Join/Renew Now

Results - USATF Virginia Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/19-20/2010 - Hampton, VA

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Hatchett, Kiana              Unattached               16.43  
  2 Bradby, Tyler                Henrico Pace             19.00  
  2 Banks, Saniya                Henrico Pace             19.00  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hatchett, Kiana              Unattached               35.72  
  2 Bradby, Tyler                Henrico Pace             39.00  
  2 Banks, Saniya                Henrico Pace             39.00  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Hatchett, Kiana              Unattached               2.77m   NWI   9-01.25 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Jones, Troy                  Henrico Pace           1:24.00  
  2 Harvey, Jason                Henrico Pace           1:25.00  
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Shawn                Henrico Pace           3:23.00  
  2 Jones, Jaiwan                Henrico Pace           3:24.00  
  2 Jones, Troy                  Henrico Pace           3:24.00  
  4 Harvey, Jason                Henrico Pace           3:28.00  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Shawn                Henrico Pace           6:28.00  
  2 Jones, Jaiwan                Henrico Pace           6:29.00  
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Wallace, Akira               Team Flash T             15.25  
  2 Davis, Jazmine               Henrico Pace             16.00  
  3 Anthony, Kiara               Henrico Pace             17.50  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wallace, Akira               Team Flash T             32.65  
  2 Davis, Jazmine               Henrico Pace             36.00  
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Davis, Jazmine               Henrico Pace           1:18.00  
  2 Washington, Sydney           Henrico Pace           1:20.00  
  2 Anthony, Kiara               Henrico Pace           1:20.00  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anthony, Kiara               Henrico Pace           3:18.00  
  2 Jordan, Ashanti              Henrico Pace           3:20.00  
  3 Washington, Sydney           Henrico Pace           3:21.00  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordan, Ashanti              Henrico Pace           6:25.00  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Wallace, Akira               Team Flash T             2.87m   NWI   9-05.00 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Alexis                Unattached               6.40m   21-00.00 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Robinson-Ponds, Edward       Team Flash T             15.80  
  2 Meese, Michael               Team Flash T             15.90  
  3 Jackson, James               Henrico Pace             18.00  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Meese, Michael               Team Flash T             33.13  
  2 Moore, Jahray                Henrico Pace             37.00  
  2 Stafford, Justin             Henrico Pace             37.00  
  4 Jackson, James               Henrico Pace             38.00  
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Omohundro, Carl              Unattached             1:04.00  
  2 Robinson-Ponds, Edward       Team Flash T           1:13.50  
  3 Stafford, Justin             Henrico Pace           1:19.00  
  4 Moore, Jahray                Henrico Pace           1:25.00  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson-Ponds, Edward       Team Flash T           3:00.00  
  2 Ward, Tommelik               Henrico Pace           3:05.00  
  3 Harvey, Roshad               Henrico Pace           3:10.00  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ward, Tommelik               Henrico Pace           6:10.00  
  2 Harvey, Roshad               Henrico Pace           6:19.00  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Flight  1  
  1 Omohundro, Carl              Unattached               1.32m    4-04.00 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Omohundro, Carl              Unattached               4.27m   NWI  14-00.25 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Stafford, Alexis             Henrico Pace             14.50  
  2 Lewis, Mariko                Richmond TC              14.60  
  3 Jones, Ahrea                 Henrico Pace             14.90  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stafford, Alexis             Henrico Pace             27.00  
  2 Jones, Ahrea                 Henrico Pace             31.00  
  3 Lee, Jade                    Henrico Pace             33.00  
  4 Lewis, Mariko                Richmond TC              33.33  
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Stafford, Alexis             Henrico Pace           1:07.00  
  2 Jones, Ahrea                 Henrico Pace           1:11.00  
  3 Lewis, Mariko                Richmond TC            1:15.00  
  3 Lee, Jade                    Henrico Pace           1:15.00  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Amaya               Henrico Pace           2:59.00  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Amaya               Henrico Pace           6:10.00  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horner, Amber                Team Flash T          10:03.00  
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Flight  1  
  1 Reed, Jasmine                Henrico Pace             6.10m   20-00.25 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Lightfoot, Deondre           Team Flash T             13.60  
  2 Turner, Jordan               Team Flash T             14.05  
  3 Williams, Casey              Team Flash T             14.40  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lightfoot, Deondre           Team Flash T             28.90  
  2 Turner, Jordan               Team Flash T             29.95  
  3 Williams, Casey              Team Flash T             31.00  
  3 Lawson, Jordan               Team Flash T             31.00  
  5 Newsome, Zakei               Henrico Pace             32.00  
  5 Lewis, Kemon                 Henrico Pace             32.00  
  5 Collins, Christopher         Henrico Pace             32.00  
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Newsome, Zakei               Henrico Pace           1:10.00  
  2 Lewis, Kemon                 Henrico Pace           1:11.00  
  3 Belcher, Avery               Henrico Pace           1:12.00  
  4 Phillips, Christian          Henrico Pace           1:14.00  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCray, Jyrec                Team Flash T           2:30.00  
  2 Pinson, Matthew              Unattached             2:40.00  
  2 Crawford, Camari             Henrico Pace           2:40.00  
  4 Belcher, Avery               Henrico Pace           2:58.00  
  5 Phillips, Christian          Henrico Pace           3:08.00  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCray, Jyrec                Team Flash T           5:15.00  
  2 Crawford, Camari             Henrico Pace           5:45.00  
  3 Carder, Collin               Unattached             5:55.00  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinson, Matthew              Unattached            11:23.00  
  2 Carder, Collin               Unattached            12:43.00  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinson, Matthew              Unattached            10:03.00  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Collins, Christopher         Henrico Pace             17.00  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1  
  1 03 12 Henrico Pacers TC  'A'                       11:00.00  
     1) Belcher, Avery                  2) Collins, Christopher           
     3) Crawford, Camari                4) Lewis, Kemon                   
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Williams, Casey              Team Flash T             4.02m   NWI  13-02.25 
  2 Lawson, Jordan               Team Flash T             4.01m   NWI  13-02.00 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Robinson, Corniesha          Team Flash T             14.30  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, Ilissa               Unattached               27.08  
  2 Robinson, Corniesha          Team Flash T             30.60  
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Morris, Ilissa               Unattached               59.00  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Flight  1  
  1 Horner, Taylor               Team Flash T             1.30m    4-03.25 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Morris, Ilissa               Unattached               5.02m   NWI  16-05.75 
  2 Robinson, Corniesha          Team Flash T             3.38m   NWI  11-01.25 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Horner, Taylor               Team Flash T             7.56m   24-09.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Horner, Taylor               Team Flash T            16.90m      55-05 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Anderson, Earl               Henrico Pace             13.85  
  2 Polk, Brandon                Unattached               13.90  
  3 Crawford, Isiah              Henrico Pace             14.40  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Earl               Henrico Pace             27.00  
  2 Polk, Brandon                Unattached               28.99  
  3 Crawford, Isiah              Henrico Pace             29.00  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Pillow, Patrick              Unattached             2:40.00  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pillow, Patrick              Unattached             5:30.00  
  2 Bartulewicz, Bobby           Unattached             5:30.50  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pillow, Patrick              Unattached            12:00.00  
  2 Bartulewicz, Bobby           Unattached            12:00.49  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Anderson, Deejay             Charlottesvi             18.78  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Flight  1  
  1 Kendall, Will                Unattached               1.73m    5-08.00 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Henderso, Jason              Unattached               1.22m    4-00.00 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Anderson, Deejay             Charlottesvi             5.58m   NWI  18-03.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Anderson, Deejay             Charlottesvi             8.30m   NWI  27-02.75 
  2 Henderso, Jason              Unattached               6.10m   NWI  20-00.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parlow, Bradley              Diamond Trac            11.28m   37-00.25 
  1 Jasey, Kewuan                Unattached              11.28m   37-00.25 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parlow, Bradley              Diamond Trac            36.58m     120-00 
  2 Jasey, Kewuan                Unattached              27.13m      89-00 
  3 Pillow, Patrick              Unattached              21.95m      72-00 
  4 Henderso, Jason              Unattached               7.92m      26-00 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parlow, Bradley              Diamond Trac            34.75m     114-00 
  2 Henderso, Jason              Unattached              21.34m      70-00 
  3 Wells, Bradley               Unattached              20.97m      68-09 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Hall, Chelsea                Diamond Trac             12.75  
  2 Johnson, Courtney            Diamond Trac             12.90  
  3 Harris, Tova                 Diamond Trac             12.95  
  4 Desadier, Victoria           Unattached               13.09  
  5 Hobbs, Mikayla               Henrico Pace             14.50  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Chelsea                Diamond Trac             26.80  
  2 Jefferson, Jasmine           Diamond Trac             27.30  
  3 Johnson, Courtney            Diamond Trac             27.90  
  4 Hubert, Kayla                Diamond Trac             28.10  
  5 Desadier, Victoria           Unattached               28.84  
  5 Hobbs, Mikayla               Henrico Pace             28.84  
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Hubert, Kayla                Diamond Trac           1:03.00  
  2 Jefferson, Jasmine           Diamond Trac           1:04.00  
  3 Leath, Torri                 Diamond Trac           1:07.00  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hubert, Kayla                Diamond Trac           2:40.00  
  2 Richardson, Malina           Unattached             2:40.10  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Malina           Unattached             5:20.00  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglass, Emily              Team Flash T          19:00.00  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 03 12 Diamond Track Field Club  'A'                   54.00  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Harris, Tova                 Diamond Trac             5.28m   NWI  17-04.00 
  2 Hall, Chelsea                Diamond Trac             4.90m   NWI  16-01.00 
  3 Johnson, Courtney            Diamond Trac             4.70m   NWI  15-05.00 
  4 Desadier, Victoria           Unattached               4.52m   NWI  14-10.00 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Harris, Tova                 Diamond Trac            10.80m   NWI  35-05.25 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tucker, Kiara                Unattached              10.11m   33-02.00 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tucker, Kiara                Unattached              29.87m      98-00 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Veatch, Ashlen               Unattached              46.43m     152-04 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Bailey, Alec                 Diamond Trac             11.94  
  2 Robinson, Aki                Charlottesvi             12.50  
  3 Anderson, Daquan             Henrico Pace             12.70  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gunther, Sam                 Diamond Trac             22.60  
  2 Bates, Jamarian              Diamond Trac             22.70  
  3 Harris, Adam                 Diamond Trac             23.65  
  4 Bailey, Alec                 Diamond Trac             23.84  
  5 Anderson, Daquan             Henrico Pace             25.00  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Gunther, Sam                 Diamond Trac             51.10  
  2 Harris, Gabriel              Diamond Trac             53.20  
  3 Harris, Adam                 Diamond Trac             54.70  
  4 Anderson, Daquan             Henrico Pace             59.00  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tooke, Corey                 Unattached             2:20.00  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tooke, Corey                 Unattached             4:43.00  
  2 Hinton, Travis               Unattached             4:52.00  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tooke, Corey                 Unattached            10:21.00  
  2 Hinton, Travis               Unattached            10:50.00  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Russell, Jonathan            Unattached               15.77  
  2 Scott, Diamonte              Charlottesvi             15.78  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Russell, Jonathan            Unattached               56.46  
  2 Baugh, Brandon               Diamond Trac             59.20  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 03 12 Diamond Track Field Club  'A'                   44.20  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 03 12 Diamond Track Field Club  'A'                 3:30.00  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Bates, Jamarian              Diamond Trac             7.01m   NWI  23-00.00 
  2 Scott, Diamonte              Charlottesvi             6.55m   NWI  21-06.00 
  3 Johnson, David               Charlottesvi             6.40m   NWI  21-00.00 
  4 Baugh, Brandon               Diamond Trac             6.10m   NWI  20-00.25 
  5 Bailey, Alec                 Diamond Trac             5.84m   NWI  19-02.00 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Johnson, David               Charlottesvi            14.07m   NWI  46-02.00 
  2 Scott, Diamonte              Charlottesvi            14.05m   NWI  46-01.25 
  3 Bates, Jamarian              Diamond Trac            13.67m   NWI  44-10.25 
  4 Baugh, Brandon               Diamond Trac            12.19m   NWI  40-00.00 
  4 Robinson, Aki                Charlottesvi            12.19m   NWI  40-00.00 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hudson, Dylan                Unattached               9.60m   31-06.00 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hudson, Dylan                Unattached              33.99m     111-06 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Williams, Tikia              Diamond Trac             12.60  
  2 Ross, Kiara                  Diamond Trac             12.95  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Tikia              Diamond Trac             25.40  
  2 Ross, Kiara                  Diamond Trac             27.60  
  3 Griffin, Irene               Charlottesvi             27.61  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Ross, Kiara                  Diamond Trac           1:05.00  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Katz, Sarah                  Unattached             2:29.50  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Bailey, Eloria               Diamond Trac             16.90  
  2 Ward, Schanea                Henrico Pace             19.00  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Bailey, Eloria               Diamond Trac           1:09.00  
  2 Ward, Schanea                Henrico Pace           1:18.00  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Flight  1  
  1 Williams, Tikia              Diamond Trac             1.57m    5-01.75 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Williams, Tikia              Diamond Trac             5.21m   NWI  17-01.25 
  2 Bailey, Eloria               Diamond Trac             4.72m   NWI  15-06.00 
  3 Ross, Kiara                  Diamond Trac             4.60m   NWI  15-01.25 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Griffin, Irene               Charlottesvi            10.49m   NWI  34-05.00 
  2 Bailey, Eloria               Diamond Trac             9.91m   NWI  32-06.25 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Harris, Henry                Unattached               10.80  
  2 Moore, Andre                 Diamond Trac             11.45  
  3 Edwards, Jermaine            Diamond Trac             11.50  
  4 Cofield, Fred                Diamond Trac             11.64  
  5 Spikes, Markel               Team Flash T             11.89  
  5 Parham, Lorenzo              Diamond Trac             11.89  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Henry                Unattached               21.88  
  2 Moore, Andre                 Diamond Trac             22.81  
  3 Love, Reggie                 Diamond Trac             22.90  
  3 Cofield, Fred                Diamond Trac             22.90  
  5 Parham, Lorenzo              Diamond Trac             23.00  
  5 Spikes, Markel               Team Flash T             23.00  
  5 Edwards, Jermaine            Diamond Trac             23.00  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Love, Reggie                 Diamond Trac             53.40  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Harris, Jameal               Diamond Trac             14.80  
  2 Conner, Thaddeus             Diamond Trac             15.20  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Harris, Jameal               Diamond Trac             57.70  
  2 Conner, Thaddeus             Diamond Trac             59.40  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 03 12 Diamond Track Field Club  'A'                   44.00  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 03 12 Diamond Track Field Club  'A'                 3:28.00  
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Flight  1  
  1 Moore, Andre                 Diamond Trac             6.60m   NWI  21-08.00 
  2 Parham, Lorenzo              Diamond Trac             6.48m   NWI  21-03.25 
  3 Cofield, Fred                Diamond Trac             6.15m   NWI  20-02.25 
  4 Spikes, Markel               Team Flash T             4.72m   NWI  15-06.00 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Moore, Andre                 Diamond Trac            13.44m   NWI  44-01.25 
  2 Cofield, Fred                Diamond Trac            12.57m   NWI  41-03.00 
  3 Spikes, Markel               Team Flash T            10.31m   NWI  33-10.00 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fortney, Kyle                Unattached              14.12m   46-04.00 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fortney, Kyle                Unattached              57.07m     187-03 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wells, Aaron                 Unattached              22.22m      72-11 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec