Join/Renew Now

Results - USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/26-27/2010 - Seattle, WA

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3300 Cunliffe, Sophia       1336 Seattle Spe         16.32q  NWI  1 
  2  2748 Rodriguez, Kayla       1336 Dupont TC           17.52q  NWI  1 
  3  3481 Wilford, Rieko         1336 Flying Ajs          17.94q  NWI  1 
  4  2751 Wright-Reed, Talia     1336 Unattached          18.03q  NWI  1 
  5  2809 Grinnell, Amaija       1336 Wings O             18.35q  NWI  2 
  6  3436 Sanusi, Sherifat       1336 Wings O             19.41q  NWI  1 
  7  3218 McMillan, Karina       1336 Kent Xtreme         20.06q  NWI  1 
  8  3070 Milanovich, Sophie     1336 Cascade Str         24.20q  NWI  1 
 --  3410 Bradley, Amaya         1336 Wings O                DQ   NWI  1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3300 Cunliffe, Sophia       1336 Seattle Spe         15.96   NWI 
  2  3481 Wilford, Rieko         1336 Flying Ajs          17.29   NWI 
  3  2809 Grinnell, Amaija       1336 Wings O             18.06   NWI 
  4  3436 Sanusi, Sherifat       1336 Wings O             18.99   NWI 
  5  3218 McMillan, Karina       1336 Kent Xtreme         19.41   NWI 
  6  3070 Milanovich, Sophie     1336 Cascade Str         23.59   NWI 
  7  2751 Wright-Reed, Talia     1336 Unattached          25.00   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3040 Brady, Alaina          1336 Cascade Str         34.58q  NWI  1 
  2  3410 Bradley, Amaya         1336 Wings O             36.12q  NWI  1 
  3  2818 Shabazz, Jalla         1336 Scaa                37.94q  NWI  2 
  4  2809 Grinnell, Amaija       1336 Wings O             38.48q  NWI  2 
  5  3436 Sanusi, Sherifat       1336 Wings O             39.02q  NWI  1 
  6  2751 Wright-Reed, Talia     1336 Unattached          39.95q  NWI  1 
  7  3050 DeJarlais, Emily       1336 Cascade Str         40.61q  NWI  2 
  8  3218 McMillan, Karina       1336 Kent Xtreme         41.64q  NWI  2 
  9  3070 Milanovich, Sophie     1336 Cascade Str         52.31   NWI  1 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3040 Brady, Alaina          1336 Cascade Str         34.10   NWI 
  2  2751 Wright-Reed, Talia     1336 Unattached          37.17   NWI 
  3  2818 Shabazz, Jalla         1336 Scaa                37.50   NWI 
  4  2809 Grinnell, Amaija       1336 Wings O             38.65   NWI 
  5  3436 Sanusi, Sherifat       1336 Wings O             40.43   NWI 
  6  3050 DeJarlais, Emily       1336 Cascade Str         40.93   NWI 
  7  3218 McMillan, Karina       1336 Kent Xtreme         41.51   NWI 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3040 Brady, Alaina          1336 Cascade Str       1:19.52  
  2  3444 Virdell, Maya          1336 Wings O           1:26.51  
  3  2818 Shabazz, Jalla         1336 Scaa              1:30.02  
  4  3436 Sanusi, Sherifat       1336 Wings O           1:30.03  
  5  2809 Grinnell, Amaija       1336 Wings O           1:31.50  
  6  3050 DeJarlais, Emily       1336 Cascade Str       1:35.60  
  7  3114 Knox, Kennedy          1336 Federal Way       1:35.99  
  8  3218 McMillan, Karina       1336 Kent Xtreme       1:37.68  
 
Event 4  800 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3383 Sullivan, Emerson      1336 Whatcom           3:05.75  
  2  3123 Stone, Jazmyn          1336 Federal Way       3:14.28  
  3  3444 Virdell, Maya          1336 Wings O           3:27.72  
  4  3034 Wilhite, Trinity       1336 Barron Park       3:32.91  
 
Event 5  1500 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3383 Sullivan, Emerson      1336 Whatcom           6:18.03  
  2  3123 Stone, Jazmyn          1336 Federal Way       6:34.10  
  3  3403 Wicker, Catherine      1336 Whidbey           7:18.90  
  4  3444 Virdell, Maya          1336 Wings O           7:25.07  
  5  3114 Knox, Kennedy          1336 Federal Way       7:26.71  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3481 Wilford, Rieko         1336 Flying Ajs          3.30m   NWI  10-10.00 
  2  3300 Cunliffe, Sophia       1336 Seattle Spe         3.25m   NWI  10-08.00 
  3  3040 Brady, Alaina          1336 Cascade Str         3.11m   NWI  10-02.50 
  4  3050 DeJarlais, Emily       1336 Cascade Str         2.64m   NWI   8-08.00 
  5  3403 Wicker, Catherine      1336 Whidbey             2.31m   NWI   7-07.00 
  6  3034 Wilhite, Trinity       1336 Barron Park         2.11m   NWI   6-11.25 
  7  3070 Milanovich, Sophie     1336 Cascade Str         1.90m   NWI   6-03.00 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3405 Banchero, Paolo        1336 Wings O             15.46q  NWI  2 
  2  2746 Robertson, DeShon      1336 High Voltag         16.51q  NWI  2 
  3  3343 Davis, Deyondre        1336 South K             17.13q  NWI  1 
  4  3329 Andrews, Cameron       1336 Scaa                17.49q  NWI  1 
  5  3198 Wood, Joshua           1336 High Voltag         17.79q  NWI  2 
  6  3376 Schenck, Bram          1336 Speed U             18.38q  NWI  1 
  7  3334 Hodges, Michael        1336 Scaa                18.47q  NWI  2 
  8  3427 Magee, Jatavious       1336 Wings O             18.60q  NWI  1 
  9  3365 Joseph, Elian          1336 Speed U             18.76   NWI  1 
 10  3371 Kleemann, Lukas        1336 Speed U             19.07   NWI  2 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3405 Banchero, Paolo        1336 Wings O             16.08   NWI 
  2  2746 Robertson, DeShon      1336 High Voltag         16.70   NWI 
  3  3343 Davis, Deyondre        1336 South K             16.83   NWI 
  4  3198 Wood, Joshua           1336 High Voltag         17.53   NWI 
  5  3329 Andrews, Cameron       1336 Scaa                17.67   NWI 
  6  3376 Schenck, Bram          1336 Speed U             18.44   NWI 
  7  3334 Hodges, Michael        1336 Scaa                18.52   NWI 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3405 Banchero, Paolo        1336 Wings O             32.02q  NWI  1 
  2  2804 Jones, Malik           1336 Wings O             35.00q  NWI  2 
  3  3343 Davis, Deyondre        1336 South K             35.59q  NWI  1 
  4  3329 Andrews, Cameron       1336 Scaa                36.26q  NWI  2 
  5  3371 Kleemann, Lukas        1336 Speed U             37.34q  NWI  1 
  6  3427 Magee, Jatavious       1336 Wings O             37.43q  NWI  1 
  7  3376 Schenck, Bram          1336 Speed U             38.89q  NWI  2 
  8  5001 Ward, Leland           1336 Scaa                38.99q  NWI  2 
  9  3365 Joseph, Elian          1336 Speed U             41.75   NWI  2 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3405 Banchero, Paolo        1336 Wings O             32.38   NWI 
  2  2804 Jones, Malik           1336 Wings O             33.89   NWI 
  3  3343 Davis, Deyondre        1336 South K             33.93   NWI 
  4  3329 Andrews, Cameron       1336 Scaa                36.18   NWI 
  5  3376 Schenck, Bram          1336 Speed U             38.08   NWI 
  6  3371 Kleemann, Lukas        1336 Speed U             38.17   NWI 
  7  5001 Ward, Leland           1336 Scaa                38.32   NWI 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2804 Jones, Malik           1336 Wings O           1:18.57  
  2  3198 Wood, Joshua           1336 High Voltag       1:20.97  
  3  3329 Andrews, Cameron       1336 Scaa              1:22.87  
  4  5001 Ward, Leland           1336 Scaa              1:28.37  
  5  3376 Schenck, Bram          1336 Speed U           1:28.54  
  6  3365 Joseph, Elian          1336 Speed U           1:31.56  
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2718 Urbina, Noah           1336 Unattached        3:02.04  
  2  3198 Wood, Joshua           1336 High Voltag       3:05.99  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2718 Urbina, Noah           1336 Unattached        6:21.21  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3405 Banchero, Paolo        1336 Wings O             3.20m   NWI  10-06.00 
  2  3343 Davis, Deyondre        1336 South K             3.06m   NWI  10-00.50 
  3  2804 Jones, Malik           1336 Wings O             2.89m   NWI   9-05.75 
  4  3371 Kleemann, Lukas        1336 Speed U             2.57m   NWI   8-05.25 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3084 Undem, Taylee          1336 Cascade Str         15.30q  NWI  1 
  2  3298 Cunliffe, Chloe        1336 Seattle Spe         15.45q  NWI  2 
  3  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             16.05q  NWI  1 
  4  2732 Rittierodt, Kira       1336 Unattached          16.22q  NWI  1 
  5  2801 Ash, Jewel             1336 Federal Way         16.58q  NWI  2 
  6  3302 Hewson, Amelia         1336 Seattle Spe         16.61q  NWI  2 
  7  3083 Tibbot, Teagen         1336 Cascade Str         16.68q  NWI  1 
  8  2649 Bouyer, Jenna          1336 Unattached          16.72q  NWI  1 
  9  3178 Hardy, Faith           1336 High Voltag         16.77   NWI  2 
 10  2750 McCray, Dominique      1336 High Voltag         16.94   NWI  1 
 11  3306 Kodjababian, Ella      1336 Seattle Spe         17.38   NWI  2 
 12  2812 Aaron, Sanyh           1336 Scaa                18.98   NWI  2 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3084 Undem, Taylee          1336 Cascade Str         15.14   NWI 
  2  3298 Cunliffe, Chloe        1336 Seattle Spe         15.22   NWI 
  3  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             15.90   NWI 
  4  2732 Rittierodt, Kira       1336 Unattached          15.92   NWI 
  5  2801 Ash, Jewel             1336 Federal Way         16.61   NWI 
  6  3083 Tibbot, Teagen         1336 Cascade Str         16.66   NWI 
  7  2649 Bouyer, Jenna          1336 Unattached          16.84   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         30.05q  NWI  1 
  2  3084 Undem, Taylee          1336 Cascade Str         30.77q  NWI  1 
  3  2668 James-Heard, Saudi     1336 Unattached          31.01q  NWI  2 
  4  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             32.73q  NWI  1 
  5  2713 Sparks, Benet          1336 Scaa                33.88q  NWI  2 
  6  3175 Fraizer, Dazyrah       1336 High Voltag         33.93q  NWI  2 
  7  2748 Rodriguez, Kayla       1336 Dupont TC           34.27q  NWI  2 
  8  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         34.30q  NWI  2 
  9  2649 Bouyer, Jenna          1336 Unattached          34.41   NWI  1 
 10  2817 Shabazz, Imani         1336 Scaa                34.46   NWI  1 
 11  2793 Adams, Leila           1336 Scaa                34.64   NWI  2 
 12  3083 Tibbot, Teagen         1336 Cascade Str         35.40   NWI  1 
 13  2750 McCray, Dominique      1336 High Voltag         35.82   NWI  2 
 14  2813 Harris, Lyric          1336 Scaa                35.85   NWI  1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         30.20   NWI 
  2  2668 James-Heard, Saudi     1336 Unattached          30.34   NWI 
  3  3084 Undem, Taylee          1336 Cascade Str         31.41   NWI 
  4  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             32.51   NWI 
  5  2713 Sparks, Benet          1336 Scaa                33.88   NWI 
  6  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         34.61   NWI 
  7  3175 Fraizer, Dazyrah       1336 High Voltag         34.65   NWI 
  8  2748 Rodriguez, Kayla       1336 Dupont TC           35.43   NWI 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2668 James-Heard, Saudi     1336 Unattached        1:08.41   1 
  2  3146 Timmons, Presley       1336 Flanagan          1:08.69   1 
  3  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park       1:09.89   1 
  4  3375 Schenck, Aliya         1336 Speed U           1:15.21   1 
  5  2789 Curry, Dina            1336 Unattached        1:15.89   2 
  6  3175 Fraizer, Dazyrah       1336 High Voltag       1:17.59   1 
  6  3097 Brown, Jacqueline      1336 Federal Way       1:17.59   1 
  8  3435 Sanusi, Kamila         1336 Wings O           1:18.51   2 
  9  2649 Bouyer, Jenna          1336 Unattached        1:19.53   1 
 10  2817 Shabazz, Imani         1336 Scaa              1:20.02   2 
 11  2793 Adams, Leila           1336 Scaa              1:20.18   2 
 12  3025 Saenz, Sierra          1336 Barron Park       1:21.64   1 
 13  2713 Sparks, Benet          1336 Scaa              1:22.66   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3146 Timmons, Presley       1336 Flanagan          2:44.11  
  2  3375 Schenck, Aliya         1336 Speed U           2:47.44  
  3  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park       2:51.94  
  4  3199 Ferreria-Allah, Ya     1336 Hill & Vall       2:59.96  
  5  3025 Saenz, Sierra          1336 Barron Park       3:00.51  
  6  3097 Brown, Jacqueline      1336 Federal Way       3:03.76  
  7  3465 Young, Mina            1336 Rain City         3:10.51  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3025 Saenz, Sierra          1336 Barron Park       6:07.12  
  2  3465 Young, Mina            1336 Rain City         6:23.78  
  3  3141 Flanagan, McKenna      1336 Flanagan          6:27.55  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 South Central Athletic As  'A'                 1:11.17  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 South Central Athletic As  'A'                 5:17.45  
  2 1336 Wings Of Eagles  'A'                           5:27.81  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park         1.25m    4-01.25 
  2  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         1.20m    3-11.25 
  3  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         1.10m    3-07.25 
  4  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         0.85m    2-09.50 
 --  3141 Flanagan, McKenna      1336 Flanagan               NH            
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         3.71m   NWI  12-02.25 
  2  3084 Undem, Taylee          1336 Cascade Str         3.60m   NWI  11-09.75 
  3  2668 James-Heard, Saudi     1336 Unattached          3.35m   NWI  11-00.00 
  4  2732 Rittierodt, Kira       1336 Unattached          2.91m   NWI   9-06.75 
  5  3306 Kodjababian, Ella      1336 Seattle Spe         2.33m   NWI   7-07.75 
  6  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         2.28m   NWI   7-05.75 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3178 Hardy, Faith           1336 High Voltag         5.81m   19-00.75 
  2  3148 Vermeulen, Emily       1336 Flanagan            5.54m   18-02.25 
  3  3421 Jackson, Sasha         1336 Wings O             5.41m   17-09.00 
  4  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         4.95m   16-03.00 
  5  3083 Tibbot, Teagen         1336 Cascade Str         4.88m   16-00.25 
  6  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         4.67m   15-04.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3141 Flanagan, McKenna      1336 Flanagan           21.86m      71-09 
  2  3148 Vermeulen, Emily       1336 Flanagan           17.94m      58-10 
  3  3421 Jackson, Sasha         1336 Wings O            11.78m      38-08 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe          1010  
  2  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park           775  
  3  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park           562  
  4  2682 Schmidt, Valerie       1336 Unattached            560  
  5  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O               488  
  6  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park           304  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         6.02m   19-09.00    273
  2  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         5.13m   16-10.00    216
  3  2682 Schmidt, Valerie       1336 Unattached          5.06m   16-07.25    212
  4  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         4.70m   15-05.00    190
  5  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park         4.27m   14-00.25    163
  6  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             3.58m   11-09.00    120
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         1.20m    3-11.25    312
  2  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park         1.15m    3-09.25    266
  3  2682 Schmidt, Valerie       1336 Unattached          1.10m    3-07.25    222
  4  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         1.05m    3-05.25    180
  5  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             0.95m    3-01.25    104
  6  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         0.90m    2-11.50     71
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3297 Crockrell, Tierra      1336 Seattle Spe         30.84   NWI    425
  2  3017 Kelley, Heaven         1336 Barron Park         32.09   NWI    346
  3  3438 Stewart, Ayanna        1336 Wings O             33.53   NWI    264
  4  3006 Chamberlin, Hannah     1336 Barron Park         35.55   NWI    166
  5  2682 Schmidt, Valerie       1336 Unattached          36.54   NWI    126
  6  3030 Stovall, Carissa       1336 Barron Park         39.20   NWI     43
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3194 Taylor, Ceaonda        1336 High Voltag         14.42q  NWI  3 
  2  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         14.50q  NWI  1 
  3  3188 Poke, Jashuan          1336 High Voltag         14.53q  NWI  1 
  4  3174 Davis, Askari          1336 High Voltag         14.71q  NWI  2 
  5  3197 Williams, Drevon       1336 High Voltag         15.12q  NWI  1 
  6  3217 McMillan, Jeffery      1336 Kent Xtreme         15.44q  NWI  3 
  6  3090 Joiner, Seth           1336 Child & You         15.44q  NWI  3 
  6  3361 Griffin, Taylor        1336 Speed U             15.44q  NWI  2 
  9  3406 Bass, Josua            1336 Wings O             15.48   NWI  1 
 10  3177 Green, Kendall         1336 High Voltag         15.85   NWI  1 
 11  3353 Armstrong, Landon      1336 Speed U             16.18   NWI  1 
 12  3057 Finan, Alex            1336 Cascade Str         16.55   NWI  3 
 13  3171 Brown, Jahmar          1336 High Voltag         16.64   NWI  2 
 14  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O             16.72   NWI  2 
 15  3426 Magee, Ar'Tavious      1336 Wings O             16.95   NWI  3 
 16  3458 Kahn, Daniel           1336 Rain City           17.59   NWI  2 
 17  3225 Pualani, Vincent       1336 Kent Xtreme         18.70   NWI  2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         14.42   NWI 
  2  3194 Taylor, Ceaonda        1336 High Voltag         14.49   NWI 
  3  3188 Poke, Jashuan          1336 High Voltag         14.58   NWI 
  4  3174 Davis, Askari          1336 High Voltag         14.62   NWI 
  5  3361 Griffin, Taylor        1336 Speed U             15.37   NWI 
  6  3197 Williams, Drevon       1336 High Voltag         15.66   NWI 
  7  3217 McMillan, Jeffery      1336 Kent Xtreme         15.80   NWI 
  8  3090 Joiner, Seth           1336 Child & You         16.13   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3194 Taylor, Ceaonda        1336 High Voltag         29.45q  NWI  1 
  2  3174 Davis, Askari          1336 High Voltag         29.51q  NWI  1 
  3  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         29.98q  NWI  1 
  4  3197 Williams, Drevon       1336 High Voltag         30.28q  NWI  2 
  5  3176 Galloway, Savion       1336 High Voltag         31.13q  NWI  2 
  6  2811 Joseph, Ruben          1336 Speed U             31.23q  NWI  2 
  7  3406 Bass, Josua            1336 Wings O             31.55q  NWI  2 
  8  3090 Joiner, Seth           1336 Child & You         31.68q  NWI  1 
  9  2664 Gray, Christopher      1336 Unattached          31.87   NWI  2 
 10  3353 Armstrong, Landon      1336 Speed U             32.10   NWI  1 
 11  3361 Griffin, Taylor        1336 Speed U             32.35   NWI  2 
 12  3217 McMillan, Jeffery      1336 Kent Xtreme         33.17   NWI  2 
 13  3057 Finan, Alex            1336 Cascade Str         33.21   NWI  1 
 14  3171 Brown, Jahmar          1336 High Voltag         33.25   NWI  1 
 15  3225 Pualani, Vincent       1336 Kent Xtreme         38.47   NWI  2 
 16  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O             39.18   NWI  1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3194 Taylor, Ceaonda        1336 High Voltag         29.39   NWI 
  2  3174 Davis, Askari          1336 High Voltag         30.02   NWI 
  3  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         30.27   NWI 
  4  2811 Joseph, Ruben          1336 Speed U             30.98   NWI 
  5  3176 Galloway, Savion       1336 High Voltag         31.45   NWI 
  6  3090 Joiner, Seth           1336 Child & You         31.95   NWI 
  7  3197 Williams, Drevon       1336 High Voltag         32.61   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  3188 Poke, Jashuan          1336 High Voltag       1:08.71   1 
  2  2811 Joseph, Ruben          1336 Speed U           1:11.09   1 
  3  2664 Gray, Christopher      1336 Unattached        1:11.73   1 
  4  3177 Green, Kendall         1336 High Voltag       1:12.27   2 
  5  3499 Klingler, Myles        1336 Scaa              1:12.43   2 
  6  3176 Galloway, Savion       1336 High Voltag       1:14.39   1 
  7  3200 Henderson, Donovan     1336 Hill & Vall       1:14.60   1 
  8  3488 Buchanan, Donny        1336 Scaa              1:14.79   1 
  9  3258 White, Geno            1336 Rainier Bea       1:15.53   1 
 10  2786 Oakes, Evan            1336 Unattached        1:16.08   1 
 11  2797 Woodrow, Devan         1336 Dupont TC         1:20.89   2 
 12  3330 Barquet, Edward        1336 Scaa              1:21.87   2 
 13  3458 Kahn, Daniel           1336 Rain City         1:36.05   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3499 Klingler, Myles        1336 Scaa              2:44.61  
  2  3200 Henderson, Donovan     1336 Hill & Vall       2:44.66  
  3  3387 Watson, Wyatt          1336 Whatcom           2:48.46  
  4  3463 Thurman, Spencer       1336 Rain City         2:54.18  
  5  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park       2:54.98  
  6  3056 Donnel, Jared          1336 Cascade Str       2:55.52  
  7  3457 Herndon, Coleman       1336 Rain City         3:07.32  
  8  2797 Woodrow, Devan         1336 Dupont TC         3:11.03  
  9  2715 DaPonte, Rhys          1336 Issaquah Gl       3:11.20  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3200 Henderson, Donovan     1336 Hill & Vall       5:44.77  
  2  3258 White, Geno            1336 Rainier Bea       5:46.65  
  3  3056 Donnel, Jared          1336 Cascade Str       5:50.07  
  4  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park       5:55.39  
  5  3463 Thurman, Spencer       1336 Rain City         6:02.11  
  6  3457 Herndon, Coleman       1336 Rain City         6:04.02  
  7  3338 Atwater, Averey        1336 South K           6:15.70  
  8  2715 DaPonte, Rhys          1336 Issaquah Gl       6:18.00  
  9  3047 Dailidenas, Avery      1336 Cascade Str       6:58.68  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 High Voltage  'A'                                57.75  
  2 1336 Wings Of Eagles  'A'                           1:04.40  
  3 1336 South Central Athletic As  'A'                 1:06.58  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 High Voltage  'A'                              5:15.73  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2776 Backes, Brenden        1336 Unattached          1.00m    3-03.25 
  2  3026 Salanoa, Jonathan-     1336 Barron Park         0.95m    3-01.25 
  3  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park         0.90m    2-11.50 
 --  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O                NH            
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         3.59m   NWI  11-09.50 
  2  3258 White, Geno            1336 Rainier Bea         3.40m   NWI  11-02.00 
  3  3361 Griffin, Taylor        1336 Speed U             3.25m   NWI  10-08.00 
  4  3090 Joiner, Seth           1336 Child & You         3.13m   NWI  10-03.25 
  5  3056 Donnel, Jared          1336 Cascade Str         3.02m   NWI   9-11.00 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3217 McMillan, Jeffery      1336 Kent Xtreme         6.71m   22-00.25 
  2  2699 Fisken, Michael        1336 Whidbey             6.10m   20-00.25 
  3  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O             6.09m   19-11.75 
  4  3026 Salanoa, Jonathan-     1336 Barron Park         4.67m   15-04.00 
  5  3047 Dailidenas, Avery      1336 Cascade Str         4.63m   15-02.25 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2811 Joseph, Ruben          1336 Speed U            31.32m     102-09 
  2  3353 Armstrong, Landon      1336 Speed U            27.46m      90-01 
  3  3387 Watson, Wyatt          1336 Whatcom            20.96m      68-09 
  4  2699 Fisken, Michael        1336 Whidbey            20.52m      67-04 
  5  3057 Finan, Alex            1336 Cascade Str        18.25m      59-10 
  6  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O            12.42m      40-09 
  7  3047 Dailidenas, Avery      1336 Cascade Str        12.03m      39-06 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe           418  
  2  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park           242  
  3  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O               200  
  4  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O               183  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         5.82m   19-01.25    238
  2  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O             4.97m   16-03.75    189
  3  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O             4.86m   15-11.50    183
  4  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park         4.44m   14-07.00    159
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe         1.10m    3-07.25    131
  2  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park         1.00m    3-03.25     81
  3  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O             0.80m    2-07.50      8
 --  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O                NH            
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  3315 Richmond, Jackson      1336 Seattle Spe       1:15.23      49
  2  3442 Taylor, Michael        1336 Wings O           1:20.34       3
  3  3020 Miller, Dylan          1336 Barron Park       1:20.59       2
  4  3433 Robersone, Isaac       1336 Wings O           1:31.93  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3292 Bain, Marie            1336 Seattle Spe         13.16q  NWI  3 
  2  2803 Sims, Taleijah         1336 High Voltag         13.80q  NWI  1 
  3  2805 Carey, Imani           1336 High Voltag         14.04q  NWI  1 
  4  3409 Bradford, Taylor       1336 Wings O             14.09q  NWI  3 
  5  3179 Holidayjenkins, Ka     1336 High Voltag         14.12q  NWI  3 
  6  3291 Agosto, Juanita        1336 Seattle Spe         14.29q  NWI  1 
  7  3230 Thomas, Alexia         1336 Kent Xtreme         14.31q  NWI  2 
  8  2802 Broadnax, Jahnaya      1336 Cascade Str         14.35q  NWI  1 
  9  3263 Cox, Dionna            1336 Seatown Exp         14.50   NWI  3 
 10  2757 Mixon, Ariana          1336 Kent Xtreme         14.63   NWI  3 
 11  2708 Mordnkola, Imani       1336 Scaa                14.69   NWI  2 
 12  3356 Booker, Shan-Tia       1336 Speed U             14.87   NWI  2 
 13  3024 Russell, Peyton        1336 Barron Park         14.96   NWI  2 
 14  3142 Griffin, Quinn         1336 Flanagan            15.08   NWI  1 
 15  3341 Charnas, Lilly         1336 South K             15.38   NWI  3 
 16  3139 Collins, Annika        1336 Flanagan            15.44   NWI  1 
 17  3320 Stavig, Lauren         1336 Seattle Spe         15.57   NWI  1 
 18  3402 Wicker, Carolynn       1336 Whidbey             16.13   NWI  2 
 19  3450 Kurian, Alysa          1336 1911 TC             16.35   NWI  2 
 20  3319 Skeen, Macie           1336 Seattle Spe         16.39   NWI  3 
 21  3240 Williams, Iliyah       1336 Kent Xtreme         16.70   NWI  1 
 22  3293 Bain, Violet           1336 Seattle Spe         17.04   NWI  2 
 23  3232 Tipton, Jade           1336 Kent Xtreme         17.19   NWI  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3292 Bain, Marie            1336 Seattle Spe         13.22   NWI 
  2  2803 Sims, Taleijah         1336 High Voltag         13.82   NWI 
  3  3230 Thomas, Alexia         1336 Kent Xtreme         14.07   NWI 
  4  2805 Carey, Imani           1336 High Voltag         14.08   NWI 
  5  3409 Bradford, Taylor       1336 Wings O             14.25   NWI 
  6  2802 Broadnax, Jahnaya      1336 Cascade Str         14.26   NWI 
  7  3291 Agosto, Juanita        1336 Seattle Spe         14.31   NWI 
  8  3179 Holidayjenkins, Ka     1336 High Voltag         14.32   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2665 Harewood, Maya         1336 Unattached          26.68q  NWI  2 
  2  3292 Bain, Marie            1336 Seattle Spe         26.86q  NWI  1 
  3  2803 Sims, Taleijah         1336 High Voltag         27.80q  NWI  3 
  4  2800 Anderson, Deshrian     1336 Unattached          28.24q  NWI  3 
  5  2805 Carey, Imani           1336 High Voltag         28.73q  NWI  1 
  6  3409 Bradford, Taylor       1336 Wings O             28.76q  NWI  3 
  7  3291 Agosto, Juanita        1336 Seattle Spe         28.81q  NWI  1 
  8  3263 Cox, Dionna            1336 Seatown Exp         28.95q  NWI  3 
  9  3191 Robinson, Simone       1336 High Voltag         29.46   NWI  2 
 10  2802 Broadnax, Jahnaya      1336 Cascade Str         29.50   NWI  2 
 11  2757 Mixon, Ariana          1336 Kent Xtreme         29.78   NWI  3 
 12  3063 Hazim, Sophia          1336 Cascade Str         30.81   NWI  3 
 13  2708 Mordnkola, Imani       1336 Scaa                31.19   NWI  1 
 14  3230 Thomas, Alexia         1336 Kent Xtreme         31.53   NWI  2 
 15  3142 Griffin, Quinn         1336 Flanagan            31.54   NWI  1 
 16  3356 Booker, Shan-Tia       1336 Speed U             31.88   NWI  2 
 17  3389 Chelberg, Kaitlyn      1336 Whidbey             31.96   NWI  1 
 18  3240 Williams, Iliyah       1336 Kent Xtreme         34.55   NWI  1 
 19  3293 Bain, Violet           1336 Seattle Spe         35.20   NWI  2 
 20  2783 Anderson, Talitha      1336 Dupont TC           35.48   NWI  2 
 21  2808 Evans, Lillian         1336 Wings O             35.97   NWI  2 
 22  3391 Crowther, Carly        1336 Whidbey             36.47   NWI  3 
 23  3092 Wiggins, Germaine      1336 Child & You         39.15   NWI  3 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  2665 Harewood, Maya         1336 Unattached          26.40   NWI 
  2  3292 Bain, Marie            1336 Seattle Spe         26.86   NWI 
  3  2800 Anderson, Deshrian     1336 Unattached          28.22   NWI 
  4  2803 Sims, Taleijah         1336 High Voltag         28.34   NWI 
  5  3409 Bradford, Taylor       1336 Wings O             29.00   NWI 
  6  2805 Carey, Imani           1336 High Voltag         29.23   NWI 
  7  3291 Agosto, Juanita        1336 Seattle Spe         29.24   NWI 
  8  3263 Cox, Dionna            1336 Seatown Exp         29.59   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2665 Harewood, Maya         1336 Unattached          59.55   1 
  2  2800 Anderson, Deshrian     1336 Unattached        1:02.19   1 
  3  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea       1:03.21   1 
  4  3313 Oakes, Jordan          1336 Seattle Spe       1:07.46   1 
  5  3191 Robinson, Simone       1336 High Voltag       1:07.84   2 
  6  3063 Hazim, Sophia          1336 Cascade Str       1:08.04   1 
  7  3024 Russell, Peyton        1336 Barron Park       1:08.95   2 
  8  3065 Laidler, Kristin       1336 Cascade Str       1:10.48   1 
  9  3386 Watson, Ruby           1336 Whatcom           1:11.95   1 
 10  3142 Griffin, Quinn         1336 Flanagan          1:13.83   1 
 11  3450 Kurian, Alysa          1336 1911 TC           1:16.78   2 
 12  3073 Phillips, Megan        1336 Cascade Str       1:28.09   2 
 13  3092 Wiggins, Germaine      1336 Child & You       1:39.03   2 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  3358 Cantine, Sophia        1336 Speed U           2:25.83   1 
  2  3385 Sullivan, Zanna        1336 Whatcom           2:33.79   1 
  3  3386 Watson, Ruby           1336 Whatcom           2:41.80   1 
  4  3066 Lilly, Kate            1336 Cascade Str       2:42.94   1 
  5  3389 Chelberg, Kaitlyn      1336 Whidbey           2:43.52   1 
  6  3402 Wicker, Carolynn       1336 Whidbey           2:46.28   1 
  7  3382 Oviatt, Rebekah        1336 Whatcom           2:47.52   1 
  8  3055 Donnel, Emily          1336 Cascade Str       2:47.76   2 
  9  3033 Wilhite, Ariel         1336 Barron Park       2:51.30   1 
 10  3087 Barnes, JordYn         1336 Child & You       2:53.94   2 
 11  3173 Cooper, Anne           1336 High Voltag       2:54.16   2 
 12  3459 Nelson, Molly          1336 Rain City         2:57.02   2 
 13  3450 Kurian, Alysa          1336 1911 TC           3:02.88   2 
 14  3151 Willson, Nikki         1336 Flanagan          3:06.66   2 
 15  3073 Phillips, Megan        1336 Cascade Str       3:20.92   2 
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3358 Cantine, Sophia        1336 Speed U           5:00.52  
  2  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park       5:13.42  
  3  3453 Klein, Maire Margr     1336 Unattached        5:25.66  
  4  3382 Oviatt, Rebekah        1336 Whatcom           5:30.48  
  5  3033 Wilhite, Ariel         1336 Barron Park       5:39.72  
  6  3135 Baiar, Nattali         1336 Flanagan          5:41.39  
  7  3055 Donnel, Emily          1336 Cascade Str       5:41.47  
  8  2703 McVay, Marley          1336 Issaquah Gl       5:51.52  
  9  3459 Nelson, Molly          1336 Rain City         6:12.06  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park      11:02.17  
  2  3401 Rodeheffer, Laura      1336 Whidbey          11:49.34  
  3  2703 McVay, Marley          1336 Issaquah Gl      12:04.33  
  4  3033 Wilhite, Ariel         1336 Barron Park      12:11.79  
  5  3055 Donnel, Emily          1336 Cascade Str      12:32.41  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3087 Barnes, JordYn         1336 Child & You      14:27.67  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         14.77   NWI 
  2  3150 Walker, Ellie          1336 Flanagan            15.43   NWI 
  3  3173 Cooper, Anne           1336 High Voltag         15.91   NWI 
  4  3244 Korn, Xandria          1336 Kirkland TC         16.49   NWI 
  5  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str         16.54   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 High Voltage  'A'                                53.05  
  2 1336 Wings Of Eagles  'A'                             55.08  
  3 1336 Cascade Striders  'A'                            55.30  
  4 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                         1:00.42  
  5 1336 Wings Of Eagles  'B'                           1:01.22  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Wings Of Eagles  'A'                           5:10.66  
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Whidbey Island Running Cl  'A'                11:45.01  
  2 1336 Wings Of Eagles  'A'                          13:32.61  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3244 Korn, Xandria          1336 Kirkland TC         1.35m    4-05.00 
  2  3411 Brown, Iman            1336 Wings O             1.30m    4-03.25 
  3  3408 Beavers, Ayanna        1336 Wings O             1.25m    4-01.25 
  3  3150 Walker, Ellie          1336 Flanagan            1.25m    4-01.25 
  5  2808 Evans, Lillian         1336 Wings O             1.20m    3-11.25 
  6  3136 Blackmon, Christin     1336 Flanagan            1.15m    3-09.25 
  7  3081 Staal, Annika          1336 Cascade Str         1.10m    3-07.25 
  8  3151 Willson, Nikki         1336 Flanagan            1.00m    3-03.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3408 Beavers, Ayanna        1336 Wings O             4.50m   NWI  14-09.25 
  2  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         4.46m   NWI  14-07.75 
  3  3024 Russell, Peyton        1336 Barron Park         4.32m   NWI  14-02.25 
  4  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str        J4.32m   NWI  14-02.25 
  5  3066 Lilly, Kate            1336 Cascade Str         3.73m   NWI  12-03.00 
  6  3320 Stavig, Lauren         1336 Seattle Spe         3.67m   NWI  12-00.50 
  7  3341 Charnas, Lilly         1336 South K             3.57m   NWI  11-08.50 
  8  3081 Staal, Annika          1336 Cascade Str         3.47m   NWI  11-04.75 
  9  3135 Baiar, Nattali         1336 Flanagan            3.43m   NWI  11-03.00 
 10  3136 Blackmon, Christin     1336 Flanagan            3.38m   NWI  11-01.25 
 11  3139 Collins, Annika        1336 Flanagan            3.29m   NWI  10-09.50 
 12  3151 Willson, Nikki         1336 Flanagan            3.20m   NWI  10-06.00 
 13  3087 Barnes, JordYn         1336 Child & You         3.17m   NWI  10-05.00 
 14  3356 Booker, Shan-Tia       1336 Speed U             3.14m   NWI  10-03.75 
 15  3293 Bain, Violet           1336 Seattle Spe         2.82m   NWI   9-03.00 
 16  3232 Tipton, Jade           1336 Kent Xtreme         2.62m   NWI   8-07.25 
 17  3092 Wiggins, Germaine      1336 Child & You         2.34m   NWI   7-08.25 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3140 Flanagan, Jessica      1336 Flanagan            9.41m   30-10.50 
  2  3027 Salanoa, Julianna      1336 Barron Park         9.32m   30-07.00 
  3  3179 Holidayjenkins, Ka     1336 High Voltag         8.13m   26-08.25 
  4  2808 Evans, Lillian         1336 Wings O             7.28m   23-10.75 
  5  3139 Collins, Annika        1336 Flanagan            7.24m   23-09.00 
  6  3073 Phillips, Megan        1336 Cascade Str         5.88m   19-03.50 
  7  2712 Sijera, Mariana        1336 Barron Park         5.84m   19-02.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3140 Flanagan, Jessica      1336 Flanagan           21.07m      69-01 
  2  3027 Salanoa, Julianna      1336 Barron Park        15.04m      49-04 
  3  2712 Sijera, Mariana        1336 Barron Park        13.79m      45-03 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3140 Flanagan, Jessica      1336 Flanagan           32.90m     107-11 
  2  3065 Laidler, Kristin       1336 Cascade Str        26.54m      87-01 
  3  3081 Staal, Annika          1336 Cascade Str        20.96m      68-09 
  4  3413 Davvington, Jasmyn     1336 Wings O            13.79m      45-03 
  5  2821 Chappelle, Aziza       1336 Wings O            12.59m      41-04 
  6  3391 Crowther, Carly        1336 Whidbey            12.52m      41-01 
  7  3434 Sanusi, Aminat         1336 Wings O            12.25m      40-02 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea          2193  
  2  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str          1797  
  3  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park          1719  
  4  3411 Brown, Iman            1336 Wings O              1628  
  5  3407 Batie, Bella           1336 Wings O              1021  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         15.16   NWI    688
  2  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str         16.16   NWI    564
  3  3411 Brown, Iman            1336 Wings O             17.37   NWI    430
  4  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park         17.83   NWI    384
  5  3407 Batie, Bella           1336 Wings O             19.78   NWI    213
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3411 Brown, Iman            1336 Wings O             5.74m   18-10.00    255
  2  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str         5.57m   18-03.25    244
  3  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         5.43m   17-09.75    235
  4  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park         5.14m   16-10.50    217
  5  3407 Batie, Bella           1336 Wings O             4.77m   15-07.75    194
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         1.25m    4-01.25    359
  1  3411 Brown, Iman            1336 Wings O             1.25m    4-01.25    359
  3  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park         1.15m    3-09.25    266
  4  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str         1.10m    3-07.25    222
  4  3407 Batie, Bella           1336 Wings O             1.10m    3-07.25    222
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea         4.15m   NWI  13-07.50    343
  2  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str         4.00m   NWI  13-01.50    308
  3  3411 Brown, Iman            1336 Wings O             3.90m   NWI  12-09.50    285
  4  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park         3.58m   NWI  11-09.00    216
  5  3407 Batie, Bella           1336 Wings O             3.28m   NWI  10-09.25    157
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  3009 Copeland, Katherin     1336 Barron Park       2:34.60     636
  2  3252 Jonestoutant, Elin     1336 Rainier Bea       2:40.39     568
  3  3058 Fox, Eden              1336 Cascade Str       2:50.41     459
  4  3411 Brown, Iman            1336 Wings O           3:07.46     299
  5  3407 Batie, Bella           1336 Wings O           3:15.49     235
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3430 Porter, Jamier         1336 Wings O             13.60q  NWI  2 
  2  3269 Ellington, Benaiah     1336 Seatown Exp         13.87q  NWI  1 
  3  3362 Hirota, Christoph      1336 Speed U             13.93q  NWI  1 
  4  2688 Villa, Joseph          1336 Unattached          14.00q  NWI  1 
  5  2722 Hampton Jr., Marqu     1336 Dupont TC           14.05q  NWI  2 
  6  2734 Flynn, Malachi         1336 Unattached          14.24q  NWI  2 
  7  3170 Brown, Bryson          1336 High Voltag         14.39q  NWI  1 
  8  3119 Okezie, Koby           1336 Federal Way         14.62q  NWI  1 
  9  2696 Wreggelsworth, Sti     1336 Unattached          14.94   NWI  2 
 10  3485 Charnas, Nicholas      1336 Barron Park         15.08   NWI  1 
 11  3352 Aras, Tay              1336 Speed U             15.12   NWI  2 
 12  3425 Loya, Richard          1336 Wings O             15.61   NWI  1 
 13  3378 Ward, Payton           1336 Speed U             15.70   NWI  2 
 14  3249 Davis, Talon           1336 Rainier Bea         16.08   NWI  2 
 15  3003 Bauer, Simon           1336 Barron Park         16.38   NWI  1 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3430 Porter, Jamier         1336 Wings O             13.69   NWI 
  2  3269 Ellington, Benaiah     1336 Seatown Exp         13.71   NWI 
  3  2722 Hampton Jr., Marqu     1336 Dupont TC           14.17   NWI 
  4  3362 Hirota, Christoph      1336 Speed U             14.21   NWI 
  5  2734 Flynn, Malachi         1336 Unattached          14.22   NWI 
  6  2688 Villa, Joseph          1336 Unattached          14.43   NWI 
  7  3170 Brown, Bryson          1336 High Voltag         14.88   NWI 
  8  3119 Okezie, Koby           1336 Federal Way         15.13   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3432 Richardson- Daigle     1336 Wings O             27.57q  NWI  1 
  2  3196 Whitters, Aaron        1336 High Voltag         28.18q  NWI  2 
  3  3362 Hirota, Christoph      1336 Speed U             28.41q  NWI  1 
  4  3439 Tate, Jaelin           1336 Wings O             28.57q  NWI  1 
  5  2734 Flynn, Malachi         1336 Unattached          28.64q  NWI  3 
  6  2688 Villa, Joseph          1336 Unattached          29.07q  NWI  2 
  6  2696 Wreggelsworth, Sti     1336 Unattached          29.07q  NWI  1 
  8  3269 Ellington, Benaiah     1336 Seatown Exp         29.28q  NWI  3 
  9  3170 Brown, Bryson          1336 High Voltag         29.29   NWI  3 
 10  2722 Hampton Jr., Marqu     1336 Dupont TC           29.41   NWI  2 
 11  3352 Aras, Tay              1336 Speed U             29.99   NWI  3 
 12  3168 Angelos, Andrew        1336 High Voltag         30.42   NWI  3 
 13  2795 Jackson, Jamel         1336 Scaa                30.57   NWI  1 
 14  3378 Ward, Payton           1336 Speed U             31.21   NWI  2 
 15  3357 Burnett, Trey          1336 Speed U             31.33   NWI  1 
 16  2794 Toban, Dyondre         1336 Dupont TC           31.37   NWI  2 
 17  3335 Jackson, Jamar         1336 Scaa                31.40   NWI  2 
 18  3337 Seraile, Asante        1336 Scaa                31.85   NWI  3 
 19  3344 Davis, Izaiah          1336 South K             32.82   NWI  3 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3432 Richardson- Daigle     1336 Wings O             27.69   NWI 
  2  3362 Hirota, Christoph      1336 Speed U             28.13   NWI 
  3  3196 Whitters, Aaron        1336 High Voltag         28.18   NWI 
  4  3439 Tate, Jaelin           1336 Wings O             28.46   NWI 
  5  3269 Ellington, Benaiah     1336 Seatown Exp         28.60   NWI 
  6  2734 Flynn, Malachi         1336 Unattached          29.13   NWI 
  7  2688 Villa, Joseph          1336 Unattached          29.74   NWI 
  8  2696 Wreggelsworth, Sti     1336 Unattached          29.81   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  3432 Richardson- Daigle     1336 Wings O           1:03.07   2 
  2  3196 Whitters, Aaron        1336 High Voltag       1:03.20   2 
  3  3370 Kleemann, Frederik     1336 Speed U           1:04.50   1 
  4  3439 Tate, Jaelin           1336 Wings O           1:05.24   2 
  5  3443 Trahan, Chaaka         1336 Wings O           1:05.38   2 
  6  2795 Jackson, Jamel         1336 Scaa              1:07.08   1 
  7  3351 Addington, James       1336 Speed U           1:07.22   1 
  8  3335 Jackson, Jamar         1336 Scaa              1:07.27   1 
  9  3363 Jackson, Kelley        1336 Speed U           1:07.81   1 
 10  3337 Seraile, Asante        1336 Scaa              1:08.90   1 
 11  3393 Guzman, Miguel         1336 Whidbey           1:11.08   1 
 12  3049 Deasis, Skyler         1336 Cascade Str       1:11.96   1 
 13  2749 Featherston, Chris     1336 Dupont TC         1:12.06   2 
 14  2794 Toban, Dyondre         1336 Dupont TC         1:12.42   2 
 15  3449 Kleppen, Xandir        1336 Unattached        1:28.38   2 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3370 Kleemann, Frederik     1336 Speed U           2:29.65  
  2  3351 Addington, James       1336 Speed U           2:31.82  
  3  3243 Kells, Noah            1336 Kirkland TC       2:33.58  
  4  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag       2:35.89  
  5  3107 Howard, David          1336 Federal Way       2:36.67  
  6  3183 Laird, William         1336 High Voltag       2:37.47  
  7  2749 Featherston, Chris     1336 Dupont TC         2:37.49  
  8  3103 Goleeke, Nicolas       1336 Federal Way       2:38.42  
  9  3049 Deasis, Skyler         1336 Cascade Str       2:39.13  
 10  3186 Mohammed, Bona         1336 High Voltag       2:40.03  
 11  3363 Jackson, Kelley        1336 Speed U           2:40.20  
 12  3085 Vandekamp, Ian         1336 Cascade Str       2:41.67  
 13  3022 Ridenour, Sam          1336 Barron Park       2:42.85  
 14  3393 Guzman, Miguel         1336 Whidbey           2:45.23  
 15  3131 Woodruff, Alec         1336 Federal Way       2:45.49  
 16  3390 Clark, Logan           1336 Whidbey           2:46.76  
 17  2794 Toban, Dyondre         1336 Dupont TC         2:54.49  
 18  2798 Anderson, Nathanie     1336 Dupont TC         2:55.19  
 19  3046 Cowin, McLain          1336 Cascade Str       2:59.57  
 20  2700 Jones, Mackenzie       1336 Whidbey           3:05.69  
 21  2656 DeJarlais, Nichola     1336 Cascade Str       3:08.33  
 --  3449 Kleppen, Xandir        1336 Unattached             DQ  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3102 Goldstone, Jesse       1336 Federal Way       4:56.56  
  2  3243 Kells, Noah            1336 Kirkland TC       5:08.47  
  3  3117 Myrick, Brendan        1336 Federal Way       5:11.58  
  4  3107 Howard, David          1336 Federal Way       5:16.04  
  5  3186 Mohammed, Bona         1336 High Voltag       5:18.86  
  6  3131 Woodruff, Alec         1336 Federal Way       5:19.46  
  7  3183 Laird, William         1336 High Voltag       5:20.74  
  8  3071 Nanneman, Isaak        1336 Cascade Str       5:22.86  
  9  3096 Blake, Zachary         1336 Federal Way       5:23.93  
 10  3085 Vandekamp, Ian         1336 Cascade Str       5:34.30  
 11  3347 Lorette, Ryan          1336 South K           6:04.51  
 12  2685 Stigler, Robert        1336 South K           6:11.11  
 13  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O           6:16.80  
 14  3099 Garrett, Ben           1336 Federal Way       6:16.92  
 15  3464 Young, Elliott         1336 Rain City         7:17.89  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2663 Gillman, Sam           1336 Unattached       10:22.93  
  2  3102 Goldstone, Jesse       1336 Federal Way      10:34.02  
  3  3117 Myrick, Brendan        1336 Federal Way      10:43.23  
  4  3243 Kells, Noah            1336 Kirkland TC      11:01.76  
  5  3096 Blake, Zachary         1336 Federal Way      11:14.72  
  6  3131 Woodruff, Alec         1336 Federal Way      11:18.89  
  7  3071 Nanneman, Isaak        1336 Cascade Str      11:22.75  
  8  3186 Mohammed, Bona         1336 High Voltag      11:23.45  
  9  2749 Featherston, Chris     1336 Dupont TC        11:38.55  
 10  3044 Cirlincione, Dario     1336 Cascade Str      11:51.50  
 11  3390 Clark, Logan           1336 Whidbey          12:05.56  
 12  3103 Goleeke, Nicolas       1336 Federal Way      13:11.49  
 13  3099 Garrett, Ben           1336 Federal Way      13:24.87  
 14  3464 Young, Elliott         1336 Rain City        15:06.48  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag         14.41   NWI 
  2  3419 Gurley, Anfernee       1336 Wings O             14.79   NWI 
  3  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             15.39   NWI 
  4  3344 Davis, Izaiah          1336 South K             17.07   NWI 
  5  3347 Lorette, Ryan          1336 South K             18.02   NWI 
  6  3046 Cowin, McLain          1336 Cascade Str         18.18   NWI 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Wings Of Eagles  'A'                             53.40  
  2 1336 Wings Of Eagles  'B'                             55.37  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 High Voltage  'A'                              4:30.76  
  2 1336 Speed Unlimited  'A'                           4:40.83  
  3 1336 Wings Of Eagles  'A'                           4:51.50  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Federal Way TC  'A'                           10:29.48  
  2 1336 Cascade Striders  'A'                         11:45.65  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             1.25m    4-01.25 
  2  3485 Charnas, Nicholas      1336 Barron Park         1.20m    3-11.25 
  3  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O             1.00m    3-03.25 
  4  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         0.90m    2-11.50 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3362 Hirota, Christoph      1336 Speed U             4.46m   NWI  14-07.75 
  2  3419 Gurley, Anfernee       1336 Wings O             4.25m   NWI  13-11.50 
  3  3168 Angelos, Andrew        1336 High Voltag         3.91m   NWI  12-10.00 
  4  3119 Okezie, Koby           1336 Federal Way         3.84m   NWI  12-07.25 
  5  3357 Burnett, Trey          1336 Speed U             3.60m   NWI  11-09.75 
  6  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         3.49m   NWI  11-05.50 
  7  3378 Ward, Payton           1336 Speed U             3.30m   NWI  10-10.00 
  8  3485 Charnas, Nicholas      1336 Barron Park         3.24m   NWI  10-07.75 
  9  3044 Cirlincione, Dario     1336 Cascade Str         2.96m   NWI   9-08.50 
 10  2656 DeJarlais, Nichola     1336 Cascade Str         2.95m   NWI   9-08.25 
 11  3449 Kleppen, Xandir        1336 Unattached          2.88m   NWI   9-05.50 
 12  3003 Bauer, Simon           1336 Barron Park         2.87m   NWI   9-05.00 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3349 Vanamen, Nolan         1336 South K            11.51m   37-09.25 
  2  3445 Ybarra, Michael        1336 Wings O             8.54m   28-00.25 
  3  3344 Davis, Izaiah          1336 South K             7.58m   24-10.50 
  4  3332 Crone, Ryan            1336 Scaa                7.29m   23-11.00 
  5  3249 Davis, Talon           1336 Rainier Bea         7.02m   23-00.50 
  6  3029 Stovall, Camron        1336 Barron Park         6.76m   22-02.25 
  7  3393 Guzman, Miguel         1336 Whidbey             6.50m   21-04.00 
  8  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         4.21m   13-09.75 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3349 Vanamen, Nolan         1336 South K            26.10m      85-07 
  2  3309 Luera, Nicholas        1336 Seattle Spe        21.85m      71-08 
  3  3332 Crone, Ryan            1336 Scaa               14.82m      48-07 
  4  3029 Stovall, Camron        1336 Barron Park        13.30m      43-08 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3003 Bauer, Simon           1336 Barron Park        25.85m      84-10 
  2  3049 Deasis, Skyler         1336 Cascade Str        23.32m      76-06 
  3  3347 Lorette, Ryan          1336 South K            21.59m      70-10 
  4  3452 Johansson, Gustav      1336 Unattached         19.03m      62-05 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag          1863  
  2  3107 Howard, David          1336 Federal Way          1729  
  3  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached           1638  
  4  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O              1529  
  5  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park          1298  
  6  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park           991  
  7  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str           953  
  8  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O               790  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag         14.34   NWI    710
  2  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached          14.53   NWI    687
  3  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             15.38   NWI    586
  4  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park         16.74   NWI    440
  5  3107 Howard, David          1336 Federal Way         16.75   NWI    439
  6  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         17.08   NWI    407
  7  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park         19.33   NWI    218
  8  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O             19.40   NWI    213
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag         8.85m   29-00.50    417
  2  3107 Howard, David          1336 Federal Way         8.36m   27-05.25    388
  3  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             7.86m   25-09.50    358
  4  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park         6.33m   20-09.25    268
  5  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park         6.10m   20-00.25    255
  6  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached          5.69m   18-08.00    231
  7  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O             4.97m   16-03.75    189
  8  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         3.84m   12-07.25    125
 --  3249 Davis, Talon           1336 Rainier Bea            ND            
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3107 Howard, David          1336 Federal Way         1.25m    4-01.25    218
  1  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached          1.25m    4-01.25    218
  1  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             1.25m    4-01.25    218
  4  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag         1.20m    3-11.25    188
  5  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park         1.15m    3-09.25    159
  5  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park         1.15m    3-09.25    159
  7  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O             1.05m    3-05.25    105
  7  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         1.05m    3-05.25    105
 --  3249 Davis, Talon           1336 Rainier Bea            NH            
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached          4.01m   NWI  13-02.00    207
  2  3107 Howard, David          1336 Federal Way         3.99m   NWI  13-01.25    204
  3  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park         3.86m   NWI  12-08.00    184
  4  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag         3.79m   NWI  12-05.25    173
  5  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park         3.57m   NWI  11-08.50    140
  6  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O             3.30m   NWI  10-10.00    103
  6  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str         3.30m   NWI  10-10.00    103
  8  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O             3.02m   NWI   9-11.00     68
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  3107 Howard, David          1336 Federal Way       5:14.35     480
  2  3189 Ramirez, Izaias        1336 High Voltag       5:34.92     375
  3  2681 Schmidt, Michael       1336 Unattached        5:52.58     295
  4  3441 Taylor, Alex           1336 Wings O           5:59.98     264
  5  3002 Barnett, Cody          1336 Barron Park       6:04.29     247
  6  3021 Olden, Alexander       1336 Barron Park       6:11.46     219
  7  2810 Frazier, Maxmillia     1336 Wings O           6:12.51     215
  8  3038 Ahearn, Matthew        1336 Cascade Str       6:13.20     213
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3299 Cunliffe, Hannah       1336 Seattle Spe         12.23q  NWI  1 
  2  3214 Lee, Mariah            1336 Kent Xtreme         12.50q  NWI  2 
  3  3304 Kameni, Floriane       1336 Seattle Spe         13.26q  NWI  2 
  4  3251 Johnson, Zaelin        1336 Rainier Bea         13.33q  NWI  2 
  5  3480 Allen, MiKayla         1336 Flying Ajs          13.34q  NWI  3 
  6  3303 Johnson, Peyton        1336 Seattle Spe         13.47q  NWI  3 
  7  3323 Larsen, Lis            1336 Snohomi             13.60q  NWI  3 
  8  2723 Shedwin, Alizhae       1336 Kent Xtreme         13.67q  NWI  1 
  9  3336 Long, Aajanique        1336 Scaa                13.71   NWI  1 
 10  3321 Stavig, Sarah          1336 Seattle Spe         13.79   NWI  2 
 11  3005 Chamberlin, Haley      1336 Barron Park         13.96   NWI  1 
 12  3305 Knibbe, Lauren         1336 Seattle Spe         14.03   NWI  2 
 13  3165 Rogers, Asia           1336 Flying Ajs          14.12   NWI  3 
 14  3011 Forte, Sadie           1336 Barron Park         14.14   NWI  3 
 15  3124 Sweaney, Alexis        1336 Federal Way         14.16   NWI  2 
 16  3246 Okoronkwo, Chinne      1336 Kirkland TC         14.19   NWI  2 
 17  3245 Nordness, Jillian      1336 Kirkland TC         14.54   NWI  1 
 18  2721 Flavors, Daisja        1336 Kent Xtreme         14.56   NWI  1 
 19  3167 Starks, Mina           1336 Flying Ajs          14.63   NWI  1 
 20  2760 Robinson, Jayden       1336 Cascade Str         15.09   NWI  1 
 21  3212 Irons, Cela            1336 Kent Xtreme         15.12   NWI  3 
 22  3080 Sliwoski, Julia        1336 Cascade Str         15.88   NWI  3 
 23  3226 Pualani, Zinnia        1336 Kent Xtreme         20.12   NWI  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3299 Cunliffe, Hannah       1336 Seattle Spe         12.27   NWI 
  2  3214 Lee, Mariah            1336 Kent Xtreme         12.68   NWI 
  3  3304 Kameni, Floriane       1336 Seattle Spe         13.04   NWI 
  4  3480 Allen, MiKayla         1336 Flying Ajs          13.23   NWI 
  5  3251 Johnson, Zaelin        1336 Rainier Bea         13.38   NWI 
  6  3303 Johnson, Peyton        1336 Seattle Spe         13.54   NWI 
  7  3323 Larsen, Lis            1336 Snohomi             13.96   NWI 
  8  2723 Shedwin, Alizhae       1336 Kent Xtreme         14.10   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3299 Cunliffe, Hannah       1336 Seattle Spe         24.84q  NWI  2 
  2  3214 Lee, Mariah            1336 Kent Xtreme         26.11q  NWI  1 
  3  3304 Kameni, Floriane       1336 Seattle Spe         26.66q  NWI  3 
  4  2766 Williams, Aqueelah     1336 High Voltag         26.98q  NWI  2 
  5  3303 Johnson, Peyton        1336 Seattle Spe         27.13q  NWI  2 
  6  3251 Johnson, Zaelin        1336 Rainier Bea         27.19q  NWI  3 
  7  3480 Allen, MiKayla         1336 Flying Ajs          27.37q  NWI  3 
  8  3321 Stavig, Sarah          1336 Seattle Spe         27.73q  NWI  1 
  9  3336 Long, Aajanique        1336 Scaa                28.07   NWI  1 
 10  3305 Knibbe, Lauren         1336 Seattle Spe         28.48   NWI  3 
 11  3005 Chamberlin, Haley      1336 Barron Park         28.67   NWI  2 
 12  2723 Shedwin, Alizhae       1336 Kent Xtreme         28.72   NWI  3 
 13  2790 Ramirez, Celestina     1336 High Voltag         29.15   NWI  1 
 14  3429 McBride, Unique        1336 Wings O             29.19   NWI  2 
 15  3018 McGuin, Payton         1336 Barron Park         29.79   NWI  2 
 16  3167 Starks, Mina           1336 Flying Ajs          29.85   NWI  2 
 17  3323 Larsen, Lis            1336 Snohomi             29.86   NWI  1 
 18  3245 Nordness, Jillian      1336 Kirkland TC         30.21   NWI  1 
 19  3124 Sweaney, Alexis        1336 Federal Way         30.40   NWI  3 
 20  3080 Sliwoski, Julia        1336 Cascade Str         33.42   NWI  3 
 21  2780 Anderson, Isabel       1336 Dupont TC           39.38   NWI  3 
 22  3226 Pualani, Zinnia        1336 Kent Xtreme         40.14   NWI  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3299 Cunliffe, Hannah       1336 Seattle Spe         25.15   NWI 
  2  3214 Lee, Mariah            1336 Kent Xtreme         26.31   NWI 
  3  3304 Kameni, Floriane       1336 Seattle Spe         27.09   NWI 
  4  3251 Johnson, Zaelin        1336 Rainier Bea         27.24   NWI 
  5  3480 Allen, MiKayla         1336 Flying Ajs          27.38   NWI 
  6  3303 Johnson, Peyton        1336 Seattle Spe         27.44   NWI 
  7  3321 Stavig, Sarah          1336 Seattle Spe         27.99   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2766 Williams, Aqueelah     1336 High Voltag         59.64   2 
  1  3303 Johnson, Peyton        1336 Seattle Spe         59.64   1 
  3  3336 Long, Aajanique        1336 Scaa              1:03.56   1 
  4  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park       1:03.76   2 
  5  2790 Ramirez, Celestina     1336 High Voltag       1:04.73   2 
  6  3373 Matora, Katia          1336 Speed U           1:04.74   1 
  7  3364 Joseph, Elena          1336 Speed U           1:05.66   1 
  8  3086 Wendle, Claire         1336 Cascade Str       1:06.69   1 
  9  3483 Won, Danielle          1336 Unattached        1:09.02   2 
 10  3113 Kjenstad, Karissa      1336 Federal Way       1:09.70   1 
 11  3212 Irons, Cela            1336 Kent Xtreme       1:12.66   1 
 12  3394 Horn, Jonalynn         1336 Whidbey           1:14.69   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3469 Hungerford, Alexis     1336 Overdrive         2:21.05  
  2  3373 Matora, Katia          1336 Speed U           2:26.20  
  3  2790 Ramirez, Celestina     1336 High Voltag       2:28.17  
  4  3487 Kingma, Brooke         1336 Snohomi           2:28.44  
  5  3355 Bauman, Alexa          1336 Speed U           2:33.58  
  6  3364 Joseph, Elena          1336 Speed U           2:33.66  
  7  3069 Manns, Alexis          1336 Cascade Str       2:35.33  
  8  3483 Won, Danielle          1336 Unattached        2:35.70  
  9  3051 Desaesilva, Pascal     1336 Cascade Str       2:44.28  
 10  3394 Horn, Jonalynn         1336 Whidbey           2:46.95  
 11  3113 Kjenstad, Karissa      1336 Federal Way       2:46.99  
 12  3152 Willson, Rachel        1336 Flanagan          2:54.13  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2691 Western, Audrey        1336 Unattached        4:57.38  
  2  3069 Manns, Alexis          1336 Cascade Str       5:04.13  
  3  3487 Kingma, Brooke         1336 Snohomi           5:05.51  
  4  3355 Bauman, Alexa          1336 Speed U           5:11.04  
  5  3116 McWilliams, Patryc     1336 Federal Way       5:13.46  
  6  3051 Desaesilva, Pascal     1336 Cascade Str       5:23.99  
  7  3483 Won, Danielle          1336 Unattached        5:26.08  
  8  3104 Hallstrom, Paige       1336 Federal Way       5:34.38  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2691 Western, Audrey        1336 Unattached       10:46.62  
  2  3069 Manns, Alexis          1336 Cascade Str      11:09.74  
  3  3116 McWilliams, Patryc     1336 Federal Way      11:31.90  
  4  3051 Desaesilva, Pascal     1336 Cascade Str      12:08.65  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3062 Gonzalez, Katie        1336 Cascade Str      24:08.16  
 --  3048 Dailidenas, Isabel     1336 Cascade Str            DQ  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         15.97   NWI 
  2  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         17.41   NWI 
  3  3144 Newburn, Kelsey        1336 Flanagan            17.90   NWI 
  4  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea         17.92   NWI 
  5  3342 Cummings, Samantha     1336 South K             18.75   NWI 
  6  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         19.38   NWI 
  7  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         20.89   NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         30.50   NWI 
  2  3144 Newburn, Kelsey        1336 Flanagan            32.74   NWI 
  3  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         34.13   NWI 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Wings Of Eagles  'A'                             53.77  
  2 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           54.51  
  3 1336 Barron Park Striders  'A'                        54.56  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Wings Of Eagles  'A'                           4:33.93  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Cascade Striders  'A'                         11:25.00  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         1.55m    5-01.00 
  2  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         1.50m    4-11.00 
  3  3246 Okoronkwo, Chinne      1336 Kirkland TC         1.35m    4-05.00 
  4  3152 Willson, Rachel        1336 Flanagan            1.25m    4-01.25 
  5  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea        J1.25m    4-01.25 
  6  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         1.20m    3-11.25 
  7  3431 Powell, Shannon        1336 Wings O             1.15m    3-09.25 
  8  3416 Ford, Ayanna           1336 Wings O            J1.15m    3-09.25 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3246 Okoronkwo, Chinne      1336 Kirkland TC         2.88m    9-05.25 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         5.04m   NWI  16-06.50 
  2  3304 Kameni, Floriane       1336 Seattle Spe         5.03m   NWI  16-06.00 
  3  3214 Lee, Mariah            1336 Kent Xtreme         4.96m   NWI  16-03.25 
  4  3144 Newburn, Kelsey        1336 Flanagan            4.69m   NWI  15-04.75 
  5  2766 Williams, Aqueelah     1336 High Voltag         4.54m   NWI  14-10.75 
  6  2723 Shedwin, Alizhae       1336 Kent Xtreme         4.46m   NWI  14-07.75 
  7  3086 Wendle, Claire         1336 Cascade Str         4.44m   NWI  14-07.00 
  8  3321 Stavig, Sarah          1336 Seattle Spe         4.38m   NWI  14-04.50 
  9  3152 Willson, Rachel        1336 Flanagan            4.20m   NWI  13-09.50 
 10  3431 Powell, Shannon        1336 Wings O             4.11m   NWI  13-06.00 
 11  2721 Flavors, Daisja        1336 Kent Xtreme         4.08m   NWI  13-04.75 
 12  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         4.03m   NWI  13-02.75 
 13  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         3.90m   NWI  12-09.50 
 14  2760 Robinson, Jayden       1336 Cascade Str         3.31m   NWI  10-10.50 
 15  3048 Dailidenas, Isabel     1336 Cascade Str         2.40m   NWI   7-10.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3246 Okoronkwo, Chinne      1336 Kirkland TC        10.17m   NWI  33-04.50 
  2  3144 Newburn, Kelsey        1336 Flanagan            9.37m   NWI  30-09.00 
  3  3339 Berg, Abigail          1336 South K             8.52m   NWI  27-11.50 
  4  3152 Willson, Rachel        1336 Flanagan            8.11m   NWI  26-07.25 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3004 Bulger, Karen          1336 Barron Park        12.05m   39-06.50 
  2  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park        11.61m   38-01.25 
  3  3165 Rogers, Asia           1336 Flying Ajs         10.07m   33-00.50 
  4  3416 Ford, Ayanna           1336 Wings O             9.26m   30-04.75 
  5  2705 Taylor, Lucresha       1336 High Voltag         9.19m   30-02.00 
  6  3080 Sliwoski, Julia        1336 Cascade Str         9.03m   29-07.50 
  7  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         7.78m   25-06.25 
  8  3479 Kunzelman, Brennan     1336 Federal Way         7.04m   23-01.25 
  9  3048 Dailidenas, Isabel     1336 Cascade Str         6.81m   22-04.25 
 10  3062 Gonzalez, Katie        1336 Cascade Str         5.52m   18-01.50 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3004 Bulger, Karen          1336 Barron Park        28.71m      94-02 
  2  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park        24.70m      81-00 
  3  3111 Jowett, Nicole         1336 Federal Way        17.20m      56-05 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3004 Bulger, Karen          1336 Barron Park        33.60m     110-03 
  2  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park        25.55m      83-10 
  3  3080 Sliwoski, Julia        1336 Cascade Str        24.32m      79-09 
  4  3111 Jowett, Nicole         1336 Federal Way        18.78m      61-07 
  5  3062 Gonzalez, Katie        1336 Cascade Str        10.34m      33-11 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp          2959  
  2  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park          2288  
  3  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea          2162  
  4  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached           1694  
  5  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park          1664  
  6  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str          1598  
  7  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park          1360  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         16.18   NWI    692
  2  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea         18.25   NWI    463
  3  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         19.54   NWI    341
  4  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         19.75   NWI    323
  5  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         20.98   NWI    226
  6  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached          21.16   NWI    213
  7  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park         21.18   NWI    212
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp        10.81m   35-05.75    583
  2  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park        10.77m   35-04.00    580
  3  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached          9.79m   32-01.50    516
  4  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         8.66m   28-05.00    442
  5  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         8.37m   27-05.50    423
  6  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         7.66m   25-01.75    377
  7  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea         6.07m   19-11.00    276
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         1.60m    5-03.00    736
  2  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         1.45m    4-09.00    566
  3  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea         1.40m    4-07.00    512
  4  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached          1.25m    4-01.25    359
  5  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park         1.20m    3-11.25    312
  5  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         1.20m    3-11.25    312
  5  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         1.20m    3-11.25    312
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp         4.90m   NWI  16-01.00    532
  2  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea         4.37m   NWI  14-04.00    396
  3  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park         4.36m   NWI  14-03.75    393
  4  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str         4.10m   NWI  13-05.50    331
  5  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached          4.01m   NWI  13-02.00    310
  6  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park         3.88m   NWI  12-08.75    281
  7  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park         3.08m   NWI  10-01.25    121
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  3010 Feldmeier, Brooke      1336 Barron Park       2:42.34     546
  2  3255 Parsons, Sierra        1336 Rainier Bea       2:45.15     515
  3  3288 Vincent, Olivia        1336 Seatown Exp       2:54.74     416
  4  3082 Therriault, Mariss     1336 Cascade Str       3:01.46     352
  5  3032 Wilder, Kelsey         1336 Barron Park       3:04.49     325
  6  2693 Williams, Brooke       1336 Unattached        3:07.87     296
  7  3031 Stovall, Charene       1336 Barron Park       3:30.38     135
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3294 Baker, Bishard         1336 Seattle Spe         11.95q  NWI  3 
  2  3311 Moran, Matt            1336 Seattle Spe         12.17q  NWI  2 
  3  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         12.25q  NWI  3 
  4  3229 Thissel, Kevin         1336 Kent Xtreme         12.44q  NWI  1 
  5  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         12.95q  NWI  2 
  6  3379 Wyle, Yofiel           1336 Speed U             13.20q  NWI  1 
  7  3354 Armstrong, Logan       1336 Speed U             13.25q  NWI  2 
  8  3686 Swillie, Isaac         1336 Unattached          13.26q  NWI  3 
  9  3259 Allen, Clinton         1336 Seatown Exp         13.41   NWI  1 
 10  2725 Henderson, Rezhaun     1336 Kent Xtreme         13.44   NWI  1 
 11  3290 Wells, Emmanuel        1336 Seatown Exp         13.46   NWI  1 
 12  3369 Khodamoradi, Kian      1336 Speed U             13.97   NWI  3 
 13  3079 Sims, Lee              1336 Cascade Str         14.35   NWI  3 
 14  3075 Rayment, Masaki        1336 Cascade Str         15.38   NWI  2 
 15  3053 Deweert, Marquis       1336 Cascade Str         16.61   NWI  1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3294 Baker, Bishard         1336 Seattle Spe         12.10   NWI 
  2  3311 Moran, Matt            1336 Seattle Spe         12.42   NWI 
  3  3229 Thissel, Kevin         1336 Kent Xtreme         12.59   NWI 
  4  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         12.64   NWI 
  5  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         12.78   NWI 
  6  3686 Swillie, Isaac         1336 Unattached          13.28   NWI 
  7  3354 Armstrong, Logan       1336 Speed U             13.30   NWI 
  8  3379 Wyle, Yofiel           1336 Speed U             13.40   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3294 Baker, Bishard         1336 Seattle Spe         24.01q  NWI  2 
  2  3311 Moran, Matt            1336 Seattle Spe         24.49q  NWI  3 
  3  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         25.02q  NWI  1 
  4  3493 Hill, Tyler            1336 Seattle Spe         25.68q  NWI  3 
  5  3412 Brown, Israel          1336 Wings O             25.70q  NWI  3 
  6  3229 Thissel, Kevin         1336 Kent Xtreme         26.94q  NWI  1 
  7  3248 Boatwright, Marcel     1336 Rainier Bea         27.31q  NWI  2 
  8  3182 Jagana, Mohammed       1336 High Voltag         27.40q  NWI  1 
  9  3379 Wyle, Yofiel           1336 Speed U             27.49   NWI  1 
 10  3354 Armstrong, Logan       1336 Speed U             27.54   NWI  1 
 11  2772 Moffett, Brandon       1336 Scaa                27.56   NWI  3 
 12  2725 Henderson, Rezhaun     1336 Kent Xtreme         27.62   NWI  1 
 13  3290 Wells, Emmanuel        1336 Seatown Exp         28.15   NWI  3 
 14  3259 Allen, Clinton         1336 Seatown Exp         28.24   NWI  2 
 15  3079 Sims, Lee              1336 Cascade Str         30.16   NWI  3 
 16  3360 Fincher, Malcolm       1336 Speed U             30.92   NWI  2 
 17  3206 Bentley, Dakarai       1336 Kent Xtreme         31.96   NWI  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3294 Baker, Bishard         1336 Seattle Spe         24.03   NWI 
  2  3311 Moran, Matt            1336 Seattle Spe         24.79   NWI 
  3  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         25.19   NWI 
  4  3493 Hill, Tyler            1336 Seattle Spe         25.86   NWI 
  5  3412 Brown, Israel          1336 Wings O             26.18   NWI 
  6  3229 Thissel, Kevin         1336 Kent Xtreme         27.11   NWI 
  7  3182 Jagana, Mohammed       1336 High Voltag         27.47   NWI 
  8  3248 Boatwright, Marcel     1336 Rainier Bea         27.52   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  3377 Schulz, Eric           1336 Speed U             53.21   1 
  2  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         54.04   1 
  3  3122 Smith, Dontae          1336 Federal Way         55.42   1 
  4  3493 Hill, Tyler            1336 Seattle Spe         57.53   1 
  5  3412 Brown, Israel          1336 Wings O             58.12   3 
  6  3366 Joseph, Gabriel        1336 Speed U             59.87   1 
  7  3248 Boatwright, Marcel     1336 Rainier Bea       1:00.24   1 
  8  3182 Jagana, Mohammed       1336 High Voltag       1:00.50   2 
  9  2777 Baker, Dale            1336 Unattached        1:01.25   3 
 10  3428 Manago, Darrion        1336 Wings O           1:03.11   2 
 11  3369 Khodamoradi, Kian      1336 Speed U           1:04.59   1 
 12  3318 Schimek, Nels          1336 Seattle Spe       1:04.75   1 
 13  2772 Moffett, Brandon       1336 Scaa              1:05.67   3 
 14  3360 Fincher, Malcolm       1336 Speed U           1:08.37   3 
 15  3399 Powers, Dakota         1336 Whidbey           1:08.57   3 
 16  3374 Aras, Rohan            1336 Speed U           1:10.91   2 
 17  3039 Beauchamp, Luke        1336 Cascade Str       1:14.57   2 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3377 Schulz, Eric           1336 Speed U           2:12.59  
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way       2:13.67  
  3  3366 Joseph, Gabriel        1336 Speed U           2:20.50  
  4  3412 Brown, Israel          1336 Wings O           2:21.93  
  5  3428 Manago, Darrion        1336 Wings O           2:24.58  
  6  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way       2:34.29  
  7  3209 Foster, Isaiah         1336 Kent Xtreme       2:34.31  
  8  2667 Jacobson, James        1336 Unattached        2:36.71  
  9  3318 Schimek, Nels          1336 Seattle Spe       2:37.24  
 10  3061 Glouner, Thomas        1336 Cascade Str       2:39.34  
 11  3039 Beauchamp, Luke        1336 Cascade Str       2:41.40  
 12  3045 Cooper, Andrew         1336 Cascade Str       2:43.13  
 13  3374 Aras, Rohan            1336 Speed U           2:45.06  
 14  3257 Vasser, Lemarco        1336 Rainier Bea       2:51.13  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3108 Jex, Austin            1336 Federal Way       4:39.70  
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way       4:40.24  
  3  3077 Roe, Aaron             1336 Cascade Str       4:41.18  
  4  3100 Glackin-Coley, Sha     1336 Federal Way       4:52.18  
  5  3478 Hamilton, James        1336 Unattached        5:01.24  
  6  3399 Powers, Dakota         1336 Whidbey           5:11.76  
  7  3061 Glouner, Thomas        1336 Cascade Str       5:12.06  
  8  3060 Glouner, Brendan       1336 Cascade Str       5:12.11  
  9  3045 Cooper, Andrew         1336 Cascade Str       5:16.43  
 10  3039 Beauchamp, Luke        1336 Cascade Str       5:37.86  
 11  3068 Lucas, Danny           1336 Cascade Str       5:53.38  
 12  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str       5:54.17  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3077 Roe, Aaron             1336 Cascade Str       9:53.51  
  2  3400 Rodeheffer, John       1336 Whidbey          10:05.62  
  3  3100 Glackin-Coley, Sha     1336 Federal Way      10:18.77  
  4  3399 Powers, Dakota         1336 Whidbey          10:19.46  
  5  3461 Smith, Stuart          1336 Rain City        10:38.08  
  6  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way      10:40.25  
  7  3039 Beauchamp, Luke        1336 Cascade Str      11:40.47  
  8  3257 Vasser, Lemarco        1336 Rainier Bea      12:10.94  
  9  3068 Lucas, Danny           1336 Cascade Str      12:20.36  
 10  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str      12:33.49  
 11  3324 Lindgren, Thomas       1336 Snohomi          12:34.28  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  2678 Retherford, Camero     1336 Unattached          14.98   NWI 
  2  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         15.52   NWI 
  3  3075 Rayment, Masaki        1336 Cascade Str         21.00   NWI 
  4  3064 James, Rasheed         1336 Cascade Str         21.20   NWI 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3229 Thissel, Kevin         1336 Kent Xtreme         29.38   NWI 
  2  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         31.92   NWI 
  3  3209 Foster, Isaiah         1336 Kent Xtreme         33.76   NWI 
  4  2678 Retherford, Camero     1336 Unattached          36.12   NWI 
  5  3064 James, Rasheed         1336 Cascade Str         36.32   NWI 
  6  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str         40.69   NWI 
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           53.17  
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Speed Unlimited  'A'                          10:27.76  
  2 1336 Cascade Striders  'A'                         11:15.12  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2678 Retherford, Camero     1336 Unattached          1.55m    5-01.00 
  2  3067 Lilly, Travis          1336 Cascade Str         1.50m    4-11.00 
  3  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         1.45m    4-09.00 
  4  3209 Foster, Isaiah         1336 Kent Xtreme         1.40m    4-07.00 
 --  3206 Bentley, Dakarai       1336 Kent Xtreme            NH            
 --  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str            NH            
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2684 Shugart, Nicholas      1336 Unattached          2.43m    7-11.50 
  2  3013 Franz, Ian             1336 Barron Park         1.83m    6-00.00 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3311 Moran, Matt            1336 Seattle Spe         5.82m   NWI  19-01.25 
  2  3412 Brown, Israel          1336 Wings O             5.50m   NWI  18-00.50 
  3  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         5.46m   NWI  17-11.00 
  4  3686 Swillie, Isaac         1336 Unattached          4.99m   NWI  16-04.50 
  5  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         4.87m   NWI  15-11.75 
  6  3182 Jagana, Mohammed       1336 High Voltag         4.79m   NWI  15-08.75 
  7  3354 Armstrong, Logan       1336 Speed U             4.30m   NWI  14-01.25 
  8  3206 Bentley, Dakarai       1336 Kent Xtreme         3.99m   NWI  13-01.25 
  9  3075 Rayment, Masaki        1336 Cascade Str         3.64m   NWI  11-11.50 
 10  3053 Deweert, Marquis       1336 Cascade Str         3.58m   NWI  11-09.00 
 11  3399 Powers, Dakota         1336 Whidbey             3.42m   NWI  11-02.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park        10.43m   NWI  34-02.75 
  2  3686 Swillie, Isaac         1336 Unattached         10.23m   NWI  33-06.75 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3348 Vanamen, Chandler      1336 South K            12.29m   40-04.00 
  2  3500 Knight, Noah           1336 Scaa               11.46m   37-07.25 
  3  3035 Zimmerman, Adam        1336 Barron Park        10.86m   35-07.75 
  4  3266 Eager, Brock           1336 Seatown Exp         9.73m   31-11.25 
  5  3379 Wyle, Yofiel           1336 Speed U             8.97m   29-05.25 
  6  3079 Sims, Lee              1336 Cascade Str         8.55m   28-00.75 
  7  3482 Lavoie, Samuel         1336 Flying Ajs          8.41m   27-07.25 
  8  3053 Deweert, Marquis       1336 Cascade Str         7.63m   25-00.50 
  9  3374 Aras, Rohan            1336 Speed U             6.95m   22-09.75 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3266 Eager, Brock           1336 Seatown Exp        36.62m     120-02 
  2  3348 Vanamen, Chandler      1336 South K            35.35m     116-00 
  3  3035 Zimmerman, Adam        1336 Barron Park        34.91m     114-06 
  4  3500 Knight, Noah           1336 Scaa               33.65m     110-05 
  5  2774 Garrison, Kirk         1336 Rainier Bea        30.31m      99-05 
  6  3482 Lavoie, Samuel         1336 Flying Ajs         27.60m      90-07 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3308 Luera, Alex            1336 Seattle Spe        45.47m     149-02 
  2  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe        39.95m     131-01 
  3  3318 Schimek, Nels          1336 Seattle Spe        31.29m     102-08 
  4  3360 Fincher, Malcolm       1336 Speed U            30.28m      99-04 
  5  3266 Eager, Brock           1336 Seatown Exp        26.50m      86-11 
  6  3482 Lavoie, Samuel         1336 Flying Ajs         25.77m      84-06 
  7  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way        21.71m      71-03 
  8  3500 Knight, Noah           1336 Scaa               21.07m      69-01 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe          2420  
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way          2326  
  3  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park          1933  
  4  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way          1723  
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str           738  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         15.50   NWI    790
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way         17.56   NWI    567
  3  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         18.10   NWI    515
  4  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way         21.44   NWI    244
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str         21.81   NWI    220
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe        10.90m   35-09.25    540
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way         8.40m   27-06.75    390
  3  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         8.14m   26-08.50    375
  4  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way         7.45m   24-05.50    334
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str         4.03m   13-02.75    136
 --  3412 Brown, Israel          1336 Wings O                ND            
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way         1.50m    4-11.00    389
  2  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way         1.40m    4-07.00    317
  2  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         1.40m    4-07.00    317
  4  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         1.35m    4-05.00    283
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str         1.10m    3-07.25    131
 --  3412 Brown, Israel          1336 Wings O                NH            
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe         5.00m   NWI  16-05.00    382
  2  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way         4.80m   NWI  15-09.00    345
  3  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park         4.67m   NWI  15-04.00    321
  4  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way         4.37m   NWI  14-04.00    267
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str         2.79m   NWI   9-02.00     43
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  3115 Kunzelman, Stewart     1336 Federal Way       4:47.26     635
  2  3095 Barry, Alexander       1336 Federal Way       4:59.73     561
  3  3317 Richmond, Sam          1336 Seattle Spe       5:24.96     425
  4  3008 Chase, Ryan            1336 Barron Park       5:28.77     405
  5  3074 Phillips, Tyler        1336 Cascade Str       6:14.40     208
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3239 Varela, Madelayne      1336 Kent Xtreme         12.69q  NWI  2 
  2  3274 Lake, Katherine        1336 Seatown Exp         12.73q  NWI  3 
  3  3495 Gates, Majerae         1336 Seattle Spe         12.78q  NWI  1 
  4  3195 Whitehall, Allanah     1336 High Voltag         12.83q  NWI  3 
  5  2743 Rogers, Jenica         1336 Kent Xtreme         13.60q  NWI  2 
  6  3164 Richey, Tamara         1336 Flying Ajs          13.61q  NWI  1 
  7  3466 Fleming, Alexandri     1336 Overdrive           13.65q  NWI  3 
  8  3220 Patterson, Deedra      1336 Kent Xtreme         13.67q  NWI  1 
  9  3091 Wiggins, Allura        1336 Child & You         13.71   NWI  1 
 10  3289 Wafer, Charcel         1336 Seatown Exp         13.76   NWI  2 
 11  3340 Berg, Emma             1336 South K             14.01   NWI  3 
 12  2759 Robinson, Kyanee       1336 Cascade Str         14.04   NWI  3 
 13  3093 Wiggins, Lexxus        1336 Child & You         14.27   NWI  1 
 13  3160 Marzano, Allyssa       1336 Flying Ajs          14.27   NWI  2 
 15  3201 Henderson, Felicit     1336 Hill & Vall         14.31   NWI  3 
 16  3238 Varela, Aurora         1336 Kent Xtreme         14.58   NWI  2 
 17  3089 Ford, Lauren           1336 Child & You         14.67   NWI  1 
 18  3161 Moses, Averi           1336 Flying Ajs          15.15   NWI  1 
 19  3414 Evans, Laryssa         1336 Wings O             15.44   NWI  3 
 20  3388 Blanchard, Nikki       1336 Whidbey             15.72   NWI  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3239 Varela, Madelayne      1336 Kent Xtreme         12.62   NWI 
  2  3195 Whitehall, Allanah     1336 High Voltag         12.94   NWI 
  3  3274 Lake, Katherine        1336 Seatown Exp         13.22   NWI 
  4  3164 Richey, Tamara         1336 Flying Ajs          13.42   NWI 
  5  3495 Gates, Majerae         1336 Seattle Spe         13.54   NWI 
  6  3466 Fleming, Alexandri     1336 Overdrive           13.64   NWI 
  7  3220 Patterson, Deedra      1336 Kent Xtreme         13.71   NWI 
  8  2743 Rogers, Jenica         1336 Kent Xtreme         13.75   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2650 Bouyer, Kennadi        1336 Unattached          25.74q  NWI  2 
  2  3239 Varela, Madelayne      1336 Kent Xtreme         26.02q  NWI  3 
  3  3195 Whitehall, Allanah     1336 High Voltag         26.61q  NWI  2 
  4  3359 Coker, Alanna          1336 Speed U             26.63q  NWI  1 
  5  3451 Shakoor, Kenya         1336 1911 TC             26.65q  NWI  2 
  6  3287 Tollefson, Kris        1336 Seatown Exp         26.87q  NWI  1 
  7  3271 Ford, Alexis           1336 Seatown Exp         27.06q  NWI  3 
  8  3205 Banfro, Tianna         1336 Kent Xtreme         27.38q  NWI  3 
  9  3268 Echols, Whitney        1336 Seatown Exp         27.42   NWI  2 
 10  3265 Diggs, Whitney         1336 Seatown Exp         27.69   NWI  1 
 11  3466 Fleming, Alexandri     1336 Overdrive           28.08   NWI  2 
 12  2743 Rogers, Jenica         1336 Kent Xtreme         28.46   NWI  2 
 13  3220 Patterson, Deedra      1336 Kent Xtreme         28.47   NWI  3 
 14  3091 Wiggins, Allura        1336 Child & You         28.66   NWI  1 
 15  3228 Smith, Monique         1336 Kent Xtreme         28.94   NWI  1 
 16  3437 Shoecraft, Lovely      1336 Wings O             29.32   NWI  2 
 17  3089 Ford, Lauren           1336 Child & You         30.15   NWI  3 
 18  3388 Blanchard, Nikki       1336 Whidbey             32.17   NWI  3 
 19  3414 Evans, Laryssa         1336 Wings O             34.60   NWI  1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3239 Varela, Madelayne      1336 Kent Xtreme         25.61   NWI 
  2  2650 Bouyer, Kennadi        1336 Unattached          26.17   NWI 
  3  3359 Coker, Alanna          1336 Speed U             26.48   NWI 
  4  3287 Tollefson, Kris        1336 Seatown Exp         26.67   NWI 
  5  3451 Shakoor, Kenya         1336 1911 TC             26.75   NWI 
  6  3195 Whitehall, Allanah     1336 High Voltag         26.84   NWI 
  7  3271 Ford, Alexis           1336 Seatown Exp         27.26   NWI 
  8  3205 Banfro, Tianna         1336 Kent Xtreme         27.67   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2650 Bouyer, Kennadi        1336 Unattached          58.14   1 
  2  3239 Varela, Madelayne      1336 Kent Xtreme         58.64   1 
  3  3265 Diggs, Whitney         1336 Seatown Exp         59.42   1 
  4  3271 Ford, Alexis           1336 Seatown Exp       1:00.48   1 
  5  3268 Echols, Whitney        1336 Seatown Exp       1:01.20   2 
  6  3451 Shakoor, Kenya         1336 1911 TC           1:01.27   1 
  7  3359 Coker, Alanna          1336 Speed U           1:02.77   2 
  8  3404 Wicker, Christina      1336 Whidbey           1:02.89   1 
  9  3228 Smith, Monique         1336 Kent Xtreme       1:05.32   2 
 10  3091 Wiggins, Allura        1336 Child & You       1:07.23   2 
 11  2779 Anderson, Rachel       1336 Dupont TC         1:07.76   2 
 12  3089 Ford, Lauren           1336 Child & You       1:07.89   1 
 13  3234 Tischer, Mercedes      1336 Kent Xtreme       1:08.96   1 
 14  3201 Henderson, Felicit     1336 Hill & Vall       1:09.77   2 
 15  3388 Blanchard, Nikki       1336 Whidbey           1:14.60   2 
 16  3037 Ahearn, Kathryn        1336 Cascade Str       1:24.58   2 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3264 Demick, Stasia         1336 Seatown Exp       2:22.54  
  2  3285 Stolz, Tracey          1336 Seatown Exp       2:22.66  
  3  3280 Poplawski, Alisa       1336 Seatown Exp       2:23.64  
  4  3404 Wicker, Christina      1336 Whidbey           2:25.25  
  5  3462 Spiekerman, Stepha     1336 Rain City         2:26.09  
  6  3486 Luther, Savannah       1336 Federal Way       2:27.56  
  7  3234 Tischer, Mercedes      1336 Kent Xtreme       2:32.38  
  8  3384 Sullivan, Madison      1336 Whatcom           2:38.84  
  9  3037 Ahearn, Kathryn        1336 Cascade Str       2:58.20  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3325 Neale, Amy-Eloise      1336 Snohomi           4:42.41  
  2  3404 Wicker, Christina      1336 Whidbey           5:08.88  
  3  3486 Luther, Savannah       1336 Federal Way       5:14.11  
  4  3384 Sullivan, Madison      1336 Whatcom           5:31.96  
  5  3397 Meyer, Olivia          1336 Whidbey           5:38.06  
  6  3037 Ahearn, Kathryn        1336 Cascade Str       6:01.45  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3325 Neale, Amy-Eloise      1336 Snohomi          10:11.98  
  2  3397 Meyer, Olivia          1336 Whidbey          11:50.58  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3325 Neale, Amy-Eloise      1336 Snohomi           7:14.92  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  3272 Jackson, Cecelia       1336 Seatown Exp         15.86   NWI  1 
  2  3498 Borden, Hannah         1336 Unattached          16.33   NWI  1 
  3  3307 Lanza, Tori            1336 Seattle Spe         16.82   NWI  2 
  4  3153 Willson, Samantha      1336 Flanagan            17.63   NWI  2 
  5  2744 Madden, Sara           1336 Federal Way         17.90   NWI  2 
  6  2791 Mohn, Katie            1336 Overdrive           18.65   NWI  1 
  7  3235 Topps, Aaliyah         1336 Kent Xtreme         19.49   NWI  1 
  8  3205 Banfro, Tianna         1336 Kent Xtreme         19.76   NWI  1 
  9  3187 O'Neil, Rachael        1336 High Voltag         21.59   NWI  2 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3284 Stolz, Michelle        1336 Seatown Exp       1:02.27  
  2  3498 Borden, Hannah         1336 Unattached        1:06.39  
  3  3307 Lanza, Tori            1336 Seattle Spe       1:06.83  
  4  3287 Tollefson, Kris        1336 Seatown Exp       1:09.57  
  5  3153 Willson, Samantha      1336 Flanagan          1:12.67  
  6  2744 Madden, Sara           1336 Federal Way       1:14.15  
  7  3201 Henderson, Felicit     1336 Hill & Vall       1:27.47  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Seatown Express  'A'                             49.23  
  2 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           55.12  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Seatown Express  'A'                           4:00.08  
  2 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                         4:18.01  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Seatown Express  'A'                          10:12.46  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3307 Lanza, Tori            1336 Seattle Spe         1.52m    4-11.75 
  2  3272 Jackson, Cecelia       1336 Seatown Exp         1.45m    4-09.00 
  3  3155 Cronic, Kelly          1336 Flying Ajs          1.40m    4-07.00 
  4  3234 Tischer, Mercedes      1336 Kent Xtreme         1.25m    4-01.25 
 --  3238 Varela, Aurora         1336 Kent Xtreme            NH            
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3274 Lake, Katherine        1336 Seatown Exp         5.65m   NWI  18-06.50 
  2  3359 Coker, Alanna          1336 Speed U             5.25m   NWI  17-02.75 
  3  2650 Bouyer, Kennadi        1336 Unattached          5.21m   NWI  17-01.25 
  4  3164 Richey, Tamara         1336 Flying Ajs          4.85m   NWI  15-11.00 
  5  3466 Fleming, Alexandri     1336 Overdrive           4.81m   NWI  15-09.50 
  6  3340 Berg, Emma             1336 South K             4.76m   NWI  15-07.50 
  7  3160 Marzano, Allyssa       1336 Flying Ajs          4.71m   NWI  15-05.50 
  8  3238 Varela, Aurora         1336 Kent Xtreme         4.66m   NWI  15-03.50 
  9  3153 Willson, Samantha      1336 Flanagan            4.55m   NWI  14-11.25 
 10  3127 Whiting, Claire        1336 Federal Way         4.34m   NWI  14-03.00 
 11  2791 Mohn, Katie            1336 Overdrive           4.19m   NWI  13-09.00 
 12  3462 Spiekerman, Stepha     1336 Rain City           4.16m   NWI  13-07.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3359 Coker, Alanna          1336 Speed U            11.04m   NWI  36-02.75 
  2  3160 Marzano, Allyssa       1336 Flying Ajs         10.43m   NWI  34-02.75 
  3  3340 Berg, Emma             1336 South K             9.85m   NWI  32-03.75 
  4  3155 Cronic, Kelly          1336 Flying Ajs          9.79m   NWI  32-01.50 
  5  3153 Willson, Samantha      1336 Flanagan            9.44m   NWI  30-11.75 
  6  2791 Mohn, Katie            1336 Overdrive           8.88m   NWI  29-01.75 
  7  3187 O'Neil, Rachael        1336 High Voltag         8.63m   NWI  28-03.75 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2689 Wayland, Emily         1336 Unattached         10.11m   33-02.00 
  2  3289 Wafer, Charcel         1336 Seatown Exp         9.98m   32-09.00 
  3  3160 Marzano, Allyssa       1336 Flying Ajs          7.99m   26-02.75 
  4  3267 Eager, Kylie           1336 Seatown Exp         7.91m   25-11.50 
  5  3127 Whiting, Claire        1336 Federal Way         7.51m   24-07.75 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2689 Wayland, Emily         1336 Unattached         31.15m     102-02 
  2  3267 Eager, Kylie           1336 Seatown Exp        22.89m      75-01 
  3  3289 Wafer, Charcel         1336 Seatown Exp        17.71m      58-01 
  4  3127 Whiting, Claire        1336 Federal Way        16.74m      54-11 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2689 Wayland, Emily         1336 Unattached         26.31m      86-04 
  2  2759 Robinson, Kyanee       1336 Cascade Str        16.68m      54-09 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3036 Martschinske, Rach     1336 Camas Hamm         32.53m     106-09 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2736 Taylor, Tatum          1336 Seatown Exp         11.49q  NWI  1 
  2  3181 Howell, Byron          1336 High Voltag         11.73q  NWI  1 
  3  3301 Greene, Damian         1336 Seattle Spe         11.76q  NWI  1 
  4  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         11.82q  NWI  2 
  5  2698 Yordy, Jacob           1336 Unattached          11.83q  NWI  1 
  6  3472 Sinclair, Nicholas     1336 Overdrive           11.88q  NWI  2 
  7  2657 Doyle, Liam            1336 Unattached          12.19q  NWI  2 
  8  2740 Williams, Dana         1336 High Voltag         12.25q  NWI  1 
  9  3254 Mohamed, Jamal         1336 Rainier Bea         12.40   NWI  2 
 10  3331 Calloway, Tere         1336 Scaa                12.48   NWI  1 
 11  3215 Lee, Marshall          1336 Kent Xtreme         12.79   NWI  2 
 12  3316 Richmond, Max          1336 Seattle Spe         12.91   NWI  1 
 13  3059 Gabel, Erik            1336 Cascade Str         13.18   NWI  2 
 14  3247 Okoronkwo, Gifton      1336 Kirkland TC         13.22   NWI  2 
 15  2756 Taylor, Ezra           1336 Wings O             13.81   NWI  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  2736 Taylor, Tatum          1336 Seatown Exp         11.43   NWI 
  2  3301 Greene, Damian         1336 Seattle Spe         11.55   NWI 
  3  2698 Yordy, Jacob           1336 Unattached          11.65   NWI 
  4  3181 Howell, Byron          1336 High Voltag         11.66   NWI 
  5  3472 Sinclair, Nicholas     1336 Overdrive           11.91   NWI 
  6  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         11.95   NWI 
  7  2657 Doyle, Liam            1336 Unattached          12.18   NWI 
  8  2740 Williams, Dana         1336 High Voltag         12.25   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2736 Taylor, Tatum          1336 Seatown Exp         23.12q  NWI  1 
  1  2717 Matthews, Andrew       1336 Issaquah Gl         23.12q  NWI  2 
  3  3181 Howell, Byron          1336 High Voltag         23.20q  NWI  1 
  4  2698 Yordy, Jacob           1336 Unattached          23.41q  NWI  1 
  5  3301 Greene, Damian         1336 Seattle Spe         23.42q  NWI  2 
  6  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         23.45q  NWI  2 
  7  2720 Westendorf, Bralen     1336 Kent Xtreme         24.39q  NWI  2 
  8  2657 Doyle, Liam            1336 Unattached          24.41q  NWI  1 
  9  2740 Williams, Dana         1336 High Voltag         24.52   NWI  1 
 10  3219 Odle, Ryan             1336 Kent Xtreme         24.68   NWI  2 
 11  3254 Mohamed, Jamal         1336 Rainier Bea         25.31   NWI  2 
 12  3215 Lee, Marshall          1336 Kent Xtreme         25.98   NWI  2 
 13  3316 Richmond, Max          1336 Seattle Spe         26.08   NWI  1 
 14  3059 Gabel, Erik            1336 Cascade Str         26.94   NWI  1 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3301 Greene, Damian         1336 Seattle Spe         23.18   NWI 
  2  2736 Taylor, Tatum          1336 Seatown Exp         23.24   NWI 
  3  3181 Howell, Byron          1336 High Voltag         23.28   NWI 
  4  2698 Yordy, Jacob           1336 Unattached          23.31   NWI 
  5  2717 Matthews, Andrew       1336 Issaquah Gl         23.46   NWI 
  6  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         23.89   NWI 
  7  2720 Westendorf, Bralen     1336 Kent Xtreme         24.24   NWI 
  8  2657 Doyle, Liam            1336 Unattached          24.79   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2717 Matthews, Andrew       1336 Issaquah Gl         50.97   1 
  2  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         52.34   1 
  3  3219 Odle, Ryan             1336 Kent Xtreme         54.40   2 
  4  2698 Yordy, Jacob           1336 Unattached          54.41   2 
  5  3088 Figueredo, Ramon       1336 1911 TC             54.54   2 
  6  2754 Tramble, Christoph     1336 Unattached          54.74   1 
  7  2679 Schlossman, Aaron      1336 Unattached          55.20   1 
  8  3106 House, Evan            1336 Federal Way         56.14   1 
  9  5004 Gates, Darien          1336 Scaa                56.19   1 
 10  2785 Reed, Kyler            1336 Whatcom             56.72   1 
 11  3398 Powers, Caley          1336 Whidbey           1:00.13   1 
 12  3059 Gabel, Erik            1336 Cascade Str       1:01.69   2 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2717 Matthews, Andrew       1336 Issaquah Gl       2:06.12   1 
  2  2687 van Rensburg, Jans     1336 Unattached        2:06.73   1 
  3  3106 House, Evan            1336 Federal Way       2:07.78   1 
  4  3088 Figueredo, Ramon       1336 1911 TC           2:08.98   2 
  5  3015 Jasperson, James       1336 Barron Park       2:09.95   1 
  6  2785 Reed, Kyler            1336 Whatcom           2:10.63   1 
  7  2683 Sharps, Devin          1336 Unattached        2:11.84   1 
  8  3398 Powers, Caley          1336 Whidbey           2:12.74   1 
  9  3129 Williams, Devan        1336 Federal Way       2:15.37   1 
 10  3112 Kjenstad, Jayson       1336 Federal Way       2:15.81   2 
 11  3184 Laurencio, Jordan      1336 High Voltag       2:17.97   2 
 12  2796 Song, Kenny            1336 Overdrive         2:27.70   2 
 13  3043 Cipoletti, Conrad      1336 Cascade Str       2:35.12   2 
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3101 Goldstone, David       1336 Federal Way       4:18.87  
  2  2687 van Rensburg, Jans     1336 Unattached        4:24.78  
  3  3015 Jasperson, James       1336 Barron Park       4:25.17  
  4  3088 Figueredo, Ramon       1336 1911 TC           4:32.47  
  5  2679 Schlossman, Aaron      1336 Unattached        4:34.05  
  6  3398 Powers, Caley          1336 Whidbey           4:35.21  
  7  2799 Smith, Keagan          1336 Snohomi           4:50.52  
  8  2724 Walker, Jordan         1336 Dupont TC         5:04.39  
  9  3043 Cipoletti, Conrad      1336 Cascade Str       5:23.34  
 10  3052 Devine, Cameron        1336 Cascade Str       5:27.94  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3101 Goldstone, David       1336 Federal Way       9:25.32  
  2  3381 Gibson, Patrick        1336 Whatcom           9:35.25  
  3  2796 Song, Kenny            1336 Overdrive        10:31.39  
  4  2799 Smith, Keagan          1336 Snohomi          10:34.44  
  5  3105 Horn, Troy             1336 Federal Way      11:01.41  
  6  3043 Cipoletti, Conrad      1336 Cascade Str      11:45.53  
  7   500 Devine, Harrison       1336 Cascade Str      12:06.44  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2672 Meler, Heath           1336 Unattached        7:08.90  
  2  3398 Powers, Caley          1336 Whidbey           7:25.05  
  3  3184 Laurencio, Jordan      1336 High Voltag       8:03.86  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3233 Tipton, Kaid           1336 Kent Xtreme         17.11   NWI 
  2  3213 Irons, Eric            1336 Kent Xtreme         19.38   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3331 Calloway, Tere         1336 Scaa              1:01.82  
  2  2672 Meler, Heath           1336 Unattached        1:02.75  
  3  3233 Tipton, Kaid           1336 Kent Xtreme       1:03.00  
  4  2720 Westendorf, Bralen     1336 Kent Xtreme       1:03.11  
  5  3213 Irons, Eric            1336 Kent Xtreme       1:05.91  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           46.32  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                         3:46.81  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3472 Sinclair, Nicholas     1336 Overdrive           5.98m   NWI  19-07.50 
  2  3273 Jackson, Lavonte       1336 Seatown Exp         5.85m   NWI  19-02.50 
  3  3331 Calloway, Tere         1336 Scaa                5.76m   NWI  18-10.75 
  4  3023 Russell, Lane          1336 Barron Park         5.63m   NWI  18-05.75 
  5  3254 Mohamed, Jamal         1336 Rainier Bea         5.43m   NWI  17-09.75 
  6  3316 Richmond, Max          1336 Seattle Spe         5.32m   NWI  17-05.50 
  7  3247 Okoronkwo, Gifton      1336 Kirkland TC         4.34m   NWI  14-03.00 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3023 Russell, Lane          1336 Barron Park        11.61m   NWI  38-01.25 
  2  3184 Laurencio, Jordan      1336 High Voltag        10.99m   NWI  36-00.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2677 Pitassi, Triton        1336 Unattached         12.71m   41-08.50 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2787 Stevens, Bradley       1336 Unattached         50.05m     164-02 
  2  3316 Richmond, Max          1336 Seattle Spe        34.32m     112-07 
  3  3454 Rudd, Niko E           1336 Unattached         33.67m     110-05 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2730 Hacker, Sam            1336 Unattached         45.60m     149-07 
  2  2677 Pitassi, Triton        1336 Unattached         37.70m     123-08 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3156 Dehart, Holly          1336 Flying Ajs          12.62q  NWI  1 
  2  2669 Jensen, Katherine      1336 Flying Ajs          12.86q  NWI  1 
  3  3310 Mboya, Miriam          1336 Seattle Spe         12.88q  NWI  1 
  4  3448 Hoskie, Lauren         1336 1911 TC             13.03q  NWI  2 
  5  2719 Scott, Martesha        1336 Kent Xtreme         13.12q  NWI  1 
  6  3447 Bunn, Pandora          1336 1911 TC             13.18q  NWI  2 
  7  3180 Holman, Katherine      1336 High Voltag         13.33q  NWI  1 
  8  2739 McKinney, Taylor       1336 High Voltag         13.38q  NWI  2 
  9  2707 Swanson, Taylor        1336 Seattle Spe         13.47   NWI  2 
 10  3157 King, Keza             1336 Flying Ajs          13.85   NWI  2 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3156 Dehart, Holly          1336 Flying Ajs          12.70   NWI 
  2  3310 Mboya, Miriam          1336 Seattle Spe         12.91   NWI 
  3  2669 Jensen, Katherine      1336 Flying Ajs          12.97   NWI 
  4  3448 Hoskie, Lauren         1336 1911 TC             13.01   NWI 
  5  3447 Bunn, Pandora          1336 1911 TC             13.17   NWI 
  6  2739 McKinney, Taylor       1336 High Voltag         13.27   NWI 
  7  2719 Scott, Martesha        1336 Kent Xtreme         13.34   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3156 Dehart, Holly          1336 Flying Ajs          25.63q  NWI  2 
  2  3270 Fero, Michelle         1336 Seatown Exp         25.70q  NWI  1 
  3  3447 Bunn, Pandora          1336 1911 TC             25.97q  NWI  1 
  4  2669 Jensen, Katherine      1336 Flying Ajs          26.46q  NWI  2 
  5  3278 Nelthrope, Tapri       1336 Seatown Exp         26.65q  NWI  2 
  6  3223 Proctor-Guyton, Qu     1336 Kent Xtreme         26.85q  NWI  2 
  7  3310 Mboya, Miriam          1336 Seattle Spe         27.10q  NWI  1 
  8  3448 Hoskie, Lauren         1336 1911 TC             27.33q  NWI  1 
  9  2719 Scott, Martesha        1336 Kent Xtreme         27.52   NWI  2 
 10  2707 Swanson, Taylor        1336 Seattle Spe         27.76   NWI  2 
 11  2781 Anderson, Mary         1336 Dupont TC           33.10   NWI  1 
 12  2782 Anderson, Kristian     1336 Dupont TC           37.46   NWI  1 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3156 Dehart, Holly          1336 Flying Ajs          25.59   NWI 
  2  3270 Fero, Michelle         1336 Seatown Exp         25.80   NWI 
  3  2669 Jensen, Katherine      1336 Flying Ajs          26.55   NWI 
  4  3447 Bunn, Pandora          1336 1911 TC             26.68   NWI 
  5  3223 Proctor-Guyton, Qu     1336 Kent Xtreme         26.99   NWI 
  6  3310 Mboya, Miriam          1336 Seattle Spe         27.01   NWI 
  7  3278 Nelthrope, Tapri       1336 Seatown Exp         27.05   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3270 Fero, Michelle         1336 Seatown Exp         57.72  
  2  3279 Onosko, Jaclyn         1336 Seatown Exp         59.26  
  3  3260 Bennett, Brittany      1336 Seatown Exp       1:00.59  
  4  3223 Proctor-Guyton, Qu     1336 Kent Xtreme       1:01.79  
  5  3278 Nelthrope, Tapri       1336 Seatown Exp       1:03.43  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3260 Bennett, Brittany      1336 Seatown Exp       2:20.27  
  2  3120 Royal, Adrianna        1336 Federal Way       2:24.63  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3147 Timmons, Priscilla     1336 Flanagan          4:52.44  
  2  3120 Royal, Adrianna        1336 Federal Way       5:07.49  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3147 Timmons, Priscilla     1336 Flanagan         10:33.15  
  2  3126 Ulland, Kailey         1336 Federal Way      11:15.77  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3120 Royal, Adrianna        1336 Federal Way       7:50.08  
  2  3143 Kulla, Tamara          1336 Flanagan          8:28.85  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3158 Latimer, Tate          1336 Flying Ajs          15.38   NWI 
  2  3283 Sophusson-Smith, N     1336 Seatown Exp         15.41   NWI 
  3  3180 Holman, Katherine      1336 High Voltag         16.83   NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3158 Latimer, Tate          1336 Flying Ajs        1:07.22  
  2  2680 Schlossman, Annie      1336 Unattached        1:14.23  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Flying Ajs TC  'A'                               49.62  
  2 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           57.70  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Seatown Express  'A'                           4:05.70  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3208 Davis, Natosha         1336 Kent Xtreme         1.45m    4-09.00 
  2  3210 Goodlow, Aiesha        1336 Kent Xtreme         1.35m    4-05.00 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2761 Crain, Jenna           1336 Unattached          3.33m   10-11.00 
  2  2742 Concillado, Kim        1336 Unattached          3.03m    9-11.25 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3156 Dehart, Holly          1336 Flying Ajs          5.35m   NWI  17-06.75 
  2  3210 Goodlow, Aiesha        1336 Kent Xtreme         5.12m   NWI  16-09.75 
  3  3282 Shoecraft, Chariss     1336 Seatown Exp         5.06m   NWI  16-07.25 
  4  3492 Young, Shantae         1336 Unattached          5.03m   NWI  16-06.00 
  5  3283 Sophusson-Smith, N     1336 Seatown Exp         4.88m   NWI  16-00.25 
  6  3157 King, Keza             1336 Flying Ajs          4.79m   NWI  15-08.75 
  7  3275 Lang, Courtney         1336 Seatown Exp         4.55m   NWI  14-11.25 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3157 King, Keza             1336 Flying Ajs         10.87m   NWI  35-08.00 
  2  3166 Starks, Miko           1336 Flying Ajs         10.78m   NWI  35-04.50 
  3  3492 Young, Shantae         1336 Unattached         10.75m   NWI  35-03.25 
  4  3275 Lang, Courtney         1336 Seatown Exp        10.55m   NWI  34-07.50 
  5  2739 McKinney, Taylor       1336 High Voltag        10.07m   NWI  33-00.50 
  6  3283 Sophusson-Smith, N     1336 Seatown Exp        10.05m   NWI  32-11.75 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2714 Forcier, Kelsi         1336 Unattached         10.49m   34-05.00 
  2  3072 Narvaja, Catalina      1336 Cascade Str         8.49m   27-10.25 
  3  3345 Davis, Venessa         1336 South K             8.37m   27-05.50 
  4  3494 Gates-Melemoe, Tie     1336 Seattle Spe         7.80m   25-07.25 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3322 Higgins, Katie         1336 Snohomi            36.20m     118-09 
  2  2714 Forcier, Kelsi         1336 Unattached         34.66m     113-08 
  3  3345 Davis, Venessa         1336 South K            21.79m      71-06 
  4  3072 Narvaja, Catalina      1336 Cascade Str        20.49m      67-03 
  5  3494 Gates-Melemoe, Tie     1336 Seattle Spe        18.29m      60-00 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3028 Stevick, Cassidy       1336 Barron Park        36.77m     120-08 
  2  3279 Onosko, Jaclyn         1336 Seatown Exp        35.27m     115-08 
  3  3210 Goodlow, Aiesha        1336 Kent Xtreme        22.83m      74-11 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3019 Midles, Olivia         1336 Barron Park        48.29m     158-05 
  2  2690 Wells, Lindsay         1336 Unattached         41.20m     135-02 
  3  3322 Higgins, Katie         1336 Snohomi            35.56m     116-08 
  4  2695 Wilson, Elizabeth      1336 Unattached         34.62m     113-07 
  5  3455 Lind, Kellie           1336 Unattached         34.14m     112-00 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3471 Roetcisoender, Mar     1336 Overdrive           11.38q  NWI  1 
  1  3497 Black, Cameron         1336 1911 TC             11.38q  NWI  2 
  3  3163 Porter, Chistian       1336 Flying Ajs          11.45q  NWI  2 
  4  3162 Okoro, Michael         1336 Flying Ajs          11.51q  NWI  2 
  5  3261 Brooks, Darian         1336 Seatown Exp         11.57q  NWI  2 
  5  2752 Davis, jordan          1336 1911 TC             11.57q  NWI  1 
  7  2735 Johnson, Keelynn       1336 1911 TC             11.58q  NWI  1 
  8  3484 Rebillion, Tyler       1336 Flying Ajs          11.59q  NWI  1 
  9  3159 Marr, Spencer          1336 Flying Ajs          11.69   NWI  1 
 10  2737 Williams, J'Mel        1336 Unattached          11.81   NWI  2 
 11  2728 Wilcher, Jacob         1336 Kent Xtreme         11.89   NWI  1 
 12  2727 Scott, Matthew         1336 Kent Xtreme         12.05   NWI  2 
 13  3476 Kirk, Demarea          1336 1911 TC             12.11   NWI  1 
 14  2704 Brooks, Gregory        1336 High Voltag         12.58   NWI  2 
 15  3346 Downie, Adam           1336 South K             13.00   NWI  1 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3471 Roetcisoender, Mar     1336 Overdrive           11.45   NWI 
  2  2752 Davis, jordan          1336 1911 TC             11.49   NWI 
  3  3261 Brooks, Darian         1336 Seatown Exp         11.60   NWI 
  4  3163 Porter, Chistian       1336 Flying Ajs          11.68   NWI 
  5  3162 Okoro, Michael         1336 Flying Ajs          11.69   NWI 
  6  3484 Rebillion, Tyler       1336 Flying Ajs          11.72   NWI 
  7  2735 Johnson, Keelynn       1336 1911 TC             11.83   NWI 
  8  3497 Black, Cameron         1336 1911 TC             11.92   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  3471 Roetcisoender, Mar     1336 Overdrive           22.52q  NWI  1 
  2  2735 Johnson, Keelynn       1336 1911 TC             22.68q  NWI  1 
  3  3286 Thummel-Gravitt, A     1336 Seatown Exp         22.72q  NWI  1 
  4  3497 Black, Cameron         1336 1911 TC             22.98q  NWI  2 
  5  3162 Okoro, Michael         1336 Flying Ajs          23.09q  NWI  1 
  6  3054 Do, Anthony            1336 Cascade Str         23.60q  NWI  1 
  7  3484 Rebillion, Tyler       1336 Flying Ajs          23.73q  NWI  2 
  8  2737 Williams, J'Mel        1336 Unattached          23.90q  NWI  2 
  9  3476 Kirk, Demarea          1336 1911 TC             24.35   NWI  2 
 10  2778 Bateman, Kevin         1336 Kent Xtreme         24.93   NWI  2 
 11  2771 Lubom, Keontrae        1336 Kent Xtreme         25.31   NWI  1 
 12  2716 Pletcher, Martin       1336 Issaquah Gl         26.75   NWI  2 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1  3286 Thummel-Gravitt, A     1336 Seatown Exp         22.92   NWI 
  2  3471 Roetcisoender, Mar     1336 Overdrive           22.93   NWI 
  3  2735 Johnson, Keelynn       1336 1911 TC             23.22   NWI 
  4  3497 Black, Cameron         1336 1911 TC             23.47   NWI 
  5  2737 Williams, J'Mel        1336 Unattached          23.97   NWI 
  6  3484 Rebillion, Tyler       1336 Flying Ajs          24.03   NWI 
  7  3054 Do, Anthony            1336 Cascade Str         24.14   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3286 Thummel-Gravitt, A     1336 Seatown Exp         48.77  
  2  2651 Boyd, Kevin            1336 Unattached          50.72  
  3  3162 Okoro, Michael         1336 Flying Ajs          50.78  
  4  3054 Do, Anthony            1336 Cascade Str         51.78  
  5  3446 Bryan, Zachary         1336 1911 TC             51.87  
  6  3467 Goolsby, Tyler         1336 Overdrive           56.78  
  7  2716 Pletcher, Martin       1336 Issaquah Gl         58.11  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3446 Bryan, Zachary         1336 1911 TC           2:00.61  
  2  3128 Williams, Deshawn      1336 Federal Way       2:01.71  
  3  3012 Franz, Brendan         1336 Barron Park       2:02.45  
  4  3014 Headrick, Austin       1336 Barron Park       2:11.73  
  5  3467 Goolsby, Tyler         1336 Overdrive         2:14.24  
  6  3125 Treich, Nicholas       1336 Federal Way       2:15.04  
  7  3489 Beasley, Keith         1336 Scaa              2:17.46  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3490 Jackson, Todd          1336 Unattached        4:08.31  
  2  2654 Crichlow, Matt         1336 Unattached        4:15.48  
  3  3128 Williams, Deshawn      1336 Federal Way       4:15.85  
  4  3078 Roe, Sean              1336 Cascade Str       4:16.37  
  5  3012 Franz, Brendan         1336 Barron Park       4:16.50  
  6  3130 Wittman, Jacob         1336 Federal Way       4:22.70  
  7  2658 Duffy, Alex            1336 Unattached        4:24.12  
  8  3489 Beasley, Keith         1336 Scaa              4:53.89  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3490 Jackson, Todd          1336 Unattached       15:22.81  
  2  2647 Borg, Christian        1336 Unattached       15:37.30  
  3  3098 Campbell, Casey        1336 Federal Way      15:45.46  
  4  2660 Elefson, Aaron         1336 Unattached       15:59.65  
  5  3121 Schroll, Chris         1336 Federal Way      16:00.66  
  6  3078 Roe, Sean              1336 Cascade Str      16:02.36  
  7  3380 Gibson, Danny          1336 Whatcom          16:18.22  
  8  2662 Ford, Nicholas         1336 Unattached       16:38.71  
  9  2648 Borg, Nicholas         1336 Unattached       16:51.09  
 10  3130 Wittman, Jacob         1336 Federal Way      17:11.59  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3121 Schroll, Chris         1336 Federal Way       6:36.21  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  3118 Okazaki, Cory          1336 Federal Way         14.96   NWI 
  2  2661 Fellows, Alec          1336 Unattached          14.97   NWI 
  3  3193 Sternen, Bernari       1336 High Voltag         15.48   NWI 
  4  2692 Wilcher, Jacob         1336 Unattached          15.69   NWI 
  5  3236 Topps, Christopher     1336 Kent Xtreme         15.70   NWI 
  6  3203 Scott, Matthew         1336 Hill & Vall         16.70   NWI 
  7  3281 Shields, Bruce         1336 Seatown Exp         16.78   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3118 Okazaki, Cory          1336 Federal Way         56.31  
  2  3281 Shields, Bruce         1336 Seatown Exp         59.45  
  3  3277 McGraw, Ronelle        1336 Seatown Exp       1:00.03  
  4  2765 Osbourne, Kaler        1336 Unattached        1:02.67  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 1911 Track Club  'A'                             43.46  
  2 1336 Flying Ajs TC  'A'                               44.01  
  3 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                           45.07  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Seatown Express  'A'                           3:35.94  
  2 1336 Kent Xtreme Speed  'A'                         3:45.34  
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1336 Federal Way TC  'A'                            8:38.41  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2778 Bateman, Kevin         1336 Kent Xtreme         1.98m    6-06.00 
  2  2661 Fellows, Alec          1336 Unattached          1.85m    6-00.75 
  3  3468 Gordon, Joshua         1336 Overdrive           1.80m    5-10.75 
  4  3253 McEleney, Kramer       1336 Rainier Bea         1.75m    5-08.75 
  5  3110 Jowett, Nathan         1336 Federal Way         1.65m    5-05.00 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2706 Mukai, Shamus          1336 Unattached          4.23m   13-10.50 
  2  3314 Phillips, Nathan       1336 Seattle Spe         3.48m   11-05.00 
  3  3110 Jowett, Nathan         1336 Federal Way         3.33m   10-11.00 
  4  2666 Holman, Jacob          1336 Unattached         J3.33m   10-11.00 
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3261 Brooks, Darian         1336 Seatown Exp         6.97m   NWI  22-10.50 
  2  2661 Fellows, Alec          1336 Unattached          6.88m   NWI  22-07.00 
  3  3159 Marr, Spencer          1336 Flying Ajs          6.87m   NWI  22-06.50 
  4  2652 Clauson, Curtis        1336 Unattached          6.70m   NWI  21-11.75 
  5  3154 Benedictus, Edward     1336 Flying Ajs          6.57m   NWI  21-06.75 
  6  2653 Clizbe, Jacob          1336 Unattached          6.47m   NWI  21-02.75 
  7  3468 Gordon, Joshua         1336 Overdrive           6.36m   NWI  20-10.50 
  8  3262 Burns, Casey           1336 Seatown Exp         5.91m   NWI  19-04.75 
  9  3346 Downie, Adam           1336 South K             5.73m   NWI  18-09.75 
 10  3110 Jowett, Nathan         1336 Federal Way         5.66m   NWI  18-07.00 
 11  3314 Phillips, Nathan       1336 Seattle Spe         5.62m   NWI  18-05.25 
 12  3253 McEleney, Kramer       1336 Rainier Bea         5.61m   NWI  18-05.00 
 13  2704 Brooks, Gregory        1336 High Voltag         5.51m   NWI  18-01.00 
 14  2771 Lubom, Keontrae        1336 Kent Xtreme         4.89m   NWI  16-00.50 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3261 Brooks, Darian         1336 Seatown Exp        13.93m   NWI  45-08.50 
  2  3154 Benedictus, Edward     1336 Flying Ajs         13.72m   NWI  45-00.25 
  3  3262 Burns, Casey           1336 Seatown Exp        12.73m   NWI  41-09.25 
  4  3159 Marr, Spencer          1336 Flying Ajs         12.39m   NWI  40-07.75 
  5  3346 Downie, Adam           1336 South K            10.97m   NWI  36-00.00 
  6  2704 Brooks, Gregory        1336 High Voltag        10.72m   NWI  35-02.00 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3109 Jowett, Andy           1336 Federal Way        11.51m   37-09.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3109 Jowett, Andy           1336 Federal Way        39.85m     130-09 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2652 Clauson, Curtis        1336 Unattached         56.69m     186-00 
  2  3110 Jowett, Nathan         1336 Federal Way        43.54m     142-10 
  3  3042 Cantu-Lucero, Javi     1336 Cascade Str        37.11m     121-09 
  4  3118 Okazaki, Cory          1336 Federal Way        37.07m     121-07 
  5  3109 Jowett, Andy           1336 Federal Way        36.66m     120-03 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  3001 Arakawa, Jordan        1336 Barron Park        57.82m     189-08 
  2  3456 Riddle, Adam           1336 Unattached         47.38m     155-05 
  3  3109 Jowett, Andy           1336 Federal Way        42.59m     139-09 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec