Join/Renew Now

Complete Results with Club Affiliations

W30 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jamie Moody              W34 Randolph, MA              8.42    8   
  2 Kimberly Touya           W33 Patchogue, NY             8.63    6   
 
W35 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 New York, NY              8.17    8   
  2 Jill Cypress Turner      W38 Lancaster, PA             8.19    6   
  3 *Daneth Edwards          W38 Bronx, NY                 8.73    4   
  4 Isabelle Dierauer        W37 Jamestown, OH             8.87    3   
  5 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Yonkers, NY               8.91    2   
  6 Dawn Kent                W35 Wilmington, DE            9.89    1   
 
W40 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Daley               W40 White Plains, NY          8.05    8   
  2 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH          8.36    6   
  3 Tracey Berryman          W42 Silver Spring, MD         8.41    4   
  4 Jamie Dubose             W43 Lyndhurst, OH             8.66    3   
  5 Maryline Roux            W43 Davidson, NC              8.72    2   
  6 Brigitte Wren-Fields     W41 Garland, TX               8.74    1   
  7 Nedenia West             W41 Piscataway, NJ            8.89  
  8 Christine Roemer         W44 Summit, NJ                9.03  
 
W45 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Renee Henderson          W45 Merchantville, NJ         8.09Q  2 
  2 Charlene Landrum         W46 East Elmhurst, NY         8.36Q  1 
  3 Sarah Lawson             W47 Wayland, MA               8.60Q  2 
  4 Andrea Ostrowski         W45 New York, NY              9.42Q  1 
  5 Regina Richardson        W45 Clayton, NC               9.00q  2 
  6 Cindy Carey              W47 East Bridgewater, M       9.06q  2 
  7 Terri Rath               W46 Ashburn, VA               9.26q  2 
  8 Paula Fortuna            W49 South Hampton, NH         9.42q  1 
  9 Toya Williams            W47 Astoria, NY               9.44   1 
 10 Ruvinia Simpkins         W48 West Orange, NJ           9.77   1 
 
W45 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W45 Merchantville, NJ         7.86    8   
  2 Charlene Landrum         W46 East Elmhurst, NY         8.31    6   
  3 Sarah Lawson             W47 Wayland, MA               8.55    4   
  4 Regina Richardson        W45 Clayton, NC               8.97    3   
  5 Cindy Carey              W47 East Bridgewater, M       9.07    2   
  6 Terri Rath               W46 Ashburn, VA               9.21    1   
  7 Andrea Ostrowski         W45 New York, NY              9.46  
  8 Paula Fortuna            W49 South Hampton, NH         9.48  
 
W50 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Sedalia, CO               8.87    8   
  2 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT         9.78    6   
  3 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ           10.32    4   
  4 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            14.05    3   
 
W55 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Karla DelGrande         W56 Scarborough, --           8.53  
  2 *Wendy Alexis            W55 Ottawa, --                8.61  
  3 Loretta Woodward         W55 Austell, GA               8.99    8   
  4 Sharon Warren            W59 New York, NY              9.00    6   
  5 Debbie Carter            W57 Snellville, GA            9.22    4   
  6 Delores Grandison        W57 Townsend, DE              9.42    3   
  7 Kay Glynn                W57 Hastings, IA              9.54    2   
  8 Jacqueline Board         W56 Allen, TX                 9.60    1   
 
W60 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA              9.27    8   
  2 *Hillen von Maltzahn     W61 Troy, NY                  9.65    6   
  3 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --              9.70    4   
 
W65 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marilyn Mitchell         W67 New York, NY             10.97    8   
  2 Jane Simpson             W68 Chico, CA                12.80    6   
 
W70 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 La Canada, CA             9.21    8   
  2 Barbara Jordan           W74 South Burlington, V      10.48    6   
  3 *Alda Lima               W74 Duque de Caixios, -      11.75  
  4 Mary Roman               W74 Norwalk, CT              13.00    4   
 
W75 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Frederick, MD            10.97    8   
  2 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            11.44    6   
  3 Fei-Mei Chou             W75 Sunnyvale, CA            12.31    4   
 
M30 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Gosa               M31 Wales, WI                 7.02    8   
  2 Antwon Dussett           M34 Peoria, IL                7.06    6   
  3 Wayne Burwell            M34 White River Junctio       7.25    4   
  4 Hugh Reid                M30 Brooklyn, NY              7.28    3   
  5 La Roi Thompson          M30 Yeadon, PA                7.60    2   
  6 John Porter              M31 Wrightsville, PA          7.69    1   
 
M35 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alfy Pettes              M35 Omaha, NE                 7.04Q  2 
  2 Rawle Delisle            M35 New York, NY              7.24Q  1 
  3 James Brayboy            M36 Norcross, GA              7.06Q  2 
  4 Lyndell Pittman          M38 Bronx, NY                 7.45Q  1 
  5 Sean Duford              M39 Mastic, NY                7.46q  1 
  6 Nick Dean                M38 Miramar, FL               7.53q  2 
  7 Jamal Pearce             M35 Locust Grove, GA          7.64q  1 
  8 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA            7.75q  2 
  9 David Ash                M39 Spring Valley, NY         8.62   2 
 
M35 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alfy Pettes              M35 Omaha, NE                 7.06    8   
  2 Rawle Delisle            M35 New York, NY              7.07    6   
  3 Sean Duford              M39 Mastic, NY                7.34    4   
  4 Nick Dean                M38 Miramar, FL               7.45    3   
  5 Lyndell Pittman          M38 Bronx, NY                 7.50    2   
  6 Jamal Pearce             M35 Locust Grove, GA          7.64    1   
  7 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA            7.64  
 -- James Brayboy            M36 Norcross, GA                FS  
 
M40 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Khalid Mulazim           M43 Cleveland, OH             7.39Q  2 
  2 Robert Thomas            M43 Grand Prairie, TX         7.47Q  1 
  3 Don Drummond             M40 Lawrenceville, GA         7.40Q  2 
  4 Edward Winslow           M40 Montoursville, PA         7.52Q  1 
  5 Ron Potocnik             M41 Chicago, IL               7.58q  1 
  6 DeWayne Williams         M43 Lawrenceville, GA         7.66q  2 
  7 Mark Warren              M42 Santa Rosa, CA            7.66q  2 
  8 Juan Torres              M43 San Jose, CA              7.73q  2 
  9 Jeffrey Norfleet         M40 Jacksonville, FL          7.75   1 
 10 Robert Edley             M41 Richmond, VA              7.97   1 
 11 Keith Kondrat            M43 Exeter, NH                8.93   2 
 
M40 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Don Drummond             M40 Lawrenceville, GA         7.27    8   
  2 Edward Winslow           M40 Montoursville, PA         7.28    6   
  3 Khalid Mulazim           M43 Cleveland, OH             7.29    4   
  4 Robert Thomas            M43 Grand Prairie, TX         7.39    3   
  5 Ron Potocnik             M41 Chicago, IL               7.51    2   
  6 DeWayne Williams         M43 Lawrenceville, GA         7.67    1   
  7 Mark Warren              M42 Santa Rosa, CA            7.73  
  8 Juan Torres              M43 San Jose, CA              7.78  
 
M45 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Chris Faulknor           M47 Los Angeles, CA           7.38Q  1 
  2 Michael Sullivan         M49 Gilbert, AZ               7.41Q  2 
  3 Aaron Sampson            M48 Murray, UT                7.43Q  2 
  4 Johnny Speed             M46 Oxnard, CA                7.51Q  1 
  5 Russell Parris           M46 Detroit, MI               7.47q  2 
  6 David Jones              M45 Bellaire, TX              7.60q  2 
  7 Marcus Shute             M47 Conyers, GA               7.76q  1 
  8 Edward Proctor           M46 Framingham, MA            7.77q  1 
  9 Trent Hagler             M46 Dallas, TX                7.82   2 
 10 Paul Felix               M48 Grantham, NH              7.87   2 
 11 Damon Blakemore          M48 Houston, TX               7.92   1 
 12 Jeremy Roberts           M47 Beltsville, MD            7.96   2 
 13 Glen Whiteley            M49 Ridgely, MD               8.03   1 
 14 Darryl Bryant            M49 Mitchellville, MD         8.04   1 
 15 Vaughn Anthony           M47 Boothbay, ME              8.33   1 
 16 Alan Sims                M45 Katy, TX                  8.38   2 
 
M45 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Chris Faulknor           M47 Los Angeles, CA           7.35    8   
  2 Russell Parris           M46 Detroit, MI               7.39    5    7.381
  2 Michael Sullivan         M49 Gilbert, AZ               7.39    5    7.384
  4 Johnny Speed             M46 Oxnard, CA                7.42    3   
  5 David Jones              M45 Bellaire, TX              7.48    2   
  6 Marcus Shute             M47 Conyers, GA               7.65    1   
  7 Edward Proctor           M46 Framingham, MA            7.72  
 
M50 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Randy Frey               M51 Lehighton, PA             7.38Q  2 
  2 Tony Fulton              M51 Yeadon, PA                7.45Q  1 
  2 Everad Samuels           M51 Boston, MA                7.45Q  1 
  4 Lovell Butler            M50 Wernersville, PA          7.39Q  2 
  5 Joseph Sumrell           M51 Boston, MA                7.73q  2 
  6 Tony Disalvo             M50 Williamsport, PA          7.94q  2 
  7 Gary Leigh               M54 Kennett Square, PA        7.98q  2 
  8 John Hadrick             M52 Norristown, PA            8.02q  1 
  9 David Neumann            M50 East Greenwich, RI        8.08   1 
 10 Michael Janusey          M52 Venetia, PA               8.33   1 
 11 Kaestner McDonnough      M53 Richmond, VA              8.95   1 
 12 Mitchell Morrison        M52 Sparta, NJ                9.11   2 
 13 Richard Anderson         M52 Florissant, MO            9.60   1 
 -- Arnie Pollinger          M50 Holliston, MA              DNF   2 
 
M50 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lovell Butler            M50 Wernersville, PA          7.32    8   
  2 Randy Frey               M51 Lehighton, PA             7.40    6   
  3 Everad Samuels           M51 Boston, MA                7.41    4   
  4 Tony Fulton              M51 Yeadon, PA                7.43    3   
  5 Joseph Sumrell           M51 Boston, MA                7.67    2   
  6 Tony Disalvo             M50 Williamsport, PA          7.88    1   
  7 Gary Leigh               M54 Kennett Square, PA        7.98  
 
M55 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M59 Houston, TX               7.47Q  2 
  2 Jim Schoffman            M56 Fridley, MN               8.38Q  1 
  3 Oscar Peyton             M57 Accokeek, MD              7.72Q  2 
  4 Ernie Snodgrass          M57 Creve Coeur, MO           8.51Q  1 
  5 Anthony Searles          M56 Charlotte, NC             7.76q  2 
  6 Gregory McBride          M55 Brockton, MA              7.99q  2 
  7 Neil Steinberg           M56 Pawtucket, RI             8.00q  2 
  8 Leo Sanders              M59 Virginia Beach, VA        8.14q  2 
  9 Thaddeus Wilson          M59 Oxnard, CA                8.16   2 
 10 Mark Jochum              M57 Bratenahl, OH             8.71   2 
 11 Pershing Reid            M59 Somerville, MA            8.88   1 
 12 Steven Green             M55 Arlington, TN             9.04   1 
 13 Robert Marchetti         M58 Shirley, MA               9.09   1 
 14 Thomas Hartshorne        M56 Ithaca, NY                9.74   1 
 15 Bob Brown                M56 Woburn, MA                9.97   1 
 
M55 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M59 Houston, TX               7.56    8   
  2 Oscar Peyton             M57 Accokeek, MD              7.63    6   
  3 Anthony Searles          M56 Charlotte, NC             7.79    4   
  4 Neil Steinberg           M56 Pawtucket, RI             7.93    3   
  5 Gregory McBride          M55 Brockton, MA              8.00    2   
  6 Thaddeus Wilson          M59 Oxnard, CA                8.06    1   
  7 Leo Sanders              M59 Virginia Beach, VA        8.14  
  8 Jim Schoffman            M56 Fridley, MN               8.55  
 
M60 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles Allie            M62 Pittsburgh, PA            8.05Q  2 
  2 Kenrick Smith            M60 St. Albans Queens,        8.18Q  1 
  3 Ron Johnson              M64 Jamaica, NY               8.20Q  1 
  4 Richard Parker           M63 Indianapolis, IN          8.23Q  2 
  5 Robert Davis             M62 Chatham, NY               8.24q  1 
  6 Dan Kelly                M62 Rockland, MA              8.49q  2 
  7 James Loeb               M60 Alexandria, VA            8.49q  2 
  8 Rufus Morris  Jr         M64 Stevenson Ranch, CA       8.69q  1 
  9 Lawrence Nolly           M61 Wilmington, DE            8.86   1 
 10 Joe Williams             M60 Parsippany, NJ            8.88   2 
 11 *Joachim Acolatse        M62 Philadelphia, PA          8.99   2 
 12 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ               9.00   2 
 13 John Borden              M60 Philadelphia, PA          9.29   2 
 
M60 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charles Allie            M62 Pittsburgh, PA            7.88    8   
  2 Ron Johnson              M64 Jamaica, NY               7.98    6   
  3 Kenrick Smith            M60 St. Albans Queens,        8.05    4   
  4 Richard Parker           M63 Indianapolis, IN          8.28    3   
  5 Robert Davis             M62 Chatham, NY               8.34    2   
  6 Dan Kelly                M62 Rockland, MA              8.35    1   
  7 James Loeb               M60 Alexandria, VA            8.50  
  8 Rufus Morris  Jr         M64 Stevenson Ranch, CA       8.80  
 
M65 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Las Cruces, NM            8.07    8   
  2 Ty Brown                 M65 Washington, DC            8.16    6   
  3 Fredric Edelstein        M66 Philadelphia, PA          9.03    4   
  4 Gary Snyder              M66 Boston, MA                9.05    3   
  5 James Kenney             M69 White Plains, MD          9.21    2   
  6 Henry Bushnell           M69 Boxborough, MA           11.94    1   
  7 Roger Pierce             M65 Essex, MA                18.30  
 
M70 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Lida              M73 Wichita, KS               8.59Q  1 
  2 Gary Sims                M72 Paradise, CA              9.01Q  2 
  3 William Bittner          M73 Pipersville, PA           9.05Q  2 
  4 Wayne Bennett            M73 Arlington, TX             9.17Q  1 
  5 Charles Bartholomew      M70 Mercer, PA                9.21q  2 
  6 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS               9.31q  1 
  7 *David Stern             M70 Toronto, --               9.40q  1 
  8 J Burr Daly              M71 Newtown Sq, PA            9.68q  1 
  9 Ronald Whittemore        M71 Claremont, NH            10.12   2 
 10 Dan Siegel               M74 Providence, RI           10.25   2 
 
M70 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robert Lida              M73 Wichita, KS               8.53    8   
  2 Gary Sims                M72 Paradise, CA              8.80    6   
  3 William Bittner          M73 Pipersville, PA           9.00    4   
  4 Wayne Bennett            M73 Arlington, TX             9.05    3   
  5 Charles Bartholomew      M70 Mercer, PA                9.13    2   
  6 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS               9.40    1   
  7 *David Stern             M70 Toronto, --               9.47  
  8 J Burr Daly              M71 Newtown Sq, PA            9.83  
 
M75 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dennis Melanson          M77 Westwood, MA              8.98Q  1 
  2 Joe Summerlin            M78 Spring, TX                9.64Q  2 
  3 Dick Richards            M75 Encinitas, CA             9.15Q  1 
  4 James Leggitt            M75 Levelland, TX             9.86Q  2 
  5 William Kaspari          M75 Portola Valley, CA        9.86Q  2 
  6 William Jankovich        M76 Racine, WI               10.20Q  1 
  7 William Clark            M76 Sicklerville, NJ         10.12q  2 
  8 Thomas Talbott           M77 Cos Cob, CT              12.69q  1 
 
M75 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dick Richards            M75 Encinitas, CA             9.07    8   
  2 Dennis Melanson          M77 Westwood, MA              9.11    6   
  3 Joe Summerlin            M78 Spring, TX                9.59    4   
  4 James Leggitt            M75 Levelland, TX             9.69    3   
  5 William Kaspari          M75 Portola Valley, CA        9.95    2   
  6 William Jankovich        M76 Racine, WI               10.36    1   
  7 Thomas Talbott           M77 Cos Cob, CT              12.60  
 
M80 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harry Brown              M80 Wauconda, IL              9.51    8   
  2 Edward Cox               M82 Binghamton, NY            9.93    6   
  3 James Stookey            M80 Dickerson, MD            12.57    4   
 
M85 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT             11.23    8   
  2 Tom Patsalis             M88 Alhambra, CA             11.99    6   
  3 Ray Bower                M86 Pgh, PA                  13.85    4   
 
M90 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                11.63    8   
  2 Orville Rogers           M92 Dallas, TX               12.85    6   
  3 Champion Goldy           M93 Haddonfield, NJ          12.94    4   
 
M95 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            15.21    8   
 
W30 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN          27.42    8   
  2 Kimberly Touya           W33 Patchogue, NY            28.01    6   
 
W35 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 New York, NY             25.59    8   
  2 Maurelhena Walles        W35 Brooklyn, NY             26.91    6   
  3 Jill Cypress Turner      W38 Lancaster, PA            27.11    4   
  4 *Daneth Edwards          W38 Bronx, NY                28.94    3   
  5 Isabelle Dierauer        W37 Jamestown, OH            29.43    2   
  6 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Yonkers, NY              29.67    1   
 
W40 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lisa Daley               W40 White Plains, NY         27.36Q  2 
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Holliston, MA            27.63Q  1 
  3 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH         28.22Q  2 
  4 Jamie Dubose             W43 Lyndhurst, OH            28.67Q  1 
  5 Maryline Roux            W43 Davidson, NC             28.28q  2 
  6 Brigitte Wren-Fields     W41 Garland, TX              29.95q  1 
  7 Christine Roemer         W44 Summit, NJ               31.16   1 
 
W40 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lisa Daley               W40 White Plains, NY         26.13    8   
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Holliston, MA            27.39    6   
  3 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH         28.02    4   
  4 Maryline Roux            W43 Davidson, NC             28.31    3   
  5 Brigitte Wren-Fields     W41 Garland, TX              29.73    2   
 
W45 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charlene Landrum         W46 East Elmhurst, NY        27.91Q  2 
  2 Renee Henderson          W45 Merchantville, NJ        27.94Q  1 
  3 Shemayne Williams        W47 Teaneck, NJ              28.67Q  1 
  4 Sarah Lawson             W47 Wayland, MA              28.78Q  2 
  5 Kathleen Shook           W48 Zionsville, IN           29.55q  1 
  6 Cindy Carey              W47 East Bridgewater, M      30.12q  1 
  7 Terri Rath               W46 Ashburn, VA              30.34   2 
  8 Alicia Johnson           W49 Montclair, NJ            31.28   2 
  9 Andrea Ostrowski         W45 New York, NY             31.44   2 
 10 Paula Fortuna            W49 South Hampton, NH        32.24   1 
 11 Ruvinia Simpkins         W48 West Orange, NJ          33.27   1 
 12 Toya Williams            W47 Astoria, NY              33.71   2 
 
W45 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W45 Merchantville, NJ        25.74    8   
  2 Charlene Landrum         W46 East Elmhurst, NY        27.43    6   
  3 Shemayne Williams        W47 Teaneck, NJ              27.86    4   
  4 Sarah Lawson             W47 Wayland, MA              28.00    3   
  5 Cindy Carey              W47 East Bridgewater, M      30.75    2   
 
W50 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Sedalia, CO              29.28    8   
  2 Cheryl Bellaire          W51 St Davids, PA            30.56    6   
  3 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        34.56    4   
  4 Debbie Lee               W53 Trabuco Canyon, CA       35.12    3   
 
W55 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Karla DelGrande         W56 Scarborough, --          27.83Q  1 
  2 *Wendy Alexis            W55 Ottawa, --               28.63Q  2 
  3 Lorna Forde              W57 New York, NY             30.18Q  1 
  4 Loretta Woodward         W55 Austell, GA              30.49Q  2 
  5 Sharon Warren            W59 New York, NY             30.21q  1 
  6 Debbie Carter            W57 Snellville, GA           31.29q  1 
  7 Gail Johns-Rees          W55 Salem, NH                31.30   2 
  8 Delores Grandison        W57 Townsend, DE             31.57   2 
  9 Kimberly Williams        W55 South Portland, ME       33.62   1 
 
W55 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Karla DelGrande         W56 Scarborough, --          27.62  
  2 *Wendy Alexis            W55 Ottawa, --               28.47  
  3 Sharon Warren            W59 New York, NY             30.27    8   
  4 Loretta Woodward         W55 Austell, GA              30.33    6   
  5 Debbie Carter            W57 Snellville, GA           31.05    4   
 -- Lorna Forde              W57 New York, NY                DQ   2 strides on the lin
 
W60 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             30.38    8   
  2 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             32.63    6   
  3 Jennifer Pinto           W61 Brooklyn, NY             32.90    4   
  4 Mary Rosado              W60 New York, NY             38.60    3   
  5 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                39.38    2   
 
W70 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 La Canada, CA            32.31    8   
  2 Jeanne Daprano           W73 Fayetteville, GA         36.21    6   
  3 Barbara Jordan           W74 South Burlington, V      36.62    4   
 
W75 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Frederick, MD            39.16    8   
  2 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            40.64    6   
  3 Fei-Mei Chou             W75 Sunnyvale, CA            44.73    4   
 
M30 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M34 Peoria, IL               21.95    8   
  2 Hugh Reid                M30 Brooklyn, NY             23.01    6   
  3 La Roi Thompson          M30 Yeadon, PA               24.54    4   
 -- Jason Gosa               M31 Wales, WI                   DQ   3 Consecutive steps
 
M35 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rawle Delisle            M35 New York, NY             22.68Q  1 
  2 Alfy Pettes              M35 Omaha, NE                23.90Q  2 
  3 Sean Duford              M39 Mastic, NY               24.70Q  1 
  4 Lyndell Pittman          M38 Bronx, NY                24.75Q  2 
  5 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           24.89q  2 
  6 Charles Sawyer           M39 Phila, PA                28.56q  2 
 -- David Ash                M39 Spring Valley, NY           DQ   1  ran on inside line
 
M35 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Rawle Delisle            M35 New York, NY             22.43    8   
  2 Alfy Pettes              M35 Omaha, NE                23.27    6   
  3 Sean Duford              M39 Mastic, NY               23.71    4   
  4 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           24.72    3   
  5 Charles Sawyer           M39 Phila, PA                28.77    2   
 
M40 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Thomas            M43 Grand Prairie, TX        23.13    8   
  2 Edward Winslow           M40 Montoursville, PA        23.34    6   
  3 Eric Prince              M40 Dallas, TX               23.57    4   
  4 DeWayne Williams         M43 Lawrenceville, GA        26.48    3   
 
M45 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnny Speed             M46 Oxnard, CA               23.70Q  3 
  2 David Jones              M45 Bellaire, TX             24.01Q  2 
  3 Michael Sullivan         M49 Gilbert, AZ              24.73Q  1 
  4 Marcus Shute             M47 Conyers, GA              24.00q  3 
  5 Chris Faulknor           M47 Los Angeles, CA          24.03q  3 
  6 Edward Proctor           M46 Framingham, MA           24.76q  2 
  7 Michael Kountze          M49 San Antonio, TX          25.06   2 
  8 Raymond Parker           M48 New Hope, PA             25.37   2 
  9 Daryl Johnson            M48 Pennsauken, NJ           26.04   3 
 10 Andrew Seach             M48 Lafayette, LA            26.34   1 
 11 Vaughn Anthony           M47 Boothbay, ME             27.23   3 
 12 John Longland            M48 Saint Louis, MO          31.31   1 
 -- Glen Whiteley            M49 Ridgely, MD                DNF   1 
 
M45 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 David Jones              M45 Bellaire, TX             23.60    8   
  2 Michael Sullivan         M49 Gilbert, AZ              23.98    6   
  3 Chris Faulknor           M47 Los Angeles, CA          24.04    4   
  4 Marcus Shute             M47 Conyers, GA              24.08    3   
  5 Edward Proctor           M46 Framingham, MA           24.94    2   
 -- Johnny Speed             M46 Oxnard, CA                  DQ   4 + steps on line an
 
M50 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Everad Samuels           M51 Boston, MA               23.68Q  1 
  2 Ben James                M53 Honeoye Falls, NY        25.10Q  3 
  3 David Neumann            M50 East Greenwich, RI       25.46Q  2 
  4 Tony Fulton              M51 Yeadon, PA               24.50q  1 
  5 Tony Disalvo             M50 Williamsport, PA         25.54q  3 
  6 Gary Leigh               M54 Kennett Square, PA       26.05q  3 
  7 Gregory Turner           M52 Richmond, CA             26.36   2 
  8 Thomas Bunner            M54 Ft. Wayne, IN            26.38   1 
  9 Kaestner McDonnough      M53 Richmond, VA             27.03   3 
 10 Richard Wallace          M53 Keene, NH                27.60   1 
 11 Michael Janusey          M52 Venetia, PA              27.91   2 
 12 Bruce Auch               M50 Hazelwood, MO            28.00   2 
 
M50 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Everad Samuels           M51 Boston, MA               23.58    8   
  2 Tony Fulton              M51 Yeadon, PA               24.35    6   
  3 Ben James                M53 Honeoye Falls, NY        24.46    4   
  4 David Neumann            M50 East Greenwich, RI       25.34    3   
  5 Tony Disalvo             M50 Williamsport, PA         25.57    2   
  6 Gary Leigh               M54 Kennett Square, PA       26.27    1   
 
M55 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Oscar Peyton             M57 Accokeek, MD             25.19Q  3 
  2 Bill Collins             M59 Houston, TX              25.41Q  1 
  3 Gregory McBride          M55 Brockton, MA             25.62Q  2 
  4 Anthony Searles          M56 Charlotte, NC            25.99q  2 
  5 Richard Riddle           M58 Arlington, TX            26.00q  3 
  6 Neil Steinberg           M56 Pawtucket, RI            26.01q  3 
  7 Leo Sanders              M59 Virginia Beach, VA       26.32   1 
  8 Carroll Blake            M59 Boston, MA               26.73   1 
  9 Charles Kelley           M55 Woburn, MA               26.94   3 
 10 Jim Schoffman            M56 Fridley, MN              27.01   3 
 11 Thomas Gillen            M55 Sharon, MA               27.21   2 
 12 Tucker Taft              M57 Lexington, MA            27.33   2 
 13 Ernie Snodgrass          M57 Creve Coeur, MO          27.66   1 
 14 Lamar Galloway           M56 Austin, TX               29.91   3 
 15 Richard Geller           M57 Chestnut Hill, MA        32.50   1 
 -- Ricky Easley             M56 Greenville, TX              DQ   1  3 steps on inside li
 
M55 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M59 Houston, TX              23.69    8   
  2 Oscar Peyton             M57 Accokeek, MD             23.85    6   
  3 Gregory McBride          M55 Brockton, MA             25.46    4   
  4 Neil Steinberg           M56 Pawtucket, RI            25.86    3   
  5 Anthony Searles          M56 Charlotte, NC            25.90    2   
  6 Richard Riddle           M58 Arlington, TX            27.01    1   
 
M60 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles Allie            M62 Pittsburgh, PA           25.50Q  1 
  2 Ron Johnson              M64 Jamaica, NY              26.83Q  2 
  3 Kenrick Smith            M60 St. Albans Queens,       27.01Q  2 
  4 Rick Lapp                M60 Coram, NY                27.46Q  1 
  5 Dan Kelly                M62 Rockland, MA             27.88q  1 
  6 James Loeb               M60 Alexandria, VA           28.44q  2 
  7 Ralph Souppa             M62 Swampscott, MA           28.52   2 
  8 Stephen Chase            M61 West Hartford, CT        28.92   2 
  9 *Joachim Acolatse        M62 Philadelphia, PA         31.81   1 
 10 Ronald Pate              M63 Honolulu, HI             32.49   2 
 
M60 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charles Allie            M62 Pittsburgh, PA           24.85    8   
  2 Kenrick Smith            M60 St. Albans Queens,       26.46    6   
  3 Ron Johnson              M64 Jamaica, NY              26.62    4   
  4 Rick Lapp                M60 Coram, NY                27.56    3   
  5 Dan Kelly                M62 Rockland, MA             27.77    2   
  6 James Loeb               M60 Alexandria, VA           28.06    1   
 
M65 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Las Cruces, NM           25.47    8   
  2 Ty Brown                 M65 Washington, DC           26.52    6   
  3 Joe Johnston             M66 Apopka, FL               30.14    4   
  4 Gary Snyder              M66 Boston, MA               30.77    3   
 
M70 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Lida              M73 Wichita, KS              27.94Q  1 
  2 Gary Sims                M72 Paradise, CA             29.77Q  2 
  3 Robert Cozens            M73 Houston, TX              30.50Q  2 
  4 Wayne Bennett            M73 Arlington, TX            30.94Q  1 
  5 *David Stern             M70 Toronto, --              31.33q  1 
  6 Robert O'Brien           M70 Laramie, WY              32.04q  1 
  7 Theodore Greve           M70 Gansevoort, NY           32.28   2 
  8 Dan Siegel               M74 Providence, RI           34.86   2 
  9 Ronald Whittemore        M71 Claremont, NH            35.25   2 
 -- Joseph Abelon            M70 Lynn, MA                   DNF   2 
 -- Tony DaPonte             M74 Warren, RI                  DQ   1  2 left feet on line
 
M70 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robert Lida              M73 Wichita, KS              27.83    8   
  2 Gary Sims                M72 Paradise, CA             29.56    6   
  3 Robert Cozens            M73 Houston, TX              30.09    4   
  4 Wayne Bennett            M73 Arlington, TX            30.95    3   
  5 *David Stern             M70 Toronto, --              31.97  
  6 Robert O'Brien           M70 Laramie, WY              32.55    2   
 
M75 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Melanson          M77 Westwood, MA             31.50    8   
  2 Joe Summerlin            M78 Spring, TX               32.40    6   
  3 James Ware               M75 Indianapolis, IN         32.52    4   
  4 James Leggitt            M75 Levelland, TX            33.19    3   
  5 William Kaspari          M75 Portola Valley, CA       35.13    2   
  6 Thomas Talbott           M77 Cos Cob, CT              46.23    1   
 
M80 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harry Brown              M80 Wauconda, IL             31.23    8   
  2 *Earl Fee                M81 Mississauga, --          32.77  
  3 Edward Cox               M82 Binghamton, NY           34.00    6   
 
M85 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Patsalis             M88 Alhambra, CA             50.54    8   
  2 Ray Bower                M86 Pgh, PA                  53.00    6   
 -- Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT                DQ   Ran inside lane line
 
M90 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                43.92    8   
  2 Orville Rogers           M92 Dallas, TX               47.15    6   
  3 Champion Goldy           M93 Haddonfield, NJ          52.93    4   
 
W30 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN        1:03.62    8   
 
W35 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 New York, NY             57.49    8   
  2 Maurelhena Walles        W35 Brooklyn, NY           1:00.11    6   
  3 Isabelle Dierauer        W37 Jamestown, OH          1:10.04    4   
 
W40 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Daley               W40 White Plains, NY         59.08    8   
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Holliston, MA          1:00.50    6   
  3 Maryline Roux            W43 Davidson, NC           1:03.35    4   
  4 Sonya Badger             W42 Astoria, NY            1:07.75    3   
 -- Charmaine Roberts        W42 Beltsville, MD              DQ   Ran 2 consecutive st
 
W45 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Renee Henderson          W45 Merchantville, NJ      1:00.59   2   8   
  2 Zofia Wieciorkowska      W47 Stratford, CT          1:02.38   2   6   
  3 Sarah Lawson             W47 Wayland, MA            1:04.51   2   4   
  4 Kathleen Shook           W48 Zionsville, IN         1:05.39   2   3   
  5 Shemayne Williams        W47 Teaneck, NJ            1:05.68   1   2   
  6 Terri Rath               W46 Ashburn, VA            1:08.75   1   1   
  7 Andrea Ostrowski         W45 New York, NY           1:10.90   2 
  8 Paula Fortuna            W49 South Hampton, NH      1:15.36   2 
  9 Denise Jones             W46 Staten Island, NY      2:08.71   1 
 
W50 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julie Hayden             W50 Ashburn, VA            1:07.80    8   
  2 Kathy Haubrich           W50 Shakopee, MN           1:11.61    6   
  3 Wendi Glassman           W54 Elizabeth, NJ          1:15.44    4   
  4 Debbie Lee               W53 Trabuco Canyon, CA     1:15.45    3   
  5 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ         1:16.60    2   
  6 *Lourdes Fernandes       W51 Ouro Preto, BR         1:27.76  
 
W55 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paula Dickson-Taylor     W56 West Orange, NJ        1:10.67    8   
  2 Loretta Woodward         W55 Austell, GA            1:12.76    6   
  3 Jacqueline Board         W56 Allen, TX              1:19.87    4   
 -- Lorna Forde              W57 New York, NY                DQ   Ran 4 consecutive st
 
W60 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA           1:14.33    8   
  2 Jennifer Pinto           W61 Brooklyn, NY           1:17.89    6   
 
W65 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bev Wills                W68 Austin, TX             1:26.82    8   
  2 Jolene Steigerwalt       W66 San Diego, CA          1:34.01    6   
  3 Jane Simpson             W68 Chico, CA              1:51.82    4   
 
W70 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W73 Fayetteville, GA       1:23.53    8   
  2 *Alda Lima               W74 Duque de Caixios, -    1:41.04  
 
W75 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Frederick, MD          1:27.58    8   
 
M30 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M34 Peoria, IL               48.97    8   
  2 Keith Chambers           M31 Laguna Hills, CA         52.54    6   
  3 David Cahill             M33 Newtonville, MA          52.75    4   
  4 La Roi Thompson          M30 Yeadon, PA               54.63    3   
 -- Hugh Reid                M30 Brooklyn, NY                DQ   3 steps on the line
 
M35 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rawle Delisle            M35 New York, NY             50.47   2   8   
  2 *Lawrence Williams       M39 Ottawa, --               53.04   2 
  3 Andrew Hogue             M36 New York, NY             53.36   1   6   
  4 Michael Jackson          M37 Red Lion, PA             53.75   1   4   
  5 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           55.40   2   3   
  6 Kyle Lanier              M37 Lincoln University,    1:00.07   2   2   
  7 Charles Sawyer           M39 Phila, PA              1:14.41   1   1   
 
M40 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Winslow           M40 Montoursville, PA        51.17    8   
  2 Robert Thomas            M43 Grand Prairie, TX        51.22    6   
  3 Khalid Mulazim           M43 Cleveland, OH            51.23    4   
  4 Eric Prince              M40 Dallas, TX               52.14    3   
  5 Brian Moore              M40 Newburyport, MA          57.30    2   
  6 Andrew Brownfield        M43 Woodbridge, CT         1:05.98    1   
 
M45 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnny Speed             M46 Oxnard, CA               52.81   2   8   
  2 Marcus Shute             M47 Conyers, GA              53.03   2   6   
  3 Gladstone Jones          M46 Bronx, NY                53.19   2   4   
  4 Raymond Parker           M48 New Hope, PA             55.18   2   3   
  5 Michael Kountze          M49 San Antonio, TX          55.28   2   2   
  6 Scott Steeves            M45 Middleton, MA            57.74   1   1   
  7 Glen Whiteley            M49 Ridgely, MD              58.57   2 
  8 Andrew Seach             M48 Lafayette, LA            59.58   1 
  9 Steve Gorman             M49 Fairview, PA             59.74   1 
 10 John Longland            M48 Saint Louis, MO        1:07.21   1 
 
M50 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben James                M53 Honeoye Falls, NY        55.63   2   8   
  2 *Ian Smith               M51 Wenham, MA               55.73   2   6   
  3 Michael Wolfe            M50 Colorado Springs, C      56.82   2   4   
  4 David Neumann            M50 East Greenwich, RI       57.23   2   3   
  5 Chris McConnell          M53 Andover, MA              59.85   2   2   
  6 Kaestner McDonnough      M53 Richmond, VA           1:00.75   1   1   
  7 Dan Fannon               M52 Willow Grove, PA       1:01.35   1 
  8 Bruce Auch               M50 Hazelwood, MO          1:01.37   1 
  9 David Lucas              M50 Santa Jose, CA         1:02.35   2 
 10 Leonard Discenza         M52 Burlington, CT         1:05.99   1 
 -- Calvin Carter            M52 Mt. Pleasant, SC           DNF   1 
 
M55 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bill Collins             M59 Houston, TX              56.05   2   8   
  2 Gregory McBride          M55 Brockton, MA             58.11   2   6   
  3 Richard Riddle           M58 Arlington, TX            58.31   2   4   
  4 Jim Schoffman            M56 Fridley, MN              58.44   2   3   
  5 Carroll Blake            M59 Boston, MA               58.52   2   2   
  6 Charles Kelley           M55 Woburn, MA               59.50   2   1   
  7 Ricky Easley             M56 Greenville, TX         1:00.73   1 
  8 Thomas Gillen            M55 Sharon, MA             1:00.94   1 
  9 Tucker Taft              M57 Lexington, MA          1:01.48   1 
 10 Mark Jochum              M57 Bratenahl, OH          1:06.37   1 
 11 Anthony Baker            M56 New York, NY           1:09.32   1 
 
M60 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Charles Allie            M62 Pittsburgh, PA           55.94   2   8   
  2 Nolan Shaheed            M60 Pasadena, CA             59.86   2   6   
  3 Rick Lapp                M60 Coram, NY                59.90   2   4   
  4 Dan Kelly                M62 Rockland, MA           1:02.86   2   3   
  5 Alan Lewandowski         M60 Austin, TX             1:03.06   2   2   
  6 Ralph Souppa             M62 Swampscott, MA         1:03.70   1   1   
  7 Jim Sheehan              M60 Ham Lake, MN           1:04.71   2 
  8 Warren Graff             M64 Merrimac, MA           1:06.09   1 
  9 Ronald Pate              M63 Honolulu, HI           1:09.88   1 
 10 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO      1:09.94   1 
 
M65 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Las Cruces, NM           59.01    8   
  2 John Darlington          M65 Nevada City, CA        1:08.54    6   
  3 Eric Jones               M67 La Jolla, CA           1:11.86    4   
  4 John Kuhi                M65 Oakhurst, NJ           1:18.32    3   
  5 Robert Chinchillo        M67 North Reading, MA      1:21.14    2   
 
M70 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gary Sims                M72 Paradise, CA           1:07.32    8   
  2 Mack Stewart             M72 Katy, TX               1:08.66    6   
  3 Robert Cozens            M73 Houston, TX            1:09.77    4   
  4 Thomas Ranuga            M71 New Bedford, MA        1:12.98    3   
  5 C  Christopher Rush      M73 Schenectady, NY        1:16.66    2   
 -- Theodore Greve           M70 Gansevoort, NY              DQ   3 steps inside lane
 
M75 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Ware               M75 Indianapolis, IN       1:16.68    8   
  2 James Leggitt            M75 Levelland, TX          1:17.89    6   
  3 William Kaspari          M75 Portola Valley, CA     1:19.70    4   
  4 William Jankovich        M76 Racine, WI             1:29.06    3   
  5 Thomas Talbott           M77 Cos Cob, CT            2:06.04    2   
 
M80 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M81 Mississauga, --        1:12.47  
  2 Harry Brown              M80 Wauconda, IL           1:15.81    8   
  3 Bill Welsh               M80 Staten Island, NY      2:31.91    6   
 
M85 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT                DQ   Ran inside turn at l
 
M90 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Dallas, TX             1:54.91    8   
 
W30 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberley Chula-Maguire  W34 Cumberland, RI         2:21.55    8   
  2 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN        2:32.53    6   
 
W40 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aeron Arlin Genet        W42 Los Osos, CA           2:17.19    8   
  2 Terry Ballou             W42 Staten Island, NY      2:20.97    6   
  3 Christine Olen           W42 Boise, ID              2:24.29    4   
  4 Susan Pearsall           W44 New York, NY           2:38.86    3   
  5 Christine Reaser         W44 Dayton, ME             2:47.81    2   
 
W45 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zofia Wieciorkowska      W47 Stratford, CT          2:20.77    8   
  2 Joan Hunter              W46 Purcellville, VA       2:23.23    6   
  3 *Anne Bunting            W46 Toronto, --            2:24.47  
  4 Susan Snyder             W48 Briarcliff Manor, N    2:37.69    4   
  5 Stephanie Khan           W46 Oxford, PA             3:01.56    3   
  6 Linda Jarjisian          W49 Cochranville, PA       3:25.59    2   
 
W50 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheryl Bellaire          W51 St Davids, PA          2:33.19    8   
  2 Julie Hayden             W50 Ashburn, VA            2:33.30    6   
  3 Suzanne Cordes           W50 Alamo, CA              2:39.12    4   
  4 Alison Suckling          W54 Arnold, MD             2:44.09    3   
  5 Kathy Haubrich           W50 Shakopee, MN           2:44.13    2   
  6 Debbie Lee               W53 Trabuco Canyon, CA     2:47.32    1   
  7 Wendi Glassman           W54 Elizabeth, NJ          2:50.67  
  8 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ         2:52.49  
  9 *Katherine Willis        W51 Cambridge, --          2:54.08  
 10 Lois Allen               W53 Boise, ID              3:05.53  
 
W55 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport, NY          2:38.03    8   
  2 Coreen Steinbach         W58 Pompey, NY             2:44.53    6   
  3 Paula Dickson-Taylor     W56 West Orange, NJ        2:49.82    4   
  4 Mary Diver               W55 New York, NY           3:05.91    3   
  5 Trenice Mullis Dubow     W56 Tucker, GA             3:09.84    2   
 
W60 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 Media, PA              3:13.27    8   
  2 Mary Rosado              W60 New York, NY           3:25.16    6   
  3 Lenore Webber            W62 Newtonville, MA        3:37.30    4   
 
W65 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bev Wills                W68 Austin, TX             3:16.32    8   
 
W70 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Harada              W74 West Newbury, MA       3:44.82    8   
  2 Madeline Bost            W70 Randolph, NJ           4:03.57    6   
 
M30 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Napoleon Griffin         M30 Indianapolis, IN       2:00.26    8   
  2 David Cahill             M33 Newtonville, MA        2:00.67    6   
  3 Hugh Reid                M30 Brooklyn, NY           2:01.58    4   
  4 Keith Chambers           M31 Laguna Hills, CA       2:05.77    3   
  5 Brian Hetzel             M31 Springfield, MA        2:11.30    2   
  6 Thomas Thomasson         M33 West Deptford, NJ      2:18.63    1   
 
M35 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Lanier              M37 Lincoln University,    2:04.85    8   
  2 Jeffrey Naylor           M39 Elmira, NY             2:05.09    6   
  3 Kareem Lanier            M37 Lincoln University,    2:07.23    4   
  4 John Milone              M37 Cliffside Park, NJ     2:07.26    3   
  5 Bryan Dameworth          M39 Calabasas, CA          2:07.63    2   
  6 Michael Jackson          M37 Red Lion, PA           2:08.35    1   
  7 Barry Givens             M36 Irvine, CA             2:09.25  
  8 Christian Blondin        M36 Essex, MA              2:10.80  
 
M40 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicholas Berra           M41 Enola, PA              1:56.26    8   
  2 Christopher Simpson      M41 Arlington, MA          1:58.20    6   
  3 Bob McGinty              M43 Coopersburg, PA        2:00.62    4   
  4 Kent Lemme               M43 Williamstown, MA       2:07.16    3   
  5 Jason Cakouros           M44 Milton, MA             2:08.39    2   
  6 Jesse McAlman            M42 Brooklyn, NY           2:08.41    1   
  7 Melvyn Stafford          M43 Brooklyn, NY           2:08.97  
  8 Darin Brown              M43 Madison, NH            2:11.02  
  9 David Bosch              M43 Sunnyside, NY          2:15.30  
 10 Eric Steeves             M44 Newbury, MA            2:19.88  
 11 John Zuehlke             M40 New York, NY           2:28.27  
 
M45 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hinton              M47 Chapel Hill, NC        2:01.96    8   
  2 Scott Landis             M46 North Wales, PA        2:02.95    6   
  3 Kevin Forde              M46 Philadelphia, PA       2:04.21    4   
  4 Michael Esposito         M47 Peru, NY               2:04.75    3   
  5 Tony Ruiz                M48 New York, NY           2:07.73    2   
  6 Rodney Zook              M48 Hutchinson, KS         2:08.43    1   
  7 Bill Newsham             M45 Brookline, NH          2:13.17  
  8 Scott Steeves            M45 Middleton, MA          2:17.00  
  9 Anthony Miller           M48 Reading, PA            2:20.25  
 10 Steve Gorman             M49 Fairview, PA           2:21.57  
 11 Michael Potter           M47 Brooklyn, NY           2:29.89  
 -- Jim Watts                M48 Saugus, MA                 DNF  
 
M50 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anselm LeBourne          M50 Maplewood, NJ          2:03.86    8   
  2 Jeff Lindsay             M51 Tulsa, OK              2:06.95    6   
  3 Thomas Cawley            M50 Hazlet, NJ             2:07.07    4   
  4 Alfonso Solano           M50 Orange Park, FL        2:08.95    3   
  5 Casey Carlstrom          M51 Ithaca, NY             2:09.10    2   
  6 Michael Wolfe            M50 Colorado Springs, C    2:12.22    1   
  7 David Albo               M53 Boulder, CO            2:17.20  
  8 Charles Shields          M50 Abington, PA           2:17.29  
  9 David Lucas              M50 Santa Jose, CA         2:25.23  
 10 John Bartlett            M53 Canton, MA             2:39.74  
 11 Leonard Discenza         M52 Burlington, CT         2:40.00  
 -- Alex Martinez            M50 Corinth, TX                DNF  
 -- *Ian Smith               M51 Wenham, MA                 DNF  
 
M55 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horace Grant             M57 Houston, TX            2:07.05    8   
  2 Stephen Chantry          M55 Williamsburg, VA       2:10.85    6   
  3 *Francois Martel         M56 Terrebonne, --         2:11.55  
  4 James Robinson           M56 Rochester, NY          2:14.18    4   
  5 Thomas Hartshorne        M56 Ithaca, NY             2:15.13    3   
  6 Tony Plaster             M58 Neptune, NJ            2:16.02    2   
  7 Kevin McMahon            M56 Essex Junction, VT     2:16.69    1   
  8 Jim Schoffman            M56 Fridley, MN            2:25.07  
  9 Douglas Labar            M55 New York, NY           2:29.52  
 10 Tim Burch                M57 Damariscotta, ME       2:34.97  
 11 Kevin Kelly              M58 Cazenovia, NY          2:36.90  
 12 Steve Walsh              M57 Kansas City, MO        2:40.47  
 13 Reid Harter              M59 Boise, ID              2:43.02  
 14 Anthony Baker            M56 New York, NY           2:49.67  
 
M60 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 Pasadena, CA           2:21.00    8   
  2 Tim Wigger               M62 Shawnee, KS            2:22.07    6   
  3 Gary Patton              M64 Rock Rapids, IA        2:24.16    4   
  4 Jim Sheehan              M60 Ham Lake, MN           2:27.50    3   
  5 Paul Murphy              M63 Boston, MA             2:28.20    2   
  6 Patrick Haines           M61 Las Cruces, NM         2:30.82    1   
  7 Rick Lapp                M60 Coram, NY              2:30.88  
  8 John Roeske              M61 Loveland, CO           2:33.47  
  9 Salih Talib              M64 Bronx, NY              2:35.23  
 10 Ronald Pate              M63 Honolulu, HI           2:38.11  
 11 Robert Nicholson         M63 Syracuse, NY           2:38.85  
 12 Brad Johnson             M63 Cranston, RI           2:40.68  
 13 Wayne Jacobs             M61 Glenshaw, PA           2:44.64  
 14 Stephen Viegas           M61 Reading, MA            2:48.71  
 15 James Porter             M63 Pulaski, WI            2:53.53  
 16 Robert Weiner            M62 Accokeek, MD           3:13.19  
 17 Thomas Taft              M61 Ambler, PA             3:25.93  
 
M65 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Perry               M65 Orland Park, IL        2:30.51    8   
  2 John Brittain            M66 Alexandria, VA         2:37.71    6   
  3 John Darlington          M65 Nevada City, CA        2:40.04    4   
  4 James Lombardi           M67 Meadville, PA          2:40.13    3   
  5 Joe Carter               M66 Snellville, GA         2:43.97    2   
  6 Jonathan Tetherly        M65 Chicopee, MA           2:49.07    1   
  7 Eric Jones               M67 La Jolla, CA           2:50.93  
  8 Hal Lieberman            M67 Brooklyn, NY           2:52.24  
  9 John Saarmann            M67 Stanhope, NJ           2:54.50  
 10 John Kuhi                M65 Oakhurst, NJ           3:03.82  
 11 Kenneth Skinner          M69 Albany, NY             3:08.44  
 12 Jerry Brown              M68 East Lyme, CT          3:18.37  
 
M70 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sid Howard               M71 New York, NY           2:40.77    8   
  2 Desmond O'Rourke         M71 Pullman, WA            2:52.82    6   
  3 Bill Spencer             M74 Litchfield, NH         2:53.77    4   
  4 C  Christopher Rush      M73 Schenectady, NY        2:54.13    3   
  5 Tony DaPonte             M74 Warren, RI             3:07.87    2   
 
M75 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence, RI         3:18.73    8   
  2 Peter Hettrich           M75 Ballston Spa, NY       3:27.03    6   
 
M80 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M81 Mississauga, --        2:52.57  
 
M90 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Dallas, TX             4:50.95    8   
  2 George Whitney           M91 Brattleboro, VT        6:03.11    6   
 
W30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberley Chula-Maguire  W34 Cumberland, RI         5:19.36    8   
  2 Renee Knapp              W30 Boston, MA             5:29.24    6   
 
W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim Sheffield            W44 Sarasota, FL           5:11.93    8   
  2 Patty Murray             W44 Boulder, CO            5:13.03    6   
  3 Christine Reaser         W44 Dayton, ME             5:47.71    4   
  4 Susan Pearsall           W44 New York, NY           5:52.38    3   
 
W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marisa Hanson            W46 Pleasant Vly, NY       5:14.86    8   
  2 Zofia Wieciorkowska      W47 Stratford, CT          5:19.45    6   
  3 Sheryl Miller            W46 Coralville, IA         5:36.39    4   
  4 Estela Medina            W49 White Plains, NY       6:11.89    3   
  5 Denise Noland            W45 Kingston, MA           6:43.87    2   
 
W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheryl Bellaire          W51 St Davids, PA          5:48.38    8   
  2 *Rita Quibell            W54 Newmarket, --         X5:49.64  
  3 Rebecca Marvil           W51 Houston, TX            5:49.74    6   
  4 *Lynda DeBoer            W50 Etobicoke, --          5:50.75  
  5 Suzanne Cordes           W50 Alamo, CA              5:51.54    4   
  6 Alison Suckling          W54 Arnold, MD             6:04.50    3   
  7 Debbie Lee               W53 Trabuco Canyon, CA     6:04.54    2   
  8 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ         6:14.35    1   
  9 Katherine Lundin         W51 Granby, CT             6:17.92  
 10 *Katherine Willis        W51 Cambridge, --          6:24.10  
 11 Margot Sheehan           W51 New York, NY           6:28.63  
 12 Lois Allen               W53 Boise, ID              6:34.57  
 13 Susan Stirrat            W54 Dorchester, MA         6:46.22  
 14 Karen Lein               W51 Newton Highlands, M    7:26.87  
 
W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport, NY          5:38.38    8   
  2 Coreen Steinbach         W58 Pompey, NY             6:06.90    6   
  3 Mary Diver               W55 New York, NY           6:48.58    4   
  4 Trenice Mullis Dubow     W56 Tucker, GA             6:55.93    3   
  5 Maisha Amen              W55 Irvington, NJ          7:11.17    2   
 
W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 Media, PA              7:15.88    8   
  2 Mary Rosado              W60 New York, NY           7:16.43    6   
  3 Mary Trotto              W62 Kihei, HI              8:10.37    4   
 
M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Thomasson         M33 West Deptford, NJ      5:02.78    8   
 
M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott Weeks              M38 Cortland, NY           4:28.44    8   
  2 James Carothers          M38 Williamstown, MA       4:33.08    6   
  3 Joshua Gordon            M35 Boston, MA             4:34.76    4   
  4 Barry Givens             M36 Irvine, CA             4:36.96    3   
  5 Jeffrey Naylor           M39 Elmira, NY             4:37.13    2   
  6 Bryan Dameworth          M39 Calabasas, CA          4:39.11    1   
  7 John Milone              M37 Cliffside Park, NJ     4:46.97  
  8 Rodney Scott             M35 Boston, MA             4:49.11  
  9 Patrick O'Connor         M38 Medford, MA            4:49.91  
 10 Christian Blondin        M36 Essex, MA              4:51.40  
 11 Pat Reed                 M38 Franklin, MA           5:02.40  
 
M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlie Kern             M40 Elmhurst, IL           4:21.56    8   
  2 Tom Nohilly              M43 Goldens Bridge, NY     4:26.60    6   
  3 Andrew Duncan            M42 Bethesda, MD           4:26.74    4   
  4 Bob McGinty              M43 Coopersburg, PA        4:29.22    3   
  5 Jason Cakouros           M44 Milton, MA             4:39.02    2   
  6 Scott Bickham            M43 Corning, NY            4:53.60    1   
  7 Sid Sullivan             M43 Boise, ID              4:55.10  
  8 Thomas Metz              M44 Denville, NJ           4:55.60  
  9 David Bosch              M43 Sunnyside, NY          4:56.28  
 10 Joseph Cerniglia         M41 Wynnewood, PA          5:00.78  
 11 Andrew Biancheri         M41 Westborough, MA        5:01.00  
 12 Angelo Harasts           M42 Pinebrook, NJ          5:10.71  
 13 John Hanlon              M44 Vernon, NJ             5:18.21  
 14 David DeFilippo          M43 Watertown, MA          5:35.33  
 
M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hinton              M47 Chapel Hill, NC        4:31.65    8   
  2 David Matherne           M45 Cartersvile, GA        4:37.61    6   
  3 Kevin Forde              M46 Philadelphia, PA       4:38.16    4   
  4 Michael Esposito         M47 Peru, NY               4:44.75    3   
  5 Thomas FitzPatrick       M46 New York, NY           4:45.80    2   
  6 John Noland              M47 Kingston, MA           4:46.13    1   
  7 Bill Newsham             M45 Brookline, NH          4:47.39  
  8 Adam Harder              M46 Arlington, MA          4:53.80  
  9 Janos Mako               M49 North Andover, MA      5:06.27  
 10 Bob Nugent               M49 Binghamton, NY         5:09.68  
 11 Anthony Miller           M48 Reading, PA            5:24.90  
 12 Terence McLaughlin       M49 Spotsylvania, VA       5:25.36  
 -- David O'Meara            M46 Sarasota, FL               DNF  
 
M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Cawley            M50 Hazlet, NJ             4:41.68    8   
  2 Casey Carlstrom          M51 Ithaca, NY             4:44.82    6   
  3 Mark Rybinski            M54 Manlius, NY            4:58.01    4   
  4 Danny Aldridge           M53 Sant Rosa, CA          5:04.48    3   
  5 David Albo               M53 Boulder, CO            5:10.55    2   
  6 Mark Cleary              M51 Rancho Santa Margar    5:27.95    1   
  7 Thomas Watkins           M51 Dover, NH              5:31.27  
  8 Alex Martinez            M50 Corinth, TX            5:33.17  
  9 Tom Kolb                 M54 Merrimack, NH          5:55.14  
 
M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M55 Williamsburg, VA       4:54.89    8   
  2 *Francois Martel         M56 Terrebonne, --         4:55.58  
  3 James Robinson           M56 Rochester, NY          4:58.51    6   
  4 Kevin McMahon            M56 Essex Junction, VT     4:58.58    4   
  5 Thomas Hartshorne        M56 Ithaca, NY             5:02.37    3   
  6 Sam Torres               M57 Toledo, OH             5:08.47    2   
  7 Tim McMullen             M57 Churchville, NY        5:09.24    1   
  8 Paul Pearson             M58 El Paso, TX            5:21.07  
  9 Douglas Labar            M55 New York, NY           5:22.17  
 10 Allan Dias               M58 New York, NY           5:24.82  
 11 Wayne Dwyer              M56 Reading, MA            5:29.96  
 12 Reid Harter              M59 Boise, ID              5:43.44  
 13 Kevin Kelly              M58 Cazenovia, NY          5:48.62  
 14 Tim Burch                M57 Damariscotta, ME       5:52.77  
 15 John McWilliams          M57 Reading, MA            5:55.33  
 16 Robert Bowser            M56 Warwick, RI            5:55.59  
 17 Jeffrey Weatherhead      M59 Granby, CT             6:06.33  
 
M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 Pasadena, CA           5:16.40    8   
  2 *Ken Hamilton            M60 Bracebridge, --        5:20.30  
  3 Tim Wigger               M62 Shawnee, KS            5:21.00    6   
  4 John Vercollone          M60 Pembroke, MA           5:22.00    4   
  5 Gary Patton              M64 Rock Rapids, IA        5:22.50    3   
  6 Patrick Haines           M61 Las Cruces, NM         5:22.60    2   
  7 Roger Price              M61 Randolph, NJ           5:22.90    1   
  8 Jerry Learned            M61 Gainesville, GA        5:23.70  
  9 Harold Nolan             M63 Navesink, NJ           5:34.10  
 10 John Roeske              M61 Loveland, CO           5:36.20  
 11 Arturo Rodriguez         M60 Santa Cruz, CA         5:42.60  
 12 Salih Talib              M64 Bronx, NY              5:58.50  
 13 Fred Dedrick             M61 Philadelphia, PA       5:59.50  
 14 Robert Weiner            M62 Accokeek, MD           6:46.90  
 15 *Gaetan Breton           M62 Sherbrooke, --         6:52.40  
 
M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Perry               M65 Orland Park, IL        5:21.13    8   
  2 Thomas Jennings          M66 Ft. Washington, PA     5:48.04    6   
  3 James Lombardi           M67 Meadville, PA          5:50.13    4   
  4 John Brittain            M66 Alexandria, VA         5:50.85    3   
  5 Joe Carter               M66 Snellville, GA         5:54.28    2   
  6 Louis Coppens            M67 Warminster, PA         6:09.96    1   
  7 Daniel Kirsch            M67 Hackensack, NJ         6:41.07  
  8 Pat Cosgrove             M69 Elizabeth, NJ          6:42.86  
  9 Jerry Brown              M68 East Lyme, CT          7:20.89  
 10 Kenneth Skinner          M69 Albany, NY             7:22.81  
 
M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sid Howard               M71 New York, NY           6:09.90    8   
  2 Thom Weddle              M71 Minneapolis, MN        6:13.98    6   
  3 Bill Spencer             M74 Litchfield, NH         6:28.97    4   
  4 Roland Cormier           M70 Jackson, NJ            6:30.99    3   
  5 Desmond O'Rourke         M71 Pullman, WA            6:53.29    2   
  6 Wayne Peacock            M71 East Greenwich, RI     6:54.96    1   
  7 Joe Cordero              M72 Islip Terrace, NY      6:55.24  
  8 Jerry LeVasseur          M72 Brunswick, ME          7:23.79  
 
M75 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence, RI         7:11.47    8   
  2 Peter Hettrich           M75 Ballston Spa, NY       7:31.13    6   
 
M90 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Dallas, TX            10:56.66    8   
 
W35 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latashia Key             W37 Indianapolis, IN      11:13.33    8   
 
W40 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Valle               W43 Albuquerque, NM       10:07.10    8   
  2 Patty Murray             W44 Boulder, CO           10:15.12    6   
  3 *Victoria Fiddick        W44 Sandys, NC            10:31.01  
  4 Mimi Fallon              W44 Walpole, MA           10:37.64    4   
  5 Christine Reaser         W44 Dayton, ME            11:02.34    3   
  6 Jennifer Hegarty         W44 Wakefield, MA         11:20.69    2   
  7 Elizabeth Soukhanov      W40 Plymouth, MA          11:57.66    1   
 
W45 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheryl Miller            W46 Coralville, IA        10:54.46    8   
  2 Susan Snyder             W48 Briarcliff Manor, N   11:38.96    6   
  3 Pamela Linov             W47 Arlington, MA         11:49.46    4   
  4 Wanda Toro               W47 Lompoc, CA            12:00.40    3   
  5 Linda Jarjisian          W49 Cochranville, PA      15:36.18    2   
 -- Marisa Hanson            W46 Pleasant Vly, NY            NT  
 
W50 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Marvil           W51 Houston, TX           11:24.98    8   
  2 *Lynda DeBoer            W50 Etobicoke, --         11:30.26  
  3 Suzanne Cordes           W50 Alamo, CA             11:40.53    6   
  4 Anne Hird                W50 Providence, RI        11:49.09    4   
  5 Debbie Lee               W53 Trabuco Canyon, CA    12:02.46    3   
  6 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ        12:27.49    2   
  7 *Katherine Willis        W51 Cambridge, --         12:54.44  
  8 *Lourdes Fernandes       W51 Ouro Preto, BR        13:14.87  
  9 Drusilla Pratt-Otto      W51 Brookline, MA         13:42.12    1   
 10 Karen Lein               W51 Newton Highlands, M   14:24.35  
 
W55 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport, NY         11:18.99    8   
  2 Trenice Mullis Dubow     W56 Tucker, GA            13:30.15    6   
  3 Mary Diver               W55 New York, NY          13:33.11    4   
 
W60 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 Media, PA             13:59.05    8   
  2 Joan McMullan            W60 Middletown, MD        14:16.48    6   
 
W70 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Mary Harada              W74 West Newbury, MA           DNF  
 
M30 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Thomasson         M33 West Deptford, NJ     10:14.61    8   
 
M35 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua Gordon            M35 Boston, MA             9:00.46    8   
  2 Barry Givens             M36 Irvine, CA             9:08.01    6   
  3 Kareem Lanier            M37 Lincoln University,    9:39.01    4   
 
M40 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Duncan            M42 Bethesda, MD           8:49.71    8   
  2 Sean Livingston          M41 Barrington, RI         8:53.14    6   
  3 Rene Sepulveda           M44 Redondo Beach, CA      8:54.52    4   
  4 Bart Wasiolek            M41 Hamden, CT             9:08.57    3   
  5 Jason Cakouros           M44 Milton, MA             9:09.06    2   
  6 Jesse McAlman            M42 Brooklyn, NY           9:44.55    1   
  7 Scott Bickham            M43 Corning, NY            9:45.52  
 
M45 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Chisholm           M47 Farmington, CT         9:06.53    8   
  2 Kevin Forde              M46 Philadelphia, PA       9:11.42    6   
  3 Francis Burdett          M45 Worcester, MA          9:11.95    4   
  4 Oscar Gonzalez           M46 New Haven, CT          9:14.71    3   
  5 John Noland              M47 Kingston, MA           9:19.39    2   
  6 Ron Lombardi             M46 Brimfield, MA          9:20.54    1   
  7 James Paige              M48 Morrisville, VT        9:24.48  
  8 Patrick McCarthy         M46 Pelham, NY             9:34.16  
  9 *Harris Hardy            M47 Somerville, MA         9:44.53  
 10 Bob Nugent               M49 Binghamton, NY         9:57.25  
 11 Ted Poulos               M48 McLean, VA            10:09.27  
 12 Rodney Zook              M48 Hutchinson, KS        10:25.45  
 13 Terence McLaughlin       M49 Spotsylvania, VA      10:26.73  
 14 Brian Hare               M45 Arlington, MA         10:28.67  
 15 George Bullis            M48 Saddle Brook, NJ      10:58.97  
 
M50 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig Fram               M51 Plaistow, NH           9:22.26    8   
  2 Ronald Shaiko            M50 Hanover, NH            9:41.85    6   
  3 Danny Aldridge           M53 Sant Rosa, CA          9:57.22    4   
  4 Mark Cleary              M51 Rancho Santa Margar   10:48.06    3   
  5 Stephen Peckiconis       M51 Roslindale, MA        11:12.51    2   
  6 Tom Kolb                 M54 Merrimack, NH         11:40.62    1   
 
M55 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M55 Williamsburg, VA       9:53.40    8   
  2 Sam Torres               M57 Toledo, OH            10:01.52    6   
  3 James Robinson           M56 Rochester, NY         10:03.30    4   
  4 Paul Pearson             M58 El Paso, TX           10:30.34    3   
  5 Brian Dodge              M56 Fulton, NY            11:08.12    2   
  6 Reid Harter              M59 Boise, ID             11:10.29    1   
  7 James Goggin             M56 Williamsburg, VA      11:34.76  
  8 John McWilliams          M57 Reading, MA           11:37.13  
  9 Robert Bowser            M56 Warwick, RI           11:39.21  
 
M60 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 Pasadena, CA           9:55.03    8   
  2 *Ken Hamilton            M60 Bracebridge, --       10:36.35  
  3 Roger Price              M61 Randolph, NJ          10:39.14    6   
  4 Bob Giambalvo            M60 Delhi, NY             10:46.23    4   
  5 Arturo Rodriguez         M60 Santa Cruz, CA        11:24.80    3   
  6 Ronald Pate              M63 Honolulu, HI          12:04.19    2   
  7 Fred Dedrick             M61 Philadelphia, PA      12:12.74    1   
  8 Stephen Viegas           M61 Reading, MA           12:41.09  
  9 *Gaetan Breton           M62 Sherbrooke, --       X13:29.54  
 -- Gary Patton              M64 Rock Rapids, IA            DNF  
 
M65 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Jennings          M66 Ft. Washington, PA    11:28.79    8   
  2 James Lombardi           M67 Meadville, PA         11:30.41    6   
  3 Joe Carter               M66 Snellville, GA        11:44.37    4   
  4 Louis Coppens            M67 Warminster, PA        12:38.19    3   
  5 Jonathan Tetherly        M65 Chicopee, MA          12:59.42    2   
  6 Pat Cosgrove             M69 Elizabeth, NJ         13:05.35    1   
 
M70 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thom Weddle              M71 Minneapolis, MN       12:35.47    8   
  2 Bill Spencer             M74 Litchfield, NH        12:43.56    6   
  3 Roland Cormier           M70 Jackson, NJ           12:43.68    4   
  4 Joe Cordero              M72 Islip Terrace, NY     14:02.06    3   
  5 Jerry LeVasseur          M72 Brunswick, ME         15:00.67    2   
 
M75 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence, RI        14:11.96    8   
 
M90 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Dallas, TX            21:52.38    8   
 
W30 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberly Touya           W33 Patchogue, NY            10.93    8   
 
W35 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Monita Meire Dias       W38 Governador Valadare      10.37  
  2 Jill Cypress Turner      W38 Lancaster, PA            10.62    8   
 
W40 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH          9.41    8   
  2 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME             10.66    6   
  3 Lizanne Stephan          W42 Gettysburg, PA           11.09    4   
 
W45 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlene Landrum         W46 East Elmhurst, NY         9.38    8   
  2 Pamela Gunneson          W49 Cheshire, CT             12.20    6   
  3 Denise Jones             W46 Staten Island, NY        20.94    4   
 
W50 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Sedalia, CO              10.80    8   
 
W55 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             12.15    8   
 
W60 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             10.91    8   
  2 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             10.92    6   
 
W65 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                18.74    8   
 
W70 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 South Burlington, V      13.46    8   
 
W75 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            13.70    8   
  2 Christel Donley          W75 Colorado Springs, C      14.53    6   
 
M30 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brendon Falconer         M34 Newburgh, IN              8.90    8   
 
M35 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Jackson          M37 Red Lion, PA              9.79    8   
  2 *Justino Elias de Olivei M39 Ipatinga, --             10.09  
 
M40 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derek Pye                M42 Long Beach, CA            8.09    8   
  2 Don Drummond             M40 Lawrenceville, GA         8.18    6   
  3 Lee Faulkner             M41 Marion, AR                9.67    4   
  4 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        11.95    3   
 -- Derrick Golden           M44 Plainfield, IL             DNF  
 
M45 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard Lindsay           M46 New York, NY              9.28    8   
  2 Michael Burke            M47 Ephrata, PA              10.70    6   
  3 Andrew Seach             M48 Lafayette, LA            11.01    4   
 
M50 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenneth Eaton            M50 Atlanta, GA               8.65    8   
  2 Robert Stanley           M50 Naperville, IL            8.78    6   
  3 Randy Frey               M51 Lehighton, PA             9.11    4   
  4 Robert Bayless           M52 Southlake, TX             9.26    3   
  5 Jeff Brower              M50 Austin, TX                9.36    2   
  6 Eugene Anton             M52 St. Charles, MO           9.39    1   
 -- Joe Schwieterman         M51 Flossmoor, IL              DNF  
 
M55 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Broun              M58 Sarasota, FL              9.27    8   
  2 Thaddeus Wilson          M59 Oxnard, CA                9.82    6   
  3 Robert Zahn              M56 Grafton, WI               9.92    4   
  4 Ernie Snodgrass          M57 Creve Coeur, MO           9.97    3   
  5 Robert Hahn              M58 Tyler, TX                11.28    2   
  6 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        11.52  
  7 Edward Baskauskas        M59 Martinez, CA             11.86    1   
 
M60 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frederick Johnston       M64 Pleasanton, CA           10.62    8   
  2 Randall Olson            M62 Carroll, NE              10.97    6   
  3 Ivan Black               M61 New York City, NY        11.08    4   
  4 Lawrence Nolly           M61 Wilmington, DE           11.08    3   
 
M65 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ty Brown                 M65 Washington, DC            9.17    8   
  2 James Hollister          M65 Turlock, CA               9.62    6   
  3 Joe Johnston             M66 Apopka, FL               10.20    4   
  4 John Clifford            M67 Wilmington, NC           10.99    3   
  5 David Marovich           M66 Chalfont, PA             12.57    2   
 
M70 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              10.80    8   
  2 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        11.28    6   
  3 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              12.69    4   
  4 Paul Eyanson             M70 Oxford, PA               14.90    3   
 
M75 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Clark            M76 Sicklerville, NJ         12.27    8   
  2 Doug Spainhower          M75 Fruit Heights, UT        12.45    6   
  3 William Jankovich        M76 Racine, WI               14.19    4   
 
M80 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 George Roudebush         M84 Chardon, OH              24.53    8   
 -- William Daprano          M83 Fayetteville, GA            DQ   Trail Leg
 
M30-39 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       1:32.29  
 
M40-49 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:34.50  
  2 Non Club  'D'                                       2:00.63  
 
M50-59 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:54.78  
 
W30-39 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Non Club  'A'                                       4:06.97   2 
     1) Lisa Daley 40                   2) Shemayne Williams 47           
     3) Maurelhena Walles 35            4) Latrica Dendy 37               
  2 TNT International Racing Club  'A'                  5:23.96   2   8   
     1) Christine Roemer 44             2) Lizanne Stephan 42             
     3) Gina Lanier 44                  4) Jill Cypress Turner 38         
 
W40-49 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                              4:09.13   1   8   
     1) Kathleen Shook 48               2) Maryline Roux 43               
     3) Joan Hunter 46                  4) Charmaine Roberts 42           
  2 Non Club  'B'                                       4:15.72   2 
     1) Zofia Wieciorkowska 47          2) Aeron Arlin Genet 42           
     3) Christine Olen 42               4) Terri Rath 46                  
  3 Millrose AA  'A'                                    4:23.03   1   6   
     1) Rebecca Connolly 43             2) Reid Janice 41                 
     3) Sonya Badger 42                 4) Terry Ballou 42                
  4 Mass Velocity Track Club  'A'                       4:43.21   1   4   
     1) Paula Fortuna 49                2) Cindy Carey 47                 
     3) Gail Johns-Rees 55              4) Lisa Mikkelsen 44              
  5 So Cal Track Club  'A'                              4:55.51   1   3   
     1) Christine Reaser 44             2) Jan Tefft 51                   
     3) Lisa Valle 43                   4) Sheryl Miller 46               
  6 TNT International Racing Club  'A'                  5:35.49   1   2   
     1) Stephanie Khan 46               2) Joy Oakey 61                   
     3) Delores Grandison 57            4) Linda Jarjisian 49             
 
W50-59 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Non Club  'C'                                      X4:43.38   2 
     1) Cheryl Bellaire 51              2) Alison Suckling 54             
     3) Kathy Haubrich 50               4) Julie Hayden 50                
  2 Non Club  'D'                                       6:46.60   2 
     1) Bev Wills 68                    2) Mary Trotto 62                 
     3) Trenice Mullis Dubow 56         4) Liz Johnson 53                 
 
W60-69 4x400 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'A'                          6:59.82    8   
     1) Wright Regina 68                2) Sue Gustafson 63               
     3) Barbara Stewart 66              4) Lenore Webber 62               
 
W80-89 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'B'                          7:21.74   2   8   
     1) Mary Harada 74                  2) Elizabeth Szawlowski 77        
     3) Catherine Parsi 71              4) Sandra Hayes 71                
 
M30-39 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  3:37.10   3   8   
     1) Kyle Lanier 37                  2) La Roi Thompson 30             
     3) Daniel Murdock 35               4) Michael Jackson 37             
  2 So Cal Track Club  'A'                              3:42.60   3   6   
     1) Keith Chambers 31               2) Rene Sepulveda 44              
     3) Bryan Dameworth 39              4) Alfy Pettes 35                 
  3 Non Club  'A'                                       3:43.18   1 
     1) David Cahill 33                 2) Jim Watts 48                   
     3) Rodney Zook 48                  4) David Callum 34                
 
M40-49 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         3:25.04   3   8   
     1) Robert Thomas 43                2) Marek Wensel 41                
     3) Khalid Mulazim 43               4) Edward Winslow 40              
  2 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:56.38   3   6   
     1) Darin Brown 43                  2) Scott Steeves 45               
     3) Edward Proctor 46               4) Charles Kelley 55              
  3 TNT International Racing Club  'C'                  4:09.31   3   4   
     1) Ulrick Exantus 43               2) Lovell Butler 50               
     3) Michael Smallwood 49            4) Anthony Miller 48              
  4 Big River Running Company  'A'                      4:18.14   3   3   
     1) Richard Anderson 52             2) Bruce Auch 50                  
     3) Ernie Snodgrass 57              4) Jonathan Stone 43              
 
M50-59 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'B'                       3:50.24   2   8   
     1) *Ian Smith 51                   2) David Neumann 50               
     3) Jim Schoffman 56                4) Gregory McBride 55             
  2 Mass Velocity Track Club  'C'                       4:15.93   2   6   
     1) Tucker Taft 57                  2) Ralph Souppa 62                
     3) Carroll Blake 59                4) Stephen Chase 61               
  3 Non Club  'C'                                       4:35.53   1 
     1) Lamar Galloway 56               2) Jeff Brower 50                 
     3) Anthony Baker 56                4) Gene Iwen 59                   
  4 Non Club  'D'                                       8:23.79   1 
     1) Peter Blank 55                  2) Joel Dubow 67                  
     3) Richard Tuers 56                4) Stephen Peckiconis 51          
 -- TNT International Racing Club  'B'                      DNF   2 
     1) Lawrence Nolly 61               2) Ross Donolow 55                
     3) Gary Leigh 54                   4) Leo Sanders 59                 
 
M60-69 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 So Cal Track Club  'C'                              4:33.94   2   8   
     1) Eric Jones 67                   2) Jim Sheehan 60                 
     3) Salih Talib 64                  4) Nolan Shaheed 60               
  2 Non Club  'E'                                       5:07.38   1 
     1) Randall Olson 62                2) Stephen Viegas 61              
     3) Ronald Pate 63                  4) Ivan Black 61                  
 
M70-79 4x400 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'F'                                      X6:08.07  
     1) Jerry LeVasseur 72              2) Joe Cordero 72                 
     3) Dennis Branham 79               4) Tony DaPonte 74                
 
W40-49 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'A'                                       9:25.49  
     1) Lisa Valle 43                   2) Terry Ballou 42                
     3) Christine Olen 42               4) Aeron Arlin Genet 42           
  2 So Cal Track Club  'A'                             11:44.53    8   
     1) Christine Reaser 44             2) Sheryl Miller 46               
     3) Jan Tefft 51                    4) Debbie Lee 53                  
  3 Non Club  'C'                                      11:55.53  
     1) Elizabeth Soukhanov 40          2) Annmarie O'Brien 47            
     3) Denise Noland 45                4) Pamela Linov 47                
  4 Non Club  'D'                                      12:14.11  
     1) Mary Kate Shea 48               2) Gail Carcoran 44               
     3) Leslie Ovellette 43             4) Drusilla Pratt-Otto 51         
  5 TNT International Racing Club  'A'                 13:24.86    6   
     1) Stephanie Khan 46               2) Delores Grandison 57           
     3) Joy Oakey 61                    4) Linda Jarjisian 49             
 
W50-59 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'B'                                      10:43.50  
     1) Julie Hayden 50                 2) Cheryl Bellaire 51             
     3) Kathryn Martin 58               4) Coreen Steinbach 58            
 
M30-39 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'B'                              8:37.87    8   
     1) Keith Chambers 31               2) Barry Givens 36                
     3) Rene Sepulveda 44               4) Bryan Dameworth 39             
  2 TNT International Racing Club  'A'                  8:38.71    6   
     1) Kyle Lanier 37                  2) Kareem Lanier 37               
     3) Thomas Thomasson 33             4) Michael Jackson 37             
 
M40-49 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       9:27.18    8   
     1) Scott Steeves 45                2) Darin Brown 43                 
     3) Jim Schoffman 56                4) David Neumann 50               
  2 The Running Company  'A'                           10:05.49    6   
     1) Thomas Metz 44                  2) Angelo Harasts 42              
     3) John Hanlon 44                  4) Richard Carlson 43             
  3 So Cal Track Club  'A'                             10:26.57    4   
     1) Aaron Thigpen 45                2) Paul Pearson 58                
     3) Ricky Easley 56                 4) David Lucas 50                 
 
M50-59 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                       10:19.62    8   
     1) David Bowen 57                  2) Brian Dodge 56                 
     3) Mark Rybinski 54                4) Tim McMullen 57                
  2 Philadelphia Masters  'A'                          10:32.02    6   
     1) Dan Fannon 52                   2) Russ Patton 54                 
     3) Fred Dedrick 61                 4) Louis Coppens 67               
  3 Non Club  'A'                                      13:00.46  
     1) Jeff Brower 50                  2) Gene Iwen 59                   
     3) Randall Olson 62                4) Ivan Black 61                  
 
M60-69 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'B'                      11:58.81    8   
     1) Stephen Viegas 61               2) Jonathan Tetherly 65           
     3) Thomas Taft 61                  4) Wayne Jacobs 61                
 
M70-79 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'B'                                      14:44.32  
     1) Jerry LeVasseur 72              2) Joe Cordero 72                 
     3) Peter Hettrich 75               4) Roland Cormier 70              
 
W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Fairfax, VA              1.40m    4-07.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXX 
  2 *Kimiko Nakatake         W39 New York, NY             1.35m    4-05.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
 
W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stacey Nieder            W40 Anchorage, AK            1.67m    5-05.75   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.57 1.62 1.67 1.73 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  2 Lizanne Stephan          W42 Gettysburg, PA           1.20m    3-11.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 
        O    P    O   XO    P    O  XXX 
  3 Gina Lanier              W44 Lincoln University,      1.00m    3-03.25   4   
     1.00 1.05 
        O    P 
 
W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Porter          W47 Albuquerque, NM          1.45m    4-09.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.57 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    P  XXX 
  2 Pamela Gunneson          W49 Cheshire, CT             1.20m    3-11.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 
        P    P    P    O    P    O  XXX 
 
W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clovis Clark             W54 Ellenwood, GA            1.17m    3-10.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            1.05m    3-05.25   6   
     1.00 1.05 1.10 
        O    O   XP 
 
W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             1.35m    4-05.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    O    P    O    O    O   XO  XXX 
  2 Kimberly Williams        W55 South Portland, ME       1.10m    3-07.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    O    O  XXX 
 
W60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             1.28m    4-02.25   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 1.18 1.23 1.28 1.30 1.31 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO    P  XXX 
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                0.98m    3-02.50   6   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 
        P    P   XO    O  XXX 
 
W70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 La Canada, CA            1.28m    4-02.25   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 1.18 1.23 1.28 1.30 
        P    P    P    P    P    P    O   XO    O   XO  XXX 
 
W75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W75 Colorado Springs, C      1.08m    3-06.50   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 
        P    P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            1.08m    3-06.50   6   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 
        P    P    O   XO    O   XO  XXX 
  3 Fei-Mei Chou             W75 Sunnyvale, CA            0.88m    2-10.50   4   
     0.83 0.88 0.93 
       XO    O  XXX 
 
M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sean Earle               M33 Easton, MA               1.80m    5-10.75   8   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXO  XXO  XXX 
  2 Jeffrey Najarian         M34 Telford, PA              1.50m    4-11.00   6   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
 
M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           1.50m    4-11.00   8   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Jonathan Choate          M39 Southborough, MA         1.50m    4-11.00   6   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  3 Michael Jackson          M37 Red Lion, PA             1.45m    4-09.00   4   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    P    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Chris Pittman            M37 Laguna Beach, CA         1.05m    3-05.25   3   
 
M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karl Hawke               M44 New York, NY             1.75m    5-08.75   8   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Guy Stockard             M44 Lansing, MI              1.70m    5-07.00   6   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Jeffrey Loria            M44 Pinckney, MI             1.65m    5-05.00   4   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  4 Lee Faulkner             M41 Marion, AR               1.55m    5-01.00   3   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    O    O    O    O  XXX 
  5 James Samiec             M43 Trappe, MD               1.45m    4-09.00   2   
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O  XXX 
 
M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Igor Agaev               M45 New York New York,       1.75m    5-08.75   8   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    P    O   XO    O   XO 
  2 Edward Proctor           M46 Framingham, MA           1.70m    5-07.00   6   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3 James Kallfelz           M46 Milford, NH              1.65m    5-05.00   4   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O   XO    O  XXX 
 
M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce McBarnette         M52 Sterling, VA             1.90m    6-02.75   8   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.94 
        P    P    P    P    O   XO    O    O  XXX 
  2 Willie Banks             M54 Carlsbad, CA             1.85m    6-00.75   6   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 
        P    P    O    O    P    O    O  XXX 
  3 Kevin Bryant             M51 Denton, TX               1.80m    5-10.75   4   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  4 Thomas Foley             M51 Chesterfield, MO         1.80m    5-10.75   3   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Brian Hankerson          M50 Hollywood, FL            1.75m    5-08.75   2   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    O    O    O  XXX 
  6 Jeff Brower              M50 Austin, TX               1.65m    5-05.00   1   
     1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Robert Bayless           M52 Southlake, TX            1.60m    5-03.00 
     1.55 1.60 1.65 
        O    O  XXX 
  8 Michael Radford          M54 Everett, WA              1.55m    5-01.00 
     1.55 1.60 
       XO  XXP 
 -- Mark Williamson          M52 Durham, NC                  NH            
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    P    P    P    P  XXX 
 
M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Watson            M55 Danville, CA             1.65m    5-05.00   8   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O 
  2 William Murray           M56 Birmingham, AL           1.65m    5-05.00   6   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    P    O  XXO    O 
  3 Edward Baskauskas        M59 Martinez, CA             1.55m    5-01.00   4   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P  PPO  XPO  XXO  PPO  XXX 
  4 Robert Hulme             M58 Voorhees, NJ             1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P  PPO  PPO  XXX 
  4 Kirk Bentz               M55 San Pedro, CA            1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Robert Zahn              M56 Grafton, WI              1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Steven Green             M55 Arlington, TN            1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  8 Ross Donolow             M55 Philadelphia, PA         1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
 
M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Montieth           M64 Ridgefield, CT           1.55m    5-01.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.61 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Al Gabbard               M60 Springfield, OH          1.50m    4-11.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3 Norman Frable            M64 Ivins, UT                1.45m    4-09.00   4   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  4 Ivan Black               M61 New York City, NY        1.35m    4-05.00   3   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 John Fortin              M61 Stratham, NH             1.30m    4-03.25   1.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P   XO    O    O  XXX 
  5 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ              1.30m    4-03.25   1.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  7 Michael DeJesus          M63 Peekskill, NY            1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    P    O    O    O    O   XX 
 
M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joe Johnston             M66 Apopka, FL               1.45m    4-09.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    P    P    O    P    O  XXX 
  2 Stephen Robbins          M67 Cleveland Heights,       1.35m    4-05.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XX 
  3 James Cawley             M67 Austin, TX               1.35m    4-05.00   3.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    P    P   XO  XXX 
  3 John Clifford            M67 Wilmington, NC           1.35m    4-05.00   3.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  5 Larry Rheams             M67 Eureka, MO               1.35m    4-05.00   2   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    O    P   XO   XO  XXX 
  6 James Kenney             M69 White Plains, MD         1.30m    4-03.25   1   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O    O   XO   XX 
  7 David Marovich           M66 Chalfont, PA             1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  8 Carl Wallin              M68 Lebanon, NH              1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    O    O  XXO 
 
M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Don Isett                M70 Dallas, TX               1.35m    4-05.00   8   
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 1.40 
        O    O   XO    P    O  XXX 
  2 Bert Bergen              M72 La Canada, CA            1.35m    4-05.00   6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    O    P  XXO 
  3 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              1.30m    4-03.25   3.50
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    P  XXX 
  3 Gerald Counihan          M71 NY, NY                   1.30m    4-03.25   3.50
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    P  XXX 
  5 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        1.15m    3-09.25   2   
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
 
M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Spainhower          M75 Fruit Heights, UT        1.34m    4-04.75   8   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 James Ware               M75 Indianapolis, IN         1.25m    4-01.25   6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
 
M80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Donley             M80 Colorado Springs, C      1.10m    3-07.25   8   
     1.00 1.05 1.07 1.10 1.15 
        O    O    P    O  XXX 
  2 George Roudebush         M84 Chardon, OH              1.00m    3-03.25   6   
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXX 
 
M85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT             0.85m    2-09.50   8   
     0.85 
        O 
 
M90 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                1.05m    3-05.25   8   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.07 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
M95 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            0.74m    2-05.00   8   
     0.74 
        O 
 
W35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Helen Croskell           W37 Houston, TX              2.30m    7-06.50   8   
 
W45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Rieger             W46 Indianapolis, IN         2.50m    8-02.50   8   
 
W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            1.50m    4-11.00   8   
 
W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             2.80m    9-02.25   8   
  2 Rita Hanscom             W55 San Diego, CA            2.70m    8-10.25   6   
 
W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Hillen von Maltzahn     W61 Troy, NY                 2.60m    8-06.25   8   
  2 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             2.40m    7-10.50   6   
  3 Janet Johnston           W62 Apopka, FL               1.50m    4-11.00   4   
 -- Mary Trotto              W62 Kihei, HI                   NH            
 
W75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            1.88m    6-02.00   8   
 
M35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Justino Elias de Olivei M39 Ipatinga, --             3.45m   11-03.75 
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 
        O    P    O    O    O  XXX 
 -- Jonathan Choate          M39 Southborough, MA            NH            
     2.85 
      XXX 
 
M40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Holton            M41 Evanston, IL             4.20m   13-09.25   8   
     4.20 4.35 
        O  XXX 
  2 Matt Kowalski            M40 Spring, TX               4.20m   13-09.25   6   
     3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 
       XO  XXO    O  XXO  XXX 
  3 Rudy Chang               M40 Ridgefield, CT           3.75m   12-03.50   4   
     3.60 3.75 3.90 
      XXO  XXO  XXX 
  4 Lee Faulkner             M41 Marion, AR               3.15m   10-04.00   3   
     3.00 3.15 3.30 
       XO    O  XXX 
 
M45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Bartos          M46 Waynesville, OH          4.05m   13-03.50   8   
     4.05 4.20 
       XO  XXX 
  2 James Tylock             M47 Shrewsbury, MA           3.90m   12-09.50   6   
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 3.90 4.05 
        P    P    P    P    P    P    P  OPP  XXX 
  3 Eric Negley              M49 Suwanee, GA              3.60m   11-09.75   4   
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 
        P    P    P    P  OPP   XO  XXX 
  4 Robert Davidson          M48 East Haddam, CT          3.45m   11-03.75   3   
     3.45 3.60 
       XO  XXX 
 
M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Bunner            M54 Ft. Wayne, IN            3.85m   12-07.50   8   
     3.70 3.85 4.00 
        O   XO  XXX 
  2 Brian Magerkurth         M51 Newtown, PA              3.55m   11-07.75   6   
     3.10 3.25 3.40 3.55 3.70 
        O   XO  XXO    O  XXX 
  3 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC            3.55m   11-07.75   4   
     3.40 3.55 3.70 
        O   XO  XXX 
  4 Gerard Cahill            M53 Brooklyn, NY             3.40m   11-01.75   3   
     3.10 3.25 3.40 3.55 
        O    P    O  XXX 
  5 B Wayne Bequette         M52 Albany, NY               3.10m   10-02.00   2   
     3.10 3.25 
        O  XXX 
 -- Gary Hunter              M54 Ft Wayne, IN                NH            
     4.00 
      XXX 
 
M55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kirk Bentz               M55 San Pedro, CA            4.13m   13-06.50   8   
     3.85 4.00 4.13 4.21 
        O  XXO    O  XXX 
  2 Doug Sparks              M56 The Woodlands, TX        3.70m   12-01.50   6   
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 
        O    X    O  XXP    X 
  3 Carlton Huff             M57 East Brunswick, NJ       2.95m    9-08.00   4   
     2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 
        P   XP    O    P  XXX 
 
M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Banhagel          M64 Buckeye Lake, OH         3.20m   10-06.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXO    P  XXX 
  2 Peter Fichter            M63 Newbury, NH              2.70m    8-10.25   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    P   XO  XXX 
  3 Michael Zahner           M63 Marshfield, VT           2.60m    8-06.25   4   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  4 Thomas Taft              M61 Ambler, PA               2.60m    8-06.25   3   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        P    P    P    P    P    P    P    O   XO   XO  XXX 
  5 Randall Olson            M62 Carroll, NE              2.50m    8-02.50   2   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 
        P    O    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
 
M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Howard Booth             M66 Gregory, MI              3.10m   10-02.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXO    O   XO  XXX 
 -- Joe Johnston             M66 Apopka, FL                  NH            
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 -- Jeff Tindall             M67 Flemington, NJ              NH            
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 
M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Don Isett                M70 Dallas, TX               3.00m    9-10.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Terry Cannon             M72 Springfield, OR          2.90m    9-06.25   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
  3 Gerald Counihan          M71 NY, NY                   2.80m    9-02.25   4   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P  XXO    O   XO  XXX 
  4 Joseph Paradine          M74 Swarthmore, PA           2.30m    7-06.50   3   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 
        P    P    O    P    P    P   XO  XXX 
  5 Paul Eyanson             M70 Oxford, PA               2.00m    6-06.75   2   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 
        P    P   XO    P    P    P  XXX 
 
M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deke Conklin             M75 Stoddard, NH             2.30m    7-06.50   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 
        P    P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI               2.10m    6-10.75   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Jim Julian               M76 Houston, TX              1.90m    6-02.75   4   
  4 Jose Cesteros            M77 Leon, IA                 1.20m    3-11.25   3   
 
M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Donley             M80 Colorado Springs, C      2.30m    7-06.50   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 
        P    P    P    P    P   XO   XO    P  XXX 
 
W30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christine Kloiber        W31 Boston, MA               4.92m   16-01.75   8   
      4.58m  4.70m  4.75m  FOUL  4.92m  FOUL
 
W35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jill Cypress Turner      W38 Lancaster, PA            4.86m   15-11.50   8   
      4.07m  4.86m  4.54m  4.40m  4.79m  4.30m
  2 *Monita Meire Dias       W38 Governador Valadare      4.65m   15-03.25 
      FOUL  4.18m  4.53m  FOUL  4.52m  4.65m
  3 Isabelle Dierauer        W37 Jamestown, OH            3.90m   12-09.50   6   
      3.90m  3.82m  3.84m  PASS  PASS  PASS
  4 Dawn Kent                W35 Wilmington, DE           1.97m    6-05.75   4   
      PASS  FOUL  1.97m  PASS  PASS  PASS
 
W40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH         5.24m   17-02.25   8   
      5.24m  5.22m  4.89m  5.11m  4.86m  5.08m
  2 Tracey Berryman          W42 Silver Spring, MD        4.80m   15-09.00   6   
      FOUL  4.71m  4.66m  4.80m  4.68m  4.74m
  3 Lizanne Stephan          W42 Gettysburg, PA           3.88m   12-08.75   4   
      3.69m  3.68m  3.88m  PASS  PASS  PASS
  4 Christine Roemer         W44 Summit, NJ               3.39m   11-01.50   3   
      FOUL  3.18m  3.39m  PASS  PASS  PASS
  5 Gina Lanier              W44 Lincoln University,      2.50m    8-02.50   2   
      2.42m  2.50m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Regina Richardson        W45 Clayton, NC              4.67m   15-04.00   8   
      4.63m  FOUL  4.57m  4.51m  4.64m  4.67m
  2 Pamela Gunneson          W49 Cheshire, CT             3.26m   10-08.50   6   
      3.26m  3.04m  3.24m  PASS  PASS  PASS
  3 Denise Jones             W46 Staten Island, NY        2.17m    7-01.50   4   
      2.17m  2.09m  FOUL  1.72m  PASS  PASS
 
W50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        3.81m   12-06.00   8   
      3.81m  3.66m  3.53m  FOUL  FOUL  PASS
  2 Jan Tefft                W51 Scottsdale, AZ           2.92m    9-07.00   6   
      1.99m  2.84m  2.92m  2.65m  2.73m  2.88m
  3 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            2.42m    7-11.25   4   
      FOUL  FOUL  2.42m  PASS  PASS  PASS
 
W55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             4.36m   14-03.75   8   
      4.34m  4.23m  4.26m  4.36m  4.16m  PASS
  2 Delores Grandison        W57 Townsend, DE             3.79m   12-05.25   6   
      3.53m  3.79m  FOUL  PASS  3.37m  FOUL
 
W60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             3.99m   13-01.25   8   
      3.61m  3.78m  3.99m  3.88m  3.83m  PASS
  2 *Hillen von Maltzahn     W61 Troy, NY                 3.95m   12-11.50   6   
      3.95m  3.74m  3.77m  3.82m  3.89m  3.93m
 
W65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                1.93m    6-04.00   8   
      1.42m  1.93m  1.75m  1.53m  1.65m  1.67m
 
W70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 South Burlington, V      2.87m    9-05.00   8   
      2.48m  2.84m  2.87m  PASS  PASS  PASS
 
W75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            3.04m    9-11.75   8   
      2.95m  FOUL  FOUL  2.96m  2.90m  3.04m
  2 Audrey Lary              W75 Frederick, MD            3.03m    9-11.25   6   
      2.81m  2.71m  3.03m  2.75m  2.82m  2.87m
  3 Christel Donley          W75 Colorado Springs, C      2.71m    8-10.75   4   
      2.62m  2.70m  PASS  2.68m  PASS  2.71m
  4 Fei-Mei Chou             W75 Sunnyvale, CA            2.00m    6-06.75   3   
      1.99m  1.93m  2.00m  PASS  PASS  PASS
 
M30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brendon Falconer         M34 Newburgh, IN             6.45m   21-02.00   8   
      FOUL  FOUL  6.08m  6.45m  6.45m  6.38m
  2 John Porter              M31 Wrightsville, PA         5.47m   17-11.50   6   
      5.47m  PASS  PASS  4.96m  5.37m  5.23m
  3 Kim Lanier               M34 Lincoln Univ, PA         4.39m   14-05.00   4   
      3.95m  3.83m  3.94m  4.31m  4.35m  4.39m
 
M35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alfy Pettes              M35 Omaha, NE                6.45m   21-02.00   8   
      5.95m  6.31m  FOUL  FOUL  6.45m  FOUL
  2 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           5.26m   17-03.25   6   
      5.02m  FOUL  5.06m  FOUL  5.26m  5.25m
  3 Andrew Hogue             M36 New York, NY             5.25m   17-02.75   4   
      4.70m  5.06m  5.25m  4.88m  4.97m  5.22m
  4 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY            5.10m   16-08.75   3   
      5.10m  5.09m  FOUL  FOUL  4.93m  FOUL
  5 David Ash                M39 Spring Valley, NY        4.86m   15-11.50   2   
      FOUL  4.86m  FOUL  4.73m  FOUL  FOUL
 
M40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M44 Acton, MA                5.76m   18-10.75   8   
      5.76m  5.72m  5.61m  PASS  PASS  PASS
  2 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        4.79m   15-08.75   6   
      4.75m  4.72m  4.79m  4.57m  4.54m  4.69m
  3 James Samiec             M43 Trappe, MD               4.70m   15-05.00   4   
      4.51m  4.70m  4.51m  4.56m  FOUL  FOUL
 
M45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Faulknor           M47 Los Angeles, CA          6.11m   20-00.50   8   
      5.11m  6.11m  PASS  PASS  PASS  5.94m
  2 Aaron Sampson            M48 Murray, UT               5.85m   19-02.50   6   
      5.85m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Damon Blakemore          M48 Houston, TX              5.79m   19-00.00   4   
      5.77m  FOUL  5.79m  FOUL  5.69m  4.72m
  4 Derek McKinley           M49 Hudson, OH               5.57m   18-03.25   3   
      5.57m  FOUL  PASS  3.75m  PASS  PASS
  5 Alan Sims                M45 Katy, TX                 3.48m   11-05.00   2   
      3.48m  PASS  PASS  PASS  PASS   
 
M50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Hankerson          M50 Hollywood, FL            6.20m   20-04.25   8   
      5.90m  6.08m  6.18m  5.66m  6.20m  6.17m
  2 Gregory Turner           M52 Richmond, CA             5.99m   19-08.00   6   
      5.48m  5.57m  PASS  5.91m  5.91m  5.99m
  3 Robert Bayless           M52 Southlake, TX            5.50m   18-00.50   4   
      5.31m  5.50m  5.21m  4.71m  5.10m  5.30m
  4 Daniel Harris            M53 Larchmont, NY            5.37m   17-07.50   3   
      4.98m  5.06m  4.93m  5.27m  5.31m  5.37m
  5 Zane Rodriguez           M50 Norwich, VT              5.22m   17-01.50   2   
      5.07m  5.22m  5.08m  3.45m  PASS  PASS
 
M55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL           5.23m   17-02.00   8   
      5.06m  5.23m  5.21m  4.98m  PASS  PASS
  2 Kirk Bentz               M55 San Pedro, CA            5.07m   16-07.75   6   
      4.72m  4.91m  4.79m  5.07m  5.00m  4.96m
  3 Thaddeus Wilson          M59 Oxnard, CA               5.03m   16-06.00   4   
      4.94m  PASS  PASS  5.03m  4.56m  4.86m
  4 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        4.50m   14-09.25 
      4.01m  4.36m  4.37m  4.44m  4.37m  4.50m
  5 John Oleski              M59 Belmont, MA              3.97m   13-00.25   3   
      3.90m  3.88m  3.97m  3.78m  3.90m  3.95m
  6 Pershing Reid            M59 Somerville, MA           3.97m   13-00.25   2   
      FOUL  FOUL  3.86m  3.77m  3.97m  3.92m
  7 Robert Marchetti         M58 Shirley, MA              3.90m   12-09.50   1   
      FOUL  3.90m  3.89m  3.48m  FOUL  3.79m
  8 John Obrien              M58 Gloversville, NY         3.46m   11-04.25 
      3.43m  3.46m  3.23m  FOUL  3.40m  FOUL
 
M60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rufus Morris  Jr         M64 Stevenson Ranch, CA      4.81m   15-09.50   8   
      4.57m  4.81m  PASS  4.59m  PASS  PASS
  2 Roger Crockett           M62 Glasgow, VA              4.51m   14-09.75   6   
      4.09m  4.31m  4.51m  4.24m  4.42m  4.38m
  3 Lawrence Nolly           M61 Wilmington, DE           4.32m   14-02.25   4   
      FOUL  FOUL  PASS  4.24m  4.32m  FOUL
  4 Bernie Linner            M60 Belle Vernon, PA         3.83m   12-06.75   3   
      PASS  2.64m  PASS  3.34m  3.79m  3.83m
  5 Randall Olson            M62 Carroll, NE              3.48m   11-05.00   2   
      3.48m  3.26m  3.31m  PASS  PASS  PASS
  6 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ              3.45m   11-04.00   1   
      3.45m  3.43m  3.44m  3.33m  3.29m  3.39m
  7 Michael DeJesus          M63 Peekskill, NY            3.23m   10-07.25 
      3.08m  2.99m  3.18m  3.23m  3.08m  PASS
 
M65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ty Brown                 M65 Washington, DC           5.02m   16-05.75   8   
      4.75m  4.71m  PASS  4.83m  5.02m  PASS
  2 James Kenney             M69 White Plains, MD         4.86m   15-11.50   6   
      4.86m  3.81m  3.87m  3.81m  PASS  PASS
  3 James Hollister          M65 Turlock, CA              4.63m   15-02.25   4   
      4.63m  4.33m  FOUL  4.53m  3.42m  4.56m
  4 James Cawley             M67 Austin, TX               4.34m   14-03.00   3   
      4.33m  4.25m  4.34m  3.65m  PASS  PASS
  5 Howard Booth             M66 Gregory, MI              4.30m   14-01.25   2   
      FOUL  4.00m  4.30m  FOUL  3.94m  4.05m
  6 John Clifford            M67 Wilmington, NC           3.91m   12-10.00   1   
      3.66m  3.84m  3.91m  3.33m  3.66m  PASS
 
M70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              4.05m   13-03.50   8   
      3.62m  3.89m  3.78m  3.81m  4.05m  3.94m
  2 Don Isett                M70 Dallas, TX               3.91m   12-10.00   6   
      3.91m  3.90m  FOUL  3.85m  3.85m  3.77m
  3 Robert O'Brien           M70 Laramie, WY              3.86m   12-08.00   4   
      3.35m  3.49m  3.73m  3.76m  3.75m  3.86m
  4 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              3.75m   12-03.75   3   
      3.71m  3.75m  FOUL  FOUL  3.63m  3.63m
  5 Ronald Whittemore        M71 Claremont, NH            3.73m   12-03.00   2   
      3.25m  3.40m  3.58m  3.54m  3.63m  3.73m
  6 Charles Bartholomew      M70 Mercer, PA               3.55m   11-07.75   1   
      3.38m  3.30m  3.55m  3.51m  3.42m  3.53m
  7 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        3.55m   11-07.75 
      FOUL  3.55m  3.50m  3.48m  PASS  PASS
  8 Ed Kent                  M73 Fresh Meadows, NY        3.25m   10-08.00 
      3.02m  FOUL  3.18m  3.25m  3.22m  PASS
 
M75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dick Richards            M75 Encinitas, CA            4.10m   13-05.50   8   
      4.10m  FOUL  3.93m  3.92m  4.08m  3.97m
  2 Dr Bill Wright           M76 Haverhill, MA            3.08m   10-01.25   6   
      3.08m  1.85m  FOUL  2.97m  2.81m  2.65m
  3 Jim Julian               M76 Houston, TX              2.31m    7-07.00   4   
      1.72m  2.17m  2.31m  PASS  PASS  PASS
 
M80 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Stookey            M80 Dickerson, MD            1.23m    4-00.50   8   
      FOUL  1.23m  PASS         
 
M85 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT             2.81m    9-02.75   8   
      2.81m  2.55m  PASS         
  2 Tom Patsalis             M88 Alhambra, CA             2.55m    8-04.50   6   
      2.30m  2.31m  2.52m  2.55m  FOUL  2.23m
 
M90 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                2.85m    9-04.25   8   
      2.46m  2.56m  2.59m  2.85m  PASS  PASS
 
M95 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            1.54m    5-00.75   8   
      1.21m  1.39m  1.54m  1.53m  1.49m  PASS
 
W35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jill Cypress Turner      W38 Lancaster, PA           10.94m   35-10.75   8   
      10.15m  10.72m  10.31m  10.90m  10.61m  10.94m
  2 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Yonkers, NY             10.42m   34-02.25   6   
      9.56m  10.23m  10.31m  10.42m  8.60m  FOUL
  3 *Monita Meire Dias       W38 Governador Valadare     10.18m   33-04.75 
      9.69m  10.18m  9.80m  9.90m  FOUL  9.92m
 
W40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tracey Berryman          W42 Silver Spring, MD        9.96m   32-08.25   8   
      9.53m  9.20m  9.66m  9.73m  9.53m  9.96m
  2 Laura Barre              W40 West Lebanon, NH         9.50m   31-02.00   6   
      9.18m  8.88m  9.28m  9.10m  9.21m  9.50m
 
W45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Regina Richardson        W45 Clayton, NC             10.53m   34-06.75   8   
      10.27m  10.21m  10.26m  10.17m  10.29m  10.53m
  2 Pamela Gunneson          W49 Cheshire, CT             7.55m   24-09.25   6   
      7.36m  7.55m  7.55m  7.30m  PASS  PASS
 
W50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clovis Clark             W54 Ellenwood, GA            6.63m   21-09.00   8   
      5.88m  5.91m  6.63m  FOUL  6.36m  6.36m
  2 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            6.18m   20-03.50   6   
      6.18m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             8.38m   27-06.00   8   
      8.25m  8.01m  8.38m  PASS  PASS  PASS
 
W60 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Marietta, GA             8.32m   27-03.75   8   
      8.06m  8.28m  8.32m  8.02m  7.81m  8.21m
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                5.63m   18-05.75   6   
      5.40m  5.63m  5.45m  5.44m  5.61m  5.51m
 
W70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 South Burlington, V      6.03m   19-09.50   8   
      5.31m  5.62m  6.03m  5.91m  5.88m  5.97m
 
W75 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            5.94m   19-06.00   8   
      FOUL  5.65m  5.27m  5.57m  5.94m  5.86m
  2 Fei-Mei Chou             W75 Sunnyvale, CA            4.70m   15-05.00   6   
      4.04m  4.11m  4.52m  4.62m  4.70m  4.64m
 
M30 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Porter              M31 Wrightsville, PA        11.37m   37-03.75   8   
      FOUL  FOUL  11.37m  FOUL  FOUL  PASS
 
M35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Choate          M39 Southborough, MA        11.33m   37-02.25   8   
      11.20m  FOUL  11.33m  FOUL  PASS  10.58m
  2 *Justino Elias de Olivei M39 Ipatinga, --            11.10m   36-05.00 
      10.43m  10.20m  10.64m  10.73m  10.99m  11.10m
  3 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA          10.45m   34-03.50   6   
      10.18m  10.45m  10.37m  PASS  PASS  PASS
  4 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY           10.32m   33-10.25   4   
      9.88m  10.00m  PASS  9.99m  FOUL  10.32m
  5 Michael Jackson          M37 Red Lion, PA            10.16m   33-04.00   3   
      9.68m  9.51m  10.13m  10.16m  FOUL  9.97m
  6 Chris Pittman            M37 Laguna Beach, CA         7.13m   23-04.75   2   
      7.03m  7.13m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M44 Acton, MA               11.99m   39-04.00   8   
      11.36m  11.67m  11.34m  11.68m  11.48m  11.99m
  2 Karl Hawke               M44 New York, NY            11.93m   39-01.75   6   
      11.40m  11.77m  11.90m  11.34m  11.93m  11.38m
  3 James Samiec             M43 Trappe, MD               9.90m   32-05.75   4   
      9.51m  FOUL  9.90m  9.58m  9.85m  9.73m
 
M45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Bergthold        M47 Roberts, WI             11.04m   36-02.75   8    10.99 2nd best
      11.04m  10.91m  10.89m  10.76m  FOUL  FOUL
  2 Igor Agaev               M45 New York New York,      11.04m   36-02.75   6    10.80 2nd best
      10.75m  10.62m  10.25m  10.80m  10.68m  11.04m
 
M50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Marcus Battle            M51 Silver Spring, MD       11.69m   38-04.25   8   
      11.35m  11.51m  FOUL  11.69m  11.36m  FOUL
  2 Daniel Harris            M53 Larchmont, NY           10.96m   35-11.50   6   
      10.19m  10.64m  10.72m  10.46m  10.68m  10.96m
  3 Robert Bayless           M52 Southlake, TX           10.36m   34-00.00   4   
      10.36m  9.89m  10.26m  10.02m  9.62m  PASS
  4 Brady Mayer              M53 Hudson, MA               9.96m   32-08.25   3   
      9.53m  9.64m  9.96m  9.50m  9.70m  9.65m
 
M55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Watson            M55 Danville, CA            11.21m   36-09.50   8   
      10.81m  10.83m  11.03m  11.21m  10.49m  11.04m
  2 Kirk Bentz               M55 San Pedro, CA           10.24m   33-07.25   6   
      9.87m  10.24m  PASS  FOUL  10.01m  FOUL
  3 Frederick Clark          M57 Highland Mills, NY      10.09m   33-01.25   4   
      9.61m  9.69m  9.89m  10.09m  10.04m  9.90m
  4 James Clark              M55 Salisbury Mills, NY      9.94m   32-07.50   3   
      9.94m  9.93m  9.91m  9.81m  FOUL  FOUL
  5 George Frost             M56 Meredith, NH             9.65m   31-08.00   2   
      9.65m  9.63m  9.25m  9.22m  9.20m  PASS
  6 John Obrien              M58 Gloversville, NY         8.59m   28-02.25   1   
      8.45m  8.59m  8.43m  8.34m  FOUL  FOUL
  7 John Oleski              M59 Belmont, MA              8.36m   27-05.25 
      8.01m  FOUL  8.05m  FOUL  8.36m  FOUL
 
M60 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 New York City, NY        9.68m   31-09.25   8   
      FOUL  8.31m  9.04m  9.20m  9.68m  FOUL
  2 Roger Crockett           M62 Glasgow, VA              9.55m   31-04.00   6   
      8.99m  9.08m  9.24m  9.44m  9.47m  9.55m
  3 Bernie Linner            M60 Belle Vernon, PA         8.37m   27-05.50   4   
      8.37m  7.71m  7.77m  8.16m  7.73m  8.07m
  4 Randall Olson            M62 Carroll, NE              8.13m   26-08.25   3   
      7.83m  7.96m  7.93m  7.82m  7.80m  8.13m
 
M65 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Hollister          M65 Turlock, CA              9.44m   30-11.75   8   
      9.44m  8.98m  8.71m  8.95m  PASS  FOUL
  2 Joe Johnston             M66 Apopka, FL               8.57m   28-01.50   6   
      8.31m  7.87m  8.57m  8.37m  PASS  PASS
  3 Larry Rheams             M67 Eureka, MO               8.16m   26-09.25   4   
      7.73m  7.85m  8.16m  FOUL  PASS  PASS
  4 James Kenney             M69 White Plains, MD         7.59m   24-11.00   3   
      7.59m  7.51m  7.27m  7.29m  PASS  PASS
  5 David Marovich           M66 Chalfont, PA             7.23m   23-08.75   2   
      FOUL  6.95m  7.23m  FOUL  6.53m  PASS
 
M70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              8.34m   27-04.50   8   
      8.20m  8.01m  8.18m  7.78m  FOUL  8.34m
  2 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        8.01m   26-03.50   6   
      7.77m  8.01m  7.86m  7.80m  PASS  7.88m
  3 Ronald Whittemore        M71 Claremont, NH            7.69m   25-02.75   4   
      7.14m  7.25m  6.19m  7.61m  7.64m  7.69m
  4 Robert O'Brien           M70 Laramie, WY              7.46m   24-05.75   3   
      6.77m  6.66m  7.05m  6.97m  7.46m  7.45m
  5 Jerry LeVasseur          M72 Brunswick, ME            7.37m   24-02.25   2   
      6.81m  6.86m  7.14m  7.15m  6.97m  7.37m
  6 Ed Kent                  M73 Fresh Meadows, NY        7.17m   23-06.25   1   
      FOUL  FOUL  FOUL  7.17m  FOUL  PASS
 
M75 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Spainhower          M75 Fruit Heights, UT        7.48m   24-06.50   8   
      6.82m  6.93m  7.18m  PASS  PASS  7.48m
  2 Dr Bill Wright           M76 Haverhill, MA            5.13m   16-10.00   6   
      3.35m  FOUL  5.13m  FOUL  4.59m  FOUL
  3 Jim Julian               M76 Houston, TX              3.69m   12-01.25   4   
      FOUL  FOUL  FOUL  3.69m  FOUL  FOUL
 
M85 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tom Patsalis             M88 Alhambra, CA             6.22m   20-05.00   8   
      5.96m  6.09m  6.22m  6.04m  FOUL  6.21m
  2 Raoul Rodriques          M85 Milldale, CT             5.93m   19-05.50   6   
      FOUL  5.93m  5.87m  5.92m  PASS  PASS
 
M90 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                6.02m   19-09.00   8   
      5.50m  6.02m  5.46m  5.93m  PASS  PASS
 
M95 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            2.35m    7-08.50   8   
      2.35m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Shedrick             W31 Waterbury, VT            6.26m   20-06.50   8   
      6.26m  5.77m  5.76m  6.09m  5.71m  FOUL
 
W35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Fairfax, VA              9.38m   30-09.25   8   
      9.27m  9.38m  FOUL  8.51m  FOUL  8.47m
  2 Dawn Kent                W35 Wilmington, DE           7.67m   25-02.00   6   
      6.91m  7.03m  7.67m  7.31m  6.96m  6.96m
  3 Isabelle Dierauer        W37 Jamestown, OH            7.10m   23-03.50   4   
      7.10m  6.35m  6.57m  6.51m  PASS  PASS
 
W40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME             9.45m   31-00.00   8   
      9.01m  8.98m  9.45m  9.25m  9.10m  8.68m
  2 Lizanne Stephan          W42 Gettysburg, PA           8.19m   26-10.50   6   
      7.41m  8.19m  7.50m  7.65m  7.96m  7.90m
  3 Gina Lanier              W44 Lincoln University,      7.71m   25-03.50   4   
      6.78m  6.56m  6.88m  6.41m  7.63m  7.71m
  4 Christine Roemer         W44 Summit, NJ               6.08m   19-11.50   3   
      6.08m  6.05m  5.86m  5.77m  5.26m  5.57m
  5 Cindy Latham             W40 West Haven, CT           5.46m   17-11.00   2   
      5.46m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Oakland Gardens, NY     11.38m   37-04.00   8   
      10.78m  11.06m  11.38m  10.96m  11.30m  FOUL
  2 Heather Scanlon          W47 Flourtown, PA            8.50m   27-10.75   6   
      8.50m  8.13m  7.63m  6.95m  8.10m  6.48m
  3 Pamela Gunneson          W49 Cheshire, CT             7.62m   25-00.00   4   
      7.53m  7.62m  7.16m  7.26m  6.98m  6.36m
  4 Denise Jones             W46 Staten Island, NY        6.38m   20-11.25   3   
      6.09m  6.38m  6.21m  6.19m  6.09m  5.72m
 
W50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Reardon            W51 Saco, ME                10.53m   34-06.75   8   
      9.99m  10.45m  10.31m  10.17m  10.53m  10.30m
  2 Ruth Welding             W54 Elk Grove Village,      10.51m   34-05.75   6   
      10.10m  10.51m  9.89m  10.18m  9.98m  10.09m
  3 Marcia Veale             W53 Wakefield, MA           10.06m   33-00.25   4   
      10.06m  9.44m  9.60m  9.52m  9.34m  9.81m
  4 Donna Barrett            W53 Cheltenham, MD           9.97m   32-08.50   3   
      8.27m  9.26m  9.81m  9.97m  9.61m  9.30m
  5 Clovis Clark             W54 Ellenwood, GA            9.00m   29-06.50   2   
      8.39m  8.09m  8.81m  8.50m  7.59m  9.00m
  6 Susan Hallen             W53 Elk Grove Village,       8.74m   28-08.25   1   
      7.86m  8.54m  8.74m  8.24m  8.31m  8.45m
  7 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        8.13m   26-08.25 
      7.89m  7.44m  8.13m  7.72m  7.76m  PASS
  8 Beth McNeill             W50 East Bridgewater, M      6.07m   19-11.00 
      5.79m  FOUL  5.78m  5.67m  6.07m  5.87m
  9 Deborah Ecklund          W50 Little Neck, NY          5.79m   19-00.00 
      5.79m  5.60m  5.58m           
 
W55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rita Hanscom             W55 San Diego, CA            9.29m   30-05.75   8   
      8.54m  9.02m  9.17m  8.83m  9.29m  8.74m
  2 Katherine Wetenhall      W56 Sylvania, OH             9.21m   30-02.75   6   
      9.21m  8.60m  8.50m  8.79m  8.69m  9.00m
  3 Kay Glynn                W57 Hastings, IA             9.03m   29-07.50   4   
      PASS  PASS  7.85m  9.03m  8.64m  PASS
  4 Delores Grandison        W57 Townsend, DE             8.54m   28-00.25   3   
      PASS  PASS  PASS  8.42m  8.31m  8.54m
  5 Martha Green             W59 Des Moines, IA           6.98m   22-11.00   2   
      6.55m  6.73m  6.63m  6.18m  6.98m  FOUL
 
W60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                7.20m   23-07.50   8   
      6.91m  6.56m  7.20m  6.85m  6.91m  PASS
  2 Joy Oakey                W61 Media, PA                5.15m   16-10.75   6   
      5.15m  4.92m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Huff-Pawlik        W67 Jackson, MS              6.85m   22-05.75   8   
      6.80m  6.27m  6.85m  6.28m  6.75m  6.65m
  2 Roslyn Katz              W68 Flushing, NY             6.56m   21-06.25   6   
      5.90m  6.16m  6.25m  6.10m  6.56m  6.10m
  3 Ruth Albert              W66 South Easton, MA         5.30m   17-04.75   4   
      5.30m  4.80m  FOUL  4.54m  5.03m  5.03m
  4 Jane Simpson             W68 Chico, CA                4.69m   15-04.75   3   
      4.23m  4.12m  3.59m  4.69m  4.63m  4.54m
 
W70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W74 Norwalk, CT              7.39m   24-03.00   8   
      7.04m  7.02m  7.39m  6.91m  7.04m  7.29m
  2 Carol Young              W70 Marietta, GA             6.66m   21-10.25   6   
      6.66m  6.21m  6.40m  6.63m  6.57m  FOUL
  3 Ann Flynn                W71 Westport, CT             6.10m   20-00.25   4   
      5.03m  5.49m  5.62m  6.10m  5.92m  5.94m
 
W75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W75 Colorado Springs, C      7.16m   23-06.00   8   
      6.94m  7.06m  7.16m  6.81m  6.53m  6.52m
  2 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            6.12m   20-01.00   6   
      6.12m  5.96m  5.99m  5.90m  5.97m  5.60m
  3 Marcia Crooks            W76 Bellingham, MA           5.48m   17-11.75   4   
      5.37m  4.91m  5.34m  5.36m  5.48m  5.28m
  4 Amy Hicks                W77 Needham, MA              4.98m   16-04.25   3   
      4.91m  4.98m  4.59m  4.72m  4.82m  4.74m
 
W90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Aberdeen, NC             3.69m   12-01.25   8   
      PASS  3.17m  3.25m  3.69m  3.55m  3.61m
 
M30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carlton Shedrick         M32 Waterbury, VT           11.22m   36-09.75   8   
      FOUL  11.14m  FOUL  FOUL  10.55m  11.22m
  2 Kim Lanier               M34 Lincoln Univ, PA         5.98m   19-07.50   6   
      4.98m  5.23m  5.31m  FOUL  5.37m  5.98m
 
M35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Harrison         M39 Nashua, NH              15.80m   51-10.00   8   
      15.67m  FOUL  15.80m  FOUL  15.68m  FOUL
  2 Jonathan Gray            M37 Northfield, NH          14.60m   47-11.00   6   
      14.60m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  13.92m
  3 Hapy Mayer               M39 Fayston, VT             12.24m   40-02.00   4   
      10.17m  11.22m  FOUL  10.59m  12.24m  FOUL
  4 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY           10.93m   35-10.50   3   
      10.70m  10.36m  FOUL  10.23m  10.93m  FOUL
  5 Charles Sawyer           M39 Phila, PA                9.51m   31-02.50   2   
      8.52m  9.02m  7.84m  9.25m  9.51m  9.19m
 
M40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keith Butler             M42 Levittown, NY           13.39m   43-11.25   8   
      12.77m  13.39m  12.74m  13.27m  13.20m  FOUL
  2 Patrick Toland           M44 Shrewsbury, NJ          12.42m   40-09.00   6   
      11.75m  12.42m  12.21m  12.14m  12.09m  11.38m
  3 David Bickel             M43 Scottsdale, AZ          11.73m   38-06.00   4   
      11.30m  FOUL  11.25m  11.73m  11.46m  11.23m
  4 Robert Wright            M43 Jamaica, NY             11.37m   37-03.75   3   
      10.83m  FOUL  10.82m  11.37m  11.16m  FOUL
  5 James Samiec             M43 Trappe, MD               8.06m   26-05.50   2   
      8.06m  7.65m  7.73m  7.00m  7.71m  7.72m
 
M45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Hannay             M45 Westerlo, NY            12.91m   42-04.25   8   
      12.26m  12.91m  FOUL  12.05m  12.41m  FOUL
  2 James Burgoyne           M49 Tewksbury, MA           11.62m   38-01.50   6   
      11.22m  11.14m  11.62m  11.29m  11.40m  11.58m
  3 Andrew Seach             M48 Lafayette, LA           11.20m   36-09.00   4   
      10.69m  10.31m  10.94m  10.83m  11.20m  11.19m
  4 William Cotter           M45 Hope Valley, RI         11.05m   36-03.00   3   
      10.35m  10.54m  11.05m  10.47m  FOUL  10.73m
  5 Peter Dierauer           M46 Jamestown, OH            8.04m   26-04.50   2   
      8.04m  7.80m  7.63m  7.65m  7.62m  7.21m
 
M50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Ossmann             M52 Alpharetta, GA          15.55m   51-00.25   8   
      14.08m  14.42m  15.10m  FOUL  14.60m  15.55m
  2 Robert Arello            M51 Bradenton, FL           14.83m   48-08.00   6   
      14.54m  14.83m  14.62m  FOUL  FOUL  14.50m
  3 Goran Milanovic          M50 Williston Park, NY      12.34m   40-06.00   4   
      11.75m  12.34m  11.80m  11.74m  11.79m  FOUL
  4 Jeffrey Brown            M53 Ooltewah, TN            12.07m   39-07.25   3   
      11.66m  12.07m  11.72m  11.75m  11.94m  12.07m
  5 Daniel Wallace           M54 Trumbull, CT            11.93m   39-01.75   2   
      11.54m  11.57m  11.73m  11.64m  11.93m  11.51m
  6 Michael Radford          M54 Everett, WA             11.50m   37-08.75   1   
      11.34m  11.50m  10.72m  10.71m  10.50m  10.50m
  7 Tim Morse                M53 Hingham, MA             11.32m   37-01.75 
      10.93m  11.06m  11.32m  11.09m  11.05m  10.86m
  8 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL            11.19m   36-08.50 
      11.19m  10.98m  10.97m  10.80m  10.95m  10.67m
  9 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC           10.83m   35-06.50 
      10.83m  10.71m  10.48m            
 10 Peter VanAken            M54 Poughkeepsie, NY        10.52m   34-06.25 
      10.20m  10.52m  10.49m           
 11 Lovell Butler            M50 Wernersville, PA         8.98m   29-05.50 
      8.98m  PASS  PASS         
 
M55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Myers             M57 Cuba, NY                13.12m   43-00.50   8   
      13.05m  13.12m  12.60m  12.80m  12.86m  12.84m
  2 Robert O'Donnell         M56 Ridley Park, PA         12.39m   40-07.75   6   
      11.31m  11.59m  11.57m  11.42m  12.39m  12.04m
  3 William Clark            M55 Braintree, MA           12.28m   40-03.50   4   
      11.71m  11.98m  12.05m  11.46m  12.28m  11.97m
  4 *William Pearson         M57 Thornhill, --           12.06m   39-07.00 
      11.53m  11.34m  11.44m  12.04m  12.06m  11.97m
  5 Gilbert Vasquez          M56 Widefield, CO           11.35m   37-03.00   3    11.32 2nd best
      11.18m  11.32m  11.23m  11.35m  11.30m  11.25m
  6 George Castelli          M56 Newburgh, NY            11.35m   37-03.00   2    11.03 2nd best
      10.68m  11.03m  10.74m  10.43m  10.89m  11.35m
  7 Dennis Hansen            M56 Staten Island, NY       10.73m   35-02.50   1   
      10.33m  10.33m  10.73m  FOUL  10.69m  10.23m
  8 Raymond Bzibziak         M55 Lancaster, NY           10.25m   33-07.50 
      FOUL  9.14m  10.17m  10.25m  9.68m  10.07m
  9 Albert Rusiewicz         M57 New Kensington, PA       9.56m   31-04.50 
      8.98m  8.88m  9.56m  8.93m  9.28m  8.14m
 
M60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles Roll             M63 Fanwood, NJ             14.55m   47-09.00   8   
      13.37m  13.83m  14.44m  14.02m  14.36m  14.55m
  2 S Craig Shumaker         M61 Glenmoore, PA           14.06m   46-01.50   6   
      13.80m  13.97m  13.88m  14.06m  13.94m  13.63m
  3 Ken Moss                 M62 Leesburg, VA            13.55m   44-05.50   4   
      13.54m  FOUL  13.32m  12.95m  13.55m  12.97m
  4 Bruce Hedendal           M62 Boca Raton, FL          11.29m   37-00.50   3   
      10.35m  11.02m  10.44m  11.29m  FOUL  FOUL
  5 Robert Sager             M62 Willsall, MT             9.60m   31-06.00   2   
      FOUL  9.22m  FOUL  9.27m  9.60m  FOUL
  6 M Geoffrey Brown         M64 Schenectady, NY          9.08m   29-09.50   1   
      8.96m  8.87m  8.44m  9.08m  8.67m  8.99m
  7 G. Kent Worden           M63 Bedford, NH              9.05m   29-08.25 
      9.05m  8.66m  8.75m  7.50m  8.34m  8.43m
 
M65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Sasser             M66 Wrightsville Beach,     13.61m   44-08.00   8   
      13.61m  13.42m  FOUL  13.31m  FOUL  13.41m
  2 Carl Wallin              M68 Lebanon, NH             11.75m   38-06.75   6   
      FOUL  11.35m  11.20m  11.75m  11.66m  11.45m
  3 Larry Rheams             M67 Eureka, MO              10.82m   35-06.00   4   
      10.60m  FOUL  FOUL  10.44m  10.01m  10.82m
  4 Peter Falzarano          M67 Stirling, NJ            10.01m   32-10.25   3   
      9.67m  9.76m  9.51m  9.86m  10.01m  9.41m
  5 Richard Lincoff          M65 St. Louis, MO            9.73m   31-11.25   2   
      9.15m  9.73m  8.98m         
  6 David Marovich           M66 Chalfont, PA             9.05m   29-08.25   1   
      8.96m  8.78m  8.96m  8.98m  FOUL  9.05m
  7 Richard Oakey            M68 Media, PA                6.00m   19-08.25 
      5.78m  5.93m  5.55m  6.00m  FOUL  5.40m
 
M70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glen Johnson             M70 Bristol, TN             13.92m   45-08.00   8   
      13.45m  FOUL  13.29m  12.95m  13.92m  FOUL
  2 Gary Winters             M70 Bradenton, FL           12.62m   41-05.00   6   
      12.19m  12.62m  11.71m  12.36m  12.32m  11.87m
  3 Gerald Vaughn            M74 Charlotte, NC           12.48m   40-11.50   4   
      FOUL  12.39m  12.46m  12.48m  12.29m  12.46m
  4 Stephen Cohen            M71 Northbrook, IL          10.15m   33-03.75   3   
      10.15m  9.58m  FOUL  9.89m  10.03m  9.84m
  5 Charles Bartholomew      M70 Mercer, PA               9.45m   31-00.00   2   
      8.33m  8.88m  9.45m  9.35m  FOUL  8.90m
  6 Edmund Joyce             M73 East Northport, NY       8.83m   28-11.75   1   
      8.58m  8.50m  8.56m  8.58m  8.66m  8.83m
  7 John Bronstein           M70 Great Barrington, M      8.63m   28-03.75 
      8.41m  7.32m  8.63m  8.20m  8.55m  7.76m
  8 George Cormey            M73 Randolph, MA             8.23m   27-00.00 
      7.64m  8.01m  7.93m  8.23m  8.18m  8.19m
 
M75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leonard Rosen            M75 Salem, NH               10.63m   34-10.50   8   
      10.05m  10.63m  10.07m  10.41m  10.42m  10.29m
  2 Chuck Yost               M75 Waterloo, NY             9.56m   31-04.50   6   
      9.40m  9.56m  9.52m  9.44m  9.11m  8.98m
  3 Ray Feick                M78 Gilbertsville, PA        8.60m   28-02.75   4   
      8.41m  8.31m  8.30m  8.43m  8.60m  8.53m
  4 Leonard Olson            M78 State College, PA        7.85m   25-09.25   3   
      FOUL  6.69m  FOUL  7.85m  7.64m  7.28m
 
M80 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M82 Maryland Heights, M     10.26m   33-08.00   8   
      9.18m  9.42m  9.85m  9.15m  9.53m  10.26m
  2 Samuel Messiter          M81 Pawlet, VT              10.14m   33-03.25   6   
      10.14m  9.87m  9.61m  9.80m  9.94m  9.66m
  3 William Garrahan         M80 Narragansett, RI         9.78m   32-01.00   4   
      9.52m  9.74m  9.31m  8.71m  9.44m  9.78m
  4 Gerald Wojcik            M80 Eugene, OR               8.23m   27-00.00   3   
      7.49m  7.34m  7.86m  8.20m  8.23m  7.62m
  5 George Roudebush         M84 Chardon, OH              6.40m   21-00.00   2   
      6.11m  6.27m  6.19m  5.95m  6.08m  6.40m
  6 John Snaden              M84 Florence, SC             6.13m   20-01.50   1   
      5.87m  6.06m  6.13m  5.95m  5.77m  6.03m
 
M85 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Sheffield, IA            8.46m   27-09.25   8   
      7.99m  7.94m  8.09m  8.46m  7.82m  8.24m
  2 Charles Pistorino        M87 McLean, VA               7.26m   23-10.00   6   
      7.12m  6.68m  7.26m  6.80m  6.34m  6.86m
 
M90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Champion Goldy           M93 Haddonfield, NJ          7.05m   23-01.75   8   
      6.15m  6.16m  6.71m  6.61m  6.80m  7.05m
  2 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                5.27m   17-03.50   6   
      FOUL  5.23m  4.69m  5.27m  4.88m  PASS
 
M95 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            6.25m   20-06.25   8   
      5.79m  5.98m  6.25m  6.02m  PASS  PASS
 
W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Fairfax, VA             10.14m   33-03.25   8   
      9.94m  10.05m  FOUL  FOUL  9.39m  10.14m
 
W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W40 West Haven, CT           8.24m   27-00.50   8   
      7.51m  7.51m  8.24m  7.50m  6.45m  7.39m
  2 Gina Lanier              W44 Lincoln University,      7.97m   26-01.75   6   
      6.89m  FOUL  7.52m  6.92m  7.97m  7.79m
 
W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Oakland Gardens, NY     14.20m   46-07.25   8   
      FOUL  12.80m  13.04m  13.14m  14.20m  FOUL
  2 Heather Scanlon          W47 Flourtown, PA            7.46m   24-05.75   6   
      5.60m  7.15m  FOUL  7.46m  7.10m  6.91m
 
W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruth Welding             W54 Elk Grove Village,      12.06m   39-07.00   8   
      11.71m  12.06m  FOUL  FOUL  11.46m  FOUL
  2 Clovis Clark             W54 Ellenwood, GA           10.01m   32-10.25   6   
      10.01m  8.26m  6.69m  7.82m  8.36m  8.09m
  3 Susan Hallen             W53 Elk Grove Village,       9.22m   30-03.00   4   
      9.22m  8.76m  FOUL  7.92m  7.90m  8.64m
  4 Donna Barrett            W53 Cheltenham, MD           8.93m   29-03.75   3   
      8.19m  7.60m  8.34m  8.28m  8.93m  8.27m
  5 Deborah Ecklund          W50 Little Neck, NY          6.05m   19-10.25   2   
      5.25m  5.41m  5.82m  5.64m  6.05m  6.01m
 
W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Wetenhall      W56 Sylvania, OH            11.40m   37-05.00   8   
      10.21m  10.73m  FOUL  11.40m  FOUL  10.95m
  2 Martha LaRiviere         W57 North Waterboro, ME      9.74m   31-11.50   6   
      FOUL  9.74m  9.21m  9.22m  FOUL  FOUL
  3 Delores Grandison        W57 Townsend, DE             8.13m   26-08.25   4   
      7.69m  7.98m  7.79m  8.13m  7.36m  7.41m
  4 Martha Green             W59 Des Moines, IA           6.69m   21-11.50   3   
      FOUL  6.48m  6.36m  6.62m  FOUL  6.69m
 
W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --            11.16m   36-07.50   8   
      11.16m  FOUL  10.16m  FOUL  9.59m  9.52m
 
W65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roslyn Katz              W68 Flushing, NY             9.34m   30-07.75   8   
      9.18m  9.34m  7.65m  9.09m  8.27m  8.74m
  2 Suzy Hess-Wojcik         W68 Eugene, OR               8.30m   27-02.75   6   
      8.25m  8.19m  8.30m  8.15m  7.98m  8.02m
 
W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W70 Marietta, GA            12.30m   40-04.25   8   
      11.01m  10.56m  12.30m  FOUL  FOUL  10.99m
  2 Mary Roman               W74 Norwalk, CT              9.11m   29-10.75   6   
      6.83m  8.46m  9.06m  9.09m  7.97m  9.11m
  3 Ann Flynn                W71 Westport, CT             6.12m   20-01.00   4   
      6.08m  FOUL  5.96m  6.12m  5.96m  6.01m
 
W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Frederick, MD            9.16m   30-00.75   8   
      8.25m  8.40m  9.16m  8.34m  8.59m  8.59m
  2 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            6.83m   22-05.00   6   
      6.83m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Amy Hicks                W77 Needham, MA              6.76m   22-02.25   4   
      FOUL  5.89m  6.02m  6.76m  6.72m  FOUL
  4 Marcia Crooks            W76 Bellingham, MA           5.15m   16-10.75   3   
      4.59m  4.76m  5.15m  4.67m  FOUL  4.97m
 
W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Aberdeen, NC             5.09m   16-08.50   8   
      PASS  4.32m  4.44m  4.62m  4.51m  5.09m
 
M30 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kim Lanier               M34 Lincoln Univ, PA         3.28m   10-09.25   8   
      3.28m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David DeStefano          M39 Berkley, MA             14.71m   48-03.25   8   
      14.06m  14.07m  14.25m  13.86m  14.45m  14.71m
  2 Jonathan Gray            M37 Northfield, NH          14.61m   47-11.25   6   
      13.44m  12.29m  14.03m  FOUL  14.21m  14.61m
  3 David Senay              M39 Cold Spring, KY         13.45m   44-01.50   4   
      13.45m  13.37m  FOUL  13.34m  FOUL  13.30m
  4 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY            8.87m   29-01.25   3   
      FOUL  8.87m  FOUL  8.79m  FOUL  FOUL
  5 Chris Pittman            M37 Laguna Beach, CA         7.37m   24-02.25   2   
      FOUL  FOUL  FOUL  6.09m  FOUL  7.37m
  6 Daniel Murdock           M35 Brookville, PA           5.63m   18-05.75   1   
      4.74m  4.57m  5.63m  5.26m  5.01m  5.08m
 
M40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Bickel             M43 Scottsdale, AZ          15.44m   50-08.00   8   
      14.90m  15.44m  15.31m  FOUL  15.14m  15.35m
  2 John Katalinas           M42 Tonawanda, NY           12.52m   41-01.00   6   
      11.90m  12.17m  12.52m  FOUL  FOUL  11.65m
  3 Keith Butler             M42 Levittown, NY           12.03m   39-05.75   4   
      11.73m  12.03m  10.87m  11.45m  11.11m  11.42m
  4 Robert Palazzo           M43 Providence, RI          11.26m   36-11.50   3   
      10.86m  10.77m  FOUL  10.78m  10.25m  11.26m
  5 Ray Taylor               M43 Auburn, MA              10.56m   34-07.75   2   
      9.23m  FOUL  10.56m  9.29m  10.16m  9.87m
 
M45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Cotter           M45 Hope Valley, RI         11.82m   38-09.50   8   
      11.17m  11.76m  11.82m  11.74m  11.59m  11.54m
  2 Scott Hannay             M45 Westerlo, NY            11.49m   37-08.50   6   
      10.75m  11.49m  FOUL  FOUL  10.20m  FOUL
  3 John Seto                M47 Pleasant Valley, NY      9.93m   32-07.00   4   
      9.63m  9.93m  FOUL  FOUL  FOUL  9.72m
  4 James Burgoyne           M49 Tewksbury, MA            9.62m   31-06.75   3   
      FOUL  FOUL  9.62m  FOUL  7.62m  9.42m
 
M50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ken Jansson              M52 Wichita, KS             19.76m   64-10.00   8   
      19.62m  FOUL  19.76m  FOUL  19.21m  FOUL
  2 Robert Arello            M51 Bradenton, FL           18.07m   59-03.50   6   
      17.78m  18.07m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Tim Morse                M53 Hingham, MA             16.28m   53-05.00   4   
      16.28m  16.23m  16.13m  15.95m  FOUL  FOUL
  4 Jeffrey Brown            M53 Ooltewah, TN            14.83m   48-08.00   3   
      14.82m  FOUL  14.83m  FOUL  14.67m  FOUL
  5 Michael Janusey          M52 Venetia, PA             14.02m   46-00.00   2   
      12.23m  12.82m  13.15m  14.02m  12.89m  13.88m
  6 Goran Milanovic          M50 Williston Park, NY      12.85m   42-02.00   1   
      12.85m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.72m
  7 Anthony DeSisto          M51 Barrington, RI          12.48m   40-11.50 
      12.31m  11.79m  11.67m  12.48m  11.83m  FOUL
  8 Peter VanAken            M54 Poughkeepsie, NY        11.78m   38-07.75 
      11.78m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Wetenhall          M55 Sylvania, OH            18.22m   59-09.50   8   
      18.22m  FOUL  FOUL  FOUL  17.86m  17.14m
  2 Bob Cedrone              M55 Stoughton, MA           16.77m   55-00.25   6   
      15.59m  16.77m  16.06m  15.76m  16.49m  15.71m
  3 T.  Carl Reichard        M57 Noank, CT               14.14m   46-04.75   4   
      12.09m  13.26m  13.53m  13.56m  14.14m  13.94m
  4 George Sandas            M56 Garden City, NY         13.95m   45-09.25   3   
      13.06m  12.87m  13.47m  13.83m  12.68m  13.95m
  5 *Terrence Gibbs          M55 Glenhaven, NC           13.90m   45-07.25 
      11.07m  11.81m  12.83m  13.90m  13.80m  12.50m
  6 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                12.52m   41-01.00   2   
      12.12m  11.66m  FOUL  11.48m  12.52m  FOUL
  7 George Castelli          M56 Newburgh, NY            12.50m   41-00.25   1   
      FOUL  11.33m  11.99m  11.01m  12.50m  11.43m
  8 Joseph Myers             M57 Cuba, NY                12.07m   39-07.25 
      11.22m  12.07m  11.02m  11.17m  FOUL  11.82m
  9 Raymond Bzibziak         M55 Lancaster, NY           11.65m   38-02.75 
      11.36m  11.24m  10.62m  11.12m  11.63m  11.65m
 10 *William Pearson         M57 Thornhill, --           11.03m   36-02.25 
      FOUL  11.03m  FOUL           
 11 Dennis Hansen            M56 Staten Island, NY       10.33m   33-10.75 
      FOUL  FOUL  10.33m           
 12 Edward Daniels           M57 Salisbury, NH            9.79m   32-01.50 
      9.51m  9.79m  9.79m          
 
M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ken Moss                 M62 Leesburg, VA            18.35m   60-02.50   8   
  2 Charles Roll             M63 Fanwood, NJ             14.90m   48-10.75   6   
  3 Bruce Hedendal           M62 Boca Raton, FL          14.61m   47-11.25   4   
  4 Robert Sager             M62 Willsall, MT            13.17m   43-02.50   3   
  5 Patrick Lynn             M60 Constantia, NY          12.84m   42-01.50   2   
  6 M Geoffrey Brown         M64 Schenectady, NY         12.05m   39-06.50   1   
  7 G. Kent Worden           M63 Bedford, NH             10.65m   34-11.25 
 
M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M68 Lebanon, NH             17.59m   57-08.50   8   
      FOUL  17.59m  FOUL  15.35m  16.74m  FOUL
  2 George Mathews           M66 Hayden Lake, ID         17.01m   55-09.75   6   
      16.13m  PASS  15.04m  16.08m  17.01m  15.68m
  3 Robert Cahners           M67 Naples, FL              15.96m   52-04.50   4   
      15.17m  15.87m  15.96m  FOUL  FOUL  13.84m
  4 Larry Rheams             M67 Eureka, MO              14.12m   46-04.00   3   
      13.29m  13.58m  14.12m  13.83m  FOUL  FOUL
  5 Richard Lincoff          M65 St. Louis, MO           13.17m   43-02.50   2   
      13.17m  11.77m  FOUL  FOUL  11.64m  FOUL
  6 David Marovich           M66 Chalfont, PA            12.41m   40-08.75   1   
      11.53m  FOUL  11.07m  12.41m  11.40m  11.60m
  7 Jim Chamberas            M66 Chelmsford, MA           9.84m   32-03.50 
      9.05m  9.10m  9.10m  8.97m  9.84m  9.44m
 
M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Trimble           M73 North Conway, NH        12.73m   41-09.25   8   
      12.73m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 John Bronstein           M70 Great Barrington, M     11.18m   36-08.25   6   
      11.18m  10.73m  10.56m  FOUL  10.90m  10.64m
  3 Edmund Joyce             M73 East Northport, NY      10.95m   35-11.25   4   
      10.03m  10.16m  10.51m  10.95m  FOUL  10.90m
  4 George Cormey            M73 Randolph, MA             8.54m   28-00.25   3   
      8.54m  8.51m  FOUL  FOUL  8.48m  8.16m
 
M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pay Carstensen           M78 Spring Hill, FL         12.11m   39-08.75   8   
      FOUL  11.90m  12.11m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Ray Feick                M78 Gilbertsville, PA       10.66m   34-11.75   6   
      9.84m  FOUL  10.28m  9.78m  10.29m  10.66m
  3 Leonard Olson            M78 State College, PA        9.33m   30-07.50   4   
      9.01m  8.46m  8.03m  9.33m  8.62m  8.78m
  4 Chuck Yost               M75 Waterloo, NY             9.09m   29-10.00   3   
      8.56m  8.55m  FOUL  8.57m  FOUL  9.09m
 
M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Wojcik            M80 Eugene, OR              13.30m   43-07.75   8   
      11.49m  12.96m  13.04m  13.30m  11.79m  FOUL
  2 Samuel Messiter          M81 Pawlet, VT              12.70m   41-08.00   6   
      11.50m  12.09m  11.65m  12.70m  11.36m  FOUL
  3 William Garrahan         M80 Narragansett, RI        12.51m   41-00.50   4   
      FOUL  12.51m  11.23m  12.29m  12.15m  11.97m
  4 Val McGann               M82 Kennebunkport, ME       11.30m   37-01.00   3   
      FOUL  11.25m  10.98m  11.30m  10.77m  11.25m
  5 Antonio Palazzo          M82 North Providence, R     10.25m   33-07.50   2   
      FOUL  8.83m  9.59m  9.07m  9.26m  10.25m
  6 John Snaden              M84 Florence, SC             6.47m   21-02.75   1   
      6.25m  6.21m  6.24m  6.47m  FOUL  FOUL
 
M85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Sheffield, IA           10.04m   32-11.25   8   
      9.75m  FOUL  10.04m  9.68m  9.47m  10.04m
 
M95 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            5.38m   17-08.00   8   
      5.38m  5.14m  PASS         
 
W35 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Fairfax, VA              5.99m   19-08.00   8   
      5.40m  5.75m  5.99m  FOUL  5.03m  FOUL
 
W40 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gina Lanier              W44 Lincoln University,      4.94m   16-02.50   8   
      4.89m  4.90m  4.92m  4.67m  4.94m  4.19m
  2 Cindy Latham             W40 West Haven, CT           4.30m   14-01.25   6   
      FOUL  4.30m  2.40m  FOUL  PASS  PASS
 
W45 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Oakland Gardens, NY      9.37m   30-09.00   8   
      8.18m  FOUL  9.37m  FOUL  FOUL  8.82m
  2 Heather Scanlon          W47 Flourtown, PA            4.90m   16-01.00   6   
      4.44m  4.24m  FOUL  4.51m  4.52m  4.90m
 
W50 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruth Welding             W54 Elk Grove Village,       8.57m   28-01.50   8   
      6.88m  7.08m  7.92m  8.40m  8.52m  8.57m
  2 Susan Hallen             W53 Elk Grove Village,       6.99m   22-11.25   6   
      6.51m  FOUL  6.68m  FOUL  6.99m  6.41m
  3 Donna Barrett            W53 Cheltenham, MD           5.51m   18-01.00   4   
      5.14m  5.35m  5.13m  4.42m  5.35m  5.51m
  4 Liz Johnson              W53 Charlotte, NC            5.02m   16-05.75   3   
      5.02m  4.49m  4.93m  4.99m  4.45m  4.82m
  5 Deborah Ecklund          W50 Little Neck, NY          4.33m   14-02.50   2   
      3.97m  FOUL  FOUL  4.12m  4.33m  4.28m
 
W55 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Wetenhall      W56 Sylvania, OH             8.81m   28-11.00   8   
      8.76m  8.39m  8.02m  8.81m  8.19m  FOUL
  2 Martha Green             W59 Des Moines, IA           4.75m   15-07.00   6   
      4.67m  FOUL  4.62m  4.75m  4.16m  4.26m
 
W65 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Suzy Hess-Wojcik         W68 Eugene, OR               5.01m   16-05.25   8   
      4.53m  4.75m  4.61m  5.01m  4.74m  5.01m
  2 Roslyn Katz              W68 Flushing, NY             4.25m   13-11.50   6   
      FOUL  4.25m  FOUL  3.31m  3.77m  3.98m
 
W70 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W70 Marietta, GA             8.99m   29-06.00   8   
      7.72m  8.36m  7.95m  8.99m  FOUL  FOUL
  2 Mary Roman               W74 Norwalk, CT              5.71m   18-09.00   6   
      5.64m  4.40m  5.14m  5.71m  4.78m  5.61m
 
W75 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Frederick, MD            6.60m   21-08.00   8   
      FOUL  6.28m  6.26m  6.57m  6.60m  6.26m
  2 Amy Hicks                W77 Needham, MA              4.91m   16-01.50   6   
      4.56m  3.72m  4.45m  4.43m  4.12m  4.91m
  3 Marcia Crooks            W76 Bellingham, MA           3.93m   12-10.75   4   
      3.60m  3.74m  3.66m  3.77m  3.93m  3.63m
 
W90 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Aberdeen, NC             3.45m   11-04.00   8   
      PASS  2.93m  3.00m  3.19m  3.40m  3.45m
 
M35 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Gray            M37 Northfield, NH           9.20m   30-02.25   8   
      8.51m  9.10m  FOUL  9.20m  FOUL  9.02m
  2 David Senay              M39 Cold Spring, KY          8.21m   26-11.25   6   
      7.89m  FOUL  7.95m  7.55m  7.78m  8.21m
  3 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY            6.38m   20-11.25   4   
      6.15m  6.02m  FOUL  FOUL  FOUL  6.38m
  4 Chris Pittman            M37 Laguna Beach, CA         3.92m   12-10.50   3   
      3.71m  FOUL  3.92m  FOUL  FOUL  PASS
 
M40 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Bickel             M43 Scottsdale, AZ           9.54m   31-03.75   8   
      FOUL  8.72m  9.54m  9.35m  9.33m  9.01m
  2 John Katalinas           M42 Tonawanda, NY            8.15m   26-09.00   6   
      7.56m  8.05m  7.79m  7.11m  8.15m  7.88m
  3 Keith Butler             M42 Levittown, NY            6.53m   21-05.25   4   
      6.37m  5.63m  5.25m  6.53m  6.47m  6.15m
  4 Robert Palazzo           M43 Providence, RI           6.48m   21-03.25   3   
      6.28m  6.27m  6.06m  6.48m  6.43m  6.36m
 
M45 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Burgoyne           M49 Tewksbury, MA            6.92m   22-08.50   8   
      6.21m  6.92m  6.37m  FOUL  6.47m  6.18m
  2 John Seto                M47 Pleasant Valley, NY      6.14m   20-01.75   6   
      FOUL  6.12m  FOUL  6.14m  5.98m  FOUL
 
M50 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Arello            M51 Bradenton, FL            8.77m   28-09.25   8   
      FOUL  8.20m  8.77m  8.76m  FOUL  FOUL
  2 Tim Morse                M53 Hingham, MA              7.07m   23-02.50   6   
      6.57m  6.92m  7.04m  6.55m  6.81m  7.07m
  3 Jeffrey Brown            M53 Ooltewah, TN             7.07m   23-02.50   4   
      6.46m  6.77m  7.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Goran Milanovic          M50 Williston Park, NY       6.32m   20-09.00   3   
      FOUL  FOUL  5.98m  6.14m  6.07m  6.32m
 
M55 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Wetenhall          M55 Sylvania, OH             9.35m   30-08.25   8   
      FOUL  8.55m  8.71m  9.34m  9.25m  9.35m
  2 Bob Cedrone              M55 Stoughton, MA            8.07m   26-05.75   6   
      7.19m  7.09m  8.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 *Terrence Gibbs          M55 Glenhaven, NC            7.00m   22-11.75 
      5.56m  6.30m  6.89m  6.29m  7.00m  6.33m
  4 George Sandas            M56 Garden City, NY          6.92m   22-08.50   4   
      6.25m  6.52m  6.92m  6.38m  FOUL  6.23m
  5 T.  Carl Reichard        M57 Noank, CT                6.77m   22-02.50   3   
      5.94m  5.82m  6.77m  6.59m  6.66m  6.69m
  6 George Castelli          M56 Newburgh, NY             6.60m   21-08.00   2   
      5.58m  5.76m  6.60m  6.19m  6.24m  FOUL
  7 Joseph Myers             M57 Cuba, NY                 6.59m   21-07.50   1   
      5.37m  FOUL  6.03m  6.19m  5.73m  6.59m
  8 Raymond Bzibziak         M55 Lancaster, NY            5.79m   19-00.00 
      FOUL  5.63m  5.79m  5.30m  5.03m  FOUL
  9 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                 5.68m   18-07.75 
      5.57m  5.68m  5.20m  5.65m  FOUL  5.44m
 10 *William Pearson         M57 Thornhill, --            5.59m   18-04.25 
      4.96m  5.59m  5.56m           
 11 Dennis Hansen            M56 Staten Island, NY        5.33m   17-06.00 
      FOUL  FOUL  5.33m          
 
M60 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Sager             M62 Willsall, MT             7.12m   23-04.50   8   
      6.09m  6.25m  7.12m  6.84m  6.92m  7.09m
  2 Patrick Lynn             M60 Constantia, NY           7.06m   23-02.00   6   
      FOUL  6.91m  6.64m  6.92m  7.06m  6.62m
  3 Bruce Hedendal           M62 Boca Raton, FL           6.70m   21-11.75   4   
      6.15m  6.16m  6.70m  6.65m  6.36m  FOUL
  4 G. Kent Worden           M63 Bedford, NH              5.52m   18-01.50   3   
      3.94m  5.52m  FOUL  4.94m  FOUL  5.37m
  5 M Geoffrey Brown         M64 Schenectady, NY          3.93m   12-10.75   2   
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  3.93m  FOUL
 
M65 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George Mathews           M66 Hayden Lake, ID          8.99m   29-06.00   8   
      8.69m  8.99m  8.71m  FOUL  FOUL  8.97m
  2 Robert Cahners           M67 Naples, FL               8.93m   29-03.75   6   
      7.60m  8.05m  8.18m  8.93m  8.68m  8.57m
  3 David Marovich           M66 Chalfont, PA             6.48m   21-03.25   4   
      FOUL  4.68m  FOUL  5.87m  6.29m  6.48m
  4 Jim Chamberas            M66 Chelmsford, MA           4.84m   15-10.50   3   
      FOUL  4.51m  FOUL  4.49m  4.84m  FOUL
 
M70 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edmund Joyce             M73 East Northport, NY       6.34m   20-09.75   8   
      6.01m  6.24m  FOUL  6.32m  6.27m  6.34m
 
M75 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pay Carstensen           M78 Spring Hill, FL          6.32m   20-09.00   8   
      6.06m  5.68m  6.32m  6.21m  FOUL  FOUL
  2 Ray Feick                M78 Gilbertsville, PA        6.14m   20-01.75   6   
      5.61m  5.81m  6.06m  6.00m  5.97m  6.14m
  3 Leonard Olson            M78 State College, PA        4.81m   15-09.50   4   
      4.63m  4.81m  FOUL  FOUL  FOUL  4.48m
 
M80 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Wojcik            M80 Eugene, OR               7.25m   23-09.50   8   
      7.25m  7.00m  FOUL  7.10m  FOUL  7.08m
  2 Val McGann               M82 Kennebunkport, ME        7.13m   23-04.75   6   
      6.55m  6.47m  FOUL  6.89m  FOUL  7.13m
  3 Antonio Palazzo          M82 North Providence, R      6.67m   21-10.75   4   
      6.67m  6.67m  6.34m  5.75m  5.47m  6.42m
  4 John Snaden              M84 Florence, SC             4.36m   14-03.75   3   
      4.19m  4.04m  3.89m  4.36m  4.27m  4.05m
 
M85 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Sheffield, IA            6.01m   19-08.75   8   
      5.42m  6.01m  5.59m  5.81m  5.97m  FOUL
 
M95 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 San Diego, CA            2.92m    9-07.00   8   
      2.90m  2.66m  2.92m  PASS  PASS  PASS
 
W30 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN        2:36.52     613
 
W40 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME           2:41.63     606
 
W45 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY    2:46.63     631
 
W50 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT      2:55.28     616
 
W60 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --           3:14.05     683
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI              3:47.30     398
 
W65 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA              4:36.89     241
 
W75 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT          4:37.34     627
 
M30 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA             3:01.34     651
  2 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA            3:08.30     585
  3 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA          3:33.25     376
 
M35 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 New York, NY           3:05.46     625
  2 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY          3:27.21     435
 -- Jeferson Souza           M35 Miami, FL                  DNF  
 
M40 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA          2:49.05     876
  2 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO         2:56.12     803
  3 Lee Faulkner             M41 Marion, AR             3:05.92     707
  4 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD      3:13.34     638
  5 James Barr               M42 Arlington, VA          3:20.80     572
 -- Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ                  DNF  
 
M45 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Maple, --              3:14.22     712
  2 Damon Blakemore          M48 Houston, TX            3:22.61     638
 
M50 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC          3:26.57     682
  2 Jeff Brower              M50 Austin, TX             3:28.09     669
  3 Michael Janusey          M52 Venetia, PA            3:32.67     631
  4 David Hughes             M50 Hummelstown, PA        3:41.19     562
  5 Mark Williamson          M52 Durham, NC             3:46.39     522
  6 Brien Ricci              M51 Houghton, MI           3:54.46     463
  7 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA       3:55.12     458
  8 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL           4:22.77     281
 -- Rick Schultz             M51 mount Kisco, NY            DNF  
 
M55 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO          4:05.12     460
  2 John Dolan               M57 Richardson, TX         4:11.61     417
  3 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --      4:28.76     312
  4 Richard Watson           M57 Yuma, AZ               4:44.47     228
 -- William Murray           M56 Birmingham, AL             DNF  
 
M60 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO      3:37.06     743
  2 Ivan Black               M61 New York City, NY      3:57.29     586
  3 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ            4:30.55     365
  4 Randall Olson            M62 Carroll, NE            4:37.28     327
 
M65 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Hollister          M65 Turlock, CA            3:44.15     756
 -- Larry Rheams             M67 Eureka, MO                 DNF  
 -- John Clifford            M67 Wilmington, NC             DNF  
 
M70 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA            4:29.85     515
  2 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD      4:52.60     380
  3 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT      5:37.76     169
 -- Emil Pawlik              M71 Jackson, MS                DNF  
 
M75 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX          4:42.99     567
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI             4:58.81     474
 
M90 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX              7:10.69     596
 
W30 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN          10.93   3    548
 
W40 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME             10.74   3    742
 
W45 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY      10.78   3    842
 
W50 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        12.10     688
 
W60 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             11.29   2    982
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                22.19   2 
 
W65 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                20.15     108
 
W75 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            23.62      87
 
M30 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA                9.26   4    658
  2 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA             9.82   4    545
  3 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA              11.47   4    273
 
M35 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeferson Souza           M35 Miami, FL                 8.77   3    855
  2 Andrew Hogue             M36 New York, NY             10.33   3    535
 -- *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY               DQ   3 
 
M40 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ                 9.54   2    770
  2 Lee Faulkner             M41 Marion, AR                9.85   1    707
  3 James Barr               M42 Arlington, VA            10.21   1    637
  4 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA            10.63   1    560
  5 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        10.80   2    530
  6 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO           11.56   2    405
 
M45 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Maple, --                 9.84     791
  2 Damon Blakemore          M48 Houston, TX               9.90     779
 
M50 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Durham, NC                9.30   3    967
  2 Jeff Brower              M50 Austin, TX                9.57   3    910
  3 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC             9.71   5    881
  4 Michael Janusey          M52 Venetia, PA              10.04   3    813
  5 Brien Ricci              M51 Houghton, MI             10.06   5    809
  6 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA         11.26   4    587
  7 David Hughes             M50 Hummelstown, PA          11.57   5    537
  8 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL             12.43   4    405
 
M55 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL            9.91   1    886
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        11.61   1    574
  3 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                 12.27   1    471
  4 John Dolan               M57 Richardson, TX           12.40   2    452
  5 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO            12.55   2    430
 
M60 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Randall Olson            M62 Carroll, NE              10.89   4    704
  2 Ivan Black               M61 New York City, NY        11.43   4    611
  3 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ              12.52   4    440
  4 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO        13.75   4    279
 
M65 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Hollister          M65 Turlock, CA               9.99   3   1085
  2 John Clifford            M67 Wilmington, NC           11.21   3    853
 -- Larry Rheams             M67 Eureka, MO                 DNF   3 
 
M70 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              10.65   2   1015
  2 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        11.64   2    836
  3 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              13.38   2    564
  4 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT        17.78   2    107
 
M75 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX            13.29     609
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI               13.70     551
 
M90 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                15.84    1414
 
W30 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN          1.36m    4-05.50    470
 
W40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME             1.36m    4-05.50    610
 
W45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY      1.36m    4-05.50    712
 
W50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        1.24m    4-00.75    666
 
W60 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             1.15m    3-09.25    783
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                1.00m    3-03.25    544
 
W65 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                0.91m    2-11.75    512
 
W75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            1.06m    3-05.75   1171
 
M30 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA               1.75m    5-08.75    593
  1 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA            1.75m    5-08.75    593
  3 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA              1.42m    4-07.75    338
 
M35 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY            1.48m    4-10.25    434
  1 Andrew Hogue             M36 New York, NY             1.48m    4-10.25    434
  3 Jeferson Souza           M35 Miami, FL                1.21m    3-11.50    231
 
M40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M42 Arlington, VA            1.69m    5-06.50    679
  1 Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ                1.69m    5-06.50    679
  3 Lee Faulkner             M41 Marion, AR               1.57m    5-01.75    569
  4 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO           1.54m    5-00.50    544
  5 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA            1.48m    4-10.25    488
  6 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        1.36m    4-05.50    389
 
M45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston, TX              1.69m    5-06.50    767
  2 *Don Ritchie             M48 Maple, --               X1.57m    5-01.75    644
 
M50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Durham, NC               1.72m    5-07.75    896
  2 Jeff Brower              M50 Austin, TX               1.69m    5-06.50    868
  3 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC            1.54m    5-00.50    696
  4 Brien Ricci              M51 Houghton, MI             1.48m    4-10.25    636
  4 Michael Janusey          M52 Venetia, PA              1.48m    4-10.25    636
  6 David Hughes             M50 Hummelstown, PA          1.42m    4-07.75    569
  6 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL             1.42m    4-07.75    569
  8 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA         1.36m    4-05.50    512
 
M55 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL           1.60m    5-03.00    868
  2 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                 1.39m    4-06.75    619
  3 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        1.36m    4-05.50    593
  4 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO            1.33m    4-04.25    560
  5 John Dolan               M57 Richardson, TX           1.24m    4-00.75    464
 
M60 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 New York City, NY        1.33m    4-04.25    644
  2 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ              1.30m    4-03.25    610
  3 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO        1.24m    4-00.75    544
  4 Randall Olson            M62 Carroll, NE              1.21m    3-11.50    512
 
M65 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Clifford            M67 Wilmington, NC           1.36m    4-05.50    785
  2 Larry Rheams             M67 Eureka, MO               1.33m    4-04.25    749
  3 James Hollister          M65 Turlock, CA              1.27m    4-02.00    670
 
M70 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              1.39m    4-06.75    963
  2 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT        1.27m    4-02.00    785
  3 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              1.21m    3-11.50    696
  4 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        1.18m    3-10.50    661
 
M75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX            1.15m    3-09.25    731
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI               1.09m    3-06.75    644
 
M90 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                0.97m    3-02.25    934
 
W30 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN          4.11m   13-06.00    333
 
W40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Susan Wiemer             W44 Freeport, ME                ND            
 
W45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY      4.11m   13-06.00    511
 
W50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        3.70m   12-01.75    464
 
W60 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             3.36m   11-00.25    532
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                2.02m    6-07.50     97
 
W65 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                1.69m    5-06.50     57
 
W75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            3.05m   10-00.25    813
 
M30 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA               5.78m   18-11.75    540
  2 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA            4.95m   16-03.00    373
  3 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA              4.46m   14-07.75    283
 
M35 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 New York, NY             5.18m   17-00.00    469
  2 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY            5.07m   16-07.75    445
  3 Jeferson Souza           M35 Miami, FL                4.41m   14-05.75    313
 
M40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ                5.59m   18-04.25    632
  2 James Barr               M42 Arlington, VA            5.43m   17-09.75    593
  3 Lee Faulkner             M41 Marion, AR               4.92m   16-01.75    473
  4 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO           4.85m   15-11.00    457
  5 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA            4.57m   15-00.00    396
  6 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        4.02m   13-02.25    283
 
M45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston, TX              5.29m   17-04.25    637
  2 *Don Ritchie             M48 Maple, --               X4.92m   16-01.75    542
 
M50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Janusey          M52 Venetia, PA              5.31m   17-05.25    734
  2 Mark Williamson          M52 Durham, NC               5.04m   16-06.50    657
  3 Brien Ricci              M51 Houghton, MI             4.95m   16-03.00    632
  4 Jeff Brower              M50 Austin, TX               4.79m   15-08.75    589
  4 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC            4.79m   15-08.75    589
  6 David Hughes             M50 Hummelstown, PA          4.57m   15-00.00    529
  7 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL             4.06m   13-04.00    400
  8 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA         3.90m   12-09.50    361
 
M55 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL           5.20m   17-00.75    807
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        4.39m   14-05.00    563
  3 John Dolan               M57 Richardson, TX           4.08m   13-04.75    475
  4 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                 3.90m   12-09.50    427
  5 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO            3.89m   12-09.25    423
 
M60 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 New York City, NY        4.27m   14-00.25    619
  2 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO        3.92m   12-10.50    512
  3 Randall Olson            M62 Carroll, NE              3.71m   12-02.25    449
  4 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ              3.70m   12-01.75    447
 
M65 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Hollister          M65 Turlock, CA              4.56m   14-11.50    835
  2 John Clifford            M67 Wilmington, NC           3.79m   12-05.25    565
 -- Larry Rheams             M67 Eureka, MO                FOUL            
 
M70 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS              4.40m   14-05.25    920
  2 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              3.64m   11-11.50    621
  3 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        3.62m   11-10.50    613
  4 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT        2.78m    9-01.50    326
 
M75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX            3.40m   11-02.00    652
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI               3.13m   10-03.25    544
 
M90 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                2.68m    8-09.50   1099
 
W30 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN          5.55m   18-02.50    243
 
W40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME             9.35m   30-08.25    592
 
W45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY      8.89m   29-02.00    642
 
W50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT        8.75m   28-08.50    670
 
W60 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --             7.30m   23-11.50    678
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                7.02m   23-00.50    647
 
W65 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                4.56m   14-11.50    434
 
W75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT            6.91m   22-08.00    989
 
M30 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA              10.00m   32-09.75    486
  2 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA            9.12m   29-11.25    433
  3 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA              8.77m   28-09.25    412
 
M35 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY           10.31m   33-10.00    504
  2 Jeferson Souza           M35 Miami, FL               10.03m   32-11.00    487
  3 Andrew Hogue             M36 New York, NY             9.14m   30-00.00    434
 
M40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M42 Arlington, VA           11.37m   37-03.75    586
  2 Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ               10.54m   34-07.00    535
  3 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA            9.56m   31-04.50    474
  4 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO           9.04m   29-08.00    443
  5 Lee Faulkner             M41 Marion, AR               8.83m   28-11.75    429
  6 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD        7.47m   24-06.25    347
 
M45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Maple, --              X10.22m   33-06.50    568
  2 Damon Blakemore          M48 Houston, TX              8.69m   28-06.25    466
 
M50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Janusey          M52 Venetia, PA             11.44m   37-06.50    674
  2 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL            11.14m   36-06.75    653
  3 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC           10.57m   34-08.25    614
  4 Brien Ricci              M51 Houghton, MI            10.08m   33-01.00    579
  5 David Hughes             M50 Hummelstown, PA          9.39m   30-09.75    531
  6 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA         9.22m   30-03.00    520
  7 Mark Williamson          M52 Durham, NC               8.89m   29-02.00    497
  8 Jeff Brower              M50 Austin, TX               8.88m   29-01.75    496
 
M55 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL          10.97m   36-00.00    727
  2 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                10.23m   33-06.75    668
  3 John Dolan               M57 Richardson, TX           8.10m   26-07.00    504
  4 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --        8.09m   26-06.50    504
  5 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO            7.51m   24-07.75    459
 
M60 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ             10.40m   34-01.50    680
  2 Randall Olson            M62 Carroll, NE              9.88m   32-05.00    640
  3 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO        7.84m   25-08.75    483
  4 Ivan Black               M61 New York City, NY        7.66m   25-01.75    469
 
M65 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Rheams             M67 Eureka, MO              11.28m   37-00.25    888
  2 James Hollister          M65 Turlock, CA              8.81m   28-11.00    665
  3 John Clifford            M67 Wilmington, NC           8.65m   28-04.50    651
 
M70 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS             10.67m   35-00.25    721
  2 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT        8.76m   28-09.00    570
  3 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA              8.32m   27-03.75    536
  4 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD        7.88m   25-10.25    501
 
M75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX            9.07m   29-09.25    706
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI               8.34m   27-04.50    639
 
M90 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                4.52m   14-10.00    551
 
W30 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Terre Haute, IN           2207    8   
 
W40 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Freeport, ME              2550    8   
 
W45 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Massapequa Park, NY       3338    8   
 
W50 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Randolph Ctr., VT         3104    8   
 
W60 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Hamilton, --              3658    8   
  2 Mary Trotto              W62 Kihei, HI                 1686    6   
 
W65 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Chico, CA                 1352    7   
 
W75 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Shelburne, VT             3687    7   
 
M30 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Boston, MA                2928    8   
  2 Michael Seguin           M31 Fitchburg, MA             2320    6   
  3 Craig Cam Manning        M34 Medford, MA               1891    4   
 
M35 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 New York, NY              2497    8   
  2 Jeferson Souza           M35 Miami, FL                 1886    6   
  3 *Thomas Bouber           M37 Rochester, NY             1818    4   
 
M40 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Barr               M42 Arlington, VA             3067    8   
  2 Lee Faulkner             M41 Marion, AR                2885    6   
  3 Jamie Aubuchon           M42 Fitchburg, MA             2794    4   
  4 Jonathan Stone           M43 Manchester, MO            2652    3   
  5 Daniel Cassidy           M43 Wayne, NJ                 2616    2   
  6 John McKenzie            M44 Silver Spring, MD         2187    1   
 
M45 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston, TX               3287    8   
  2 *Don Ritchie             M48 Maple, --                 3257  
 
M50 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Durham, NC                3539    8   
  2 Jeff Brower              M50 Austin, TX                3532    6   
  3 Michael Janusey          M52 Venetia, PA               3488    4   
  4 Jim Russ                 M53 Charlotte, NC             3462    3   
  5 Brien Ricci              M51 Houghton, MI              3119    2   
  6 David Hughes             M50 Hummelstown, PA           2728    1   
  7 Frank Makozy             M50 Beaver Falls, PA          2438  
  8 Gary Dixon               M52 Sarasota, FL              2308  
 
M55 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Murray           M56 Birmingham, AL            3288    8   
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Richmond Hill, --         2546  
  3 Richard Watson           M57 Yuma, AZ                  2413    6   
  4 Gene Iwen                M59 Elizabeth, CO             2332    4   
  5 John Dolan               M57 Richardson, TX            2312    3   
 
M60 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ivan Black               M61 New York City, NY         2929    8   
  2 Randall Olson            M62 Carroll, NE               2632    6   
  3 William Reiter           M63 Weldon Spring, MO         2561    4   
  4 Frederick Monesmith      M61 Andover, NJ               2542    3   
 
M65 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Hollister          M65 Turlock, CA               4011    8   
  2 John Clifford            M67 Wilmington, NC            2854    6   
  3 Larry Rheams             M67 Eureka, MO                1637    4   
 
M70 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Jackson, MS               3619    8   
  2 Robert Paulen            M73 Silver Spring, MD         2991    6   
  3 Roger Vergin             M72 Poulsbo, WA               2932    4   
  4 Ralph Reiche             M72 Fruit Heights, UT         1957    3   
 
M75 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Levelland, TX             3265    8   
  2 William Jankovich        M76 Racine, WI                2852    6   
 
M90 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Alamo, TX                 4594    8   
 
W30 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Taylor              W31 Johnson City, NY      15:15.61    8   
 
W40 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Gina Lanier              W44 Lincoln University,         DQ  
 
W45 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W45 Afton, VA             18:59.36    8   
 
W50 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryanne Daniel          W51 Clinton, CT           18:07.54    8   
 -- Maryann Harvey           W53 Farmingdale, NY             DQ  
 
W55 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W57 Mayville, MI          18:08.27    8   
 -- Delores Grandison        W57 Townsend, DE                DQ  
 
W60 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W63 Hazlet, NJ            19:09.23    8   
  2 Kathleen Frable          W64 Ivins, UT             19:28.20    6   
  3 Jeanette Priest          W60 Lewistown, MT         20:43.50    4   
 
W65 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolene Steigerwalt       W66 San Diego, CA         19:55.84    8   
  2 Carole Homer             W69 Laramie, WY           24:25.21    6   
 
W70 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Rita Sinkovec            W70 Evergreen, CO               DQ  
 
W80 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W84 Hollywood, FL         25:30.41    8   
 
M35 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Michael Jackson          M37 Red Lion, PA                DQ  
 -- Chris Pittman            M37 Laguna Beach, CA            DQ  
 
M45 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dave Talcott             M49 Johnson City, NY      14:17.04    8   
  2 Bruce Logan              M45 New York, NY          16:07.89    6   
  3 Paul D'Elisa             M46 Manorville, NY        18:51.99    4   
 -- *Patrick Murphy          M49 County Kerry, --          XDNF  
 
M50 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Lawrence          M50 Loudonville, NY       15:49.48    8   
  2 Stephen Peckiconis       M51 Roslindale, MA        15:53.56    6   
  3 Larry Epstein            M51 Stoneham, MA          17:09.95    4   
 -- David Hallmark           M50 Rye, NH                    DNF  
 -- Rod Craig                M51 Bad Axe, MI                 DQ   Interference
 
M55 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Blank              M55 Annandale, VA         18:51.55    8   
  2 Richard Tuers            M56 Watervliet, NY        21:24.58    6   
 
M60 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Schmid             M63 Wooster, OH           14:20.64    8   
  2 Robert Keating           M63 Nashua, NH            15:13.02    6   
  3 Andrew Smith             M60 Whittier, NC          15:17.42    4   
  4 Norman Frable            M64 Ivins, UT             16:06.10    3   
  5 Jay Diener               M61 Hampton, NH           17:54.22    2   
  6 John Fredericks          M62 Brick, NJ             17:59.38    1   
  7 Bill Harriman            M62 Tewksbury, MA         19:26.66  
  8 Joe Light                M62 Westerly, RI          19:33.55  
 
M65 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leon Jasionowski         M65 East China, MI        16:44.57    8   
  2 Thomas Knatt             M69 Groton, MA            18:49.97    6   
  3 Joel Dubow               M67 Tucker, GA            19:47.41    4   
  4 Charles Mansbach         M65 Waban, MA             19:49.68    3   
 -- Michael Rosenthal        M67 Arlington, VT               DQ  
 -- Doug Lance               M68 Dublin, OH                  DQ  
 
M70 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Beckett            M71 Vacaville, CA         17:42.96    8   
  2 Robert Nichols           M70 St. Louis, MO         20:45.18    6   
  3 Gustave Davis            M72 Orange, CT            21:47.61    4   
 -- William Hosken           M72 Zion, IL                    DQ  
 
M75 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Jim Julian               M76 Houston, TX                 DQ  
 
M80 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Starr               M81 Wallingford, PA       20:08.03    8   
 
M85 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Boyle            M86 Annapolis, MD         23:11.86    8     

Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS