Join/Renew Now

Results - USATF New Mexico Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/19-20/2010 - Albuquerque, NM

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 McCoy, Tajene                1042 Duke Ci             14.84Q  NWI  3 
  2 Monk, Trevelynn              1042 Cougar              15.05Q  NWI  2 
  3 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran             15.37Q  NWI  1 
  4 Swanson, Israel              1042 Albuque             16.21Q  NWI  1 
  5 Burrup, Sydni                1042 Rio Ran             16.41Q  NWI  3 
  6 Gutierrez, Desirae           1042 Albuque             16.89Q  NWI  2 
  7 Askenazy, Lauren             Unattached               16.61q  NWI  3 
  8 Barela, Maria                1042 Valley              17.06q  NWI  3 
  9 Woolridge, Layla             1042 Albuque             17.17   NWI  2 
 10 Colter, Audrey               1042 Albuque             17.30   NWI  1 
 11 Ratliffe, Iasia              1042 Albuque             17.69   NWI  3 
 12 Koski, Avery                 1042 Ksc Eli             17.89   NWI  1 
 13 Morris, Maddie               1042 Albuque             18.63   NWI  3 
 14 Lucero, Erin                 1042 Albuque             19.16   NWI  2 
 15 Dempsey, Haley               1042 Mountai             21.60   NWI  3 
 16 Sykes, Dasheana              1042 Albuque             21.64   NWI  1 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 McCoy, Tajene                1042 Duke Ci             14.76   NWI 
  2 Monk, Trevelynn              1042 Cougar              15.06   NWI 
  3 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran             15.39   NWI 
  4 Swanson, Israel              1042 Albuque             15.82   NWI 
  5 Askenazy, Lauren             Unattached               16.58   NWI 
  6 Barela, Maria                1042 Valley              16.67   NWI 
  7 Gutierrez, Desirae           1042 Albuque             16.85   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran             31.67Q  NWI  3 
  2 McCoy, Tajene                1042 Duke Ci             31.89Q  NWI  2 
  3 Moots, Cera                  1042 Cougar              34.63Q  NWI  1 
  4 Toya, Brianna                1042 Cougar              34.37Q  NWI  2 
  5 Gutierrez, Desirae           1042 Albuque             36.22Q  NWI  1 
  6 Barela, Maria                1042 Valley              37.21Q  NWI  3 
  7 Burrup, Sydni                1042 Rio Ran             35.53q  NWI  2 
  8 Ratliffe, Iasia              1042 Albuque             37.41q  NWI  2 
  9 Woolridge, Layla             1042 Albuque             37.81   NWI  2 
 10 Colter, Audrey               1042 Albuque             38.77   NWI  3 
 11 Foley, Hannah                1042 Rio Ran             42.01   NWI  3 
 12 Lucero, Erin                 1042 Albuque             42.22   NWI  1 
 13 Morris, Maddie               1042 Albuque             42.84   NWI  1 
 14 Koski, Avery                 1042 Ksc Eli             44.13   NWI  1 
 15 Sykes, Dasheana              1042 Albuque             45.28   NWI  3 
 16 Dempsey, Haley               1042 Mountai             45.45   NWI  3 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 McCoy, Tajene                1042 Duke Ci             30.87   NWI 
  2 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran             31.41   NWI 
  3 Toya, Brianna                1042 Cougar              34.32   NWI 
  4 Moots, Cera                  1042 Cougar              34.43   NWI 
  5 Gutierrez, Desirae           1042 Albuque             36.55   NWI 
  6 Ratliffe, Iasia              1042 Albuque             37.61   NWI 
  7 Barela, Maria                1042 Valley              37.74   NWI 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran           1:10.11Q  2 
  2 Baca, Lexi                   1042 Cougar            1:14.22Q  1 
  3 Salazar, Alicia              1042 Cougar            1:16.53Q  1 
  4 Toya, Brianna                1042 Cougar            1:16.88Q  2 
  5 Winfield, Eboni              1042 Rio Ran           1:17.42Q  2 
  6 Burrup, Sydni                1042 Rio Ran           1:22.27Q  1 
  7 Swanson, Israel              1042 Albuque           1:18.95q  2 
  8 Trujillo, Mariza             1042 Cougar            1:24.68q  1 
  9 Wade, Claire                 1042 Cougar            1:25.91   2 
 10 Abeyta, Anna                 1042 Ravens            1:30.13   1 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Crespin, Malakah             1042 Rio Ran           1:09.14  
  2 Baca, Lexi                   1042 Cougar            1:14.74  
  3 Swanson, Israel              1042 Albuque           1:15.17  
  4 Salazar, Alicia              1042 Cougar            1:16.84  
  5 Winfield, Eboni              1042 Rio Ran           1:17.49  
  6 Toya, Brianna                1042 Cougar            1:24.85  
  7 Trujillo, Mariza             1042 Cougar            1:24.96  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beck, Esther                 1042 Albuque           2:52.99  
  2 Padilla, Isabel              1042 Cougar            3:08.24  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beck, Esther                 1042 Albuque           6:00.81  
  2 Padilla, Isabel              1042 Cougar            6:24.98  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cionelo, Tabitha             1042 Cougar           11:16.82  
  2 Toya, Kiera                  1042 Cougar           12:15.48  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                 1:02.97  
  2 1042 Cougar TC  'B'                                 1:07.81  
  3 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                 1:17.46  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                 5:28.72  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Monk, Trevelynn              1042 Cougar              3.84m   NWI  12-07.25 
  2 McCoy, Tajene                1042 Duke Ci             3.77m   NWI  12-04.50 
  3 Ramos, Marina                1042 Ravens              3.53m   NWI  11-07.00 
  4 Askenazy, Lauren             Unattached               3.22m   NWI  10-06.75 
  5 Moots, Cera                  1042 Cougar              3.16m   NWI  10-04.50 
  6 Madrid, Isabella             1042 Cougar              3.03m   NWI   9-11.25 
  7 Barela, Maria                1042 Valley              2.88m   NWI   9-05.50 
  8 Abeyta, Anna                 1042 Ravens              2.69m   NWI   8-10.00 
  9 Gutierrez, Desirae           1042 Albuque             2.17m   NWI   7-01.50 
 10 Howes, Hailey                1042 Rio Ran             1.95m   NWI   6-04.75 
 11 Sykes, Dasheana              1042 Albuque             1.55m   NWI   5-01.00 
 12 Koski, Avery                 1042 Ksc Eli             0.92m   NWI   3-00.25 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Adaysha            1042 Big Red             4.46m   14-07.75 
  2 Garcia, Abigail              1042 Cougar              4.31m   14-01.75 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ramos, Marina                1042 Ravens             18.10m      59-04 
  2 Toya, Kiera                  1042 Cougar             16.55m      54-03 
  3 Garcia, Abigail              1042 Cougar             15.02m      49-03 
  4 Howes, Hailey                1042 Rio Ran            12.80m      42-00 
  5 Morris, Maddie               1042 Albuque            11.23m      36-10 
  6 Silva, Alessandra            1042 Ravens              8.95m      29-04 
  7 Lucero, Erin                 1042 Albuque             8.29m      27-02 
  8 Williams, Adaysha            1042 Big Red             8.27m      27-01 
  9 Foley, Hannah                1042 Rio Ran             6.22m      20-05 
 10 Lucero, Patricia             1042 Albuque             4.10m      13-05 
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garcia, Abigail              1042 Cougar              4.79m   15-08.75    195
  2 Moots, Cera                  1042 Cougar              4.66m   15-03.50    187
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garcia, Abigail              1042 Cougar              0.95m    3-01.25    104
  1 Moots, Cera                  1042 Cougar              0.95m    3-01.25    104
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Moots, Cera                  1042 Cougar              35.43   NWI    172
  2 Garcia, Abigail              1042 Cougar              43.28   NWI 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci             13.54Q  NWI  1 
  2 Martinez, Marcus             1042 Rio Ran             14.43Q  NWI  3 
  3 Erickson, Andrew             1042 Albuque             14.45Q  NWI  4 
  4 Ball, Keyshawn               1042 Big Red             15.40Q  NWI  2 
  5 Watson, Tyrese               1042 Big Red             15.36q  NWI  1 
  6 Cain, Elijah                 1042 Big Red             15.53q  NWI  4 
  7 Erickson, Austin             1042 Albuque             15.54q  NWI  1 
  8 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque             15.90q  NWI  3 
  9 Caston, Zion                 1042 Duke Ci             15.94   NWI  3 
 10 Gonzales, Estevan            1042 Valley              16.35   NWI  4 
 11 Woolsey, Jacob               1042 Albuque             16.62   NWI  4 
 12 Tinner, Dylan                1042 Rio Ran             16.68   NWI  1 
 13 Caston, Isaiah               1042 Duke Ci             16.72   NWI  1 
 14 Pineda-Harris, Steven        1042 Albuque             17.26   NWI  2 
 15 Cook, Elijah                 1042 Cougar              17.33   NWI  1 
 16 Alvarez, Fabian              1042 Albuque             17.64   NWI  2 
 17 Blume, Jordan                1042 Big Red             17.67   NWI  1 
 18 Johnson, Ty                  1042 Albuque             18.08   NWI  3 
 19 Winfield, Jeremiah           1042 Albuque             18.20   NWI  4 
 20 Dumas, Josiah                1042 Albuque             18.38   NWI  3 
 21 Soto, Luis                   1042 Albuque             19.36   NWI  2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci             13.01   NWI 
  2 Erickson, Andrew             1042 Albuque             14.30   NWI 
  3 Martinez, Marcus             1042 Rio Ran             14.64   NWI 
  4 Ball, Keyshawn               1042 Big Red             14.89   NWI 
  5 Watson, Tyrese               1042 Big Red             15.06   NWI 
  6 Cain, Elijah                 1042 Big Red             15.09   NWI 
  7 Erickson, Austin             1042 Albuque             15.36   NWI 
  8 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque             15.62   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci             28.87Q  NWI  2 
  2 Caston, Zion                 1042 Duke Ci             33.11Q  NWI  1 
  3 Erickson, Andrew             1042 Albuque             30.95Q  NWI  2 
  4 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque             33.23Q  NWI  1 
  5 Erickson, Austin             1042 Albuque             33.27Q  NWI  2 
  6 Gonzales, Estevan            1042 Valley              35.59Q  NWI  1 
  7 Woolsey, Jacob               1042 Albuque             36.12q  NWI  2 
  8 Pineda-Harris, Steven        1042 Albuque             37.00q  NWI  2 
  9 Caston, Isaiah               1042 Duke Ci             37.02   NWI  2 
 10 Alvarez, Fabian              1042 Albuque             37.22   NWI  1 
 11 Tinner, Dylan                1042 Rio Ran             37.29   NWI  1 
 12 Winfield, Jeremiah           1042 Albuque             38.49   NWI  2 
 13 Dumas, Josiah                1042 Albuque             44.57   NWI  1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci             28.67   NWI 
  2 Erickson, Andrew             1042 Albuque             30.70   NWI 
  3 Erickson, Austin             1042 Albuque             31.94   NWI 
  4 Caston, Zion                 1042 Duke Ci             32.21   NWI 
  5 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque             33.32   NWI 
  6 Gonzales, Estevan            1042 Valley              34.00   NWI 
  7 Woolsey, Jacob               1042 Albuque             35.81   NWI 
  8 Pineda-Harris, Steven        1042 Albuque             36.55   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci           1:04.65Q  2 
  2 Cain, Elijah                 1042 Big Red           1:09.69Q  1 
  3 Kedge, Adam                  1042 Albuque           1:10.82Q  1 
  4 Sparks, Chance               1042 Rio Ran           1:12.31Q  2 
  5 Schall, Brycen               1042 Rio Ran           1:12.54Q  1 
  6 Troy, Remsa                  1042 Albuque           1:15.60Q  2 
  7 Caston, Zion                 1042 Duke Ci           1:15.68q  1 
  8 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque           1:15.74q  1 
  9 Crespin, Yashiya             1042 Rio Ran           1:16.29   2 
 10 Trejo, John                  1042 Albuque           1:18.75   2 
 11 Burrup, Nicolas              1042 Rio Ran           1:19.15   1 
 12 Gentry, Cody                 1042 Rio Ran           1:19.75   1 
 13 Johnson, Ty                  1042 Albuque           1:20.07   2 
 14 Trujillo, Derrick            1042 Cougar            1:20.36   2 
 15 Jordan, Johnathyn            1042 Rio Ran           1:21.10   1 
 16 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar            1:29.54   2 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Byrd, Jordan                 1042 Duke Ci           1:03.53  
  2 Schall, Brycen               1042 Rio Ran           1:09.60  
  3 Kedge, Adam                  1042 Albuque           1:10.78  
  4 Cain, Elijah                 1042 Big Red           1:12.25  
  5 Troy, Remsa                  1042 Albuque           1:12.98  
  6 Toquinto, Zavdiel            1042 Albuque           1:14.07  
  7 Sparks, Chance               1042 Rio Ran           1:15.08  
  8 Caston, Zion                 1042 Duke Ci           1:18.86  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jepsen, Lucus                1042 Albuque           2:30.97   2 
  2 Schall, Brycen               1042 Rio Ran           2:37.31   2 
  3 Kedge, Adam                  1042 Albuque           2:43.90   2 
  4 Cleveland, Jericho           1042 Cougar            2:50.46   2 
  5 Hewson, Allen                1042 Albuque           2:51.42   2 
  6 Trujillo, Derrick            1042 Cougar            2:58.46   1 
  7 Cionelo, Nehemiah            1042 Cougar            3:00.95   2 
  8 Haynes, Devin                1042 Albuque           3:01.70   2 
  9 McGinnis, Samuel             1042 Cougar            3:02.69   1 
 10 Burrup, Nicolas              1042 Rio Ran           3:04.37   1 
 11 Shije, Levi                  1042 Albuque           3:09.44   1 
 12 Maldonado, Zeve              1042 Duke Ci           3:24.33   1 
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jepsen, Lucus                1042 Albuque           5:19.83  
  2 Kedge, Adam                  1042 Albuque           5:36.79  
  3 Hewson, Allen                1042 Albuque           5:41.77  
  4 Cionelo, Nehemiah            1042 Cougar            5:50.04  
  5 Trujillo, Derrick            1042 Cougar            5:57.33  
  6 McGinnis, Samuel             1042 Cougar            6:02.19  
  7 Jenkins, Jeremiah            1042 Cougar            6:03.12  
  8 Troy, Kensey                 1042 Albuque           6:03.24  
  9 Montoya, Elijah              1042 Ravens            6:05.75  
 10 Shije, Levi                  1042 Albuque           6:13.16  
 11 Maldonado, Zeve              1042 Duke Ci           6:55.52  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Santistevan, Nicolas         1042 Albuque          10:08.81  
  2 Haynes, Devin                1042 Albuque          10:58.51  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                   1:00.02  
  2 1042 Big Red Express TC  'A'                        1:01.95  
  3 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                 1:03.03  
  4 1042 Cougar TC  'A'                                 1:05.33  
 -- 1042 Albuquerque Athletics Tra  'B'                      DQ  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                 5:09.89  
  2 1042 Albuquerque Athletics Tra  'B'                 5:31.30  
 -- 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                        DQ  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar              1.23m    4-00.50 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Martinez, Marcus             1042 Rio Ran             3.82m   NWI  12-06.50 
  2 Tavasci, Joshua              1042 Cougar              3.76m   NWI  12-04.00 
  3 Gentry, Cody                 1042 Rio Ran             3.47m   NWI  11-04.75 
  4 Allin, Ryan                  1042 Albuque             3.46m   NWI  11-04.25 
  5 Hernandez, Andrew            1042 Cougar              3.37m   NWI  11-00.75 
  6 Glenn, Teagun                1042 Rio Ran             3.32m   NWI  10-10.75 
  7 Garcia, Manuel               1042 Rio Ran             3.20m   NWI  10-06.00 
  8 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar              3.14m   NWI  10-03.75 
  9 Frazier, Robert              1042 Rio Ran             2.94m   NWI   9-07.75 
 10 Bauer, Mitchell              1042 Albuque             2.91m   NWI   9-06.75 
 11 Pineda-Harris, Steven        1042 Albuque             2.46m   NWI   8-01.00 
 12 Gonzales, Estevan            1042 Valley              2.26m   NWI   7-05.00 
 13 Winfield, Jeremiah           1042 Albuque             2.02m   NWI   6-07.50 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cleveland, Jericho           1042 Cougar              6.49m   21-03.50 
  2 Young, Kyronn                1042 Big Red             6.13m   20-01.50 
  3 Quiring, Kameron             1042 Albuque             6.10m   20-00.25 
  4 Sanchez, Matthew             1042 Cougar              6.01m   19-08.75 
  5 Santistevan, Nicolas         1042 Albuque             5.91m   19-04.75 
  6 Mady, Fred                   1042 Albuque             5.84m   19-02.00 
  7 Cook, Elijah                 1042 Cougar              5.82m   19-01.25 
  8 Cabral, Alberto              1042 Cougar              5.28m   17-04.00 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wade, Garrett                1042 Cougar             28.69m      94-01 
  2 Cleveland, Jericho           1042 Cougar             25.88m      84-11 
  3 Shije, Levi                  1042 Albuque            20.90m      68-07 
  4 Rodwick, Paxton              1042 Cougar             20.09m      65-11 
  5 Glenn, Teagun                1042 Rio Ran            19.12m      62-09 
  6 Alvarez, Fabian              1042 Albuque            17.78m      58-04 
  7 Young, Kyronn                1042 Big Red            17.51m      57-05 
  8 Garcia, Manuel               1042 Rio Ran            16.90m      55-05 
  9 Hernandez, Andrew            1042 Cougar             16.64m      54-07 
 10 Cook, Elijah                 1042 Cougar             15.92m      52-03 
 11 Burrup, Nicolas              1042 Rio Ran            12.98m      42-07 
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cleveland, Jericho           1042 Cougar              6.04m   19-09.75    251
  2 Santistevan, Nicolas         1042 Albuque             5.75m   18-10.50    234
  3 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar              5.38m   17-08.00    213
  4 Schall, Brycen               1042 Rio Ran             4.32m   14-02.25    152
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar              1.10m    3-07.25    131
  1 Cleveland, Jericho           1042 Cougar              1.10m    3-07.25    131
  3 Schall, Brycen               1042 Rio Ran             1.05m    3-05.25    105
  4 Santistevan, Nicolas         1042 Albuque             0.90m    2-11.50     39
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schall, Brycen               1042 Rio Ran           1:12.52      90
  2 Cleveland, Jericho           1042 Cougar            1:15.52      45
  3 Santistevan, Nicolas         1042 Albuque           1:17.11      27
  4 Cleveland, Sequoyah          1042 Cougar            1:31.16  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Powdrell, Nia                1042 Duke Ci             13.65Q  NWI  1 
  2 Thompson, Hannah             1042 Duke Ci             14.21Q  NWI  2 
  3 Nez, Taylor                  1042 Cougar              14.44Q  NWI  1 
  4 Brown, Karionnia             1042 Duke Ci             14.65Q  NWI  2 
  5 Watson, Nakala               1042 Big Red             14.78Q  NWI  2 
  6 Abeyta, Elena                1042 Ravens              14.91Q  NWI  1 
  7 Brion, Bailey                1042 Albuque             15.21q  NWI  2 
  8 Chavez, Jaylynn              1042 Duke Ci             15.44q  NWI  2 
  9 Garcia, Kiara                1042 Rio Ran             15.49   NWI  1 
 10 Hernandez, Brooke            1042 Cougar              15.57   NWI  2 
 11 Sanchez, Victoria            1042 Cougar              16.04   NWI  1 
 12 Ball, Jayla                  1042 Big Red             16.29   NWI  1 
 13 Wriston, Winnie              1042 Albuque             16.59   NWI  2 
 14 Twitty, Genesis              1042 Big Red             16.85   NWI  1 
 15 Bauer, Gabriella             1042 Albuque             17.06   NWI  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Powdrell, Nia                1042 Duke Ci             13.34   NWI 
  2 Thompson, Hannah             1042 Duke Ci             13.90   NWI 
  3 Nez, Taylor                  1042 Cougar              14.06   NWI 
  4 Brown, Karionnia             1042 Duke Ci             14.11   NWI 
  5 Watson, Nakala               1042 Big Red             14.28   NWI 
  6 Abeyta, Elena                1042 Ravens              14.45   NWI 
  7 Brion, Bailey                1042 Albuque             14.90   NWI 
  8 Chavez, Jaylynn              1042 Duke Ci             15.13   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Powdrell, Nia                1042 Duke Ci             28.93Q  NWI  1 
  2 Thompson, Hannah             1042 Duke Ci             29.23Q  NWI  2 
  3 Brown, Karionnia             1042 Duke Ci             29.94Q  NWI  2 
  4 Watson, Nakala               1042 Big Red             30.09Q  NWI  1 
  5 Abeyta, Elena                1042 Ravens              31.08Q  NWI  1 
  6 Wriston, Winnie              1042 Albuque             32.62Q  NWI  2 
  7 Chavez, Jaylynn              1042 Duke Ci             31.76q  NWI  1 
  8 Crespin, Esperanza           1042 Rio Ran             32.65q  NWI  1 
  9 Gouch, Kalin                 1042 Duke Ci             33.09   NWI  2 
 10 Serna, Lainie                1042 Albuque             34.06   NWI  2 
 11 Monteith, Haley              1042 Albuque             34.51   NWI  1 
 12 Wilmot, Sarah                1042 Duke Ci             36.47   NWI  1 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Powdrell, Nia                1042 Duke Ci             27.95   NWI 
  2 Thompson, Hannah             1042 Duke Ci             29.25   NWI 
  3 Brown, Karionnia             1042 Duke Ci             29.55   NWI 
  4 Watson, Nakala               1042 Big Red             29.75   NWI 
  5 Abeyta, Elena                1042 Ravens              29.79   NWI 
  6 Chavez, Jaylynn              1042 Duke Ci             31.65   NWI 
  7 Wriston, Winnie              1042 Albuque             32.11   NWI 
  8 Crespin, Esperanza           1042 Rio Ran             32.33   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rodgers, Bridgette           1042 Albuque           1:09.26Q  3 
  2 Phillips, Sydney             1042 Cougar            1:10.76Q  2 
  3 Jones, Nicolette             1042 Cougar            1:11.40Q  1 
  4 Swanson, Mason               1042 Albuque           1:10.77Q  2 
  5 Gouch, Kalin                 1042 Duke Ci           1:11.87Q  1 
  6 Browning, Kate               1042 Albuque           1:12.94Q  3 
  7 Serna, Lainie                1042 Albuque           1:13.97q  2 
  8 Garcia, Brianna              1042 Cougar            1:14.87q  1 
  9 Romero, Raven                1042 Rio Ran           1:15.86   3 
 10 Sparks, Dakota               1042 Rio Ran           1:17.22   1 
 11 Brown, Krystal               1042 Cougar            1:18.83   2 
 12 Wilmot, Sarah                1042 Duke Ci           1:21.62   1 
 13 Garduno, Mariah              1042 Rio Ran           1:22.15   2 
 14 Lucero, Reyna                1042 Albuque           1:22.37   1 
 15 Silva, Veronica              1042 Ravens            1:22.44   2 
 16 Garcia, Clarissa             1042 Albuque           1:23.83   3 
 17 Tonrey, Kaelin               1042 Cougar            1:29.72   3 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Swanson, Mason               1042 Albuque           1:06.67  
  2 Rodgers, Bridgette           1042 Albuque           1:06.86  
  3 Phillips, Sydney             1042 Cougar            1:09.66  
  4 Jones, Nicolette             1042 Cougar            1:10.70  
  5 Browning, Kate               1042 Albuque           1:11.38  
  6 Gouch, Kalin                 1042 Duke Ci           1:13.17  
  7 Serna, Lainie                1042 Albuque           1:13.33  
  8 Garcia, Brianna              1042 Cougar            1:14.98  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar            2:38.78  
  2 Truyol, Quinn                1042 Cougar            2:41.82  
  3 Yepa, Meredith               1042 Cougar            2:44.19  
  4 Challacombe, Zoe             Unattached             2:56.33  
  5 Monteith, Haley              1042 Albuque           2:57.78  
  6 Tonrey, Kaelin               1042 Cougar            3:21.85  
  7 Silva, Veronica              1042 Ravens            3:25.93  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar            5:23.98  
  2 Klein, Molly                 1042 Cougar            5:28.92  
  3 Orozco, Camila               1042 Albuque           5:33.57  
  4 Fernandez, Joana             1042 Cougar            5:34.07  
  5 Cannedy, Cora                1042 Cougar            5:44.98  
 -- Johnson, Juanita             Unattached                 DNF  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Klein, Molly                 1042 Cougar           11:42.25  
  2 Orozco, Camila               1042 Albuque          11:59.99  
  3 Fernandez, Joana             1042 Cougar           12:13.96  
  4 Cannedy, Cora                1042 Cougar           12:55.95  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gonzales, Taylor             1042 Ravens           10:23.15  
  2 Lucero, Mercedes             Unattached            10:24.11  
  3 Montoya, Augustina           1042 Ravens           10:55.08  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Krystal               1042 Cougar              17.27q  NWI 
  2 Sanchez, Victoria            1042 Cougar              18.18q  NWI 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brown, Krystal               1042 Cougar              17.44   NWI 
  2 Sanchez, Victoria            1042 Cougar              17.45   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Duke City Track  'A'                             54.82  
  2 1042 Cougar TC  'A'                                   56.39  
  3 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                   58.80  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                 4:56.76  
  2 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                 5:42.75  
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                10:54.57  
     1) Fernandez, Joana                2) Gonzales, Toni-Marie           
     3) Klein, Molly                    4) Moots, Clare                   
  2 1042 Cougar TC  'B'                                12:00.25  
     1) Cannedy, Cora                   2) Tonrey, Kaelin                 
     3) Truyol, Quinn                   4) Yepa, Meredith                 
  3 1042 Albuquerque Athletics Tra  'A'                13:12.69  
     1) Cruz, Selene                    2) Livingston-Padilla, Dimee      
     3) McQuarie, Jessie                4) Moore, Megan                   
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hernandez, Brooke            1042 Cougar              1.30m    4-03.25 
  2 Gikas, Taylor                1042 Mountai             1.25m    4-01.25 
  3 Challacombe, Zoe             Unattached               1.20m    3-11.25 
  4 Wade, Brooke                 1042 Cougar              1.15m    3-09.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nez, Taylor                  1042 Cougar              4.14m   NWI  13-07.00 
  2 Baker, Leilani               1042 Cougar              3.87m   NWI  12-08.50 
  3 Abeyta, Elena                1042 Ravens              3.80m   NWI  12-05.75 
  4 Garcia, Brianna              1042 Cougar              3.79m   NWI  12-05.25 
  5 Sparks, Dakota               1042 Rio Ran             3.75m   NWI  12-03.75 
  6 Brion, Bailey                1042 Albuque             3.71m   NWI  12-02.25 
  7 Swanson, Mason               1042 Albuque             3.59m   NWI  11-09.50 
  8 Wade, Brooke                 1042 Cougar              3.46m   NWI  11-04.25 
  9 Bauer, Gabriella             1042 Albuque             3.45m   NWI  11-04.00 
 10 Phillips, Sydney             1042 Cougar              3.43m   NWI  11-03.00 
 11 Brown, Krystal               1042 Cougar              3.36m   NWI  11-00.25 
 12 Browning, Kate               1042 Albuque             3.35m   NWI  11-00.00 
 13 Garcia, Kiara                1042 Rio Ran             3.22m   NWI  10-06.75 
 14 Wilmot, Sarah                1042 Duke Ci             3.09m   NWI  10-01.75 
 15 Gouch, Kalin                 1042 Duke Ci             3.07m   NWI  10-01.00 
 16 Gikas, Taylor                1042 Mountai             3.05m   NWI  10-00.25 
 17 Serna, Lainie                1042 Albuque             3.02m   NWI   9-11.00 
 18 Garduno, Mariah              1042 Rio Ran             2.95m   NWI   9-08.25 
 19 Montano, Ireland             1042 Rio Ran             2.30m   NWI   7-06.50 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Challacombe, Zoe             Unattached               6.12m   20-01.00 
  2 Lucero, Mercedes             Unattached               5.33m   17-06.00 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar             22.36m      73-04 
  2 Yepa, Meredith               1042 Cougar             18.72m      61-05 
  3 Silva, Veronica              1042 Ravens             18.51m      60-09 
  4 Gonzales, Alyssa             1042 Ravens             17.17m      56-04 
  5 Gonzales, Taylor             1042 Ravens             16.86m      55-04 
  6 Montano, Ireland             1042 Rio Ran            13.06m      42-10 
  7 Martindale, Jordan           1042 Albuque            12.29m      40-04 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar               2014  
  2 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar               1505  
  3 Challacombe, Zoe             Unattached                1220  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar              16.84   NWI    487
  2 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar              17.81   NWI    386
  3 Challacombe, Zoe             Unattached               22.40   NWI     58
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar              6.92m   22-08.50    330
  2 Challacombe, Zoe             Unattached               6.36m   20-10.50    294
  3 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar              5.45m   17-10.75    237
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar              1.25m    4-01.25    359
  2 Challacombe, Zoe             Unattached               1.15m    3-09.25    266
  3 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar              1.00m    3-03.25    141
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar              3.57m   NWI  11-08.50    214
  2 Challacombe, Zoe             Unattached               3.54m   NWI  11-07.50    208
  3 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar              3.51m   NWI  11-06.25    202
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moots, Clare                 1042 Cougar            2:35.59     624
  2 Gonzales, Toni-Marie         1042 Cougar            2:43.00     539
  3 Challacombe, Zoe             Unattached             2:56.92     394
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Craft, Londyn                1042 Rio Ran             13.71Q  NWI  2 
  2 Goldston, Alejandro          1042 Albuque             14.02Q  NWI  3 
  3 Pyle, Marcus                 1042 Cougar              14.37Q  NWI  1 
  4 Streetz, Christopher         1042 Cougar              14.11Q  NWI  2 
  5 Chavez, Jaiven               1042 Duke Ci             14.17Q  NWI  3 
  6 Askenazy, Alex               Unattached               14.41Q  NWI  1 
  7 Baca, Zack                   1042 Cougar              14.51q  NWI  2 
  8 Foley, Josh                  1042 Rio Ran             14.56q  NWI  3 
  9 Brown, Elijah                1042 Albuque             14.65   NWI  1 
 10 Abe, Ziaykevin               1042 Big Red             14.70   NWI  3 
 11 Moore, Ryan                  1042 Albuque             14.74   NWI  1 
 12 Ratliffe, Sharay             1042 Albuque             15.05   NWI  2 
 13 Monk, Devin                  1042 Cougar              15.37   NWI  2 
 14 Gurule, Nicholas             1042 Valley              15.55   NWI  2 
 15 Ramos, Antonio               1042 Ravens              16.30   NWI  3 
 16 McLaughlin, Aidan            1042 Albuque             17.63   NWI  3 
 17 Springer, Mark               1042 Albuque             19.65   NWI  1 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Craft, Londyn                1042 Rio Ran             13.28   NWI 
  2 Goldston, Alejandro          1042 Albuque             13.45   NWI 
  3 Streetz, Christopher         1042 Cougar              13.73   NWI 
  4 Chavez, Jaiven               1042 Duke Ci             13.97   NWI 
  5 Pyle, Marcus                 1042 Cougar              14.01   NWI 
  6 Baca, Zack                   1042 Cougar              14.02   NWI 
  7 Askenazy, Alex               Unattached               14.22   NWI 
  8 Foley, Josh                  1042 Rio Ran             14.41   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Craft, Londyn                1042 Rio Ran             27.96Q  NWI  2 
  2 Goldston, Alejandro          1042 Albuque             28.32Q  NWI  1 
  3 Pyle, Marcus                 1042 Cougar              29.06Q  NWI  1 
  4 Bierly, Alexander            1042 Rio Ran             29.26Q  NWI  2 
  5 Brown, Elijah                1042 Albuque             30.42Q  NWI  2 
  6 Chavez, Jaiven               1042 Duke Ci             30.44Q  NWI  1 
  7 Ratliffe, Sharay             1042 Albuque             31.10q  NWI  2 
  8 Dodd, Noah                   1042 Rio Ran             31.20q  NWI  2 
  9 Moore, Ryan                  1042 Albuque             31.39   NWI  2 
 10 Abe, Ziaykevin               1042 Big Red             31.93   NWI  1 
 11 Woolsey, Devin               1042 Albuque             33.29   NWI  1 
 12 Hernandez, Jeremiah          1042 Albuque             34.02   NWI  1 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Craft, Londyn                1042 Rio Ran             27.54   NWI 
  2 Goldston, Alejandro          1042 Albuque             27.61   NWI 
  3 Bierly, Alexander            1042 Rio Ran             28.34   NWI 
  4 Pyle, Marcus                 1042 Cougar              28.46   NWI 
  5 Chavez, Jaiven               1042 Duke Ci             29.53   NWI 
  6 Brown, Elijah                1042 Albuque             30.44   NWI 
  7 Ratliffe, Sharay             1042 Albuque             31.21   NWI 
  8 Dodd, Noah                   1042 Rio Ran             32.11   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Baca, Zack                   1042 Cougar            1:05.05Q  1 
  2 Schall, Brady                1042 Rio Ran           1:06.79Q  2 
  3 Bierly, Alexander            1042 Rio Ran           1:06.46Q  1 
  4 Brinson, Miles               1042 Cougar            1:06.81Q  2 
  5 Cain, Kallum                 1042 Cougar            1:10.94Q  2 
  6 Dodd, Noah                   1042 Rio Ran           1:11.71Q  1 
  7 Salazar, Noah                1042 Cougar            1:12.54q  1 
  8 Ramos, Antonio               1042 Ravens            1:13.50q  2 
  9 Woolsey, Devin               1042 Albuque           1:15.77   2 
 10 Williams, Uriah              1042 Rio Ran           1:17.32   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Baca, Zack                   1042 Cougar            1:05.05  
  2 Bierly, Alexander            1042 Rio Ran           1:07.23  
  3 Brinson, Miles               1042 Cougar            1:07.98  
  4 Dodd, Noah                   1042 Rio Ran           1:08.61  
  5 Cain, Kallum                 1042 Cougar            1:12.40  
  6 Salazar, Noah                1042 Cougar            1:13.98  
 -- Schall, Brady                1042 Rio Ran                FS  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cleveland, Dakota            1042 Cougar            2:38.46  
  2 Salas, Thomas                1042 Albuque           2:38.89  
  3 Armijo, Michael              1042 Valley            2:54.73  
  4 Smith, Harrison              1042 Cougar            3:05.05  
  5 Johnston, Connor             1042 Albuque           3:18.04  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanopiewicz, William        1042 Albuque           4:58.92  
  2 Kedge, Aric                  1042 Albuque           5:20.04  
  3 Salas, Thomas                1042 Albuque           5:23.94  
  4 Cole, Isaac                  1042 Albuque           5:28.57  
  5 Jenkins, Jacob               1042 Cougar            5:33.90  
  6 Weinstein, Mathew            1042 Albuque           5:36.42  
  7 McMahon, Brett               1042 Cougar            5:36.67  
  8 Smith, Harrison              1042 Cougar            5:41.22  
  9 Padilla, Tristan             1042 Cougar            5:43.21  
 10 Otero, Miguel                1042 Albuque           5:48.91  
 11 Lopez, Michael               1042 Cougar            5:54.48  
 12 Barsun, Solomon              1042 Albuque           5:57.16  
 13 Salazar, Noah                1042 Cougar            6:00.59  
 14 Johnston, Connor             1042 Albuque           6:40.15  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanopiewicz, William        1042 Albuque          10:38.82  
  2 Cole, Isaac                  1042 Albuque          11:09.84  
  3 Kedge, Aric                  1042 Albuque          11:17.30  
  4 Weinstein, Mathew            1042 Albuque          11:54.62  
  5 Barsun, Solomon              1042 Albuque          12:11.00  
  6 Padilla, Tristan             1042 Cougar           12:18.57  
  7 Smith, Harrison              1042 Cougar           12:30.28  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Foley, Josh                  1042 Rio Ran             14.83q  NWI 
  2 Schall, Brady                1042 Rio Ran             15.01q  NWI 
  3 Woolsey, Devin               1042 Albuque             15.94q  NWI 
  4 Woisin, Joshua               1042 Albuque             16.84q  NWI 
  5 Martin, Mark                 1042 Cougar              18.70q  NWI 
  6 Wiseman, Caleb               1042 Albuque             20.13q  NWI 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Schall, Brady                1042 Rio Ran             15.15   NWI 
  2 Foley, Josh                  1042 Rio Ran             15.34   NWI 
  3 Woolsey, Devin               1042 Albuque             16.63   NWI 
  4 Woisin, Joshua               1042 Albuque             18.36   NWI 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                     53.85  
  2 1042 Cougar TC  'A'                                   54.03  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Albuquerque TC  'A'                           10:52.43  
     1) Barsun, Solomon                 2) Kedge, Aric                    
     3) Otero, Miguel                   4) Salas, Thomas                  
  2 1042 Cougar TC  'A'                                11:16.83  
     1) Cleveland, Dakota               2) Jenkins, Jacob                 
     3) McMahon, Brett                  4) Padilla, Tristan               
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ratliffe, Sharay             1042 Albuque             1.25m    4-01.25 
  2 Clifford, Joshuatroy         1042 Cougar              1.20m    3-11.25 
 -- Woisin, Joshua               1042 Albuque                NH            
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brinson, Miles               1042 Cougar              4.36m   NWI  14-03.75 
  2 Goldston, Alejandro          1042 Albuque             4.24m   NWI  13-11.00 
  3 Gallegos, Julian             Unattached               4.18m   NWI  13-08.75 
  4 Brown, Elijah                1042 Albuque             4.16m   NWI  13-07.75 
  5 Askenazy, Alex               Unattached               4.11m   NWI  13-06.00 
  6 Gurule, Nicholas             1042 Valley              3.86m   NWI  12-08.00 
  7 Marcelli, John               1042 Cougar              3.59m   NWI  11-09.50 
  7 Dickey, Joren                1042 Cougar              3.59m   NWI  11-09.50 
  9 Monk, Devin                  1042 Cougar              3.58m   NWI  11-09.00 
 10 Armijo, Michael              1042 Valley              3.52m   NWI  11-06.75 
 11 Chavez, Jaiven               1042 Duke Ci             3.33m   NWI  10-11.25 
 12 Streetz, Christopher         1042 Cougar              3.28m   NWI  10-09.25 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dickey, Joren                1042 Cougar              8.51m   27-11.00 
  2 Lopez, Riley                 1042 Ravens              8.38m   27-06.00 
  3 Morris, Jackson              1042 Albuque             7.70m   25-03.25 
  4 Bitsie, Neal                 1042 Albuque             6.33m   20-09.25 
  5 Romero, Lorenzo              1042 Ravens              5.78m   18-11.75 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lopez, Riley                 1042 Ravens             17.16m      56-03 
  2 Bitsie, Neal                 1042 Albuque            16.26m      53-04 
  3 Romero, Lorenzo              1042 Ravens             13.64m      44-09 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gurule, Nicholas             1042 Valley             38.56m     126-06 
  2 Cleveland, Dakota            1042 Cougar             34.55m     113-04 
  3 Ramos, Antonio               1042 Ravens             33.93m     111-04 
  4 Gallegos, Julian             Unattached              33.44m     109-08 
  5 Jenkins, Jacob               1042 Cougar             26.25m      86-01 
  6 Toya, Keenan                 1042 Cougar             25.93m      85-01 
  7 Morris, Jackson              1042 Albuque            25.84m      84-09 
  8 Cain, Kallum                 1042 Cougar             25.26m      82-10 
  9 Moore, Ryan                  1042 Albuque            22.04m      72-04 
 10 Bitsie, Neal                 1042 Albuque            16.67m      54-08 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schall, Brady                1042 Rio Ran             15.73   NWI    546
  2 Cleveland, Dakota            1042 Cougar              15.81   NWI    538
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cleveland, Dakota            1042 Cougar              7.67m   25-02.00    347
  2 Schall, Brady                1042 Rio Ran             6.96m   22-10.00    305
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cleveland, Dakota            1042 Cougar              1.32m    4-04.00    263
  2 Schall, Brady                1042 Rio Ran             1.22m    4-00.00    200
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Schall, Brady                1042 Rio Ran             3.87m   NWI  12-08.50    185
  2 Cleveland, Dakota            1042 Cougar              3.58m   NWI  11-09.00    142
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schall, Brady                1042 Rio Ran           5:26.23     418
  2 Cleveland, Dakota            1042 Cougar            5:33.94     380
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brinson, Renee               1042 Cougar              13.49Q  NWI  2 
  2 Fields, Vennitra             1042 Albuque             13.49Q  NWI  1 
  3 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran             13.81Q  NWI  1 
  4 Mady, Allison                1042 Albuque             13.95Q  NWI  2 
  5 Nez, Jordyn                  1042 Cougar              14.15Q  NWI  2 
  6 Brown, Ashlynn               1042 Albuque             14.22Q  NWI  1 
  7 Boyden, Jordan               1042 Albuque             14.90q  NWI  1 
  8 Anaya, Destiny               Unattached               15.22q  NWI  2 
  9 Ramos, Erin                  1042 Ksc Eli             15.25   NWI  2 
 10 Beavers, Shayla              1042 Ksc Eli             15.61   NWI  1 
 11 Cohen, Katie                 1042 Albuque             15.88   NWI  1 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fields, Vennitra             1042 Albuque             13.05   NWI 
  2 Brinson, Renee               1042 Cougar              13.30   NWI 
  3 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran             13.56   NWI 
  4 Mady, Allison                1042 Albuque             13.71   NWI 
  5 Nez, Jordyn                  1042 Cougar              13.98   NWI 
  6 Brown, Ashlynn               1042 Albuque             14.06   NWI 
  7 Boyden, Jordan               1042 Albuque             14.91   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran             27.90Q  NWI  2 
  2 Fields, Vennitra             1042 Albuque             28.45Q  NWI  1 
  3 Brinson, Renee               1042 Cougar              28.58Q  NWI  2 
  4 Brown, Ashlynn               1042 Albuque             29.42Q  NWI  1 
  5 Lamendola, Chelsea           1042 Rio Ran             30.34Q  NWI  1 
  6 Clifford, Kaylyn             1042 Cougar              31.43Q  NWI  2 
  7 Ramos, Erin                  1042 Ksc Eli             32.04q  NWI  1 
  8 Beavers, Shayla              1042 Ksc Eli             33.62q  NWI  2 
  9 Cohen, Katie                 1042 Albuque             33.78   NWI  1 
 10 Anaya, Ryann                 1042 Mountai             34.23   NWI  2 
 11 Gonzales, Faith              1042 Valley              34.37   NWI  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fields, Vennitra             1042 Albuque             27.17   NWI 
  2 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran             27.22   NWI 
  3 Brinson, Renee               1042 Cougar              28.44   NWI 
  4 Brown, Ashlynn               1042 Albuque             29.01   NWI 
  5 Lamendola, Chelsea           1042 Rio Ran             30.35   NWI 
  6 Clifford, Kaylyn             1042 Cougar              30.87   NWI 
  7 Ramos, Erin                  1042 Ksc Eli             32.36   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran           1:03.15Q  1 
  2 Challacombe, Chelsea         Unattached             1:10.14Q  2 
  3 Gutierrez, Marissa           1042 Albuque           1:07.62Q  1 
  4 Beavers, Shayla              1042 Ksc Eli           1:15.19Q  2 
  5 Lamendola, Chelsea           1042 Rio Ran           1:11.74Q  1 
  6 Ramos, Erin                  1042 Ksc Eli           1:18.87Q  2 
  7 Sparks, Shian                1042 Rio Ran           1:14.21q  1 
  8 Jordan, Jocelyn              1042 Rio Ran           1:24.46q  1 
  9 Gonzales, Faith              1042 Valley            1:30.40   2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran           1:01.72  
  2 Challacombe, Chelsea         Unattached             1:07.99  
  3 Gutierrez, Marissa           1042 Albuque           1:09.55  
  4 Lamendola, Chelsea           1042 Rio Ran           1:11.02  
  5 Sparks, Shian                1042 Rio Ran           1:12.68  
  6 Ramos, Erin                  1042 Ksc Eli           1:19.16  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yepa, Kalei                  1042 Cougar            2:35.95  
  2 Castillo, Rebecca            1042 Cougar            2:36.81  
  3 Gutierrez, Marissa           1042 Albuque           2:40.66  
  4 Castillo, Mariah             1042 Duke Ci           2:40.69  
  5 Orozco, Tania                1042 Albuque           2:43.35  
  6 Baker, Mariah                1042 Cougar            2:48.02  
  7 Cionelo, Moriah              1042 Cougar            2:56.79  
 -- Gutierrez, Mariah            1042 Albuque               DNF  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stefanovich, Lia             1042 Albuque           5:32.65  
  2 Castillo, Mariah             1042 Duke Ci           5:57.02  
  3 Barnhouse, Alina             1042 Albuque           6:34.76  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Orozco, Tania                1042 Albuque          11:52.38  
  2 Stefanovich, Lia             1042 Albuque          11:54.67  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cionelo, Moriah              1042 Cougar           17:47.93  
  2 Padilla, Raven               1042 Cougar           22:49.72  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Newman, Joy                  1042 Albuque             20.77q  NWI 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kayser, Teryn                1042 Mountai             18.85   NWI 
  2 Newman, Joy                  1042 Albuque             21.56   NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Newland, Rikki               1042 Albuque             33.91q  NWI 
  2 Newman, Joy                  1042 Albuque             35.42q  NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Newland, Rikki               1042 Albuque             33.12   NWI 
  2 Kayser, Teryn                1042 Mountai             33.29   NWI 
  3 Newman, Joy                  1042 Albuque             35.76   NWI 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Albuquerque Olympette Clu  'A'                   56.84  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Albuquerque Olympette Clu  'A'                 4:50.51  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                10:48.52  
     1) Castillo, Rebecca               2) Cionelo, Moriah                
     3) Page, Alicia                    4) Yepa, Kalei                    
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached               1.55m    5-01.00 
  2 Gallegos, Elicia             1042 Rio Ran             1.40m    4-07.00 
  3 Clifford, Kaylyn             1042 Cougar              1.30m    4-03.25 
  4 Kayser, Teryn                1042 Mountai             1.25m    4-01.25 
  4 Anaya, Destiny               Unattached               1.25m    4-01.25 
  6 Marcelli, Ann                1042 Cougar              1.15m    3-09.25 
 -- Baker, Mariah                1042 Cougar                 NH            
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached               4.39m   NWI  14-05.00 
  2 Nez, Jordyn                  1042 Cougar              4.37m   NWI  14-04.00 
  3 Brinson, Renee               1042 Cougar              4.19m   NWI  13-09.00 
  4 Boyden, Jordan               1042 Albuque             4.16m   NWI  13-07.75 
  5 Baker, Mariah                1042 Cougar              3.76m   NWI  12-04.00 
  6 Barnhouse, Alina             1042 Albuque             3.75m   NWI  12-03.75 
  7 Anaya, Ryann                 1042 Mountai             3.51m   NWI  11-06.25 
  8 Gonzales, Faith              1042 Valley              3.48m   NWI  11-05.00 
  9 Lopez, Savannah              1042 Cougar              3.31m   NWI  10-10.50 
 10 Marcelli, Ann                1042 Cougar              3.27m   NWI  10-08.75 
 11 Moore, Amanda                1042 Albuque             3.03m   NWI   9-11.25 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brinson, Renee               1042 Cougar              9.46m   NWI  31-00.50 
  2 Nez, Jordyn                  1042 Cougar              8.70m   NWI  28-06.50 
  3 Kayser, Teryn                1042 Mountai             8.68m   NWI  28-05.75 
  4 Boyden, Jordan               1042 Albuque             8.43m   NWI  27-08.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Newland, Rikki               1042 Albuque            11.46m   37-07.25 
  2 Challacombe, Chelsea         Unattached              11.19m   36-08.50 
  3 Ortiz, Jaden                 1042 Albuque            11.02m   36-02.00 
  4 Mady, Allison                1042 Albuque            10.01m   32-10.25 
  5 Simkins, Hallie              Unattached               8.07m   26-05.75 
  6 Baker, Mariah                1042 Cougar              7.90m   25-11.00 
  7 Gutierrez, Mariah            1042 Albuque             7.45m   24-05.50 
  8 Elwell, Myranda              1042 Duke Ci             6.18m   20-03.50 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ortiz, Jaden                 1042 Albuque            32.06m     105-02 
  2 Newland, Rikki               1042 Albuque            29.79m      97-09 
  3 Sparks, Shian                1042 Rio Ran            16.36m      53-08 
  4 Haynes, Miquela              1042 Albuque            14.07m      46-02 
  5 Moore, Amanda                1042 Albuque            12.99m      42-07 
  6 Elwell, Myranda              1042 Duke Ci            11.66m      38-03 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Newland, Rikki               1042 Albuque            31.05m     101-10 
  2 Ortiz, Jaden                 1042 Albuque            27.22m      89-04 
  3 Acosta, Caitlyn              1042 Albuque            22.03m      72-03 
  4 Castillo, Rebecca            1042 Cougar             17.72m      58-02 
  5 Haynes, Miquela              1042 Albuque            13.30m      43-08 
  6 Elwell, Myranda              1042 Duke Ci            12.08m      39-07 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached                1814  
  2 Castillo, Rebecca            1042 Cougar               1407  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Castillo, Rebecca            1042 Cougar              19.81   NWI    318
  2 Challacombe, Chelsea         Unattached               22.09   NWI    152
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached              10.92m   35-10.00    590
  2 Castillo, Rebecca            1042 Cougar              5.22m   17-01.50    222
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached               1.55m    5-01.00    678
  2 Castillo, Rebecca            1042 Cougar              1.05m    3-05.25    180
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Challacombe, Chelsea         Unattached               4.24m   NWI  13-11.00    364
  2 Castillo, Rebecca            1042 Cougar              3.26m   NWI  10-08.50    153
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Castillo, Rebecca            1042 Cougar            2:43.46     534
  2 Challacombe, Chelsea         Unattached             3:54.17      30
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Baca, Kyle                   1042 Albuque             12.14Q  NWI  1 
  2 Cornelius, Ivan              1042 Duke Ci             12.23Q  NWI  2 
  3 Kirby, Eric                  1042 Albuque             12.61Q  NWI  3 
  4 Reid, Marcus                 1042 Rio Ran             12.39Q  NWI  1 
  5 Montoya, Jerry               1042 Rio Ran             12.44Q  NWI  2 
  6 Chavez, Dominico             1042 Duke Ci             12.66Q  NWI  3 
  7 Manly, Blair                 1042 Duke Ci             12.72q  NWI  2 
  8 Vanbastian, Levi             1042 Rio Ran             13.14q  NWI  1 
  9 Leonen, Lyle                 1042 Mt Tayl             13.40   NWI  2 
 10 Countee, Todd                1042 Albuque             13.62   NWI  2 
 11 Countee, Charles             1042 Albuque             13.98   NWI  1 
 12 Fernandez, Ezra              1042 Rio Ran             14.42   NWI  3 
 13 Schexnayder, Mykell          1042 Big Red             14.52   NWI  3 
 14 Barela, Layton               1042 Albuque             14.66   NWI  2 
 15 Boyden, Mallik               1042 Albuque             15.17   NWI  3 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cornelius, Ivan              1042 Duke Ci             12.17   NWI 
  2 Baca, Kyle                   1042 Albuque             12.20   NWI 
  3 Montoya, Jerry               1042 Rio Ran             12.40   NWI 
  4 Reid, Marcus                 1042 Rio Ran             12.52   NWI 
  5 Manly, Blair                 1042 Duke Ci             12.77   NWI 
  6 Chavez, Dominico             1042 Duke Ci             12.80   NWI 
  7 Kirby, Eric                  1042 Albuque             13.02   NWI 
  8 Vanbastian, Levi             1042 Rio Ran             13.14   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Baca, Kyle                   1042 Albuque             24.27Q  NWI  2 
  2 Peele, Jonathon              1042 Duke Ci             25.48Q  NWI  3 
  3 McCoy, Elmando               1042 Duke Ci             25.56Q  NWI  1 
  4 Manly, Blair                 1042 Duke Ci             25.58Q  NWI  2 
  5 Kirby, Eric                  1042 Albuque             25.86Q  NWI  3 
  6 Peoples, Thyree              1042 Cougar              26.09Q  NWI  1 
  7 Chavez, Dominico             1042 Duke Ci             25.94q  NWI  3 
  8 Countee, Todd                1042 Albuque             26.96q  NWI  2 
  9 Santistevan, Jc              1042 Cougar              27.15   NWI  2 
 10 Jones, Quentin               1042 Cougar              27.74   NWI  3 
 11 Leonen, Lyle                 1042 Mt Tayl             27.82   NWI  1 
 12 Fernandez, Ezra              1042 Rio Ran             29.49   NWI  2 
 13 Countee, Charles             1042 Albuque             29.56   NWI  3 
 14 Ortiz, James                 1042 Valley              29.73   NWI  1 
 15 Swanson, Augustus            1042 Albuque             29.83   NWI  3 
 16 Gonzales, Rosendo            1042 Valley              30.45   NWI  2 
 17 Barela, Layton               1042 Albuque             30.81   NWI  1 
 18 Boyden, Mallik               1042 Albuque             32.89   NWI  3 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Baca, Kyle                   1042 Albuque             24.43   NWI 
  2 McCoy, Elmando               1042 Duke Ci             25.19   NWI 
  3 Peele, Jonathon              1042 Duke Ci             25.35   NWI 
  4 Manly, Blair                 1042 Duke Ci             25.72   NWI 
  5 Chavez, Dominico             1042 Duke Ci             26.04   NWI 
  6 Peoples, Thyree              1042 Cougar              26.18   NWI 
  7 Countee, Todd                1042 Albuque             27.07   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McCoy, Elmando               1042 Duke Ci             55.14Q  1 
  2 Peoples, Thyree              1042 Cougar              57.22Q  2 
  3 Peele, Jonathon              1042 Duke Ci             56.98Q  1 
  4 Schall, Brennan              1042 Rio Ran             58.81Q  2 
  5 Mehta, Abhishek              1042 Albuque             59.96Q  2 
  6 Crouther, Gabriel            1042 Albuque           1:00.27Q  1 
  7 Santistevan, Jc              1042 Cougar            1:00.38q  2 
  8 Jones, Quentin               1042 Cougar            1:01.23q  2 
  9 Martinez, Marcel             1042 Rio Ran           1:04.07   1 
 10 Ortiz, James                 1042 Valley            1:05.33   1 
 11 Swanson, Augustus            1042 Albuque           1:06.55   2 
 12 Bitsie, Bryce                1042 Albuque           1:08.05   1 
 13 Gonzales, Rosendo            1042 Valley            1:10.93   2 
 14 Jordan, Jacob                1042 Rio Ran           1:13.27   2 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McCoy, Elmando               1042 Duke Ci             54.82  
  2 Peoples, Thyree              1042 Cougar              56.77  
  3 Schall, Brennan              1042 Rio Ran             58.14  
  4 Mehta, Abhishek              1042 Albuque             59.79  
  5 Santistevan, Jc              1042 Cougar              59.80  
  6 Jones, Quentin               1042 Cougar            1:00.20  
  7 Crouther, Gabriel            1042 Albuque           1:00.70  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anaya, Austin                Unattached             2:14.31  
  2 Mehta, Abhishek              1042 Albuque           2:16.85  
  3 Lucero, Fernando             1042 Rio Ran           2:20.06  
  4 Roberts, Larramy             1042 Mountai           2:21.20  
  5 Santistevan, Jc              1042 Cougar            2:23.75  
  6 Mascarenas, Noah             1042 Cougar            2:31.87  
  7 Fort, Matt                   1042 Albuque           2:32.97  
  8 Otero, Jorge                 1042 Albuque           2:48.15  
  9 Tonrey, Noah                 1042 Cougar            3:06.64  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anaya, Austin                Unattached             4:39.19  
  2 Mehta, Abhishek              1042 Albuque           4:53.61  
  3 Roberts, Larramy             1042 Mountai           4:54.20  
  4 Borunda, Dominic             1042 Ravens            5:04.24  
  5 Ramos, Abran                 1042 Ravens            5:07.63  
  6 Fort, Matt                   1042 Albuque           5:10.48  
  7 Serna, Marcos                1042 Cougar            5:16.56  
  8 Kramer, Noah                 1042 Cougar            5:21.53  
  9 Mascarenas, Noah             1042 Cougar            5:22.78  
 10 Jenkins, Joshua              1042 Cougar            5:25.32  
 11 Cannedy, Cade                1042 Cougar            5:27.98  
 12 Lujan, Joshua                1042 Ravens            5:29.93  
 13 Otero, Jorge                 1042 Albuque           5:32.35  
 14 Tonrey, Noah                 1042 Cougar            5:56.79  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anaya, Austin                Unattached            10:25.03  
  2 Rice, Michael                1042 Cougar           11:03.60  
  3 Borunda, Dominic             1042 Ravens           11:03.79  
  4 Kramer, Noah                 1042 Cougar           11:27.50  
  5 Otero, Jorge                 1042 Albuque          12:02.91  
  6 Lujan, Joshua                1042 Ravens           12:24.18  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fort, Matt                   1042 Albuque          19:32.58  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              12.89q  NWI 
  2 McIntyre, Isaiah             Unattached               16.37q  NWI 
  3 Crouther, Gabriel            1042 Albuque             19.00q  NWI 
 -- Zamora, Victor               1042 Mountai                NT   NWI 
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 McIntyre, Isaiah             Unattached               15.92   NWI 
  2 Crouther, Gabriel            1042 Albuque             16.73   NWI 
  3 Hoffman, Colter              1042 Cougar              16.77   NWI 
  4 Zamora, Victor               1042 Mountai             21.51   NWI 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              25.94q  NWI 
  2 Crouther, Gabriel            1042 Albuque             26.80q  NWI 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              29.62   NWI 
  2 Crouther, Gabriel            1042 Albuque             29.67   NWI 
  3 Zamora, Victor               1042 Mountai             32.70   NWI 
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Duke City Track  'A'                             48.30  
  2 1042 Albuquerque Olympette Clu  'A'                   50.52  
  3 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                     55.58  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Duke City Track  'A'                           4:04.83  
  2 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                   4:34.08  
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                 9:51.97  
     1) Hoffman, Colter                 2) Rice, Michael                  
     3) Santistevan, Jc                 4) Serna, Marcos                  
  2 1042 Cougar TC  'B'                                10:32.14  
     1) Jenkins, Joshua                 2) Kramer, Noah                   
     3) Mascarenas, Noah                4) Schmidt, Jason                 
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McIntyre, Isaiah             Unattached               1.60m    5-03.00 
  2 Hoffman, Colter              1042 Cougar              1.45m    4-09.00 
  3 Zamora, Victor               1042 Mountai            J1.45m    4-09.00 
  4 Rice, Michael                1042 Cougar              1.35m    4-05.00 
  5 Ortiz, James                 1042 Valley              1.30m    4-03.25 
  5 Jones, Quentin               1042 Cougar              1.30m    4-03.25 
  7 Petrey, Kyle                 1042 Rio Ran            J1.30m    4-03.25 
  8 Fernandez, Ezra              1042 Rio Ran             1.25m    4-01.25 
  9 Torres, Luis                 1042 Rio Ran             1.20m    3-11.25 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schall, Brennan              1042 Rio Ran           9-03.00      2.81m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Reid, Marcus                 1042 Rio Ran             5.27m   NWI  17-03.50 
  2 Cornelius, Ivan              1042 Duke Ci             5.13m   NWI  16-10.00 
  3 McIntyre, Isaiah             Unattached               4.97m   NWI  16-03.75 
  4 Baca, Kyle                   1042 Albuque             4.93m   NWI  16-02.25 
  5 Petrey, Kyle                 1042 Rio Ran             4.36m   NWI  14-03.75 
  6 Countee, Todd                1042 Albuque             4.28m   NWI  14-00.50 
  7 Ortiz, James                 1042 Valley              4.24m   NWI  13-11.00 
  8 Barela, Layton               1042 Albuque             4.23m   NWI  13-10.50 
  9 Borunda, Dominic             1042 Ravens              4.09m   NWI  13-05.00 
 10 Gonzales, Rosendo            1042 Valley              3.85m   NWI  12-07.75 
 11 Boyden, Mallik               1042 Albuque             3.42m   NWI  11-02.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Leonen, Lyle                 1042 Mt Tayl             9.93m   NWI  32-07.00 
  2 Petrey, Kyle                 1042 Rio Ran             9.50m   NWI  31-02.00 
  3 Zamora, Victor               1042 Mountai             9.09m   NWI  29-10.00 
  4 Gonzales, Rosendo            1042 Valley              8.55m   NWI  28-00.75 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madrid, Noah                 1042 Duke Ci            11.09m   36-04.75 
  2 Fuller, Devaughn             1042 Duke Ci            10.44m   34-03.00 
  3 Moots, Liam                  1042 Cougar              9.74m   31-11.50 
  4 Petersen, Dallas             1042 Albuque             9.50m   31-02.00 
  5 Bitsie, Bryce                1042 Albuque             8.28m   27-02.00 
  6 Young, Khari                 1042 Big Red             7.92m   26-00.00 
  7 Russ, Vincent                1042 Duke Ci             6.46m   21-02.50 
  8 Abeyta, Esteban              1042 Ravens              5.99m   19-08.00 
  9 Jones, Garrett               1042 Albuque             4.88m   16-00.25 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fuller, Devaughn             1042 Duke Ci            33.41m     109-07 
  2 Maldonado, Lorenzo           1042 Albuque            33.40m     109-07 
  3 Madrid, Noah                 1042 Duke Ci            30.46m      99-11 
  4 Vanbastian, Levi             1042 Rio Ran            29.65m      97-03 
  5 Moots, Liam                  1042 Cougar             26.50m      86-11 
  6 Bitsie, Bryce                1042 Albuque            21.75m      71-04 
  7 Abe, Jacquan                 1042 Big Red            18.99m      62-04 
  8 Abeyta, Esteban              1042 Ravens             18.16m      59-07 
  9 Young, Khari                 1042 Big Red            14.48m      47-06 
 10 Russ, Vincent                1042 Duke Ci            13.68m      44-10 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Acosta, Christopher          1042 Albuque            40.42m     132-07 
  2 Ramos, Abran                 1042 Ravens             37.27m     122-03 
  3 Martinez, Marc               1042 Duke Ci            33.68m     110-06 
  4 Jenkins, Joshua              1042 Cougar             31.76m     104-02 
  5 Petersen, Dallas             1042 Albuque            31.70m     104-00 
  6 Maldonado, Lorenzo           1042 Albuque            30.73m     100-10 
  7 Abe, Jacquan                 1042 Big Red            28.51m      93-06 
  8 Cornelius, Ivan              1042 Duke Ci            26.96m      88-05 
  9 Toya, Brandon                1042 Cougar             23.97m      78-08 
 10 Bitsie, Bryce                1042 Albuque            21.44m      70-04 
 11 Moots, Liam                  1042 Cougar             19.88m      65-03 
 12 Fuller, Devaughn             1042 Duke Ci            19.45m      63-10 
 13 Abeyta, Esteban              1042 Ravens             19.16m      62-10 
 14 Young, Khari                 1042 Big Red            15.05m      49-04 
 15 Russ, Vincent                1042 Duke Ci            13.55m      44-05 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              17.12   NWI    612
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              9.26m   30-04.75    441
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              1.45m    4-09.00    352
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar              4.33m   NWI  14-02.50    261
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoffman, Colter              1042 Cougar            5:07.60     517
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Armijo, Dezirae              1042 Valley              13.27q  NWI 
  2 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli             13.29q  NWI 
  3 Gonzales, Desiree            1042 Valley              13.43q  NWI 
  4 Lester, MacKenzie            1042 Rio Ran             13.89q  NWI 
  5 Springer, Savannah           1042 Albuque             14.01q  NWI 
  6 Williams-Peoples, Janell     1042 Big Red             14.16q  NWI 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli             13.17   NWI 
  2 Gonzales, Desiree            1042 Valley              13.85   NWI 
  3 Armijo, Dezirae              1042 Valley              14.01   NWI 
  4 Williams-Peoples, Janell     1042 Big Red             14.31   NWI 
  5 Lester, MacKenzie            1042 Rio Ran             14.33   NWI 
  6 Springer, Savannah           1042 Albuque             14.71   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Armijo, Dezirae              1042 Valley              28.09q  NWI 
  2 Gonzales, Desiree            1042 Valley              28.33q  NWI 
  3 Lester, MacKenzie            1042 Rio Ran             29.07q  NWI 
  4 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli             29.68q  NWI 
 -- Santistevan, Kimberly        1042 Cougar                 NT   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli             27.90   NWI 
  2 Armijo, Dezirae              1042 Valley              28.49   NWI 
  3 Gonzales, Desiree            1042 Valley              28.70   NWI 
  4 Lester, MacKenzie            1042 Rio Ran             30.62   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Sabik, Maggie                Unattached               58.94q 
  2 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli           1:05.00q 
  3 Riley, Seneca                1042 Mt Tayl           1:08.52q 
  4 Riley, Jocelyn               1042 Mt Tayl           1:11.97q 
  5 Santistevan, Kimberly        1042 Cougar            1:18.14q 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ramos, Kacee                 1042 Ksc Eli           1:07.98  
  2 Riley, Seneca                1042 Mt Tayl           1:08.58  
  3 Riley, Jocelyn               1042 Mt Tayl           1:11.75  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rice, Laura                  1042 Cougar            2:34.27  
  2 Riley, Seneca                1042 Mt Tayl           2:59.65  
  3 Breck, Hannah                1042 Cougar            3:13.43  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Katzman, Jacqueline          1042 Cougar            5:15.57  
  2 Breck, Hannah                1042 Cougar            6:52.36  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Rice, Laura                  1042 Cougar                 NT  
 -- Breck, Hannah                1042 Cougar                 NT  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Armstead, Krista             Unattached             1:03.00q 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Armstead, Krista             Unattached             1:01.01  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Cougar TC  'A'                                10:40.45  
     1) Breck, Hannah                   2) Katzman, Jacqueline            
     3) Rice, Laura                     4) Waconda, Lenora                
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 House, Cassie                Unattached               1.65m    5-05.00 
  2 Smythe, Shannon              Unattached               1.50m    4-11.00 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Armijo, Dezirae              1042 Valley              4.61m   NWI  15-01.50 
  2 Gonzales, Desiree            1042 Valley              4.18m   NWI  13-08.75 
  3 Lester, MacKenzie            1042 Rio Ran             4.10m   NWI  13-05.50 
  4 Riley, Jocelyn               1042 Mt Tayl             3.84m   NWI  12-07.25 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Smythe, Shannon              Unattached               9.44m   NWI  30-11.75 
  2 Riley, Seneca                1042 Mt Tayl             8.36m   NWI  27-05.25 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gurule, Danielle             1042 Valley              9.01m   29-06.75 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gurule, Danielle             1042 Valley             27.44m      90-00 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Riley, Jocelyn               1042 Mt Tayl            28.59m      93-09 
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached               19.10   NWI    381
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached               1.47m    4-09.75    588
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached               8.90m   29-02.50    458
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached               32.44   NWI    325
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached               3.67m   NWI  12-00.50    235
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached              28.95m      95-00    457
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vicenti, Kyetiil             Unattached             2:58.74     377
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Benjamin             1042 Rio Ran             11.32Q  NWI  2 
  2 Brown, Michael               1042 Albuque             11.71Q  NWI  1 
  3 Aldredge, Troy               1042 Cougar              11.82Q  NWI  2 
  4 Alvarado, Sergio             1042 Cougar              11.90Q  NWI  1 
  5 Dorsey, Cheyne               Unattached               11.89Q  NWI  2 
  6 Pritchett, Daizhon           1042 Big Red             12.20Q  NWI  1 
  7 Carabajal, Raymon            Unattached               12.37q  NWI  2 
  8 Alvarez, Joshua              1042 Albuque             12.42q  NWI  2 
  9 Foley, Tristen               1042 Rio Ran             12.57   NWI  1 
 10 Salas, Enrique               1042 Albuque             13.14   NWI  2 
 11 Smith, Sy                    1042 Rio Ran             13.19   NWI  1 
 12 Montoya, Marquise            1042 Albuque             13.65   NWI  1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Garcia, Benjamin             1042 Rio Ran             11.43   NWI 
  2 Brown, Michael               1042 Albuque             11.72   NWI 
  3 Aldredge, Troy               1042 Cougar              11.92   NWI 
  4 Dorsey, Cheyne               Unattached               12.11   NWI 
  5 Pritchett, Daizhon           1042 Big Red             12.18   NWI 
  6 Carabajal, Raymon            Unattached               12.52   NWI 
  7 Alvarez, Joshua              1042 Albuque             12.66   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alvarado, Sergio             1042 Cougar              23.18Q  NWI  1 
  2 Jackson, Jalane              1042 Duke Ci             23.35Q  NWI  2 
  3 Garcia, Benjamin             1042 Rio Ran             23.36Q  NWI  2 
  4 Brown, Michael               1042 Albuque             23.74Q  NWI  1 
  5 Dorsey, Cheyne               Unattached               23.91Q  NWI  2 
  6 Aldredge, Troy               1042 Cougar              23.99Q  NWI  1 
  7 Pritchett, Daizhon           1042 Big Red             24.38q  NWI  1 
  8 Foley, Tristen               1042 Rio Ran             24.93q  NWI  2 
  9 Jackson, Vatr                1042 Rio Ran             25.40   NWI  2 
 10 Carabajal, Raymon            Unattached               25.42   NWI  2 
 11 Vasquez, Timoteo             1042 Albuque             26.74   NWI  2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Garcia, Benjamin             1042 Rio Ran             22.87   NWI 
  2 Brown, Michael               1042 Albuque             23.17   NWI 
  3 Jackson, Jalane              1042 Duke Ci             23.25   NWI 
  4 Alvarado, Sergio             1042 Cougar              23.67   NWI 
  5 Dorsey, Cheyne               Unattached               24.08   NWI 
  6 Aldredge, Troy               1042 Cougar              24.22   NWI 
  7 Pritchett, Daizhon           1042 Big Red             24.33   NWI 
  8 Foley, Tristen               1042 Rio Ran             24.99   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Alvarado, Sergio             1042 Cougar              51.58q 
  2 Dorsey, Cheyne               Unattached               52.30q 
  3 Jackson, Jalane              1042 Duke Ci             52.44q 
  4 Aldredge, Troy               1042 Cougar              52.52q 
  5 Carabajal, Raymon            Unattached               53.99q 
  6 Serna, Cory                  1042 Albuque             55.77q 
 -- Vasquez, Timoteo             1042 Albuque                NT  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Alvarado, Sergio             1042 Cougar              50.97  
  2 Jackson, Jalane              1042 Duke Ci             51.01  
  3 Aldredge, Troy               1042 Cougar              51.77  
  4 Dorsey, Cheyne               Unattached               52.42  
  5 Carabajal, Raymon            Unattached               56.66  
  6 Vasquez, Timoteo             1042 Albuque           1:05.22  
 -- Serna, Cory                  1042 Albuque               DNF  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruggles, Johnwayne           1042 Rio Ran           2:13.14  
  2 Trujillo, Matthew            1042 Cougar            2:20.41  
  3 Torres, Brad                 1042 Rio Ran           2:20.76  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Trujillo, Matthew            1042 Cougar           10:41.85  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Grayson                1042 Albuque          20:33.28  
  2 Nickerson, Daniel            1042 Albuque          21:28.62  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Steven                1042 Big Red             15.56q  NWI 
  2 Bassett, Cody                1042 Cougar              17.98q  NWI 
  3 Brown, Kale                  1042 Cougar              19.39q  NWI 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brown, Kale                  1042 Cougar              18.34   NWI 
  2 Bassett, Cody                1042 Cougar              18.64   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Bassett, Cody                1042 Cougar            1:02.38q 
  2 Jackson, Jalane              1042 Duke Ci           1:03.73q 
  3 Lewis, Steven                1042 Big Red           1:04.77q 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Bassett, Cody                1042 Cougar            1:03.17  
  2 Brown, Kale                  1042 Cougar            1:13.29  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                     45.47  
 -- 1042 Cougar TC  'A'                                      DQ  
     1) Aldredge, Troy                  2) Alvarado, Sergio               
     3) Bassett, Cody                   4) Brown, Kale                    
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Rio Rancho Running Rams  'A'                   3:36.88  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baty, Keoni                  1042 Big Red             1.70m    5-07.00 
  2 Bassett, Cody                1042 Cougar              1.65m    5-05.00 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leonen, Louis                1042 Mt Tayl           8-06.00      2.59m 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dorsey, Cheyne               Unattached               5.87m   NWI  19-03.25 
  2 Leonen, Louis                1042 Mt Tayl             5.20m   NWI  17-00.75 
  3 Serna, Cory                  1042 Albuque             5.03m   NWI  16-06.00 
  4 Alvarez, Joshua              1042 Albuque             4.97m   NWI  16-03.75 
  5 Salas, Enrique               1042 Albuque             4.96m   NWI  16-03.25 
  6 Vasquez, Timoteo             1042 Albuque             4.88m   NWI  16-00.25 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, Kale                  1042 Cougar             10.96m   NWI  35-11.50 
  2 Bassett, Cody                1042 Cougar             10.60m   NWI  34-09.50 
  3 Racca, Leeyan                1042 Mt Tayl             9.36m   NWI  30-08.50 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Budick, Mike                 1042 Duke Ci            10.04m   32-11.25 
  2 Woodard, Malik               1042 Albuque             9.85m   32-03.75 
  3 Montoya, Marquise            1042 Albuque             9.78m   32-01.00 
  4 Robb, Christopher            1042 Las Cru             9.69m   31-09.50 
  5 Roberts, Chris               1042 Mountai             9.34m   30-07.75 
  6 Racca, Leeyan                1042 Mt Tayl             8.77m   28-09.25 
  7 Moore, Reginald              1042 Albuque             7.15m   23-05.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Budick, Mike                 1042 Duke Ci            28.45m      93-04 
  2 Montoya, Marquise            1042 Albuque            25.88m      84-11 
  3 Robb, Christopher            1042 Las Cru            25.54m      83-09 
  4 Roberts, Chris               1042 Mountai            24.56m      80-07 
  5 Racca, Leeyan                1042 Mt Tayl            21.88m      71-09 
 -- Salas, Enrique               1042 Albuque                ND            
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alvarez, Joshua              1042 Albuque            35.25m     115-08 
  2 Vasquez, Timoteo             1042 Albuque            34.40m     112-10 
  3 Robb, Christopher            1042 Las Cru            33.85m     111-01 
  4 Budick, Mike                 1042 Duke Ci            32.62m     107-00 
  5 Roberts, Chris               1042 Mountai            25.42m      83-05 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robb, Christopher            1042 Las Cru            24.38m      80-00 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Kendra               Unattached               12.34q  NWI 
  2 Vigil, Lucretia              1042 Big Red             12.58q  NWI 
  3 Banegas, Jenna               1042 Ksc Eli             12.62q  NWI 
  4 Babicke, Kimberly            1042 Ksc Eli             12.76q  NWI 
  5 McCorkle, Stephanie          1042 Duke Ci             12.78q  NWI 
  6 Sanchez, Mariah              1042 Big Red             13.23q  NWI 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Banegas, Jenna               1042 Ksc Eli             12.59   NWI 
  2 Walker, Kendra               Unattached               12.67   NWI 
  3 McCorkle, Stephanie          1042 Duke Ci             12.89   NWI 
  4 Babicke, Kimberly            1042 Ksc Eli             13.00   NWI 
  5 Vigil, Lucretia              1042 Big Red             13.03   NWI 
  6 Jaramillo, Adelaida          1042 Albuque             14.81   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Kendra               Unattached               25.20q  NWI 
  2 Banegas, Jenna               1042 Ksc Eli             26.50q  NWI 
  2 Babicke, Kimberly            1042 Ksc Eli             26.50q  NWI 
  4 McCorkle, Stephanie          1042 Duke Ci             26.54q  NWI 
  5 Vigil, Lucretia              1042 Big Red             26.62q  NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Banegas, Jenna               1042 Ksc Eli             25.48   NWI 
  2 Walker, Kendra               Unattached               25.76   NWI 
  3 McCorkle, Stephanie          1042 Duke Ci             25.98   NWI 
  4 Vigil, Lucretia              1042 Big Red             26.50   NWI 
  5 Babicke, Kimberly            1042 Ksc Eli             27.25   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Lalla, Amber                 Unattached               58.31q 
  2 Vigil, Lucretia              1042 Big Red           1:01.51q 
  3 McCorkle, Stephanie          1042 Duke Ci           1:01.79q 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lalla, Amber                 Unattached             1:00.72  
  2 Vigil, Lucretia              1042 Big Red           1:02.20  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lalla, Amber                 Unattached             2:32.74  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Sanchez, Mariah              1042 Big Red             17.00q  NWI 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sanchez, Mariah              1042 Big Red             19.04   NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Sanchez, Mariah              1042 Big Red           1:08.78q 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Sanchez, Mariah              1042 Big Red           1:09.19  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 1042 Big Red Express TC  'A'                          50.00  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turner, Yeshemabet           1042 Big Red             1.63m    5-04.25 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stirling, Annie              Unattached            11-09.00      3.58m 
  2 Cordova, Cici                1042 Rio Ran           8-03.00      2.51m 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Turner, Yeshemabet           1042 Big Red             5.33m   NWI  17-06.00 
  2 Weeks, Emily                 1042 Ksc Eli             4.87m   NWI  15-11.75 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Turner, Yeshemabet           1042 Big Red            11.16m   NWI  36-07.50 
  2 Jaramillo, Adelaida          1042 Albuque             7.90m   NWI  25-11.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGee, Vanessa               1042 Las Cru             9.86m   32-04.25 
  2 Gerber, Tiffany              1042 Las Cru             9.56m   31-04.50 
  3 Baldonado, Audrianna         1042 Las Cru             7.76m   25-05.50 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gerber, Tiffany              1042 Las Cru            32.05m     105-02 
  2 McGee, Vanessa               1042 Las Cru            26.45m      86-09 
  3 Baldonado, Audrianna         1042 Las Cru            19.71m      64-08 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gerber, Tiffany              1042 Las Cru            35.12m     115-03 
  2 Baldonado, Audrianna         1042 Las Cru            25.77m      84-06 
  3 McGee, Vanessa               1042 Las Cru            23.91m      78-05 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gerber, Tiffany              1042 Las Cru            27.43m      90-00 
  2 McGee, Vanessa               1042 Las Cru            24.38m      80-00 
  3 Baldonado, Audrianna         1042 Las Cru            21.34m      70-00 
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached               16.02   NWI    712
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached               1.67m    5-05.75    818
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached              10.82m   35-06.00    583
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached               25.24   NWI    865
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached               5.09m   NWI  16-08.50    584
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached              24.04m      78-10    364
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meade, Zoe                   Unattached             2:23.82     772
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Wilkins, Nathaniel           Unattached               10.62q  NWI 
  2 Lewis, Charles               1042 Big Red             10.96q  NWI 
  3 Hinton, Alexander            Unattached               11.20q  NWI 
  4 Berryman, Cecil              1042 Ksc Eli             11.55q  NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wilkins, Nathaniel           Unattached               11.73   NWI 
  2 Hinton, Alexander            Unattached               11.86   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Wilkins, Nathaniel           Unattached               22.13q  NWI 
  2 Hinton, Alexander            Unattached               23.00q  NWI 
  3 Berryman, Cecil              1042 Ksc Eli             23.50q  NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wilkins, Nathaniel           Unattached               23.78   NWI 
  2 Hinton, Alexander            Unattached               24.02   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Berryman, Cecil              1042 Ksc Eli             52.80q 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Rueda, Armando               Unattached               56.34  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villescas, Dylan             Unattached             2:04.71  
  2 Rueda, Armando               Unattached             2:08.25  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villescas, Dylan             Unattached             4:23.24  
  2 Rueda, Armando               Unattached             4:39.47  
  3 Smith, Matthew               1042 Rio Ran           4:42.33  
  4 Martinez, Anthony            Unattached             4:45.56  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villescas, Dylan             Unattached            16:52.95  
  2 Martinez, Anthony            Unattached            18:39.83  
  3 Smith, Matthew               1042 Rio Ran          19:14.55  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villescas, Dylan             Unattached             6:32.00  
 -- Martinez, Anthony            Unattached                  NT  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Charles               1042 Big Red             14.56q  NWI 
  2 Holmes, Isaiah               1042 Mt Tayl             16.16q  NWI 
  3 McCoy, Dakarai               1042 Big Red             16.21q  NWI 
  4 Lewis, Steven                1042 Big Red             16.40q  NWI 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Lewis, Charles               1042 Big Red             14.71   NWI 
  2 McCoy, Dakarai               1042 Big Red             15.78   NWI 
  3 Lewis, Steven                1042 Big Red             16.00   NWI 
 -- Holmes, Isaiah               1042 Mt Tayl               DNF   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Charles               1042 Big Red             56.46q 
  2 Holmes, Isaiah               1042 Mt Tayl           1:01.00q 
 -- Lewis, Steven                1042 Big Red                NT  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lewis, Charles               1042 Big Red             54.75  
  2 Holmes, Isaiah               1042 Mt Tayl           1:02.48  
  3 Lewis, Steven                1042 Big Red           1:03.85  
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Campbell, Warrick            1042 Big Red             6.36m   NWI  20-10.50 
  2 McCoy, Dakarai               1042 Big Red             6.27m   NWI  20-07.00 
  3 Armitage, Xavier             Unattached               6.00m   NWI  19-08.25 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Campbell, Warrick            1042 Big Red            14.62m   NWI  47-11.75 
  2 McCoy, Dakarai               1042 Big Red            12.94m   NWI  42-05.50 
  3 Armitage, Xavier             Unattached              12.74m   NWI  41-09.75 
  4 Holmes, Isaiah               1042 Mt Tayl            12.52m   NWI  41-01.00 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Erra-Hernandez, Zachary      1042 Las Cru            15.54m   51-00.00 
  2 Mathewson, Justin            1042 Big Red            14.24m   46-08.75 
  3 Ellis, Aaron                 1042 Las Cru            12.36m   40-06.75 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mathewson, Justin            1042 Big Red            41.57m     136-05 
  2 Erra-Hernandez, Zachary      1042 Las Cru            40.82m     133-11 
  3 Ellis, Aaron                 1042 Las Cru            40.55m     133-00 
  4 Brion, Beau                  1042 Albuque            34.84m     114-04 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ellis, Aaron                 1042 Las Cru            48.77m     160-00 
  2 Romero, Antonio              1042 Albuque            45.62m     149-08 
  3 Erra-Hernandez, Zachary      1042 Las Cru            40.54m     133-00 
  4 Mathewson, Justin            1042 Big Red            40.04m     131-04 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ellis, Aaron                 1042 Las Cru            44.81m     147-00 
  2 Erra-Hernandez, Zachary      1042 Las Cru            39.32m     129-00 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec