Join/Renew Now

Results - USATF Utah Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/16-19/2010 - Orem, UT

Event 4  Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     6 Hutchings, Alexand     Unattached                         1748  
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached                         1674  
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 33" Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     6 Hutchings, Alexand     Unattached               18.75  -2.3    455
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached               18.97  -2.3    435
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 4kg Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     6 Hutchings, Alexand     Unattached               7.42m   24-04.25    332
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached               7.17m   23-06.25    317
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     4 Brooks, Bailey         Unattached               1.50m    4-11.00    389
  2     6 Hutchings, Alexand     Unattached               1.35m    4-05.00    283
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1     4 Brooks, Bailey         Unattached               4.79m   4.2  15-08.75    343
  2     6 Hutchings, Alexand     Unattached               4.62m   4.3  15-02.00    312
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     6 Hutchings, Alexand     Unattached             5:36.80     366
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached             6:19.61     190
 
Event 5  Heptathlon Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     5 Brooks, Rachel         Unattached                         2977  
  2     1 Bond, Megan            1034 Mercury                       2858  
  3     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury                       2264  
 
Event 5  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     5 Brooks, Rachel         Unattached               16.96  -2.2    601
  2     1 Bond, Megan            1034 Mercury             20.06  -2.2    297
  3     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury             22.68  -2.2    118
 
Event 5  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury             1.45m    4-09.00    566
  2     5 Brooks, Rachel         Unattached               1.40m    4-07.00    512
  3     1 Bond, Megan            1034 Mercury             1.20m    3-11.25    312
 
Event 5  Heptathlon: #3 Shot Put 4kg Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury             6.67m   21-10.75    314
  2     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury             6.33m   20-09.25    292
  3     5 Brooks, Rachel         Unattached               6.21m   20-04.50    285
 
Event 5  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury             27.34   3.5    684
  2     5 Brooks, Rachel         Unattached               28.38   3.5    601
  3     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury             31.93   3.5    356
 
Event 5  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1     5 Brooks, Rachel         Unattached               4.08m  -0.3  13-04.75    326
  2     1 Bond, Megan            1034 Mercury             3.99m  -1.4  13-01.25    306
  3     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury             3.52m  -1.3  11-06.75    204
 
Event 5  Heptathlon: #6 Javelin Throw 600g Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury            19.20m      63-00    274
  2     5 Brooks, Rachel         Unattached              17.88m      58-08    250
  3     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury            11.91m      39-01    140
 
Event 5  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           2:31.72     671
  2     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury           2:38.65     588
  3     5 Brooks, Rachel         Unattached             2:56.10     402
 
Event 6  Heptathlon Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe            2684       3156  
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury                       3096  
 
Event 6  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 33" Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe             17.94  -2.2    495
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury             18.03  -2.2    485
 
Event 6  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury             1.50m    4-11.00    621
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe             1.30m    4-03.25    409
 
Event 6  Heptathlon: #3 Shot Put 4kg Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury             7.61m   24-11.75    374
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe             7.41m   24-03.75    361
 
Event 6  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe             29.91   3.5    488
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury             29.99   3.5    483
 
Event 6  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe             4.57m  -0.7  15-00.00    446
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury             4.15m  -0.5  13-07.50    343
 
Event 6  Heptathlon: #6 Javelin Throw 600g Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe            27.58m      90-06    431
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury            21.49m      70-06    317
 
Event 6  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe           2:44.20     526
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury           2:49.07     473
 
Event 8  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     3 Bramwell, Kaija        Unattached                         1870  
  2     2 Bramwell, Asha         Unattached                         1866  
 
Event 8  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 30" blu alt Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached               17.67  -2.4    523
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached               18.66  -2.4    423
 
Event 8  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 6lb Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached              10.31m   33-10.00    550
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached               7.29m   23-11.00    354
 
Event 8  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached               1.40m    4-07.00    512
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached               1.20m    3-11.25    312
 
Event 8  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1     3 Bramwell, Kaija        Unattached               4.29m   4.2  14-01.00    376
  2     2 Bramwell, Asha         Unattached               3.88m   4.2  12-08.75    281
 
Event 8  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     3 Bramwell, Kaija        Unattached             2:55.79     405
 --     2 Bramwell, Asha         Unattached                 DNF  
 
Event 31  Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    13 Baumann, Brianna       Unattached             3.05m      3.15mq  NWI  10-04.00 
  2    30 Garrett, Annabelle     Unattached                       J3.15mq  NWI  10-04.00 
  3    53 Scott, Hallie          1034 Mercury                      2.95mq  NWI   9-08.25 
  4    23 Crockett, Jordan       Unattached                        2.85mq  NWI   9-04.25 
 
Event 31  Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    13 Baumann, Brianna       Unattached             3.15m      3.15m  -0.2  10-04.00 
  2    30 Garrett, Annabelle     Unattached             3.15m     J3.15m  -0.6  10-04.00 
  3    53 Scott, Hallie          1034 Mercury           2.95m      2.95m  -0.4   9-08.25 
  4    23 Crockett, Jordan       Unattached             2.85m      2.85m  -0.8   9-04.25 
 
Event 32  Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    69 Baumann, Brady         Unattached             3.35m      3.16mq  NWI  10-04.50 
  2   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta                      2.95mq  NWI   9-08.25 
 
Event 32  Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    69 Baumann, Brady         Unattached             3.16m      3.16m  +0.0  10-04.50 
  2   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta           2.95m      2.95m  -0.6   9-08.25 
 
Event 33  Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe           3.35m      3.93mq  NWI  12-10.75 
  2    56 Snyder, Savanna        Unattached                        2.98mq  NWI   9-09.50 
 
Event 33  Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe           3.93m      3.93m   0.7  12-10.75 
  2    56 Snyder, Savanna        Unattached             2.98m      2.98m   0.2   9-09.50 
 
Event 34  Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury                      4.41mq  NWI  14-05.75 
  2    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury                      4.27mq  NWI  14-00.25 
  3    86 Green, Parker          Unattached             2.11m      3.65mq  NWI  11-11.75 
  4    70 Beard, Eli             Unattached             3.66m      3.56mq  NWI  11-08.25 
  5   131 Matheson, Cade         1034 Mercury                      3.37mq  NWI  11-00.75 
  6   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury                      3.24mq  NWI  10-07.75 
  7   118 Snedaker, Logan        1034 The Uta                      3.17mq  NWI  10-05.00 
 
Event 34  Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury           4.41m      4.41m  -0.4  14-05.75 
  2    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury           4.27m      4.27m  -0.2  14-00.25 
  3    86 Green, Parker          Unattached             3.65m      3.65m  -0.6  11-11.75 
  4    70 Beard, Eli             Unattached             3.56m      3.56m   0.1  11-08.25 
  5   131 Matheson, Cade         1034 Mercury           3.37m      3.37m  -0.1  11-00.75 
  6   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury           3.24m      3.24m   0.6  10-07.75 
  7   118 Snedaker, Logan        1034 The Uta           3.17m      3.17m   0.1  10-05.00 
 
Event 35  Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           4.85m      4.61mq  NWI  15-01.50 
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached             4.20m      4.35mq  NWI  14-03.25 
  3    34 Hanks, Madison         1034 Mercury                      3.90mq  NWI  12-09.50 
 
Event 35  Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           4.61m      4.61m  -0.6  15-01.50 
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached             4.35m      4.35m  -0.4  14-03.25 
  3    34 Hanks, Madison         1034 Mercury           3.90m      3.90m  -0.6  12-09.50 
 
Event 36  Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    88 Herr, Adam             Unattached             4.85m      4.57mq  NWI  15-00.00 
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached                        4.45mq  NWI  14-07.25 
  3    89 Hills, Glen            1034 Mercury                      4.35mq  NWI  14-03.25 
 --   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta           3.40m       FOUL   NWI           
 --     6 Hutchings, Alexand     Unattached             4.72m       FOUL   NWI           
 
Event 36  Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    88 Herr, Adam             Unattached             4.57m      4.57m   0.2  15-00.00 
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached             4.45m      4.45m  -0.4  14-07.25 
  3    89 Hills, Glen            1034 Mercury           4.35m      4.35m  -0.3  14-03.25 
 
Event 37  Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1   127 Mitchell, Morgan       Unattached                        4.18mq  NWI  13-08.75 
 
Event 37  Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1   127 Mitchell, Morgan       Unattached             4.18m      4.18m  -0.1  13-08.75 
 
Event 38  Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             5.72m      5.77mq  NWI  18-11.25 
  2    76 Bullough, Garrett      Unattached             5.04m      5.55mq  NWI  18-02.50 
  3   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           5.79m      5.53mq  NWI  18-01.75 
  4   119 Sprague, Jayce         1034 Mercury                      4.93mq  NWI  16-02.25 
  5    94 Johnson, Jeffrey       1034 Mercury                      3.72mq  NWI  12-02.50 
 
Event 38  Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             5.77m      5.77m  -0.2  18-11.25 
  2    76 Bullough, Garrett      Unattached             5.55m      5.55m   0.1  18-02.50 
  3   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           5.53m      5.53m  -0.6  18-01.75 
  4   119 Sprague, Jayce         1034 Mercury           4.93m      4.89m  +0.0  16-00.50 
 
Event 39  Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1    24 Crockett, Lauren       Unattached             5.13m      4.94mq  NWI  16-02.50 
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe           4.67m      4.51mq  NWI  14-09.75 
 --    51 Schmidt, Nicole        1034 Mercury           4.85m       FOUL   NWI           
 
Event 39  Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1    24 Crockett, Lauren       Unattached             4.94m      4.94m  -0.9  16-02.50 
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe           4.51m      4.51m  -0.3  14-09.75 
 
Event 40  Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1   111 Scott, Ryan            1034 Mercury           6.40m      5.80mq  NWI  19-00.50 
  2   101 Matheson, Trevor       1034 Mercury           6.10m      5.61mq  NWI  18-05.00 
  3   108 Robinson, Dillon       Unattached             4.95m      5.52mq  NWI  18-01.50 
 
Event 40  Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1   111 Scott, Ryan            1034 Mercury           5.80m      5.80m  +0.0  19-00.50 
  2   101 Matheson, Trevor       1034 Mercury           5.61m      5.61m  -0.2  18-05.00 
  3   108 Robinson, Dillon       Unattached             5.52m      5.52m  +0.0  18-01.50 
   
Event 43  Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    32 Glasmann, Jaynie       1034 Mercury           9.02m     10.86mq     35-07 
 
Event 43  Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    32 Glasmann, Jaynie       1034 Mercury          10.86m     10.86m      35-07 
 
Event 44  Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           1.22m      4.28mq     14-00 
 
Event 44  Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           4.28m      4.28m      14-00 
 
Event 46  Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    96 Knapp, Bryce           1034 Mercury                     23.34mq     76-07 
  2   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury                     20.34mq     66-09 
  3   131 Matheson, Cade         1034 Mercury                     16.34mq     53-07 
 
Event 46  Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    96 Knapp, Bryce           1034 Mercury          23.34m     23.34m      76-07 
  2   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury          20.34m     20.34m      66-09 
  3   131 Matheson, Cade         1034 Mercury          16.34m     16.34m      53-07 
 
Event 47  Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury          22.07m     24.28mq     79-08 
  2     2 Bramwell, Asha         Unattached            24.99m     23.78mq     78-00 
 
Event 47  Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury          24.28m     24.28m      79-08 
  2     2 Bramwell, Asha         Unattached            23.78m     23.78m      78-00 
 
Event 48  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    88 Herr, Adam             Unattached            24.38m     27.06mq     88-09 
  2    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury                     23.84mq     78-02 
 
Event 48  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    88 Herr, Adam             Unattached            27.06m     27.06m      88-09 
  2    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury          23.84m     23.84m      78-02 
 
Event 49  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury          30.56m     29.48mq     96-09 
  2    21 Callahan, Casidy       Unattached            27.13m     24.61mq     80-09 
 
Event 49  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury          29.48m     29.48m      96-09 
  2    21 Callahan, Casidy       Unattached            24.61m     24.61m      80-09 
 
Event 51  Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe          28.35m     29.09mq     95-05 
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury                     20.79mq     68-02 
 
Event 51  Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe          29.09m     29.09m      95-05 
  2     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury          20.79m     20.79m      68-02 
 
Event 55  High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    53 Scott, Hallie          1034 Mercury                      1.09m    3-06.75 
 
Event 58  High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    86 Green, Parker          Unattached             1.30m      1.34m    4-04.75 
  2   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury                      1.14m    3-08.75 
 
Event 59  High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached             1.55m      1.49m    4-10.50 
 
Event 60  High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1     4 Brooks, Bailey         Unattached             1.42m      1.32m    4-04.00 
  2   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta           1.37m      1.27m    4-02.00 
 
Event 61  High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury                      1.37m    4-06.00 
 
Event 62  High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    82 Esprit, Tyler          1034 Mercury                      1.42m    4-07.75 
  2   114 Smith, Josiah          1034 The Uta                      1.21m    3-11.50 
 
Event 63  High Jump Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    24 Crockett, Lauren       Unattached             1.78m      1.62m    5-03.75 
 --     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury           1.52m         NH            
 
Event 64  High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   111 Scott, Ryan            1034 Mercury           1.98m      1.87m    6-01.50 
  2   101 Matheson, Trevor       1034 Mercury           1.78m      1.72m    5-07.75 
  3   112 Smith, Daniel          1034 The Uta                      1.32m    4-04.00 
  
Event 67  Pole Vault Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached             2.60m      2.60m    8-06.25 
  2     3 Bramwell, Kaija        Unattached             2.30m      2.45m    8-00.50 
 
Event 68  Pole Vault Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1   109 Robinson, Mitch        Unattached             3.05m      3.20m   10-06.00 
 
Event 72  Pole Vault Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    90 Hogan, Andrew          Unattached             4.27m      4.27m   14-00.00 
  2   108 Robinson, Dillon       Unattached             4.42m      3.80m   12-05.50 
  
Event 76  Discus Throw 1 kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    70 Beard, Eli             Unattached            17.07m     17.08mq     56-00 
 
Event 76  Discus Throw 1 kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    70 Beard, Eli             Unattached            17.08m     17.80m      58-05 
 
Event 77  Discus Throw 1 kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury          24.33m     23.67mq     77-08 
 
Event 77  Discus Throw 1 kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury          23.67m     23.67m      77-08 
 
Event 79  Discus Throw 1 kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    21 Callahan, Casidy       Unattached            31.09m     29.82mq     97-10 
  2    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury          28.85m     26.74mq     87-09 
 
Event 79  Discus Throw 1 kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    21 Callahan, Casidy       Unattached            29.82m     29.82m      97-10 
  2    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury          26.74m     26.74m      87-09 
 
Event 81  Discus Throw 1 kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    26 Eldredge, Keeley       Unattached            36.58m     29.77mq     97-08 
 
Event 81  Discus Throw 1 kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    26 Eldredge, Keeley       Unattached            29.77m     29.77m      97-08 
 
Event 85  Shot Put 6 lb Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    32 Glasmann, Jaynie       1034 Mercury           3.10m      3.19mq  10-05.75 
 
Event 85  Shot Put 6 lb Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    32 Glasmann, Jaynie       1034 Mercury           3.19m      3.19m   10-05.75 
 
Event 86  Shot Put 6 lb Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           1.98m      1.70mq   5-07.00 
 
Event 86  Shot Put 6 lb Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           1.70m      1.70m    5-07.00 
 
Event 88  Shot Put 6 lb Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    70 Beard, Eli             Unattached             7.62m      7.85mq  25-09.25 
  2    96 Knapp, Bryce           1034 Mercury                      7.00mq  22-11.75 
 
Event 88  Shot Put 6 lb Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    70 Beard, Eli             Unattached             7.85m      7.85m   25-09.25 
  2    96 Knapp, Bryce           1034 Mercury           7.00m      7.00m   22-11.75 
 
Event 89  Shot Put 6 lb Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury           8.59m      8.71mq  28-07.00 
 
Event 89  Shot Put 6 lb Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    31 Glasmann, Chrissy      1034 Mercury           8.71m      8.71m   28-07.00 
 
Event 90  Shot Put 4 kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   123 Woodhall, Spencer      Unattached             9.98m     10.31mq  33-10.00 
  2    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury           7.01m      6.96mq  22-10.00 
  3   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta                      6.95mq  22-09.75 
 
Event 90  Shot Put 4 kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   123 Woodhall, Spencer      Unattached            10.31m     10.31m   33-10.00 
  2    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury           6.96m      6.96m   22-10.00 
  3   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta           6.95m      6.95m   22-09.75 
 
Event 91  Shot Put 4 kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    21 Callahan, Casidy       Unattached            10.36m      9.39mq  30-09.75 
  2    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury           9.25m      9.07mq  29-09.25 
 
Event 91  Shot Put 4 kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    21 Callahan, Casidy       Unattached             9.39m      9.39m   30-09.75 
  2    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury           9.07m      9.07m   29-09.25 
 
Event 92  Shot Put 12 lb Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1   114 Smith, Josiah          1034 The Uta                      5.64mq  18-06.00 
 
Event 92  Shot Put 12 lb Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1   114 Smith, Josiah          1034 The Uta           5.64m      5.64m   18-06.00 
 
Event 93  Shot Put 4 kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1    26 Eldredge, Keeley       Unattached            11.46m     11.24mq  36-10.50 
 
Event 93  Shot Put 4 kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals           
===================================================================================
Finals
  1    26 Eldredge, Keeley       Unattached            11.24m     11.24m   36-10.50 
  
Event 97  Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached             9.50m      8.81mq  NWI  28-11.00 
 
Event 97  Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1     2 Bramwell, Asha         Unattached             8.81m      8.81m   NWI  28-11.00 
 
Event 102  Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1   108 Robinson, Dillon       Unattached                       10.56mq  NWI  34-07.75 
 
Event 102  Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1   108 Robinson, Dillon       Unattached            10.56m     10.56m   NWI  34-07.75 
  2   157 Matheson, Scott        1034 Mercury                      9.51m   NWI  31-02.50 
 
Event 106  400 Meter Hurdles 36" Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    66 Austin, Tucker         Unattached                      1:04.00q 
 
Event 106  400 Meter Hurdles 36" Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    66 Austin, Tucker         Unattached           1:04.00    1:04.00  
 
Event 108  400 Meter Hurdles 30" Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury         1:09.00    1:15.57  
 
Event 112  200 Meter Hurdles 30" Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta                      32.19   1.2 
  2     4 Brooks, Bailey         Unattached                        32.23   1.2 
 
Event 113  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    63 Wright, Alexis         Unattached           2:56.00    2:56.19  
  2    12 Aleman, Gema           1034 The Uta                    3:10.34  
 
Event 116  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   128 Benson, Joseph         1034 Mercury                    2:53.46  
  2   118 Snedaker, Logan        1034 The Uta         2:55.00    3:00.68  
 
Event 117  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    41 Knapp, Sierra          1034 Mercury         2:24.00    2:28.71  
  2    55 Snyder, Alyssa         Unattached                      2:45.12  
 
Event 118  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   154 Haddick, Will          Unattached           2:17.89    2:18.52  
  2    65 Aleman, Diego          1034 The Uta         2:34.00    2:30.65  
  3   123 Woodhall, Spencer      Unattached           2:43.86    2:51.99  
  4   110 Romney, Derek          1034 The Uta                    3:00.71  
  5   115 Smith, Levi            1034 The Uta                    3:01.51  
 
Event 119  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury         2:35.00    2:37.71  
 
Event 120  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    80 Ellis, Blake           1034 Lone Pe         2:00.04    2:33.62  
  2    94 Johnson, Jeffrey       1034 Mercury                    2:34.57  
  3   114 Smith, Josiah          1034 The Uta                    2:34.62  
  4    71 Bohn, Saun             1034 Mercury                    3:00.08  
 
Event 122  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   112 Smith, Daniel          1034 The Uta         2:30.00    2:44.27  
 
Event 125  100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1    48 Ragin, Jada            1034 Mercury           14.14      15.00Q -3.2  1 
  2    43 McAllister, McKenn     1034 Quickfe           13.96      15.98Q -3.6  2 
  3    22 Christensen, Britt     1034 Quickfe                      16.27Q -3.2  1 
  4    40 Kerr, Abbey            Unattached                        16.48Q -3.6  2 
  5    30 Garrett, Annabelle     Unattached                        17.03Q -3.6  2 
  6    58 Tall, Gabrielle        1034 Lone Pe           16.58      17.09Q -3.2  1 
  6    23 Crockett, Jordan       Unattached                        17.09Q -3.2  1 
  8    47 Packer, Paige          1034 Lone Pe           17.24      17.40q -3.6  2 
  9    16 Belliston, Ashlyn      1034 Lone Pe           18.23      18.07  -3.6  2 
 10    32 Glasmann, Jaynie       1034 Mercury                      20.58  -3.2  1 
 11    46 Nufer, Rachael         1034 The Uta           20.00      22.53  -3.2  1 
 
Event 125  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    48 Ragin, Jada            1034 Mercury           15.00      14.92  -2.1 
  2    43 McAllister, McKenn     1034 Quickfe           15.98      15.65  -2.1 
  3    22 Christensen, Britt     1034 Quickfe           16.27      16.12  -2.1 
  3    40 Kerr, Abbey            Unattached             16.48      16.12  -2.1 
  5    30 Garrett, Annabelle     Unattached             17.03      16.44  -2.1 
  6    23 Crockett, Jordan       Unattached             17.09      17.00  -2.1 
  7    47 Packer, Paige          1034 Lone Pe           17.40      17.22  -2.1 
  8    58 Tall, Gabrielle        1034 Lone Pe           17.09      17.52  -2.1 
 
Event 126  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe           16.07      15.75q +0.0 
  2    69 Baumann, Brady         Unattached             15.90      16.37q +0.0 
  3   133 Barney, Matthew        Unattached                        16.61q +0.0 
  4   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta           18.00      18.26q +0.0 
  5    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           27.47      27.82q +0.0 
 
Event 126  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe           15.75      15.75  +0.0 
  2    69 Baumann, Brady         Unattached             16.37      16.37  +0.0 
  3   133 Barney, Matthew        Unattached             16.61      16.61  +0.0 
  4   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta           18.26      18.26  +0.0 
  5    85 Glasmann, Tom          1034 Mercury           27.82      27.82  +0.0 
 
Event 127  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    37 Jacobson, Carlie       1034 Mercury                      13.68q +0.0 
  2    29 Foresta, Sophia        1034 Mercury           14.73      14.46q +0.0 
  3    38 Jensen, Sarah          1034 Mercury                      14.48q +0.0 
  4    39 Kennerley, Keli        1034 Mercury                      14.60q +0.0 
  5    57 Stewart, Jennifer      1034 Quickfe           14.96      14.80q +0.0 
  6    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached             15.00      14.85q +0.0 
  7    49 Redd, Kennedy          1034 Mercury                      15.40q +0.0 
  8    45 Nufer, Katherine       1034 The Uta           16.00      16.60q +0.0 
 
Event 127  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    37 Jacobson, Carlie       1034 Mercury           13.68      13.68  +0.0 
  2    29 Foresta, Sophia        1034 Mercury           14.46      14.46  +0.0 
  3    38 Jensen, Sarah          1034 Mercury           14.48      14.48  +0.0 
  4    39 Kennerley, Keli        1034 Mercury           14.60      14.60  +0.0 
  5    57 Stewart, Jennifer      1034 Quickfe           14.80      14.80  +0.0 
  6    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached             14.85      14.95  +0.0 
  7    49 Redd, Kennedy          1034 Mercury           15.40      15.40  +0.0 
  8    45 Nufer, Katherine       1034 The Uta           16.60      16.60  +0.0 
 
Event 128  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury           14.14      13.23q -0.3 
  2   124 Worthen, McKade        1034 Mercury           13.13      13.40q -0.3 
  3   131 Matheson, Cade         1034 Mercury                      16.89q -0.3 
  4   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury                      17.52q -0.3 
  5   113 Smith, Isaiah          1034 The Uta           18.00      18.39q -0.3 
 
Event 128  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury           13.23      13.23  -0.3 
  2   124 Worthen, McKade        1034 Mercury           13.40      13.40  -0.3 
  3   131 Matheson, Cade         1034 Mercury           16.89      16.89  -0.3 
  4   130 Matheson, Joshua       1034 Mercury           17.52      17.52  -0.3 
  5   113 Smith, Isaiah          1034 The Uta           18.39      18.39  -0.3 
 
Event 129  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           12.59      12.61q  0.3 
  2    59 Taylor, Abby           1034 Quickfe           13.15      13.08q  0.3 
  3    35 Heyn, Paula Christ     Unattached             13.60      13.36q  0.3 
  4    54 Snow, Baylee           1034 Quickfe           13.48      13.51q  0.3 
  5    25 Cusick, Anneka         Unattached                        13.88q  0.3 
  6    34 Hanks, Madison         1034 Mercury                      14.10q  0.3 
 
Event 129  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           12.61      12.61   0.3 
  2    59 Taylor, Abby           1034 Quickfe           13.08      13.08   0.3 
  3    35 Heyn, Paula Christ     Unattached             13.36      13.36   0.3 
  4    54 Snow, Baylee           1034 Quickfe           13.51      13.51   0.3 
  5    25 Cusick, Anneka         Unattached             13.88      13.88   0.3 
  6    34 Hanks, Madison         1034 Mercury           14.10      14.10   0.3 
 
Event 130  100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             12.24      12.40q  1.2 
  2    73 Broadwater, Braedo     1034 Mercury                      13.85q  1.2 
  3    89 Hills, Glen            1034 Mercury                      14.38q  1.2 
  4    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury                      15.54q  1.2 
 
Event 130  100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             12.40      12.40   1.2 
  2    73 Broadwater, Braedo     1034 Mercury           13.85      13.85   1.2 
  3    89 Hills, Glen            1034 Mercury           14.38      14.38   1.2 
  4    97 Kueffner, Josh         1034 Mercury           15.54      15.54   1.2 
 
Event 131  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           12.60      13.19q  1.0 
  2     5 Brooks, Rachel         Unattached             13.40      13.40q  1.0 
  3   127 Mitchell, Morgan       Unattached                        14.91q  1.0 
 
Event 131  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           13.19      13.19   1.0 
  2     5 Brooks, Rachel         Unattached             13.40      13.40   1.0 
  3   127 Mitchell, Morgan       Unattached             14.91      14.91   1.0 
 
Event 132  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             11.80      12.04q  1.0 
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             11.80      12.26q  1.0 
  3   102 McKnight, Mitchell     Unattached             12.02      12.43q  1.0 
  4   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           11.70      12.44q  1.0 
  5   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           12.24      12.69q  1.0 
  6    82 Esprit, Tyler          1034 Mercury                      13.11q  1.0 
  7   119 Sprague, Jayce         1034 Mercury                      13.21q  1.0 
 
Event 132  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             12.04      12.04   1.0 
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             12.26      12.26   1.0 
  3   102 McKnight, Mitchell     Unattached             12.43      12.43   1.0 
  4   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           12.44      12.44   1.0 
  5   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           12.69      12.69   1.0 
  6    82 Esprit, Tyler          1034 Mercury           13.11      13.11   1.0 
  7   119 Sprague, Jayce         1034 Mercury           13.21      13.21   1.0 
 
Event 133  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    17 DeWolf, Ali            Unattached                        14.00q -1.3 
 
Event 133  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    17 DeWolf, Ali            Unattached             14.00      14.00  -1.3 
 
Event 134  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    79 Compton, Alex          1034 Mercury           10.90      11.21q -1.0 
  2    64 Abbott, Michael        1034 Mercury           10.70      11.45q -1.0 
  3    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           10.90      11.56q -1.0 
  4   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury                      12.16q -1.0 
  5   108 Robinson, Dillon       Unattached             11.77      12.31q -1.0 
 
Event 134  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    79 Compton, Alex          1034 Mercury           11.21      11.21  -1.0 
  2    64 Abbott, Michael        1034 Mercury           11.45      11.45  -1.0 
  3    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           11.56      11.56  -1.0 
  4   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury           12.16      12.16  -1.0 
  5   108 Robinson, Dillon       Unattached             12.31      12.31  -1.0 
 
Event 137  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 1034 Quickfeet TC  'A'                            1:04.84    1:03.77q 
 
Event 137  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 1034 Quickfeet TC  'A'                            1:03.77    1:03.77  
 
Event 139  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 1034 Mercury Tc Of Utah  'A'                                   55.95q 
 
Event 139  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 1034 Mercury Tc Of Utah  'A'                        55.95      55.95   
 
Event 149  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    28 Evans, Sarah           1034 Quickfe         1:12.78    1:12.64Q  2 
  2    63 Wright, Alexis         Unattached           1:18.00    1:18.22Q  1 
  3    13 Baumann, Brianna       Unattached           1:20.00    1:18.42Q  1 
  4    12 Aleman, Gema           1034 The Uta         1:24.00    1:26.82Q  2 
  5    16 Belliston, Ashlyn      1034 Lone Pe         1:31.00    1:25.64Q  1 
  6    58 Tall, Gabrielle        1034 Lone Pe         1:26.00    1:36.51Q  2 
  7    47 Packer, Paige          1034 Lone Pe         1:30.00    1:31.63q  1 
  8    62 Walton, Gabrielle      1034 Lone Pe         1:40.00    1:38.46q  2 
 
Event 149  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    28 Evans, Sarah           1034 Quickfe         1:12.64    1:12.64  
  2    63 Wright, Alexis         Unattached           1:18.22    1:18.22  
  3    13 Baumann, Brianna       Unattached           1:18.42    1:18.42  
  4    16 Belliston, Ashlyn      1034 Lone Pe         1:25.64    1:25.64  
  5    12 Aleman, Gema           1034 The Uta         1:26.82    1:26.82  
  6    47 Packer, Paige          1034 Lone Pe         1:31.63    1:31.63  
  7    58 Tall, Gabrielle        1034 Lone Pe         1:36.51    1:36.51  
  8    62 Walton, Gabrielle      1034 Lone Pe         1:38.46    1:38.46  
 
Event 150  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe         1:20.90    1:38.67q 
 
Event 150  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe         1:38.67    1:38.67  
 
Event 151  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    37 Jacobson, Carlie       1034 Mercury                    1:03.40q 
  2    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe         1:07.00    1:05.88q 
  3    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached           1:15.00    1:11.92q 
 
Event 151  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    37 Jacobson, Carlie       1034 Mercury         1:03.40    1:03.40  
  2    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe         1:05.88    1:05.88  
  3    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached           1:11.92    1:11.92  
 
Event 152  400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury         1:02.00    1:04.44q 
  2   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury                    1:06.91q 
  3    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury                    1:12.52q 
 
Event 152  400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury         1:04.44    1:04.44  
  2   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury         1:06.91    1:06.91  
  3    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury         1:12.52    1:12.52  
 
Event 153  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury         1:01.00    1:00.50q 
  2    41 Knapp, Sierra          1034 Mercury         1:02.00    1:01.94q 
 
Event 153  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury         1:00.50    1:00.50  
  2    41 Knapp, Sierra          1034 Mercury         1:01.94    1:01.94  
 
Event 154  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             57.00      57.08q 
  2   154 Haddick, Will          Unattached             55.88      57.50q 
  3    65 Aleman, Diego          1034 The Uta           59.00    1:01.02q 
  4    89 Hills, Glen            1034 Mercury                    1:09.00q 
  5   123 Woodhall, Spencer      Unattached                      1:12.92q 
  6   115 Smith, Levi            1034 The Uta                    1:16.35q 
 
Event 154  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             57.08      57.08  
  2   154 Haddick, Will          Unattached             57.50      57.50  
  3    65 Aleman, Diego          1034 The Uta         1:01.02    1:01.02  
  4    89 Hills, Glen            1034 Mercury         1:09.00    1:09.00  
  5   123 Woodhall, Spencer      Unattached           1:12.92    1:12.92  
  6   115 Smith, Levi            1034 The Uta         1:16.35    1:16.35  
 
Event 155  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           59.14    1:04.48q 
 
Event 155  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury         1:04.48    1:04.48  
 
Event 156  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    80 Ellis, Blake           1034 Lone Pe           50.70      54.42q 
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             52.74      55.23q 
  3   102 McKnight, Mitchell     Unattached             54.17      55.56q 
  4   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           54.00      55.68q 
  5   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           55.00      55.71q 
  6    76 Bullough, Garrett      Unattached             58.09      59.53q 
  7   114 Smith, Josiah          1034 The Uta         1:08.00    1:09.64q 
 
Event 156  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    80 Ellis, Blake           1034 Lone Pe           54.42      54.42  
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             55.23      55.23  
  3   102 McKnight, Mitchell     Unattached             55.56      55.56  
  4   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           55.68      55.68  
  5   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           55.71      55.71  
  6    76 Bullough, Garrett      Unattached             59.53      59.53  
  7   114 Smith, Josiah          1034 The Uta         1:09.64    1:09.64  
 
Event 158  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           48.40      51.00q 
  2   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury                      55.55q 
  3   112 Smith, Daniel          1034 The Uta         1:01.00    1:01.76q 
 
Event 158  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           51.00      51.00  
  2   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury           55.55      55.55  
  3   112 Smith, Daniel          1034 The Uta         1:01.76    1:01.76  
 
Event 162  110 Meter Hurdles 39" Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    66 Austin, Tucker         Unattached             17.23      17.76q  1.5 
 
Event 162  110 Meter Hurdles 39" Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    66 Austin, Tucker         Unattached             17.76      17.76   1.5 
  
Event 164  100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1     5 Brooks, Rachel         Unattached             16.08      16.79q  0.4 
 
Event 164  100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1     5 Brooks, Rachel         Unattached             16.79      16.79   0.4 
 
Event 165  100 Meter Hurdles 33" Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    24 Crockett, Lauren       Unattached             15.60      16.41q  0.6 
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe           18.00      17.80q  0.6 
  3     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury           17.00      18.10q  0.6 
 
Event 165  100 Meter Hurdles 33" Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    24 Crockett, Lauren       Unattached             16.41      16.41   0.6 
  2     9 Schulz, Ashli          1034 Lone Pe           17.80      17.80   0.6 
  3     7 Kueffner, Justine      1034 Mercury           18.10      18.10   0.6 
 
Event 166  100 Meter Hurdles 33" Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1     4 Brooks, Bailey         Unattached                        19.03q  0.2 
  2   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta                      21.67q  0.2 
 
Event 166  100 Meter Hurdles 33" Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1     4 Brooks, Bailey         Unattached             19.03      19.03   0.2 
  2   104 Nufer, Tommy           1034 The Uta           21.67      21.67   0.2 
 
Event 170  200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    48 Ragin, Jada            1034 Mercury           30.90      30.86q +0.0 
  2    43 McAllister, McKenn     1034 Quickfe           32.17      32.84q +0.0 
  3    22 Christensen, Britt     1034 Quickfe           33.49      33.53q +0.0 
  4    40 Kerr, Abbey            Unattached                        34.11q +0.0 
  5    13 Baumann, Brianna       Unattached             33.00      34.34q +0.0 
  6    30 Garrett, Annabelle     Unattached                        34.69q +0.0 
  7    50 Redfearn, Ashlyn       1034 Quickfe           35.88      35.45q +0.0 
  8    53 Scott, Hallie          1034 Mercury                      35.65q +0.0 
 
Event 170  200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    48 Ragin, Jada            1034 Mercury           30.86      30.86  +0.0 
  2    43 McAllister, McKenn     1034 Quickfe           32.84      32.84  +0.0 
  3    22 Christensen, Britt     1034 Quickfe           33.53      33.53  +0.0 
  4    40 Kerr, Abbey            Unattached             34.11      34.11  +0.0 
  5    13 Baumann, Brianna       Unattached             34.34      34.34  +0.0 
  6    30 Garrett, Annabelle     Unattached             34.69      34.69  +0.0 
  7    50 Redfearn, Ashlyn       1034 Quickfe           35.45      35.45  +0.0 
  8    53 Scott, Hallie          1034 Mercury           35.65      35.65  +0.0 
 
Event 171  200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe           34.94      33.54q  0.1 
  2    69 Baumann, Brady         Unattached                        34.06q  0.1 
  3   133 Barney, Matthew        Unattached                        34.08q  0.1 
  4   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta           40.00      37.83q  0.1 
 
Event 171  200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    81 Ellis, Porter          1034 Lone Pe           33.54      33.54   0.1 
  2    69 Baumann, Brady         Unattached             34.06      34.06   0.1 
  3   133 Barney, Matthew        Unattached             34.08      34.08   0.1 
  4   116 Smith, Nathaniel       1034 The Uta           37.83      37.83   0.1 
 
Event 172  200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe           29.70      29.25q  0.3 
  2    57 Stewart, Jennifer      1034 Quickfe           29.27      29.82q  0.3 
  3    29 Foresta, Sophia        1034 Mercury           31.20      30.24q  0.3 
  4    38 Jensen, Sarah          1034 Mercury                      30.35q  0.3 
  5    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached             33.00      30.57q  0.3 
  6    39 Kennerley, Keli        1034 Mercury                      31.49q  0.3 
  7    49 Redd, Kennedy          1034 Mercury                      33.72q  0.3 
 
Event 172  200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    27 Ellis, Emily           1034 Lone Pe           29.25      29.25   0.3 
  2    57 Stewart, Jennifer      1034 Quickfe           29.82      29.82   0.3 
  3    29 Foresta, Sophia        1034 Mercury           30.24      30.24   0.3 
  4    38 Jensen, Sarah          1034 Mercury           30.35      30.35   0.3 
  5    15 Bekins, Kaitlyn        Unattached             30.57      30.57   0.3 
  6    39 Kennerley, Keli        1034 Mercury           31.49      31.49   0.3 
  7    49 Redd, Kennedy          1034 Mercury           33.72      33.72   0.3 
 
Event 173  200 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury           27.00      26.66q  0.6 
  2   124 Worthen, McKade        1034 Mercury           28.05      27.34q  0.6 
  3   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury                      30.55q  0.6 
  4    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury                      31.78q  0.6 
  5   131 Matheson, Cade         1034 Mercury                      35.90q  0.6 
  6   113 Smith, Isaiah          1034 The Uta           39.00      40.25q  0.6 
 
Event 173  200 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    95 Jutkins, Jake          1034 Mercury           26.66      26.66   0.6 
  2   124 Worthen, McKade        1034 Mercury           27.34      27.34   0.6 
  3   100 Lowery, Jordan         1034 Mercury           30.55      30.55   0.6 
  4    99 Lowery, Jacob          1034 Mercury           31.78      31.78   0.6 
  5   131 Matheson, Cade         1034 Mercury           35.90      35.90   0.6 
  6   113 Smith, Isaiah          1034 The Uta           40.25      40.25   0.6 
 
Event 174  200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           26.29      26.53q  0.4 
  2    59 Taylor, Abby           1034 Quickfe           28.16      27.59q  0.4 
  3    35 Heyn, Paula Christ     Unattached             28.10      28.14q  0.4 
  4    54 Snow, Baylee           1034 Quickfe           28.20      28.59q  0.4 
  5    25 Cusick, Anneka         Unattached                        29.09q  0.4 
 
Event 174  200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    14 Beckstead, Kassadi     1034 Mercury           26.53      26.53   0.4 
  2    59 Taylor, Abby           1034 Quickfe           27.59      27.59   0.4 
  3    35 Heyn, Paula Christ     Unattached             28.14      28.14   0.4 
  4    54 Snow, Baylee           1034 Quickfe           28.59      28.59   0.4 
  5    25 Cusick, Anneka         Unattached             29.09      29.09   0.4 
 
Event 175  200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             24.27      24.87q  0.5 
 
Event 175  200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    93 Johnson, Austin        Unattached             24.87      24.87   0.5 
 
Event 176  200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           26.20      27.71q  0.7 
  2   127 Mitchell, Morgan       Unattached                        32.21q  0.7 
 
Event 176  200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1     1 Bond, Megan            1034 Mercury           27.71      27.71   0.7 
  2   127 Mitchell, Morgan       Unattached             32.21      32.21   0.7 
 
Event 177  200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             23.40      24.22q  0.5 
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             23.80      24.70q  0.5 
  3    80 Ellis, Blake           1034 Lone Pe           23.69      25.15q  0.5 
  4   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           25.00      25.50q  0.5 
  5    76 Bullough, Garrett      Unattached             25.92      25.85q  0.5 
  6   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           24.04      25.87q  0.5 
 
Event 177  200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1   120 Strobell, Bradford     Unattached             24.22      24.22   0.5 
  2   103 Muirbrook, Kevin       Unattached             24.70      24.70   0.5 
  3    80 Ellis, Blake           1034 Lone Pe           25.15      25.15   0.5 
  4   122 Walton, Blake          1034 Lone Pe           25.50      25.50   0.5 
  5    76 Bullough, Garrett      Unattached             25.85      25.85   0.5 
  6   107 Riddick, Dallyn        1034 Mercury           25.87      25.87   0.5 
 
Event 178  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    17 DeWolf, Ali            Unattached                        30.62q  0.3 
 
Event 178  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    17 DeWolf, Ali            Unattached             30.62      30.62   0.3 
 
Event 179  200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1    79 Compton, Alex          1034 Mercury           22.60      22.35q -0.2 
  2    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           22.20      22.55q -0.2 
  3    64 Abbott, Michael        1034 Mercury           22.74      23.11q -0.2 
  4   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury                      24.16q -0.2 
 
Event 179  200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    79 Compton, Alex          1034 Mercury           22.35      22.35  -0.2 
  2    77 Burmingham, Skylar     1034 Mercury           22.55      22.55  -0.2 
  3    64 Abbott, Michael        1034 Mercury           23.11      23.11  -0.2 
  4   106 Ortiz, Kevin           1034 Mercury           24.16      24.16  -0.2 
 
Event 182  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 1034 Lone Peak TC  'A'                            5:40.00    6:32.30q 
 
Event 182  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 1034 Lone Peak TC  'A'                            6:32.30    6:32.30  
 
Event 189  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 1034 Mercury Tc Of Utah  'A'                                 5:20.44q 
 
Event 189  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 1034 Mercury Tc Of Utah  'A'                      5:20.44    5:20.44  
 
Event 196  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   151 Bland, Danella         1034 Mercury                   13:12.00  
 
Event 198  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   150 Bland, Naena           1034 Mercury                   12:44.24  
 
Event 200  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   153 Braithwaite, Kelse     Unattached                     11:11.28  
  2     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury        12:32.75   12:21.04  
 
Event 203  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    63 Wright, Alexis         Unattached           5:46.00    6:03.55  
 
Event 204  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   121 Taylor, Tallon         1034 Mercury                    7:42.24  
 
Event 205  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    56 Snyder, Savanna        Unattached                      6:25.42  
 
Event 206  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   128 Benson, Joseph         1034 Mercury                    6:29.64  
 
Event 207  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    41 Knapp, Sierra          1034 Mercury         5:02.00    5:08.56  
  2    55 Snyder, Alyssa         Unattached                      5:32.10  
  3    60 Taylor, Anden          1034 Mercury                    6:17.71  
 
Event 208  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   154 Haddick, Will          Unattached           4:49.52    5:04.15  
  2    98 Li, Andy               Unattached           5:32.00    5:45.36  
  3   115 Smith, Levi            1034 The Uta                    6:29.75  
 
Event 209  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     8 Nickerson, Angie       1034 Mercury         5:19.86    5:24.26  
  
Event 216  Hammer Throw Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1    21 Callahan, Casidy       Unattached                       23.09m      75-09 
  2    33 Glasmann, Megan        1034 Mercury                     21.39m      70-02 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec