Join/Renew Now

Results - USATF Oklahoma Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/25-26/2010 - Oklahoma City, OK

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kennebrew, Kaelyn            0927 Eastsid             18.78q  2 
  2 Andazola, Dachia             0927 3d Elit             19.24q  2 
  3 Goff, Sadie                  0927 Tulsa S             19.43q  1 
  4 Clark, Dajarea               0927 Souther             19.73q  1 
  5 Barnett, Elise               0927 Eastsid             20.06q  1 
  6 Joseph, Kaaliyah             Unattached               20.13q  2 
  7 Washington, Mikeiyla         0927 3d Elit             20.22q  1 
  8 Charlton, Taylor             0927 Eastsid             23.00q  1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Goff, Sadie                  0927 Tulsa S             15.24  
  2 Kennebrew, Kaelyn            0927 Eastsid             15.49  
  3 Clark, Dajarea               0927 Souther             17.82  
  4 Andazola, Dachia             0927 3d Elit             18.67  
  5 Barnett, Elise               0927 Eastsid             18.68  
  6 Joseph, Kaaliyah             Unattached               18.80  
  7 Washington, Mikeiyla         0927 3d Elit             19.27  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kennebrew, Kaelyn            0927 Eastsid             39.28q  2 
  2 Andazola, Dachia             0927 3d Elit             39.74q  1 
  3 Joseph, Kaaliyah             Unattached               39.94q  1 
  4 Clark, Dajarea               0927 Souther             41.01q  2 
  5 Jones, Makayla               0927 Oklahom             48.80q  2 
  6 Wyatt, Emily                 0927 Eastsid           1:14.96q  1 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kennebrew, Kaelyn            0927 Eastsid             39.28  
  2 Andazola, Dachia             0927 3d Elit             39.74  
  3 Joseph, Kaaliyah             Unattached               39.94  
  4 Clark, Dajarea               0927 Souther             41.01  
  5 Jones, Makayla               0927 Oklahom             48.80  
  6 Wyatt, Emily                 0927 Eastsid           1:14.96  
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Worth, Brianna               0927 Eastsid           1:26.12  
  2 Clark, Dajarea               0927 Souther           1:37.74  
  3 Jones, Makayla               0927 Oklahom           1:48.03  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      1:18.55  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'B'                      1:28.58  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Worth, Brianna               0927 Eastsid             2.90m    9-06.25 
  2 Barnett, Elise               0927 Eastsid             2.42m    7-11.25 
  3 Jones, Makayla               0927 Oklahom             2.20m    7-02.75 
  4 Joseph, Kaaliyah             Unattached               2.13m    7-00.00 
  5 Andazola, Dachia             0927 3d Elit             2.08m    6-10.00 
  6 Washington, Mikeiyla         0927 3d Elit             1.83m    6-00.00 
  7 Kennebrew, Kaelyn            0927 Eastsid             1.80m    5-11.00 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Simpkins, Dejion             0927 Eastsid             15.61q  1 
  2 Marks, Denver                0927 Eastsid             15.95q  2 
  3 Walker, Quincy               0927 Souther             17.88q  1 
  4 Walker, Marcus               0927 Souther             18.39q  2 
  5 Rogers, Matthew              0927 3d Elit             18.53q  2 
  6 Smith, Evan                  0927 Souther             18.86q  1 
  7 Wooden, Kamaria              0927 Eastsid             19.89q  2 
  8 Hunt, Ricky                  0927 Eastsid             19.91q  1 
  9 Russell, Laronity            0927 Eastsid             19.92   2 
 10 Neal, Treshawn               0927 Eastsid             22.06   1 
 11 Hollins, Jody                0927 Eastsid             24.34   2 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Simpkins, Dejion             0927 Eastsid             15.24  
  2 Marks, Denver                0927 Eastsid             15.48  
  3 Walker, Quincy               0927 Souther             17.82  
  4 Walker, Marcus               0927 Souther             18.67  
  5 Rogers, Matthew              0927 3d Elit             18.67  
  6 Smith, Evan                  0927 Souther             18.81  
  7 Wooden, Kamaria              0927 Eastsid             19.27  
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Quincy               0927 Souther             37.36  
  2 Walker, Marcus               0927 Souther             37.90  
  3 Rogers, Matthew              0927 3d Elit             38.15  
  4 Smith, Evan                  0927 Souther             39.67  
  5 Reed, Jalen                  0927 Souther             40.49  
  6 Wilson, Jamen                0927 3d Elit             40.67  
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Joseph                 0927 3d Elit           1:22.94  
  2 Reed, Jalen                  0927 Souther           1:32.49  
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Avery                 0927 Persona           3:15.64  
  2 Anderson, Gunnar             0927 Jenks A           3:19.00  
  3 Battice, Jesse               0927 Souther           3:53.69  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Avery                 0927 Persona           6:45.54  
  2 Anderson, Gunnar             0927 Jenks A           6:49.73  
  3 Battice, Jesse               0927 Souther           7:34.81  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'B'                      1:14.98  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      1:20.75  
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Southern Oklahoma TC  'A'                      6:42.78  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simpkins, Dejion             0927 Eastsid             3.53m   11-07.00 
  2 Marks, Denver                0927 Eastsid             3.53m   11-07.00 
  3 Hall, Joseph                 0927 3d Elit             2.98m    9-09.50 
  4 Dixon, Avery                 0927 Persona             2.54m    8-04.00 
  5 Wilson, Jamen                0927 3d Elit             2.45m    8-00.50 
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hollins, Joseph              0927 Eastsid             3.46m   11-04.25 
  2 Major, Jerimiah              0927 Eastsid             3.46m   11-04.25 
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Gunnar             0927 Jenks A            14.92m      48-11 
  2 Major, Jerimiah              0927 Eastsid            13.40m      43-11 
  3 Hollins, Joseph              0927 Eastsid             9.24m      30-04 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gordon, Sierra               0927 Souther             15.52q  2 
  2 Goff, Josie                  0927 Tulsa S             15.57q  1 
  3 Hardaway, Destiny            0927 3d Elit             15.72q  1 
  4 Ball, Toni                   0927 Oklahom             16.50q  2 
  5 Gordon, Amaya                0927 Souther             16.54q  1 
  6 Banks, Tieronay              0927 Souther             16.55q  1 
  7 Wilson, Kaylee               0927 3d Elit             16.89q  1 
  8 Walker, Jerrynique           0927 Souther             16.89q  2 
  9 Brown, Doniqua               0927 3d Elit             17.48   2 
 10 Fincher, Marissa             0927 Souther             17.75   2 
 11 Rogers, Kaitlyn              0927 3d Elit             17.93   1 
 12 Brown, Daeshon               0927 3d Elit             17.95   2 
 13 Tatum, Dejah                 0927 Souther             19.06   2 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gordon, Sierra               0927 Souther             15.53  
  2 Goff, Josie                  0927 Tulsa S             15.54  
  3 Hardaway, Destiny            0927 3d Elit             15.71  
  4 Ball, Toni                   0927 Oklahom             16.44  
  5 Banks, Tieronay              0927 Souther             16.76  
  6 Gordon, Amaya                0927 Souther             16.93  
  7 Walker, Jerrynique           0927 Souther             17.14  
  8 Wilson, Kaylee               0927 3d Elit             17.27  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hardaway, Destiny            0927 3d Elit             32.30q  1 
  2 Banks, Tieronay              0927 Souther             34.43q  2 
  3 Gordon, Amaya                0927 Souther             34.66q  2 
  4 Ball, Toni                   0927 Oklahom             36.73q  2 
  5 Kennebrew, Kennedy           0927 Eastsid             36.99q  1 
  6 Rogers, Kaitlyn              0927 3d Elit             37.57q  2 
  7 Brown, Doniqua               0927 3d Elit             38.11q  1 
  8 Stephens, Caitlyn            0927 3d Elit             38.47q  2 
  9 Brown, Daeshon               0927 3d Elit             39.03   1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hardaway, Destiny            0927 3d Elit             33.23  
  2 Banks, Tieronay              0927 Souther             35.45  
  3 Gordon, Amaya                0927 Souther             35.47  
  4 Ball, Toni                   0927 Oklahom             36.99  
  5 Kennebrew, Kennedy           0927 Eastsid             37.02  
  6 Stephens, Caitlyn            0927 3d Elit             38.73  
  7 Brown, Doniqua               0927 3d Elit             38.85  
  8 Rogers, Kaitlyn              0927 3d Elit             40.50  
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walter, Victoria             0927 Eastsid           1:10.40  
  2 Gordon, Sierra               0927 Souther           1:12.23  
  3 Easley, Tashiana             0927 Eastsid           1:16.03  
  4 Gordon, Amaya                0927 Souther           1:16.10  
  5 Kennebrew, Kennedy           0927 Eastsid           1:28.80  
  6 Lowery, Mallory              0927 Jenks A           1:40.52  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walter, Victoria             0927 Eastsid           2:47.60  
  2 Easley, Tashiana             0927 Eastsid           2:54.66  
  3 Joseph, Khayla               Unattached             3:13.88  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph, Khayla               Unattached             6:50.25  
  2 Lowery, Mallory              0927 Jenks A           7:47.40  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Southern Oklahoma TC  'A'                      1:03.54  
  2 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                 1:06.53  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Walter, Victoria             0927 Eastsid           3-08.00      1.11m 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joseph, Khayla               Unattached               3.15m   10-04.00 
  2 Ball, Toni                   0927 Oklahom             3.03m    9-11.25 
  3 Wilson, Kaylee               0927 3d Elit             2.57m    8-05.25 
  4 Kennebrew, Kennedy           0927 Eastsid             2.49m    8-02.00 
  5 Tatum, Dejah                 0927 Souther             1.58m    5-02.25 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Camryn             0927 Eastsid             5.46m   17-11.00 
  2 Forshee, Miya                0927 Eastsid             5.28m   17-04.00 
  3 Hollins, Joy                 0927 Eastsid             4.41m   14-05.75 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Walker, Jerrynique           0927 Souther            13.60m      44-07 
  2 Anderson, Camryn             0927 Eastsid            11.15m      36-07 
  3 Forshee, Miya                0927 Eastsid             9.39m      30-10 
  4 Hollins, Joy                 0927 Eastsid             8.12m      26-08 
  5 Tatum, Dejah                 0927 Souther             7.80m      25-07 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charlton, Ryan               0927 Eastsid             14.64q  2 
  2 Major, Marcus                0927 Eastsid             15.01q  1 
  3 McIntosh, Giovaugne          0927 Eastsid             15.24q  2 
  4 Hunt, Kalub                  0927 Eastsid             15.52q  2 
  5 Wilson, Keauveon             0927 Souther             15.89q  1 
  6 Major, Isaiah                0927 Eastsid             15.99q  2 
  7 Hanoch, Brandon              0927 Persona             16.81q  1 
  8 Patterson, Eian              Unattached               17.00q  1 
  9 Jones, Jamario               0927 Oklahom             19.06   1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Charlton, Ryan               0927 Eastsid             14.64  
  2 Major, Marcus                0927 Eastsid             15.01  
  3 McIntosh, Giovaugne          0927 Eastsid             15.24  
  4 Hunt, Kalub                  0927 Eastsid             15.52  
  5 Wilson, Keauveon             0927 Souther             15.89  
  6 Major, Isaiah                0927 Eastsid             15.99  
  7 Hanoch, Brandon              0927 Persona             16.81  
  8 Patterson, Eian              Unattached               17.00  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlton, Dakari             0927 Eastsid             30.05  
  2 Slusher, Myles               0927 Oklahom             32.06  
  3 Major, Isaiah                0927 Eastsid             32.95  
  4 Wilson, Keauveon             0927 Souther             33.29  
  5 Hunt, Kalub                  0927 Eastsid             33.84  
  6 Smitherman, Lphillip         0927 Eastsid             39.84  
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Slusher, Myles               0927 Oklahom           1:09.48   2 
  2 Jackson, Kevin               0927 Eastsid           1:13.63   2 
  3 Jackson, Tyler               0927 3d Elit           1:17.36   1 
  4 Ingram, Clarence             0927 Eastsid           1:17.58   2 
  5 Patterson, Eian              Unattached             1:21.95   1 
  6 Smitherman, Lphillip         0927 Eastsid           1:22.50   1 
  7 Plate, Cameron               0927 Jenks A           1:23.68   2 
  8 Smith, Zephaniah             0927 Eastsid           1:25.43   2 
  9 Plate, Brandon               0927 Jenks A           1:25.66   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wooden, Hassan               0927 Eastsid           2:52.32  
  2 Anderson, Cade               0927 Jenks A           2:57.39  
  3 Church, Ethan                0927 Jenks A           2:59.37  
  4 Ingram, Clarence             0927 Eastsid           2:59.41  
  5 Plate, Cameron               0927 Jenks A           3:03.64  
  6 Plate, Brandon               0927 Jenks A           3:13.68  
  7 Lieder, Trevor               0927 Persona           3:21.32  
  8 Smith, Zephaniah             0927 Eastsid           3:31.66  
  9 Jones, Jamario               0927 Oklahom           3:35.49  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wooden, Hassan               0927 Eastsid           5:47.90  
  2 Anderson, Cade               0927 Jenks A           5:55.11  
  3 Church, Ethan                0927 Jenks A           6:06.11  
  4 Plate, Cameron               0927 Jenks A           6:26.01  
  5 Plate, Brandon               0927 Jenks A           6:39.98  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                        56.23  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      5:04.31  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McIntosh, Giovaugne          0927 Eastsid           4-00.00      1.21m 
  2 Nash, Caleb                  0927 Souther           3-06.00      1.06m 
  3 Anderson, Cade               0927 Jenks A           3-06.00      1.06m 
  4 Hanoch, Brandon              0927 Persona           3-04.00      1.01m 
  5 Church, Ethan                0927 Jenks A           3-04.00      1.01m 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Slusher, Myles               0927 Oklahom             3.77m   12-04.50 
  2 Jackson, Tyler               0927 3d Elit             3.71m   12-02.25 
  3 Ingram, Clarence             0927 Eastsid             3.64m   11-11.50 
  4 Wilson, Keauveon             0927 Souther             3.50m   11-05.75 
  5 Patterson, Eian              Unattached               3.31m   10-10.50 
  6 Nash, Caleb                  0927 Souther             3.21m   10-06.50 
  7 Lieder, Trevor               0927 Persona             3.04m    9-11.75 
  8 Smitherman, Lphillip         0927 Eastsid             2.88m    9-05.50 
  9 Jones, Jamario               0927 Oklahom             2.81m    9-02.75 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lieder, Trevor               0927 Persona            21.20m      69-07 
  2 Nash, Caleb                  0927 Souther            17.61m      57-09 
  3 Hanoch, Brandon              0927 Persona            13.48m      44-03 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wimms, Imari                 0927 Eastsid             13.80  
  2 Daniels, Kyah                0927 Oklahom             15.51  
  3 Willis, Brittany             0927 3d Elit             15.64  
  4 Johnson, Glorious            0927 3d Elit             15.79  
  5 Jones, Karissa               0927 Oklahom             15.93  
  6 Parks, Shaunte               0927 3d Elit             16.65  
  7 Hubbard, Diamond             0927 Souther             18.47  
  8 Gravitt, Rebekah             0927 Souther             18.56  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wimms, Imari                 0927 Eastsid             29.74q  1 
  2 Dukes, Destiny               0927 Eastsid             32.20q  1 
  3 Doss, Jada                   0927 Eastsid             32.40q  1 
  4 Maytubby, Nakeia             0927 Souther             32.42q  2 
  5 Willis, Brittany             0927 3d Elit             34.11q  1 
  6 Jones, Karissa               0927 Oklahom             34.14q  2 
  7 Halstied, Mya                0927 Souther             34.61q  1 
  8 Parks, Shaunte               0927 3d Elit             35.20q  2 
  9 Johnson, Glorious            0927 3d Elit             36.92   2 
 10 Daniels, Kyah                0927 Oklahom             37.99   2 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wimms, Imari                 0927 Eastsid             29.79  
  2 Dukes, Destiny               0927 Eastsid             31.79  
  3 Maytubby, Nakeia             0927 Souther             31.98  
  4 Doss, Jada                   0927 Eastsid             32.20  
  5 Willis, Brittany             0927 3d Elit             33.16  
  6 Jones, Karissa               0927 Oklahom             34.00  
  7 Parks, Shaunte               0927 3d Elit             35.54  
  8 Halstied, Mya                0927 Souther             36.84  
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Nakevia               0927 Souther           1:07.73  
  2 Maytubby, Nakeia             0927 Souther           1:09.25  
  3 Dukes, Destiny               0927 Eastsid           1:09.27  
  4 Doss, Jada                   0927 Eastsid           1:12.56  
  5 Jackson, Kailyn              0927 Eastsid           1:14.20  
  6 Smitherman, Lauren           0927 Eastsid           1:20.45  
  7 Parks, Shaunte               0927 3d Elit           1:27.77  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Nakevia               0927 Souther           2:42.05  
  2 Loper, Angelena              0927 Eastsid           2:56.48  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Loper, Angelena              0927 Eastsid           6:31.56  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pasque, Amy                  Unattached            15:53.59  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Gabriele           0927 Eastsid             16.41  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      5:11.87  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Gabriele           0927 Eastsid           3-08.00      1.11m 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daniels, Kyah                0927 Oklahom          12-00.00      3.65m 
  2 Jones, Karissa               0927 Oklahom          11-09.00      3.58m 
  3 Nash, Rachel                 0927 Souther          10-08.75      3.27m 
  4 Jackson, Kailyn              0927 Eastsid          10-07.00      3.22m 
  5 Willis, Brittany             0927 3d Elit          10-04.50      3.16m 
  6 Gravitt, Rebekah             0927 Souther           8-08.00      2.64m 
  7 Hubbard, Diamond             0927 Souther           8-08.00      2.64m 
 -- Anderson, Gabriele           0927 Eastsid              FOUL            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baker, Jennifer              Unattached               8.98m   29-05.50 
  2 Anderson, Jornee             0927 Eastsid             6.71m   22-00.25 
  3 Kuhn, Cassandra              Unattached               6.34m   20-09.75 
  4 Halstied, Mya                0927 Souther             5.81m   19-00.75 
  5 McGee, Sharicco              0927 Souther             5.52m   18-01.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baker, Jennifer              Unattached              21.60m      70-10 
  2 Anderson, Jornee             0927 Eastsid            15.45m      50-08 
  3 Nash, Rachel                 0927 Souther            13.33m      43-09 
  4 McGee, Sharicco              0927 Souther            10.60m      34-09 
  5 Kuhn, Cassandra              Unattached               9.85m      32-04 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baker, Jennifer              Unattached              17.06m      56-00 
  2 Maytubby, Nakeia             0927 Souther            16.34m      53-07 
  3 Halstied, Mya                0927 Souther            13.85m      45-05 
  4 Nash, Rachel                 0927 Souther            13.80m      45-03 
  5 Anderson, Jornee             0927 Eastsid            11.25m      36-11 
  6 Kuhn, Cassandra              Unattached              10.16m      33-04 
  7 McGee, Sharicco              0927 Souther            10.00m      32-10 
  8 Hubbard, Diamond             0927 Souther             9.61m      31-06 
  9 Gravitt, Rebekah             0927 Souther             7.78m      25-06 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hooper, Sean                 Unattached               13.98  
  2 Jones, Kyle                  0927 Eastsid             14.44  
  3 Wilson, Keavuyante           0927 Souther             14.59  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hooper, Sean                 Unattached               28.35q  2 
  2 Jones, Kyle                  0927 Eastsid             28.61q  1 
  3 Cohee, Tyrik                 0927 Souther             29.29q  1 
  4 Archer, Truedale             0927 Eastsid             29.39q  1 
  5 Ingram, Javion               0927 Eastsid             31.40q  2 
  6 Walker, Deandre              0927 Souther             33.96q  2 
  7 Clark, Jamal                 0927 Souther             35.43q  1 
  8 Clark, Darius                0927 Souther             35.89q  2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hooper, Sean                 Unattached               28.35  
  2 Jones, Kyle                  0927 Eastsid             28.61  
  3 Cohee, Tyrik                 0927 Souther             29.29  
  4 Archer, Truedale             0927 Eastsid             29.39  
  5 Ingram, Javion               0927 Eastsid             31.40  
  6 Walker, Deandre              0927 Souther             33.96  
  7 Clark, Jamal                 0927 Souther             35.43  
  8 Clark, Darius                0927 Souther             35.89  
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlton, Aaron              0927 Eastsid             58.48  
  2 Hooper, Sean                 Unattached             1:00.90  
  3 Archer, Truedale             0927 Eastsid           1:05.97  
  4 Cohee, Tyrik                 0927 Souther           1:07.54  
  5 Ingram, Javion               0927 Eastsid           1:09.06  
  6 Clark, Darius                0927 Souther           1:22.25  
  7 Clark, Jamal                 0927 Souther           1:24.73  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlton, Aaron              0927 Eastsid           2:31.98  
  2 Bunting, Gabriel             0927 Eastsid           3:38.97  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McGregor, Garrett            0927 Jenks A           6:14.39  
  2 Bunting, Gabriel             0927 Eastsid           7:44.93  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Michael              Unattached               16.11  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      4:40.26  
  2 0927 Southern Oklahoma TC  'A'                      4:58.85  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scurry, Chantz               0927 Souther           3-06.00      1.06m 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Michael              Unattached               4.35m   14-03.25 
  2 Fagan, Dontez                0927 Souther             4.24m   13-11.00 
  3 Wilson, Keavuyante           0927 Souther             3.87m   12-08.50 
  4 Walker, Deandre              0927 Souther             3.42m   11-02.75 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Michael              Unattached               8.56m   28-01.00 
  2 Wilson, Gabriel              0927 3d Elit             7.97m   26-01.75 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wilson, Gabriel              0927 3d Elit            16.40m      53-10 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scurry, Chantz               0927 Souther            20.66m      67-09 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marsh, Deirdra               0927 Eastsid             14.07  
  2 King, Tia                    Unattached               14.27  
  3 Mills, Ashlei                Unattached               14.38  
  4 King, Teona                  Unattached               14.49  
  5 Frazier, Kamala              Unattached               15.02  
  6 Russell, Christin            0927 Souther             15.30  
  7 Tollefson, Tiffany           0927 Tulsa S             15.74  
  8 Brown, Maisie                0927 Souther             16.22  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 King, Teona                  Unattached               28.40q  1 
  2 Mills, Ashlei                Unattached               28.55q  1 
  3 King, Tia                    Unattached               28.64q  2 
  4 Marsh, Deirdra               0927 Eastsid             29.80q  1 
  5 McGee, Shamise               0927 Souther             31.07q  2 
  6 Frazier, Kamala              Unattached               31.17q  2 
  7 Tollefson, Tiffany           0927 Tulsa S             32.26q  2 
  8 Brown, Maisie                0927 Souther             33.39q  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 King, Teona                  Unattached               28.40  
  2 Mills, Ashlei                Unattached               28.55  
  3 King, Tia                    Unattached               28.64  
  4 Marsh, Deirdra               0927 Eastsid             29.80  
  5 McGee, Shamise               0927 Souther             31.07  
  6 Frazier, Kamala              Unattached               31.17  
  7 Tollefson, Tiffany           0927 Tulsa S             32.26  
  8 Brown, Maisie                0927 Souther             33.39  
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Emani                  0927 Eastsid           1:03.80  
  2 King, Teona                  Unattached             1:04.50  
  3 King, Tia                    Unattached             1:08.00  
  4 Mills, Ashlei                Unattached             1:10.01  
  5 Frazier, Kamala              Unattached             1:19.54  
  6 Robinson, Jadellyn           Unattached             1:19.74  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Emani                  0927 Eastsid           2:42.57  
  2 Eddington, Roxanne           0927 Persona           2:56.23  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barber, Grace                0927 Jenks A           5:20.55  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Jadellyn           Unattached               21.50  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frazier, Kamala              Unattached               36.54  
  2 Robinson, Jadellyn           Unattached               37.32  
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGee, Shamise               0927 Souther             3.64m   11-11.50 
  2 Brown, Maisie                0927 Souther             3.17m   10-05.00 
  3 Tollefson, Tiffany           0927 Tulsa S             2.86m    9-04.75 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Major, Kambre                0927 Eastsid            11.16m   36-07.50 
  2 Kennebrew, Kristen           0927 Eastsid             7.41m   24-03.75 
  3 Tatum, Destanee              0927 Souther             6.83m   22-05.00 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Major, Kambre                0927 Eastsid            23.86m      78-03 
  2 Kennebrew, Kristen           0927 Eastsid            17.65m      57-11 
  3 Tatum, Destanee              0927 Souther            15.69m      51-06 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Major, Kambre                0927 Eastsid            17.68m      58-00 
  2 Kennebrew, Kristen           0927 Eastsid            14.26m      46-09 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph, Kalir                Unattached               12.50  
  2 Bowman, Malcolm              Unattached               12.64  
  3 Roberts, Dvron               0927 Souther             13.01  
  4 Charlton, Robert             0927 Eastsid             13.02  
  5 Harrison, Jarod              0927 Persona             13.48  
  6 Bledsoe, Xavier              0927 3d Elit             13.75  
  7 Grant, Tion                  0927 3d Elit             14.71  
  8 Gillespie, Deion             0927 3d Elit             15.16  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joseph, Kalir                Unattached               24.58q  2 
  2 Roberts, Dvron               0927 Souther             26.37q  1 
  3 Charlton, Robert             0927 Eastsid             26.40q  1 
  4 Bowman, Malcolm              Unattached               27.02q  1 
  5 Bledsoe, Xavier              0927 3d Elit             27.32q  1 
  6 Hornaday, Pj                 0927 3d Elit             27.78q  2 
  7 Akem, Samuel                 0927 3d Elit             29.59q  2 
  8 Grant, Tion                  0927 3d Elit             30.13q  1 
  9 Gillespie, Deion             0927 3d Elit             31.35   2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Joseph, Kalir                Unattached               25.62  
  2 Charlton, Robert             0927 Eastsid             27.05  
  3 Roberts, Dvron               0927 Souther             27.64  
  4 Bledsoe, Xavier              0927 3d Elit             27.86  
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Jeremiah            0927 Souther           1:00.99  
  2 Kincannon, Nicky             0927 North E           1:20.14  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sanchez, Victor              0927 Souther           2:23.67  
  2 Anderson, Austin             0927 Jenks A           2:27.83  
  3 Johnson, Jeremiah            0927 Souther           2:29.44  
  4 Smith, Braden                Unattached             2:34.75  
  5 Dietz, Austin                0927 Persona           2:40.80  
  6 Skeens, Jonathan             0927 Oklahom           2:41.64  
  7 Hanoch, Hayden               0927 Persona           2:47.07  
  8 Westcott, Marc               0927 Persona           2:58.18  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Staub, Christopher           0927 Jenks A           4:33.24  
  2 Anderson, Austin             0927 Jenks A           5:01.72  
  3 Sanchez, Victor              0927 Souther           5:14.98  
  4 Smith, Braden                Unattached             5:15.56  
  5 Ingram, Daivon               0927 Eastsid           5:21.82  
  6 Dietz, Austin                0927 Persona           5:39.88  
  7 Skeens, Jonathan             0927 Oklahom           5:40.76  
  8 Westcott, Marc               0927 Persona           6:19.29  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Austin             0927 Jenks A          11:08.82  
  2 Ingram, Daivon               0927 Eastsid          11:42.89  
  3 Smith, Braden                Unattached            11:43.49  
  4 Skeens, Jonathan             0927 Oklahom          12:16.66  
  5 Pasque, Kurt                 Unattached            13:24.59  
  6 Westcott, Marc               0927 Persona          13:47.87  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Darion                Unattached               15.14  
  2 Conaway, Vernon              0927 Eastsid             17.72  
  3 Harrison, Jarod              0927 Persona             21.21  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bowman, Malcolm              Unattached               28.32  
  2 Lewis, Darion                Unattached               28.48  
  3 Conaway, Vernon              0927 Eastsid             30.33  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                   55.81  
  2 0927 Personal Best Athletics  'A'                     59.03  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hornaday, Pj                 0927 3d Elit           4-06.00      1.37m 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clement, Colton              Unattached             9-06.00      2.89m 
  2 Dial, Tommy                  0927 Persona           9-00.00      2.74m 
  3 Hanoch, Austin               0927 Persona           8-00.00      2.43m 
  4 Hanoch, Hayden               0927 Persona           6-06.00      1.98m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joseph, Kalir                Unattached               5.26m   17-03.25 
  2 Charlton, Robert             0927 Eastsid             5.26m   17-03.25 
  3 Bledsoe, Xavier              0927 3d Elit             4.72m   15-06.00 
  4 Akem, Samuel                 0927 3d Elit             4.07m   13-04.25 
  5 Harrison, Jarod              0927 Persona             4.05m   13-03.50 
  6 Kincannon, Nicky             0927 North E             3.65m   11-11.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joseph, Kalir                Unattached            38-00.00     11.58m 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Benson, Wesley               0927 Souther             7.60m   24-11.25 
  2 Pirtle, Quintin              0927 Souther             7.59m   24-11.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Conaway, Vernon              0927 Eastsid            32.87m     107-10 
  2 Pirtle, Quintin              0927 Souther            20.90m      68-07 
  3 Benson, Wesley               0927 Souther            20.30m      66-07 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Conaway, Vernon              0927 Eastsid            21.34m      70-00 
  2 Benson, Wesley               0927 Souther            17.46m      57-03 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burnett, Kirsten             0927 3d Elit             13.26  
  2 Wicks, Mariah                0927 3d Elit             13.59  
  3 Charlton, Tiah               0927 Eastsid             13.88  
  4 Asberry, Camrye              0927 3d Elit             13.94  
  5 Patterson, Quin              Unattached               14.30  
  6 Dean, Dinyelle               0927 Oklahom             14.46  
  7 Duncan, Shelby               Unattached               14.52  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wicks, Mariah                0927 3d Elit             27.22  
  2 Burnett, Kirsten             0927 3d Elit             27.31  
  3 Asberry, Camrye              0927 3d Elit             28.86  
  4 Charlton, Tiah               0927 Eastsid             29.13  
  5 Dean, Dinyelle               0927 Oklahom             30.15  
  6 Patterson, Quin              Unattached               30.20  
  7 Horn, Lashaylia              0927 3d Elit             30.28  
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Jordan                 0927 Jenks A             59.25  
  2 Davis, Imani                 0927 3d Elit           1:01.92  
  3 East, Tierrah                0927 Eastsid           1:06.91  
  4 Ware, Tiara                  0927 Eastsid           1:10.16  
  5 Dean, Dinyelle               0927 Oklahom           1:10.60  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Jordan                 0927 Jenks A           2:29.64  
  2 Barnes, Paige                0927 Jenks A           2:29.81  
  3 Miller, Kysha                0927 Eastsid           2:46.22  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Madison               0927 Jenks A           5:15.61  
  2 Barnes, Paige                0927 Jenks A           5:23.27  
  3 Miller, Kysha                0927 Eastsid           5:49.81  
  4 Bliss, Kathy                 0927 Jenks A           5:53.29  
  5 Calhoun, Tiffany             0927 Tulsa S           6:43.05  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bliss, Kathy                 0927 Jenks A          13:02.50  
  2 Calhoun, Tiffany             0927 Tulsa S          14:31.30  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Land, Vantasia               Unattached               17.63  
  2 Goosen, Elrine               0927 3d Elit             19.58  
  3 Patterson, Quin              Unattached               21.14  
  4 Rawlings, Tiffany            0927 3d Elit             21.56  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hammond, Haylee              Unattached             1:11.93  
  2 Goosen, Elrine               0927 3d Elit           1:11.96  
  3 East, Tierrah                0927 Eastsid           1:13.82  
  4 Land, Vantasia               Unattached             1:14.79  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                   52.99  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                 4:27.28  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      4:43.12  
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burchett, Shaliene           Unattached             7-06.00      2.28m 
  2 Duncan, Shelby               Unattached             7-00.00      2.13m 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Imani                 0927 3d Elit             4.49m   14-08.75 
  2 Dean, Dinyelle               0927 Oklahom             4.20m   13-09.50 
  3 Horn, Lashaylia              0927 3d Elit             3.81m   12-06.00 
 -- Ware, Tiara                  0927 Eastsid              FOUL            
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ware, Tiara                  0927 Eastsid             9.54m   31-03.75 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Kanani                Unattached              10.73m   35-02.50 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Kanani                Unattached              36.74m     120-06 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Malcolm               Unattached               11.42q  1 
  2 Sutton, Blake                Unattached               12.18q  1 
  3 Dean, Guthrie                0927 Oklahom             12.33q  1 
  4 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             12.40q  2 
  5 Pitzer, Brynden              Unattached               12.54q  2 
  6 Bias, Terrance               0927 Eastsid             12.60q  2 
  7 Fincher, Caleb               0927 Souther             12.84q  2 
  8 Johson, Fredrick             0927 Souther             12.96q  2 
  9 Jones, Miles                 Unattached               13.43   1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brown, Malcolm               Unattached               11.50  
  2 Sutton, Blake                Unattached               12.19  
  3 Pitzer, Brynden              Unattached               12.33  
  4 Dean, Guthrie                0927 Oklahom             12.34  
  5 Bias, Terrance               0927 Eastsid             12.39  
  6 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             12.48  
  7 Fincher, Caleb               0927 Souther             12.67  
  8 Johson, Fredrick             0927 Souther             12.72  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Malcolm               Unattached               23.15q  2 
  2 Sutton, Blake                Unattached               24.54q  1 
  3 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             25.00q  2 
  4 Dean, Guthrie                0927 Oklahom             25.06q  1 
  5 Bias, Terrance               0927 Eastsid             25.11q  2 
  6 Cruz, Nathan                 0927 Persona             25.27q  2 
  7 Pitzer, Brynden              Unattached               25.60q  1 
  8 Johson, Fredrick             0927 Souther             26.73q  1 
  9 Taylor, Daniel               0927 Eastsid             30.16   2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brown, Malcolm               Unattached               22.63  
  2 Sutton, Blake                Unattached               24.59  
  3 Cruz, Nathan                 0927 Persona             24.65  
  4 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             24.87  
  5 Dean, Guthrie                0927 Oklahom             24.94  
  6 Bias, Terrance               0927 Eastsid             25.54  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Feathers, Austin             Unattached               53.17   2 
  2 Price, Austin                0927 Eastsid             53.42   2 
  3 Cruz, Nathan                 0927 Persona             54.63   2 
  4 Dyer, Dylan                  0927 Jenks A             55.10   1 
  5 Dean, Guthrie                0927 Oklahom             55.24   2 
  6 Jones, Micah                 Unattached               56.50   2 
  7 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             57.20   2 
  8 Coulter, Calvin              0927 Eastsid             57.43   2 
  9 Johson, Fredrick             0927 Souther             58.63   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dyer, Dylan                  0927 Jenks A           2:08.08  
  2 Lowery, Christopher          0927 Jenks A           2:08.44  
  3 Price, Austin                0927 Eastsid           2:08.62  
  4 Feathers, Austin             Unattached             2:10.59  
  5 Diaz, Kevin                  0927 Jenks A           2:11.63  
  6 Cruz, Nathan                 0927 Persona           2:15.81  
  7 Valenzuela, Raul             0927 Souther           2:20.08  
  8 Major, Andre                 0927 Eastsid           2:23.66  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lowery, Christopher          0927 Jenks A           4:31.74  
  2 Diaz, Kevin                  0927 Jenks A           4:33.71  
  3 Valenzuela, Raul             0927 Souther           5:13.79  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lowery, Christopher          0927 Jenks A          10:11.31  
  2 Valenzuela, Raul             0927 Souther          12:23.52  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fincher, Caleb               0927 Souther             17.85  
  2 Akem, Gyasi                  0927 3d Elit             20.28  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fincher, Caleb               0927 Souther           1:02.10  
  2 Major, Andre                 0927 Eastsid           1:03.19  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      3:45.50  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Stefan              0927 Eastsid           6-04.00      1.93m 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pasque, Colin                Unattached            12-00.00      3.65m 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Stefan              0927 Eastsid             6.32m   20-09.00 
  2 Pitzer, Brynden              Unattached               6.26m   20-06.50 
  3 Brown, Malcolm               Unattached               5.77m   18-11.25 
  4 Washington, Kaelan           0927 Jenks A             5.66m   18-07.00 
  5 Sutton, Blake                Unattached               5.39m   17-08.25 
  6 Akem, Gyasi                  0927 3d Elit             5.24m   17-02.25 
  7 Taylor, Daniel               0927 Eastsid             5.05m   16-07.00 
  8 Jones, Miles                 Unattached               4.79m   15-08.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boatright, Conner            0927 Souther            13.41m   44-00.00 
  2 Silva, Nilton                Unattached              12.78m   41-11.25 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Boatright, Conner            0927 Souther            37.03m     121-06 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennebrew, Kiara             0927 Eastsid             13.42  
  2 Evans, Briana                0927 3d Elit             13.46  
  3 Bosley, Amy                  0927 Eastsid             13.74  
  4 Smith, Callie                Unattached               13.82  
  5 Wilson, Madison              Unattached               13.98  
  6 West, Sydney                 0927 3d Elit             14.67  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Janae               0927 3d Elit             26.91q  2 
  2 Evans, Briana                0927 3d Elit             27.14q  1 
  3 Ashley, Brittnee             0927 Eastsid             27.85q  1 
  4 Smith, Callie                Unattached               27.99q  1 
  5 Kennebrew, Kiara             0927 Eastsid             28.77q  2 
  5 Bosley, Amy                  0927 Eastsid             28.77q  1 
  7 Wilson, Madison              Unattached               29.07q  2 
  8 West, Sydney                 0927 3d Elit             29.42q  1 
  9 Stephenson, Cykia            0927 3d Elit             31.01   2 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Janae               0927 3d Elit             27.78  
  2 Evans, Briana                0927 3d Elit             28.13  
  3 Ashley, Brittnee             0927 Eastsid             29.22  
  4 Bosley, Amy                  0927 Eastsid             29.46  
  5 Kennebrew, Kiara             0927 Eastsid             30.22  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ervin, Alex                  0927 Persona           2:23.63  
  2 Berlouix, Chloe              0927 Persona           2:24.16  
  3 Sanders, Lauren              0927 Jenks A           2:29.79  
  4 Gray, Shamela                0927 Eastsid           2:33.57  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dyer, Jenifer                0927 Jenks A           5:08.86  
  2 Ervin, Alex                  0927 Persona           5:17.84  
  3 Monforton, Haley             0927 Persona           5:35.46  
  4 Sanders, Lauren              0927 Jenks A           5:44.14  
  5 Nale, Alyssa                 0927 Eastsid           5:48.49  
  6 Johnson, Lindsay             0927 Jenks A           5:49.48  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dyer, Jenifer                0927 Jenks A          11:23.91  
  2 Monforton, Haley             0927 Persona          12:07.69  
  3 Nale, Alyssa                 0927 Eastsid          12:35.45  
  4 Johnson, Lindsay             0927 Jenks A          12:41.99  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marical, Aspen               0927 Persona             15.76  
  2 Cox, Jordan                  0927 Persona             18.05  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marical, Aspen               0927 Persona           1:04.99  
  2 Gray, Shamela                0927 Eastsid           1:06.91  
  3 Adams, Ashton                0927 Persona           1:09.12  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Personal Best Athletics  'A'                     52.79  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                        53.55  
 -- 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                     DNF  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Personal Best Athletics  'A'                   4:13.66  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      4:32.16  
  3 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                 4:38.57  
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Personal Best Athletics  'A'                  10:33.45  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrews, Nikol               0927 Persona           5-00.00      1.52m 
  2 Rhodes, Lacey                0927 Persona           5-00.00      1.52m 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrews, Nikol               0927 Persona           9-06.00      2.89m 
  2 Lai, Linhchi                 0927 Persona           9-06.00      2.89m 
  3 Harak, Daysha                Unattached             9-00.00      2.74m 
  4 Fehringer, Amanda            0927 Persona           9-00.00      2.74m 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cox, Jordan                  0927 Persona             4.78m   15-08.25 
  2 Jones, Shea                  0927 3d Elit             4.44m   14-07.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tolson, Sarah                Unattached              10.96m   35-11.50 
  2 Carlisle, Hartly             Unattached              10.77m   35-04.00 
  3 Brown, Lenee                 0927 Souther            10.70m   35-01.25 
  4 Carmichael, Jennifer         Unattached              10.16m   33-04.00 
  5 Brown, Nychole               0927 Souther            10.10m   33-01.75 
  6 Carlsen, Ashley              Unattached               9.51m   31-02.50 
  7 Feathers, Augusta            Unattached               9.46m   31-00.50 
 -- Cook, Icee                   0927 Eastsid              FOUL            
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tolson, Sarah                Unattached              37.78m     123-11 
  2 Garcia, Mariah               0927 Persona            37.21m     122-01 
  3 Carmichael, Jennifer         Unattached              37.15m     121-10 
  4 Carlisle, Hartly             Unattached              34.25m     112-04 
  5 Brown, Nychole               0927 Souther            33.31m     109-03 
  6 Feathers, Augusta            Unattached              31.39m     103-00 
  7 Brown, Lenee                 0927 Souther            31.00m     101-08 
  8 Carlsen, Ashley              Unattached              30.48m     100-00 
  9 Cook, Icee                   0927 Eastsid            22.85m      75-00 
 10 McCurley, Brianna            0927 Eastsid            19.91m      65-04 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carmichael, Jennifer         Unattached              26.01m      85-04 
  2 Garcia, Mariah               0927 Persona            24.17m      79-03 
  3 McCurley, Brianna            0927 Eastsid            17.07m      56-00 
  4 Cook, Icee                   0927 Eastsid            16.09m      52-09 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Emmanuel           0927 Persona             11.41q  2 
  2 Cubit, Juwan                 0927 Eastsid             11.48q  1 
  3 Hinton, Patrick              0927 Eastsid             11.58q  1 
  4 Fikes, Miles                 0927 Persona             11.64q  2 
  5 Campbell, Michael            0927 Oklahom             12.03q  2 
  6 Ferguson, Tujuan             0927 Persona             12.12q  1 
  7 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             12.14q  2 
  8 Dumas, Chaunsey              0927 Persona             12.17q  1 
  9 Bunting, Stoneham            0927 Eastsid             12.29   2 
 10 Barnett, Andre               0927 Oklahom             12.30   1 
 11 Taylor, Randy                0927 Souther             12.37   1 
 12 Collier, Sam                 Unattached               12.46   1 
 13 Swearengin, Devin            0927 Souther             12.46   2 
 14 McKnight, Maurice            Unattached               13.30   2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Robinson, Emmanuel           0927 Persona             11.33  
  2 Cubit, Juwan                 0927 Eastsid             11.35  
  3 Dumas, Chaunsey              0927 Persona             11.52  
  4 Fikes, Miles                 0927 Persona             11.61  
  5 Hinton, Patrick              0927 Eastsid             11.62  
  6 Campbell, Michael            0927 Oklahom             12.07  
  7 Ferguson, Tujuan             0927 Persona             12.21  
  8 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             12.22  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fikes, Miles                 0927 Persona             23.13q  3 
  2 Cubit, Juwan                 0927 Eastsid             23.61q  3 
  3 Conner, Chris                0927 Eastsid             23.85q  2 
  4 Wicks, Matthias              0927 3d Elit             24.07q  1 
  5 McGlorie, Stefon             0927 Oklahom             24.39q  3 
  6 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             24.42q  2 
  7 Campbell, Michael            0927 Oklahom             24.48q  1 
  8 Ferguson, Tujuan             0927 Persona             24.54q  3 
  9 Bunting, Stoneham            0927 Eastsid             24.60   2 
 10 Collier, Sam                 Unattached               24.88   2 
 11 Taylor, Randy                0927 Souther             25.00   2 
 12 Ross, Chandler               0927 Jenks A             25.16   3 
 13 Swearengin, Devin            0927 Souther             25.49   1 
 14 McKnight, Maurice            Unattached               26.14   1 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fikes, Miles                 0927 Persona             22.88  
  2 Cubit, Juwan                 0927 Eastsid             23.48  
  3 Conner, Chris                0927 Eastsid             23.92  
  4 Wicks, Matthias              0927 3d Elit             24.22  
  5 McGlorie, Stefon             0927 Oklahom             24.35  
  6 Ferguson, Tujuan             0927 Persona             24.63  
  7 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             25.30  
  8 Campbell, Michael            0927 Oklahom             25.65  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Jywayne               0927 Persona             48.97   1 
  2 Parker, Douglas              0927 Persona             49.66   1 
  3 Hinton, Travis               0927 Eastsid             49.87   1 
  4 Conner, Chris                0927 Eastsid             53.35   1 
  5 Hayes, Jonathan              0927 Eastsid             53.67   1 
  6 Miles, Adrian                0927 3d Elit             53.87   2 
  7 Ross, Chandler               0927 Jenks A             53.90   2 
  8 Garcia, Buster               0927 Eastsid             54.41   1 
  9 Barnett, Adrian              0927 Oklahom             54.49   1 
 10 Taylor, Randy                0927 Souther             56.35   2 
 11 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             57.00   2 
 12 Lewis, Marcus                0927 Oklahom           1:13.40   1 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hinton, Travis               0927 Eastsid           2:00.53  
  2 Long, Jeff                   0927 Persona           2:03.59  
  3 Kirkendoll, Lawrence         0927 Eastsid           2:05.81  
  4 Davis, Jarrett               0927 3d Elit           2:06.28  
  5 Lewis, Marcus                0927 Oklahom           2:06.80  
  6 Garcia, Buster               0927 Eastsid           2:07.89  
  7 Fowler, Quentin              0927 Jenks A           2:08.49  
  8 Toyne, Kendall               0927 Jenks A           2:16.15  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McFatridge, Trenton          0927 Souther           4:25.31  
  2 Harwood, Ray                 0927 Persona           4:27.09  
  3 Fowler, Quentin              0927 Jenks A           4:32.71  
  4 Markham, Eric                Unattached             4:38.43  
  5 Toyne, Kendall               0927 Jenks A           4:50.67  
  6 Larue, Cj                    0927 Oklahom           4:59.55  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harwood, Ray                 0927 Persona          17:00.40  
  2 Moult, Taylor                Unattached            17:08.20  
  3 Markham, Eric                Unattached            17:48.80  
  4 Larue, Cj                    0927 Oklahom          20:04.60  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Emmanuel           0927 Persona             15.25  
  2 Mathews, Jesse               Unattached               16.54  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mathews, Jesse               Unattached               59.38  
  2 Kirkendoll, Lawrence         0927 Eastsid           1:01.24  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Personal Best Athletics  'A'                     42.95  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                        43.83  
  3 0927 Oklahoma Jaguars TC  'B'                         44.62  
  4 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                   47.19  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0927 Personal Best Athletics  'A'                   3:25.46  
  2 0927 Eastside Steppers TC  'A'                      3:29.16  
  3 0927 3d Elite Student Athletes  'A'                 3:42.43  
  4 0927 Oklahoma Jaguars TC  'A'                       3:54.29  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Davis, Mark                  0927 Persona           6-06.00      1.98m 
  2 Johnson, Duran               0927 Persona           6-06.00      1.98m 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Huddleston, Jacob            0927 Persona          14-00.00      4.26m 
  2 Lookout, Dillon              0927 Persona          14-00.00      4.26m 
  3 Russo, Nickolas              0927 Persona          13-00.00      3.96m 
  4 Elliott, Jacob               Unattached            12-06.00      3.81m 
  5 Warner, Brannon              Unattached            12-00.00      3.65m 
  6 Hoedebeck, Ethen             Unattached            11-06.00      3.50m 
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hinton, Patrick              0927 Eastsid             6.58m   21-07.25 
  2 McGlorie, Stefon             0927 Oklahom             6.14m   20-01.75 
  3 Ferguson, Tujuan             0927 Persona             5.97m   19-07.00 
  4 Cotton, Cameron              0927 3d Elit             5.86m   19-02.75 
  5 Larue, Cj                    0927 Oklahom             5.60m   18-04.50 
  6 Roberson, Isaac              0927 Tulsa E             5.38m   17-08.00 
  7 McKnight, Maurice            Unattached               5.14m   16-10.50 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hayes, Jonathan              0927 Eastsid            26.32m      86-04 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec