Join/Renew Now

Results - USATF Colorado Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/17-20/2010 - Pueblo, CO

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sloan, Emily                 1032 Zoom TC             14.31q -2.3  3 
  2 Lewis, Dawnielle             1032 CO Steppers         15.10q -1.6  1 
  3 Dedner, Shaunice             1032 CO Steppers         15.18q -1.6  1 
  4 Riker, Tanner                1032 Zoom TC             15.75q -1.6  1 
  5 Juul, Lauren                 1032 Parker              16.10q -2.3  3 
  6 Brown, Kameryn               1032 Real Tr             16.39q -1.6  1 
  7 Cooper, Kayli                1032 CO Striders         16.41q -1.6  1 
  8 Davis, Kylie                 1032 Zoom TC             16.48q -3.9  2 
  9 Cameron, Maci                1032 Parker              16.54  -1.6  1 
 10 Roebke, Leslie               Unattached               17.31  -2.3  3 
 11 Harris, Moya                 1032 CO Striders         17.57  -3.9  2 
 12 Lai, Calia                   1032 Speed T             17.62  -3.9  2 
 13 Opp, Elena                   1032 Parker              17.83  -1.6  1 
 14 Lewis, Kelsey                Unattached               18.02  -2.3  3 
 15 Leland, Camryn               1032 Parker              18.19  -3.9  2 
 16 Latimer, Aujanae             1032 CO Striders         18.25  -3.9  2 
 17 Brockamp, Mandy              1032 Parker              18.35  -2.3  3 
 18 Nix, Hadassah                1032 CO Striders         18.74  -3.9  2 
 19 Churchill, Allyssa           1032 Zoom TC             19.07  -2.3  3 
 20 Saunders, Morgan             1032 Parker              19.41  -2.3  3 
 21 Quoetone, Desirae            1032 Glenwoo             19.47  -1.6  1 
 22 Darnell, Isabella            1032 Parker              19.56  -2.3  3 
 23 Bellingham, Nicole           1032 CO Striders         20.89  -3.9  2 
 24 Medrano, Harlie              1032 Mercury             21.66  -3.9  2 
 25 Golden, Jenna                1032 Glenwoo             21.96  -3.9  2 
 26 Derani, Kaitlynn             1032 Castle              24.38  -2.3  3 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sloan, Emily                 1032 Zoom TC             14.15  -3.1 
  2 Lewis, Dawnielle             1032 CO Steppers         14.84  -3.1 
  3 Dedner, Shaunice             1032 CO Steppers         15.17  -3.1 
  4 Riker, Tanner                1032 Zoom TC             15.67  -3.1 
  5 Juul, Lauren                 1032 Parker              15.78  -3.1 
  6 Davis, Kylie                 1032 Zoom TC             16.43  -3.1 
  7 Brown, Kameryn               1032 Real Tr             16.60  -3.1 
  8 Cooper, Kayli                1032 CO Striders         16.66  -3.1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sloan, Emily                 1032 Zoom TC             29.19q -3.5  2 
  2 Dedner, Shaunice             1032 CO Steppers         31.98q -3.5  2 
  3 Lewis, Dawnielle             1032 CO Steppers         32.66q -3.6  1 
  4 Juul, Lauren                 1032 Parker              33.39q -1.9  3 
  5 Riker, Tanner                1032 Zoom TC             33.55q -3.6  1 
  6 Hilbert, Myles               1032 Fctc                35.26q -1.9  3 
  7 Hauptman, Heidi              1032 Peak Di             35.71q -3.5  2 
  8 Sauerbreit, Paige            1032 Parker              36.53q -3.5  2 
  9 Lai, Calia                   1032 Speed T             36.63  -1.9  3 
 10 Harris, Moya                 1032 CO Striders         37.43  -3.6  1 
 11 Roebke, Leslie               Unattached               38.01  -3.6  1 
 12 Nix, Hadassah                1032 CO Striders         39.10  -1.9  3 
 13 Saunders, Morgan             1032 Parker              41.38  -3.6  1 
 14 Hughes, Kira                 1032 Mercury             41.88  -3.5  2 
 15 Cordova, Arianna             1032 Mercury             41.94  -3.5  2 
 16 Quoetone, Desirae            1032 Glenwoo             42.67  -1.9  3 
 17 Bellingham, Nicole           1032 CO Striders         43.33  -1.9  3 
 18 Derani, Kaitlynn             1032 Castle              43.85  -3.6  1 
 19 Medrano, Harlie              1032 Mercury             46.03  -3.6  1 
 20 Cordova, Alhya               1032 Mercury             51.78  -1.9  3 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sloan, Emily                 1032 Zoom TC             29.74   2.7 
  2 Lewis, Dawnielle             1032 CO Steppers         30.46   2.7 
  3 Dedner, Shaunice             1032 CO Steppers         32.26   2.7 
  4 Riker, Tanner                1032 Zoom TC             33.18   2.7 
  5 Juul, Lauren                 1032 Parker              33.21   2.7 
  6 Hilbert, Myles               1032 Fctc                34.67   2.7 
  7 Hauptman, Heidi              1032 Peak Di             36.60   2.7 
  8 Sauerbreit, Paige            1032 Parker              36.83   2.7 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Elizabeth             1032 Ric Roj           1:13.81q  1 
  2 Davis, Kylie                 1032 Zoom TC           1:14.21q  2 
  3 Hamilton, Lilliana           Unattached             1:14.97q  1 
  4 Hilbert, Myles               1032 Fctc              1:17.94q  1 
  5 Briggs, Sofia                1032 Fctc              1:19.11q  2 
  6 Hauptman, Heidi              1032 Peak Di           1:19.40q  2 
  7 Perschke, Fiona              1032 CO Striders       1:20.53q  1 
  8 Jones, Tiayanna              1032 Real Tr           1:21.65q  1 
  9 Tweeton, Audrey              1032 Fctc              1:24.28   2 
 10 Hochstetler, MacKenzie       1032 Parker            1:28.73   2 
 11 Durkin, Kelly                1032 Parker            1:31.68   1 
 12 Hughes, Kira                 1032 Mercury           1:32.96   1 
 13 Quoetone, Desirae            1032 Glenwoo           1:33.22   2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Moore, Elizabeth             1032 Ric Roj           1:12.31  
  2 Davis, Kylie                 1032 Zoom TC           1:13.49  
  3 Hamilton, Lilliana           Unattached             1:13.98  
  4 Hilbert, Myles               1032 Fctc              1:16.47  
  5 Perschke, Fiona              1032 CO Striders       1:17.12  
  6 Hauptman, Heidi              1032 Peak Di           1:18.50  
  7 Briggs, Sofia                1032 Fctc              1:20.09  
  8 Jones, Tiayanna              1032 Real Tr           1:32.56  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hamilton, Lilliana           Unattached             2:51.11  
  2 Hall, Anna                   1032 Zoom TC           2:59.48  
  3 Moore, Elizabeth             1032 Ric Roj           3:07.88  
  4 Roebke, Layla                Unattached             3:21.48  
  5 Churchill, Allyssa           1032 Zoom TC           3:32.00  
  6 Cordova, Arianna             1032 Mercury           3:40.05  
  7 Jeffers, Aspen               1032 Parker            3:40.85  
  8 Cordova, Alhya               1032 Mercury           4:15.12  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hamilton, Lilliana           Unattached             5:59.04  
  2 Durkin, Kelly                1032 Parker            6:47.52  
  3 Cordova, Arianna             1032 Mercury           7:08.27  
  4 Jeffers, Aspen               1032 Parker            7:14.76  
  5 Hughes, Kira                 1032 Mercury           7:36.96  
  6 Cordova, Alhya               1032 Mercury           7:50.32  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Parker Panthers  'A'                           1:05.10  
  2 1032 Colorado Springs Striders  'A'                 1:06.17  
 -- 1032 Parker Panthers  'B'                                DQ  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hall, Anna                   1032 Zoom TC             1.15m    3-09.25 
  2 Perschke, Fiona              1032 CO Striders         1.10m    3-07.25 
  3 Hilbert, Myles               1032 Fctc                0.95m    3-01.25 
  4 Lewis, Kelsey                Unattached               0.90m    2-11.50 
  5 Churchill, Allyssa           1032 Zoom TC            J0.90m    2-11.50 
 -- Riker, Tanner                1032 Zoom TC                NH            
 -- Derani, Kaitlynn             1032 Castle                 NH            
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lewis, Dawnielle             1032 CO Steppers         3.56m   1.1  11-08.25 
  2 Tweeton, Audrey              1032 Fctc                3.09m   1.1  10-01.75 
  3 Hochstetler, MacKenzie       1032 Parker              2.97m   0.7   9-09.00 
  3 Brown, Kameryn               1032 Real Tr             2.97m   0.5   9-09.00 
  5 Hauptman, Heidi              1032 Peak Di             2.93m  -1.2   9-07.50 
  6 Lewis, Kelsey                Unattached               2.89m   2.3   9-05.75 
  7 Opp, Elena                   1032 Parker              2.85m  -0.5   9-04.25 
  8 Latimer, Aujanae             1032 CO Striders         2.84m  -1.9   9-04.00 
  9 Brockamp, Mandy              1032 Parker              2.45m  +0.0   8-00.50 
 10 Roebke, Leslie               Unattached               2.42m  -1.4   7-11.25 
 11 Bellingham, Nicole           1032 CO Striders         2.26m  +0.0   7-05.00 
 12 Kemman, Erin                 1032 Zoom TC             1.61m  -1.6   5-03.50 
 -- Sauerbreit, Paige            1032 Parker               FOUL   NWI           
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Opp, Elena                   1032 Parker              4.95m   16-03.00 
  2 Kemman, Erin                 1032 Zoom TC             4.46m   14-07.75 
  3 Cameron, Maci                1032 Parker              3.96m   13-00.00 
  4 Golden, Jenna                1032 Glenwoo             3.21m   10-06.50 
  5 Darnell, Isabella            1032 Parker              2.14m    7-00.25 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tweeton, Audrey              1032 Fctc                  462  
  2 Opp, Elena                   1032 Parker                460  
  3 Kemman, Erin                 1032 Zoom TC               427  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Porter, Jakob                1032 Parker              14.03q -0.5  2 
  2 Schroeder, Dalton            1032 Fctc                14.53q -0.5  2 
  3 El-amin, Al Hassan           Unattached               14.60q -1.5  1 
  4 Thompson, Justin             1032 Glenwoo             14.85q -2.6  3 
  5 Gordon, Zion                 1032 Real Tr             14.95q -2.6  3 
  6 Rodriguez, Mateo             1032 Zoom TC             15.25q -2.6  3 
  7 Medrano, Kain                1032 Mercury             15.58q -0.5  2 
  8 Addison, William             1032 CO Striders         15.63q -2.6  3 
  9 Norwood, Dylan               1032 Peak Di             15.79  -1.5  1 
 10 Johnson, Walker              1032 Zoom TC             16.59  -0.5  2 
 11 Vijayasarathy, Vedha         1032 Fctc                17.10  -0.5  2 
 12 Horning, Clayton             1032 Glenwoo             17.12  -1.5  1 
 13 Addison, Jakobe              1032 CO Striders         17.35  -0.5  2 
 14 Gregory, James               1032 Fctc                17.97  -2.6  3 
 15 Westley, Marcus              1032 CS GoldRush         18.22  -2.6  3 
 16 Tarin, Humberto              1032 Glenwoo             19.22  -1.5  1 
 17 Addison, Tyquan              1032 CO Striders         19.72  -1.5  1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Porter, Jakob                1032 Parker              14.00  -0.9 
  2 Schroeder, Dalton            1032 Fctc                14.50  -0.9 
  3 El-amin, Al Hassan           Unattached               14.53  -0.9 
  4 Thompson, Justin             1032 Glenwoo             14.58  -0.9 
  5 Rodriguez, Mateo             1032 Zoom TC             14.67  -0.9 
  6 Gordon, Zion                 1032 Real Tr             15.07  -0.9 
  7 Medrano, Kain                1032 Mercury             15.74  -0.9 
  8 Addison, William             1032 CO Striders         15.83  -0.9 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Schroeder, Dalton            1032 Fctc                30.85q -3.0  1 
  2 El-amin, Al Hassan           Unattached               31.43q -3.2  2 
  3 Rodriguez, Mateo             1032 Zoom TC             31.78q -3.0  1 
  4 Gray, Ian                    1032 Zoom TC             32.22q -3.2  2 
  5 Gordon, Zion                 1032 Real Tr             32.81q -3.2  2 
  6 Medrano, Kain                1032 Mercury             32.84q -3.2  2 
  7 Norwood, Dylan               1032 Peak Di             34.12q -3.0  1 
  8 Johnson, Walker              1032 Zoom TC             34.43q -3.0  1 
  9 Williams, Isiah              1032 Real Tr             35.19  -3.2  2 
 10 Nash, Shadron                1032 Zoom TC             35.39  -3.0  1 
 11 Horning, Clayton             1032 Glenwoo             35.52  -3.0  1 
 12 Vijayasarathy, Vedha         1032 Fctc                39.90  -3.2  2 
 13 Gregory, James               1032 Fctc                41.83  -3.2  2 
 14 Westley, Marcus              1032 CS GoldRush         41.92  -3.0  1 
 15 Himka, Joey                  1032 CS GoldRush         43.15  -3.0  1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 El-amin, Al Hassan           Unattached               29.44  -2.0 
  2 Schroeder, Dalton            1032 Fctc                29.99  -2.0 
  3 Gray, Ian                    1032 Zoom TC             31.00  -2.0 
  4 Rodriguez, Mateo             1032 Zoom TC             31.07  -2.0 
  5 Gordon, Zion                 1032 Real Tr             31.94  -2.0 
  6 Norwood, Dylan               1032 Peak Di             33.93  -2.0 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, William               1032 Ric Roj           1:06.74  
  2 El-amin, Al Hassan           Unattached             1:09.85  
  3 Thompson, Justin             1032 Glenwoo           1:12.30  
  4 Garrette, Kamyl              Unattached             1:15.56  
  5 Estrella, Tomas              1032 Parker            1:16.44  
  6 Emery, Zion                  1032 Blazers           1:17.59  
  7 Risner, Bryce                1032 Glenwoo           1:23.57  
  8 Himka, Joey                  1032 CS GoldRush       1:33.55  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Scholl, Tyler                1032 Eliteru           2:29.11  
  2 Dixon, William               1032 Ric Roj           2:37.01  
  3 Timmons, Andrew              1032 Parker            2:47.88  
  4 Ohagan, Joseph               1032 Zoom TC           2:52.66  
  5 Emery, Zion                  1032 Blazers           2:56.26  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Scholl, Tyler                1032 Eliteru           4:58.40  
  2 Estrella, Tomas              1032 Parker            5:48.23  
  3 Ohagan, Joseph               1032 Zoom TC           5:49.21  
  4 Emery, Zion                  1032 Blazers           5:51.75  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                   1:01.50  
  2 1032 Parker Panthers  'A'                           1:01.61  
  3 1032 Glenwood Springer TC  'A'                      1:13.63  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dixon, William               1032 Ric Roj             1.25m    4-01.25 
  2 Risner, Bryce                1032 Glenwoo             1.10m    3-07.25 
  3 Timmons, Andrew              1032 Parker              1.00m    3-03.25 
 -- Husted, Troy                 1032 Parker                 NH            
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Schroeder, Dalton            1032 Fctc                4.05m   1.7  13-03.50 
  2 Thompson, Justin             1032 Glenwoo             3.76m   1.3  12-04.00 
  2 Porter, Jakob                1032 Parker              3.76m   1.2  12-04.00 
  4 Gray, Ian                    1032 Zoom TC             3.64m  +0.0  11-11.50 
  5 Opp, Lance                   1032 Parker              3.57m   0.8  11-08.50 
  6 Nash, Shadron                1032 Zoom TC             3.41m   0.5  11-02.25 
  7 Williams, Isiah              1032 Real Tr             3.12m   1.6  10-03.00 
  8 Addison, William             1032 CO Striders         3.10m   2.0  10-02.00 
  9 Vijayasarathy, Vedha         1032 Fctc                2.98m   1.9   9-09.50 
 10 Gregory, James               1032 Fctc                2.54m  +0.0   8-04.00 
 11 Tarin, Humberto              1032 Glenwoo             2.40m   0.6   7-10.50 
 12 Norwood, Dylan               1032 Peak Di             2.12m   0.3   6-11.50 
 13 Addison, Tyquan              1032 CO Striders         1.82m   1.2   5-11.75 
 14 Addison, Jakobe              1032 CO Striders         1.80m   2.4   5-11.00 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Medrano, Kain                1032 Mercury             6.52m   21-04.75 
  2 Opp, Lance                   1032 Parker              5.94m   19-06.00 
  3 Husted, Troy                 1032 Parker              5.15m   16-10.75 
  4 Simonton, Mathew             1032 Glenwoo             4.55m   14-11.25 
  5 Grimlund, Levi               1032 CO Speed            4.45m   14-07.25 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grimlund, Levi               1032 CO Speed           19.98m      65-07 
  2 Simonton, Mathew             1032 Glenwoo            15.43m      50-07 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, William               1032 Ric Roj               594  
  2 Timmons, Andrew              1032 Parker                312  
  3 Grimlund, Levi               1032 CO Speed              212  
  4 Monahan, John                1032 Ric Roj               141  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gilfert, Kasie               1032 Parker              13.95q -1.8  1 
  2 Hood, Abby                   1032 Parker              14.27q -3.7  3 
  3 Evans, Maya                  Unattached               14.42q -2.7  2 
  3 Harris, Jaida                1032 CO Flyers           14.42q -1.8  1 
  5 Ries, Maya                   1032 CO Flyers           14.52q -3.7  3 
  6 Davis, Rune                  1032 Montbel             14.66q -3.7  3 
  7 Brown, Marlee                1032 Speed T             14.83q -1.8  1 
  8 Zeller, Elle                 Unattached               14.97q -2.7  2 
  9 Thornock, Elisabeth          1032 Parker              15.11  -2.7  2 
 10 Land, Xena                   1032 Cyclone             15.46  -2.7  2 
 11 Smith, Emily                 1032 Parker              15.57  -1.8  1 
 12 Allen, Erica                 1032 Montbel             15.72  -3.7  3 
 13 Cochran, Zoey                1032 Fctc                15.86  -3.7  3 
 14 Sanchez, Katherine           1032 Ric Roj             16.36  -3.7  3 
 15 Cortez, Paris                1032 CO Flyers           16.51  -3.7  3 
 16 Bruder, Brooke               1032 Glenwoo             16.64  -1.8  1 
 17 Balman, Halie                1032 Zoom TC             16.92  -1.8  1 
 18 Garcia, Ashley               Unattached               17.13  -1.8  1 
 19 Cortez, Synique              1032 CO Flyers           17.22  -2.7  2 
 20 Moore, Kathryn               1032 Fctc                17.26  -3.7  3 
 21 Brennan, Allana              1032 Parker              18.33  -2.7  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gilfert, Kasie               1032 Parker              13.79  -1.5 
  2 Ries, Maya                   1032 CO Flyers           13.95  -1.5 
  3 Hood, Abby                   1032 Parker              13.96  -1.5 
  4 Evans, Maya                  Unattached               14.11  -1.5 
  5 Harris, Jaida                1032 CO Flyers           14.17  -1.5 
  6 Brown, Marlee                1032 Speed T             14.42  -1.5 
  7 Davis, Rune                  1032 Montbel             14.44  -1.5 
  8 Zeller, Elle                 Unattached               14.76  -1.5 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Mack, Jayda                  1032 Montbel             29.41q -3.4  1 
  2 Harris, Jaida                1032 CO Flyers           29.73q -3.4  1 
  3 Zeller, Elle                 Unattached               30.64q -2.7  2 
  4 Land, Xena                   1032 Cyclone             30.72q -2.7  2 
  5 Mack, Rayne                  1032 Montbel             31.02q -2.7  2 
  6 Evans, Maya                  Unattached               31.23q -3.4  1 
  7 Thornock, Elisabeth          1032 Parker              31.66q -2.7  2 
  8 Evans, Kayle                 Unattached               32.36q -2.7  2 
  9 Roebke, Gwendalynn           Unattached               32.98  -3.4  1 
 10 Cochran, Zoey                1032 Fctc                33.11  -2.7  2 
 11 Chee, Kayleen                1032 Speed T             33.47  -3.4  1 
 12 Sanchez, Katherine           1032 Ric Roj             34.63  -2.7  2 
 13 Waldron, Dasia               1032 CO Steppers         35.95  -3.4  1 
 14 Garcia, Ashley               Unattached               36.81  -3.4  1 
 15 Norwood, Corissa             1032 Peak Di             39.59  -2.7  2 
 16 Bellingham, Eloise           1032 CO Striders         43.97  -3.4  1 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Mack, Jayda                  1032 Montbel             29.19   1.5 
  2 Harris, Jaida                1032 CO Flyers           29.52   1.5 
  3 Zeller, Elle                 Unattached               30.19   1.5 
  4 Evans, Maya                  Unattached               30.27   1.5 
  5 Mack, Rayne                  1032 Montbel             30.89   1.5 
  6 Land, Xena                   1032 Cyclone             31.08   1.5 
  7 Evans, Kayle                 Unattached               32.39   1.5 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Matthews, Sydney             1032 Parker            1:09.56q  2 
  2 Zeller, Elle                 Unattached             1:12.88q  1 
  3 Roebke, Gwendalynn           Unattached             1:14.10q  1 
  4 Darnell, Riley               1032 Parker            1:15.45q  1 
  5 Chee, Kayleen                1032 Speed T           1:16.52q  1 
  6 Brown, Kennede               1032 Real Tr           1:17.34q  2 
  7 Himka, Miriah                1032 CS GoldRush       1:17.98q  2 
  8 Waldron, Dasia               1032 CO Steppers       1:20.80q  2 
  9 Davis, Lauren                1032 Real Tr           1:22.79   2 
 10 Jeffers, Chloe               1032 Parker            1:23.61   2 
 11 Norwood, Corissa             1032 Peak Di           1:30.62   1 
 12 Roch, Christian              1032 Ric Roj           1:32.71   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Matthews, Sydney             1032 Parker            1:09.82  
  2 Zeller, Elle                 Unattached             1:11.45  
  3 Roebke, Gwendalynn           Unattached             1:13.85  
  4 Darnell, Riley               1032 Parker            1:14.87  
  5 Chee, Kayleen                1032 Speed T           1:16.37  
  6 Brown, Kennede               1032 Real Tr           1:18.99  
  7 Waldron, Dasia               1032 CO Steppers       1:23.82  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Worthy, Amanda               1032 Ric Roj           2:40.38  
  2 Balman, MacKenna             1032 Zoom TC           2:41.91  
  3 Crutcher, Rachel             1032 Montbel           2:45.96  
  4 Till, Katie                  Unattached             2:56.11  
  5 Vitella, Julia               1032 Zoom TC           2:59.75  
  6 Brussell, Sophie             1032 Ric Roj           3:01.97  
  7 Himka, Miriah                1032 CS GoldRush       3:14.74  
  8 Jeffers, Chloe               1032 Parker            3:20.06  
  9 Carney, Kiera                1032 Parker            3:22.35  
 10 Roch, Christian              1032 Ric Roj           3:41.82  
 11 Bellingham, Eloise           1032 CO Striders       3:45.08  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, Lauren              1032 Fctc              5:05.62  
  2 Balman, MacKenna             1032 Zoom TC           5:34.43  
  3 Worthy, Amanda               1032 Ric Roj           5:41.53  
  4 Trizna, Annie                1032 Zoom TC           5:44.67  
  5 Till, Katie                  Unattached             6:01.81  
  6 Diefenbach, Ashley           1032 Parker            6:20.39  
  7 Ohagan, Margaret             1032 Zoom TC           6:30.85  
  8 Durkin, Ellen                1032 Parker            7:24.83  
  9 Wright, Ashley               1032 Parker            7:35.91  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, Lauren              1032 Fctc             10:42.83  
  2 Balman, MacKenna             1032 Zoom TC          11:55.14  
  3 Trizna, Annie                1032 Zoom TC          12:43.33  
  4 Vitella, Julia               1032 Zoom TC          12:54.89  
  5 Haecker, Devyn               1032 Zoom TC          14:14.74  
  6 Ohagan, Margaret             1032 Zoom TC          14:46.83  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Marlee                1032 Speed T             13.50  -1.8 
  2 Harris, Jaida                1032 CO Flyers           13.96  -1.8 
  3 Ries, Maya                   1032 CO Flyers           14.16  -1.8 
  4 Bruder, Brooke               1032 Glenwoo             17.40  -1.8 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Parker Panthers  'A'                             56.03  
  2 1032 Montbello Cheetah TC  'A'                        56.62  
  3 1032 Parker Panthers  'B'                           1:06.47  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Montbello Cheetah TC  'A'                      4:49.99  
     1) Crutcher, Rachel                2) Davis, Rune                    
     3) Mack, Jayda                     4) Mack, Rayne                    
  2 1032 Parker Panthers  'A'                           5:17.57  
     1) Darnell, Riley                  2) Diefenbach, Ashley             
     3) Hood, Abby                      4) Matthews, Sydney               
  3 1032 Ric Rojas Running  'A'                         5:25.94  
     1) Brussell, Sophie                2) Roch, Christian                
     3) Sanchez, Katherine              4) Worthy, Amanda                 
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                  12:33.29  
     1) Balman, Halie                   2) Haecker, Devyn                 
     3) Ohagan, Margaret                4) Trizna, Annie                  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morand, Jaimee               1032 Parker              1.20m    3-11.25 
  2 Brussell, Sophie             1032 Ric Roj            J1.20m    3-11.25 
  3 Cochran, Zoey                1032 Fctc               J1.20m    3-11.25 
  4 Bellingham, Eloise           1032 CO Striders         0.95m    3-01.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gilfert, Kasie               1032 Parker              4.37m  -1.7  14-04.00 
  2 Brown, Marlee                1032 Speed T             4.04m   0.8  13-03.25 
  3 Ries, Maya                   1032 CO Flyers           4.00m   2.0  13-01.50 
  4 Smith, Emily                 1032 Parker              3.61m   1.8  11-10.25 
  5 Bruder, Brooke               1032 Glenwoo             3.58m   0.2  11-09.00 
  6 Balman, Halie                1032 Zoom TC             2.99m  -1.8   9-09.75 
  7 Norwood, Corissa             1032 Peak Di             2.93m   1.4   9-07.50 
  8 Moore, Kathryn               1032 Fctc                2.86m  -1.8   9-04.75 
  9 White, Sydney                1032 Parker              2.12m  +0.0   6-11.50 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brennan, Allana              1032 Parker              7.20m   23-07.50 
  2 Durkin, Ellen                1032 Parker              5.70m   18-08.50 
  3 Carney, Kiera                1032 Parker              5.13m   16-10.00 
  4 Allen, Erica                 1032 Montbel             4.94m   16-02.50 
  5 White, Sydney                1032 Parker              4.44m   14-07.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brennan, Allana              1032 Parker             13.35m      43-09 
  2 Durkin, Ellen                1032 Parker             11.67m      38-03 
  3 White, Sydney                1032 Parker              9.84m      32-03 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morand, Jaimee               1032 Parker               1567  
  2 Bruder, Brooke               1032 Glenwoo               969  
  3 Darnell, Riley               1032 Parker                954  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Owens, Kyree                 Unattached               13.46q -3.2  3 
  2 Hefty, Tayler                1032 Mercury             13.49q -2.7  2 
  3 Riley, Ashton                1032 Montbel             13.51q -2.4  1 
  4 Martin, Jalen                Unattached               13.69q -3.2  3 
  5 Howard, Marcus               1032 CO Flyers           13.77q -2.4  1 
  6 Garrette, Kylvito            Unattached               14.16q -2.4  1 
  7 Holmes, Keith                1032 CO Flyers           14.33q -2.7  2 
  8 Miller, Brock                1032 CO Flyers           14.34q -3.2  3 
  9 Ross, Joshua                 Unattached               14.55  -2.7  2 
 10 Maynard, Malik               Unattached               14.84  -2.4  1 
 11 Horning, Cameron             1032 Glenwoo             15.08  -2.4  1 
 12 Briggs, Jack                 1032 Fctc                15.16  -3.2  3 
 13 Conor, David                 1032 Zoom TC             15.64  -3.2  3 
 14 Ermisch, Max                 1032 Parker              15.88  -2.4  1 
 15 Taylor, Brett                1032 Raptor              15.95  -3.2  3 
 16 Svistun, Dimitry             1032 Zoom TC             16.05  -2.4  1 
 17 Sauer, Jake                  1032 Fctc                16.28  -2.7  2 
 18 Brooks, Nathan               1032 CS GoldRush         16.45  -2.7  2 
 19 Seitz, Jake                  Unattached               16.68  -2.7  2 
 20 Quoetone, Burley             1032 Glenwoo             17.46  -2.7  2 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Owens, Kyree                 Unattached               13.16  -1.0 
  2 Howard, Marcus               1032 CO Flyers           13.21  -1.0 
  3 Riley, Ashton                1032 Montbel             13.26  -1.0 
  4 Hefty, Tayler                1032 Mercury             13.36  -1.0 
  5 Martin, Jalen                Unattached               13.41  -1.0 
  6 Garrette, Kylvito            Unattached               13.98  -1.0 
  7 Holmes, Keith                1032 CO Flyers           14.14  -1.0 
  8 Miller, Brock                1032 CO Flyers           14.15  -1.0 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Jalen                Unattached               27.07q -3.3  2 
  2 Riley, Ashton                1032 Montbel             27.08q -3.3  2 
  3 Hefty, Tayler                1032 Mercury             27.21q -3.3  2 
  4 Owens, Kyree                 Unattached               27.57q -4.1  3 
  5 Galloway, Dequari            Unattached               27.92q -4.1  3 
  6 Phillips, Ki-Jana            1032 Montbel             28.12q -3.0  1 
  7 Howard, Marcus               1032 CO Flyers           28.47q -4.1  3 
  8 Miller, Brock                1032 CO Flyers           29.19q -3.3  2 
  9 Smith, Laffeyette            1032 Montbel             30.30  -3.0  1 
 10 Garrette, Kylvito            Unattached               30.55  -3.3  2 
 11 Henriques, Clayton           1032 Real Tr             31.59  -3.0  1 
 12 Ross, Joshua                 Unattached               31.63  -4.1  3 
 13 McWilliams, Monteil          Unattached               32.28  -3.0  1 
 14 Adakai, Jason                1032 Mercury             32.83  -3.0  1 
 15 Maynard, Malik               Unattached               33.18  -4.1  3 
 16 Weil, Aaron                  1032 Zoom TC             33.31  -4.1  3 
 17 Taylor, Brett                1032 Raptor              33.93  -4.1  3 
 18 Merritt, Jeffery             1032 Parker              34.66  -3.3  2 
 19 Quoetone, Burley             1032 Glenwoo             35.79  -3.0  1 
 20 Brooks, Nathan               1032 CS GoldRush         36.06  -3.0  1 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Owens, Kyree                 Unattached               27.11  -0.4 
  2 Hefty, Tayler                1032 Mercury             27.23  -0.4 
  3 Martin, Jalen                Unattached               27.26  -0.4 
  4 Riley, Ashton                1032 Montbel             27.52  -0.4 
  5 Phillips, Ki-Jana            1032 Montbel             27.96  -0.4 
  6 Howard, Marcus               1032 CO Flyers           28.12  -0.4 
  7 Galloway, Dequari            Unattached               29.09  -0.4 
  8 Miller, Brock                1032 CO Flyers           29.28  -0.4 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Phillips, Ki-Jana            1032 Montbel           1:01.13q  2 
  2 Owens, Kyree                 Unattached             1:01.73q  1 
  3 Hefty, Tayler                1032 Mercury           1:02.84q  1 
  4 Galloway, Dequari            Unattached             1:04.02q  2 
  5 Gandy, Esaias                1032 Montbel           1:08.16q  2 
  6 Pousma, Luke                 1032 Zoom TC           1:08.92q  1 
  7 McWilliams, Monteil          Unattached             1:09.72q  2 
  8 Horning, Cameron             1032 Glenwoo           1:09.74q  1 
  9 Henriques, Clayton           1032 Real Tr           1:11.48   2 
 10 Adakai, Jason                1032 Mercury           1:12.60   2 
 11 Conor, David                 1032 Zoom TC           1:13.02   1 
 12 Sauer, Jake                  1032 Fctc              1:15.70   2 
 13 Roach, Zachary               1032 Ric Roj           1:18.71   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Owens, Kyree                 Unattached               59.25  
  2 Phillips, Ki-Jana            1032 Montbel           1:00.39  
  3 Hefty, Tayler                1032 Mercury           1:03.10  
  4 Galloway, Dequari            Unattached             1:04.53  
  5 Gandy, Esaias                1032 Montbel           1:08.03  
  6 Horning, Cameron             1032 Glenwoo           1:08.91  
  7 Pousma, Luke                 1032 Zoom TC           1:11.08  
  8 McWilliams, Monteil          Unattached             1:13.32  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gandy, Esaias                1032 Montbel           2:36.32  
  2 Rodgers, Kai                 1032 Blazers           2:37.26  
  3 McWilliams, Monteil          Unattached             2:42.70  
  4 Crawford, Kyle               1032 Ric Roj           2:43.90  
  5 Pousma, Luke                 1032 Zoom TC           2:46.55  
  6 Taskerud, Tanner             1032 Peak Di           2:47.82  
  7 Horning, Cameron             1032 Glenwoo           2:48.72  
  8 Brunner, Kieron              Unattached             2:54.83  
  9 Smith, Laffeyette            1032 Montbel           2:55.87  
 10 Williams, Blake              1032 Zoom TC           2:55.97  
 11 Roach, Zachary               1032 Ric Roj           2:58.15  
 12 Dimas, Cameron               1032 Fctc              3:01.08  
 13 Byrne, James                 1032 Parker            3:07.68  
 14 Hughes, Kevin                1032 Mercury           3:11.82  
 15 Ramos, Colton                Unattached             3:14.07  
 16 Husted, Vincent              1032 Parker            3:34.06  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rodgers, Kai                 1032 Blazers           5:16.94  
  2 Dimas, Cameron               1032 Fctc              5:19.00  
  3 Bohling, Branden             1032 CO Flyers         5:22.22  
  4 Taskerud, Tanner             1032 Peak Di           5:31.48  
  5 Crawford, Kyle               1032 Ric Roj           5:45.26  
  6 Roach, Zachary               1032 Ric Roj           5:54.67  
  7 Roberts, August              Unattached             6:10.59  
  8 Ramos, Colton                Unattached             6:19.46  
  9 Hughes, Kevin                1032 Mercury           6:21.89  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bohling, Branden             1032 CO Flyers        11:27.43  
  2 Churchill, Parker            1032 Zoom TC          11:30.82  
  3 Rodgers, Kai                 1032 Blazers          12:42.08  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Roberts, August              Unattached            10:00.53  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Howard, Marcus               1032 CO Flyers           13.00  -3.0 
  2 Holmes, Keith                1032 CO Flyers           13.60  -3.0 
  3 Jackson, Alexander           1032 Parker              14.10  -3.0 
  4 Hall, Kharon                 1032 Real Tr             14.84  -3.0 
  5 Conor, David                 1032 Zoom TC             16.29  -3.0 
  6 Briggs, Jack                 1032 Fctc                17.36  -3.0 
  7 Lamb, Dylan                  1032 Parker              17.62  -3.0 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Parker Panthers  'A'                           1:06.43  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Montbello Cheetah TC  'A'                      4:32.85  
     1) Gandy, Esaias                   2) Phillips, Ki-Jana              
     3) Riley, Ashton                   4) Smith, Laffeyette              
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                  12:08.04  
     1) Churchill, Parker               2) Pousma, Luke                   
     3) Svistun, Dimitry                4) Williams, Blake                
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Alexander           1032 Parker              1.55m    5-01.00 
  2 Williams, Blake              1032 Zoom TC             1.20m    3-11.25 
  3 Churchill, Parker            1032 Zoom TC             1.15m    3-09.25 
  4 Seitz, Jake                  Unattached              J1.15m    3-09.25 
  5 Merritt, Jeffery             1032 Parker              1.10m    3-07.25 
  6 Greven, Alec                 1032 Castle             J1.10m    3-07.25 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Holmes, Keith                1032 CO Flyers           4.70m   2.6  15-05.00 
  2 Henriques, Clayton           1032 Real Tr             3.89m   0.5  12-09.25 
  3 Ermisch, Max                 1032 Parker              3.87m   1.1  12-08.50 
  4 Byrne, James                 1032 Parker              3.53m   0.8  11-07.00 
  5 Seitz, Jake                  Unattached               3.47m   0.3  11-04.75 
  6 Brooks, Nathan               1032 CS GoldRush         3.17m   1.3  10-05.00 
  7 Sauer, Jake                  1032 Fctc                3.10m   1.1  10-02.00 
  8 Svistun, Dimitry             1032 Zoom TC             3.04m  +0.0   9-11.75 
  9 Ramos, Colton                Unattached               2.88m  +0.0   9-05.50 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sinatra, Dominic             1032 Mercury            11.12m   36-05.75 
  2 Ehardt, Kyle                 Unattached               7.68m   25-02.50 
  3 Weil, Aaron                  1032 Zoom TC             7.66m   25-01.75 
  4 Garcia, Nathan               1032 Mercury             6.43m   21-01.25 
  5 Husted, Vincent              1032 Parker              4.96m   16-03.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sinatra, Dominic             1032 Mercury            27.96m      91-09 
  2 Roberts, August              Unattached              18.59m      61-00 
  3 Weil, Aaron                  1032 Zoom TC            17.38m      57-00 
  4 Ehardt, Kyle                 Unattached              13.06m      42-10 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Quoetone, Burley             1032 Glenwoo            19.58m      64-03 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Alexander           1032 Parker               1700  
  2 Williams, Blake              1032 Zoom TC              1291  
  3 Monahan, Tommy               1032 Ric Roj               860  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ries, Chyna                  1032 CO Flyers           12.15q -1.4  3 
  2 Williams, Deayarah           Unattached               13.57q -3.8  2 
  3 Miller, Payton               1032 CO Flyers           13.61q -3.8  2 
  4 Clausell, Nakiya             1032 Montbel             13.72q -1.4  3 
  5 Balman, Jayla                1032 Zoom TC             13.73q -2.3  1 
  6 Swenson, Hannah              1032 CS GoldRush         13.74q -2.3  1 
  7 Jordan, Jalen                1032 Speed T             14.02q -2.3  1 
  8 Sherman, Justine             1032 Ric Roj             14.10q -3.8  2 
  9 Bruder, Brittany             1032 Glenwoo             14.14  -1.4  3 
 10 Perry, Olivia                1032 Parker              14.42  -3.8  2 
 11 Crow, Cassandra              1032 Fctc                14.49  -2.3  1 
 12 Phillips, Hannah             1032 Speed T             14.54  -1.4  3 
 13 Timmons, Megan               1032 Parker              14.58  -2.3  1 
 13 Elmer, Kylee                 1032 Speed T             14.58  -3.8  2 
 15 Laverty, Kimberly            1032 Parker              14.59  -1.4  3 
 16 Bentz, Kylee                 1032 Fctc                15.44  -3.8  2 
 17 Lopez, Marissa               1032 Parker              15.70  -3.8  2 
 18 Darnell, Alexandria          1032 Parker              15.80  -2.3  1 
 19 Large, Sonja                 1032 Mercury             16.81  -1.4  3 
 20 Delgado, Mirna               1032 CS GoldRush         17.95  -1.4  3 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ries, Chyna                  1032 CO Flyers           12.10  -0.1 
  2 Williams, Deayarah           Unattached               13.14  -0.1 
  3 Miller, Payton               1032 CO Flyers           13.35  -0.1 
  4 Clausell, Nakiya             1032 Montbel             13.65  -0.1 
  5 Swenson, Hannah              1032 CS GoldRush         13.67  -0.1 
  6 Balman, Jayla                1032 Zoom TC             13.76  -0.1 
  7 Sherman, Justine             1032 Ric Roj             13.86  -0.1 
  8 Jordan, Jalen                1032 Speed T             13.99  -0.1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ries, Chyna                  1032 CO Flyers           25.04q -1.9  3 
  2 Hall, Dior                   1032 Real Tr             25.44q -1.9  2 
  3 Miller, Payton               1032 CO Flyers           27.54q -2.4  1 
  4 Howie, MacKenzie             1032 Speed T             27.63q -1.9  2 
  5 Hall, Kathryn                1032 Zoom TC             27.65q -1.9  3 
  6 Clausell, Nakiya             1032 Montbel             27.66q -1.9  2 
  7 Watson, Monica               1032 Montbel             28.48q -1.9  3 
  8 Swenson, Hannah              1032 CS GoldRush         28.64q -2.4  1 
  9 Balman, Jayla                1032 Zoom TC             28.67  -2.4  1 
 10 Jordan, Jalen                1032 Speed T             28.75  -1.9  2 
 11 Huff, Makiah                 Unattached               29.03  -2.4  1 
 12 Perry, Olivia                1032 Parker              29.11  -1.9  3 
 13 Weil, Alexandra              1032 Zoom TC             29.38  -1.9  3 
 14 Ruckhaus, Manya              1032 Cyclone             30.23  -2.4  1 
 15 Allen, Britni                1032 Glenwoo             30.30  -2.4  1 
 16 Phillips, Hannah             1032 Speed T             30.34  -1.9  2 
 17 Roebke, Geralynn             Unattached               31.78  -1.9  3 
 18 Grimlund, Janika             1032 CO Speed            32.67  -1.9  2 
 19 Merritt, Maddie              1032 Parker              32.68  -1.9  3 
 20 Urquhart, Marina             1032 Ric Roj             36.11  -1.9  3 
 21 Large, Sonja                 1032 Mercury             36.49  -1.9  2 
 22 Delgado, Mirna               1032 CS GoldRush         42.73  -2.4  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ries, Chyna                  1032 CO Flyers           24.93  -2.5 
  2 Hall, Dior                   1032 Real Tr             25.47  -2.5 
  3 Miller, Payton               1032 CO Flyers           27.36  -2.5 
  4 Howie, MacKenzie             1032 Speed T             27.93  -2.5 
  5 Clausell, Nakiya             1032 Montbel             28.07  -2.5 
  6 Hall, Kathryn                1032 Zoom TC             28.16  -2.5 
  7 Swenson, Hannah              1032 CS GoldRush         28.78  -2.5 
  8 Watson, Monica               1032 Montbel             29.50  -2.5 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Payton               1032 CO Flyers         1:01.48q  3 
  2 Cerise, Alexandra            Unattached             1:02.24q  1 
  3 Hall, Kathryn                1032 Zoom TC           1:02.25q  2 
  4 Sanchez, Emma                1032 Ric Roj           1:03.41q  3 
  5 Hall, Julia                  1032 Zoom TC           1:03.99q  3 
  6 Hough, Rachel                1032 Speed T           1:04.46q  3 
  7 Sharpe, Rachel               1032 Ric Roj           1:04.93q  1 
  8 Watson, Monica               1032 Montbel           1:05.09q  2 
  9 Norwood, Bethany             1032 Peak Di           1:06.17   2 
 10 Weil, Alexandra              1032 Zoom TC           1:06.47   3 
 11 Jordan, Jalen                1032 Speed T           1:06.87   1 
 12 Horton, Chasidy              Unattached             1:07.92   2 
 13 Sharpe, Lauren               1032 Ric Roj           1:08.52   1 
 14 Ruckhaus, Manya              1032 Cyclone           1:08.73   2 
 15 Laverty, Kimberly            1032 Parker            1:08.91   3 
 16 Huff, Makiah                 Unattached             1:08.96   1 
 17 Roebke, Geralynn             Unattached             1:15.86   2 
 18 Urquhart, Marina             1032 Ric Roj           1:19.74   1 
 19 Large, Sonja                 1032 Mercury           1:23.03   3 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cerise, Alexandra            Unattached             1:00.19  
  2 Hall, Kathryn                1032 Zoom TC           1:01.09  
  3 Miller, Payton               1032 CO Flyers         1:01.54  
  4 Watson, Monica               1032 Montbel           1:02.12  
  5 Sanchez, Emma                1032 Ric Roj           1:02.56  
  6 Hough, Rachel                1032 Speed T           1:04.19  
  7 Hall, Julia                  1032 Zoom TC           1:04.66  
  8 Sharpe, Rachel               1032 Ric Roj           1:05.00  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gerard, Taylor               1032 Zoom TC           2:23.40  
  2 Scholl, Tabor                1032 Eliteru           2:24.09  
  3 Cerise, Alexandra            Unattached             2:26.77  
  4 Hough, Rachel                1032 Speed T           2:34.60  
  5 Olson, Annecy                1032 Zoom TC           2:39.87  
  6 Gantt, Bridgett              1032 CO Striders       2:41.39  
  7 Morales, Camille             1032 Zoom TC           2:41.72  
  8 Norwood, Bethany             1032 Peak Di           2:44.80  
  9 Downs, Lydia                 1032 Zoom TC           2:49.98  
 10 Lucas, Molly                 1032 Zoom TC           3:02.89  
 11 Escobar, Ariana              1032 Fast Tr           3:21.24  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Colter, Jordyn               1032 Zoom TC           4:54.69  
  2 Gerard, Taylor               1032 Zoom TC           4:59.60  
  3 Scholl, Tabor                1032 Eliteru           5:00.38  
  4 Till, Aubrey                 1032 Zoom TC           5:09.43  
  5 Green, Claire                1032 Ric Roj           5:21.99  
  6 Hough, Rachel                1032 Speed T           5:22.18  
  7 Morales, Camille             1032 Zoom TC           5:31.62  
  8 Gantt, Bridgett              1032 CO Striders       5:44.55  
  9 Downs, Lydia                 1032 Zoom TC           5:51.32  
 10 Leatherman, Kate             1032 Fctc              6:00.68  
 11 Lucas, Molly                 1032 Zoom TC           6:25.96  
 12 Escobar, Ariana              1032 Fast Tr           7:16.25  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Colter, Jordyn               1032 Zoom TC          10:42.40  
  2 Till, Aubrey                 1032 Zoom TC          10:54.51  
  3 Gerard, Taylor               1032 Zoom TC          11:09.36  
  4 Downs, Lydia                 1032 Zoom TC          12:41.02  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hall, Dior                   1032 Real Tr             14.28  -0.9  2 
  2 Doublin, Khayla              1032 Real Tr             15.43  -0.9  2 
  3 Lester, Carly                1032 Fctc                16.12  -0.9  2 
  4 Mendez-Paige, Khalia         1032 CO Flyers           17.23  -0.9  1 
  5 Vijayasarathy, Tarah         1032 Fctc                17.93  -0.9  2 
  6 Williams, Jamie              1032 Zoom TC             18.07  -0.9  2 
  7 Bruder, Brittany             1032 Glenwoo             18.10  -0.9  2 
  8 Howie, MacKenzie             1032 Speed T             18.33  -0.9  1 
  9 Nordic, Shanaye              1032 Fctc                18.39  -0.9  1 
 10 Smith, Katherine             1032 Parker              18.44  -0.9  2 
 11 Elmer, Kylee                 1032 Speed T             18.51  -0.9  1 
 12 Sherman, Justine             1032 Ric Roj             18.66  -0.9  2 
 13 Kirk, Dana                   1032 Speed T             19.74  -0.9  1 
 14 Timmons, Megan               1032 Parker              19.85  -0.9  1 
 15 Mays, Molly                  Unattached               19.95  -0.9  1 
 16 Wampler, Hannah              Unattached               20.02  -0.9  1 
 17 Merritt, Maddie              1032 Parker              21.26  -0.9  1 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Doublin, Khayla              1032 Real Tr             30.44  -2.9  1 
  2 Howie, MacKenzie             1032 Speed T             30.66  -2.9  1 
  3 Lester, Carly                1032 Fctc                30.68  -2.9  1 
  4 Bruder, Brittany             1032 Glenwoo             30.87  -2.9  1 
  5 Smith, Katherine             1032 Parker              32.23  -2.9  1 
  6 Williams, Jamie              1032 Zoom TC             32.26  -2.9  1 
  7 Mendez-Paige, Khalia         1032 CO Flyers           32.34  -1.1  2 
  8 Jordan, Jalen                1032 Speed T             32.35  -2.9  1 
  9 Elmer, Kylee                 1032 Speed T             33.67  -1.1  2 
 10 Hare, Ashlyn                 1032 Speed T             35.46  -2.9  1 
 11 Grimlund, Janika             1032 CO Speed            35.53  -1.1  2 
 12 Roebke, Geralynn             Unattached               35.54  -1.1  2 
 13 Merritt, Maddie              1032 Parker              37.22  -1.1  2 
 14 Kirk, Dana                   1032 Speed T             38.44  -1.1  2 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                     52.55  
  2 1032 Fort Collins TC  'A'                             54.24  
  3 1032 Ric Rojas Running  'A'                           54.51  
  4 1032 Parker Panthers  'A'                             55.37  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Ric Rojas Running  'A'                         4:44.65  
     1) Green, Claire                   2) Sanchez, Emma                  
     3) Sharpe, Lauren                  4) Sharpe, Rachel                 
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                  10:21.47  
     1) Colter, Jordyn                  2) Gerard, Taylor                 
     3) Olson, Annecy                   4) Till, Aubrey                   
  2 1032 Zoom TC  'B'                                  11:39.18  
     1) Comstock, Madison               2) Downs, Lydia                   
     3) Hall, Julia                     4) Lucas, Molly                   
  3 1032 Ric Rojas Running  'A'                        12:24.33  
     1) Green, Claire                   2) Sanchez, Emma                  
     3) Sharpe, Rachel                  4) Urquhart, Marina               
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Jamie              1032 Zoom TC             1.42m    4-07.75 
  2 Perry, Olivia                1032 Parker              1.35m    4-05.00 
  2 Hare, Ashlyn                 1032 Speed T             1.35m    4-05.00 
  4 Nordic, Shanaye              1032 Fctc                1.30m    4-03.25 
  5 Timmons, Megan               1032 Parker             J1.30m    4-03.25 
  6 Sherman, Justine             1032 Ric Roj            J1.30m    4-03.25 
  7 Sharpe, Lauren               1032 Ric Roj             1.25m    4-01.25 
 -- Merritt, Maddie              1032 Parker                 NH            
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ries, Chyna                  1032 CO Flyers           5.84m   1.0  19-02.00 
  2 Lester, Carly                1032 Fctc                4.69m  -0.4  15-04.75 
  3 Smith, Katherine             1032 Parker              4.43m  -1.5  14-06.50 
  4 Williams, Deayarah           Unattached               4.37m   1.0  14-04.00 
  5 Vijayasarathy, Tarah         1032 Fctc                4.21m  -1.0  13-09.75 
  6 Crow, Cassandra              1032 Fctc                4.17m  -2.0  13-08.25 
  7 Watson, Monica               1032 Montbel             4.15m   1.1  13-07.50 
  8 Bruder, Brittany             1032 Glenwoo             4.12m  -1.5  13-06.25 
  9 Bentz, Kylee                 1032 Fctc                4.10m  -3.2  13-05.50 
 10 Nordic, Shanaye              1032 Fctc                4.08m  -1.0  13-04.75 
 11 Comstock, Madison            1032 Zoom TC             3.95m  -1.4  12-11.50 
 12 Gantt, Bridgett              1032 CO Striders         3.94m  +0.0  12-11.25 
 13 Horton, Chasidy              Unattached               3.79m  -1.5  12-05.25 
 14 Norwood, Bethany             1032 Peak Di             3.65m   1.7  11-11.75 
 15 Darnell, Alexandria          1032 Parker              3.58m   2.2  11-09.00 
 16 Kirk, Dana                   1032 Speed T             3.44m   1.0  11-03.50 
 17 Lopez, Marissa               1032 Parker              3.21m   1.6  10-06.50 
 18 Delgado, Mirna               1032 CS GoldRush         2.79m   1.9   9-02.00 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Vijayasarathy, Tarah         1032 Fctc                9.76m   1.4  32-00.25 
  2 Balman, Jayla                1032 Zoom TC             9.20m   1.1  30-02.25 
  3 Phillips, Hannah             1032 Speed T             9.19m   0.6  30-02.00 
  4 Comstock, Madison            1032 Zoom TC             8.92m   1.5  29-03.25 
  5 Hare, Ashlyn                 1032 Speed T             8.88m   1.1  29-01.75 
  6 Bentz, Kylee                 1032 Fctc                8.77m   0.6  28-09.25 
  7 Powell, Madison              Unattached               8.51m   1.6  27-11.00 
  8 Horton, Chasidy              Unattached               8.29m   0.3  27-02.50 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Finley, Matia                1032 Fctc               11.11m   36-05.50 
  2 Finley, Rebecca              1032 Fctc               10.33m   33-10.75 
  3 Showalter, Haley             Unattached              10.11m   33-02.00 
  4 Allen, Britni                1032 Glenwoo             9.96m   32-08.25 
  5 Walker, Mariah               Unattached               9.62m   31-06.75 
  6 Bentz, Kylee                 1032 Fctc                9.41m   30-10.50 
  7 Kauffman, Nicole             Unattached               9.13m   29-11.50 
  8 Darnell, Alexandria          1032 Parker              6.28m   20-07.25 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Showalter, Haley             Unattached              29.78m      97-08 
  2 Finley, Matia                1032 Fctc               29.72m      97-06 
  3 Kauffman, Nicole             Unattached              28.96m      95-00 
  4 Mays, Molly                  Unattached              26.54m      87-01 
  5 Finley, Rebecca              1032 Fctc               25.65m      84-02 
  6 Walker, Mariah               Unattached              23.66m      77-07 
  7 Allen, Britni                1032 Glenwoo            22.51m      73-10 
  8 Darnell, Alexandria          1032 Parker             16.39m      53-09 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kauffman, Nicole             Unattached              23.22m      76-02 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Polson, Taylor               Unattached                2466  
  2 Smith, Katherine             1032 Parker               2059  
  3 Williams, Jamie              1032 Zoom TC              1982  
  4 Bruder, Brittany             1032 Glenwoo              1785  
  5 Timmons, Megan               1032 Parker               1767  
  6 Bentz, Kylee                 1032 Fctc                 1499  
  7 Hare, Ashlyn                 1032 Speed T              1475  
  8 Grimlund, Janika             1032 CO Speed             1298  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             11.58q -1.8  3 
  2 Waynewood, Dominican         Unattached               12.10q -1.8  3 
  3 Marks, Ethan                 1032 Ric Roj             12.41q -1.6  2 
  4 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         12.67q -3.1  1 
  5 Lanier, Javan                Unattached               12.90q -1.6  2 
  6 O'Donnell, Brandon           Unattached               12.96q -1.6  2 
  7 Rosipajla, Brody             1032 CO Flyers           12.98q -1.6  2 
  8 Cousin, James                Unattached               12.98q -1.8  3 
  9 Parker, Joseph               Unattached               12.99  -1.8  3 
 10 Svistun, Daniel              1032 Zoom TC             13.00  -1.8  3 
 11 Ornelas, Tomas               1032 Zoom TC             13.13  -3.1  1 
 12 Ruiz, Alex                   1032 CS GoldRush         13.43  -1.6  2 
 13 Weller, Kaden                1032 Glenwoo             13.75  -3.1  1 
 14 Buie, Malique                1032 CO Striders         14.12  -3.1  1 
 15 Enicks, Gabriel              1032 CS GoldRush         14.33  -1.6  2 
 16 McPherson, Traeven           Unattached               15.11  -1.8  3 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             11.66  -3.2 
  2 Waynewood, Dominican         Unattached               12.02  -3.2 
  3 Marks, Ethan                 1032 Ric Roj             12.42  -3.2 
  4 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         12.43  -3.2 
  5 Lanier, Javan                Unattached               12.95  -3.2 
  6 Cousin, James                Unattached               12.98  -3.2 
  7 Rosipajla, Brody             1032 CO Flyers           12.99  -3.2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             23.68q -1.3  1 
  2 Waynewood, Dominican         Unattached               24.71q -1.3  1 
  3 Marks, Ethan                 1032 Ric Roj             25.32q -4.1  2 
  4 McAlester, Steven            Unattached               25.44q -4.0  3 
  5 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         25.80q -4.0  3 
  6 Lanier, Javan                Unattached               26.57q -4.1  2 
  7 Cousin, James                Unattached               26.61q -4.0  3 
  8 Singleton, Brandon           Unattached               26.75q -4.0  3 
  9 O'Donnell, Brandon           Unattached               26.77  -4.0  3 
 10 Rosipajla, Brody             1032 CO Flyers           26.81  -1.3  1 
 11 Ruiz, Alex                   1032 CS GoldRush         27.18  -4.1  2 
 12 Rodriguez, John              1032 CO Striders         27.24  -4.0  3 
 13 Parker, Joseph               Unattached               27.61  -4.1  2 
 14 Juister, Austin              1032 Cyclone             27.64  -1.3  1 
 15 Forrest, Azhaunte            1032 Montbel             28.67  -4.1  2 
 16 Merkel, David                1032 Cyclone             28.87  -4.0  3 
 17 Enicks, Gabriel              1032 CS GoldRush         29.69  -4.0  3 
 18 Ross, Isiah                  Unattached               30.73  -4.1  2 
 19 Courtney, Nathan             1032 Speed T             31.53  -1.3  1 
 20 McPherson, Traeven           Unattached               31.70  -4.1  2 
 21 Delgado, Emmanuel            1032 CS GoldRush         33.58  -4.0  3 
 22 Isaac, Trevon                1032 Mercury             36.99  -4.1  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             23.48  -0.9 
  2 Waynewood, Dominican         Unattached               24.32  -0.9 
  3 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         24.85  -0.9 
  4 Marks, Ethan                 1032 Ric Roj             24.96  -0.9 
  5 McAlester, Steven            Unattached               25.41  -0.9 
  6 Lanier, Javan                Unattached               25.97  -0.9 
  7 Singleton, Brandon           Unattached               26.22  -0.9 
  8 Cousin, James                Unattached               26.27  -0.9 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jeffress, Zane               1032 Ric Roj             54.13q  1 
  2 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         55.88q  2 
  3 Singleton, Brandon           Unattached               56.96q  2 
  4 Ornelas, Tomas               1032 Zoom TC             57.79q  1 
  5 Bisbee, Charles              Unattached               58.05q  3 
  6 Svistun, Daniel              1032 Zoom TC             59.38q  1 
  7 McAlester, Steven            Unattached               59.89q  2 
  8 Juister, Austin              1032 Cyclone           1:00.70q  3 
  9 Rodriguez, John              1032 CO Striders       1:00.90   1 
 10 O'Donnell, Brandon           Unattached             1:01.13   3 
 11 Ruiz, Alex                   1032 CS GoldRush       1:01.51   2 
 12 Forrest, Azhaunte            1032 Montbel           1:01.68   2 
 13 Merkel, David                1032 Cyclone           1:02.05   1 
 14 Enicks, Gabriel              1032 CS GoldRush       1:03.48   3 
 15 Carrizales, Tyler            1032 Zoom TC           1:06.09   1 
 16 Lyle, Keane                  1032 Zoom TC           1:06.28   3 
 17 Wallick, Justin              1032 Parker            1:09.24   2 
 18 Crawford, Colin              1032 Ric Roj           1:09.60   3 
 19 Ross, Isiah                  Unattached             1:13.43   2 
 20 Delgado, Emmanuel            1032 CS GoldRush       1:19.63   2 
 21 Isaac, Trevon                1032 Mercury           1:24.32   1 
 22 Johnson, Trey                1032 Fctc              1:44.97   3 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jeffress, Zane               1032 Ric Roj             53.56  
  2 Brown, Benjamin              1032 CS GoldRush         54.80  
  3 Bisbee, Charles              Unattached               55.94  
  4 Ornelas, Tomas               1032 Zoom TC             57.46  
  5 Singleton, Brandon           Unattached               57.86  
  6 Svistun, Daniel              1032 Zoom TC             58.60  
  7 Juister, Austin              1032 Cyclone             59.89  
  8 McAlester, Steven            Unattached             1:00.44  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robb, Jack                   Unattached             2:08.41  
  2 Jeffress, Zane               1032 Ric Roj           2:12.21  
  3 Book, Daniel                 1032 Zoom TC           2:12.41  
  4 Mayhew, William              Unattached             2:18.98  
  5 Petrie, Zachary              1032 CO Flyers         2:20.21  
  6 Tubbs, Matthew               1032 Ric Roj           2:27.15  
  7 Nichols, Jackson             1032 Zoom TC           2:34.71  
  8 Briggs, Henry                1032 Fctc              2:36.86  
  9 Taskerud, Chase              1032 Peak Di           2:39.12  
 10 Copeland, Sequoyah           1032 Denver            2:42.16  
 11 Crawford, Colin              1032 Ric Roj           2:46.69  
 12 Steller, Jack                1032 Zoom TC           2:50.26  
 13 Johnson, Kevin               1032 Fctc              3:00.05  
 14 Roch, Stephen                1032 Ric Roj           3:19.18  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robb, Jack                   Unattached             4:31.28  
  2 Book, Daniel                 1032 Zoom TC           4:36.16  
  3 Sanchez, Richard             1032 Ric Roj           4:36.89  
  4 Mayhew, William              Unattached             4:44.76  
  5 Ohagan, John                 1032 Zoom TC           4:44.97  
  6 Petrie, Zachary              1032 CO Flyers         4:58.09  
  7 Barton, Forrest              Unattached             4:58.38  
  8 Tubbs, Matthew               1032 Ric Roj           5:04.03  
  9 Briggs, Henry                1032 Fctc              5:19.56  
 10 Ferguson, Keenan             1032 Zoom TC           5:25.08  
 11 Matzke, Tyler                1032 Zoom TC           5:25.10  
 12 Quirk, Drew                  1032 Zoom TC           5:29.47  
 13 Crawford, Colin              1032 Ric Roj           5:38.59  
 14 Taskerud, Chase              1032 Peak Di           5:47.27  
 15 Durkin, Patrick              1032 Parker            6:11.06  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robb, Jack                   Unattached            10:07.53  
  2 Ohagan, John                 1032 Zoom TC          10:14.11  
  3 Mayhew, William              Unattached            10:18.68  
  4 Sanchez, Richard             1032 Ric Roj          11:16.72  
  5 Matzke, Tyler                1032 Zoom TC          11:28.71  
  6 Quirk, Drew                  1032 Zoom TC          11:59.57  
  7 Ferguson, Keenan             1032 Zoom TC          12:17.81  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parker, Joseph               Unattached               17.10   0.8 
  2 Waynewood, Dominican         Unattached               17.17   0.8 
  3 Courtney, Nathan             1032 Speed T             17.51   0.8 
  4 Schoon, Tucker               1032 Glenwoo             18.42   0.8 
  5 Weller, Kaden                1032 Glenwoo             19.54   0.8 
  6 Copeland, Sequoyah           1032 Denver              19.74   0.8 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beauchamp, Ben               Unattached               29.26  -1.5 
  2 Weller, Kaden                1032 Glenwoo             31.00  -1.5 
  3 Courtney, Nathan             1032 Speed T             33.51  -1.5 
  4 Brown, Isaiah                1032 Real Tr             33.63  -1.5 
  5 Schoon, Tucker               1032 Glenwoo             35.43  -1.5 
  6 Rex, Kyle                    1032 Speed T             42.47  -1.5 
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Ric Rojas Running  'A'                         4:16.82  
     1) Jeffress, Zane                  2) Marks, Ethan                   
     3) Roch, Stephen                   4) Sanchez, Richard               
  2 1032 Zoom TC  'A'                                   4:17.12  
     1) Lyle, Keane                     2) Carrizales, Tyler              
     3) Nichols, Jackson                4) Svistun, Daniel                
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                  10:08.28  
     1) Book, Daniel                    2) Ferguson, Keenan               
     3) Nichols, Jackson                4) Ohagan, John                   
  2 1032 Zoom TC  'B'                                  11:17.72  
     1) Carrizales, Tyler               2) Matzke, Tyler                  
     3) Quirk, Drew                     4) Steller, Jack                  
  3 1032 Ric Rojas Running  'A'                        12:02.75  
     1) Crawford, Colin                 2) Roch, Stephen                  
     3) Sanchez, Richard                4) Tubbs, Matthew                 
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beauchamp, Ben               Unattached               1.65m    5-05.00 
  2 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             1.55m    5-01.00 
  3 Jeffress, Zane               1032 Ric Roj            J1.55m    5-01.00 
  4 Rex, Kyle                    1032 Speed T             1.45m    4-09.00 
  5 Wallick, Justin              1032 Parker             J1.45m    4-09.00 
  6 Courtney, Nathan             1032 Speed T            J1.45m    4-09.00 
  7 Ornelas, Tomas               1032 Zoom TC             1.40m    4-07.00 
  8 Copeland, Sequoyah           1032 Denver              1.30m    4-03.25 
  9 Nichols, Jackson             1032 Zoom TC             1.25m    4-01.25 
 10 Yonkaitis, Chris             1032 Fctc               J1.25m    4-01.25 
 11 Lyle, Keane                  1032 Zoom TC            J1.25m    4-01.25 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rex, Kyle                    1032 Speed T             2.10m    6-10.75 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ornelas, Max                 1032 Zoom TC             6.04m   6.1  19-09.75 
  2 Svistun, Daniel              1032 Zoom TC             5.19m   0.5  17-00.50 
  3 Ornelas, Tomas               1032 Zoom TC             4.61m   0.2  15-01.50 
  4 Schoon, Tucker               1032 Glenwoo             4.30m   1.5  14-01.25 
  5 Wallick, Justin              1032 Parker              4.27m   1.3  14-00.25 
  6 Boylen, Brian                1032 Speed T             4.15m   1.1  13-07.50 
  7 Yonkaitis, Chris             1032 Fctc                4.14m   1.4  13-07.00 
  8 Rex, Kyle                    1032 Speed T             4.10m   2.1  13-05.50 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Boylen, Brian                1032 Speed T             9.44m   2.6  30-11.75 
  2 Yonkaitis, Chris             1032 Fctc                9.40m   1.4  30-10.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brant, Austin                Unattached              14.16m   46-05.50 
  2 Bertles, Conor               Unattached               9.71m   31-10.25 
  3 Copeland, Sequoyah           1032 Denver              6.46m   21-02.50 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bisbee, Charles              Unattached              39.53m     129-08 
  2 Brant, Austin                Unattached              36.40m     119-05 
  3 Bertles, Conor               Unattached              25.19m      82-08 
  4 Lewis, Conner                Unattached              20.27m      66-06 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cabrera, Antonio             1032 CO Speed           20.08m      65-10 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beauchamp, Ben               Unattached                2316  
  2 Rex, Kyle                    1032 Speed T              1614  
  3 Copeland, Sequoyah           1032 Denver               1442  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Christine             Unattached               12.65q -3.5  2 
  2 Sant, Maryelizabeth          1032 CO Flyers           12.68q -2.0  3 
  3 Sanni, Zainab                1032 CO Flyers           12.90q -4.4  1 
  4 Mendez, Kamiyanna            1032 CO Flyers           13.02q -3.5  2 
  5 Taylor Seifert, Alexis       Unattached               13.12q -4.4  1 
  6 Weber, Katie                 1032 Fctc                13.28q -2.0  3 
  7 Comstock, MacKenzie          1032 Zoom TC             13.45q -4.4  1 
  8 Burton, Roya                 1032 CO Striders         13.46q -4.4  1 
  9 Julian, Markayla             Unattached               13.85  -2.0  3 
 10 Gantt, Hayley                1032 CO Striders         13.88  -2.0  3 
 11 Kropkowski, Allison          1032 Speed T             13.94  -4.4  1 
 12 Kidd, Emma                   1032 Speed T             14.01  -4.4  1 
 13 Moran, Dakota                1032 Zoom TC             14.03  -3.5  2 
 14 Berkley, Morgan              1032 Parker              14.06  -2.0  3 
 15 Watson, Sorelle              1032 Ric Roj             14.11  -3.5  2 
 16 Sharpe, Nicole               1032 Ric Roj             14.29  -3.5  2 
 17 Clark, Taylor                1032 Fctc                14.30  -3.5  2 
 18 Smith, Ladeshadae            1032 Montbel             14.41  -2.0  3 
 19 Sheppard, Sydney             1032 CO Striders         14.74  -3.5  2 
 20 Carney, Corinna              1032 Parker              15.20  -4.4  1 
 21 Mann, Anastasia              1032 Zoom TC             15.23  -2.0  3 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Scott, Christine             Unattached               12.44  -2.1 
  2 Sant, Maryelizabeth          1032 CO Flyers           12.47  -2.1 
  3 Mendez, Kamiyanna            1032 CO Flyers           12.81  -2.1 
  4 Sanni, Zainab                1032 CO Flyers           12.85  -2.1 
  5 Taylor Seifert, Alexis       Unattached               13.22  -2.1 
  6 Weber, Katie                 1032 Fctc                13.31  -2.1 
  7 Burton, Roya                 1032 CO Striders         13.33  -2.1 
  8 Comstock, MacKenzie          1032 Zoom TC             13.47  -2.1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Christine             Unattached               24.98q -4.2  3 
  2 Hamilton, Ginasia            1032 CO Striders         25.31q -3.2  4 
  3 Horton, Chelsie              1032 Fast Tr             26.20q -4.2  3 
  4 Sant, Maryelizabeth          1032 CO Flyers           26.32q -3.1  2 
  5 Williams, Danielle           1032 CO Flyers           26.62q -4.1  1 
  6 Sanni, Zainab                1032 CO Flyers           26.67q -3.1  2 
  7 Taylor Seifert, Alexis       Unattached               26.96q -4.1  1 
  8 Nelson, Sha-Ray              1032 CO Flyers           27.11q -3.1  2 
  9 Weber, Katie                 1032 Fctc                27.47  -3.2  4 
 10 Burton, Roya                 1032 CO Striders         27.58  -3.2  4 
 11 Dafoe, Joy                   1032 Zoom TC             27.71  -4.1  1 
 12 Rudd, Marissa                1032 CO Striders         28.16  -4.1  1 
 13 Moran, Dakota                1032 Zoom TC             28.25  -3.2  4 
 14 Kropkowski, Allison          1032 Speed T             28.34  -3.1  2 
 15 Barella, Melissa             1032 Zoom TC             28.39  -4.2  3 
 16 Comstock, MacKenzie          1032 Zoom TC             28.45  -4.2  3 
 17 Gantt, Hayley                1032 CO Striders         28.71  -4.2  3 
 17 Kidd, Emma                   1032 Speed T             28.71  -4.1  1 
 19 Sharpe, Nicole               1032 Ric Roj             28.75  -3.2  4 
 20 Clark, Taylor                1032 Fctc                28.97  -3.2  4 
 21 Watson, Sorelle              1032 Ric Roj             29.14  -4.1  1 
 22 Thompson, Caitlin            1032 Speed T             29.45  -4.2  3 
 23 Smith, Ladeshadae            1032 Montbel             29.50  -3.1  2 
 24 Anderson, Debra              1032 CO Striders         29.58  -4.2  3 
 25 Sheppard, Sydney             1032 CO Striders         29.71  -3.1  2 
 26 Anderson, Brittany           1032 CO Striders         30.19  -3.1  2 
 27 Lopez, Victoria              1032 Speed T             30.95  -4.1  1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hamilton, Ginasia            1032 CO Striders         24.43   1.3 
  2 Scott, Christine             Unattached               24.66   1.3 
  3 Sant, Maryelizabeth          1032 CO Flyers           25.36   1.3 
  4 Horton, Chelsie              1032 Fast Tr             26.01   1.3 
  5 Williams, Danielle           1032 CO Flyers           26.12   1.3 
  6 Taylor Seifert, Alexis       Unattached               26.82   1.3 
  7 Sanni, Zainab                1032 CO Flyers           26.99   1.3 
  8 Nelson, Sha-Ray              1032 CO Flyers           27.47   1.3 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hamilton, Ginasia            1032 CO Striders         56.64q  2 
  2 Dafoe, Joy                   1032 Zoom TC             59.96q  3 
  3 Horton, Chelsie              1032 Fast Tr           1:00.44q  1 
  4 Taylor Seifert, Alexis       Unattached             1:01.49q  3 
  5 Foster, Devan                1032 Zoom TC           1:01.55q  2 
  6 Barella, Melissa             1032 Zoom TC           1:04.01q  3 
  7 Sharpe, Nicole               1032 Ric Roj           1:04.06q  2 
  8 Clark, Taylor                1032 Fctc              1:04.83q  1 
  9 Brown, Morgan                1032 Peak Di           1:06.01   2 
 10 Anderson, Debra              1032 CO Striders       1:06.40   2 
 11 Delgado, Emilie              1032 CS GoldRush       1:06.46   1 
 12 Thompson, Caitlin            1032 Speed T           1:07.18   3 
 13 Anderson, Brittany           1032 CO Striders       1:08.05   3 
 14 Lopez, Victoria              1032 Speed T           1:08.34   3 
 15 Carney, Corinna              1032 Parker            1:10.47   1 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hamilton, Ginasia            1032 CO Striders         56.19  
  2 Horton, Chelsie              1032 Fast Tr             58.18  
  3 Dafoe, Joy                   1032 Zoom TC             59.32  
  4 Taylor Seifert, Alexis       Unattached             1:01.06  
  5 Foster, Devan                1032 Zoom TC           1:01.71  
  6 Barella, Melissa             1032 Zoom TC           1:02.27  
  7 Clark, Taylor                1032 Fctc              1:04.07  
  8 Sharpe, Nicole               1032 Ric Roj           1:06.27  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hauptman, Gina               1032 Peak Di           2:20.28  
  2 Foster, Devan                1032 Zoom TC           2:25.11  
  3 Everson, Hannah              1032 CS GoldRush       2:25.53  
  4 Lopez, Rachael               Unattached             2:31.61  
  5 Brown, Morgan                1032 Peak Di           2:38.82  
  6 Delgado, Emilie              1032 CS GoldRush       2:43.98  
  7 Lopez, Victoria              1032 Speed T           2:56.63  
  8 Scott, Demri                 1032 Zoom TC           3:06.05  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Everson, Hannah              1032 CS GoldRush       4:53.62  
  2 Hauptman, Gina               1032 Peak Di           4:59.50  
  3 Scott, Sydney                1032 Eliteru           5:03.72  
  4 Knutson, Kassidy             1032 Eliteru           5:26.40  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Everson, Hannah              1032 CS GoldRush      10:40.92  
  2 Scott, Sydney                1032 Eliteru          10:51.98  
  3 Knutson, Kassidy             1032 Eliteru          11:47.98  
  4 Hardy, Cassandra             Unattached            11:54.63  
  5 Trillo, Diana                1032 CS GoldRush      12:10.30  
  6 Ferguson, Shannon            1032 Zoom TC          12:40.54  
  7 Scott, Demri                 1032 Zoom TC          13:57.30  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hare, Jordan                 1032 Speed T           8:29.03  
  2 Hardy, Cassandra             Unattached             8:33.66  
  3 Ferguson, Shannon            1032 Zoom TC           9:12.52  
  4 Caton, Briley                Unattached             9:58.35  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mendez, Kamiyanna            1032 CO Flyers           14.66   0.3 
  2 Doublin, Tahja               1032 Real Tr             16.20   0.3 
  3 Weber, Katie                 1032 Fctc                17.14   0.3 
  4 Kennedy, Cassandra           1032 Zoom TC             18.12   0.3 
  5 Berkley, Morgan              1032 Parker              19.30   0.3 
  6 Read, Lindsay                1032 Fctc                19.65   0.3 
  7 Mann, Anastasia              1032 Zoom TC             20.88   0.3 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horton, Chelsie              1032 Fast Tr           1:09.15  
  2 Nelson, Sha-Ray              1032 CO Flyers         1:11.89  
  3 Hare, Jordan                 1032 Speed T           1:15.61  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Colorado Flyers TC  'A'                          48.10  
  2 1032 Colorado Springs Striders  'A'                   49.53  
 -- 1032 Zoom TC  'A'                                        DQ  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Willer, Koree                1032 Fctc                1.50m    4-11.00 
  2 Dafoe, Joy                   1032 Zoom TC             1.48m    4-10.25 
  3 Barella, Melissa             1032 Zoom TC             1.45m    4-09.00 
  4 Read, Lindsay                1032 Fctc                1.35m    4-05.00 
  5 Davis, Voyd                  1032 Montbel             1.20m    3-11.25 
  6 Williams, Danielle           1032 Zoom TC            J1.20m    3-11.25 
 -- Berkley, Morgan              1032 Parker                 NH            
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marshall, Chandler           Unattached               3.05m   10-00.00 
  2 Mueller, Claire              Unattached               2.75m    9-00.25 
  3 Neibauer, Addy               Unattached               2.70m    8-10.25 
  4 Akerson, Joie                Unattached               2.10m    6-10.75 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Willer, Koree                1032 Fctc                5.05m   0.3  16-07.00 
  2 Yarbrough, Mariah            Unattached               4.62m  -1.0  15-02.00 
  3 Taylor Seifert, Alexis       Unattached               4.60m  -3.0  15-01.25 
  4 Kennedy, Cassandra           1032 Zoom TC             4.48m  -4.6  14-08.50 
  5 Berkley, Morgan              1032 Parker              4.47m  -2.7  14-08.00 
  6 Julian, Markayla             Unattached               4.40m  -3.3  14-05.25 
  7 Read, Lindsay                1032 Fctc                4.27m  -2.3  14-00.25 
  8 Carney, Corinna              1032 Parker              3.90m   1.6  12-09.50 
  9 Davis, Voyd                  1032 Montbel             3.71m  -3.7  12-02.25 
 10 Delgado, Emilie              1032 CS GoldRush         3.70m  -1.1  12-01.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Williams, Danielle           1032 CO Flyers          11.42m   1.9  37-05.75 
  2 Willer, Koree                1032 Fctc               10.92m   2.7  35-10.00 
  3 Comstock, MacKenzie          1032 Zoom TC            10.81m   1.6  35-05.75 
  4 Kennedy, Cassandra           1032 Zoom TC            10.32m   1.2  33-10.25 
  5 Read, Lindsay                1032 Fctc                9.62m   1.2  31-06.75 
  6 Julian, Markayla             Unattached               9.60m   0.6  31-06.00 
  7 Anderson, Brittany           1032 CO Striders         9.53m  +0.0  31-03.25 
  8 Doublin, Tahja               1032 Real Tr             9.46m   1.3  31-00.50 
  9 Carney, Corinna              1032 Parker              8.29m   0.1  27-02.50 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patterson, Megan             Unattached              12.63m   41-05.25 
  2 Fasci, Christina             Unattached               9.72m   31-10.75 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patterson, Megan             Unattached              35.70m     117-01 
  2 Rudd, Marissa                1032 CO Striders        34.10m     111-10 
  3 Fasci, Christina             Unattached              31.44m     103-02 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fasci, Christina             Unattached              30.29m      99-04 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Patterson, Megan             Unattached              29.32m      96-02 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Neibauer, Addy               Unattached                2503  
  2 Read, Lindsay                1032 Fctc                 2453  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Marcus               1032 CO Steppers         11.13q  0.3  1 
  2 Findley, McCady              Unattached               11.78q  0.3  1 
  3 Svistun, David               1032 Zoom TC             11.83q -3.9  2 
  3 Kearney, Brendan             Unattached               11.83q  0.3  1 
  5 Dunn, Jesse                  Unattached               12.00q -3.9  2 
  6 Dietz, Matthew               Unattached               12.06q -3.9  2 
  7 Leachman, Hunter             1032 Ric Roj             12.21q -3.9  2 
  8 Mielke, Joshua               Unattached               12.25q  0.3  1 
  9 Ansah, Jeremy                Unattached               12.29   0.3  1 
 10 Stanford, Ryan               1032 Real Tr             12.41   0.3  1 
 11 Leachman, Harrison           1032 Ric Roj             12.47   0.3  1 
 12 Hubbard, Andrew              Unattached               12.73  -3.9  2 
 13 Offutt, Dillan               1032 Zoom TC             12.80  -3.9  2 
 14 Cole, Joshua                 1032 Zoom TC             13.21  -3.9  2 
 15 Pasion, William              1032 Parker              13.77  -3.9  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Harris, Marcus               1032 CO Steppers         11.27  -2.3 
  2 Svistun, David               1032 Zoom TC             11.67  -2.3 
  3 Dunn, Jesse                  Unattached               11.70  -2.3 
  4 Findley, McCady              Unattached               11.94  -2.3 
  5 Kearney, Brendan             Unattached               11.96  -2.3 
  6 Dietz, Matthew               Unattached               12.04  -2.3 
  7 Mielke, Joshua               Unattached               12.42  -2.3 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Deffebaugh, Kordell          1032 Montbel             22.64q -3.5  3 
  2 Harris, Marcus               1032 CO Steppers         22.72q -3.1  2 
  3 Dunn, Jesse                  Unattached               23.38q -3.1  2 
  4 Svistun, David               1032 Zoom TC             23.52q -3.1  2 
  5 Leachman, Hunter             1032 Ric Roj             23.92q -3.1  2 
  6 Kearney, Brendan             Unattached               24.16q -3.5  3 
  7 Findley, McCady              Unattached               24.21q -3.1  1 
  8 Rubley, Ryan                 Unattached               24.24q -3.1  1 
  9 Dietz, Matthew               Unattached               24.27  -3.5  3 
  9 Grim, Jeremy                 1032 Fast Tr             24.27  -3.5  3 
 11 Morley, Cameron              Unattached               24.78  -3.1  1 
 12 Mielke, Joshua               Unattached               25.12  -3.1  1 
 13 Offutt, Dillan               1032 Zoom TC             25.74  -3.1  1 
 14 Leachman, Harrison           1032 Ric Roj             25.91  -3.5  3 
 15 Cole, Joshua                 1032 Zoom TC             26.66  -3.1  1 
 16 Carlson, Chase               1032 Ric Roj             27.21  -3.1  2 
 17 Zhou, Leon                   1032 Speed T             27.44  -3.1  2 
 18 Golden, Zakary               1032 Glenwoo             28.67  -3.5  3 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Deffebaugh, Kordell          1032 Montbel             22.16   1.6 
  2 Dunn, Jesse                  Unattached               23.17   1.6 
  3 Leachman, Hunter             1032 Ric Roj             23.56   1.6 
  4 Svistun, David               1032 Zoom TC             23.57   1.6 
  5 Rubley, Ryan                 Unattached               23.72   1.6 
  6 Kearney, Brendan             Unattached               23.94   1.6 
  7 Findley, McCady              Unattached               24.08   1.6 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goodman, Ben                 Unattached               50.36q  1 
  2 Deffebaugh, Kordell          1032 Montbel             50.46q  2 
  3 Rubley, Ryan                 Unattached               52.41q  1 
  4 Baron, Tyler                 Unattached               52.87q  1 
  5 Gunnarson, Austin            1032 CO Journey          53.11q  2 
  6 Grim, Jeremy                 1032 Fast Tr             53.24q  1 
  7 Richardson, Jordan           1032 Zoom TC             53.31q  2 
  8 Ansah, Jeremy                Unattached               54.04q  1 
  9 Carlson, Chase               1032 Ric Roj             56.72q  2 
 10 Leachman, Harrison           1032 Ric Roj             56.93   1 
 11 Stanford, Ryan               1032 Real Tr             58.45   2 
 12 Golden, Zakary               1032 Glenwoo           1:05.05   2 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Goodman, Ben                 Unattached               48.66  
  2 Deffebaugh, Kordell          1032 Montbel             48.84  
  3 Rubley, Ryan                 Unattached               52.08  
  4 Gunnarson, Austin            1032 CO Journey          53.10  
  5 Grim, Jeremy                 1032 Fast Tr             53.57  
  6 Ansah, Jeremy                Unattached               53.99  
  7 Baron, Tyler                 Unattached               54.35  
  8 Richardson, Jordan           1032 Zoom TC             55.56  
  9 Carlson, Chase               1032 Ric Roj             58.20  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodman, Ben                 Unattached             2:03.93  
  2 Shaver, Derrick              Unattached             2:07.04  
  3 Anders, Taylor               1032 Fctc              2:07.04  
  4 Gunnarson, Austin            1032 CO Journey        2:07.06  
  5 Geberkidane, Ashanafe        1032 Nite Mo           2:13.07  
  6 Zhou, Leon                   1032 Speed T           2:28.33  
  7 Chee, Caleb                  1032 Speed T           2:29.39  
  8 Chandler, Maxwell            Unattached             2:29.51  
  9 Emery, Belteshazzar          1032 Blazers           2:37.44  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reid, Chandler               1032 Ric Roj           4:22.14  
  2 Geberkidane, Ashanafe        1032 Nite Mo           4:23.07  
  3 Anders, Taylor               1032 Fctc              4:33.27  
  4 Shaver, Derrick              Unattached             4:34.51  
  5 Kadolph, James               1032 Zoom TC           4:51.24  
  6 Robinson, Davon              Unattached             4:55.28  
  7 Chee, Caleb                  1032 Speed T           5:14.79  
  8 Emery, Belteshazzar          1032 Blazers           5:17.16  
  9 Koegel, Robert               1032 Eliteru           5:44.71  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Geberkidane, Ashanafe        1032 Nite Mo           9:34.54  
  2 Anders, Taylor               1032 Fctc              9:47.25  
  3 Reid, Chandler               1032 Ric Roj           9:47.49  
  4 Kadolph, James               1032 Zoom TC          10:28.16  
  5 Robinson, Davon              Unattached            11:04.53  
  6 Emery, Belteshazzar          1032 Blazers          11:49.20  
  7 Koegel, Robert               1032 Eliteru          13:36.45  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reid, Chandler               1032 Ric Roj           6:59.82  
  2 Anders, Taylor               1032 Fctc              7:08.11  
  3 Shaver, Derrick              Unattached             7:19.55  
  4 Robinson, Davon              Unattached             7:50.94  
  5 Kelly, Nehemiah              1032 Blazers           8:36.56  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Seth                  1032 Speed T             15.50  -0.4 
  2 Rappe, Charles               1032 Fctc                15.63  -0.4 
  3 Kearney, Brendan             Unattached               16.35  -0.4 
  4 Krohn, Garet                 Unattached               17.29  -0.4 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Seth                  1032 Speed T             57.84  
  2 Baron, Tyler                 Unattached               59.24  
  3 Rappe, Charles               1032 Fctc                59.33  
  4 Krohn, Garet                 Unattached             1:02.03  
  5 Leachman, Hunter             1032 Ric Roj           1:05.71  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                     46.41  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Ric Rojas Running  'A'                         4:16.46  
     1) Carlson, Chase                  2) Leachman, Harrison             
     3) Leachman, Hunter                4) Reid, Chandler                 
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morley, Cameron              Unattached               1.80m    5-10.75 
  2 Carodine, Tony               1032 Fast Tr            J1.80m    5-10.75 
  3 Karp, Ethan                  1032 Fctc               J1.80m    5-10.75 
  4 Seitz, Zach                  Unattached               1.55m    5-01.00 
  5 Cole, Joshua                 1032 Zoom TC             1.50m    4-11.00 
  6 Timmons, Joshua              1032 Parker              1.40m    4-07.00 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seitz, Zach                  Unattached               3.50m   11-05.75 
  2 Chandler, Maxwell            Unattached               3.35m   10-11.75 
  3 Rex, Kaci                    1032 Speed T             3.20m   10-06.00 
  4 Robinson, Davon              Unattached               2.90m    9-06.25 
 -- Schneeberger, Nick           1032 Fctc                   NH            
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Carodine, Tony               1032 Fast Tr             6.25m   2.9  20-06.25 
  2 Hubbard, Andrew              Unattached               5.84m   3.8  19-02.00 
  3 Svistun, David               1032 Zoom TC             5.13m  +0.0  16-10.00 
 -- Timmons, Joshua              1032 Parker               FOUL   NWI           
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Carodine, Tony               1032 Fast Tr            13.41m   1.3  44-00.00 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weirich, Daniel              Unattached              14.23m   46-08.25 
  2 Bundick, Grayson             Unattached              13.24m   43-05.25 
  3 Karp, Ethan                  1032 Fctc               12.92m   42-04.75 
  4 Garcia, Nick                 1032 Mercury             9.67m   31-08.75 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bundick, Grayson             Unattached              38.88m     127-07 
  2 Weirich, Daniel              Unattached              38.39m     125-11 
  3 Karp, Ethan                  1032 Fctc               34.12m     111-11 
  4 Krohn, Garet                 Unattached              32.30m     106-00 
  5 Tafoya, Aaron                1032 Mercury            24.85m      81-06 
  6 Garcia, Nick                 1032 Mercury            24.16m      79-03 
  7 Golden, Zakary               1032 Glenwoo            21.07m      69-01 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burns, Tyler                 Unattached              31.97m     104-11 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schneeberger, Nick           1032 Fctc                 2817  
  2 Timmons, Joshua              1032 Parker               2787  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fisher-Taylor, Kayla         1032 Montbel             12.44q -4.2  1 
  2 Rose, Kadeshia               1032 Speed T             12.46q -1.2  2 
  3 Elliott, Emily               1032 Fctc                12.66q -1.2  2 
  4 Anderson, Icenia             1032 Speed T             12.71q -4.2  1 
  5 Porter, Tiona                1032 Montbel             12.90q -1.2  2 
  6 Clark, Lindsay               1032 Zoom TC             13.06q -1.2  2 
  7 Parnell, Porche              1032 Speed T             13.13q -4.2  1 
  8 Reed, Takara                 1032 Gazelle             13.53q -4.2  1 
  9 Dexter, Stephanie            1032 Zoom TC             13.58  -4.2  1 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fisher-Taylor, Kayla         1032 Montbel             12.13  -0.2 
  2 Rose, Kadeshia               1032 Speed T             12.19  -0.2 
  3 Anderson, Icenia             1032 Speed T             12.39  -0.2 
  4 Elliott, Emily               1032 Fctc                12.77  -0.2 
  5 Porter, Tiona                1032 Montbel             12.78  -0.2 
  6 Parnell, Porche              1032 Speed T             12.82  -0.2 
  7 Clark, Lindsay               1032 Zoom TC             12.89  -0.2 
  8 Reed, Takara                 1032 Gazelle             13.62  -0.2 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Icenia             1032 Speed T             25.88q -4.2  1 
  2 Elliott, Emily               1032 Fctc                26.33q -4.0  3 
  3 Isakson, Elisa               Unattached               26.36q -4.2  1 
  4 Rose, Kadeshia               1032 Speed T             26.71q -4.6  2 
  5 Porter, Tiona                1032 Montbel             26.97q -4.0  3 
  6 Smith, Emily                 1032 Speed T             27.01q -4.2  1 
  7 Clark, Lindsay               1032 Zoom TC             27.28q -4.0  3 
  8 Grayson, McKael              1032 Raptor              27.67q -4.6  2 
  9 Hudson, Sydney               1032 Zoom TC             27.87  -4.2  1 
 10 Hall, Cheyenne               1032 Fctc                27.89  -4.2  1 
 10 Blunt, Brianna               1032 Montbel             27.89  -4.6  2 
 12 Dexter, Stephanie            1032 Zoom TC             28.42  -4.0  3 
 13 Hamlet, Brooklyn             1032 Gazelle             31.10  -4.6  2 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Rose, Kadeshia               1032 Speed T             25.09   0.4 
  2 Elliott, Emily               1032 Fctc                25.38   0.4 
  3 Anderson, Icenia             1032 Speed T             25.52   0.4 
  4 Porter, Tiona                1032 Montbel             26.12   0.4 
  5 Isakson, Elisa               Unattached               26.26   0.4 
  6 Clark, Lindsay               1032 Zoom TC             26.69   0.4 
  7 Smith, Emily                 1032 Speed T             26.93   0.4 
  8 Grayson, McKael              1032 Raptor              27.47   0.4 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose, Kadeshia               1032 Speed T             57.34  
  2 Elliott, Emily               1032 Fctc                58.11  
  3 Smith, Emily                 1032 Speed T           1:00.66  
  4 Blunt, Brianna               1032 Montbel           1:03.35  
  5 Hamlet, Brooklyn             1032 Gazelle           1:19.60  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yarrow, Laura                1032 Speed T           2:22.87  
  2 Gerard, Dominique            1032 Zoom TC           2:23.32  
  3 Martinez, Kristen            Unattached             2:58.84  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hadjis, Ruth-Ann             Unattached             4:58.27  
  2 Gerard, Dominique            1032 Zoom TC           5:00.92  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martinez, Kristen            Unattached            13:21.08  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gerard, Dominique            1032 Zoom TC           7:58.97  
  2 Russ, Ryan                   1032 Ric Roj           8:05.32  
  3 Lahman, Miranda              1032 Ric Roj           8:15.94  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gerber, Stephanie            1032 Zoom TC             15.27  -1.5 
  2 Benson, Sara                 1032 Speed T             15.35  -1.5 
  3 Ankoviak, Kelsey             Unattached               15.42  -1.5 
  4 Kenney, Tiffany              Unattached               16.17  -1.5 
  5 Reed, Takara                 1032 Gazelle             16.42  -1.5 
  6 Lewis, Brittany              1032 CO Steppers         17.11  -1.5 
  7 Ossolinski, Kristen          1032 CO Striders         18.28  -1.5 
  8 Kramer, Addison              1032 Real Tr             19.02  -1.5 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benson, Sara                 1032 Speed T           1:03.53  
  2 Yarrow, Laura                1032 Speed T           1:05.42  
  3 Parnell, Porche              1032 Speed T           1:09.08  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Zoom TC  'A'                                     51.37  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kenney, Tiffany              Unattached               1.55m    5-01.00 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Griffin, Morgan              Unattached               3.20m   10-06.00 
  2 Isakson, Elisa               Unattached              J3.20m   10-06.00 
  3 Pauna, Valentina             1032 Fctc                3.05m   10-00.00 
  4 Nickel, Carrie               Unattached               2.90m    9-06.25 
  5 Kelly, Elizabeth             Unattached               2.75m    9-00.25 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lewis, Brittany              1032 CO Steppers         5.39m  -1.2  17-08.25 
  2 Kenney, Tiffany              Unattached               5.24m  -2.6  17-02.25 
  3 Yu, Pam                      Unattached               5.08m  -2.0  16-08.00 
  4 Reed, Takara                 1032 Gazelle             5.02m  -3.5  16-05.75 
  5 Ankoviak, Kelsey             Unattached               4.89m  -2.1  16-00.50 
  6 Hall, Cheyenne               1032 Fctc                4.75m  -2.1  15-07.00 
  7 Parnell, Porche              1032 Speed T             4.60m  -3.5  15-01.25 
  8 Kramer, Addison              1032 Real Tr             4.39m  -3.0  14-05.00 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Yu, Pam                      Unattached              10.97m  +0.0  36-00.00 
  2 Hall, Cheyenne               1032 Fctc               10.59m   1.4  34-09.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wolaver, Kali                Unattached              11.63m   38-02.00 
  2 Ehardt, Ashley               Unattached              10.50m   34-05.50 
  3 Weirich, Lori                Unattached              10.37m   34-00.25 
  4 Walker, Montoya              Unattached              10.07m   33-00.50 
  5 Krenrich, Kimberlie          Unattached               9.45m   31-00.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weirich, Lori                Unattached              35.80m     117-05 
  2 Walker, Montoya              Unattached              34.12m     111-11 
  3 Ehardt, Ashley               Unattached              33.22m     109-00 
  4 Krenrich, Kimberlie          Unattached              28.84m      94-07 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kemman, Erika                1032 Zoom TC            19.60m      64-04 
  2 Burns, Mary                  Unattached              16.95m      55-07 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Brittany              1032 CO Steppers          4339  
  2 Ankoviak, Kelsey             Unattached                3964  
  3 Reed, Takara                 1032 Gazelle              3355  
  4 Ossolinski, Kristen          1032 CO Striders          2750  
  5 Kemman, Erika                1032 Zoom TC              2649  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Summers, Dan                 1032 CO Flyers           11.13q -2.3  1 
  2 Lewis, Vince                 1032 Speed T             11.34q -2.3  1 
  3 Roper, Demaje                1032 CO Flyers           11.46q -3.8  2 
  4 Berens, Blake                1032 Fctc                11.47q -2.3  1 
  5 Evans, Zane                  Unattached               11.49q -3.8  2 
  6 Haas, Jacob                  1032 Fctc                11.67q -3.8  2 
  7 Haas, Jesse                  1032 Fctc                11.70q -2.3  1 
  8 Borunda, Pedro               1032 Raptor              11.71q -2.3  1 
  9 Manzanares, Dillon           Unattached               11.87  -2.3  1 
 10 Powell, Logan                1032 CO Striders         11.90  -2.3  1 
 11 Taylor, Glen                 1032 Raptor              11.93  -3.8  2 
 12 Trujillo, Jordan             1032 Speed T             11.98  -3.8  2 
 13 Maklae, Daniel               1032 Speed T             12.15  -3.8  2 
 14 Zulanas, Charles             1032 Speed T             12.23  -2.3  1 
 15 Albright, Glenn              1032 Speed T             12.24  -2.3  1 
 16 Seaver, Nicholas             1032 CO Striders         12.26  -3.8  2 
 17 Brito, Cristhian             Unattached               12.28  -3.8  2 
 18 Paden, Aaron                 1032 Speed T             12.55  -3.8  2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Summers, Dan                 1032 CO Flyers           11.04  -0.4 
  2 Lewis, Vince                 1032 Speed T             11.05  -0.4 
  3 Roper, Demaje                1032 CO Flyers           11.28  -0.4 
  4 Berens, Blake                1032 Fctc                11.32  -0.4 
  5 Haas, Jacob                  1032 Fctc                11.55  -0.4 
  6 Haas, Jesse                  1032 Fctc                11.66  -0.4 
  7 Borunda, Pedro               1032 Raptor              11.81  -0.4 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Mason, Eddison               1032 CO Striders         22.83q -5.2  1 
  2 Berens, Blake                1032 Fctc                23.05q -5.6  2 
  3 Lewis, Vince                 1032 Speed T             23.19q -5.5  3 
  4 Kemmer, Andy                 1032 Fctc                23.24q -5.2  1 
  5 Moody, Marcus                1032 Montbel             23.31q -5.6  2 
  6 Haas, Jacob                  1032 Fctc                23.39q -5.6  2 
  7 Evans, Zane                  Unattached               23.45q -5.5  3 
  8 Summers, Dan                 1032 CO Flyers           23.52q -5.2  1 
  9 Haas, Jesse                  1032 Fctc                23.62  -5.2  1 
 10 Owens, Roman                 1032 Real Tr             23.77  -5.5  3 
 11 Taylor, Glen                 1032 Raptor              23.84  -5.6  2 
 12 Powell, Logan                1032 CO Striders         24.23  -5.2  1 
 13 Allison, Reginald            Unattached               24.26  -5.6  2 
 14 Borunda, Pedro               1032 Raptor              24.38  -5.5  3 
 15 Ross, Jeremiah               Unattached               24.60  -5.5  3 
 16 Brito, Cristhian             Unattached               24.66  -5.5  3 
 17 Zulanas, Charles             1032 Speed T             25.59  -5.6  2 
 17 Schmuhl, Tim                 1032 Real Tr             25.59  -5.2  1 
 19 Seaver, Nicholas             1032 CO Striders         25.91  -5.5  3 
 20 Petherick, Michael           1032 CO Striders         27.27  -5.2  1 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Berens, Blake                1032 Fctc                22.33  +0.0 
  2 Mason, Eddison               1032 CO Striders         22.35  +0.0 
  3 Lewis, Vince                 1032 Speed T             22.43  +0.0 
  4 Kemmer, Andy                 1032 Fctc                22.54  +0.0 
  5 Moody, Marcus                1032 Montbel             22.99  +0.0 
  6 Haas, Jacob                  1032 Fctc                23.08  +0.0 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 -- Mayhew, Nolan                Unattached                 SCR   1 
  1 Moody, Marcus                1032 Montbel             49.89q  2 
  1 Sterling, Christopher        Unattached               49.89q  2 
  3 Mason, Eddison               1032 CO Striders         50.00q  3 
  4 Quartarone, Rexford          Unattached               50.27q  2 
  5 Hazel, Kori                  1032 Zoom TC             51.02q  3 
  6 Schmuhl, Tim                 1032 Real Tr             51.62q  3 
  7 Petherick, Michael           1032 CO Striders         51.81q  1 
  8 Marsh, Sam                   1032 CO Striders         52.40q  1 
  9 Haas, Jesse                  1032 Fctc                53.03   1 
 10 Zulanas, Charles             1032 Speed T             53.53   3 
 11 Owens, Roman                 1032 Real Tr             55.00   3 
 12 Balcerzak, Christian         Unattached               55.83   2 
 13 Ross, Jeremiah               Unattached               57.01   3 
 14 Barnes, Edwin                1032 Fast Tr             58.58   1 
 15 Schoon, Kyp                  1032 Glenwoo           1:05.38   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Quartarone, Rexford          Unattached               49.69  
  2 Sterling, Christopher        Unattached               49.73  
  3 Mason, Eddison               1032 CO Striders         49.94  
  4 Moody, Marcus                1032 Montbel             49.98  
  5 Schmuhl, Tim                 1032 Real Tr             51.01  
  6 Hazel, Kori                  1032 Zoom TC             51.40  
  7 Petherick, Michael           1032 CO Striders         56.46  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tam, Ryder                   Unattached             1:58.80  
  2 Hazel, Kori                  1032 Zoom TC           2:00.73  
  3 Muhudin, Rob                 1032 Blazers           2:01.87  
  4 Best, Colin                  1032 Real Tr           2:02.10  
  5 Paul, Alexander              1032 Ric Roj           2:04.36  
  6 Hensley, Marc                1032 Peak Di           2:07.12  
  7 Schmuhl, Tim                 1032 Real Tr           2:11.89  
  8 Balcerzak, Christian         Unattached             2:16.88  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Muhudin, Rob                 1032 Blazers           4:11.95  
  2 Goodman, Andrew              Unattached             4:12.42  
  3 Tam, Ryder                   Unattached             4:16.86  
  4 Best, Colin                  1032 Real Tr           4:18.51  
  5 Cabada, Dominic              Unattached             4:28.45  
  6 Brown, Corey                 1032 Peak Di           4:30.58  
  7 Rauh, Creighton              Unattached             4:33.55  
  8 Moseley, Caleb               1032 Peak Di           4:35.19  
  9 Ferguson, Cyrus              1032 Zoom TC           4:38.50  
 10 Elges, Nicholas              Unattached             4:58.57  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Erik               1032 Peak Di          17:04.28  
  2 Conner, Josh                 Unattached            17:20.53  
  3 Moseley, Caleb               1032 Peak Di          17:36.10  
  4 Ferguson, Cyrus              1032 Zoom TC          17:51.40  
  5 Elges, Nicholas              Unattached            18:44.57  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodman, Andrew              Unattached             6:37.84  
  2 Tam, Ryder                   Unattached             6:43.97  
  3 Williams, Erik               1032 Peak Di           6:52.85  
  4 Best, Colin                  1032 Real Tr           7:04.31  
  5 Cabada, Dominic              Unattached             7:08.16  
  6 Rauh, Creighton              Unattached             7:16.78  
  7 Conner, Josh                 Unattached             7:16.79  
  8 Ferguson, Cyrus              1032 Zoom TC           7:16.80  
  9 Moseley, Caleb               1032 Peak Di           7:35.38  
 
Event 557  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Conner, Josh                 Unattached            41:02.66  
  2 Moseley, Adam                1032 Peak Di          41:02.68  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Trevor                1032 Speed T             14.58  +0.0 
  2 Allison, Reginald            Unattached               15.25  +0.0 
  3 Reinhard, Ian                1032 Speed T             15.45  +0.0 
  4 Cogburn, Landry              Unattached               15.71  +0.0 
  5 Albright, Glenn              1032 Speed T             15.72  +0.0 
  6 Hamilton, Devonte            1032 Gazelle             16.14  +0.0 
  7 Carter, Scott                1032 CO Striders         16.46  +0.0 
  8 Paden, Aaron                 1032 Speed T             16.76  +0.0 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Trevor                1032 Speed T             53.87   1 
  2 Sterling, Christopher        Unattached               55.85   1 
  3 Kemmer, Andy                 1032 Fctc                56.08   1 
  4 Cogburn, Landry              Unattached               56.82   2 
  5 Albright, Glenn              1032 Speed T             57.22   2 
  6 Reinhard, Ian                1032 Speed T             57.75   2 
  7 Valdez, Vince                Unattached               57.99   1 
  8 Haas, Jacob                  1032 Fctc                58.73   2 
  9 Paden, Aaron                 1032 Speed T           1:01.69   2 
 10 Irons, Marcus                1032 CO Steppers       1:04.26   2 
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Colorado Springs Striders  'A'                   45.14  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 1032 Colorado Springs Striders  'A'                      DQ  
     1) Cooper, Todge                   2) Marsh, Sam                     
     3) Mason, Eddison                  4) Pennington, Jacob              
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1032 Peak Distance  'A'                             9:00.49  
     1) Brown, Corey                    2) Hensley, Marc                  
     3) Moseley, Caleb                  4) Williams, Erik                 
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rex, Kobi                    1032 Speed T             1.95m    6-04.75 
  2 Winters, Grant               Unattached               1.85m    6-00.75 
  3 Hughes, Mark                 1032 Montbel             1.75m    5-08.75 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierson, Daniel              Unattached               4.10m   13-05.25 
  2 Richardson, Trey             1032 Montbel             3.95m   12-11.50 
  3 Hall, Mark                   Unattached               3.65m   11-11.75 
  4 Manzanares, Dillon           Unattached              J3.65m   11-11.75 
  5 Adams, Jeffrey               Unattached               3.35m   10-11.75 
  6 Balcerzak, Christian         Unattached               2.40m    7-10.50 
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Irons, Marcus                1032 CO Steppers         6.58m   4.8  21-07.25 
  2 Allison, Reginald            Unattached               6.56m   3.2  21-06.25 
  3 Lee, JR                      Unattached               6.53m   3.7  21-05.25 
  4 Richardson, Trey             1032 Montbel             6.47m   3.0  21-02.75 
  5 Brito, Cristhian             Unattached               6.25m   2.6  20-06.25 
  6 Rex, Kobi                    1032 Speed T             6.17m   1.4  20-03.00 
  7 Gilliland, Graham            1032 Fctc                6.04m   2.7  19-09.75 
  8 Cuadrado, Elijah             Unattached               5.93m   3.8  19-05.50 
  9 Carter, Scott                1032 CO Striders         5.78m   1.7  18-11.75 
 10 Barnes, Edwin                1032 Fast Tr             5.71m   3.2  18-09.00 
 10 Owens, Roman                 1032 Real Tr             5.71m   4.0  18-09.00 
 12 Trujillo, Jordan             1032 Speed T             5.64m   3.4  18-06.00 
 13 Maklae, Daniel               1032 Speed T             5.29m   2.5  17-04.25 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Allison, Reginald            Unattached              13.90m  +0.0  45-07.25 
  2 Gilliland, Graham            1032 Fctc               13.37m   1.6  43-10.50 
  3 Richardson, Trey             1032 Montbel            13.13m   0.6  43-01.00 
  4 Brown, Trevor                1032 Speed T            12.94m  -0.3  42-05.50 
  5 Carter, Scott                1032 CO Striders        12.71m   1.9  41-08.50 
  6 Hughes, Mark                 1032 Montbel            12.24m   2.3  40-02.00 
  7 Barnes, Edwin                1032 Fast Tr            12.22m   3.2  40-01.25 
  8 Cuadrado, Elijah             Unattached              11.91m   1.8  39-01.00 
  9 Manzanares, Dillon           Unattached              11.03m   2.4  36-02.25 
 10 Seaver, Nicholas             1032 CO Striders        10.80m   0.7  35-05.25 
 11 Maklae, Daniel               1032 Speed T            10.79m   1.3  35-05.00 
 12 Trujillo, Jordan             1032 Speed T            10.66m   2.1  34-11.75 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schneeberger, Jake           1032 Fctc               14.33m   47-00.25 
  2 Brant, Dylan                 Unattached              13.81m   45-03.75 
  3 Van Oort, Tyler              Unattached              13.34m   43-09.25 
  4 Schoon, Kyp                  1032 Glenwoo             9.12m   29-11.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schneeberger, Jake           1032 Fctc               47.03m     154-03 
  2 Van Oort, Tyler              Unattached              40.31m     132-03 
  3 Brant, Dylan                 Unattached              37.38m     122-08 
  4 Karp, Garrett                1032 Fctc               35.10m     115-02 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Randall, Matthew             Unattached              45.82m     150-04 
  2 Schoon, Kyp                  1032 Glenwoo            35.68m     117-01 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rex, Kobi                    1032 Speed T              6217  
  2 Bitner, Riley                1032 Fctc                 4015  
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx