Join/Renew Now

Results - USATF Michigan Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/26/2010 - Detroit, MI

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           17.00      22.65q  NWI 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           22.65      22.65   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           39.00      39.00q  NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           39.00      39.00   NWI 
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2075 Marvin, Sarah          Unattached                        5.04m   16-06.50 
 
Event 12  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2075 Marvin, Sarah          Unattached                       11.57m      37-11 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2036 Jones, Darrell         0519 Team Mi                      30.00q  NWI 
  2  2037 Pettway, Jordan        0519 Team Mi                      32.00q  NWI 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2036 Jones, Darrell         0519 Team Mi           30.00      30.00   NWI 
  2  2037 Pettway, Jordan        0519 Team Mi           32.00      32.00   NWI 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2036 Jones, Darrell         0519 Team Mi                      57.85q  NWI 
  2  2037 Pettway, Jordan        0519 Team Mi                      59.91q  NWI 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2036 Jones, Darrell         0519 Team Mi           57.85      57.85   NWI 
  2  2037 Pettway, Jordan        0519 Team Mi           59.91      59.91   NWI 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2071 LaPrad, Luke           Unattached           3:25.00    3:19.03  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2071 LaPrad, Luke           Unattached           6:40.00    6:15.55  
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached                        14.92Q  NWI 
  2  2025 Russell, Troi          0519 Michiga                      22.65q  NWI 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached             14.92      14.92   NWI 
  2  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           22.65      22.65   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached                        31.38Q  NWI 
  2  2025 Russell, Troi          0519 Michiga                      58.39q  NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached             31.38      31.38   NWI 
  2  2025 Russell, Troi          0519 Michiga           58.39      58.39   NWI 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached                      1:14.69Q 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2087 Winkler, Bettina       Unattached           1:14.69    1:14.69  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2070 Laprad, Elisabeth      Unattached           3:20.00    3:05.50Q 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2070 Laprad, Elisabeth      Unattached           3:05.50    3:05.50  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2070 Laprad, Elisabeth      Unattached           6:20.00    6:10.33  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2075 Marvin, Sarah          Unattached                        1.80m   NWI   5-11.00 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2075 Marvin, Sarah          Unattached                        5.04m   16-06.50 
  2  2052 Cook, Betsy            Unattached                        4.87m   15-11.75 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2052 Cook, Betsy            Unattached            19.81m     20.99m      68-10 
  2  2075 Marvin, Sarah          Unattached                       11.57m      37-11 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1993 Coleman, Jordan        0519 Michiga           16.00      16.06Q  NWI 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1993 Coleman, Jordan        0519 Michiga           16.06      16.06   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2001 Franklin, Jaylan       0519 Michiga           31.87      33.22Q  NWI 
  2  1993 Coleman, Jordan        0519 Michiga           33.50      33.73q  NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2001 Franklin, Jaylan       0519 Michiga           33.22      33.22   NWI 
  2  1993 Coleman, Jordan        0519 Michiga           33.73      33.73   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2001 Franklin, Jaylan       0519 Michiga         1:17.00    1:17.69Q 
  2  2011 Jones, Brian           0519 Michiga         1:20.00    1:22.11q 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2001 Franklin, Jaylan       0519 Michiga         1:17.69    1:17.69  
  2  2011 Jones, Brian           0519 Michiga         1:22.11    1:22.11  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2011 Jones, Brian           0519 Michiga         2:45.00    3:10.75Q 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1  2064 Hall, Jerry            Unattached                        2.92m   NWI   9-07.00 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2064 Hall, Jerry            Unattached             6.67m      6.71m   22-00.25 
  2  2076 Marvin, Timothy        Unattached                        4.90m   16-01.00 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2064 Hall, Jerry            Unattached                       16.26m      53-04 
  2  2076 Marvin, Timothy        Unattached                        9.23m      30-03 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi           15.86      14.01Q  NWI 
  2  2055 Dager, Catherine       Unattached             14.50      14.84q  NWI 
  3  2047 Bartlett, Amanda       Unattached                        15.43q  NWI 
  4  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi                      15.68q  NWI 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi           14.01      14.01   NWI 
  2  2055 Dager, Catherine       Unattached             14.84      14.84   NWI 
  3  2047 Bartlett, Amanda       Unattached             15.43      15.43   NWI 
  4  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi           15.68      15.68   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi                      29.77Q  NWI 
  2  1974 Cannon, Destini        0519 Elite P           28.00      32.00q  NWI 
  3  2047 Bartlett, Amanda       Unattached                        32.01q  NWI 
  4  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi                      34.37q  NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi           29.77      29.77   NWI 
  2  1974 Cannon, Destini        0519 Elite P           32.00      32.00   NWI 
  3  2047 Bartlett, Amanda       Unattached             32.01      32.01   NWI 
  4  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi           34.37      34.37   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi                    1:13.71Q 
  2  2055 Dager, Catherine       Unattached           1:08.00    1:17.89q 
  3  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi                    1:24.99q 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2035 Brantley, Cambria      0519 Team Mi         1:13.71    1:13.71  
  2  2055 Dager, Catherine       Unattached           1:17.89    1:17.89  
  3  2038 Pettway, Joy           0519 Team Mi         1:24.99    1:24.99  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2082 Seabron, Zaria         Unattached                      2:52.18Q 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2082 Seabron, Zaria         Unattached           2:52.18    2:52.18  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2082 Seabron, Zaria         Unattached                      5:57.60  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1974 Cannon, Destini        0519 Elite P           14.00      14.00Q  NWI 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1974 Cannon, Destini        0519 Elite P           14.00      14.00   NWI 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2055 Dager, Catherine       Unattached             4.12m      3.89m   NWI  12-09.25 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2074 Marvin, Jessica        Unattached             6.53m      7.13m   23-04.75 
  2  2093 Hearns, Myah           Unattached                        5.97m   19-07.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2074 Marvin, Jessica        Unattached            13.94m     15.86m      52-00 
  2  2093 Hearns, Myah           Unattached                       11.51m      37-09 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2093 Hearns, Myah           Unattached                       11.24m      36-10 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2046 Sadikiefuh, Shipp      Grand Rapids Tra                  16.33Q  NWI 
  2  1989 Bradley, Jalan         0519 Michiga           16.00      17.54q  NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
  1  2000 Foster, Clinton        0519 Michiga           33.00      31.53Q  NWI 
  2  1989 Bradley, Jalan         0519 Michiga           35.00      37.98q  NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
  1  2016 Mason, Kenyatta        0519 Michiga         1:04.00    1:06.74Q 
  2  2053 Cooper, Langston       Unattached           1:14.00    1:14.26q 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
Finals
  1  2053 Cooper, Langston       Unattached             3.61m      3.67m   NWI  12-00.50 
  2  1989 Bradley, Jalan         0519 Michiga                      2.59m   NWI   8-06.00 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2046 Sadikiefuh, Shipp      Grand Rapids Tra                  5.49m   18-00.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2046 Sadikiefuh, Shipp      Grand Rapids Tra                 12.54m      41-02 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2048 Brathwaite, Jasmin     Unattached             12.93      13.45Q  NWI 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2048 Brathwaite, Jasmin     Unattached             13.45      13.45   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2068 Johnson, Bria          Unattached                        27.19Q  NWI 
  2  2023 Rice, Shakarre         0519 Michiga           30.00      29.62q  NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2068 Johnson, Bria          Unattached             27.19      27.19   NWI 
  2  2023 Rice, Shakarre         0519 Michiga           29.62      29.62   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2085 White, Ashley          Unattached           1:05.00    1:03.65Q 
  2  2023 Rice, Shakarre         0519 Michiga         1:08.00    1:11.32q 
  3  2009 Ivey, Elisabeth        0519 Michiga         1:14.00    1:14.96q 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2085 White, Ashley          Unattached           1:03.65    1:03.65  
  2  2009 Ivey, Elisabeth        0519 Michiga         1:14.96    1:14.96  
  3  2023 Rice, Shakarre         0519 Michiga         1:11.32    2:22.32  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1968 Twigg, Julia           0519 Detroit                    2:43.29Q 
  2  2009 Ivey, Elisabeth        0519 Michiga         2:57.00    3:05.48Q 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1968 Twigg, Julia           0519 Detroit         2:43.29    2:43.29  
  2  2009 Ivey, Elisabeth        0519 Michiga         3:05.48    3:05.48  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1999 Fortune, Destiny       0519 Michiga           32.00      32.74Q  NWI 
  2  1968 Twigg, Julia           0519 Detroit                      33.18q  NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1999 Fortune, Destiny       0519 Michiga           32.74      32.74   NWI 
  2  1968 Twigg, Julia           0519 Detroit           33.18      33.18   NWI 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2009 Ivey, Elisabeth        0519 Michiga           3.71m      3.90m   NWI  12-09.50 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1952 Mack, Quinton          0519 Blue Dr           24.50      26.02Q  NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1952 Mack, Quinton          0519 Blue Dr           26.02      26.02   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1952 Mack, Quinton          0519 Blue Dr           53.70      54.48Q 
  2  2002 Franklin, Marvin       0519 Michiga           57.00      58.62q 
  3  2005 Hayes, Benjamin        0519 Michiga         1:01.00    1:00.80q 
  4  1998 Ferrante, Jason        0519 Michiga         1:01.00    1:01.51q 
  5  1988 Ashford, Malik         0519 Michiga           58.43    1:03.11q 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1952 Mack, Quinton          0519 Blue Dr           54.48      54.48  
  2  2002 Franklin, Marvin       0519 Michiga           58.62      56.62  
  3  2005 Hayes, Benjamin        0519 Michiga         1:00.80    1:00.80  
  4  1998 Ferrante, Jason        0519 Michiga         1:01.51    1:01.51  
  5  1988 Ashford, Malik         0519 Michiga         1:03.11    1:03.11  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1952 Mack, Quinton          0519 Blue Dr         2:03.00    2:08.49Q 
  2  1998 Ferrante, Jason        0519 Michiga         2:17.00    2:24.93q 
  3  2002 Franklin, Marvin       0519 Michiga         2:20.00    2:30.08q 
  4  2005 Hayes, Benjamin        0519 Michiga         2:25.00    2:39.96q 
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:45.00    4:22.12Q 
     1) 1988 Ashford, Malik             2) 1998 Ferrante, Jason           
     3) 2002 Franklin, Marvin           4) 2005 Hayes, Benjamin           
     5) 2019 Obryant, Ledell            6)                                
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1  2080 Schuster, Ryan         Unattached             3.05m      3.05m   10-00.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2051 Cook, Anthony          Unattached            25.91m     26.96m      88-05 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2051 Cook, Anthony          Unattached            27.43m     28.63m      93-11 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2067 Jefferson, Kyra        Unattached             11.72      12.49Q  NWI 
  2  1973 Berry, Berrion         0519 Elite P           12.80      12.95q  NWI 
  3  1984 Owens, Tiffany         0519 Elite P                      13.23q  NWI 
  4  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           12.50      13.30q  NWI 
  5  2020 Pitts, Tianna          0519 Michiga           12.50      13.50q  NWI 
  6  1964 Parnell, Paris         0519 Detroit           12.60      13.80q  NWI 
  7  2083 Stojanovska, Ana       Unattached             13.50      13.95q  NWI 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2067 Jefferson, Kyra        Unattached             12.49      12.49   NWI 
  2  1973 Berry, Berrion         0519 Elite P           12.95      12.95   NWI 
  3  1984 Owens, Tiffany         0519 Elite P           13.23      13.23   NWI 
  4  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           13.30      13.30   NWI 
  5  2020 Pitts, Tianna          0519 Michiga           13.50      13.50   NWI 
  6  1964 Parnell, Paris         0519 Detroit           13.80      13.80   NWI 
  7  2083 Stojanovska, Ana       Unattached             13.95      13.95   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           25.30      25.93Q  NWI  1 
  2  2020 Pitts, Tianna          0519 Michiga           26.74      26.87Q  NWI  2 
  3  1954 Dalton, Asaundra       0519 Detroit           24.80      25.95q  NWI  1 
  4  1964 Parnell, Paris         0519 Detroit           25.70      27.86q  NWI  2 
  5  2083 Stojanovska, Ana       Unattached             28.30      28.64q  NWI  1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           25.93      25.93   NWI 
  2  1954 Dalton, Asaundra       0519 Detroit           25.95      25.95   NWI 
  3  2020 Pitts, Tianna          0519 Michiga           26.87      26.87   NWI 
  4  1964 Parnell, Paris         0519 Detroit           27.86      27.86   NWI 
  5  2083 Stojanovska, Ana       Unattached             28.64      28.64   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2077 Patterson, Paige       Unattached             55.96      56.90Q 
  2  1954 Dalton, Asaundra       0519 Detroit           56.00      58.40q 
  3  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           59.00      59.92q 
  4  2095 Mitchell, Lexus        Motor City Track                1:00.12q 
  5  1995 Cooper, Chelsea        0519 Michiga           59.90    1:00.23q 
  6  2072 Magness, Gabrielle     Unattached             59.80    1:01.36q 
  7  2027 Stassen, Anna          0519 Michiga         1:02.00    1:04.27q 
  8  1969 Williams, Kaylyn       0519 Detroit           59.00    1:13.69q 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2077 Patterson, Paige       Unattached             56.90      56.90  
  2  1954 Dalton, Asaundra       0519 Detroit           58.40      58.40  
  3  1951 Mack, Candice          0519 Blue Dr           59.92      59.82  
  4  2095 Mitchell, Lexus        Motor City Track     1:00.12    1:00.12  
  5  1995 Cooper, Chelsea        0519 Michiga         1:00.23    1:00.23  
  6  2072 Magness, Gabrielle     Unattached           1:01.36    1:01.36  
  7  2027 Stassen, Anna          0519 Michiga         1:04.27    1:04.27  
  8  1969 Williams, Kaylyn       0519 Detroit         1:13.69    1:13.69  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Elite Performance  'A'                                    49.63Q 
     1) 1979 Johnson, Kierra            2) 1984 Owens, Tiffany            
     3) 1973 Berry, Berrion             4) 1977 Hatter, Domaniqwa         
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Elite Performance  'A'                         49.63      49.63  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Elite Performance  'A'                                  4:21.71Q 
     1) 1977 Hatter, Domaniqwa          2) 1976 Dent, Jayona              
     3) 1973 Berry, Berrion             4) 1984 Owens, Tiffany            
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:59.00    4:32.89q 
     1) 1995 Cooper, Chelsea            2) 2013 Lewis, Madisson           
     3) 2017 McKinney, Asha             4) 2020 Pitts, Tianna             
     5) 2022 Pratt, Chelsea             6) 2027 Stassen, Anna             
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Elite Performance  'A'                       4:21.71    4:21.71  
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                4:32.89    4:32.89  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1983 Owens, Mariah          0519 Elite P           1.62m      1.60m    5-03.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2079 Saul, Hanna            Unattached             3.23m      3.23m   10-07.00 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1994 Cook, Stephen          0519 Michiga           11.50      11.91Q  NWI 
  2  2004 Girardi, Peter         0519 Michiga           11.90      12.77q  NWI 
  3  2054 Cornelius, Stephen     Unattached                        12.81q  NWI 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1994 Cook, Stephen          0519 Michiga           11.91      11.91   NWI 
  2  2004 Girardi, Peter         0519 Michiga           12.77      12.77   NWI 
  3  2054 Cornelius, Stephen     Unattached             12.81      12.81   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1994 Cook, Stephen          0519 Michiga           25.00      24.38Q  NWI 
  2  2057 Davis, Quinton         Unattached             25.00      25.53q  NWI 
  3  2054 Cornelius, Stephen     Unattached             26.52      26.38q  NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1994 Cook, Stephen          0519 Michiga           24.38      24.38   NWI 
  2  2057 Davis, Quinton         Unattached             25.53      25.53   NWI 
  3  2054 Cornelius, Stephen     Unattached             26.38      26.38   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2006 Hayes, Phillip         0519 Michiga           54.00      53.96Q 
  2  2057 Davis, Quinton         Unattached             59.00      55.70q 
  3  1955 Davis, Aaron           0519 Detroit           53.00      56.67q 
  4  1958 Harris, Joshua         0519 Detroit           54.00      56.80q 
  5  2054 Cornelius, Stephen     Unattached                      1:02.31q 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2006 Hayes, Phillip         0519 Michiga           53.96      53.96  
  2  2057 Davis, Quinton         Unattached             55.70      55.70  
  3  1955 Davis, Aaron           0519 Detroit           56.67      56.67  
  4  1958 Harris, Joshua         0519 Detroit           56.80      56.80  
  5  2054 Cornelius, Stephen     Unattached           1:02.31    1:02.31  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2090 Hall, Myron            Motor City Track     2:02.00    2:09.55Q 
  2  1956 Davis, Austin          0519 Detroit         2:03.00    2:12.84q 
  3  2026 Socha, Tyler           0519 Michiga         2:07.00    2:19.31q 
  4  2094 Martin, Reginald       Motor City Track     2:10.00    2:21.70q 
  5  1966 Ruff, James            0519 Detroit         2:25.00    2:30.20q 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2090 Hall, Myron            Motor City Track     2:09.55    2:09.55  
  2  1956 Davis, Austin          0519 Detroit         2:12.84    2:12.84  
  3  2026 Socha, Tyler           0519 Michiga         2:19.31    2:19.31  
  4  2094 Martin, Reginald       Motor City Track     2:21.70    2:21.70  
  5  1966 Ruff, James            0519 Detroit         2:30.20    2:30.21  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1963 Ndukwe, Tochukwu       0519 Detroit         4:45.00    4:43.58Q 
  2  2026 Socha, Tyler           0519 Michiga         4:37.00    4:55.39Q 
  3  2073 Martin, Thomas         Unattached           5:00.00    5:04.38Q 
  4  1966 Ruff, James            0519 Detroit         5:30.00    5:23.22Q 
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1963 Ndukwe, Tochukwu       0519 Detroit         4:43.58    4:43.58  
  2  2026 Socha, Tyler           0519 Michiga         4:55.39    4:55.39  
  3  2073 Martin, Thomas         Unattached           5:04.38    5:04.38  
  4  1966 Ruff, James            0519 Detroit         5:23.22    5:23.22  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1970 Wilson, D'Kari         0519 Detroit         9:45.00    9:45.00  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1986 Washington, Tarent     0519 Elite P           16.00      17.48Q  NWI 
  2  2014 Lewis, Raymond         0519 Michiga           18.00      17.55q  NWI 
  3  2040 Bastien, Steven        0519 Youre O           16.50      18.20q  NWI 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1986 Washington, Tarent     0519 Elite P           17.48      17.48   NWI 
  2  2014 Lewis, Raymond         0519 Michiga           17.55      17.55   NWI 
  3  2040 Bastien, Steven        0519 Youre O           18.20      18.20   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1987 Amado, Jose-Daniel     0519 Michiga         1:03.00    1:02.92Q 
  2  2014 Lewis, Raymond         0519 Michiga         1:08.00    1:09.44q 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1987 Amado, Jose-Daniel     0519 Michiga         1:02.92    1:02.92  
  2  2014 Lewis, Raymond         0519 Michiga         1:09.44    1:09.44  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                  43.00      47.08Q 
     1) 1987 Amado, Jose-Daniel         2) 1994 Cook, Stephen             
     3) 2006 Hayes, Phillip             4) 2014 Lewis, Raymond            
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                  47.08      47.08  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Detroit Cheetah Track Club  'A'                              3:47.07Q 
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:31.00    3:50.07q 
     1) 1987 Amado, Jose-Daniel         2) 2006 Hayes, Phillip            
     3) 2014 Lewis, Raymond             4) 2026 Socha, Tyler              
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Detroit Cheetah Track Club  'A'                   3:47.07    3:47.07  
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:50.07    3:50.07  
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 0519 Detroit Cheetah Tc Inc  'A'                  8:38.00    9:21.32  
     1) 1955 Davis, Aaron               2) 1956 Davis, Austin             
     3) 1963 Ndukwe, Tochukwu           4) 1970 Wilson, D'Kari            
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2040 Bastien, Steven        0519 Youre O           6.25m      5.99m   NWI  19-08.00 
  2  2057 Davis, Quinton         Unattached             5.31m      4.99m   NWI  16-04.50 
  3  1986 Washington, Tarent     0519 Elite P           5.48m      4.93m   NWI  16-02.25 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2054 Cornelius, Stephen     Unattached             8.67m     11.91m   NWI  39-01.00 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1978 Johnson, Alexandri     0519 Elite P           12.00      12.79Q  NWI 
  2  1982 Metevier, Blossom      0519 Elite P           12.80      13.21q  NWI 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1978 Johnson, Alexandri     0519 Elite P           12.79      12.79   NWI 
  2  1982 Metevier, Blossom      0519 Elite P           13.21      13.21   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1978 Johnson, Alexandri     0519 Elite P           25.00      25.50Q  NWI 
  2  2049 Carter, Zevin          Unattached             26.70      26.68q  NWI 
  3  1991 Brzezinski, Mary       0519 Michiga           28.00      29.58q  NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1978 Johnson, Alexandri     0519 Elite P           25.50      25.50   NWI 
  2  2049 Carter, Zevin          Unattached             26.68      26.68   NWI 
  3  1991 Brzezinski, Mary       0519 Michiga           29.58      29.58   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2003 Girardi, Alyssa        0519 Michiga         1:02.00    1:01.58Q 
  2  2028 Strasser, Carolinn     0519 Michiga         1:03.00    1:01.73q 
  3  2032 Vitale, Megan          0519 Michiga           59.30    1:01.97q 
  4  1975 Daly, Sarah            0519 Elite P           59.80    1:04.14q 
  5  2097 Beroza, Alenna         Detroit Cheetah                 1:04.39q 
  6  2033 Wright, Deja           0519 Michiga         1:05.00    1:06.24q 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2003 Girardi, Alyssa        0519 Michiga         1:01.58    1:01.58  
  2  2028 Strasser, Carolinn     0519 Michiga         1:01.73    1:01.73  
  3  2032 Vitale, Megan          0519 Michiga         1:01.97    1:01.97  
  4  1975 Daly, Sarah            0519 Elite P         1:04.14    1:04.14  
  5  2097 Beroza, Alenna         Detroit Cheetah      1:04.39    1:04.39  
  6  2033 Wright, Deja           0519 Michiga         1:06.24    1:06.24  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2010 Johnson, Kortlyn       0519 Michiga         2:32.00    2:36.67Q 
  2  2024 Rohrback, Samantha     0519 Michiga         2:32.00    2:48.77Q 
  3  2097 Beroza, Alenna         Detroit Cheetah                 2:49.00q 
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2010 Johnson, Kortlyn       0519 Michiga         2:36.67    2:36.67  
  2  2024 Rohrback, Samantha     0519 Michiga         2:48.77    2:48.77  
  3  2097 Beroza, Alenna         Detroit Cheetah      2:49.00    2:59.53  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2024 Rohrback, Samantha     0519 Michiga         5:52.00    5:50.34Q 
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2024 Rohrback, Samantha     0519 Michiga         5:50.34    5:50.34  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1  1972 Allen, Chiara          0519 Elite P           14.50      15.55Q  NWI  2 
  2  2049 Carter, Zevin          Unattached             14.90      15.76Q  NWI  3 
  3  1985 Phillips, ShaQuala     0519 Elite P           16.00      17.22Q  NWI  1 
  4  1992 Canup, Margaux         0519 Michiga           17.00      17.07q  NWI  2 
  5  2031 Urdahl, Nicole         0519 Michiga           17.00      17.36q  NWI  2 
  6  2059 Duncan, Chardonne      Unattached             17.67      18.10q  NWI  3 
  7  2021 Polly, Amanda          0519 Michiga           17.00      18.63q  NWI  1 
  8  1991 Brzezinski, Mary       0519 Michiga           19.00      20.01q  NWI  3 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1972 Allen, Chiara          0519 Elite P           15.55      15.55   NWI 
  2  2049 Carter, Zevin          Unattached             15.76      15.76   NWI 
  3  1992 Canup, Margaux         0519 Michiga           17.07      17.07   NWI 
  4  1985 Phillips, ShaQuala     0519 Elite P           17.22      17.22   NWI 
  5  2031 Urdahl, Nicole         0519 Michiga           17.36      17.36   NWI 
  6  2059 Duncan, Chardonne      Unattached             18.10      18.10   NWI 
  7  2021 Polly, Amanda          0519 Michiga           18.63      18.63   NWI 
  8  1991 Brzezinski, Mary       0519 Michiga           20.01      20.01   NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  2008 Ingram, Krystle        0519 Michiga         1:08.00    1:12.39Q 
  2  2021 Polly, Amanda          0519 Michiga         1:13.00    1:14.70q 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2021 Polly, Amanda          0519 Michiga         1:14.70    1:12.39  
  2  2008 Ingram, Krystle        0519 Michiga         1:12.39    1:14.70  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Elite Performance  'A'                                    49.71Q 
     1)                                 2) 1972 Allen, Chiara             
     3) 1975 Daly, Sarah                4) 1982 Metevier, Blossom         
     5) 1985 Phillips, ShaQuala         6)                                
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Elite Performance  'A'                         49.71      49.71  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                4:10.00    4:10.28Q 
     1) 1996 Crawford, Christina        2) 2008 Ingram, Krystle           
     3) 2028 Strasser, Carolinne        4) 2032 Vitale, Megan             
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'B'                4:20.00    4:20.00Q 
     1) 2010 Johnson, Kortlyn           2) 2021 Polly, Amanda             
     3) 2030 Townsend, Teanne           4) 2033 Wright, Deja              
  3 0519 Elite Performance  'A'                                  4:40.00q 
     1)                                 2) 1972 Allen, Chiara             
     3) 1975 Daly, Sarah                4) 1982 Metevier, Blossom         
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                4:10.28    4:10.28  
  2 0519 Michigan Accelerators TC  'B'                4:20.00    4:20.00  
  3 0519 Elite Performance  'A'                       4:40.00    4:40.00  
 
Event 513  High Jump Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1980 Linklater, Jilian      0519 Elite P           1.62m      1.60m    5-03.00 
  2  2044 Oleary, Ceara          0519 Youre O           1.68m      1.45m    4-09.00 
  3  1975 Daly, Sarah            0519 Elite P           1.47m      1.35m    4-05.00 
  4  2045 Rice, Melissa          0519 Youre O           1.57m      1.30m    4-03.25 
  5  2059 Duncan, Chardonne      Unattached                       J1.30m    4-03.25 
 
Event 515  Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  1990 Bradley, Noelle        0519 Michiga                      5.28m   NWI  17-04.00 
  2  1991 Brzezinski, Mary       0519 Michiga           4.57m      4.64m   NWI  15-02.75 
  3  1992 Canup, Margaux         0519 Michiga           4.88m      4.59m   NWI  15-00.75 
  4  2031 Urdahl, Nicole         0519 Michiga           5.16m      4.55m   NWI  14-11.25 
  5  2021 Polly, Amanda          0519 Michiga           4.75m      4.53m   NWI  14-10.50 
  6  2028 Strasser, Carolinn     0519 Michiga                      4.35m   NWI  14-03.25 
  7  2059 Duncan, Chardonne      Unattached             4.57m      4.33m   NWI  14-02.50 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2031 Urdahl, Nicole         0519 Michiga          10.06m      9.53m   NWI  31-03.25 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2061 Flanary, Shana         Unattached            11.63m     10.80m   35-05.25 
  2  1971 Schroeder, Laura       0519 Dynamo           10.31m      9.70m   31-10.00 
  3  2059 Duncan, Chardonne      Unattached                        8.29m   27-02.50 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2061 Flanary, Shana         Unattached            38.13m     35.35m     116-00 
  2  1971 Schroeder, Laura       0519 Dynamo           37.11m     32.50m     106-07 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2056 Dauphine, Ashley       Unattached                       20.00m      65-07 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2061 Flanary, Shana         Unattached            43.43m     43.43m     142-06 
  2  1971 Schroeder, Laura       0519 Dynamo                      42.99m     141-00 
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached               16.10   NWI    702
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached               1.45m    4-09.00    566
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached               7.12m   23-04.50    343
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached               26.68   NWI    739
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached               4.48m   NWI  14-08.50    423
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached              24.35m      79-11    370
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2066 Hufnagel, Lindsey      Unattached             2:26.92     732
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  1957 Davis, Esau            0519 Detroit           10.30      11.39Q  NWI 
  2  2084 Vincent, James         Unattached             10.20      11.53q  NWI 
  3  2041 Famiano, Zechariah     0519 Youre O                      11.62q  NWI 
  4  1981 Lumpkin, Darren        0519 Elite P           11.00      11.63q  NWI 
  5  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           11.00      11.82q  NWI 
  6  2042 McDade, Hayden         0519 Youre O           11.00      11.87q  NWI 
  7  2089 Gray, Damion           Detroit Cheetah                   12.65q  NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  1957 Davis, Esau            0519 Detroit           11.39      11.39   NWI 
  2  2084 Vincent, James         Unattached             11.53      11.53   NWI 
  3  2041 Famiano, Zechariah     0519 Youre O           11.62      11.62   NWI 
  4  1981 Lumpkin, Darren        0519 Elite P           11.63      11.63   NWI 
  5  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           11.82      11.82   NWI 
  6  2042 McDade, Hayden         0519 Youre O           11.87      11.87   NWI 
  7  2089 Gray, Damion           Detroit Cheetah        12.65      12.65   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1  2084 Vincent, James         Unattached             22.40      22.69Q  NWI 
  2  1957 Davis, Esau            0519 Detroit           21.80      23.02q  NWI 
  3  2041 Famiano, Zechariah     0519 Youre O           22.57      23.05q  NWI 
  4  2042 McDade, Hayden         0519 Youre O           22.40      23.30q  NWI 
  5  2092 Darby, Lavonta         Motor City Track                  23.60q  NWI 
  6  2096 Dalton, Michael        0519 Detroit                      24.07q  NWI 
  7  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           23.50      24.79q  NWI 
  8  2089 Gray, Damion           Detroit Cheetah                   25.29q  NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2084 Vincent, James         Unattached             22.69      22.69   NWI 
  2  1957 Davis, Esau            0519 Detroit           23.02      23.02   NWI 
  3  2041 Famiano, Zechariah     0519 Youre O           23.05      23.05   NWI 
  4  2042 McDade, Hayden         0519 Youre O           23.30      23.30   NWI 
  5  2092 Darby, Lavonta         Motor City Track       23.60      23.60   NWI 
  6  2096 Dalton, Michael        0519 Detroit           24.07      24.07   NWI 
  7  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           24.79      24.79   NWI 
  8  2089 Gray, Damion           Detroit Cheetah        25.29      25.29   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1960 Ingram, Jaifus         0519 Detroit           49.50      49.50Q 
  2  2012 Lemerise, Anthony      0519 Michiga           49.90      51.36q 
  3  2086 Wilcox, Brian          Unattached                        51.95q 
  4  2096 Dalton, Michael        0519 Detroit                      54.38q 
  5  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           52.00      55.77q 
  6  2007 Hayes, Stefan          0519 Michiga           51.00      56.66q 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1960 Ingram, Jaifus         0519 Detroit           49.50      49.50  
  2  2012 Lemerise, Anthony      0519 Michiga           51.36      51.36  
  3  2086 Wilcox, Brian          Unattached             51.95      51.95  
  4  2096 Dalton, Michael        0519 Detroit           54.38      54.38  
  5  2015 Martin, Tyree          0519 Michiga           55.77      55.77  
  6  2007 Hayes, Stefan          0519 Michiga           56.66      56.66  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1961 Mack, Jamal            0519 Detroit         1:57.00    2:07.40Q 
  2  1959 Houston, Marcell       0519 Detroit         1:58.00    2:08.00Q 
  3  1953 Billops, Alexander     0519 Detroit         1:57.00    2:08.20q 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  1961 Mack, Jamal            0519 Detroit         2:07.40    2:07.40  
  2  1959 Houston, Marcell       0519 Detroit         2:08.00    2:08.00  
  3  1953 Billops, Alexander     0519 Detroit         2:08.20    2:08.20  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1  1965 Ruff, Benjamin         0519 Detroit                    4:36.37Q 
  2  2078 Patterson, Ricardo     Unattached                      5:07.37Q 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
  1  2018 Mills, Dmarco          0519 Michiga           15.90      16.30Q  NWI 
  2  1997 Fadel, Hassan          0519 Michiga           15.00      16.69q  NWI 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1  2018 Mills, Dmarco          0519 Michiga           16.30      16.30   NWI 
  2  1997 Fadel, Hassan          0519 Michiga           16.69      16.69   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1  2018 Mills, Dmarco          0519 Michiga           57.00    1:01.77Q  1 
  2  1967 Terry, Keenan          0519 Detroit           57.00    1:02.46Q  2 
  3  1997 Fadel, Hassan          0519 Michiga           57.00    1:01.81q  1 
  4  2078 Patterson, Ricardo     Unattached           1:07.00    1:06.75q  2 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1  2018 Mills, Dmarco          0519 Michiga         1:01.77    1:01.77  
  2  1997 Fadel, Hassan          0519 Michiga         1:01.81    1:01.81  
  3  1967 Terry, Keenan          0519 Detroit         1:02.46    1:02.46  
  4  2078 Patterson, Ricardo     Unattached           1:06.75    1:06.75  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Motor City Track Club  'A'                          41.00      43.57Q 
     1) 2098 Dortch, Bryant             2) 2099 Gray, Darryl              
     3) 2100 Stewart, Marcus            4)                                
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Motor City Track Club  'A'                          43.57      43.57  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:25.00    3:33.06Q 
     1) 1997 Fadel, Hassan              2) 2007 Hayes, Stefan             
     3) 2012 Lemerise, Anthony          4) 2018 Mills, Dmarco             
     5) 2029 Thompson, Johnte           6)                                
  2 0519 Detroit Cheetah Tc Inc  'A'                  3:18.00    3:34.19q 
     1) 1953 Billops, Alexander         2) 1957 Davis, Esau               
     3) 1960 Ingram, Jaifus             4) 1967 Terry, Keenan             
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 0519 Michigan Accelerators TC  'A'                3:33.06    3:33.06  
  2 0519 Detroit Cheetah Tc Inc  'A'                  3:34.19    3:34.19  
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 0519 Detroit Cheetah Tc Inc  'A'                  7:56.00    8:23.00  
     1) 1953 Billops, Alexander         2) 1959 Houston, Marcell          
     3) 1961 Mack, Jamal                4) 1965 Ruff, Benjamin            
 
Event 564  Pole Vault Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2058 Deal, Luke             Unattached             3.94m      3.94m   12-11.00 
 
Event 565  Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  2050 Condelee, Mahluli      Unattached             6.78m      6.70m   NWI  21-11.75 
  2  2096 Dalton, Michael        0519 Detroit                      5.01m   NWI  16-05.25 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2088 Hauck, Travis          Unattached                       14.13m   46-04.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2088 Hauck, Travis          Unattached                       33.86m     111-01 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2078 Patterson, Ricardo     Unattached                       60.00m     196-10 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2062 Grant, Austin          Unattached            45.19m     45.19m     148-03 
  2  2060 Flanary, Sean          Unattached            36.09m     36.09m     118-05 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec