Join/Renew Now

Status of Entries

Entries as of 12/11/10 11:00 p.m. PT (list refreshes hourly)
All received entries are shown on this page. Entries and statuses subject to change.

Click here for an explanation of entry and declaration status categories
Questions about your entry? Contact Jim Estes (e-mail or 317-713-4661)

Skip to: men | women


Masters 40+ Men's 10 km
Asheville Track Club - AMichael Anderson
Gary Curran
Jay Curwen
Wally Dunn
Mark Ledyard
Chris Young
Asics Aggie Running Club - AErich Ackermann
Daniel Feder
Gary Gellin
Robert Grove
Jeff Hongo
Mike Livingston
Kevin Ostenberg
Asics Aggie Running Club - BRoger Dix
Carl Kadlic
Kevin Searls
Carlos Siqueiros
Atlanta Track Club - AValentin Alvarez
John Ashton
John Bartlett
Kristian Blaich
Chad Newton
Eric Stabb
Matthew Whitis
Chris Wiley
Atlanta Track Club - BLucas Andrews
Rob Blaszkiewicz
Paul Deaton
Carl Nordhielm
Michael Strickland
Ken Wempe
Steve Wilcox
Baltimore Washington Athletic Club - ALouis Carvalho
Mark Gilmore
Steve Kartalia
Peter Keating
Doug Mock
Conrad Orloff
Andres Wright
Carolina Godiva Track Club - AUlf Andre
Jim Clabuesch
Christopher Crowder
Derek Fenton
Craig Heinly
Tim Meigs
Guy Potter
Central Mass Striders - AGeorge Adams
Scott Clark
Dave Dunham
Eric Morse
Greg Putnam
David Quintal
Tim Van Orden
Rod Viens
Central Park Track Club (CPTC) New Balance - AMichael Ahern
Armando Oliveira
Charlotte Running Club - ADavid Dye
Richard Falcone
Matt Rich
William Shires
Chuck Spencer
Chattanooga Track Club - ATimothy Ensign
Joseph Johnson
Michael Kirk
Joe Sneed
Dean Thompson
James Wooldridge
Club Northwest - APaul Abdalla
Bob Brennand
David McCulloch
Sean Messiter
John O'Hearn
Ben Sauvage
David White-Espin
Tony Young
Colonial Road Runners - AGregory Dawson
David Lockard
Steven Menzies
Paul Pelletier
Daniel Shaye
Kevin White
Compex Racing - AJeff Ambos
Dan Arsenault
Christian Cushing-murray
Andy DiConti
Ken Ernst
Peter Magill
Gray Mavhera
David Schumacher
D.C. Capitol T&F Club and CC Team, Inc. - AMac Allen
Mark Baugh
Charles Foss
Thomas Stewart
Rodney Timpson
Dave's Racing Team - AEd Altwies
Steve Baugh
Jonathan Hoag
Brian Kaminski
Don Leck
Keith Madaras
Jeff Taylor
Sam Torres
Dirigo R.C. - APete Bottomley
Byrne Decker
Mark Goettel
Michael Payson
David Weatherbie
Keelyn Wu
Eastern Buckeye Track Club - AHerbert Cratty
Anthony Ezell
Tom Grantonic
Lloyd Grimes
Phillip Pillin
Front Line Racing Team - AHugh Kuchta
Brian Olsen
John Strycker
Eric Stuber
Ron Zywicki
Genesee Valley Harriers - AScott Bickham
David Bischoff
Wayne Crandall
James Derick
Alan Evans
Carl Johnston
Patrick Milligan
Earl Steinbrecher
Greater Springfield Harriers, Inc. - AFrancis Burdett
Brent Coon
Robert Landry
Kent Lemme
Ron Lombardi
Michael Nahom
Edward Parrot
Peter Stasz
Greenville Track Club - AChris Giordanelli
Joe Hammond
Richard Kurfman
Scott Murr
Danny Murray
Jeffrey Petty
Bob Sams
Juergen Ziegler
Millen Milers & More - AJimmy Brannen
Daniel Gleason
Lamar Hall
Greg Michalski
William Reynolds
Rick Umpleby
Playmakers Racing - ABrad Abendroth
Tim Becker
Daniel Dixon
Michael Homan
Steve Menovcik
JD Pepper
Hank Risley
David Wisner
Running Republic of Boulder - ARick Bruess
Darren De Reuck
Stephen Fether
Jerome Henry
Kyle Hubbart
Daniel King
Second Sole Rocky River - ADamon Blackford
James Chaney
Steven Fenster
John Hopple
William Porter
Scott Snow
Ben Szporluk
The Bandidos - ADavid Allison
Todd Barnes
Shaun Haley
Carleton Jones
John Reich
Baron Smith

Masters 40+ Women's 6 km
A Snail's Pace Running Club - ASherri Ellerby
Erika Kotteakos
Mary Lynch
Atlanta Track Club - ABarbara Chandler
Barbara Jarnagin
Tina Klein
Eileen Torres
Carolina Godiva Track Club - AAlison Gracey
Carolyn Huettel
Elizabeth Kempter
Donna Levy
Dorothy Slentz
Central Park Track Club (CPTC) New Balance - ASusan Pearsall
Mary Rosado
Jill Vollweiler
Club Northwest - ASusan Empey
Nicole Hunt
Dyan Simon
Karen Steen
Lyudmila Vasilyeva
Club Northwest - BChristina Ashby
Gail Hall
Kelly Kruell
Alyssa Tower
Colonial Road Runners - AMary Beth Bird
Connie Glueck
Ann Hirn
Laura Shannon
Kimberly Votava
Eastern Buckeye Track Club - AWilma DePiore
Karen Grantonic
Kathleen Marucci
Mchelle Rupe
Genesee Valley Harriers - ARebecca Duberry
Gail Geiger
Audra Naujokas-Knapp
Jennifer Peterson
Michelle Weiler
Playmakers Racing - AJanet Barber
Sharon Dolan
Lori Morris
Martha Olsen
Chere Pepper
Running Republic of Boulder - ALaura Bruess
Lydia Dissly
Katie Fether
Monika King
The JANES - AJoan Mabe
Hollis Oberlies
Mimi O'Grady
Randy Smith
Julee Waldrop
The JANES - BTerri Bennett
Karen Coffee
Vivian Morris
Christine Osborne
Cynthia Pacchiana
The JANES - CMeredith Bolon
Margaret Conrad
Paula Malek
Kelly Monroe-Porco
Bethany Paine
Grace Taylor
Ashley Wilson
Willow Street AC - AAnne Benson
Emily Bryans
Mary Buck
Lori Kingsley
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec