Join/Renew Now

Results - USATF Missouri Valley Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/12-13/2010 - Liberty, MO

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   148 Amaya Harris        02 Unattached               17.91  
  2     2 Abby Rueschhoff     03 0928 Hays St             18.62  
  3   231 Annalynn Earley     02 0928 Ejc TC              19.52  
  4   201 Zhariya Stewart     02 Unattached               20.27  
  5   152 Mikala Horne        04 Unattached               22.23  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   148 Amaya Harris        02 Unattached               36.42  
  2     2 Abby Rueschhoff     03 0928 Hays St             37.36  
  3   152 Mikala Horne        04 Unattached               46.88  
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Kara Beckett        02 0928 Capitol           1:22.52  
  2   201 Zhariya Stewart     02 Unattached             2:03.06  
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Kara Beckett        02 0928 Capitol           3:07.85  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Abby Rueschhoff     03 0928 Hays St             2.35m    7-08.50 
  2   148 Amaya Harris        02 Unattached               2.19m    7-02.25 
  3   231 Annalynn Earley     02 0928 Ejc TC              2.09m    6-10.25 
  4   152 Mikala Horne        04 Unattached               1.79m    5-10.50 
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   227 Kara Beckett        02 0928 Capitol             4.28m   14-00.50 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   220 Mason Gates         03 Unattached               18.51q 
  2   137 Adolphus Ghoston    03 Unattached               18.55q 
  3   241 Amaya Harris        02 Unattached               24.26q 
  4   139 Lawrence Ghoston    05 Unattached               25.21q 
 --   180 Philip Pfeiffer     03 Unattached                 DNS  
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   220 Mason Gates         03 Unattached               18.51  
  2   137 Adolphus Ghoston    03 Unattached               18.54  
  3   262 Reagan Chavez       04 Unattached               24.26  
  4   139 Lawrence Ghoston    05 Unattached               25.21  
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   220 Mason Gates         03 Unattached               40.36  
  2   180 Philip Pfeiffer     03 Unattached               49.96  
  3   262 Reagan Chavez       04 Unattached               52.90  
 --   241 Amaya Harris        02 Unattached                 DNS  
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   220 Mason Gates         03 Unattached             1:36.69  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   137 Adolphus Ghoston    03 Unattached               2.05m    6-08.75 
  2   139 Lawrence Ghoston    05 Unattached               1.42m    4-08.00 
  3   180 Philip Pfeiffer     03 Unattached               1.39m    4-06.75 
 --   241 Amaya Harris        02 Unattached                 DNS            
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   178 Josiah Pfeiffer     02 Unattached               4.51m   14-09.75 
  2   180 Philip Pfeiffer     03 Unattached               2.83m    9-03.50 
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 --   188 Trevon Riley        92 Unattached                 SCR            
 --    22 Andrew Geise        93 0928 Kc Extr               SCR            
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    46 Krystina Cartwrigh  00 0928 Kc Soni             15.89  
  2    47 Angel Hudson        00 0928 Kc Soni             15.99  
  3    54 Michelle Thomas     01 0928 Kc Soni             18.48  
  4   240 Meggan Chavez       01 Unattached               20.03  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     3 Caroline Giles      01 0928 Kansas              36.66  
  2   240 Meggan Chavez       01 Unattached               45.10  
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     3 Caroline Giles      01 0928 Kansas            1:23.76  
  2   200 ZaMia Stewart       00 Unattached             1:28.51  
  3    43 Shelby Birmingham   02 0928 Kc Soni           1:29.11  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Madison Peth        00 0928 Capitol           2:46.70  
  2   234 Hope Lewis          00 0928 Capitol           3:01.93  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Madison Peth        00 0928 Capitol           5:41.09  
  2   234 Hope Lewis          00 0928 Capitol           6:24.50  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   200 ZaMia Stewart       00 Unattached            12:40.96  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Kc Sonics  'A'                                 1:09.35  
     1) 43 Shelby Birmingham 02         2) 46 Krystina Cartwright 00      
     3) 47 Angel Hudson 00              4) 54 Michelle Thomas 01          
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   234 Hope Lewis          00 0928 Capitol             3.16m   10-04.50 
  2   226 Madison Peth        00 0928 Capitol             3.15m   10-04.00 
  3     3 Caroline Giles      01 0928 Kansas              2.80m    9-02.25 
  4   105 Makiyah Boyd        01 Unattached               1.93m    6-04.00 
 --   148 Amaya Harris        02 Unattached                 DNS            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   121 Abigail Culp        01 Unattached               4.66m   15-03.50 
  2   105 Makiyah Boyd        01 Unattached               3.69m   12-01.25 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    49 Christopher Martin  00 0928 Kc Soni             14.20q  1 
  2   209 Jaylen Young        00 Unattached               14.25q  2 
  3   229 David McFarland     00 0928 Hays St             14.38q  2 
  4   170 Kenny Nowles        00 Unattached               14.40q  1 
  5   147 Damon Harrell       01 Unattached               15.29q  2 
  6   134 Tyree Florence Pat  00 Unattached               15.51q  2 
  7   113 Rashaun Burney      01 Unattached               16.29q  1 
  8    48 Laurence Hudson     01 0928 Kc Soni             16.40q  1 
  9   118 Xavier Cofield      00 Unattached               17.53   1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   170 Kenny Nowles        00 Unattached               14.29  
  2   209 Jaylen Young        00 Unattached               14.46  
  3    49 Christopher Martin  00 0928 Kc Soni             14.54  
  4   229 David McFarland     00 0928 Hays St             14.74  
  5   147 Damon Harrell       01 Unattached               14.81  
  6   113 Rashaun Burney      01 Unattached               16.32  
  7   134 Tyree Florence Pat  00 Unattached               16.42  
  8    48 Laurence Hudson     01 0928 Kc Soni             16.96  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    49 Christopher Martin  00 0928 Kc Soni             30.27q  1 
  2   147 Damon Harrell       01 Unattached               30.64q  2 
  3   216 Carson Gates        00 Unattached               30.86q  2 
  4   229 David McFarland     00 0928 Hays St             31.01q  1 
  5   209 Jaylen Young        00 Unattached               31.20q  1 
  6   162 Bryce Leflore       00 Unattached               34.07q  1 
  7   113 Rashaun Burney      01 Unattached               34.14q  1 
  8    48 Laurence Hudson     01 0928 Kc Soni             34.97q  2 
  9    28 Edward Thomas       01 0928 Kc Extr             36.59   2 
 10   115 William Byers       01 Unattached               39.00   2 
 11   178 Josiah Pfeiffer     02 Unattached               42.05   2 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   147 Damon Harrell       01 Unattached               30.06  
  2    49 Christopher Martin  00 0928 Kc Soni             30.64  
  3   209 Jaylen Young        00 Unattached               30.78  
  4   229 David McFarland     00 0928 Hays St             30.87  
  5   216 Carson Gates        00 Unattached               31.39  
  6   162 Bryce Leflore       00 Unattached               34.11  
  7   113 Rashaun Burney      01 Unattached               35.07  
  8    48 Laurence Hudson     01 0928 Kc Soni             36.01  
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   216 Carson Gates        00 Unattached             1:11.56  
  2   147 Damon Harrell       01 Unattached             1:13.69  
  3   113 Rashaun Burney      01 Unattached             1:19.99  
  4    28 Edward Thomas       01 0928 Kc Extr           1:27.94  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    37 Reece Jones         00 0928 Kc Flye           2:47.59  
  2   216 Carson Gates        00 Unattached             2:56.03  
  3   197 Landon Stephen      00 Unattached             3:48.13  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    37 Reece Jones         00 0928 Kc Flye           5:37.15  
  2   217 Jace Rueschhoff     00 0928 Hays St           6:25.40  
  3   197 Landon Stephen      00 Unattached             7:39.18  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   150 Kolby Heinerikson   01 Unattached             3-06.00      1.06m 
  2   229 David McFarland     00 0928 Hays St          J3-06.00      1.06m 
  2   134 Tyree Florence Pat  00 Unattached            J3-06.00      1.06m 
  4   217 Jace Rueschhoff     00 0928 Hays St          J3-06.00      1.06m 
 --   170 Kenny Nowles        00 Unattached                  NH            
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   134 Tyree Florence Pat  00 Unattached               3.45m   11-04.00 
  2   170 Kenny Nowles        00 Unattached               3.38m   11-01.25 
  3   162 Bryce Leflore       00 Unattached               3.35m   11-00.00 
  4   150 Kolby Heinerikson   01 Unattached               3.29m   10-09.50 
  5    28 Edward Thomas       01 0928 Kc Extr             2.77m    9-01.25 
  6   178 Josiah Pfeiffer     02 Unattached               2.45m    8-00.50 
  7   176 David Pfeiffer      00 Unattached               1.85m    6-01.00 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   150 Kolby Heinerikson   01 Unattached               7.98m   26-02.25 
  2   162 Bryce Leflore       00 Unattached               5.39m   17-08.25 
  3   118 Xavier Cofield      00 Unattached               5.09m   16-08.50 
  4    48 Laurence Hudson     01 0928 Kc Soni             4.55m   14-11.25 
  5   176 David Pfeiffer      00 Unattached               4.39m   14-05.00 
 --   178 Josiah Pfeiffer     02 Unattached                 SCR            
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   217 Jace Rueschhoff     00 0928 Hays St            19.12m      62-09 
  2   178 Josiah Pfeiffer     02 Unattached               9.82m      32-03 
  3   176 David Pfeiffer      00 Unattached               8.24m      27-00 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   218 Jermauri Faulkner   98 0928 Capitol             13.46  
  2   221 Faith Lewis         98 0928 Capitol             14.23  
  3   249 Demari Berger       99 0928 Team Wi             14.36  
  4    45 Lekeva Cain         99 0928 Kc Soni             15.03  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   218 Jermauri Faulkner   98 0928 Capitol             28.11  
  2    45 Lekeva Cain         99 0928 Kc Soni             31.31  
 --   249 Demari Berger       99 0928 Team Wi               DNS  
 --   199 Abby Stewart        99 Unattached                 DNS  
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   249 Demari Berger       99 0928 Team Wi           1:08.15  
  2   221 Faith Lewis         98 0928 Capitol           1:11.79  
  3   186 Alexis Reed         99 Unattached             1:25.14  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   186 Alexis Reed         99 Unattached                 DNF  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   133 Katelin Fiorino     98 Unattached                 DNS  
 --   119 Colleen Cogley      98 Unattached                 DNS  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   133 Katelin Fiorino     98 Unattached             9:46.22  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   123 Lakshmi Dandi       98 Unattached            10:30.32  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   185 Carlie Queen        99 Unattached             4-04.00      1.32m 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   218 Jermauri Faulkner   98 0928 Capitol             3.88m   12-08.75 
  2   185 Carlie Queen        99 Unattached               3.39m   11-01.50 
  3   221 Faith Lewis         98 0928 Capitol             3.11m   10-02.50 
  4   130 Alexis Durham       98 Unattached               3.03m    9-11.25 
 --   119 Colleen Cogley      98 Unattached                 DNS            
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   179 Julianna Pfeiffer   99 Unattached               6.74m   22-01.50 
  2   130 Alexis Durham       98 Unattached               6.12m   20-01.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   179 Julianna Pfeiffer   99 Unattached              11.72m      38-05 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   179 Julianna Pfeiffer   99 Unattached               9.23m      30-03 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Elijah Stoves       99 0928 Team Wi             13.25  
  2   261 Joshua Call         98 Unattached               14.57  
  3   232 Carlton Smith       99 0928 Capitol             14.67  
  4    44 Anthony Bragulla    99 0928 Kc Soni             14.79  
  5   213 Evan Fitzmaurice    98 0928 Capitol             15.72  
  6   171 Torrie Nowles       99 Unattached               16.25  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Elijah Stoves       99 0928 Team Wi             28.07  
  2   261 Joshua Call         98 Unattached               30.80  
  3    44 Anthony Bragulla    99 0928 Kc Soni             31.23  
  4   189 Zack Sanders        98 Unattached               33.47  
  5   239 Nikolas Chavez      99 Unattached               34.14  
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Elijah Stoves       99 0928 Team Wi           1:04.98  
  2   126 Tarrez Davis        99 Unattached             1:13.75  
  3   239 Nikolas Chavez      99 Unattached             1:15.13  
  4   261 Joshua Call         98 Unattached             1:19.27  
  5   156 Trey Irwin          99 Unattached             1:26.09  
 --   173 Karter Odermann     98 Unattached                 DNS  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   173 Karter Odermann     98 Unattached             2:28.10  
  2   239 Nikolas Chavez      99 Unattached             2:58.82  
  3   219 Ethan Gates         98 Unattached             3:05.22  
 --   114 Timothy Byers       98 Unattached                 DNS  
 --   102 Callen Barlik       98 Unattached                 DNS  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   173 Karter Odermann     98 Unattached             5:17.25  
  2   142 John Grubbs         99 Unattached             6:05.91  
  3   219 Ethan Gates         98 Unattached             6:17.32  
 --   102 Callen Barlik       98 Unattached                 DNS  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   219 Ethan Gates         98 Unattached            13:25.91  
 --   102 Callen Barlik       98 Unattached                 DNS  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   177 Jacob Pfeiffer      98 Unattached               15.71  
  2   232 Carlton Smith       99 0928 Capitol             17.26  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   177 Jacob Pfeiffer      98 Unattached             3-08.00      1.11m 
 --   156 Trey Irwin          99 Unattached                  NH            
 --   126 Tarrez Davis        99 Unattached                  NH            
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   232 Carlton Smith       99 0928 Capitol             3.93m   12-10.75 
  2   177 Jacob Pfeiffer      98 Unattached               3.79m   12-05.25 
  3   213 Evan Fitzmaurice    98 0928 Capitol             3.28m   10-09.25 
  4     1 Jacob Haberman      98 0928 Hays St             3.04m    9-11.75 
  5   171 Torrie Nowles       99 Unattached               2.93m    9-07.50 
  6   138 Kalif Ghoston       99 Unattached               2.38m    7-09.75 
 --   126 Tarrez Davis        99 Unattached                 DNS            
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   177 Jacob Pfeiffer      98 Unattached               8.33m   27-04.00 
  2   138 Kalif Ghoston       99 Unattached               6.16m   20-02.50 
  3     1 Jacob Haberman      98 0928 Hays St             6.07m   19-11.00 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    31 Caroline Bingham    97 0928 Kc Flye             13.47  
  2   248 Cakota Hernandez    96 0928 Team Wi             13.65  
  3   260 Sparkle Burgess     96 0928 Team Wi             13.77  
  4    24 Marissa Goodwin     96 0928 Kc Extr             14.28  
  5    56 Emily McGehee       97 0928 Rh Rock             14.54  
  6    39 Kelly McKee         97 0928 Kc Flye             14.71  
  7   153 Sarah Horne         97 Unattached               15.37  
 --   235 Taelyn Clemons      97 0928 Capitol               DNS  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   154 Ashanti Hutton      97 Unattached               26.91q  2 
  2    31 Caroline Bingham    97 0928 Kc Flye             27.55q  1 
  3    21 Alexa Davis         96 0928 Kc Extr             28.55q  1 
  4   248 Cakota Hernandez    96 0928 Team Wi             28.63q  2 
  5   260 Sparkle Burgess     96 0928 Team Wi             29.17q  2 
  6     5 Lucy Giles          96 0928 Kansas              29.40q  1 
  7    56 Emily McGehee       97 0928 Rh Rock             30.16q  1 
  8    39 Kelly McKee         97 0928 Kc Flye             30.90q  1 
  9    24 Marissa Goodwin     96 0928 Kc Extr             31.29   2 
 10   153 Sarah Horne         97 Unattached               32.13   1 
 11   169 Rachel Moreno       96 Unattached               35.80   2 
 --   235 Taelyn Clemons      97 0928 Capitol               DNS   2 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   154 Ashanti Hutton      97 Unattached               26.64  
  2    31 Caroline Bingham    97 0928 Kc Flye             27.97  
  3    21 Alexa Davis         96 0928 Kc Extr             28.39  
  4   248 Cakota Hernandez    96 0928 Team Wi             28.75  
  5     5 Lucy Giles          96 0928 Kansas              29.58  
  6   260 Sparkle Burgess     96 0928 Team Wi             29.86  
  7    56 Emily McGehee       97 0928 Rh Rock             30.01  
  8    39 Kelly McKee         97 0928 Kc Flye             30.82  
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   154 Ashanti Hutton      97 Unattached               59.58  
  2   166 Gertrude Martin     96 Unattached             1:03.16  
  3    21 Alexa Davis         96 0928 Kc Extr           1:04.39  
  4    31 Caroline Bingham    97 0928 Kc Flye           1:05.45  
  5    35 Rebecca Hare        97 0928 Kc Flye           1:10.79  
  6    56 Emily McGehee       97 0928 Rh Rock           1:20.89  
 --   235 Taelyn Clemons      97 0928 Capitol               DNS  
 --   120 Erin Colnar         96 Unattached                 DNS  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     9 Grace Peters        97 0928 Kansas            2:28.88  
  2   120 Erin Colnar         96 Unattached             2:29.08  
  3    15 Haley Slade         97 0928 Kansas            2:33.73  
  4    11 Tori Reed           97 0928 Kansas            2:34.26  
  5   182 Samantha Phillips   97 Unattached             2:34.73  
  6    35 Rebecca Hare        97 0928 Kc Flye           2:35.55  
  7   135 Olivia Franklin     97 Unattached             2:37.00  
  8   117 Alexandria Carr     97 Unattached             2:50.83  
  9     8 Carragan Lynn       96 0928 Kansas            2:54.55  
 --   193 Kaylee Shanley      96 Unattached                 DNS  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    17 Tracie Thibault     96 0928 Kansas            5:16.11  
  2   182 Samantha Phillips   97 Unattached             5:18.23  
  3    11 Tori Reed           97 0928 Kansas            5:31.80  
  4   135 Olivia Franklin     97 Unattached             5:32.72  
  5    15 Haley Slade         97 0928 Kansas            5:34.68  
  6   144 Phoebe Grubbs       96 Unattached             5:51.21  
  7   117 Alexandria Carr     97 Unattached             6:00.47  
 --    19 Sara Vandervoort    96 0928 Kansas                DNS  
 --   193 Kaylee Shanley      96 Unattached                 DNS  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    17 Tracie Thibault     96 0928 Kansas           11:23.14  
  2   182 Samantha Phillips   97 Unattached            11:26.08  
  3    19 Sara Vandervoort    96 0928 Kansas           12:17.84  
  4   117 Alexandria Carr     97 Unattached            12:46.05  
 --   193 Kaylee Shanley      96 Unattached                 DNS  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   146 Alexa Harmon-Thoma  96 Unattached               15.30  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   146 Alexa Harmon-Thoma  96 Unattached               28.45  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Kansas Flyers Track Team  'A'                  4:38.24  
     1) 211 Conner Davis 96             2) 5 Lucy Giles 96                
     3) 9 Grace Peters 97               4) 11 Tori Reed 97                
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Kansas Flyers Track Team  'A'                 10:37.34  
     1) 211 Conner Davis 96             2) 9 Grace Peters 97              
     3) 11 Tori Reed 97                 4) 15 Haley Slade 97              
  2 0928 Kansas Flyers Track Team  'B'                 11:04.42  
     1) 5 Lucy Giles 96                 2) 8 Carragan Lynn 96             
     3) 17 Tracie Thibault 96           4) 19 Sara Vandervoort 96         
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   146 Alexa Harmon-Thoma  96 Unattached             5-04.00      1.62m 
  2     5 Lucy Giles          96 0928 Kansas            4-08.00      1.42m 
  3   203 Allie Twietmeyer    97 Unattached             4-04.00      1.32m 
  4    39 Kelly McKee         97 0928 Kc Flye           4-02.00      1.27m 
  5    56 Emily McGehee       97 0928 Rh Rock           3-06.00      1.06m 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   146 Alexa Harmon-Thoma  96 Unattached               5.23m   17-02.00 
  2   203 Allie Twietmeyer    97 Unattached               4.45m   14-07.25 
  3    39 Kelly McKee         97 0928 Kc Flye             4.36m   14-03.75 
  4   153 Sarah Horne         97 Unattached               3.21m   10-06.50 
  5   169 Rachel Moreno       96 Unattached               2.47m    8-01.25 
 --   235 Taelyn Clemons      97 0928 Capitol               DNS            
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Allie Twietmeyer    97 Unattached              26.37m      86-06 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   251 Deron Thompson      96 0928 Team Wi             11.67  
  2   237 Cameron Smith       97 0928 Capitol             12.93  
  3   157 Lonnie Jackson      96 Unattached               13.11  
 --   107 Ka'V'Shun Boykin    97 Unattached                 DNS  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   251 Deron Thompson      96 0928 Team Wi             24.12  
  2    51 Ife Siffre          97 0928 Kc Soni             26.55  
  3   237 Cameron Smith       97 0928 Capitol             27.18  
  4   246 Nick Moore          97 Unattached               33.70  
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   251 Deron Thompson      96 0928 Team Wi             57.12  
  2   208 Demarrius Young     96 Unattached               59.34  
  3    51 Ife Siffre          97 0928 Kc Soni             59.97  
  4   111 Jake Burgmeier      97 Unattached             1:08.45  
  5   246 Nick Moore          97 Unattached             1:14.84  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   155 Tristan Irish       96 Unattached             2:14.02  
  2   208 Demarrius Young     96 Unattached             2:18.17  
  3   111 Jake Burgmeier      97 Unattached             2:44.13  
  4   246 Nick Moore          97 Unattached             2:45.72  
  5   151 Tanner Hockenbury   97 Unattached             2:54.46  
 --   100 Jack Allen          96 Unattached                 SCR  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   131 Luke Embry          96 Unattached             4:32.78  
  2   155 Tristan Irish       96 Unattached             4:43.76  
  3   100 Jack Allen          96 Unattached             4:53.79  
  4   228 Tyler Rueschhoff    96 0928 Hays St           5:22.19  
  5   159 Andrew Kastendick   97 Unattached             5:25.38  
 --   149 Kaleb Hascall       97 Unattached                 DNS  
 --   165 Kaden Loring        97 Unattached                 DNS  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   155 Tristan Irish       96 Unattached            10:15.44  
  2   100 Jack Allen          96 Unattached            10:19.77  
  3   165 Kaden Loring        97 Unattached            10:53.28  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Cameron Smith       97 0928 Capitol             18.42  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   157 Lonnie Jackson      96 Unattached               29.98  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   228 Tyler Rueschhoff    96 0928 Hays St           4-02.00      1.27m 
 --   107 Ka'V'Shun Boykin    97 Unattached                 DNS            
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   165 Kaden Loring        97 Unattached              72.00m  236-02.50 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   157 Lonnie Jackson      96 Unattached               4.02m   13-02.25 
  2   228 Tyler Rueschhoff    96 0928 Hays St             3.61m   11-10.25 
 --   175 Benjamin Pfeiffer   96 Unattached                 DNS            
 --   107 Ka'V'Shun Boykin    97 Unattached                 DNS            
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   237 Cameron Smith       97 0928 Capitol             9.15m   30-00.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    52 Braden Smith        96 0928 Kc Soni            13.27m   43-06.50 
  2   175 Benjamin Pfeiffer   96 Unattached               7.28m   23-10.75 
 --   256 Bradon Smith        96 0928 Kc Soni               DNS            
 --   128 Jimmy Dixon         96 Unattached                 DNS            
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    52 Braden Smith        96 0928 Kc Soni            44.82m     147-00 
  2   175 Benjamin Pfeiffer   96 Unattached              21.31m      69-11 
 --   128 Jimmy Dixon         96 Unattached                 DNS            
 --   256 Bradon Smith        96 0928 Kc Soni               SCR            
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   175 Benjamin Pfeiffer   96 Unattached              19.28m      63-03 
  2   228 Tyler Rueschhoff    96 0928 Hays St            16.68m      54-09 
 --   128 Jimmy Dixon         96 Unattached                 DNS            
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    29 Jasmine Thomas      95 0928 Kc Extr             13.07  
  2   116 Me'Kayla Canady-Mc  94 Unattached               13.94  
  3   257 Shawnmarie Rooker   95 0928 Team Wi             15.01  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    29 Jasmine Thomas      95 0928 Kc Extr             27.17  
  2    16 Dominique Staats    94 0928 Kansas              27.96  
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    16 Dominique Staats    94 0928 Kansas            1:02.00  
  2   187 Megan Reed          95 Unattached             1:05.98  
  3   136 Tiffany Gafford     95 Unattached             1:08.81  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    16 Dominique Staats    94 0928 Kansas            2:25.39  
  2    33 Maryfrances Donnel  94 0928 Kc Flye           2:26.94  
 --   187 Megan Reed          95 Unattached                 DNS  
 --   140 Mackenzie Gorthy    94 Unattached                 DNS  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   187 Megan Reed          95 Unattached             5:10.37  
  2    13 Kennedy Schneider   94 0928 Kansas            5:16.23  
  3   140 Mackenzie Gorthy    94 Unattached             5:20.95  
  4   143 Persis Grubbs       95 Unattached             5:31.75  
  5     7 Elizabeth Jurries   95 0928 Kansas            5:43.01  
 --    18 Anna Trahan         95 0928 Kansas                DNS  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    13 Kennedy Schneider   94 0928 Kansas           11:37.89  
  2    18 Anna Trahan         95 0928 Kansas           12:16.94  
  3   168 Amanda Moody        94 Unattached            12:18.91  
 --     7 Elizabeth Jurries   95 0928 Kansas                DNS  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   167 Brenda McCollum     95 Unattached            16:58.22  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   116 Me'Kayla Canady-Mc  94 Unattached               18.12  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    20 Emily Brigham       95 0928 Kc Extr           1:10.60  
  2   158 Brittany Kallenber  94 Unattached             1:10.85  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Kansas Flyers Track Team  'A'                 10:28.67  
     1) 7 Elizabeth Jurries 95          2) 13 Kennedy Schneider 94        
     3) 212 Sarah Stratman 94           4) 18 Anna Trahan 95              
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   158 Brittany Kallenber  94 Unattached             5-02.00      1.57m 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   158 Brittany Kallenber  94 Unattached             114.00m  374-00.25 
  2    20 Emily Brigham       95 0928 Kc Extr          J114.00m  374-00.25 
  3   205 Staci Wickersham    94 Unattached             108.00m  354-04.00 
  4   204 Megan Wickersham    94 Unattached            J108.00m  354-04.00 
  5   172 Heather O'Connor    94 Unattached             102.00m  334-07.75 
 --   101 Claire Andrews      95 Unattached                 DNS            
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    20 Emily Brigham       95 0928 Kc Extr             5.01m   16-05.25 
  2    29 Jasmine Thomas      95 0928 Kc Extr             4.83m   15-10.25 
  3   116 Me'Kayla Canady-Mc  94 Unattached               4.79m   15-08.75 
  4   158 Brittany Kallenber  94 Unattached               4.36m   14-03.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   116 Me'Kayla Canady-Mc  94 Unattached              10.21m   33-06.00 
 --    26 Jade Latson         95 0928 Kc Extr               DNS            
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    23 Jonathan Goodwin    94 0928 Kc Extr             11.47q  1 
  2    25 Ryan Hicks          94 0928 Kc Extr             11.53q  2 
  3    32 Connor Deleon       94 0928 Kc Flye             11.60q  1 
  4   233 Roy Bay             94 Unattached               11.64q  1 
  5   222 Damon Brown         95 Unattached               11.65q  1 
  6   127 ZaKyr Davis         95 Unattached               11.86q  2 
  7   263 Nick Lyman          94 Unattached               12.16q  2 
  8   191 Tommy Seitz         95 Unattached               12.45q  2 
  9    40 Justin Moody        95 0928 Kc Flye             12.85   2 
 10    34 Jacob Greer         95 0928 Kc Flye             13.82   2 
 --   132 Corey Ferretti      95 Unattached                 DNS   1 
 --   192 Peter Serrioz       94 Unattached                 DNS   1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    23 Jonathan Goodwin    94 0928 Kc Extr             11.64  
  2    32 Connor Deleon       94 0928 Kc Flye             11.67  
  3    25 Ryan Hicks          94 0928 Kc Extr             11.70  
  4   233 Roy Bay             94 Unattached               11.78  
  5   127 ZaKyr Davis         95 Unattached               11.93  
  6   222 Damon Brown         95 Unattached               12.07  
  7   263 Nick Lyman          94 Unattached               12.22  
  8   191 Tommy Seitz         95 Unattached               12.33  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Ashton Proctor      94 0928 Kc Extr             23.44  
  2    23 Jonathan Goodwin    94 0928 Kc Extr             23.91  
  3    32 Connor Deleon       94 0928 Kc Flye             23.94  
  4    64 Joseph Wollor       94 0928 Track F             24.36  
  5   191 Tommy Seitz         95 Unattached               24.68  
  6    25 Ryan Hicks          94 0928 Kc Extr             26.12  
  7    40 Justin Moody        95 0928 Kc Flye             26.25  
  8    34 Jacob Greer         95 0928 Kc Flye             28.60  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    27 Ashton Proctor      94 0928 Kc Extr             51.83  
  2    30 Jackson Barbour     95 0928 Kc Flye             53.71  
  3    38 Alexander Lombardo  94 0928 Kc Flye             54.14  
  4   225 Joe McIntryre       94 Unattached               54.47  
  5    64 Joseph Wollor       94 0928 Track F             55.93  
  6    41 William Tucker      95 0928 Kc Flye             59.04  
  7    40 Justin Moody        95 0928 Kc Flye             59.36  
 --   242 Spencer Haik        95 Unattached                 SCR  
 --   132 Corey Ferretti      95 Unattached                 SCR  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    38 Alexander Lombardo  94 0928 Kc Flye           2:02.19  
  2    30 Jackson Barbour     95 0928 Kc Flye           2:03.79  
  3   242 Spencer Haik        95 Unattached             2:08.87  
  4   198 Taylor Stephen      95 Unattached             2:19.18  
  5    34 Jacob Greer         95 0928 Kc Flye           2:33.54  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   242 Spencer Haik        95 Unattached             4:26.13  
  2    36 Clayton Henderson   94 0928 Kc Flye           4:28.08  
  3   198 Taylor Stephen      95 Unattached             4:28.33  
  4   184 Josiah Pruessner    94 Unattached             4:36.25  
 --   124 Santosh Dandi       94 Unattached                 DNS  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    36 Clayton Henderson   94 0928 Kc Flye           9:46.27  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    58 Tyler Slade         94 0928 Rh Rock           8:59.54  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   124 Santosh Dandi       94 Unattached            18:54.43  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    57 Tanner McGehee      94 0928 Rh Rock             16.60  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    57 Tanner McGehee      94 0928 Rh Rock           1:06.33  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Ejc TC  'A'                                      48.18  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 --   263 Nick Lyman          94 Unattached                  NH            
 --   238 Tanner Butterfield  95 Unattached                  NH            
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   112 Joe Burkett         94 Unattached             168.00m  551-02.25 
  2   270 Collin Haahr        94 Unattached             144.00m  472-05.25 
  3   109 Daniel Brandt       95 Unattached             132.00m  433-00.75 
  4   206 Zachary Wuest       95 Unattached            J132.00m  433-00.75 
 --   145 Jacob Hamm          95 Unattached                 DNS            
 --   181 Cole Phillips       94 Unattached                 DNS            
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   214 Staven Little       94 0928 Ejc TC              5.56m   18-03.00 
  2   127 ZaKyr Davis         95 Unattached               5.17m   16-11.50 
  3   233 Roy Bay             94 Unattached               5.06m   16-07.25 
  4   263 Nick Lyman          94 Unattached               4.98m   16-04.25 
 --   132 Corey Ferretti      95 Unattached                 DNS            
 --   206 Zachary Wuest       95 Unattached                 DNS            
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   191 Tommy Seitz         95 Unattached              10.64m   34-11.00 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Jimmy Beaird        95 Unattached               9.18m   30-01.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Jimmy Beaird        95 Unattached              30.84m     101-02 
  2   196 Wyatt Smith         95 Unattached              29.49m      96-09 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Jimmy Beaird        95 Unattached              41.08m     134-09 
  2   238 Tanner Butterfield  95 Unattached              38.12m     125-01 
  3    57 Tanner McGehee      94 0928 Rh Rock            25.33m      83-01 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   196 Wyatt Smith         95 Unattached              22.85m      75-00 
  2   103 Jimmy Beaird        95 Unattached              14.68m      48-02 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   250 Arian Tipton        91 0928 Team Wi             12.13  
  2    63 Abreanna Parker     91 0928 Track F             12.24  
  3    61 Alisha Keys         92 0928 Track F             12.38  
  4   224 Jazmine Cooper      91 0928 Capitol             12.64  
  5    60 Audreahna Harris    92 0928 Track F             13.21  
  6   106 Erica Boyer         93 Unattached               13.23  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    61 Alisha Keys         92 0928 Track F             25.55  
  2   224 Jazmine Cooper      91 0928 Capitol             26.33  
  3   236 Kyuanna Robinson    93 Unattached               27.22  
  4   106 Erica Boyer         93 Unattached               27.91  
 --   250 Arian Tipton        91 0928 Team Wi               DNS  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   224 Jazmine Cooper      91 0928 Capitol           1:02.60  
  2   258 Creighton Chavez    93 Unattached             1:03.05  
  3    50 Georgia Pyburn      93 0928 Kc Soni           1:07.88  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   258 Creighton Chavez    93 Unattached             2:28.48  
  2    10 Page Reed           93 0928 Kansas            2:37.10  
 --     4 Emma Giles          93 0928 Kansas                DNS  
 --    50 Georgia Pyburn      93 0928 Kc Soni               DNS  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   110 Kristen Brosnan     92 0928 Kc Flye           5:19.41  
  2   141 Elizabeth Grubbs    92 Unattached             5:27.26  
  3     6 Leah Haden          93 0928 Kansas            5:34.39  
  4    14 Jaclyn Sheets       93 0928 Kansas            5:35.33  
  5     4 Emma Giles          93 0928 Kansas            6:16.63  
 --    12 Naomi Reeh          92 0928 Kansas                DNS  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   110 Kristen Brosnan     92 0928 Kc Flye          11:17.26  
  2    12 Naomi Reeh          92 0928 Kansas           11:56.10  
  3     6 Leah Haden          93 0928 Kansas           12:21.62  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   110 Kristen Brosnan     92 0928 Kc Flye          11:17.21  
  2    12 Naomi Reeh          92 0928 Kansas           11:56.12  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    62 Kasha McDougald     93 0928 Track F             15.56  
  2   244 Emily Mercer        91 Unattached               18.13  
 --   194 Madison Smith       93 Unattached                 DNS  
 --    59 Cassidy Downing     93 0928 Track F               DNS  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    59 Cassidy Downing     93 0928 Track F           1:07.26  
  2   194 Madison Smith       93 Unattached             1:07.60  
  3   236 Kyuanna Robinson    93 Unattached             1:08.61  
  4    60 Audreahna Harris    92 0928 Track F           1:10.61  
  5     4 Emma Giles          93 0928 Kansas            1:25.88  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Track Field United  'A'                          50.36  
     1) 59 Cassidy Downing 93           2) 60 Audreahna Harris 92         
     3) 61 Alisha Keys 92               4) 62 Kasha McDougald 93          
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Kansas Flyers Track Team  'A'                 10:26.39  
     1) 6 Leah Haden 93                 2) 10 Page Reed 93                
     3) 12 Naomi Reeh 92                4) 14 Jaclyn Sheets 93            
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   122 Emilee Dailey       91 Unattached             5-04.00      1.62m 
  2   244 Emily Mercer        91 Unattached             4-06.00      1.37m 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    63 Abreanna Parker     91 0928 Track F             5.68m   18-07.75 
  2    62 Kasha McDougald     93 0928 Track F             5.11m   16-09.25 
  3   224 Jazmine Cooper      91 0928 Capitol             4.80m   15-09.00 
  4   236 Kyuanna Robinson    93 Unattached               4.76m   15-07.50 
  5   207 Mackenzie Yost      92 Unattached               4.75m   15-07.00 
  6   106 Erica Boyer         93 Unattached               4.73m   15-06.25 
 --   245 Dana Gates          92 0928 Team Wi               DNS            
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    62 Kasha McDougald     93 0928 Track F            10.62m   34-10.25 
  2   161 Sarah Kolmer        93 Unattached              10.59m   34-09.00 
  3   106 Erica Boyer         93 Unattached               9.58m   31-05.25 
 --   245 Dana Gates          92 0928 Team Wi               DNS            
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    53 Maegan Smith        93 0928 Kc Soni            12.72m   41-08.75 
  2   207 Mackenzie Yost      92 Unattached               8.36m   27-05.25 
  3    55 Racheal Ward        93 0928 Kc Soni             7.23m   23-08.75 
 --   255 Magon Smith         93 0928 Kc Soni               DNS            
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    53 Maegan Smith        93 0928 Kc Soni            42.71m     140-01 
  2    55 Racheal Ward        93 0928 Kc Soni            20.23m      66-04 
 --   255 Magon Smith         93 0928 Kc Soni               SCR            
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 Mackenzie Yost      92 Unattached              27.32m      89-07 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   259 Oliver Bradwell     92 0928 Team Wi             10.63  
  2   254 Shawn Smith         92 0928 Team Wi             10.80  
  3   223 Tyler Lee-Banks     92 Unattached               11.55  
  4   215 Jerrell Faulkner    93 0928 Capitol             11.56  
  5   264 Brandon Haynes      93 Unattached               12.25  
  6   202 DeAndre Thomas      93 Unattached               12.50  
 --   195 Shawn Smith         92 Unattached                 DNS  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   259 Oliver Bradwell     92 0928 Team Wi             21.33  
  2   254 Shawn Smith         92 0928 Team Wi             21.83  
  3   243 Joe Fisher          92 0928 Team Wi             21.86  
  4   253 Steven Calloway     93 0928 Team Wi             22.64  
  5   223 Tyler Lee-Banks     92 Unattached               23.68  
  6   215 Jerrell Faulkner    93 0928 Capitol             23.87  
  7   264 Brandon Haynes      93 Unattached               25.77  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    42 Connor Wilkins      93 0928 Kc Flye             53.37  
  2   215 Jerrell Faulkner    93 0928 Capitol             56.13  
  3   202 DeAndre Thomas      93 Unattached               58.88  
  4   264 Brandon Haynes      93 Unattached             1:00.12  
  5    22 Andrew Geise        93 0928 Kc Extr           1:03.44  
 --   253 Steven Calloway     93 0928 Team Wi               DNS  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   125 Garrett Daugherty   92 Unattached             2:12.46  
 --    42 Connor Wilkins      93 0928 Kc Flye               SCR  
 --    22 Andrew Geise        93 0928 Kc Extr               SCR  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   125 Garrett Daugherty   92 Unattached             4:36.26  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   125 Garrett Daugherty   92 Unattached            19:26.89  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   202 DeAndre Thomas      93 Unattached               16.55  
  2   247 Jordan Kukul        93 Unattached               19.50  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   202 DeAndre Thomas      93 Unattached             1:05.99  
 --       Justin Logan        92 Unattached                 DNS  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0928 Team Wichita Tc Inc  'A'                         41.41  
     1) 259 Oliver Bradwell 92          2) 253 Steven Calloway 93         
     3) 243 Joe Fisher 92               4) 254 Shawn Smith 92             
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   183 Logan Ponder        91 Unattached             6-06.00      1.98m 
  2   164 Drew Lorei          92 Unattached             6-02.00      1.87m 
  3   190 Robert Schnefke     93 Unattached             6-00.00      1.82m 
  4   230 William Stark       92 0928 Capitol          J6-00.00      1.82m 
 --   247 Jordan Kukul        93 Unattached                  NH            
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   104 Casey Bowen         93 Unattached             180.00m  590-06.50 
  2   174 Ethan Pearson       92 Unattached             174.00m  570-10.25 
  3   108 Tommy Brady         92 Unattached             168.00m  551-02.25 
  4    97 Cameron Weekly      91 Unattached             162.00m  531-06.00 
 --   188 Trevon Riley        92 Unattached                 DNS            
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   183 Logan Ponder        91 Unattached               6.23m   20-05.25 
  2   160 Adam Klausing       92 Unattached               5.69m   18-08.00 
  3   223 Tyler Lee-Banks     92 Unattached               5.63m   18-05.75 
  4   230 William Stark       92 0928 Capitol             5.57m   18-03.25 
 --   164 Drew Lorei          92 Unattached                 DNS            
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   129 Robert Dunn         92 Unattached              16.45m   53-11.75 
  2   247 Jordan Kukul        93 Unattached              13.59m   44-07.00 
  3   160 Adam Klausing       92 Unattached              12.44m   40-09.75 
  4   163 Chris Livingston    93 Unattached              10.76m   35-03.75 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   129 Robert Dunn         92 Unattached              51.77m     169-10 
  2   247 Jordan Kukul        93 Unattached              50.68m     166-03 
  3   160 Adam Klausing       92 Unattached              44.88m     147-03 
  4   163 Chris Livingston    93 Unattached              32.33m     106-01 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   160 Adam Klausing       92 Unattached              42.03m     137-11 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   129 Robert Dunn         92 Unattached              48.79m     160-01 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec