Join/Renew Now

Results - Friday

    
* Non-U.S. citizen                           
 
W35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Key, Latashia            W37 Indianapolis, IN      11:13.33    8   
 
W40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Lisa              W43 Albuquerque, NM       10:07.10    8   
  2 Murray, Patty            W44 Boulder, CO           10:15.12    6   
  3 *Fiddick, Victoria       W44 Sandys, NC            10:31.01  
  4 Fallon, Mimi             W44 Walpole, MA           10:37.64    4   
  5 Reaser, Christine        W44 Dayton, ME            11:02.34    3   
  6 Hegarty, Jennifer        W44 Wakefield, MA         11:20.69    2   
  7 Soukhanov, Elizabeth     W40 Plymouth, MA          11:57.66    1   
 
W45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Sheryl           W46 Coralville, IA        10:54.46    8   
  2 Snyder, Susan            W48 Briarcliff Manor, N   11:38.96    6   
  3 Linov, Pamela            W47 Arlington, MA         11:49.46    4   
  4 Toro, Wanda              W47 Lompoc, CA            12:00.40    3   
  5 Jarjisian, Linda         W49 Cochranville, PA      15:36.18    2   
 -- Hanson, Marisa           W46 Pleasant Vly, NY            NT  
 
W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marvil, Rebecca          W51 Houston, TX           11:24.98    8   
  2 *DeBoer, Lynda           W50 Etobicoke, --         11:30.26  
  3 Cordes, Suzanne          W50 Alamo, CA             11:40.53    6   
  4 Hird, Anne               W50 Providence, RI        11:49.09    4   
  5 Lee, Debbie              W53 Trabuco Canyon, CA    12:02.46    3   
  6 Tefft, Jan               W51 Scottsdale, AZ        12:27.49    2   
  7 *Willis, Katherine       W51 Cambridge, --         12:54.44  
  8 *Fernandes, Lourdes      W51 Ouro Preto, BR        13:14.87  
  9 Pratt-Otto, Drusilla     W51 Brookline, MA         13:42.12    1   
 10 Lein, Karen              W51 Newton Highlands, M   14:24.35  
 
W55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W58 Northport, NY         11:18.99    8   
  2 Mullis Dubow, Trenice    W56 Tucker, GA            13:30.15    6   
  3 Diver, Mary              W55 New York, NY          13:33.11    4   
 
W60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Oakey, Joy               W61 Media, PA             13:59.05    8   
  2 McMullan, Joan           W60 Middletown, MD        14:16.48    6   
 
W70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Harada, Mary             W74 West Newbury, MA           DNF  
 
M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomasson, Thomas        M33 West Deptford, NJ     10:14.61    8   
 
M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon, Joshua           M35 Boston, MA             9:00.46    8   
  2 Givens, Barry            M36 Irvine, CA             9:08.01    6   
  3 Lanier, Kareem           M37 Lincoln University,    9:39.01    4   
 
M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, Andrew           M42 Bethesda, MD           8:49.71    8   
  2 Livingston, Sean         M41 Barrington, RI         8:53.14    6   
  3 Sepulveda, Rene          M44 Redondo Beach, CA      8:54.52    4   
  4 Wasiolek, Bart           M41 Hamden, CT             9:08.57    3   
  5 Cakouros, Jason          M44 Milton, MA             9:09.06    2   
  6 McAlman, Jesse           M42 Brooklyn, NY           9:44.55    1   
  7 Bickham, Scott           M43 Corning, NY            9:45.52  
 
M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chisholm, Chris          M47 Farmington, CT         9:06.53    8   
  2 Forde, Kevin             M46 Philadelphia, PA       9:11.42    6   
  3 Burdett, Francis         M45 Worcester, MA          9:11.95    4   
  4 Gonzalez, Oscar          M46 New Haven, CT          9:14.71    3   
  5 Noland, John             M47 Kingston, MA           9:19.39    2   
  6 Lombardi, Ron            M46 Brimfield, MA          9:20.54    1   
  7 Paige, James             M48 Morrisville, VT        9:24.48  
  8 McCarthy, Patrick        M46 Pelham, NY             9:34.16  
  9 *Hardy, Harris           M47 Somerville, MA         9:44.53  
 10 Nugent, Bob              M49 Binghamton, NY         9:57.25  
 11 Poulos, Ted              M48 McLean, VA            10:09.27  
 12 Zook, Rodney             M48 Hutchinson, KS        10:25.45  
 13 McLaughlin, Terence      M49 Spotsylvania, VA      10:26.73  
 14 Hare, Brian              M45 Arlington, MA         10:28.67  
 15 Bullis, George           M48 Saddle Brook, NJ      10:58.97  
 
M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fram, Craig              M51 Plaistow, NH           9:22.26    8   
  2 Shaiko, Ronald           M50 Hanover, NH            9:41.85    6   
  3 Aldridge, Danny          M53 Sant Rosa, CA          9:57.22    4   
  4 Cleary, Mark             M51 Rancho Santa Margar   10:48.06    3   
  5 Peckiconis, Stephen      M51 Roslindale, MA        11:12.51    2   
  6 Kolb, Tom                M54 Merrimack, NH         11:40.62    1   
 
M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M55 Williamsburg, VA       9:53.40    8   
  2 Torres, Sam              M57 Toledo, OH            10:01.52    6   
  3 Robinson, James          M56 Rochester, NY         10:03.30    4   
  4 Pearson, Paul            M58 El Paso, TX           10:30.34    3   
  5 Dodge, Brian             M56 Fulton, NY            11:08.12    2   
  6 Harter, Reid             M59 Boise, ID             11:10.29    1   
  7 Goggin, James            M56 Williamsburg, VA      11:34.76  
  8 McWilliams, John         M57 Reading, MA           11:37.13  
  9 Bowser, Robert           M56 Warwick, RI           11:39.21  
 
M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M60 Pasadena, CA           9:55.03    8   
  2 *Hamilton, Ken           M60 Bracebridge, OH       10:36.35  
  3 Price, Roger             M61 Randolph, NJ          10:39.14    6   
  4 Giambalvo, Bob           M60 Delhi, NY             10:46.23    4   
  5 Rodriguez, Arturo        M60 Santa Cruz, CA        11:24.80    3   
  6 Pate, Ronald             M63 Honolulu, HI          12:04.19    2   
  7 Dedrick, Fred            M61 Philadelphia, PA      12:12.74    1   
  8 Viegas, Stephen          M61 Reading, MA           12:41.09  
  9 *Breton, Gaetan          M62 Sherbrooke, AK       X13:29.54  
 -- Patton, Gary             M64 Rock Rapids, IA            DNF  
 
M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennings, Thomas         M66 Ft. Washington, PA    11:28.79    8   
  2 Lombardi, James          M67 Meadville, PA         11:30.41    6   
  3 Carter, Joe              M66 Snellville, GA        11:44.37    4   
  4 Coppens, Louis           M67 Warminster, PA        12:38.19    3   
  5 Tetherly, Jonathan       M65 Chicopee, MA          12:59.42    2   
  6 Cosgrove, Pat            M69 Elizabeth, NJ         13:05.35    1   
 
M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weddle, Thom             M71 Minneapolis, MN       12:35.47    8   
  2 Spencer, Bill            M74 Litchfield, NH        12:43.56    6   
  3 Cormier, Roland          M70 Jackson, NJ           12:43.68    4   
  4 Cordero, Joe             M72 Islip Terrace, NY     14:02.06    3   
  5 LeVasseur, Jerry         M72 Brunswick, ME         15:00.67    2   
 
M75 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Branham, Dennis          M79 Providence, RI        14:11.96    8   
 
M90 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogers, Orville          M92 Dallas, TX            21:52.38    8   
 
W35 Pole Vault
=================================================================================
35 USA Indoo: + 4.61m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Croskell, Helen          W37 Houston, TX              2.30m    7-06.50   8   
 
W45 Pole Vault
=================================================================================
45 USA Indoo: + 3.31m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rieger, Karen            W46 Indianapolis, IN         2.50m    8-02.50   8   
 
W50 Pole Vault
=================================================================================
50 USA Indoo: + 3.11m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W53 Charlotte, NC            1.50m    4-11.00   8   
 
W55 Pole Vault
=================================================================================
55 USA Indoo: + 2.92m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glynn, Kay               W57 Hastings, IA             2.80m    9-02.25   8   
  2 Hanscom, Rita            W55 San Diego, CA            2.70m    8-10.25   6   
 
W60 Pole Vault
=================================================================================
60 USA Indoo: + 3.01m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *von Maltzahn, Hillen    W61 Troy, NY                 2.60m    8-06.25   8   
  2 Raschker, Phil           W63 Marietta, GA             2.40m    7-10.50   6   
  3 Johnston, Janet          W62 Apopka, FL               1.50m    4-11.00   4   
 -- Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                   NH            
 
W75 Pole Vault
=================================================================================
75 USA Indoo: + 1.80m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            1.88m+   6-02.00   8   
 
W35 Weight Throw
=================================================================================
35 USA Indoo: + 13.63m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W38 Fairfax, VA             10.14m   33-03.25   8   
 
W40 Weight Throw
=================================================================================
40 USA Indoo: + 17.12m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W40 West Haven, CT           8.24m   27-00.50   8   
  2 Lanier, Gina             W44 Lincoln University,      7.97m   26-01.75   6   
 
W45 Weight Throw
=================================================================================
45 USA Indoo: + 16.28m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W49 Oakland Gardens, NY     14.20m   46-07.25   8   
  2 Scanlon, Heather         W47 Flourtown, PA            7.46m   24-05.75   6   
 
W50 Weight Throw
=================================================================================
50 USA Indoo: + 15.42m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welding, Ruth            W54 Elk Grove Village,      12.06m   39-07.00   8   
  2 Clark, Clovis            W54 Ellenwood, GA           10.01m   32-10.25   6   
  3 Hallen, Susan            W53 Elk Grove Village,       9.22m   30-03.00   4   
  4 Barrett, Donna           W53 Cheltenham, MD           8.93m   29-03.75   3   
  5 Ecklund, Deborah         W50 Little Neck, NY          6.05m   19-10.25   2   
 
W55 Weight Throw
=================================================================================
55 USA Indoo: + 14.99m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Katherine     W56 Sylvania, OH            11.40m   37-05.00   8   
  2 LaRiviere, Martha        W57 North Waterboro, ME      9.74m   31-11.50   6   
  3 Grandison, Delores       W57 Townsend, DE             8.13m   26-08.25   4   
  4 Green, Martha            W59 Des Moines, IA           6.69m   21-11.50   3   
 
W60 Weight Throw
=================================================================================
60 USA Indoo: + 16.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON            11.16m   36-07.50   8   
 
W65 Weight Throw
=================================================================================
65 USA Indoo: + 13.72m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katz, Roslyn             W68 Flushing, NY             9.34m   30-07.75   8   
  2 Hess-Wojcik, Suzy        W68 Eugene, OR               8.30m   27-02.75   6   
 
W70 Weight Throw
=================================================================================
70 USA Indoo: + 10.15m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W70 Marietta, GA            12.30m+  40-04.25   8   
  2 Roman, Mary              W74 Norwalk, CT              9.11m   29-10.75   6   
  3 Flynn, Ann               W71 Westport, CT             6.12m   20-01.00   4   
 
W75 Weight Throw
=================================================================================
75 USA Indoo: + 9.39m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W75 Frederick, MD            9.16m   30-00.75   8   
  2 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            6.83m   22-05.00   6   
  3 Hicks, Amy               W77 Needham, MA              6.76m   22-02.25   4   
  4 Crooks, Marcia           W76 Bellingham, MA           5.15m   16-10.75   3   
 
W90 Weight Throw
=================================================================================
90 USA Indoo: + 5.45m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W94 Aberdeen, NC             5.09m   16-08.50   8   
 
M60 Weight Throw
=================================================================================
  USA Indoor: + 22.82m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moss, Ken                M62 Leesburg, VA            18.35m   60-02.50   8   
  2 Roll, Charles            M63 Fanwood, NJ             14.90m   48-10.75   6   
  3 Hedendal, Bruce          M62 Boca Raton, FL          14.61m   47-11.25   4   
  4 Sager, Robert            M62 Willsall, MT            13.17m   43-02.50   3   
  5 Lynn, Patrick            M60 Constantia, NY          12.84m   42-01.50   2   
  6 Brown, M Geoffrey        M64 Schenectady, NY         12.05m   39-06.50   1   
  7 Worden, G. Kent          M63 Bedford, NH             10.65m   34-11.25 
 
M65 Weight Throw
=================================================================================
  USA Indoor: + 19.33m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wallin, Carl             M68 Lebanon, NH             17.59m   57-08.50   8   
  2 Mathews, George          M66 Hayden Lake, ID         17.01m   55-09.75   6   
  3 Cahners, Robert          M67 Naples, FL              15.96m   52-04.50   4   
  4 Rheams, Larry            M67 Eureka, MO              14.12m   46-04.00   3   
  5 Lincoff, Richard         M65 St. Louis, MO           13.17m   43-02.50   2   
  6 Marovich, David          M66 Chalfont, PA            12.41m   40-08.75   1   
  7 Chamberas, Jim           M66 Chelmsford, MA           9.84m   32-03.50 
 
M70 Weight Throw
=================================================================================
70 USA Indoo: + 19.64m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trimble, Donald          M73 North Conway, NH        12.73m   41-09.25   8   
  2 Bronstein, John          M70 Great Barrington, M     11.18m   36-08.25   6   
  3 Joyce, Edmund            M73 East Northport, NY      10.95m   35-11.25   4   
  4 Cormey, George           M73 Randolph, MA             8.54m   28-00.25   3   
 
M75 Weight Throw
=================================================================================
75 USA Indoo: + 16.85m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carstensen, Pay          M78 Spring Hill, FL         12.11m   39-08.75   8   
  2 Feick, Ray               M78 Gilbertsville, PA       10.66m   34-11.75   6   
  3 Olson, Leonard           M78 State College, PA        9.33m   30-07.50   4   
  4 Yost, Chuck              M75 Waterloo, NY             9.09m   29-10.00   3   
 
M80 Weight Throw
=================================================================================
80 USA Indoo: + 13.91m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wojcik, Gerald           M80 Eugene, OR              13.30m   43-07.75   8   
  2 Messiter, Samuel         M81 Pawlet, VT              12.70m   41-08.00   6   
  3 Garrahan, William        M80 Narragansett, RI        12.51m   41-00.50   4   
  4 McGann, Val              M82 Kennebunkport, ME       11.30m   37-01.00   3   
  5 Palazzo, Antonio         M82 North Providence, R     10.25m   33-07.50   2   
  6 Snaden, John             M84 Florence, SC             6.47m   21-02.75   1   
 
M85 Weight Throw
=================================================================================
85 USA Indoo: + 10.14m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M85 Sheffield, IA           10.04m   32-11.25   8   
 
M95 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M96 San Diego, CA            5.38m   17-08.00   8   
 
W30 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN           2207    8   
 
W40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME              2550    8   
 
W45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY       3338    8   
 
W50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT         3104    8   
 
W60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON              3658    8   
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                 1686    6   
 
W65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA                 1352    7   
 
W75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT             3687    7   
 
M30 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA                2928    8   
  2 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA             2320    6   
  3 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA               1891    4   
 
M35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hogue, Andrew            M36 New York, NY              2497    8   
  2 Souza, Jeferson          M35 Miami, FL                 1886    6   
  3 *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY             1818    4   
 
M40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barr, James              M42 Arlington, VA             3067    8   
  2 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR                2885    6   
  3 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA             2794    4   
  4 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO            2652    3   
  5 Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ                 2616    2   
  6 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD         2187    1   
 
M45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX               3287    8   
  2 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH                 3257  
 
M50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williamson, Mark         M52 Durham, NC                3539    8   
  2 Brower, Jeff             M50 Austin, TX                3532    6   
  3 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA               3488    4   
  4 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC             3462    3   
  5 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI              3119    2   
  6 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA           2728    1   
  7 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA          2438  
  8 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL              2308  
 
M55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, William          M56 Birmingham, AL            3288    8   
  2 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --         2546  
  3 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ                  2413    6   
  4 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO             2332    4   
  5 Dolan, John              M57 Richardson, TX            2312    3   
 
M60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Ivan              M61 New York City, NY         2929    8   
  2 Olson, Randall           M62 Carroll, NE               2632    6   
  3 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO         2561    4   
  4 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ               2542    3   
 
M65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollister, James         M65 Turlock, CA               4011    8   
  2 Clifford, John           M67 Wilmington, NC            2854    6   
  3 Rheams, Larry            M67 Eureka, MO                1637    4   
 
M70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS               3619    8   
  2 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD         2991    6   
  3 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA               2932    4   
  4 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT         1957    3   
 
M75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX             3265    8   
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI                2852    6   
 
M90 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX                 4594    8 


-------------------------------------------------------------------------
Pentathlon Individual Event Scoring
-------------------------------------------------------------------------


W30 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN        2:36.52     613
 
W40 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME           2:41.63     606
 
W45 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY    2:46.63     631
 
W50 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT      2:55.28     616
 
W60 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON           3:14.05     683
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI              3:47.30     398
 
W65 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA              4:36.89     241
 
W75 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT          4:37.34     627
 
M30 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA             3:01.34     651
  2 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA            3:08.30     585
  3 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA          3:33.25     376
 
M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hogue, Andrew            M36 New York, NY           3:05.46     625
  2 *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY          3:27.21     435
 -- Souza, Jeferson          M35 Miami, FL                  DNF  
 
M40 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA          2:49.05     876
  2 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO         2:56.12     803
  3 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR             3:05.92     707
  4 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD      3:13.34     638
  5 Barr, James              M42 Arlington, VA          3:20.80     572
 -- Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ                  DNF  
 
M45 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH              3:14.22     712
  2 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX            3:22.61     638
 
M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC          3:26.57     682
  2 Brower, Jeff             M50 Austin, TX             3:28.09     669
  3 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA            3:32.67     631
  4 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA        3:41.19     562
  5 Williamson, Mark         M52 Durham, NC             3:46.39     522
  6 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI           3:54.46     463
  7 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA       3:55.12     458
  8 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL           4:22.77     281
 -- Schultz, Rick            M51 mount Kisco, NY            DNF  
 
M55 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO          4:05.12     460
  2 Dolan, John              M57 Richardson, TX         4:11.61     417
  3 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --      4:28.76     312
  4 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ               4:44.47     228
 -- Murray, William          M56 Birmingham, AL             DNF  
 
M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO      3:37.06     743
  2 Black, Ivan              M61 New York City, NY      3:57.29     586
  3 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ            4:30.55     365
  4 Olson, Randall           M62 Carroll, NE            4:37.28     327
 
M65 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollister, James         M65 Turlock, CA            3:44.15     756
 -- Rheams, Larry            M67 Eureka, MO                 DNF  
 -- Clifford, John           M67 Wilmington, NC             DNF  
 
M70 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA            4:29.85     515
  2 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD      4:52.60     380
  3 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT      5:37.76     169
 -- Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS                DNF  
 
M75 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX          4:42.99     567
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI             4:58.81     474
 
M90 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX              7:10.69     596
 
W30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN          10.93   3    548
 
W40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME             10.74   3    742
 
W45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY      10.78   3    842
 
W50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT        12.10     688
 
W60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON             11.29   2    982
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                22.19   2 
 
W65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA                20.15     108
 
W75 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            23.62      87
 
M30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA                9.26   4    658
  2 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA             9.82   4    545
  3 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA              11.47   4    273
 
M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Souza, Jeferson          M35 Miami, FL                 8.77   3    855
  2 Hogue, Andrew            M36 New York, NY             10.33   3    535
 -- *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY               DQ   3 
 
M40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ                 9.54   2    770
  2 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR                9.85   1    707
  3 Barr, James              M42 Arlington, VA            10.21   1    637
  4 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA            10.63   1    560
  5 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD        10.80   2    530
  6 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO           11.56   2    405
 
M45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH                 9.84     791
  2 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX               9.90     779
 
M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williamson, Mark         M52 Durham, NC                9.30   3    967
  2 Brower, Jeff             M50 Austin, TX                9.57   3    910
  3 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC             9.71   5    881
  4 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA              10.04   3    813
  5 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI             10.06   5    809
  6 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA         11.26   4    587
  7 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA          11.57   5    537
  8 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL             12.43   4    405
 
M55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murray, William          M56 Birmingham, AL            9.91   1    886
  2 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --        11.61   1    574
  3 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ                 12.27   1    471
  4 Dolan, John              M57 Richardson, TX           12.40   2    452
  5 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO            12.55   2    430
 
M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Olson, Randall           M62 Carroll, NE              10.89   4    704
  2 Black, Ivan              M61 New York City, NY        11.43   4    611
  3 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ              12.52   4    440
  4 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO        13.75   4    279
 
M65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hollister, James         M65 Turlock, CA               9.99   3   1085
  2 Clifford, John           M67 Wilmington, NC           11.21   3    853
 -- Rheams, Larry            M67 Eureka, MO                 DNF   3 
 
M70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS              10.65   2   1015
  2 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD        11.64   2    836
  3 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA              13.38   2    564
  4 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT        17.78   2    107
 
M75 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX            13.29     609
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI               13.70     551
 
M90 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX                15.84    1414
 
W30 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN          1.36m    4-05.50    470
 
W40 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME             1.36m    4-05.50    610
 
W45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY      1.36m    4-05.50    712
 
W50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT        1.24m    4-00.75    666
 
W60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON             1.15m    3-09.25    783
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                1.00m    3-03.25    544
 
W65 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA                0.91m    2-11.75    512
 
W75 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            1.06m    3-05.75   1171
 
M30 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA               1.75m    5-08.75    593
  1 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA            1.75m    5-08.75    593
  3 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA              1.42m    4-07.75    338
 
M35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY            1.48m    4-10.25    434
  1 Hogue, Andrew            M36 New York, NY             1.48m    4-10.25    434
  3 Souza, Jeferson          M35 Miami, FL                1.21m    3-11.50    231
 
M40 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M42 Arlington, VA            1.69m    5-06.50    679
  1 Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ                1.69m    5-06.50    679
  3 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR               1.57m    5-01.75    569
  4 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO           1.54m    5-00.50    544
  5 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA            1.48m    4-10.25    488
  6 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD        1.36m    4-05.50    389
 
M45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX              1.69m    5-06.50    767
  2 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH               X1.57m    5-01.75    644
 
M50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williamson, Mark         M52 Durham, NC               1.72m    5-07.75    896
  2 Brower, Jeff             M50 Austin, TX               1.69m    5-06.50    868
  3 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC            1.54m    5-00.50    696
  4 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI             1.48m    4-10.25    636
  4 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA              1.48m    4-10.25    636
  6 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA          1.42m    4-07.75    569
  6 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL             1.42m    4-07.75    569
  8 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA         1.36m    4-05.50    512
 
M55 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Murray, William          M56 Birmingham, AL           1.60m    5-03.00    868
  2 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ                 1.39m    4-06.75    619
  3 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --        1.36m    4-05.50    593
  4 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO            1.33m    4-04.25    560
  5 Dolan, John              M57 Richardson, TX           1.24m    4-00.75    464
 
M60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Black, Ivan              M61 New York City, NY        1.33m    4-04.25    644
  2 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ              1.30m    4-03.25    610
  3 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO        1.24m    4-00.75    544
  4 Olson, Randall           M62 Carroll, NE              1.21m    3-11.50    512
 
M65 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clifford, John           M67 Wilmington, NC           1.36m    4-05.50    785
  2 Rheams, Larry            M67 Eureka, MO               1.33m    4-04.25    749
  3 Hollister, James         M65 Turlock, CA              1.27m    4-02.00    670
 
M70 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS              1.39m    4-06.75    963
  2 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT        1.27m    4-02.00    785
  3 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA              1.21m    3-11.50    696
  4 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD        1.18m    3-10.50    661
 
M75 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX            1.15m    3-09.25    731
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI               1.09m    3-06.75    644
 
M90 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX                0.97m    3-02.25    934
 
W30 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN          4.11m   13-06.00    333
 
W40 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME                ND            
 
W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY      4.11m   13-06.00    511
 
W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT        3.70m   12-01.75    464
 
W60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON             3.36m   11-00.25    532
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                2.02m    6-07.50     97
 
W65 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA                1.69m    5-06.50     57
 
W75 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            3.05m   10-00.25    813
 
M30 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA               5.78m   18-11.75    540
  2 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA            4.95m   16-03.00    373
  3 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA              4.46m   14-07.75    283
 
M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hogue, Andrew            M36 New York, NY             5.18m   17-00.00    469
  2 *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY            5.07m   16-07.75    445
  3 Souza, Jeferson          M35 Miami, FL                4.41m   14-05.75    313
 
M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ                5.59m   18-04.25    632
  2 Barr, James              M42 Arlington, VA            5.43m   17-09.75    593
  3 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR               4.92m   16-01.75    473
  4 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO           4.85m   15-11.00    457
  5 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA            4.57m   15-00.00    396
  6 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD        4.02m   13-02.25    283
 
M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX              5.29m   17-04.25    637
  2 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH               X4.92m   16-01.75    542
 
M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA              5.31m   17-05.25    734
  2 Williamson, Mark         M52 Durham, NC               5.04m   16-06.50    657
  3 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI             4.95m   16-03.00    632
  4 Brower, Jeff             M50 Austin, TX               4.79m   15-08.75    589
  4 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC            4.79m   15-08.75    589
  6 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA          4.57m   15-00.00    529
  7 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL             4.06m   13-04.00    400
  8 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA         3.90m   12-09.50    361
 
M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Murray, William          M56 Birmingham, AL           5.20m   17-00.75    807
  2 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --        4.39m   14-05.00    563
  3 Dolan, John              M57 Richardson, TX           4.08m   13-04.75    475
  4 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ                 3.90m   12-09.50    427
  5 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO            3.89m   12-09.25    423
 
M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Black, Ivan              M61 New York City, NY        4.27m   14-00.25    619
  2 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO        3.92m   12-10.50    512
  3 Olson, Randall           M62 Carroll, NE              3.71m   12-02.25    449
  4 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ              3.70m   12-01.75    447
 
M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hollister, James         M65 Turlock, CA              4.56m   14-11.50    835
  2 Clifford, John           M67 Wilmington, NC           3.79m   12-05.25    565
 -- Rheams, Larry            M67 Eureka, MO                FOUL            
 
M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS              4.40m   14-05.25    920
  2 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA              3.64m   11-11.50    621
  3 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD        3.62m   11-10.50    613
  4 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT        2.78m    9-01.50    326
 
M75 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX            3.40m   11-02.00    652
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI               3.13m   10-03.25    544
 
M90 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX                2.68m    8-09.50   1099
 
W30 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Readinger, Danelle       W34 Terre Haute, IN          5.55m   18-02.50    243
 
W40 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wiemer, Susan            W44 Freeport, ME             9.35m   30-08.25    592
 
W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Senn-Griffiths, Caryl    W48 Massapequa Park, NY      8.89m   29-02.00    642
 
W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richburg, Ginny          W51 Randolph Ctr., VT        8.75m   28-08.50    670
 
W60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Trott, Rhona            W61 Hamilton, ON             7.30m   23-11.50    678
  2 Trotto, Mary             W62 Kihei, HI                7.02m   23-00.50    647
 
W65 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simpson, Jane            W68 Chico, CA                4.56m   14-11.50    434
 
W75 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meiler, Florence         W75 Shelburne, VT            6.91m   22-08.00    989
 
M30 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lasche, Nathan           M30 Boston, MA              10.00m   32-09.75    486
  2 Seguin, Michael          M31 Fitchburg, MA            9.12m   29-11.25    433
  3 Manning, Craig Cam       M34 Medford, MA              8.77m   28-09.25    412
 
M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bouber, Thomas          M37 Rochester, NY           10.31m   33-10.00    504
  2 Souza, Jeferson          M35 Miami, FL               10.03m   32-11.00    487
  3 Hogue, Andrew            M36 New York, NY             9.14m   30-00.00    434
 
M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M42 Arlington, VA           11.37m   37-03.75    586
  2 Cassidy, Daniel          M43 Wayne, NJ               10.54m   34-07.00    535
  3 Aubuchon, Jamie          M42 Fitchburg, MA            9.56m   31-04.50    474
  4 Stone, Jonathan          M43 Manchester, MO           9.04m   29-08.00    443
  5 Faulkner, Lee            M41 Marion, AR               8.83m   28-11.75    429
  6 McKenzie, John           M44 Silver Spring, MD        7.47m   24-06.25    347
 
M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Ritchie, Don            M48 Maple, OH              X10.22m   33-06.50    568
  2 Blakemore, Damon         M48 Houston, TX              8.69m   28-06.25    466
 
M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janusey, Michael         M52 Venetia, PA             11.44m   37-06.50    674
  2 Dixon, Gary              M52 Sarasota, FL            11.14m   36-06.75    653
  3 Russ, Jim                M53 Charlotte, NC           10.57m   34-08.25    614
  4 Ricci, Brien             M51 Houghton, MI            10.08m   33-01.00    579
  5 Hughes, David            M50 Hummelstown, PA          9.39m   30-09.75    531
  6 Makozy, Frank            M50 Beaver Falls, PA         9.22m   30-03.00    520
  7 Williamson, Mark         M52 Durham, NC               8.89m   29-02.00    497
  8 Brower, Jeff             M50 Austin, TX               8.88m   29-01.75    496
 
M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Murray, William          M56 Birmingham, AL          10.97m   36-00.00    727
  2 Watson, Richard          M57 Yuma, AZ                10.23m   33-06.75    668
  3 Dolan, John              M57 Richardson, TX           8.10m   26-07.00    504
  4 *Cilevitz, Ralph         M56 Richmond Hill, --        8.09m   26-06.50    504
  5 Iwen, Gene               M59 Elizabeth, CO            7.51m   24-07.75    459
 
M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Monesmith, Frederick     M61 Andover, NJ             10.40m   34-01.50    680
  2 Olson, Randall           M62 Carroll, NE              9.88m   32-05.00    640
  3 Reiter, William          M63 Weldon Spring, MO        7.84m   25-08.75    483
  4 Black, Ivan              M61 New York City, NY        7.66m   25-01.75    469
 
M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rheams, Larry            M67 Eureka, MO              11.28m   37-00.25    888
  2 Hollister, James         M65 Turlock, CA              8.81m   28-11.00    665
  3 Clifford, John           M67 Wilmington, NC           8.65m   28-04.50    651
 
M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M71 Jackson, MS             10.67m   35-00.25    721
  2 Reiche, Ralph            M72 Fruit Heights, UT        8.76m   28-09.00    570
  3 Vergin, Roger            M72 Poulsbo, WA              8.32m   27-03.75    536
  4 Paulen, Robert           M73 Silver Spring, MD        7.88m   25-10.25    501
 
M75 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leggitt, James           M75 Levelland, TX            9.07m   29-09.25    706
  2 Jankovich, William       M76 Racine, WI               8.34m   27-04.50    639
 
M90 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M90 Alamo, TX                4.52m   14-10.00    551
 
  

Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS