Join/Renew Now

Results - USATF Montana Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/10-12/2010 - Butte, MT

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 131 Huntsinger, Cadence      Unattached               18.07    10  
  2 119 Fred, Hadela             Unattached               18.15     8  
  3 150 Murphy, Erin             Unattached               20.17     6  
  4 140 Leistiko, Piper          Unattached               23.08     5  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 119 Fred, Hadela             Unattached               41.77    10  
  2 150 Murphy, Erin             Unattached               46.12     8  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 131 Huntsinger, Cadence      Unattached             9-08.50      2.95m   10  
  2 119 Fred, Hadela             Unattached             8-01.00      2.46m    8  
  3 150 Murphy, Erin             Unattached             7-08.50      2.34m    6  
  4 140 Leistiko, Piper          Unattached             7-01.50      2.17m    5  
 
Javelin Throw Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 131 Huntsinger, Cadence      Unattached               41-02     12.54m   10  
  2 140 Leistiko, Piper          Unattached               23-11      7.28m    8  
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 124 Hanson, Victoria         Unattached               16.84    10  
  2 181 Delaney, Allison         1131 Mountai             16.96     8  
  3 146 McGree, Lindsay          1131 Butte T             17.53     6  
  4 136 Joyce, Patricia          1131 Butte T             18.03     5  
  5 142 Lyondelsardo, Betsy      Unattached               18.12     4  
  6 145 McGree, Chelsey          1131 Butte T             18.16     3  
  7 132 Ingersoll, Maire         1131 Butte T             18.19     2  
  8 108 Clark, Ariel             Unattached               19.77     1  
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 181 Delaney, Allison         1131 Mountai             37.66    10  
  2 141 Leistiko, Taylor         Unattached               38.24     8  
  3 142 Lyondelsardo, Betsy      Unattached               38.81     6  
  4 132 Ingersoll, Maire         1131 Butte T             42.13     5  
 
Triathlon: #1 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 178 Wisherd, Kyra            Unattached               44.16  
 
400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 141 Leistiko, Taylor         Unattached             1:24.94    10  
  2 164 Scully, Kamryn           Unattached             1:30.85     8  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 136 Joyce, Patricia          1131 Butte T           6:31.19    10  
 
High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 146 McGree, Lindsay          1131 Butte T           3-08.00      1.11m   10  
  2 124 Hanson, Victoria         Unattached            J3-08.00      1.11m    8  
  3 145 McGree, Chelsey          1131 Butte T           3-02.00      0.96m    6  
  4 178 Wisherd, Kyra            Unattached            J3-02.00      0.96m    5  
  5 164 Scully, Kamryn           Unattached             3-00.00      0.91m    4  
 
Triathlon: #3 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 178 Wisherd, Kyra            Unattached               0.94m    3-01.00   97  
 
Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 181 Delaney, Allison         1131 Mountai          11-03.00      3.42m   10  
  2 124 Hanson, Victoria         Unattached            10-10.50      3.31m    8  
  3 142 Lyondelsardo, Betsy      Unattached             9-10.50      3.00m    6  
  4 136 Joyce, Patricia          1131 Butte T           9-09.00      2.97m    5  
  5 145 McGree, Chelsey          1131 Butte T           9-01.50      2.78m    4  
  6 146 McGree, Lindsay          1131 Butte T           9-00.00      2.74m    3  
  7 178 Wisherd, Kyra            Unattached             7-09.50      2.37m    2  
  8 132 Ingersoll, Maire         1131 Butte T           7-08.50      2.34m    1  
  9 108 Clark, Ariel             Unattached             5-10.00      1.77m 
 
Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 108 Clark, Ariel             Unattached            18-01.00      5.51m   10  
  2 153 Nile, Bailey             Unattached            17-11.00      5.46m    8  
  3 178 Wisherd, Kyra            Unattached            10-05.00      3.17m    6  
 
Triathlon: #2 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 178 Wisherd, Kyra            Unattached               3.15m   10-04.00   94  
 
Javelin Throw Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 141 Leistiko, Taylor         Unattached               40-01     12.21m   10  
  2 164 Scully, Kamryn           Unattached               40-00     12.19m    8  
  3 153 Nile, Bailey             Unattached               30-04      9.24m    6  
 
Triathlon Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 178 Wisherd, Kyra            Unattached                 191    10  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 116 Fickler, Claire          Unattached               15.47    10  
  2 147 McGree, Rachael          1131 Butte T             15.77     8  
  3 128 Hazelbaker, Andrea       Unattached               16.40     6  
  4 183 Mcgrath, Hannah          1131 Butte T             16.62     5  
  5 179 Wrigg, Lexi              Unattached               18.83     4  
 
200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 169 Smiedala, Carly          1131 Bozeman             31.89    10  
  2 116 Fickler, Claire          Unattached               32.71     8  
  3 128 Hazelbaker, Andrea       Unattached               35.64     6  
  4 135 Joyce, Margaret          1131 Butte T             36.07     5  
  5 171 Smiedala, Maggie         1131 Bozeman             37.41     4  
 
400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 169 Smiedala, Carly          1131 Bozeman           1:10.07    10  
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached             3:18.26   214  
 
800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 169 Smiedala, Carly          1131 Bozeman           2:48.37    10  
  2 144 May, Marley              Unattached             2:59.11     8  
  3 166 Shinn, Claire            Unattached             3:12.70     6  
  4 171 Smiedala, Maggie         1131 Bozeman           3:28.51     5  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 144 May, Marley              Unattached             5:57.86    10  
  2 166 Shinn, Claire            Unattached             6:15.86     8  
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 128 Hazelbaker, Andrea       Unattached               16.92    10  
  2 106 Boschee, Zoee            Unattached               16.98     8  
  3 183 Mcgrath, Hannah          1131 Butte T             18.28     6  
  4 147 McGree, Rachael          1131 Butte T             18.35     5  
  5 171 Smiedala, Maggie         1131 Bozeman             22.69     4  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached               19.40   225  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 1131 Butte TC  'A'                                  1:06.77     4  
 
High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 183 Mcgrath, Hannah          1131 Butte T           4-02.00      1.27m   10  
  2 106 Boschee, Zoee            Unattached             4-00.00      1.21m    8  
  3 147 McGree, Rachael          1131 Butte T           3-10.00      1.16m    6  
  4 135 Joyce, Margaret          1131 Butte T           3-06.00      1.06m    5  
  5 179 Wrigg, Lexi              Unattached             3-04.00      1.01m    4  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached               1.12m    3-08.00  239  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached               2.69m    8-10.00   59  
 
Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 106 Boschee, Zoee            Unattached            13-00.50      3.97m   10  
  2 116 Fickler, Claire          Unattached            12-00.00      3.65m    8  
  3 135 Joyce, Margaret          1131 Butte T           9-06.75      2.91m    6  
  4 166 Shinn, Claire            Unattached             9-02.50      2.80m    5  
  5 179 Wrigg, Lexi              Unattached             8-09.00      2.66m    4  
 -- 156 Palin, Tendra            1131 Rocky M                ND            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached               5.43m   17-09.75  235  
 
Shot Put Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 143 Martin, Megan            Unattached            26-00.00      7.92m   10  
 
Discus Throw Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 143 Martin, Megan            Unattached               55-08     16.96m   10  
 
Outdoor Pentathlon Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 166 Shinn, Claire            Unattached                 972    10  
 
100 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 121 Gellner, Haley           1131 Rocky M             13.49   1   10  
  2 157 Porch, Hannah            1131 Mountai             13.98   1    8  
  3 148 McGree, Whitney          1131 Butte T             14.31   1    6  
  4 120 Fred, Rylee              1131 Mountai             14.36   1    5  
  5 139 Latimore, Breanna        Unattached               14.39   1    4  
  6 103 Bair, Aubry              Unattached               14.41   1    3  
  7 163 Sax, Hannah              1131 Mountai             14.46   1    2  
  8 137 Kasperick, Bailey        1131 Butte T             15.32   1    1  
  9 102 Ayers, Genevieve         1131 Rocky M             15.93   1 
 10 114 Drew, Sarah              1131 Butte T             17.67   2 
 
200 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 121 Gellner, Haley           1131 Rocky M             27.90   2   10  
  2 157 Porch, Hannah            1131 Mountai             29.48   2    8  
  3 139 Latimore, Breanna        Unattached               30.30   2    6  
  4 120 Fred, Rylee              1131 Mountai             30.32   2    5  
  5 149 Morley, Makena           Unattached               30.35   2    4  
  6 103 Bair, Aubry              Unattached               30.81   2    3  
  7 148 McGree, Whitney          1131 Butte T             31.34   2    2  
  8 125 Haring, Aspen            1131 Mountai             32.86   2    1  
  9 102 Ayers, Genevieve         1131 Rocky M             34.76   2 
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena            3:04.04   329  
 
800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 149 Morley, Makena           Unattached             2:30.05    10  
  2 170 Smiedala, Josey          1131 Bozeman           2:54.43     8  
  3 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena            3:00.57     6  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 149 Morley, Makena           Unattached             5:02.85    10  
  2 170 Smiedala, Josey          1131 Bozeman           5:37.44     8  
  3 100 Aiken, Nikki             Unattached             5:57.69     6  
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              21.80   155  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 121 Gellner, Haley           1131 Rocky M             16.95    10  
  2 117 Fickler, Paige           Unattached               18.47     8  
  3 125 Haring, Aspen            1131 Mountai             21.17     6  
  4 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              21.48     5  
  5 102 Ayers, Genevieve         1131 Rocky M             22.07     4  
  6 163 Sax, Hannah              1131 Mountai             23.22     3  
  7 154 Nile, Jenna              Unattached               23.43     2  
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 163 Sax, Hannah              1131 Mountai             33.98    10  
  2 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              39.48     8  
  3 154 Nile, Jenna              Unattached               42.07     6  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 1131 Mountain West TC  'A'                            55.89    10  
     1) Fred, Rylee                     2) Haring, Aspen                  
     3) Porch, Hannah                   4) Sax, Hannah                    
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              1.27m    4-02.00  379  
 
High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 139 Latimore, Breanna        Unattached             4-02.00      1.27m   10  
  2 100 Aiken, Nikki             Unattached            J4-02.00      1.27m    8  
  3 114 Drew, Sarah              1131 Butte T           3-08.00      1.11m    6  
 -- 165 Semenza, Darby           Unattached                  NH            
 
Pole Vault Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena            7-06.00      2.28m   10  
 -- 159 Rettig, Tylynn           Unattached                  NH            
 
Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 120 Fred, Rylee              1131 Mountai          13-11.50      4.25m   10  
  2 117 Fickler, Paige           Unattached            13-05.25      4.09m    8  
  3 139 Latimore, Breanna        Unattached            12-03.25      3.74m    6  
  4 148 McGree, Whitney          1131 Butte T          11-08.00      3.55m    5  
  5 125 Haring, Aspen            1131 Mountai          11-07.00      3.53m    4  
  6 137 Kasperick, Bailey        1131 Butte T          11-00.50      3.36m    3  
  7 154 Nile, Jenna              Unattached            10-03.00      3.12m    2  
  8 114 Drew, Sarah              1131 Butte T           9-10.25      3.00m    1  
 -- 165 Semenza, Darby           Unattached                  ND            
 -- 159 Rettig, Tylynn           Unattached                  ND            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              3.57m   11-08.50  214  
 
Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 117 Fickler, Paige           Unattached            30-01.00      9.16m   10  
  2 157 Porch, Hannah            1131 Mountai          29-10.00      9.09m    8  
  3 154 Nile, Jenna              Unattached            23-10.25      7.27m    6  
 -- 159 Rettig, Tylynn           Unattached                  ND            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena              7.23m   23-08.75  350  
 
Shot Put Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 115 Ferry, Afton             1131 Butte T          25-07.00      7.79m   10  
  2 127 Harvey, Mariah           Unattached            23-07.00      7.18m    8  
  3 137 Kasperick, Bailey        1131 Butte T          20-04.00      6.19m    6  
 
Discus Throw Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 127 Harvey, Mariah           Unattached               72-01     21.97m   10  
  2 115 Ferry, Afton             1131 Butte T             60-02     18.33m    8  
 
Javelin Throw Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 177 Weed, Kelsey             Unattached               78-05     23.90m   10  
 
Outdoor Pentathlon Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 201 Mclaughlin, Madison      1131 Helena               1427    10  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 158 Porch, Tess              1131 Mountai             13.51    10  
  2 138 Kerr, Tawnie             1131 Mountai             13.88     8  
  3 104 Benjamin, Janessa        1131 Bozeman             14.06     6  
  4 112 Cundith, Terah           1131 Helena              14.29     5  
  5 151 Murphy, Lauren           Unattached               14.38     4  
  6 173 Stromme, Courtney        Unattached               15.16     3  
  7 202 Mclaughlin, Ashton       1131 Helena              15.19     2  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 138 Kerr, Tawnie             1131 Mountai             28.78    10  
  2 104 Benjamin, Janessa        1131 Bozeman             29.95     8  
  3 151 Murphy, Lauren           Unattached               30.29     6  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 180 Wood, Olivia             Unattached             5:31.59    10  
  2 802 McCarvel, Mary           1131 Butte T           5:35.69     8  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 180 Wood, Olivia             Unattached            12:09.35    10  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 111 Cox, Rhandy              1131 Mountai             18.78    10  
  2 173 Stromme, Courtney        Unattached               19.37     8  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 111 Cox, Rhandy              1131 Mountai           1:14.31  
 
High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 122 Gilchrist, Alisa         Unattached             5-00.00      1.52m   10  
  2 104 Benjamin, Janessa        1131 Bozeman          J5-00.00      1.52m    8  
  3 158 Porch, Tess              1131 Mountai           4-08.00      1.42m    5.5
  3 173 Stromme, Courtney        Unattached             4-08.00      1.42m    5.5
  5 161 Robinson, Mikaela        Unattached             4-06.00      1.37m    4  
  6 133 Jacoby, Kelci            Unattached            J4-06.00      1.37m    3  
 -- 203 Schlender, Rachel        1131 Bozeman                NH            
 
Pole Vault Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 112 Cundith, Terah           1131 Helena            9-00.00      2.74m   10  
  2 126 Harris, Erin             Unattached             8-06.00      2.59m    8  
  3 161 Robinson, Mikaela        Unattached             8-00.00      2.43m    6  
  4 202 Mclaughlin, Ashton       1131 Helena            7-00.00      2.13m    5  
 -- 174 Suisse, Katie            1131 Bozeman                NH            
 -- 203 Schlender, Rachel        1131 Bozeman                NH            
 -- 162 Sabol, Laurel            1131 Bozeman                NH            
 -- 107 Callahan, Kaitlyn        1131 Bozeman                NH            
 -- 167 Siebenaler, Makenna      Unattached                  NH            
 
Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 158 Porch, Tess              1131 Mountai          15-03.50      4.66m   10  
  2 151 Murphy, Lauren           Unattached            14-05.75      4.41m    8  
  3 133 Jacoby, Kelci            Unattached            14-05.00      4.39m    6  
 -- 172 Smith, Kennedy           1131 Rocky M                ND            
 
Triple Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 151 Murphy, Lauren           Unattached            32-05.50      9.89m   10  
  2 133 Jacoby, Kelci            Unattached            28-07.00      8.71m    8  
 -- 172 Smith, Kennedy           1131 Rocky M                ND            
 
Shot Put Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 130 Hodgson, Samantha        Unattached            33-10.00     10.31m   10  
  2 205 Buell, Jaynae            Unattached            25-06.00      7.77m    8  
 
Discus Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 130 Hodgson, Samantha        Unattached              105-04     32.10m   10  
  2 205 Buell, Jaynae            Unattached               96-06     29.41m    8  
 -- 182 Estes, Malia             Unattached                  ND            
 
Javelin Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 182 Estes, Malia             Unattached              114-02     34.79m   10  
  2 176 Weed, Katie              Unattached               79-05     24.20m    8  
 
100 Meter Dash Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 101 Almond, Kelsi            1131 Mountai             13.75    10  
  2 152 Niemeir, Annamarie       1131 Mountai             14.86     8  
 
200 Meter Dash Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 101 Almond, Kelsi            1131 Mountai             28.07    10  
  2 175 Trollope, Lindsey        1131 Rocky M             29.08     8  
 
400 Meter Dash Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 160 Rietz, Nicole            1131 Rocky M           1:02.77    10  
 
800 Meter Run Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 160 Rietz, Nicole            1131 Rocky M           2:20.95    10  
 
3000 Meter Run Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 113 Demorest, Heather        1131 Mountai          11:29.81    10  
 
100 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 175 Trollope, Lindsey        1131 Rocky M             17.83    10  
 
400 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 175 Trollope, Lindsey        1131 Rocky M           1:13.78  
 
High Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 105 Boschee, Alexandra       Unattached             5-08.00      1.72m   10  
 
Long Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 101 Almond, Kelsi            1131 Mountai          16-01.00      4.90m   10  
 
Triple Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- 105 Boschee, Alexandra       Unattached                  ND            
 
Shot Put Young Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 155 Ostermiller, Amy         Unattached            37-10.50     11.54m   10  
  2 152 Niemeir, Annamarie       1131 Mountai          19-07.00      5.96m    8  
 
Discus Throw Young Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 155 Ostermiller, Amy         Unattached              129-10     39.57m   10  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 334 Hunt, Eli                Unattached               18.19    10  
  2 343 Lane, Samuel             Unattached               19.95     8  
  3 317 Fisher, John             1131 Butte T             20.40     6  
  4 325 Haines, Chase            Unattached               20.59     5  
  5 800 Merrifield, Casey        1131 Butte T             21.86     4  
  6 326 Haines, Tyler            Unattached               40.46     3  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 302 Archambault, Justin      Unattached               38.31    10  
  2 334 Hunt, Eli                Unattached               41.29     8  
  3 317 Fisher, John             1131 Butte T             45.68     6  
  4 800 Merrifield, Casey        1131 Butte T             50.57     5  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 302 Archambault, Justin      Unattached             1:23.13    10  
  2 317 Fisher, John             1131 Butte T           1:39.92     8  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 343 Lane, Samuel             Unattached             3:57.93    10  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 302 Archambault, Justin      Unattached             6:12.69    10  
 
High Jump Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- 325 Haines, Chase            Unattached                  NH            
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 343 Lane, Samuel             Unattached             7-10.00      2.38m   10  
  2 325 Haines, Chase            Unattached             7-07.50      2.32m    8  
  3 326 Haines, Tyler            Unattached             2-03.00      0.68m    6  
 
Javelin Throw Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 334 Hunt, Eli                Unattached               52-06     16.00m   10  
  2 325 Haines, Chase            Unattached               23-01      7.03m    8  
 -- 326 Haines, Tyler            Unattached                  ND            
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 359 Owens, Jesse             Unattached               15.39    10  
  2 391 Miller, Zayne            Unattached               15.93     8  
  3 368 Roth, Logan              Unattached               16.56     6  
  4 316 Fisher, Clay             1131 Butte T             17.04     5  
  5 321 Fred, Everett            Unattached               17.14     4  
  6 344 Lane, William            Unattached               17.21     3  
  7 373 Shinn, Wyatt             Unattached               17.89     2  
  8 328 Hanson, Cyrus            Unattached               18.90     1  
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T             33.16    10  
  2 391 Miller, Zayne            Unattached               35.39     8  
  3 321 Fred, Everett            Unattached               36.77     6  
  4 316 Fisher, Clay             1131 Butte T             36.78     5  
  5 373 Shinn, Wyatt             Unattached               38.72     4  
  6 801 Merrifield, Zach         1131 Butte T             47.66     3  
 
400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T           1:18.36    10  
  2 316 Fisher, Clay             1131 Butte T           1:23.28     8  
  3 344 Lane, William            Unattached             1:24.43     6  
  4 801 Merrifield, Zach         1131 Butte T           1:38.78     5  
 
Triathlon: #1 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T           1:13.38    73  
  2 352 McDermid, Dyllon         Unattached             1:20.07     4  
  3 373 Shinn, Wyatt             Unattached             1:25.25  
 
800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 344 Lane, William            Unattached             3:41.85    10  
 
Triathlon: #3 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 352 McDermid, Dyllon         Unattached               1.14m    3-08.75  153  
  2 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T             1.04m    3-05.00  100  
  2 373 Shinn, Wyatt             Unattached               1.04m    3-05.00  100  
 
High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 359 Owens, Jesse             Unattached             4-00.00      1.21m   10  
  2 352 McDermid, Dyllon         Unattached             3-10.00      1.16m    8  
  3 368 Roth, Logan              Unattached             3-08.00      1.11m    6  
  4 373 Shinn, Wyatt             Unattached             3-06.00      1.06m    5  
 
Long Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 359 Owens, Jesse             Unattached            12-02.50      3.72m   10  
  2 368 Roth, Logan              Unattached            11-02.25      3.40m    8  
  3 352 McDermid, Dyllon         Unattached            10-09.25      3.28m    6  
  4 321 Fred, Everett            Unattached             9-03.00      2.81m    5  
  5 391 Miller, Zayne            Unattached             9-02.50      2.80m    4  
  6 328 Hanson, Cyrus            Unattached             8-06.00      2.59m    3  
 
Triathlon: #2 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 352 McDermid, Dyllon         Unattached               6.28m   20-07.25  265  
  2 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T             5.57m   18-03.25  224  
  3 373 Shinn, Wyatt             Unattached               5.24m   17-02.25  205  
 
Javelin Throw Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 328 Hanson, Cyrus            Unattached               38-10     11.83m   10  
 
Triathlon Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 352 McDermid, Dyllon         Unattached                 422    10  
  2 336 Ingersoll, Matthew       1131 Butte T               397     8  
  3 373 Shinn, Wyatt             Unattached                 305     6  
 
100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 351 Matthews, Connor         Unattached               13.85    10  
  2 362 Petsch, Simon            1131 Rocky M             14.86     8  
  3 394 Mozer, Zander            Unattached               15.21     6  
  4 301 Almond, Kaden            1131 Mountai             15.23     5  
  5 392 Wakai, Nicholas          1131 Mountai             15.39     4  
  6 380 Thrall, Ty               Unattached               15.85     3  
  7 367 Roth, Braxton            Unattached               16.23     2  
  8 371 Scully, Colter           Unattached               16.33     1  
 
200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 351 Matthews, Connor         Unattached               28.00    10  
  2 301 Almond, Kaden            1131 Mountai             30.82     8  
  3 362 Petsch, Simon            1131 Rocky M             31.36     6  
 
400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 351 Matthews, Connor         Unattached             1:06.05    10  
  2 312 Collins, Riley           1131 Bozeman           1:18.59     8  
  3 324 Haines, Cameron          Unattached             1:26.92     6  
 
800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 312 Collins, Riley           1131 Bozeman           3:15.42    10  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 324 Haines, Cameron          Unattached               19.20   213  
 
High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 394 Mozer, Zander            Unattached             4-04.00      1.32m   10  
  2 367 Roth, Braxton            Unattached            J4-04.00      1.32m    8  
  3 371 Scully, Colter           Unattached             4-00.00      1.21m    6  
  4 324 Haines, Cameron          Unattached             3-06.00      1.06m    5  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 324 Haines, Cameron          Unattached               1.12m    3-08.00  142  
 
Long Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 301 Almond, Kaden            1131 Mountai          13-10.00      4.21m   10  
  2 367 Roth, Braxton            Unattached            12-11.00      3.93m    8  
  3 362 Petsch, Simon            1131 Rocky M          12-03.00      3.73m    6  
  4 392 Wakai, Nicholas          1131 Mountai          11-09.00      3.58m    5  
  5 394 Mozer, Zander            Unattached            10-09.50      3.28m    4  
  6 380 Thrall, Ty               Unattached            10-08.50      3.26m    3  
  7 324 Haines, Cameron          Unattached             9-11.50      3.03m    2  
  8 349 Marks, Derek             Unattached             9-10.50      3.00m    1  
 -- 318 Fisher, Zander           1131 Bozeman                ND            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 324 Haines, Cameron          Unattached               3.01m    9-10.50   67  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 324 Haines, Cameron          Unattached               4.93m   16-02.25  187  
 
Shot Put Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 319 Forson, Austin           Unattached            28-02.00      8.58m   10  
  2 349 Marks, Derek             Unattached            27-07.50      8.42m    8  
  3 312 Collins, Riley           1131 Bozeman          17-07.00      5.35m    6  
 -- 382 Wessel, Cade             Unattached                  ND            
 
Discus Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 319 Forson, Austin           Unattached               67-05     20.54m   10  
 -- 382 Wessel, Cade             Unattached                  ND            
 
Javelin Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 349 Marks, Derek             Unattached               99-03     30.25m   10  
  2 371 Scully, Colter           Unattached               57-09     17.60m    8  
  3 319 Forson, Austin           Unattached               44-06     13.56m    6  
 -- 382 Wessel, Cade             Unattached                  ND            
 -- 318 Fisher, Zander           1131 Bozeman                ND            
 
Outdoor Pentathlon Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 324 Haines, Cameron          Unattached                 609  
 
100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 386 Windsor, Jw              1131 Rocky M             13.53  
  2 347 Lindeman, Lukas          Unattached               14.44  
  3 355 Morren, Alexander        1131 Mountai             14.52  
  4 330 Harper, Cole             1131 Butte T             15.02  
 
200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 386 Windsor, Jw              1131 Rocky M             27.31    10  
  2 355 Morren, Alexander        1131 Mountai             29.59     8  
  3 347 Lindeman, Lukas          Unattached               29.99     6  
  4 350 Marks, Dillon            Unattached               31.26     5  
  5 330 Harper, Cole             1131 Butte T             31.58     4  
 
400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 386 Windsor, Jw              1131 Rocky M           1:01.90    10  
  2 361 Petsch, Isaac            1131 Rocky M           1:06.25     8  
  3 314 Drew, Alec               Unattached             1:10.56     6  
  4 329 Hanson, Michael          Unattached             1:31.02     5  
 
800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 363 Rather, James            1131 Mountai           2:32.58    10  
  2 339 Kingfisher, Hayden       Unattached             2:37.95     8  
  3 361 Petsch, Isaac            1131 Rocky M           2:44.24     6  
  4 353 McGee, Conor             1131 Butte T           3:01.08     5  
  5 329 Hanson, Michael          Unattached             3:41.82     4  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 363 Rather, James            1131 Mountai           4:53.86    10  
  2 339 Kingfisher, Hayden       Unattached             5:02.27     8  
  3 353 McGee, Conor             1131 Butte T           5:36.75     6  
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached             5:55.07   285  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached             6:39.83   125  
 
3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 363 Rather, James            1131 Mountai          10:22.89    10  
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached               20.70   279  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached               22.40   171  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 304 Boschee, Cain            Unattached               19.12    10  
  2 303 Beall, Tanner            Unattached               19.77     8  
  3 389 Wrigg, Nick              Unattached               20.78     6  
  4 387 Wisherd, Michael         Unattached               23.47     5  
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached               35.54    10  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached               39.87     8  
 
High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 389 Wrigg, Nick              Unattached             4-08.00      1.42m   10  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached            J4-08.00      1.42m    7  
  2 314 Drew, Alec               Unattached            J4-08.00      1.42m    7  
  3 330 Harper, Cole             1131 Butte T          J4-04.00      1.32m    5  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached               1.37m    4-06.00  297  
  1 387 Wisherd, Michael         Unattached               1.37m    4-06.00  297  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached               4.36m   14-03.75  266  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached               3.73m   12-03.00  164  
 
Long Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 355 Morren, Alexander        1131 Mountai          15-02.50      4.63m   10  
  2 314 Drew, Alec               Unattached            14-05.50      4.40m    8  
  3 389 Wrigg, Nick              Unattached            13-06.50      4.12m    6  
  4 353 McGee, Conor             1131 Butte T          13-02.50      4.02m    5  
  5 330 Harper, Cole             1131 Butte T          12-11.00      3.93m    4  
  6 303 Beall, Tanner            Unattached            12-09.50      3.89m    3  
  7 387 Wisherd, Michael         Unattached            12-06.00      3.81m    1.5
  7 350 Marks, Dillon            Unattached            12-06.00      3.81m    1.5
 
Triple Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 355 Morren, Alexander        1131 Mountai          32-05.50      9.89m   10  
  2 304 Boschee, Cain            Unattached            31-05.50      9.58m    8  
 
Shot Put Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 358 Ostermiller, Brady       Unattached            32-09.00      9.98m   10  
  2 350 Marks, Dillon            Unattached            31-03.00      9.52m    8  
  3 393 Blubaugh, Drew           1131 Mountai          23-04.50      7.12m    6  
 -- 383 Wessel, Chance           Unattached                  ND            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached              10.14m   33-03.25  494  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached               5.36m   17-07.00  212  
 
Discus Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 347 Lindeman, Lukas          Unattached              111-04     33.93m   10  
  2 357 Olsen, Tylor             Unattached              105-02     32.05m    8  
  3 358 Ostermiller, Brady       Unattached              102-04     31.19m    6  
  4 385 Williams, Trae           Unattached              101-03     30.86m    5  
  5 350 Marks, Dillon            Unattached               78-05     23.90m    4  
  6 393 Blubaugh, Drew           1131 Mountai             57-05     17.50m    3  
  7 353 McGee, Conor             1131 Butte T             53-08     16.35m    2  
 -- 383 Wessel, Chance           Unattached                  ND            
 
Javelin Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 357 Olsen, Tylor             Unattached              132-09     40.46m   10  
  2 385 Williams, Trae           Unattached              115-10     35.30m    8  
  3 347 Lindeman, Lukas          Unattached               93-00     28.34m    6  
  4 358 Ostermiller, Brady       Unattached               92-11     28.32m    5  
  5 303 Beall, Tanner            Unattached               75-06     23.01m    4  
  6 329 Hanson, Michael          Unattached               57-11     17.65m    3  
 -- 383 Wessel, Chance           Unattached                  ND            
 
Outdoor Pentathlon Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 314 Drew, Alec               Unattached                1621    10  
  2 387 Wisherd, Michael         Unattached                 969     8  
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 346 Linabary, Gabriel        1131 Bozeman             12.18    10  
  2 342 Laird, Logan             1131 Rocky M             12.30     8  
  3 372 Seder, Austin            1131 Rocky M             12.91     6  
  4 332 Hilger, Sam              1131 Helena              13.09     5  
  5 388 Witt, Brett              Unattached               13.38     4  
  6 384 White, Damien            1131 Rocky M             13.39     3  
  7 323 Gold, Will               1131 Helena              13.78     2  
  8 311 Clark, Tristen           Unattached               13.83     1  
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 342 Laird, Logan             1131 Rocky M             54.75    10  
  2 313 Cowan, Dain              1131 Mountai             56.94     8  
  3 372 Seder, Austin            1131 Rocky M             58.28     6  
  4 327 Hamberg, Nickaus         Unattached             1:02.80     5  
  5 388 Witt, Brett              Unattached             1:03.66     4  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 354 Milton, Beau             Unattached             2:10.46    10  
  2 342 Laird, Logan             1131 Rocky M           2:16.62     8  
  3 372 Seder, Austin            1131 Rocky M           2:23.76     6  
  4 327 Hamberg, Nickaus         Unattached             2:23.79     5  
  5 333 Hintt, Conner            1131 Rocky M           2:27.48     4  
  6 360 Petsch, Fredrick         1131 Rocky M           2:38.96     3  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 360 Petsch, Fredrick         1131 Rocky M           4:59.85    10  
  2 333 Hintt, Conner            1131 Rocky M           5:04.95     8  
  3 313 Cowan, Dain              1131 Mountai           5:30.91     6  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 370 Scariano, Tazio          1131 Mountai          10:25.04    10  
  2 327 Hamberg, Nickaus         Unattached            10:32.40     8  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 346 Linabary, Gabriel        1131 Bozeman             16.57    10  
 
High Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 384 White, Damien            1131 Rocky M           5-02.00      1.57m   10  
  2 378 Temple, Zayne            1131 Helena            4-10.00      1.47m    8  
 
Pole Vault Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 388 Witt, Brett              Unattached            10-06.00      3.20m   10  
  2 323 Gold, Will               1131 Helena            9-06.00      2.89m    8  
  3 335 Hunter, Rodney           Unattached            J9-06.00      2.89m    6  
  4 378 Temple, Zayne            1131 Helena            8-06.00      2.59m    5  
 -- 331 Hilborn, Gunner          1131 Helena                 NH            
 -- 332 Hilger, Sam              1131 Helena                 NH            
 
Long Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 346 Linabary, Gabriel        1131 Bozeman          18-07.50      5.67m   10  
  2 313 Cowan, Dain              1131 Mountai          18-01.00      5.51m    8  
  3 384 White, Damien            1131 Rocky M          17-04.00      5.28m    6  
  4 372 Seder, Austin            1131 Rocky M          16-10.50      5.14m    5  
  5 388 Witt, Brett              Unattached            16-08.25      5.08m    4  
  6 337 Jackson, Nick            Unattached            16-08.00      5.08m    3  
  7 311 Clark, Tristen           Unattached            15-01.00      4.59m    2  
 -- 342 Laird, Logan             1131 Rocky M                ND            
 -- 378 Temple, Zayne            1131 Helena                 ND            
 
Triple Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 335 Hunter, Rodney           Unattached            34-00.00     10.36m   10  
  2 378 Temple, Zayne            1131 Helena           31-11.50      9.74m    8  
 
Shot Put Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 337 Jackson, Nick            Unattached            47-05.00     14.45m   10  
  2 348 Maier, Darby             Unattached            46-09.00     14.24m    8  
  3 309 Butorovich, Nick         1131 Butte T          33-10.00     10.31m    6  
 
Discus Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 337 Jackson, Nick            Unattached              134-08     41.04m   10  
  2 348 Maier, Darby             Unattached              131-01     39.95m    8  
  3 309 Butorovich, Nick         1131 Butte T            107-01     32.63m    6  
 
Javelin Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 348 Maier, Darby             Unattached              149-02     45.46m   10  
  2 403 Weston, Gage             1131 Butte T            104-02     31.75m    8  
 
100 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 338 Johnston, Aaron          1131 Mountai             12.62    10  
  2 340 Kirby, Carsten           1131 Bozeman             13.27     8  
 
200 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 338 Johnston, Aaron          1131 Mountai             24.19    10  
  2 300 Albertson, Evan          1131 Bozeman             25.26     8  
 
400 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 338 Johnston, Aaron          1131 Mountai             51.58    10  
  2 376 Stahl, Lakota            Unattached             1:02.24     8  
 
800 Meter Run Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 381 Turner, Jake             1131 Mountai           2:11.98    10  
  2 379 Thompson, Ryan           Unattached             2:45.13     8  
 
1500 Meter Run Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 381 Turner, Jake             1131 Mountai           4:25.09    10  
  2 379 Thompson, Ryan           Unattached             4:59.14     8  
 
5000 Meter Run Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 381 Turner, Jake             1131 Mountai          16:50.24    10  
  2 379 Thompson, Ryan           Unattached            18:54.27     8  
 
110 Meter Hurdles Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 374 Skelton, Shawn           1131 Bozeman             16.59    10  
  2 300 Albertson, Evan          1131 Bozeman             17.69     8  
 -- 315 Emmer, Riley             1131 Bozeman               DNF  
 
400 Meter Hurdles Young Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 374 Skelton, Shawn           1131 Bozeman             58.52  
  2 300 Albertson, Evan          1131 Bozeman           1:04.10  
 
High Jump Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- 308 Burt, Kevin              1131 Butte T                NH            
 
Pole Vault Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 341 Kropp, Ryan              Unattached            14-06.00      4.41m   10  
  2 364 Reidelbach, Jake         1131 Helena           13-00.00      3.96m    8  
  3 340 Kirby, Carsten           1131 Bozeman           9-06.00      2.89m    6  
 -- 375 Sprenger, Austin         1131 Bozeman                NH            
 -- 369 Sacry, Keaton            1131 Bozeman                NH            
 -- 390 Yerigan, Trevor          1131 Bozeman                NH            
 -- 305 Bourquin, Seth           Unattached                  NH            
 -- 365 Reidelbach, Jake         Unattached                  NH            
 
Long Jump Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 340 Kirby, Carsten           1131 Bozeman          17-02.00      5.23m   10  
  2 308 Burt, Kevin              1131 Butte T          16-00.00      4.87m    8  
 -- 310 Callahan, Kyler          1131 Bozeman                ND            
 
Triple Jump Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 315 Emmer, Riley             1131 Bozeman          36-09.50     11.21m   10  
  2 401 Davis, Riley             1131 Butte T          36-02.00     11.02m    8  
  3 308 Burt, Kevin              1131 Butte T          34-11.50     10.65m    6  
 -- 310 Callahan, Kyler          1131 Bozeman                ND            
 
Shot Put Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 320 Forson, Brandon          Unattached            49-05.00     15.06m   10  
  2 376 Stahl, Lakota            Unattached            41-05.00     12.62m    8  
 
Discus Throw Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 320 Forson, Brandon          Unattached              147-09     45.03m   10  
  2 376 Stahl, Lakota            Unattached              127-06     38.86m    8  
 
Javelin Throw Young Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 322 Funston, Sean            Unattached              180-08     55.06m   10  
  2 376 Stahl, Lakota            Unattached              131-10     40.18m    8  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec