Join/Renew Now

Results - USATF South Texas Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/12-19/2010 - Lockheart, TX

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bell, Tavia                8 1243 Uvalde Falc         16.27Q  3.4  1 
  2 Guevara, Sabrina           8 1243 Uvalde Falc         17.94Q  4.4  2 
  3 Meredith, Kendall          7 1243 Texas T             16.49Q  3.4  1 
  3 Goggans, Bailey            7 1243 Highlan             16.49Q  3.4  1 
  5 Wilson, Autumn             6 1243 Texas T             18.07Q  4.4  2 
  6 Layne, Jordan              8 1243 Uvalde Falc         17.46q  3.4  1 
  7 Anderson, Avion            7 Unattached               17.54q  3.4  1 
  8 Carroll, A'Taisha          7 1243 Uvalde Falc         18.21q  4.4  2 
  9 Cooper, Jaya               6 1243 Texas T             19.18   3.4  1 
 10 Mendoza, Elena             6 1243 Uvalde Falc         19.53   4.4  2 
 11 Hawkins, Araceli           8 Unattached               19.68   4.4  2 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Bell, Tavia                8 1243 Uvalde Falc         16.23   NWI 
  2 Wilson, Autumn             6 1243 Texas T             16.62   NWI 
  3 Goggans, Bailey            7 1243 Highlan             16.65   NWI 
  4 Anderson, Avion            7 Unattached               17.04   NWI 
  5 Meredith, Kendall          7 1243 Texas T             17.50   NWI 
  6 Carroll, A'Taisha          7 1243 Uvalde Falc         17.57   NWI 
  7 Layne, Jordan              8 1243 Uvalde Falc         18.99   NWI 
  8 Guevara, Sabrina           8 1243 Uvalde Falc         20.85   NWI 
 
Event 2  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Spring, Graylan            7 1243 Texas T             16.53Q  2.5  1 
  2 Calderon, D'Carlo          7 1243 Uvalde Falc         16.55Q  2.1  2 
  3 Minor, Ryan                7 1243 Texas T             17.28Q  2.1  2 
  4 Rivera, Christian          7 1243 Uvalde Falc         17.72Q  2.5  1 
  5 Hernandez, Luis            8 1243 Uvalde Falc         18.15q  2.1  2 
  6 Gonzalez, Stryder          7 1243 Uvalde Falc         19.23q  2.5  1 
  7 Cano, David                7 1243 Uvalde Falc         19.35q  2.5  1 
  8 Rivera, Damian             5 1243 Uvalde Falc         22.29q  2.1  2 
  9 Mirelez, Adam              7 1243 Uvalde Falc         22.30   2.1  2 
 
Event 2  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Calderon, D'Carlo          7 1243 Uvalde Falc         16.10   NWI 
  2 Spring, Graylan            7 1243 Texas T             16.52   NWI 
  3 Minor, Ryan                7 1243 Texas T             17.32   NWI 
  4 Hernandez, Luis            8 1243 Uvalde Falc         17.76   NWI 
  5 Rivera, Christian          7 1243 Uvalde Falc         18.30   NWI 
  6 Cano, David                7 1243 Uvalde Falc         18.83   NWI 
  7 Gonzalez, Stryder          7 1243 Uvalde Falc         20.68   NWI 
  8 Rivera, Damian             5 1243 Uvalde Falc         22.90   NWI 
 
Event 3  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bell, Tavia                8 1243 Uvalde Falc         34.54Q  NWI  1 
  2 Goggans, Bailey            7 1243 Highlan             36.20Q  NWI  2 
  3 Wilson, Autumn             6 1243 Texas T             36.70Q  NWI  2 
  4 Carroll, A'Taisha          7 1243 Uvalde Falc         39.23Q  NWI  1 
  5 Anderson, Avion            7 Unattached               39.48q  NWI  1 
  6 Meredith, Kendall          7 1243 Texas T             39.95q  NWI  2 
  7 Mendoza, Elena             6 1243 Uvalde Falc         40.91q  NWI  1 
  8 McCoy, Jaqueline           8 1243 Texas T             41.66q  NWI  2 
  9 Layne, Jordan              8 1243 Uvalde Falc         42.65   NWI  2 
 10 Guevara, Sabrina           8 1243 Uvalde Falc         44.80   NWI  1 
 11 Hawkins, Araceli           8 Unattached               45.92   NWI  2 
 
Event 3  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Goggans, Bailey            7 1243 Highlan             36.83   NWI 
  2 Bell, Tavia                8 1243 Uvalde Falc         39.47   NWI 
  3 Carroll, A'Taisha          7 1243 Uvalde Falc         40.77   NWI 
  4 Anderson, Avion            7 Unattached               40.98   NWI 
  5 McCoy, Jaqueline           8 1243 Texas T             41.18   NWI 
  6 Meredith, Kendall          7 1243 Texas T             42.06   NWI 
  7 Mendoza, Elena             6 1243 Uvalde Falc         42.33   NWI 
 
Event 4  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Calderon, D'Carlo          7 1243 Uvalde Falc         34.01Q  NWI  1 
  2 Spring, Graylan            7 1243 Texas T             35.79Q  NWI  2 
  3 Denton, Jaxson             7 1243 Highlan             34.71Q  NWI  1 
  4 Rivera, Christian          7 1243 Uvalde Falc         39.72Q  NWI  2 
  5 Minor, Ryan                7 1243 Texas T             39.51q  NWI  1 
  6 Hernandez, Luis            8 1243 Uvalde Falc         41.93q  NWI  1 
  7 Cano, David                7 1243 Uvalde Falc         42.09q  NWI  2 
  8 Gonzalez, Stryder          7 1243 Uvalde Falc         42.26q  NWI  2 
  9 Mirelez, Adam              7 1243 Uvalde Falc         46.04   NWI  1 
 10 Lee, Donald                6 1243 Texas T             46.21   NWI  1 
 11 Rivera, Damian             5 1243 Uvalde Falc         49.19   NWI  2 
 
Event 4  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Calderon, D'Carlo          7 1243 Uvalde Falc         34.74   NWI 
  2 Denton, Jaxson             7 1243 Highlan             34.92   NWI 
  3 Spring, Graylan            7 1243 Texas T             37.36   NWI 
  4 Rivera, Christian          7 1243 Uvalde Falc         41.84   NWI 
  5 Cano, David                7 1243 Uvalde Falc         43.42   NWI 
  6 Gonzalez, Stryder          7 1243 Uvalde Falc         44.39   NWI 
  7 Hernandez, Luis            8 1243 Uvalde Falc         44.52   NWI 
  8 Minor, Ryan                7 1243 Texas T             47.41   NWI 
 
Event 5  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Avion            7 Unattached             1:35.36  
  2 Roddy, Alexis              6 1243 Texas T           1:36.49  
  3 McCoy, Jaqueline           8 1243 Texas T           1:42.11  
 
Event 6  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Denton, Jaxson             7 1243 Highlan           1:34.16  
 
Event 7  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roddy, Alexis              6 1243 Texas T           3:26.43  
  2 McCannon, Juliette         8 1243 Highlan           3:35.37  
  3 Hawkins, Araceli           8 Unattached             4:23.41  
 
Event 8  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Byrd, Harrison             8 1243 Texas T           3:48.09  
 
Event 11  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Uvalde Falcons  'A'                            1:15.73  
     1) Layne, Jordan 8                 2) Carroll, A'Taisha 7            
     3) Bell, Tavia 8                   4) Mendoza, Elena 6               
  2 1243 Texas Thunder  'A'                             1:24.64  
     1) Cooper, Jaya 6                  2) George, Gabie 7                
     3) Halfmann, Joelle 5              4) McCoy, Jaqueline 8             
 
Event 12  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Uvalde Falcons  'A'                            1:18.20  
     1) Calderon, D'Carlo 7             2) Rivera, Christian 7            
     3) Gonzalez, Stryder 7             4) Mirelez, Adam 7                
  2 1243 Uvalde Falcons  'B'                            1:29.66  
     1) Rivera, Damian 5                2) Hernandez, Luis 8              
     3) Cano, David 7                   4) Morales, Enrique 8             
 
Event 13  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Texas Thunder  'A'                             1:24.64  
     1) Cooper, Jaya 6                  2) George, Gabie 7                
     3) Halfmann, Joelle 5              4) McCoy, Jaqueline 8             
 
Event 15  Long Jump Sub-Bantam Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McCannon, Juliette         8 1243 Highlan             2.51m   NWI   8-03.00 
  2 George, Gabie              7 1243 Texas T             2.35m   NWI   7-08.50 
  3 Halfmann, Joelle           5 1243 Texas T             1.66m   NWI   5-05.50 
 
Event 16  Long Jump Sub-Bantam Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Spring, Graylan            7 1243 Texas T             3.26m   NWI  10-08.50 
  2 Denton, Jaxson             7 1243 Highlan             3.03m   NWI   9-11.25 
  3 Lee, Donald                6 1243 Texas T             2.90m   NWI   9-06.25 
 
Event 18  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morales, Enrique           8 1243 Uvalde Falc         2.80m    9-02.25 
 
Event 19  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Steward, Kasi             10 1243 Texas T             15.47   NWI 
  2 Barrera, Gabriella         9 1243 Team Ex             16.08   NWI 
  3 Mendoze, Caryssa          10 1243 Uvalde Falc         16.32   NWI 
  4 George, Izzy               9 1243 Texas T             17.06   NWI 
  5 Barragan-Graves, Saashah  10 Unattached               17.57   NWI 
  6 Harris, Trinity            8 1243 Texas T             17.68   NWI 
  7 Mitchell, Erin             9 1243 Texas T             18.86   NWI 
  8 Martinez, Selena           8 1243 South A             19.14   NWI 
 
Event 20  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Nigel             10 1243 Texas T             14.00q  NWI  1 
  2 McCormick, John            9 1243 South A             14.55q  NWI  1 
  3 Almand, Robert             9 Unattached               14.96q  NWI  2 
  4 Carroll, D'Andre           8 1243 Uvalde Falc         15.22q  NWI  1 
  5 Meredith, Cole            10 1243 Texas T             15.95q  NWI  1 
  6 Inderlied, Peyton          8 1243 South A             17.98q  NWI  2 
  7 Morales, Miquel           10 1243 Uvalde Falc         18.71q  NWI  1 
 -- Watson, Reese             10 1243 Texas T                DQ   NWI  2 
 
Event 20  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Harris, Nigel             10 1243 Texas T             14.00   NWI 
  2 McCormick, John            9 1243 South A             14.55   NWI 
  3 Almand, Robert             9 Unattached               14.96   NWI 
  4 Carroll, D'Andre           8 1243 Uvalde Falc         15.22   NWI 
  5 Meredith, Cole            10 1243 Texas T             15.95   NWI 
  6 Watson, Reese             10 1243 Texas T             17.98   NWI 
  7 Morales, Miquel           10 1243 Uvalde Falc         18.71   NWI 
 
Event 21  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Warner, Sarah              9 1243 Hill Co             33.71   NWI  1 
  2 Barrera, Gabriella         9 1243 Team Ex             35.57   NWI  2 
  3 Mendoze, Caryssa          10 1243 Uvalde Falc         36.98   NWI  2 
  4 Flores, Amanda             8 1243 Uvalde Falc         37.09   NWI  2 
  5 Moudachirou, Samaria       9 Unattached               37.46   NWI  2 
  6 Barragan-Graves, Saashah  10 Unattached               37.88   NWI  1 
  7 Corley, Megan              9 1243 Highlan             41.94   NWI  2 
  8 Harris, Trinity            8 1243 Texas T             42.50   NWI  1 
  9 Martinez, Selena           8 1243 South A             42.95   NWI  2 
 
Event 22  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Nigel             10 1243 Texas T             30.21   NWI 
  2 McCoy, Cliff               9 1243 Texas T             31.88   NWI 
  3 Carpenter, Patrick        10 1243 Texas T             33.84   NWI 
  4 Carroll, D'Andre           8 1243 Uvalde Falc         35.12   NWI 
  5 Morales, Miquel           10 1243 Uvalde Falc         46.00   NWI 
 -- Watson, Reese             10 1243 Texas T                DQ   NWI 
 
Event 23  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glenn, Claire             10 1243 South A           1:19.97  
  2 Corley, Megan              9 1243 Highlan           1:51.18  
 
Event 24  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCoy, Cliff               9 1243 Texas T           1:16.76  
  2 Carpenter, Patrick        10 1243 Texas T           1:19.44  
  3 Inderlied, Peyton          8 1243 South A           1:26.47  
 
Event 25  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Warner, Sarah              9 1243 Hill Co           2:58.44  
  2 Glenn, Claire             10 1243 South A           2:59.70  
  3 Ashworth, Jamie           10 1243 South A           3:01.43  
  4 Moudachirou, Samaria       9 Unattached             3:45.96  
 -- Roddy, Helen              10 1243 Texas T               DNF  
 
Event 26  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simpson, David             9 1243 Texas T           2:53.10  
  2 Halfmann, Kaleb            8 1243 Texas T           3:20.34  
 
Event 27  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashworth, Jamie           10 1243 South A           6:13.63  
  2 Warner, Sarah              9 1243 Hill Co           6:46.34  
  3 Roddy, Helen              10 1243 Texas T           6:47.00  
 
Event 28  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simpson, David             9 1243 Texas T           5:53.95  
 
Event 29  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Juarez, Julisa            10 1243 South T           8:37.86  
  2 Garza, Bianca             10 1243 South T           8:40.41  
  3 Pichardo, Bella            9 1243 South T          10:24.24  
  4 Juarez, Mariana            8 1243 South T          10:58.28  
  5 Rodriguez, Kayla           7 1243 South T          12:39.10  
 
Event 30  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aguilar, Jonathan         10 1243 South T           8:58.51  
  2 Hernandez, Ryan           10 1243 South T          10:23.32  
 
Event 32  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Texas Thunder  'A'                             1:06.58  
     1) McCoy, Cliff 9                  2)                                
 
Event 37  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 George, Izzy               9 1243 Texas T             3.16m   NWI  10-04.50 
  2 Mendoze, Caryssa          10 1243 Uvalde Falc         3.04m   NWI   9-11.75 
  3 Steward, Kasi             10 1243 Texas T             2.93m   NWI   9-07.50 
  4 Barrera, Gabriella         9 1243 Team Ex             2.75m   NWI   9-00.25 
  5 Moudachirou, Samaria       9 Unattached               2.12m   NWI   6-11.50 
  6 Corley, Megan              9 1243 Highlan             2.08m   NWI   6-10.00 
 
Event 38  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McCormick, John            9 1243 South A             4.02m   NWI  13-02.25 
  2 Simpson, David             9 1243 Texas T             3.84m   NWI  12-07.25 
  3 Barton, Brooks            10 1243 South A             3.64m   NWI  11-11.50 
 
Event 40  Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Halfmann, Kaleb            8 1243 Texas T             4.23m   13-10.50 
 
Event 43  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 -- Jones, Gabie              10 1243 Texas T               SCR   2.4  1 
  1 Barrera, Brianna          12 1243 Team Ex             13.05Q  2.1  2 
  2 Paige, Savaun             12 Unattached               13.31Q  2.4  1 
  3 Galaviz, Breanna          11 1243 Team Ex             13.59Q  2.1  2 
  4 Jones, Peyton             12 1243 Texas T             13.96Q  2.4  1 
  5 Wallace, Delany           12 1243 Texas T             13.69q  2.1  2 
  6 Vasquez, Alesandra        12 1243 Team Ex             14.17q  2.4  1 
  7 Spanswick, Jenna          11 1243 Texas T             14.55q  2.1  2 
  8 Rodriguez, McKenzie       11 1243 Team Ex             15.20q  2.4  1 
  9 Corpening, Jazmyn         11 Unattached               15.38   2.1  2 
 10 Layne, Christine          12 1243 Uvalde Falc         15.47   2.4  1 
 11 Graham, Lauren            11 Unattached               15.64   2.4  1 
 12 David, Asha               12 Unattached               15.67   2.1  2 
 13 Wallace, Maddie           10 1243 Texas T             16.20   2.4  1 
 14 Kelly, Ny'sherria         10 Unattached               16.41   2.1  2 
 
Event 43  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Barrera, Brianna          12 1243 Team Ex             12.66   NWI 
  2 Paige, Savaun             12 Unattached               13.06   NWI 
  3 Wallace, Delany           12 1243 Texas T             13.49   NWI 
  4 Vasquez, Alesandra        12 1243 Team Ex             13.63   NWI 
  4 Galaviz, Breanna          11 1243 Team Ex             13.63   NWI 
  6 Jones, Peyton             12 1243 Texas T             13.67   NWI 
  7 Spanswick, Jenna          11 1243 Texas T             14.23   NWI 
 
Event 44  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Foster, Brock             12 1243 Highlan             11.85   NWI 
  2 Reese, Dedreuain          11 1243 South A             12.95   NWI 
  2 Carter, Tavian            11 Unattached               12.95   NWI 
  4 Spring, Garrison          12 1243 Texas T             14.12   NWI 
  5 Mayo, Preston             11 1243 Texas T             14.51   NWI 
  6 Inderlied, Carter         11 1243 South A             15.18   NWI 
 
Event 45  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barrera, Brianna          12 1243 Team Ex             27.31   NWI  1 
  2 Wallace, Delany           12 1243 Texas T             28.72   NWI  3 
  3 Jones, Peyton             12 1243 Texas T             29.65   NWI  1 
  4 Rodriguez, McKenzie       11 1243 Team Ex             30.95   NWI  2 
  5 Diclemente, Kara          11 1243 Texas T             31.80   NWI  3 
  6 Vasquez, Alesandra        12 1243 Team Ex             32.08   NWI  1 
  7 Jones, Gabie              10 1243 Texas T             32.12   NWI  2 
  8 Corpening, Jazmyn         11 Unattached               32.35   NWI  3 
  9 Kelly, Alyssa             10 Unattached               34.02   NWI  1 
 10 Kelly, Ny'sherria         10 Unattached               34.10   NWI  1 
 11 Graham, Lauren            11 Unattached               34.14   NWI  2 
 12 Laplace, Alaina           10 1243 Texas T             34.59   NWI  2 
 13 Wallace, Maddie           10 1243 Texas T             36.25   NWI  3 
 14 Ormsby, Kristin           11 1243 Highlan             36.69   NWI  3 
 
Event 46  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Tavian            11 Unattached               27.25   NWI 
  2 Reese, Dedreuain          11 1243 South A             27.96   NWI 
  3 Martinez, Andres          12 1243 Laredo              28.15   NWI 
  4 Inderlied, Carter         11 1243 South A             32.78   NWI 
 
Event 47  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paige, Savaun             12 Unattached             1:03.79  
  2 Harros, Marissa           11 1243 South A           1:13.34  
  3 Thayer, Sabrina           11 1243 South A           1:15.45  
  4 Neely, Reagan             10 1243 Texas T           1:17.22  
  5 Kelly, Alyssa             10 Unattached             1:21.08  
  6 Kelly, Ny'sherria         10 Unattached             1:25.43  
  7 Smith, Taea               10 1243 South A           1:25.59  
  8 Ormsby, Kristin           11 1243 Highlan           1:28.13  
 
Event 48  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Foster, Brock             12 1243 Highlan           1:01.48  
  2 Carter, Tavian            11 Unattached             1:02.78  
  3 Dutra, Joesph             12 Unattached             1:05.13  
  4 Martinez, Andres          12 1243 Laredo            1:11.63  
  5 Mayo, Preston             11 1243 Texas T           1:17.15  
  6 Reese, Dedreuain          11 1243 South A           1:17.60  
  7 Linsey, Morgan            12 1243 Hill Co           1:17.61  
  8 Inderlied, Carter         11 1243 South A           1:19.36  
 
Event 49  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harros, Clarissa          11 1243 South A           2:40.91  
  2 Kelly, Alicia             12 Unattached             2:51.11  
  3 McCannon, Sophie          11 1243 Highlan           3:00.24  
  4 Vasek, Jenna              10 1243 Texas T           3:11.94  
  5 Halfmann, Cami            10 1243 Texas T           3:14.28  
  6 Woods, Shaileen           10 Unattached             3:18.14  
  7 Walker, Kelsey            11 1243 Highlan           3:22.13  
 
Event 50  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Felton, Hunter            11 1243 Texas T           2:34.53  
  2 Mayo, Preston             11 1243 Texas T           2:43.91  
  3 Phillips, Steven          12 Unattached             2:50.26  
  4 Thomas, Sebastian         11 1243 Hill Co           2:58.95  
  5 Linsey, Morgan            12 1243 Hill Co           3:16.58  
 
Event 51  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCannon, Sophie          11 1243 Highlan           6:31.85  
  2 Kelly, Alyssa             10 Unattached             6:32.00  
 
Event 52  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Felton, Hunter            11 1243 Texas T           5:18.92  
  2 Sauerhoff, Devin          11 1243 Hill Co           5:32.39  
  3 Thomas, Sebastian         11 1243 Hill Co           6:00.91  
 
Event 54  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Felton, Hunter            11 1243 Texas T          11:35.95  
  2 Sauerhoff, Devin          11 1243 Hill Co          11:59.46  
 
Event 55  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Florido, Cristal          11 1243 South T           8:57.01  
  2 Rodriguez, Kasandra       11 1243 South T           8:57.52  
  3 Sanchez, Brianna          11 1243 South T          10:18.32  
  4 Espericueta, Desiree      11 1243 South T          10:32.08  
 
Event 56  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Serna, Matias             11 1243 South T          12:03.90  
 
Event 57  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paige, Savaun             12 Unattached               16.28   1.4 
  2 Corpening, Jazmyn         11 Unattached               17.59   1.4 
  3 Graham, Lauren            11 Unattached               19.35   1.4 
  4 David, Asha               12 Unattached               19.89   1.4 
  5 Halfmann, Cami            10 1243 Texas T             20.77   1.4 
 
Event 58  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutra, Joesph             12 Unattached               14.27   4.5 
  2 Phillips, Steven          12 Unattached               16.82   4.5 
  3 Spring, Garrison          12 1243 Texas T             17.07   4.5 
  4 Diclemente, Kyle          11 1243 Texas T             22.25   4.5 
 
Event 59  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Team Extreme  'A'                                55.06  
     1) Barrera, Brianna 12             2) Galaviz, Breanna 11            
     3) Rodriguez, McKenzie 11          4) Vasquez, Alesandra 12          
  2 1243 Texas Thunder  'A'                             1:01.90  
     1) Jones, Gabie 10                 2) Jones, Peyton 12               
     3) Wallace, Delany 12              4) Wallace, Maddie 10             
 
Event 63  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 South Austin Steel  'A'                       13:18.40  
     1) Harros, Clarissa 11             2) Harros, Marissa 11             
     3) Pulsifer, Gabriella 11          4) Smith, Taea 10                 
 
Event 65  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Woods, Shaileen           10 Unattached               0.95m    3-01.25 
 
Event 66  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dutra, Joesph             12 Unattached               1.35m    4-05.00 
 
Event 67  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Galaviz, Breanna          11 1243 Team Ex             4.69m   NWI  15-04.75 
  2 Diclemente, Kara          11 1243 Texas T             3.63m   NWI  11-11.00 
  3 Layne, Christine          12 1243 Uvalde Falc         3.20m   NWI  10-06.00 
  4 McCannon, Sophie          11 1243 Highlan             3.19m   NWI  10-05.75 
  4 Johnston, Samantha        10 Unattached               3.19m   NWI  10-05.75 
  6 Laplace, Alaina           10 1243 Texas T             3.09m   NWI  10-01.75 
  7 Halfmann, Cami            10 1243 Texas T             2.95m   NWI   9-08.25 
 
Event 68  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Foster, Brock             12 1243 Highlan             5.05m   NWI  16-07.00 
  2 Reese, Dedreuain          11 1243 South A             4.81m   NWI  15-09.50 
  3 Spring, Garrison          12 1243 Texas T             3.90m   NWI  12-09.50 
  4 Phillips, Steven          12 Unattached               3.82m   NWI  12-06.50 
  5 Diclemente, Kyle          11 1243 Texas T             3.49m   NWI  11-05.50 
 
Event 69  Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnston, Samantha        10 Unattached              12.12m      39-09 
 
Event 70  Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Carlos            11 Unattached              23.09m      75-09 
 
Event 71  Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnston, Samantha        10 Unattached               5.24m   17-02.25 
 
Event 72  Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Carlos            11 Unattached               9.63m   31-07.25 
  2 Garcia, Daniel            11 1243 Laredo              5.61m   18-05.00 
 
Event 77  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Knight, Frezsanee         14 Unattached               12.65   NWI 
  2 Graham, Nakia             12 Unattached               13.11   NWI 
  3 Richardson, Mia           13 1243 Lone St             13.70   NWI 
  4 Obrian, Haleydanae        12 1243 Highlan             15.16   NWI 
 
Event 79  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Knight, Frezsanee         14 Unattached               26.53   NWI 
  2 Graham, Nakia             12 Unattached               26.98   NWI 
  3 Ramsey, Peyton            12 1243 Texas T             29.09   NWI 
  4 Houston, Haley            13 Unattached               29.20   NWI 
  5 Levine, Callie            13 1243 Highlan             34.89   NWI 
 
Event 81  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsey, Peyton            12 1243 Texas T           1:06.97  
  2 Clark, Tasia              12 Unattached             1:08.16  
  3 Mehmet, Kiara             13 Unattached             1:10.65  
  4 Richardson, Mia           13 1243 Lone St           1:13.95  
  5 Adair, Victoria           13 Unattached             1:14.93  
  6 Knight, Frezsanee         14 Unattached             1:15.00  
 
Event 82  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Garza, Garrett            14 Unattached             1:08.12  
  2 Garcia, David             12 1243 Laredo            1:21.02  
  3 Wallace, Dangelo          14 1243 South T           1:23.22  
 
Event 83  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsey, Peyton            12 1243 Texas T           2:39.72  
  2 Lewis, Sarah              13 1243 Highlan           2:45.31  
  3 Adair, Victoria           13 Unattached             3:09.00  
 
Event 84  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Crabtree, Andrew          13 1243 South A           2:27.87  
  2 Miller, Aleksandr         14 Unattached             2:32.50  
  3 Wolleat, Casey            12 1243 Highlan           2:34.28  
 
Event 85  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Owens, Claudia            13 1243 Highlan           6:33.83  
 
Event 86  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolleat, Casey            12 1243 Highlan           5:21.13  
  2 Crabtree, Andrew          13 1243 South A           5:59.10  
 -- Garza, Garrett            14 Unattached            X6:00.91  
 
Event 88  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Aleksandr         14 Unattached            12:15.77  
 
Event 89  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Melendez, Amberly         12 1243 South T          18:00.33  
 
Event 90  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flores, Geraldo           14 1243 South T          18:00.30  
  2 Aguilar, Abisai           13 1243 South T          23:09.89  
  3 Ramirez, Carlos           13 1243 South T          23:51.07  
 
Event 93  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lewis, Sarah              13 1243 Highlan             32.01   NWI 
  2 Clark, Tasia              12 Unattached               33.89   NWI 
  3 Mehmet, Kiara             13 Unattached               34.25   NWI 
  4 Adair, Victoria           13 Unattached               35.58   NWI 
  5 Ormsby, Rachel            13 1243 Highlan             36.76   NWI 
 
Event 94  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wallace, Dangelo          14 1243 South T             39.21   NWI 
 
Event 95  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Highland Lakes TC  'A'                         1:02.48  
     1) Hough, Jenna 13                 2) Levine, Callie 13              
     3) McCannon, Anneclaire 13         4) Obrian, Haleydanae 12          
 
Event 97  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 Highland Lakes TC  'A'                         5:20.44  
     1) Hough, Jenna 13                 2) Levine, Callie 13              
     3) Lewis, Sarah 13                 4) McCannon, Anneclaire 13        
 
Event 101  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kazen, Rebecca            14 Unattached               1.47m    4-09.75 
  2 Lewis, Sarah              13 1243 Highlan             1.27m    4-02.00 
  3 McCannon, Anneclaire      13 1243 Highlan             1.15m    3-09.25 
 
Event 103  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Summersett, Nicole        13 Unattached               2.75m    9-00.25 
  1 Shaffer, Heather          14 Unattached               2.75m    9-00.25 
  3 Houston, Haley            13 Unattached               2.15m    7-00.50 
 
Event 105  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Yurtsever, Elif           12 Unattached               4.38m   NWI  14-04.50 
  2 Kazen, Rebecca            14 Unattached               4.21m   NWI  13-09.75 
  3 Levine, Callie            13 1243 Highlan             3.26m   NWI  10-08.50 
  4 Obrian, Haleydanae        12 1243 Highlan             2.87m   NWI   9-05.00 
 
Event 106  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wallace, Dangelo          14 1243 South T             5.83m   NWI  19-01.50 
  2 Garza, Garrett            14 Unattached               4.54m   NWI  14-10.75 
 
Event 107  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Yurtsever, Elif           12 Unattached               9.09m   NWI  29-10.00 
  2 Knight, Frezsanee         14 Unattached               9.00m   NWI  29-06.50 
 
Event 108  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wallace, Dangelo          14 1243 South T            11.10m   NWI  36-05.00 
 
Event 109  Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnston, Taylor          13 Unattached              17.48m      57-04 
  2 Hough, Jenna              13 1243 Highlan            14.13m      46-04 
 
Event 110  Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Esparza, Anthony          13 Unattached              21.32m      69-11 
 
Event 111  Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kazen, Rebecca            14 Unattached              27.13m      89-00 
  2 Johnston, Taylor          13 Unattached              15.58m      51-01 
 
Event 113  Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnston, Taylor          13 Unattached               6.35m   20-10.00 
 
Event 114  Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Esparza, Anthony          13 Unattached              10.56m   34-07.75 
 
Event 117  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Tiaira            16 Unattached               11.99   NWI 
  2 Moreno, Ashley            15 1243 South T             12.24   NWI 
  3 Kwilosz-Tuner, Pearl      14 1243 South A             13.07   NWI 
 
Event 119  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Tiaira            16 Unattached               26.02   NWI 
  2 Clark, Evelyn             16 Unattached               26.07   NWI 
  3 Kwilosz-Tuner, Pearl      14 1243 South A             26.83   NWI 
  4 Moreno, Ashley            15 1243 South T             26.84   NWI 
  5 Beard, Abagail            14 1243 Hill Co             27.54   NWI 
 
Event 120  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Winford, Levar            15 1243 South A             24.48   NWI 
  2 Spruiell, Landon          16 1243 Highlan             29.63   NWI 
 
Event 121  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carter, Tiaira            16 Unattached             1:11.01  
  2 Ortiz, Paloma             14 1243 Highlan           1:12.41  
  3 Moreno, Ashley            15 1243 South T           1:12.43  
  4 Clark, Evelyn             16 Unattached             1:12.44  
 
Event 122  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Winford, Levar            15 1243 South A             59.28  
  2 Bearden, Tommy            16 Unattached             1:09.66  
  3 Spruiell, Landon          16 1243 Highlan           1:10.70  
 
Event 123  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beard, Abagail            14 1243 Hill Co           2:33.75  
  2 Garcia, Adriana           16 1243 Laredo            2:38.03  
  3 Ortiz, Paloma             14 1243 Highlan           2:48.03  
  4 Johnson, Kourtney         15 1243 South A           3:35.56  
 
Event 124  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bearden, Tommy            16 Unattached             2:52.12  
 
Event 125  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Corley, Katelyn           15 1243 Highlan           5:30.56  
  2 Holden, Sarah             16 1243 Highlan           5:59.65  
 
Event 127  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 High, Courtney            15 Unattached            12:15.77  
  2 Corley, Katelyn           15 1243 Highlan          12:59.79  
  3 Holden, Sarah             16 1243 Highlan          13:02.45  
 
Event 129  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flores, Diana             16 1243 South T          19:55.52  
 
Event 132  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Swate, Jordan             16 Unattached             6:42.15  
 
Event 133  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dahl, Olivia              15 1243 Texas T             18.27   NWI 
 
Event 137  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bortolusi, Isabella       15 Unattached               1.43m    4-08.25 
 
Event 139  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Jessica          15 Unattached               3.05m   10-00.00 
  2 Hanzel, Victoria          15 Unattached               2.90m    9-06.25 
  3 Harwig, Anne              16 Unattached               2.75m    9-00.25 
  4 Barton, Mary              16 Unattached               2.60m    8-06.25 
  4 Orozco, Erin              15 Unattached               2.60m    8-06.25 
  6 Glenn, Priscilla          14 Unattached               2.30m    7-06.50 
 
Event 140  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gill, Mason               15 Unattached               3.95m   12-11.50 
  2 Johnson, Austin           15 Unattached               3.50m   11-05.75 
  2 Jones, Avery              14 Unattached               3.50m   11-05.75 
  4 Gmitter, Augie            14 Unattached               3.20m   10-06.00 
 
Event 141  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dahl, Olivia              15 1243 Texas T             4.14m   NWI  13-07.00 
  2 Yurtsever, Zeynep         14 Unattached               3.72m   NWI  12-02.50 
 
Event 145  Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Ana               15 Unattached              29.80m      97-09 
  2 Gutierrez, Jacqueline     15 Unattached              27.57m      90-05 
 
Event 147  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Ana               15 Unattached              22.97m      75-04 
 
Event 149  Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gutierrez, Jacqueline     15 Unattached              26.43m      86-08 
 
Event 161  100 Meter Dash Young Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kociuba, Ella             17 1243 Texas T             13.43   NWI 
  2 Duff, Danielle            17 Unattached               13.44   NWI 
  3 Freeman, Shaikayla        16 Unattached               13.45   NWI 
 
Event 163  200 Meter Dash Young Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gardner, D'Andrea         16 Unattached               25.90   NWI 
  2 Duff, Danielle            17 Unattached               26.10   NWI 
  3 Freeman, Shaikayla        16 Unattached               26.93   NWI 
 
Event 164  200 Meter Dash Young Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coleman, Gregory          17 Unattached               22.69   NWI 
  2 Coleman, Breland          18 Unattached               29.23   NWI 
 
Event 165  400 Meter Dash Young Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Setterquist, Hana         17 1243 Lone St           1:01.08  
  2 Freeman, Shaikayla        16 Unattached             1:01.22  
  3 Duff, Danielle            17 Unattached             1:01.33  
  4 Gardner, D'Andrea         16 Unattached             1:02.11  
 
Event 166  400 Meter Dash Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coleman, Gregory          17 Unattached               49.98  
  2 Coleman, Breland          18 Unattached               51.22  
  3 Shabazz, Jalen            18 1243 South A             52.97  
  4 Garnett, Rajeem           17 1243 South A             56.73  
 
Event 167  800 Meter Run Young Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Setterquist, Hana         17 1243 Lone St           2:20.05  
  2 Odell, Jade               17 1243 Texas T           2:24.90  
  3 Ernst, Stephanie          17 Unattached             2:47.50  
 
Event 168  800 Meter Run Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Garnett, Rajeem           17 1243 South A           2:02.48  
  2 Romero, Justin            17 1243 South A           2:02.96  
  3 Campbell, Brendan         18 1243 South A           2:03.49  
  4 Neighbor, Logan           17 1243 Highlan           2:07.12  
  5 Manzano, Jesus            18 1243 Highlan           2:07.90  
  6 Kelly, Julian             18 Unattached             2:22.50  
 
Event 169  1500 Meter Run Young Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ernst, Stephanie          17 Unattached             5:52.52  
 
Event 170  1500 Meter Run Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Manzano, Jesus            18 1243 Highlan           4:43.51  
  2 Martinez, Daniel          18 1243 South A           5:09.50  
  3 Kelly, Julian             18 Unattached             5:10.00  
 
Event 172  3000 Meter Run Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martinez, Daniel          18 1243 South A          11:22.00  
 
Event 174  3000 Meter Race Walk Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chavez, Alejandro         17 1243 South T          13:30.79  
 
Event 176  2000 Meter Steeplechase Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Neighbor, Logan           17 1243 Highlan           7:10.00  
 
Event 182  4x800 Meter Relay Young Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1243 South Austin Steel  'A'                        9:22.69  
     1) Gonsalvez, Emil 16              2) Romero, Justin 17              
     3) Campbell, Brendan 18            4) Shabazz, Jalen 18              
 
Event 184  110 Meter Hurdles Young Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Aikan             17 Unattached               14.06   NWI 
 
Event 185  400 Meter Hurdles Young Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gardner, D'Andrea         16 Unattached               45.92  
 
Event 186  400 Meter Hurdles Young Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Graham, Aikan             17 Unattached               56.30  
 
Event 188  High Jump Young Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowles, Malcolm           17 Unattached               1.65m    5-05.00 
 
Event 189  Pole Vault Young Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Payne, Demi               17 Unattached               3.80m   12-05.50 
  2 Petrillose, Kaitlin       17 Unattached               3.50m   11-05.75 
  3 Whitson, Kara             17 Unattached               3.35m   10-11.75 
  4 Deason, Jean              17 Unattached               3.20m   10-06.00 
  5 Wynn, Katelyn             17 Unattached               3.05m   10-00.00 
 
Event 190  Pole Vault Young Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Worthington, Jordan       16 Unattached               4.25m   13-11.25 
  1 Johnson, Jonathan         18 Unattached               4.25m   13-11.25 
  3 Burrell, Daryl            18 Unattached               4.10m   13-05.25 
  4 Longoria, Oscar           17 Unattached               3.95m   12-11.50 
  4 Bauman, Malachi           17 Unattached               3.95m   12-11.50 
  4 Aikman, Ian               17 Unattached               3.95m   12-11.50 
  7 Barbier, Cameron          17 Unattached               3.65m   11-11.75 
  8 Tatum, Levi               17 Unattached               3.35m   10-11.75 
 
Event 191  Long Jump Young Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Deason, Jean              17 Unattached               4.63m   NWI  15-02.25 
 
Event 192  Long Jump Young Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bowles, Micah             17 Unattached               6.17m   NWI  20-03.00 
  2 Kelly, Julian             18 Unattached               5.58m   NWI  18-03.75 
  3 Bowles, Malcolm           17 Unattached               5.48m   NWI  17-11.75 
 
Event 194  Triple Jump Young Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bowles, Malcolm           17 Unattached              12.72m   NWI  41-08.75 
  2 Bowles, Micah             17 Unattached              12.35m   NWI  40-06.25 
 
Event 195  Discus Throw Young Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Gabrielle         16 Unattached              43.09m     141-04 
  2 Esparza, Lauren           17 Unattached              31.50m     103-04 
  3 McCaleb, Addison          17 Unattached              23.98m      78-08 
 
Event 196  Discus Throw Young Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Huckaby, Jordan           16 Unattached              44.68m     146-07 
 
Event 197  Hammer Throw Young Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Galvan, Gabrielle         16 Unattached              36.25m     118-11 
 
Event 198  Hammer Throw Young Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Swate, Christian          17 Unattached              34.48m     113-01 
  2 Huckaby, Jordan           16 Unattached              31.70m     104-00 
 
Event 199  Javelin Throw Young Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Deason, Jean              17 Unattached              31.24m     102-06 
 
Event 201  Shot Put Young Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Esparza, Lauren           17 Unattached              11.51m   37-09.25 
  2 Galvan, Gabrielle         16 Unattached              10.15m   33-03.75 
 
Event 202  Shot Put Young Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Huckaby, Jordan           16 Unattached              14.40m   47-03.00 
 
Event 208  Javelin Throw Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spring, Grant              9 1243 Texas T            13.70m      44-11 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec