Join/Renew Now

Results - USATF Illinois Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/18-20/2010 - Kankakee, IL

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Kierah Meier              02 Huskie TC              16.20      16.61   NWI 
  2 Audriana Williams-Smith   03 Aurora Flyers                     18.63   NWI 
  3 Courtney Robinson         02 Zephyrs TC             18.05      18.64   NWI 
  4 Jessica Gathing           02 Kankakee TC            18.40      19.85   NWI 
 
Event 2  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Dorsey Christian          03 N. Shore Breeze        15.90      16.40   NWI 
  2 Dexter Stigall            02 Zephyrs TC                        17.17   NWI 
  3 Khamron Bobo              02 Illinois Storm         18.50      17.24   NWI 
  4 Emmanuel Key              03 Angelic Flyers         16.30      17.99   NWI 
  5 Anthony Giddings          04 Kankakee TC            19.12      19.58   NWI 
  6 Chase Wykes               03 Unattached                        23.89   NWI 
 
Event 3  100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Shaheeda Dade             00 Illinois Elite T       15.00      15.97q  NWI  1 
  2 Taylor Meier              01 Huskie TC              15.90      16.07q  NWI  1 
  3 Chante Johnson            00 Chicago Thunder        15.50      16.28q  NWI  2 
  4 Abby Pardridge            01 Huskie TC              16.10      16.33q  NWI  2 
  5 Dejae Hudson              01 Southern IL Stri       15.90      16.62q  NWI  1 
  6 Isabelle Klett            01 N. Shore Breeze        15.80      16.76q  NWI  2 
  7 Nadia Curry               00 Waukegan Invader       14.52      16.77q  NWI  1 
  8 Sequanaka McKinney        01 Illinois Storm         15.70      16.81q  NWI  2 
 
Event 3  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Shaheeda Dade             00 Illinois Elite T       15.97      15.67  -0.8 
  2 Chante Johnson            00 Chicago Thunder        16.28      15.76  -0.8 
  3 Taylor Meier              01 Huskie TC              16.07      15.77  -0.8 
  4 Abby Pardridge            01 Huskie TC              16.33      16.09  -0.8 
  5 Sequanaka McKinney        01 Illinois Storm         16.81      16.32  -0.8 
  6 Isabelle Klett            01 N. Shore Breeze        16.76      16.35  -0.8 
  7 Nadia Curry               00 Waukegan Invader       16.77      16.38  -0.8 
  8 Dejae Hudson              01 Southern IL Stri       16.62      16.77  -0.8 
 
Event 4  100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Donovan Perkins           01 Waukegan Invader       14.52      14.94Q  NWI  2 
  2 Imari Dennis              00 Waukegan Invader       13.92      15.07Q  NWI  1 
  3 Daniel Spejcher           00 Dupage TC                         15.49Q  NWI  1 
  4 Kyle Denwood              01 Illinois Elite T                  15.68Q  NWI  2 
  5 Jalen Robinson            01 Illinois Elite T       15.78      15.71Q  NWI  1 
  6 Llorens Jarrett           00 Huskie TC              15.30      16.28Q  NWI  2 
  7 Nehemiah Key              01 Angelic Flyers         17.25      16.38q  NWI  1 
  8 Gavin Alston              00 Zephyrs TC                        16.65q  NWI  1 
 
Event 4  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Imari Dennis              00 Waukegan Invader       15.07      14.72   NWI 
  2 Donovan Perkins           01 Waukegan Invader       14.94      14.80   NWI 
  3 Daniel Spejcher           00 Dupage TC              15.49      15.26   NWI 
  4 Kyle Denwood              01 Illinois Elite T       15.68      15.66   NWI 
  5 Jalen Robinson            01 Illinois Elite T       15.71      15.75   NWI 
  6 Gavin Alston              00 Zephyrs TC             16.65      16.32   NWI 
  7 Llorens Jarrett           00 Huskie TC              16.28      16.34   NWI 
  8 Nehemiah Key              01 Angelic Flyers         16.38      16.36   NWI 
 
Event 5  100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Aliyah Mickens            99 Unattached                        13.63Q  NWI  1 
  2 Charlene Horton           98 Warrior Athletic                  14.64Q  NWI  2 
  3 Chasz Wells               98 Warrior Athletic                  14.37Q  NWI  1 
  4 Melisa Brown              98 LV's Cheetahs          13.40      14.84Q  NWI  2 
  5 Taylor Ceaser             98 Waukegan Invader       13.12      14.45Q  NWI  1 
  6 Alisha Reid               99 Univ Of Chicago        14.75      15.66Q  NWI  2 
  7 Kyla Jimmar               98 Illinois Stealth       14.20      14.47q  NWI  1 
  8 Deanna Hawkins            98 Zephyrs TC                        15.20q  NWI  1 
 
Event 5  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Aliyah Mickens            99 Unattached             13.63      13.56   0.8 
  2 Taylor Ceaser             98 Waukegan Invader       14.45      14.28   0.8 
  3 Chasz Wells               98 Warrior Athletic       14.37      14.33   0.8 
  4 Kyla Jimmar               98 Illinois Stealth       14.47      14.37   0.8 
  5 Charlene Horton           98 Warrior Athletic       14.64      14.37   0.8 
  6 Melisa Brown              98 LV's Cheetahs          14.84      14.43   0.8 
  7 Deanna Hawkins            98 Zephyrs TC             15.20      15.37   0.8 
  8 Alisha Reid               99 Univ Of Chicago        15.66      16.26   0.8 
 
Event 6  100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jeremiah Wright           98 Huskie TC              13.40      13.51Q  NWI  3 
  2 Christion Mays            98 Kankakee TC            12.80      13.98Q  NWI  1 
  3 Kwame Muhammad            98 Warrior Athletic                  14.39Q  NWI  2 
  4 Duwayne Jones             98 Illinois Jets TC       13.25      13.54Q  NWI  3 
  5 Cameron Barthelemy        98 SW Suburban TC                    14.00Q  NWI  1 
  6 Moziah Flynn              99 Illinois Stealth       13.40      14.46Q  NWI  2 
  7 Joshua Kline              98 Aurora Flyers                     13.92q  NWI  3 
  8 Jaylin Coffie             98 Kankakee TC            13.20      14.69q  NWI  2 
 
Event 6  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jeremiah Wright           98 Huskie TC              13.51      13.51   0.2 
  2 Duwayne Jones             98 Illinois Jets TC       13.54      13.65   0.2 
  3 Cameron Barthelemy        98 SW Suburban TC         14.00      13.67   0.2 
  4 Christion Mays            98 Kankakee TC            13.98      13.82   0.2 
  5 Kwame Muhammad            98 Warrior Athletic       14.39      14.22   0.2 
  6 Joshua Kline              98 Aurora Flyers          13.92      14.55   0.2 
  7 Moziah Flynn              99 Illinois Stealth       14.46      14.57   0.2 
  8 Jaylin Coffie             98 Kankakee TC            14.69      14.58   0.2 
 
Event 7  100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brittny Ellis             97 Illinois Elite T       12.50      12.68Q  NWI  1 
  2 Janae Cox                 97 Illinois Elite T                  13.17Q  NWI  3 
  3 Christin Salley           96 Illinois Stealth       12.90      13.36Q  NWI  2 
  4 Patrice Jones             96 Illinois Jets TC       13.00      12.98Q  NWI  1 
  5 Meghan Marias             96 Illinois Elite T       12.80      13.18Q  NWI  3 
  6 Majaya Baker              97 Unattached             13.20      13.59Q  NWI  2 
  7 Sharda Harris             96 Univ Of Chicago        12.75      13.22q  NWI  3 
  8 Asha Wallace              97 Aurora Flyers                     13.27q  NWI  3 
 
Event 7  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brittny Ellis             97 Illinois Elite T       12.68      12.56  -0.3 
  2 Asha Wallace              97 Aurora Flyers          13.27      13.05  -0.3 
  3 Janae Cox                 97 Illinois Elite T       13.17      13.14  -0.3 
  4 Meghan Marias             96 Illinois Elite T       13.18      13.15  -0.3 
  5 Sharda Harris             96 Univ Of Chicago        13.22      13.22  -0.3 
  6 Christin Salley           96 Illinois Stealth       13.36      13.42  -0.3 
  7 Patrice Jones             96 Illinois Jets TC       12.98      13.45  -0.3 
  8 Majaya Baker              97 Unattached             13.59      13.53  -0.3 
 
Event 8  100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Theodore Hopkins          96 Chicago TC             11.43      11.59Q  NWI  1 
  2 Lamar Colon               96 Univ Of Chicago        11.90      12.17Q  NWI  4 
  3 Quinten Nash              96 Illinois Elite T       11.70      12.36Q  NWI  2 
  4 Desean Brown              96 Aurora Flyers                     12.62Q  NWI  3 
  5 Deviaughn Benion          97 Zephyrs TC             12.00      12.64q  NWI  4 
  6 Caleb Williams            97 Univ Of Chicago        12.50      12.70q  NWI  1 
  7 Trenden Schwindenhammer   96 Unattached             11.89      12.76q  NWI  3 
  8 Boluwatife Johnson        96 Univ Of Chicago        12.25      12.82q  NWI  2 
 
Event 8  100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Theodore Hopkins          96 Chicago TC             11.59      11.47  -0.4 
  2 Lamar Colon               96 Univ Of Chicago        12.17      12.12  -0.4 
  3 Quinten Nash              96 Illinois Elite T       12.36      12.22  -0.4 
  4 Desean Brown              96 Aurora Flyers          12.62      12.38  -0.4 
  5 Trenden Schwindenhammer   96 Unattached             12.76      12.57  -0.4 
  6 Deviaughn Benion          97 Zephyrs TC             12.64      12.57  -0.4 
  7 Boluwatife Johnson        96 Univ Of Chicago        12.82      12.81  -0.4 
  8 Caleb Williams            97 Univ Of Chicago        12.70      12.86  -0.4 
 
Event 9  100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Elexis Fairley            95 Firestarters           12.18      12.55Q  NWI  2 
  2 Cessily Jones             94 Illinois Elite T       11.70      12.58Q  NWI  1 
  3 Kinnari Badger            94 Zephyrs TC             12.41      12.80Q  NWI  3 
  4 Taylor Farley             94 Illinois Stealth       12.30      12.85Q  NWI  3 
  5 Dejanae Terry             94 Illinois Stealth       12.50      12.90Q  NWI  1 
  6 Amanda Seals              94 Zephyrs TC             12.44      12.94Q  NWI  2 
  7 Marie Scott               94 Zephyrs TC             12.50      12.91q  NWI  1 
  8 Taylor Lynch              94 Illinois Charger       12.70      13.03q  NWI  2 
 
Event 9  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Elexis Fairley            95 Firestarters           12.55      12.39   0.7 
  2 Cessily Jones             94 Illinois Elite T       12.58      12.45   0.7 
  3 Taylor Farley             94 Illinois Stealth       12.85      12.75   0.7 
  4 Kinnari Badger            94 Zephyrs TC             12.80      12.77   0.7 
  5 Dejanae Terry             94 Illinois Stealth       12.90      12.80   0.7 
  6 Marie Scott               94 Zephyrs TC             12.91      12.89   0.7 
  7 Amanda Seals              94 Zephyrs TC             12.94      13.01   0.7 
  8 Taylor Lynch              94 Illinois Charger       13.03      13.18   0.7 
 
Event 10  100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Dion Starns               94 Illinois Storm         11.70      11.58Q  NWI  1 
  2 Anthony Paul              94 Illinois Elite T       11.62      11.73Q  NWI  2 
  3 Javier Morrison           95 Unattached             11.00      11.78Q  NWI  2 
  4 Davontra Hall             94 Waukegan Invader       11.10      11.95Q  NWI  1 
  5 Adonis Hill               94 Southern IL Stri       11.00      11.84Q  NWI  2 
  6 Anthony McCaskill         94 Illinois Elite T       11.80      12.10Q  NWI  1 
  7 Marvell Thompson          94 Illinois Storm         11.70      12.04q  NWI  2 
  8 Jacob Lipe                94 Unattached             10.90      12.21q  NWI  1 
 
Event 10  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Dion Starns               94 Illinois Storm         11.58      11.46  -0.1 
  2 Javier Morrison           95 Unattached             11.78      11.55  -0.1 
  3 Anthony Paul              94 Illinois Elite T       11.73      11.67  -0.1 
  4 Adonis Hill               94 Southern IL Stri       11.84      11.73  -0.1 
  5 Marvell Thompson          94 Illinois Storm         12.04      11.81  -0.1 
  6 Anthony McCaskill         94 Illinois Elite T       12.10      12.00  -0.1 
  7 Jacob Lipe                94 Unattached             12.21      12.08  -0.1 
  4 Davontra Hall             94 Waukegan Invader       11.95             -0.1 
 
Event 11  100 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kellion Gordon            93 Zephyrs TC             11.90      12.36Q  NWI  1 
  2 Ebony Wims                93 Flight TC              12.35      12.74Q  NWI  3 
  3 Keyai Brooks              93 Kankakee TC            12.50      12.91Q  NWI  2 
  4 McKenzie White            93 Unattached             12.60      12.96Q  NWI  3 
  5 Trinea Bobo               92 Illinois Storm         11.90      13.10Q  NWI  2 
  6 Kaitlin Knowles           93 Illini Heat TC         12.50      13.11Q  NWI  1 
  7 Morgan Ransom             92 Illinois Stealth       12.50      13.11q  NWI  3 
  8 Maria Perozzi             93 Flight TC              12.50      13.23q  NWI  1 
 
Event 11  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Kellion Gordon            93 Zephyrs TC             12.36      12.28  -1.1 
  2 Keyai Brooks              93 Kankakee TC            12.91      12.53  -1.1 
  3 Ebony Wims                93 Flight TC              12.74      12.63  -1.1 
  4 McKenzie White            93 Unattached             12.96      12.65  -1.1 
  5 Trinea Bobo               92 Illinois Storm         13.10      12.91  -1.1 
  6 Morgan Ransom             92 Illinois Stealth       13.11      12.97  -1.1 
  7 Maria Perozzi             93 Flight TC              13.23      13.11  -1.1 
  8 Kaitlin Knowles           93 Illini Heat TC         13.11      13.14  -1.1 
 
Event 12  100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brandon Stryganek         93 Lake County TC         10.58      10.88Q  NWI  1 
  2 Timothy Faust             92 Warrior Athletic       11.00      11.03Q  NWI  2 
  3 Devaughn Benion           93 Zephyrs TC             10.90      11.03Q  NWI  5 
  4 Julian Smith              91 Chicago Express        11.30      11.06Q  NWI  4 
  5 Jade Ackerman             92 Unattached             10.80      11.27Q  NWI  3 
  6 Antoine Curry             92 SSPARC                 11.10      11.20q  NWI  4 
  7 Michael Crawley           92 Flight TC              11.00      11.25q  NWI  1 
  8 Mark Bonds                93 Chicago Express        11.01      11.25q  NWI  5 
 
Event 12  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brandon Stryganek         93 Lake County TC         10.88      10.84  -0.5 
  2 Devaughn Benion           93 Zephyrs TC             11.03      10.86  -0.5 
  3 Timothy Faust             92 Warrior Athletic       11.03      11.01  -0.5 
  4 Jade Ackerman             92 Unattached             11.27      11.09  -0.5 
  5 Michael Crawley           92 Flight TC              11.25      11.19  -0.5 
  6 Julian Smith              91 Chicago Express        11.06      11.27  -0.5 
  7 Mark Bonds                93 Chicago Express        11.25      11.29  -0.5 
  8 Antoine Curry             92 SSPARC                 11.20      11.37  -0.5 
 
Event 13  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kierah Meier              02 Huskie TC              34.60      33.88   NWI 
  2 Bayleigh Jones            02 Unattached                        35.15   NWI 
  3 Shentera Pouncy           03 Univ Of Chicago                   35.24   NWI 
  4 Courtney Robinson         02 Zephyrs TC             40.54      40.10   NWI 
  5 Maria Lambert             03 Aurora Flyers                     53.57   NWI 
 
Event 14  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Dorsey Christian          03 N. Shore Breeze        32.00      34.34   NWI  2 
  2 Charles McKinney          02 Illinois Elite T                  34.45   NWI  1 
  3 Khamron Bobo              02 Illinois Storm         46.00      36.81   NWI  2 
  4 Emmanuel Key              03 Angelic Flyers         37.50      37.30   NWI  2 
  5 Brandon Parks             03 Zephyrs TC                        38.94   NWI  1 
  6 Kyle Franklin             03 Zephyrs TC                        39.32   NWI  1 
  7 Xavier Curry              03 Waukegan Invader       36.42      40.72   NWI  2 
  8 Anthony Giddings          04 Kankakee TC            36.00      42.06   NWI  2 
 
Event 15  200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Likkaya Keyes             00 Illinois Elite T       30.00      30.70   NWI  3 
  2 Chante Johnson            00 Chicago Thunder        34.43      32.31   NWI  3 
  3 Taylor Meier              01 Huskie TC              33.20      33.00   NWI  3 
  4 Nyasha Wilson             00 Warrior Athletic                  33.05   NWI  1 
  5 Alecandria Henderson      00 Aurora Flyers                     33.47   NWI  2 
  6 Abby Pardridge            01 Huskie TC              33.70      34.20   NWI  3 
  7 Selena Tucker             00 Aurora Flyers                     34.24   NWI  2 
  8 Jasmin Benion             00 Zephyrs TC                        34.37   NWI  2 
 
Event 16  200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Rashea Smith              01 Illinois Elite T                  30.64   NWI  2 
  2 Michael Albert            00 Huskie TC              31.02      30.80   NWI  3 
  3 Imari Dennis              00 Waukegan Invader       28.21      30.88   NWI  3 
  4 Donovan Perkins           01 Waukegan Invader       29.12      31.31   NWI  3 
  5 Kyle Salley               00 Illinois Stealth       33.00      32.22   NWI  3 
  6 Kyle Denwood              01 Illinois Elite T                  32.77   NWI  2 
  7 Hanif Abdullah            01 Illinois Stealth       37.00      32.79   NWI  2 
  8 Jalen Robinson            01 Illinois Elite T       31.23      32.80   NWI  3 
 
Event 17  200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Kayla Hylton              98 Illinois Elite T       28.50      26.86   NWI  3 
  2 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Elite T       28.00      27.23   NWI  3 
  3 Aliyah Mickens            99 Unattached                        27.36   NWI  2 
  4 Chasz Wells               98 Warrior Athletic                  28.93   NWI  2 
  5 Amari Windom              98 Illinois Elite T                  29.04   NWI  1 
  6 Taylor Ceaser             98 Waukegan Invader       27.12      29.12   NWI  3 
  7 Charlene Horton           98 Warrior Athletic                  29.25   NWI  1 
  8 Bryanna Jones             98 Unattached                        30.80   NWI  2 
 
Event 18  200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Duwayne Jones             98 Illinois Jets TC       28.00      26.79   NWI  2 
  2 Jeremiah Wright           98 Huskie TC              29.80      27.56   NWI  2 
  3 Branden Ellis             99 Illinois Elite T       28.50      27.70   NWI  2 
  4 Cameron Barthelemy        98 SW Suburban TC                    27.87   NWI  1 
  5 Jordan Hodges             98 Illinois Elite T       29.81      29.00   NWI  2 
  6 Moziah Flynn              99 Illinois Stealth       30.00      29.53   NWI  2 
  7 Jeremy Mankins            98 Aurora Flyers                     30.28   NWI  1 
  8 Jaylin Coffie             98 Kankakee TC            28.00      30.38   NWI  2 
 
Event 19  200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brittny Ellis             97 Illinois Elite T       26.00      25.60   NWI  4 
  2 Asha Wallace              97 Aurora Flyers                     26.44   NWI  2 
  3 Kayla Denwood             96 Illinois Elite T       26.80      26.55   NWI  4 
  4 Janae Cox                 97 Illinois Elite T                  26.56   NWI  2 
  5 Meghan Marias             96 Illinois Elite T       27.80      26.69   NWI  4 
  6 Patrice Jones             96 Illinois Jets TC       26.00      26.87   NWI  4 
  7 Christin Salley           96 Illinois Stealth       27.00      27.14   NWI  4 
  8 Asia Brown                97 Illinois Elite T       27.00      27.49   NWI  4 
 
Event 20  200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Theodore Hopkins          96 Chicago TC             23.19      23.25   NWI  4 
  2 Lamar Colon               96 Univ Of Chicago        23.85      24.57   NWI  4 
  3 Quinten Nash              96 Illinois Elite T       24.00      24.59   NWI  4 
  4 Joseph Toye               97 Univ Of Chicago        25.00      25.30   NWI  4 
  5 Trenden Schwindenhammer   96 Unattached             24.98      25.66   NWI  4 
  6 Deviaughn Benion          97 Zephyrs TC             25.20      25.97   NWI  4 
  7 Boluwatife Johnson        96 Univ Of Chicago        25.50      26.08   NWI  4 
  8 Caleb Williams            97 Univ Of Chicago        25.75      26.49   NWI  3 
 
Event 21  200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Marie Scott               94 Zephyrs TC             25.68      25.56   NWI  4 
  2 Elexis Fairley            95 Firestarters           25.30      25.68   NWI  4 
  3 Kinnari Badger            94 Zephyrs TC             26.31      25.80   NWI  3 
  4 Logan Tillmon             95 Golden Eagles TC       25.00      25.97   NWI  4 
  5 Taylor Farley             94 Illinois Stealth       25.50      26.12   NWI  4 
  6 Ashley Johnson            94 Firestarters           25.50      26.27   NWI  4 
  7 Hasheana Strong           95 Zephyrs TC             25.40      26.31   NWI  4 
  8 Hasherria Strong          95 Zephyrs TC                        26.75   NWI  2 
 
Event 22  200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Perez Ford                94 SSPARC                 22.44      22.85   NWI  3 
  2 Kaleb Williams            94 Chicago Striders       22.71      23.19   NWI  3 
  3 Adonis Hill               94 Southern IL Stri       22.50      23.47   NWI  3 
  4 Javier Morrison           95 Unattached             23.00      23.69   NWI  3 
  5 Anthony Paul              94 Illinois Elite T       23.34      23.83   NWI  2 
  6 Davontra Hall             94 Waukegan Invader       22.90      23.88   NWI  3 
  7 Chadane Gordon            94 Zephyrs TC                        23.90   NWI  1 
  8 Joseph Benson             94 Unattached             23.00      24.00   NWI  3 
 
Event 23  200 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Raena Rhone               93 Flight TC              25.10      24.79   NWI  4 
  2 Kellion Gordon            93 Zephyrs TC             24.39      24.81   NWI  4 
  3 Kirsten Bryant            92 Firestarters           24.90      25.17   NWI  4 
  4 Ciana Tabb                92 Firestarters           24.80      25.66   NWI  4 
  5 Kayla Schwarz             93 Zephyrs TC             25.73      25.89   NWI  3 
  6 Keyai Brooks              93 Kankakee TC            25.00      25.95   NWI  4 
  7 Abie Ehimwenman           93 Illinois Charger       25.50      25.96   NWI  4 
  8 Tianna Borner             92 Chicago Striders       25.72      26.00   NWI  4 
 
Event 24  200 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Timothy Faust             92 Warrior Athletic       24.30      21.44   NWI  1 
  2 Brandon Stryganek         93 Lake County TC         21.56      21.84   NWI  6 
  3 Julian Smith              91 Chicago Express        21.93      22.53   NWI  6 
  4 Devaughn Benion           93 Zephyrs TC             22.10      22.86   NWI  6 
  5 Michael Crawley           92 Flight TC              22.35      23.00   NWI  6 
  6 David Smith               93 Illinois Storm         22.10      23.02   NWI  6 
  7 Elante Williams           93 Angelic Flyers         22.90      23.06   NWI  4 
  8 Danny Goode               93 Chicago Express        22.66      23.08   NWI  5 
 
Event 25  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phairra Jones             02 Illinois Jets TC     1:26.00    1:34.96  
  2 Layla Bush                02 Zephyrs TC           1:30.00    1:47.08  
  3 Maria Lambert             03 Aurora Flyers                   2:00.09  
 
Event 26  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charles McKinney          02 Illinois Elite T                1:18.55  
  2 Eric Puquirre             02 Aurora Flyers                   1:23.97  
  3 Xavier Curry              03 Waukegan Invader     1:20.18    1:38.49  
  4 Caleb Levy                05 Waukegan Invader     1:35.10    1:44.95  
 
Event 27  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shaheeda Dade             00 Illinois Elite T     1:10.00    1:10.89  
  2 Likkaya Keyes             00 Illinois Elite T     1:10.00    1:12.38  
  3 Alecandria Henderson      00 Aurora Flyers                   1:19.46  
  4 Selena Tucker             00 Aurora Flyers                   1:21.63  
  5 Kimari Jimmar             01 Illinois Stealth     1:20.00    1:27.41  
  6 Morgan Garnhart           00 Golden Eagles TC     1:30.00    1:34.98  
  7 Ella Deterding            01 Illini Heat TC                  1:35.21  
 
Event 28  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Boatright          00 Aurora Flyers                   1:11.55  
  2 Jalen Robinson            01 Illinois Elite T     1:12.00    1:12.18  
  3 Kyle Salley               00 Illinois Stealth     1:08.00    1:14.30  
  4 Hanif Abdullah            01 Illinois Stealth     1:15.00    1:14.31  
  5 Donovan Perkins           01 Waukegan Invader     1:09.21    1:19.21  
  6 Marc Wallace              00 Aurora Flyers                   1:21.04  
  7 Rodney Quinn              01 Angelic Flyers       1:10.00    1:24.71  
 
Event 29  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aliyah Mickens            99 Unattached                      1:03.17  
  2 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Elite T     1:02.00    1:04.15  
  3 Kayla Hylton              98 Illinois Elite T     1:02.00    1:05.51  
  4 Amari Windom              98 Illinois Elite T                1:08.99  
  5 Kaylin Dean               98 Illinois Stealth     1:12.00    1:15.75  
  6 Madeleine Strokis         98 Wildcat TC                      1:18.87  
  7 Jayda Ward                99 Unattached           1:15.00    1:21.33  
  8 Alisha Reid               99 Univ Of Chicago      1:24.00    1:24.74  
 
Event 30  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Duwayne Jones             98 Illinois Jets TC       59.59    1:00.04   2 
  2 Torrey Nalls              99 Illinois Elite T     1:02.00    1:06.13   2 
  3 Jeremy Mankins            98 Aurora Flyers                   1:09.14   1 
  4 Jordan Hodges             98 Illinois Elite T     1:06.00    1:10.21   2 
  5 Samuel Peters             98 Elgin Sharks TC                 1:11.36   1 
  6 Robert Dupont             99 Illinois Elite T     1:10.00    1:13.15   2 
  7 Jarrvon Huskey            99 Warrior Athletic                1:13.58   1 
  8 Rasheed Rush              98 Illinois Elite T     1:15.00    1:15.51   2 
 
Event 31  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Patrice Jones             96 Illinois Jets TC     1:01.00      58.87   3 
  2 Kayla Denwood             96 Illinois Elite T       59.00      59.68   3 
  3 Jessica Puquirre          96 Aurora Flyers                   1:05.14   1 
  4 Taylor Walker             96 Unattached                      1:05.20   2 
  5 Tiera Townsend            96 Firestarters         1:08.00    1:05.58   3 
  6 Alana Broomfield          96 Univ Of Chicago      1:08.00    1:06.12   3 
  7 Imani Davis               97 Univ Of Chicago      1:04.00    1:06.43   3 
  8 Mikaela Manson            97 Unattached           1:06.00    1:06.55   3 
 
Event 32  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Quinten Nash              96 Illinois Elite T       54.00      54.96   2 
  2 Theodore Hopkins          96 Chicago TC             53.76      55.89   2 
  3 Desean Brown              96 Aurora Flyers                     56.23   1 
  4 Christopher Madison       97 Zephyrs TC                        58.05   1 
  5 Jordan Reid               97 Univ Of Chicago        58.00      59.10   2 
  6 Jared Samms               97 Aurora Flyers                     59.34   1 
  7 Jared Christiansen        97 Illinois Jets TC     1:00.00      59.47   2 
  8 Ashton Montgomery         96 Illini Heat TC         58.00      59.61   2 
 
Event 33  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Megan Paul                94 Illinois Elite T       55.84      57.71   3 
  2 Jada Keys                 95 N. Shore Breeze      1:01.00    1:00.37   2 
  3 Aliyah Harmon             94 Illinois Elite T       59.00    1:00.90   3 
  4 Amira Turner              94 Aurora Flyers                   1:02.00   1 
  5 Melanie Ransom            95 Illinois Stealth       59.60    1:02.17   3 
  6 Alexus Williams           94 Chicago Striders     1:02.50    1:02.27   2 
  7 Mykel Adams               95 Illinois Stealth     1:02.00    1:02.96   2 
  8 Ashley Johnson            94 Firestarters           59.10    1:02.99   3 
 
Event 34  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Perez Ford                94 SSPARC                 52.04      51.51   3 
  2 Kerry Dean                94 Illinois Stealth       51.50      53.08   3 
  3 Davontra Hall             94 Waukegan Invader       50.10      53.61   3 
  4 Daniel Medrano            94 Univ Of Chicago        52.00      53.64   3 
  5 Connor Furlong            94 Zephyrs TC             52.01      53.97   3 
  6 Jalil Manson              94 Zephyrs TC             55.38      54.48   2 
  7 Joseph Benson             94 Unattached             54.00      54.80   2 
  8 Bradley Stambolic         94 Waukegan Invader       52.10      55.33   3 
 
Event 35  400 Meter Dash Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Raena Rhone               93 Flight TC              55.30      55.40   4 
  2 Brittany Letts            93 Illinois Elite T       57.00      57.46   4 
  3 Kirsten Bryant            92 Firestarters           57.90      58.40   4 
  4 Jovanni Spears            93 Chicago Striders       56.16      58.73   4 
  5 McKenzie White            93 Unattached             59.82      59.02   3 
  6 Breonna Green             92 Firestarters           57.80      59.29   4 
  7 Julie Dambra              93 Zephyrs TC                        59.82   1 
  8 Maisie Vachuska           93 Zephyrs TC                      1:00.04   1 
 
Event 36  400 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cody Boarman              91 Unattached             49.10      49.51   4 
  2 Brandon Skowronski        92 Unattached             49.30      49.60   4 
  3 Klavins Braxton           92 N. Shore Breeze        50.00      49.84   4 
  4 Donald Carson             92 Kankakee TC            51.01      50.02   3 
  5 Denzel Washington         93 Illinois Storm         50.80      50.69   4 
  6 Brian Barney              92 Illinois Stealth       50.90      51.30   3 
  7 Charles Jideonwo          92 Illinois Storm         51.80      51.45   2 
  8 Ian Blecker               93 Ben Newsom Jr TC       52.00      51.53   2 
 
Event 37  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Frieda Quinones           03 Elgin Sharks TC      3:06.16    3:06.32  
 
Event 38  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emmanuel Lopez            02 Elgin Sharks TC      2:52.07    2:57.98  
  2 Joaquin Miranda           03 Elgin Sharks TC      3:23.38    3:23.01  
 
Event 39  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kasey Moreno              00 Elgin Sharks TC      2:43.87    2:46.37  
  2 Autumn Richmond           01 Aurora Flyers                   2:51.41  
  3 Shaheeda Dade             00 Illinois Elite T     2:45.00    2:55.07  
  4 Tess Willemse             00 Chicago Flyers       3:07.00    3:16.80  
  5 Jasmin Benion             00 Zephyrs TC                      3:21.09  
  6 Alicia Meza               01 Golden Eagles TC     3:05.00    3:57.18  
 
Event 40  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edgardo Santiago          00 Elgin Sharks TC      2:59.82    2:49.22  
  2 Jordan Boatright          00 Aurora Flyers                   2:53.63  
  3 Kyle Salley               00 Illinois Stealth     3:00.00    2:58.09  
  4 Charles Taylor            00 Illinois Elite T                3:05.67  
  5 Jarron Long               01 Zephyrs TC                      3:11.33  
  6 Angelo Peters             00 Elgin Sharks TC      3:18.32    3:16.31  
 
Event 41  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laureen Toussaint         99 Elgin Sharks TC                 2:55.25  
  2 Jasmine Acuna             99 Elgin Sharks TC      2:55.42    2:59.78  
  3 Allayna Gagnard           98 Chicago Flyers       2:44.00    3:03.68  
  4 Kaylin Dean               98 Illinois Stealth     3:00.00    3:14.83  
  5 Noelle Mennemeier         98 SS TC                3:05.00    3:18.34  
  6 Victoria Thompson         99 Unattached           3:15.00    3:25.12  
  7 Adrianna Pearce           99 Golden Eagles TC     2:50.00    3:51.03  
  8 Jossalynn Shaw            99 Golden Eagles TC     2:45.00    4:09.01  
 
Event 42  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tanner McQuality          98 Aurora Flyers                   2:32.62  
  2 Thomas Mosley             99 Waukegan Invader     2:26.23    2:36.75  
  3 Jordan Wykes              98 Unattached                      2:42.29  
  4 Jack Stam                 99 Kankakee TC          2:40.00    2:43.79  
  5 Samuel Peters             98 Elgin Sharks TC      2:49.76    2:47.12  
  6 Rasheed Rush              98 Illinois Elite T     2:40.00    2:47.94  
  7 Gregory Tolliver          99 Boys Girls Club                 2:52.50  
  8 Colby Smith               98 Boys Girls Club                 2:52.72  
 
Event 43  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Saunders           96 Unattached           2:21.15    2:24.99  
  2 Talise Romain             96 Aurora Flyers                   2:27.46  
  3 Kathleen Sheehan          97 Aurora Flyers                   2:40.72  
  4 Imani Davis               97 Univ Of Chicago      2:40.00    2:43.83  
  5 Aija Williams             96 Aurora Flyers                   2:43.88  
  6 Crea Taylor               97 Illinois Elite T                2:59.16  
  7 Jessica Turner            97 N. Shore Breeze                 3:17.50  
 
Event 44  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Bruder               96 Wildcat TC           2:10.00    2:12.53  
  2 Matthew Plowman           96 Unattached           2:15.00    2:16.07  
  3 James McQuality           96 Aurora Flyers                   2:19.79  
  4 Jared Christiansen        97 Illinois Jets TC     2:30.00    2:25.60  
  5 Jared Samms               97 Aurora Flyers                   2:25.61  
  6 Nick Poff                 96 Illini Heat TC       2:25.00    2:32.05  
  7 Anthony Peters            96 Elgin Sharks TC      2:30.70    2:32.53  
  8 Nate Phillips             97 Illini Heat TC                  2:32.90  
 
Event 45  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicole Nepote             94 Flight TC            2:18.00    2:21.83  
  2 Erin McCoy                94 Zephyrs TC                      2:22.45  
  3 Sariaya Phillips          95 Univ Of Chicago      2:30.00    2:37.85  
  4 Kendall Nepote            95 Flight TC            2:29.00    2:39.88  
  5 Victoria Freeman          95 Zephyrs TC                      2:53.95  
  6 Alexandria Redfield       95 LV's Cheetahs        2:30.30    2:58.22  
 
Event 46  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Darius Thomas             95 Unattached           2:00.00    2:06.67  
  2 Justin Brown              94 Marion Swamp Fox     2:12.00    2:14.16  
  3 Bradley Stambolic         94 Waukegan Invader     2:10.34    2:16.64  
  4 Terrance Goodwin          95 Illinois Storm       2:19.00    2:21.33  
  5 Antwon Leach              95 Illinois Elite T     2:18.00    2:22.95  
  6 Preston Robinson          95 Zephyrs TC           2:33.67    2:25.96  
  7 Cameron Hill              95 Chicago Striders     2:14.51    2:25.99  
 
Event 47  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jahnell Horton            93 Unattached           2:13.00    2:16.34  
  2 Brittany Letts            93 Illinois Elite T     2:18.00    2:20.14  
  3 Nyala Eddings             92 Firestarters         2:15.00    2:20.87  
  4 Breonna Green             92 Firestarters         2:20.00    2:21.88  
  5 Maisie Vachuska           93 Zephyrs TC                      2:24.95  
  6 Kelley Gallagher          92 Wildcat TC           2:23.00    2:29.61  
  7 Elshaunna Burnside        93 Zephyrs TC                      2:30.42  
  8 Lauren Stevens            92 Aurora Flyers                   2:31.30  
 
Event 48  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Click              93 Waukegan Invader     1:53.42    2:01.23  
  2 Brian Barney              92 Illinois Stealth     1:58.00    2:01.47  
  3 Zachary Dougherty         93 Illinois Jets TC     2:00.00    2:04.34  
  4 Benjamin Smith            93 Warrior Athletic                2:06.89  
  5 Steve Scott               92 Unattached           2:02.00    2:07.91  
  6 Yusef Hood                93 Chicago Striders     2:01.02    2:11.31  
  7 John Montalbano           92 Dupage TC            2:05.00    2:14.38  
  8 Cahron Cross              93 Illinois Stealth     2:15.00    2:15.32  
 
Event 49  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Frieda Quinones           03 Elgin Sharks TC      6:16.13    6:03.27  
 
Event 50  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emmanuel Lopez            02 Elgin Sharks TC      6:05.04    5:43.40  
  2 Joaquin Miranda           03 Elgin Sharks TC      6:47.07    6:37.37  
 
Event 51  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kasey Moreno              00 Elgin Sharks TC      5:32.04    5:32.70  
  2 Isabella Alansari         01 Elgin Sharks TC      5:49.80    5:58.21  
 
Event 52  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jonathan Porras           00 Elgin Sharks TC      5:29.85    5:26.85  
  2 Edgardo Santiago          00 Elgin Sharks TC                 5:34.27  
  3 Daniel Williams           01 Elgin Sharks TC      5:40.89    5:35.94  
  4 Charles Taylor            00 Illinois Elite T                5:56.48  
 
Event 53  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nina Olshever             98 Elgin Sharks TC      5:12.50    5:15.87  
  2 Laureen Toussaint         99 Elgin Sharks TC      5:13.92    5:20.96  
  3 Megan Hernandez           99 Elgin Sharks TC      6:05.00    5:28.54  
  4 Jasmine Acuna             99 Elgin Sharks TC      5:27.70    5:28.96  
  5 Shannon Skeoch            98 Wildcat TC                      5:42.29  
  6 Mary Blankemeier          99 Oak Park Road Ru                5:42.85  
  7 Solimar Santiago          98 Elgin Sharks TC      6:14.00    5:58.98  
  8 Morgan Carmien            98 Illini Heat TC       6:29.00    6:28.95  
 
Event 54  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tanner McQuality          98 Aurora Flyers                   5:17.90  
  2 Jordan Wykes              98 Unattached                      5:40.89  
  3 Jairus Bush               98 Zephyrs TC           6:00.00    5:50.98  
  4 Dawson Dodds              98 Illini Heat TC       5:41.00    5:55.64  
  5 William Dover             98 Dupage TC                       6:03.93  
  6 James Young               98 Illini Heat TC       6:36.00    6:43.79  
 
Event 55  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Saunders           96 Unattached           4:53.00    4:57.34  
  2 Samantha Staples          96 Elgin Sharks TC      5:13.38    5:00.09  
  3 Kathleen Sheehan          97 Aurora Flyers                   5:33.74  
 
Event 56  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matthew Plowman           96 Unattached           4:53.00    4:25.49  
  2 Ryan Bruder               96 Wildcat TC           4:38.00    4:27.98  
  3 Max Roberts               97 Elgin Sharks TC      4:50.15    4:52.09  
  4 James McQuality           96 Aurora Flyers                   4:57.30  
  5 Anthony Peters            96 Elgin Sharks TC                 5:09.45  
  6 Nick Poff                 96 Illini Heat TC       5:14.00    5:12.88  
  7 Philip Nordgren           97 Elgin Sharks TC      5:25.25    5:16.29  
  8 Dylan Houde               97 Illinois Jets TC     5:33.00    5:16.83  
 
Event 57  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christa Nordgren          95 Elgin Sharks TC                 5:34.10  
 
Event 58  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Darius Thomas             95 Unattached           4:28.00    4:31.29  
  2 Nicholas Karasch          95 Aurora Flyers                   4:32.93  
  3 Seth Trobaugh             94 Kankakee TC          5:04.00    4:41.69  
  4 Andres Alfaro             94 Elgin Sharks TC      4:55.94    4:49.00  
  5 Chris Porras              95 Elgin Sharks TC                 5:00.69  
 
Event 59  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelley Gallagher          92 Wildcat TC           5:07.00    5:03.28  
  2 Nyala Eddings             92 Firestarters         4:52.00    5:03.44  
  3 Justice Plummer           93 Chicago Striders                6:37.79  
 
Event 60  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sergio Miranda            92 SSPARC               4:17.00    4:10.59  
  2 Cahron Cross              93 Illinois Stealth     5:00.00    5:05.53  
 
Event 61  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nina Olshever             98 Elgin Sharks TC     11:19.87   11:14.70  
  2 Laureen Toussaint         99 Elgin Sharks TC     12:35.57   11:18.23  
  3 Jasmine Acuna             99 Elgin Sharks TC     13:02.05   11:59.38  
  4 Mary Blankemeier          99 Oak Park Road Ru               12:09.61  
  5 Morgan Carmien            98 Illini Heat TC      13:54.00   13:40.16  
 
Event 62  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tanner McQuality          98 Aurora Flyers                  11:21.99  
  2 Dawson Dodds              98 Illini Heat TC      11:53.00   11:58.46  
  3 Jairus Bush               98 Zephyrs TC          12:00.00   12:25.02  
 
Event 63  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Hershman         97 Wildcat TC                     12:46.75  
 
Event 64  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James McQuality           96 Aurora Flyers                  10:36.71  
  2 Philip Nordgren           97 Elgin Sharks TC     10:57.72   10:46.50  
  3 Anthony Peters            96 Elgin Sharks TC                10:52.27  
  4 Alexander Peters          96 Elgin Sharks TC                13:01.42  
 
Event 65  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christa Nordgren          95 Elgin Sharks TC     11:39.71   12:04.47  
 
Event 66  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicholas Karasch          95 Aurora Flyers                  10:17.67  
  2 Chris Porras              95 Elgin Sharks TC                10:30.97  
 
Event 67  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kai Bush                  93 Zephyrs TC                     13:58.11  
 
Event 68  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cahron Cross              93 Illinois Stealth               18:54.80  
 
Event 69  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angel Farrell             94 Aurora Flyers        7:37.77    8:12.53  
 
Event 70  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicholas Karasch          95 Aurora Flyers                   7:31.10  
 
Event 71  2000 Meter Steeplechase Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kateeva Miller            92 Chicago Striders     8:02.54    9:35.36  
  2 Kai Bush                  93 Zephyrs TC                      9:55.99  
 
Event 72  2000 Meter Steeplechase Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sergio Miranda            92 SSPARC                          6:38.11  
  2 Xavier Perkins            93 SW Suburban TC                  7:01.40  
  3 Mark Carlson              91 SW Suburban TC                  7:41.09  
 
Event 74  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angelo Peters             00 Elgin Sharks TC     10:53.53   10:04.00  
 
Event 76  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samuel Peters             98 Elgin Sharks TC     10:58.78    9:11.11  
 
Event 77  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elizabeth Nieto           96 Elgin Sharks TC                19:22.12  
  2 Jennifer Lopez            96 Elgin Sharks TC     19:00.00   19:37.22  
 
Event 78  3000 Meter Race Walk Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emilio Mancha             96 Elgin Sharks TC     19:12.23   18:12.28  
  2 Alexander Peters          96 Elgin Sharks TC     19:14.60   18:13.16  
  3 Anthony Peters            96 Elgin Sharks TC                19:36.77  
 
Event 79  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephanie Acuna           95 Elgin Sharks TC     21:50.57   21:30.40  
  2 Jocelyn Acuna             94 Elgin Sharks TC     21:59.57   21:59.79  
 
Event 83  80 Meter Hurdles 30" Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Elite T       12.70      14.52   NWI 
  2 Kyla Jimmar               98 Illinois Stealth       16.00      17.69   NWI 
  3 Brenna Dupre              99 Huskie TC              17.90      18.49   NWI 
  4 Elena Edwards             99 Huskie TC              16.40      19.78   NWI 
  5 Madeleine Strokis         98 Wildcat TC             18.99      19.81   NWI 
 
Event 84  80 Meter Hurdles 30" Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Moziah Flynn              99 Illinois Stealth       14.30      17.17  -0.1 
 
Event 85  100 Meter Hurdles 30" Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Christin Salley           96 Illinois Stealth       16.10      16.69  -0.3 
  2 Lauren Copeland           97 Illinois Elite T       15.50      16.70  -0.3 
  3 Lilia Edwards             97 Huskie TC              17.30      16.84  -0.3 
  4 Taylor Walker             96 Unattached                        17.90  -0.3 
  5 Mikaella Faber            96 Wildcat TC                        19.39  -0.3 
  6 Ryan Evans                96 Illinois Stealth       18.00      22.79  -0.3 
 
Event 86  100 Meter Hurdles 33" Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Conner Diedrich           96 Illini Heat TC         16.07      15.72  -1.5 
  2 Max Roberts               97 Elgin Sharks TC        15.42      16.98  -1.5 
  3 Ashton Montgomery         96 Illini Heat TC         17.50      18.00  -1.5 
  4 Nick Poff                 96 Illini Heat TC         18.07      18.07  -1.5 
  5 Leon Ishmon               97 Boys Girls Club                   19.05  -1.5 
  6 Blake Eichenberger        97 Aurora Flyers          16.80      20.60  -1.5 
 
Event 87  100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Logan Tillmon             95 Golden Eagles TC       15.00      15.90Q +0.0  2 
  2 Ashley Johnson            94 Firestarters           15.32      16.17Q -0.9  1 
  3 Courtney Salley           95 Illinois Stealth       15.30      15.96Q +0.0  2 
  4 Carolina Carmichael       94 Waukegan Invader       14.82      16.19Q -0.9  1 
  5 Natasha Seymour           95 Illinois Stealth       15.30      16.40Q -0.9  1 
  6 Sarah Goodale             95 Unattached             15.45      16.71Q +0.0  2 
  7 Taylor Lynch              94 Illinois Charger       16.50      16.77q +0.0  2 
  8 Raven Boyd                94 SSPARC                 17.29      17.79q -0.9  1 
 
Event 87  100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Logan Tillmon             95 Golden Eagles TC       15.90      15.31   NWI 
  2 Ashley Johnson            94 Firestarters           16.17      15.70   NWI 
  3 Courtney Salley           95 Illinois Stealth       15.96      15.82   NWI 
  4 Natasha Seymour           95 Illinois Stealth       16.40      16.04   NWI 
  5 Carolina Carmichael       94 Waukegan Invader       16.19      16.30   NWI 
  6 Sarah Goodale             95 Unattached             16.71      16.60   NWI 
  7 Taylor Lynch              94 Illinois Charger       16.77      16.97   NWI 
  8 Raven Boyd                94 SSPARC                 17.79      17.73   NWI 
 
Event 88  110 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Rashad Hulbert            94 Illinois Storm         14.50      15.07  -0.9 
  2 Scott Filip               95 Dupage TC              15.80      15.92  -0.9 
  3 Matthew Harris            95 Zephyrs TC             16.02      16.06  -0.9 
  4 Jesus Najera              94 SW Suburban TC                    16.07  -0.9 
  5 Dion Starns               94 Illinois Storm         15.90      16.43  -0.9 
  6 Jalil Manson              94 Zephyrs TC                        17.26  -0.9 
  7 Andrew Helmin             95 Flight TC              15.50      19.01  -0.9 
 
Event 89  100 Meter Hurdles 33" Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Chelsea Maxey             92 N. Shore Breeze                   15.53Q -0.5  2 
  2 McKenzie White            93 Unattached             15.33      16.17Q -1.4  1 
  3 Megan Geldernick          93 N. Shore Breeze        15.20      16.40Q -0.7  3 
  4 Shenelle Burnett          92 Aurora Flyers                     15.88Q -0.5  2 
  5 Ciana Tabb                92 Firestarters           14.32      17.41Q -1.4  1 
  6 Ashley Corder             92 Kankakee TC            16.00      18.64Q -0.7  3 
  7 Kathryn Pickett           92 Zephyrs TC             14.79      15.93q -0.5  2 
  8 Lydia Mitchell            93 Illini Heat TC         15.29      16.93q -0.5  2 
 
Event 89  100 Meter Hurdles 33" Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Chelsea Maxey             92 N. Shore Breeze        15.53      15.44  -1.4 
  2 Ciana Tabb                92 Firestarters           17.41      15.48  -1.4 
  3 McKenzie White            93 Unattached             16.17      15.74  -1.4 
  4 Shenelle Burnett          92 Aurora Flyers          15.88      16.08  -1.4 
  5 Kathryn Pickett           92 Zephyrs TC             15.93      16.19  -1.4 
  6 Lydia Mitchell            93 Illini Heat TC         16.93      17.10  -1.4 
  7 Megan Geldernick          93 N. Shore Breeze        16.40      17.39  -1.4 
  8 Ashley Corder             92 Kankakee TC            18.64      19.18  -1.4 
 
Event 90  110 Meter Hurdles 39" Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tevin Person              92 Boys Girls Club                   16.28  -0.1 
  2 Sam Prentice              93 Zephyrs TC             15.30      16.29  -0.1 
  3 David Jackson             93 Southern IL Stri       15.60      16.45  -0.1 
  4 Oliver Whitten            93 Unattached             15.40      17.16  -0.1 
  5 Charles Chang             93 Zephyrs TC                        19.33  -0.1 
  6 Christian Awah            91 Zephyrs TC             14.23      20.17  -0.1 
  7 Alexander Fitch           92 Zephyrs TC             16.26      20.18  -0.1 
 
Event 91  200 Meter Hurdles 30" Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lauren Copeland           97 Illinois Elite T       29.00      32.08   0.2 
  2 Christin Salley           96 Illinois Stealth       33.00      32.79   0.2 
  3 Aija Williams             96 Aurora Flyers                     35.84   0.2 
  4 Khristian Jones           97 Illinois Elite T       30.00      36.02   0.2 
  5 Asia Brown                97 Illinois Elite T       30.00      37.01   0.2 
  6 Ryan Evans                96 Illinois Stealth       37.00      39.67   0.2 
 
Event 92  200 Meter Hurdles 30" Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Conner Diedrich           96 Illini Heat TC         29.30      30.11  -0.2 
  2 Nick Poff                 96 Illini Heat TC         31.20      33.54  -0.2 
 
Event 93  400 Meter Hurdles 30" Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Erin McCoy                94 Zephyrs TC                      1:07.66   1 
  2 Logan Tillmon             95 Golden Eagles TC     1:09.00    1:11.51   2 
  3 Natasha Seymour           95 Illinois Stealth     1:10.00    1:12.24   2 
  4 Courtney Salley           95 Illinois Stealth     1:15.00    1:16.53   2 
  5 Alexus Williams           94 Chicago Striders     1:09.12    1:18.87   2 
  6 Anita Lewis               94 Illinois Stealth     1:20.00    1:21.42   1 
  7 Naquasha Fleming          94 Illinois Storm       1:15.00    1:27.85   2 
  8 Karissa Bush              95 Zephyrs TC                      1:28.53   1 
 
Event 94  400 Meter Hurdles 36" Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rashad Hulbert            94 Illinois Storm         56.50      56.72  
  2 Jesus Najera              94 SW Suburban TC                    59.44  
  3 Daniel Medrano            94 Univ Of Chicago                 1:02.22  
  4 Scott Filip               95 Dupage TC            1:01.00    1:04.13  
  5 Chris Para                94 SS TC                1:05.00    1:05.14  
  6 Christopher Bernard       95 Golden Eagles TC     1:01.00    1:11.70  
 
Event 95  400 Meter Hurdles 30" Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kathryn Pickett           92 Zephyrs TC                      1:07.16   2 
  2 Lydia Mitchell            93 Illini Heat TC       1:07.00    1:07.85   2 
  3 Chelsea Maxey             92 N. Shore Breeze                 1:08.15   1 
  4 Sharone Greenlaw          92 Chicago Striders     1:10.12    1:08.61   2 
  5 Elizabeth Crissy          92 Illinois Elite T     1:06.00    1:11.30   2 
  6 Shenelle Burnett          92 Aurora Flyers                   1:15.80   1 
  7 Samantha Lewis            93 Flight TC            1:06.00    1:17.24   2 
  8 Claire Taylor             93 Unattached                      1:19.91   2 
 
Event 96  400 Meter Hurdles 36" Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rahiem Foster             92 Zephyrs TC             55.00      59.42  
  2 Tevin Person              92 Boys Girls Club                 1:00.32  
  3 Michael Varela            92 Unattached             58.62    1:01.38  
  4 Sam Prentice              93 Zephyrs TC             58.26    1:01.49  
  5 Charles Chang             93 Zephyrs TC                      1:03.52  
  6 Christopher Walker        92 SSPARC               1:00.00    1:04.58  
  7 Christian Awah            91 Zephyrs TC             54.35    1:10.64  
 
Event 99  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Warrior Athletic Club                                        1:06.54  
     1) Nyasha Wilson 00                2) Saige Porter 01                
     3)                                 4) Journey Barsh 01               
     5) Kemi Durodola 00                6) Lia Moore 01                   
 
Event 100  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Warrior Athletic Club                                        1:04.12  
     1) James Barsh 00                  2) Donovan Hoskins 00             
     3) Jahlil Pettis 01                4) Chawn Wilson 01                
     5) Victor Roberson 00              6) Tyler Roberson 00              
 
Event 103  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Elite TC                                   49.00      50.60  
     1) Asia Brown 97                   2) Janae Cox 97                   
     3) Kayla Denwood 96                4) Brittny Ellis 97               
     5) Khristian Jones 97              6) Meghan Marias 96               
  2 Illinois Elite TC  'B'                              50.00      53.52  
     1) Anntoinette Boughton 97         2) Hannah Cohn 97                 
     3) Lauren Copeland 97              4) Emily Cowan 96                 
     5) Destiny Wesley 97               6)                                
  3 Univ Of Chicago TC                                  52.00      54.25  
     1) Imani Davis 97                  2) Sharda Harris 96               
     3) Kaylin Powell 96                4) Elizabeth Toye 97              
     5) Kinnidi Warfield 97             6) Kyannah Wilson 97              
 
Event 104  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kankakee TC                                                    51.80  
     1) Taquan Giddings 96              2) Sam Hines 97                   
     3) Dequante McEastland 97          4) Levell Powell 97               
     5) Calvin Sampson 96               6)                                
 
Event 105  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Elite TC                                   45.00      48.26  
     1) Aaliyah Brown 95                2) Alia Childress 95              
     3) Jasmine Frank 95                4) Aliyah Harmon 94               
     5) Cessily Jones 94                6) Megan Paul 94                  
  2 Illinois Stealth                                    49.20      49.77  
     1) Taylor Farley 94                2) Courtney Salley 95             
     3) Natasha Seymour 95              4) Dejanae Terry 94               
  3 Zephyrs TC  'B'                                     49.00      50.03  
     1) Mashayla Kirksy 94              2) Hasheana Strong 95             
     3) Hasherria Strong 95             4) Ashante White 94               
  4 Zephyrs TC                                          48.50      50.29  
     1) Amanda Seals 94                 2) Marie Scott 94                 
     3) Kinnari Badger 94               4) Gabriela Pavletic 94           
  5 Illinois Stealth  'B'                               50.00      51.39  
     1) Mykel Adams 95                  2) Cortney Cross 95               
     3) Jasmine Gardner 94              4) Anita Lewis 94                 
     5) Dejanaie Matthews 94            6) Melanie Ransom 95              
  6 Zephyrs TC  'C'                                     49.50      51.90  
     1) Irena Browar 94                 2) Nicole Hladik 94               
     3) Sarah Kreikemeier 95            4) Brittany Alston 94             
 
Event 106  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zephyrs TC                                          46.50      45.68  
     1) Connor Furlong 94               2) Chadane Gordon 94              
     3) Matthew Harris 95               4) Jalil Manson 94                
     5) Justin Atkins 94                6) Anthony Vicino 94              
  2 Dupage TC                                           45.60      46.22  
     1) Demetri Alimissis 94            2) Michael Amerlan 95             
     3) Patrick Mroczkowski 94          4) Vincent Puzon 94               
     5) Kevin Reyes 94                  6)                                
 
Event 107  4x100 Meter Relay Young Women
============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Flight TC                                           46.00      46.66   2 
     1) Maria Perozzi 93                2) Raena Rhone 93                 
     3) Ashley Stacey 92                4) Meghan Walsh 93                
     5) Ebony Wims 93                   6) Jeronda Womack 92              
  2 Firestarters                                        48.20      48.57   2 
     1) Nyasia Bolden 93                2) Kirsten Bryant 92              
     3) Breonna Green 92                4) Tia Smith 92                   
     5) Ciana Tabb 92                   6) Chanelle Williams 93           
  3 Zephyrs TC                                          48.00      48.85   2 
     1) Kellion Gordon 93               2) Julie Dambra 93                
     3) Alexus Harrison 93              4) Lauren Roush 92                
     5) Kayla Schwarz 93                6) Margaret Mysz 91               
  4 Illinois Storm TC                                   49.30      50.12   2 
     1) Trinea Bobo 92                  2) Ta-Tiairra Essex 92            
     3) Kelli Herlitz 93                4) Javell Thompson 91             
  5 Kankakee TC                                         50.00      50.98   1 
     1) Summer Allen 93                 2) Keyai Brooks 93                
     3) Coen Clark 93                   4) Ashley Corder 92               
     5) Larryce Thomas 93               6)                                
  6 Illinois Storm TC  'B'                              50.00      51.26   1 
     1) Sydney Douthard 92              2) Tshyana Ford 92                
     3) Dominique Jefferson 93          4) Megan Majors 93                
     5) Jalisa Tate 91                  6)                                
  7 Chicago Striders                                    49.72      51.98   2 
     1) Caja Calhoun 92                 2) Sharone Greenlaw 92            
     3) Selah Lee 92                    4) Iesah Newell 91                
     5) Jovanni Spears 93               6) Kourtney Williams 93           
  8 Illinois Storm TC  'C'                              51.00      53.03   1 
     1) Masala Hobbs 92                 2) Porcha Shadd 93                
     3) Chelsey Taylor 93               4) Destiny Thurmon 91             
 
Event 108  4x100 Meter Relay Young Men
============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 North Shore Breeze                                  42.00      42.00   2 
     1) Klavins Braxton 92              2) Delante Keys 92                
     3) Brandon Washington 93           4) Christian Williams 92          
     5) Donavan Wilson 93               6)                                
  2 Ben Newsom Jr TC                                    42.80      42.80   2 
     1) Quai Chandler 93                2) Tevin Francis 93               
     3) Kassidy Freeman 93              4) Tyler Lovgren 93               
     5) Samuel Wilson 93                6) James Wright 91                
  3 Illinois Storm TC                                   42.90      42.90   2 
     1) Brandon Carroll 92              2) Terrance Hills 93              
     3) Charles Jideonwo 92             4) Oluwaseyi Oqunleye 93          
     5) David Smith 93                  6) Denzel Washington 93           
  4 SSPARC                                              42.94      42.94   2 
     1) Yaw Asare 93                    2) Antoine Curry 92               
     3) Christian Miller 92             4) Richmond Richter 91            
     5) Derrick Stewart 92              6) Christopher Walker 92          
  5 Lake County TC                                      42.98      42.98   2 
     1) Ryan Darcy 92                   2) Jahard Nelson 93               
     3) Brandon Stryganek 93            4) Jeffery Winters 93             
  6 Zephyrs TC                                          43.00      43.00   2 
     1) Shane Molidor 92                2) Devaughn Benion 93             
     3) Eric Covington 93               4) Jonathan Gardner 91            
     5) Rahiem Foster 92                6) Robert Trotter 93              
  6 Kankakee TC                                         43.00      43.00   2 
     1) Donald Carson 92                2) Maurice Graham 92              
     3) Brionte Hamilton 93             4) Lamarius Hunt 92               
     5) Deangelo Strickland 91          6)                                
  8 Flight TC                                           43.30      43.30   2 
     1) Michael Crawley 92              2) Jonathan Duncan 91             
     3) Brandon Gentry 92               4) Chris Graves 92                
 
Event 112  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Elite TC                                 4:40.00    4:58.53  
     1) Robert Dupont 99                2) Branden Ellis 99               
     3) Torrey Nalls 99                 4) Rasheed Rush 98                
 
Event 113  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Elite TC                                 4:00.00    4:17.72  
     1) Anntoinette Boughton 97         2) Asia Brown 97                  
     3) Hannah Cohn 97                  4) Kayla Denwood 96               
     5) Brittny Ellis 97                6) Meghan Marias 96               
  2 Illinois Elite TC  'B'                            4:10.00    4:28.12  
     1) Lauren Copeland 97              2) Emily Cowan 96                 
     3) Khristian Jones 97              4) Destiny Wesley 97              
 
Event 115  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Elite TC                                 3:50.00    3:59.78  
     1) Aaliyah Brown 95                2) Alia Childress 95              
     3) Aliyah Harmon 94                4) Cessily Jones 94               
     5) Roriann Nalls 94                6) Megan Paul 94                  
  2 Zephyrs TC  'B'                                              4:15.78  
     1) Ashante White 94                2) Marie Scott 94                 
     3) Hasheana Strong 95              4) Stefania Culafic 94            
     5) Uzo Okoro 94                    6)                                
  3 Zephyrs TC                                                   4:21.12  
     1) Erin McCoy 94                   2) Kinnari Badger 94              
     3) Erin Modzeiewski 95             4) Melissa Hoo 94                 
     5) Karissa Bush 95                 6) Victoria Hearns 95             
  4 Illinois Stealth                                  4:00.00    4:26.84  
     1) Mykel Adams 95                  2) Cortney Cross 95               
     3) Taylor Farley 94                4) Melanie Ransom 95              
  5 Illinois Stealth  'B'                             4:15.00    4:29.11  
     1) Jasmine Gardner 94              2) Anita Lewis 94                 
     3) Dejanaie Matthews 94            4) Courtney Salley 95             
     5) Natasha Seymour 95              6) Dejanae Terry 94               
 
Event 117  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Firestarters                                      3:55.00    3:57.93  
     1) Nyasia Bolden 93                2) Kirsten Bryant 92              
     3) Nyala Eddings 92                4) Breonna Green 92               
     5) Tia Smith 92                    6) Ciana Tabb 92                  
  2 Chicago Striders                                  3:55.39    4:00.19  
     1) Tianna Borner 92                2) Caja Calhoun 92                
     3) Sharone Greenlaw 92             4) Iesah Newell 91                
     5) Justice Plummer 93              6) Jovanni Spears 93              
  3 Zephyrs TC                                                   4:09.95  
     1) Kellion Gordon 93               2) Kayla Schwarz 93               
     3) Julie Dambra 93                 4) Elshaunna Burnside 93          
     5) Lauren Roush 92                 6) Alexus Harrison 93             
  4 Zephyrs TC  'B'                                              4:15.23  
     1) Destiny Matthews 93             2) Alexus Harrison 93             
     3) Simone Bunsen 93                4) Margaret Mysz 91               
     5) Kathryn Pickett 92              6) Anna Rogers 93                 
  5 Illinois Storm TC                                 4:12.00    4:21.69  
     1) Jasmine Barnes 93               2) Ta-Tiairra Essex 92            
     3) Tshyana Ford 92                 4) Megan Majors 93                
     5) Jalisa Tate 91                  6) Javell Thompson 91             
  6 Kankakee TC                                                  4:47.57  
     1) Summer Allen 93                 2) Keyai Brooks 93                
     3) Coen Clark 93                   4) Ashley Corder 92               
     5) Aysha Hill 92                   6) Larryce Thomas 93              
 
Event 118  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Storm TC                                 3:24.00    3:24.35  
     1) Brandon Carroll 92              2) Terrance Hills 93              
     3) Charles Jideonwo 92             4) Joe Mason 91                   
     5) David Smith 93                  6) Denzel Washington 93           
  2 Zephyrs TC                                                   3:24.97  
     1) Dejon Weems 92                  2) Daniel Hill 93                 
     3) Sam Prentice 93                 4) Rahiem Foster 92               
     5) Shane Molidor 92                6) Kendall Richmond 92            
  3 Kankakee TC                                       3:30.00    3:37.42  
     1) Donald Carson 92                2) Brionte Hamilton 93            
     3) Lamarius Hunt 92                4) Deangelo Strickland 91         
  4 Angelic Flyers                                    3:35.00    3:48.40  
     1) Malcolm Canders 92              2) Cedric Cheeks 92               
     3) Ivan Davis 91                   4) Myles Hendricks 93             
     5) Antoine Robinson 91             6) Elante Williams 93             
  5 Ben Newsom Jr TC                                  3:28.00    3:48.63  
     1) Ian Blecker 93                  2) Quai Chandler 93               
     3) Kassidy Freeman 93              4) Tyler Lovgren 93               
     5) Dale McGirk 93                  6) James Wright 91                
 
Event 127  Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kierah Meier              02 Huskie TC                         3.63m   NWI  11-11.00 
  2 Phairra Jones             02 Illinois Jets TC       3.35m      2.95m   NWI   9-08.25 
  3 Jessica Gathing           02 Kankakee TC            0.13m      2.70m   NWI   8-10.25 
  4 Peyton Panka              02 Unattached                        2.32m   NWI   7-07.50 
  5 Maria Lambert             03 Aurora Flyers                     1.72m   NWI   5-07.75 
 
Event 128  Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Dorsey Christian          03 N. Shore Breeze        3.05m      2.95m   NWI   9-08.25 
  2 Dexter Stigall            02 Zephyrs TC                        2.60m   NWI   8-06.50 
  3 Emmanuel Key              03 Angelic Flyers         2.44m      2.54m   NWI   8-04.00 
  4 Xavier Curry              03 Waukegan Invader       2.44m      2.50m   NWI   8-02.50 
  5 Chase Wykes               03 Unattached                        2.19m   NWI   7-02.25 
  6 Anthony Giddings          04 Kankakee TC            2.13m      2.19m   NWI   7-02.25 
  7 Caleb Levy                05 Waukegan Invader       2.44m      2.00m   NWI   6-06.75 
 
Event 129  Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Mora Smith                00 N. Shore Breeze        3.43m      3.59m   NWI  11-09.50 
  2 Dejae Hudson              01 Southern IL Stri       3.96m      3.35m   NWI  11-00.00 
  3 Chante Johnson            00 Chicago Thunder        3.20m      3.28m   NWI  10-09.25 
  4 Taylor Meier              01 Huskie TC                         3.21m   NWI  10-06.50 
  5 Isabelle Klett            01 N. Shore Breeze        2.51m      2.95m   NWI   9-08.25 
  6 Abby Pardridge            01 Huskie TC                         2.90m   NWI   9-06.25 
  7 Dejahnae Goldsmith        00 Angelic Flyers         0.23m      2.82m   NWI   9-03.00 
  8 Kimari Jimmar             01 Illinois Stealth                  2.77m   NWI   9-01.25 
 
Event 130  Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Daniel Spejcher           00 Dupage TC              3.81m      3.75m   NWI  12-03.75 
  2 Michael Albert            00 Huskie TC                         3.45m   NWI  11-04.00 
  3 Marc Wallace              00 Aurora Flyers                     3.43m   NWI  11-03.00 
  4 Shandon Jelks             00 Unattached             3.66m      3.42m   NWI  11-02.75 
  5 Nehemiah Key              01 Angelic Flyers         2.44m      2.88m   NWI   9-05.50 
  6 Victor Roberson           00 Warrior Athletic                  2.57m   NWI   8-05.25 
  7 Shawn Smith               01 Unattached                        2.54m   NWI   8-04.00 
  8 Quinn Collins             01 Chicago Striders       2.74m      2.44m   NWI   8-00.25 
 
Event 131  Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kaylin Dean               98 Illinois Stealth       3.84m      4.05m   NWI  13-03.50 
  2 Kyla Jimmar               98 Illinois Stealth       3.78m      4.03m   NWI  13-02.75 
  3 Valena Greene             99 Unattached             3.84m      3.56m   NWI  11-08.25 
  4 Shamarra Hardy            98 Golden Eagles TC       4.27m      3.53m   NWI  11-07.00 
  5 Delgratia Hudson          99 Southern IL Stri       4.17m      3.26m   NWI  10-08.50 
  6 Charlene Horton           98 Warrior Athletic                  2.95m   NWI   9-08.25 
  7 Brenna Dupre              99 Huskie TC                         2.92m   NWI   9-07.00 
  8 Elena Edwards             99 Huskie TC                         2.79m   NWI   9-02.00 
 
Event 132  Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cameron Barthelemy        98 SW Suburban TC                    4.55m   NWI  14-11.25 
  2 Melvin Pettis             99 N. Shore Breeze        4.14m      4.40m   NWI  14-05.25 
  3 Jeremiah Wright           98 Huskie TC                         4.32m   NWI  14-02.25 
  4 Jeremy Mankins            98 Aurora Flyers                     3.97m   NWI  13-00.25 
  5 Jahi Stigall              99 Zephyrs TC                        3.84m   NWI  12-07.25 
  6 Jack Stam                 99 Kankakee TC            3.61m      3.77m   NWI  12-04.50 
  7 Kwame Muhammad            98 Warrior Athletic                  3.63m   NWI  11-11.00 
  8 John Sullivan             99 Huskie TC                         3.42m   NWI  11-02.75 
 
Event 133  Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Patrice Jones             96 Illinois Jets TC       5.26m      5.16m   NWI  16-11.25 
  2 Janae Cox                 97 Illinois Elite T                  5.06m   NWI  16-07.25 
  3 Avona Greene              96 Unattached             4.65m      4.56m   NWI  14-11.50 
  4 Niomi Thomas              97 Warrior Athletic                  4.55m   NWI  14-11.25 
  5 Naomi Mitts               96 Aurora Flyers                     4.46m   NWI  14-07.75 
  6 Phallen Lambert           96 Illinois Jets TC       3.96m      4.41m   NWI  14-05.75 
  7 Lilia Edwards             97 Huskie TC                         4.35m   NWI  14-03.25 
  8 Elizabeth Toye            97 Univ Of Chicago        4.50m      4.16m   NWI  13-07.75 
 
Event 134  Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Joseph Toye               97 Univ Of Chicago        5.72m      5.60m   NWI  18-04.50 
  2 Lamar Colon               96 Univ Of Chicago        5.84m      5.56m   NWI  18-03.00 
  3 Caleb Williams            97 Univ Of Chicago        5.49m      5.32m   NWI  17-05.50 
  4 Conner Diedrich           96 Illini Heat TC         5.23m      5.16m   NWI  16-11.25 
  5 Jordan Reid               97 Univ Of Chicago        5.18m      5.15m   NWI  16-10.75 
  6 Quinten Nash              96 Illinois Elite T                  5.09m   NWI  16-08.50 
  7 Christopher Filip         96 Dupage TC              4.57m      4.88m   NWI  16-00.25 
  8 Alexander Lane            96 Illinois Storm         5.18m      4.88m   NWI  16-00.25 
 
Event 135  Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Aliyah Harmon             94 Illinois Elite T       5.44m      5.55m   NWI  18-02.50 
  2 Carolina Carmichael       94 Waukegan Invader       5.26m      5.28m   NWI  17-04.00 
  3 Cortney Cross             95 Illinois Stealth       4.83m      5.17m   NWI  16-11.50 
  4 Jasmine Brown             95 Huskie TC                         5.09m   NWI  16-08.50 
  5 Paige Greenwood           94 Zephyrs TC             4.71m      5.04m   NWI  16-06.50 
  6 Uzo Okoro                 94 Zephyrs TC                        4.91m   NWI  16-01.50 
  7 Mashayla Kirksy           94 Zephyrs TC                        4.82m   NWI  15-09.75 
  8 Shayna Nwokenkwo          94 LV's Cheetahs                     4.72m   NWI  15-06.00 
 
Event 136  Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Matthew Harris            95 Zephyrs TC             7.00m      6.58m   NWI  21-07.25 
  2 Adonis Hill               94 Southern IL Stri       6.72m      6.22m   NWI  20-05.00 
  3 Wesley Lam                94 Dupage TC                         6.08m   NWI  19-11.50 
  4 Kerry Dean                94 Illinois Stealth       5.77m      6.07m   NWI  19-11.00 
  5 Demetri Alimissis         94 Dupage TC              5.94m      6.04m   NWI  19-09.75 
  6 Anthony McCaskill         94 Illinois Elite T       5.79m      6.01m   NWI  19-08.75 
  7 Kaleb Williams            94 Chicago Striders                  5.95m   NWI  19-06.25 
  8 Kelvin Clark              94 Warrior Athletic                  5.66m   NWI  18-07.00 
 
Event 137  Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Abie Ehimwenman           93 Illinois Charger       5.13m      5.71m   NWI  18-09.00 
  2 Dominique Jefferson       93 Illinois Storm         5.54m      5.07m   NWI  16-07.75 
  3 Kayla King                93 Illinois Elite T       5.31m      4.97m   NWI  16-03.75 
  4 Julie Dambra              93 Zephyrs TC                        4.96m   NWI  16-03.25 
  5 Javell Thompson           91 Illinois Storm         4.88m      4.93m   NWI  16-02.25 
  6 Destiny Thurmon           91 Illinois Storm         5.00m      4.88m   NWI  16-00.25 
  7 Keyai Brooks              93 Kankakee TC                       4.86m   NWI  15-11.50 
  8 Margaret Mysz             91 Zephyrs TC                        4.83m   NWI  15-10.25 
 
Event 138  Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Burnell Gordon            91 Kankakee TC                       6.78m   NWI  22-03.00 
  2 Zachery Ziemek            93 Dupage TC              6.55m      6.69m   NWI  21-11.50 
  3 Cedric Cheeks             92 Angelic Flyers         6.68m      6.60m   NWI  21-08.00 
  4 Matthew Funches           91 Chicago Striders       6.48m      6.44m   NWI  21-01.50 
  5 Emmanuel Richter-Shea     93 Illini Heat TC         7.06m      6.39m   NWI  20-11.75 
  6 Demetrius Carr            92 Unattached             6.81m      6.36m   NWI  20-10.50 
  7 Julian Smith              91 Chicago Express        6.50m      6.35m   NWI  20-10.00 
  8 Devin Lee                 91 Zephyrs TC             6.35m      6.08m   NWI  19-11.50 
 
Event 139  Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Lilia Edwards             97 Huskie TC                         9.72m   NWI  31-10.75 
  2 Kate Hickey               97 Huskie TC                         9.29m   NWI  30-05.75 
 
Event 140  Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jordan Reid               97 Univ Of Chicago       11.28m     11.86m   NWI  38-11.00 
  2 Desean Brown              96 Aurora Flyers                    11.17m   NWI  36-07.75 
  3 Giovanni Basso            97 Dupage TC                        10.92m   NWI  35-10.00 
  4 Conner Diedrich           96 Illini Heat TC        10.31m     10.44m   NWI  34-03.00 
  5 Alexander Lane            96 Illinois Storm        10.67m     10.30m   NWI  33-09.50 
  6 Paul Moreno               96 Dupage TC                         9.93m   NWI  32-07.00 
  7 Christopher Filip         96 Dupage TC              9.75m      9.90m   NWI  32-05.75 
  8 Parker Dupre              97 Huskie TC                         8.16m   NWI  26-09.25 
 
Event 141  Triple Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Amanda Seals              94 Zephyrs TC            10.62m     10.62m   NWI  34-10.25 
  2 Stephanie Milroy          95 Huskie TC             10.19m     10.19m   NWI  33-05.25 
  3 Najoua Alioualla          94 SSPARC                10.13m     10.13m   NWI  33-03.00 
  4 Jeaneva Jones             94 Univ Of Chicago       10.06m     10.06m   NWI  33-00.25 
  4 Bria Earls                94 LV's Cheetahs         10.06m     10.06m   NWI  33-00.25 
  6 Paige Greenwood           94 Zephyrs TC            10.03m     10.03m   NWI  32-11.00 
  7 Amanda Ziemek             94 Dupage TC              9.30m      9.30m   NWI  30-06.25 
 
Event 142  Triple Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Rashad Hulbert            94 Illinois Storm        13.44m     13.56m   NWI  44-06.00 
  2 Scott Filip               95 Dupage TC             12.50m     12.87m   NWI  42-02.75 
  3 Wesley Lam                94 Dupage TC                        12.84m   NWI  42-01.50 
  4 Demetri Alimissis         94 Dupage TC             11.89m     12.12m   NWI  39-09.25 
  5 Kerry Dean                94 Illinois Stealth      12.22m     12.01m   NWI  39-05.00 
  6 Antoine Lane              95 Illinois Storm        12.19m     11.75m   NWI  38-06.75 
  7 David Kucharz             95 Wildcat TC                       10.35m   NWI  33-11.50 
 
Event 143  Triple Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Abie Ehimwenman           93 Illinois Charger      12.14m     12.14m   NWI  39-10.00 
  2 Ashley Stacey             92 Flight TC             12.12m     12.12m   NWI  39-09.25 
  3 Kelli Herlitz             93 Illinois Storm        10.85m     10.85m   NWI  35-07.25 
  4 Dominique Jefferson       93 Illinois Storm        10.67m     10.67m   NWI  35-00.25 
  5 Destiny Matthews          93 Zephyrs TC            10.49m     10.49m   NWI  34-05.00 
  6 Camille Ivory             92 N. Shore Breeze       10.19m     10.19m   NWI  33-05.25 
  7 Destiny Thurmon           91 Illinois Storm        10.06m     10.06m   NWI  33-00.25 
  8 Ahbreanna Griffin         93 Zephyrs TC             9.75m      9.75m   NWI  32-00.00 
 
Event 144  Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Richmond Richter          91 SSPARC                14.88m     14.29m   NWI  46-10.75 
  2 Zachery Ziemek            93 Dupage TC             14.33m     14.23m   NWI  46-08.25 
  3 Demetrius Carr            92 Unattached            14.20m     13.85m   NWI  45-05.25 
  4 Oluwaseyi Oqunleye        93 Illinois Storm        14.05m     13.76m   NWI  45-01.75 
  5 Matthew Funches           91 Chicago Striders      13.77m     13.59m   NWI  44-07.00 
  6 Devin Lee                 91 Zephyrs TC            14.27m     13.57m   NWI  44-06.25 
  7 Klavins Braxton           92 N. Shore Breeze       13.56m     13.21m   NWI  43-04.25 
  8 Cody Leach                93 Chicago Express       13.23m     13.11m   NWI  43-00.25 
 
Event 145  Shot Put 4 lb Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Peyton Panka              02 Unattached                        3.02m    9-11.00 
 
Event 148  Shot Put 6 lb Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Verdis Brown              00 Univ Of Chicago        8.53m      8.17m   26-09.75 
  2 Rashea Smith              01 Illinois Elite T                  6.75m   22-01.75 
  3 Tate Constable            00 Wildcat TC                        5.65m   18-06.50 
 
Event 149  Shot Put 6 lb Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nicole Freeman            98 Unattached             9.09m      8.50m   27-10.75 
  2 Alexandria McCoy          99 Golden Eagles TC       7.62m      8.44m   27-08.25 
  3 Kyla Denwood              98 Illinois Elite T                  8.19m   26-10.50 
  4 Annie Psenka              98 Unattached             7.21m      7.56m   24-09.75 
  5 Camryn Jackson            99 Golden Eagles TC       6.40m      7.02m   23-00.50 
  6 Aliyah Reid               99 Univ Of Chicago        7.92m      6.68m   21-11.00 
 
Event 150  Shot Put 6 lb Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tanner Clott              99 Dupage TC                         8.54m   28-00.25 
  2 Michael Catanzaro         98 Dupage TC                         8.19m   26-10.50 
  3 Santiago Basso            98 Dupage TC                         7.23m   23-08.75 
  4 Avery Portis              98 Warrior Athletic                  7.17m   23-06.25 
  5 Bomani Robinson           99 Zephyrs TC                        6.79m   22-03.50 
  6 Antonio Meza              98 Golden Eagles TC       5.18m      6.77m   22-02.50 
  7 Cameron Collins           99 Chicago Striders                  5.96m   19-06.75 
  8 John Sullivan             99 Huskie TC                         5.71m   18-09.00 
 
Event 151  Shot Put 6 lb Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Acquennetta Abrams        96 N. Shore Breeze        9.11m      9.77m   32-00.75 
  2 Khristian Jones           97 Illinois Elite T       9.75m      9.64m   31-07.50 
  3 Holly Julifs              96 Aurora Flyers                     9.62m   31-06.75 
  4 Olivia Roehri             97 Unattached             9.23m      8.86m   29-01.00 
  5 Jasmine Fredericks        96 Golden Eagles TC       7.01m      8.61m   28-03.00 
  6 Madeline Kladar           96 Unattached             7.62m      8.02m   26-03.75 
  7 Crea Taylor               97 Illinois Elite T                  7.65m   25-01.25 
  8 Lauren Gregory            96 N. Shore Breeze       12.23m      7.61m   24-11.75 
 
Event 152  Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nicky Allegetti           96 LV's Cheetahs         13.41m     13.12m   43-00.50 
  2 Nathan Dyer               96 Huskie TC                        12.16m   39-10.75 
  3 Mike Prestigiacomo        96 Dupage TC                        10.72m   35-02.00 
  4 Kordell Mitchell          96 Illini Heat TC        10.36m     10.19m   33-05.25 
  5 Bobby Catanzaro           96 Unattached            10.06m      9.95m   32-07.75 
  6 Kyler Herlitz             96 Illinois Storm                    6.05m   19-10.25 
 
Event 153  Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Anna Wcislo               94 Unattached             9.55m      8.77m   28-09.25 
  2 Taliyah Jackson           95 Golden Eagles TC       7.92m      8.75m   28-08.50 
  3 Morgan Young              95 Illini Heat TC         9.80m      8.66m   28-05.00 
  4 Dashia Shanks             95 Waukegan Invader       9.14m      8.03m   26-04.25 
  5 Miracle Powell            94 Golden Eagles TC      10.36m      7.73m   25-04.50 
  6 Katelin Coronado          94 Unattached             6.55m      5.91m   19-04.75 
  7 Brianna Panka             95 Unattached                        5.30m   17-04.75 
 
Event 154  Shot Put 12 lb Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Josh Freeman              94 Unattached            13.75m     13.69m   44-11.00 
  2 Paul Golen                94 Dupage TC                        13.01m   42-08.25 
  3 Joshua Jones              95 Zephyrs TC                       12.10m   39-08.50 
  4 Devin Joiner              94 Golden Eagles TC      10.36m     11.75m   38-06.75 
  5 Patrick Barrett           94 Unattached            12.19m     11.44m   37-06.50 
  6 Phillip Drozdowski        94 Dupage TC                        11.39m   37-04.50 
  7 Reno Jamison              95 Unattached            12.19m     11.21m   36-09.50 
  8 Kelvin Clark              94 Warrior Athletic                 10.39m   34-01.25 
 
Event 155  Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivia Herzog             93 Illini Heat TC        12.47m     12.27m   40-03.25 
  2 Sarah Drozdowski          92 Dupage TC             12.19m     11.42m   37-05.75 
  3 Katherine Lauesen         93 Dupage TC             10.36m     10.13m   33-03.00 
  4 Briana Greer              93 Unattached            10.01m      8.84m   29-00.00 
  5 Latesha Owens             93 N. Shore Breeze                   7.51m   24-07.75 
  6 Jamee Crawford            92 Unattached             7.44m      6.90m   22-07.75 
 
Event 156  Shot Put 12 lb Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jeremy Kline              92 Dupage TC             18.59m     19.81m   65-00.00 
  2 Jermaine Kline            92 Dupage TC             19.20m     19.15m   62-10.00 
  3 Tyler Clott               92 Dupage TC             17.37m     16.82m   55-02.25 
  4 Barry Kimbrough           93 N. Shore Breeze       16.08m     15.93m   52-03.25 
  5 Gregory Block             93 Dupage TC             17.68m     15.86m   52-00.50 
  6 Todd Bland                92 N. Shore Breeze                  15.41m   50-06.75 
 
Event 157  Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nicole Freeman            98 Unattached            22.86m     22.64m      74-03 
  2 Annie Psenka              98 Unattached            18.44m     18.12m      59-05 
  3 Kyla Denwood              98 Illinois Elite T                 17.39m      57-01 
 
Event 158  Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Santiago Basso            98 Dupage TC                        17.23m      56-06 
  2 Antonio Meza              98 Golden Eagles TC      12.19m     17.00m      55-09 
  3 Tanner Clott              99 Dupage TC                        16.57m      54-04 
  4 Nick Zoellick             98 Wildcat TC                       15.79m      51-10 
  5 James Young               98 Illini Heat TC                   11.81m      38-09 
  6 Cameron Collins           99 Chicago Striders                 11.47m      37-07 
 
Event 159  Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivia Roehri             97 Unattached            31.72m     30.71m     100-09 
  2 Holly Julifs              96 Aurora Flyers                    28.35m      93-00 
  3 Lauren Gregory            96 N. Shore Breeze       20.76m     18.98m      62-03 
  4 Talicia Pearce            96 Golden Eagles TC      20.73m     16.72m      54-10 
  5 Acquennetta Abrams        96 N. Shore Breeze                  13.55m      44-05 
  6 Madelyn Rodgers           97 Huskie TC                        12.76m      41-10 
 
Event 160  Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nicky Allegetti           96 LV's Cheetahs         43.66m     43.77m     143-07 
  2 Nathan Dyer               96 Huskie TC             41.40m     43.71m     143-05 
  3 Nicholas Matthews         97 Unattached            36.04m     37.23m     122-02 
  4 Kordell Mitchell          96 Illini Heat TC        22.71m     22.81m      74-10 
  5 Blake Eichenberger        97 Aurora Flyers         24.69m     18.78m      61-07 
 
Event 161  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Morgan Young              95 Illini Heat TC        32.46m     31.98m     104-11 
  2 Kerrie Spaven             94 Waukegan Invader      30.48m     30.96m     101-07 
  3 Anna Wcislo               94 Unattached            28.75m     30.27m      99-04 
  4 Dashia Shanks             95 Waukegan Invader      30.18m     27.67m      90-09 
  5 Katelin Coronado          94 Unattached            27.56m     26.25m      86-01 
  6 Stephanie Milroy          95 Huskie TC             25.86m     24.62m      80-09 
  7 Miracle Powell            94 Golden Eagles TC      30.48m     19.62m      64-04 
  8 Taliyah Jackson           95 Golden Eagles TC      21.95m     18.26m      59-11 
 
Event 162  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Josh Freeman              94 Unattached            45.06m     39.93m     131-00 
  2 Zachary Matthews          95 Unattached            37.69m     35.04m     114-11 
  3 Reno Jamison              95 Unattached            36.88m     33.74m     110-08 
  4 Patrick Barrett           94 Unattached            36.58m     33.60m     110-03 
  5 Devin Joiner              94 Golden Eagles TC      30.48m     29.08m      95-05 
  6 Paul Golen                94 Dupage TC                        27.88m      91-06 
 
Event 163  Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sarah Drozdowski          92 Dupage TC             38.10m     36.54m     119-10 
  2 Olivia Herzog             93 Illini Heat TC        39.93m     36.52m     119-10 
  3 Ofelia Carmichael         93 Waukegan Invader      25.82m     29.82m      97-10 
  4 Katherine Lauesen         93 Dupage TC                        29.81m      97-10 
  5 Briana Greer              93 Unattached            28.63m     27.52m      90-03 
  6 Jennifer Milroy           92 Huskie TC             32.00m     27.42m      89-11 
  7 Katherine Fitzgerald      93 Zephyrs TC                       23.16m      76-00 
  8 Latesha Owens             93 N. Shore Breeze                  23.11m      75-10 
 
Event 164  Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jeremy Kline              92 Dupage TC             56.69m     55.08m     180-08 
  2 Jermaine Kline            92 Dupage TC             59.44m     52.73m     173-00 
  3 Barry Kimbrough           93 N. Shore Breeze       48.16m     46.31m     151-11 
  4 Todd Bland                92 N. Shore Breeze                  45.11m     148-00 
  5 Gregory Block             93 Dupage TC             49.07m     44.77m     146-10 
  6 Tyler Clott               92 Dupage TC             42.67m     43.78m     143-08 
  7 Zachery Ziemek            93 Dupage TC             33.53m     34.45m     113-00 
  8 Jack Becker               93 Wildcat TC            33.45m     29.30m      96-01 
 
Event 169  Javelin Throw 300g (Mini) Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Morgan Garnhart           00 Golden Eagles TC      12.19m     12.75m      41-10 
  2 Sabrina Eichenberger      01 Aurora Flyers          7.62m      9.59m      31-05 
  3 Alicia Meza               01 Golden Eagles TC      10.67m      8.91m      29-03 
 
Event 170  Javelin Throw 300g (Mini) Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Llorens Jarrett           00 Huskie TC                        16.70m      54-09 
  2 Verdis Brown              00 Univ Of Chicago       15.24m     14.69m      48-02 
  3 Angelo Peters             00 Elgin Sharks TC                  12.95m      42-06 
  4 Quinn Collins             01 Chicago Striders                 11.50m      37-09 
 
Event 171  Javelin Throw 300g (Mini) Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shamarra Hardy            98 Golden Eagles TC      24.38m     20.44m      67-01 
  2 Camryn Jackson            99 Golden Eagles TC      16.46m     19.68m      64-07 
  3 Jossalynn Shaw            99 Golden Eagles TC      14.33m     17.85m      58-07 
  4 Alexandria McCoy          99 Golden Eagles TC      17.07m     14.28m      46-10 
  5 Adrianna Pearce           99 Golden Eagles TC      11.58m     10.06m      33-00 
 
Event 172  Javelin Throw 300g (Mini) Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nick Zoellick             98 Wildcat TC                       21.77m      71-05 
  2 James Young               98 Illini Heat TC        19.56m     21.61m      70-11 
  3 Antonio Meza              98 Golden Eagles TC      18.29m     18.11m      59-05 
 
Event 173  Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holly Julifs              96 Aurora Flyers                    21.95m      72-00 
  2 Olivia Roehri             97 Unattached            18.77m     20.20m      66-03 
  3 Kaylynn Simmons           97 Golden Eagles TC      18.29m     19.58m      64-03 
  4 Jasmine Fredericks        96 Golden Eagles TC      14.02m     16.86m      55-04 
  5 Lauren Gregory            96 N. Shore Breeze                  16.11m      52-10 
  6 Acquennetta Abrams        96 N. Shore Breeze                  15.50m      50-10 
 
Event 174  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nathan Dyer               96 Huskie TC                        33.99m     111-06 
  2 Anthony Barrett           96 Unattached            21.34m     29.33m      96-03 
  3 Blake Eichenberger        97 Aurora Flyers         28.04m     25.51m      83-08 
  4 Devonte Thompson          97 Huskie TC             15.62m     24.92m      81-09 
  5 Parker Dupre              97 Huskie TC                        24.78m      81-03 
 
Event 175  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ali Gattone               94 Wildcat TC                       30.38m      99-08 
  2 Morgan Young              95 Illini Heat TC        23.42m     22.94m      75-03 
  3 Anna Wcislo               94 Unattached            19.68m     20.15m      66-01 
  4 Katelin Coronado          94 Unattached            21.79m     19.08m      62-07 
  5 Brianna Panka             95 Unattached                       14.73m      48-04 
  6 Taliyah Jackson           95 Golden Eagles TC      16.76m     13.79m      45-03 
  7 Miracle Powell            94 Golden Eagles TC      26.82m     13.26m      43-06 
 
Event 176  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Patrick Barrett           94 Unattached            42.67m     42.67m     140-00 
  2 Josh Freeman              94 Unattached            35.88m     35.88m     117-08 
  3 Devin Joiner              94 Golden Eagles TC      24.38m     24.38m      80-00 
  4 Christopher Bernard       95 Golden Eagles TC      19.81m     19.81m      65-00 
 
Event 177  Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jennifer Milroy           92 Huskie TC             29.87m     29.87m      98-00 
  2 Ofelia Carmichael         93 Waukegan Invader      25.45m     25.45m      83-06 
 
Event 178  Javelin Throw 800g Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aaron Simmons             92 LV's Cheetahs         48.77m     48.77m     160-00 
  2 Devoniss Thompson         92 Huskie TC             41.66m     41.66m     136-08 
  3 Alexander Fitch           92 Zephyrs TC            38.40m     38.40m     126-00 
  4 Nicholas Houston          92 Unattached            27.53m     27.53m      90-04 
  5 Donald Woodard            93 Golden Eagles TC      22.86m     22.86m      75-00 
  6 Deonta Muhammad           93 Golden Eagles TC      21.34m     21.34m      70-00 
 
Event 179  High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dejae Hudson              01 Southern IL Stri       1.02m      0.95m    3-01.25 
  2 Sabrina Eichenberger      01 Aurora Flyers          1.07m      0.85m    2-09.50 
 
Event 180  High Jump Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shandon Jelks             00 Unattached             1.27m      1.15m    3-09.25 
  2 Daniel Spejcher           00 Dupage TC                         1.10m    3-07.25 
  3 Charles Taylor            00 Illinois Elite T                  1.10m    3-07.25 
  4 Rodney Quinn              01 Angelic Flyers         0.76m      1.00m    3-03.25 
 
Event 181  High Jump Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kaylee Swan               98 Illinois Jets TC       1.27m      1.22m    4-00.00 
  2 Delgratia Hudson          99 Southern IL Stri       1.12m      1.02m    3-04.00 
  3 Hannah Steger             99 Zephyrs TC                        1.02m    3-04.00 
  4 Elena Edwards             99 Huskie TC                         0.92m    3-00.25 
 
Event 182  High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Branden Ellis             99 Illinois Elite T       1.42m      1.30m    4-03.25 
  2 John Sullivan             99 Huskie TC              1.17m      1.20m    3-11.25 
  3 Keith Franklin            98 Zephyrs TC                        1.20m    3-11.25 
  4 Kolby Holloway            98 Angelic Flyers         0.91m      1.00m    3-03.25 
  5 Gregory Tolliver          99 Boys Girls Club                   1.00m    3-03.25 
 
Event 183  High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kamaria Bush              97 Zephyrs TC                        1.42m    4-07.75 
  2 Elizabeth Toye            97 Univ Of Chicago        1.47m      1.37m    4-06.00 
  3 Mikaela Manson            97 Unattached                        1.32m    4-04.00 
  4 Kristina Kladar           96 Unattached             1.41m      1.32m    4-04.00 
  5 Lilia Edwards             97 Huskie TC                         1.22m    4-00.00 
 
Event 184  High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Christopher Madison       97 Zephyrs TC                        1.70m    5-07.00 
  2 Joseph Toye               97 Univ Of Chicago        1.78m      1.65m    5-05.00 
  3 Nathan Dyer               96 Huskie TC                         1.60m    5-03.00 
  4 Christopher Filip         96 Dupage TC              1.57m      1.50m    4-11.00 
  5 Nicholas Strokis          96 Wildcat TC             1.32m      1.35m    4-05.00 
  6 Maxwell Jones             97 Wildcat TC                        1.25m    4-01.25 
 
Event 185  High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sarah Goodale             95 Unattached             1.60m      1.55m    5-01.00 
  2 Haley Becker              95 Wildcat TC             1.63m      1.55m    5-01.00 
  3 Lucy Orton                94 Zephyrs TC                        1.50m    4-11.00 
  4 Stefania Culafic          94 Zephyrs TC             1.52m      1.25m    4-01.25 
 
Event 186  High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Scott Filip               95 Dupage TC              1.88m      1.70m    5-07.00 
  2 Matthew Harris            95 Zephyrs TC             1.73m      1.70m    5-07.00 
  3 Seth Trobaugh             94 Kankakee TC                       1.50m    4-11.00 
 
Event 187  High Jump Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Amy Harvoth               92 Flight TC              1.73m      1.65m    5-05.00 
  2 Sarah Udelhofen           92 Zephyrs TC                        1.60m    5-03.00 
  3 Mary Kladar               93 Unattached             1.60m      1.60m    5-03.00 
  4 Kathleen Garcia           92 Aurora Flyers                     1.55m    5-01.00 
  5 Ahbreanna Griffin         93 Zephyrs TC                        1.45m    4-09.00 
  5 Megan Majors              93 Illinois Storm         1.57m      1.45m    4-09.00 
  5 Elizabeth Crissy          92 Illinois Elite T       1.42m      1.45m    4-09.00 
  5 Simone Bunsen             93 Zephyrs TC                        1.45m    4-09.00 
 
Event 188  High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jeremy Birck              93 Wildcat TC             2.01m      1.95m    6-04.75 
  2 Jeff Foreman              92 Flight TC              2.01m      1.95m    6-04.75 
  3 Kevin Spejcher            93 Dupage TC              2.03m      1.90m    6-02.75 
  4 Aaron Baker               92 Illinois Storm                    1.90m    6-02.75 
  5 Thomas Benson             93 Illinois Stealth                  1.70m    5-07.00 
  6 Raymond Anderson          93 Warrior Athletic                  1.65m    5-05.00 
  7 Daniel Hill               93 Zephyrs TC             1.96m      1.60m    5-03.00 
  8 Cody Leach                93 Chicago Express        1.83m      1.60m    5-03.00 
 
Event 189  Pole Vault Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mackenzie Gallagher       97 Flying Dragons                    2.59m    8-06.00 
  2 Catherine Brooks          97 Flying Dragons                    2.59m    8-06.00 
  3 Nicole Aldridge           97 Flying Dragons                    2.43m    7-11.50 
 
Event 190  Pole Vault Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Adam Coulon               97 Flying Dragons                    2.89m    9-05.75 
 
Event 191  Pole Vault Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Carolina Carmichael       94 Waukegan Invader       3.35m      3.35m   10-11.75 
  2 Sarah Bell                94 Flying Dragons                    3.35m   10-11.75 
  3 Brittany Hull             95 Flying Dragons                    3.20m   10-06.00 
  4 Kathryn Boyer             94 Unattached             2.90m      3.04m    9-11.75 
  5 Megan Klee                94 Flight TC                         2.89m    9-05.75 
  6 Caroline Dodds            95 Flying Dragons                    2.89m    9-05.75 
  7 Madisen Warning           94 Flying Dragons                    2.59m    8-06.00 
  8 Lindsay Smoljan           94 Flight TC                         2.43m    7-11.50 
 
Event 192  Pole Vault Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rick Funk                 94 Flight TC                         3.96m   12-11.75 
  2 Patrick Barrett           94 Unattached             4.27m      3.81m   12-06.00 
  3 Haeden Sweetin            95 Unattached             3.51m      3.50m   11-05.75 
  4 Daniel Sobczak            95 Flight TC                         3.04m    9-11.75 
 
Event 193  Pole Vault Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Taylor Kirby              93 Flying Dragons                    3.65m   11-11.75 
  2 Emily Clay                92 Flying Dragons                    3.65m   11-11.75 
  3 Elizabeth Composto        93 Flying Dragons                    3.50m   11-05.75 
  4 Shelby Stevenson          92 Unattached             3.51m      3.35m   10-11.75 
  5 Jessi Dryden              93 Marion Swamp Fox       3.53m      3.35m   10-11.75 
  6 Laurel Neposchlan         93 Flying Dragons                    3.20m   10-06.00 
  7 Anna Tessiatore           92 Flight TC                         3.20m   10-06.00 
  8 Ofelia Carmichael         93 Waukegan Invader       3.25m      3.04m    9-11.75 
 
Event 194  Pole Vault Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Taylor Dupre              92 Huskie TC              3.51m      3.81m   12-06.00 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec