Join/Renew Now

Results - USATF Long Island Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/19/2010 - Lake Ronkonkoma, NY

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Greene, Linise               0159 Remingt             15.00   NWI 
  2 Drayton, Kayla               0159 Hempste             15.60   NWI 
  3 Soto, Ilenn                  0159 Remingt             17.80   NWI 
  3 Heskin, Lauryn               Unattached               17.80   NWI 
  5 Zamor, Naya                  0159 Remingt             18.40   NWI 
  6 Savickis, Sydney             0159 2nd Win             25.20   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Greene, Linise               0159 Remingt             33.20   NWI 
  2 Drayton, Kayla               0159 Hempste             38.50   NWI 
  3 Zamor, Naya                  0159 Remingt             41.80   NWI 
  4 Savickis, Sydney             0159 2nd Win             57.70   NWI 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heskin, Lauryn               Unattached             1:31.40  
 -- Poindexter, Jasmine          0159 2nd Win               DNF  
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Soto, Ilenn                  0159 Remingt             4.62m   15-02.00 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Leroy               0159 Remingt             18.80   NWI 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cutrone, Alexander           0159 Infant              40.50   NWI 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Savickis, Daniel             0159 2nd Win           4:24.80  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Savickis, Daniel             0159 2nd Win           7:23.70  
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Savickis, Daniel             0159 2nd Win             4.78m   15-08.25 
  2 Johnson, Leroy               0159 Remingt             2.98m    9-09.50 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Imani              0159 Remingt             15.00   NWI 
  2 Skidmore, Rachel             0159 Bellmor             15.80   NWI 
  3 Nesbitt, Alexis              0159 Athleti             16.90   NWI 
  4 Fiordalisi, Charlotte        0159 Infant              17.00   NWI 
  5 Koga, Leio                   0159 Infant              17.10   NWI 
  6 Edwards, Fiona               0159 Athleti             18.40   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Skidmore, Rachel             0159 Bellmor             34.30   NWI 
  2 Radke, Elizabeth             0159 Infant              34.60   NWI 
  3 Nesbitt, Alexis              0159 Athleti             36.20   NWI 
  4 Koga, Leio                   0159 Infant              36.70   NWI 
  5 Edwards, Fiona               0159 Athleti             39.30   NWI 
  6 Fiordalisi, Charlotte        0159 Infant              40.10   NWI 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Radke, Elizabeth             0159 Infant            1:22.80  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mastriano, Madeline          0159 Team Sp           3:03.10  
  2 Fiordalisi, Caroline         0159 Infant            3:13.10  
  3 Stanis, Kate                 0159 Team Sp           3:49.00  
  4 Allen, Kelly                 0159 Team Sp           3:59.50  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mastriano, Madeline          0159 Team Sp           5:56.40  
  2 Fiordalisi, Caroline         0159 Infant            6:15.20  
  3 Stanis, Kate                 0159 Team Sp           7:26.40  
  4 Allen, Kelly                 0159 Team Sp           7:36.20  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thompson, Jada               0159 Remingt             1.07m    3-06.00 
 -- Thompson, Imani              0159 Remingt                NH            
 -- Clayton, Isabella            0159 Remingt                NH            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Fiona               0159 Athleti             5.66m   18-07.00 
  2 Clayton, Isabella            0159 Remingt             4.15m   13-07.50 
  3 Stanis, Kate                 0159 Team Sp             3.55m   11-07.75 
  4 Thompson, Imani              0159 Remingt             3.42m   11-02.75 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thompson, Jada               0159 Remingt            16.20m      53-02 
  2 Clayton, Isabella            0159 Remingt             8.82m      28-11 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ramos, Esdras                0159 2nd Win             14.70   NWI 
  2 Pistone, Leonard             0159 Infant              16.20   NWI 
  3 Walsh, David                 0159 Infant              18.30   NWI 
  4 Griff, Jason                 0159 Infant              19.20   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ramos, Esdras                0159 2nd Win             31.80   NWI  1 
  2 Tegay, Hunter                0159 Infant              35.40   NWI  2 
  3 Pistone, Leonard             0159 Infant              36.00   NWI  1 
  4 Vella, Brandon               0159 Infant              36.20   NWI  1 
  5 Titus, Jordan                0159 Infant              37.30   NWI  1 
  6 Griff, Jason                 0159 Infant              43.90   NWI  2 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tegay, Hunter                0159 Infant            1:19.70  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lippe, Matthew               0159 2nd Win           3:29.00  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bishopscioli, Kelby          0159 Infant            6:26.70  
  2 Vella, Brandon               0159 Infant            6:27.80  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 Infant Jesus TC  'A'                           1:18.60  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 Infant Jesus TC  'A'                           5:55.10  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacobs, Shane                0159 Remingt             0.97m    3-02.25 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Ramos, Esdras                0159 2nd Win             3.16m   NWI
10-04.50 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacobs, Shane                0159 Remingt             3.68m   12-01.00 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacobs, Shane                0159 Remingt            13.38m      43-11 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dupree, Lyric                0159 Remingt             14.00   NWI  1 
  2 McGrath, Allison             0159 Infant              15.00   NWI  1 
  3 Ramos, Katelyn               0159 2nd Win             15.60   NWI  1 
  4 Greves, Sonja                0159 Infant              15.80   NWI  1 
  5 Vail, Fay                    0159 Infant              15.90   NWI  1 
  6 Bukowinski, Megan            0159 Infant              16.00   NWI  1 
  7 Brown, Tatiana               0159 Infant              21.50   NWI  2 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Montero, Christina           Unattached               30.80   NWI 
  2 Whelan, Marykate             0159 Infant              32.80   NWI 
  3 Ramos, Katelyn               0159 2nd Win             33.50   NWI 
  4 McNair, Meaghan              0159 Infant              42.70   NWI 
  5 Brown, Tatiana               0159 Infant              47.70   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Montero, Christina           Unattached             1:14.30  
  2 Whelan, Marykate             0159 Infant            1:16.90  
  3 Schmidt, Fallon              0159 Infant            1:27.30  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Brittany           0159 Team Sp           2:55.60  
  2 Silverman, Alexia            0159 2nd Win           3:03.80  
  3 Patton, Megan                0159 Team Sp           3:09.50  
  4 Blanco, Alissa               0159 2nd Win           3:17.80  
  5 Schmidt, Fallon              0159 Infant            3:20.90  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Courtney           0159 Team Sp           5:46.70  
  2 Patton, Megan                0159 Team Sp           6:16.80  
  3 Silverman, Alexia            0159 2nd Win           6:26.10  
  4 Savickis, Samantha           0159 2nd Win           6:45.50  
  5 McNair, Meaghan              0159 Infant            7:35.70  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Courtney           0159 Team Sp          12:06.50  
  2 Williams, Brittany           0159 Team Sp          12:55.60  
  3 Lane, Olivia                 0159 Infant           14:09.20  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Savickis, Samantha           0159 2nd Win           9:59.20  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Firman, Nyah                 0159 Remingt             17.90   NWI 
  2 Lane, Olivia                 0159 Infant              18.90   NWI 
  3 Cole, Jakira                 0159 Remingt             19.00   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 Infant Jesus TC  'A'                           1:06.90  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dupree, Lyric                0159 Remingt             1.17m    3-10.00 
  2 Firman, Nyah                 0159 Remingt            J1.17m    3-10.00 
  3 Cole, Jakira                 0159 Remingt             1.02m    3-04.00 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Greves, Sonja                0159 Infant              3.32m   NWI
10-10.75 
  2 Williams, Courtney           0159 Team Sp             3.20m   NWI
10-06.00 
  3 Patton, Megan                0159 Team Sp             3.05m   NWI
10-00.25 
  4 Savickis, Samantha           0159 2nd Win             2.83m   NWI
9-03.50 
  5 Vail, Fay                    0159 Infant              2.77m   NWI
9-01.25 
  6 Bukowinski, Megan            0159 Infant              2.44m   NWI
8-00.25 
  7 Silverman, Alexia            0159 2nd Win             2.43m   NWI
7-11.75 
  8 Blanco, Alissa               0159 2nd Win             2.34m   NWI
7-08.25 
 -- Ramos, Katelyn               0159 2nd Win              FOUL
 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seifert, Olivia              Unattached               8.30m   27-02.75 
  2 Williams, Brittany           0159 Team Sp             4.41m   14-05.75 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Seifert, Olivia              Unattached              26.57m      87-02 
  2 Firman, Nyah                 0159 Remingt            13.68m      44-10 
  3 Cole, Jakira                 0159 Remingt            13.43m      44-01 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dupree, Lyric                0159 Remingt            17.82m      58-05 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lafferty, Luke               0159 2nd Win             13.30   NWI  1 
  2 Henry, Arman                 0159 Hempste             13.40   NWI  1 
  2 Carmody, Joseph              Unattached               13.40   NWI  2 
  4 Dingle, Tyler                0159 Hempste             14.10   NWI  1 
  5 Lewis, Bryant                0159 2nd Win             14.50   NWI  2 
  6 Ludovico, Jake               0159 Infant              15.80   NWI  2 
  7 Folks, Amir                  0159 Hempste             16.50   NWI  1 
  8 Paquet, Noah                 0159 Rolling             19.40   NWI  2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lafferty, Luke               0159 2nd Win             28.00   NWI 
  2 Henry, Arman                 0159 Hempste             28.30   NWI 
  3 Dingle, Tyler                0159 Hempste             32.10   NWI 
  4 Lewis, Bryant                0159 2nd Win             32.30   NWI 
  5 Folks, Amir                  0159 Hempste             36.20   NWI 
  6 Paquet, Noah                 0159 Rolling             41.30   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carmody, Joseph              Unattached             1:03.80  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Trezza, James                0159 Team Sp           2:50.30  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanis, Jack                 0159 Team Sp           6:04.30  
  2 Trezza, James                0159 Team Sp           6:10.80  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanis, Jack                 0159 Team Sp          12:36.80  
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Lafferty, Luke               0159 2nd Win             3.91m   NWI
12-10.00 
  2 Carmody, Joseph              Unattached               3.49m   NWI
11-05.50 
  3 Stanis, Jack                 0159 Team Sp             2.90m   NWI
9-06.25 
  4 Ludovico, Jake               0159 Infant              2.60m   NWI
8-06.50 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Towns, Tysaan                0159 Remingt             6.92m   22-08.50 
  2 McGarvey, Bradley            0159 2nd Win             6.10m   20-00.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Towns, Tysaan                0159 Remingt            14.07m      46-02 
  2 McGarvey, Bradley            0159 2nd Win            13.37m      43-10 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lewis, Bryant                0159 2nd Win            20.75m      68-01 
  2 McGarvey, Bradley            0159 2nd Win            19.98m      65-07 
  3 Ludovico, Jake               0159 Infant             19.46m      63-10 
  4 Towns, Tysaan                0159 Remingt            12.31m      40-05 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Richards, Monique            0159 Hempste             12.50   NWI  1 
  2 Lewis, Ebonie                0159 2nd Win             12.90   NWI  1 
  3 Drayton, Eyavonne            0159 Hempste             13.40   NWI  1 
  4 Drayton, Emani               0159 Hempste             14.10   NWI  1 
  5 Burns, Rachel                0159 2nd Win             14.20   NWI  1 
  6 Dulovic, Stephanie           0159 Infant              14.40   NWI  1 
  7 Dulovic, Kristen             0159 Infant              14.80   NWI  2 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Drayton, Eyavonne            0159 Hempste             27.60   NWI  2 
  1 Richards, Monique            0159 Hempste             27.60   NWI  1 
  3 Drayton, Emani               0159 Hempste             29.90   NWI  2 
  4 Dulovic, Kristen             0159 Infant              31.00   NWI  2 
  5 Burns, Rachel                0159 2nd Win             31.80   NWI  2 
  6 Dulovic, Stephanie           0159 Infant              32.80   NWI  1 
  7 Cuomo, Sandy                 0159 Rolling             34.90   NWI  1 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Drayton, Eyavonne            0159 Hempste           1:06.50  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blanthorn, Madeline          0159 Team Sp           3:17.90  
  2 Cuomo, Sandy                 0159 Rolling           3:21.20  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Porr, Mikayla                0159 2nd Win           5:37.40  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Michta, Katie                0159 Walk Us          18:06.80  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Penny, Faith                 0159 2nd Win             33.70   NWI 
  2 Blanthorn, Madeline          0159 Team Sp             41.00   NWI 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 2nd Wind TC  'A'                               1:00.30  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lewis, Ebonie                0159 2nd Win             1.37m    4-06.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Lewis, Ebonie                0159 2nd Win             4.00m   NWI
13-01.50 
  2 Penny, Faith                 0159 2nd Win             3.63m   NWI
11-11.00 
  3 Burns, Rachel                0159 2nd Win             3.53m   NWI
11-07.00 
  4 Dulovic, Kristen             0159 Infant              3.47m   NWI
11-04.75 
  5 Blanthorn, Madeline          0159 Team Sp             3.39m   NWI
11-01.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Penny, Faith                 0159 2nd Win             8.84m   NWI
29-00.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Latty, Mariah                0159 Remingt             5.91m   19-04.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Latty, Mariah                0159 Remingt            11.50m      37-09 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Latty, Mariah                0159 Remingt            11.23m      36-10 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Oliveto, Vincent             Unattached               26.70   NWI 
  2 Atkinson, Kevin              0159 Hempste             28.20   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Atkinson, Kevin              0159 Hempste           1:03.70  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Brandon            0159 2nd Win           2:08.60  
  2 Brannigan, Michael           0159 Rolling           2:15.00  
  3 Crawford, Lenny              Unattached             2:23.40  
  4 Skidmore, Charles            0159 Bellmor           2:36.50  
  5 Lippe, Henry                 0159 2nd Win           3:19.60  
  6 Paquet, Caleb                0159 Rolling           3:22.00  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brannigan, Michael           0159 Rolling           4:34.70  
  2 Skidmore, Charles            0159 Bellmor           5:05.20  
  3 Lippe, Henry                 0159 2nd Win           6:45.10  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sabia, Nicholas              Unattached            10:39.40  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Oliveto, Vincent             Unattached               1.68m    5-06.00 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Penny, Harry                 0159 2nd Win             5.95m   19-06.25 
  2 Kelly, Aidan                 0159 2nd Win             5.79m   19-00.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Penny, Harry                 0159 2nd Win            16.31m      53-06 
  2 Kelly, Aidan                 0159 2nd Win            14.89m      48-10 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Penny, Harry                 0159 2nd Win            20.49m      67-03 
  2 Kelly, Aidan                 0159 2nd Win            17.01m      55-10 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Francisco, Neigelle          0159 Hempste             12.30   NWI 
  2 Houston, Gabrielle           0159 Athleti             13.90   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Francisco, Neigelle          0159 Hempste             26.10   NWI 
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wahl, Kayla                  0159 Rolling           6:15.80  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Houston, Gabrielle           0159 Athleti             19.00   NWI 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houston, Gabrielle           0159 Athleti           1:27.90  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michta, Kristie              0159 Walk Us             1.52m    4-11.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Michta, Kristie              0159 Walk Us             8.56m   NWI
28-01.00 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Porr, Meghan                 0159 2nd Win             9.57m   31-04.75 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Porr, Meghan                 0159 2nd Win            30.35m      99-07 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Porr, Meghan                 0159 2nd Win            26.21m      86-00 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Israel, Cody                 0159 Hempste             10.80   NWI 
  2 Parker, Erin                 0159 Hempste             11.00   NWI 
  3 Donofrio, James              0159 2nd Win             11.10   NWI 
  4 Samples, Darrius             0159 2nd Win             11.70   NWI 
  5 Nesbitt, Marcell             0159 Athleti             11.80   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Israel, Cody                 0159 Hempste             22.90   NWI 
  2 Parker, Erin                 0159 Hempste             23.10   NWI 
  3 Samples, Darrius             0159 2nd Win             23.30   NWI 
  4 Donofrio, James              0159 2nd Win             23.70   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christian, Connor            Unattached               56.00  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyman, Brandon               0159 Rolling           3:03.30  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacAvoy, Jake                Unattached             4:41.40  
  2 McGarvey, Tyler              0159 2nd Win           4:42.30  
  3 Wyman, Brandon               0159 Rolling           4:51.90  
  4 Cannon, Ryan                 Unattached             5:03.00  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McGarvey, Tyler              0159 2nd Win          10:24.80  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyman, Brandon               0159 Rolling          12:24.20  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nesbitt, Marcell             0159 Athleti             16.90   NWI 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Samples, Darrius             0159 2nd Win             5.47m   NWI
17-11.50 
  2 Israel, Cody                 0159 Hempste             5.37m   NWI
17-07.50 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Parker, Erin                 0159 Hempste            12.38m   NWI
40-07.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burner, Matthias             Unattached              39.74m     130-04 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burner, Matthias             Unattached              30.23m      99-02 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mainente, Nicole             Unattached               13.10   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mainente, Nicole             Unattached               27.60   NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wint, Brian                  0159 Hempste             10.70   NWI 
  2 Wilson, Justin               0159 Hempste             11.10   NWI 
  3 Davis, Andreus               0159 Hempste             11.20   NWI 
  4 Walker, James                0159 Hempste             11.60   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wint, Brian                  0159 Hempste             22.80   NWI 
  2 Lott, Amir                   0159 Hempste             23.20   NWI 
  3 Walker, James                0159 Hempste             23.70   NWI 
  4 Duff, Malik                  0159 Hempste             25.40   NWI 
  5 Cotton, Michael              0159 Team Sp             25.90   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lott, Amir                   0159 Hempste             54.20  
  2 Duff, Malik                  0159 Hempste             57.50  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeSalvo, David               Unattached             2:07.30  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeSalvo, David               Unattached             4:33.10  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Redd, Jabari                 Unattached               15.80   NWI 
  2 Walker, James                0159 Hempste             17.20   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Redd, Jabari                 Unattached             1:03.00  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 Hempstead Village Pal  'A'                       43.30  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0159 Hempstead Village Pal  'A'                     3:40.30  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wilson, Justin               0159 Hempste             1.93m    6-04.00 
 
Event 565  Long Jump Young Men
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
  1 Boyce, Lutalo                Unattached               6.69m   NWI
21-11.50 
  2 Cotton, Michael              0159 Team Sp             5.40m   NWI
17-08.75 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
============================================================================
===
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
 
============================================================================
===
 -- Cotton, Michael              0159 Team Sp              FOUL
 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bicocchi, John               Unattached              39.73m     130-04 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Whitfield II, Bentley        Unattached              51.84m     170-01 
  2 Bicocchi, John               Unattached              41.02m     134-07 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec