Join/Renew Now

Results - USATF San Diego Imperial Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/12-13/2010 - San Diego, CA

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Shaheed, Aysha               1544 North C           15.54      15.84q  2
  2 Hartzog, Aaliyah             1544 SD Cheetahs       16.20      16.57q  3
  3 Harmon, Imaginee             1544 Usa Roc           16.17      16.61q  3
  4 Brooks, Jazmin               1544 Millenn           16.55      16.83q  2
  5 Scott, Indiyah               1544 Mercury           16.01      16.90q  1
  6 Stokes, Nevaeh               1544 Trailblazer       17.50      17.44q  3
  7 Farinas, Dayani              1544 Flo-Jo            16.21      17.58q  2
  8 Wheat, Aliyah                1544 Nationa                      17.61q  3
  9 Dawes, Jamaica               1544 Usa Roc           16.90      17.63q  2
 10 Petty, Tamia                 1544 Mercury           17.62      17.73   2
 11 Barclay, Kayla               1544 Mlk Bla           18.00      17.88   4
 12 Jones, Annastacia            1544 Usa Roc           16.43      18.04   1
 13 Peterson, Sylena             Unattached             16.67      18.15   4
 14 Booker, Lelicia              1544 Millenn           17.51      18.29   1
 15 Wheat, Alexis                1544 Nationa                      18.45   1
 16 James, Imani                 1544 Flo-Jo            16.15      18.71   4
 17 Harris, Shayla               1544 Team Sa           17.50      19.13   3
 18 Drayton, Regjanae            1544 Millenn           17.23      19.16   4
 19 Richardson, Kamil            1544 N Step                       19.17   1
 20 McCoy, Ravyn                 1544 N Step                       19.90   3
 21 Wyatt, Jordyn                1544 Flo-Jo            19.10      20.35   1
 22 Arias, Alexis                1544 Mercury           20.38      20.53   3
 23 Bayless, Milan               1544 Flo-Jo            19.20      20.59   3
 24 Gipson, Niyah                1544 Untouchable       20.00      21.10   3
 25 Williams, Izabella           1544 Nationa                      21.13   4
 26 Hicks, Saniya                1544 Untouchable       21.25      21.17   2
 27 Mason, Nia                   1544 N Step                       21.34   2
 28 Lewis, Trachell              1544 Usa Roc                      21.75   4
 29 Enriquez, Ava                1544 North C                      22.06   1
 30 Stinson, Raven               1544 N Step                       22.08   4
 31 Sewell, Naomi                1544 Nationa                      22.28   2
 32 Assaye, Dagmawit             1544 Flo-Jo            19.20      22.71   4
 33 Anderson, Nichole            1544 SD Cheetahs       23.22      23.35   1
 34 Love, Kelis                  1544 Untouchable       21.13      23.53   4
 -- Morgan, Dereanna             1544 Untouchable       19.00        DNS   2
 -- Carreon, Amy                 1544 Untouchable       20.71        DNS   1

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Shaheed, Aysha 1544 North C 15.84 15.78 2 Scott, Indiyah 1544 Mercury 16.90 15.92 3 Hartzog, Aaliyah 1544 SD Cheetahs 16.57 16.56 4 Harmon, Imaginee 1544 Usa Roc 16.61 17.02 5 Stokes, Nevaeh 1544 Trailblazer 17.44 17.18 6 Wheat, Aliyah 1544 Nationa 17.61 17.20 7 Farinas, Dayani 1544 Flo-Jo 17.58 17.43 8 Brooks, Jazmin 1544 Millenn 16.83 17.67 -- Dawes, Jamaica 1544 Usa Roc 17.63 DNS 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Jones, Dallas 1544 Mercury 33.64 33.02 1 2 Shaheed, Aysha 1544 North C 33.12 33.43 1 3 Scott, Indiyah 1544 Mercury 34.35 34.78 3 4 Hartzog, Aaliyah 1544 SD Cheetahs 33.16 34.99 1 5 Drayton, Regjanae 1544 Millenn 36.59 35.82 2 6 Brooks, Jazmin 1544 Millenn 34.50 35.99 1 7 Harmon, Imaginee 1544 Usa Roc 34.00 36.09 1 8 Wheat, Aliyah 1544 Nationa 37.03 2 9 Stokes, Nevaeh 1544 Trailblazer 38.50 37.15 3 10 James, Imani 1544 Flo-Jo 36.00 38.11 1 11 Booker, Lelicia 1544 Millenn 36.90 39.35 3 12 Jones, Annastacia 1544 Usa Roc 34.86 39.38 2 13 Kimuli, Kais 1544 Usa Roc 40.61 3 14 Wheat, Alexis 1544 Nationa 40.94 3 15 McCoy, Ravyn 1544 N Step 41.08 2 16 Barclay, Kayla 1544 Mlk Bla 41.00 41.35 2 17 Harris, Shayla 1544 Team Sa 38.66 41.79 2 18 Arias, Alexis 1544 Mercury 44.25 44.75 2 19 Bayless, Milan 1544 Flo-Jo 46.90 45.27 2 20 Enriquez, Ava 1544 North C 45.55 2 21 Stinson, Raven 1544 N Step 46.53 3 22 Lewis, Trachell 1544 Usa Roc 47.36 3 23 Williams, Izabella 1544 Nationa 48.75 1 24 Mason, Nia 1544 N Step 52.86 3 -- Richardson, Kamil 1544 N Step DNS 1 -- Petty, Tamia 1544 Mercury 36.55 DNS 1
400 Meter Run Sub-Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Jones, Dallas 1544 Mercury 1:11.73 1:13.45 2 Scott, Indiyah 1544 Mercury 1:13.11 1:17.40 3 Farinas, Dayani 1544 Flo-Jo 1:29.00 1:21.71
800 Meter Run Sub-Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Jones, Dallas 1544 Mercury 2:49.80 2 Farinas, Dayani 1544 Flo-Jo 3:02.00 3:07.47
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Millennium Express 'A' 1:06.00 1:08.19 1) Booker, Lelicia 2) Brooks, Jazmin 3) Brown, Alexxis 4) Drayton, Regjanae 2 1544 Usa Rockets Youth TC 'A' 1:09.00 1:11.15 1) Dawes, Jamaica 2) Harmon, Imaginee 3) Jones, Annastacia 4) Kimuli, Kais 3 1544 N Step Youth TC 'A' 1:16.87 1) Mason, Nia 2) McCoy, Ravyn 3) Richardson, Kamil 4) Stinson, Raven -- 1544 SD Imperial Untouc 'A' 59.00 DQ 1) Carreon, Amy 2) Gipson, Niyah 3) Hicks, Saniya 4) Love, Kelis
Long Jump Sub-Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Shaheed, Aysha 1544 North C 2.92m 2 Brown, Alexxis 1544 Millenn 2.81m 3 Dawes, Jamaica 1544 Usa Roc 2.80m 4 Stokes, Nevaeh 1544 Trailblazer 2.29m 2.71m 5 Wheat, Alexis 1544 Nationa 2.67m 6 Hartzog, Aaliyah 1544 SD Cheetahs 2.52m 7 Harris, Shayla 1544 Team Sa 2.13m 2.35m 8 Wyatt, Jordyn 1544 Flo-Jo 8.60m 2.22m 9 Peterson, Sylena Unattached 2.44m 2.10m 10 Arias, Alexis 1544 Mercury 1.91m 11 Bayless, Milan 1544 Flo-Jo 2.18m 1.84m 12 Enriquez, Ava 1544 North C 1.58m
Javelin Throw mini Sub-Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Brown, Alexxis 1544 Millenn 12.14m 2 James, Imani 1544 Flo-Jo 4.90m 11.19m 3 Kimuli, Kais 1544 Usa Roc 7.01m 7.87m 4 Wyatt, Jordyn 1544 Flo-Jo 14.80m 6.36m 5 Assaye, Dagmawit 1544 Flo-Jo 4.01m 5.16m -- Gipson, Niyah 1544 Untouchable DNS
100 Meter Dash Bantam Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 McGough, Tyshiree 1544 SD Cheetahs 14.21 14.41q 1 2 Thompson, Elana 1544 Millenn 13.98 14.66q 4 3 Vailes, Muriyah 1544 Flo-Jo 14.20 14.78q 3 4 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 14.20 14.85q 1 5 Anders, Brianna 1544 Mercury 14.15 14.89q 2 6 Griffin, Samya 1544 Millenn 14.61 14.93q 2 7 Davis, Charisma 1544 Ncstallions 14.60 15.07q 3 8 Fields, Dionysia 1544 SD Cheetahs 14.78 15.25q 4 8 Bell, Aubree 1544 Mercury 14.90 15.25q 3 10 Brooks, Nyah 1544 Millenn 15.11 15.47 1 11 Jones, Iyanna 1544 Mercury 15.19 15.65 3 12 Thompson, Dejanae 1544 Team Sa 15.25 15.83 2 13 Ohl, Harmony 1544 North C 15.89 4 14 Wright, Jessica 1544 Stb TC 14.79 15.91 2 15 Smedley, Tyvessia 1544 Usa Roc 16.13 3 15 Jones, Tionna 1544 Trailblazer 15.50 16.13 4 17 Eadie, Kila 1544 Millenn 15.77 16.21 3 18 McBride, Deyonna Unattached 14.76 16.22 4 19 Williams, Aujayna 1544 SD Cheetahs 15.17 16.43 2 20 Rogers, Jillian 1544 North C 16.70 3 21 Glass, Deandra 1544 Mercury 16.00 16.74 4 22 Stevenson, Kiara 1544 Mercury 15.99 16.84 1 23 Deguzman, Alexis 1544 Nationa 16.87 2 24 Patmon, Dezmaree 1544 Team Sa 16.25 17.17 1 25 Scott, Kaya 1544 N Step 17.18 1 26 Williams, Nevaeh 1544 Team Sa 16.95 17.42 3 27 Charles, Lashell 1544 N Step 17.55 2 28 Nichols, Nevaeh 1544 Untouchable 17.61 17.80 2 29 Jordan, Aleeya 1544 N Step 18.14 4 30 Jackson, Savannah 1544 Team Sa 17.50 18.55 4 31 Broughton, Jameila 1544 Team Sa 19.23 1 32 Mahlet, Qene 1544 Flo-Jo 19.10 19.40 2 33 Assaye, Tigist 1544 Flo-Jo 18.30 19.63 4 -- Carreon, Kayla 1544 Untouchable 16.32 DNS 1
100 Meter Dash Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Thompson, Elana 1544 Millenn 14.66 14.54 2 McGough, Tyshiree 1544 SD Cheetahs 14.41 14.61 3 Vailes, Muriyah 1544 Flo-Jo 14.78 14.78 4 Anders, Brianna 1544 Mercury 14.89 14.81 5 Griffin, Samya 1544 Millenn 14.93 15.02 6 Davis, Charisma 1544 Ncstallions 15.07 15.04 7 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 14.85 15.06 8 Fields, Dionysia 1544 SD Cheetahs 15.25 15.19 9 Bell, Aubree 1544 Mercury 15.25 15.37
200 Meter Dash Bantam Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 McGough, Tyshiree 1544 SD Cheetahs 28.76 30.06q 1 2 Thompson, Elana 1544 Millenn 29.33 30.22q 2 3 Griffin, Samya 1544 Millenn 29.84 30.81q 3 4 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 31.20 30.97q 3 5 Davis, Charisma 1544 Ncstallions 31.47 31.16q 3 6 Anders, Brianna 1544 Mercury 30.30 31.40q 1 7 Brooks, Nyah 1544 Millenn 30.51 31.81q 1 8 Embry, Nakaylah 1544 SD Cheetahs 30.06 31.93q 1 9 Fields, Dionysia 1544 SD Cheetahs 29.47 32.05q 3 10 Bell, Aubree 1544 Mercury 31.30 32.16 3 11 Stevenson, Kiara 1544 Mercury 29.98 33.39 2 12 Jones, Tionna 1544 Trailblazer 33.50 33.41 2 13 Grant-Williams, Ruth 1544 Mlk Bla 33.20 33.57 3 14 McBride, Deyonna Unattached 31.57 33.73 2 15 Thompson, Dejanae 1544 Team Sa 33.90 33.96 1 16 Roberson, Sierra 1544 SD Cheetahs 31.56 34.34 1 17 Smedley, Tyvessia 1544 Usa Roc 34.55 2 18 Eadie, Kila 1544 Millenn 32.31 34.58 3 19 Williams, Aujayna 1544 SD Cheetahs 30.42 35.29 2 20 Patmon, Dezmaree 1544 Team Sa 33.67 35.85 1 21 Charles, Lashell 1544 N Step 36.71 1 22 Scott, Jazmine 1544 Mlk Bla 34.00 37.14 2 23 Ohl, Harmony 1544 North C 38.25 1 24 Williams, Nevaeh 1544 Team Sa 35.67 38.51 3 25 Jackson, Savannah 1544 Team Sa 38.50 40.89 3 26 Broughton, Jameila 1544 Team Sa 43.97 2 -- Jordan, Aleeya 1544 N Step DNS 2
200 Meter Dash Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Thompson, Elana 1544 Millenn 30.22 29.92 2 McGough, Tyshiree 1544 SD Cheetahs 30.06 30.44 3 Anders, Brianna 1544 Mercury 31.40 30.91 4 Davis, Charisma 1544 Ncstallions 31.16 31.05 5 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 30.97 31.12 6 Griffin, Samya 1544 Millenn 30.81 31.38 7 Embry, Nakaylah 1544 SD Cheetahs 31.93 31.66 8 Brooks, Nyah 1544 Millenn 31.81 32.22 9 Fields, Dionysia 1544 SD Cheetahs 32.05 32.61
400 Meter Run Bantam Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Embry, Nakaylah 1544 SD Cheetahs 1:09.05 1:08.00q 2 2 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 1:11.00 1:10.00q 1 3 Roberson, Sierra 1544 SD Cheetahs 1:11.36 1:11.55q 1 4 Regino, Selena 1544 Mercury 1:13.78 1:15.50q 2 5 MacKinnon, Emali 1544 Stb TC 1:15.25 1:16.21q 1 6 Scott, Jazmine 1544 Mlk Bla 1:16.00 1:17.70q 2 7 Stevenson, Kiara 1544 Mercury 1:18.13 1:17.85q 1 8 Grant-Williams, Ruth 1544 Mlk Bla 1:20.00 1:18.12q 1 9 Williams, Aujayna 1544 SD Cheetahs 1:16.36 1:18.40q 1 10 Glass, Deandra 1544 Mercury 1:15.00 1:18.50 1 11 Patmon, Dezmaree 1544 Team Sa 1:15.00 1:19.06 2 12 Tedrow, Therese 1544 Ncstallions 1:21.00 1:22.99 2 -- Jones, Tionna 1544 Trailblazer 1:16.00 DNS 2 -- Alfaro, Natalie 1544 Nationa DNS 2
400 Meter Run Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Embry, Nakaylah 1544 SD Cheetahs 1:08.00 1:08.11 2 Frank, Jelise 1544 Flo-Jo 1:10.00 1:10.21 3 Roberson, Sierra 1544 SD Cheetahs 1:11.55 1:12.31 4 Regino, Selena 1544 Mercury 1:15.50 1:15.29 5 MacKinnon, Emali 1544 Stb TC 1:16.21 1:15.56 6 Scott, Jazmine 1544 Mlk Bla 1:17.70 1:16.98 7 Stevenson, Kiara 1544 Mercury 1:17.85 1:17.07 8 Williams, Aujayna 1544 SD Cheetahs 1:18.40 1:22.87 -- Grant-Williams, Ruth 1544 Mlk Bla 1:18.12 DNS
800 Meter Run Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Snow, Brooke 1544 SD Cheetahs 2:36.14 2:34.40 2 Vailes, Muriyah 1544 Flo-Jo 2:31.00 2:42.36 3 Wright, Jessica 1544 Stb TC 2:53.00 2:49.82 4 MacKinnon, Emali 1544 Stb TC 2:49.37 2:53.21 5 Regino, Selena 1544 Mercury 2:30.65 2:57.07 6 Scott, Jazmine 1544 Mlk Bla 2:53.00 3:00.40 7 Whiting, Niyyah 1544 Mercury 2:50.47 3:01.14 8 Small, Alysa 1544 SD Cheetahs 3:03.14 3:02.87 9 Baxter, Talejah 1544 Mercury 2:50.00 3:08.31 10 Tedrow, Therese 1544 Ncstallions 3:21.00 3:17.36 11 Mahlet, Qene 1544 Flo-Jo 3:15.00 3:37.50
1500 Meter Run Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Snow, Brooke 1544 SD Cheetahs 5:24.16 5:42.95 2 Whitley, Diamond 1544 Usa Roc 6:03.00 5:55.75 3 Small, Alysa 1544 SD Cheetahs 5:58.43 5:57.02 4 Whiting, Niyyah 1544 Mercury 6:20.17 6:15.30 5 Baxter, Talejah 1544 Mercury 6:45.23 6:19.12 6 Tedrow, Therese 1544 Ncstallions 7:56.00 6:34.93 7 Butts, Jada Unattached 6:36.68 8 Alfaro, Natalie 1544 Nationa 7:14.56 4x100 Meter Relay Bantam Girls ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 Millennium Express 'A' 58.25 58.25q 1) Brooks, Nyah 2) Eadie, Kila 3) Griffin, Samya 4) Thompson, Elana
4x100 Meter Relay Bantam Girls ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 Millennium Express 'A' 58.25 58.26
4x400 Meter Relay Bantam Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 SD Cheetahs 'A' 4:44.90 4:50.94 1) Embry, Nakaylah 2) McGough, Tyshiree 3) Roberson, Sierra 4) Snow, Brooke 2 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 5:15.54 5:15.61 1) Anders, Brianna 2) Bell, Aubree 3) Jones, Iyanna 4) Regino, Selena
High Jump Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Maher, Charlotte Unattached 1.09m 1.10m 2 Whitley, Diamond 1544 Usa Roc 1.05m 2 MacKinnon, Emali 1544 Stb TC 1.09m 1.05m
Long Jump Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Vailes, Muriyah 1544 Flo-Jo 4.11m 3.78m 2 Davis, Charisma 1544 Ncstallions 3.76m 3 Fields, Dionysia 1544 SD Cheetahs 3.45m 4 Wright, Jessica 1544 Stb TC 3.71m J3.45m 5 Thompson, Dejanae 1544 Team Sa 3.56m 3.32m 6 Jones, Iyanna 1544 Mercury J3.32m 7 McBride, Deyonna Unattached 3.36m 3.28m 8 Ohl, Harmony 1544 North C 3.22m 9 Calloway, Trinity 1544 North C 3.02m 10 Rogers, Jillian 1544 North C 2.93m 11 Smedley, Tyvessia 1544 Usa Roc 2.88m 12 Baxter, Talejah 1544 Mercury 2.72m 13 Scott, Kaya 1544 N Step 2.69m -- Whiting, Niyyah 1544 Mercury DNS -- Williams, Nevaeh 1544 Team Sa 2.74m DNS -- Mahlet, Qene 1544 Flo-Jo 3.07m DNS -- Magdalena, Trinity 1544 Flo-Jo 3.20m DNS Shot Put Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Ezana, Melat 1544 Flo-Jo 4.98m 4.39m 2 Maher, Charlotte Unattached 4.23m 4.15m 3 McCarthy, Cameron 1544 North C 3.48m
Javelin Throw mini Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Small, Alysa 1544 SD Cheetahs 18.63m 2 Maher, Charlotte Unattached 16.93m 18.24m 3 Whitley, Diamond 1544 Usa Roc 18.82m 15.75m 4 Calloway, Trinity 1544 North C 14.70m 5 Charles, Lashell 1544 N Step 14.44m 6 Ezana, Melat 1544 Flo-Jo 10.52m 12.77m 7 Grant-Williams, Ruth 1544 Mlk Bla 12.32m 8 Broughton, Jameila 1544 Team Sa 12.23m 9 Assaye, Tigist 1544 Flo-Jo 5.54m 11.86m 10 Glass, Deandra 1544 Mercury 10.15m 11 McCarthy, Cameron 1544 North C 10.05m 12 Jackson, Savannah 1544 Team Sa 10.02m 13 Nichols, Nevaeh 1544 Untouchable 9.37m 14 Smith, Yazmeen 1544 Usa Roc 7.87m -- Henry, Jada 1544 Usa Roc DNS -- Carreon, Kayla 1544 Untouchable 2.13m DNS -- Jordan, Aleeya 1544 N Step DNS
1500 Meter Race Walk Bantam Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Magdalena, Trinity 1544 Flo-Jo 9:10.00 10:07.33 2 Scott, Kaya 1544 N Step 10:36.20 3 Ezana, Melat 1544 Flo-Jo 10:48.00 10:59.99 4 Smith, Yazmeen 1544 Usa Roc 12:54.18 -- Assaye, Tigist 1544 Flo-Jo 11:21.00 DNF -- Mascarenhas, Melanie 1544 Cvsd Flyers DNF
100 Meter Dash Midget Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Newkirk, Gkhara 1544 Flo-Jo 13.40 13.52q 2 2 Vanburen, Amanda 1544 Cvsd Flyers 13.70 13.92q 1 3 Phillips, Jaiden 1544 Flo-Jo 13.30 13.94q 3 4 Medrano, Alexis 1544 SD Cheetahs 13.81 14.19q 2 5 Boyd, Pariss 1544 N Step 14.23q 1 6 Williams, Imani 1544 North C 14.02 14.32q 3 7 Wright, Dechannel 1544 Mercury 14.17 14.59q 3 8 White, Zion 1544 N Step 14.68q 2 9 Richardson, Kalia 1544 N Step 15.10q 3 10 Dickens, Brittany 1544 SD Cheetahs 14.29 15.14 3 11 Bankhead, Zaire 1544 N Step 15.18 2 12 Kraft, Corrie 1544 High Five TC 15.28 1 13 Enriquez, Donovan 1544 North C 15.53 2 14 Armstrong, Kristina 1544 Stb TC 15.10 15.93 2 15 Martin, Shanice 1544 Mlk Bla 15.60 16.06 1 16 Letcher, Elexis 1544 North C 16.21 1 17 Johnson, Alicia 1544 Mlk Bla 15.60 16.30 3 18 Misouria, Olivia 1544 Flo-Jo 15.20 16.38 1 19 Gabby, Maya 1544 Team Sa 16.00 16.41 3 20 Pryor, Heaven 1544 Mercury 15.80 16.67 2 21 Smith, Dominique 1544 Mlk Bla 16.60 17.03 2 22 Morehead, Lynetta 1544 Mercury 15.90 17.69 1 -- Gray, Treniyah 1544 Millenn 15.48 DNS 3 -- Kaseberg, Ann Caroline 1544 Stb TC 13.76 DNS 1
100 Meter Dash Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Vanburen, Amanda 1544 Cvsd Flyers 13.92 13.56 2 Newkirk, Gkhara 1544 Flo-Jo 13.52 13.64 3 Phillips, Jaiden 1544 Flo-Jo 13.94 13.75 4 Boyd, Pariss 1544 N Step 14.23 14.14 5 Williams, Imani 1544 North C 14.32 14.31 6 White, Zion 1544 N Step 14.68 14.39 7 Medrano, Alexis 1544 SD Cheetahs 14.19 14.42 8 Wright, Dechannel 1544 Mercury 14.59 14.47 9 Richardson, Kalia 1544 N Step 15.10 14.70
200 Meter Dash Midget Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Vanburen, Amanda 1544 Cvsd Flyers 27.48 28.55q 2 2 Newkirk, Gkhara 1544 Flo-Jo 26.60 28.60q 3 3 Medrano, Alexis 1544 SD Cheetahs 28.03 28.95q 1 4 Williams, Imani 1544 North C 28.72 29.30q 1 5 White, Zion 1544 N Step 29.72q 2 6 Barnes, Sydney 1544 N Step 29.92q 2 7 Boyd, Pariss 1544 N Step 30.06q 3 8 Seale, Shiann 1544 North C 29.90 30.51q 3 9 Wright, Dechannel 1544 Mercury 30.48 30.62q 1 10 Williams, Jayla 1544 Millenn 30.20 31.12 3 11 Bankhead, Zaire 1544 N Step 31.25 1 12 Campbell, Aliyah 1544 N Step 31.32 2 13 Gray, Makala 1544 Millenn 29.60 31.58 2 14 Richardson, Kalia 1544 N Step 31.76 1 15 Turner, Jazmyne 1544 Usa Roc 31.97 1 16 Friedland, Haley 1544 SD Cheetahs 32.82 3 17 Enriquez, Donovan 1544 North C 33.11 2 18 Johnson, Alicia 1544 Mlk Bla 33.70 33.47 2 19 Goodwin, Tshyne 1544 Usa Roc 33.74 1 20 Gabby, Maya 1544 Team Sa 30.32 34.30 2 21 Martin, Shanice 1544 Mlk Bla 34.00 35.02 3 22 Smith, Dominique 1544 Mlk Bla 35.00 35.23 3 23 Morehead, Lynetta 1544 Mercury 33.02 37.07 1
200 Meter Dash Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Vanburen, Amanda 1544 Cvsd Flyers 28.55 27.93 2 Newkirk, Gkhara 1544 Flo-Jo 28.60 28.21 3 Medrano, Alexis 1544 SD Cheetahs 28.95 29.21 4 Boyd, Pariss 1544 N Step 30.06 29.32 5 Williams, Imani 1544 North C 29.30 29.40 6 White, Zion 1544 N Step 29.72 29.81 7 Barnes, Sydney 1544 N Step 29.92 29.84 8 Seale, Shiann 1544 North C 30.51 29.90 9 Wright, Dechannel 1544 Mercury 30.62 30.28
400 Meter Run Midget Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Bell, Tasanique 1544 Mercury 1:03.07 1:01.74q 1 2 Frank, Jolize 1544 Flo-Jo 1:01.00 1:04.32q 2 3 Evans-Youngblood, Dana 1544 Mercury 1:04.33 1:06.43q 3 4 Applon-Kettles, Iyonna 1544 SD Cheetahs 1:06.33 1:07.24q 1 5 Williams, Jayla 1544 Millenn 1:09.60 1:07.65q 1 6 Barnes, Sydney 1544 N Step 1:07.76q 2 7 Roberson, Sakura 1544 SD Cheetahs 1:08.24 1:07.92q 2 8 Jones, Daushana 1544 SD Cheetahs 1:06.08 1:08.39q 3 9 Robinson, Leela 1544 Millenn 1:06.90 1:08.72q 2 10 Allah, Brandy 1544 SD Cheetahs 1:07.69 1:08.97 1 11 Roberson, Satori 1544 SD Cheetahs 1:13.90 1:09.39 3 12 Seale, Shiann 1544 North C 1:09.00 1:09.64 1 13 Gray, Makala 1544 Millenn 1:08.80 1:09.83 3 14 Payne, Jaida 1544 N Step 1:10.05 1 15 Johnson, Alicia 1544 Mlk Bla 1:13.00 1:14.26 2 16 Smith, Dominique 1544 Mlk Bla 1:19.00 1:17.94 1 17 Martin, Shanice 1544 Mlk Bla 1:16.00 1:17.96 3 -- Armstrong, Kristina 1544 Stb TC 1:10.87 DNS 3 -- Goodwin, Tshyne 1544 Usa Roc DNS 2 -- Goodman, Raven 1544 Mercury 1:07.14 DNS 2 400 Meter Run Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Bell, Tasanique 1544 Mercury 1:01.74 1:01.38 2 Robinson, Leela 1544 Millenn 1:08.72 1:04.44 3 Frank, Jolize 1544 Flo-Jo 1:04.32 1:04.82 4 Evans-Youngblood, Dana 1544 Mercury 1:06.43 1:05.72 5 Barnes, Sydney 1544 N Step 1:07.76 1:05.74 6 Williams, Jayla 1544 Millenn 1:07.65 1:05.99 7 Applon-Kettles, Iyonna 1544 SD Cheetahs 1:07.24 1:06.65 8 Jones, Daushana 1544 SD Cheetahs 1:08.39 1:06.93 9 Roberson, Sakura 1544 SD Cheetahs 1:07.92 1:07.75
800 Meter Run Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bell, Tasanique 1544 Mercury 2:32.89 2:32.21 2 Evans-Youngblood, Dana 1544 Mercury 2:34.16 2:33.98 3 Frank, Jolize 1544 Flo-Jo 2:35.00 2:34.86 4 Roberson, Sakura 1544 SD Cheetahs 2:35.01 2:35.23 5 Woodus, Gabby Unattached 2:40.00 2:37.96 6 Groff, Hazel 1544 Roadrunners 2:41.90 2:38.20 7 Galloway, Cambria 1544 SD Cheetahs 2:41.25 2:39.16 8 Roberson, Satori 1544 SD Cheetahs 2:54.03 2:42.20 9 Klein, Brietta 1544 High Five TC 2:50.00 2:45.49 10 Robinson, Leela 1544 Millenn 2:45.51 11 Oneill, Brianna 1544 SD Cheetahs 2:36.52 2:46.71 12 Bates, Satera 1544 Mercury 2:41.73 2:58.40 13 Duncan, Jordan 1544 Mercury 2:58.13 3:02.74 14 Klopf, Brooklin 1544 SD Cheetahs 3:05.84 15 Laspada, Katarina 1544 Millenn 3:06.48 3:08.10
1500 Meter Run Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bernd, Kelly 1544 Stb TC 5:25.47 5:22.98 2 Groff, Hazel 1544 Roadrunners 5:16.16 5:24.62 3 Swafford, Claire 1544 Roadrunners 5:35.60 5:30.36 4 Duncan, Jordan 1544 Mercury 6:19.58 6:26.75 -- Oneill, Brianna 1544 SD Cheetahs 5:30.19 DNF
3000 Meter Run Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Swafford, Claire 1544 Roadrunners 11:33.00 12:02.01 2 Klein, Brietta 1544 High Five TC 13:00.00 12:37.55 3 Burnett, Keiana 1544 Usa Roc 13:00.00 12:51.18 4 Laspada, Katarina 1544 Millenn 13:18.15 -- Groff, Hazel 1544 Roadrunners 12:15.00 SCR 80 Meter Hurdles Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Williams, Imani 1544 North C 15.25 2 Fox, Jordyn 1544 SD Cheetahs 16.95 3 Galloway, Cambria 1544 SD Cheetahs 17.28 4 Bell, Jhalisa 1544 Millenn 18.71 17.86 5 Friedland, Haley 1544 SD Cheetahs 18.15 6 Allah, Brandy 1544 SD Cheetahs 18.22 7 Gabby, Maya 1544 Team Sa 19.82
4x100 Meter Relay Midget Girls ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 Flo-Jo International 'A' 55.20 55.20q 1) Frank, Jolize 2) Newkirk, Gkhara 3) Phillips, Jaiden 4) Wyatt, Jael 2 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 56.00 56.00q 1) Bates, Satera 2) Duncan, Jordan 3) Goodman, Raven 4) Wright, Dechannel 3 1544 SD Cheetahs 'A' 56.32 56.32q 1) Applon-Kettles, Iyonna 2) Dickens, Brittany 3) Jones, Daushana 4) Medrano, Alexis -- 1544 N Step Youth TC 'A' NT 1) Bankhead, Zaire 2) Campbell, Aliyah 3) Payne, Jaida 4) White, Zion
4x100 Meter Relay Midget Girls ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 Flo-Jo International 'A' 55.20 54.78 2 1544 SD Cheetahs 'A' 56.32 55.39 3 1544 N Step Youth TC 'A' 55.40 4 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 56.00 1:00.09
4x400 Meter Relay Midget Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Millennium Express 'A' 4:37.00 4:32.49 1) Bell, Jhalisa 2) Gray, Makala 3) Robinson, Leela 4) Williams, Jayla 2 1544 N Step Youth TC 'A' 4:33.31 1) Barnes, Sydney 2) Boyd, Pariss 3) Payne, Jaida 4) Richardson, Kalia 3 1544 SD Cheetahs 'A' 4:38.19 4:42.34 1) Applon-Kettles, Iyonna 2) Galloway, Cambria 3) Jones, Daushana 4) Roberson, Sakura 4x800 Meter Relay Midget Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 11:14.35 11:10.74 1) Bates, Satera 2) Bell, Tasanique 3) Evans-Youngblood, Dana 4) Goodman, Raven
High Jump Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Snow, Alana Unattached 1.37m 1.30m 2 Wixted, Danika 1544 Millenn 1.15m 2 Friedland, Haley 1544 SD Cheetahs 1.15m 2 Nash, Olivia Unattached 1.37m 1.15m 5 Gray, Treniyah 1544 Millenn 1.05m 5 Podraza, Alexa 1544 Millenn 1.05m
Long Jump Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Campbell, Aliyah 1544 N Step 3.84m 2 Dickens, Brittany 1544 SD Cheetahs 3.74m 3 Nash, Olivia Unattached 3.76m 3.68m 4 Letcher, Elexis 1544 North C 3.54m 5 Phillips, Jaiden 1544 Flo-Jo 4.34m 3.49m 6 Allah, Brandy 1544 SD Cheetahs 3.46m 7 Kraft, Corrie 1544 High Five TC 3.66m 3.45m 8 Fox, Jordyn 1544 SD Cheetahs 3.37m 9 Gray, Treniyah 1544 Millenn 3.19m 3.34m 10 Bell, Jhalisa 1544 Millenn 3.21m 3.11m 11 Morehead, Lynetta 1544 Mercury 1.85m -- Kaseberg, Ann Caroline 1544 Stb TC DNS
Shot Put Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Pryor, Heaven 1544 Mercury 7.59m 2 Turner, Jazmyne 1544 Usa Roc 7.12m 3 Hofer, Sarah 1544 Team Edge 6.76m 4 Ecija, Micaela 1544 Ncstallions 6.55m 5 Klopf, Brooklin 1544 SD Cheetahs 6.05m 6 Roman, Azalea Unattached 5.93m 5.75m 7 Moore, Janae 1544 SD Cheetahs 5.54m 8 Battle, Maelisa 1544 Flo-Jo 4.47m 5.51m 9 Enriquez, Donovan 1544 North C 4.86m 10 Berry, Ellese 1544 Mlk Bla 4.73m 11 Misouria, Olivia 1544 Flo-Jo 4.93m 4.55m 12 Batey, Nichelle 1544 N Step 4.30m Discus Throw Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Turner, Jazmyne 1544 Usa Roc 13.64m 2 Battle, Maelisa 1544 Flo-Jo 7.04m 12.64m 3 Berry, Ellese 1544 Mlk Bla 8.52m -- Roman, Azalea Unattached DNS
Javelin Throw mini Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Ecija, Micaela 1544 Ncstallions 27.97m 2 Fox, Jordyn 1544 SD Cheetahs 23.78m 3 Armstrong, Kristina 1544 Stb TC 19.55m 20.94m 4 Roberson, Satori 1544 SD Cheetahs 20.53m 5 Nash, Olivia Unattached 18.65m 6 Laspada, Katarina 1544 Millenn 18.40m 7 Battle, Maelisa 1544 Flo-Jo 10.11m 17.94m 8 Roman, Azalea Unattached 13.41m 17.24m 9 Pryor, Heaven 1544 Mercury 14.62m 10 Misouria, Olivia 1544 Flo-Jo 10.11m 12.82m 11 Batey, Nichelle 1544 N Step 11.84m
1500 Meter Race Walk Midget Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Wyatt, Jael 1544 Flo-Jo 8:29.00 9:11.05 2 Batey, Nichelle 1544 N Step 10:51.62 3 Burnett, Keiana 1544 Usa Roc 10:52.37
100 Meter Dash Youth Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 12.91 13.10q 2 2 Dozier, Talisha 1544 SD Cheetahs 12.87 13.20q 1 3 Lidrazzah, Ralaina 1544 SD Cheetahs 13.05 13.32q 2 4 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 12.78 13.46q 3 5 Curtis, Dejah 1544 SD Cheetahs 13.17 13.71q 3 6 Harris, Lexi 1544 Mercury 13.54 13.87q 3 7 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 13.45 13.99q 3 8 Wilson, Jada 1544 SD Cheetahs 13.94 14.10q 2 9 Reese, Brianna 1544 Stb TC 13.90 14.22q 1 10 Elliott, Zoe 1544 Millenn 14.34 3 11 Kulischak, Grace 1544 Millenn 14.18 14.62 1 12 Hawkins, Deanshanique 1544 Mercury 14.25 14.63 1 13 Port, Emily 1544 Stb TC 14.05 14.76 2 14 Fiddes, Alyssa 1544 Stb TC 14.19 14.81 3 15 Grimes, Jasmine 1544 Mercury 14.95 14.82 2 15 Hearn, Ashleigh 1544 SD Cheetahs 14.15 14.82 1 17 Howe, Lily 1544 High Five TC 14.69 15.07 2 18 Neidermyer, Madison 1544 High Five TC 15.12 3 19 Howell-Shenault, Sydnee 1544 N Step 15.28 2 20 Garfein, Jordyn 1544 Stb TC 15.35 2 21 Stevenson, Nia 1544 Mercury 15.00 15.47 1 22 Muhammad, Aliyah 1544 N Step 15.50 1 23 Pitzer, Aziza 1544 N Step 15.61 3 24 Garner, Lanina 1544 N Step 15.79 1 25 Brown, Aleisha 1544 Mercury 16.35 15.86 1 26 Johnson, Jiana 1544 Mlk Bla 15.10 15.88 3 -- Hubbard, Madison 1544 SD Cheetahs DNS 2
100 Meter Dash Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 13.10 13.16 2 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 13.46 13.23 3 Dozier, Talisha 1544 SD Cheetahs 13.20 13.33 4 Lidrazzah, Ralaina 1544 SD Cheetahs 13.32 13.38 5 Curtis, Dejah 1544 SD Cheetahs 13.71 13.62 6 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 13.99 13.83 7 Wilson, Jada 1544 SD Cheetahs 14.10 13.86 8 Harris, Lexi 1544 Mercury 13.87 14.09 9 Reese, Brianna 1544 Stb TC 14.22 14.28
200 Meter Dash Youth Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Lidrazzah, Ralaina 1544 SD Cheetahs 26.88 27.18q 1 2 Dozier, Talisha 1544 SD Cheetahs 26.54 27.19q 3 3 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 26.50 27.54q 1 4 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 26.13 27.60q 2 5 Butler, Chante 1544 SD Cheetahs 27.13 27.84q 2 6 Harris, Lexi 1544 Mercury 26.73 28.04q 3 7 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 28.18 28.58q 1 8 Evans, Allyson 1544 SD Cheetahs 27.43 28.92q 2 9 Wilson, Jada 1544 SD Cheetahs 28.49 29.26q 3 10 Fiddes, Alyssa 1544 Stb TC 29.58 30.47 3 11 Port, Emily 1544 Stb TC 29.20 30.95 1 12 Kulischak, Grace 1544 Millenn 29.83 31.03 1 13 Neidermyer, Madison 1544 High Five TC 30.66 31.20 3 14 Grimes, Jasmine 1544 Mercury 29.50 31.32 2 15 Howe, Lily 1544 High Five TC 30.41 31.49 2 16 Howell-Shenault, Sydnee 1544 N Step 31.81 3 17 Hearn, Ashleigh 1544 SD Cheetahs 29.06 31.93 3 18 Stevenson, Nia 1544 Mercury 31.05 32.08 1 19 Hills, Esther 1544 Mercury 31.29 32.30 2 20 Pitzer, Aziza 1544 N Step 32.58 1 21 Johnson, Jiana 1544 Mlk Bla 32.30 32.61 1 -- Banks, Kayja 1544 Mercury 31.05 DNS 2 -- Garner, Lanina 1544 N Step DNS 3
200 Meter Dash Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 27.60 26.68 2 Lidrazzah, Ralaina 1544 SD Cheetahs 27.18 27.08 3 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 27.54 27.11 4 Dozier, Talisha 1544 SD Cheetahs 27.19 27.26 5 Butler, Chante 1544 SD Cheetahs 27.84 28.17 6 Harris, Lexi 1544 Mercury 28.04 28.28 7 Evans, Allyson 1544 SD Cheetahs 28.92 28.51 8 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 28.58 28.56 9 Wilson, Jada 1544 SD Cheetahs 29.26 29.37
400 Meter Run Youth Girls ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Baehr, Brenna 1544 Mercury 1:01.01 1:00.58q 2 2 Butler, Chante 1544 SD Cheetahs 1:04.75 1:00.76q 2 3 Evans, Allyson 1544 SD Cheetahs 1:01.06 1:02.76q 3 4 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 59.69 1:02.84q 1 5 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 1:04.19 1:04.33q 3 6 Quest, Jaquel 1544 N Step 1:05.16q 3 7 Mageo, Jordan 1544 Millenn 1:07.55 1:05.29q 3 8 Kyllo, Sheylyn 1544 High Five TC 1:06.94 1:06.22q 2 9 Griffin, Drew 1544 Millenn 1:05.00 1:06.33q 1 10 Herrera, Giuliana 1544 Team Sa 1:05.00 1:06.36 1 11 Laspada, Natalia 1544 Millenn 1:07.45 1:06.95 3 12 Williams, Valair 1544 North C 1:10.00 1:08.02 1 13 Kulischak, Grace 1544 Millenn 1:08.09 1:08.07 2 14 Port, Emily 1544 Stb TC 1:09.06 1:08.14 2 15 Mack, Drew 1544 Team Edge 1:08.19 2 16 Stevenson, Nia 1544 Mercury 1:12.48 1:09.82 2 17 Hills, Esther 1544 Mercury 1:09.55 1:10.18 1 18 Johnson, Jiana 1544 Mlk Bla 1:12.00 1:11.74 3 19 Grimes, Jasmine 1544 Mercury 1:10.17 1:12.76 3 20 Berry, Katherine Unattached 1:14.30 3 21 Hearn, Ashleigh 1544 SD Cheetahs 1:12.56 1:14.54 1 -- Banks, Kayja 1544 Mercury 1:12.98 DNS 1 400 Meter Run Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Baehr, Brenna 1544 Mercury 1:00.58 1:00.18 2 Stephens, Sasha 1544 Stb TC 1:02.84 1:00.47 3 Evans, Allyson 1544 SD Cheetahs 1:02.76 1:00.86 4 Butler, Chante 1544 SD Cheetahs 1:00.76 1:01.00 5 Johnson, Aliyah 1544 Mercury 1:04.33 1:03.80 6 Kyllo, Sheylyn 1544 High Five TC 1:06.22 1:04.36 7 Griffin, Drew 1544 Millenn 1:06.33 1:04.44 8 Quest, Jaquel 1544 N Step 1:05.16 1:04.73 9 Mageo, Jordan 1544 Millenn 1:05.29 1:05.64
800 Meter Run Youth Girls =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Charles, Anne 1544 Roadrunners 2:21.00 2:21.85 2 2 Vonmusser, Montana 1544 Roadrunners 2:25.00 2:27.79 2 3 Baehr, Brenna 1544 Mercury 2:25.85 2:28.18 2 4 Evans, Allyson 1544 SD Cheetahs 2:27.16 2:32.28 2 5 Herrera, Giuliana 1544 Team Sa 2:32.75 1 6 Irwin, Kelsey 1544 Stb TC 2:36.00 2:36.13 2 7 Mack, Drew 1544 Team Edge 2:36.75 1 8 Kyllo, Sheylyn 1544 High Five TC 2:42.00 2:40.74 2 9 Hills, Esther 1544 Mercury 2:56.93 2:42.72 1 10 Tyler, Nishon 1544 Mercury 2:40.29 2:44.31 2 11 Garcia, Elena 1544 Roadrunners 2:45.00 2:45.55 2 12 Munsey, Ayisha 1544 SD Cheetahs 2:47.13 1 13 Wardell, Anna 1544 SD Cheetahs 2:38.01 2:47.85 2 14 Quest, Jaquel 1544 N Step 2:51.95 1 15 Berry, Katherine Unattached 3:00.05 1 16 Miller, Naomi 1544 Team Sa 3:02.73 1 -- Simeroth, Jodi 1544 Millenn 2:45.52 DNS 1
1500 Meter Run Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Charles, Anne 1544 Roadrunners 4:47.00 4:51.60 2 Vonmusser, Montana 1544 Roadrunners 5:09.00 5:09.60 3 Lopez, Helen 1544 Roadrunners 5:12.00 5:16.60 4 Wardell, Anna 1544 SD Cheetahs 5:23.50 5 Herrera, Giuliana 1544 Team Sa 5:25.00 6 Jarvis, Megan 1544 Roadrunners 5:35.00 5:31.30 7 Garcia, Elena 1544 Roadrunners 5:39.00 5:31.50 8 Simeroth, Jodi 1544 Millenn 5:33.72 5:47.70 -- Hettinger, Quincey 1544 Roadrunners 5:15.00 DNS
3000 Meter Run Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lopez, Helen 1544 Roadrunners 11:35.00 11:55.64 2 Jarvis, Megan 1544 Roadrunners 13:30.00 12:02.33 3 Simeroth, Jodi 1544 Millenn 12:09.64 4 Munsey, Ayisha 1544 SD Cheetahs 12:40.98 5 Hettinger, Quincey 1544 Roadrunners 11:45.00 12:53.02
100 Meter Hurdles Youth Girls =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Magdalena, Sydney 1544 Flo-Jo 17.40 17.29 2 2 Taylor, Brittany 1544 Mercury 17.95 17.34 2 3 Hawkins, Deanshanique 1544 Mercury 18.33 17.94 1 4 Tedrow, Gina 1544 Ncstallions 18.45 18.68 2 5 Elliott, Zoe 1544 Millenn 18.31 18.69 2 6 Lam, Elizabeth 1544 Stb TC 20.20 19.29 1 7 Williams, Valair 1544 North C 19.80 1 8 Fiddes, Alyssa 1544 Stb TC 19.89 20.36 2 9 Miller, Naomi 1544 Team Sa 21.53 2 10 Brown, Aleisha 1544 Mercury 21.10 21.84 2 11 Geckeler, Keara 1544 Stb TC 22.22 1 12 Wardell, Anna 1544 SD Cheetahs 22.51 2
200 Meter Hurdles Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Magdalena, Sydney 1544 Flo-Jo 38.20 31.39 2 Hawkins, Deanshanique 1544 Mercury 32.98 31.91 3 Taylor, Brittany 1544 Mercury 31.17 32.22 4 Tedrow, Gina 1544 Ncstallions 33.24 32.47 5 Laspada, Natalia 1544 Millenn 35.32 6 Tyler, Nishon 1544 Mercury 34.92 35.38 7 Brown, Aleisha 1544 Mercury 39.00 35.45 8 Miller, Naomi 1544 Team Sa 37.75 -- Elliott, Zoe 1544 Millenn SCR
4x100 Meter Relay Youth Girls ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 SD Cheetahs 'A' 50.81 50.81q 1) Butler, Chante 2) Curtis, Dejah 3) Dozier, Talisha 4) Lidrazzah, Ralaina -- 1544 Speed to Burn TC 'A' NT 1) Fiddes, Alyssa 2) Garfein, Jordyn 3) Port, Emily 4) Reese, Brianna 4x100 Meter Relay Youth Girls ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 SD Cheetahs 'A' 50.81 51.09 2 1544 Speed to Burn TC 'A' 55.84 -- 1544 SD Trailblazers 'A' DNS
4x400 Meter Relay Youth Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 4:29.76 4:21.73 1) Baehr, Brenna 2) Johnson, Aliyah 3) Taylor, Brittany 4) Tyler, Nishon 2 1544 SD Cheetahs 'A' 4:01.09 4:25.66 1) Butler, Chante 2) Dozier, Talisha 3) Evans, Allyson 4) Lidrazzah, Ralaina 3 1544 Millennium Express 'A' 4:28.44 1) Elliott, Zoe 2) Griffin, Drew 3) Laspada, Natalia 4) Mageo, Jordan
4x800 Meter Relay Youth Girls ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 SD Socal Roadrunne 'A' 10:00.00 10:12.72 1) Vonmusser, Montana 2) Charles, Anne 3) Lopez, Helen 4) Garcia, Elena 2 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 10:43.35 1) Baehr, Brenna 2) Harris, Lexi 3) Hills, Esther 4) Tyler, Nishon 3 1544 Millennium Express 'A' 11:18.31 1) Kulischak, Grace 2) Laspada, Natalia 3) Mageo, Jordan 4) Simeroth, Jodi
High Jump Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 1.37m 1.45m 2 Magdalena, Sydney 1544 Flo-Jo 1.37m 1.32m 3 Garfein, Jordyn 1544 Stb TC 1.27m 4 Wardell, Anna 1544 SD Cheetahs 1.24m -- Smiith, Sierra 1544 Roadrunners 1.65m DNS -- Callahan, Abigail Unattached 1.58m DNS
Long Jump Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Piland, Jaia 1544 Flo-Jo 4.93m 4.43m 2 Harris, Lexi 1544 Mercury 4.42m 3 Tedrow, Gina 1544 Ncstallions 4.39m 4.21m 4 Elliott, Zoe 1544 Millenn 4.15m 5 Taylor, Brittany 1544 Mercury 4.10m 6 Grimes, Jasmine 1544 Mercury 4.06m 7 Magdalena, Sydney 1544 Flo-Jo 4.50m 3.91m 8 Brown, Aleisha 1544 Mercury 3.60m 9 Hawkins, Deanshanique 1544 Mercury 3.53m 10 Garner, Lanina 1544 N Step 3.33m 11 Hubbard, Madison 1544 SD Cheetahs 3.26m 12 Stevenson, Nia 1544 Mercury 2.96m -- Howell-Shenault, Sydnee 1544 N Step FOUL -- Banks, Kayja 1544 Mercury DNS -- Reese, Brianna 1544 Stb TC DNS -- Jennings, Teris 1544 Mercury DNS
Triple Jump Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Tedrow, Gina 1544 Ncstallions 9.30m 8.93m
Shot Put Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Dozier, Sabrina 1544 Mercury 10.94m 2 Irving, Jada 1544 N Step 8.89m 3 Mageo, Jordan 1544 Millenn 8.59m 4 Muhammad, Aliyah 1544 N Step 8.05m 5 Armendariz, Anastasia Unattached 7.47m 7.36m 6 Boyd, Sierra 1544 Flo-Jo 4.93m 6.56m 7 Pitzer, Aziza 1544 N Step 6.14m
Discus Throw Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Dozier, Sabrina 1544 Mercury 21.98m 2 Armendariz, Anastasia Unattached 20.88m 21.60m 3 Irving, Jada 1544 N Step 20.33m 4 Muhammad, Aliyah 1544 N Step 17.37m 5 Pitzer, Aziza 1544 N Step 14.88m 6 Boyd, Sierra 1544 Flo-Jo 11.61m 13.65m
Javelin Throw Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Irwin, Kelsey 1544 Stb TC 24.05m 25.50m 2 Reese, Brianna 1544 Stb TC 26.73m 23.36m 3 Marcarenhas, Tianna 1544 Cvsd Flyers 24.18m 20.37m 4 Irving, Jada 1544 N Step 18.80m 5 Muhammad, Aliyah 1544 N Step 15.65m 6 Munsey, Ayisha 1544 SD Cheetahs 14.50m -- Armendariz, Anastasia Unattached DNS
3000 Meter Race Walk Youth Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Delgado, Elia 1544 SD Cheetahs 21:23.68 2 Hubbard, Madison 1544 SD Cheetahs 23:56.37
100 Meter Dash Intermediate Girls ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Harper, Kassidy 1544 Mercury 13.05 13.05q 2 Welch, Ltanya 1544 Mercury 13.16 13.16q 3 Williams, Tayler 1544 Millenn 13.20 13.20q 4 Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 13.23 13.23q 5 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 13.68 13.68q -- Muhammad, Hadiyah 1544 N Step NT -- Garrett, Jaina 1544 Ncstallions NT -- Phillips, Clara 1544 Usa Roc NT
100 Meter Dash Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Harper, Kassidy 1544 Mercury 13.05 13.17 2 Muhammad, Hadiyah 1544 N Step 13.42 3 Welch, Ltanya 1544 Mercury 13.16 13.60 4 Phillips, Clara 1544 Usa Roc 13.87 5 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 13.68 14.25 6 Garrett, Jaina 1544 Ncstallions 16.76 7 Williams, Tayler 1544 Millenn 13.20 1:25.45 -- Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 13.23 DNS
200 Meter Dash Intermediate Girls ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Clark, Shanise Unattached 26.00 26.00q 2 Harper, Kassidy 1544 Mercury 27.01 27.01q 3 Welch, Ltanya 1544 Mercury 27.87 27.87q 4 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 27.93 27.93q 5 Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 28.40 28.40q 6 Williams, Tayler 1544 Millenn 28.50 28.50q 7 Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 33.10 33.10q -- Phillips, Clara 1544 Usa Roc NT
200 Meter Dash Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Harper, Kassidy 1544 Mercury 27.01 26.80 2 Clark, Shanise Unattached 26.00 27.22 3 Welch, Ltanya 1544 Mercury 27.87 28.09 4 Phillips, Clara 1544 Usa Roc 29.95 5 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 27.93 30.80 6 Williams, Tayler 1544 Millenn 28.50 32.40 7 Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 33.10 34.51 -- Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 28.40 DNS
400 Meter Run Intermediate Girls ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Clark, Shanise Unattached 59.00 59.00q 2 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 1:04.60 1:04.60q 3 Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 1:04.94 1:04.94q 4 Welch, Ltanya 1544 Mercury 1:04.97 1:04.97q 5 Williams, Tayler 1544 Millenn 1:05.00 1:05.00q 6 Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 1:05.44 1:05.44q -- Peterson, Shania 1544 N Step NT
400 Meter Run Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Clark, Shanise Unattached 59.00 1:01.94 2 Welch, Ltanya 1544 Mercury 1:04.97 1:03.08 3 Peterson, Shania 1544 N Step 1:04.48 4 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 1:04.60 1:06.78 5 Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 1:05.44 1:12.05 -- Williams, Tayler 1544 Millenn 1:05.00 DNS -- Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 1:04.94 DNS
800 Meter Run Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Graff, Carly 1544 Cvsd Flyers 2:44.29 2:47.36 2 Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 2:38.32 2:55.26 -- Oetting, Emily Unattached DNS
1500 Meter Run Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Miller, Brianna Unattached 5:05.00 5:08.71 2 Graff, Carly 1544 Cvsd Flyers 5:43.44 5:50.35 3000 Meter Run Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Kuhn, Emily 1544 SD Cheetahs 14:17.30
100 Meter Hurdles Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hancock, Kelli 1544 Team Edge 17.05 2 Spencer, Jeyla 1544 Cvsd Flyers 17.01 18.09 3 Peraza, Jocelyn 1544 Imperia 21.00 21.16 4 Estrada, Kenya 1544 Imperia 20.00 21.30 -- Alamo, Natalie 1544 Cvsd Flyers 17.40 DNS -- Mason, Natalie 1544 Cvsd Flyers 16.90 DNS
400 Meter Hurdles Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Estrada, Kenya 1544 Imperia 1:22.53 2 Peraza, Jocelyn 1544 Imperia 1:36.59 -- Oetting, Emily Unattached DNS
Long Jump Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Muhammad, Hadiyah 1544 N Step 4.97m 2 Welch, Ltanya 1544 Mercury 4.37m 3 Harper, Kassidy 1544 Mercury 4.26m 4 Peterson, Shania 1544 N Step 4.07m -- Phillips, Clara 1544 Usa Roc FOUL
Triple Jump Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Muhammad, Hadiyah 1544 N Step 10.27m 2 Alesi, Rachel 1544 Team Edge 8.44m
Shot Put Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Alesi, Rachel 1544 Team Edge 10.91m 2 Haury, Zaybree Unattached 9.73m 3 Peterson, Shania 1544 N Step 6.89m 4 Rodriguez, Larissa 1544 Flo-Jo 6.15m 4.99m
Discus Throw Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Haury, Zaybree Unattached 29.02m 2 Muhammad, Hadiyah 1544 N Step 16.81m 3 Rodriguez, Larissa 1544 Flo-Jo 11.00m 13.44m
Javelin Throw Intermediate Girls ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Haury, Zaybree Unattached 38.58m 2 Garrett, Jaina 1544 Ncstallions 17.09m
100 Meter Dash Young Women ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 2 Knight, Tia 1544 Trailblazer 13.00 13.00q 3 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 13.40 13.40q 4 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 13.59 13.59q -- Rowlings, Australia Unattached NT
100 Meter Dash Young Women ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 2 Rowlings, Australia Unattached 13.18 3 Knight, Tia 1544 Trailblazer 13.00 13.52 4 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 13.40 13.90 5 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 13.59 14.74
200 Meter Dash Young Women ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 2 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 27.24 27.24q 3 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 28.00 28.00q -- Rowlings, Australia Unattached NT
200 Meter Dash Young Women ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Rowlings, Australia Unattached 27.13 2 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 28.00 28.32 -- Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 27.24 DNS 400 Meter Run Young Women ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 2 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 1:03.61 1:03.61q 3 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 1:05.18 1:05.18q -- Rowlings, Australia Unattached NT -- Mack, Riley Unattached NT
400 Meter Run Young Women ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 2 Rowlings, Australia Unattached 1:01.06 3 Mack, Riley Unattached 1:06.44 4 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 1:03.61 1:07.81 5 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 1:05.18 1:13.74
800 Meter Run Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Mack, Riley Unattached 2:33.06
100 Meter Hurdles Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Junious, Breanna 1544 Cvsd Flyers 15.84 17.56 2 Valencia, Jessica 1544 Cvsd Flyers 16.28 19.06 3 Rustin, Shelby 1544 Team Edge 19.17 -- Knight, Tia 1544 Trailblazer 15.10 NT
Pole Vault Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ -- Ross, Kortney Unattached 4.10m NH
Shot Put Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Payton, Angelica 1544 Team Edge 11.56m
Discus Throw Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Payton, Angelica 1544 Team Edge 28.88m Javelin Throw Young Women ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Pitman, Marissa Unattached 24.44m
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Morgan, Alonzo 1544 SD Cheetahs 14.69 15.84q 3 2 Ackerson, Cameron Unattached 14.74 15.85q 2 3 Harrison, Jon Edward 1544 N Step 16.67q 4 4 Yarbrough, Darhon 1544 Mercury 16.00 16.81q 4 5 Williams, Troy 1544 Millenn 16.14 16.82q 2 5 Escobar, Corwin 1544 Flo-Jo 16.10 16.82q 3 7 Nelson, Gregory 1544 Mercury 16.35 16.84q 2 8 Narcisse, Dejohn 1544 N Step 16.87q 3 9 Shaw, Mekhi 1544 Millenn 15.83 16.91q 4 10 Bacon, Troy 1544 Mercury 16.35 16.95 3 11 Ohl, Jonte 1544 North C 17.22 4 12 Anderson, Omari 1544 Flo-Jo 15.44 17.26 1 13 Blue-Smith, Jahiel 1544 Ncstallions 16.35 17.58 1 14 Gueston, Elivin 1544 N Step 17.68 2 15 Berry, Marcellus 1544 Mercury 17.59 18.18 4 16 Dupper, Landyn 1544 Mercury 17.53 18.20 1 17 Carter, Cristian 1544 Nationa 18.34 4 18 Sanchez, Luis 1544 Nationa 18.41 2 19 Branch, Harold 1544 Mlk Bla 18.00 18.52 1 19 Foran, Sean 1544 Ncstallions 18.52 4 21 Granderson, Adrian 1544 Trailblazer 19.00 18.65 3 22 Gaines, Quincy 1544 SD Cheetahs 18.73 4 23 Banks, Kobe 1544 Mercury 18.37 18.86 3 24 Weary, Jerry 1544 Flo-Jo 17.20 18.93 4 25 Letcher, Ty 1544 North C 18.95 3 26 Sanchez, Carlos 1544 Nationa 18.96 1 27 Adams, Makai 1544 Team Sa 19.55 19.61 1 28 Rangel, Cuahutemoc 1544 SD Cheetahs 18.06 19.85 2 29 Malone, Alfonzo 1544 Flo-Jo 19.92 2 30 Burke, Jayvion 1544 Nationa 20.29 3 -- Arias, Kevin 1544 Mercury 19.33 DNS 2 -- Palacios, Anthony 1544 Nationa DNS 1 -- Watts, Aiden 1544 Millenn DNS 1
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Ackerson, Cameron Unattached 15.85 15.28 2 Morgan, Alonzo 1544 SD Cheetahs 15.84 15.86 3 Williams, Troy 1544 Millenn 16.82 16.29 4 Shaw, Mekhi 1544 Millenn 16.91 16.37 5 Yarbrough, Darhon 1544 Mercury 16.81 16.74 6 Escobar, Corwin 1544 Flo-Jo 16.82 17.02 7 Narcisse, Dejohn 1544 N Step 16.87 17.03 8 Harrison, Jon Edward 1544 N Step 16.67 17.05 -- Nelson, Gregory 1544 Mercury 16.84 DNS
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Ackerson, Cameron Unattached 31.50 32.23 1 2 Morgan, Alonzo 1544 SD Cheetahs 31.38 32.80 1 3 Lewars, Ralston 1544 Mercury 34.65 34.03 4 4 Nelson, Gregory 1544 Mercury 35.12 34.42 3 5 Harrison, Jon Edward 1544 N Step 34.97 4 6 Shaw, Mekhi 1544 Millenn 32.98 35.26 1 7 Hofrichter, Mason 1544 Ncstallions 35.21 35.39 3 8 Williams, Troy 1544 Millenn 35.22 35.58 3 9 Harriswilliams, Richard 1544 SD Cheetahs 35.89 2 10 Escobar, Corwin 1544 Flo-Jo 34.00 35.92 4 11 Wesson, Steven 1544 SD Cheetahs 33.05 36.67 3 12 Yarbrough, Darhon 1544 Mercury 36.17 36.74 3 13 Anderson, Omari 1544 Flo-Jo 32.10 37.26 1 14 Prince, Drake 1544 SD Cheetahs 34.44 37.38 4 15 Bacon, Troy 1544 Mercury 33.00 37.45 1 16 Gueston, Elivin 1544 N Step 37.60 1 17 Narcisse, Dejohn 1544 N Step 37.70 2 18 Mekuria, Aleazar 1544 Flo-Jo 36.20 38.26 3 19 Carter, Cristian 1544 Nationa 38.81 1 20 Dupper, Landyn 1544 Mercury 38.24 40.01 2 21 Weary, Jerry 1544 Flo-Jo 36.10 40.39 3 21 Berry, Marcellus 1544 Mercury 43.29 40.39 2 23 Gaines, Quincy 1544 SD Cheetahs 40.43 2 24 Arias, Kevin 1544 Mercury 41.10 40.45 2 25 Banks, Kobe 1544 Mercury 39.29 40.76 2 26 Branch, Harold 1544 Mlk Bla 36.80 40.78 3 27 Foran, Sean 1544 Ncstallions 40.93 2 28 Malone, Alfonzo 1544 Flo-Jo 43.80 2 29 Blue-Smith, Jahiel 1544 Ncstallions 35.00 43.89 1 -- Berry, Amaree Unattached 35.50 DNS 3
400 Meter Run Sub-Bantam Boys =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Shaw, Mekhi 1544 Millenn 1:15.59 1:16.04 2 2 Hofrichter, Mason 1544 Ncstallions 1:16.90 1:18.38 2 3 Lewars, Ralston 1544 Mercury 1:26.00 1:19.11 2 4 Cotton, Mason 1544 SD Cheetahs 1:15.21 1:19.52 2 5 Prince, Drake 1544 SD Cheetahs 1:19.41 1:21.05 2 6 Gueston, Elivin 1544 N Step 1:24.75 1 7 Tomlinson, Miles 1544 SD Cheetahs 1:16.36 1:25.85 1 8 Armendariz, Elijah Unattached 1:45.00 1:26.68 1 9 Berry, Amaree Unattached 1:30.00 1:27.73 2 10 Greer, Noah 1544 SD Cheetahs 1:21.36 1:29.00 2 11 Wesson, Steven 1544 SD Cheetahs 1:19.23 1:30.31 2 12 Banks, Kobe 1544 Mercury 1:30.51 1 13 Mekuria, Aleazar 1544 Flo-Jo 1:45.00 1:30.53 1 14 Dupper, Landyn 1544 Mercury 1:26.14 1:30.79 1 15 Rangel, Cuahutemoc 1544 SD Cheetahs 1:21.29 1:34.72 2 -- Arias, Kevin 1544 Mercury 1:38.73 SCR 1
800 Meter Run Sub-Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Rider, Kieran 1544 Roadrunners 3:15.00 2:58.77 2 Prince, Drake 1544 SD Cheetahs 3:11.25 3:04.83 3 Cotton, Mason 1544 SD Cheetahs 3:12.58 3:04.89 4 Armendariz, Elijah Unattached 3:32.00 3:07.71 5 Berry, Amaree Unattached 3:00.00 3:13.74 6 Greer, Noah 1544 SD Cheetahs 3:17.25 3:23.64
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 SD Cheetahs 'A' 1:02.69 1:05.97 1) Cotton, Mason 2) Harriswilliams, Richard 3) Morgan, Alonzo 4) Wesson, Steven 2 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 1:03.00 1:06.75 1) Bacon, Troy 2) Lewars, Ralston 3) Nelson, Gregory 4) Yarbrough, Darhon
Long Jump Sub-Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Ackerson, Cameron Unattached 3.61m 3.46m 2 Harriswilliams, Richard 1544 SD Cheetahs 3.82m 3.28m 3 Blue-Smith, Jahiel 1544 Ncstallions 3.09m 4 Williams, Troy 1544 Millenn 2.97m 5 Weary, Jerry 1544 Flo-Jo 2.77m 2.92m 6 Ohl, Jonte 1544 North C 2.89m 7 Letcher, Ty 1544 North C 2.88m 8 Hofrichter, Mason 1544 Ncstallions 2.95m 2.87m 8 Escobar, Corwin 1544 Flo-Jo 3.10m 2.87m 10 Anderson, Omari 1544 Flo-Jo 2.79m 2.79m 11 Adams, Makai 1544 Team Sa 2.59m 12 Greer, Noah 1544 SD Cheetahs 2.56m 13 Tomlinson, Miles 1544 SD Cheetahs 2.53m 14 Foran, Sean 1544 Ncstallions 2.48m 15 Berry, Marcellus 1544 Mercury 2.36m 16 Rangel, Cuahutemoc 1544 SD Cheetahs 2.23m 17 Gaines, Quincy 1544 SD Cheetahs 2.22m 18 Granderson, Adrian 1544 Trailblazer 1.92m -- Mekuria, Aleazar 1544 Flo-Jo 2.49m DNS
Javelin Throw mini Sub-Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Tomlinson, Miles 1544 SD Cheetahs 18.55m 2 Adams, Makai 1544 Team Sa 16.30m 3 Armendariz, Elijah Unattached 14.62m 4 Harrison, Jon Edward 1544 N Step 13.89m 5 Narcisse, Dejohn 1544 N Step 9.89m 6 Malone, Alfonzo 1544 Flo-Jo 4.67m 9.67m 7 Branch, Harold 1544 Mlk Bla 7.47m -- Watts, Aiden 1544 Millenn DNS
100 Meter Dash Bantam Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 13.44 13.51q 3 2 Paisley, Cullin 1544 SD Cheetahs 14.08 14.69q 2 3 Martin, Shamar 1544 Mercury 13.85 14.86q 1 4 Ellis, Keesaad 1544 SD Cheetahs 14.78 14.98q 3 5 Hall, Dominique 1544 Ncstallions 14.97 15.05q 2 6 Milner, Maxwell 1544 North C 14.02 15.07q 4 7 Tyler, Mikael 1544 Mlk Bla 14.60 15.08q 4 8 Sugebo, Kibru 1544 SD Cheetahs 14.52 15.17q 1 9 Blue-Smith, Issac 1544 Ncstallions 14.90 15.24q 3 10 Granillo, Anthony 1544 North C 15.31 1 11 Catlin, Trequan 1544 Untouchable 16.00 15.43 1 12 Jackson, Nicholas 1544 Untouchable 15.63 4 13 Dorris, Christain 1544 Millenn 15.50 15.94 4 14 Sims, Kenyon 1544 Untouchable 15.47 16.07 4 15 Basa, Christopher 1544 Mercury 15.52 16.15 4 16 Young, Cameron 1544 North C 16.16 3 17 McCoy, Ryzhon 1544 N Step 16.40 1 18 Camacho, Anthony 1544 Flo-Jo 14.60 16.46 1 19 Crawford, Damari 1544 SD Cheetahs 15.26 16.50 4 20 Conley, Amir 1544 SD Cheetahs 15.28 16.69 2 21 Williams, Benjamin 1544 N Step 16.73 4 22 Herrera, Derrick 1544 Team Sa 15.65 16.85 3 23 Galloway, Jacob 1544 Mlk Bla 17.50 17.26 3 24 Williams, Amontee 1544 Mercury 17.54 17.98 2 25 Muhammad, Amir 1544 N Step 18.74 3 26 Harris, Jaylyn 1544 Mlk Bla 18.50 19.25 1 27 Enriquez, Maxwell 1544 North C 19.77 2 28 Johanson, Robert 1544 Mercury 18.45 20.08 2 -- Camcho, Jesus 1544 Flo-Jo 15.30 DNS 2 100 Meter Dash Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 13.51 13.77 2 Martin, Shamar 1544 Mercury 14.86 14.45 3 Paisley, Cullin 1544 SD Cheetahs 14.69 14.49 4 Milner, Maxwell 1544 North C 15.07 14.97 5 Ellis, Keesaad 1544 SD Cheetahs 14.98 15.02 6 Sugebo, Kibru 1544 SD Cheetahs 15.17 15.15 7 Hall, Dominique 1544 Ncstallions 15.05 15.24 8 Blue-Smith, Issac 1544 Ncstallions 15.24 15.25 9 Tyler, Mikael 1544 Mlk Bla 15.08 15.28
200 Meter Dash Bantam Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 25.85 27.70q 1 2 Martin, Shamar 1544 Mercury 30.60 30.53q 2 3 Paisley, Cullin 1544 SD Cheetahs 29.26 31.10q 2 4 Luck, Connor 1544 Ncstallions 32.00 31.60q 2 5 Granillo, Anthony 1544 North C 31.63q 2 6 Sermons, Antwaine 1544 Mercury 30.98 31.76q 1 7 Milner, Maxwell 1544 North C 29.68 32.11q 3 8 Hall, Dominique 1544 Ncstallions 32.24 32.36q 1 9 Blue-Smith, Issac 1544 Ncstallions 30.00 32.59q 3 10 Dorris, Christain 1544 Millenn 33.52 33.03 3 11 Hopper, Jared 1544 SD Cheetahs 33.05 2 12 Dawson, Logan 1544 SD Cheetahs 33.08 3 13 Galloway, Chaz 1544 SD Cheetahs 31.56 33.34 1 14 Basa, Christopher 1544 Mercury 32.20 34.15 3 15 Sandoval, Daniel 1544 N Step 34.89 3 16 McCoy, Ryzhon 1544 N Step 35.40 1 17 Williams, Benjamin 1544 N Step 35.89 1 18 Galloway, Jacob 1544 Mlk Bla 40.00 35.98 3 19 Conley, Amir 1544 SD Cheetahs 36.04 1 20 Boamah, Joshua 1544 Millenn 35.46 36.21 2 21 Williams, Amontee 1544 Mercury 33.00 37.77 2 22 Herrera, Derrick 1544 Team Sa 34.70 38.25 1 23 Harris, Jaylyn 1544 Mlk Bla 41.00 40.57 2 24 Muhammad, Amir 1544 N Step 44.93 2 -- Johanson, Robert 1544 Mercury 37.25 DNS 3
200 Meter Dash Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 27.70 28.00 2 Martin, Shamar 1544 Mercury 30.53 30.56 3 Paisley, Cullin 1544 SD Cheetahs 31.10 31.29 4 Luck, Connor 1544 Ncstallions 31.60 31.57 5 Sermons, Antwaine 1544 Mercury 31.76 31.79 6 Granillo, Anthony 1544 North C 31.63 31.82 7 Milner, Maxwell 1544 North C 32.11 32.39 8 Hall, Dominique 1544 Ncstallions 32.36 32.50 9 Blue-Smith, Issac 1544 Ncstallions 32.59 32.98
400 Meter Run Bantam Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 1:01.85 1:01.82q 1 2 Tyler, Mikael 1544 Mlk Bla 1:07.00 1:07.57q 1 3 Medina, Sergio 1544 Mercury 1:11.92 1:07.99q 2 4 Hopper, Jared 1544 SD Cheetahs 1:08.65 1:08.18q 3 5 Luck, Connor 1544 Ncstallions 1:08.00 1:09.02q 3 6 Banks, Kevin 1544 Mercury 1:09.68 1:09.80q 2 7 Hofrichter, Lucas 1544 Ncstallions 1:10.00 1:10.74q 1 8 Sermons, Adrine 1544 Mercury 1:11.46 1:11.80q 1 9 Sugebo, Kibru 1544 SD Cheetahs 1:13.09 1:11.91q 2 10 Sermons, Antwaine 1544 Mercury 1:13.98 1:12.32 1 11 Hall, Dominique 1544 Ncstallions 1:14.00 1:13.36 2 12 Coleman, Willie 1544 SD Cheetahs 1:17.62 1:13.37 2 13 Castillo, Joseph 1544 Imperia 1:14.00 1:13.54 3 14 Galloway, Chaz 1544 SD Cheetahs 1:14.08 1:13.54 3 15 Dorris, Christain 1544 Millenn 1:15.65 1:15.21 1 16 Garrett, Cristian 1544 Ncstallions 1:19.00 1:16.83 3 17 Crawford, Damari 1544 SD Cheetahs 1:13.25 1:17.10 1 18 Thralls, Logan 1544 Stb TC 1:17.24 1:17.17 3 19 Williams, Amontee 1544 Mercury 1:18.45 1:17.84 3 20 Montesano, Jack 1544 SD Cheetahs 1:15.14 1:18.57 2 21 Boamah, Joshua 1544 Millenn 1:20.13 2 22 Camacho, Anthony 1544 Flo-Jo 1:12.00 1:20.39 3 23 McCoy, Ryzhon 1544 N Step 1:21.45 1 24 Gadalla, Cameron 1544 Millenn 1:23.53 3 25 Greer, Carter 1544 SD Cheetahs 1:33.71 2 -- Camcho, Jesus 1544 Flo-Jo 1:13.00 DNS 1 -- Sandoval, Daniel 1544 N Step DNS 2
400 Meter Run Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Howden, Jordan 1544 Mercury 1:01.82 1:01.66 2 Tyler, Mikael 1544 Mlk Bla 1:07.57 1:06.42 3 Hopper, Jared 1544 SD Cheetahs 1:08.18 1:07.43 4 Medina, Sergio 1544 Mercury 1:07.99 1:08.20 5 Luck, Connor 1544 Ncstallions 1:09.02 1:08.26 6 Hofrichter, Lucas 1544 Ncstallions 1:10.74 1:10.62 7 Banks, Kevin 1544 Mercury 1:09.80 1:10.63 8 Sugebo, Kibru 1544 SD Cheetahs 1:11.91 1:10.70 9 Sermons, Adrine 1544 Mercury 1:11.80 1:11.22
800 Meter Run Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Roth, Thomas 1544 SD Cheetahs 2:41.05 2:36.16 2 Kirwan, Cj 1544 SD Cheetahs 2:39.10 2:38.30 3 Eaton, Cody 1544 North C 2:42.00 2:41.31 4 Medina, Sergio 1544 Mercury 2:47.20 2:42.10 5 Castillo, Joseph 1544 Imperia 2:44.38 6 Klopf, Jeffrey 1544 SD Cheetahs 2:43.25 2:45.20 7 Sermons, Adrine 1544 Mercury 2:44.48 2:45.71 8 Banks, Kevin 1544 Mercury 2:43.00 2:46.40 9 Montesano, Jack 1544 SD Cheetahs 2:49.25 2:46.86 10 Dawson, Logan 1544 SD Cheetahs 2:59.14 2:46.90 11 Coleman, Willie 1544 SD Cheetahs 2:56.55 2:48.48 12 Snowden-Cannon, Brandon 1544 Mercury 2:48.51 13 Morales, Dominic 1544 Usa Roc 2:48.00 2:48.89 14 Pamperine, Beck 1544 Millenn 3:06.10 2:51.10 15 Sandoval, Daniel 1544 N Step 2:56.36 16 Gadalla, Cameron 1544 Millenn 3:00.08 17 Cotton, Maxwell 1544 SD Cheetahs 3:06.69 18 Garrett, Cristian 1544 Ncstallions 3:00.00 3:10.85 19 Aboushaaban, Ali Unattached 2:50.00 3:15.11 20 Greer, Carter 1544 SD Cheetahs 3:06.01 3:18.83
1500 Meter Run Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Kirwan, Cj 1544 SD Cheetahs 5:10.09 5:12.63 2 Roth, Thomas 1544 SD Cheetahs 5:18.38 5:13.69 3 Montesano, Jack 1544 SD Cheetahs 5:22.14 5:33.63 4 Klopf, Jeffrey 1544 SD Cheetahs 5:18.36 5:35.02 5 Sermons, Adrine 1544 Mercury 5:36.28 5:37.47 6 Morales, Dominic 1544 Usa Roc 5:43.00 5:43.52 7 Coleman, Willie 1544 SD Cheetahs 5:58.56 5:46.19 8 Paman, Kieko 1544 Roadrunners 5:42.00 5:46.28 9 Cotton, Maxwell 1544 SD Cheetahs 5:53.27 10 Snowden-Cannon, Brandon 1544 Mercury 6:07.73 11 Pamperine, Beck 1544 Millenn 5:58.49 6:14.59
4x100 Meter Relay Bantam Boys ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 SD Cheetahs 'A' 58.69 58.69q 1) Ellis, Keesaad 2) Hopper, Jared 3) Paisley, Cullin 4) Sugebo, Kibru 4x100 Meter Relay Bantam Boys ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 SD Cheetahs 'A' 58.69 59.87
4x400 Meter Relay Bantam Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 5:23.17 5:10.87 1) Banks, Kevin 2) Martin, Shamar 3) Medina, Sergio 4) Sermons, Antwaine
High Jump Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Garrett, Cristian 1544 Ncstallions 1.10m 2 Hofrichter, Lucas 1544 Ncstallions 1.00m
Long Jump Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Luck, Connor 1544 Ncstallions 4.17m 4.05m 2 Galloway, Chaz 1544 SD Cheetahs 3.77m 3 Milner, Maxwell 1544 North C 3.65m 4 Hofrichter, Lucas 1544 Ncstallions 3.89m J3.65m 5 Basa, Christopher 1544 Mercury 3.50m 6 Klopf, Jeffrey 1544 SD Cheetahs J3.50m 7 Dawson, Logan 1544 SD Cheetahs 3.49m 8 Blue-Smith, Issac 1544 Ncstallions 3.37m 9 Thralls, Logan 1544 Stb TC 3.32m 10 Herrera, Derrick 1544 Team Sa 3.28m 3.18m 11 Ellis, Keesaad 1544 SD Cheetahs 3.15m 12 Conley, Amir 1544 SD Cheetahs 3.14m 13 Snowden-Cannon, Brandon 1544 Mercury 3.11m 14 Greer, Carter 1544 SD Cheetahs 2.87m -- Camcho, Jesus 1544 Flo-Jo 3.71m DNS -- Camacho, Anthony 1544 Flo-Jo 3.10m DNS -- Johanson, Robert 1544 Mercury DNS
Shot Put Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Baranauskas, Maleek 1544 North C 8.96m 2 Harris, Amir 1544 SD Cheetahs 7.72m 3 Crawford, Daisean 1544 SD Cheetahs 7.61m 4 Enriquez, Maxwell 1544 North C 4.82m Javelin Throw mini Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Crawford, Daisean 1544 SD Cheetahs 29.19m 2 Kirwan, Cj 1544 SD Cheetahs 27.66m 3 Eaton, Cody 1544 North C 24.74m 4 Thralls, Logan 1544 Stb TC 19.60m 24.16m 5 Boamah, Joshua 1544 Millenn 21.14m 6 Muhammad, Amir 1544 N Step 17.16m 7 Williams, Benjamin 1544 N Step 15.39m 8 Granillo, Anthony 1544 North C 15.06m 9 Harris, Jaylyn 1544 Mlk Bla 13.68m 10 Galloway, Jacob 1544 Mlk Bla 12.92m 11 Gadalla, Cameron 1544 Millenn 12.26m 12 Enriquez, Maxwell 1544 North C 11.67m -- Catlin, Trequan 1544 Untouchable DNS -- Sims, Kenyon 1544 Untouchable DNS
1500 Meter Race Walk Bantam Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Cotton, Maxwell 1544 SD Cheetahs 13:51.62 100 Meter Dash Midget Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Edwards, Micah 1544 Untouchable 12.59 13.21q 4 2 Portillo, Anthony 1544 SD Cheetahs 13.47 13.47q 1 3 Williams, Dominique 1544 Millenn 13.19 13.52q 1 4 Tauiliili, Leiga 1544 Untouchable 13.26 13.58q 2 4 Moses, Kyle 1544 Mercury 13.01 13.58q 3 6 Shaheed, Rashid 1544 North C 13.54 13.79q 4 7 Vanevery, Bailey 1544 SD Cheetahs 13.49 13.98q 3 8 Bowens, Makhi 1544 Team Sa 13.65 14.07q 4 9 Wells, Ryan 1544 Millenn 14.20q 2 10 Ellis, Keenan 1544 SD Cheetahs 13.92 14.36 4 11 Shaw, Malique 1544 Mercury 14.00 14.60 1 12 Griffin, Jaylen 1544 Team Sa 13.25 14.63 2 13 Crawford, Dayveion 1544 N Step 14.91 1 14 Scott, James 1544 N Step 15.01 3 14 Cross, Tyler 1544 Ncstallions 14.40 15.01 2 16 Brown, Isaiah 1544 Usa Roc 15.04 2 17 Lee, Antione 1544 Ncstallions 15.15 4 18 Lewis, Brandon 1544 Mercury 14.71 15.16 1 19 Wayne, Marco 1544 Mlk Bla 15.30 15.22 3 20 Miller, Calil 1544 North C 15.29 4 21 Pallemom-Bell, Ja-Ren 1544 Mercury 14.65 15.90 2 22 Gabriel, Christian 1544 SD Cheetahs 15.91 2 23 Dearmas, Santiago 1544 Cvsd Flyers 16.45 16.16 1 24 Letcher, Michael 1544 North C 16.22 1 25 Baxter-Hazard, Antoine 1544 Mercury 15.05 16.40 4 26 Singleton, Kwame 1544 Flo-Jo 16.40 16.42 3 27 Enriquez, Ike 1544 North C 16.57 3 28 Williams, Lamont 1544 Untouchable 15.20 16.78 3 29 Klopchin, Jacob 1544 North C 18.10 2 30 Morgan, Jacques 1544 Team Sa 18.10 18.53 1
100 Meter Dash Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Edwards, Micah 1544 Untouchable 13.21 13.40 2 Tauiliili, Leiga 1544 Untouchable 13.58 13.73 3 Williams, Dominique 1544 Millenn 13.52 13.78 4 Moses, Kyle 1544 Mercury 13.58 13.80 5 Portillo, Anthony 1544 SD Cheetahs 13.47 13.88 6 Shaheed, Rashid 1544 North C 13.79 14.10 7 Bowens, Makhi 1544 Team Sa 14.07 14.22 8 Vanevery, Bailey 1544 SD Cheetahs 13.98 14.32 9 Wells, Ryan 1544 Millenn 14.20 14.49
200 Meter Dash Midget Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Anders, Malcolm 1544 Mercury 25.64 26.74q 2 2 Walcott, Danthony 1544 Mercury 25.37 26.78q 4 3 Taylor, Isaac 1544 SD Cheetahs 26.85 27.44q 1 4 Brooks, Jordan 1544 SD Cheetahs 27.41 28.56q 3 5 Appleton, Jeremiah 1544 SD Cheetahs 28.72q 4 6 Shaheed, Rashid 1544 North C 27.86 28.86q 3 7 Wells, Ryan 1544 Millenn 28.51 29.28q 4 8 Rintoul, Thomas 1544 Team Sa 28.50 29.41q 2 9 Vazquez, Taveous 1544 North C 28.72 30.12q 4 10 Bowens, Makhi 1544 Team Sa 31.65 30.31 1 11 Johnson, Chance 1544 SD Cheetahs 28.15 30.52 1 12 Eadie, David 1544 Millenn 30.11 30.68 1 13 Henry, Cameron 1544 Ncstallions 30.00 30.82 2 14 Payne, Marcus 1544 North C 31.12 2 15 Lee, Antione 1544 Ncstallions 31.46 4 16 Griffin, Jaylen 1544 Team Sa 30.25 31.51 3 17 Crawford, Dayveion 1544 N Step 31.75 3 18 Miller, Sean 1544 Stb TC 32.15 31.83 4 19 Wayne, Marco 1544 Mlk Bla 31.90 31.84 2 20 Brown, Isaiah 1544 Usa Roc 31.88 1 21 Edge, Dallas 1544 N Step 31.89 2 22 Miller, Calil 1544 North C 32.08 3 23 Skvarna, Joseph 1544 Stb TC 30.64 32.40 3 24 Enriquez, Ike 1544 North C 35.29 3 25 Klopchin, Jacob 1544 North C 36.04 1 26 Sanchez, Ryan 1544 N Step 37.79 2 27 White, Marcuiese 1544 N Step 39.10 4 -- Sanchez, Deven 1544 N Step DNS 1
200 Meter Dash Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Walcott, Danthony 1544 Mercury 26.78 25.58 2 Anders, Malcolm 1544 Mercury 26.74 26.00 3 Taylor, Isaac 1544 SD Cheetahs 27.44 27.53 4 Brooks, Jordan 1544 SD Cheetahs 28.56 28.24 5 Rintoul, Thomas 1544 Team Sa 29.41 28.25 6 Shaheed, Rashid 1544 North C 28.86 28.32 7 Wells, Ryan 1544 Millenn 29.28 28.66 8 Appleton, Jeremiah 1544 SD Cheetahs 28.72 28.70 9 Vazquez, Taveous 1544 North C 30.12 28.87
400 Meter Run Midget Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Anders, Malcolm 1544 Mercury 55.64 57.23q 3 2 Rintoul, Thomas 1544 Team Sa 58.50 1:00.12q 1 3 Thompson, Tariq 1544 Mercury 1:00.17 1:00.89q 4 4 Brooks, Jordan 1544 SD Cheetahs 59.87 1:01.26q 2 5 Watts, Austin 1544 Millenn 1:01.64 1:01.40q 1 6 Boamah, Darius 1544 Millenn 1:00.90 1:02.60q 4 7 Irby, Daquirae 1544 Mercury 1:05.85 1:03.55q 2 8 Vazquez, Taveous 1544 North C 1:04.00 1:03.57q 2 9 Stevenson, Tyson 1544 Mercury 1:02.65 1:03.73q 3 10 Payne, Marcus 1544 North C 1:05.00 1:03.82 4 11 Appleton, Jeremiah 1544 SD Cheetahs 1:01.06 1:04.56 1 12 White, Marcus 1544 SD Cheetahs 1:02.58 1:04.64 3 13 Miller, Sean 1544 Stb TC 1:06.12 1:07.09 3 14 Edge, Dallas 1544 N Step 1:07.68 2 15 Verdell, Christopher 1544 Mercury 1:04.37 1:08.04 2 16 Eadie, David 1544 Millenn 1:08.30 1:08.17 2 17 Lewis, Brandon 1544 Mercury 1:07.02 1:08.56 1 18 Skvarna, Joseph 1544 Stb TC 1:06.02 1:08.79 1 19 Henry, Cameron 1544 Ncstallions 1:07.00 1:08.97 3 20 Wells, Ryan 1544 Millenn 1:08.40 1:09.06 3 21 Wayne, Marco 1544 Mlk Bla 1:11.00 1:09.13 2 22 Ayon, William 1544 Imperia 1:10.00 1:09.46 4 23 Johnson, Chance 1544 SD Cheetahs 1:04.69 1:11.34 4 24 Sanchez, Deven 1544 N Step 1:14.92 1 25 Crawford, Dayveion 1544 N Step 1:15.47 4 26 Jones, Bashier 1544 Mercury 1:15.28 1:16.04 1 27 Dearmas, Santiago 1544 Cvsd Flyers 1:20.45 1:16.95 4 28 Sanchez, Ryan 1544 N Step 1:19.58 3 400 Meter Run Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Anders, Malcolm 1544 Mercury 57.23 56.08 2 Brooks, Jordan 1544 SD Cheetahs 1:01.26 59.62 3 Rintoul, Thomas 1544 Team Sa 1:00.12 59.74 4 Thompson, Tariq 1544 Mercury 1:00.89 1:00.44 5 Boamah, Darius 1544 Millenn 1:02.60 1:01.82 6 Watts, Austin 1544 Millenn 1:01.40 1:02.16 7 Stevenson, Tyson 1544 Mercury 1:03.73 1:02.77 8 Vazquez, Taveous 1544 North C 1:03.57 1:04.01 9 Irby, Daquirae 1544 Mercury 1:03.55 1:04.40
800 Meter Run Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Dodds, Spencer 1544 Millenn 2:26.53 2:24.89 2 White, Marcus 1544 SD Cheetahs 2:29.86 2:26.21 3 Jensen, Colin 1544 Roadrunners 2:24.00 2:26.38 4 Tufekei, Burak 1544 Millenn 2:27.30 2:32.91 5 Stevenson, Tyson 1544 Mercury 2:41.19 2:35.43 6 Miller, Sean 1544 Stb TC 2:38.63 2:35.63 7 Jones, Michael 1544 Mercury 2:31.54 2:36.86 8 Santana, Brendon 1544 Millenn 2:41.28 2:37.34 9 Harris, Gentry 1544 Mercury 2:43.14 2:38.02 10 Gadalla, Justin 1544 Millenn 2:35.11 2:38.22 11 Prince, Donovan 1544 SD Cheetahs 2:31.08 2:38.84 12 Ayon, William 1544 Imperia 2:40.08 13 Edge, Dallas 1544 N Step 2:40.23 14 Rider, Ian 1544 Roadrunners 2:32.00 2:41.84 15 Sanchez, Deven 1544 N Step 2:44.46 16 Abdella, Malik Unattached 2:40.00 2:45.98 17 Santana, Alexander 1544 Millenn 2:31.44 2:48.44 18 Barrett, McCade 1544 Ncstallions 2:56.32 19 Pallemom-Bell, Ja-Ren 1544 Mercury 2:59.98 2:57.06 20 McKinney, Tyler 1544 N Step 3:09.39 21 Tedrow, Paul 1544 Ncstallions 2:58.00 3:10.90 -- Sanchez, Jovanny Unattached 2:50.00 DNS -- Jones, Bashier 1544 Mercury 2:54.63 DNS -- Ramos, Francisco Unattached 2:45.00 DNS -- Oetting, Justin Unattached 2:27.79 DNS
1500 Meter Run Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Jensen, Colin 1544 Roadrunners 4:46.00 4:52.26 2 Dodds, Spencer 1544 Millenn 4:51.00 4:52.44 3 Tufekei, Burak 1544 Millenn 5:00.00 4:59.16 4 Santana, Brendon 1544 Millenn 5:41.00 5:06.46 5 Prince, Donovan 1544 SD Cheetahs 5:07.41 5:10.98 6 Brown, Kobe 1544 North C 5:18.57 7 Ayon, William 1544 Imperia 5:19.11 8 Gadalla, Justin 1544 Millenn 5:16.72 5:21.35 9 Rider, Ian 1544 Roadrunners 5:26.00 5:21.67 10 Jewell, Marco 1544 Roadrunners 5:26.00 5:32.48 11 Santana, Alexander 1544 Millenn 5:33.85 5:32.54 12 Butts, Jordan Unattached 5:40.31 5:38.66 13 Shaffer, Taylor 1544 Stb TC 5:39.63 14 Seplovich, Daniel 1544 High Five TC 5:40.00 5:53.91 15 McKinney, Tyler 1544 N Step 6:05.41 16 Tedrow, Paul 1544 Ncstallions 5:56.00 6:06.05 -- Gutierrez-Mendoza, Jaime 1544 Mercury 5:25.36 DNS
3000 Meter Run Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Jensen, Colin 1544 Roadrunners 10:40.00 10:47.17 2 Rader, Nelson 1544 Roadrunners 10:42.00 10:49.38 3 Prince, Donovan 1544 SD Cheetahs 10:48.69 10:53.89 4 Jewell, Marco 1544 Roadrunners 12:00.00 12:03.15 -- Seplovich, Daniel 1544 High Five TC 12:50.00 DNF -- Blain, Gavin 1544 Roadrunners 12:00.00 DNS
80 Meter Hurdles Midget Boys =================================================================================== Name Year Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Walcott, Danthony 1544 Mercury 13.28 13.38 2 2 Lopez, Jacob 1544 Mercury 14.93 14.62 1 3 Irby, Daquirae 1544 Mercury 15.00 14.67 2 4 Eaton, Shawn 1544 North C 14.97 2 4 Diaz, Orion 1544 North C 14.97 1 6 Harris, Gentry 1544 Mercury 17.98 15.95 2 7 Wyatt, Jonathan 1544 Flo-Jo 17.50 17.65 2 8 Arias, Cristian 1544 Mercury 18.00 17.66 2 9 Young, Hunter 1544 North C 17.97 1 10 Gabriel, Christian 1544 SD Cheetahs 18.01 2 11 Singleton, Kwame 1544 Flo-Jo 18.20 18.24 2
4x100 Meter Relay Midget Boys ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 SD Cheetahs 'A' 52.48 52.48q 1) Ellis, Keenan 2) Portillo, Anthony 3) Taylor, Isaac 4) Vanevery, Bailey 2 1544 Millennium Express 'A' 53.73 53.73q 1) Boamah, Darius 2) Sanders, Devin 3) Watts, Austin 4) Williams, Dominique 3 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 56.00 56.00q 1) Bass, Joshua 2) Jones, Michael 3) Shaw, Malique 4) Verdell, Christopher
4x100 Meter Relay Midget Boys ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 Millennium Express 'A' 53.73 52.76 2 1544 SD Cheetahs 'A' 52.48 52.77 3 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 56.00 56.79
4x400 Meter Relay Midget Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 3:59.17 4:05.77 1) Irby, Daquirae 2) Moses, Kyle 3) Thompson, Tariq 4) White, Jaylin 2 1544 SD Cheetahs 'A' 4:08.23 4:09.38 1) Brooks, Jordan 2) Taylor, Isaac 3) Vanevery, Bailey 4) White, Marcus 3 1544 Millennium Express 'A' 4:16.51 1) Boamah, Darius 2) Sanders, Devin 3) Watts, Austin 4) Williams, Dominique
4x800 Meter Relay Midget Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Mercury San Diego Track F 'A' 10:09.40 1) Anders, Malcolm 2) Thompson, Tariq 3) Walcott, Danthony 4) White, Jaylin 2 1544 Mercury San Diego Track F 'B' 11:03.49 1) Arias, Cristian 2) Jones, Michael 3) Lopez, Jacob 4) Stevenson, Tyson 3 1544 Mercury San Diego Track F 'C' 12:43.02 1) Baxter-Hazard, Antoine 2) Harris, Gentry 3) Jones, Bashier 4) Pallemom-Bell, Ja-Ren
High Jump Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Eaton, Shawn 1544 North C 1.35m 2 Ellis, Keenan 1544 SD Cheetahs 1.20m 2 Maher, Alex Unattached 1.17m 1.20m 4 Barrett, McCade 1544 Ncstallions 1.05m -- Singleton, Kwame 1544 Flo-Jo 1.07m NH -- Oetting, Justin Unattached DNS Long Jump Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Sanders, Devin 1544 Millenn 4.82m 2 Appleton, Jeremiah 1544 SD Cheetahs 4.78m 4.79m 3 White, Jaylin 1544 Mercury 4.65m 4 Portillo, Anthony 1544 SD Cheetahs 4.51m 5 Verdell, Christopher 1544 Mercury J4.51m 6 Shaheed, Rashid 1544 North C 4.35m 7 Henry, Cameron 1544 Ncstallions 4.14m 4.32m 8 Skvarna, Joseph 1544 Stb TC 3.86m 4.23m 9 Scott, James 1544 N Step 4.19m 10 Diaz, Orion 1544 North C 4.14m 11 Moses, Kyle 1544 Mercury 4.09m 12 Shaw, Malique 1544 Mercury 3.88m 13 Barrett, McCade 1544 Ncstallions 3.77m 14 Griffin, Jaylen 1544 Team Sa 4.19m 3.71m 15 Lewis, Brandon 1544 Mercury 3.59m 16 Bowens, Makhi 1544 Team Sa 3.96m 3.57m 17 Cross, Tyler 1544 Ncstallions 3.66m 3.31m 18 Baxter-Hazard, Antoine 1544 Mercury 3.25m 19 Letcher, Michael 1544 North C 3.19m -- White, Marcuiese 1544 N Step DNS
Shot Put Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bass, Joshua 1544 Mercury 10.76m 2 Larson, Adam 1544 High Five TC 9.45m 9.80m 3 Brown, Kayvon 1544 Mercury 8.88m 4 Thomas, Nate 1544 Millenn 8.04m 5 Morgan, Jacques 1544 Team Sa 7.45m 6 Harrison, JaMarki 1544 N Step 7.13m 7 Armendariz, Caleb Unattached 5.79m 6.23m
Discus Throw Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bass, Joshua 1544 Mercury 24.59m 2 Agnes, Micah 1544 Mercury 23.88m 3 Larson, Adam 1544 High Five TC 14.63m 20.58m 4 Brown, Kayvon 1544 Mercury 16.87m 5 Armendariz, Caleb Unattached 16.15m 16.27m 6 Wyatt, Jonathan 1544 Flo-Jo 11.79m 16.20m 7 Gadalla, Justin 1544 Millenn 16.05m 8 Harrison, JaMarki 1544 N Step 15.74m 9 Tedrow, Paul 1544 Ncstallions 15.33m 10 Maher, Alex Unattached 14.80m 12.03m -- Thomas, Nate 1544 Millenn DNS Javelin Throw mini Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Eaton, Shawn 1544 North C 38.31m 2 Lopez, Jacob 1544 Mercury 36.75m 3 Arias, Cristian 1544 Mercury 33.97m 4 Morgan, Jacques 1544 Team Sa 30.78m 33.09m 5 Wyatt, Jonathan 1544 Flo-Jo 8.89m 32.46m 6 Agnes, Micah 1544 Mercury 29.88m 7 Gabriel, Christian 1544 SD Cheetahs 28.79m 8 Brown, Isaiah 1544 Usa Roc 26.63m 9 Coleman, Xavier 1544 Usa Roc 32.31m 25.00m 10 Diaz, Orion 1544 North C 24.23m 11 Armendariz, Caleb Unattached 23.51m 12 Maher, Alex Unattached 24.38m 23.01m 13 Enriquez, Ike 1544 North C 17.10m 14 Klopchin, Jacob 1544 North C 16.64m 15 Harrison, JaMarki 1544 N Step 14.56m 16 Sanchez, Ryan 1544 N Step 8.55m -- Williams, Lamont 1544 Untouchable DNS -- Edwards, Micah 1544 Untouchable DNS -- McKinney, Tyler 1544 N Step DNS -- Tauiliili, Leiga 1544 Untouchable DNS
1500 Meter Race Walk Midget Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 McEachin, Isaiah 1544 Usa Roc 9:43.00 10:17.14
100 Meter Dash Youth Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Petty, Adrian 1544 Mercury 11.99 12.44q 3 2 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 12.19 12.58q 2 3 Bautista, Anthony 1544 North C 11.99 12.65q 1 4 Fiddes, Justin 1544 Stb TC 12.39 12.94q 3 5 Harris-Bacote, Daybreon 1544 Mlk Bla 12.70 12.95q 2 6 Hasan, Cameron 1544 Untouchable 12.03 13.05q 2 7 Ouk, Jeffrey 1544 Millenn 12.27 13.24q 1 8 Jones, Darion 1544 SD Cheetahs 12.58 13.39q 1 9 Garbarini, Thomas 1544 High Five TC 12.47 13.41q 3 10 Scott, Justin 1544 Mercury 13.00 13.73 2 11 Johnson, Roosevelt 1544 Flo-Jo 13.40 13.83 1 12 Johnson, Connor 1544 Cvsd Flyers 13.32 13.85 3 13 Santos, Kameron 1544 Mercury 13.01 13.90 3 14 Tyler, Jason 1544 Mercury 13.01 13.97 1 15 Wright, Anthony 1544 Stb TC 13.58 14.10 2 16 Miller, Alex 1544 North C 14.76 3 17 Henry, Jordan 1544 Ncstallions 14.00 15.03 2 18 Hammershaimb, Ethan 1544 Stb TC 15.14 1 19 Palmore, Emanuel 1544 Ncstallions 14.00 15.91 1 -- Love, Latell 1544 Untouchable 14.68 DNS 3 -- Freeby, Trever 1544 Cvsd Flyers 16.25 DNS 2
100 Meter Dash Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Bautista, Anthony 1544 North C 12.65 12.25 2 Petty, Adrian 1544 Mercury 12.44 12.38 3 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 12.58 12.65 4 Ouk, Jeffrey 1544 Millenn 13.24 12.80 5 Harris-Bacote, Daybreon 1544 Mlk Bla 12.95 12.81 6 Fiddes, Justin 1544 Stb TC 12.94 12.83 7 Jones, Darion 1544 SD Cheetahs 13.39 13.10 8 Garbarini, Thomas 1544 High Five TC 13.41 13.12 9 Hasan, Cameron 1544 Untouchable 13.05 13.38
200 Meter Dash Youth Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Thomas, Brian 1544 Millenn 25.18q 3 2 Bautista, Anthony 1544 North C 24.79 25.22q 3 3 Petty, Adrian 1544 Mercury 24.90 25.38q 1 4 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 24.44 25.42q 2 5 Ouk, Jeffrey 1544 Millenn 25.27 25.81q 2 6 Fiddes, Justin 1544 Stb TC 24.83 26.17q 1 7 Garbarini, Thomas 1544 High Five TC 27.03 26.63q 3 8 Harris-Bacote, Daybreon 1544 Mlk Bla 25.80 26.71q 2 9 Jones, Darion 1544 SD Cheetahs 25.06 27.42q 3 10 Tyler, Jason 1544 Mercury 26.65 27.43 3 11 Johnson, Connor 1544 Cvsd Flyers 26.80 27.73 1 12 Scott, Justin 1544 Mercury 27.00 28.30 2 13 Woodus, Aaron Unattached 30.00 29.12 1 14 McGough, Kenneth 1544 SD Cheetahs 26.89 29.21 1 15 Wright, Anthony 1544 Stb TC 28.60 29.68 2 16 Rowlings, Calvin Unattached 30.77 2 17 Hickey, Terrance 1544 Ncstallions 28.00 30.91 2 18 Galloway, Derek 1544 Mlk Bla 33.00 33.61 3 19 Henry, Jordan 1544 Ncstallions 30.00 35.84 1
200 Meter Dash Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Petty, Adrian 1544 Mercury 25.38 24.88 2 Bautista, Anthony 1544 North C 25.22 24.98 3 Thomas, Brian 1544 Millenn 25.18 25.12 4 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 25.42 25.51 5 Ouk, Jeffrey 1544 Millenn 25.81 25.69 6 Fiddes, Justin 1544 Stb TC 26.17 25.94 7 Harris-Bacote, Daybreon 1544 Mlk Bla 26.71 26.32 8 Garbarini, Thomas 1544 High Five TC 26.63 26.88 9 Jones, Darion 1544 SD Cheetahs 27.42 27.74
400 Meter Run Youth Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Bell, Jason 1544 Millenn 54.37 55.33q 2 2 Bell, Joshuah 1544 Millenn 55.11 55.46q 3 3 Mattoni, Dominick 1544 North C 55.23 56.02q 1 4 Abel, Dominque 1544 SD Cheetahs 55.16 56.66q 1 5 Rhodes, Cody 1544 SD Cheetahs 56.19 57.02q 2 6 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 55.61 57.43q 3 7 Tyler, Jason 1544 Mercury 57.63 57.82q 3 8 Johnson, Connor 1544 Cvsd Flyers 1:04.25 1:00.61q 3 9 Berrones, Manuel 1544 Imperia 1:01.42q 1 10 Santos, Kameron 1544 Mercury 1:00.00 1:02.01 1 11 Woodus, Aaron Unattached 1:02.00 1:02.22 2 12 Jones, Kameron 1544 Stb TC 1:02.37 1:02.68 2 13 Henry, Jordan 1544 Ncstallions 1:05.00 1:03.76 2 14 Johnson, Austin 1544 Cvsd Flyers 1:03.40 1:03.81 1 15 Goodloe, Xavier 1544 SD Cheetahs 58.69 1:03.95 1 16 Scott, Justin 1544 Mercury 1:03.02 1:04.20 2 17 Tyler, Malik 1544 Mlk Bla 1:06.00 1:05.93 3 18 Freeby, Trever 1544 Cvsd Flyers 1:20.45 1:06.08 3 19 Hammershaimb, Ethan 1544 Stb TC 1:06.26 1 20 Sharkey, Efrain 1544 Cvsd Flyers 1:05.35 1:09.01 2 21 Rowlings, Calvin Unattached 1:09.69 3 22 Vasquez, Christopher 1544 SD Cheetahs 1:10.57 2 23 Palmore, Emanuel 1544 Ncstallions 1:09.00 1:12.72 1 24 Galloway, Derek 1544 Mlk Bla 1:15.00 1:16.13 1 -- McGough, Kenneth 1544 SD Cheetahs 1:02.69 DNS 3 -- Boutin, Grant 1544 Roadrunners 1:01.00 DNS 3 -- Bautista, Anthony 1544 North C 57.01 DNS 2
400 Meter Run Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Bell, Jason 1544 Millenn 55.33 54.79 2 Mattoni, Dominick 1544 North C 56.02 54.89 3 Bell, Joshuah 1544 Millenn 55.46 55.37 4 Abel, Dominque 1544 SD Cheetahs 56.66 57.34 5 Tyler, Jason 1544 Mercury 57.82 58.32 6 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 57.43 58.36 7 Berrones, Manuel 1544 Imperia 1:01.42 59.83 8 Johnson, Connor 1544 Cvsd Flyers 1:00.61 1:00.35 -- Rhodes, Cody 1544 SD Cheetahs 57.02 DNS
800 Meter Run Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lara, Joel 1544 Imperia 2:17.00 2:12.27 2 Rhodes, Cody 1544 SD Cheetahs 2:16.09 2:12.29 3 Castillo, Isaih 1544 Imperia 2:14.07 4 Mattoni, Dominick 1544 North C 2:12.00 2:15.23 5 Johnson, Austin 1544 Cvsd Flyers 2:20.87 2:21.29 6 Tyler, Jason 1544 Mercury 2:20.28 2:24.59 7 Jones, Kameron 1544 Stb TC 2:23.12 2:25.27 8 Santos, Kameron 1544 Mercury 2:20.45 2:25.59 9 Dejong, Franklin 1544 Roadrunners 2:26.00 2:26.14 10 Goodloe, Xavier 1544 SD Cheetahs 2:24.19 2:26.59 11 Lara, Gerardo 1544 Imperia 2:30.00 2:30.24 12 Wright, Anthony 1544 Stb TC 2:32.55 2:31.13 13 Abel, Dominque 1544 SD Cheetahs 2:15.45 2:33.81 14 Lopez, Alex Unattached 2:30.00 2:34.50 15 Sharkey, Efrain 1544 Cvsd Flyers 2:44.26 2:36.26 16 Jones, Dantae 1544 SD Cheetahs 2:16.20 2:47.55 -- Morton, Derek 1544 Millenn 2:17.00 DNS -- Cayaban, Mason 1544 Ncstallions DNS
1500 Meter Run Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Johnson, Austin 1544 Cvsd Flyers 4:35.18 4:39.21 2 Castillo, Isaih 1544 Imperia 5:07.00 4:40.96 3 Lozano, Shayn 1544 Millenn 4:40.00 4:41.51 4 Morton, Derek 1544 Millenn 4:30.00 4:41.78 5 Lara, Joel 1544 Imperia 4:47.00 4:42.29 6 Lopez, Joe 1544 Roadrunners 2:24.00 4:53.47 7 Berrones, Manuel 1544 Imperia 5:17.00 5:00.21 8 Lara, Gerardo 1544 Imperia 5:01.05 9 Shaffer, Kurtis 1544 Stb TC 5:05.31 10 Dejong, Franklin 1544 Roadrunners 5:01.00 5:05.36 11 Lawford, Nicholas 1544 Roadrunners 5:12.00 5:08.47 12 Johnson, Connor 1544 Cvsd Flyers 4:58.15 5:17.72 13 Sharkey, Efrain 1544 Cvsd Flyers 5:12.50 5:17.96 14 Bieraugel, Carson 1544 Roadrunners 5:14.00 5:22.73 15 Edge, Jp 1544 High Five TC 5:15.00 5:39.28 16 Gordon, Kaaleb Unattached 5:30.00 5:46.37 3000 Meter Run Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Johnson, Austin 1544 Cvsd Flyers 10:09.06 10:14.83 2 Lopez, Joe 1544 Roadrunners 10:49.00 10:20.77 3 Lozano, Shayn 1544 Millenn 10:10.00 10:24.63 4 Lara, Gerardo 1544 Imperia 10:42.06 5 Lara, Joel 1544 Imperia 10:42.52 6 Lawford, Nicholas 1544 Roadrunners 10:58.00 10:46.64 7 Sharkey, Efrain 1544 Cvsd Flyers 11:15.19 11:27.12 8 Bieraugel, Carson 1544 Roadrunners 12:05.00 11:42.72 -- Edge, Jp 1544 High Five TC 12:40.00 DNF
100 Meter Hurdles Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Dorris, Omari 1544 Millenn 18.14 17.95 2 Podraza, Zach 1544 Millenn 12.38 18.04 3 Carlson, Michael 1544 Stb TC 19.15 18.75 4 Tyler, Malik 1544 Mlk Bla 19.20 19.77 5 Jones, Dakota 1544 Stb TC 20.15 19.97 6 Johnson, Roosevelt 1544 Flo-Jo 18.20 20.76 7 Galloway, Derek 1544 Mlk Bla 21.80 20.82 8 Kirwan, Cody 1544 SD Cheetahs 20.98 9 Vasquez, Christopher 1544 SD Cheetahs 21.14
200 Meter Hurdles Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Johnson, Roosevelt 1544 Flo-Jo 32.70 30.83 2 Hickey, Terrance 1544 Ncstallions 30.50 31.52 3 Dorris, Omari 1544 Millenn 31.44 32.19 4 Tyler, Malik 1544 Mlk Bla 32.40 32.64 5 Jones, Dakota 1544 Stb TC 33.29 33.38 6 Podraza, Zach 1544 Millenn 31.66 33.63 7 Kirwan, Cody 1544 SD Cheetahs 33.70 8 Carlson, Michael 1544 Stb TC 33.72 9 Galloway, Derek 1544 Mlk Bla 36.33
4x100 Meter Relay Youth Boys ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 Millennium Express 'A' 47.95 47.95q 1) Bell, Jason 2) Bell, Joshuah 3) Ouk, Jeffrey 4) Thomas, Brian
4x100 Meter Relay Youth Boys ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 1544 Millennium Express 'A' 47.95 47.95
4x400 Meter Relay Youth Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Millennium Express 'A' 3:46.12 3:49.67 1) Bell, Jason 2) Bell, Joshuah 3) Ouk, Jeffrey 4) Thomas, Brian
4x800 Meter Relay Youth Boys ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Millennium Express 'A' 8:55.00 9:06.20 1) Bell, Jason 2) Bell, Joshuah 3) Lozano, Shayn 4) Morton, Derek 2 1544 Imperial Valley Suns TC 'A' 9:25.84 1) Berrones, Manuel 2) Castillo, Isaih 3) Lara, Gerardo 4) Lara, Joel
High Jump Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Thomas, Brian 1544 Millenn 1.65m 2 Podraza, Zach 1544 Millenn 1.60m 3 Abel, Dominque 1544 SD Cheetahs J1.60m 4 Wright, Anthony 1544 Stb TC 1.57m 1.50m 5 Dorris, Omari 1544 Millenn 1.45m 6 Goodloe, Xavier 1544 SD Cheetahs 1.35m 7 Vasquez, Christopher 1544 SD Cheetahs 1.25m 8 Kirwan, Cody 1544 SD Cheetahs J1.25m 9 Carlson, Michael 1544 Stb TC 1.20m 10 Palmore, Emanuel 1544 Ncstallions 1.15m -- Wixted, Kristopher 1544 Millenn DNS -- Miller, Alex 1544 North C DNS
Long Jump Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Abel, Dominque 1544 SD Cheetahs 5.42m 2 Johnson, Roosevelt 1544 Flo-Jo 5.11m 4.92m 3 Henry, Jordan 1544 Ncstallions 4.57m 4.78m 4 Santos, Kameron 1544 Mercury 4.44m 5 McGough, Kenneth 1544 SD Cheetahs 4.29m 6 Vasquez, Christopher 1544 SD Cheetahs 4.23m 7 Palmore, Emanuel 1544 Ncstallions 4.27m 3.97m 7 Miller, Alex 1544 North C 3.97m -- Hasan, Cameron 1544 Untouchable DNS -- Love, Latell 1544 Untouchable DNS
Triple Jump Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Dorris, Omari 1544 Millenn 10.19m 2 Hickey, Terrance 1544 Ncstallions 10.67m 9.82m 3 Podraza, Zach 1544 Millenn 9.59m
Shot Put Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Wyatt, Jalen 1544 Flo-Jo 11.73m 12.05m 2 Savage, Darian 1544 Mlk Bla 12.00m 3 Sanders, Erwin 1544 Mlk Bla 10.41m 4 Lopez, Danny 1544 Mercury 9.41m 5 Scott, Justin 1544 Mercury 9.09m 6 Belden, Paul 1544 Team Edge 8.55m 7 Freeby, Trever 1544 Cvsd Flyers 8.26m 8 Hofrichter, Logan 1544 Ncstallions 7.57m 7.22m 9 Davis, Oliver 1544 Ncstallions 7.02m 10 Ogulade, Malik 1544 Mlk Bla 6.70m 11 Coleman, Kameryn 1544 North C 5.64m -- Price, Clyde 1544 Mercury DNS
Discus Throw Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Savage, Darian 1544 Mlk Bla 45.94m 2 Wyatt, Jalen 1544 Flo-Jo 28.12m 42.48m 3 Lopez, Danny 1544 Mercury 28.39m 4 Sanders, Erwin 1544 Mlk Bla 26.97m -- Belden, Paul 1544 Team Edge FOUL -- Ogulade, Malik 1544 Mlk Bla DNS -- Price, Clyde 1544 Mercury DNS
Javelin Throw Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Rustin, Kurt 1544 Team Edge 33.38m 2 Kirwan, Cody 1544 SD Cheetahs 29.43m 3 Belden, Paul 1544 Team Edge 27.36m 4 Hickey, Terrance 1544 Ncstallions 23.47m 5 Lopez, Danny 1544 Mercury 22.45m 6 Cayaban, Mason 1544 Ncstallions 22.25m 19.46m -- Price, Clyde 1544 Mercury DNS
3000 Meter Race Walk Youth Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Knowland, Joseph Unattached 19:37.70 22:22.70
100 Meter Dash Intermediate Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Molton, Donald 1544 Cvsd Flyers 10.99 11.42q 1 2 Adkins, Michael 1544 N Step 11.52q 1 3 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 11.20 11.74q 2 4 Mayberry, Ayman Unattached 11.69 11.95q 1 5 Edwards, Daniel 1544 Untouchable 11.20 12.19q 2 6 Calimee, Bruce 1544 Untouchable 12.04 12.65q 1 7 Lewis, Tyree 1544 Untouchable 12.05 12.89q 2 8 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 12.19 13.17q 2 9 Stacy, Corey 1544 Team Edge 13.49q 2 10 Epps, Desmond 1544 Mercury 13.19 13.53 2 11 Palmore, Xavier 1544 Ncstallions 12.90 13.58 1 12 West, Martell 1544 Untouchable 13.00 13.69 1 13 Roussos, John 1544 Stb TC 13.44 13.71 2 14 Wright, Timothy 1544 Untouchable 14.08 16.13 1
100 Meter Dash Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Molton, Donald 1544 Cvsd Flyers 11.42 11.32 2 Adkins, Michael 1544 N Step 11.52 11.46 3 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 11.74 11.58 4 Edwards, Daniel 1544 Untouchable 12.19 12.00 5 Mayberry, Ayman Unattached 11.95 12.01 6 Calimee, Bruce 1544 Untouchable 12.65 12.61 7 Lewis, Tyree 1544 Untouchable 12.89 12.68 8 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 13.17 13.08 9 Stacy, Corey 1544 Team Edge 13.49 13.28
200 Meter Dash Intermediate Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Molton, Donald 1544 Cvsd Flyers 22.95 23.13q 2 2 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 22.80 23.16q 1 3 Zebold, Grant 1544 Millenn 23.00 23.17q 2 4 Adkins, Michael 1544 N Step 23.34q 1 5 Mayberry, Ayman Unattached 23.96 24.42q 1 6 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 24.88 25.49q 1 7 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 24.50 25.87q 2 8 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 24.21 26.17q 2 9 Sanders, Mathew 1544 Mlk Bla 26.50 26.88q 2 10 Barrett, Davis 1544 Ncstallions 26.89 2 11 Stacy, Corey 1544 Team Edge 28.01 2 12 Roussos, John 1544 Stb TC 28.04 1 13 Palmore, Xavier 1544 Ncstallions 30.00 28.14 2 -- Jones, Gary 1544 SD Cheetahs 24.89 DNS 1 -- Gronotte, Alex Unattached 23.03 DNS 1
200 Meter Dash Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Molton, Donald 1544 Cvsd Flyers 23.13 22.87 2 Zebold, Grant 1544 Millenn 23.17 23.27 3 Adkins, Michael 1544 N Step 23.34 23.44 4 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 23.16 24.39 5 Mayberry, Ayman Unattached 24.42 24.50 6 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 25.49 25.62 7 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 26.17 26.18 8 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 25.87 26.31 9 Sanders, Mathew 1544 Mlk Bla 26.88 27.32
400 Meter Run Intermediate Boys ============================================================================ Name Year Team Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Gronotte, Alex Unattached 50.98 51.04q 2 2 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 51.00 51.59q 1 3 Mayberry, Ayman Unattached 54.20 53.84q 1 4 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 54.23 54.89q 2 5 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 56.93 55.36q 1 6 Gough, Andrew 1544 Ncstallions 56.02q 2 7 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 56.06 57.28q 2 8 Jones, Gary 1544 SD Cheetahs 57.22 57.37q 1 9 Sanders, Mathew 1544 Mlk Bla 1:01.00 59.58q 2 10 Palmore, Xavier 1544 Ncstallions 1:03.00 1:00.26 2 11 Roussos, John 1544 Stb TC 1:01.41 1:02.12 1 12 Neubauer, Ryan 1544 SD Cheetahs 57.69 1:02.90 2 -- Epps, Desmond 1544 Mercury 1:02.57 DNS 1
400 Meter Run Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Gronotte, Alex Unattached 51.04 51.14 2 Mayberry, Ayman Unattached 53.84 52.95 3 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 54.89 54.96 4 Jones, Gary 1544 SD Cheetahs 57.37 55.50 5 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 55.36 56.33 6 Gough, Andrew 1544 Ncstallions 56.02 56.66 7 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 57.28 57.93 8 Sanders, Mathew 1544 Mlk Bla 59.58 1:00.51 -- Hickey, Devin 1544 Ncstallions 51.59 DNS
800 Meter Run Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Leon, Carlos 1544 Cvsd Flyers 2:09.00 2:09.59 2 Snow, Scott Unattached 2:10.00 2:11.42 3 Lara, Josue 1544 Imperia 2:15.00 2:11.78 4 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 2:19.51 2:14.02 5 Skoll, Jake 1544 Stb TC 2:18.76 2:14.55 6 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 2:14.00 2:16.84 7 Neubauer, Ryan 1544 SD Cheetahs 2:19.69 2:27.25
1500 Meter Run Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Leon, Carlos 1544 Cvsd Flyers 4:46.00 4:24.84 2 Snow, Scott Unattached 4:22.00 4:27.51 3 Skoll, Jake 1544 Stb TC 4:34.63 4:36.53 4 Lara, Josue 1544 Imperia 4:40.00 4:52.91 5 Ramirez, Ismael 1544 Imperia 4:50.00 4:54.92
3000 Meter Run Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lara, Josue 1544 Imperia 11:05.54 2 Ramirez, Ismael 1544 Imperia 11:30.00 11:29.22 -- Leon, Carlos 1544 Cvsd Flyers 9:46.00 DNS
110 Meter Hurdles Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hickey, Devin 1544 Ncstallions 14.11 15.09 2 Zebold, Grant 1544 Millenn 15.44 15.95 3 Fortune, Williams 1544 Imperia 15.84 16.84 4 Podraza, Danny 1544 Millenn 17.76 5 Gough, Andrew 1544 Ncstallions 16.80 18.04 6 Epps, Desmond 1544 Mercury 20.19 21.25
400 Meter Hurdles Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Zebold, Grant 1544 Millenn 59.62 2 Gough, Andrew 1544 Ncstallions 1:03.83 3 Podraza, Danny 1544 Millenn 1:04.70 4 Ramirez, Ismael 1544 Imperia 1:08.59 5 Fortune, Williams 1544 Imperia 1:09.00 -- Cid, Alberto 1544 Imperia DNS
4x100 Meter Relay Intermediate Boys ========================================================================= Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 1544 SD Imperial Untouc 'A' 49.00 49.00q 1) Calimee, Bruce 2) Edwards, Daniel 3) Lewis, Tyree 4) West, Martell
4x100 Meter Relay Intermediate Boys ================================================================================ Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals -- 1544 SD Imperial Untouc 'A' 49.00 DNS
High Jump Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Snow, Scott Unattached 1.88m 1.73m 2 Zebold, Grant 1544 Millenn 1.83m 1.67m 2 Podraza, Danny 1544 Millenn 1.67m
Pole Vault Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ -- Barrett, Davis 1544 Ncstallions NH
Long Jump Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hofrichter, Colton 1544 Ncstallions 5.64m 5.44m 2 Barrett, Davis 1544 Ncstallions 5.11m 3 Coffman, Zane 1544 SD Cheetahs 4.81m -- West, Martell 1544 Untouchable DNS -- Calimee, Bruce 1544 Untouchable DNS -- Wright, Timothy 1544 Untouchable DNS -- Cid, Alberto 1544 Imperia 5.13m DNS -- Edwards, Daniel 1544 Untouchable 6.10m DNS
Triple Jump Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Woods, James 1544 Cvsd Flyers 10.80m 2 Podraza, Danny 1544 Millenn 10.34m -- Cid, Alberto 1544 Imperia DNS
Shot Put Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hofer, William 1544 Team Edge 10.85m 2 Horne, Lamarr 1544 Team Edge 10.58m 3 Watts, Roger 1544 Millenn 10.52m
Discus Throw Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hofer, William 1544 Team Edge 31.36m 2 Horne, Lamarr 1544 Team Edge 27.82m 3 Watts, Roger 1544 Millenn 22.05m
Javelin Throw Intermediate Boys ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Hofer, William 1544 Team Edge 42.28m 2 Ecija, Michael 1544 Ncstallions 40.81m 3 Stacy, Corey 1544 Team Edge 32.41m
100 Meter Dash Young Men ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Hall, Justin 1544 Ncstallions 11.20 11.20q 2 Davis, Carl 1544 Ncstallions 11.22 11.22q 3 Davis, Randy 1544 Ncstallions 11.30 11.30q 4 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 11.58 11.58q 5 Lyman, Quinten 1544 Trailblazer 11.60 11.60q -- Demars, Kenneth 1544 Team Edge NT
100 Meter Dash Young Men ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Davis, Carl 1544 Ncstallions 11.22 11.72 2 Davis, Randy 1544 Ncstallions 11.30 11.77 3 Lyman, Quinten 1544 Trailblazer 11.60 11.91 4 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 11.58 11.94 5 Hall, Justin 1544 Ncstallions 11.20 12.23 6 Demars, Kenneth 1544 Team Edge 12.75
200 Meter Dash Young Men ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Hall, Justin 1544 Ncstallions 22.70 22.70q 2 Davis, Carl 1544 Ncstallions 22.72 22.72q 3 Davis, Randy 1544 Ncstallions 22.80 22.80q 4 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 22.98 22.98q 5 Bello, Yinka 1544 SD Cheetahs 23.46 23.46q 6 Lyman, Quinten 1544 Trailblazer 24.50 24.50q -- Demars, Kenneth 1544 Team Edge NT
200 Meter Dash Young Men ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Davis, Carl 1544 Ncstallions 22.72 23.86 2 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 22.98 23.89 3 Davis, Randy 1544 Ncstallions 22.80 23.98 4 Lyman, Quinten 1544 Trailblazer 24.50 24.18 5 Bello, Yinka 1544 SD Cheetahs 23.46 24.19 6 Hall, Justin 1544 Ncstallions 22.70 25.09 -- Demars, Kenneth 1544 Team Edge DNS
400 Meter Run Young Men ========================================================================= Name Year Team Seed Prelims ========================================================================= Preliminaries 1 Davis, Randy 1544 Ncstallions 51.40 51.40q 2 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 52.87 52.87q 3 Bello, Yinka 1544 SD Cheetahs 54.71 54.71q -- Buenviaje, Lorenzo 1544 Team Edge NT -- Garrett, Matthew 1544 Ncstallions NT
400 Meter Run Young Men ================================================================================ Name Year Team Prelims Finals Points ================================================================================ Finals 1 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 52.87 53.41 2 Bello, Yinka 1544 SD Cheetahs 54.71 53.50 3 Davis, Randy 1544 Ncstallions 51.40 55.45 4 Garrett, Matthew 1544 Ncstallions 59.36 -- Buenviaje, Lorenzo 1544 Team Edge DNS
800 Meter Run Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lopez, Christian 1544 Imperia 2:04.00 2:09.95 2 Castellanos, Oscar 1544 Imperia 2:06.00 2:11.32 3 Chipres, Adrian 1544 Team Edge 2:12.22 4 West, Joshua 1544 Team Edge 2:16.25 5 Garrett, Matthew 1544 Ncstallions 2:34.32 -- Lemus, Francisco 1544 Imperia 1:59.00 DNS
1500 Meter Run Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Castellanos, Oscar 1544 Imperia 4:20.00 4:32.04 2 Chipres, Adrian 1544 Team Edge 4:58.15
5000 Meter Run Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lemus, Francisco 1544 Imperia 17:03.27 2 Lopez, Stephen 1544 Roadrunners 16:59.00 17:26.44 3 Magos, Phillip 1544 Imperia 17:57.01
400 Meter Hurdles Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Lopez, Francisco 1544 Imperia 1:07.05 2 Romero, Cesar 1544 Imperia 1:09.61
4x400 Meter Relay Young Men ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ -- 1544 Team Edge 'A' DNS 1) Buenviaje, Lorenzo 2) Chipres, Adrian 3) Demars, Kenneth 4) West, Joshua
4x800 Meter Relay Young Men ================================================================================ Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 1544 Imperial Valley Suns TC 'A' 9:57.11 1) Castellanos, Oscar 2) Lemus, Francisco 3) Magos, Phillip 4) Romero, Cesar
High Jump Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Garrett, Matthew 1544 Ncstallions 1.37m
Long Jump Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Roberts, Marques Unattached 6.86m 6.84m 2 Manson, Ian 1544 SD Cheetahs 6.26m 6.09m 3 Bello, Yinka 1544 SD Cheetahs 5.66m 4 Garrett, Matthew 1544 Ncstallions 4.84m
Triple Jump Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Roberts, Marques Unattached 14.66m 13.36m
Shot Put Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Durnil, Thomas Unattached 13.79m 13.43m
Discus Throw Young Men ================================================================================ Name Year Team Seed Finals Points ================================================================================ 1 Durnil, Thomas Unattached 42.93m 42.83m
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec