Join/Renew Now

Results - USATF Nebraska Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/19-21/2010 - Omaha, NE

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Myahni Green              02 Jaguars,Omaha, NE        16.18q  1 
  2 Jamia Mapp                03 Peak                     16.56q  1 
  3 Kristen Prater            02 Trailblazers,Omaha,      16.90q  2 
  4 Eve Fountain              02 Wings,Omaha, NE          17.14q  4 
  5 Desyree McGhee            02 United,Omaha, NE         17.35q  1 
  6 Ka-Naijha Conpton-Richar  02 United,Omaha, NE         17.51q  4 
  7 Kylie Brewer              02 Jaguars,Omaha, NE        17.56q  2 
  8 Artavia Bosan             02 Striders,Omaha, NE       17.89q  1 
  9 Denaya Lewis              02 Wings,Omaha, NE          18.23   4 
 10 Ashya Davis               04 Bengals,Omaha, NE        18.28   4 
 11 Anna Rodriguez            02 Saints,Hastings, NE      18.39   3 
 12 Lauren Harris             03 Wings,Omaha, NE          18.50   4 
 13 Raquel Holt               03 Striders,Omaha, NE       18.88   3 
 14 Dayana Townsell           02 Jaguars,Omaha, NE        19.13   2 
 15 Lataia Stubblefield       04 Warriors,Omaha, NE       19.43   3 
 16 Emma Markle               02 Titans,Hasting, NE       19.48   3 
 17 Alayshia White            03 Wings,Omaha, NE          19.85   4 
 18 Jaidya Moore              03 United,Omaha, NE         20.16   2 
 19 Lucy Murrell              02 Flyers,Omaha, NE         20.67   2 
 20 Ansley Connolly           03 Racers,Gretna, NE        20.93   2 
 21 Onyah Rush                04 Bengals,Omaha, NE        21.02   1 
 22 Jewel Whitlow             03 Breeze,Papillion, N      21.33   4 
 23 Jalyn Anderson            04 Jaguars,Omaha, NE        22.02   2 
 24 Alisa Prater              03 Trailblazers,Omaha,      22.35   4 
 25 Teonnie Gray              04 Bengals,Omaha, NE        22.77   1 
 26 Allison Wilson            02 Racers,Omaha, NE         23.08   3 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Myahni Green              02 Jaguars,Omaha, NE        15.96  
  2 Jamia Mapp                03 Peak                     16.54  
  3 Kylie Brewer              02 Jaguars,Omaha, NE        16.67  
  4 Ka-Naijha Conpton-Richar  02 United,Omaha, NE         16.84  
  5 Kristen Prater            02 Trailblazers,Omaha,      16.89  
  6 Eve Fountain              02 Wings,Omaha, NE          17.01  
  7 Desyree McGhee            02 United,Omaha, NE         17.20  
  8 Artavia Bosan             02 Striders,Omaha, NE       17.57  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Myahni Green              02 Jaguars,Omaha, NE        34.25   1 
  2 Jamia Mapp                03 Peak                     35.24   2 
  3 Eve Fountain              02 Wings,Omaha, NE          35.61   1 
  4 Kylie Brewer              02 Jaguars,Omaha, NE        36.09   1 
  5 Ka-Naijha Conpton-Richar  02 United,Omaha, NE         36.48   1 
  6 Kristen Prater            02 Trailblazers,Omaha,      37.20   1 
  7 Desyree McGhee            02 United,Omaha, NE         37.50   1 
  8 Denaya Lewis              02 Wings,Omaha, NE          37.78   1 
  9 Artavia Bosan             02 Striders,Omaha, NE       38.00   2 
 10 Tamira Fuller             03 Bengals,Omaha, NE        38.09   2 
 11 Raquel Holt               03 Striders,Omaha, NE       38.66   3 
 12 Ashya Davis               04 Bengals,Omaha, NE        39.36   2 
 13 Alayshia White            03 Wings,Omaha, NE          39.91   2 
 14 Zayda Johnson             02 Breeze,Bellevue, NE      40.26   3 
 15 Lataia Stubblefield       04 Warriors,Omaha, NE       40.97   3 
 16 Cammie Huck               03 Chimney,Bayard, NE       42.26   2 
 17 Ashely Nierman            03 Unatt,Harrard            43.84   3 
 18 Jewel Whitlow             03 Breeze,Papillion, N      46.79   3 
 19 Alisa Prater              03 Trailblazers,Omaha,      50.37   2 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Desyree McGhee            02 United,Omaha, NE       1:22.75  
  2 Lauren Harris             03 Wings,Omaha, NE        1:27.90  
  3 Ka-Naijha Conpton-Richar  02 United,Omaha, NE       1:31.83  
  4 Ashely Nierman            03 Unatt,Harrard          1:35.47  
  5 Zayda Johnson             02 Breeze,Bellevue, NE    1:35.62  
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rachel Abboud             02 Flyers,Omaha, NE       3:37.88  
  2 Julia Roberts             04 Flyers,Omaha, NE       4:52.14  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rachel Abboud             02 Flyers,Omaha, NE       7:38.77   Advanced
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Midwest Striders                               1:18.20  
     1) Artavia Bosan 02                2) Raquel Holt 03                 
     3) Jaida McPhaull 03               4) Kyoko Richardson 02            
  2 0829 Cornhusker Flyers                              1:22.24  
     1) Rachel Abboud 02                2) Katharine Beachler 06          
     3) Lucy Murrell 02                 4) Julia Roberts 04               
  3 0829 North Omaha Bengals                            1:24.53  
     1) Tamira Fuller 03                2) Teonnie Gray 04                
     3) Faize Jones 04                  4) Cierra Marks 03                
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 North Omaha Bengals                            6:51.90  
     1) Ashya Davis 04                  2) Tamira Fuller 03               
     3) Teonnie Gray 04                 4) Faize Jones 04                 
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eve Fountain              02 Wings,Omaha, NE        8-02.25      2.49m 
  2 Kristen Prater            02 Trailblazers,Omaha,    7-01.00      2.15m 
  3 Cammie Huck               03 Chimney,Bayard, NE     6-08.25      2.03m 
  4 Allison Wilson            02 Racers,Omaha, NE       6-06.00      1.98m 
  5 Lucy Murrell              02 Flyers,Omaha, NE      J6-06.00      1.98m 
  6 Alisa Prater              03 Trailblazers,Omaha,    5-06.50      1.68m 
 
Event 11  Shot Put (2K) Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emma Lloyd                02 West O,Yutan, NE      19-04.00      5.89m  Advanced
  2 Lauren Harris             03 Wings,Omaha, NE       14-11.50      4.55m  Advanced
  3 Anna Rodriguez            02 Saints,Hastings, NE   12-00.00      3.65m  Advanced
  4 Julia Roberts             04 Flyers,Omaha, NE       9-07.00      2.92m  Advanced
  5 Ellie Lloyd               05 West O,Omaha, NE       6-01.00      1.85m  Advanced
  6 Allison Wilson            02 Racers,Omaha, NE       5-11.00      1.80m  Advanced
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE        15.85q  1 
  2 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE         15.98q  3 
  3 Abraham (#2) Hoskins      02 Unatt,NE, NE             16.02q  4 
  4 Rashaun Benton            03 United,Omaha, NE         16.20q  3 
  5 Antrell Taylor            04 United,Omaha, NE         16.21q  2 
  6 Jadin Johnson             02 Warriors,Omaha, NE       16.28q  2 
  7 Keagan Johnson            02 Breeze,Omaha, NE         16.68q  4 
  8 Max Murrell               02 Flyers,Omaha, NE         16.89q  4 
  9 Braden Kalvelage          02 Titans                   16.92   2 
 10 Jacob Shaw                02 Titans                   17.09   1 
 11 Deon Davis                03 Bengals,Omaha, NE        17.32   2 
 12 Ja'Dyn Mc Gary            02 Peak                     17.38   3 
 13 Tytus Glass               02 Warriors,Omaha, NE       17.60   4 
 14 Phillip Ellis             02 Striders,Omaha, NE       17.85   4 
 15 Abraham (#3) Hoskins      04 Unatt,Omaha, NE          18.13   1 
 16 Deshaun Woods             03 Warriors,Omaha, NE       18.27   4 
 17 Emmanuel McGee            02 Breeze,Bellevue, NE      18.41   3 
 18 London Stubblefield       03 Warriors,Omaha, NE       18.67   2 
 19 Tariq Douglas             02 Wings,Omaha, NE          18.90   1 
 20 Justin Davis              04 Bengals,Omaha, NE        19.02   3 
 21 David Doolin              02 Peak                     19.46   4 
 22 William Kyle              04 Breeze,Bellevue, NE      20.42   2 
 23 Calvin Dunn               04 Unatt,Omaha, NE          20.68   3 
 24 Chase Riggle              03 Lytc,Waverly, NE         21.28   2 
 25 Kobe McPhaull             04 Striders,Omaha, NE       22.06   1 
 26 Jaylon Bass               05 Bengals,Omaha, NE        26.52   3 
 27 Thomas Vasquez            05 Flyers,Omaha, NE         33.34   1 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE        15.52  
  2 Abraham (#2) Hoskins      02 Unatt,NE, NE             15.77  
  3 Keagan Johnson            02 Breeze,Omaha, NE         15.96  
  4 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE         15.97  
  5 Antrell Taylor            04 United,Omaha, NE         16.47  
  6 Jadin Johnson             02 Warriors,Omaha, NE       16.50  
  7 Rashaun Benton            03 United,Omaha, NE         16.52  
  8 Max Murrell               02 Flyers,Omaha, NE         16.87  
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE        32.88   1 
  2 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE         33.25   1 
  3 Keagan Johnson            02 Breeze,Omaha, NE         33.27   1 
  4 Abraham (#2) Hoskins      02 Unatt,NE, NE             33.51   1 
  5 Anthony Rollins           02 Wings,Omaha, NE          34.59   1 
  6 Rashaun Benton            03 United,Omaha, NE         34.81   1 
  7 Antrell Taylor            04 United,Omaha, NE         36.24   1 
  8 Braden Kalvelage          02 Titans                   36.37   1 
  9 Max Murrell               02 Flyers,Omaha, NE         36.44   2 
 10 Ja'Dyn Mc Gary            02 Peak                     36.84   2 
 11 Tytus Glass               02 Warriors,Omaha, NE       36.93   2 
 12 Marreion Marks            03 Bengals,Omaha, NE        39.15   2 
 13 Abraham (#3) Hoskins      04 Unatt,Omaha, NE          39.30   2 
 14 Stockton Graham           02 Unatt,Plattsmouth,       41.12   2 
 15 Calvin Dunn               04 Unatt,Omaha, NE          43.38   2 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Abraham (#2) Hoskins      02 Unatt,NE, NE           1:16.51   1 
  2 Rashaun Benton            03 United,Omaha, NE       1:19.56   1 
  3 Antrell Taylor            04 United,Omaha, NE       1:19.59   1 
  4 Jadin Johnson             02 Warriors,Omaha, NE     1:21.47   1 
  5 Anthony White             03 Wings,Omaha, NE        1:23.77   2 
  6 Ja'Dyn Mc Gary            02 Peak                   1:26.68   1 
  7 Braden Kalvelage          02 Titans                 1:28.00   2 
  8 Abraham (#3) Hoskins      04 Unatt,Omaha, NE        1:29.76   2 
  9 Marreion Marks            03 Bengals,Omaha, NE      1:29.95   2 
 10 Calvin Dunn               04 Unatt,Omaha, NE        1:45.01   2 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anthony White             03 Wings,Omaha, NE        3:07.68  
  2 Evan Bonner               02 Racers,Omaha, NE       3:19.50  
  3 David Drews               04 Flyers,Lavista, NE     4:09.10  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 North Omaha Bengals                            1:30.57  
     1) Jaylon Bass 05                  2) Deon Davis 03                  
     3) Justin Davis 04                 4) Mekhi Marks 04                 
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 North Omaha Bengals                            6:52.35  
     1) Jaylon Bass 05                  2) Deon Davis 03                  
     3) Justin Davis 04                 4) Marreion Marks 03              
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE      11-07.50      3.54m 
  2 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE     11-01.00      3.37m 
  3 Jacob Shaw                02 Titans                10-04.00      3.14m 
  4 Max Murrell               02 Flyers,Omaha, NE       9-07.25      2.92m 
  5 Jadin Johnson             02 Warriors,Omaha, NE     9-03.00      2.81m 
  6 Tyler Brown               02 Lytc,Lincoln, NE       8-06.25      2.59m 
  7 Tariq Douglas             02 Wings,Omaha, NE        7-10.00      2.38m 
 
Event 60  Shot Put (2K) Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tyler Brown               02 Lytc,Lincoln, NE      22-00.00      6.70m  Advanced
  2 Beau Hanks                02 Unatt,Kimball, NE     21-00.00      6.40m  Advanced
  3 Hunter Saltzman           02 Breeze,Bellevue, NE   20-00.00      6.09m  Advanced
  4 Grant Goracke             02 Unatt,Harvard, NE     19-03.50      5.88m  Advanced
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        14.94q  1 
  2 Morgan Stern              00 Flyers,Omaha, NE         15.26q  4 
  3 Kiara Gross               00 Peak                     15.32q  2 
  4 Ambrya Kellogg            00 Peak                     15.43q  2 
  5 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         15.54q  4 
  6 Ebone' Stingley           01 Peak                     15.59q  4 
  7 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE       15.74q  3 
  8 Nickiya Mitchelle         01 United,Omaha, NE         15.92q  4 
  9 Taleah Gully              00 Wings,Omaha, NE          15.98   1 
 10 Riley Dailey              00 Jaguars,Omaha, NE        16.04   3 
 11 Cameron Dunn              00 Unatt,Omaha, NE          16.09   4 
 12 Simone Regnier            01 Flyers,Omaha, NE         16.74   2 
 13 Malya Williams            00 Jaguars,Bellevue, N      16.79   1 
 14 Tameira Rollins           00 Breeze,Bellevue, NE      16.96   1 
 15 Jaydan Swain              00 Unatt                    17.06   3 
 16 Kaitlyn Krager            00 Racers,Omaha, NE         17.47   4 
 17 Byonca Bradley            01 Trailblazers,Omaha,      17.59   2 
 18 Rayann Hawkins            01 Breeze,Bellevue, NE      17.61   3 
 18 Claire Strong             01 Lytc,Lincoln, NE         17.61   2 
 20 Taylor Woitzel            00 Racers,Omaha, NE         17.78   4 
 21 Kimara Keith              00 Warriors                 18.06   2 
 22 Maraya White              01 Bengals,Omaha, NE        18.14   1 
 23 Zerada Knox               01 Lizards                  18.14   3 
 24 Joselyn Alvarado          00 Breeze,Bellevue, NE      18.40   3 
 25 Hailey Petersen           00 Racers,Omaha, NE         18.68   2 
 26 Taylor Johnson            01 Titans                   18.88   3 
 27 Arianna Smith             01 Breeze,Omaha, NE         19.47   1 
 28 Kristen Louderback        01 Unatt,Lincoln, NE        19.65   1 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        14.87  
  2 Morgan Stern              00 Flyers,Omaha, NE         15.20  
  3 Ambrya Kellogg            00 Peak                     15.22  
  4 Kiara Gross               00 Peak                     15.27  
  5 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         15.54  
  6 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE       15.71  
  7 Ebone' Stingley           01 Peak                     16.02  
  8 Nickiya Mitchelle         01 United,Omaha, NE         16.20  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        31.20   1 
  2 Kiara Gross               00 Peak                     31.45   1 
  3 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         31.69   1 
  4 Ambrya Kellogg            00 Peak                     31.90   3 
  5 Riley Dailey              00 Jaguars,Omaha, NE        31.92   1 
  6 Margaret Mullen           00 Flyers,Omaha, NE         32.49   1 
  7 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE       32.64   1 
  8 Taleah Gully              00 Wings,Omaha, NE          33.28   1 
  9 Cameron Dunn              00 Unatt,Omaha, NE          33.74   3 
 10 Ebone' Stingley           01 Peak                     33.78   2 
 11 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE         33.92   2 
 12 Malya Williams            00 Jaguars,Bellevue, N      35.23   2 
 13 Nickiya Mitchelle         01 United,Omaha, NE         35.37   1 
 14 Olivia Micek              00 Unatt,Kearney, NE        36.31   2 
 15 Ceaunie Marks             01 Bengals,Omaha, NE        36.44   2 
 16 Zerada Knox               01 Lizards                  36.91   3 
 17 Simone Regnier            01 Flyers,Omaha, NE         38.08   2 
 18 Maya Jackson              00 Bengals,Omaha, NE        38.14   2 
 19 Byonca Bradley            01 Trailblazers,Omaha,      38.54   3 
 20 Kimara Keith              00 Warriors                 39.19   3 
 21 Tamarah Fuller            01 Bengals,Omaha, NE        41.51   3 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ambrya Kellogg            00 Peak                   1:11.68   1 
  2 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE       1:12.24   1 
  3 Margaret Mullen           00 Flyers,Omaha, NE       1:12.80   1 
  4 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE    1:12.92   2 
  5 Cameron Dunn              00 Unatt,Omaha, NE        1:14.01   2 
  6 Elizabeth Rupprecht       01 Flyers,Bennington,     1:19.11   1 
  7 Taleah Gully              00 Wings,Omaha, NE        1:20.61   1 
  8 Olivia Micek              00 Unatt,Kearney, NE      1:22.67   1 
  9 Taylor Hickey             00 Unatt,Smithfield, N    1:25.19   2 
 10 Ceaunie Marks             01 Bengals,Omaha, NE      1:25.28   2 
 11 Kimara Keith              00 Warriors               1:26.58   2 
 12 Abigail Butler            00 Racers,Elkhorn, NE     1:27.15   2 
 13 Nickiya Mitchelle         01 United,Omaha, NE       1:30.18   1 
 14 Morgan Stern              00 Flyers,Omaha, NE       1:31.74   1 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ally Lunzmann             00 Lytc,Lincoln, NE       3:03.92  
  2 Elizabeth Rupprecht       01 Flyers,Bennington,     3:16.59  
  3 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE    3:19.62  
  4 Molly Simpson             01 Breeze,Papillion, N    3:19.69  
  5 Abigail Butler            00 Racers,Elkhorn, NE     3:26.98  
  6 Anna Wade                 00 Lytc,Lincoln, NE       3:29.71  
  7 Mary Drews                01 Flyers,Lavista, NE     3:38.63  
  8 Callie Mulnix             01 Racers,Omaha, NE       3:41.14  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor Hickey             00 Unatt,Smithfield, N    5:30.00   Advanced
  2 Ally Lunzmann             00 Lytc,Lincoln, NE       6:21.17   Advanced
  3 Mary Drews                01 Flyers,Lavista, NE     7:49.08   Advanced
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Boys & Girls Club Jaguars                      1:02.52  
     1) Riley Dailey 00                 2) Juliana Townsell 01            
     3) Malya Williams 00               4) Miche Wilson 00                
  2 0829 Omaha Racers                                   1:17.26  
     1) Abigail Butler 00               2) Callie Mulnix 01               
     3) Brooke Wigdahl 01               4) Taylor Woitzel 00              
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Cornhusker Flyers                              5:29.87  
     1) Mary Drews 01                   2) Margaret Mullen 00             
     3) Simone Regnier 01               4) Elizabeth Rupprecht 01         
  2 0829 North Omaha Bengals                            6:12.01  
     1) Tamarah Fuller 01               2) Maya Jackson 00                
     3) Ceaunie Marks 01                4) Maraya White 01                
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE        3-11.00      1.19m 
  2 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE       3-07.00      1.09m 
  3 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE    3-05.00      1.04m 
  4 Claire Strong             01 Lytc,Lincoln, NE       3-03.00      0.99m 
  5 Jaydan Swain              00 Unatt                 J3-03.00      0.99m 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE    11-04.00      3.45m 
  2 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE   10-05.50      3.18m 
  3 Cayla Williby             01 Jets,Lincoln, NE      10-04.25      3.15m 
  4 Anna Wade                 00 Lytc,Lincoln, NE      10-01.00      3.07m 
  5 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE      10-00.75      3.06m 
  6 Kaitlyn Krager            00 Racers,Omaha, NE       9-11.25      3.02m 
  7 Ebone' Stingley           01 Peak                   9-11.00      3.02m 
  8 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE        9-09.50      2.98m 
  9 Mya Sears                 00 Lytc,Lincoln, NE       9-07.25      2.92m 
 10 Sadie Rush                00 Cozad,Cozad, NE        9-06.00      2.89m 
 11 Jaydan Swain              00 Unatt                  9-03.75      2.83m 
 12 Simone Regnier            01 Flyers,Omaha, NE       8-06.25      2.59m 
 13 Rayann Hawkins            01 Breeze,Bellevue, NE    6-10.00      2.08m 
 14 Tatum Sesow               00 Lytc,Lincoln, NE       5-06.50      1.68m 
 
Event 110  Shot Put (6#) Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sadie Rush                00 Cozad,Cozad, NE       22-02.50      6.76m 
  2 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE       20-09.00      6.32m 
  3 Morghan Mace              00 Breeze,Bellevue, NE   19-10.00      6.04m 
  4 Olivia Micek              00 Unatt,Kearney, NE     18-10.00      5.74m 
  5 Lexi Vertin               01 Saints,Hastings, NE   18-01.50      5.52m 
  6 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE   18-00.50      5.49m 
  7 Summer Anderson           00 Unatt,Omaha, NE       15-10.50      4.83m 
  8 Makenzie Mace             01 Breeze,Bellevue, NE   14-06.00      4.41m 
  9 Tatum Sesow               00 Lytc,Lincoln, NE      14-02.50      4.33m 
 10 Lauren Milone             00 West O,Omaha, NE      14-02.00      4.31m 
 11 Erin Davis                01 Wings,Bennington, N   12-04.00      3.75m 
 
Event 111  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morghan Mace              00 Breeze,Bellevue, NE      78-02     23.82m 
  2 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE      61-11     18.87m 
  3 Lauren Milone             00 West O,Omaha, NE         49-06     15.08m 
  4 Sadie Rush                00 Cozad,Cozad, NE          49-05     15.06m 
  5 Makenzie Mace             01 Breeze,Bellevue, NE      48-05     14.75m 
  6 Brooke Wigdahl            01 Racers,Elkhorn, NE       27-10      8.48m 
  7 Callie Mulnix             01 Racers,Omaha, NE         24-01      7.34m 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE        811  
  2 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE           767  
  3 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE            669  
  4 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE        246  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE          5.51m   18-01.00    240
  2 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE      4.91m   16-01.50    203
  3 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE         4.72m   15-06.00    191
  4 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE      4.29m   14-01.00    164
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE          1.22m    4-00.00    331
  1 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE         1.22m    4-00.00    331
  3 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE      1.16m    3-09.50    275
 -- Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE         NH            
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE      32.30     333
  2 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE         33.90     245
  3 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE          37.30      98
  4 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE      37.80      82
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dylan Kautz               00 Unatt,Norfork, NC        14.96q  1 
  2 Anthony Banderas          00 Lytc,Lincoln, NE         15.24q  4 
  3 Zander Gray               01 Trailblazers,Omaha,      15.28q  3 
  4 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE       15.31q  3 
  5 Jacob Pope                01 Trailblazers,Omaha,      15.35q  2 
  6 Abraham (#1) Hoskins      01 Unatt,Omaha, NE          15.47q  4 
  7 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE       15.58q  3 
  8 Emarr Vinson              01 Warriors,Omaha, NE       15.69q  3 
  9 Darius Luff               01 Unatt,Lincoln, NE        15.73   5 
 10 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE      15.81   2 
 11 Emmett Black              00 Unatt,Hildreth, NE       16.01   2 
 12 Jackson Witcofski         00 Flyers,Omaha, NE         16.02   5 
 13 Dejion Smith              00 United,Omaha, NE         16.05   5 
 14 Tyreece Wynne             01 Jaguars,Omaha, NE        16.23   2 
 15 Holton Harman             01 Unatt,Lincoln, NE        16.25   5 
 16 Trevon Prater             01 Trailblazers,Omaha,      16.27   4 
 17 Dion Bonam                00 Peak                     16.32   5 
 18 Jakobe Pope               01 Trailblazers,Omaha,      16.32   2 
 19 Jordan White              00 Breeze,Omaha, NE         16.34   1 
 20 Brandon Taylor            00 Trailblazers,Omaha,      16.49   4 
 21 Jakob Brewer              00 Trailblazers,Omaha,      16.62   4 
 22 Tyson Bonham              00 Titans                   16.63   1 
 23 Jelani Ladd               01 United,Omaha, NE         16.79   3 
 24 Coley Lacy                00 Titans,Juniata, NE       17.15   5 
 25 Christopher Gray          00 Wings,Omaha, NE          17.25   4 
 26 Mason Hiemstra            01 Unatt                    17.30   1 
 27 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE       18.13   1 
 28 Gavin Gracey              00 Titans                   18.39   3 
 29 Lionel McPhaull           01 Striders,Omaha, NE       18.78   1 
 30 Jahmai Brown              00 Wings,Omaha, NE          18.87   2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Dylan Kautz               00 Unatt,Norfork, NC        14.59  
  2 Jacob Pope                01 Trailblazers,Omaha,      15.10  
  3 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE       15.22  
  4 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE       15.24  
  5 Zander Gray               01 Trailblazers,Omaha,      15.31  
  6 Abraham (#1) Hoskins      01 Unatt,Omaha, NE          15.47  
  7 Emarr Vinson              01 Warriors,Omaha, NE       15.69  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hunter Johnson            00 Jaguars,Omaha, NE        29.92   1 
  2 Dylan Kautz               00 Unatt,Norfork, NC        30.96   4 
  3 Jacob Pope                01 Trailblazers,Omaha,      31.24   4 
  4 Zander Gray               01 Trailblazers,Omaha,      31.86   4 
  5 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE       32.11   1 
  6 Abraham (#1) Hoskins      01 Unatt,Omaha, NE          32.24   1 
  7 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE       32.42   2 
  8 Emarr Vinson              01 Warriors,Omaha, NE       32.73   4 
  9 Jackson Witcofski         00 Flyers,Omaha, NE         32.79   1 
 10 Khalid Solomon            01 Peak                     33.20   3 
 11 Jakobe Pope               01 Trailblazers,Omaha,      33.53   3 
 12 Kyle Hutcherson           01 Jaguars,Omaha, NE        33.75   3 
 13 Cortez Holmes             00 Jaguars,Omaha, NE        34.15   1 
 14 Brandon Taylor            00 Trailblazers,Omaha,      34.15   4 
 15 Imari Agee                00 United,Omaha, NE         34.16   3 
 16 Dion Bonam                00 Peak                     34.22   4 
 17 Jordan White              00 Breeze,Omaha, NE         34.33   4 
 18 Tyreece Wynne             01 Jaguars,Omaha, NE        34.47   4 
 19 Coley Lacy                00 Titans,Juniata, NE       34.70   3 
 20 Ray Nierman               00 Unatt,Harvard, NE        34.78   2 
 21 Trevon Prater             01 Trailblazers,Omaha,      35.78   3 
 22 Seth Heskin               00 Racers,Elkhorn, NE       35.89   2 
 23 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE       37.00   2 
 24 Jahmai Brown              00 Wings,Omaha, NE          38.68   3 
 25 Adrian Morales            01 Breeze,Bellevue, NE      38.85   2 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hunter Johnson            00 Jaguars,Omaha, NE      1:07.82   3 
  2 Tyreece Wynne             01 Jaguars,Omaha, NE      1:13.48   2 
  3 Cortez Holmes             00 Jaguars,Omaha, NE      1:13.97   3 
  4 Abraham (#1) Hoskins      01 Unatt,Omaha, NE        1:14.52   2 
  5 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE    1:15.45   3 
  6 Karsen Hunter             00 Chimney,Bayard, NE     1:15.99   2 
  7 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE       1:16.20   3 
  8 Kristian Harris           00 Wings,Omaha, NE        1:16.60   2 
  9 Ray Nierman               00 Unatt,Harvard, NE      1:16.69   1 
 10 Dejion Smith              00 United,Omaha, NE       1:18.77   3 
 11 Kyle Hutcherson           01 Jaguars,Omaha, NE      1:19.34   3 
 12 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE     1:20.32   1 
 13 Jaylen Morales            00 Breeze,Bellevue, NE    1:20.41   1 
 14 Imari Agee                00 United,Omaha, NE       1:21.91   2 
 15 Seth Heskin               00 Racers,Elkhorn, NE     1:23.18   1 
 16 Christopher Gray          00 Wings,Omaha, NE        1:26.28   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE    2:46.69  
  2 Karsen Hunter             00 Chimney,Bayard, NE     2:55.31  
  3 Dejion Smith              00 United,Omaha, NE       2:59.27  
  4 Eamon Hajek-Jones         00 Unatt,Plattsmouth,     3:05.93  
  5 Jaylen Morales            00 Breeze,Bellevue, NE    3:08.66  
  6 Imari Agee                00 United,Omaha, NE       3:14.36  
  7 Jelani Ladd               01 United,Omaha, NE       3:19.26  
  8 Dion Bonam                00 Peak                   3:22.66  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason Hiemstra            01 Unatt                  5:54.20   Advanced
  2 Eamon Hajek-Jones         00 Unatt,Plattsmouth,     6:00.00   Advanced
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Midwest Trailblazers                           1:04.13  
     1) Zander Gray 01                  2) Jacob Pope 01                  
     3) Trevon Prater 01                4) Brandon Taylor 00              
  2 0829 Hastings Titans                                1:11.62  
     1) Coley Lacy 00                   2) Tyson Bonham 00                
     3) Gavin Gracey 00                 4) Brennan Wrightsman 00          
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Wings Of Omaha                                 5:55.51  
     1) Christopher Gray 00             2) Kristian Harris 00             
     3) Jarrett Proby 00                4) Tyler White-Welchen 00         
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nathan Dillon             00 Fremont,Fremont, NE    3-09.00      1.14m 
  2 Eamon Hajek-Jones         00 Unatt,Plattsmouth,     3-01.00      0.93m 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hunter Johnson            00 Jaguars,Omaha, NE     13-00.50      3.97m 
  2 Holton Harman             01 Unatt,Lincoln, NE     11-11.75      3.65m 
  3 Emmett Black              00 Unatt,Hildreth, NE    11-10.75      3.62m 
  4 Dylan Kautz               00 Unatt,Norfork, NC     11-08.50      3.56m 
  5 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE      11-05.50      3.49m 
  6 Cortez Holmes             00 Jaguars,Omaha, NE     11-05.00      3.47m 
  7 Jakobe Pope               01 Trailblazers,Omaha,   11-04.50      3.46m 
  8 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE    11-02.00      3.40m 
  9 Karsen Hunter             00 Chimney,Bayard, NE    11-00.25      3.35m 
 10 Seth Heskin               00 Racers,Elkhorn, NE    10-11.75      3.34m 
 11 Mason Hiemstra            01 Unatt                  8-04.75      2.55m 
 12 Tyler Kennedy             00 Titans,Hastings, NE    6-09.50      2.07m 
 
Event 160  Shot Put (6#) Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Deandre Butts             00 Wings,Omaha, NE       25-08.50      7.83m 
  2 Jarrett Proby             00 Wings,Omaha, NE       21-07.00      6.57m 
  3 Tyler White-Welchen       00 Wings,Omaha, NE       20-05.50      6.23m 
  4 Luke Rodriguez            00 Saints,Hastings, NE   19-09.00      6.01m 
  5 Will Gray                 00 Wings,Omaha, NE       19-05.00      5.91m 
  6 Philip Crawford           00 Breeze,Bellevue, NE   19-00.00      5.79m 
  7 Tyler Kennedy             00 Titans,Hastings, NE   18-11.00      5.76m 
  8 Henry Lewis               00 Wings,Omaha, NE       18-00.50      5.49m 
  9 Justin Bubak              01 Lytc,Lincoln, NE      17-11.00      5.46m 
 10 Jackson McVea             00 Flyers,Omaha, NE      17-06.50      5.34m 
 11 Brock Cuddy               00 Lytc,Lincoln, NE      16-05.50      5.01m 
 12 Kristian Harris           00 Wings,Omaha, NE       14-06.50      4.43m 
 
Event 161  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jarrett Proby             00 Wings,Omaha, NE          84-01     25.62m 
  2 Deandre Butts             00 Wings,Omaha, NE          69-02     21.08m 
  3 Ace McKinnis              01 Unatt,Columbus, NE       66-00     20.11m 
  4 Tyler White-Welchen       00 Wings,Omaha, NE          62-11     19.17m 
  5 Jackson McVea             00 Flyers,Omaha, NE         49-02     14.98m 
  6 Henry Lewis               00 Wings,Omaha, NE          44-00     13.41m 
  7 Will Gray                 00 Wings,Omaha, NE          32-11     10.03m 
  8 Brock Cuddy               00 Lytc,Lincoln, NE         30-11      9.42m 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE           380  
  2 Zach Fye                  00 Striders,Crete, NE         283  
  3 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE         124  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE         5.32m   17-05.50    209
  2 Zach Fye                  00 Striders,Crete, NE       5.20m   17-00.75    202
  3 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE       3.43m   11-03.00    102
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE         1.05m    3-05.25    105
  2 Zach Fye                  00 Striders,Crete, NE       1.00m    3-03.25     81
  3 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE       0.85m    2-09.50     22
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE       1:14.00      66
  2 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE     1:29.00  
  3 Zach Fye                  00 Striders,Crete, NE     1:29.80  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Deja Johnson              98 Wings,Omaha, NE          13.49q  1 
  2 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         13.56q  2 
  3 Autumn Kellogg            99 Peak                     14.56q  2 
  4 Vanessa Hooker            98 Unatt,Omaha, NE          14.58q  4 
  5 Shawn Prater              99 Trailblazers,Omaha,      14.61q  3 
  6 Rae Markle                98 Titans,Hasting, NE       14.72q  4 
  7 Alexis Riley              99 Warriors                 14.80q  4 
  8 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE       14.81q  3 
  9 Ciara Morehouse           98 Breeze,Papillion, N      14.91   3 
 10 Chaniya Alioth            99 Jaguars,Omaha, NE        15.14   2 
 11 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         15.30   3 
 12 Devon Bomer               99 Breeze                   15.34   4 
 13 Markki Frazier            98 Titans,Hastings, NE      15.38   1 
 14 Alyssa Beyersdorf         98 Breeze,Bellevue, NE      15.44   4 
 15 Maddison Roumph           99 Fremont,Cedar Bluff      15.48   3 
 16 Teadrana Knox                Unatt                    15.72   3 
 17 Adrianna Williams         98 Jaguars,Bellevue, N      15.78   1 
 18 Kristine Krager           98 Racers,Omaha, NE         15.90   2 
 19 Bethany Shield            99 Lytc,NE, NE              16.03   1 
 20 Milan Bonner              98 Racers,Omaha, NE         16.06   2 
 21 Christen Boles            98 Chimney,Bayard, NE       16.09   2 
 22 Harlee Fischer            99 Unatt,Stuart, NE         16.11   4 
 23 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       16.42   1 
 24 Danielle Tyler            98 Racers,Omaha, NE         16.47   1 
 25 Nayia Lytle               98 Jaguars,Omaha, NE        16.53   1 
 26 Emily Pogue               99 Unatt,Yutan, NE          16.59   3 
 27 Yrion Harris-Mcphaull     99 Striders,Omaha, NE       16.82   1 
 28 Tylesha Jackson           99 Warriors,Omaha, NE       17.35   2 
 29 Kimberly Evers            98 Breeze,Bellevue, NE      17.59   3 
 30 Melody Herek              99 Flyers,Omaha, NE         19.52   2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         13.26  
  2 Deja Johnson              98 Wings,Omaha, NE          13.35  
  3 Autumn Kellogg            99 Peak                     14.55  
  4 Shawn Prater              99 Trailblazers,Omaha,      14.56  
  5 Rae Markle                98 Titans,Hasting, NE       14.75  
  6 Vanessa Hooker            98 Unatt,Omaha, NE          14.90  
  7 Alexis Riley              99 Warriors                 14.93  
  8 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE       16.27  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         27.04   1 
  2 Deja Johnson              98 Wings,Omaha, NE          28.01   1 
  3 Caitlyn Cotton            98 Breeze,Bellevue, NE      29.92   2 
  4 Autumn Kellogg            99 Peak                     29.99   1 
  5 Jasmine Winscot-Smith     98 Breeze,Bellevue, NE      29.99   1 
  6 Alexis Riley              99 Warriors                 30.54   3 
  7 Vanessa Hooker            98 Unatt,Omaha, NE          30.68   2 
  8 Chaniya Alioth            99 Jaguars,Omaha, NE        31.10   3 
  9 Shawn Prater              99 Trailblazers,Omaha,      31.49   1 
 10 Ashley Hermann            98 Titans,Hastings, NE      31.49   2 
 11 Katrina Nesbit            98 Breeze,Bellevue, NE      31.57   1 
 12 Kailey Lane               99 Flyers,Omaha, NE         32.27   3 
 13 Mandi Stansberry          98 Fremont,Fremont, NE      33.84   1 
 14 Teadrana Knox                Unatt                    34.46   2 
 15 Asia Rollins              98 Wings,Omaha, NE          34.48   3 
 16 Tylesha Jackson           99 Warriors,Omaha, NE       36.59   3 
 17 Melody Herek              99 Flyers,Omaha, NE         42.28   2 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alyssa Duval              98 Jaguars,Omaha, NE      1:04.42   1 
  2 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE        1:06.12   1 
  3 Leah Banks                98 Jaguars,Omaha, NE      1:07.40   1 
  4 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE            1:08.73   1 
  5 Autumn Kellogg            99 Peak                   1:10.25   2 
  6 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE       1:11.07   1 
  7 Devon Bomer               99 Breeze                 1:11.52   2 
  8 Vanessa Hooker            98 Unatt,Omaha, NE        1:12.51   2 
  9 Shawn Prater              99 Trailblazers,Omaha,    1:12.59   1 
 10 Jaidon Hollingsworth      99 Jaguars,Omaha, NE      1:13.28   2 
 11 Caitlyn Cotton            98 Breeze,Bellevue, NE    1:14.14   2 
 12 Madison Hays              98 Lytc,Lincoln, NE       1:16.13   2 
 13 Alana Sesow               98 Lytc,Lincoln, NE       1:17.93   2 
 14 Marisa Robles             98 Unatt                  1:19.78   2 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jessi Smith               98 Chimney,Bayard, NE     2:33.90  
  2 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE        2:37.01  
  3 Molina Otte               98 Flyers,Omaha, NE       2:39.42  
  4 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE          2:46.61  
  5 Autumn Graham             99 Unatt,Plattsmouth,     2:46.65  
  6 Jaidon Hollingsworth      99 Jaguars,Omaha, NE      2:48.72  
  7 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE       2:54.10  
  8 Alex Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       2:54.36  
  9 Hannah Storm              99 Breeze,Papillion, N    2:59.26  
 10 Laney MacNamara           99 Racers,Omaha, NE       3:04.99  
 11 Alana Sesow               98 Lytc,Lincoln, NE       3:06.21  
 12 Jasmyn Boles              99 Chimney,Bayard, NE     3:21.40  
 13 Emma Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       3:25.85  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Molina Otte               98 Flyers,Omaha, NE       5:23.02  
  2 Jessi Smith               98 Chimney,Bayard, NE     5:23.36  
  3 Autumn Graham             99 Unatt,Plattsmouth,     5:25.17  
  4 Rebecca Jerina            99 Lytc,Crete, NE         5:46.44  
  5 Marisa Robles             98 Unatt                  5:59.19  
  6 Alex Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       6:01.16  
  7 Emily Micek               98 Unatt,Kearney, NE      6:12.17  
  8 Emma Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       6:53.00  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Molina Otte               98 Flyers,Omaha, NE      11:45.15  
  2 Autumn Graham             99 Unatt,Plattsmouth,    12:10.53  
  3 Rebecca Jerina            99 Lytc,Crete, NE        12:50.32  
  4 Marisa Robles             98 Unatt                 13:41.10  
 
Event 207  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         14.68q  1 
  2 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              15.85q  1 
  3 Kailey Lane               99 Flyers,Omaha, NE         16.29q  2 
  4 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE            16.44q  1 
  5 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         16.84q  1 
  6 Destiny Scott             99 Peak                     17.25q  2 
  7 Alexa Blase               99 Unatt,Grand Island,      17.35q  1 
  8 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         17.37q  2 
  9 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE      17.64   2 
 10 Isabella Hass             99 Flyers,Omaha, NE         20.08   2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         14.89  
  2 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              15.63  
  3 Kailey Lane               99 Flyers,Omaha, NE         16.71  
  4 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         17.00  
  5 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         17.18  
  6 Destiny Scott             99 Peak                     17.41  
  7 Alexa Blase               99 Unatt,Grand Island,      17.80  
 -- Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE               DQ  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Bellevue Breeze                                  57.02  
     1) Caitlyn Cotton 98               2) Avery Culbertson 98            
     3) Ciara Morehouse 98              4) Jasmine Winscot-Smith 98       
  2 0829 Boys & Girls Club Jaguars                        57.37  
     1) Chaniya Alioth 99               2) Leah Banks 98                  
     3) Alyssa Duval 98                 4) Adrianna Williams 98           
  3 0829 Hastings Titans                                  58.96  
     1) Markki Frazier 98               2) Ashley Hermann 98              
     3) Jamie Johnson 98                4) Rae Markle 98                  
 -- 0829 Bellevue Breeze  'B'                                DQ  
     1) Alyssa Beyersdorf 98            2) Tyla Bishop 99                 
     3) Kelani Kennedy 99               4) Hannah Storm 99                
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Boys & Girls Club Jaguars                      4:46.59  
     1) Leah Banks 98                   2) Alyssa Duval 98                
     3) Jaidon Hollingsworth 99         4) Adrianna Williams 98           
  2 0829 Bellevue Breeze                                4:58.17  
     1) Tyla Bishop 99                  2) Avery Culbertson 98            
     3) Kaylie Dengel 98                4) Mya Mace 99                    
  3 0829 Lincoln Youth Track Club                       5:29.68  
     1) Rebecca Jerina 99               2) Emma Schwartz 99               
     3) Alex Schwartz 99                4) Alana Sesow 98                 
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE       5-01.00      1.54m 
  2 Jamie Johnson             98 Titans,Hastings, NE    4-03.00      1.29m 
  3 Miah Vera                 98 Chimney,Bayard, NE     4-01.00      1.24m 
  4 Emily Micek               98 Unatt,Kearney, NE     J4-01.00      1.24m 
  5 Jessi Smith               98 Chimney,Bayard, NE    J4-01.00      1.24m 
  6 Alexa Blase               99 Unatt,Grand Island,    3-11.00      1.19m 
  6 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE       3-11.00      1.19m 
  8 Sydney Paden              98 Unatt,Syracuse, NE     3-09.00      1.14m 
  8 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE            3-09.00      1.14m 
  8 Kailey Lane               99 Flyers,Omaha, NE       3-09.00      1.14m 
 11 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE     3-03.00      0.99m 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE      14-07.50      4.45m 
  2 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE       14-01.50      4.30m 
  3 Mandi Stansberry          98 Fremont,Fremont, NE   14-00.00      4.26m 
  4 Rae Markle                98 Titans,Hasting, NE    13-07.50      4.15m 
  5 Ciara Morehouse           98 Breeze,Papillion, N   13-04.75      4.08m 
  6 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE    12-11.50      3.94m 
  7 Miah Vera                 98 Chimney,Bayard, NE    12-11.00      3.93m 
  8 Katrina Nesbit            98 Breeze,Bellevue, NE   12-10.75      3.93m 
  9 Kristine Krager           98 Racers,Omaha, NE      12-06.75      3.82m 
 10 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE      12-04.50      3.77m 
 11 Maddison Roumph           99 Fremont,Cedar Bluff   11-10.50      3.61m 
 12 Ashley Hermann            98 Titans,Hastings, NE   11-10.25      3.61m 
 13 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE      11-07.75      3.54m 
 14 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE      11-07.50      3.54m 
 15 Tyla Bishop               99 Breeze,Bellevue, NE   11-03.00      3.42m 
 16 Bethany Shield            99 Lytc,NE, NE           11-02.75      3.42m 
 17 Avery Culbertson          98 Breeze,Bellevue, NE   10-10.50      3.31m 
 18 Alexis Riley              99 Warriors              10-06.25      3.20m 
 19 Asia Rollins              98 Wings,Omaha, NE       10-05.00      3.17m 
 20 Kelani Kennedy            99 Breeze,Bellevue, NE   10-01.75      3.09m 
 21 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE   10-01.25      3.07m 
 22 Jasmyn Boles              99 Chimney,Bayard, NE     9-11.75      3.04m 
 23 Morgan Louderback         99 Unatt,Lincoln, NE      9-11.00      3.02m 
 24 Macy Meyer                99 Racers,Omaha, NE       9-07.50      2.93m 
 25 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE     8-09.75      2.68m 
 26 Melody Herek              99 Flyers,Omaha, NE       7-03.50      2.22m 
 
Event 213  Shot Put (6#) Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA      33-05.50     10.19m 
  2 Kathryn Grint             98 Unatt,North Loup, N   27-06.00      8.38m 
  3 Teryn Koch                98 Racers,Omaha, NE      27-01.50      8.26m 
  4 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE    24-03.25      7.39m 
  5 Becky Virgl               98 Unatt,Wahoo, NE      J24-03.25      7.39m 
  6 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA      23-04.00      7.11m 
  7 Grace Barry               98 Jets,Lincoln, NE      22-00.00      6.70m 
  8 Nayia Lytle               98 Jaguars,Omaha, NE     19-07.50      5.98m 
 
Event 214  Discus Throw (1K) Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA         93-00     28.34m  Advanced
  2 Teryn Koch                98 Racers,Omaha, NE         67-00     20.42m  Advanced
  3 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA         55-00     16.76m  Advanced
  4 Mya Mace                  99 Breeze,Bellevue, NE      48-06     14.78m  Advanced
  5 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE       44-08     13.61m  Advanced
  6 Becky Virgl               98 Unatt,Wahoo, NE          41-00     12.49m  Advanced
 
Event 215  Javelin Throw (300G) Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA        113-04     34.54m 
  2 Jasmine Winscot-Smith     98 Breeze,Bellevue, NE      86-11     26.49m 
  3 Grace Barry               98 Jets,Lincoln, NE         84-08     25.80m 
  4 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA         77-05     23.59m 
  5 Kathryn Grint             98 Unatt,North Loup, N      70-05     21.46m 
  6 Mya Mace                  99 Breeze,Bellevue, NE      62-00     18.89m 
  7 Bethany Shield            99 Lytc,NE, NE              60-01     18.31m 
  8 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE       38-01     11.60m 
  9 Jaedya Mc Coy             99 Peak                     31-11      9.72m 
 
Event 216  Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE               2185  
  2 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE          2184  
  3 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE             1732  
  4 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE          1660  
  5 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE          1522  
  6 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE        1418  
  7 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE          1308  
  8 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE       1162  
  9 Madison Penn              98 Lytc,Lytc                  574  
 10 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE         485  
 
Event 216  Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         15.44     652
  2 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              16.74     498
  3 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE         17.54     413
  4 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         17.64     402
  5 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE            17.74     392
  6 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         17.84     383
  7 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE      18.44     325
  8 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE       20.44     166
  9 Madison Penn              98 Lytc,Lytc                27.84  
 10 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       34.94  
 
Event 216  Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              7.19m   23-07.25    347
  2 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE       6.85m   22-05.75    325
  3 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         6.75m   22-01.75    319
  4 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE      6.70m   21-11.75    316
  5 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE            6.65m   21-10.00    313
  6 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE         5.63m   18-05.75    248
  7 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         5.23m   17-02.00    223
  8 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         5.05m   16-07.00    211
  9 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       4.71m   15-05.50    190
 10 Madison Penn              98 Lytc,Lytc                3.87m   12-08.50    138
 
Event 216  Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         1.53m    5-00.25    655
  2 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              1.32m    4-04.00    429
  3 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE       1.22m    4-00.00    331
  3 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE            1.22m    4-00.00    331
  5 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         1.17m    3-10.00    284
  5 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         1.17m    3-10.00    284
  5 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE         1.17m    3-10.00    284
  8 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE      1.02m    3-04.00    156
  8 Madison Penn              98 Lytc,Lytc                1.02m    3-04.00    156
 10 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       0.96m    3-01.75    111
 
Event 216  Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE              4.18m   13-08.75    350
  2 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         3.88m   12-08.75    281
  3 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         3.82m   12-06.50    267
  4 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         3.77m   12-04.50    257
  4 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE         3.77m   12-04.50    257
  6 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE       3.58m   11-09.00    216
  7 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE            3.48m   11-05.00    196
  8 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       3.15m   10-04.00    133
  9 Madison Penn              98 Lytc,Lytc                2.73m    8-11.50     65
 10 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE      2.48m    8-01.75     31
 
Event 216  Pentathlon: #5 800 Meter Dash Midget Girls Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan Kuck               98 Lytc,NE, NE            2:41.00     561
  2 Morgan Alexander          98 Unatt,Ord, NE          2:46.60     500
  3 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE       2:50.50     458
  4 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE     2:58.40     380
  5 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE       3:02.10     346
  6 Kaylie Dengel             98 Breeze,Bellevue, NE    3:03.40     334
  7 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE       3:10.10     277
  8 Madison Penn              98 Lytc,Lytc              3:18.20     215
  9 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE       3:24.30     173
 10 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE     3:47.90      51
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kurtis Cotton             99 Breeze,Omaha, NE         13.34q  1 
  2 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        13.39q  2 
  3 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       13.80q  4 
  4 Jordan Flowers            99 Peak                     13.86q  3 
  5 Jaylin Bradley            98 Breeze,Bellevue, NE      14.40q  3 
  6 Sylvo Johnson             98 Breeze,Bellevue, NE      14.41q  2 
  7 Michael Minor             98 United,Omaha, NE         14.46q  2 
  8 Cameron Clark             98 Rockets,Dunbar, NE       14.58q  3 
  9 Drew Gilliland            98 Lizards                  14.65   4 
 10 Dinairo Walker            99 Peak                     14.77   3 
 11 Curt Randall              98 Flyers,Omaha, NE         14.95   1 
 12 Daron Johnson             99 Wings,Omaha, NE          14.98   1 
 13 Jonathan Kent             98 Flyers,Omaha, NE         14.99   1 
 14 Isaiah Smith              99 Racers,Omaha, NE         15.15   2 
 15 Trenton Kopecky           99 Titans                   15.20   3 
 16 Andrew Kalvelage          98 Titans                   15.24   4 
 17 Joshua Kobza              99 Lytc,Lincoln, NE         15.34   4 
 18 Cole Whitlow              99 Breeze,Papillion, N      15.48   1 
 19 Arnez Anderson            99 United,Omaha, NE         15.64   2 
 20 Tyjon Jackson             98 Warriors,Omaha, NE       15.83   3 
 21 Garrett Beard             99 Titans                   15.93   2 
 22 Julius Davis              99 Bengals,Omaha, NE        16.33   1 
 23 King Brown                98 Wings,Omaha, NE          16.43   1 
 24 Tarik Smith               99 Peak                     17.16   2 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kurtis Cotton             99 Breeze,Omaha, NE         12.89  
  2 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        12.94  
  3 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       13.76  
  4 Jordan Flowers            99 Peak                     13.94  
  5 Michael Minor             98 United,Omaha, NE         14.25  
  6 Sylvo Johnson             98 Breeze,Bellevue, NE      14.28  
  7 Cameron Clark             98 Rockets,Dunbar, NE       14.60  
  8 Jaylin Bradley            98 Breeze,Bellevue, NE      14.61  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kurtis Cotton             99 Breeze,Omaha, NE         26.29   1 
  2 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        26.59   1 
  3 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       29.18   1 
  4 Jaylin Bradley            98 Breeze,Bellevue, NE      29.70   3 
  5 Michael Minor             98 United,Omaha, NE         30.12   1 
  6 Jonathan Kent             98 Flyers,Omaha, NE         30.42   3 
  7 Chad Alioth               99 Jaguars,Omaha, NE        30.58   2 
  8 Tija Glass                98 Warriors,Omaha, NE       30.68   2 
  9 Raheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE      30.81   3 
 10 Justus Henderson          98 Warriors,Omaha, NE       30.92   1 
 11 Cole Whitlow              99 Breeze,Papillion, N      31.12   3 
 12 Daron Johnson             99 Wings,Omaha, NE          31.56   2 
 13 Dinairo Walker            99 Peak                     31.86   3 
 14 Arnez Anderson            99 United,Omaha, NE         32.00   2 
 15 King Brown                98 Wings,Omaha, NE          35.11   1 
 16 Earl Spears               99 United,Omaha, NE         35.18   2 
 17 Kindrick Adams            99 Warriors,Omaha, NE       35.55   3 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE      1:01.79   1 
  2 Owen Rush                 98 Bengals,Omaha, NE      1:05.60   1 
  3 Dashawn McGary            98 Peak                   1:05.93   2 
  4 Richard Jackson           98 Bengals,Omaha, NE      1:08.54   2 
  5 Jaheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE    1:08.65   1 
  6 Cedrick Henderson-Smith   98 Peak                   1:09.38   2 
  7 Justus Henderson          98 Warriors,Omaha, NE     1:10.42   1 
  8 Arnez Anderson            99 United,Omaha, NE       1:13.63   1 
  9 Tija Glass                98 Warriors,Omaha, NE     1:14.51   2 
 10 Earl Spears               99 United,Omaha, NE       1:15.85   2 
 11 Justin Taylor             99 Flyers,Omaha, NE       1:16.41   2 
 12 King Brown                98 Wings,Omaha, NE        1:25.46   1 
 -- Nolan Dillon              98 Fremont,Fremont, NE        DNF   1 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N    2:20.73  
  2 Andy Vasquez              98 Flyers,Omaha, NE       2:26.36  
  3 Seth Hirsch               99 Racers,Omaha, NE       2:30.33  
  4 Rob Guardiola             98 Unatt,Omaha, NE        2:32.87  
  5 Kupre Mitchell            98 Peak                   2:37.16  
  6 Tanner Harsin             98 Rockets,Syracuse, N    2:39.68  
  7 Jared Bledsoe             99 Flyers,Blair, NE       2:40.56  
  8 Trenton Kopecky           99 Titans                 2:47.83  
  9 Mitchell McKibbin         99 Chimney,Minatare, N    2:49.90  
 10 Michael Knowles           99 Peak                   2:50.17  
 11 Bryson Williams           99 Breeze,Bellevue, NE    2:51.54  
 12 Trevor Daubert            99 Racers,Omaha, NE       2:52.59  
 13 Nathan Rupprecht          99 Flyers,Bennington,     2:53.49  
 14 A.J. Appleget             99 Lytc,Lincoln, NE       2:54.05  
 15 Victor Araya              98 Racers,Omaha, NE       2:54.41  
 16 Sergio Araya              99 Racers,Omaha, NE       3:07.43  
 17 Earl Spears               99 United,Omaha, NE       3:08.07  
 18 Jacob Merkley             98 Racers,Omaha, NE       3:15.41  
 19 Ben Wingerter             99 Racers,Elkhorn, NE     3:15.89  
 20 Manuel Harmon             99 Unatt,Fremont, NE      3:15.98  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N    4:41.87  
  2 Seth Hirsch               99 Racers,Omaha, NE       4:49.23  
  3 Jared Bledsoe             99 Flyers,Blair, NE       5:21.72  
  4 Victor Araya              98 Racers,Omaha, NE       5:49.50  
  5 Sergio Araya              99 Racers,Omaha, NE       6:25.58  
  6 Casey Carmichael          98 Bengals,Omaha, NE      6:30.58  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N    9:44.26  
  2 Seth Hirsch               99 Racers,Omaha, NE       9:53.14  
  3 Justin Taylor             99 Flyers,Omaha, NE      13:34.11  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andy Vasquez              98 Flyers,Omaha, NE       8:27.23  
 
Event 257  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ethan Gubbels             98 Unatt,Arlington, NE      14.75q  2 
  2 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         15.15q  2 
  3 Drew Gilliland            98 Lizards                  16.28q  1 
  4 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         16.55q  1 
  5 Jordan Williams           99 Lytc,Lincoln, NE         17.10q  2 
  6 Mitchell McKibbin         99 Chimney,Minatare, N      17.55q  1 
  7 Jacob Merkley             98 Racers,Omaha, NE         18.11q  2 
  8 Ben Wingerter             99 Racers,Elkhorn, NE       21.98q  1 
 -- Chad Alioth               99 Jaguars,Omaha, NE          DNF   2 
 
Event 257  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         14.79  
  2 Drew Gilliland            98 Lizards                  15.46  
  3 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         16.39  
  4 Jordan Williams           99 Lytc,Lincoln, NE         16.94  
  5 Mitchell McKibbin         99 Chimney,Minatare, N      17.51  
  6 Jacob Merkley             98 Racers,Omaha, NE         18.64  
  7 Ben Wingerter             99 Racers,Elkhorn, NE       18.87  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Bellevue Breeze                                  54.79  
     1) Kurtis Cotton 99                2) Jaheem Jones 98                
     3) Raheem Jones 98                 4) Sylvo Johnson 98               
  2 0829 Peak Performance                                 56.03  
     1) Dinairo Walker 99               2) Kupre Mitchell 98              
     3) Jordan Flowers 99               4) Dashawn McGary 98              
  3 0829 Syracuse Rockets                                 59.50  
     1) Cameron Clark 98                2) Braxtyn DeGolyer 98            
     3) Peyton Harsin 98                4) Tanner Harsin 98               
  4 0829 Nebraska Warriors                              1:00.03  
     1) Tavyer Glass 99                 2) Tija Glass 98                  
     3) Justus Henderson 98             4) Tyjon Jackson 98               
 -- 0829 Hastings Titans                                     DQ  
     1) Garrett Beard 99                2) Joshua Crosier 99              
     3) Andrew Kalvelage 98             4) Trenton Kopecky 99             
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 North Omaha Bengals                            4:46.04  
     1) Casey Carmichael 98             2) Julius Davis 99                
     3) Richard Jackson 98              4) Owen Rush 98                   
  2 0829 Omaha Racers                                   5:31.66  
     1) Victor Araya 98                 2) Trevor Daubert 99              
     3) Isaiah Smith 99                 4) Ben Wilson 99                  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0829 Cornhusker Flyers                                   NT   Advanced
     1) Jared Bledsoe 99                2) Eric Polerecky 99              
     3) Nathan Rupprecht 99             4) Andy Vasquez 98                
 -- 0829 Peak Performance                                    NT   Advanced
     1) Dashawn McGary 98               2) Kupre Mitchell 98              
     3) Cedrick Henderson-Smith 98      4) Michael Knowles 99             
 -- 0829 North Omaha Bengals                                 NT   Advanced
     1) Casey Carmichael 98             2) Julius Davis 99                
     3) Richard Jackson 98              4) Owen Rush 98                   
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nolan Dillon              98 Fremont,Fremont, NE    4-05.00      1.34m 
  2 Ethan Ferguson            98 Fremont,Fremont, NE    4-03.00      1.29m 
  3 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE       4-01.00      1.24m 
  4 Nick Loth                 99 Flyers,Omaha, NE      J4-01.00      1.24m 
  5 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE       3-11.00      1.19m 
  6 Nathan Rupprecht          99 Flyers,Bennington,    J3-11.00      1.19m 
  7 Ben Wilson                99 Racers,Omaha, NE       3-09.00      1.14m 
  8 Mitchell McKibbin         99 Chimney,Minatare, N    3-07.00      1.09m 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE    13-08.75      4.18m 
  2 Michael Minor             98 United,Omaha, NE      13-01.25      3.99m 
  3 Jordan Flowers            99 Peak                  12-10.50      3.92m 
  4 Drew Gilliland            98 Lizards               12-01.50      3.69m 
  5 Chad Alioth               99 Jaguars,Omaha, NE     11-08.00      3.55m 
  6 Daron Johnson             99 Wings,Omaha, NE       11-07.50      3.54m 
  7 Tyjon Jackson             98 Warriors,Omaha, NE    11-00.75      3.37m 
  8 Justin Taylor             99 Flyers,Omaha, NE      10-10.50      3.31m 
  9 Cameron Jarosik           99 Unatt,Aurora, NE       9-03.50      2.83m 
 
Event 263  Shot Put (6#) Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elijah Zoucha             98 West O,Omaha, NE      49-10.00     15.18m 
  2 Hunter Davis              98 Unatt,Plattsmouth,    37-08.00     11.48m 
  3 Samuel Lindgren           98 Unatt,Wahoo, NE       33-00.25     10.06m 
  4 Alex Goracke              99 Unatt,Harvard, NE     24-05.25      7.44m 
  5 Nick Loth                 99 Flyers,Omaha, NE      23-10.75      7.28m 
  6 Tavyer Glass              99 Warriors,Omaha, NE    21-11.00      6.68m 
  7 Reshon Trimble            98 Breeze,Bellevue, NE  J21-11.00      6.68m 
  8 Joshua Crosier            99 Titans                20-07.50      6.28m 
 
Event 264  Discus Throw (1K) Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hunter Davis              98 Unatt,Plattsmouth,      113-10     34.69m  advanced
  2 Elijah Zoucha             98 West O,Omaha, NE        107-00     32.61m  advanced
  3 Samuel Lindgren           98 Unatt,Wahoo, NE          93-00     28.34m  advanced
  4 Tavyer Glass              99 Warriors,Omaha, NE       55-00     16.76m  advanced
  4 Reshon Trimble            98 Breeze,Bellevue, NE      55-00     16.76m  advanced
  6 Eric Orduna-Adams         98 Warriors,Omaha, NE       54-00     16.45m 
  7 Levi Myers                99 Wings,Omaha, NE          53-00     16.15m 
 
Event 265  Javelin Throw (300G) Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Preston Cuddy             98 Lytc,Lincoln, NE        108-08     33.12m 
  2 Raheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE     101-11     31.06m 
  3 Jaheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE      94-03     28.72m 
  4 Samuel Lindgren           98 Unatt,Wahoo, NE          91-03     27.81m 
  5 Cameron Jarosik           99 Unatt,Aurora, NE         85-05     26.03m 
  6 Nick Loth                 99 Flyers,Omaha, NE         81-09     24.91m 
  7 Joshua Crosier            99 Titans                   53-05     16.28m 
  8 Ben Wilson                99 Racers,Omaha, NE         46-04     14.12m 
 
Event 266  Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE          1531  
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE          1224  
 
Event 266  Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         15.54     567
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         15.94     523
 
Event 266  Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         7.78m   25-06.25    353
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         5.24m   17-02.25    205
 
Event 266  Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         1.25m    4-01.25    218
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         1.20m    3-11.25    188
 
Event 266  Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         3.81m   12-06.00    176
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE         3.53m   11-07.00    135
 
Event 266  Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE       6:12.00     217
  2 Jackson Selig             98 Jets,Lincoln, NE       6:24.40     173
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        12.87q  4 
  2 Emani Stingley            97 Peak                     13.36q  1 
  3 Chelsea Cotton            96 Breeze,Bellevue, NE      13.60q  2 
  4 Desiree Sanders           96 Warriors,Omaha, NE       13.63q  2 
  5 Aaliyah Griego-Turner     97 United,Omaha, NE         13.72q  1 
  6 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE         13.73q  3 
  7 Shaina Owens              96 Jaguars,Omaha, NE        13.73q  4 
  8 Devynn Clark              96 United,Omaha, NE         13.82q  3 
  9 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE         14.06   4 
 10 Imani Brown               97 Jaguars,Omaha, NE        14.18   1 
 11 Alexis Manley             96 Racers,Omaha, NE         14.30   3 
 12 Natalie Stanley           96 Lytc,NE, NE              14.36   4 
 13 Hannah Shield             97 Lytc,NE, NE              14.38   2 
 14 McKinzie Miers            96 Lytc,NE, NE              14.41   2 
 15 Arrianna Jones            96 Jaguars,Omaha, NE        14.53   2 
 16 Sarah Pogue               96 Unatt,Yutan, NE          14.63   2 
 17 Brooke Hummel             96 Lytc,NE, NE              14.74   1 
 18 Donavan Kent              97 Jaguars,Omaha, NE        14.83   3 
 19 Elizabeth Drews           97 Flyers,Lavista, NE       14.86   3 
 20 Senia-Elonzia Hall        97 Jaguars,Omaha, NE        14.91   1 
 21 Kathleen Duncan           97 Unatt,Hickman, NE        15.05   3 
 22 Aautumn Jones-Evans       96 Warriors,Omaha, NE       15.56   3 
 23 Mlisa Hartzell            97 Warriors,Omaha, NE       15.82   1 
 24 Shacara Pierce            97 Bengals,Omaha, NE        16.06   4 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        12.87  
  2 Emani Stingley            97 Peak                     13.21  
  3 Desiree Sanders           96 Warriors,Omaha, NE       13.39  
  4 Aaliyah Griego-Turner     97 United,Omaha, NE         13.54  
  5 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE         13.57  
  6 Chelsea Cotton            96 Breeze,Bellevue, NE      13.70  
  7 Devynn Clark              96 United,Omaha, NE         13.85  
  8 Shaina Owens              96 Jaguars,Omaha, NE        13.88  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        26.00   1 
  2 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N      26.37   1 
  3 Tylana Whitfield          96 Peak                     27.83   2 
  4 Chelsea Cotton            96 Breeze,Bellevue, NE      27.90   2 
  5 Aaliyah Griego-Turner     97 United,Omaha, NE         27.96   1 
  6 Emani Stingley            97 Peak                     28.39   1 
  7 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE         28.40   4 
  8 Devynn Clark              96 United,Omaha, NE         28.68   1 
  9 Imani Brown               97 Jaguars,Omaha, NE        28.81   4 
 10 Imani Wilson              96 Elite,Lincoln, NE        28.89   1 
 11 Hannah Shield             97 Lytc,NE, NE              29.10   3 
 12 Sydny Harris              96 Racers,Omaha, NE         29.18   4 
 13 Alexis Manley             96 Racers,Omaha, NE         29.19   2 
 14 Shaina Owens              96 Jaguars,Omaha, NE        29.75   4 
 15 McKinzie Miers            96 Lytc,NE, NE              30.00   2 
 16 Brooke Hummel             96 Lytc,NE, NE              30.09   2 
 17 Arrianna Jones            96 Jaguars,Omaha, NE        30.29   3 
 18 Donavan Kent              97 Jaguars,Omaha, NE        30.63   3 
 19 Veronica Bryant           97 Breeze,Bellevue, NE      30.67   4 
 20 Melia Jackson             97 Bengals,Omaha, NE        30.72   3 
 21 Elizabeth Drews           97 Flyers,Lavista, NE       31.62   3 
 22 Miranda Knowles           97 Peak                     32.35   2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N      59.56   2 
  2 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE      1:01.69   2 
  3 Desiree Sanders           96 Warriors,Omaha, NE     1:01.94   2 
  4 McKayla Roberts           97 Flyers,Omaha, NE       1:03.36   2 
  5 Sydny Harris              96 Racers,Omaha, NE       1:03.52   2 
  6 Chandalea Jones           96 Bengals,Omaha, NE      1:04.52   2 
  7 Paige Hackman             96 Flyers,Woodbine, IA    1:04.82   2 
  8 Shaina Owens              96 Jaguars,Omaha, NE      1:05.82   1 
  9 Devynn Clark              96 United,Omaha, NE       1:06.01   1 
 10 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE       1:08.30   2 
 11 Tylana Whitfield          96 Peak                   1:08.67   1 
 12 Melia Jackson             97 Bengals,Omaha, NE      1:10.43   1 
 13 Elizabeth Drews           97 Flyers,Lavista, NE     1:11.40   1 
 14 Ajhia Mann                97 Peak                   1:14.96   1 
 15 Miranda Knowles           97 Peak                   1:19.17   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacquelyn Dam             96 Unatt,Arlington, NE    2:23.41  
  2 McKayla Roberts           97 Flyers,Omaha, NE       2:24.84  
  3 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE       2:28.90  
  4 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE    2:31.18  
  5 April Graham              97 Unatt,Plattsmouth,     2:33.36  
  6 Chandalea Jones           96 Bengals,Omaha, NE      2:33.89  
  7 Emily Locke               97 Jets,Malcolm, NE       2:39.16  
  8 Sydney Voss               97 Unatt,Fremont, NE      2:40.49  
  9 Sarah Pogue               96 Unatt,Yutan, NE        2:44.18  
 10 Emma Frerichs             97 Racers,Omaha, NE       2:45.39  
 11 Sophia Hutson             97 Flyers,Omaha, NE       2:53.90  
 12 Elizabeth Hempel          96 Lytc,Lincoln, NE       2:59.05  
 13 Leah Zimmerman            96 Flyers,Omaha, NE       3:07.40  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham            96 Flyers,Griswold, IA    4:48.60  
  2 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE    4:56.07  
  3 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE       4:58.54  
  4 Shae Spady                96 Flyers,Omaha, NE       5:12.62  
  5 Emma Frerichs             97 Racers,Omaha, NE       5:26.18  
  6 Abigail Wilkins           97 Racers,Elkhorn, NE     5:43.04  
  7 Sophia Hutson             97 Flyers,Omaha, NE       5:47.54  
  8 Leah Zimmerman            96 Flyers,Omaha, NE       6:29.72  
 -- Jacquelyn Dam             96 Unatt,Arlington, NE        DNF  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham            96 Flyers,Griswold, IA   10:24.63  
  2 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE      10:27.50  
  3 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE   10:55.53  
  4 Shae Spady                96 Flyers,Omaha, NE      11:04.32  
  5 Emma Frerichs             97 Racers,Omaha, NE      12:13.17  
  6 Sophia Hutson             97 Flyers,Omaha, NE      12:42.34  
  7 Leah Zimmerman            96 Flyers,Omaha, NE      14:10.06  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKayla Roberts           97 Flyers,Omaha, NE      19:53.55  
 
Event 307  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Erykah Houser             97 Elite,Lincoln, NE        16.08q  2 
  2 Elizabeth Gronewold       96 Lytc,Cortland, NE        16.74q  1 
  2 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE         16.74q  1 
  4 Chelsea Cotton            96 Breeze,Bellevue, NE      17.00q  2 
  5 Stephanie Ahrens          96 Lytc,Lincoln, NE         17.09q  2 
  6 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         18.94q  1 
  7 Senia-Elonzia Hall        97 Jaguars,Omaha, NE        19.14q  1 
  8 Emilee Pool               97 Unatt,Wilcox, NE         19.15q  2 
  9 Michaela Dreezen          96 Lytc,Lincoln, NE         19.27   1 
 10 Kylie Krager              96 Racers,Omaha, NE         21.81   2 
 11 Lexi McCargill            97 Racers,Omaha, NE         21.91   1 
 12 Logan Williams            96 Unatt,Scottsbluff,       23.59   2 
 
Event 307  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE         16.37  
  2 Erykah Houser             97 Elite,Lincoln, NE        16.55  
  3 Stephanie Ahrens          96 Lytc,Lincoln, NE         16.73  
  4 Chelsea Cotton            96 Breeze,Bellevue, NE      16.92  
  5 Elizabeth Gronewold       96 Lytc,Cortland, NE        18.13  
  6 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         18.72  
  7 Senia-Elonzia Hall        97 Jaguars,Omaha, NE        18.84  
  8 Emilee Pool               97 Unatt,Wilcox, NE         18.93  
 
Event 308  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephanie Ahrens          96 Lytc,Lincoln, NE         32.29  
  2 Elizabeth Gronewold       96 Lytc,Cortland, NE        32.49  
  3 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         33.75  
  4 Ajhia Mann                97 Peak                     35.46  
  5 Logan Williams            96 Unatt,Scottsbluff,       36.88  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Boys & Girls Club Jaguars                        52.09  
     1) Imani Brown 97                  2) Ahmani Green 97                
     3) Arrianna Jones 96               4) Shaina Owens 96                
  2 0829 Peak Performance                                 54.53  
     1) Miranda Knowles 97              2) Ajhia Mann 97                  
     3) Tylana Whitfield 96             4) Emani Stingley 97              
  3 0829 Lincoln Youth Track Club                         56.78  
     1) Brooke Hummel 96                2) McKinzie Miers 96              
     3) Elizabeth Gronewold 96          4) Madden Sharrett 97             
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 North Omaha Bengals                            4:46.11  
     1) Melia Jackson 97                2) Chandalea Jones 96             
     3) Brianna Mills 96                4) Mahalia Myles 96               
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0829 Cornhusker Flyers  'B'                              NT   Advanced
     1) Elizabeth Drews 97              2) Paige Hackman 96               
     3) Sophia Hutson 97                4) Rebekah Topham 96              
 -- 0829 Cornhusker Flyers                                   NT   Advanced
     1) McKayla Roberts 97              2) Shae Spady 96                  
     3) Leah Zimmerman 96               4) Taylor Pavich 96               
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stephanie Ahrens          96 Lytc,Lincoln, NE       4-09.00      1.44m 
  2 Paige Hackman             96 Flyers,Woodbine, IA    4-07.00      1.39m 
  3 Madeline Bishop           96 Breeze,Bellevue, NE   J4-07.00      1.39m 
  4 Veronica Bryant           97 Breeze,Bellevue, NE    4-03.00      1.29m 
  5 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,    4-01.00      1.24m 
  6 Amelia Cisar              97 Breeze,Bellevue, NE   J4-01.00      1.24m 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maggie Gardner            96 Unatt,Holdrege, NE     8-06.00      2.59m 
  2 Andrea Anderson           96 Flyers,Omaha, NE       7-06.00      2.28m 
  2 Megan Stuart              96 Chimney,Bayard, NE     7-06.00      2.28m 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aaliyah Griego-Turner     97 United,Omaha, NE      15-04.50      4.68m 
  2 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N   15-03.00      4.64m 
  3 Emani Stingley            97 Peak                  15-01.75      4.61m 
  4 Natalie Stanley           96 Lytc,NE, NE           14-09.00      4.49m 
  5 Hannah Shield             97 Lytc,NE, NE           14-08.00      4.47m 
  6 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE      14-01.00      4.29m 
  7 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE      13-10.75      4.23m 
  8 Michaela Dreezen          96 Lytc,Lincoln, NE      13-09.50      4.20m 
  9 Paige Hackman             96 Flyers,Woodbine, IA   13-05.00      4.08m 
 10 Elizabeth Hempel          96 Lytc,Lincoln, NE      11-09.00      3.58m 
 11 Elizabeth Yost            97 Lytc,Lincoln, NE      11-05.25      3.48m 
 12 Justice Malesker          96 Titans,Hastings, NE    9-04.25      2.85m 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N   31-07.25      9.63m 
  2 Elizabeth Gronewold       96 Lytc,Cortland, NE     31-06.00      9.60m 
  3 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE      31-05.00      9.57m 
  4 Hannah Shield             97 Lytc,NE, NE           29-09.00      9.06m 
  5 Elizabeth Hempel          96 Lytc,Lincoln, NE      29-06.25      8.99m 
 
Event 316  Shot Put (6#) Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE      34-11.75     10.66m 
  2 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,   33-07.50     10.24m 
  3 Morgan Bath               96 Jets,Lincoln, NE      33-06.50     10.22m 
  4 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE     32-09.75     10.00m 
  5 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,   30-10.25      9.40m 
  6 Lizzie Virgl              96 Unatt,Wahoo, NE       30-05.75      9.29m 
  7 Lauren Doeschot           96 Flyers,Omaha, NE      30-04.00      9.24m 
  8 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE      25-09.75      7.86m 
 
Event 317  Discus Throw (1K) Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Doeschot           96 Flyers,Omaha, NE         98-09     30.09m 
  2 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE         87-06     26.67m 
  3 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,      84-02     25.65m 
  4 Lizzie Virgl              96 Unatt,Wahoo, NE          79-10     24.33m 
  5 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE        79-09     24.30m 
  6 Morgan Bath               96 Jets,Lincoln, NE         69-08     21.23m 
  7 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,      65-04     19.91m 
  8 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE         59-08     18.18m 
  9 Rebekah Topham            96 Flyers,Griswold, IA      40-03     12.26m 
 10 Justice Malesker          96 Titans,Hastings, NE      37-06     11.43m 
 
Event 318  Javelin Throw (600G) Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Doeschot           96 Flyers,Omaha, NE        103-10     31.64m 
  2 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE         77-02     23.52m 
  3 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE         73-09     22.47m 
  4 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,      69-09     21.25m 
  5 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE        69-05     21.15m 
  6 Lizzie Virgl              96 Unatt,Wahoo, NE          48-10     14.88m 
 
Event 319  Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,         745  
 
Event 319  Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,       24.34      44
 
Event 319  Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,       6.74m   22-01.50    318
 
Event 319  Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,       1.07m    3-06.00    197
 
Event 319  Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,       3.15m   10-04.00    133
 
Event 319  Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Hajek-Jones          97 Unatt,Plattsmouth,     3:47.34      53
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kenzo Cotton              96 Breeze,Omaha, NE         11.82q  2 
  2 Jaaron Warren             96 Peak                     12.25q  2 
  3 Eric King                 96 Warriors,Omaha, NE       12.27q  2 
  4 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       12.40q  1 
  5 Hunter Gage               96 Breeze,Bellevue, NE      12.48q  2 
  6 Fonta Jones               97 Peak                     12.66q  1 
  7 Simon Wiedel              97 Unatt,Hebron, NE         12.88q  2 
  8 Tanner Loberg             97 Unatt,Norfolk, NE        12.94q  1 
  9 Malik Thompson            96 Breeze,Bellevue, NE      12.95   1 
 10 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE      13.77   1 
 11 Kenneth Ligon             97 Breeze,Bellevue, NE      13.81   1 
 12 Jeramiah Stovall          97 Breeze,Bellevue, NE      14.57   1 
 13 Jared Payne               97 Peak                     14.58   2 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kenzo Cotton              96 Breeze,Omaha, NE         11.72  
  2 Eric King                 96 Warriors,Omaha, NE       12.10  
  3 Jaaron Warren             96 Peak                     12.25  
  4 Hunter Gage               96 Breeze,Bellevue, NE      12.29  
  5 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       12.49  
  6 Fonta Jones               97 Peak                     12.65  
  7 Tanner Loberg             97 Unatt,Norfolk, NE        12.89  
  8 Simon Wiedel              97 Unatt,Hebron, NE         13.27  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenzo Cotton              96 Breeze,Omaha, NE         24.13   3 
  2 Eric King                 96 Warriors,Omaha, NE       24.68   1 
  3 Fonta Jones               97 Peak                     25.14   3 
  4 Jaaron Warren             96 Peak                     25.61   1 
  5 Hunter Gage               96 Breeze,Bellevue, NE      25.74   1 
  6 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       26.00   1 
  7 Malik Thompson            96 Breeze,Bellevue, NE      26.01   1 
  8 Tanner Loberg             97 Unatt,Norfolk, NE        26.21   1 
  9 Clester Johnson           96 Breeze,Omaha, NE         26.25   1 
 10 Devin Rezac               96 Lytc,Lincoln, NE         26.69   4 
 11 Malik Hluchoweckyj        96 Breeze,Bellevue, NE      27.26   4 
 12 Justin Fuller             96 Breeze,Omaha, NE         27.39   3 
 13 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE      28.32   3 
 14 Grant Martin              97 Jaguars,Omaha, NE        28.66   2 
 15 Miles Whitlow             97 Breeze,Papillion, N      28.84   4 
 16 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE         28.87   2 
 17 Malik Zollicoffer         97 Peak                     29.71   3 
 18 Steven Stallings          97 Breeze,Bellevue, NE      29.74   4 
 19 Jared Payne               97 Peak                     29.76   2 
 20 Teral Lee                 97 Jaguars,Omaha, NE        30.02   4 
 21 Jorge Arellano            97 Lizards                  31.74   4 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenzo Cotton              96 Breeze,Omaha, NE         53.91   1 
  2 Jaaron Warren             96 Peak                     57.18   2 
  3 Fonta Jones               97 Peak                     57.83   1 
  4 Mitch Grosserode          97 Lytc,Linccoln, NE      1:00.72   1 
  5 Dylon Hollingsworth       97 Jaguars,Omaha, NE      1:01.37   2 
  6 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE    1:02.18   1 
  7 Grant Martin              97 Jaguars,Omaha, NE      1:04.15   1 
  8 Michael Mezick            96 Breeze,Bellevue, NE    1:05.62   2 
  9 Miles Whitlow             97 Breeze,Papillion, N    1:05.98   2 
 10 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N    1:07.60   2 
 11 Steven Stallings          97 Breeze,Bellevue, NE    1:09.74   2 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon Rockers           97 Unatt,Gretna, NE       2:15.88  
  2 Reid Shubert              96 Jets,Lincoln, NE       2:18.11  
  3 Matthew Barraza           97 Unatt,Scottsbluff,     2:18.63  
  4 Jack Polerecky            96 Flyers,Omaha, NE       2:20.00  
  5 Paul Sutter               96 Lytc,Lincoln, NE       2:20.59  
  6 Isaac Ward                96 Jaguars,Omaha, NE      2:21.05  
  7 Mitch Grosserode          97 Lytc,Linccoln, NE      2:22.48  
  8 Jared Hoyt                96 Racers,Omaha, NE       2:29.07  
  9 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE       2:37.92  
 10 Tanner Clough             97 Unatt,Wallace, NE      2:41.46  
 11 Nicholas Stanley          96 Lytc,NE, NE            2:45.09  
 12 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE       2:45.15  
 13 Nicolas Mulnix            96 Racers,Omaha, NE       2:45.39  
 14 Nathan Stanley            96 Lytc,NE, NE            2:46.03  
 15 Kennedy Krikac            97 Lytc,Lincoln, NE       2:49.74  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Sutter               96 Lytc,Lincoln, NE       4:36.59  
  2 Matthew Barraza           97 Unatt,Scottsbluff,     4:36.72  
  3 Reid Shubert              96 Jets,Lincoln, NE       4:43.06  
  4 Brandon Rockers           97 Unatt,Gretna, NE       4:56.52  
  5 Tanner Clough             97 Unatt,Wallace, NE      5:16.40  
  6 Dylan Dingbaum            96 Racers,Omaha, NE       5:17.30  
  7 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE       5:20.99  
  8 Zachary Jackson           97 Unatt,Kearney, NE      5:23.13  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reid Shubert              96 Jets,Lincoln, NE      10:06.00  
  2 Jack Polerecky            96 Flyers,Omaha, NE      10:24.38  
  3 Paul Sutter               96 Lytc,Lincoln, NE      10:38.29  
  4 Dylan Dingbaum            96 Racers,Omaha, NE      11:43.39  
  5 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE      11:55.31  
  6 Kennedy Krikac            97 Lytc,Lincoln, NE      12:02.30  
 
Event 357  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Devin Rezac               96 Lytc,Lincoln, NE         17.21  
  2 Dylon Hollingsworth       97 Jaguars,Omaha, NE        17.68  
  3 Aaron Greenberg           96 Unatt,Elkhorn, NE        18.28  
  4 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE         19.76  
  5 Nicholas Wilson           97 Racers,Omaha, NE         20.65  
  6 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE         20.68  
  7 Arellano Jorge            97 Lizards                  22.97  
 
Event 358  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aaron Greenberg           96 Unatt,Elkhorn, NE        33.56   Advanced
  2 Michael Mezick            96 Breeze,Bellevue, NE      35.00   Advanced
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Bellevue Breeze                                  48.09  
     1) Kenzo Cotton 96                 2) Hunter Gage 96                 
     3) Malik Hluchoweckyj 96           4) Clester Johnson 96             
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- 0829 Omaha Racers                                        NT   Advanced
     1) Dylan Dingbaum 96               2) Jared Hoyt 96                  
     3) Brady Mulnix 97                 4) Nicolas Mulnix 96              
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Malik Hluchoweckyj        96 Breeze,Bellevue, NE    5-03.00      1.60m 
  2 Maxx Petersen             96 Flyers,Omaha, NE       4-11.00      1.49m 
  3 Devin Rezac               96 Lytc,Lincoln, NE      J4-11.00      1.49m 
  4 Ryan Hinton               97 Lytc,Lincoln, NE       4-07.00      1.39m 
  5 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE       4-05.00      1.34m 
  5 Jacob Clark               96 Unatt,Brady, NE        4-05.00      1.34m 
  7 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE      J4-05.00      1.34m 
  8 Teral Lee                 97 Jaguars,Omaha, NE      3-11.00      1.19m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Justin Fuller             96 Breeze,Omaha, NE      16-07.75      5.07m 
  2 Hunter Gage               96 Breeze,Bellevue, NE   15-10.25      4.83m 
  3 Malik Hluchoweckyj        96 Breeze,Bellevue, NE   15-07.00      4.74m 
  4 Jordan Proby              97 Wings,Omaha, NE       14-09.50      4.50m 
  5 Simon Wiedel              97 Unatt,Hebron, NE      14-01.00      4.29m 
  6 Teral Lee                 97 Jaguars,Omaha, NE     13-01.25      3.99m 
  7 Nicholas Wilson           97 Racers,Omaha, NE      11-09.75      3.60m 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE      30-00.75      9.16m  Advanced
  2 Simon Wiedel              97 Unatt,Hebron, NE      29-00.00      8.83m  Advanced
 
Event 366  Shot Put (4K) Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE      39-00.00     11.88m 
  2 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE   35-00.50     10.68m 
  3 Chase Goodman             96 Norfolk               33-06.50     10.22m 
  4 Ethan Ruh                 97 Flyers,Omaha, NE      32-11.75     10.05m 
  5 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N   32-11.25     10.03m 
  6 Macy Foard                97 Warriors,Omaha, NE    32-10.75     10.02m 
  7 Justin Fuller             96 Breeze,Omaha, NE      32-07.75      9.95m 
  8 Travis Hartwig            97 Titans,Hasting, NE    30-08.50      9.35m 
  9 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE      27-08.00      8.43m 
 10 Daishon Neal              97 Unatt,Omaha, NE       26-08.50      8.14m 
 11 Jorge Arellano            97 Lizards               25-05.00      7.74m 
 12 Trevon Burns              97 United,Omaha, NE      21-09.75      6.64m 
 
Event 367  Discus Throw (1K) Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wiley Nichols             96 Unatt,Omaha, NE         113-05     34.56m 
  2 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE     110-07     33.70m 
  3 Chase Goodman             96 Norfolk                 108-06     33.07m 
  4 Kenton Kobza              97 Jets,Fairbury, NE       103-07     31.57m 
  5 Ethan Ruh                 97 Flyers,Omaha, NE        101-03     30.86m 
  6 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE         88-05     26.94m 
  7 Macy Foard                97 Warriors,Omaha, NE       77-02     23.52m 
 
Event 368  Javelin Throw (600G) Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE     115-06     35.20m 
  2 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE        111-08     34.03m 
  3 Wiley Nichols             96 Unatt,Omaha, NE         109-07     33.40m 
  4 Malik Thompson            96 Breeze,Bellevue, NE     102-04     31.19m 
  5 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE         87-06     26.67m 
  6 Justin Fuller             96 Breeze,Omaha, NE         87-02     26.56m 
  7 Sam Hirsch                97 Racers,Omaha, NE         72-08     22.14m 
  8 Nicholas Wilson           97 Racers,Omaha, NE         57-07     17.55m 
  9 Trevon Burns              97 United,Omaha, NE         52-10     16.10m 
 
Event 369  Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N       1527  
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE        633  
 
Event 369  Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N      20.74     293
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE      27.14      10
 
Event 369  Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N      9.70m   31-10.00    468
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE      5.64m   18-06.00    228
 
Event 369  Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N      1.42m    4-07.75    331
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE      1.22m    4-00.00    200
 
Event 369  Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N      4.65m   15-03.25    317
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE      3.50m   11-05.75    130
 
Event 369  Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph Krajicek           97 Breeze,Papillion, N    6:42.44     118
  2 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE    7:03.74      65
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        12.99q  2 
  2 Kamara Avant              94 Jaguars,Omaha, NE        13.18q  2 
  3 Taylor White-Welchen      94 Wings,Omaha, NE          13.22q  1 
  4 Elizabeth Selling         94 Tachyon,Omaha, NE        13.56q  1 
  5 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE       13.57q  1 
  6 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE       13.75q  2 
  7 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       13.88q  1 
  8 Reagana Mills             95 Jets,Lincoln, NE         14.19q  2 
  9 Hannah Patterson          95 Lizards,Lyman, NE        14.19   2 
 10 Abby Pfeifer              94 Racers,Omaha, NE         14.23   1 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Taylor White-Welchen      94 Wings,Omaha, NE          12.91  
  2 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        13.07  
  3 Kamara Avant              94 Jaguars,Omaha, NE        13.27  
  4 Elizabeth Selling         94 Tachyon,Omaha, NE        13.45  
  5 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE       13.59  
  6 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE       13.62  
  7 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       13.66  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nakita Brewer             94 Jaguars,Omaha, NE        25.66   1 
  2 Taylor White-Welchen      94 Wings,Omaha, NE          26.64   1 
  3 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        26.76   1 
  4 Kamara Avant              94 Jaguars,Omaha, NE        26.81   1 
  5 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE         27.47   1 
  6 A'Leea Smith              95 Peak                     27.81   2 
  7 Daesha Turnbo             95 Peak                     28.00   1 
  8 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE       28.15   2 
  9 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE       28.48   1 
 10 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       28.74   2 
 11 Hannah Patterson          95 Lizards,Lyman, NE        29.29   2 
 12 Meghan Thomas             95 Flyers,Omaha, NE         34.12   2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nakita Brewer             94 Jaguars,Omaha, NE        58.72  
  2 Taylor White-Welchen      94 Wings,Omaha, NE        1:00.44  
  3 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE      1:02.33  
  4 A'Leea Smith              95 Peak                   1:03.10  
  5 Daesha Turnbo             95 Peak                   1:03.58  
  6 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE       1:04.63  
  7 Hannah Patterson          95 Lizards,Lyman, NE      1:09.85  
  8 Rose Medill               95 Jets,Lincoln, NE       1:15.52  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madeleine Randall         95 Flyers,Omaha, NE       2:27.47  
  2 Grace Stiansen            95 Breeze,Bellevue, NE    2:30.08  
  3 Sidney Hirsh              94 Racers,Omaha, NE       2:31.17  
  4 Jackie Mezick             94 Breeze,Bellevue, NE    2:35.49  
  5 Michaela Randall          95 Flyers,Omaha, NE       2:49.86  
  6 Hannah Pogue              94 Unatt,Yutan, NE        2:51.31  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grace Stiansen            95 Breeze,Bellevue, NE    5:40.00   Advanced
  2 Hannah Pogue              94 Unatt,Yutan, NE        5:50.00   Advanced
  3 Sidney Hirsh              94 Racers,Omaha, NE       6:00.00   Advanced
  4 Jackie Mezick             94 Breeze,Bellevue, NE    6:01.00   Advanced
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sidney Hirsh              94 Racers,Omaha, NE      11:04.26  
 
Event 408  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julianna Burr             95 Unatt,Holldrege, NE      17.79  
  2 Heather Showers           95 Flyers,Bennington,       17.99  
 -- Jaidin Ross               95 Eagles,NE, NE               DQ  
 
Event 409  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan Dworak             95 Unatt,Lincoln, NE      1:08.50   Advanced
  2 Jaidin Ross               95 Eagles,NE, NE          1:15.00   Advanced
  3 Kennadee Pringle          95 Elite,Lincoln, NE      1:25.00   Advanced
  4 Heather Showers           95 Flyers,Bennington,     1:26.00   Advanced
  5 Abigail Hunke             95 Unatt,Bennington, N    1:27.00   Advanced
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Bellevue Breeze                                4:28.21  
     1) Candice Bolden 94               2) Taryn Derickson 94             
     3) Jackie Mezick 94                4) Grace Stiansen 95              
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Avrie Welton              94 Eagles,Ralston, NE     5-06.00      1.67m  Advanced
  2 Taryn Derickson           94 Breeze,Bellevue, NE    5-04.00      1.62m  Advanced
  2 Elizabeth Diffey          94 Tachyon,Omaha, NE      5-04.00      1.62m  Advanced
  4 Macy Woitzel              95 Unatt,Omaha, NE        4-09.00      1.44m  Advanced
  5 Heather Showers           95 Flyers,Bennington,     4-08.00      1.42m  Advanced
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Allexis Menghini          95 Unatt,North Platte    10-06.00      3.20m 
  2 Elizabeth Stanton         94 Unatt,Papillion, NE    8-00.00      2.43m 
  3 Sarah Vonasek             95 Unatt,Holdrege, NE     7-06.00      2.28m 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kamara Avant              94 Jaguars,Omaha, NE     17-02.50      5.24m 
  2 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE      16-04.00      4.97m 
  3 Candice Bolden            94 Breeze,Bellevue, NE   14-09.75      4.51m 
  4 Olivia Baker              95 Tachyon,Omaha, NE     14-05.50      4.40m 
  5 Heather Showers           95 Flyers,Bennington,    14-01.00      4.29m 
  6 Hannah Patterson          95 Lizards,Lyman, NE     12-07.25      3.84m 
  7 Reagana Mills             95 Jets,Lincoln, NE      11-08.50      3.56m 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Candice Bolden            94 Breeze,Bellevue, NE   32-08.00      9.95m 
  2 Olivia Baker              95 Tachyon,Omaha, NE     30-06.00      9.29m 
  3 Aisha Yapp                95 Breeze,Omaha, NE      30-03.75      9.23m 
  4 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE    29-11.75      9.13m 
  5 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE    29-11.25      9.12m 
  6 Taryn Derickson           94 Breeze,Bellevue, NE   29-09.00      9.06m 
 
Event 417  Shot Put (4K) Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Riley Johnson             94 Unatt,Arlington, NE   36-00.75     10.99m 
  2 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE      32-10.00     10.00m 
  3 Megan Boatman             95 Titans,Juniata, NE    31-05.75      9.59m 
  4 Maggie Getzfrid           94 West O,Omaha, NE      30-05.75      9.29m 
  5 Zakiya Dixon              95 Breeze,Bellevue, NE   23-05.00      7.13m 
  6 Julie Salgado             95 Breeze,Bellevue, NE   18-00.00      5.48m 
 
Event 418  Discus Throw (1K) Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE        143-05     43.71m 
  2 Riley Johnson             94 Unatt,Arlington, NE     127-08     38.91m 
  3 Abbey Christensen         94 West O,Omaha, NE        111-05     33.95m 
  4 Maggie Getzfrid           94 West O,Omaha, NE        102-11     31.36m 
  5 Megan Boatman             95 Titans,Juniata, NE       86-07     26.39m 
  6 Zakiya Dixon              95 Breeze,Bellevue, NE      52-03     15.92m 
  7 Julie Salgado             95 Breeze,Bellevue, NE      43-07     13.28m 
 
Event 419  Javelin Throw (600G) Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE        106-01     32.33m 
  2 Abbey Christensen         94 West O,Omaha, NE         83-06     25.45m 
  3 Serenity McAndrews        95 Unatt,Ralston, NE        64-10     19.76m 
  4 Meghan Thomas             95 Flyers,Omaha, NE         59-04     18.08m 
 
Event 420  Hammer Throw (4K) Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE         70-05     21.46m 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Devin Barfield            94 Eagles,Bellevue, NE      11.29q  3 
  2 Justin Carter             94 Eagles,NE, NE            11.55q  1 
  3 Dillion McCOY             94 Peak                     11.60q  1 
  4 Lee Banks                 94 Peak                     11.69q  1 
  5 Jacob Cloyd               95 Breeze,Bellevue, NE      11.79q  2 
  6 Grant Costello            94 Tachyon,Omaha, NE        11.97q  3 
  7 Luke Worden               95 Lizards,Scottsbluff      11.98q  2 
  8 Luke Henson               95 Racers,Omaha, NE         12.01q  1 
  9 Ronnell Lee               94 Peak                     12.11   2 
 10 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE         12.11   1 
 11 Trevor Upcraft            94 Unatt,Omaha, NE          12.28   3 
 12 Joe Schanbacher           95 Tachyon,Omaha, NE        12.38   2 
 13 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE         12.44   3 
 14 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE         12.74   2 
 15 Cameron Hayes             94 Peak                     13.65   3 
 16 Quinton Lovelace          95 Wings,Omaha, NE          13.76   2 
 17 Calvin Lyncook            95 Warriors,Omaha, NE       14.00   3 
 18 Christopher Dixon         95 Wings,Omaha, NE          14.41   2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Devin Barfield            94 Eagles,Bellevue, NE      11.25  
  2 Justin Carter             94 Eagles,NE, NE            11.52  
  3 Dillion McCOY             94 Peak                     11.61  
  4 Lee Banks                 94 Peak                     11.65  
  5 Luke Worden               95 Lizards,Scottsbluff      11.95  
  6 Luke Henson               95 Racers,Omaha, NE         11.97  
  7 Grant Costello            94 Tachyon,Omaha, NE        12.02  
  8 Jacob Cloyd               95 Breeze,Bellevue, NE      12.52  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Devin Barfield            94 Eagles,Bellevue, NE      22.34   1 
  2 Justin Carter             94 Eagles,NE, NE            23.28   1 
  3 Dillion McCOY             94 Peak                     23.29   1 
  4 Lee Banks                 94 Peak                     23.97   1 
  5 James Wingerter           94 Racers,Elkhorn, NE       24.05   2 
  6 Luke Henson               95 Racers,Omaha, NE         24.52   1 
  7 Ronnell Lee               94 Peak                     24.58   2 
  8 Jacob Cloyd               95 Breeze,Bellevue, NE      24.65   1 
  9 Tyler Spearman            95 Unatt                    24.94   2 
 10 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE         26.39   3 
 11 Cameron Hayes             94 Peak                     27.79   3 
 12 Quinton Lovelace          95 Wings,Omaha, NE          28.04   3 
 13 Calvin Lyncook            95 Warriors,Omaha, NE       29.52   3 
 14 Christopher Dixon         95 Wings,Omaha, NE          29.97   3 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis Barfield           94 Eagles,Bellevue, NE      50.36   2 
  2 Terry Grigsby             94 Peak,Omaha, NE           50.91   2 
  3 James Wingerter           94 Racers,Elkhorn, NE       53.55   2 
  4 Tyler Spearman            95 Unatt                    55.03   2 
  5 Ian Morrison              95 Racers,Omaha, NE         58.26   2 
  6 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE         58.91   2 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Terry Grigsby             94 Peak,Omaha, NE         2:03.91  
  2 Ian Morrison              95 Racers,Omaha, NE       2:11.84  
  3 Joseph Baum               94 Racers,Valley, NE      2:12.14  
  4 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE        2:14.56  
  5 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE       2:24.55  
  6 Christopher Lawson        95 Flyers,Omaha, NE       2:28.45  
  7 Austin Giitter            95 Flyers,Omaha, NE       2:29.20  
  8 Jadon Smith               95 Chimney,Bayard, NE     2:33.32  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pierce Tallichet          94 Jets,Lincoln, NE       4:19.00   Advanced
  2 Jacob Olson               94 Unatt,Kearney, NE      4:20.24   Advanced
  3 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE        4:40.00   Advanced
  4 Andrew McVea              94 Flyers,Omaha, NE       4:44.55   Advanced
  5 Austin Giitter            95 Flyers,Omaha, NE       5:28.92   Advanced
  6 Drew Showers              95 Flyers,Bennington,     5:29.00   Advanced
  6 Joseph Baum               94 Racers,Valley, NE      5:29.00   Advanced
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pierce Tallichet          94 Jets,Lincoln, NE       9:25.28  
  2 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE        9:50.12  
  3 Lucas Keifer              95 Unatt,Lincoln, NE      9:56.99  
  4 Andrew McVea              94 Flyers,Omaha, NE      10:10.43  
  5 Ian Morrison              95 Racers,Omaha, NE      11:01.03  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas Keifer              95 Unatt,Lincoln, NE      7:25.43  
 
Event 458  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE         16.23  
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      18.14  
  3 Jaeden Carter             95 Eagles                   20.38  
 
Event 459  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James Wingerter           94 Racers,Elkhorn, NE     1:00.10   Advanced
  2 Jaeden Carter             95 Eagles                 1:08.00   Advanced
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                1:09.00   Advanced
  4 Colin Mertlik             94 Unatt,Blair, NE        1:09.10   Advanced
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Peak Performance                                 44.57  
     1) Ronnell Lee 94                  2) Lee Banks 94                   
     3) Terry Grigsby 94                4) Dillion McCOY 94               
 -- 0829 Eagles Track Club                                   DQ  
     1) Justin Carter 94                2) Dennis Barfield 94             
     3) Jaeden Carter 95                4) Devin Barfield 94              
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Omaha Racers                                   3:51.60  
     1) Joseph Baum 94                  2) Luke Henson 95                 
     3) Ian Morrison 95                 4) James Wingerter 94             
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE    5-07.00      1.70m 
  2 Christopher Lawson        95 Flyers,Omaha, NE       5-03.00      1.60m 
  3 Derek Zimmerman           95 Jets,Filley, NE       J5-03.00      1.60m 
  4 Quin Conner               95 Unatt,Valentine, NE    5-01.00      1.54m 
  5 Jadon Smith               95 Chimney,Bayard, NE     4-07.00      1.39m 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Rogers              94 Blair,Blair, NE       10-06.00      3.20m  Advanced
  2 Kole Krueger              95 Unatt,NE, NE          10-05.00      3.17m  Advanced
  3 Jadon Smith               95 Chimney,Bayard, NE     8-06.00      2.59m  Advanced
  4 Jacob Melcher             95 Fremont                8-00.00      2.43m  Advanced
  4 Donald Marfisi            94 Flyers,Gretna, NE      8-00.00      2.43m  Advanced
  4 Andrew Daily              95 Unatt,Holdrege, NE     8-00.00      2.43m  Advanced
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant Costello            94 Tachyon,Omaha, NE     21-06.25      6.55m 
  2 Dennis Barfield           94 Eagles,Bellevue, NE   21-01.25      6.43m 
  3 Ronnell Lee               94 Peak                  18-05.50      5.62m 
  4 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE      17-10.50      5.44m 
  5 Bryce Sheard              95 Breeze,Papillion, N   17-00.50      5.19m 
  6 Bailey Rangel             95 Lytc,NE, NE           14-06.75      4.43m 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Terry Grigsby             94 Peak,Omaha, NE        42-02.00     12.85m 
  2 Derek Zimmerman           95 Jets,Filley, NE       40-05.50     12.33m 
  3 Bryce Sheard              95 Breeze,Papillion, N   40-00.50     12.20m 
  4 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE   37-00.00     11.27m 
  5 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE      35-04.00     10.76m 
 
Event 467  Shot Put (12#) Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jake Pinion               94 West O,Blair, NE      45-09.75     13.96m 
  2 Jesse Foster              94 Lytc,Lincoln, NE      44-05.00     13.53m 
  3 John Sachs                95 Breeze,Plattsmouth,   40-01.50     12.23m 
  4 Terrell Brown             95 Striders,Omaha, NE    39-06.75     12.05m 
  5 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE      34-07.25     10.54m 
  6 Raheam Brewer             95 Jaguars,Omaha, NE     30-01.25      9.17m 
  7 Mitchell Wynne            95 Jaguars,Omaha, NE     29-09.50      9.08m 
 
Event 468  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jake Pinion               94 West O,Blair, NE        132-08     40.43m 
  2 Jared Thomsen             94 Unatt,Omaha, NE         119-10     36.52m 
  3 John Sachs                95 Breeze,Plattsmouth,     119-00     36.27m 
  4 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE        118-05     36.09m 
  5 Seth Lindgren             95 Unatt,Wahoo, NE         105-03     32.08m 
  6 Terrell Brown             95 Striders,Omaha, NE       99-07     30.35m 
  7 Raheam Brewer             95 Jaguars,Omaha, NE        90-09     27.66m 
 
Event 469  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE     135-10     41.40m 
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE     119-01     36.29m 
  3 Seth Lindgren             95 Unatt,Wahoo, NE         114-07     34.92m 
  4 Jesse Foster              94 Lytc,Lincoln, NE        108-11     33.19m 
  5 Andrew Barry              94 Jets,Lincoln, NE        107-11     32.89m 
  6 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE        101-07     30.96m 
  7 Bailey Rangel             95 Lytc,NE, NE              83-08     25.50m 
 
Event 470  Hammer Throw (12#) Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seth Lindgren             95 Unatt,Wahoo, NE          57-04     17.47m 
 
Event 471  Decathlon Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE       5091  
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE       4414  
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                   1522  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      11.74     703
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      12.44     567
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                  13.34     412
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      6.05m   19-10.25    597
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      5.59m   18-04.25    500
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                  4.58m   15-00.50    304
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      9.66m   31-08.50    465
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      9.59m   31-05.75    461
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                  8.50m   27-10.75    396
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      1.79m    5-10.50    619
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      1.64m    5-04.50    496
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                  1.39m    4-06.75    310
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      55.34     585
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE    1:02.94     319
  3 Jacob Melcher             95 Fremont                1:11.94     100
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      17.80     543
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      18.50     477
 -- Jacob Melcher             95 Fremont                    DNF  
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE     28.50m      93-06    435
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE     28.40m      93-02    433
 -- Jacob Melcher             95 Fremont                    DNF            
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      2.93m    9-07.25    340
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE      2.63m    8-07.50    271
 -- Jacob Melcher             95 Fremont                    DNF            
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE     43.84m     143-10    498
  2 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE     39.27m     128-10    432
 -- Jacob Melcher             95 Fremont                    DNF            
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitch Mulholland          94 Breeze,Bellevue, NE    5:32.70     386
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE    5:34.40     378
 -- Jacob Melcher             95 Fremont                    DNF  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Maia Reynolds             93 Jaguars,Omaha, NE        12.40q 
  2 Breunna McCarty           93 Jaguars,Omaha, NE        12.52q 
  3 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         12.53q 
  4 Neeia Cooperwood          93 Jaguars,Omaha, NE        12.72q 
  5 Edna Johnson              92 Unatt,Omaha, NE          12.77q 
  6 Janesha McGhee            92 Jaguars,Omaha, NE        12.85q 
  7 Techira Logan             93 Jaguars,Omaha, NE        13.91q 
  8 Jessica Herek             93 Flyers,Omaha, NE         14.48q 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Maia Reynolds             93 Jaguars,Omaha, NE        12.40  
  2 Breunna McCarty           93 Jaguars,Omaha, NE        12.52  
  3 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         12.53  
  4 Neeia Cooperwood          93 Jaguars,Omaha, NE        12.72  
  5 Edna Johnson              92 Unatt,Omaha, NE          12.77  
  6 Janesha McGhee            92 Jaguars,Omaha, NE        12.85  
  7 Techira Logan             93 Jaguars,Omaha, NE        13.91  
  8 Jessica Herek             93 Flyers,Omaha, NE         14.48  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      24.81   2 
  2 Brianna McGee             93 Peak,Omaha               25.13   2 
  3 Maia Reynolds             93 Jaguars,Omaha, NE        25.82   2 
  4 Breunna McCarty           93 Jaguars,Omaha, NE        25.91   1 
  5 Neeia Cooperwood          93 Jaguars,Omaha, NE        26.69   2 
  6 Janesha McGhee            92 Jaguars,Omaha, NE        27.24   1 
  7 Darion Archie             92 Striders,Omaha, NE       29.40   1 
  8 Jessica Herek             93 Flyers,Omaha, NE         29.77   1 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan Woitzel            93 Unatt,Omaha, NE          56.95   Advanced
  2 Kristine Mullen           93 Flyers,Omaha, NE         58.99   Advanced
  3 Linda Hannah              91 Jaguars,Omaha, NE      1:03.28   Advanced
  4 Terri Armstrong           93 Breeze,Bellevue, NE    1:04.00   Advanced
  5 Emily Lutton              92 Flyers,Omaha, NE       1:04.10   Advanced
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kristine Mullen           93 Flyers,Omaha, NE       2:15.13  
  2 Aubree Worden             92 Lizards,Scottsbluff    2:18.36  
  3 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfork, NE    2:23.88  
  4 Destiney Burt             93 Breeze,Papillion, N    2:28.76  
  5 Stephanie Parks           92 Norfolk,Norfork, NE    2:40.20  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aubree Worden             92 Lizards,Scottsbluff    4:37.03   Advanced
  2 Kristine Mullen           93 Flyers,Omaha, NE       4:55.54   Advanced
  3 Destiney Burt             93 Breeze,Papillion, N    4:57.00   Advanced
  4 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfork, NE    5:07.00   Advanced
  5 Stephanie Parks           92 Norfolk,Norfork, NE    5:50.00   Advanced
  6 Linda Hannah              91 Jaguars,Omaha, NE      5:51.00   Advanced
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Destiney Burt             93 Breeze,Papillion, N   11:43.61  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfork, NE    7:51.77  
  2 Stephanie Parks           92 Norfolk,Norfork, NE    8:20.40  
 
Event 508  100 Meter Hurdles (33") Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      14.02  
  2 Laque Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE       14.18  
  3 Brianna McGee             93 Peak,Omaha               14.50  
  4 Techira Logan             93 Jaguars,Omaha, NE        19.59  
 
Event 509  400 Meter Hurdles (30") Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val    1:01.63   Advanced
  2 Emily Lutton              92 Flyers,Omaha, NE       1:02.00   Advanced
  3 Bene Bicaba               93 Unatt,Blair, NE        1:02.01   Advanced
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Boys & Girls Club Jaguars                        47.87  
     1) Dominique Brewer 92             2) Breunna McCarty 93             
     3) Janesha McGhee 92               4) Maia Reynolds 93               
  2 0829 Bellevue Breeze                                  51.87  
     1) Terri Armstrong 93              2) Erica Jensen 93                
     3) Taylor Litz 93                  4) Katja Martens 91               
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Cornhusker Flyers                              4:07.07  
     1) Emily Lutton 92                 2) Kristine Mullen 93             
     3) Clara Nichols 93                4) Katie Mullen 93                
  2 0829 Bellevue Breeze                                4:19.68  
     1) Terri Armstrong 93              2) Destiney Burt 93               
     3) Erica Jensen 93                 4) Taylor Litz 93                 
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val    5-04.00      1.62m  Advanced
  2 Lauren Warnock            93 Unatt                  5-00.00      1.52m  Advanced
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Welch              91 Flyers,Papillion, N   12-05.00      3.78m 
  2 Katja Martens             91 Breeze,Bellevue, NE   11-00.00      3.35m 
  3 Shelby Johnson            92 Bengals                9-06.00      2.89m 
  4 Sarah Oligmueller         93 Flyers,Omaha, NE      J9-06.00      2.89m 
  5 Kelsie Ludeke             93 Unatt,Holdrege, NE     9-00.00      2.74m 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laque Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE    18-07.50      5.67m 
  2 Taylor Stevens            93 Breeze,Bellevue, NE   16-08.25      5.08m 
  3 Hayley Henriksen          93 Norfolk,Norfolk, NE   16-05.25      5.01m 
  4 Neeia Cooperwood          93 Jaguars,Omaha, NE     16-02.75      4.94m 
  5 Jessie Pflug              93 Tachyon,Omaha, NE     15-00.50      4.58m 
  6 Emily Lutton              92 Flyers,Omaha, NE      14-10.00      4.52m 
  7 Techira Logan             93 Jaguars,Omaha, NE     14-08.50      4.48m 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laque Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE    39-10.00     12.14m 
  2 Darion Archie             92 Striders,Omaha, NE    35-02.50     10.73m 
  3 Hayley Henriksen          93 Norfolk,Norfolk, NE   34-02.25     10.42m 
  4 Taylor Stevens            93 Breeze,Bellevue, NE   33-07.00     10.23m 
 
Event 517  Shot Put (4K) Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cassandra Voss            93 Unatt,Arlington, NE   37-02.00     11.32m 
  2 Kendra Sturm              92 West O,NE, NE         35-04.75     10.78m 
  3 Kaitlyn Krajicek          93 Breeze,Papillion, N   28-11.00      8.81m 
  4 Darion Archie             92 Striders,Omaha, NE    24-01.75      7.35m 
 
Event 518  Discus Throw (1K) Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cassandra Voss            93 Unatt,Arlington, NE     121-02     36.93m 
  2 Kaitlyn Krajicek          93 Breeze,Papillion, N     107-07     32.79m 
  3 Anne Flesher              93 Jets,Lincoln, NE        103-00     31.39m 
  4 Alexandra Rodriguez       93 Unatt,Hastings, NE      101-00     30.78m 
  5 Kendra Sturm              92 West O,NE, NE            80-05     24.51m 
 
Event 519  Javelin Throw (600G) Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anne Flesher              93 Jets,Lincoln, NE         90-03     27.50m 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val       5143  
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE          3649  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      14.44     917
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         21.04     222
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      1.63m    5-04.25    771
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         1.45m    4-09.00    566
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val     10.62m   34-10.25    570
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         7.59m   24-11.00    373
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      24.64     920
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         25.84     811
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      5.39m   17-08.25    668
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         4.50m   14-09.25    428
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val     32.60m     106-11    526
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE        28.70m      94-02    452
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE       2:22.00     797
  2 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val    2:23.90     771
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        11.15q  1 
  2 Dominique Hawkins         92 Eagles,NE, NE            11.19q  1 
  3 JeVaun Brown              92 Eagles,NE, NE            11.30q  2 
  4 Christopher Kitchen       93 Jaguars,Omaha, NE        11.33q  2 
  5 Raecheim Loganmartin      92 Jaguars,Omaha, NE        11.43q  2 
  6 Patrick Cisar             92 Breeze,Bellevue, NE      11.52q  1 
  7 Tiras Bolton              93 Eagles,Omaha, NE         11.64q  2 
  8 Tristan Calabro           93 Tachyon,Omaha, NE        11.71q  1 
  9 Quinn Langworthy          93 Tachyon,Omaha, NE        12.03   1 
 10 Thomas Hodges             92 Jaguars,Omaha, NE        12.29   2 
 11 Jonathan Baker            93 Tachyon,Omaha, NE        12.43   1 
 12 Chris Wozny               93 Unatt                    12.46   2 
 13 Tyler Pooschke            92 Unatt,Elkhorn, NE        13.14   2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        11.17  
  2 Dominique Hawkins         92 Eagles,NE, NE            11.29  
  3 Christopher Kitchen       93 Jaguars,Omaha, NE        11.41  
  4 JeVaun Brown              92 Eagles,NE, NE            11.44  
  5 Patrick Cisar             92 Breeze,Bellevue, NE      11.64  
  6 Raecheim Loganmartin      92 Jaguars,Omaha, NE        11.66  
  7 Tristan Calabro           93 Tachyon,Omaha, NE        11.75  
  8 Tiras Bolton              93 Eagles,Omaha, NE         11.82  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        22.71   2 
  2 Dominique Hawkins         92 Eagles,NE, NE            22.82   2 
  3 Patrick Cisar             92 Breeze,Bellevue, NE      22.97   2 
  4 Alex Vanlent              93 Tachyon,Omaha, NE        23.02   2 
  5 JeVaun Brown              92 Eagles,NE, NE            23.05   2 
  6 Chase Roberts             93 Tachyon,Omaha, NE        23.60   2 
  7 Josuf Robinson            93 Eagles,NE, NE            23.70   2 
  8 Enrique Alvarez           93 Breeze,Omaha, NE         24.11   1 
  9 Arieus Stephens           93 Breeze,Omaha, NE         24.13   1 
 10 Quinn Langworthy          93 Tachyon,Omaha, NE        24.73   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mark Stehno               92 Tachyon,Omaha, NE        48.33   Advanced
  2 Zachary Thomsen           92 Unatt,Wayne, NE          52.00   Advanced
  3 Josuf Robinson            93 Eagles,NE, NE            52.01   Advanced
  4 Spencer Lachnit           92 Flyers,Gretna, NE        54.31   Advanced
  5 Eric Pugh                 92 Unatt,Omaha, NE          56.18   Advanced
  6 Arieus Stephens           93 Breeze,Omaha, NE         57.00   Advanced
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zachary Thomsen           92 Unatt,Wayne, NE        2:06.82  
  2 Spencer Lachnit           92 Flyers,Gretna, NE      2:11.66  
  3 Alex Hajek-Jones          93 Unatt,Plattsmouth,     2:21.61  
  4 Victor Williams           93 Unatt,Omaha, NE        2:29.39  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph Burnette           92 Breeze,Papillion, N    4:30.00   Advanced
  2 Spencer Lachnit           92 Flyers,Gretna, NE      4:38.42   Advanced
  3 Alex Hajek-Jones          93 Unatt,Plattsmouth,     5:00.00   Advanced
  4 Victor Williams           93 Unatt,Omaha, NE        5:01.00   Advanced
  4 Andrew Schulenberg        93 Jets,Lincoln, NE       5:01.00   Advanced
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benjamin Wichelt          92 Unatt,Bennington, N   16:38.07  
  2 Andrew Schulenberg        93 Jets,Lincoln, NE      17:17.14  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Britt Jensen              93 Fremont,Fremont, NE    6:33.71  
  2 Steven Wilson             92 Fremont,Fremont, NE    6:55.04  
  3 Benjamin Wichelt          92 Unatt,Bennington, N    7:01.97  
  4 Alex Hajek-Jones          93 Unatt,Plattsmouth,     7:20.01  
 
Event 558  110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Enrique Alvarez           93 Breeze,Omaha, NE         15.54  
  2 Ethan Kocourek            93 Tachyon,Omaha, NE        15.99  
  3 Ryan Leach                92 Eagles                   16.94  
  4 Andrew McNear             93 Eagles                   17.07  
 
Event 559  400 Meter Hurdles (36") Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ethan Kocourek            93 Tachyon,Omaha, NE        57.00   Advanced
  2 Ryan Leach                92 Eagles                   58.26   Advanced
  3 Andrew McNear             93 Eagles                 1:03.38   Advanced
  4 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE    1:04.00   Advanced
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Eagles Track Club                                42.86  
     1) Dominique Hawkins 92            2) Ryan Leach 92                  
     3) JeVaun Brown 92                 4) Tiras Bolton 93                
  2 0829 Boys & Girls Club Jaguars                        43.89  
     1) Kendall Anderson 92             2) Thomas Hodges 92               
     3) Christopher Kitchen 93          4) Raecheim Loganmartin 92        
  3 0829 Bellevue Breeze                                  44.60  
     1) Enrique Alvarez 93              2) Patrick Cisar 92               
     3) John Ingold 92                  4) Christopher Luehring 93        
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0829 Tachyon Athletik                               3:44.50  
     1) Ethan Kocourek 93               2) Quinn Langworthy 93            
     3) Vincent Moravec 93              4) Chase Roberts 93               
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Xavier Thompson           92 Eagles,Papillion, N    6-05.00      1.95m 
  2 Mitchell Westberry        93 Eagles,NE, NE          6-03.00      1.90m 
  3 Jamal Addison             93 Breeze,Bellevue, NE    5-11.00      1.80m 
  4 Arieus Stephens           93 Breeze,Omaha, NE       5-09.00      1.75m 
  5 Sam Bloomfield            93 Unatt,Blair, NE       J5-09.00      1.75m 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Christian Sanderfer       93 Jets,Lincoln, NE      15-00.00      4.57m  Advanced
  2 Mark Seeba                93 Breeze,Bellevue, NE   14-10.00      4.52m  Advanced
  3 Marshall Rogers           92 Blair,Blair, NE       14-02.00      4.31m  Advanced
  4 Ethan Hollertz            92 Unatt                 14-01.00      4.29m  Advanced
  5 Jake Krueger              93 Unatt                 13-02.00      4.01m  Advanced
  6 Christian Mapes           93 Flyers,Omaha, NE      12-06.00      3.81m  Advanced
  7 Tyler Loseke              93 Flyers,Lavista, NE    12-00.00      3.65m  Advanced
  8 Alex Blair                93 Flyers,Papillion, N   11-06.00      3.50m  Advanced
  9 Patrick English           93 Unatt,Papillion, NE   10-08.00      3.25m  Advanced
 10 Alex Meckelburg           93 Flyers,Omaha, NE      10-06.00      3.20m  Advanced
 11 Ryan Boykin               92 Flyers,Papillion, N   10-00.00      3.04m  Advanced
 12 Austin Swanson            93 Flyers,Omaha, NE       9-00.00      2.74m  Advanced
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tiras Bolton              93 Eagles,Omaha, NE      21-03.50      6.48m 
  2 Alex Kaster               91 Tachyon,Omaha, NE     20-05.50      6.23m 
  3 Vincent Moravec           93 Tachyon,Lincoln, NE   20-03.75      6.19m 
  4 Mitchell Westberry        93 Eagles,NE, NE         20-03.00      6.17m 
  5 Kyle Pohlman              92 Unatt,Brady, NE       19-11.50      6.08m 
  6 Tyler Burks               93 Flyers,Omaha, NE      19-10.00      6.04m 
  7 Ebose Okoruwa             91 Tachyon,Papillion,    19-06.75      5.96m 
  8 Maurice Knowles           92 Peak                  19-06.00      5.94m 
  9 Jamal Addison             93 Breeze,Bellevue, NE   19-05.50      5.93m 
 10 Enrique Alvarez           93 Breeze,Omaha, NE      19-01.00      5.81m 
 11 Dyjshamel Walker          93 Breeze,Bellevue, NE   18-09.50      5.72m 
 12 Jonathan Baker            93 Tachyon,Omaha, NE     18-02.50      5.54m 
 13 Andrew McNear             93 Eagles                17-11.50      5.47m 
 14 Martin Hogan              93 Tachyon,Omaha, NE     16-06.50      5.04m 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alex Kaster               91 Tachyon,Omaha, NE     44-08.00     13.61m 
  2 Mark Stehno               92 Tachyon,Omaha, NE     43-06.00     13.25m 
  3 Ebose Okoruwa             91 Tachyon,Papillion,    43-03.50     13.19m 
  4 Kyle Pohlman              92 Unatt,Brady, NE       39-09.75     12.13m 
  5 Tyler Burks               93 Flyers,Omaha, NE      38-10.00     11.83m 
 
Event 567  Shot Put (12#) Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE       53-09.25     16.38m 
  2 Brady Rutt                93 Unatt,Hastings, NE    51-08.25     15.75m 
  3 Alexander Beideck         93 Flyers,Omaha, NE      47-00.50     14.33m 
  4 Logan Twist               93 West O,Omaha, NE      44-10.25     13.67m 
  5 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE       43-06.50     13.27m 
  6 Kenneth Batenhorst        93 West O,Bennington,    40-08.75     12.41m 
  7 Hunter Croushorn          93 West O,Omaha, NE      37-00.25     11.28m 
  8 Jack Sortino              93 Unatt,Omaha, NE       35-01.75     10.71m 
  9 Martin Hogan              93 Tachyon,Omaha, NE     34-08.50     10.57m 
 
Event 568  Discus Throw (1.6K) Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brady Rutt                93 Unatt,Hastings, NE      161-04     49.17m 
  2 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE         159-02     48.51m 
  3 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE         141-06     43.12m 
  4 Andrew Coppa              93 West O,Omaha, NE        133-07     40.71m 
  5 Kenneth Batenhorst        93 West O,Bennington,      128-11     39.29m 
  6 Alexander Beideck         93 Flyers,Omaha, NE        123-01     37.51m 
  7 Hunter Croushorn          93 West O,Omaha, NE        122-03     37.26m 
  8 Brandon Daley             91 Flyers,Glenwood, IA     118-02     36.01m 
 
Event 569  Javelin Throw (800G) Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE         148-00     45.11m 
  2 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE         129-11     39.59m 
  3 Martin Hogan              93 Tachyon,Omaha, NE        97-08     29.76m 
  4 Hunter Croushorn          93 West O,Omaha, NE         83-08     25.50m 
 
Event 570  Hammer Throw (12#) Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE         193-02     58.87m 
  2 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE          95-06     29.10m 
  3 Logan Twist               93 West O,Omaha, NE         86-06     26.36m 
  4 Hunter Croushorn          93 West O,Omaha, NE         72-01     21.97m 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE       4543  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      12.24     605
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      5.61m   18-05.00    504
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE     10.52m   34-06.25    517
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      1.59m    5-02.50    457
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      57.54     501
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      19.10     424
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE     22.34m      73-03    316
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE      2.63m    8-07.50    271
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE     37.30m     122-04    403
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Ingold               92 Breeze,Bellevue, NE    5:02.50     545
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec