Join/Renew Now

Results - USATF Iowa Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/19-20/2010 - Johnston, IA

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dajah Baptiste               0840 Track I,Des Mo      16.18q  3 
  2 Sarah Ostrom                 0840 Mississ,Davenp      17.08q  2 
  3 Ashley Blommers              0840 Pella A,Leight      17.28q  2 
  4 Pattanasia Wilson            0840 Des Moi,Des Mo      17.60q  1 
  5 Tyra Tillman                 0840 Track I             18.20q  2 
  6 Emily Wood                   0840 Mississ,Betten      18.46q  1 
  7 Julia Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      18.71q  1 
  8 Dimaucia Phanfil             0840 Des Moi,Des Mo      19.15q  2 
  9 Sarah Murphy                 0840 Unattached,Mar      19.31   3 
 10 Sierra Nava                  0840 Track I,Des Mo      19.76   2 
 11 Rachel Schwarz               0840 Mississ,Davenp      19.88   3 
 12 Madison Polich               0840 Unattached,Mad      20.33   2 
 13 Arianna Jackson              0840 Central,Des Mo      20.41   1 
 14 Priscilla Diett              0840 Des Moi,Grimes      21.36   3 
 15 Haedyn Jorgenson             0840 Unattached,Sid      22.26   3 
 16 Kayla Roundtree              0840 Central,Des Mo      22.72   1 
 17 Kaseia Tillman               0840 Track I             22.87   1 
 18 Dajah Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo      23.73   1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Sarah Ostrom                 0840 Mississ,Davenp      16.97  
  2 Dajah Baptiste               0840 Track I,Des Mo      17.10  
  3 Ashley Blommers              0840 Pella A,Leight      17.48  
  4 Pattanasia Wilson            0840 Des Moi,Des Mo      17.93  
  5 Dimaucia Phanfil             0840 Des Moi,Des Mo      18.30  
  6 Tyra Tillman                 0840 Track I             18.32  
  7 Emily Wood                   0840 Mississ,Betten      18.45  
  8 Julia Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      19.32  
Preliminaries
  9 Sarah Murphy                 0840 Unattached,Mar             
 10 Sierra Nava                  0840 Track I,Des Mo             
 11 Rachel Schwarz               0840 Mississ,Davenp             
 12 Madison Polich               0840 Unattached,Mad             
 13 Arianna Jackson              0840 Central,Des Mo             
 14 Priscilla Diett              0840 Des Moi,Grimes             
 15 Haedyn Jorgenson             0840 Unattached,Sid             
 16 Kayla Roundtree              0840 Central,Des Mo             
 17 Kaseia Tillman               0840 Track I                    
 18 Dajah Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Sarah Ostrom                 0840 Mississ,Davenp      36.38q  1 
  2 Pattanasia Wilson            0840 Des Moi,Des Mo      36.81q  2 
  3 Ashley Blommers              0840 Pella A,Leight      37.21q  1 
  4 Emily Wood                   0840 Mississ,Betten      37.28q  1 
  5 Dajah Baptiste               0840 Track I,Des Mo      40.01q  2 
  6 Julia Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      40.13q  2 
  7 Madison Polich               0840 Unattached,Mad      40.85q  1 
  8 Sierra Nava                  0840 Track I,Des Mo      41.01q  1 
  9 Sarah Murphy                 0840 Unattached,Mar      41.45   2 
 10 Rachel Schwarz               0840 Mississ,Davenp      42.28   1 
 11 Dimaucia Phanfil             0840 Des Moi,Des Mo      43.89   2 
 12 Arianna Jackson              0840 Central,Des Mo      44.65   2 
 13 Priscilla Diett              0840 Des Moi,Grimes      47.29   1 
 14 Haedyn Jorgenson             0840 Unattached,Sid      47.95   2 
 15 Kayla Roundtree              0840 Central,Des Mo      49.45   2 
 16 Dajah Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo      51.05   1 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Sarah Ostrom                 0840 Mississ,Davenp      35.17  
  2 Dajah Baptiste               0840 Track I,Des Mo      35.35  
  3 Ashley Blommers              0840 Pella A,Leight      36.63  
  4 Emily Wood                   0840 Mississ,Betten      36.90  
  5 Pattanasia Wilson            0840 Des Moi,Des Mo      37.07  
  6 Madison Polich               0840 Unattached,Mad      40.34  
  7 Julia Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      41.18  
  8 Sierra Nava                  0840 Track I,Des Mo      51.11  
Preliminaries
  9 Sarah Murphy                 0840 Unattached,Mar             
 10 Rachel Schwarz               0840 Mississ,Davenp             
 11 Dimaucia Phanfil             0840 Des Moi,Des Mo             
 12 Arianna Jackson              0840 Central,Des Mo             
 13 Priscilla Diett              0840 Des Moi,Grimes             
 14 Haedyn Jorgenson             0840 Unattached,Sid             
 15 Kayla Roundtree              0840 Central,Des Mo             
 16 Dajah Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kathryn Leighty              0840 Unattached,Mas      75.00  
  2 Emily Wood                   0840 Mississ,Betten    1:22.18  
  3 Ashley Blommers              0840 Pella A,Leight    1:26.04  
  4 Madison Polich               0840 Unattached,Mad    1:32.14  
  5 Dajah Baptiste               0840 Track I,Des Mo    1:34.57  
  6 Sierra Nava                  0840 Track I,Des Mo    1:36.50  
  7 Sarah Murphy                 0840 Unattached,Mar    1:37.95  
  8 Kayla Roundtree              0840 Central,Des Mo    1:55.60  
 
Event 4  800 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kathryn Leighty              0840 Unattached,Mas    2:52.34  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sarah Ostrom                 0840 Mississ,Davenp      2.79m    9-02.00 
  2 Rachel Schwarz               0840 Mississ,Davenp      2.33m    7-07.75 
  3 Julia Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      1.95m    6-04.75 
  4 Tyra Tillman                 0840 Track I             1.82m    5-11.75 
  4 Claire Moore                 0840 Ames Im,Ames,       1.82m    5-11.75 
  6 Kaseia Tillman               0840 Track I             1.58m    5-02.25 
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dimaucia Phanfil             0840 Des Moi,Des Mo      4.35m   14-03.25 
  2 Arianna Jackson              0840 Central,Des Mo      2.38m    7-09.75 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Trejahn Manning              0840 Central,Des Mo      15.64q  2 
  2 Tamin Lipsey                 0840 Unattached,Ame      16.19q  1 
  3 Zach Gaines                  0840 West Si,Waukee      16.82q  2 
  4 Matthew Mahoney              0840 West Si,West D      17.87q  1 
  5 Jack Donahue                 0840 Mississ,Betten      17.94q  2 
  6 Eli Waltman                  0840 West Si,West D      18.40q  1 
  7 Adrian Swanson               0840 Mississ,Betten      18.41q  2 
  8 Caleb Fuller                 0840 Track I,Des Mo      19.21q  1 
  9 Gabriel Brase                0840 Lightni,Coralv      19.68   1 
 10 Mulius Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo      21.29   1 
 11 Vijay Williams               0840 Ames Im,Ames,       21.60   2 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Trejahn Manning              0840 Central,Des Mo      15.80  
  2 Tamin Lipsey                 0840 Unattached,Ame      16.55  
  3 Zach Gaines                  0840 West Si,Waukee      17.16  
  4 Jack Donahue                 0840 Mississ,Betten      17.95  
  5 Matthew Mahoney              0840 West Si,West D      18.47  
  6 Caleb Fuller                 0840 Track I,Des Mo      18.58  
  7 Adrian Swanson               0840 Mississ,Betten      18.66  
Preliminaries
  6 Eli Waltman                  0840 West Si,West D             
  9 Gabriel Brase                0840 Lightni,Coralv             
 10 Mulius Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo             
 11 Vijay Williams               0840 Ames Im,Ames,              
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Trejahn Manning              0840 Central,Des Mo      32.23q  2 
  2 Chantz Minear                0840 Central,Des Mo      33.55q  1 
  3 Tamin Lipsey                 0840 Unattached,Ame      33.93q  2 
  4 Zach Gaines                  0840 West Si,Waukee      34.08q  2 
  5 Andrew Brown                 0840 Unattached,Urb      34.25q  1 
  6 Noah Jorgenson               0840 Unattached,Sid      38.10q  1 
  7 Jack Donahue                 0840 Mississ,Betten      39.03q  2 
  8 Caleb Fuller                 0840 Track I,Des Mo      39.41q  1 
  9 Adrian Swanson               0840 Mississ,Betten      39.56   1 
 10 Eli Waltman                  0840 West Si,West D      41.59   1 
 11 Kyle Williams                0840 Unattached,Cli      43.64   2 
 12 Nathaniel Skinner            0840 Johnsto,Urband      44.98   1 
 13 Mulius Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo      47.77   2 
 14 Vijay Williams               0840 Ames Im,Ames,       50.85   2 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Trejahn Manning              0840 Central,Des Mo      31.49  
  2 Chantz Minear                0840 Central,Des Mo      33.23  
  3 Tamin Lipsey                 0840 Unattached,Ame      33.88  
  4 Andrew Brown                 0840 Unattached,Urb      34.03  
  5 Zach Gaines                  0840 West Si,Waukee      34.11  
  6 Jack Donahue                 0840 Mississ,Betten      36.58  
  7 Noah Jorgenson               0840 Unattached,Sid      37.45  
  8 Caleb Fuller                 0840 Track I,Des Mo      41.00  
Preliminaries
  9 Adrian Swanson               0840 Mississ,Betten             
 10 Eli Waltman                  0840 West Si,West D             
 11 Kyle Williams                0840 Unattached,Cli             
 12 Nathaniel Skinner            0840 Johnsto,Urband             
 13 Mulius Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo             
 14 Vijay Williams               0840 Ames Im,Ames,              
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Andrew Brown                 0840 Unattached,Urb      78.07   2 
  2 Chantz Minear                0840 Central,Des Mo      79.36   2 
  3 Trejahn Manning              0840 Central,Des Mo      79.39   1 
  4 Zach Gaines                  0840 West Si,Waukee    1:23.88   2 
  5 Matthew Mahoney              0840 West Si,West D    1:27.87   1 
  6 Caleb Fuller                 0840 Track I,Des Mo    1:31.86   2 
  7 Noah Jorgenson               0840 Unattached,Sid    1:32.18   1 
  8 Jaden Jorgensen              0840 Unattached,Eme    1:32.84   1 
  9 Kyle Williams                0840 Unattached,Cli    1:36.31   2 
 10 Mulius Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo    1:49.05   1 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chantz Minear                0840 Central,Des Mo    2:54.14  
  2 Andrew Brown                 0840 Unattached,Urb    2:54.18  
  3 Noah Jorgenson               0840 Unattached,Sid    3:26.07  
  4 Aziah Ashley                 0840 Unattached,Cor    3:27.67  
  5 Samuel Merritt               0840 Lightni,Lone T    3:42.60  
  6 Zachariah Brase              0840 Lightni,Coralv    3:57.61  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aziah Ashley                 0840 Unattached,Cor    6:52.43  
  2 Jaden Jorgensen              0840 Unattached,Eme    7:22.88  
  3 Zachariah Brase              0840 Lightni,Coralv    7:37.63  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tamin Lipsey                 0840 Unattached,Ame      3.75m   12-03.75 
  2 Matthew Mahoney              0840 West Si,West D      3.26m   10-08.50 
  3 Adrian Swanson               0840 Mississ,Betten      2.81m    9-02.75 
  4 Gabriel Brase                0840 Lightni,Coralv      2.68m    8-09.50 
  5 Kyle Williams                0840 Unattached,Cli      2.42m    7-11.25 
  6 Samuel Merritt               0840 Lightni,Lone T      2.39m    7-10.25 
  7 Aziah Ashley                 0840 Unattached,Cor      2.37m    7-09.50 
  8 Zachariah Brase              0840 Lightni,Coralv      2.05m    6-08.75 
  9 Nathaniel Skinner            0840 Johnsto,Urband      1.93m    6-04.00 
 10 Vijay Williams               0840 Ames Im,Ames,       1.47m    4-10.00 
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eli Waltman                  0840 West Si,West D      5.71m   18-09.00 
  2 Jack Donahue                 0840 Mississ,Betten      5.45m   17-10.75 
  3 Samuel Merritt               0840 Lightni,Lone T      4.65m   15-03.25 
  4 Gabriel Brase                0840 Lightni,Coralv      4.41m   14-05.75 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      15.30q  1 
  2 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D      15.33q  4 
  3 Lana Brown                   0840 Des Moi,Des Mo      15.51q  2 
  4 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo      15.53q  3 
  5 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      15.56q  1 
  6 Riawna Hunter                0840 Des Moi,Des Mo      15.63q  5 
  7 Kelani Salmon                0840 Central,Des Mo      15.72q  3 
  8 Emma Ostrom                  0840 Mississ,Davenp      15.82q  4 
  9 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,       16.02q  5 
 10 Emma Fritzjunker             0840 Central,Des Mo      16.11q  2 
 11 Megan Andrews                0840 Mississ,Davenp      16.34q  2 
 12 Grace Estes                  0840 Mississ,Davenp      16.43q  4 
 13 Toialynn Harris              0840 Des Moi,Des Mo      16.47q  4 
 14 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal      16.60q  5 
 15 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo      16.77q  1 
 16 Jaden Daffer                 0840 Unattached,Per      16.88q  3 
 17 Kyra Alexander               0840 West Si             16.94   5 
 18 Erin McQullen                0840 Mississ,Davenp      17.10   3 
 19 Alaina Johannes              0840 Tornado,Urband      17.16   4 
 20 Kelsey Wood                  0840 Mississ,Betten      17.43   1 
 21 Chasity Butler               0840 Des Moi,Des Mo      17.60   2 
 22 Bresage Foster               0840 Central,Windso      17.69   5 
 23 Olivia Larsen                0840 Unattached,Sid      18.09   5 
 24 Emma Blind                   0840 Johnsto,Johnst      18.90   1 
 25 Laura Nus                    0840 Cedar R,Hiawat      19.22   3 
 26 Angel Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo      19.73   4 
 27 Briar Conrey                 0840 Tornado             20.57   1 
 28 Ronshalay Buchanan           0840 Des Moi,Des Mo      21.83   2 
 29 Abigail Diett                0840 Des Moi,Grimes      22.60   2 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Riawna Hunter                0840 Des Moi,Des Mo      14.78q  1 
  2 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D      15.18q  1 
  3 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      15.22q  2 
  4 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      15.30q  2 
  5 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo      15.34q  2 
  6 Emma Ostrom                  0840 Mississ,Davenp      15.42q  2 
  7 Kelani Salmon                0840 Central,Des Mo      15.48q  1 
  8 Emma Fritzjunker             0840 Central,Des Mo      15.86q  1 
  9 Lana Brown                   0840 Des Moi,Des Mo      15.87   1 
 10 Megan Andrews                0840 Mississ,Davenp      15.98   1 
 11 Grace Estes                  0840 Mississ,Davenp      16.42   2 
 12 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal      16.52   1 
 13 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,       16.60   2 
 14 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo      16.66   1 
 15 Toialynn Harris              0840 Des Moi,Des Mo      16.73   2 
 16 Jaden Daffer                 0840 Unattached,Per      16.77   2 
Preliminaries
 17 Kyra Alexander               0840 West Si                       
 18 Erin McQullen                0840 Mississ,Davenp                
 19 Alaina Johannes              0840 Tornado,Urband                
 20 Kelsey Wood                  0840 Mississ,Betten                
 21 Chasity Butler               0840 Des Moi,Des Mo                
 22 Bresage Foster               0840 Central,Windso                
 23 Olivia Larsen                0840 Unattached,Sid                
 24 Emma Blind                   0840 Johnsto,Johnst                
 25 Laura Nus                    0840 Cedar R,Hiawat                
 26 Angel Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo                
 27 Briar Conrey                 0840 Tornado                       
 28 Ronshalay Buchanan           0840 Des Moi,Des Mo                
 29 Abigail Diett                0840 Des Moi,Grimes                
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Riawna Hunter                0840 Des Moi,Des Mo      15.60  
  2 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D      15.70  
  3 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      15.71  
  4 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      15.74  
  5 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo      15.86  
  6 Kelani Salmon                0840 Central,Des Mo      16.12  
  7 Emma Ostrom                  0840 Mississ,Davenp      16.15  
  8 Emma Fritzjunker             0840 Central,Des Mo      16.58  
Semi-Finals
  9 Lana Brown                   0840 Des Moi,Des Mo             
 10 Megan Andrews                0840 Mississ,Davenp             
 11 Grace Estes                  0840 Mississ,Davenp             
 12 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal             
 13 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,              
 14 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo             
 15 Toialynn Harris              0840 Des Moi,Des Mo             
 16 Jaden Daffer                 0840 Unattached,Per             
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kristina Hanna               0840 Central,Waukee      31.07q  4 
  2 Riawna Hunter                0840 Des Moi,Des Mo      31.35q  5 
  3 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      31.67q  5 
  4 Rory Donahue                 0840 Mississ,Betten      32.07q  5 
  5 Teagan Lipsey                0840 Unattached,Ame      32.18q  2 
  6 Tori Hall                    0840 Central,Ankeny      32.20q  3 
  7 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo      32.53q  4 
  8 Lana Brown                   0840 Des Moi,Des Mo      32.63q  1 
  9 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D      32.65   3 
 10 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      33.00   1 
 11 Emma Ostrom                  0840 Mississ,Davenp      33.45   1 
 12 Taylor Sedivec               0840 Johnsto,Grange      33.60   1 
 13 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,       34.49   3 
 14 Megan Andrews                0840 Mississ,Davenp      34.51   5 
 15 Carli Spelhaug               0840 Mississ,Betten      34.99   2 
 15 Grace Estes                  0840 Mississ,Davenp      34.99   3 
 17 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal      35.34   4 
 18 Toialynn Harris              0840 Des Moi,Des Mo      35.42   2 
 19 Jaden Daffer                 0840 Unattached,Per      35.69   5 
 20 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo      37.11   1 
 21 Jenna Nickles                0840 Mississ,Betten      37.28   2 
 22 Erin McQullen                0840 Mississ,Davenp      37.33   4 
 23 Kyra Alexander               0840 West Si             37.42   5 
 24 Chasity Butler               0840 Des Moi,Des Mo      37.50   3 
 25 Kelsey Wood                  0840 Mississ,Betten      37.94   5 
 26 Maddie Waltman               0840 West Si,West D      39.85   3 
 27 Olivia Larsen                0840 Unattached,Sid      40.17   2 
 28 Delaney Ryken                0840 Ames Im,Ames,       41.17   4 
 29 Briar Conrey                 0840 Tornado             45.04   3 
 30 Angel Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo      45.86   4 
 31 Abigail Diett                0840 Des Moi,Grimes      50.29   2 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kristina Hanna               0840 Central,Waukee      30.65  
  2 Riawna Hunter                0840 Des Moi,Des Mo      31.35  
  3 Rory Donahue                 0840 Mississ,Betten      31.81  
  4 Teagan Lipsey                0840 Unattached,Ame      31.97  
  5 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      32.17  
  6 Tori Hall                    0840 Central,Ankeny      32.50  
  7 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo      32.51  
  8 Lana Brown                   0840 Des Moi,Des Mo      34.78  
Preliminaries
  9 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D             
 10 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad             
 11 Emma Ostrom                  0840 Mississ,Davenp             
 12 Taylor Sedivec               0840 Johnsto,Grange             
 13 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,              
 14 Megan Andrews                0840 Mississ,Davenp             
 15 Grace Estes                  0840 Mississ,Davenp             
 15 Carli Spelhaug               0840 Mississ,Betten             
 17 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal             
 18 Toialynn Harris              0840 Des Moi,Des Mo             
 19 Jaden Daffer                 0840 Unattached,Per             
 20 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo             
 21 Jenna Nickles                0840 Mississ,Betten             
 22 Erin McQullen                0840 Mississ,Davenp             
 23 Kyra Alexander               0840 West Si                    
 24 Chasity Butler               0840 Des Moi,Des Mo             
 25 Kelsey Wood                  0840 Mississ,Betten             
 26 Maddie Waltman               0840 West Si,West D             
 27 Olivia Larsen                0840 Unattached,Sid             
 28 Delaney Ryken                0840 Ames Im,Ames,              
 29 Briar Conrey                 0840 Tornado                    
 30 Angel Lewis                  0840 Des Moi,Des Mo             
 31 Abigail Diett                0840 Des Moi,Grimes             
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Kristina Hanna               0840 Central,Waukee      71.26   3 
  2 Maggie Pollard               0840 Ames Im,Ames,       71.98   2 
  3 Rory Donahue                 0840 Mississ,Betten      73.54   1 
  4 Teagan Lipsey                0840 Unattached,Ame      74.36   3 
  5 Morghan Jackson              0840 Track I,Urband      77.44   3 
  6 Makenna Woodvine             0840 Unattached,Yal      78.03   1 
  7 Carli Spelhaug               0840 Mississ,Betten    1:20.53   1 
  8 Dearica Pryor                0840 Track I,Des Mo    1:20.59   1 
  9 Alaina Johannes              0840 Tornado,Urband    1:24.37   3 
 10 Jenna Nickles                0840 Mississ,Betten    1:25.62   2 
 11 Emmerson Boisen              0840 West Si,West D    1:26.17   3 
 12 Makayla Nine                 0840 Tornado,West D    1:29.02   2 
 13 Mikayla Gibson               0840 Johnsto,Johnst    1:29.32   1 
 14 Daniela Rybarczyk            0840 Mississ,Leclai    1:30.14   2 
 15 Maddie Waltman               0840 West Si,West D    1:32.18   2 
 16 Olivia Larsen                0840 Unattached,Sid    1:39.83   3 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maggie Pollard               0840 Ames Im,Ames,     2:54.20  
  2 Alissa Neubauer              0840 Cedar R,Shueyv    3:02.48  
  3 Kourtney Wampole             0840 Cedar R,Cedar     3:06.03  
  4 Aaliyah Klismith             0840 Central,Des Mo    3:09.38  
  5 Emmerson Boisen              0840 West Si,West D    3:15.21  
  6 Destiny Mahers               0840 Central,Des Mo    3:17.35  
  7 Mikayla Gibson               0840 Johnsto,Johnst    3:24.10  
  8 Hailey Russell               0840 Johnsto,Grimes    3:39.46  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aaliyah Klismith             0840 Central,Des Mo    6:08.12  
  2 Alissa Neubauer              0840 Cedar R,Shueyv    6:10.11  
  3 Kourtney Wampole             0840 Cedar R,Cedar     6:21.67  
  4 Carly Moore                  0840 Lightni,Nichol    6:29.21  
  5 Destiny Mahers               0840 Central,Des Mo    6:41.96  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Avery Kamienski              0840 Johnsto,Johnst   12:28.47  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                   62.77  
  2 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                    64.92  
  3 0840 Johnston TC  'A'                                 65.24  
  4 0840 Mississippi Valley TC  'A'                       67.53  
  5 0840 Mississippi Valley TC  'B'                       74.21  
 -- 0840 Des Moines Area Youth TC  'B'                       DQ  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                 5:30.47  
  2 0840 Johnston TC  'A'                               5:56.14  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst      1.10m    3-07.25 
  2 Marley Muelhaupt             0840 Johnsto,Urband      0.90m    2-11.50 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kristina Hanna               0840 Central,Waukee      3.57m   11-08.50 
  2 Teagan Lipsey                0840 Unattached,Ame      3.52m   11-06.75 
  3 Ashly Gassoway               0840 West Si,West D      3.23m   10-07.25 
  4 Jielmy Rivera-Pillot         0840 Ames Im,Ames,       3.22m   10-06.75 
  5 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      3.07m   10-01.00 
  6 Marley Muelhaupt             0840 Johnsto,Urband      3.06m   10-00.50 
  7 Emmerson Boisen              0840 West Si,West D      2.76m    9-00.75 
  8 Delaney Ryken                0840 Ames Im,Ames,       2.68m    8-09.50 
  9 Makayla Nine                 0840 Tornado,West D      2.64m    8-08.00 
 10 Kyra Alexander               0840 West Si             2.58m    8-05.75 
 11 Alaina Johannes              0840 Tornado,Urband      2.56m    8-04.75 
 12 Emma Blind                   0840 Johnsto,Johnst      2.55m    8-04.50 
 13 Briar Conrey                 0840 Tornado             2.39m    7-10.25 
 14 Sarah Shaffer                0840 Johnsto,Des Mo      2.35m    7-08.50 
 15 Avery Kamienski              0840 Johnsto,Johnst      2.32m    7-07.50 
 16 Aaliyah Battle               0840 Des Moi,Des Mo      1.98m    6-06.00 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mackenzie Goeller            0840 Unattached,Fai      5.98m   19-07.50 
  2 Laura Nus                    0840 Cedar R,Hiawat      5.32m   17-05.50 
  3 Carly Moore                  0840 Lightni,Nichol      5.30m   17-04.75 
  4 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst      5.14m   16-10.50 
  5 Marley Muelhaupt             0840 Johnsto,Urband      5.13m   16-10.00 
  6 Shyanne Davis                0840 Central,Des Mo      4.06m   13-04.00 
  7 Destiny Mahers               0840 Central,Des Mo      3.84m   12-07.25 
  8 Makayla Nine                 0840 Tornado,West D      3.44m   11-03.50 
  9 Ronshalay Buchanan           0840 Des Moi,Des Mo      3.18m   10-05.25 
 10 Bonnie Wagner                0840 Central,Des Mo      3.17m   10-05.00 
 11 Bresage Foster               0840 Central,Windso      3.13m   10-03.25 
 12 Emma Blind                   0840 Johnsto,Johnst      3.02m    9-11.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maddie Waltman               0840 West Si,West D     17.71m      58-01 
  2 Carly Moore                  0840 Lightni,Nichol     12.25m      40-02 
  3 Bonnie Wagner                0840 Central,Des Mo      9.30m      30-06 
  4 Ronshalay Buchanan           0840 Des Moi,Des Mo      6.59m      21-07 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst        617  
  2 Marley Muelhaupt             0840 Johnsto,Urband          1  
  2 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad          1  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst      5.23m   17-02.00    223
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst      1.10m    3-07.25    222
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alma Hodzic                  0840 Johnsto,Johnst      35.43     172
  2 Marley Muelhaupt             0840 Johnsto,Urband      42.00       1
  2 Rylan Santi                  0840 Unattached,Mad      42.00       1
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Keshaun Baker                0840 Mississ,Betten      14.65q  1 
  2 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo      14.92q  3 
  3 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      15.11q  3 
  4 Braxton Bolden               0840 Cedar R,Cedar       15.16q  1 
  5 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      15.33q  2 
  6 Royzell Henderson            0840 Mississ,Davenp      15.36q  1 
  7 Blake Espeland               0840 West Si,West D      15.61q  3 
  8 Triston Mount                0840 Unattached,Ple      15.87q  2 
  9 Khalil Summerville           0840 Central,Des Mo      15.89q  1 
 10 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto      15.92q  2 
 11 Nathan Williams              0840 Unattached,Cli      16.02q  2 
 12 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad      16.20q  3 
 13 Alex Matthews                0840 West Si,West D      16.26q  1 
 14 Jonah Larrison               0840 Central,Clive,      16.44q  2 
 15 Jaron Onken                  0840 West Si,Norwal      16.52q  3 
 16 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten      16.56q  3 
 17 Jeremy Koger                 0840 Central,Des Mo      16.71   2 
 18 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo      17.66   1 
 19 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo      19.20   1 
 20 Brent Smith                  0840 West Si,West D      19.54   1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Keshaun Baker                0840 Mississ,Betten      14.31q  1 
  2 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo      14.85q  2 
  3 Royzell Henderson            0840 Mississ,Davenp      14.95q  2 
  4 Braxton Bolden               0840 Cedar R,Cedar       15.13q  1 
  5 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      15.21q  1 
  6 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      15.24q  2 
  7 Triston Mount                0840 Unattached,Ple      15.61q  1 
  8 Khalil Summerville           0840 Central,Des Mo      15.85q  1 
  9 Nathan Williams              0840 Unattached,Cli     J15.85   2 
 10 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad      15.94   1 
 11 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten      16.18   1 
 12 Blake Espeland               0840 West Si,West D      16.21   2 
 13 Jonah Larrison               0840 Central,Clive,      16.27   2 
 14 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto      16.71   2 
Preliminaries
 13 Alex Matthews                0840 West Si,West D                
 15 Jaron Onken                  0840 West Si,Norwal                
 17 Jeremy Koger                 0840 Central,Des Mo                
 18 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo                
 19 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo                
 20 Brent Smith                  0840 West Si,West D                
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Keshaun Baker                0840 Mississ,Betten      14.68  
  2 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo      15.28  
  3 Braxton Bolden               0840 Cedar R,Cedar       15.32  
  4 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      15.57  
  5 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      15.58  
  6 Royzell Henderson            0840 Mississ,Davenp      15.68  
  7 Triston Mount                0840 Unattached,Ple      16.05  
Semi-Finals
  8 Khalil Summerville           0840 Central,Des Mo             
  9 Nathan Williams              0840 Unattached,Cli         J   
 10 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad             
 11 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten             
 12 Blake Espeland               0840 West Si,West D             
 13 Jonah Larrison               0840 Central,Clive,             
 14 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto             
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Keshaun Baker                0840 Mississ,Betten      29.75q  2 
  2 Jared Braun                  0840 Ames Im,Ames,       30.52q  2 
  3 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo      31.16q  3 
  4 Daniel Hackbarth             0840 Central,Runnel      31.18q  3 
  5 Braxton Bolden               0840 Cedar R,Cedar       31.20q  4 
  6 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      31.24q  4 
  7 Royzell Henderson            0840 Mississ,Davenp      31.63q  4 
  8 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      31.81q  2 
  9 Savion Richardson            0840 Cedar R,Robins      32.82   1 
 10 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad      33.13   3 
 11 Alex Matthews                0840 West Si,West D      33.63   3 
 12 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto      33.72   1 
 13 Jordan Potter                0840 West Si,West D      34.05   2 
 14 Khalil Summerville           0840 Central,Des Mo      34.20   4 
 15 Tinsley Wright               0840 West Si,West D      34.45   1 
 15 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten      34.45   1 
 17 Caleb Kibling                0840 Mississ,Betten      34.68   2 
 18 Jaron Onken                  0840 West Si,Norwal      35.77   4 
 19 Jeremy Koger                 0840 Central,Des Mo      36.14   1 
 20 Gary Hamilton                0840 Johnsto,Grange      37.18   3 
 21 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo      37.53   1 
 22 Nathan Brush                 0840 West Si,Clive,      38.97   4 
 23 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo      43.81   2 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Keshaun Baker                0840 Mississ,Betten      30.14  
  2 Jared Braun                  0840 Ames Im,Ames,       30.45  
  3 Daniel Hackbarth             0840 Central,Runnel      30.93  
  4 Royzell Henderson            0840 Mississ,Davenp      31.77  
  5 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      31.78  
  6 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      31.93  
  7 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo      31.94  
  8 Braxton Bolden               0840 Cedar R,Cedar       31.95  
Preliminaries
  9 Savion Richardson            0840 Cedar R,Robins             
 10 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad             
 11 Alex Matthews                0840 West Si,West D             
 12 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto             
 13 Jordan Potter                0840 West Si,West D             
 14 Khalil Summerville           0840 Central,Des Mo             
 15 Tinsley Wright               0840 West Si,West D             
 15 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten             
 17 Caleb Kibling                0840 Mississ,Betten             
 18 Jaron Onken                  0840 West Si,Norwal             
 19 Jeremy Koger                 0840 Central,Des Mo             
 20 Gary Hamilton                0840 Johnsto,Grange             
 21 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo             
 22 Nathan Brush                 0840 West Si,Clive,             
 23 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo             
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Brandon Hanna                0840 Central,Waukee      67.87   1 
  2 Jared Braun                  0840 Ames Im,Ames,       69.76   3 
  3 Collin Kuebrich              0840 Mississ,Betten      72.23   3 
  4 Daniel Hackbarth             0840 Central,Runnel      74.81   1 
  5 Savion Richardson            0840 Cedar R,Robins      74.89   3 
  6 Jacob Brechtel               0840 Central,Urband      75.01   2 
  7 Nathon Polich                0840 Unattached,Mad      76.22   2 
  8 Tinsley Wright               0840 West Si,West D      78.58   2 
  9 Brian Foster                 0840 Central,Windso      78.77   1 
 10 Ethan Robus                  0840 West Si,West D    1:20.36   2 
 11 Brendan Scott                0840 Mississ,Betten    1:20.46   1 
 12 Michael Fraizer              0840 West Si,West D    1:23.13   2 
 13 Ramaun Ford                  0840 Track I,Des Mo    1:24.36   3 
 14 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo    1:24.88   2 
 15 Jordan Sedivec               0840 Johnsto,Grange    1:25.33   2 
 16 Cadin Evans                  0840 Cedar R,Cedar     1:27.68   3 
 17 Jaden Sears                  0840 Unattached,Sid    1:31.01   1 
 18 Nathan Brush                 0840 West Si,Clive,    1:32.24   1 
 19 Aaron Grimes                 0840 Cedar R,Marion    1:32.70   3 
 20 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso    1:37.28   1 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon Hanna                0840 Central,Waukee    2:36.73  
  2 Collin Kuebrich              0840 Mississ,Betten    2:38.45  
  3 Konnor Sommer                0840 Mississ,Betten    2:43.66  
  4 Savion Richardson            0840 Cedar R,Robins    2:43.73  
  5 Jerry Jorgenson              0840 Unattached,Sid    2:50.83  
  6 Brian Foster                 0840 Central,Windso    2:52.33  
  7 Caleb Kibling                0840 Mississ,Betten    2:53.27  
  8 Tinsley Wright               0840 West Si,West D    2:57.03  
  9 Tyler Vaughan                0840 Central,Norwal    3:05.50  
 10 Cadin Evans                  0840 Cedar R,Cedar     3:09.79  
 11 Jordan Sedivec               0840 Johnsto,Grange    3:12.10  
 12 Ethan Robus                  0840 West Si,West D    3:12.51  
 13 Aaron Grimes                 0840 Cedar R,Marion    3:19.94  
 14 Noah Enerson                 0840 Johnsto           3:22.82  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Konnor Sommer                0840 Mississ,Betten    5:37.00  
  2 Jerry Jorgenson              0840 Unattached,Sid    5:39.23  
  3 Tyler Vaughan                0840 Central,Norwal    6:10.96  
  4 Khory Nobles                 0840 Cedar R,Cedar     6:38.22  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Mississippi Valley TC  'A'                       63.37  
  2 0840 Johnston TC  'A'                                 70.48  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                 5:18.06  
  2 0840 Cedar Rapidstc  'A'                            6:01.89  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jaron Onken                  0840 West Si,Norwal      1.10m    3-07.25 
  2 Blake Espeland               0840 West Si,West D     J1.10m    3-07.25 
  3 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo      1.05m    3-05.25 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alex Matthews                0840 West Si,West D      3.36m   11-00.25 
  2 Gary Hamilton                0840 Johnsto,Grange      3.19m   10-05.75 
  3 Ethan Robus                  0840 West Si,West D      3.17m   10-05.00 
  4 Jonah Larrison               0840 Central,Clive,      3.09m   10-01.75 
  5 Joseph Shade                 0840 Des Moi,Des Mo      3.03m    9-11.25 
  6 Michael Fraizer              0840 West Si,West D      2.92m    9-07.00 
  7 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow      2.81m    9-02.75 
  8 Jaden Sears                  0840 Unattached,Sid      2.71m    8-10.75 
  9 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso      2.51m    8-03.00 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo      8.16m   26-09.25 
  2 Brent Smith                  0840 West Si,West D      6.26m   20-06.50 
  3 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo      5.86m   19-02.75 
  4 Max Vongries                 0840 Mississ,Betten      5.38m   17-08.00 
  5 Nathan Brush                 0840 West Si,Clive,      5.25m   17-02.75 
  6 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow      4.84m   15-10.50 
  7 Wraith Dedrick               0840 Creston,Cresto      4.78m   15-08.25 
  8 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso      3.64m   11-11.50 
  9 Robert Wagner                0840 Central,Des Mo      3.12m   10-03.00 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow     14.72m      48-03 
  2 Kendell Jackson              0840 Central,Des Mo     14.17m      46-06 
  3 Max Vongries                 0840 Mississ,Betten     14.03m      46-00 
  4 Jaden Sears                  0840 Unattached,Sid     11.64m      38-02 
  5 Robert Wagner                0840 Central,Des Mo      8.81m      28-11 
  6 Samuel Jackson               0840 Central,Des Mo      7.35m      24-01 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo        237  
  2 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow        211  
  3 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso          1  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo      4.77m   15-07.75    178
  2 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow      4.31m   14-01.75    152
  3 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso      1.53m    5-00.25      1
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo      0.95m    3-01.25     59
  1 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow      0.95m    3-01.25     59
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo    1:21.54  
  2 Dean Wortman                 0840 Unattached,Iow    1:22.76  
  3 Jacob Reck                   0840 Tornado,Windso    1:30.00  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Emily Flood                  0840 Central,Cummin      13.93q  1 
  2 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo      13.99q  2 
  3 Ajae Anderson                0840 Des Moi,Des Mo      14.16q  5 
  4 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      14.32q  4 
  5 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      14.66q  2 
  6 Alexi Bolden                 0840 Cedar R,Cedar       14.79q  5 
  6 Kelsey Yauslin               0840 Cedar R,Cedar       14.79q  5 
  8 Annika Pingel                0840 Pella A,Pella,      14.87q  2 
  9 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      14.91q  3 
 10 Nadine Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo      15.16q  3 
 11 Rachel Shepherd              0840 Creston             15.17q  5 
 12 Jade Irish                   0840 Cedar R,Cedar       15.19q  3 
 13 Dejana Brown                 0840 Des Moi,Des Mo      15.28q  1 
 14 Kylee Macke                  0840 Unattached,Ank      15.30q  4 
 15 Ryan Johnson                 0840 Mississ,Davenp      15.43q  3 
 16 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid      15.64q  2 
 17 Melissa Olmstead             0840 Des Moi,Orient      15.67   5 
 18 Jade Mayes                   0840 Des Moi,Des Mo      15.68   2 
 18 Rachel Sinclair              0840 West Si,West D      15.68   4 
 20 Emily Klisares               0840 West Si,Des Mo      16.04   1 
 21 Dashalique Jackson           0840 Des Moi,Des Mo      16.09   1 
 22 Shireca Wilson               0840 Des Moi,Des Mo      16.13   5 
 23 Talia Marquis                0840 West Si,Des Mo      16.16   4 
 24 Megan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo      16.24   4 
 25 Molly Flood                  0840 Unattached,Des      16.27   1 
 26 Danielle Castillo            0840 Creston,Cresto      16.47   3 
 27 Brienne Moody                0840 Des Moi,Des Mo      16.50   4 
 28 Briley Robertson             0840 West Si,West D      16.56   1 
 29 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      16.73   3 
 30 Kennedy Morris               0840 Earlham,Earlha      16.97   4 
 31 Olivia McQuerry              0840 Central,West D      17.59   2 
 32 Grace Necker                 0840 Mississ,Betten      17.93   5 
 33 Aubrey Byrum                 0840 Unattached,Ame      18.17   5 
 34 Ruby Gonzalez                0840 Cedar R,Cedar       18.61   2 
 35 Claire Blind                 0840 Johnsto,Johnst      19.68   1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Emily Flood                  0840 Central,Cummin      13.72q  2 
  2 Ajae Anderson                0840 Des Moi,Des Mo      13.74q  1 
  3 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo      13.89q  1 
  4 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      14.00q  2 
  5 Annika Pingel                0840 Pella A,Pella,      14.58q  2 
  5 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      14.58q  2 
  7 Kelsey Yauslin               0840 Cedar R,Cedar       14.71q  1 
  8 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      14.80q  2 
  9 Jade Irish                   0840 Cedar R,Cedar       14.94   2 
 10 Nadine Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo      15.00   1 
 11 Alexi Bolden                 0840 Cedar R,Cedar       15.04   1 
 12 Dejana Brown                 0840 Des Moi,Des Mo      15.05   2 
 13 Rachel Shepherd              0840 Creston             15.12   1 
 14 Kylee Macke                  0840 Unattached,Ank      15.13   1 
 15 Ryan Johnson                 0840 Mississ,Davenp      15.26   1 
 16 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid      15.69   2 
Preliminaries
 17 Melissa Olmstead             0840 Des Moi,Orient                
 18 Jade Mayes                   0840 Des Moi,Des Mo                
 18 Rachel Sinclair              0840 West Si,West D                
 20 Emily Klisares               0840 West Si,Des Mo                
 21 Dashalique Jackson           0840 Des Moi,Des Mo                
 22 Shireca Wilson               0840 Des Moi,Des Mo                
 23 Talia Marquis                0840 West Si,Des Mo                
 24 Megan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo                
 25 Molly Flood                  0840 Unattached,Des                
 26 Danielle Castillo            0840 Creston,Cresto                
 27 Brienne Moody                0840 Des Moi,Des Mo                
 28 Briley Robertson             0840 West Si,West D                
 29 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl                
 30 Kennedy Morris               0840 Earlham,Earlha                
 31 Olivia McQuerry              0840 Central,West D                
 32 Grace Necker                 0840 Mississ,Betten                
 33 Aubrey Byrum                 0840 Unattached,Ame                
 34 Ruby Gonzalez                0840 Cedar R,Cedar                 
 35 Claire Blind                 0840 Johnsto,Johnst                
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ajae Anderson                0840 Des Moi,Des Mo      14.02  
  2 Emily Flood                  0840 Central,Cummin      14.18  
  3 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo      14.33  
  4 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      14.34  
  5 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      15.11  
  6 Annika Pingel                0840 Pella A,Pella,      15.13  
  7 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      15.25  
  8 Kelsey Yauslin               0840 Cedar R,Cedar       15.64  
Semi-Finals
  9 Jade Irish                   0840 Cedar R,Cedar              
 10 Nadine Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo             
 11 Alexi Bolden                 0840 Cedar R,Cedar              
 12 Dejana Brown                 0840 Des Moi,Des Mo             
 13 Rachel Shepherd              0840 Creston                    
 14 Kylee Macke                  0840 Unattached,Ank             
 15 Ryan Johnson                 0840 Mississ,Davenp             
 16 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid             
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Syaira Richardson            0840 Cedar R,Robins      28.58q  3 
  2 Emily Flood                  0840 Central,Cummin      28.67q  6 
  3 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      28.77q  2 
  4 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo      29.72q  5 
  5 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      30.31q  1 
  6 Molly Cline                  0840 West Si,West D      30.45q  5 
  7 Ryan Johnson                 0840 Mississ,Davenp      30.82q  5 
  8 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      30.86q  6 
  9 Ellie Spelhaug               0840 Mississ,Betten      30.92   7 
 10 Haley Waseskuk               0840 Central,West D      31.22   5 
 11 Audrey Klein                 0840 West Si,Des Mo      31.28   5 
 12 Alexi Bolden                 0840 Cedar R,Cedar       31.55   3 
 13 Cora Jensen                  0840 Des Moi,Des Mo      31.63   2 
 14 Cailee Mills                 0840 West Si,Clive,      31.92   4 
 15 Nadine Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo      32.04   1 
 16 Kylee Macke                  0840 Unattached,Ank      32.24   6 
 17 Dejana Brown                 0840 Des Moi,Des Mo      32.27   7 
 18 Rachel Sinclair              0840 West Si,West D      32.42   3 
 19 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid      32.56   4 
 20 Danielle Rinn                0840 West Si,West D      32.82   2 
 21 Megan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo      32.84   2 
 22 Molly Flood                  0840 Unattached,Des      33.26   1 
 23 Shireca Wilson               0840 Des Moi,Des Mo      33.37   4 
 24 Kristen McOwen               0840 West Si,West D      33.42   4 
 25 Lauren Cramer                0840 Mississ,Leclai      33.47   4 
 26 Dashalique Jackson           0840 Des Moi,Des Mo      34.00   2 
 27 Emily Klisares               0840 West Si,Des Mo      34.02   7 
 28 Lauren Oneil                 0840 Mississ,Dewitt      34.03   4 
 29 Melissa Olmstead             0840 Des Moi,Orient      34.12   5 
 30 Talia Marquis                0840 West Si,Des Mo      34.32   1 
 31 Michelle Chapline            0840 West Si,West D      34.45   3 
 32 Briley Robertson             0840 West Si,West D      35.00   5 
 33 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      35.06   3 
 34 Elsa Wright                  0840 West Si,West D      35.61   6 
 35 Brienne Moody                0840 Des Moi,Des Mo      35.62   6 
 36 Ciera Rice                   0840 West Si,Earlha      35.76   3 
 37 Kennedy Morris               0840 Earlham,Earlha      36.09   6 
 38 Grace Necker                 0840 Mississ,Betten      36.95   1 
 39 Olivia McQuerry              0840 Central,West D      37.57   7 
 40 Angela Cary                  0840 West Si,West D      39.25   1 
 41 Ruby Gonzalez                0840 Cedar R,Cedar       39.35   4 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Syaira Richardson            0840 Cedar R,Robins      28.05  
  2 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      28.15  
  3 Emily Flood                  0840 Central,Cummin      28.97  
  4 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo      29.75  
  5 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      30.16  
  6 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      30.63  
  7 Molly Cline                  0840 West Si,West D      31.08  
Preliminaries
  7 Ryan Johnson                 0840 Mississ,Davenp             
  9 Ellie Spelhaug               0840 Mississ,Betten             
 10 Haley Waseskuk               0840 Central,West D             
 11 Audrey Klein                 0840 West Si,Des Mo             
 12 Alexi Bolden                 0840 Cedar R,Cedar              
 13 Cora Jensen                  0840 Des Moi,Des Mo             
 14 Cailee Mills                 0840 West Si,Clive,             
 15 Nadine Phanfil               0840 Des Moi,Des Mo             
 16 Kylee Macke                  0840 Unattached,Ank             
 17 Dejana Brown                 0840 Des Moi,Des Mo             
 18 Rachel Sinclair              0840 West Si,West D             
 19 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid             
 20 Danielle Rinn                0840 West Si,West D             
 21 Megan Marshall               0840 Johnsto,Des Mo             
 22 Molly Flood                  0840 Unattached,Des             
 23 Shireca Wilson               0840 Des Moi,Des Mo             
 24 Kristen McOwen               0840 West Si,West D             
 25 Lauren Cramer                0840 Mississ,Leclai             
 26 Dashalique Jackson           0840 Des Moi,Des Mo             
 27 Emily Klisares               0840 West Si,Des Mo             
 28 Lauren Oneil                 0840 Mississ,Dewitt             
 29 Melissa Olmstead             0840 Des Moi,Orient             
 30 Talia Marquis                0840 West Si,Des Mo             
 31 Michelle Chapline            0840 West Si,West D             
 32 Briley Robertson             0840 West Si,West D             
 33 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl             
 34 Elsa Wright                  0840 West Si,West D             
 35 Brienne Moody                0840 Des Moi,Des Mo             
 36 Ciera Rice                   0840 West Si,Earlha             
 37 Kennedy Morris               0840 Earlham,Earlha             
 38 Grace Necker                 0840 Mississ,Betten             
 39 Olivia McQuerry              0840 Central,West D             
 40 Angela Cary                  0840 West Si,West D             
 41 Ruby Gonzalez                0840 Cedar R,Cedar              
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Syaira Richardson            0840 Cedar R,Robins      64.85   4 
  2 Hannah Saville               0840 Cedar R,Cedar       65.30   4 
  3 Addie Swanson                0840 Mississ,Betten      66.29   4 
  4 Carly Donahue                0840 Mississ,Betten      66.36   4 
  5 Malia Durr                   0840 Grinnel,Grinne      68.76   1 
  6 Dimetrea Hamilton            0840 Track I,Des Mo      69.56   4 
  7 Audrey Klein                 0840 West Si,Des Mo      70.00   3 
  8 Kelcey Blommers              0840 Pella A,Leight      70.01   3 
  9 Mackenzie Daffer             0840 Unattached,Per      70.21   2 
 10 Lily Campbell                0840 West Si,Clive,      70.53   2 
 11 Ellie Spelhaug               0840 Mississ,Betten      70.58   1 
 12 Annika Pingel                0840 Pella A,Pella,      72.08   1 
 13 Kelsey Yauslin               0840 Cedar R,Cedar       72.42   4 
 14 Kate Nus                     0840 Cedar R,Hiawat      72.51   2 
 15 Kjersten Pingel              0840 Pella A,Pella,      72.69   3 
 16 Haley Waseskuk               0840 Central,West D      73.65   1 
 17 Lauren Cramer                0840 Mississ,Leclai      73.95   3 
 18 Tess Roorda                  0840 Pella A,Pella,      74.32   2 
 19 Baylee Kivett                0840 Grinnel,Gilman      74.41   3 
 20 Madison Japenga              0840 Cedar R,Cedar       74.81   3 
 21 Katelyn Moore                0840 Ames Im,Ames,       75.01   2 
 22 Cailee Mills                 0840 West Si,Clive,      75.60   1 
 23 Tiffany Koger                0840 Central,Des Mo    1:20.89   2 
 24 Elsa Wright                  0840 West Si,West D    1:21.00   1 
 25 Ciera Rice                   0840 West Si,Earlha    1:22.08   3 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hannah Saville               0840 Cedar R,Cedar     2:35.71  
  2 Addie Swanson                0840 Mississ,Betten    2:39.42  
  3 Kelcey Blommers              0840 Pella A,Leight    2:41.53  
  4 Lily Campbell                0840 West Si,Clive,    2:41.71  
  5 Tess Roorda                  0840 Pella A,Pella,    2:44.59  
  6 Mackenzie Daffer             0840 Unattached,Per    2:44.68  
  7 Kate Nus                     0840 Cedar R,Hiawat    2:49.95  
  8 Piper Mauck                  0840 Central,Des Mo    2:51.25  
  9 Baylee Kivett                0840 Grinnel,Gilman    2:55.01  
 10 Rachel Sinclair              0840 West Si,West D    2:57.24  
 11 Lauren Oneil                 0840 Mississ,Dewitt    2:57.40  
 12 Tori Vanvelzen               0840 West Si,Cummin    2:57.42  
 13 Katelyn Moore                0840 Ames Im,Ames,     2:58.26  
 14 Danielle Rinn                0840 West Si,West D    2:59.03  
 15 Cailee Mills                 0840 West Si,Clive,    3:02.89  
 16 Kirstin Skriver              0840 Cedar R,Walfor    3:09.22  
 17 Kristen Wampole              0840 Cedar R,Cedar     3:22.72  
 18 Kailey Casper                0840 West Si,West D    3:27.24  
 19 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband    3:35.68  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Piper Mauck                  0840 Central,Des Mo    5:44.33  
  2 Tori Vanvelzen               0840 West Si,Cummin    6:07.57  
  3 Riley Bright                 0840 West Si,West D    6:08.86  
  4 Kirstin Skriver              0840 Cedar R,Walfor    6:33.00  
  5 Kristen Wampole              0840 Cedar R,Cedar     7:38.29  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riley Bright                 0840 West Si,West D   13:41.00  
  2 Jane Joiner                  0840 Unattached,Ame   15:04.00  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rachel Shepherd              0840 Creston          12:31.31  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ajae Anderson                0840 Des Moi,Des Mo      13.95q  1 
  2 Carly Donahue                0840 Mississ,Betten      15.90q  2 
  3 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      16.06q  1 
  4 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      16.18q  2 
  5 Abbie Rogers                 0840 Johnsto,Grimes      16.25q  2 
  6 Jade Mayes                   0840 Des Moi,Des Mo      16.38q  2 
  7 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      17.27q  1 
  8 Molly Cline                  0840 West Si,West D      17.36q  2 
  9 Danielle Castillo            0840 Creston,Cresto      17.43   2 
 10 Rachel Shepherd              0840 Creston             17.58   1 
 11 Janine Korell                0840 West Si,West D      17.88   1 
 12 Michelle Chapline            0840 West Si,West D      18.00   2 
 13 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      18.67   2 
 14 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband      18.84   1 
 15 Angela Cary                  0840 West Si,West D      19.51   1 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ajae Anderson                0840 Des Moi,Des Mo      13.90  
  2 Carly Donahue                0840 Mississ,Betten      15.71  
  3 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      15.84  
  4 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      16.27  
  5 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      16.30  
  6 Jade Mayes                   0840 Des Moi,Des Mo      16.73  
  7 Abbie Rogers                 0840 Johnsto,Grimes      16.75  
  8 Molly Cline                  0840 West Si,West D      17.86  
Preliminaries
  9 Danielle Castillo            0840 Creston,Cresto             
 10 Rachel Shepherd              0840 Creston                    
 11 Janine Korell                0840 West Si,West D             
 12 Michelle Chapline            0840 West Si,West D             
 13 Aleah Cook                   0840 Cedar V,Waterl             
 14 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband             
 15 Angela Cary                  0840 West Si,West D             
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                    58.72  
  2 0840 Johnston TC  'A'                                 62.16  
  3 0840 Des Moines Area Youth TC  'B'                    64.37  
  4 0840 Mississippi Valley TC  'A'                       64.47  
  5 0840 West Side TC  'A'                                66.16  
  6 0840 Cedar Rapidstc  'A'                              73.64  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Mississippi Valley TC  'A'                     4:44.46  
  2 0840 Pella Atletieks Tf Club  'A'                   4:59.27  
  3 0840 Cedar Rapidstc  'A'                            5:01.17  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      1.35m    4-05.00 
  2 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      1.25m    4-01.25 
  3 Piper Mauck                  0840 Central,Des Mo      1.20m    3-11.25 
  4 Kjersten Pingel              0840 Pella A,Pella,     J1.20m    3-11.25 
  5 Katelyn Moore                0840 Ames Im,Ames,      J1.20m    3-11.25 
  6 Jade Irish                   0840 Cedar R,Cedar       1.15m    3-09.25 
  7 Alexys Larsen                0840 Unattached,Sid      1.05m    3-05.25 
  8 Aubrey Byrum                 0840 Unattached,Ame      1.00m    3-03.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Syaira Richardson            0840 Cedar R,Robins      4.26m   13-11.75 
  2 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      4.17m   13-08.25 
  3 Amara Lipsey                 0840 Unattached,Ame      4.09m   13-05.00 
  4 Kelsey Yauslin               0840 Cedar R,Cedar       3.92m   12-10.50 
  5 Haley Waseskuk               0840 Central,West D      3.77m   12-04.50 
  6 Jade Irish                   0840 Cedar R,Cedar       3.48m   11-05.00 
  7 Molly Cline                  0840 West Si,West D      3.40m   11-02.00 
  8 Emily Klisares               0840 West Si,Des Mo      3.27m   10-08.75 
  9 Audrey Klein                 0840 West Si,Des Mo      3.23m   10-07.25 
 10 Danielle Castillo            0840 Creston,Cresto      3.22m   10-06.75 
 11 Olivia McQuerry              0840 Central,West D      3.20m   10-06.00 
 12 Danielle Rinn                0840 West Si,West D      3.07m   10-01.00 
 13 Ciera Rice                   0840 West Si,Earlha      3.00m    9-10.25 
 14 Talia Marquis                0840 West Si,Des Mo      2.98m    9-09.50 
 15 Briley Robertson             0840 West Si,West D      2.91m    9-06.75 
 16 Janine Korell                0840 West Si,West D      2.78m    9-01.50 
 17 Claire Blind                 0840 Johnsto,Johnst      2.43m    7-11.75 
 18 Tara Djukanovic              0840 Johnsto,Johnst      2.25m    7-04.75 
 19 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      2.15m    7-00.75 
 20 Tessa Logan                  0840 West Si,Des Mo      2.06m    6-09.25 
 21 Kristen McOwen               0840 West Si,West D      1.96m    6-05.25 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lanee Jung                   0840 West Si,Clive,      9.59m   31-05.75 
  2 Dezirae Klinkefus            0840 Unattached,Pan      9.18m   30-01.50 
  3 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      6.85m   22-05.75 
  4 Tara Djukanovic              0840 Johnsto,Johnst      6.57m   21-06.75 
  5 Caitlyn Malloy               0840 Des Moi,Windso      6.30m   20-08.00 
  6 Zoie Wagner                  0840 Central,Des Mo      4.57m   15-00.00 
  7 Claire Blind                 0840 Johnsto,Johnst      4.44m   14-07.00 
  8 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      4.22m   13-10.25 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kennedy Morris               0840 Earlham,Earlha     16.06m      52-08 
  2 Caitlyn Malloy               0840 Des Moi,Windso     14.21m      46-07 
  3 Abbie Rogers                 0840 Johnsto,Grimes     13.25m      43-06 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tori Vanvelzen               0840 West Si,Cummin     23.64m      77-07 
  2 Caitlyn Malloy               0840 Des Moi,Windso     12.70m      41-08 
  3 Zoie Wagner                  0840 Central,Des Mo     10.90m      35-09 
  4 Tara Djukanovic              0840 Johnsto,Johnst      7.32m      24-00 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten       2177  
  2 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc       1984  
  3 Molly Cline                  0840 West Si,West D       1545  
  4 Bailey Mottet                0840 Unattached           1505  
  5 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange       1463  
  6 Billie Mottet                0840 Unattached           1417  
  7 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband       1255  
  8 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband        789  
  9 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband        369  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      15.66   3    625
  2 Billie Mottet                0840 Unattached          16.38   1    539
  3 Bailey Mottet                0840 Unattached          16.39   3    538
  4 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      16.40   2    537
  5 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      16.60   2    513
  6 Molly Cline                  0840 West Si,West D      16.86   1    484
  7 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband      17.19   3    449
  8 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband      19.56   3    230
  9 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      25.99   1 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      8.43m   27-08.00    427
  2 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      7.25m   23-09.50    351
  3 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      6.43m   21-01.25    299
  4 Bailey Mottet                0840 Unattached          6.23m   20-05.25    286
  5 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband      6.14m   20-01.75    280
  6 Molly Cline                  0840 West Si,West D      6.04m   19-09.75    274
  7 Billie Mottet                0840 Unattached          5.29m   17-04.25    226
  8 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      4.44m   14-07.00    173
  9 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband      4.34m   14-03.00    167
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      1.35m    4-05.00    460
  2 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      1.30m    4-03.25    409
  3 Molly Cline                  0840 West Si,West D      1.10m    3-07.25    222
  4 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband      1.05m    3-05.25    180
  4 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      1.05m    3-05.25    180
  4 Billie Mottet                0840 Unattached          1.05m    3-05.25    180
  4 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      1.05m    3-05.25    180
  4 Bailey Mottet                0840 Unattached          1.05m    3-05.25    180
  4 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband      1.05m    3-05.25    180
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc      3.93m   12-10.75    292
  2 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten      3.85m   12-07.75    274
  3 Molly Cline                  0840 West Si,West D      3.51m   11-06.25    202
  4 Bailey Mottet                0840 Unattached          3.43m   11-03.00    186
  5 Billie Mottet                0840 Unattached          3.41m   11-02.25    182
  6 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange      3.23m   10-07.25    148
  7 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband      2.89m    9-05.75     89
  8 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband      2.86m    9-04.75     84
  9 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband      2.24m    7-04.25      7
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelli Degeorge               0840 Mississ,Betten    2:44.85     519
  2 Molly Cline                  0840 West Si,West D    3:00.26     363
  3 Autumn Radig                 0840 Unattached,Poc    3:05.12     319
  4 Bailey Mottet                0840 Unattached        3:05.57     315
  5 Billie Mottet                0840 Unattached        3:08.50     290
  6 Bailey Knopf                 0840 Johnsto,Grange    3:10.88     271
  7 Jaqui Muelhaupt              0840 Johnsto,Urband    3:12.58     257
  8 Uma Patel                    0840 Johnsto,Urband    3:31.51     128
  9 Maya Sims                    0840 Tornado,Urband    4:03.45       9
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tavien Gardner               0840 Unattached,Des      13.62q  4 
  2 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      13.67q  2 
  3 John Mahoney                 0840 West Si,West D      13.76q  3 
  4 Joshua Hawkins               0840 Track I,Des Mo      13.83q  3 
  5 Noah Richards                0840 Johnsto,Johnst      14.23q  2 
  6 Leland Kaser                 0840 Des Moi,Des Mo      14.25q  4 
  7 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      14.36q  2 
  8 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      14.49q  3 
  9 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,       14.59q  1 
 10 Jovonte Squiers              0840 Lightni,Lone T      14.73q  1 
 11 Marcus Coleman               0840 Ames Im,Ames,       14.87q  3 
 12 Brian Lang                   0840 Cedar R,Robins      14.97q  3 
 13 Brett Burns                  0840 Cedar R,Hiawat      14.98q  4 
 14 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo      15.01q  1 
 15 Bedale Naba                  0840 Central,West D      15.23q  4 
 16 Aaron Krah                   0840 Des Moi,Des Mo      15.34q  1 
 17 Samuel Hackbarth             0840 Central,Runnel      15.40   1 
 18 Max Urban                    0840 West Si,Clive,      15.68   2 
 19 Brody Driscoll               0840 West Si,West D      15.75   1 
 20 Solomon Shade                0840 Des Moi,Des Mo      15.80   2 
 21 Dane Popenhagen              0840 Cedar R,Robins      16.22   4 
 22 David Stone                  0840 Cedar V,Cedar       16.23   1 
 23 Nabil Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      17.01   2 
 24 Keon Apodaca                 0840 Central,Des Mo      17.17   3 
 25 Michael Holm                 0840 Ames Im,Ames,       17.81   2 
 26 Ahmed Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      17.87   4 
 27 William Linder               0840 Johnsto,Johnst      18.02   3 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 John Mahoney                 0840 West Si,West D      13.58q  2 
  2 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      13.60q  2 
  3 Tavien Gardner               0840 Unattached,Des      13.66q  1 
  4 Leland Kaser                 0840 Des Moi,Des Mo      13.96q  2 
  5 Noah Richards                0840 Johnsto,Johnst      14.15q  1 
  6 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      14.20q  1 
  7 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,       14.40q  1 
  8 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      14.48q  2 
  9 Jovonte Squiers              0840 Lightni,Lone T      14.70   2 
 10 Marcus Coleman               0840 Ames Im,Ames,       14.73   2 
 11 Brett Burns                  0840 Cedar R,Hiawat      14.88   1 
 12 Brian Lang                   0840 Cedar R,Robins      14.97   1 
 13 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo      15.16   2 
 14 Bedale Naba                  0840 Central,West D      15.32   2 
Preliminaries
  4 Joshua Hawkins               0840 Track I,Des Mo           q    
 16 Aaron Krah                   0840 Des Moi,Des Mo                
 17 Samuel Hackbarth             0840 Central,Runnel                
 18 Max Urban                    0840 West Si,Clive,                
 19 Brody Driscoll               0840 West Si,West D                
 20 Solomon Shade                0840 Des Moi,Des Mo                
 21 Dane Popenhagen              0840 Cedar R,Robins                
 22 David Stone                  0840 Cedar V,Cedar                 
 23 Nabil Musa                   0840 Des Moi,Des Mo                
 24 Keon Apodaca                 0840 Central,Des Mo                
 25 Michael Holm                 0840 Ames Im,Ames,                 
 26 Ahmed Musa                   0840 Des Moi,Des Mo                
 27 William Linder               0840 Johnsto,Johnst                
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tavien Gardner               0840 Unattached,Des      13.68  
  2 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      13.75  
  3 Noah Richards                0840 Johnsto,Johnst      14.29  
  4 John Mahoney                 0840 West Si,West D      14.34  
  5 Leland Kaser                 0840 Des Moi,Des Mo      14.38  
  6 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      14.53  
  7 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,       14.57  
  8 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      14.85  
Semi-Finals
  9 Jovonte Squiers              0840 Lightni,Lone T             
 10 Marcus Coleman               0840 Ames Im,Ames,              
 11 Brett Burns                  0840 Cedar R,Hiawat             
 12 Brian Lang                   0840 Cedar R,Robins             
 13 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo             
 14 Bedale Naba                  0840 Central,West D             
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tavien Gardner               0840 Unattached,Des      28.17q  4 
  2 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      28.39q  2 
  3 John Mahoney                 0840 West Si,West D      28.58q  4 
  4 Jmichael Young               0840 Mississ,Betten      28.95q  1 
  5 Noah Richards                0840 Johnsto,Johnst      29.15q  1 
  6 Leland Kaser                 0840 Des Moi,Des Mo      29.19q  2 
  7 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      29.46q  3 
  8 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,       29.87q  3 
  9 Dallin Russell               0840 Johnsto,Grimes      29.89   4 
 10 Peter Bauer                  0840 Mississ,Betten      30.77   3 
 11 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo      31.44   2 
 12 Will Greder                  0840 Ames Im,Ames,       31.60   3 
 13 Aaron Krah                   0840 Des Moi,Des Mo      32.62   2 
 14 Brandon Foster               0840 Central,Windso      32.80   2 
 15 David Stone                  0840 Cedar V,Cedar       33.00   4 
 16 Keon Apodaca                 0840 Central,Des Mo      33.52   4 
 17 Anthony Taylor               0840 Johnsto,Johnst      33.84   1 
 18 Trevor Dolezal               0840 West Si,Urband      34.02   3 
 19 Anthony Friederichs          0840 Mississ,Walcot      34.52   1 
 20 Samuel McDermott             0840 Cedar R,Cedar       34.92   1 
 21 William Linder               0840 Johnsto,Johnst      39.82   3 
 22 Ahmed Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      41.09   1 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tavien Gardner               0840 Unattached,Des      27.96  
  2 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      28.06  
  3 Leland Kaser                 0840 Des Moi,Des Mo      28.88  
  4 Noah Richards                0840 Johnsto,Johnst      29.18  
  5 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      29.26  
  6 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,       29.36  
  7 Jmichael Young               0840 Mississ,Betten      29.43  
Preliminaries
  3 John Mahoney                 0840 West Si,West D             
  9 Dallin Russell               0840 Johnsto,Grimes             
 10 Peter Bauer                  0840 Mississ,Betten             
 11 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo             
 12 Will Greder                  0840 Ames Im,Ames,              
 13 Aaron Krah                   0840 Des Moi,Des Mo             
 14 Brandon Foster               0840 Central,Windso             
 15 David Stone                  0840 Cedar V,Cedar              
 16 Keon Apodaca                 0840 Central,Des Mo             
 17 Anthony Taylor               0840 Johnsto,Johnst             
 18 Trevor Dolezal               0840 West Si,Urband             
 19 Anthony Friederichs          0840 Mississ,Walcot             
 20 Samuel McDermott             0840 Cedar R,Cedar              
 21 William Linder               0840 Johnsto,Johnst             
 22 Ahmed Musa                   0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Isaiah Hanna                 0840 Central,Waukee      63.19   2 
  2 Carson Polich                0840 Unattached,Mad      65.38   1 
  3 Marcus Coleman               0840 Johnsto,Grimes      67.31   2 
  4 Kohner Butts                 0840 Des Moi,Des Mo      70.79   1 
  5 Peter Bauer                  0840 Mississ,Betten      72.78   2 
  6 Matthew Fraizer              0840 West Si,West D      74.38   1 
  7 David Stone                  0840 Cedar V,Cedar       75.46   2 
  8 Anthony Friederichs          0840 Mississ,Walcot      78.97   1 
  9 Samuel McDermott             0840 Cedar R,Cedar     1:20.56   1 
 10 Colin Vande                  0840 Central,Des Mo    1:20.67   1 
 11 Colton Marshall              0840 Johnsto,Grange    1:20.99   1 
 12 Michael Holm                 0840 Ames Im,Ames,     1:23.63   2 
 13 Trevor Dolezal               0840 West Si,Urband    1:23.86   2 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Isaiah Hanna                 0840 Central,Waukee    2:26.74  
  2 Alec Still                   0840 Unattached,Mov    2:29.48  
  3 Peter Kauten                 0840 Mississ,Betten    2:34.96  
  4 Lucas Scherf                 0840 Unattached,Gri    2:35.28  
  5 Kohner Butts                 0840 Des Moi,Des Mo    2:35.33  
  6 Ryan Murphy                  0840 Cedar R,Marion    2:38.38  
  7 Stephen Shuka                0840 Ames Im,Ames,     2:39.40  
  8 Jordan Wishman               0840 West Si,Clive,    2:39.72  
  9 Carson Polich                0840 Unattached,Mad    2:41.66  
 10 Karson Sommer                0840 Mississ,Betten    2:41.93  
 11 Grant Acoymo                 0840 Unattached        2:52.44  
 12 Cody Samuelson               0840 Cedar V,Waterl    2:53.11  
 13 Colin Vande                  0840 Central,Des Mo    2:53.62  
 14 Luke Duball                  0840 Cedar R,Cedar     2:53.65  
 15 Cole Manternach              0840 West Si,West D    2:54.20  
 16 Collin Day                   0840 West Si,West D    2:55.21  
 17 Paul Hummell                 0840 Cedar R,Cedar     3:00.66  
 18 Peter Bauer                  0840 Mississ,Betten    3:06.98  
 19 Cederick Thomas              0840 Mississ,Davenp    3:08.49  
 20 Jesus Juarez                 0840 Lightni,Lone T    3:12.87  
 21 Samuel McDermott             0840 Cedar R,Cedar     3:16.01  
 22 Colton Marshall              0840 Johnsto,Grange    3:16.06  
 23 Michael Holm                 0840 Ames Im,Ames,     3:19.36  
 -- Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo         DQ  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alec Still                   0840 Unattached,Mov    5:05.36  
  2 Ryan Murphy                  0840 Cedar R,Marion    5:08.14  
  3 Peter Kauten                 0840 Mississ,Betten    5:08.72  
  4 Jordan Wishman               0840 West Si,Clive,    5:19.73  
  5 Karson Sommer                0840 Mississ,Betten    5:20.13  
  6 Lucas Scherf                 0840 Unattached,Gri    5:21.39  
  7 Will Greder                  0840 Ames Im,Ames,     5:23.95  
  8 Cody Samuelson               0840 Cedar V,Waterl    5:26.69  
  9 Andrew Hubbard               0840 West Si,Urband    5:31.27  
 10 Carson Polich                0840 Unattached,Mad    5:33.10  
 11 Matthew Fraizer              0840 West Si,West D    5:36.91  
 12 Grant Acoymo                 0840 Unattached        5:37.26  
 13 Collin Day                   0840 West Si,West D    5:39.15  
 14 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,    5:47.59  
 15 Cole Manternach              0840 West Si,West D    5:55.94  
 16 Cederick Thomas              0840 Mississ,Davenp    6:07.84  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alec Still                   0840 Unattached,Mov   11:33.23  
  2 Stephen Shuka                0840 Ames Im,Ames,    11:47.76  
  3 Ryan Murphy                  0840 Cedar R,Marion   11:56.65  
  4 Collin Day                   0840 West Si,West D   12:17.94  
  5 Cody Samuelson               0840 Cedar V,Waterl   12:18.47  
  6 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,   12:24.52  
  7 Andrew Hubbard               0840 West Si,Urband   12:25.73  
  8 Grant Acoymo                 0840 Unattached       13:22.52  
  9 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,   15:44.89  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jmichael Young               0840 Mississ,Betten      14.27q  2 
  2 Bryce Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      15.36q  1 
  3 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      15.58q  2 
  4 Justice Young                0840 Des Moi,Des Mo      15.88q  2 
  5 Demetrius Gosnell            0840 Lightni,Nichol      15.95q  1 
  6 Anthony Taylor               0840 Johnsto,Johnst      16.88q  1 
  7 Bedale Naba                  0840 Central,West D      17.37q  1 
  8 Nabil Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      17.67q  2 
  9 Colin Vande                  0840 Central,Des Mo      17.80   2 
 10 Max Urban                    0840 West Si,Clive,      18.18   2 
 11 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      19.19   1 
 12 Alec Seiler                  0840 West Si,West D      22.99   1 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jmichael Young               0840 Mississ,Betten      14.31  
  2 Bryce Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      15.13  
  3 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      15.41  
  4 Demetrius Gosnell            0840 Lightni,Nichol      15.75  
  5 Justice Young                0840 Des Moi,Des Mo      15.86  
  6 Anthony Taylor               0840 Johnsto,Johnst      16.33  
  7 Bedale Naba                  0840 Central,West D      16.79  
  8 Nabil Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      19.87  
Preliminaries
  9 Colin Vande                  0840 Central,Des Mo             
 10 Max Urban                    0840 West Si,Clive,             
 11 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,             
 12 Alec Seiler                  0840 West Si,West D             
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 0840 Johnston TC  'A'                                 57.29  
  2 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                    57.80  
  3 0840 Cedar Rapidstc  'A'                              61.13  
 -- 0840 Ames Impact TC  'A'                                DNF  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                 4:57.78  
  2 0840 Lightning TC  'A'                              5:09.28  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 West Side TC  'A'                             11:26.00  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marcus Coleman               0840 Johnsto,Grimes      1.35m    4-05.00 
  2 Stephen Shuka                0840 Ames Im,Ames,       1.30m    4-03.25 
  3 Paul Hummell                 0840 Cedar R,Cedar       1.25m    4-01.25 
  3 Demetrius Gosnell            0840 Lightni,Nichol      1.25m    4-01.25 
  3 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      1.25m    4-01.25 
  6 Jackson Breen                0840 Ames Im,Ames,      J1.25m    4-01.25 
  7 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo     J1.25m    4-01.25 
  8 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      1.10m    3-07.25 
  9 Samuel Hackbarth             0840 Central,Runnel     J1.10m    3-07.25 
 10 Colton Marshall              0840 Johnsto,Grange     J1.00m    3-03.25 
 11 James Arnold                 0840 Johnsto,Johnst     J1.05m    3-05.25 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo      4.92m   16-01.75 
  2 Jmichael Young               0840 Mississ,Betten      4.88m   16-00.25 
  3 Kevin Kurth                  0840 Mississ,Davenp      4.77m   15-07.75 
  4 Jacob Cubacub-Johannes       0840 Tornado,Urband      4.48m   14-08.50 
  5 Justice Young                0840 Des Moi,Des Mo      4.27m   14-00.25 
  6 Jovonte Squiers              0840 Lightni,Lone T      4.25m   13-11.50 
  7 Dallin Russell               0840 Johnsto,Grimes      4.19m   13-09.00 
  8 Aaron Krah                   0840 Des Moi,Des Mo      4.10m   13-05.50 
  9 Jesus Juarez                 0840 Lightni,Lone T      3.93m   12-10.75 
 10 Marcus Coleman               0840 Ames Im,Ames,       3.85m   12-07.75 
 11 Devonte Thedford             0840 Track I,Des Mo      3.79m   12-05.25 
 12 Brody Driscoll               0840 West Si,West D      3.77m   12-04.50 
 13 Bryce Shonka                 0840 Des Moi,Des Mo      3.73m   12-03.00 
 14 James Merritt                0840 Lightni,Lone T      2.97m    9-09.00 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matthew Webner               0840 Unattached,Pan     10.94m   35-10.75 
  2 Charles Webster              0840 Mississ,Betten      9.89m   32-05.50 
  3 Tyler Goeller                0840 Unattached,Fai      8.84m   29-00.00 
  4 Xavier Holley                0840 Mississ,Davenp      8.29m   27-02.50 
  5 Brandon Foster               0840 Central,Windso      7.73m   25-04.50 
  6 Anakin Liston                0840 Des Moi,Des Mo      6.77m   22-02.50 
  7 James Merritt                0840 Lightni,Lone T      5.77m   18-11.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tyler Goeller                0840 Unattached,Fai     24.76m      81-03 
  2 Charles Webster              0840 Mississ,Betten     24.37m      79-11 
  3 Matthew Webner               0840 Unattached,Pan     23.82m      78-02 
  4 Xavier Holley                0840 Mississ,Davenp     22.66m      74-04 
  5 Will Greder                  0840 Ames Im,Ames,      16.75m      54-11 
  6 Trevor Dolezal               0840 West Si,Urband     15.54m      51-00 
  7 Anakin Liston                0840 Des Moi,Des Mo     11.93m      39-02 
  8 James Arnold                 0840 Johnsto,Johnst     11.57m      37-11 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bedale Naba                  0840 Central,West D     24.96m      81-11 
  2 Xavier Holley                0840 Mississ,Davenp     23.88m      78-04 
  3 Alec Seiler                  0840 West Si,West D     19.42m      63-08 
  4 John Mahoney                 0840 West Si,West D     18.40m      60-04 
  5 Charles Webster              0840 Mississ,Betten     17.12m      56-02 
  6 Max Urban                    0840 West Si,Clive,     16.82m      55-02 
  7 Anakin Liston                0840 Des Moi,Des Mo     15.90m      52-02 
  8 Anthony Friederichs          0840 Mississ,Walcot     15.83m      51-11 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo       1785  
  2 Michael Santi                0840 Unattached,Mad       1552  
  3 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,       1144  
  4 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,       1117  
  5 Marcus Coleman               0840 Johnsto,Grimes          1  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo      14.81   2    653
  2 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      15.87   1    531
  3 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,      16.54   2    460
  4 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      18.04   2    320
  5 Marcus Coleman               0840 Johnsto,Grimes      24.80   1      1
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      7.92m   26-00.00    362
  2 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      7.19m   23-07.25    318
  3 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo      6.41m   21-00.50    273
  4 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,      4.83m   15-10.25    181
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      1.30m    4-03.25    250
  2 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      1.25m    4-01.25    218
  3 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,      1.15m    3-09.25    159
  3 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo      1.15m    3-09.25    159
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo      4.55m   14-11.25    299
  2 Michael Santi                0840 Unattached,Mad      3.75m   12-03.75    167
  3 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,      3.61m   11-10.25    146
 -- Ryan Williams                0840 West Si,Clive,         ND            
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaiah Gibbs                 0840 Mississ,Davnpo    5:29.68     401
  2 Ryan Williams                0840 West Si,Clive,    5:47.49     317
  3 Michael Santi                0840 Unattached,Mad    5:57.57     274
  4 Hank Weresh                  0840 West Si,Clive,    6:45.28     110
  5 Marcus Coleman               0840 Johnsto,Grimes   15:00.00  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mystique Thompson            0840 Mississ,Betten      12.93q  2 
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      12.98q  3 
  3 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      13.47q  1 
  4 Brooke Stoll                 0840 West Si,Johnst      13.58q  3 
  5 Olivia McAtee                0840 Earlham,Stuart      13.60q  2 
  6 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      13.75q  3 
  7 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      13.83q  1 
  8 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      14.07q  1 
  9 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl      14.22q  4 
 10 Inajaia Muculler             0840 Des Moi,Des Mo      14.31q  4 
 11 Destiney Falkner             0840 West Si,West D      14.34q  1 
 12 Marlana Robinson             0840 Des Moi,Des Mo      14.36q  1 
 13 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      14.46q  2 
 14 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne      14.54q  4 
 15 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband      14.70q  2 
 16 Dajhenique Robinson          0840 Des Moi,Des Mo      14.73q  3 
 17 Emma Gosnell                 0840 West Si,West D      15.17   1 
 18 Mariah Deppe                 0840 Grinnel             15.20   4 
 19 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc      15.34   4 
 20 Abbey Schwery                0840 West Si,Clive,      15.62   2 
 21 Savannah Kannapel            0840 Tornado             15.71   4 
 22 Jevone Mayes                 0840 Des Moi,Des Mo      16.13   4 
 23 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar       16.16   4 
 24 Sierra Lombard               0840 Track I,Des Mo      16.37   3 
 25 Brea Wofford                 0840 Des Moi             19.71   2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Mystique Thompson            0840 Mississ,Betten      12.72q  2 
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      12.81q  1 
  3 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      13.06q  1 
  4 Olivia McAtee                0840 Earlham,Stuart      13.55q  2 
  5 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      13.59q  1 
  6 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      13.75q  1 
  7 Brooke Stoll                 0840 West Si,Johnst      13.77q  2 
  8 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      13.88q  2 
  9 Inajaia Muculler             0840 Des Moi,Des Mo      14.26   1 
 10 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl      14.29   2 
 11 Destiney Falkner             0840 West Si,West D      14.31   1 
 12 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      14.33   2 
 13 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne      14.39   1 
 14 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband      14.51   1 
 15 Dajhenique Robinson          0840 Des Moi,Des Mo      14.99   2 
 16 Marlana Robinson             0840 Des Moi,Des Mo      15.09   2 
Preliminaries
 17 Emma Gosnell                 0840 West Si,West D                
 18 Mariah Deppe                 0840 Grinnel                       
 19 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc                
 20 Abbey Schwery                0840 West Si,Clive,                
 21 Savannah Kannapel            0840 Tornado                       
 22 Jevone Mayes                 0840 Des Moi,Des Mo                
 23 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar                 
 24 Sierra Lombard               0840 Track I,Des Mo                
 25 Brea Wofford                 0840 Des Moi                       
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mystique Thompson            0840 Mississ,Betten      12.92  
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      13.02  
  3 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      13.71  
  4 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      13.75  
  5 Brooke Stoll                 0840 West Si,Johnst      13.88  
  6 Olivia McAtee                0840 Earlham,Stuart      13.89  
  7 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      14.12  
  8 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      14.22  
Semi-Finals
  9 Inajaia Muculler             0840 Des Moi,Des Mo             
 10 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl             
 11 Destiney Falkner             0840 West Si,West D             
 12 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo             
 13 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne             
 14 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband             
 15 Dajhenique Robinson          0840 Des Moi,Des Mo             
 16 Marlana Robinson             0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mystique Thompson            0840 Mississ,Betten      26.08q  1 
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      26.69q  4 
  3 Brooke Stoll                 0840 West Si,Johnst      27.72q  4 
  4 Olivia McAtee                0840 Earlham,Stuart      27.81q  4 
  5 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      28.02q  3 
  6 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      28.29q  1 
  7 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      28.62q  3 
  8 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      29.15q  4 
  9 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      29.18   2 
 10 Inajaia Muculler             0840 Des Moi,Des Mo      29.30   3 
 11 Marlana Robinson             0840 Des Moi,Des Mo      29.31   1 
 12 Kaleigha MacDougall          0840 West Si,West D      29.38   2 
 13 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl      29.45   1 
 14 Abby Sears                   0840 Mississ,Betten      29.48   3 
 15 Madison Blum                 0840 Ames Im,Ames,       29.65   2 
 16 Destiney Falkner             0840 West Si,West D      29.94   2 
 17 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne      29.98   3 
 18 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband      30.63   3 
 19 Dajhenique Robinson          0840 Des Moi,Des Mo      31.55   1 
 20 Sommer Stevens               0840 Cedar V,Denver      31.79   4 
 21 Savannah Kannapel            0840 Tornado             31.98   3 
 22 Deneshia Brown               0840 Des Moi,Des Mo      32.62   2 
 23 Abbey Schwery                0840 West Si,Clive,      32.74   1 
 24 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc      32.87   4 
 25 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar       33.68   4 
 26 Sierra Lombard               0840 Track I,Des Mo      34.21   2 
 27 Brea Wofford                 0840 Des Moi             63.42   2 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mystique Thompson            0840 Mississ,Betten      25.78  
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      27.09  
  3 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      27.74  
  4 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      27.93  
  5 Olivia McAtee                0840 Earlham,Stuart      27.95  
  6 Brooke Stoll                 0840 West Si,Johnst      28.10  
  7 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      28.33  
  8 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      29.04  
Preliminaries
  9 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo             
 10 Inajaia Muculler             0840 Des Moi,Des Mo             
 11 Marlana Robinson             0840 Des Moi,Des Mo             
 12 Kaleigha MacDougall          0840 West Si,West D             
 13 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl             
 14 Abby Sears                   0840 Mississ,Betten             
 15 Madison Blum                 0840 Ames Im,Ames,              
 16 Destiney Falkner             0840 West Si,West D             
 17 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne             
 18 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband             
 19 Dajhenique Robinson          0840 Des Moi,Des Mo             
 20 Sommer Stevens               0840 Cedar V,Denver             
 21 Savannah Kannapel            0840 Tornado                    
 22 Deneshia Brown               0840 Des Moi,Des Mo             
 23 Abbey Schwery                0840 West Si,Clive,             
 24 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc             
 25 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar              
 26 Sierra Lombard               0840 Track I,Des Mo             
 27 Brea Wofford                 0840 Des Moi                    
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Claire Schwarz               0840 Mississ,Davenp      64.64   1 
  2 Taylor Gibbons               0840 Ames Im,Ames,       64.65   3 
  3 Olivia McCoy                 0840 Central,Ankeny      66.18   3 
  4 Abby Sears                   0840 Mississ,Betten      66.25   1 
  5 Sydney Lafrentz              0840 Unattached,Urb      66.37   3 
  6 Ashley Kirkland              0840 Pella A,Pella,      66.56   1 
  7 Carson Jarrard               0840 Unattached,For      66.91   2 
  8 Gabi Gaines                  0840 West Si,Waukee      67.38   3 
  9 Raegan Morris                0840 Earlham,Earlha      67.81   2 
 10 Mariah Deppe                 0840 Grinnel             68.25   3 
 11 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      68.45   1 
 12 Sommer Stevens               0840 Cedar V,Denver      69.31   2 
 13 Kaleigha MacDougall          0840 West Si,West D      69.95   3 
 14 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl      70.21   2 
 15 Kailee Doty                  0840 Grinnel,Grinne      71.39   1 
 16 Savannah Kannapel            0840 Tornado             74.62   2 
 17 Chloe Haynes                 0840 West Si,West D      74.99   3 
 18 Shea-Lynn Sears              0840 Unattached,Sid      77.26   1 
 19 Kayla Schmell                0840 Mississ,Betten      77.82   2 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olivia McCoy                 0840 Central,Ankeny    2:32.11  
  2 Claire Schwarz               0840 Mississ,Davenp    2:32.48  
  3 Ashley Kirkland              0840 Pella A,Pella,    2:34.18  
  4 Katy Fish                    0840 Unattached,Ott    2:34.37  
  5 Megan Schott                 0840 Central,Des Mo    2:35.87  
  6 Abigail Vaughan              0840 Central,Des Mo    2:36.52  
  7 Gabi Gaines                  0840 West Si,Waukee    2:37.74  
  8 Megan Baysinger              0840 West Si,West D    2:41.47  
  9 Olivia Montague              0840 Cedar R,Marion    2:53.69  
 10 Alyssa Laybon                0840 West Si,West D    2:55.16  
 11 Sommer Stevens               0840 Cedar V,Denver    2:55.66  
 12 Olivia Vongries              0840 Mississ,Betten    2:57.47  
 13 Kayla Schmell                0840 Mississ,Betten    3:00.58  
 14 Rachel Brush                 0840 West Si,Clive,    3:03.20  
 15 Audrey Enerson               0840 Johnsto           3:28.73  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madeline Saville             0840 Mississ,Cedar     5:00.02  
  2 Abigail Vaughan              0840 Central,Des Mo    5:21.87  
  3 Megan Schott                 0840 Central,Des Mo    5:23.94  
  4 Olivia McCoy                 0840 Central,Ankeny    5:29.97  
  5 Katy Fish                    0840 Unattached,Ott    5:31.35  
  6 Olivia Montague              0840 Cedar R,Marion    5:56.21  
  7 Julie Lohman                 0840 Mississ,Betten    6:05.07  
  8 Rachel Brush                 0840 West Si,Clive,    6:05.10  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madeline Saville             0840 Mississ,Cedar    10:39.91  
  2 Abigail Vaughan              0840 Central,Des Mo   11:42.28  
  3 Kristen Weber                0840 Earlham,Earlha   12:38.81  
  4 Katy Fish                    0840 Unattached,Ott   12:42.83  
  5 Elyse Prescott               0840 West Si,Urband   12:51.46  
  6 Rachel Brush                 0840 West Si,Clive,   13:40.39  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carson Jarrard               0840 Unattached,For      17.36q  1 
  2 Madison Blum                 0840 Ames Im,Ames,       17.41q  2 
  3 Taylor Gibbons               0840 Ames Im,Ames,       17.87q  2 
  4 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      18.21q  2 
  5 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      18.46q  1 
  6 Mariah Deppe                 0840 Grinnel             18.87q  1 
  7 Jevone Mayes                 0840 Des Moi,Des Mo      19.57q  2 
  8 Taylor Ryken                 0840 Ames Im,Ames,       20.37q  1 
  9 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo      20.92   2 
 10 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar       21.28   2 
 11 Deneshia Brown               0840 Des Moi,Des Mo      26.72   1 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Carson Jarrard               0840 Unattached,For      17.37  
  2 Madison Blum                 0840 Ames Im,Ames,       17.47  
  3 Emma Konkler                 0840 Unattached,Aud      18.13  
  4 Taylor Gibbons               0840 Ames Im,Ames,       18.20  
  5 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      18.46  
  6 Mariah Deppe                 0840 Grinnel             18.84  
Preliminaries
  7 Jevone Mayes                 0840 Des Moi,Des Mo             
  8 Taylor Ryken                 0840 Ames Im,Ames,              
  9 Sarah Musa                   0840 Des Moi,Des Mo             
 10 Gracie Christianson          0840 Cedar R,Cedar              
 11 Deneshia Brown               0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Madison Blum                 0840 Ames Im,Ames,       31.28   2 
  2 Carson Jarrard               0840 Unattached,For      31.72   2 
  2 Taylor Gibbons               0840 Ames Im,Ames,       31.72   2 
  4 Megan Baysinger              0840 West Si,West D      32.40   1 
  5 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      33.35   2 
  6 Mariah Deppe                 0840 Grinnel             33.51   1 
  7 Claire Schwarz               0840 Mississ,Davenp      33.56   1 
  8 Deneshia Brown               0840 Des Moi,Des Mo      33.93   2 
  9 Bailee Arnburg               0840 Earlham,Redfie      33.97   2 
 10 Abby Sears                   0840 Mississ,Betten      34.75   1 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 West Side TC  'A'                                56.41  
  2 0840 Earlham TC  'A'                                  56.78  
  3 0840 West Side TC  'B'                                57.15  
  4 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                    57.57  
  5 0840 West Side TC  'C'                                62.19  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Mississippi Valley TC  'A'                     4:32.50  
  2 0840 Earlham TC  'A'                                4:37.64  
  3 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                  4:38.09  
  4 0840 West Side TC  'A'                              5:01.02  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 West Side TC  'A'                             11:26.00  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Katie Carpenter              0840 West Si,Urband      1.40m    4-07.00 
  2 Taylor Ryken                 0840 Ames Im,Ames,       1.30m    4-03.25 
  3 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      1.10m    3-07.25 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      5.12m   16-09.75 
  2 Jalynn Roberts-Lewis         0840 Track I,West D      4.59m   15-00.75 
  3 Carson Jarrard               0840 Unattached,For      4.06m   13-04.00 
  4 Mrinalini Manektala          0840 West Si,West D      4.04m   13-03.25 
  5 Jamaica Lovan                0840 Tornado,Urband      3.99m   13-01.25 
  5 Raegan Morris                0840 Earlham,Earlha      3.99m   13-01.25 
  7 Katelyn Stanek               0840 Cedar V,Waterl      3.77m   12-04.50 
  8 Amber Castillo               0840 Creston,Cresto      3.68m   12-01.00 
  9 Olivia Vongries              0840 Mississ,Betten      3.47m   11-04.75 
 10 Shea-Lynn Sears              0840 Unattached,Sid      3.39m   11-01.50 
 11 Julie Lohman                 0840 Mississ,Betten      3.30m   10-10.00 
 11 Chloe Haynes                 0840 West Si,West D      3.30m   10-10.00 
 13 Abbey Schwery                0840 West Si,Clive,      3.27m   10-08.75 
 14 Emma Gosnell                 0840 West Si,West D      3.24m   10-07.75 
 15 Hannah Baysinger             0840 West Si,West D      3.09m   10-01.75 
 16 Alexia Sanchez               0840 West Si,West D      3.04m    9-11.75 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lexus Lovan                  0840 Tornado,Urband      9.48m   31-01.25 
  2 Taylor Gibbons               0840 Ames Im,Ames,       9.17m   30-01.00 
  3 Chloe Haynes                 0840 West Si,West D      7.45m   24-05.50 
  4 Olivia Vongries              0840 Mississ,Betten      7.36m   24-01.75 
  5 Hannah Baysinger             0840 West Si,West D      7.07m   23-02.50 
  6 Julie Lohman                 0840 Mississ,Betten      6.50m   21-04.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kate Birchmier               0840 Unattached,Blo     13.03m   42-09.00 
  2 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc     10.74m   35-03.00 
  3 Emma Wortman                 0840 Unattached,Iow     10.32m   33-10.25 
  4 Jordan Raso                  0840 Unattached,Dav     10.12m   33-02.50 
  5 Olivia Montague              0840 Cedar R,Marion      8.28m   27-02.00 
  6 Ariel Rogers                 0840 West Si,West D      7.93m   26-00.25 
  7 Shea-Lynn Sears              0840 Unattached,Sid      7.75m   25-05.25 
  8 Daquashaila Jackson          0840 Des Moi,Des Mo      6.56m   21-06.25 
  9 Alexia Sanchez               0840 West Si,West D      6.43m   21-01.25 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kate Birchmier               0840 Unattached,Blo     36.87m     120-11 
  2 Emma Wortman                 0840 Unattached,Iow     25.37m      83-03 
  3 Jordan Raso                  0840 Unattached,Dav     20.63m      67-08 
  4 Melissa Molloy               0840 Pella A,Otley,     20.36m      66-09 
  5 Shea-Lynn Sears              0840 Unattached,Sid     20.26m      66-06 
  6 Ariel Rogers                 0840 West Si,West D     19.44m      63-09 
  7 Jordyn Radig                 0840 Unattached,Poc     19.26m      63-02 
  8 Daquashaila Jackson          0840 Des Moi,Des Mo     10.43m      34-03 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ariel Rogers                 0840 West Si,West D     18.81m      61-08 
  2 Alexia Sanchez               0840 West Si,West D     14.05m      46-01 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D       1787  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      17.59     532
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      6.66m   21-10.25    313
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      1.15m    3-09.25    266
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D      3.75m   12-03.75    252
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney Cline                 0840 West Si,West D    2:53.91     424
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tate Williams                0840 Track I,Bondur      12.21q  4 
  2 Elijah Young                 0840 Central,Des Mo      12.31q  2 
  3 Marrico Gafford              0840 Track I             12.35q  2 
  4 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      12.53q  3 
  5 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi             12.56q  2 
  6 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      12.59q  3 
  7 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      12.88q  4 
  8 Ethan Willse                 0840 West Si,West D      13.04q  2 
  9 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      13.09q  2 
 10 Bradley Runge                0840 Unattached,Wes      13.31q  4 
 11 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo      13.49q  4 
 12 Maison Johnson               0840 Central,Urband      13.56q  2 
 13 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor      13.60q  1 
 14 Elijah Conrey                0840 Tornado             13.72q  1 
 15 Jared Freiburg               0840 West Si,West D      13.75q  2 
 16 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband      13.78q  3 
 17 Terrance Cheeks              0840 Track I             13.91   4 
 18 Matt Tanner                  0840 Unattached,Joh      14.18   1 
 19 Noah Brase                   0840 Lightni,Coralv      14.26   4 
 20 Steven Lewis                 0840 Des Moi,Des Mo      14.83   1 
 21 Alfred Nyonly                0840 Des Moi             15.02   3 
 22 Papice Joe                   0840 Des Moi,Des Mo      15.31   3 
 23 Mark Gaddy                   0840 Track I,Des Mo      15.37   1 
 24 Jaswick Diett                0840 Des Moi,Grimes      17.22   1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Tate Williams                0840 Track I,Bondur      12.05q  2 
  2 Elijah Young                 0840 Central,Des Mo      12.17q  1 
  3 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi             12.24q  2 
  4 Marrico Gafford              0840 Track I             12.33q  1 
  5 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      12.64q  1 
  6 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      12.71q  2 
  7 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      12.74q  1 
  8 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      13.00q  2 
  9 Ethan Willse                 0840 West Si,West D      13.03   2 
 10 Bradley Runge                0840 Unattached,Wes      13.15   1 
 11 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo      13.25   1 
 12 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband      13.78   2 
 13 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor      13.79   2 
 14 Elijah Conrey                0840 Tornado             14.92   1 
Preliminaries
 12 Maison Johnson               0840 Central,Urband                
 15 Jared Freiburg               0840 West Si,West D                
 17 Terrance Cheeks              0840 Track I                       
 18 Matt Tanner                  0840 Unattached,Joh                
 19 Noah Brase                   0840 Lightni,Coralv                
 20 Steven Lewis                 0840 Des Moi,Des Mo                
 21 Alfred Nyonly                0840 Des Moi                       
 22 Papice Joe                   0840 Des Moi,Des Mo                
 23 Mark Gaddy                   0840 Track I,Des Mo                
 24 Jaswick Diett                0840 Des Moi,Grimes                
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tate Williams                0840 Track I,Bondur      12.38  
  2 Marrico Gafford              0840 Track I             12.47  
  2 Elijah Young                 0840 Central,Des Mo      12.47  
  4 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi             12.66  
  5 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      12.81  
  6 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      12.83  
  7 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      12.99  
  8 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      13.05  
Semi-Finals
  9 Ethan Willse                 0840 West Si,West D             
 10 Bradley Runge                0840 Unattached,Wes             
 11 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo             
 12 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband             
 13 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor             
 14 Elijah Conrey                0840 Tornado                    
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Williams             0840 Central,Des Mo      24.19q  1 
  2 Tate Williams                0840 Track I,Bondur      25.00q  3 
  3 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      25.46q  2 
  4 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      25.86q  4 
  5 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi             25.97q  4 
  6 Amani Richardson             0840 Cedar R,Robins      26.33q  2 
  7 Austin Barrientos            0840 Ames Im,Ames,       27.18q  2 
  8 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo      27.23q  2 
  9 Maison Johnson               0840 Central,Urband      28.01   4 
 10 Chandler Medberry            0840 Cedar R,Marion      28.12   3 
 11 Jared Freiburg               0840 West Si,West D      28.49   1 
 11 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor      28.49   3 
 13 Elijah Conrey                0840 Tornado             28.50   2 
 13 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      28.50   2 
 15 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband      29.76   4 
 16 Steven Lewis                 0840 Des Moi,Des Mo      30.50   3 
 17 Mark Gaddy                   0840 Track I,Des Mo      31.80   4 
 18 Papice Joe                   0840 Des Moi,Des Mo      32.59   1 
 19 Alfred Nyonly                0840 Des Moi             32.68   1 
 20 Shavion Toomey               0840 Central,Des Mo      32.94   1 
 21 Jackson Barnes               0840 Cedar R,Fairfa      36.00   4 
 22 Jaswick Diett                0840 Des Moi,Grimes      37.20   1 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cameron Williams             0840 Central,Des Mo      24.06  
  2 Tate Williams                0840 Track I,Bondur      25.06  
  3 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi             25.53  
  4 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      25.64  
  5 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      25.85  
  6 Amani Richardson             0840 Cedar R,Robins      26.34  
  7 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo      27.30  
  8 Austin Barrientos            0840 Ames Im,Ames,       27.73  
Preliminaries
  9 Maison Johnson               0840 Central,Urband             
 10 Chandler Medberry            0840 Cedar R,Marion             
 11 Jared Freiburg               0840 West Si,West D             
 11 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor             
 13 Elijah Conrey                0840 Tornado                    
 13 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband             
 15 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband             
 16 Steven Lewis                 0840 Des Moi,Des Mo             
 17 Mark Gaddy                   0840 Track I,Des Mo             
 18 Papice Joe                   0840 Des Moi,Des Mo             
 19 Alfred Nyonly                0840 Des Moi                    
 20 Shavion Toomey               0840 Central,Des Mo             
 21 Jackson Barnes               0840 Cedar R,Fairfa             
 22 Jaswick Diett                0840 Des Moi,Grimes             
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian      54.70   1 
  2 Luke Webner                  0840 Unattached,Pan      56.99   2 
  3 Amani Richardson             0840 Cedar R,Robins      57.18   1 
  4 Austin Barrientos            0840 Ames Im,Ames,       62.50   1 
  5 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      63.30   2 
  6 Chandler Medberry            0840 Cedar R,Marion      63.52   1 
  7 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband      63.83   1 
  8 Myles Glandorf               0840 Central,Johnst      64.45   1 
  9 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor      65.72   1 
 10 Dejorian Thedford            0840 Track I,Des Mo      68.24   2 
 11 Lucas Finnell                0840 Unattached,Sen      72.46   2 
 12 Alfred Nyonly                0840 Des Moi             73.73   2 
 13 Samuel Linder                0840 Johnsto,Johnst      74.47   2 
 14 Shavion Toomey               0840 Central,Des Mo      79.79   2 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph Gorsche               0840 Track I,Indian    2:09.50  
  2 Amani Richardson             0840 Cedar R,Robins    2:14.25  
  3 Daniel Murphy                0840 Cedar R,Marion    2:17.55  
  4 Josh Evans                   0840 Cedar R,Cedar     2:22.81  
  5 Nicholas Scheelhaase         0840 Unattached,Mov    2:25.23  
  6 James Halverson              0840 Cedar R,Cedar     2:26.23  
  7 Matthew Dennis               0840 Mississ,Davenp    2:28.00  
  8 Luke Hummell                 0840 Cedar R,Cedar     2:29.47  
  9 Myles Glandorf               0840 Central,Johnst    2:31.97  
 10 Caanan Gassmann              0840 Track I,Des Mo    2:37.11  
 11 Benjamin Stelk               0840 Mississ           2:39.72  
 12 Tysen Vandraska              0840 Cedar R,Swishe    2:41.86  
 13 Sebastian Anderson           0840 Central,Des Mo    2:44.31  
 14 Reid Smock                   0840 Cedar R,Lisbon    2:47.22  
 15 Moussa Kuyatch               0840 Des Moi           2:52.78  
 15 Matthew Shuka                0840 Ames Im,Ames,     2:52.78  
 17 Josh Waltman                 0840 West Si,West D    2:58.99  
 18 Lucas Finnell                0840 West Si           2:59.60  
 19 Samuel Linder                0840 Johnsto,Johnst    3:00.33  
 20 Shavion Toomey               0840 Central,Des Mo    3:07.20  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 David Zimmer                 0840 Mississ,Dewitt    4:28.96  
  2 Josh Evans                   0840 Cedar R,Cedar     4:30.05  
  3 Daniel Murphy                0840 Cedar R,Marion    4:37.97  
  4 Thomas Pollard               0840 Ames Im,Ames,     4:38.78  
  5 James Halverson              0840 Cedar R,Cedar     4:48.14  
  6 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion    4:59.88  
  7 Tyler Fugate                 0840 Central,Des Mo    5:06.11  
  8 Benjamin Stelk               0840 Mississ           5:06.41  
  9 Nicholas Scheelhaase         0840 Unattached,Mov    5:11.49  
 10 Travor Hartz                 0840 Cedar R,Blairs    5:13.93  
 11 Tysen Vandraska              0840 Cedar R,Swishe    5:18.53  
 12 Tristan Bennett              0840 Cedar R,Marion    5:21.10  
 13 Myles Glandorf               0840 Central,Johnst    5:28.00  
 14 Sebastian Anderson           0840 Central,Des Mo    5:31.86  
 15 Reid Smock                   0840 Cedar R,Lisbon    5:36.14  
 16 Caanan Gassmann              0840 Track I,Des Mo    5:37.36  
 17 Josh Waltman                 0840 West Si,West D    5:43.82  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas Pollard               0840 Ames Im,Ames,     9:58.99  
  2 Josh Evans                   0840 Cedar R,Cedar    10:01.23  
  3 Daniel Murphy                0840 Cedar R,Marion   10:24.39  
  4 James Halverson              0840 Cedar R,Cedar    10:49.94  
  5 Tyler Fugate                 0840 Central,Des Mo   11:14.17  
  6 Tristan Bennett              0840 Cedar R,Marion   11:25.88  
  7 Matthew Dennis               0840 Mississ,Davenp   11:35.40  
  8 Sebastian Anderson           0840 Central,Des Mo   12:02.79  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jonathan Andersen            0840 Cedar R,Cedar    23:41.29  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      16.22q 
  2 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      16.54q 
  3 Justin Brown                 0840 West Si,Urband      16.85q 
  4 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      16.98q 
  5 Trenton Gosnell              0840 Lightni,Nichol      17.72q 
  6 Jack Bergstrom               0840 Unattached,Joh      18.12q 
  7 Marrico Gafford              0840 Track I             18.72q 
  8 Matthew Shuka                0840 Ames Im,Ames,       18.94q 
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      16.22  
  2 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      16.54  
  3 Justin Brown                 0840 West Si,Urband      16.85  
  4 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      16.98  
  5 Trenton Gosnell              0840 Lightni,Nichol      17.72  
  6 Jack Bergstrom               0840 Unattached,Joh      18.12  
  7 Marrico Gafford              0840 Track I             18.72  
  8 Matthew Shuka                0840 Ames Im,Ames,       18.94  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tanner Rathje                0840 Cedar R,Marion      29.29   1 
  2 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      29.61   2 
  3 Justin Brown                 0840 West Si,Urband      30.24   1 
  4 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      31.84   1 
  5 Elijah Conrey                0840 Tornado             32.96   2 
  6 Matthew Shuka                0840 Ames Im,Ames,       34.27   2 
  7 Matt Tanner                  0840 Unattached,Joh      35.13   1 
  8 Josh Waltman                 0840 West Si,West D      37.84   1 
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                   48.57  
  2 0840 Track Iowa  'A'                                  49.69  
  3 0840 Des Moines Area Youth TC  'A'                    60.34  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                 4:33.83  
  2 0840 Cedar Rapidstc  'A'                            4:54.49  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Luke Webner                  0840 Unattached,Pan      1.60m    5-03.00 
  2 Tyler Hunke                  0840 Unattached         J1.60m    5-03.00 
  3 Nathan Schaffer              0840 Central,West D      1.50m    4-11.00 
  3 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      1.50m    4-11.00 
  5 Ethan Willse                 0840 West Si,West D      1.45m    4-09.00 
  6 Austin Barrientos            0840 Ames Im,Ames,       1.30m    4-03.25 
  7 Trenton Gosnell              0840 Lightni,Nichol     J1.30m    4-03.25 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cameron Williams             0840 Central,Des Mo      6.00m   19-08.25 
  2 Tyler Hunke                  0840 Unattached          5.30m   17-04.75 
  3 Trevor Bell                  0840 West Si,Waukee      4.98m   16-04.25 
  4 Nathan Schaffer              0840 Central,West D      4.88m   16-00.25 
  5 Bradley Runge                0840 Unattached,Wes      4.82m   15-09.75 
  6 Anteres Ashley               0840 Unattached,Cor      4.78m   15-08.25 
  7 Ethan Willse                 0840 West Si,West D      4.76m   15-07.50 
  8 Jared Freiburg               0840 West Si,West D      4.53m   14-10.50 
  9 Erik Salmon                  0840 Tornado,Urband      4.50m   14-09.25 
 10 Matthew Shuka                0840 Ames Im,Ames,       4.40m   14-05.25 
 11 Terrance Cheeks              0840 Track I             4.33m   14-02.50 
 12 Trenton Gosnell              0840 Lightni,Nichol      4.32m   14-02.25 
 13 Ashan Green                  0840 Track I,Des Mo      4.21m   13-09.75 
 14 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      4.17m   13-08.25 
 15 Tysen Vandraska              0840 Cedar R,Swishe      4.09m   13-05.00 
 16 Elijah Conrey                0840 Tornado             4.05m   13-03.50 
 17 Josh Waltman                 0840 West Si,West D      3.58m   11-09.00 
 18 Lucas Finnell                0840 Unattached,Sen      3.47m   11-04.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Trenton Gosnell              0840 Lightni,Nichol      8.05m   26-05.00 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wade Webster                 0840 Mississ,Betten     13.04m   42-09.50 
  2 Jacob Goeller                0840 Unattached,Fai     10.73m   35-02.50 
  3 Marcus Boldy                 0840 Unattached         10.54m   34-07.00 
  4 Michael Lamparek             0840 Unattached,Ced     10.41m   34-02.00 
  5 Zach Baudler                 0840 West Si,Clive,     10.01m   32-10.25 
  6 Conner Danielson             0840 Unattached          9.45m   31-00.00 
  7 Michael Stevens              0840 Tornado,West D      8.10m   26-07.00 
  8 Lucas Finnell                0840 Unattached,Sen      6.95m   22-09.75 
  9 Papice Joe                   0840 Des Moi,Des Mo      6.76m   22-02.25 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Luke Webner                  0840 Unattached,Pan     38.25m     125-06 
  2 Jacob Goeller                0840 Unattached,Fai     37.41m     122-09 
  3 Conner Danielson             0840 Unattached         34.22m     112-03 
  4 Michael Lamparek             0840 Unattached,Ced     32.49m     106-07 
  5 Wade Webster                 0840 Mississ,Betten     29.54m      96-11 
  6 Michael Stevens              0840 Tornado,West D     27.05m      88-09 
  7 Zach Baudler                 0840 West Si,Clive,     26.32m      86-04 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michael Stevens              0840 Tornado,West D     29.12m      95-06 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,       2039  
  2 Trevor Argo                  0840 Pella A              1712  
  3 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband       1529  
  4 Jordan Pingel                0840 Pella A,Pella,          1  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      17.42     581
  2 Trevor Argo                  0840 Pella A             18.62     466
  3 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      19.29     407
  4 Jordan Pingel                0840 Pella A,Pella,      28.00       1
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevor Argo                  0840 Pella A             9.47m   31-01.00    454
  2 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      8.83m   28-11.75    416
  3 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      7.02m   23-00.50    308
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevor Argo                  0840 Pella A             1.45m    4-09.00    352
  1 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      1.45m    4-09.00    352
  3 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      1.25m    4-01.25    218
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband      4.51m   14-09.75    292
  2 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,      4.32m   14-02.25    259
  3 Trevor Argo                  0840 Pella A             3.49m   11-05.50    129
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanner Phelps                0840 Pella A,Pella,    5:23.73     431
  2 Trevor Argo                  0840 Pella A           5:48.92     311
  3 Lucky Lovan                  0840 Tornado,Urband    5:50.64     304
  4 Jordan Pingel                0840 Pella A,Pella,   15:00.00  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Erin Hawkins                 0840 Track I,Des Mo      12.83q  1 
  2 Brooke Foreman               0840 Unattached          13.20q  1 
  3 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar       13.25q  1 
  4 Ashlee Downs                 0840 Central,Urband      13.33q  2 
  5 Hannah Stouffer              0840 Track I,Urband      13.43q  2 
  6 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha      13.72q  2 
  7 Hannah Miller                0840 Mississ,Davenp      13.77q  1 
  8 Lacresha Linton              0840 Mississ,Betten      13.84q  2 
  9 Autumn Vergeyle              0840 Mississ,Moline      13.88   1 
 10 Erika Baker                  0840 Mississ,Betten      14.51   1 
 11 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D      14.77   2 
 12 Sophie Antolik               0840 Tornado,Urband      14.83   2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Erin Hawkins                 0840 Track I,Des Mo      12.79  
  2 Brooke Foreman               0840 Unattached          13.20  
  3 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar       13.26  
  4 Ashlee Downs                 0840 Central,Urband      13.30  
  5 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha      13.54  
  6 Hannah Stouffer              0840 Track I,Urband      13.60  
  7 Hannah Miller                0840 Mississ,Davenp      13.62  
  8 Lacresha Linton              0840 Mississ,Betten      13.81  
Preliminaries
  9 Autumn Vergeyle              0840 Mississ,Moline             
 10 Erika Baker                  0840 Mississ,Betten             
 11 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D             
 12 Sophie Antolik               0840 Tornado,Urband             
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Erin Hawkins                 0840 Track I,Des Mo      26.23q  1 
  2 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar       26.61q  2 
  3 Ashlee Downs                 0840 Central,Urband      27.11q  1 
  4 Brooke Foreman               0840 Unattached          27.13q  1 
  5 Alexandra Armitage           0840 Central,West D      27.52q  1 
  6 Hannah Stouffer              0840 Track I,Urband      27.60q  1 
  7 Lacresha Linton              0840 Mississ,Betten      27.73q  2 
  8 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha      28.13q  2 
  9 Autumn Vergeyle              0840 Mississ,Moline      28.37   1 
 10 Hannah Miller                0840 Mississ,Davenp      28.55   2 
 11 Erika Baker                  0840 Mississ,Betten      29.15   2 
 12 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D      30.70   2 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Erin Hawkins                 0840 Track I,Des Mo                
  2 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar                 
  3 Ashlee Downs                 0840 Central,Urband                
  4 Brooke Foreman               0840 Unattached                    
  5 Alexandra Armitage           0840 Central,West D                
  6 Hannah Stouffer              0840 Track I,Urband                
  7 Lacresha Linton              0840 Mississ,Betten                
  8 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha                
  9 Autumn Vergeyle              0840 Mississ,Moline                
 10 Hannah Miller                0840 Mississ,Davenp                
 11 Erika Baker                  0840 Mississ,Betten                
 12 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D                
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Alexandra Armitage           0840 Central,West D      62.95  
  2 Kennedy Japenga              0840 Cedar R,Cedar       64.69  
  3 Erika Baker                  0840 Mississ,Betten      65.58  
  4 Madison Waymire              0840 Unattached          66.90  
  5 Autumn Vergeyle              0840 Mississ,Moline      72.55  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madison Waymire              0840 Unattached        2:22.07  
  2 Megan Nickles                0840 Mississ,Betten    2:22.70  
  3 Gabrielle Stearns            0840 Central,Ames,     2:26.20  
  4 Kennedy Japenga              0840 Cedar R,Cedar     2:35.78  
  5 Allison Young                0840 Unattached,Ell    2:37.90  
  6 Nicole Svendsen              0840 Central,Clive,    2:38.58  
  7 Alexandra Armitage           0840 Central,West D    2:39.60  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Megan Nickles                0840 Mississ,Betten    4:56.57  
  2 Madison Waymire              0840 Unattached        4:58.17  
  3 Gabrielle Stearns            0840 Central,Ames,     5:09.47  
  4 Kate Maxcy                   0840 Central,West D    5:11.67  
  5 Nicole Svendsen              0840 Central,Clive,    5:20.87  
  6 Allison Young                0840 Unattached,Ell    5:49.45  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabi Wilson                  0840 Unattached,Urb   12:18.20  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kate Maxcy                   0840 Central,West D    9:30.60  
  1 Gabrielle Stearns            0840 Central,Ames,     9:30.60  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar       15.88q 
  2 Brooke Foreman               0840 Unattached          16.12q 
  3 Emily Howe                   0840 Johnsto,Johnst      17.14q 
  4 Ashley Jones                 0840 Cedar R,Cedar       18.03q 
  5 Maleta Montague              0840 Cedar R,Marion      18.12q 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marisa Estella               0840 Cedar R,Cedar                 
  2 Brooke Foreman               0840 Unattached                    
  3 Emily Howe                   0840 Johnsto,Johnst                
  4 Ashley Jones                 0840 Cedar R,Cedar                 
  5 Maleta Montague              0840 Cedar R,Marion                
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brooke Foreman               0840 Unattached          65.51  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Mississippi Valley TC  'A'                       52.96  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashlee Downs                 0840 Central,Urband      5.06m   16-07.25 
  2 Hannah Miller                0840 Mississ,Davenp      4.63m   15-02.25 
  3 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha      4.53m   14-10.50 
  4 Maleta Montague              0840 Cedar R,Marion      4.29m   14-01.00 
  5 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D      4.14m   13-07.00 
  6 Kennedy Japenga              0840 Cedar R,Cedar       4.10m   13-05.50 
  7 Sophie Antolik               0840 Tornado,Urband      4.07m   13-04.25 
  8 Lacresha Linton              0840 Mississ,Betten      3.85m   12-07.75 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Caprisha Robinson            0840 Des Moi,Des Mo      7.44m   24-05.00 
  2 Sophie Antolik               0840 Tornado,Urband      6.56m   21-06.25 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sophie Antolik               0840 Tornado,Urband     24.79m      81-04 
  2 Caprisha Robinson            0840 Des Moi,Des Mo     17.31m      56-09 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Danielle Rice                0840 West Si,Earlha     23.40m      76-09 
  2 Lilian Sanchez               0840 West Si,West D     21.25m      69-09 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Colton Bingaman              0840 Des Moi,Des Mo      12.01q  1 
  2 Markell Coleman              0840 Track I,Des Mo      12.26q  2 
  3 Kaleb Bolben                 0840 Track I             12.30q  1 
  4 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D      12.52q  1 
  5 Alex Coker                   0840 Unattached,Was      12.64q  2 
  6 Thomas Bell                  0840 Tornado,Johnst      12.72q  2 
  7 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin      12.77q  1 
  8 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl      13.26q  1 
  9 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband      13.40   2 
 10 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar       13.81   2 
 11 Prince Krah                  0840 Des Moi,Des Mo      14.23   2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Colton Bingaman              0840 Des Moi,Des Mo      11.94  
  2 Markell Coleman              0840 Track I,Des Mo      12.18  
  3 Kaleb Bolben                 0840 Track I             12.31  
  4 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D      12.48  
  5 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin      12.64  
  6 Thomas Bell                  0840 Tornado,Johnst      12.82  
  6 Alex Coker                   0840 Unattached,Was      12.82  
  8 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl      13.32  
Preliminaries
  9 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband             
 10 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar              
 11 Prince Krah                  0840 Des Moi,Des Mo             
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Levi Moher                   0840 Central,West D      23.55q  1 
  2 Colton Bingaman              0840 Des Moi,Des Mo      23.82q  2 
  3 Markell Coleman              0840 Track I,Des Mo      24.14q  2 
  4 Cameron Pugh                 0840 Mississ,Davenp      24.27q  1 
  5 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D      24.76q  1 
  6 Kaleb Bolben                 0840 Track I             25.19q  2 
  7 Thomas Bell                  0840 Tornado,Johnst      25.20q  2 
  8 Alex Coker                   0840 Unattached,Was      25.35q  1 
  9 Taejuane Lewis-Douglas       0840 Track I,Des Mo      25.97   2 
 10 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband      26.59   2 
 11 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl      27.93   1 
 12 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar       28.77   1 
 13 Prince Krah                  0840 Des Moi,Des Mo      29.11   2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Levi Moher                   0840 Central,West D                
  2 Colton Bingaman              0840 Des Moi,Des Mo                
  3 Markell Coleman              0840 Track I,Des Mo                
  4 Cameron Pugh                 0840 Mississ,Davenp                
  5 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D                
  6 Kaleb Bolben                 0840 Track I                       
  7 Thomas Bell                  0840 Tornado,Johnst                
  8 Alex Coker                   0840 Unattached,Was                
  9 Taejuane Lewis-Douglas       0840 Track I,Des Mo                
 10 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband                
 11 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl                
 12 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar                 
 13 Prince Krah                  0840 Des Moi,Des Mo                
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Cameron Pugh                 0840 Mississ,Davenp      52.82   1 
  2 Quinn Lafrentz               0840 Unattached,Urb      54.97   2 
  3 William Dougherty            0840 Unattached          56.48   2 
  4 Ray Scheelhaase              0840 Unattached          56.85   1 
  5 Kellen Zanders               0840 Central,Des Mo      56.93   2 
  6 Taejuane Lewis-Douglas       0840 Track I,Des Mo      60.07   1 
  7 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl      64.12   1 
  8 Prince Krah                  0840 Des Moi,Des Mo      65.02   1 
  9 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar       68.20   2 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quinn Lafrentz               0840 Unattached,Urb    2:11.06  
  2 Ray Scheelhaase              0840 Unattached        2:13.23  
  3 William Dougherty            0840 Unattached        2:13.55  
  4 Evan Jones                   0840 Pella A,Pella,    2:14.14  
  5 Benjamin Friederichs         0840 Mississ,Walcot    2:18.03  
  6 Christopher Williams-Jor     0840 Unattached,Eme    2:22.41  
  7 Alex Vongries                0840 Mississ,Betten    2:25.21  
  8 Jonathan Shuka               0840 Ames Im,Ames,     2:31.10  
  9 Zachary Martin               0840 Mississ,Davenp    2:37.60  
 10 Andy Saigh                   0840 West Si,West D    2:40.73  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,    4:35.50  
  2 Benjamin Friederichs         0840 Mississ,Walcot    4:45.90  
  3 Christopher Williams-Jor     0840 Unattached,Eme    4:57.30  
  4 Jonathan Shuka               0840 Ames Im,Ames,     5:03.68  
  5 Alex Vongries                0840 Mississ,Betten    5:04.82  
  6 Zachary Martin               0840 Mississ,Davenp    5:18.97  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ben Anderson                 0840 Unattached        9:43.40  
  2 Benjamin Friederichs         0840 Mississ,Walcot   10:00.60  
  3 Evan Jones                   0840 Pella A,Pella,   10:07.10  
  4 Chance Sauer                 0840 Central,Cummin   10:36.90  
  5 Christopher Williams-Jor     0840 Unattached,Eme   10:42.50  
  6 Zachary Martin               0840 Mississ,Davenp   11:59.40  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chance Sauer                 0840 Central,Cummin    8:30.30  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quinn Lafrentz               0840 Unattached,Urb   21:38.11  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      16.68q 
  2 Kenny Dupre                  0840 Pella A,Pella,      17.32q 
  3 Ryan Spiegel                 0840 Unattached,Und      17.67q 
  4 Ian Kleinsmith               0840 Mississ,Grand       17.97q 
  5 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin      20.02q 
  6 Sydne Davis                  0840 Central,Des Mo      32.70q 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt                
  2 Kenny Dupre                  0840 Pella A,Pella,                
  3 Ryan Spiegel                 0840 Unattached,Und                
  4 Ian Kleinsmith               0840 Mississ,Grand                 
  5 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin                
  6 Sydne Davis                  0840 Central,Des Mo                
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ian Kleinsmith               0840 Mississ,Grand       64.23  
  2 Kellen Zanders               0840 Central,Des Mo      64.45  
  3 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin      65.56  
  4 Kenny Dupre                  0840 Pella A,Pella,      66.05  
  5 Kale Clay                    0840 Cedar V,Waterl      79.25  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Central Iowa Excaliburs T  'A'                 4:05.84  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Riley Blay                   0840 Unattached,Cou      1.70m    5-07.00 
  2 Jonathan Shuka               0840 Ames Im,Ames,       1.65m    5-05.00 
  3 Sydne Davis                  0840 Central,Des Mo      1.55m    5-01.00 
  4 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      1.50m    4-11.00 
  5 Ray Kreuter                  0840 Cedar R,Hopkin      1.35m    4-05.00 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,      3.66m   12-00.00 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alex Coker                   0840 Unattached,Was      5.90m   19-04.25 
  2 Cameron Pugh                 0840 Mississ,Davenp      5.88m   19-03.50 
  3 Trevor Elmitt                0840 West Si,West D      5.52m   18-01.50 
  4 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D      5.48m   17-11.75 
  5 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband      5.32m   17-05.50 
  6 Colton Bingaman              0840 Des Moi,Des Mo      5.18m   17-00.00 
  7 Thomas Bell                  0840 Tornado,Johnst      4.97m   16-03.75 
  8 John Stone                   0840 Cedar V,Cedar       4.53m   14-10.50 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Trevor Elmitt                0840 West Si,West D     11.29m   37-00.50 
  2 Yashasvi Manektala           0840 West Si,West D     10.34m   33-11.25 
  3 Jonathan Antolik             0840 Tornado,Urband     10.15m   33-03.75 
  4 Benjamin Friederichs         0840 Mississ,Walcot      9.95m   32-07.75 
  5 Alex Vongries                0840 Mississ,Betten      9.54m   31-03.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dante Copeland               0840 Unattached         13.00m   42-08.00 
  2 Alex Goeller                 0840 Unattached,Fai     12.42m   40-09.00 
  3 Dallas Franks                0840 Unattached,Thu     11.01m   36-01.50 
  4 Daniel Lang                  0840 Tornado,Urband      8.39m   27-06.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alex Goeller                 0840 Unattached,Fai     47.26m     155-01 
  2 Dallas Franks                0840 Unattached,Thu     36.07m     118-04 
  3 Jacob Andersen               0840 Cedar R,Cedar      32.60m     106-11 
  4 Blake Webel                  0840 Unattached,Tab     30.76m     100-11 
  5 Dante Copeland               0840 Unattached         30.00m      98-05 
  6 Daniel Lang                  0840 Tornado,Urband     23.65m      77-07 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt     40.00m     131-03 
  2 William Dougherty            0840 Unattached         37.16m     121-11 
  3 Cameron Pugh                 0840 Mississ,Davenp     34.05m     111-08 
  4 Blake Webel                  0840 Unattached,Tab     26.56m      87-02 
  5 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,     24.16m      79-03 
  6 Dallas Franks                0840 Unattached,Thu     22.15m      72-08 
  7 Daniel Lang                  0840 Tornado,Urband     19.35m      63-06 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Andersen               0840 Cedar R,Cedar      22.48m      73-09 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt       4824  
  2 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,          1  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      11.25     806
  2 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,      17.82       1
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      6.12m   20-01.00    613
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt     13.26m   43-06.00    683
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      2.00m    6-06.75    803
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt      14.91     860
  2 Wade Pingel                  0840 Pella A,Pella,      30.00  
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt     33.10m     108-07    526
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Donels                 0840 Unattached,Alt     46.21m     151-07    533
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Allison McBroom              0840 Track I,Runnel      13.39q 
  2 Laylani Beard                0840 Mississ             13.91q 
  3 Ashley Hemphill              0840 Unattached          14.54q 
  4 Olivia Nelson                0840 Unattached,Aud      14.56q 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Allison McBroom              0840 Track I,Runnel      13.39  
  2 Laylani Beard                0840 Mississ             13.91  
  3 Ashley Hemphill              0840 Unattached          14.54  
  4 Olivia Nelson                0840 Unattached,Aud      14.56  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellen Dougherty              0840 Unattached          25.82  
  2 Allison McBroom              0840 Track I,Runnel      26.64  
  3 Ashley Hemphill              0840 Unattached          28.82  
  4 Laylani Beard                0840 Mississ             28.88  
  5 Olivia Nelson                0840 Unattached,Aud      29.71  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Allison McBroom              0840 Track I,Runnel      60.88  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellen Dougherty              0840 Unattached        2:16.92  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtney Martin              0840 Central,Story     5:11.37  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtney Martin              0840 Central,Story    11:13.60  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtney Martin              0840 Central,Story     9:30.60  
  1 Taylor Foust                 0840 West Si,Clive,    9:30.60  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Laylani Beard                0840 Mississ             16.23q 
  2 Olivia Nelson                0840 Unattached,Aud      17.97q 
  3 Alyssa Cunningham            0840 Unattached          19.52q 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Laylani Beard                0840 Mississ                       
  2 Olivia Nelson                0840 Unattached,Aud                
  3 Alyssa Cunningham            0840 Unattached                    
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Laylani Beard                0840 Mississ             1.50m    4-11.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sydney Rabon                 0840 Central,Pleasa     11.31m   37-01.25 
  2 Val Veiock                   0840 Unattached,Wes      9.25m   30-04.25 
  3 Rachel Burns                 0840 Unattached          9.22m   30-03.00 
  4 Baxtyr Johnson               0840 Track I             8.99m   29-06.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sydney Rabon                 0840 Central,Pleasa     35.01m     114-10 
  2 Val Veiock                   0840 Unattached,Wes     34.54m     113-04 
  3 Rachel Burns                 0840 Unattached         29.75m      97-07 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sydney Rabon                 0840 Central,Pleasa     25.98m      85-03 
  2 Val Veiock                   0840 Unattached,Wes     23.02m      75-06 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emily Wandling               0840 Central,Ames,         743  
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emily Wandling               0840 Central,Ames,       8.30m   27-02.75    419
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emily Wandling               0840 Central,Ames,      21.88m      71-09    324
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Demykhal Teague              0840 Mississ,Betten      11.37q  2 
  2 Aaron Arment                 0840 Unattached,Mar      11.41q  2 
  3 Zach Verbeck                 0840 Cedar V,Cedar       11.65q  1 
  4 Marshall Hill                0840 Cedar V,Cedar       11.69q  1 
  5 Raimon Clay                  0840 Mississ,East M      11.87q  2 
  6 Mason Zimmerman              0840 Unattached,Urb      11.87q  2 
  7 Landon Coker                 0840 Unattached,Was      11.88q  1 
  8 Blake Inderski               0840 Unattached,Urb      11.91q  1 
  9 Devin Miller                 0840 Mississ,Colona      11.99   2 
 10 Lewis Anthony                0840 Des Moi,Des Mo      12.22   1 
 11 Jacob Muehsam                0840 Unattached,Mar      12.40   1 
 12 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      12.87   2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Demykhal Teague              0840 Mississ,Betten      11.15  
  2 Aaron Arment                 0840 Unattached,Mar      11.24  
  3 Marshall Hill                0840 Cedar V,Cedar       11.41  
  4 Zach Verbeck                 0840 Cedar V,Cedar       11.44  
  5 Raimon Clay                  0840 Mississ,East M      11.50  
  6 Blake Inderski               0840 Unattached,Urb      11.57  
  7 Mason Zimmerman              0840 Unattached,Urb      11.66  
  8 Landon Coker                 0840 Unattached,Was      11.69  
Preliminaries
  9 Devin Miller                 0840 Mississ,Colona             
 10 Lewis Anthony                0840 Des Moi,Des Mo             
 11 Jacob Muehsam                0840 Unattached,Mar             
 12 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,             
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Kenny Gilmore                0840 Unattached          21.94   1 
  2 Demykhal Teague              0840 Mississ,Betten      22.49   1 
  3 Marshall Hill                0840 Cedar V,Cedar       22.64   2 
  4 Isiah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      22.92   2 
  5 Mason Zimmerman              0840 Unattached,Urb      23.16   1 
  6 Zach Verbeck                 0840 Cedar V,Cedar       23.18   2 
  7 Raimon Clay                  0840 Mississ,East M      23.38   2 
  8 Blake Inderski               0840 Unattached,Urb      23.50   1 
  9 Landon Coker                 0840 Unattached,Was      23.81   1 
 10 Lewis Anthony                0840 Des Moi,Des Mo      23.89   2 
 11 Lj Lipscomb                  0840 Central,Johnst      24.00   2 
 12 Devin Miller                 0840 Mississ,Colona      24.36   1 
 13 Christopher Parker           0840 Unattached          24.59   2 
 14 Jacob Muehsam                0840 Unattached,Mar      24.65   2 
 15 Logan Moe                    0840 Unattached,Joh      24.81   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenny Gilmore                0840 Unattached          50.41   2 
  2 Isiah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      50.42   2 
  3 Lj Lipscomb                  0840 Central,Johnst      51.36   2 
  4 Thomas Larson                0840 Unattached          52.02   1 
  5 Bryce Cartee                 0840 Unattached          52.11   1 
  6 Erik Bergstrom               0840 Unattached,Joh      53.16   2 
  7 Marshall Hill                0840 Cedar V,Cedar       53.44   1 
  8 Mason Zimmerman              0840 Unattached,Urb      54.00   1 
  9 Lewis Anthony                0840 Des Moi,Des Mo      56.90   2 
 10 Logan Moe                    0840 Unattached,Joh      58.07   1 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Coty Thompson                0840 Track I,Mason     2:05.94  
  2 John McFedries               0840 Mississ,Betten    2:07.20  
  3 Lj Lipscomb                  0840 Central,Johnst    2:13.70  
  4 Brent Crumpton               0840 Track I,Des Mo    2:30.50  
  5 John Freude                  0840 Central,Des Mo    2:31.00  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Coty Thompson                0840 Track I,Mason     4:31.29  
  2 John McFedries               0840 Mississ,Betten    5:09.83  
  3 John Freude                  0840 Central,Des Mo    5:10.00  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 John Freude                  0840 Central,Des Mo   18:00.00  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Jerraco Johnson              0840 Mississ,Rock I      15.27q 
  2 Erik Bergstrom               0840 Unattached,Joh      15.39q 
  3 Logan Moe                    0840 Unattached,Joh      18.35q 
  4 Brent Crumpton               0840 Track I,Des Mo      22.81q 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jerraco Johnson              0840 Mississ,Rock I                
  2 Erik Bergstrom               0840 Unattached,Joh                
  3 Logan Moe                    0840 Unattached,Joh                
  4 Brent Crumpton               0840 Track I,Des Mo                
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Isiah Cook                   0840 Cedar V,Waterl      56.33  
  2 Jerraco Johnson              0840 Mississ,Rock I      56.74  
  3 Lj Lipscomb                  0840 Central,Johnst      57.98  
  4 Brent Crumpton               0840 Track I,Des Mo      68.07  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 0840 Mississippi Valley TC  'A'                       44.46  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas Larson                0840 Unattached          1.90m    6-02.75 
  2 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      1.80m    5-10.75 
  3 Christopher Parker           0840 Unattached          1.70m    5-07.00 
 -- Ben Lindaman                 0840 Unattached             NH            
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kenny Gilmore                0840 Unattached          6.08m   19-11.50 
  2 Ben Lindaman                 0840 Unattached          5.99m   19-08.00 
  3 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      5.85m   19-02.50 
  4 Logan Moe                    0840 Unattached,Joh      5.84m   19-02.00 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jerraco Johnson              0840 Mississ,Rock I     11.77m   38-07.50 
  2 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      7.28m   23-10.75 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Henry Kelley IV              0840 Unattached         14.16m   46-05.50 
  2 Cade Lambson                 0840 Unattached         12.99m   42-07.50 
  3 Anthony Jolly                0840 Des Moi,Des Mo     11.66m   38-03.25 
  4 Erik Allison                 0840 Lightni,Lone T      7.95m   26-01.00 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Henry Kelley IV              0840 Unattached         48.57m     159-04 
  2 Cade Lambson                 0840 Unattached         43.88m     143-11 
  3 Brett Hall                   0840 Unattached         35.24m     115-07 
  4 Anthony Jolly                0840 Des Moi,Des Mo     34.32m     112-07 
  5 Erik Allison                 0840 Lightni,Lone T     21.75m      71-04 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ben Lindaman                 0840 Unattached         51.14m     167-09 
  2 Erik Allison                 0840 Lightni,Lone T     18.45m      60-06 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Erik Allison                 0840 Lightni,Lone T     20.00m      65-07 
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      12.10     631
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      6.22m   20-05.00    635
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      9.75m   32-00.00    471
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      1.85m    6-00.75    670
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      60.31     403
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,      17.75     548
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,     21.40m      70-02    298
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Harry                   0840 West Si,Clive,     24.52m      80-05    223
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec