintin          12 Carrollton                 DNS  
 -- Slewitzke, Brian          13 SpiritAlpharetta           DNS  
 -- Nathan, Alec              13 NS Red Runners             DNS  
 -- Pittman, Frank            13 NS Red Runners             DNS  
 -- Powers, Charles           14 NS Red Runners             DNS  
 -- Childers, Cole            13 PT Elite                   DNS  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    GA Assoc: % 4:17.45  6/26/1997   Clark Payne, Quicksilver                  
 National JO: N 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Farmer, Kenan             14 Walton Youth           4:48.79  
  2 Donley, Samuel            12 Etowah                 4:56.65  
  3 Matthews, Brian           13 Etowah                 4:59.30  
  4 Sherlock, Cullan          14 Walton Youth           5:01.94  
  5 Peck, Ryan                13 Walton Youth           5:03.51  
  6 Garriques, Brennan        13 Creekview              5:08.29  
  7 Vaughn, Matthew           13 Forsyth Flyers         5:12.25  
  8 Banister, Brad            12 SpiritAlpharetta       5:12.96  
  9 Beavers, Blake            13 Etowah                 5:14.71  
 10 Eisenman, Robert          13 Walton Youth           5:19.60  
 11 Slewitzke, Brian          13 SpiritAlpharetta       5:20.12  
 12 Spears, Marcus            12 River Ridge            5:22.98  
 13 Nathan, Alec              13 NS Red Runners         5:24.95  
 14 Glick, Elijah-David       13 Heart & Sole           5:29.72  
 15 Greer, Miles              13 PT Elite               5:32.69  
 16 Warner, Max               13 Forsyth Flyers         5:35.97  
 17 Fravel, John              12 SpiritAlpharetta       5:36.56  
 18 Bricka, Christian         14 Etowah                 5:41.63  
 19 Pittman, Frank            13 NS Red Runners         5:46.61  
 20 Isakson, Loren            13 Forsyth Flyers         6:02.19  
 21 Shenker, Quintin          12 Carrollton             6:04.22  
 22 Raymond, Joshua           14 Kennworth              6:04.61  
 23 Luegers, Alex             12 SpiritAlpharetta       6:05.13  
 24 Matthews, Eric            13 Etowah                 6:06.27  
 -- Leicher, Bjorn            12 SpiritAlpharetta           DNS  
 -- Vanzilen, Andrew          13 Forsyth Flyers             DNS  
 -- Livesay, Pierce           12 River Ridge                DNS  
 -- Powers, Charles           14 NS Red Runners             DNS  
 -- Childers, Cole            13 PT Elite                   DNS  
 -- Moore, Zachary            14 Sequoyah                   DNS  
 -- Troxel, Cody              14 Kennworth                  DNS  
 -- Brown, Blace              14 Sequoyah                   DNS  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    GA Assoc: % 13.90  6/22/2000   Delandus A O'Neal, Carrollton               
 National JO: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnes, Marquis           14 Carrollton               15.02  
  2 Selmon, Kenneth           13 Gazelle                  15.26  
  3 McKinley, Orlando         13 Panther Pride            17.15  
  4 Terry, Tyler              12 Carrollton               17.34  
  5 Simmons, Chris            14 Sequoyah                 19.76  
  6 Roberts-Wallace, Christi  13 SpiritAlpharetta         21.81  
 -- Terrell, Kyle             14 Carrollton                 DNS  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    GA Assoc: % 44.75  6/18/2004   Boys & Girls Clubs of Metro At, Boys & Girls
                       H Dixon, J Lewis, A Sneed, K Wynn                 
 National JO: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Carrollton Track Team                            47.69  
     1) Barnes, Marquis 14              2) Sheppard, Malik 14             
     3) Terrell, Kyle 14                4) Terrell, Trinton 12            
  2 0345 Spirit Alpharetta Ymca                           54.30  
     1) Clark, Jared 12                 2) Kwateng, Jonathan 13           
     3) Lazarus-Chipp, Remy 13          4) Nelson, Chase 14               
     5) Suter, Rustin 12                6)                                
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    GA Assoc: % 3:28.98  6/4/2005    Titans, Titans                            
                         J Chambers, S Hill, K Gilstrap, E Harris          
 National JO: N 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0345 Forsyth Flyers                                     DNS  
     1) Isakson, Loren 13               2) Steiger, Patrick 12            
     3) Vanzilen, Andrew 13             4) Vaughn, Matthew 13             
     5) Warner, Max 13                  6)                                
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 6.63m  6/23/1998   Reginald McCutchen, Unattached              
 National JO: N 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barnes, Marquis           14 Carrollton               5.63m   18-05.75 
  2 Terrell, Kyle             14 Carrollton               5.33m   17-06.00 
  3 Sheppard, Malik           14 Carrollton               5.26m   17-03.25 
  4 Brown, Brittain           12 Sequoyah                 4.70m   15-05.00 
  5 Montgomery, Hakim         13 Carrollton               4.42m   14-06.00 
  6 McKinley, Orlando         13 Panther Pride            4.29m   14-01.00 
  7 Terrell, Trinton          12 Carrollton               4.27m   14-00.25 
  8 Jones, Ryan               13 Carrollton               4.17m   13-08.25 
  9 Jeffries, Aaron           13 Panther Pride            3.75m   12-03.75 
 10 Cardin, Alexander         14 Etowah                   3.63m   11-11.00 
 11 Tillotson, Christopher    13 Etowah                   3.32m   10-10.75 
 12 Koch, Peter               12 Kennworth                3.15m   10-04.00 
 13 Dunbar, Felipe            13 AthletesInTrng           2.73m    8-11.50 
 -- Collins, Anthony          13 Panther Pride              DNS            
 -- Neilson, Grey             14 Creekview                  DNS            
 -- Shenker, Quintin          12 Carrollton                 DNS            
 -- Dogru, David              14 Major Impact               DNS            
 -- Bierbusse, Patrick        14 Gladiator                  DNS            
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 15.97m  6/22/2000   Marqus A Jackson, Augusta Flyers           
 National JO: N 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brinson, Kenneth          13 Throw 1 Deep            10.84m   35-06.75 
  2 Brown, Brittain           12 Sequoyah                10.28m   33-08.75 
  3 Nelson, Chase             14 SpiritAlpharetta         1.03m    3-04.50 
 -- Livesay, Pierce           12 River Ridge                DNS            
 -- Dogru, David              14 Major Impact               DNS            
 -- Neilson, Grey             14 Creekview                  DNS            
 -- Collins, Anthony          13 Panther Pride              DNS            
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 11.74  6/9/2001    Stephanie D Smith, Georgia Heat             
 National JO: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martin, Jada              15 Sprint Athletics         12.31   1 
  2 Vaughn, Briana            16 Sprint Athletics         12.52   2 
  3 Smith, Alexis             15 Sprint Athletics         13.08   1 
  4 Gant, Taylor              15 Major Impact             13.12   2 
  5 Rice, Jaelyn              14 Gazelle                  13.18   1 
  6 Alexander, Ambrielle      14 Carrollton               13.30   2 
  7 Blackurn, Artisha         16 Kennworth                14.61   2 
  8 Chambers, Cheyenne        14 Kennworth                14.88   1 
  9 Wilkins, Lamya            14 Kennworth                16.38   2 
 -- Pulliam, Vanita           16 Sprint Athletics           DNS   2 
 -- Reed, Fallon              15 Gazelle                    DNS   1 
 -- King, Jamia               16 Kennworth                  DNS   1  would not use blocks
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 23.93  6/22/2000   Stephanie D Smith, Georgia Heat             
 National JO: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Camper, Tiffany           16 Sprint Athletics         24.68   1 
  2 Martin, Jada              15 Sprint Athletics         25.07   1 
  3 Vaughn, Briana            16 Sprint Athletics         25.47   2 
  4 Greer, Michaela           16 PT Elite                 26.64   1 
  5 Smith, Ledaysha           15 Gazelle                  27.02   1 
  6 Smith, Alexis             15 Sprint Athletics         27.17   2 
  7 Hill, Gabriella           16 E-1 TC                   27.57   2 
  8 Gant, Taylor              15 Major Impact             27.98   1 
  9 Harrison, Eboni           14 Carrollton               28.54   2 
 10 Allen, Gelicia            16 Cobb County Ytl          28.70   2 
 11 Chambers, Cheyenne        14 Kennworth                32.66   1 
 -- Alexander, Ambrielle      14 Carrollton                  FS   1 
 -- Reed, Fallon              15 Gazelle                    DNS   2 
 -- Blackurn, Artisha         16 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    GA Assoc: % 53.53  6/22/2000   Stephanie D Smith, Georgia Heat             
 National JO: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bryant-Brock, Amber       15 Gazelle                  56.27   2 
  2 Camper, Tiffany           16 Sprint Athletics         57.92   2 
  3 Hailey, Nnenya            16 Gazelle                  58.15   2 
  4 Keller, Kourtney          15 First Light            1:00.58   1 
  5 Smith, Ledaysha           15 Gazelle                1:01.79   1 
  6 Hill, Gabriella           16 E-1 TC                 1:03.08   1 
  7 Allen, Gelicia            16 Cobb County Ytl        1:06.26   2 
  8 Henderson, Destiny        15 Gazelle                1:07.94   2 
  9 Hammond, Sarah            14 Kennworth              1:12.36   1 
 10 Caster, Jensen            15 Walton Youth           1:14.51   2 
 -- Hunter, Aneisha           16 Gazelle                    DNS   1 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    GA Assoc: % 2:13.19  6/17/2005   Brittany Hall, GeorgiaLightning           
 National JO: N 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kiblinger, Samantha       15 Gazelle                2:25.48  
  2 Pray, Lauren              15 Gazelle                2:32.13  
  3 Hill, Gabriella           16 E-1 TC                 2:41.72  
  4 Schulz, Kirsten           15 SpiritAlpharetta       2:47.09  
  5 Henderson, Destiny        15 Gazelle                2:53.07  
  6 Hammond, Sarah            14 Kennworth              2:55.86  
  7 Koch, Hannah              15 Kennworth              3:00.09  
  8 Islas, Kimberly           14 NS Red Runners         3:03.22  
  9 Caster, Jensen            15 Walton Youth           3:07.72  
 -- Cutler, Nyna              16 Gazelle                    DNS  
 -- McNamara, Valeria         15 Creekview                  DNS  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    GA Assoc: % 4:38.84  6/19/2005   Emily Reese, NS Red Runners               
 National JO: N 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Branch, Hailey            14 NS Red Runners         4:58.39  
  2 Kiblinger, Samantha       15 Gazelle                5:04.38  
  3 Wetterhall, Meghan        15 NS Red Runners         5:05.87  
  4 Wetterhall, Madeline      14 NS Red Runners         5:09.96  
  5 Pray, Lauren              15 Gazelle                5:18.26  
  6 Schulz, Kirsten           15 SpiritAlpharetta       5:44.42  
  7 Islas, Kimberly           14 NS Red Runners         5:53.65  
  8 Branch, Hunter            14 NS Red Runners         5:53.74  
  9 Koch, Hannah              15 Kennworth              6:07.00  
 -- Cutler, Nyna              16 Gazelle                    DNS  
 -- McNamara, Valeria         15 Creekview                  DNS  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    GA Assoc: % 14.27  6/19/2005   Nicole Okolo, Georgia Elite                 
 National JO: N 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hailey, Nnenya            16 Gazelle                  15.14  
  2 Greer, Michaela           16 PT Elite                 15.25  
  3 Rice, Jaelyn              14 Gazelle                  17.03  
  4 Keller, Kourtney          15 First Light              17.84  
  5 Harrison, Eboni           14 Carrollton               19.85  
  6 Alexander, Ambrielle      14 Carrollton               19.98  
 -- Pulliam, Vanita           16 Sprint Athletics           DNS  
 -- Boatwright, Alyssa        16 Gladiator                  DNS  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    GA Assoc: % 46.82  6/16/2006   Running Panthers, Running Pant              
                       Hubbard             , Nichols             , Brooks
 National JO: N 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Sprint Athletics                                 48.37  
     1) Camper, Tiffany 16              2) Martin, Jada 15                
     3) Pulliam, Vanita 16              4) Smith, Alexis 15               
     5) Vaughn, Briana 16               6)                                
 -- 0345 Gazelle TC                                         DNF  
     1) Bryant-Brock, Amber 15          2) Hailey, Nnenya 16              
     3) Hunter, Aneisha 16              4) Reed, Fallon 15                
     5) Rice, Jaelyn 14                 6) Smith, Ledaysha 15             
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    GA Assoc: % 3:48.00  6/23/1998   Sapphire Track Club "A"                   
 National JO: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Gazelle TC                                     3:59.29  
     1) Bryant-Brock, Amber 15          2) Hailey, Nnenya 16              
     3) Smith, Ledaysha 15              4) Kiblinger, Samantha 15         
  2 0345 Sprint Athletics                               4:37.81  
     1) Camper, Tiffany 16              2) Martin, Jada 15                
     3) Vaughn, Briana 16               4) Smith, Alexis 15               
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 5.88m              Brenda Cliette-79/Latasha Rogers-83         
 National JO: N 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Greer, Michaela           16 PT Elite                 5.02m   16-05.75 
  2 Hill, Gabriella           16 E-1 TC                   4.86m   15-11.50 
  3 Rice, Jaelyn              14 Gazelle                  4.76m   15-07.50 
  4 Hammond, Sarah            14 Kennworth                4.06m   13-04.00 
  5 Harrison, Eboni           14 Carrollton               3.80m   12-05.75 
  6 Biggs, Lannah             16 Major Impact             2.85m    9-04.25 
  7 King, Jamia               16 Kennworth                2.30m    7-06.50 
 -- Wilkins, Lamya            14 Kennworth                  DNS            
 -- Pulliam, Vanita           16 Sprint Athletics           DNS            
 -- Reed, Fallon              15 Gazelle                    DNS            
 -- Alexander, Ambrielle      14 Carrollton                 DNS            
 -- Blackurn, Artisha         16 Kennworth                  DNS            
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    GA Assoc: % 12.56m  6/2/2007    Lauren Chambers, Throw 1 Deep              
 National JO: N 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maker, Alyssa             16 Throw 1 Deep             9.98m   32-09.00 
  2 Biggs, Lannah             16 Major Impact             8.03m   26-04.25 
  3 Brown, Stephanie          16 Sequoyah                 6.95m   22-09.75 
 -- Owers, Torie              16 Throw 1 Deep               DNS            
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 10.41  6/1/1984    Maurey Copeland, Hahira                     
 National JO: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Reese, Alexander          16 Cobb County Ytl          10.91   3 
  2 Thompson, Brandon         15 Major Impact             11.26   2 
  3 Azemar, Matthew           16 Gladiator                11.33   3 
  4 Gervais, Leandre          15 Major Impact             11.78   3 
  5 Jones, Matthew            15 Panther Pride            12.01   3 
  6 Strozier, Larry Ali       14 Carrollton               12.20   1 
  7 Williams, Antonio         15 Panther Pride            12.65   3 
  8 Everett, Kennith          15 Sequoyah                 13.00   2 
  9 Blair, Heath              16 Gladiator                13.16   1 
 10 Brown, Thomas             16 Sequoyah                 13.35   2 
 11 Waisler, Josh             14 Gladiator                14.30   1 
 -- Clarida, Douglas          15 NS Red Runners             DNS   3 
 -- Lewis, Cedric             16 E-1 TC                     DNS   2 
 -- Arnold, Grant             15 Forsyth Flyers             DNS   1 
 -- Chivers, Levictor         14 Carrollton                 DNS   1 
 -- Sevciuc, Demian           16 Gladiator                  DNS   1 
 -- Garner, Johnathan         16 Major Impact               DNS   2 
 -- Merritt, Alex             15 Gladiator                  DNS   2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 21.27  6/23/1998   Bryan Sears, Fort Stewart Rockets           
 National JO: N 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Reese, Alexander          16 Cobb County Ytl          21.92   2 
  2 Thompson, Brandon         15 Major Impact             22.12   2 
  3 Azemar, Matthew           16 Gladiator                23.29   1 
  4 Lewis, Cedric             16 E-1 TC                   24.15   2 
  5 Gervais, Leandre          15 Major Impact             24.17   1 
  6 Boykin, Maurice           15 Carrollton               24.70   2 
  7 Jones, Matthew            15 Panther Pride            24.84   2 
  8 Chivers, Levictor         14 Carrollton               25.14   2 
  9 Strozier, Larry Ali       14 Carrollton               26.31   1 
 10 Williams, Antonio         15 Panther Pride            26.88   1 
 11 Brown, Xavier             15 Sprint Athletics         27.50   1 
 12 Waisler, Josh             14 Gladiator                29.93   1 
 -- Watkins, Deandre          15 SpiritAlpharetta           DNS   1 
 -- Arnold, Grant             15 Forsyth Flyers             DNS   2 
 -- Sevciuc, Demian           16 Gladiator                  DNS   2 
 -- Garner, Johnathan         16 Major Impact               DNS   1 
 -- Everett, Kennith          15 Sequoyah                   SCR     
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    GA Assoc: % 47.66  6/18/2006   Justin Chambers, Titans                     
 National JO: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Reese, Alexander          16 Cobb County Ytl          51.67   1 
  2 Arnold, Grant             15 Forsyth Flyers           55.39   1 
  3 Watkins, Deandre          15 SpiritAlpharetta         56.34   1 
  4 Starnes, Andrew           15 Kennworth                57.76   1 
  5 Jones, Matthew            15 Panther Pride            57.91   1 
  6 Lewis, Cedric             16 E-1 TC                   58.08   2 
  7 Flowers, Jordan           14 First Light              58.89   2 
  8 Moore, Anthony            15 E-1 TC                 1:00.09   1 
  9 Brown, Xavier             15 Sprint Athletics       1:00.81   1 
 10 Ashby, Brendon            14 Walton Youth           1:02.08   1 
 11 Williams, Antonio         15 Panther Pride          1:02.38   2 
 -- Hill, Rodney              14 Carrollton                 DNS   2 
 -- Jackson, Lajohn           16 E-1 TC                     DNS   2 
 -- Boykin, Maurice           15 Carrollton                 DNS   2 
 -- Clarida, Douglas          15 NS Red Runners             DNS   2 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    GA Assoc: % 1:56.00  6/1992      Milton Campbell, Quicksilver              
 National JO: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stormark, Gunnar          15 PT Elite               2:07.07  
  2 Teachey, Loren            16 Creekview              2:13.74  
  3 Flowers, Jordan           14 First Light            2:15.01  
  4 Sexton, Alterik           15 Boys&Girls Club        2:18.84  
  5 Butler, Julian            15 SpiritAlpharetta       2:19.41  
  6 Hill, Rodney              14 Carrollton             2:21.35  
  7 Lofton, Sean              16 Major Impact           2:22.83  
  8 Glick, Daniel-Judah       14 Heart & Sole           2:23.41  
  9 Brown, Xavier             15 Sprint Athletics       2:26.91  
 10 Moore, Anthony            15 E-1 TC                 2:31.98  
 11 Johnson, Alexander        14 Etowah                 2:52.63  
 -- Jackson, Lajohn           16 E-1 TC                     DNS  
 -- Blair, Kit                14 Gladiator                  SCR  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    GA Assoc: % 4:07.13  6/19/2005   Austin Enriquez, SouthsidePioneer         
 National JO: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flowers, Jordan           14 First Light            4:29.25  
  2 Stormark, Gunnar          15 PT Elite               4:29.77  
  3 Teachey, Loren            16 Creekview              4:32.34  
  4 Sexton, Alterik           15 Boys&Girls Club        4:45.22  
  5 Glick, Daniel-Judah       14 Heart & Sole           4:47.20  
  6 Butler, Julian            15 SpiritAlpharetta       4:48.23  
  7 Sibley, Mitchell          14 Walton Youth           5:49.20  
  8 Johnson, Alexander        14 Etowah                 6:00.04  
 -- Blair, Kit                14 Gladiator                  DNS  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    GA Assoc: % 14.49  6/22/2000   Dexter T Faulk, Georgia Fire                
 National JO: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Seward, Cameron           14 First Light              18.60  
 -- Merritt, Alex             15 Gladiator                  DNS  
 -- Wilkerson, David          14 Carrollton                 DNS  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    GA Assoc: % 41.73  6/21/2002   New Horizon, New Horizon                    
                       M Grant, C Goodman                                
 National JO: N 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Carrollton Track Team                            47.98  
     1) Strozier, Larry Ali 14          2) Hill, Rodney 14                
     3) Chivers, Levictor 14            4) Boykin, Maurice 15             
 -- 0345 Major Impact TC                                    DNS  
     1) Garner, Johnathan 16            2) Gervais, Leandre 15            
     3) Lofton, Sean 16                 4) Thompson, Brandon 15           
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    GA Assoc: % 3:16.05  6/18/2006   Titans, Titans                            
                         J Chambers, W Wynne, K Gilstrap, M Ottinot        
 National JO: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0345 Major Impact TC                                    DNS  
     1) Garner, Johnathan 16            2) Gervais, Leandre 15            
     3) Lofton, Sean 16                 4) Thompson, Brandon 15           
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 7.02m  6/23/1998   Derrick Tinsley, East Atlanta               
 National JO: N 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Azemar, Matthew           16 Gladiator                5.88m   19-03.50 
  2 Blair, Heath              16 Gladiator                5.50m   18-00.50 
  3 Seward, Cameron           14 First Light              5.40m   17-08.75 
  4 Lewis, Cedric             16 E-1 TC                   5.23m   17-02.00 
  5 Watkins, Deandre          15 SpiritAlpharetta         5.17m   16-11.50 
  6 Arnold, Grant             15 Forsyth Flyers           4.83m   15-10.25 
  7 Brown, Thomas             16 Sequoyah                 4.54m   14-10.75 
  8 Everett, Kennith          15 Sequoyah                 4.51m   14-09.75 
  9 Moore, Anthony            15 E-1 TC                   4.47m   14-08.00 
 10 Sexton, Alterik           15 Boys&Girls Club          4.25m   13-11.50 
 -- Merritt, Alex             15 Gladiator                  DNS            
 -- Sevciuc, Demian           16 Gladiator                  DNS            
 -- Jackson, Lajohn           16 E-1 TC                     DNS            
 -- Hill, Rodney              14 Carrollton                 DNS            
 -- Boykin, Maurice           15 Carrollton                 DNS            
 -- Chivers, Levictor         14 Carrollton                 DNS            
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    GA Assoc: % 16.20m  6/1985      Scott Erbach, Unattached                   
 National JO: N 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hayden, Curt              16 Throw 1 Deep            11.96m   39-03.00 
  2 Blackwell, Todd           14 SpiritAlpharetta         7.58m   24-10.50 
  3 Waisler, Josh             14 Gladiator                5.94m   19-06.00 
 -- Carroll, Landon           15 Unattached                 DNS            
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    GA Assoc: % 11.51  6/14/2008   Chalonda Goodman, New Horizon               
 National JO: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Whittle, Alicia           18 Panther Pride            12.24   2 
  2 Greene, Zakira            18 Sprint Athletics         12.88   2 
  3 Stevenson, Darnisha       17 Cobb County Ytl          13.00   2 
  4 Shelton, Synera           17 Gazelle                  13.23   2 
  5 Gant, Sydne               17 Major Impact             13.25   2 
  6 Bentley, Jade             16 Carrollton               13.37   2 
  7 Carter, Alexis            17 Major Impact             13.71   2 
  8 McKinley, Aneseay         17 Panther Pride            14.34   2 
 -- Walker, Shaina            17 Gazelle                    DNS   1 
 -- Johnson, Mary             17 AthletesInTrng             DNS   1 
 -- Ifeadlike, Ashley         17 Gladiator                  DNS   1 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    GA Assoc: % 23.83  6/22/2003   Courtney R Champion, New Horizon            
 National JO: N 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Felicia            16 Sprint Athletics         24.41   2 
  2 Whittle, Alicia           18 Panther Pride            25.04   2 
  3 Stevenson, Darnisha       17 Cobb County Ytl          25.72   1 
  4 Bentley, Jade             16 Carrollton               26.56   1 
  5 Lamar, Chelsey            17 Gazelle                  26.64   1 
  6 Coleman, Destiny          16 Sprint Athletics         26.80   1 
  7 Greene, Zakira            18 Sprint Athletics         27.29   1 
  8 Gant, Sydne               17 Major Impact             27.61   2 
  9 Carter, Alexis            17 Major Impact             28.68   1 
 -- Walker, Shaina            17 Gazelle                    DNS   2 
 -- Ifeadlike, Ashley         17 Gladiator                  DNS   2 
 -- Johnson, Mary             17 AthletesInTrng             DNS   1 
 -- McKinley, Aneseay         17 Panther Pride              DNS   2 
 -- Vaughn, Molly             18 Major Impact               DNS   1 
 -- Amos, Allison             17 Major Impact               DNS   2 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    GA Assoc: % 53.93  6/2/2007    Joanna Atkins, Sapphire                     
 National JO: N 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Felicia            16 Sprint Athletics         57.63   2 
  2 Whittle, Alicia           18 Panther Pride            57.97   2 
  3 Larbi, Ama                16 Major Impact             59.62   1 
  4 Terrell, Jalisa           17 Sprint Athletics         59.97   1 
  5 Whittle, Rebecca          17 Panther Pride          1:00.81   2 
  6 Amos, Allison             17 Major Impact           1:02.18   2 
  7 Lamar, Chelsey            17 Gazelle                1:02.59   1 
  8 McKinley, Aneseay         17 Panther Pride          1:10.91   2 
 -- Coleman, Destiny          16 Sprint Athletics            DQ   1  Lane Violation
 -- Jackson, Chandelic        18 Cobb County Ytl            DNS   1 
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    GA Assoc: % 2:11.39  6/20/2003   Georgia C Kloss, Unattached               
 National JO: N 2:07.73  7/30/1994   Tamieka Grizzle, Bronx. NY                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Whittle, Rebecca          17 Panther Pride          2:32.19  
 -- Larbi, Ama                16 Major Impact               DNS  
 -- Johnson, Mary             17 AthletesInTrng             DNS  
 -- Jackson, Chandelic        18 Cobb County Ytl            DNS  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    GA Assoc: % 4:38.68  6/17/2007   Emily J Reese, Red Runners                
 National JO: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sanborn, Lindsey          17 NS Red Runners         5:03.48  
 -- Jackson, Chandelic        18 Cobb County Ytl            DNS  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    GA Assoc: % 14.04  6/18/2006   Nicole Okolo, BLAZ-N HEAT                   
 National JO: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Seward, Miray             18 First Light              15.10  
  2 Stevenson, Darnisha       17 Cobb County Ytl          15.68  
  3 Shelton, Synera           17 Gazelle                  15.90  
 -- Hoeflinger, Hannah        17 Woodstock                  DNS  
 -- Vaughn, Molly             18 Major Impact               DNS  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
 The Final Will be Contested in 2 Heats
    GA Assoc: % 44.92  6/20/2003   New Horizon Track Club, New Horizon         
                       Brown, Champion, Cohen, Ericha                    
 National JO: N 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Major Impact TC                                  51.73  
     1) Amos, Allison 17                2) Carter, Alexis 17              
     3) Gant, Sydne 17                  4) Larbi, Ama 16                  
     5) Vaughn, Molly 18                6)                                
 -- 0345 Sprint Athletics                                    FS  
     1) Brown, Felicia 16               2) Coleman, Destiny 16            
     3) Greene, Zakira 18               4) Terrell, Jalisa 17             
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    GA Assoc: % 3:41.00  6/23/1998   East Atlanta "A"                          
 National JO: N 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Sprint Athletics                               4:30.66  
     1) Brown, Felicia 16               2) Coleman, Destiny 16            
     3) Greene, Zakira 18               4) Terrell, Jalisa 17             
 -- 0345 Major Impact TC                                    DNS  
     1) Amos, Allison 17                2) Carter, Alexis 17              
     3) Gant, Sydne 17                  4) Larbi, Ama 16                  
     5) Vaughn, Molly 18                6)                                
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    GA Assoc: % 6.11m  6/1995      Lashunte Salte, DC Express                  
 National JO: N 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Whittle, Rebecca          17 Panther Pride            5.27m   17-03.50 
  2 Person, Kristiana         18 Cobb County Ytl          4.90m   16-01.00 
  3 Johnson, Mary             17 AthletesInTrng           4.62m   15-02.00 
 -- Hoeflinger, Hannah        17 Woodstock                  DNS            
 -- Walker, Shaina            17 Gazelle                    DNS            
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    GA Assoc: % 13.41m  6/1978      Victoria McClendon, Red Runners            
 National JO: N 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Ashe, Shelby              17 Throw 1 Deep               DNS            
 -- Williams, Jianna          16 Throw 1 Deep               DNS            
 -- McKinley, Aneseay         17 Panther Pride              DNS            
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    GA Assoc: % 10.25  6/1/1988    Karsten Edwards, DC Express                 
 National JO: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeland, Stanley         18 Carrollton               11.32  
  2 McGehee, Alexander        18 First Light              12.81  
  3 Marchant, John            16 Kennworth                14.61  
 -- Dobbins, Samuel           18 Gladiator                  DNS  
 -- Holmes, Brian             18 E-1 TC                     DNS  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    GA Assoc: % 20.77  6/26/1997   Angelo Taylor, East Atlanta                 
 National JO: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lowery, RJ                16 Carrollton               22.09   1 
  2 Freeland, Stanley         18 Carrollton               22.64   2 
  3 Dykes, Lamar              18 First Light              23.16   2 
  4 Beamon, Jibril            17 Sprint Athletics         24.44   2 
  5 McGehee, Alexander        18 First Light              26.14   1 
 -- Moore, Jordan             16 Sprint Athletics           DNS   2 
 -- Bowles, Christopher       18 Cobb County Ytl            DNS   1 
 -- Lewis, Jordan             18 Major Impact               DNS   1 
 -- Dobbins, Samuel           18 Gladiator                  DNS   1 
 -- Holmes, Brian             18 E-1 TC                     DNS   2 
 -- Larbi, Kwame              16 Major Impact               DNS   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    GA Assoc: % 46.68  6/22/2003   Cedric D Goodman, New Horizon               
 National JO: N 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barginere, Jayren         17 First Light              51.52   1 
  2 Lowery, RJ                16 Carrollton               51.70   2 
  3 Hennessey, MacKlin        18 Major Impact             51.72   2 
  4 Lewis, Jordan             18 Major Impact             52.13   1 
  5 Melton, Davin             17 First Light              52.57   1 
  6 Dykes, Lamar              18 First Light              53.59   2 
  7 Johnston, Seth            17 Sequoyah                 56.64   2 
  8 McGehee, Alexander        18 First Light            1:01.26   2 
 -- Liesener, Austin          16 Unattached                 DNS   1 
 -- Larbi, Kwame              16 Major Impact               DNS   1 
 -- Walton, Ian               16 Etowah                     DNS   1 
 -- Napier, Brian             17 Gladiator                  DNS   2 
 -- Bowles, Christopher       18 Cobb County Ytl            DNS   1 
 -- Chernick, Chris           17 Major Impact               DNS   1 
 -- Marchant, John            16 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    GA Assoc: % 1:53.93  6/16/2006   Reginald Warren, Titans                   
 National JO: N 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Thomas            17 Sprint Athletics       1:59.04  
  2 Barginere, Jayren         17 First Light            2:08.16  
  3 Williams, Vaughn          16 E-1 TC                 2:08.28  
  4 Thomas, Alexander         16 NS Red Runners         2:10.33  
  5 Melton, Davin             17 First Light            2:11.40  
  6 Pullen, Scott             17 Major Impact           2:15.20  
  7 Marchant, John            16 Kennworth              2:58.58  
 -- Woodard, Alexander        16 Sequoyah                   DNS  
 -- Hennessey, MacKlin        18 Major Impact               DNS  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    GA Assoc: % 4:01.60  6/1991      Eric O'Brien, DC Express                  
 National JO: N 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Thomas            17 Sprint Athletics       4:15.15  
  2 Barginere, Jayren         17 First Light            4:34.90  
  3 Melton, Davin             17 First Light            4:45.80  
  4 Williams, Vaughn          16 E-1 TC                 4:55.84  
 -- Woodard, Alexander        16 Sequoyah                   DNS  
 -- Pullen, Scott             17 Major Impact               DNS  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    GA Assoc: % 13.69  6/26/1997   Terrance Trammell, East Atlanta             
 National JO: N 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Jonathan           16 Carrollton               14.63  
  2 Robinson, Andre           16 PT Elite                 16.68  
  3 Hines, Dewayne            16 Sprint Athletics         17.42  
 -- Roberts, Gerald           19 Sprint Athletics            DQ   Age Violation
 -- Napier, Brian             17 Gladiator                  DNS  
 -- Holmes, Brian             18 E-1 TC                     DNS  
 -- Moore, Jordan             16 Sprint Athletics           SCR  
 -- Barge, Anthony            18 Carrollton                 SCR  
 -- Dobbins, Samuel           18 Gladiator                  SCR  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
 The Final Will be Contested in 2 Heats
    GA Assoc: % 40.40  6/13/2008   Worldwide, Worldwide Tr                     
                       M Beyah, D Hubert, T Benton, D Cherry             
 National JO: N 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Sprint Athletics                                 46.35  
     1) Beamon, Jibril 17               2) Hines, Dewayne 16              
     3) Miller, Thomas 17               4) Roberts, Gerald 19             
 -- 0345 Carrollton Track Team                              DNS  
 -- 0345 Major Impact TC                                    DNS  
     1) Chernick, Chris 17              2) Hennessey, MacKlin 18          
     3) Larbi, Kwame 16                 4) Lewis, Jordan 18               
     5) Pullen, Scott 17                6)                                
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    GA Assoc: % 3:09.98  6/1996      East Atlanta                              
 National JO: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0345 Sprint Athletics                               3:36.70  
     1) Beamon, Jibril 17               2) Hines, Dewayne 16              
     3) Miller, Thomas 17               4) Roberts, Gerald 19             
  2 0345 Major Impact TC                                3:46.24  
     1) Chernick, Chris 17              2) Hennessey, MacKlin 18          
     3) Larbi, Kwame 16                 4) Pullen, Scott 17               
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    GA Assoc: % 7.41m  6/1982      Jerome Winters, Carrollton                  
 National JO: N 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lowery, RJ                16 Carrollton               6.53m   21-05.25 
  2 Robinson, Andre           16 PT Elite                 4.54m   14-10.75 
 -- Walton, Ian               16 Etowah                     DNS            
 -- Dobbins, Samuel           18 Gladiator                  DNS            
 -- Jones, Jonathan           16 Carrollton                 DNS            
 -- Barge, Anthony            18 Carrollton                 DNS            
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    GA Assoc: % 17.99m  6/3/2006    Wesley Wright, Unattached                  
 National JO: N 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Odonnell, William         18 Sequoyah                10.93m   35-10.50 
 -- Sears, Carson             18 Throw 1 Deep               DNS            
 -- Whitener, Caleb           18 Throw 1 Deep               DNS            
 -- Glauser, Ben              16 Throw 1 Deep               DNS            
 -- Leverette, Drennon        17 Throw 1 Deep               DNS            
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec