Join/Renew Now

Complete Results with Hometowns

                                  
 
WW30 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jamie Moody              W34 Unattached                8.42    8   
  2 Kimberly Touya           W33 2nd Wind Tra              8.63    6   
 
W35 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 Unattached                8.17    8   
  2 Jill Cypress Turner      W38 TNT Internat              8.19    6   
  3 *Daneth Edwards          W38 Bronx Tigers              8.73    4   
  4 Isabelle Dierauer        W37 Miami Valley              8.87    3   
  5 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Unattached                8.91    2   
  6 Dawn Kent                W35 TNT Internat              9.89    1   
 
W40 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Daley               W40 Central Park              8.05    8   
  2 Laura Barre              W40 Mass Velocit              8.36    6   
  3 Tracey Berryman          W42 Potomac Vall              8.41    4   
  4 Jamie Dubose             W43 Southwest Sp              8.66    3   
  5 Maryline Roux            W43 Athena Track              8.72    2   
  6 Brigitte Wren-Fields     W41 Unattached                8.74    1   
  7 Nedenia West             W41 Unattached                8.89  
  8 Christine Roemer         W44 TNT Internat              9.03  
 
W45 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Renee Henderson          W45 Unattached                8.09Q  2 
  2 Charlene Landrum         W46 Unattached                8.36Q  1 
  3 Sarah Lawson             W47 Greater Bost              8.60Q  2 
  4 Andrea Ostrowski         W45 Central Park              9.42Q  1 
  5 Regina Richardson        W45 Unattached                9.00q  2 
  6 Cindy Carey              W47 Mass Velocit              9.06q  2 
  7 Terri Rath               W46 Athena Track              9.26q  2 
  8 Paula Fortuna            W49 Mass Velocit              9.42q  1 
  9 Toya Williams            W47 Millrose AA               9.44   1 
 10 Ruvinia Simpkins         W48 Unattached                9.77   1 
 
W45 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W45 Unattached                7.86    8   
  2 Charlene Landrum         W46 Unattached                8.31    6   
  3 Sarah Lawson             W47 Greater Bost              8.55    4   
  4 Regina Richardson        W45 Unattached                8.97    3   
  5 Cindy Carey              W47 Mass Velocit              9.07    2   
  6 Terri Rath               W46 Athena Track              9.21    1   
  7 Andrea Ostrowski         W45 Central Park              9.46  
  8 Paula Fortuna            W49 Mass Velocit              9.48  
 
W50 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Unattached                8.87    8   
  2 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit              9.78    6   
  3 Jan Tefft                W51 So Cal Track             10.32    4   
  4 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             14.05    3   
 
W55 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Karla DelGrande         W56 Canada                    8.53  
  2 *Wendy Alexis            W55 Canada                    8.61  
  3 Loretta Woodward         W55 Atlanta Trac              8.99    8   
  4 Sharon Warren            W59 Unattached                9.00    6   
  5 Debbie Carter            W57 Atlanta Trac              9.22    4   
  6 Delores Grandison        W57 TNT Internat              9.42    3   
  7 Kay Glynn                W57 Unattached                9.54    2   
  8 Jacqueline Board         W56 Unattached                9.60    1   
 
W60 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl              9.27    8   
  2 *Hillen von Maltzahn     W61 Unattached                9.65    6   
  3 *Rhona Trott             W61 Unattached                9.70    4   
 
W65 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marilyn Mitchell         W67 Unattached               10.97    8   
  2 Jane Simpson             W68 Golden West              12.80    6   
 
W70 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 SC Striders               9.21    8   
  2 Barbara Jordan           W74 Mass Velocit             10.48    6   
  3 *Alda Lima               W74 Brazil                   11.75  
  4 Mary Roman               W74 Mass Velocit             13.00    4   
 
W75 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Potomac Vall             10.97    8   
  2 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             11.44    6   
  3 Fei-Mei Chou             W75 West Valley              12.31    4   
 
M30 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Gosa               M31 Unattached                7.02    8   
  2 Antwon Dussett           M34 Unattached                7.06    6   
  3 Wayne Burwell            M34 Greater Bost              7.25    4   
  4 Hugh Reid                M30 Musketeers T              7.28    3   
  5 La Roi Thompson          M30 TNT Internat              7.60    2   
  6 John Porter              M31 TNT Internat              7.69    1   
 
M35 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alfy Pettes              M35 So Cal Track              7.04Q  2 
  2 Rawle Delisle            M35 Central Park              7.24Q  1 
  3 James Brayboy            M36 Unattached                7.06Q  2 
  4 Lyndell Pittman          M38 Unattached                7.45Q  1 
  5 Sean Duford              M39 Unattached                7.46q  1 
  6 Nick Dean                M38 Unattached                7.53q  2 
  7 Jamal Pearce             M35 Atlanta Trac              7.64q  1 
  8 Daniel Murdock           M35 TNT Internat              7.75q  2 
  9 David Ash                M39 Unattached                8.62   2 
 
M35 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alfy Pettes              M35 So Cal Track              7.06    8   
  2 Rawle Delisle            M35 Central Park              7.07    6   
  3 Sean Duford              M39 Unattached                7.34    4   
  4 Nick Dean                M38 Unattached                7.45    3   
  5 Lyndell Pittman          M38 Unattached                7.50    2   
  6 Jamal Pearce             M35 Atlanta Trac              7.64    1   
  7 Daniel Murdock           M35 TNT Internat              7.64  
 -- James Brayboy            M36 Unattached                  FS  
 
M40 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Khalid Mulazim           M43 Southwest Sp              7.39Q  2 
  2 Robert Thomas            M43 Southwest Sp              7.47Q  1 
  3 Don Drummond             M40 Southwest Sp              7.40Q  2 
  4 Edward Winslow           M40 Southwest Sp              7.52Q  1 
  5 Ron Potocnik             M41 Southwest Sp              7.58q  1 
  6 DeWayne Williams         M43 Atlanta Trac              7.66q  2 
  7 Mark Warren              M42 Unattached                7.66q  2 
  8 Juan Torres              M43 Unattached                7.73q  2 
  9 Jeffrey Norfleet         M40 Unattached                7.75   1 
 10 Robert Edley             M41 Unattached                7.97   1 
 11 Keith Kondrat            M43 Unattached                8.93   2 
 
M40 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Don Drummond             M40 Southwest Sp              7.27    8   
  2 Edward Winslow           M40 Southwest Sp              7.28    6   
  3 Khalid Mulazim           M43 Southwest Sp              7.29    4   
  4 Robert Thomas            M43 Southwest Sp              7.39    3   
  5 Ron Potocnik             M41 Southwest Sp              7.51    2   
  6 DeWayne Williams         M43 Atlanta Trac              7.67    1   
  7 Mark Warren              M42 Unattached                7.73  
  8 Juan Torres              M43 Unattached                7.78  
 
M45 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Chris Faulknor           M47 So Cal Runni              7.38Q  1 
  2 Michael Sullivan         M49 Unattached                7.41Q  2 
  3 Aaron Sampson            M48 Unattached                7.43Q  2 
  4 Johnny Speed             M46 Oxnard Stars              7.51Q  1 
  5 Russell Parris           M46 Unattached                7.47q  2 
  6 David Jones              M45 Southwest Sp              7.60q  2 
  7 Marcus Shute             M47 Southwest Sp              7.76q  1 
  8 Edward Proctor           M46 Mass Velocit              7.77q  1 
  9 Trent Hagler             M46 Southwest Sp              7.82   2 
 10 Paul Felix               M48 Unattached                7.87   2 
 11 Damon Blakemore          M48 Houston Elit              7.92   1 
 12 Jeremy Roberts           M47 Unattached                7.96   2 
 13 Glen Whiteley            M49 So Cal Track              8.03   1 
 14 Darryl Bryant            M49 Unattached                8.04   1 
 15 Vaughn Anthony           M47 Unattached                8.33   1 
 16 Alan Sims                M45 Houston Elit              8.38   2 
 
M45 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Chris Faulknor           M47 So Cal Runni              7.35    8   
  2 Russell Parris           M46 Unattached                7.39    5    7.381
  2 Michael Sullivan         M49 Unattached                7.39    5    7.384
  4 Johnny Speed             M46 Oxnard Stars              7.42    3   
  5 David Jones              M45 Southwest Sp              7.48    2   
  6 Marcus Shute             M47 Southwest Sp              7.65    1   
  7 Edward Proctor           M46 Mass Velocit              7.72  
 
M50 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Randy Frey               M51 Central Park              7.38Q  2 
  2 Tony Fulton              M51 Unattached                7.45Q  1 
  2 Everad Samuels           M51 Greater Bost              7.45Q  1 
  4 Lovell Butler            M50 TNT Internat              7.39Q  2 
  5 Joseph Sumrell           M51 Unattached                7.73q  2 
  6 Tony Disalvo             M50 Unattached                7.94q  2 
  7 Gary Leigh               M54 TNT Internat              7.98q  2 
  8 John Hadrick             M52 TNT Internat              8.02q  1 
  9 David Neumann            M50 Mass Velocit              8.08   1 
 10 Michael Janusey          M52 Unattached                8.33   1 
 11 Kaestner McDonnough      M53 Pony Express              8.95   1 
 12 Mitchell Morrison        M52 Unattached                9.11   2 
 13 Richard Anderson         M52 Big River Run             9.60   1 
 -- Arnie Pollinger          M50 Mass Velocit               DNF   2 
 
M50 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lovell Butler            M50 TNT Internat              7.32    8   
  2 Randy Frey               M51 Central Park              7.40    6   
  3 Everad Samuels           M51 Greater Bost              7.41    4   
  4 Tony Fulton              M51 Unattached                7.43    3   
  5 Joseph Sumrell           M51 Unattached                7.67    2   
  6 Tony Disalvo             M50 Unattached                7.88    1   
  7 Gary Leigh               M54 TNT Internat              7.98  
 
M55 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M59 Houston Elit              7.47Q  2 
  2 Jim Schoffman            M56 Mass Velocit              8.38Q  1 
  3 Oscar Peyton             M57 Unattached                7.72Q  2 
  4 Ernie Snodgrass          M57 Big River Run             8.51Q  1 
  5 Anthony Searles          M56 Unattached                7.76q  2 
  6 Gregory McBride          M55 Mass Velocit              7.99q  2 
  7 Neil Steinberg           M56 Mass Velocit              8.00q  2 
  8 Leo Sanders              M59 TNT Internat              8.14q  2 
  9 Thaddeus Wilson          M59 Pacific Coas              8.16   2 
 10 Mark Jochum              M57 Unattached                8.71   2 
 11 Pershing Reid            M59 Mass Velocit              8.88   1 
 12 Steven Green             M55 Unattached                9.04   1 
 13 Robert Marchetti         M58 Mass Velocit              9.09   1 
 14 Thomas Hartshorne        M56 The Finger L              9.74   1 
 15 Bob Brown                M56 Mass Velocit              9.97   1 
 
M55 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M59 Houston Elit              7.56    8   
  2 Oscar Peyton             M57 Unattached                7.63    6   
  3 Anthony Searles          M56 Unattached                7.79    4   
  4 Neil Steinberg           M56 Mass Velocit              7.93    3   
  5 Gregory McBride          M55 Mass Velocit              8.00    2   
  6 Thaddeus Wilson          M59 Pacific Coas              8.06    1   
  7 Leo Sanders              M59 TNT Internat              8.14  
  8 Jim Schoffman            M56 Mass Velocit              8.55  
 
M60 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles Allie            M62 Houston Elit              8.05Q  2 
  2 Kenrick Smith            M60 Unattached                8.18Q  1 
  3 Ron Johnson              M64 Houston Elit              8.20Q  1 
  4 Richard Parker           M63 Unattached                8.23Q  2 
  5 Robert Davis             M62 Unattached                8.24q  1 
  6 Dan Kelly                M62 Greater Bost              8.49q  2 
  7 James Loeb               M60 Unattached                8.49q  2 
  8 Rufus Morris  Jr         M64 SC Striders               8.69q  1 
  9 Lawrence Nolly           M61 TNT Internat              8.86   1 
 10 Joe Williams             M60 Unattached                8.88   2 
 11 *Joachim Acolatse        M62 Philadelphia              8.99   2 
 12 Frederick Monesmith      M61 Unattached                9.00   2 
 13 John Borden              M60 Philadelphia              9.29   2 
 
M60 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charles Allie            M62 Houston Elit              7.88    8   
  2 Ron Johnson              M64 Houston Elit              7.98    6   
  3 Kenrick Smith            M60 Unattached                8.05    4   
  4 Richard Parker           M63 Unattached                8.28    3   
  5 Robert Davis             M62 Unattached                8.34    2   
  6 Dan Kelly                M62 Greater Bost              8.35    1   
  7 James Loeb               M60 Unattached                8.50  
  8 Rufus Morris  Jr         M64 SC Striders               8.80  
 
M65 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Unattached                8.07    8   
  2 Ty Brown                 M65 Glenarden Tr              8.16    6   
  3 Fredric Edelstein        M66 Philadelphia              9.03    4   
  4 Gary Snyder              M66 Mass Velocit              9.05    3   
  5 James Kenney             M69 Unattached                9.21    2   
  6 Henry Bushnell           M69 Unattached               11.94    1   
  7 Roger Pierce             M65 Mass Velocit             18.30  
 
M70 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Lida              M73 Unattached                8.59Q  1 
  2 Gary Sims                M72 Unattached                9.01Q  2 
  3 William Bittner          M73 Philadelphia              9.05Q  2 
  4 Wayne Bennett            M73 Dallas Maste              9.17Q  1 
  5 Charles Bartholomew      M70 Unattached                9.21q  2 
  6 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste              9.31q  1 
  7 *David Stern             M70 Canada                    9.40q  1 
  8 J Burr Daly              M71 Philadelphia              9.68q  1 
  9 Ronald Whittemore        M71 Unattached               10.12   2 
 10 Dan Siegel               M74 Unattached               10.25   2 
 
M70 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robert Lida              M73 Unattached                8.53    8   
  2 Gary Sims                M72 Unattached                8.80    6   
  3 William Bittner          M73 Philadelphia              9.00    4   
  4 Wayne Bennett            M73 Dallas Maste              9.05    3   
  5 Charles Bartholomew      M70 Unattached                9.13    2   
  6 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste              9.40    1   
  7 *David Stern             M70 Canada                    9.47  
  8 J Burr Daly              M71 Philadelphia              9.83  
 
M75 60 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dennis Melanson          M77 Mass Velocit              8.98Q  1 
  2 Joe Summerlin            M78 Unattached                9.64Q  2 
  3 Dick Richards            M75 Unattached                9.15Q  1 
  4 James Leggitt            M75 Unattached                9.86Q  2 
  5 William Kaspari          M75 Unattached                9.86Q  2 
  6 William Jankovich        M76 Unattached               10.20Q  1 
  7 William Clark            M76 Unattached               10.12q  2 
  8 Thomas Talbott           M77 Unattached               12.69q  1 
 
M75 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dick Richards            M75 Unattached                9.07    8   
  2 Dennis Melanson          M77 Mass Velocit              9.11    6   
  3 Joe Summerlin            M78 Unattached                9.59    4   
  4 James Leggitt            M75 Unattached                9.69    3   
  5 William Kaspari          M75 Unattached                9.95    2   
  6 William Jankovich        M76 Unattached               10.36    1   
  7 Thomas Talbott           M77 Unattached               12.60  
 
M80 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harry Brown              M80 Midwest Mast              9.51    8   
  2 Edward Cox               M82 Syracuse Cha              9.93    6   
  3 James Stookey            M80 Potomac Vall             12.57    4   
 
M85 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Unattached               11.23    8   
  2 Tom Patsalis             M88 So Cal Track             11.99    6   
  3 Ray Bower                M86 Western Penn             13.85    4   
 
M90 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               11.63    8   
  2 Orville Rogers           M92 Unattached               12.85    6   
  3 Champion Goldy           M93 Philadelphia             12.94    4   
 
M95 60 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             15.21    8   
 
W30 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached               27.42    8   
  2 Kimberly Touya           W33 2nd Wind Tra             28.01    6   
 
W35 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 Unattached               25.59    8   
  2 Maurelhena Walles        W35 Shore Athlet             26.91    6   
  3 Jill Cypress Turner      W38 TNT Internat             27.11    4   
  4 *Daneth Edwards          W38 Bronx Tigers             28.94    3   
  5 Isabelle Dierauer        W37 Miami Valley             29.43    2   
  6 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Unattached               29.67    1   
 
W40 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lisa Daley               W40 Central Park             27.36Q  2 
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Mass Velocit             27.63Q  1 
  3 Laura Barre              W40 Mass Velocit             28.22Q  2 
  4 Jamie Dubose             W43 Southwest Sp             28.67Q  1 
  5 Maryline Roux            W43 Athena Track             28.28q  2 
  6 Brigitte Wren-Fields     W41 Unattached               29.95q  1 
  7 Christine Roemer         W44 TNT Internat             31.16   1 
 
W40 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lisa Daley               W40 Central Park             26.13    8   
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Mass Velocit             27.39    6   
  3 Laura Barre              W40 Mass Velocit             28.02    4   
  4 Maryline Roux            W43 Athena Track             28.31    3   
  5 Brigitte Wren-Fields     W41 Unattached               29.73    2   
 
W45 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charlene Landrum         W46 Unattached               27.91Q  2 
  2 Renee Henderson          W45 Unattached               27.94Q  1 
  3 Shemayne Williams        W47 Unattached               28.67Q  1 
  4 Sarah Lawson             W47 Greater Bost             28.78Q  2 
  5 Kathleen Shook           W48 Athena Track             29.55q  1 
  6 Cindy Carey              W47 Mass Velocit             30.12q  1 
  7 Terri Rath               W46 Athena Track             30.34   2 
  8 Alicia Johnson           W49 Unattached               31.28   2 
  9 Andrea Ostrowski         W45 Central Park             31.44   2 
 10 Paula Fortuna            W49 Mass Velocit             32.24   1 
 11 Ruvinia Simpkins         W48 Unattached               33.27   1 
 12 Toya Williams            W47 Millrose AA              33.71   2 
 
W45 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W45 Unattached               25.74    8   
  2 Charlene Landrum         W46 Unattached               27.43    6   
  3 Shemayne Williams        W47 Unattached               27.86    4   
  4 Sarah Lawson             W47 Greater Bost             28.00    3   
  5 Cindy Carey              W47 Mass Velocit             30.75    2   
 
W50 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Unattached               29.28    8   
  2 Cheryl Bellaire          W51 Greater Phil             30.56    6   
  3 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             34.56    4   
  4 Debbie Lee               W53 So Cal Track             35.12    3   
 
W55 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Karla DelGrande         W56 Canada                   27.83Q  1 
  2 *Wendy Alexis            W55 Canada                   28.63Q  2 
  3 Lorna Forde              W57 Atoms Track              30.18Q  1 
  4 Loretta Woodward         W55 Atlanta Trac             30.49Q  2 
  5 Sharon Warren            W59 Unattached               30.21q  1 
  6 Debbie Carter            W57 Atlanta Trac             31.29q  1 
  7 Gail Johns-Rees          W55 Mass Velocit             31.30   2 
  8 Delores Grandison        W57 TNT Internat             31.57   2 
  9 Kimberly Williams        W55 Mass Velocit             33.62   1 
 
W55 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Karla DelGrande         W56 Canada                   27.62  
  2 *Wendy Alexis            W55 Canada                   28.47  
  3 Sharon Warren            W59 Unattached               30.27    8   
  4 Loretta Woodward         W55 Atlanta Trac             30.33    6   
  5 Debbie Carter            W57 Atlanta Trac             31.05    4   
 -- Lorna Forde              W57 Atoms Track                 DQ   2 strides on the lin
 
W60 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl             30.38    8   
  2 *Rhona Trott             W61 Unattached               32.63    6   
  3 Jennifer Pinto           W61 Unattached               32.90    4   
  4 Mary Rosado              W60 Central Park             38.60    3   
  5 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             39.38    2   
 
W70 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 SC Striders              32.31    8   
  2 Jeanne Daprano           W73 Atlanta Trac             36.21    6   
  3 Barbara Jordan           W74 Mass Velocit             36.62    4   
 
W75 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Potomac Vall             39.16    8   
  2 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             40.64    6   
  3 Fei-Mei Chou             W75 West Valley              44.73    4   
 
M30 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M34 Unattached               21.95    8   
  2 Hugh Reid                M30 Musketeers T             23.01    6   
  3 La Roi Thompson          M30 TNT Internat             24.54    4   
 -- Jason Gosa               M31 Unattached                  DQ   3 Consecutive steps
 
M35 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rawle Delisle            M35 Central Park             22.68Q  1 
  2 Alfy Pettes              M35 So Cal Track             23.90Q  2 
  3 Sean Duford              M39 Unattached               24.70Q  1 
  4 Lyndell Pittman          M38 Unattached               24.75Q  2 
  5 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             24.89q  2 
  6 Charles Sawyer           M39 TNT Internat             28.56q  2 
 -- David Ash                M39 Unattached                  DQ   1  ran on inside line
 
M35 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Rawle Delisle            M35 Central Park             22.43    8   
  2 Alfy Pettes              M35 So Cal Track             23.27    6   
  3 Sean Duford              M39 Unattached               23.71    4   
  4 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             24.72    3   
  5 Charles Sawyer           M39 TNT Internat             28.77    2   
 
M40 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Thomas            M43 Southwest Sp             23.13    8   
  2 Edward Winslow           M40 Southwest Sp             23.34    6   
  3 Eric Prince              M40 Southwest Sp             23.57    4   
  4 DeWayne Williams         M43 Atlanta Trac             26.48    3   
 
M45 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnny Speed             M46 Oxnard Stars             23.70Q  3 
  2 David Jones              M45 Southwest Sp             24.01Q  2 
  3 Michael Sullivan         M49 Unattached               24.73Q  1 
  4 Marcus Shute             M47 Southwest Sp             24.00q  3 
  5 Chris Faulknor           M47 So Cal Runni             24.03q  3 
  6 Edward Proctor           M46 Mass Velocit             24.76q  2 
  7 Michael Kountze          M49 Unattached               25.06   2 
  8 Raymond Parker           M48 Greater Phil             25.37   2 
  9 Daryl Johnson            M48 Greater Phil             26.04   3 
 10 Andrew Seach             M48 Southwest Sp             26.34   1 
 11 Vaughn Anthony           M47 Unattached               27.23   3 
 12 John Longland            M48 Unattached               31.31   1 
 -- Glen Whiteley            M49 So Cal Track               DNF   1 
 
M45 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 David Jones              M45 Southwest Sp             23.60    8   
  2 Michael Sullivan         M49 Unattached               23.98    6   
  3 Chris Faulknor           M47 So Cal Runni             24.04    4   
  4 Marcus Shute             M47 Southwest Sp             24.08    3   
  5 Edward Proctor           M46 Mass Velocit             24.94    2   
 -- Johnny Speed             M46 Oxnard Stars                DQ   4 + steps on line an
 
M50 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Everad Samuels           M51 Greater Bost             23.68Q  1 
  2 Ben James                M53 Unattached               25.10Q  3 
  3 David Neumann            M50 Mass Velocit             25.46Q  2 
  4 Tony Fulton              M51 Unattached               24.50q  1 
  5 Tony Disalvo             M50 Unattached               25.54q  3 
  6 Gary Leigh               M54 TNT Internat             26.05q  3 
  7 Gregory Turner           M52 So Cal Track             26.36   2 
  8 Thomas Bunner            M54 Unattached               26.38   1 
  9 Kaestner McDonnough      M53 Pony Express             27.03   3 
 10 Richard Wallace          M53 Unattached               27.60   1 
 11 Michael Janusey          M52 Unattached               27.91   2 
 12 Bruce Auch               M50 Big River Run            28.00   2 
 
M50 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Everad Samuels           M51 Greater Bost             23.58    8   
  2 Tony Fulton              M51 Unattached               24.35    6   
  3 Ben James                M53 Unattached               24.46    4   
  4 David Neumann            M50 Mass Velocit             25.34    3   
  5 Tony Disalvo             M50 Unattached               25.57    2   
  6 Gary Leigh               M54 TNT Internat             26.27    1   
 
M55 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Oscar Peyton             M57 Unattached               25.19Q  3 
  2 Bill Collins             M59 Houston Elit             25.41Q  1 
  3 Gregory McBride          M55 Mass Velocit             25.62Q  2 
  4 Anthony Searles          M56 Unattached               25.99q  2 
  5 Richard Riddle           M58 Houston Elit             26.00q  3 
  6 Neil Steinberg           M56 Mass Velocit             26.01q  3 
  7 Leo Sanders              M59 TNT Internat             26.32   1 
  8 Carroll Blake            M59 Mass Velocit             26.73   1 
  9 Charles Kelley           M55 Mass Velocit             26.94   3 
 10 Jim Schoffman            M56 Mass Velocit             27.01   3 
 11 Thomas Gillen            M55 Mass Velocit             27.21   2 
 12 Tucker Taft              M57 Mass Velocit             27.33   2 
 13 Ernie Snodgrass          M57 Big River Run            27.66   1 
 14 Lamar Galloway           M56 Waterloo Tra             29.91   3 
 15 Richard Geller           M57 Mass Velocit             32.50   1 
 -- Ricky Easley             M56 So Cal Track                DQ   1  3 steps on inside li
 
M55 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M59 Houston Elit             23.69    8   
  2 Oscar Peyton             M57 Unattached               23.85    6   
  3 Gregory McBride          M55 Mass Velocit             25.46    4   
  4 Neil Steinberg           M56 Mass Velocit             25.86    3   
  5 Anthony Searles          M56 Unattached               25.90    2   
  6 Richard Riddle           M58 Houston Elit             27.01    1   
 
M60 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charles Allie            M62 Houston Elit             25.50Q  1 
  2 Ron Johnson              M64 Houston Elit             26.83Q  2 
  3 Kenrick Smith            M60 Unattached               27.01Q  2 
  4 Rick Lapp                M60 Shore Athlet             27.46Q  1 
  5 Dan Kelly                M62 Greater Bost             27.88q  1 
  6 James Loeb               M60 Unattached               28.44q  2 
  7 Ralph Souppa             M62 Mass Velocit             28.52   2 
  8 Stephen Chase            M61 Mass Velocit             28.92   2 
  9 *Joachim Acolatse        M62 Philadelphia             31.81   1 
 10 Ronald Pate              M63 Unattached               32.49   2 
 
M60 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charles Allie            M62 Houston Elit             24.85    8   
  2 Kenrick Smith            M60 Unattached               26.46    6   
  3 Ron Johnson              M64 Houston Elit             26.62    4   
  4 Rick Lapp                M60 Shore Athlet             27.56    3   
  5 Dan Kelly                M62 Greater Bost             27.77    2   
  6 James Loeb               M60 Unattached               28.06    1   
 
M65 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Unattached               25.47    8   
  2 Ty Brown                 M65 Glenarden Tr             26.52    6   
  3 Joe Johnston             M66 Florida Athl             30.14    4   
  4 Gary Snyder              M66 Mass Velocit             30.77    3   
 
M70 200 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Lida              M73 Unattached               27.94Q  1 
  2 Gary Sims                M72 Unattached               29.77Q  2 
  3 Robert Cozens            M73 Houston Elit             30.50Q  2 
  4 Wayne Bennett            M73 Dallas Maste             30.94Q  1 
  5 *David Stern             M70 Canada                   31.33q  1 
  6 Robert O'Brien           M70 Unattached               32.04q  1 
  7 Theodore Greve           M70 Adirondack A             32.28   2 
  8 Dan Siegel               M74 Unattached               34.86   2 
  9 Ronald Whittemore        M71 Unattached               35.25   2 
 -- Joseph Abelon            M70 Unattached                 DNF   2 
 -- Tony DaPonte             M74 New England                 DQ   1  2 left feet on line
 
M70 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robert Lida              M73 Unattached               27.83    8   
  2 Gary Sims                M72 Unattached               29.56    6   
  3 Robert Cozens            M73 Houston Elit             30.09    4   
  4 Wayne Bennett            M73 Dallas Maste             30.95    3   
  5 *David Stern             M70 Canada                   31.97  
  6 Robert O'Brien           M70 Unattached               32.55    2   
 
M75 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Melanson          M77 Mass Velocit             31.50    8   
  2 Joe Summerlin            M78 Unattached               32.40    6   
  3 James Ware               M75 Unattached               32.52    4   
  4 James Leggitt            M75 Unattached               33.19    3   
  5 William Kaspari          M75 Unattached               35.13    2   
  6 Thomas Talbott           M77 Unattached               46.23    1   
 
M80 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harry Brown              M80 Midwest Mast             31.23    8   
  2 *Earl Fee                M81 Canada                   32.77  
  3 Edward Cox               M82 Syracuse Cha             34.00    6   
 
M85 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Patsalis             M88 So Cal Track             50.54    8   
  2 Ray Bower                M86 Western Penn             53.00    6   
 -- Raoul Rodriques          M85 Unattached                  DQ   Ran inside lane line
 
M90 200 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               43.92    8   
  2 Orville Rogers           M92 Unattached               47.15    6   
  3 Champion Goldy           M93 Philadelphia             52.93    4   
 
W30 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached             1:03.62    8   
 
W35 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latrica Dendy            W37 Unattached               57.49    8   
  2 Maurelhena Walles        W35 Shore Athlet           1:00.11    6   
  3 Isabelle Dierauer        W37 Miami Valley           1:10.04    4   
 
W40 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Daley               W40 Central Park             59.08    8   
  2 Lisa Mikkelsen           W44 Mass Velocit           1:00.50    6   
  3 Maryline Roux            W43 Athena Track           1:03.35    4   
  4 Sonya Badger             W42 Millrose AA            1:07.75    3   
 -- Charmaine Roberts        W42 Athena Track                DQ   Ran 2 consecutive st
 
W45 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Renee Henderson          W45 Unattached             1:00.59   2   8   
  2 Zofia Wieciorkowska      W47 Unattached             1:02.38   2   6   
  3 Sarah Lawson             W47 Greater Bost           1:04.51   2   4   
  4 Kathleen Shook           W48 Athena Track           1:05.39   2   3   
  5 Shemayne Williams        W47 Unattached             1:05.68   1   2   
  6 Terri Rath               W46 Athena Track           1:08.75   1   1   
  7 Andrea Ostrowski         W45 Central Park           1:10.90   2 
  8 Paula Fortuna            W49 Mass Velocit           1:15.36   2 
  9 Denise Jones             W46 Unattached             2:08.71   1 
 
W50 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julie Hayden             W50 Athena Track           1:07.80    8   
  2 Kathy Haubrich           W50 Unattached             1:11.61    6   
  3 Wendi Glassman           W54 Greater Phil           1:15.44    4   
  4 Debbie Lee               W53 So Cal Track           1:15.45    3   
  5 Jan Tefft                W51 So Cal Track           1:16.60    2   
  6 *Lourdes Fernandes       W51 Brazil                 1:27.76  
 
W55 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paula Dickson-Taylor     W56 Fleet Feet R           1:10.67    8   
  2 Loretta Woodward         W55 Atlanta Trac           1:12.76    6   
  3 Jacqueline Board         W56 Unattached             1:19.87    4   
 -- Lorna Forde              W57 Atoms Track                 DQ   Ran 4 consecutive st
 
W60 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl           1:14.33    8   
  2 Jennifer Pinto           W61 Unattached             1:17.89    6   
 
W65 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bev Wills                W68 Waterloo Tra           1:26.82    8   
  2 Jolene Steigerwalt       W66 So Cal Track           1:34.01    6   
  3 Jane Simpson             W68 Golden West            1:51.82    4   
 
W70 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W73 Atlanta Trac           1:23.53    8   
  2 *Alda Lima               W74 Brazil                 1:41.04  
 
W75 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Potomac Vall           1:27.58    8   
 
M30 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M34 Unattached               48.97    8   
  2 Keith Chambers           M31 So Cal Track             52.54    6   
  3 David Cahill             M33 Greater Bost             52.75    4   
  4 La Roi Thompson          M30 TNT Internat             54.63    3   
 -- Hugh Reid                M30 Musketeers T                DQ   3 steps on the line
 
M35 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rawle Delisle            M35 Central Park             50.47   2   8   
  2 *Lawrence Williams       M39 Canada                   53.04   2 
  3 Andrew Hogue             M36 Central Park             53.36   1   6   
  4 Michael Jackson          M37 TNT Internat             53.75   1   4   
  5 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             55.40   2   3   
  6 Kyle Lanier              M37 TNT Internat           1:00.07   2   2   
  7 Charles Sawyer           M39 TNT Internat           1:14.41   1   1   
 
M40 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Winslow           M40 Southwest Sp             51.17    8   
  2 Robert Thomas            M43 Southwest Sp             51.22    6   
  3 Khalid Mulazim           M43 Southwest Sp             51.23    4   
  4 Eric Prince              M40 Southwest Sp             52.14    3   
  5 Brian Moore              M40 Eliot Track              57.30    2   
  6 Andrew Brownfield        M43 Unattached             1:05.98    1   
 
M45 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnny Speed             M46 Oxnard Stars             52.81   2   8   
  2 Marcus Shute             M47 Southwest Sp             53.03   2   6   
  3 Gladstone Jones          M46 Central Park             53.19   2   4   
  4 Raymond Parker           M48 Greater Phil             55.18   2   3   
  5 Michael Kountze          M49 Unattached               55.28   2   2   
  6 Scott Steeves            M45 Mass Velocit             57.74   1   1   
  7 Glen Whiteley            M49 So Cal Track             58.57   2 
  8 Andrew Seach             M48 Southwest Sp             59.58   1 
  9 Steve Gorman             M49 Western Penn             59.74   1 
 10 John Longland            M48 Unattached             1:07.21   1 
 
M50 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben James                M53 Unattached               55.63   2   8   
  2 *Ian Smith               M51 Mass Velocit             55.73   2   6   
  3 Michael Wolfe            M50 U.S. Air For             56.82   2   4   
  4 David Neumann            M50 Mass Velocit             57.23   2   3   
  5 Chris McConnell          M53 Greater Bost             59.85   2   2   
  6 Kaestner McDonnough      M53 Pony Express           1:00.75   1   1   
  7 Dan Fannon               M52 Philadelphia           1:01.35   1 
  8 Bruce Auch               M50 Big River Run          1:01.37   1 
  9 David Lucas              M50 So Cal Track           1:02.35   2 
 10 Leonard Discenza         M52 Unattached             1:05.99   1 
 -- Calvin Carter            M52 Unattached                 DNF   1 
 
M55 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bill Collins             M59 Houston Elit             56.05   2   8   
  2 Gregory McBride          M55 Mass Velocit             58.11   2   6   
  3 Richard Riddle           M58 Houston Elit             58.31   2   4   
  4 Jim Schoffman            M56 Mass Velocit             58.44   2   3   
  5 Carroll Blake            M59 Mass Velocit             58.52   2   2   
  6 Charles Kelley           M55 Mass Velocit             59.50   2   1   
  7 Ricky Easley             M56 So Cal Track           1:00.73   1 
  8 Thomas Gillen            M55 Mass Velocit           1:00.94   1 
  9 Tucker Taft              M57 Mass Velocit           1:01.48   1 
 10 Mark Jochum              M57 Unattached             1:06.37   1 
 11 Anthony Baker            M56 Unattached             1:09.32   1 
 
M60 400 M Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Charles Allie            M62 Houston Elit             55.94   2   8   
  2 Nolan Shaheed            M60 So Cal Track             59.86   2   6   
  3 Rick Lapp                M60 Shore Athlet             59.90   2   4   
  4 Dan Kelly                M62 Greater Bost           1:02.86   2   3   
  5 Alan Lewandowski         M60 Waterloo Tra           1:03.06   2   2   
  6 Ralph Souppa             M62 Mass Velocit           1:03.70   1   1   
  7 Jim Sheehan              M60 So Cal Track           1:04.71   2 
  8 Warren Graff             M64 Mass Velocit           1:06.09   1 
  9 Ronald Pate              M63 Unattached             1:09.88   1 
 10 William Reiter           M63 Golden West            1:09.94   1 
 
M65 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Neidig            M65 Unattached               59.01    8   
  2 John Darlington          M65 Golden West            1:08.54    6   
  3 Eric Jones               M67 So Cal Track           1:11.86    4   
  4 John Kuhi                M65 Shore Athlet           1:18.32    3   
  5 Robert Chinchillo        M67 Unattached             1:21.14    2   
 
M70 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gary Sims                M72 Unattached             1:07.32    8   
  2 Mack Stewart             M72 Houston Elit           1:08.66    6   
  3 Robert Cozens            M73 Houston Elit           1:09.77    4   
  4 Thomas Ranuga            M71 Mass Velocit           1:12.98    3   
  5 C  Christopher Rush      M73 Adirondack A           1:16.66    2   
 -- Theodore Greve           M70 Adirondack A                DQ   3 steps inside lane
 
M75 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Ware               M75 Unattached             1:16.68    8   
  2 James Leggitt            M75 Unattached             1:17.89    6   
  3 William Kaspari          M75 Unattached             1:19.70    4   
  4 William Jankovich        M76 Unattached             1:29.06    3   
  5 Thomas Talbott           M77 Unattached             2:06.04    2   
 
M80 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M81 Canada                 1:12.47  
  2 Harry Brown              M80 Midwest Mast           1:15.81    8   
  3 Bill Welsh               M80 Ctl Jersey RRC         2:31.91    6   
 
M85 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Raoul Rodriques          M85 Unattached                  DQ   Ran inside turn at l
 
M90 400 M Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Unattached             1:54.91    8   
 
W30 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberley Chula-Maguire  W34 Providence R           2:21.55    8   
  2 Danelle Readinger        W34 Unattached             2:32.53    6   
 
W40 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aeron Arlin Genet        W42 Unattached             2:17.19    8   
  2 Terry Ballou             W42 Millrose AA            2:20.97    6   
  3 Christine Olen           W42 Boise River            2:24.29    4   
  4 Susan Pearsall           W44 Central Park           2:38.86    3   
  5 Christine Reaser         W44 So Cal Track           2:47.81    2   
 
W45 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zofia Wieciorkowska      W47 Unattached             2:20.77    8   
  2 Joan Hunter              W46 Athena Track           2:23.23    6   
  3 *Anne Bunting            W46 Canada                 2:24.47  
  4 Susan Snyder             W48 Westchester            2:37.69    4   
  5 Stephanie Khan           W46 TNT Internat           3:01.56    3   
  6 Linda Jarjisian          W49 TNT Internat           3:25.59    2   
 
W50 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheryl Bellaire          W51 Greater Phil           2:33.19    8   
  2 Julie Hayden             W50 Athena Track           2:33.30    6   
  3 Suzanne Cordes           W50 Impala Racin           2:39.12    4   
  4 Alison Suckling          W54 Greater Phil           2:44.09    3   
  5 Kathy Haubrich           W50 Unattached             2:44.13    2   
  6 Debbie Lee               W53 So Cal Track           2:47.32    1   
  7 Wendi Glassman           W54 Greater Phil           2:50.67  
  8 Jan Tefft                W51 So Cal Track           2:52.49  
  9 *Katherine Willis        W51 Canada                 2:54.08  
 10 Lois Allen               W53 Boise River            3:05.53  
 
W55 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport Ru           2:38.03    8   
  2 Coreen Steinbach         W58 Unattached             2:44.53    6   
  3 Paula Dickson-Taylor     W56 Fleet Feet R           2:49.82    4   
  4 Mary Diver               W55 Central Park           3:05.91    3   
  5 Trenice Mullis Dubow     W56 Atlanta Trac           3:09.84    2   
 
W60 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 TNT Internat           3:13.27    8   
  2 Mary Rosado              W60 Central Park           3:25.16    6   
  3 Lenore Webber            W62 Liberty Athl           3:37.30    4   
 
W65 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bev Wills                W68 Waterloo Tra           3:16.32    8   
 
W70 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Harada              W74 Liberty Athl           3:44.82    8   
  2 Madeline Bost            W70 Morris Count           4:03.57    6   
 
M30 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Napoleon Griffin         M30 Unattached             2:00.26    8   
  2 David Cahill             M33 Greater Bost           2:00.67    6   
  3 Hugh Reid                M30 Musketeers T           2:01.58    4   
  4 Keith Chambers           M31 So Cal Track           2:05.77    3   
  5 Brian Hetzel             M31 Unattached             2:11.30    2   
  6 Thomas Thomasson         M33 TNT Internat           2:18.63    1   
 
M35 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Lanier              M37 TNT Internat           2:04.85    8   
  2 Jeffrey Naylor           M39 Syracuse Cha           2:05.09    6   
  3 Kareem Lanier            M37 TNT Internat           2:07.23    4   
  4 John Milone              M37 Central Park           2:07.26    3   
  5 Bryan Dameworth          M39 So Cal Track           2:07.63    2   
  6 Michael Jackson          M37 TNT Internat           2:08.35    1   
  7 Barry Givens             M36 So Cal Track           2:09.25  
  8 Christian Blondin        M36 Unattached             2:10.80  
 
M40 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicholas Berra           M41 Greater Phil           1:56.26    8   
  2 Christopher Simpson      M41 Eliot Track            1:58.20    6   
  3 Bob McGinty              M43 Greater Phil           2:00.62    4   
  4 Kent Lemme               M43 Greater Spri           2:07.16    3   
  5 Jason Cakouros           M44 HFC Striders           2:08.39    2   
  6 Jesse McAlman            M42 Unattached             2:08.41    1   
  7 Melvyn Stafford          M43 Central Park           2:08.97  
  8 Darin Brown              M43 Mass Velocit           2:11.02  
  9 David Bosch              M43 Central Park           2:15.30  
 10 Eric Steeves             M44 Unattached             2:19.88  
 11 John Zuehlke             M40 Unattached             2:28.27  
 
M45 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hinton              M47 Unattached             2:01.96    8   
  2 Scott Landis             M46 Greater Phil           2:02.95    6   
  3 Kevin Forde              M46 Greater Phil           2:04.21    4   
  4 Michael Esposito         M47 Unattached             2:04.75    3   
  5 Tony Ruiz                M48 Central Park           2:07.73    2   
  6 Rodney Zook              M48 Unattached             2:08.43    1   
  7 Bill Newsham             M45 Gate City St           2:13.17  
  8 Scott Steeves            M45 Mass Velocit           2:17.00  
  9 Anthony Miller           M48 TNT Internat           2:20.25  
 10 Steve Gorman             M49 Western Penn           2:21.57  
 11 Michael Potter           M47 Central Park           2:29.89  
 -- Jim Watts                M48 Greater Bost               DNF  
 
M50 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anselm LeBourne          M50 Central Park           2:03.86    8   
  2 Jeff Lindsay             M51 Unattached             2:06.95    6   
  3 Thomas Cawley            M50 Shore Athlet           2:07.07    4   
  4 Alfonso Solano           M50 Unattached             2:08.95    3   
  5 Casey Carlstrom          M51 Unattached             2:09.10    2   
  6 Michael Wolfe            M50 U.S. Air For           2:12.22    1   
  7 David Albo               M53 Ric Rojas Ru           2:17.20  
  8 Charles Shields          M50 Greater Phil           2:17.29  
  9 David Lucas              M50 So Cal Track           2:25.23  
 10 John Bartlett            M53 Unattached             2:39.74  
 11 Leonard Discenza         M52 Unattached             2:40.00  
 -- Alex Martinez            M50 Unattached                 DNF  
 -- *Ian Smith               M51 Mass Velocit               DNF  
 
M55 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horace Grant             M57 Houston Elit           2:07.05    8   
  2 Stephen Chantry          M55 Colonial Roa           2:10.85    6   
  3 *Francois Martel         M56 Canada                 2:11.55  
  4 James Robinson           M56 Genesee Vall           2:14.18    4   
  5 Thomas Hartshorne        M56 The Finger L           2:15.13    3   
  6 Tony Plaster             M58 Shore Athlet           2:16.02    2   
  7 Kevin McMahon            M56 Green Mounta           2:16.69    1   
  8 Jim Schoffman            M56 Mass Velocit           2:25.07  
  9 Douglas Labar            M55 Central Park           2:29.52  
 10 Tim Burch                M57 Unattached             2:34.97  
 11 Kevin Kelly              M58 Unattached             2:36.90  
 12 Steve Walsh              M57 Heartland Ma           2:40.47  
 13 Reid Harter              M59 Boise River            2:43.02  
 14 Anthony Baker            M56 Unattached             2:49.67  
 
M60 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 So Cal Track           2:21.00    8   
  2 Tim Wigger               M62 Golden West            2:22.07    6   
  3 Gary Patton              M64 Golden West            2:24.16    4   
  4 Jim Sheehan              M60 So Cal Track           2:27.50    3   
  5 Paul Murphy              M63 Greater Bost           2:28.20    2   
  6 Patrick Haines           M61 Unattached             2:30.82    1   
  7 Rick Lapp                M60 Shore Athlet           2:30.88  
  8 John Roeske              M61 Boulder Road           2:33.47  
  9 Salih Talib              M64 So Cal Track           2:35.23  
 10 Ronald Pate              M63 Unattached             2:38.11  
 11 Robert Nicholson         M63 Syracuse Cha           2:38.85  
 12 Brad Johnson             M63 Gate City St           2:40.68  
 13 Wayne Jacobs             M61 Mass Velocit           2:44.64  
 14 Stephen Viegas           M61 Mass Velocit           2:48.71  
 15 James Porter             M63 Unattached             2:53.53  
 16 Robert Weiner            M62 Potomac Vall           3:13.19  
 17 Thomas Taft              M61 Mass Velocit           3:25.93  
 
M65 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Perry               M65 Unattached             2:30.51    8   
  2 John Brittain            M66 Houston Elit           2:37.71    6   
  3 John Darlington          M65 Golden West            2:40.04    4   
  4 James Lombardi           M67 Western Penn           2:40.13    3   
  5 Joe Carter               M66 Atlanta Trac           2:43.97    2   
  6 Jonathan Tetherly        M65 Mass Velocit           2:49.07    1   
  7 Eric Jones               M67 So Cal Track           2:50.93  
  8 Hal Lieberman            M67 Central Park           2:52.24  
  9 John Saarmann            M67 Shore Athlet           2:54.50  
 10 John Kuhi                M65 Shore Athlet           3:03.82  
 11 Kenneth Skinner          M69 Adirondack A           3:08.44  
 12 Jerry Brown              M68 Mohegan Stri           3:18.37  
 
M70 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sid Howard               M71 Central Park           2:40.77    8   
  2 Desmond O'Rourke         M71 Unattached             2:52.82    6   
  3 Bill Spencer             M74 New England            2:53.77    4   
  4 C  Christopher Rush      M73 Adirondack A           2:54.13    3   
  5 Tony DaPonte             M74 New England            3:07.87    2   
 
M75 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence R           3:18.73    8   
  2 Peter Hettrich           M75 Adirondack A           3:27.03    6   
 
M80 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M81 Canada                 2:52.57  
 
M90 800 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Unattached             4:50.95    8   
  2 George Whitney           M91 Unattached             6:03.11    6   
 
W30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberley Chula-Maguire  W34 Providence R           5:19.36    8   
  2 Renee Knapp              W30 Boston Athle           5:29.24    6   
 
W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim Sheffield            W44 Unattached             5:11.93    8   
  2 Patty Murray             W44 Athena Track           5:13.03    6   
  3 Christine Reaser         W44 So Cal Track           5:47.71    4   
  4 Susan Pearsall           W44 Central Park           5:52.38    3   
 
W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marisa Hanson            W46 Athena Track           5:14.86    8   
  2 Zofia Wieciorkowska      W47 Unattached             5:19.45    6   
  3 Sheryl Miller            W46 So Cal Track           5:36.39    4   
  4 Estela Medina            W49 Westchester            6:11.89    3   
  5 Denise Noland            W45 Unattached             6:43.87    2   
 
W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheryl Bellaire          W51 Greater Phil           5:48.38    8   
  2 *Rita Quibell            W54 Canada                X5:49.64  
  3 Rebecca Marvil           W51 Houston Harr           5:49.74    6   
  4 *Lynda DeBoer            W50 Canada                 5:50.75  
  5 Suzanne Cordes           W50 Impala Racin           5:51.54    4   
  6 Alison Suckling          W54 Greater Phil           6:04.50    3   
  7 Debbie Lee               W53 So Cal Track           6:04.54    2   
  8 Jan Tefft                W51 So Cal Track           6:14.35    1   
  9 Katherine Lundin         W51 Hartford Tra           6:17.92  
 10 *Katherine Willis        W51 Canada                 6:24.10  
 11 Margot Sheehan           W51 Central Park           6:28.63  
 12 Lois Allen               W53 Boise River            6:34.57  
 13 Susan Stirrat            W54 Unattached             6:46.22  
 14 Karen Lein               W51 Liberty Athl           7:26.87  
 
W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport Ru           5:38.38    8   
  2 Coreen Steinbach         W58 Unattached             6:06.90    6   
  3 Mary Diver               W55 Central Park           6:48.58    4   
  4 Trenice Mullis Dubow     W56 Atlanta Trac           6:55.93    3   
  5 Maisha Amen              W55 Fleet Feet R           7:11.17    2   
 
W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 TNT Internat           7:15.88    8   
  2 Mary Rosado              W60 Central Park           7:16.43    6   
  3 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac           8:10.37    4   
 
M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Thomasson         M33 TNT Internat           5:02.78    8   
 
M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott Weeks              M38 Syracuse Cha           4:28.44    8   
  2 James Carothers          M38 Unattached             4:33.08    6   
  3 Joshua Gordon            M35 Boston Athle           4:34.76    4   
  4 Barry Givens             M36 So Cal Track           4:36.96    3   
  5 Jeffrey Naylor           M39 Syracuse Cha           4:37.13    2   
  6 Bryan Dameworth          M39 So Cal Track           4:39.11    1   
  7 John Milone              M37 Central Park           4:46.97  
  8 Rodney Scott             M35 Greater Bost           4:49.11  
  9 Patrick O'Connor         M38 Unattached             4:49.91  
 10 Christian Blondin        M36 Unattached             4:51.40  
 11 Pat Reed                 M38 Unattached             5:02.40  
 
M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlie Kern             M40 Unattached             4:21.56    8   
  2 Tom Nohilly              M43 Unattached             4:26.60    6   
  3 Andrew Duncan            M42 Unattached             4:26.74    4   
  4 Bob McGinty              M43 Greater Phil           4:29.22    3   
  5 Jason Cakouros           M44 HFC Striders           4:39.02    2   
  6 Scott Bickham            M43 Genesee Vall           4:53.60    1   
  7 Sid Sullivan             M43 Asics Aggie            4:55.10  
  8 Thomas Metz              M44 The Running            4:55.60  
  9 David Bosch              M43 Central Park           4:56.28  
 10 Joseph Cerniglia         M41 Greater Phil           5:00.78  
 11 Andrew Biancheri         M41 Greater Lowe           5:01.00  
 12 Angelo Harasts           M42 The Running            5:10.71  
 13 John Hanlon              M44 The Running            5:18.21  
 14 David DeFilippo          M43 Community Ru           5:35.33  
 
M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Hinton              M47 Unattached             4:31.65    8   
  2 David Matherne           M45 Atlanta Trac           4:37.61    6   
  3 Kevin Forde              M46 Greater Phil           4:38.16    4   
  4 Michael Esposito         M47 Unattached             4:44.75    3   
  5 Thomas FitzPatrick       M46 Central Park           4:45.80    2   
  6 John Noland              M47 Boston Athle           4:46.13    1   
  7 Bill Newsham             M45 Gate City St           4:47.39  
  8 Adam Harder              M46 Unattached             4:53.80  
  9 Janos Mako               M49 Merrimack Va           5:06.27  
 10 Bob Nugent               M49 Syracuse Cha           5:09.68  
 11 Anthony Miller           M48 TNT Internat           5:24.90  
 12 Terence McLaughlin       M49 Unattached             5:25.36  
 -- David O'Meara            M46 Unattached                 DNF  
 
M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Cawley            M50 Shore Athlet           4:41.68    8   
  2 Casey Carlstrom          M51 Unattached             4:44.82    6   
  3 Mark Rybinski            M54 Genesee Vall           4:58.01    4   
  4 Danny Aldridge           M53 Empire Runne           5:04.48    3   
  5 David Albo               M53 Ric Rojas Ru           5:10.55    2   
  6 Mark Cleary              M51 So Cal Track           5:27.95    1   
  7 Thomas Watkins           M51 Unattached             5:31.27  
  8 Alex Martinez            M50 Unattached             5:33.17  
  9 Tom Kolb                 M54 Gate City St           5:55.14  
 
M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M55 Colonial Roa           4:54.89    8   
  2 *Francois Martel         M56 Canada                 4:55.58  
  3 James Robinson           M56 Genesee Vall           4:58.51    6   
  4 Kevin McMahon            M56 Green Mounta           4:58.58    4   
  5 Thomas Hartshorne        M56 The Finger L           5:02.37    3   
  6 Sam Torres               M57 Dave's Racin           5:08.47    2   
  7 Tim McMullen             M57 Genesee Vall           5:09.24    1   
  8 Paul Pearson             M58 So Cal Track           5:21.07  
  9 Douglas Labar            M55 Central Park           5:22.17  
 10 Allan Dias               M58 Central Park           5:24.82  
 11 Wayne Dwyer              M56 Mystic Runne           5:29.96  
 12 Reid Harter              M59 Boise River            5:43.44  
 13 Kevin Kelly              M58 Unattached             5:48.62  
 14 Tim Burch                M57 Unattached             5:52.77  
 15 John McWilliams          M57 Unattached             5:55.33  
 16 Robert Bowser            M56 Unattached             5:55.59  
 17 Jeffrey Weatherhead      M59 Hartford Tra           6:06.33  
 
M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 So Cal Track           5:16.40    8   
  2 *Ken Hamilton            M60 Canada                 5:20.30  
  3 Tim Wigger               M62 Golden West            5:21.00    6   
  4 John Vercollone          M60 Boston Athle           5:22.00    4   
  5 Gary Patton              M64 Golden West            5:22.50    3   
  6 Patrick Haines           M61 Unattached             5:22.60    2   
  7 Roger Price              M61 Raritan Vall           5:22.90    1   
  8 Jerry Learned            M61 Atlanta Trac           5:23.70  
  9 Harold Nolan             M63 Shore Athlet           5:34.10  
 10 John Roeske              M61 Boulder Road           5:36.20  
 11 Arturo Rodriguez         M60 Unattached             5:42.60  
 12 Salih Talib              M64 So Cal Track           5:58.50  
 13 Fred Dedrick             M61 Philadelphia           5:59.50  
 14 Robert Weiner            M62 Potomac Vall           6:46.90  
 15 *Gaetan Breton           M62 Canada                 6:52.40  
 
M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Perry               M65 Unattached             5:21.13    8   
  2 Thomas Jennings          M66 Philadelphia           5:48.04    6   
  3 James Lombardi           M67 Western Penn           5:50.13    4   
  4 John Brittain            M66 Houston Elit           5:50.85    3   
  5 Joe Carter               M66 Atlanta Trac           5:54.28    2   
  6 Louis Coppens            M67 Philadelphia           6:09.96    1   
  7 Daniel Kirsch            M67 North Jersey           6:41.07  
  8 Pat Cosgrove             M69 Raritan Vall           6:42.86  
  9 Jerry Brown              M68 Mohegan Stri           7:20.89  
 10 Kenneth Skinner          M69 Adirondack A           7:22.81  
 
M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sid Howard               M71 Central Park           6:09.90    8   
  2 Thom Weddle              M71 Unattached             6:13.98    6   
  3 Bill Spencer             M74 New England            6:28.97    4   
  4 Roland Cormier           M70 Shore Athlet           6:30.99    3   
  5 Desmond O'Rourke         M71 Unattached             6:53.29    2   
  6 Wayne Peacock            M71 Providence R           6:54.96    1   
  7 Joe Cordero              M72 Bohemia Trac           6:55.24  
  8 Jerry LeVasseur          M72 New England            7:23.79  
 
M75 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence R           7:11.47    8   
  2 Peter Hettrich           M75 Adirondack A           7:31.13    6   
 
M90 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Unattached            10:56.66    8   
 
W35 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latashia Key             W37 Unattached            11:13.33    8   
 
W40 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Valle               W43 So Cal Track          10:07.10    8   
  2 Patty Murray             W44 Athena Track          10:15.12    6   
  3 *Victoria Fiddick        W44 Sweden                10:31.01  
  4 Mimi Fallon              W44 Boston Athle          10:37.64    4   
  5 Christine Reaser         W44 So Cal Track          11:02.34    3   
  6 Jennifer Hegarty         W44 New Balance           11:20.69    2   
  7 Elizabeth Soukhanov      W40 Liberty Athl          11:57.66    1   
 
W45 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheryl Miller            W46 So Cal Track          10:54.46    8   
  2 Susan Snyder             W48 Westchester           11:38.96    6   
  3 Pamela Linov             W47 Liberty Athl          11:49.46    4   
  4 Wanda Toro               W47 Unattached            12:00.40    3   
  5 Linda Jarjisian          W49 TNT Internat          15:36.18    2   
 -- Marisa Hanson            W46 Athena Track                NT  
 
W50 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Marvil           W51 Houston Harr          11:24.98    8   
  2 *Lynda DeBoer            W50 Canada                11:30.26  
  3 Suzanne Cordes           W50 Impala Racin          11:40.53    6   
  4 Anne Hird                W50 Providence R          11:49.09    4   
  5 Debbie Lee               W53 So Cal Track          12:02.46    3   
  6 Jan Tefft                W51 So Cal Track          12:27.49    2   
  7 *Katherine Willis        W51 Canada                12:54.44  
  8 *Lourdes Fernandes       W51 Brazil                13:14.87  
  9 Drusilla Pratt-Otto      W51 Liberty Athl          13:42.12    1   
 10 Karen Lein               W51 Liberty Athl          14:24.35  
 
W55 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W58 Northport Ru          11:18.99    8   
  2 Trenice Mullis Dubow     W56 Atlanta Trac          13:30.15    6   
  3 Mary Diver               W55 Central Park          13:33.11    4   
 
W60 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Oakey                W61 TNT Internat          13:59.05    8   
  2 Joan McMullan            W60 Greater Phil          14:16.48    6   
 
W70 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Mary Harada              W74 Liberty Athl               DNF  
 
M30 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Thomasson         M33 TNT Internat          10:14.61    8   
 
M35 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua Gordon            M35 Boston Athle           9:00.46    8   
  2 Barry Givens             M36 So Cal Track           9:08.01    6   
  3 Kareem Lanier            M37 TNT Internat           9:39.01    4   
 
M40 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Duncan            M42 Unattached             8:49.71    8   
  2 Sean Livingston          M41 Unattached             8:53.14    6   
  3 Rene Sepulveda           M44 So Cal Track           8:54.52    4   
  4 Bart Wasiolek            M41 EKG                    9:08.57    3   
  5 Jason Cakouros           M44 HFC Striders           9:09.06    2   
  6 Jesse McAlman            M42 Unattached             9:44.55    1   
  7 Scott Bickham            M43 Genesee Vall           9:45.52  
 
M45 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Chisholm           M47 Hartford Tra           9:06.53    8   
  2 Kevin Forde              M46 Greater Phil           9:11.42    6   
  3 Francis Burdett          M45 Greater Spri           9:11.95    4   
  4 Oscar Gonzalez           M46 Hitek                  9:14.71    3   
  5 John Noland              M47 Boston Athle           9:19.39    2   
  6 Ron Lombardi             M46 Greater Spri           9:20.54    1   
  7 James Paige              M48 Green Mounta           9:24.48  
  8 Patrick McCarthy         M46 Westchester            9:34.16  
  9 *Harris Hardy            M47 Unattached             9:44.53  
 10 Bob Nugent               M49 Syracuse Cha           9:57.25  
 11 Ted Poulos               M48 Potomac Vall          10:09.27  
 12 Rodney Zook              M48 Unattached            10:25.45  
 13 Terence McLaughlin       M49 Unattached            10:26.73  
 14 Brian Hare               M45 Greater Bost          10:28.67  
 15 George Bullis            M48 Central Park          10:58.97  
 
M50 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig Fram               M51 Unattached             9:22.26    8   
  2 Ronald Shaiko            M50 Unattached             9:41.85    6   
  3 Danny Aldridge           M53 Empire Runne           9:57.22    4   
  4 Mark Cleary              M51 So Cal Track          10:48.06    3   
  5 Stephen Peckiconis       M51 Cambridge Sp          11:12.51    2   
  6 Tom Kolb                 M54 Gate City St          11:40.62    1   
 
M55 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M55 Colonial Roa           9:53.40    8   
  2 Sam Torres               M57 Dave's Racin          10:01.52    6   
  3 James Robinson           M56 Genesee Vall          10:03.30    4   
  4 Paul Pearson             M58 So Cal Track          10:30.34    3   
  5 Brian Dodge              M56 Genesee Vall          11:08.12    2   
  6 Reid Harter              M59 Boise River           11:10.29    1   
  7 James Goggin             M56 Colonial Roa          11:34.76  
  8 John McWilliams          M57 Unattached            11:37.13  
  9 Robert Bowser            M56 Unattached            11:39.21  
 
M60 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M60 So Cal Track           9:55.03    8   
  2 *Ken Hamilton            M60 Canada                10:36.35  
  3 Roger Price              M61 Raritan Vall          10:39.14    6   
  4 Bob Giambalvo            M60 Unattached            10:46.23    4   
  5 Arturo Rodriguez         M60 Unattached            11:24.80    3   
  6 Ronald Pate              M63 Unattached            12:04.19    2   
  7 Fred Dedrick             M61 Philadelphia          12:12.74    1   
  8 Stephen Viegas           M61 Mass Velocit          12:41.09  
  9 *Gaetan Breton           M62 Canada               X13:29.54  
 -- Gary Patton              M64 Golden West                DNF  
 
M65 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Jennings          M66 Philadelphia          11:28.79    8   
  2 James Lombardi           M67 Western Penn          11:30.41    6   
  3 Joe Carter               M66 Atlanta Trac          11:44.37    4   
  4 Louis Coppens            M67 Philadelphia          12:38.19    3   
  5 Jonathan Tetherly        M65 Mass Velocit          12:59.42    2   
  6 Pat Cosgrove             M69 Raritan Vall          13:05.35    1   
 
M70 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thom Weddle              M71 Unattached            12:35.47    8   
  2 Bill Spencer             M74 New England           12:43.56    6   
  3 Roland Cormier           M70 Shore Athlet          12:43.68    4   
  4 Joe Cordero              M72 Bohemia Trac          14:02.06    3   
  5 Jerry LeVasseur          M72 New England           15:00.67    2   
 
M75 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis Branham           M79 Providence R          14:11.96    8   
 
M90 3000 M Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orville Rogers           M92 Unattached            21:52.38    8   
 
W30 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberly Touya           W33 2nd Wind Tra             10.93    8   
 
W35 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Monita Meire Dias       W38 Brazil                   10.37  
  2 Jill Cypress Turner      W38 TNT Internat             10.62    8   
 
W40 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Laura Barre              W40 Mass Velocit              9.41    8   
  2 Susan Wiemer             W44 Unattached               10.66    6   
  3 Lizanne Stephan          W42 TNT Internat             11.09    4   
 
W45 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlene Landrum         W46 Unattached                9.38    8   
  2 Pamela Gunneson          W49 Hitek                    12.20    6   
  3 Denise Jones             W46 Unattached               20.94    4   
 
W50 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslee Superchi          W50 Unattached               10.80    8   
 
W55 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Unattached               12.15    8   
 
W60 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl             10.91    8   
  2 *Rhona Trott             W61 Unattached               10.92    6   
 
W65 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              18.74    8   
 
W70 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 Mass Velocit             13.46    8   
 
W75 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             13.70    8   
  2 Christel Donley          W75 Colorado Mas             14.53    6   
 
M30 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brendon Falconer         M34 Unattached                8.90    8   
 
M35 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Jackson          M37 TNT Internat              9.79    8   
  2 *Justino Elias de Olivei M39 Brazil                   10.09  
 
M40 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derek Pye                M42 Unattached                8.09    8   
  2 Don Drummond             M40 Southwest Sp              8.18    6   
  3 Lee Faulkner             M41 Unattached                9.67    4   
  4 John McKenzie            M44 Potomac Vall             11.95    3   
 -- Derrick Golden           M44 Unattached                 DNF  
 
M45 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard Lindsay           M46 Unattached                9.28    8   
  2 Michael Burke            M47 Unattached               10.70    6   
  3 Andrew Seach             M48 Southwest Sp             11.01    4   
 
M50 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenneth Eaton            M50 Unattached                8.65    8   
  2 Robert Stanley           M50 Unattached                8.78    6   
  3 Randy Frey               M51 Central Park              9.11    4   
  4 Robert Bayless           M52 Unattached                9.26    3   
  5 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra              9.36    2   
  6 Eugene Anton             M52 Unattached                9.39    1   
 -- Joe Schwieterman         M51 Unattached                 DNF  
 
M55 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Broun              M58 So Cal Track              9.27    8   
  2 Thaddeus Wilson          M59 Pacific Coas              9.82    6   
  3 Robert Zahn              M56 Unattached                9.92    4   
  4 Ernie Snodgrass          M57 Big River Run             9.97    3   
  5 Robert Hahn              M58 Unattached               11.28    2   
  6 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   11.52  
  7 Edward Baskauskas        M59 Unattached               11.86    1   
 
M60 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frederick Johnston       M64 Unattached               10.62    8   
  2 Randall Olson            M62 Unattached               10.97    6   
  3 Ivan Black               M61 Unattached               11.08    4   
  4 Lawrence Nolly           M61 TNT Internat             11.08    3   
 
M65 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ty Brown                 M65 Glenarden Tr              9.17    8   
  2 James Hollister          M65 Unattached                9.62    6   
  3 Joe Johnston             M66 Florida Athl             10.20    4   
  4 John Clifford            M67 Unattached               10.99    3   
  5 David Marovich           M66 Philadelphia             12.57    2   
 
M70 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             10.80    8   
  2 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             11.28    6   
  3 Roger Vergin             M72 Club Northwe             12.69    4   
  4 Paul Eyanson             M70 TNT Internat             14.90    3   
 
M75 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Clark            M76 Unattached               12.27    8   
  2 Doug Spainhower          M75 Unattached               12.45    6   
  3 William Jankovich        M76 Unattached               14.19    4   
 
M80 60 M Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 George Roudebush         M84 Unattached               24.53    8   
 -- William Daprano          M83 Atlanta Trac                DQ   Trail Leg
 
M30-39 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       1:32.29  
 
M40-49 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:34.50  
  2 Non Club  'D'                                       2:00.63  
 
M50-59 4x200 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       1:54.78  
 
W30-39 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Non Club  'A'                                       4:06.97   2 
     1) Lisa Daley 40                   2) Shemayne Williams 47           
     3) Maurelhena Walles 35            4) Latrica Dendy 37               
  2 TNT International Racing Club  'A'                  5:23.96   2   8   
     1) Christine Roemer 44             2) Lizanne Stephan 42             
     3) Gina Lanier 44                  4) Jill Cypress Turner 38         
 
W40-49 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Athena Track Club  'A'                              4:09.13   1   8   
     1) Kathleen Shook 48               2) Maryline Roux 43               
     3) Joan Hunter 46                  4) Charmaine Roberts 42           
  2 Non Club  'B'                                       4:15.72   2 
     1) Zofia Wieciorkowska 47          2) Aeron Arlin Genet 42           
     3) Christine Olen 42               4) Terri Rath 46                  
  3 Millrose AA  'A'                                    4:23.03   1   6   
     1) Rebecca Connolly 43             2) Reid Janice 41                 
     3) Sonya Badger 42                 4) Terry Ballou 42                
  4 Mass Velocity Track Club  'A'                       4:43.21   1   4   
     1) Paula Fortuna 49                2) Cindy Carey 47                 
     3) Gail Johns-Rees 55              4) Lisa Mikkelsen 44              
  5 So Cal Track Club  'A'                              4:55.51   1   3   
     1) Christine Reaser 44             2) Jan Tefft 51                   
     3) Lisa Valle 43                   4) Sheryl Miller 46               
  6 TNT International Racing Club  'A'                  5:35.49   1   2   
     1) Stephanie Khan 46               2) Joy Oakey 61                   
     3) Delores Grandison 57            4) Linda Jarjisian 49             
 
W50-59 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Non Club  'C'                                      X4:43.38   2 
     1) Cheryl Bellaire 51              2) Alison Suckling 54             
     3) Kathy Haubrich 50               4) Julie Hayden 50                
  2 Non Club  'D'                                       6:46.60   2 
     1) Bev Wills 68                    2) Mary Trotto 62                 
     3) Trenice Mullis Dubow 56         4) Liz Johnson 53                 
 
W60-69 4x400 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'A'                          6:59.82    8   
     1) Wright Regina 68                2) Sue Gustafson 63               
     3) Barbara Stewart 66              4) Lenore Webber 62               
 
W80-89 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'B'                          7:21.74   2   8   
     1) Mary Harada 74                  2) Elizabeth Szawlowski 77        
     3) Catherine Parsi 71              4) Sandra Hayes 71                
 
M30-39 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 TNT International Racing Club  'A'                  3:37.10   3   8   
     1) Kyle Lanier 37                  2) La Roi Thompson 30             
     3) Daniel Murdock 35               4) Michael Jackson 37             
  2 So Cal Track Club  'A'                              3:42.60   3   6   
     1) Keith Chambers 31               2) Rene Sepulveda 44              
     3) Bryan Dameworth 39              4) Alfy Pettes 35                 
  3 Non Club  'A'                                       3:43.18   1 
     1) David Cahill 33                 2) Jim Watts 48                   
     3) Rodney Zook 48                  4) David Callum 34                
 
M40-49 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters TC  'A'                         3:25.04   3   8   
     1) Robert Thomas 43                2) Marek Wensel 41                
     3) Khalid Mulazim 43               4) Edward Winslow 40              
  2 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:56.38   3   6   
     1) Darin Brown 43                  2) Scott Steeves 45               
     3) Edward Proctor 46               4) Charles Kelley 55              
  3 TNT International Racing Club  'C'                  4:09.31   3   4   
     1) Ulrick Exantus 43               2) Lovell Butler 50               
     3) Michael Smallwood 49            4) Anthony Miller 48              
  4 Big River Running Company  'A'                      4:18.14   3   3   
     1) Richard Anderson 52             2) Bruce Auch 50                  
     3) Ernie Snodgrass 57              4) Jonathan Stone 43              
 
M50-59 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'B'                       3:50.24   2   8   
     1) *Ian Smith 51                   2) David Neumann 50               
     3) Jim Schoffman 56                4) Gregory McBride 55             
  2 Mass Velocity Track Club  'C'                       4:15.93   2   6   
     1) Tucker Taft 57                  2) Ralph Souppa 62                
     3) Carroll Blake 59                4) Stephen Chase 61               
  3 Non Club  'C'                                       4:35.53   1 
     1) Lamar Galloway 56               2) Jeff Brower 50                 
     3) Anthony Baker 56                4) Gene Iwen 59                   
  4 Non Club  'D'                                       8:23.79   1 
     1) Peter Blank 55                  2) Joel Dubow 67                  
     3) Richard Tuers 56                4) Stephen Peckiconis 51          
 -- TNT International Racing Club  'B'                      DNF   2 
     1) Lawrence Nolly 61               2) Ross Donolow 55                
     3) Gary Leigh 54                   4) Leo Sanders 59                 
 
M60-69 4x400 M Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 So Cal Track Club  'C'                              4:33.94   2   8   
     1) Eric Jones 67                   2) Jim Sheehan 60                 
     3) Salih Talib 64                  4) Nolan Shaheed 60               
  2 Non Club  'E'                                       5:07.38   1 
     1) Randall Olson 62                2) Stephen Viegas 61              
     3) Ronald Pate 63                  4) Ivan Black 61                  
 
M70-79 4x400 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'F'                                      X6:08.07  
     1) Jerry LeVasseur 72              2) Joe Cordero 72                 
     3) Dennis Branham 79               4) Tony DaPonte 74                
 
W40-49 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'A'                                       9:25.49  
     1) Lisa Valle 43                   2) Terry Ballou 42                
     3) Christine Olen 42               4) Aeron Arlin Genet 42           
  2 So Cal Track Club  'A'                             11:44.53    8   
     1) Christine Reaser 44             2) Sheryl Miller 46               
     3) Jan Tefft 51                    4) Debbie Lee 53                  
  3 Non Club  'C'                                      11:55.53  
     1) Elizabeth Soukhanov 40          2) Annmarie O'Brien 47            
     3) Denise Noland 45                4) Pamela Linov 47                
  4 Non Club  'D'                                      12:14.11  
     1) Mary Kate Shea 48               2) Gail Carcoran 44               
     3) Leslie Ovellette 43             4) Drusilla Pratt-Otto 51         
  5 TNT International Racing Club  'A'                 13:24.86    6   
     1) Stephanie Khan 46               2) Delores Grandison 57           
     3) Joy Oakey 61                    4) Linda Jarjisian 49             
 
W50-59 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'B'                                      10:43.50  
     1) Julie Hayden 50                 2) Cheryl Bellaire 51             
     3) Kathryn Martin 58               4) Coreen Steinbach 58            
 
M30-39 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'B'                              8:37.87    8   
     1) Keith Chambers 31               2) Barry Givens 36                
     3) Rene Sepulveda 44               4) Bryan Dameworth 39             
  2 TNT International Racing Club  'A'                  8:38.71    6   
     1) Kyle Lanier 37                  2) Kareem Lanier 37               
     3) Thomas Thomasson 33             4) Michael Jackson 37             
 
M40-49 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       9:27.18    8   
     1) Scott Steeves 45                2) Darin Brown 43                 
     3) Jim Schoffman 56                4) David Neumann 50               
  2 The Running Company  'A'                           10:05.49    6   
     1) Thomas Metz 44                  2) Angelo Harasts 42              
     3) John Hanlon 44                  4) Richard Carlson 43             
  3 So Cal Track Club  'A'                             10:26.57    4   
     1) Aaron Thigpen 45                2) Paul Pearson 58                
     3) Ricky Easley 56                 4) David Lucas 50                 
 
M50-59 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                       10:19.62    8   
     1) David Bowen 57                  2) Brian Dodge 56                 
     3) Mark Rybinski 54                4) Tim McMullen 57                
  2 Philadelphia Masters  'A'                          10:32.02    6   
     1) Dan Fannon 52                   2) Russ Patton 54                 
     3) Fred Dedrick 61                 4) Louis Coppens 67               
  3 Non Club  'A'                                      13:00.46  
     1) Jeff Brower 50                  2) Gene Iwen 59                   
     3) Randall Olson 62                4) Ivan Black 61                  
 
M60-69 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'B'                      11:58.81    8   
     1) Stephen Viegas 61               2) Jonathan Tetherly 65           
     3) Thomas Taft 61                  4) Wayne Jacobs 61                
 
M70-79 4x800 M Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club  'B'                                      14:44.32  
     1) Jerry LeVasseur 72              2) Joe Cordero 72                 
     3) Peter Hettrich 75               4) Roland Cormier 70              
 
W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Potomac Vall             1.40m    4-07.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXX 
  2 *Kimiko Nakatake         W39 Unattached               1.35m    4-05.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
 
W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stacey Nieder            W40 Unattached               1.67m    5-05.75   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.57 1.62 1.67 1.73 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  2 Lizanne Stephan          W42 TNT Internat             1.20m    3-11.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 
        O    P    O   XO    P    O  XXX 
  3 Gina Lanier              W44 TNT Internat             1.00m    3-03.25   4   
     1.00 1.05 
        O    P 
 
W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Porter          W47 Unattached               1.45m    4-09.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.57 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    P  XXX 
  2 Pamela Gunneson          W49 Hitek                    1.20m    3-11.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 
        P    P    P    O    P    O  XXX 
 
W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clovis Clark             W54 Atlanta Trac             1.17m    3-10.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             1.05m    3-05.25   6   
     1.00 1.05 1.10 
        O    O   XP 
 
W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Unattached               1.35m    4-05.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    O    P    O    O    O   XO  XXX 
  2 Kimberly Williams        W55 Mass Velocit             1.10m    3-07.25   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    O    O  XXX 
 
W60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl             1.28m    4-02.25   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 1.18 1.23 1.28 1.30 1.31 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO    P  XXX 
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             0.98m    3-02.50   6   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 
        P    P   XO    O  XXX 
 
W70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kathy Bergen             W70 SC Striders              1.28m    4-02.25   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 1.18 1.23 1.28 1.30 
        P    P    P    P    P    P    O   XO    O   XO  XXX 
 
W75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W75 Colorado Mas             1.08m    3-06.50   8   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 
        P    P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             1.08m    3-06.50   6   
     0.83 0.88 0.93 0.98 1.03 1.08 1.13 
        P    P    O   XO    O   XO  XXX 
  3 Fei-Mei Chou             W75 West Valley              0.88m    2-10.50   4   
     0.83 0.88 0.93 
       XO    O  XXX 
 
M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sean Earle               M33 Greater Bost             1.80m    5-10.75   8   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXO  XXO  XXX 
  2 Jeffrey Najarian         M34 TNT Internat             1.50m    4-11.00   6   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
 
M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             1.50m    4-11.00   8   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Jonathan Choate          M39 Mass Velocit             1.50m    4-11.00   6   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  3 Michael Jackson          M37 TNT Internat             1.45m    4-09.00   4   
     1.05 1.10 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    P    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Chris Pittman            M37 So Cal Track             1.05m    3-05.25   3   
 
M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karl Hawke               M44 Unattached               1.75m    5-08.75   8   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Guy Stockard             M44 Unattached               1.70m    5-07.00   6   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Jeffrey Loria            M44 Unattached               1.65m    5-05.00   4   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  4 Lee Faulkner             M41 Unattached               1.55m    5-01.00   3   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    O    O    O    O  XXX 
  5 James Samiec             M43 Potomac Vall             1.45m    4-09.00   2   
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O  XXX 
 
M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Igor Agaev               M45 Unattached               1.75m    5-08.75   8   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    P    O   XO    O   XO 
  2 Edward Proctor           M46 Mass Velocit             1.70m    5-07.00   6   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3 James Kallfelz           M46 Gate City St             1.65m    5-05.00   4   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O   XO    O  XXX 
 
M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce McBarnette         M52 Potomac Vall             1.90m    6-02.75   8   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.94 
        P    P    P    P    O   XO    O    O  XXX 
  2 Willie Banks             M54 Unattached               1.85m    6-00.75   6   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 
        P    P    O    O    P    O    O  XXX 
  3 Kevin Bryant             M51 Unattached               1.80m    5-10.75   4   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  4 Thomas Foley             M51 Unattached               1.80m    5-10.75   3   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Brian Hankerson          M50 Florida Athl             1.75m    5-08.75   2   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    O    O    O  XXX 
  6 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra             1.65m    5-05.00   1   
     1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Robert Bayless           M52 Unattached               1.60m    5-03.00 
     1.55 1.60 1.65 
        O    O  XXX 
  8 Michael Radford          M54 Unattached               1.55m    5-01.00 
     1.55 1.60 
       XO  XXP 
 -- Mark Williamson          M52 Carolinas Tr                NH            
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    P    P    P    P    P  XXX 
 
M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Watson            M55 Unattached               1.65m    5-05.00   8   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O 
  2 William Murray           M56 Unattached               1.65m    5-05.00   6   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    P    O  XXO    O 
  3 Edward Baskauskas        M59 Unattached               1.55m    5-01.00   4   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P  PPO  XPO  XXO  PPO  XXX 
  4 Robert Hulme             M58 Cherry Hill              1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P  PPO  PPO  XXX 
  4 Kirk Bentz               M55 So Cal Track             1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Robert Zahn              M56 Unattached               1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Steven Green             M55 Unattached               1.50m    4-11.00   1.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  8 Ross Donolow             M55 TNT Internat             1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
 
M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Montieth           M64 Unattached               1.55m    5-01.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.61 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Al Gabbard               M60 Unattached               1.50m    4-11.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3 Norman Frable            M64 Pegasus A.C.             1.45m    4-09.00   4   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  4 Ivan Black               M61 Unattached               1.35m    4-05.00   3   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 John Fortin              M61 Unattached               1.30m    4-03.25   1.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    P   XO    O    O  XXX 
  5 Frederick Monesmith      M61 Unattached               1.30m    4-03.25   1.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  7 Michael DeJesus          M63 Unattached               1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    P    O    O    O    O   XX 
 
M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joe Johnston             M66 Florida Athl             1.45m    4-09.00   8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    P    P    O    P    O  XXX 
  2 Stephen Robbins          M67 Over The Hil             1.35m    4-05.00   6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XX 
  3 James Cawley             M67 Waterloo Tra             1.35m    4-05.00   3.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    P    P   XO  XXX 
  3 John Clifford            M67 Unattached               1.35m    4-05.00   3.50
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  5 Larry Rheams             M67 Unattached               1.35m    4-05.00   2   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    P    P    O    P   XO   XO  XXX 
  6 James Kenney             M69 Unattached               1.30m    4-03.25   1   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O    O   XO   XX 
  7 David Marovich           M66 Philadelphia             1.25m    4-01.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  8 Carl Wallin              M68 Unattached               1.20m    3-11.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    O    O  XXO 
 
M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Don Isett                M70 Dallas Maste             1.35m    4-05.00   8   
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 1.40 
        O    O   XO    P    O  XXX 
  2 Bert Bergen              M72 Unattached               1.35m    4-05.00   6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    O    P  XXO 
  3 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             1.30m    4-03.25   3.50
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    P  XXX 
  3 Gerald Counihan          M71 Unattached               1.30m    4-03.25   3.50
     1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O    O    P  XXX 
  5 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             1.15m    3-09.25   2   
     1.10 1.15 1.20 
        O    O  XXX 
 
M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Spainhower          M75 Unattached               1.34m    4-04.75   8   
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.34 1.35 
        O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 James Ware               M75 Unattached               1.25m    4-01.25   6   
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
 
M80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Donley             M80 Colorado Mas             1.10m    3-07.25   8   
     1.00 1.05 1.07 1.10 1.15 
        O    O    P    O  XXX 
  2 George Roudebush         M84 Unattached               1.00m    3-03.25   6   
     0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXX 
 
M85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Unattached               0.85m    2-09.50   8   
     0.85 
        O 
 
M90 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               1.05m    3-05.25   8   
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.07 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
M95 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             0.74m    2-05.00   8   
     0.74 
        O 
 
W35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Helen Croskell           W37 Unattached               2.30m    7-06.50   8   
 
W45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Rieger             W46 Unattached               2.50m    8-02.50   8   
 
W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             1.50m    4-11.00   8   
 
W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Unattached               2.80m    9-02.25   8   
  2 Rita Hanscom             W55 SC Striders              2.70m    8-10.25   6   
 
W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Hillen von Maltzahn     W61 Unattached               2.60m    8-06.25   8   
  2 Phil Raschker            W63 Florida Athl             2.40m    7-10.50   6   
  3 Janet Johnston           W62 Florida Athl             1.50m    4-11.00   4   
 -- Mary Trotto              W62 Bohemia Trac                NH            
 
W75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             1.88m    6-02.00   8   
 
M35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Justino Elias de Olivei M39 Brazil                   3.45m   11-03.75 
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 
        O    P    O    O    O  XXX 
 -- Jonathan Choate          M39 Mass Velocit                NH            
     2.85 
      XXX 
 
M40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Holton            M41 Unattached               4.20m   13-09.25   8   
     4.20 4.35 
        O  XXX 
  2 Matt Kowalski            M40 The Woodland             4.20m   13-09.25   6   
     3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 
       XO  XXO    O  XXO  XXX 
  3 Rudy Chang               M40 Unattached               3.75m   12-03.50   4   
     3.60 3.75 3.90 
      XXO  XXO  XXX 
  4 Lee Faulkner             M41 Unattached               3.15m   10-04.00   3   
     3.00 3.15 3.30 
       XO    O  XXX 
 
M45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Bartos          M46 Unattached               4.05m   13-03.50   8   
     4.05 4.20 
       XO  XXX 
  2 James Tylock             M47 Patriot Pole             3.90m   12-09.50   6   
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 3.90 4.05 
        P    P    P    P    P    P    P  OPP  XXX 
  3 Eric Negley              M49 Unattached               3.60m   11-09.75   4   
     2.85 3.00 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 
        P    P    P    P  OPP   XO  XXX 
  4 Robert Davidson          M48 Unattached               3.45m   11-03.75   3   
     3.45 3.60 
       XO  XXX 
 
M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Bunner            M54 Unattached               3.85m   12-07.50   8   
     3.70 3.85 4.00 
        O   XO  XXX 
  2 Brian Magerkurth         M51 Unattached               3.55m   11-07.75   6   
     3.10 3.25 3.40 3.55 3.70 
        O   XO  XXO    O  XXX 
  3 Jim Russ                 M53 Unattached               3.55m   11-07.75   4   
     3.40 3.55 3.70 
        O   XO  XXX 
  4 Gerard Cahill            M53 Team Boomer-             3.40m   11-01.75   3   
     3.10 3.25 3.40 3.55 
        O    P    O  XXX 
  5 B Wayne Bequette         M52 Unattached               3.10m   10-02.00   2   
     3.10 3.25 
        O  XXX 
 -- Gary Hunter              M54 Unattached                  NH            
     4.00 
      XXX 
 
M55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kirk Bentz               M55 So Cal Track             4.13m   13-06.50   8   
     3.85 4.00 4.13 4.21 
        O  XXO    O  XXX 
  2 Doug Sparks              M56 The Woodland             3.70m   12-01.50   6   
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 
        O    X    O  XXP    X 
  3 Carlton Huff             M57 Unattached               2.95m    9-08.00   4   
     2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 
        P   XP    O    P  XXX 
 
M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Banhagel          M64 Unattached               3.20m   10-06.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXO    P  XXX 
  2 Peter Fichter            M63 Unattached               2.70m    8-10.25   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    P   XO  XXX 
  3 Michael Zahner           M63 Unattached               2.60m    8-06.25   4   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  4 Thomas Taft              M61 Mass Velocit             2.60m    8-06.25   3   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        P    P    P    P    P    P    P    O   XO   XO  XXX 
  5 Randall Olson            M62 Unattached               2.50m    8-02.50   2   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 
        P    O    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
 
M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Howard Booth             M66 Unattached               3.10m   10-02.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXO    O   XO  XXX 
 -- Joe Johnston             M66 Florida Athl                NH            
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 -- Jeff Tindall             M67 Unattached                  NH            
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 
M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Don Isett                M70 Dallas Maste             3.00m    9-10.00   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Terry Cannon             M72 Unattached               2.90m    9-06.25   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
  3 Gerald Counihan          M71 Unattached               2.80m    9-02.25   4   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P  XXO    O   XO  XXX 
  4 Joseph Paradine          M74 Philadelphia             2.30m    7-06.50   3   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 
        P    P    O    P    P    P   XO  XXX 
  5 Paul Eyanson             M70 TNT Internat             2.00m    6-06.75   2   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 
        P    P   XO    P    P    P  XXX 
 
M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Deke Conklin             M75 Unattached               2.30m    7-06.50   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 
        P    P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 William Jankovich        M76 Unattached               2.10m    6-10.75   6   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Jim Julian               M76 Unattached               1.90m    6-02.75   4   
  4 Jose Cesteros            M77 Unattached               1.20m    3-11.25   3   
 
M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Donley             M80 Colorado Mas             2.30m    7-06.50   8   
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 
        P    P    P    P    P   XO   XO    P  XXX 
 
W30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christine Kloiber        W31 Greater Bost             4.92m   16-01.75   8   
      4.58m  4.70m  4.75m  FOUL  4.92m  FOUL
 
W35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jill Cypress Turner      W38 TNT Internat             4.86m   15-11.50   8   
      4.07m  4.86m  4.54m  4.40m  4.79m  4.30m
  2 *Monita Meire Dias       W38 Brazil                   4.65m   15-03.25 
      FOUL  4.18m  4.53m  FOUL  4.52m  4.65m
  3 Isabelle Dierauer        W37 Miami Valley             3.90m   12-09.50   6   
      3.90m  3.82m  3.84m  PASS  PASS  PASS
  4 Dawn Kent                W35 TNT Internat             1.97m    6-05.75   4   
      PASS  FOUL  1.97m  PASS  PASS  PASS
 
W40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Barre              W40 Mass Velocit             5.24m   17-02.25   8   
      5.24m  5.22m  4.89m  5.11m  4.86m  5.08m
  2 Tracey Berryman          W42 Potomac Vall             4.80m   15-09.00   6   
      FOUL  4.71m  4.66m  4.80m  4.68m  4.74m
  3 Lizanne Stephan          W42 TNT Internat             3.88m   12-08.75   4   
      3.69m  3.68m  3.88m  PASS  PASS  PASS
  4 Christine Roemer         W44 TNT Internat             3.39m   11-01.50   3   
      FOUL  3.18m  3.39m  PASS  PASS  PASS
  5 Gina Lanier              W44 TNT Internat             2.50m    8-02.50   2   
      2.42m  2.50m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Regina Richardson        W45 Unattached               4.67m   15-04.00   8   
      4.63m  FOUL  4.57m  4.51m  4.64m  4.67m
  2 Pamela Gunneson          W49 Hitek                    3.26m   10-08.50   6   
      3.26m  3.04m  3.24m  PASS  PASS  PASS
  3 Denise Jones             W46 Unattached               2.17m    7-01.50   4   
      2.17m  2.09m  FOUL  1.72m  PASS  PASS
 
W50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             3.81m   12-06.00   8   
      3.81m  3.66m  3.53m  FOUL  FOUL  PASS
  2 Jan Tefft                W51 So Cal Track             2.92m    9-07.00   6   
      1.99m  2.84m  2.92m  2.65m  2.73m  2.88m
  3 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             2.42m    7-11.25   4   
      FOUL  FOUL  2.42m  PASS  PASS  PASS
 
W55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Unattached               4.36m   14-03.75   8   
      4.34m  4.23m  4.26m  4.36m  4.16m  PASS
  2 Delores Grandison        W57 TNT Internat             3.79m   12-05.25   6   
      3.53m  3.79m  FOUL  PASS  3.37m  FOUL
 
W60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl             3.99m   13-01.25   8   
      3.61m  3.78m  3.99m  3.88m  3.83m  PASS
  2 *Hillen von Maltzahn     W61 Unattached               3.95m   12-11.50   6   
      3.95m  3.74m  3.77m  3.82m  3.89m  3.93m
 
W65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              1.93m    6-04.00   8   
      1.42m  1.93m  1.75m  1.53m  1.65m  1.67m
 
W70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 Mass Velocit             2.87m    9-05.00   8   
      2.48m  2.84m  2.87m  PASS  PASS  PASS
 
W75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             3.04m    9-11.75   8   
      2.95m  FOUL  FOUL  2.96m  2.90m  3.04m
  2 Audrey Lary              W75 Potomac Vall             3.03m    9-11.25   6   
      2.81m  2.71m  3.03m  2.75m  2.82m  2.87m
  3 Christel Donley          W75 Colorado Mas             2.71m    8-10.75   4   
      2.62m  2.70m  PASS  2.68m  PASS  2.71m
  4 Fei-Mei Chou             W75 West Valley              2.00m    6-06.75   3   
      1.99m  1.93m  2.00m  PASS  PASS  PASS
 
M30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brendon Falconer         M34 Unattached               6.45m   21-02.00   8   
      FOUL  FOUL  6.08m  6.45m  6.45m  6.38m
  2 John Porter              M31 TNT Internat             5.47m   17-11.50   6   
      5.47m  PASS  PASS  4.96m  5.37m  5.23m
  3 Kim Lanier               M34 TNT Internat             4.39m   14-05.00   4   
      3.95m  3.83m  3.94m  4.31m  4.35m  4.39m
 
M35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alfy Pettes              M35 So Cal Track             6.45m   21-02.00   8   
      5.95m  6.31m  FOUL  FOUL  6.45m  FOUL
  2 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             5.26m   17-03.25   6   
      5.02m  FOUL  5.06m  FOUL  5.26m  5.25m
  3 Andrew Hogue             M36 Central Park             5.25m   17-02.75   4   
      4.70m  5.06m  5.25m  4.88m  4.97m  5.22m
  4 *Thomas Bouber           M37 Unattached               5.10m   16-08.75   3   
      5.10m  5.09m  FOUL  FOUL  4.93m  FOUL
  5 David Ash                M39 Unattached               4.86m   15-11.50   2   
      FOUL  4.86m  FOUL  4.73m  FOUL  FOUL
 
M40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M44 Mass Velocit             5.76m   18-10.75   8   
      5.76m  5.72m  5.61m  PASS  PASS  PASS
  2 John McKenzie            M44 Potomac Vall             4.79m   15-08.75   6   
      4.75m  4.72m  4.79m  4.57m  4.54m  4.69m
  3 James Samiec             M43 Potomac Vall             4.70m   15-05.00   4   
      4.51m  4.70m  4.51m  4.56m  FOUL  FOUL
 
M45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Faulknor           M47 So Cal Runni             6.11m   20-00.50   8   
      5.11m  6.11m  PASS  PASS  PASS  5.94m
  2 Aaron Sampson            M48 Unattached               5.85m   19-02.50   6   
      5.85m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Damon Blakemore          M48 Houston Elit             5.79m   19-00.00   4   
      5.77m  FOUL  5.79m  FOUL  5.69m  4.72m
  4 Derek McKinley           M49 Unattached               5.57m   18-03.25   3   
      5.57m  FOUL  PASS  3.75m  PASS  PASS
  5 Alan Sims                M45 Houston Elit             3.48m   11-05.00   2   
      3.48m  PASS  PASS  PASS  PASS   
 
M50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Hankerson          M50 Florida Athl             6.20m   20-04.25   8   
      5.90m  6.08m  6.18m  5.66m  6.20m  6.17m
  2 Gregory Turner           M52 So Cal Track             5.99m   19-08.00   6   
      5.48m  5.57m  PASS  5.91m  5.91m  5.99m
  3 Robert Bayless           M52 Unattached               5.50m   18-00.50   4   
      5.31m  5.50m  5.21m  4.71m  5.10m  5.30m
  4 Daniel Harris            M53 Westchester              5.37m   17-07.50   3   
      4.98m  5.06m  4.93m  5.27m  5.31m  5.37m
  5 Zane Rodriguez           M50 Unattached               5.22m   17-01.50   2   
      5.07m  5.22m  5.08m  3.45m  PASS  PASS
 
M55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached               5.23m   17-02.00   8   
      5.06m  5.23m  5.21m  4.98m  PASS  PASS
  2 Kirk Bentz               M55 So Cal Track             5.07m   16-07.75   6   
      4.72m  4.91m  4.79m  5.07m  5.00m  4.96m
  3 Thaddeus Wilson          M59 Pacific Coas             5.03m   16-06.00   4   
      4.94m  PASS  PASS  5.03m  4.56m  4.86m
  4 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   4.50m   14-09.25 
      4.01m  4.36m  4.37m  4.44m  4.37m  4.50m
  5 John Oleski              M59 Mass Velocit             3.97m   13-00.25   3   
      3.90m  3.88m  3.97m  3.78m  3.90m  3.95m
  6 Pershing Reid            M59 Mass Velocit             3.97m   13-00.25   2   
      FOUL  FOUL  3.86m  3.77m  3.97m  3.92m
  7 Robert Marchetti         M58 Mass Velocit             3.90m   12-09.50   1   
      FOUL  3.90m  3.89m  3.48m  FOUL  3.79m
  8 John Obrien              M58 Unattached               3.46m   11-04.25 
      3.43m  3.46m  3.23m  FOUL  3.40m  FOUL
 
M60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rufus Morris  Jr         M64 SC Striders              4.81m   15-09.50   8   
      4.57m  4.81m  PASS  4.59m  PASS  PASS
  2 Roger Crockett           M62 Potomac Vall             4.51m   14-09.75   6   
      4.09m  4.31m  4.51m  4.24m  4.42m  4.38m
  3 Lawrence Nolly           M61 TNT Internat             4.32m   14-02.25   4   
      FOUL  FOUL  PASS  4.24m  4.32m  FOUL
  4 Bernie Linner            M60 Western Penn             3.83m   12-06.75   3   
      PASS  2.64m  PASS  3.34m  3.79m  3.83m
  5 Randall Olson            M62 Unattached               3.48m   11-05.00   2   
      3.48m  3.26m  3.31m  PASS  PASS  PASS
  6 Frederick Monesmith      M61 Unattached               3.45m   11-04.00   1   
      3.45m  3.43m  3.44m  3.33m  3.29m  3.39m
  7 Michael DeJesus          M63 Unattached               3.23m   10-07.25 
      3.08m  2.99m  3.18m  3.23m  3.08m  PASS
 
M65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ty Brown                 M65 Glenarden Tr             5.02m   16-05.75   8   
      4.75m  4.71m  PASS  4.83m  5.02m  PASS
  2 James Kenney             M69 Unattached               4.86m   15-11.50   6   
      4.86m  3.81m  3.87m  3.81m  PASS  PASS
  3 James Hollister          M65 Unattached               4.63m   15-02.25   4   
      4.63m  4.33m  FOUL  4.53m  3.42m  4.56m
  4 James Cawley             M67 Waterloo Tra             4.34m   14-03.00   3   
      4.33m  4.25m  4.34m  3.65m  PASS  PASS
  5 Howard Booth             M66 Unattached               4.30m   14-01.25   2   
      FOUL  4.00m  4.30m  FOUL  3.94m  4.05m
  6 John Clifford            M67 Unattached               3.91m   12-10.00   1   
      3.66m  3.84m  3.91m  3.33m  3.66m  PASS
 
M70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             4.05m   13-03.50   8   
      3.62m  3.89m  3.78m  3.81m  4.05m  3.94m
  2 Don Isett                M70 Dallas Maste             3.91m   12-10.00   6   
      3.91m  3.90m  FOUL  3.85m  3.85m  3.77m
  3 Robert O'Brien           M70 Unattached               3.86m   12-08.00   4   
      3.35m  3.49m  3.73m  3.76m  3.75m  3.86m
  4 Roger Vergin             M72 Club Northwe             3.75m   12-03.75   3   
      3.71m  3.75m  FOUL  FOUL  3.63m  3.63m
  5 Ronald Whittemore        M71 Unattached               3.73m   12-03.00   2   
      3.25m  3.40m  3.58m  3.54m  3.63m  3.73m
  6 Charles Bartholomew      M70 Unattached               3.55m   11-07.75   1   
      3.38m  3.30m  3.55m  3.51m  3.42m  3.53m
  7 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             3.55m   11-07.75 
      FOUL  3.55m  3.50m  3.48m  PASS  PASS
  8 Ed Kent                  M73 Unattached               3.25m   10-08.00 
      3.02m  FOUL  3.18m  3.25m  3.22m  PASS
 
M75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dick Richards            M75 Unattached               4.10m   13-05.50   8   
      4.10m  FOUL  3.93m  3.92m  4.08m  3.97m
  2 Dr Bill Wright           M76 Unattached               3.08m   10-01.25   6   
      3.08m  1.85m  FOUL  2.97m  2.81m  2.65m
  3 Jim Julian               M76 Unattached               2.31m    7-07.00   4   
      1.72m  2.17m  2.31m  PASS  PASS  PASS
 
M80 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Stookey            M80 Potomac Vall             1.23m    4-00.50   8   
      FOUL  1.23m  PASS         
 
M85 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raoul Rodriques          M85 Unattached               2.81m    9-02.75   8   
      2.81m  2.55m  PASS         
  2 Tom Patsalis             M88 So Cal Track             2.55m    8-04.50   6   
      2.30m  2.31m  2.52m  2.55m  FOUL  2.23m
 
M90 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               2.85m    9-04.25   8   
      2.46m  2.56m  2.59m  2.85m  PASS  PASS
 
M95 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             1.54m    5-00.75   8   
      1.21m  1.39m  1.54m  1.53m  1.49m  PASS
 
W35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jill Cypress Turner      W38 TNT Internat            10.94m   35-10.75   8   
      10.15m  10.72m  10.31m  10.90m  10.61m  10.94m
  2 Ruthlyn Greenfield-Webst W38 Unattached              10.42m   34-02.25   6   
      9.56m  10.23m  10.31m  10.42m  8.60m  FOUL
  3 *Monita Meire Dias       W38 Brazil                  10.18m   33-04.75 
      9.69m  10.18m  9.80m  9.90m  FOUL  9.92m
 
W40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tracey Berryman          W42 Potomac Vall             9.96m   32-08.25   8   
      9.53m  9.20m  9.66m  9.73m  9.53m  9.96m
  2 Laura Barre              W40 Mass Velocit             9.50m   31-02.00   6   
      9.18m  8.88m  9.28m  9.10m  9.21m  9.50m
 
W45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Regina Richardson        W45 Unattached              10.53m   34-06.75   8   
      10.27m  10.21m  10.26m  10.17m  10.29m  10.53m
  2 Pamela Gunneson          W49 Hitek                    7.55m   24-09.25   6   
      7.36m  7.55m  7.55m  7.30m  PASS  PASS
 
W50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clovis Clark             W54 Atlanta Trac             6.63m   21-09.00   8   
      5.88m  5.91m  6.63m  FOUL  6.36m  6.36m
  2 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             6.18m   20-03.50   6   
      6.18m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W57 Unattached               8.38m   27-06.00   8   
      8.25m  8.01m  8.38m  PASS  PASS  PASS
 
W60 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W63 Florida Athl             8.32m   27-03.75   8   
      8.06m  8.28m  8.32m  8.02m  7.81m  8.21m
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             5.63m   18-05.75   6   
      5.40m  5.63m  5.45m  5.44m  5.61m  5.51m
 
W70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara Jordan           W74 Mass Velocit             6.03m   19-09.50   8   
      5.31m  5.62m  6.03m  5.91m  5.88m  5.97m
 
W75 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             5.94m   19-06.00   8   
      FOUL  5.65m  5.27m  5.57m  5.94m  5.86m
  2 Fei-Mei Chou             W75 West Valley              4.70m   15-05.00   6   
      4.04m  4.11m  4.52m  4.62m  4.70m  4.64m
 
M30 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Porter              M31 TNT Internat            11.37m   37-03.75   8   
      FOUL  FOUL  11.37m  FOUL  FOUL  PASS
 
M35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Choate          M39 Mass Velocit            11.33m   37-02.25   8   
      11.20m  FOUL  11.33m  FOUL  PASS  10.58m
  2 *Justino Elias de Olivei M39 Brazil                  11.10m   36-05.00 
      10.43m  10.20m  10.64m  10.73m  10.99m  11.10m
  3 Daniel Murdock           M35 TNT Internat            10.45m   34-03.50   6   
      10.18m  10.45m  10.37m  PASS  PASS  PASS
  4 *Thomas Bouber           M37 Unattached              10.32m   33-10.25   4   
      9.88m  10.00m  PASS  9.99m  FOUL  10.32m
  5 Michael Jackson          M37 TNT Internat            10.16m   33-04.00   3   
      9.68m  9.51m  10.13m  10.16m  FOUL  9.97m
  6 Chris Pittman            M37 So Cal Track             7.13m   23-04.75   2   
      7.03m  7.13m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M44 Mass Velocit            11.99m   39-04.00   8   
      11.36m  11.67m  11.34m  11.68m  11.48m  11.99m
  2 Karl Hawke               M44 Unattached              11.93m   39-01.75   6   
      11.40m  11.77m  11.90m  11.34m  11.93m  11.38m
  3 James Samiec             M43 Potomac Vall             9.90m   32-05.75   4   
      9.51m  FOUL  9.90m  9.58m  9.85m  9.73m
 
M45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Bergthold        M47 Unattached              11.04m   36-02.75   8    10.99 2nd best
      11.04m  10.91m  10.89m  10.76m  FOUL  FOUL
  2 Igor Agaev               M45 Unattached              11.04m   36-02.75   6    10.80 2nd best
      10.75m  10.62m  10.25m  10.80m  10.68m  11.04m
 
M50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Marcus Battle            M51 Potomac Vall            11.69m   38-04.25   8   
      11.35m  11.51m  FOUL  11.69m  11.36m  FOUL
  2 Daniel Harris            M53 Westchester             10.96m   35-11.50   6   
      10.19m  10.64m  10.72m  10.46m  10.68m  10.96m
  3 Robert Bayless           M52 Unattached              10.36m   34-00.00   4   
      10.36m  9.89m  10.26m  10.02m  9.62m  PASS
  4 Brady Mayer              M53 Mass Velocit             9.96m   32-08.25   3   
      9.53m  9.64m  9.96m  9.50m  9.70m  9.65m
 
M55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Watson            M55 Unattached              11.21m   36-09.50   8   
      10.81m  10.83m  11.03m  11.21m  10.49m  11.04m
  2 Kirk Bentz               M55 So Cal Track            10.24m   33-07.25   6   
      9.87m  10.24m  PASS  FOUL  10.01m  FOUL
  3 Frederick Clark          M57 Unattached              10.09m   33-01.25   4   
      9.61m  9.69m  9.89m  10.09m  10.04m  9.90m
  4 James Clark              M55 Unattached               9.94m   32-07.50   3   
      9.94m  9.93m  9.91m  9.81m  FOUL  FOUL
  5 George Frost             M56 Trails End A             9.65m   31-08.00   2   
      9.65m  9.63m  9.25m  9.22m  9.20m  PASS
  6 John Obrien              M58 Unattached               8.59m   28-02.25   1   
      8.45m  8.59m  8.43m  8.34m  FOUL  FOUL
  7 John Oleski              M59 Mass Velocit             8.36m   27-05.25 
      8.01m  FOUL  8.05m  FOUL  8.36m  FOUL
 
M60 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 Unattached               9.68m   31-09.25   8   
      FOUL  8.31m  9.04m  9.20m  9.68m  FOUL
  2 Roger Crockett           M62 Potomac Vall             9.55m   31-04.00   6   
      8.99m  9.08m  9.24m  9.44m  9.47m  9.55m
  3 Bernie Linner            M60 Western Penn             8.37m   27-05.50   4   
      8.37m  7.71m  7.77m  8.16m  7.73m  8.07m
  4 Randall Olson            M62 Unattached               8.13m   26-08.25   3   
      7.83m  7.96m  7.93m  7.82m  7.80m  8.13m
 
M65 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Hollister          M65 Unattached               9.44m   30-11.75   8   
      9.44m  8.98m  8.71m  8.95m  PASS  FOUL
  2 Joe Johnston             M66 Florida Athl             8.57m   28-01.50   6   
      8.31m  7.87m  8.57m  8.37m  PASS  PASS
  3 Larry Rheams             M67 Unattached               8.16m   26-09.25   4   
      7.73m  7.85m  8.16m  FOUL  PASS  PASS
  4 James Kenney             M69 Unattached               7.59m   24-11.00   3   
      7.59m  7.51m  7.27m  7.29m  PASS  PASS
  5 David Marovich           M66 Philadelphia             7.23m   23-08.75   2   
      FOUL  6.95m  7.23m  FOUL  6.53m  PASS
 
M70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Vergin             M72 Club Northwe             8.34m   27-04.50   8   
      8.20m  8.01m  8.18m  7.78m  FOUL  8.34m
  2 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             8.01m   26-03.50   6   
      7.77m  8.01m  7.86m  7.80m  PASS  7.88m
  3 Ronald Whittemore        M71 Unattached               7.69m   25-02.75   4   
      7.14m  7.25m  6.19m  7.61m  7.64m  7.69m
  4 Robert O'Brien           M70 Unattached               7.46m   24-05.75   3   
      6.77m  6.66m  7.05m  6.97m  7.46m  7.45m
  5 Jerry LeVasseur          M72 New England              7.37m   24-02.25   2   
      6.81m  6.86m  7.14m  7.15m  6.97m  7.37m
  6 Ed Kent                  M73 Unattached               7.17m   23-06.25   1   
      FOUL  FOUL  FOUL  7.17m  FOUL  PASS
 
M75 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Spainhower          M75 Unattached               7.48m   24-06.50   8   
      6.82m  6.93m  7.18m  PASS  PASS  7.48m
  2 Dr Bill Wright           M76 Unattached               5.13m   16-10.00   6   
      3.35m  FOUL  5.13m  FOUL  4.59m  FOUL
  3 Jim Julian               M76 Unattached               3.69m   12-01.25   4   
      FOUL  FOUL  FOUL  3.69m  FOUL  FOUL
 
M85 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tom Patsalis             M88 So Cal Track             6.22m   20-05.00   8   
      5.96m  6.09m  6.22m  6.04m  FOUL  6.21m
  2 Raoul Rodriques          M85 Unattached               5.93m   19-05.50   6   
      FOUL  5.93m  5.87m  5.92m  PASS  PASS
 
M90 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               6.02m   19-09.00   8   
      5.50m  6.02m  5.46m  5.93m  PASS  PASS
 
M95 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             2.35m    7-08.50   8   
      2.35m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Shedrick             W31 Unattached               6.26m   20-06.50   8   
      6.26m  5.77m  5.76m  6.09m  5.71m  FOUL
 
W35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Potomac Vall             9.38m   30-09.25   8   
      9.27m  9.38m  FOUL  8.51m  FOUL  8.47m
  2 Dawn Kent                W35 TNT Internat             7.67m   25-02.00   6   
      6.91m  7.03m  7.67m  7.31m  6.96m  6.96m
  3 Isabelle Dierauer        W37 Miami Valley             7.10m   23-03.50   4   
      7.10m  6.35m  6.57m  6.51m  PASS  PASS
 
W40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached               9.45m   31-00.00   8   
      9.01m  8.98m  9.45m  9.25m  9.10m  8.68m
  2 Lizanne Stephan          W42 TNT Internat             8.19m   26-10.50   6   
      7.41m  8.19m  7.50m  7.65m  7.96m  7.90m
  3 Gina Lanier              W44 TNT Internat             7.71m   25-03.50   4   
      6.78m  6.56m  6.88m  6.41m  7.63m  7.71m
  4 Christine Roemer         W44 TNT Internat             6.08m   19-11.50   3   
      6.08m  6.05m  5.86m  5.77m  5.26m  5.57m
  5 Cindy Latham             W40 Unattached               5.46m   17-11.00   2   
      5.46m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Shore Athlet            11.38m   37-04.00   8   
      10.78m  11.06m  11.38m  10.96m  11.30m  FOUL
  2 Heather Scanlon          W47 Philadelphia             8.50m   27-10.75   6   
      8.50m  8.13m  7.63m  6.95m  8.10m  6.48m
  3 Pamela Gunneson          W49 Hitek                    7.62m   25-00.00   4   
      7.53m  7.62m  7.16m  7.26m  6.98m  6.36m
  4 Denise Jones             W46 Unattached               6.38m   20-11.25   3   
      6.09m  6.38m  6.21m  6.19m  6.09m  5.72m
 
W50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Reardon            W51 Unattached              10.53m   34-06.75   8   
      9.99m  10.45m  10.31m  10.17m  10.53m  10.30m
  2 Ruth Welding             W54 Midwest Mast            10.51m   34-05.75   6   
      10.10m  10.51m  9.89m  10.18m  9.98m  10.09m
  3 Marcia Veale             W53 Unattached              10.06m   33-00.25   4   
      10.06m  9.44m  9.60m  9.52m  9.34m  9.81m
  4 Donna Barrett            W53 Glenarden Tr             9.97m   32-08.50   3   
      8.27m  9.26m  9.81m  9.97m  9.61m  9.30m
  5 Clovis Clark             W54 Atlanta Trac             9.00m   29-06.50   2   
      8.39m  8.09m  8.81m  8.50m  7.59m  9.00m
  6 Susan Hallen             W53 Midwest Mast             8.74m   28-08.25   1   
      7.86m  8.54m  8.74m  8.24m  8.31m  8.45m
  7 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             8.13m   26-08.25 
      7.89m  7.44m  8.13m  7.72m  7.76m  PASS
  8 Beth McNeill             W50 Unattached               6.07m   19-11.00 
      5.79m  FOUL  5.78m  5.67m  6.07m  5.87m
  9 Deborah Ecklund          W50 Golden Stars             5.79m   19-00.00 
      5.79m  5.60m  5.58m           
 
W55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rita Hanscom             W55 SC Striders              9.29m   30-05.75   8   
      8.54m  9.02m  9.17m  8.83m  9.29m  8.74m
  2 Katherine Wetenhall      W56 Unattached               9.21m   30-02.75   6   
      9.21m  8.60m  8.50m  8.79m  8.69m  9.00m
  3 Kay Glynn                W57 Unattached               9.03m   29-07.50   4   
      PASS  PASS  7.85m  9.03m  8.64m  PASS
  4 Delores Grandison        W57 TNT Internat             8.54m   28-00.25   3   
      PASS  PASS  PASS  8.42m  8.31m  8.54m
  5 Martha Green             W59 Unattached               6.98m   22-11.00   2   
      6.55m  6.73m  6.63m  6.18m  6.98m  FOUL
 
W60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             7.20m   23-07.50   8   
      6.91m  6.56m  7.20m  6.85m  6.91m  PASS
  2 Joy Oakey                W61 TNT Internat             5.15m   16-10.75   6   
      5.15m  4.92m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
W65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karen Huff-Pawlik        W67 Midwest Mast             6.85m   22-05.75   8   
      6.80m  6.27m  6.85m  6.28m  6.75m  6.65m
  2 Roslyn Katz              W68 Golden Stars             6.56m   21-06.25   6   
      5.90m  6.16m  6.25m  6.10m  6.56m  6.10m
  3 Ruth Albert              W66 Unattached               5.30m   17-04.75   4   
      5.30m  4.80m  FOUL  4.54m  5.03m  5.03m
  4 Jane Simpson             W68 Golden West              4.69m   15-04.75   3   
      4.23m  4.12m  3.59m  4.69m  4.63m  4.54m
 
W70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W74 Mass Velocit             7.39m   24-03.00   8   
      7.04m  7.02m  7.39m  6.91m  7.04m  7.29m
  2 Carol Young              W70 Throw 1 Deep             6.66m   21-10.25   6   
      6.66m  6.21m  6.40m  6.63m  6.57m  FOUL
  3 Ann Flynn                W71 Mass Velocit             6.10m   20-00.25   4   
      5.03m  5.49m  5.62m  6.10m  5.92m  5.94m
 
W75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W75 Colorado Mas             7.16m   23-06.00   8   
      6.94m  7.06m  7.16m  6.81m  6.53m  6.52m
  2 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             6.12m   20-01.00   6   
      6.12m  5.96m  5.99m  5.90m  5.97m  5.60m
  3 Marcia Crooks            W76 Twilight Thr             5.48m   17-11.75   4   
      5.37m  4.91m  5.34m  5.36m  5.48m  5.28m
  4 Amy Hicks                W77 Unattached               4.98m   16-04.25   3   
      4.91m  4.98m  4.59m  4.72m  4.82m  4.74m
 
W90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Unattached               3.69m   12-01.25   8   
      PASS  3.17m  3.25m  3.69m  3.55m  3.61m
 
M30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carlton Shedrick         M32 Unattached              11.22m   36-09.75   8   
      FOUL  11.14m  FOUL  FOUL  10.55m  11.22m
  2 Kim Lanier               M34 TNT Internat             5.98m   19-07.50   6   
      4.98m  5.23m  5.31m  FOUL  5.37m  5.98m
 
M35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Harrison         M39 Greater Bost            15.80m   51-10.00   8   
      15.67m  FOUL  15.80m  FOUL  15.68m  FOUL
  2 Jonathan Gray            M37 Twilight Thr            14.60m   47-11.00   6   
      14.60m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  13.92m
  3 Hapy Mayer               M39 Unattached              12.24m   40-02.00   4   
      10.17m  11.22m  FOUL  10.59m  12.24m  FOUL
  4 *Thomas Bouber           M37 Unattached              10.93m   35-10.50   3   
      10.70m  10.36m  FOUL  10.23m  10.93m  FOUL
  5 Charles Sawyer           M39 TNT Internat             9.51m   31-02.50   2   
      8.52m  9.02m  7.84m  9.25m  9.51m  9.19m
 
M40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keith Butler             M42 Unattached              13.39m   43-11.25   8   
      12.77m  13.39m  12.74m  13.27m  13.20m  FOUL
  2 Patrick Toland           M44 Unattached              12.42m   40-09.00   6   
      11.75m  12.42m  12.21m  12.14m  12.09m  11.38m
  3 David Bickel             M43 Unattached              11.73m   38-06.00   4   
      11.30m  FOUL  11.25m  11.73m  11.46m  11.23m
  4 Robert Wright            M43 Unattached              11.37m   37-03.75   3   
      10.83m  FOUL  10.82m  11.37m  11.16m  FOUL
  5 James Samiec             M43 Potomac Vall             8.06m   26-05.50   2   
      8.06m  7.65m  7.73m  7.00m  7.71m  7.72m
 
M45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Hannay             M45 Unattached              12.91m   42-04.25   8   
      12.26m  12.91m  FOUL  12.05m  12.41m  FOUL
  2 James Burgoyne           M49 Twilight Thr            11.62m   38-01.50   6   
      11.22m  11.14m  11.62m  11.29m  11.40m  11.58m
  3 Andrew Seach             M48 Southwest Sp            11.20m   36-09.00   4   
      10.69m  10.31m  10.94m  10.83m  11.20m  11.19m
  4 William Cotter           M45 Twilight Thr            11.05m   36-03.00   3   
      10.35m  10.54m  11.05m  10.47m  FOUL  10.73m
  5 Peter Dierauer           M46 Miami Valley             8.04m   26-04.50   2   
      8.04m  7.80m  7.63m  7.65m  7.62m  7.21m
 
M50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul Ossmann             M52 Unattached              15.55m   51-00.25   8   
      14.08m  14.42m  15.10m  FOUL  14.60m  15.55m
  2 Robert Arello            M51 Unattached              14.83m   48-08.00   6   
      14.54m  14.83m  14.62m  FOUL  FOUL  14.50m
  3 Goran Milanovic          M50 Unattached              12.34m   40-06.00   4   
      11.75m  12.34m  11.80m  11.74m  11.79m  FOUL
  4 Jeffrey Brown            M53 Unattached              12.07m   39-07.25   3   
      11.66m  12.07m  11.72m  11.75m  11.94m  12.07m
  5 Daniel Wallace           M54 Twilight Thr            11.93m   39-01.75   2   
      11.54m  11.57m  11.73m  11.64m  11.93m  11.51m
  6 Michael Radford          M54 Unattached              11.50m   37-08.75   1   
      11.34m  11.50m  10.72m  10.71m  10.50m  10.50m
  7 Tim Morse                M53 Twilight Thr            11.32m   37-01.75 
      10.93m  11.06m  11.32m  11.09m  11.05m  10.86m
  8 Gary Dixon               M52 Manasota Tra            11.19m   36-08.50 
      11.19m  10.98m  10.97m  10.80m  10.95m  10.67m
  9 Jim Russ                 M53 Unattached              10.83m   35-06.50 
      10.83m  10.71m  10.48m            
 10 Peter VanAken            M54 Unattached              10.52m   34-06.25 
      10.20m  10.52m  10.49m           
 11 Lovell Butler            M50 TNT Internat             8.98m   29-05.50 
      8.98m  PASS  PASS         
 
M55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Myers             M57 Unattached              13.12m   43-00.50   8   
      13.05m  13.12m  12.60m  12.80m  12.86m  12.84m
  2 Robert O'Donnell         M56 Philadelphia            12.39m   40-07.75   6   
      11.31m  11.59m  11.57m  11.42m  12.39m  12.04m
  3 William Clark            M55 Twilight Thr            12.28m   40-03.50   4   
      11.71m  11.98m  12.05m  11.46m  12.28m  11.97m
  4 *William Pearson         M57 Canada                  12.06m   39-07.00 
      11.53m  11.34m  11.44m  12.04m  12.06m  11.97m
  5 Gilbert Vasquez          M56 Unattached              11.35m   37-03.00   3    11.32 2nd best
      11.18m  11.32m  11.23m  11.35m  11.30m  11.25m
  6 George Castelli          M56 Unattached              11.35m   37-03.00   2    11.03 2nd best
      10.68m  11.03m  10.74m  10.43m  10.89m  11.35m
  7 Dennis Hansen            M56 Unattached              10.73m   35-02.50   1   
      10.33m  10.33m  10.73m  FOUL  10.69m  10.23m
  8 Raymond Bzibziak         M55 Unattached              10.25m   33-07.50 
      FOUL  9.14m  10.17m  10.25m  9.68m  10.07m
  9 Albert Rusiewicz         M57 Unattached               9.56m   31-04.50 
      8.98m  8.88m  9.56m  8.93m  9.28m  8.14m
 
M60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles Roll             M63 Shore Athlet            14.55m   47-09.00   8   
      13.37m  13.83m  14.44m  14.02m  14.36m  14.55m
  2 S Craig Shumaker         M61 Long & Stron            14.06m   46-01.50   6   
      13.80m  13.97m  13.88m  14.06m  13.94m  13.63m
  3 Ken Moss                 M62 Potomac Vall            13.55m   44-05.50   4   
      13.54m  FOUL  13.32m  12.95m  13.55m  12.97m
  4 Bruce Hedendal           M62 Florida Athl            11.29m   37-00.50   3   
      10.35m  11.02m  10.44m  11.29m  FOUL  FOUL
  5 Robert Sager             M62 Unattached               9.60m   31-06.00   2   
      FOUL  9.22m  FOUL  9.27m  9.60m  FOUL
  6 M Geoffrey Brown         M64 Unattached               9.08m   29-09.50   1   
      8.96m  8.87m  8.44m  9.08m  8.67m  8.99m
  7 G. Kent Worden           M63 Twilight Thr             9.05m   29-08.25 
      9.05m  8.66m  8.75m  7.50m  8.34m  8.43m
 
M65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Sasser             M66 Unattached              13.61m   44-08.00   8   
      13.61m  13.42m  FOUL  13.31m  FOUL  13.41m
  2 Carl Wallin              M68 Unattached              11.75m   38-06.75   6   
      FOUL  11.35m  11.20m  11.75m  11.66m  11.45m
  3 Larry Rheams             M67 Unattached              10.82m   35-06.00   4   
      10.60m  FOUL  FOUL  10.44m  10.01m  10.82m
  4 Peter Falzarano          M67 Shore Athlet            10.01m   32-10.25   3   
      9.67m  9.76m  9.51m  9.86m  10.01m  9.41m
  5 Richard Lincoff          M65 Unattached               9.73m   31-11.25   2   
      9.15m  9.73m  8.98m         
  6 David Marovich           M66 Philadelphia             9.05m   29-08.25   1   
      8.96m  8.78m  8.96m  8.98m  FOUL  9.05m
  7 Richard Oakey            M68 TNT Internat             6.00m   19-08.25 
      5.78m  5.93m  5.55m  6.00m  FOUL  5.40m
 
M70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glen Johnson             M70 Unattached              13.92m   45-08.00   8   
      13.45m  FOUL  13.29m  12.95m  13.92m  FOUL
  2 Gary Winters             M70 Florida Athl            12.62m   41-05.00   6   
      12.19m  12.62m  11.71m  12.36m  12.32m  11.87m
  3 Gerald Vaughn            M74 Florida Athl            12.48m   40-11.50   4   
      FOUL  12.39m  12.46m  12.48m  12.29m  12.46m
  4 Stephen Cohen            M71 Midwest Mast            10.15m   33-03.75   3   
      10.15m  9.58m  FOUL  9.89m  10.03m  9.84m
  5 Charles Bartholomew      M70 Unattached               9.45m   31-00.00   2   
      8.33m  8.88m  9.45m  9.35m  FOUL  8.90m
  6 Edmund Joyce             M73 Unattached               8.83m   28-11.75   1   
      8.58m  8.50m  8.56m  8.58m  8.66m  8.83m
  7 John Bronstein           M70 Twilight Thr             8.63m   28-03.75 
      8.41m  7.32m  8.63m  8.20m  8.55m  7.76m
  8 George Cormey            M73 Twilight Thr             8.23m   27-00.00 
      7.64m  8.01m  7.93m  8.23m  8.18m  8.19m
 
M75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leonard Rosen            M75 Twilight Thr            10.63m   34-10.50   8   
      10.05m  10.63m  10.07m  10.41m  10.42m  10.29m
  2 Chuck Yost               M75 Syracuse Cha             9.56m   31-04.50   6   
      9.40m  9.56m  9.52m  9.44m  9.11m  8.98m
  3 Ray Feick                M78 Philadelphia             8.60m   28-02.75   4   
      8.41m  8.31m  8.30m  8.43m  8.60m  8.53m
  4 Leonard Olson            M78 Unattached               7.85m   25-09.25   3   
      FOUL  6.69m  FOUL  7.85m  7.64m  7.28m
 
M80 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M82 Unattached              10.26m   33-08.00   8   
      9.18m  9.42m  9.85m  9.15m  9.53m  10.26m
  2 Samuel Messiter          M81 Twilight Thr            10.14m   33-03.25   6   
      10.14m  9.87m  9.61m  9.80m  9.94m  9.66m
  3 William Garrahan         M80 Twilight Thr             9.78m   32-01.00   4   
      9.52m  9.74m  9.31m  8.71m  9.44m  9.78m
  4 Gerald Wojcik            M80 Oregon Track             8.23m   27-00.00   3   
      7.49m  7.34m  7.86m  8.20m  8.23m  7.62m
  5 George Roudebush         M84 Unattached               6.40m   21-00.00   2   
      6.11m  6.27m  6.19m  5.95m  6.08m  6.40m
  6 John Snaden              M84 Unattached               6.13m   20-01.50   1   
      5.87m  6.06m  6.13m  5.95m  5.77m  6.03m
 
M85 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Unattached               8.46m   27-09.25   8   
      7.99m  7.94m  8.09m  8.46m  7.82m  8.24m
  2 Charles Pistorino        M87 Potomac Vall             7.26m   23-10.00   6   
      7.12m  6.68m  7.26m  6.80m  6.34m  6.86m
 
M90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Champion Goldy           M93 Philadelphia             7.05m   23-01.75   8   
      6.15m  6.16m  6.71m  6.61m  6.80m  7.05m
  2 Ralph Maxwell            M90 Unattached               5.27m   17-03.50   6   
      FOUL  5.23m  4.69m  5.27m  4.88m  PASS
 
M95 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             6.25m   20-06.25   8   
      5.79m  5.98m  6.25m  6.02m  PASS  PASS
 
W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Potomac Vall            10.14m   33-03.25   8   
      9.94m  10.05m  FOUL  FOUL  9.39m  10.14m
 
W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W40 Unattached               8.24m   27-00.50   8   
      7.51m  7.51m  8.24m  7.50m  6.45m  7.39m
  2 Gina Lanier              W44 TNT Internat             7.97m   26-01.75   6   
      6.89m  FOUL  7.52m  6.92m  7.97m  7.79m
 
W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Shore Athlet            14.20m   46-07.25   8   
      FOUL  12.80m  13.04m  13.14m  14.20m  FOUL
  2 Heather Scanlon          W47 Philadelphia             7.46m   24-05.75   6   
      5.60m  7.15m  FOUL  7.46m  7.10m  6.91m
 
W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruth Welding             W54 Midwest Mast            12.06m   39-07.00   8   
      11.71m  12.06m  FOUL  FOUL  11.46m  FOUL
  2 Clovis Clark             W54 Atlanta Trac            10.01m   32-10.25   6   
      10.01m  8.26m  6.69m  7.82m  8.36m  8.09m
  3 Susan Hallen             W53 Midwest Mast             9.22m   30-03.00   4   
      9.22m  8.76m  FOUL  7.92m  7.90m  8.64m
  4 Donna Barrett            W53 Glenarden Tr             8.93m   29-03.75   3   
      8.19m  7.60m  8.34m  8.28m  8.93m  8.27m
  5 Deborah Ecklund          W50 Golden Stars             6.05m   19-10.25   2   
      5.25m  5.41m  5.82m  5.64m  6.05m  6.01m
 
W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Wetenhall      W56 Unattached              11.40m   37-05.00   8   
      10.21m  10.73m  FOUL  11.40m  FOUL  10.95m
  2 Martha LaRiviere         W57 Unattached               9.74m   31-11.50   6   
      FOUL  9.74m  9.21m  9.22m  FOUL  FOUL
  3 Delores Grandison        W57 TNT Internat             8.13m   26-08.25   4   
      7.69m  7.98m  7.79m  8.13m  7.36m  7.41m
  4 Martha Green             W59 Unattached               6.69m   21-11.50   3   
      FOUL  6.48m  6.36m  6.62m  FOUL  6.69m
 
W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached              11.16m   36-07.50   8   
      11.16m  FOUL  10.16m  FOUL  9.59m  9.52m
 
W65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roslyn Katz              W68 Golden Stars             9.34m   30-07.75   8   
      9.18m  9.34m  7.65m  9.09m  8.27m  8.74m
  2 Suzy Hess-Wojcik         W68 Oregon Track             8.30m   27-02.75   6   
      8.25m  8.19m  8.30m  8.15m  7.98m  8.02m
 
W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W70 Throw 1 Deep            12.30m   40-04.25   8   
      11.01m  10.56m  12.30m  FOUL  FOUL  10.99m
  2 Mary Roman               W74 Mass Velocit             9.11m   29-10.75   6   
      6.83m  8.46m  9.06m  9.09m  7.97m  9.11m
  3 Ann Flynn                W71 Mass Velocit             6.12m   20-01.00   4   
      6.08m  FOUL  5.96m  6.12m  5.96m  6.01m
 
W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Potomac Vall             9.16m   30-00.75   8   
      8.25m  8.40m  9.16m  8.34m  8.59m  8.59m
  2 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             6.83m   22-05.00   6   
      6.83m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Amy Hicks                W77 Unattached               6.76m   22-02.25   4   
      FOUL  5.89m  6.02m  6.76m  6.72m  FOUL
  4 Marcia Crooks            W76 Twilight Thr             5.15m   16-10.75   3   
      4.59m  4.76m  5.15m  4.67m  FOUL  4.97m
 
W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Unattached               5.09m   16-08.50   8   
      PASS  4.32m  4.44m  4.62m  4.51m  5.09m
 
M30 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kim Lanier               M34 TNT Internat             3.28m   10-09.25   8   
      3.28m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
M35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David DeStefano          M39 Unattached              14.71m   48-03.25   8   
      14.06m  14.07m  14.25m  13.86m  14.45m  14.71m
  2 Jonathan Gray            M37 Twilight Thr            14.61m   47-11.25   6   
      13.44m  12.29m  14.03m  FOUL  14.21m  14.61m
  3 David Senay              M39 Unattached              13.45m   44-01.50   4   
      13.45m  13.37m  FOUL  13.34m  FOUL  13.30m
  4 *Thomas Bouber           M37 Unattached               8.87m   29-01.25   3   
      FOUL  8.87m  FOUL  8.79m  FOUL  FOUL
  5 Chris Pittman            M37 So Cal Track             7.37m   24-02.25   2   
      FOUL  FOUL  FOUL  6.09m  FOUL  7.37m
  6 Daniel Murdock           M35 TNT Internat             5.63m   18-05.75   1   
      4.74m  4.57m  5.63m  5.26m  5.01m  5.08m
 
M40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Bickel             M43 Unattached              15.44m   50-08.00   8   
      14.90m  15.44m  15.31m  FOUL  15.14m  15.35m
  2 John Katalinas           M42 Florida Athl            12.52m   41-01.00   6   
      11.90m  12.17m  12.52m  FOUL  FOUL  11.65m
  3 Keith Butler             M42 Unattached              12.03m   39-05.75   4   
      11.73m  12.03m  10.87m  11.45m  11.11m  11.42m
  4 Robert Palazzo           M43 Unattached              11.26m   36-11.50   3   
      10.86m  10.77m  FOUL  10.78m  10.25m  11.26m
  5 Ray Taylor               M43 Twilight Thr            10.56m   34-07.75   2   
      9.23m  FOUL  10.56m  9.29m  10.16m  9.87m
 
M45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Cotter           M45 Twilight Thr            11.82m   38-09.50   8   
      11.17m  11.76m  11.82m  11.74m  11.59m  11.54m
  2 Scott Hannay             M45 Unattached              11.49m   37-08.50   6   
      10.75m  11.49m  FOUL  FOUL  10.20m  FOUL
  3 John Seto                M47 Unattached               9.93m   32-07.00   4   
      9.63m  9.93m  FOUL  FOUL  FOUL  9.72m
  4 James Burgoyne           M49 Twilight Thr             9.62m   31-06.75   3   
      FOUL  FOUL  9.62m  FOUL  7.62m  9.42m
 
M50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ken Jansson              M52 Unattached              19.76m   64-10.00   8   
      19.62m  FOUL  19.76m  FOUL  19.21m  FOUL
  2 Robert Arello            M51 Unattached              18.07m   59-03.50   6   
      17.78m  18.07m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Tim Morse                M53 Twilight Thr            16.28m   53-05.00   4   
      16.28m  16.23m  16.13m  15.95m  FOUL  FOUL
  4 Jeffrey Brown            M53 Unattached              14.83m   48-08.00   3   
      14.82m  FOUL  14.83m  FOUL  14.67m  FOUL
  5 Michael Janusey          M52 Unattached              14.02m   46-00.00   2   
      12.23m  12.82m  13.15m  14.02m  12.89m  13.88m
  6 Goran Milanovic          M50 Unattached              12.85m   42-02.00   1   
      12.85m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.72m
  7 Anthony DeSisto          M51 Unattached              12.48m   40-11.50 
      12.31m  11.79m  11.67m  12.48m  11.83m  FOUL
  8 Peter VanAken            M54 Unattached              11.78m   38-07.75 
      11.78m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Wetenhall          M55 Unattached              18.22m   59-09.50   8   
      18.22m  FOUL  FOUL  FOUL  17.86m  17.14m
  2 Bob Cedrone              M55 Twilight Thr            16.77m   55-00.25   6   
      15.59m  16.77m  16.06m  15.76m  16.49m  15.71m
  3 T.  Carl Reichard        M57 Unattached              14.14m   46-04.75   4   
      12.09m  13.26m  13.53m  13.56m  14.14m  13.94m
  4 George Sandas            M56 Unattached              13.95m   45-09.25   3   
      13.06m  12.87m  13.47m  13.83m  12.68m  13.95m
  5 *Terrence Gibbs          M55 Australia               13.90m   45-07.25 
      11.07m  11.81m  12.83m  13.90m  13.80m  12.50m
  6 Richard Watson           M57 Unattached              12.52m   41-01.00   2   
      12.12m  11.66m  FOUL  11.48m  12.52m  FOUL
  7 George Castelli          M56 Unattached              12.50m   41-00.25   1   
      FOUL  11.33m  11.99m  11.01m  12.50m  11.43m
  8 Joseph Myers             M57 Unattached              12.07m   39-07.25 
      11.22m  12.07m  11.02m  11.17m  FOUL  11.82m
  9 Raymond Bzibziak         M55 Unattached              11.65m   38-02.75 
      11.36m  11.24m  10.62m  11.12m  11.63m  11.65m
 10 *William Pearson         M57 Canada                  11.03m   36-02.25 
      FOUL  11.03m  FOUL           
 11 Dennis Hansen            M56 Unattached              10.33m   33-10.75 
      FOUL  FOUL  10.33m           
 12 Edward Daniels           M57 New Hampshir             9.79m   32-01.50 
      9.51m  9.79m  9.79m          
 
M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ken Moss                 M62 Potomac Vall            18.35m   60-02.50   8   
  2 Charles Roll             M63 Shore Athlet            14.90m   48-10.75   6   
  3 Bruce Hedendal           M62 Florida Athl            14.61m   47-11.25   4   
  4 Robert Sager             M62 Unattached              13.17m   43-02.50   3   
  5 Patrick Lynn             M60 Syracuse Cha            12.84m   42-01.50   2   
  6 M Geoffrey Brown         M64 Unattached              12.05m   39-06.50   1   
  7 G. Kent Worden           M63 Twilight Thr            10.65m   34-11.25 
 
M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M68 Unattached              17.59m   57-08.50   8   
      FOUL  17.59m  FOUL  15.35m  16.74m  FOUL
  2 George Mathews           M66 Unattached              17.01m   55-09.75   6   
      16.13m  PASS  15.04m  16.08m  17.01m  15.68m
  3 Robert Cahners           M67 Florida Athl            15.96m   52-04.50   4   
      15.17m  15.87m  15.96m  FOUL  FOUL  13.84m
  4 Larry Rheams             M67 Unattached              14.12m   46-04.00   3   
      13.29m  13.58m  14.12m  13.83m  FOUL  FOUL
  5 Richard Lincoff          M65 Unattached              13.17m   43-02.50   2   
      13.17m  11.77m  FOUL  FOUL  11.64m  FOUL
  6 David Marovich           M66 Philadelphia            12.41m   40-08.75   1   
      11.53m  FOUL  11.07m  12.41m  11.40m  11.60m
  7 Jim Chamberas            M66 Twilight Thr             9.84m   32-03.50 
      9.05m  9.10m  9.10m  8.97m  9.84m  9.44m
 
M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Trimble           M73 Unattached              12.73m   41-09.25   8   
      12.73m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 John Bronstein           M70 Twilight Thr            11.18m   36-08.25   6   
      11.18m  10.73m  10.56m  FOUL  10.90m  10.64m
  3 Edmund Joyce             M73 Unattached              10.95m   35-11.25   4   
      10.03m  10.16m  10.51m  10.95m  FOUL  10.90m
  4 George Cormey            M73 Twilight Thr             8.54m   28-00.25   3   
      8.54m  8.51m  FOUL  FOUL  8.48m  8.16m
 
M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pay Carstensen           M78 Florida Athl            12.11m   39-08.75   8   
      FOUL  11.90m  12.11m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Ray Feick                M78 Philadelphia            10.66m   34-11.75   6   
      9.84m  FOUL  10.28m  9.78m  10.29m  10.66m
  3 Leonard Olson            M78 Unattached               9.33m   30-07.50   4   
      9.01m  8.46m  8.03m  9.33m  8.62m  8.78m
  4 Chuck Yost               M75 Syracuse Cha             9.09m   29-10.00   3   
      8.56m  8.55m  FOUL  8.57m  FOUL  9.09m
 
M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Wojcik            M80 Oregon Track            13.30m   43-07.75   8   
      11.49m  12.96m  13.04m  13.30m  11.79m  FOUL
  2 Samuel Messiter          M81 Twilight Thr            12.70m   41-08.00   6   
      11.50m  12.09m  11.65m  12.70m  11.36m  FOUL
  3 William Garrahan         M80 Twilight Thr            12.51m   41-00.50   4   
      FOUL  12.51m  11.23m  12.29m  12.15m  11.97m
  4 Val McGann               M82 Twilight Thr            11.30m   37-01.00   3   
      FOUL  11.25m  10.98m  11.30m  10.77m  11.25m
  5 Antonio Palazzo          M82 Unattached              10.25m   33-07.50   2   
      FOUL  8.83m  9.59m  9.07m  9.26m  10.25m
  6 John Snaden              M84 Unattached               6.47m   21-02.75   1   
      6.25m  6.21m  6.24m  6.47m  FOUL  FOUL
 
M85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Unattached              10.04m   32-11.25   8   
      9.75m  FOUL  10.04m  9.68m  9.47m  10.04m
 
M95 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             5.38m   17-08.00   8   
      5.38m  5.14m  PASS         
 
W35 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jennifer Stephens        W38 Potomac Vall             5.99m   19-08.00   8   
      5.40m  5.75m  5.99m  FOUL  5.03m  FOUL
 
W40 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gina Lanier              W44 TNT Internat             4.94m   16-02.50   8   
      4.89m  4.90m  4.92m  4.67m  4.94m  4.19m
  2 Cindy Latham             W40 Unattached               4.30m   14-01.25   6   
      FOUL  4.30m  2.40m  FOUL  PASS  PASS
 
W45 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W49 Shore Athlet             9.37m   30-09.00   8   
      8.18m  FOUL  9.37m  FOUL  FOUL  8.82m
  2 Heather Scanlon          W47 Philadelphia             4.90m   16-01.00   6   
      4.44m  4.24m  FOUL  4.51m  4.52m  4.90m
 
W50 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ruth Welding             W54 Midwest Mast             8.57m   28-01.50   8   
      6.88m  7.08m  7.92m  8.40m  8.52m  8.57m
  2 Susan Hallen             W53 Midwest Mast             6.99m   22-11.25   6   
      6.51m  FOUL  6.68m  FOUL  6.99m  6.41m
  3 Donna Barrett            W53 Glenarden Tr             5.51m   18-01.00   4   
      5.14m  5.35m  5.13m  4.42m  5.35m  5.51m
  4 Liz Johnson              W53 Carolinas Tr             5.02m   16-05.75   3   
      5.02m  4.49m  4.93m  4.99m  4.45m  4.82m
  5 Deborah Ecklund          W50 Golden Stars             4.33m   14-02.50   2   
      3.97m  FOUL  FOUL  4.12m  4.33m  4.28m
 
W55 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Wetenhall      W56 Unattached               8.81m   28-11.00   8   
      8.76m  8.39m  8.02m  8.81m  8.19m  FOUL
  2 Martha Green             W59 Unattached               4.75m   15-07.00   6   
      4.67m  FOUL  4.62m  4.75m  4.16m  4.26m
 
W65 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Suzy Hess-Wojcik         W68 Oregon Track             5.01m   16-05.25   8   
      4.53m  4.75m  4.61m  5.01m  4.74m  5.01m
  2 Roslyn Katz              W68 Golden Stars             4.25m   13-11.50   6   
      FOUL  4.25m  FOUL  3.31m  3.77m  3.98m
 
W70 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W70 Throw 1 Deep             8.99m   29-06.00   8   
      7.72m  8.36m  7.95m  8.99m  FOUL  FOUL
  2 Mary Roman               W74 Mass Velocit             5.71m   18-09.00   6   
      5.64m  4.40m  5.14m  5.71m  4.78m  5.61m
 
W75 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Audrey Lary              W75 Potomac Vall             6.60m   21-08.00   8   
      FOUL  6.28m  6.26m  6.57m  6.60m  6.26m
  2 Amy Hicks                W77 Unattached               4.91m   16-01.50   6   
      4.56m  3.72m  4.45m  4.43m  4.12m  4.91m
  3 Marcia Crooks            W76 Twilight Thr             3.93m   12-10.75   4   
      3.60m  3.74m  3.66m  3.77m  3.93m  3.63m
 
W90 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W94 Unattached               3.45m   11-04.00   8   
      PASS  2.93m  3.00m  3.19m  3.40m  3.45m
 
M35 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Gray            M37 Twilight Thr             9.20m   30-02.25   8   
      8.51m  9.10m  FOUL  9.20m  FOUL  9.02m
  2 David Senay              M39 Unattached               8.21m   26-11.25   6   
      7.89m  FOUL  7.95m  7.55m  7.78m  8.21m
  3 *Thomas Bouber           M37 Unattached               6.38m   20-11.25   4   
      6.15m  6.02m  FOUL  FOUL  FOUL  6.38m
  4 Chris Pittman            M37 So Cal Track             3.92m   12-10.50   3   
      3.71m  FOUL  3.92m  FOUL  FOUL  PASS
 
M40 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Bickel             M43 Unattached               9.54m   31-03.75   8   
      FOUL  8.72m  9.54m  9.35m  9.33m  9.01m
  2 John Katalinas           M42 Florida Athl             8.15m   26-09.00   6   
      7.56m  8.05m  7.79m  7.11m  8.15m  7.88m
  3 Keith Butler             M42 Unattached               6.53m   21-05.25   4   
      6.37m  5.63m  5.25m  6.53m  6.47m  6.15m
  4 Robert Palazzo           M43 Unattached               6.48m   21-03.25   3   
      6.28m  6.27m  6.06m  6.48m  6.43m  6.36m
 
M45 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Burgoyne           M49 Twilight Thr             6.92m   22-08.50   8   
      6.21m  6.92m  6.37m  FOUL  6.47m  6.18m
  2 John Seto                M47 Unattached               6.14m   20-01.75   6   
      FOUL  6.12m  FOUL  6.14m  5.98m  FOUL
 
M50 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Arello            M51 Unattached               8.77m   28-09.25   8   
      FOUL  8.20m  8.77m  8.76m  FOUL  FOUL
  2 Tim Morse                M53 Twilight Thr             7.07m   23-02.50   6   
      6.57m  6.92m  7.04m  6.55m  6.81m  7.07m
  3 Jeffrey Brown            M53 Unattached               7.07m   23-02.50   4   
      6.46m  6.77m  7.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Goran Milanovic          M50 Unattached               6.32m   20-09.00   3   
      FOUL  FOUL  5.98m  6.14m  6.07m  6.32m
 
M55 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Wetenhall          M55 Unattached               9.35m   30-08.25   8   
      FOUL  8.55m  8.71m  9.34m  9.25m  9.35m
  2 Bob Cedrone              M55 Twilight Thr             8.07m   26-05.75   6   
      7.19m  7.09m  8.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 *Terrence Gibbs          M55 Australia                7.00m   22-11.75 
      5.56m  6.30m  6.89m  6.29m  7.00m  6.33m
  4 George Sandas            M56 Unattached               6.92m   22-08.50   4   
      6.25m  6.52m  6.92m  6.38m  FOUL  6.23m
  5 T.  Carl Reichard        M57 Unattached               6.77m   22-02.50   3   
      5.94m  5.82m  6.77m  6.59m  6.66m  6.69m
  6 George Castelli          M56 Unattached               6.60m   21-08.00   2   
      5.58m  5.76m  6.60m  6.19m  6.24m  FOUL
  7 Joseph Myers             M57 Unattached               6.59m   21-07.50   1   
      5.37m  FOUL  6.03m  6.19m  5.73m  6.59m
  8 Raymond Bzibziak         M55 Unattached               5.79m   19-00.00 
      FOUL  5.63m  5.79m  5.30m  5.03m  FOUL
  9 Richard Watson           M57 Unattached               5.68m   18-07.75 
      5.57m  5.68m  5.20m  5.65m  FOUL  5.44m
 10 *William Pearson         M57 Canada                   5.59m   18-04.25 
      4.96m  5.59m  5.56m           
 11 Dennis Hansen            M56 Unattached               5.33m   17-06.00 
      FOUL  FOUL  5.33m          
 
M60 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Sager             M62 Unattached               7.12m   23-04.50   8   
      6.09m  6.25m  7.12m  6.84m  6.92m  7.09m
  2 Patrick Lynn             M60 Syracuse Cha             7.06m   23-02.00   6   
      FOUL  6.91m  6.64m  6.92m  7.06m  6.62m
  3 Bruce Hedendal           M62 Florida Athl             6.70m   21-11.75   4   
      6.15m  6.16m  6.70m  6.65m  6.36m  FOUL
  4 G. Kent Worden           M63 Twilight Thr             5.52m   18-01.50   3   
      3.94m  5.52m  FOUL  4.94m  FOUL  5.37m
  5 M Geoffrey Brown         M64 Unattached               3.93m   12-10.75   2   
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  3.93m  FOUL
 
M65 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George Mathews           M66 Unattached               8.99m   29-06.00   8   
      8.69m  8.99m  8.71m  FOUL  FOUL  8.97m
  2 Robert Cahners           M67 Florida Athl             8.93m   29-03.75   6   
      7.60m  8.05m  8.18m  8.93m  8.68m  8.57m
  3 David Marovich           M66 Philadelphia             6.48m   21-03.25   4   
      FOUL  4.68m  FOUL  5.87m  6.29m  6.48m
  4 Jim Chamberas            M66 Twilight Thr             4.84m   15-10.50   3   
      FOUL  4.51m  FOUL  4.49m  4.84m  FOUL
 
M70 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edmund Joyce             M73 Unattached               6.34m   20-09.75   8   
      6.01m  6.24m  FOUL  6.32m  6.27m  6.34m
 
M75 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pay Carstensen           M78 Florida Athl             6.32m   20-09.00   8   
      6.06m  5.68m  6.32m  6.21m  FOUL  FOUL
  2 Ray Feick                M78 Philadelphia             6.14m   20-01.75   6   
      5.61m  5.81m  6.06m  6.00m  5.97m  6.14m
  3 Leonard Olson            M78 Unattached               4.81m   15-09.50   4   
      4.63m  4.81m  FOUL  FOUL  FOUL  4.48m
 
M80 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Wojcik            M80 Oregon Track             7.25m   23-09.50   8   
      7.25m  7.00m  FOUL  7.10m  FOUL  7.08m
  2 Val McGann               M82 Twilight Thr             7.13m   23-04.75   6   
      6.55m  6.47m  FOUL  6.89m  FOUL  7.13m
  3 Antonio Palazzo          M82 Unattached               6.67m   21-10.75   4   
      6.67m  6.67m  6.34m  5.75m  5.47m  6.42m
  4 John Snaden              M84 Unattached               4.36m   14-03.75   3   
      4.19m  4.04m  3.89m  4.36m  4.27m  4.05m
 
M85 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M85 Unattached               6.01m   19-08.75   8   
      5.42m  6.01m  5.59m  5.81m  5.97m  FOUL
 
M95 Super Weight
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leland McPhie            M96 So Cal Track             2.92m    9-07.00   8   
      2.90m  2.66m  2.92m  PASS  PASS  PASS
 
W30 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached             2:36.52     613
 
W40 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached             2:41.63     606
 
W45 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac           2:46.63     631
 
W50 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit           2:55.28     616
 
W60 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached             3:14.05     683
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac           3:47.30     398
 
W65 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West            4:36.89     241
 
W75 800 M Dash Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit           4:37.34     627
 
M30 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached             3:01.34     651
  2 Craig Cam Manning        M34 Unattached             3:08.30     585
  3 Michael Seguin           M31 Unattached             3:33.25     376
 
M35 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 Central Park           3:05.46     625
  2 *Thomas Bouber           M37 Unattached             3:27.21     435
 -- Jeferson Souza           M35 Unattached                 DNF  
 
M40 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project           2:49.05     876
  2 Jonathan Stone           M43 Big River Run          2:56.12     803
  3 Lee Faulkner             M41 Unattached             3:05.92     707
  4 John McKenzie            M44 Potomac Vall           3:13.34     638
  5 James Barr               M42 Potomac Vall           3:20.80     572
 -- Daniel Cassidy           M43 Unattached                 DNF  
 
M45 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Canada                 3:14.22     712
  2 Damon Blakemore          M48 Houston Elit           3:22.61     638
 
M50 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jim Russ                 M53 Unattached             3:26.57     682
  2 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra           3:28.09     669
  3 Michael Janusey          M52 Unattached             3:32.67     631
  4 David Hughes             M50 TNT Internat           3:41.19     562
  5 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr           3:46.39     522
  6 Brien Ricci              M51 Unattached             3:54.46     463
  7 Frank Makozy             M50 Western Penn           3:55.12     458
  8 Gary Dixon               M52 Manasota Tra           4:22.77     281
 -- Rick Schultz             M51 Central Park               DNF  
 
M55 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gene Iwen                M59 Colorado Mas           4:05.12     460
  2 John Dolan               M57 Dallas Maste           4:11.61     417
  3 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                 4:28.76     312
  4 Richard Watson           M57 Unattached             4:44.47     228
 -- William Murray           M56 Unattached                 DNF  
 
M60 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Reiter           M63 Golden West            3:37.06     743
  2 Ivan Black               M61 Unattached             3:57.29     586
  3 Frederick Monesmith      M61 Unattached             4:30.55     365
  4 Randall Olson            M62 Unattached             4:37.28     327
 
M65 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Hollister          M65 Unattached             3:44.15     756
 -- Larry Rheams             M67 Unattached                 DNF  
 -- John Clifford            M67 Unattached                 DNF  
 
M70 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roger Vergin             M72 Club Northwe           4:29.85     515
  2 Robert Paulen            M73 Potomac Vall           4:52.60     380
  3 Ralph Reiche             M72 Unattached             5:37.76     169
 -- Emil Pawlik              M71 Dallas Maste               DNF  
 
M75 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached             4:42.99     567
  2 William Jankovich        M76 Unattached             4:58.81     474
 
M90 1000 M Run Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached             7:10.69     596
 
W30 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached               10.93   3    548
 
W40 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached               10.74   3    742
 
W45 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac             10.78   3    842
 
W50 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             12.10     688
 
W60 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached               11.29   2    982
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             22.19   2 
 
W65 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              20.15     108
 
W75 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             23.62      87
 
M30 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached                9.26   4    658
  2 Michael Seguin           M31 Unattached                9.82   4    545
  3 Craig Cam Manning        M34 Unattached               11.47   4    273
 
M35 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeferson Souza           M35 Unattached                8.77   3    855
  2 Andrew Hogue             M36 Central Park             10.33   3    535
 -- *Thomas Bouber           M37 Unattached                  DQ   3 
 
M40 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Cassidy           M43 Unattached                9.54   2    770
  2 Lee Faulkner             M41 Unattached                9.85   1    707
  3 James Barr               M42 Potomac Vall             10.21   1    637
  4 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project             10.63   1    560
  5 John McKenzie            M44 Potomac Vall             10.80   2    530
  6 Jonathan Stone           M43 Big River Run            11.56   2    405
 
M45 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Canada                    9.84     791
  2 Damon Blakemore          M48 Houston Elit              9.90     779
 
M50 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr              9.30   3    967
  2 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra              9.57   3    910
  3 Jim Russ                 M53 Unattached                9.71   5    881
  4 Michael Janusey          M52 Unattached               10.04   3    813
  5 Brien Ricci              M51 Unattached               10.06   5    809
  6 Frank Makozy             M50 Western Penn             11.26   4    587
  7 David Hughes             M50 TNT Internat             11.57   5    537
  8 Gary Dixon               M52 Manasota Tra             12.43   4    405
 
M55 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached                9.91   1    886
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   11.61   1    574
  3 Richard Watson           M57 Unattached               12.27   1    471
  4 John Dolan               M57 Dallas Maste             12.40   2    452
  5 Gene Iwen                M59 Colorado Mas             12.55   2    430
 
M60 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Randall Olson            M62 Unattached               10.89   4    704
  2 Ivan Black               M61 Unattached               11.43   4    611
  3 Frederick Monesmith      M61 Unattached               12.52   4    440
  4 William Reiter           M63 Golden West              13.75   4    279
 
M65 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Hollister          M65 Unattached                9.99   3   1085
  2 John Clifford            M67 Unattached               11.21   3    853
 -- Larry Rheams             M67 Unattached                 DNF   3 
 
M70 60 M Hurdles Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             10.65   2   1015
  2 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             11.64   2    836
  3 Roger Vergin             M72 Club Northwe             13.38   2    564
  4 Ralph Reiche             M72 Unattached               17.78   2    107
 
M75 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached               13.29     609
  2 William Jankovich        M76 Unattached               13.70     551
 
M90 60 M Hurdles Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               15.84    1414
 
W30 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached               1.36m    4-05.50    470
 
W40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached               1.36m    4-05.50    610
 
W45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac             1.36m    4-05.50    712
 
W50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             1.24m    4-00.75    666
 
W60 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached               1.15m    3-09.25    783
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             1.00m    3-03.25    544
 
W65 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              0.91m    2-11.75    512
 
W75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             1.06m    3-05.75   1171
 
M30 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached               1.75m    5-08.75    593
  1 Michael Seguin           M31 Unattached               1.75m    5-08.75    593
  3 Craig Cam Manning        M34 Unattached               1.42m    4-07.75    338
 
M35 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M37 Unattached               1.48m    4-10.25    434
  1 Andrew Hogue             M36 Central Park             1.48m    4-10.25    434
  3 Jeferson Souza           M35 Unattached               1.21m    3-11.50    231
 
M40 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M42 Potomac Vall             1.69m    5-06.50    679
  1 Daniel Cassidy           M43 Unattached               1.69m    5-06.50    679
  3 Lee Faulkner             M41 Unattached               1.57m    5-01.75    569
  4 Jonathan Stone           M43 Big River Run            1.54m    5-00.50    544
  5 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project             1.48m    4-10.25    488
  6 John McKenzie            M44 Potomac Vall             1.36m    4-05.50    389
 
M45 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston Elit             1.69m    5-06.50    767
  2 *Don Ritchie             M48 Canada                  X1.57m    5-01.75    644
 
M50 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr             1.72m    5-07.75    896
  2 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra             1.69m    5-06.50    868
  3 Jim Russ                 M53 Unattached               1.54m    5-00.50    696
  4 Brien Ricci              M51 Unattached               1.48m    4-10.25    636
  4 Michael Janusey          M52 Unattached               1.48m    4-10.25    636
  6 David Hughes             M50 TNT Internat             1.42m    4-07.75    569
  6 Gary Dixon               M52 Manasota Tra             1.42m    4-07.75    569
  8 Frank Makozy             M50 Western Penn             1.36m    4-05.50    512
 
M55 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached               1.60m    5-03.00    868
  2 Richard Watson           M57 Unattached               1.39m    4-06.75    619
  3 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   1.36m    4-05.50    593
  4 Gene Iwen                M59 Colorado Mas             1.33m    4-04.25    560
  5 John Dolan               M57 Dallas Maste             1.24m    4-00.75    464
 
M60 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 Unattached               1.33m    4-04.25    644
  2 Frederick Monesmith      M61 Unattached               1.30m    4-03.25    610
  3 William Reiter           M63 Golden West              1.24m    4-00.75    544
  4 Randall Olson            M62 Unattached               1.21m    3-11.50    512
 
M65 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Clifford            M67 Unattached               1.36m    4-05.50    785
  2 Larry Rheams             M67 Unattached               1.33m    4-04.25    749
  3 James Hollister          M65 Unattached               1.27m    4-02.00    670
 
M70 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             1.39m    4-06.75    963
  2 Ralph Reiche             M72 Unattached               1.27m    4-02.00    785
  3 Roger Vergin             M72 Club Northwe             1.21m    3-11.50    696
  4 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             1.18m    3-10.50    661
 
M75 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached               1.15m    3-09.25    731
  2 William Jankovich        M76 Unattached               1.09m    3-06.75    644
 
M90 High Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               0.97m    3-02.25    934
 
W30 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached               4.11m   13-06.00    333
 
W40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Susan Wiemer             W44 Unattached                  ND            
 
W45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac             4.11m   13-06.00    511
 
W50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             3.70m   12-01.75    464
 
W60 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached               3.36m   11-00.25    532
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             2.02m    6-07.50     97
 
W65 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              1.69m    5-06.50     57
 
W75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             3.05m   10-00.25    813
 
M30 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached               5.78m   18-11.75    540
  2 Michael Seguin           M31 Unattached               4.95m   16-03.00    373
  3 Craig Cam Manning        M34 Unattached               4.46m   14-07.75    283
 
M35 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 Central Park             5.18m   17-00.00    469
  2 *Thomas Bouber           M37 Unattached               5.07m   16-07.75    445
  3 Jeferson Souza           M35 Unattached               4.41m   14-05.75    313
 
M40 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Cassidy           M43 Unattached               5.59m   18-04.25    632
  2 James Barr               M42 Potomac Vall             5.43m   17-09.75    593
  3 Lee Faulkner             M41 Unattached               4.92m   16-01.75    473
  4 Jonathan Stone           M43 Big River Run            4.85m   15-11.00    457
  5 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project             4.57m   15-00.00    396
  6 John McKenzie            M44 Potomac Vall             4.02m   13-02.25    283
 
M45 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston Elit             5.29m   17-04.25    637
  2 *Don Ritchie             M48 Canada                  X4.92m   16-01.75    542
 
M50 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Janusey          M52 Unattached               5.31m   17-05.25    734
  2 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr             5.04m   16-06.50    657
  3 Brien Ricci              M51 Unattached               4.95m   16-03.00    632
  4 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra             4.79m   15-08.75    589
  4 Jim Russ                 M53 Unattached               4.79m   15-08.75    589
  6 David Hughes             M50 TNT Internat             4.57m   15-00.00    529
  7 Gary Dixon               M52 Manasota Tra             4.06m   13-04.00    400
  8 Frank Makozy             M50 Western Penn             3.90m   12-09.50    361
 
M55 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached               5.20m   17-00.75    807
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   4.39m   14-05.00    563
  3 John Dolan               M57 Dallas Maste             4.08m   13-04.75    475
  4 Richard Watson           M57 Unattached               3.90m   12-09.50    427
  5 Gene Iwen                M59 Colorado Mas             3.89m   12-09.25    423
 
M60 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Black               M61 Unattached               4.27m   14-00.25    619
  2 William Reiter           M63 Golden West              3.92m   12-10.50    512
  3 Randall Olson            M62 Unattached               3.71m   12-02.25    449
  4 Frederick Monesmith      M61 Unattached               3.70m   12-01.75    447
 
M65 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Hollister          M65 Unattached               4.56m   14-11.50    835
  2 John Clifford            M67 Unattached               3.79m   12-05.25    565
 -- Larry Rheams             M67 Unattached                FOUL            
 
M70 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste             4.40m   14-05.25    920
  2 Roger Vergin             M72 Club Northwe             3.64m   11-11.50    621
  3 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             3.62m   11-10.50    613
  4 Ralph Reiche             M72 Unattached               2.78m    9-01.50    326
 
M75 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached               3.40m   11-02.00    652
  2 William Jankovich        M76 Unattached               3.13m   10-03.25    544
 
M90 Long Jump Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               2.68m    8-09.50   1099
 
W30 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached               5.55m   18-02.50    243
 
W40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached               9.35m   30-08.25    592
 
W45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac             8.89m   29-02.00    642
 
W50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit             8.75m   28-08.50    670
 
W60 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached               7.30m   23-11.50    678
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac             7.02m   23-00.50    647
 
W65 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West              4.56m   14-11.50    434
 
W75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit             6.91m   22-08.00    989
 
M30 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached              10.00m   32-09.75    486
  2 Michael Seguin           M31 Unattached               9.12m   29-11.25    433
  3 Craig Cam Manning        M34 Unattached               8.77m   28-09.25    412
 
M35 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M37 Unattached              10.31m   33-10.00    504
  2 Jeferson Souza           M35 Unattached              10.03m   32-11.00    487
  3 Andrew Hogue             M36 Central Park             9.14m   30-00.00    434
 
M40 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M42 Potomac Vall            11.37m   37-03.75    586
  2 Daniel Cassidy           M43 Unattached              10.54m   34-07.00    535
  3 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project             9.56m   31-04.50    474
  4 Jonathan Stone           M43 Big River Run            9.04m   29-08.00    443
  5 Lee Faulkner             M41 Unattached               8.83m   28-11.75    429
  6 John McKenzie            M44 Potomac Vall             7.47m   24-06.25    347
 
M45 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Don Ritchie             M48 Canada                 X10.22m   33-06.50    568
  2 Damon Blakemore          M48 Houston Elit             8.69m   28-06.25    466
 
M50 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Janusey          M52 Unattached              11.44m   37-06.50    674
  2 Gary Dixon               M52 Manasota Tra            11.14m   36-06.75    653
  3 Jim Russ                 M53 Unattached              10.57m   34-08.25    614
  4 Brien Ricci              M51 Unattached              10.08m   33-01.00    579
  5 David Hughes             M50 TNT Internat             9.39m   30-09.75    531
  6 Frank Makozy             M50 Western Penn             9.22m   30-03.00    520
  7 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr             8.89m   29-02.00    497
  8 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra             8.88m   29-01.75    496
 
M55 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached              10.97m   36-00.00    727
  2 Richard Watson           M57 Unattached              10.23m   33-06.75    668
  3 John Dolan               M57 Dallas Maste             8.10m   26-07.00    504
  4 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                   8.09m   26-06.50    504
  5 Gene Iwen                M59 Colorado Mas             7.51m   24-07.75    459
 
M60 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Frederick Monesmith      M61 Unattached              10.40m   34-01.50    680
  2 Randall Olson            M62 Unattached               9.88m   32-05.00    640
  3 William Reiter           M63 Golden West              7.84m   25-08.75    483
  4 Ivan Black               M61 Unattached               7.66m   25-01.75    469
 
M65 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Rheams             M67 Unattached              11.28m   37-00.25    888
  2 James Hollister          M65 Unattached               8.81m   28-11.00    665
  3 John Clifford            M67 Unattached               8.65m   28-04.50    651
 
M70 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste            10.67m   35-00.25    721
  2 Ralph Reiche             M72 Unattached               8.76m   28-09.00    570
  3 Roger Vergin             M72 Club Northwe             8.32m   27-03.75    536
  4 Robert Paulen            M73 Potomac Vall             7.88m   25-10.25    501
 
M75 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached               9.07m   29-09.25    706
  2 William Jankovich        M76 Unattached               8.34m   27-04.50    639
 
M90 Shot Put Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached               4.52m   14-10.00    551
 
W30 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danelle Readinger        W34 Unattached                2207    8   
 
W40 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W44 Unattached                2550    8   
 
W45 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W48 Bohemia Trac              3338    8   
 
W50 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginny Richburg           W51 Mass Velocit              3104    8   
 
W60 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W61 Unattached                3658    8   
  2 Mary Trotto              W62 Bohemia Trac              1686    6   
 
W65 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Simpson             W68 Golden West               1352    7   
 
W75 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flo Meiler               W75 Mass Velocit              3687    7   
 
M30 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lasche            M30 Unattached                2928    8   
  2 Michael Seguin           M31 Unattached                2320    6   
  3 Craig Cam Manning        M34 Unattached                1891    4   
 
M35 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Hogue             M36 Central Park              2497    8   
  2 Jeferson Souza           M35 Unattached                1886    6   
  3 *Thomas Bouber           M37 Unattached                1818    4   
 
M40 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Barr               M42 Potomac Vall              3067    8   
  2 Lee Faulkner             M41 Unattached                2885    6   
  3 Jamie Aubuchon           M42 SISU Project              2794    4   
  4 Jonathan Stone           M43 Big River Run             2652    3   
  5 Daniel Cassidy           M43 Unattached                2616    2   
  6 John McKenzie            M44 Potomac Vall              2187    1   
 
M45 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Damon Blakemore          M48 Houston Elit              3287    8   
  2 *Don Ritchie             M48 Canada                    3257  
 
M50 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Williamson          M52 Carolinas Tr              3539    8   
  2 Jeff Brower              M50 Waterloo Tra              3532    6   
  3 Michael Janusey          M52 Unattached                3488    4   
  4 Jim Russ                 M53 Unattached                3462    3   
  5 Brien Ricci              M51 Unattached                3119    2   
  6 David Hughes             M50 TNT Internat              2728    1   
  7 Frank Makozy             M50 Western Penn              2438  
  8 Gary Dixon               M52 Manasota Tra              2308  
 
M55 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Murray           M56 Unattached                3288    8   
  2 *Ralph Cilevitz          M56 Canada                    2546  
  3 Richard Watson           M57 Unattached                2413    6   
  4 Gene Iwen                M59 Colorado Mas              2332    4   
  5 John Dolan               M57 Dallas Maste              2312    3   
 
M60 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ivan Black               M61 Unattached                2929    8   
  2 Randall Olson            M62 Unattached                2632    6   
  3 William Reiter           M63 Golden West               2561    4   
  4 Frederick Monesmith      M61 Unattached                2542    3   
 
M65 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Hollister          M65 Unattached                4011    8   
  2 John Clifford            M67 Unattached                2854    6   
  3 Larry Rheams             M67 Unattached                1637    4   
 
M70 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M71 Dallas Maste              3619    8   
  2 Robert Paulen            M73 Potomac Vall              2991    6   
  3 Roger Vergin             M72 Club Northwe              2932    4   
  4 Ralph Reiche             M72 Unattached                1957    3   
 
M75 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Leggitt            M75 Unattached                3265    8   
  2 William Jankovich        M76 Unattached                2852    6   
 
M90 Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Maxwell            M90 Unattached                4594    8   
 
W30 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Taylor              W31 Shore Athlet          15:15.61    8   
 
W40 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Gina Lanier              W44 TNT Internat                DQ  
 
W45 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W45 World Class           18:59.36    8   
 
W50 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryanne Daniel          W51 Unattached            18:07.54    8   
 -- Maryann Harvey           W53 World Class                 DQ  
 
W55 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W57 Pegasus A.C.          18:08.27    8   
 -- Delores Grandison        W57 TNT Internat                DQ  
 
W60 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W63 Shore Athlet          19:09.23    8   
  2 Kathleen Frable          W64 So Cal Track          19:28.20    6   
  3 Jeanette Priest          W60 Unattached            20:43.50    4   
 
W65 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolene Steigerwalt       W66 So Cal Track          19:55.84    8   
  2 Carole Homer             W69 Unattached            24:25.21    6   
 
W70 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Rita Sinkovec            W70 Unattached                  DQ  
 
W80 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W84 So Cal Track          25:30.41    8   
 
M35 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Michael Jackson          M37 TNT Internat                DQ  
 -- Chris Pittman            M37 So Cal Track                DQ  
 
M45 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dave Talcott             M49 Shore Athlet          14:17.04    8   
  2 Bruce Logan              M45 Park Racewal          16:07.89    6   
  3 Paul D'Elisa             M46 Unattached            18:51.99    4   
 -- *Patrick Murphy          M49 Ireland                   XDNF  
 
M50 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Lawrence          M50 Unattached            15:49.48    8   
  2 Stephen Peckiconis       M51 Cambridge Sp          15:53.56    6   
  3 Larry Epstein            M51 New England           17:09.95    4   
 -- David Hallmark           M50 New England                DNF  
 -- Rod Craig                M51 Pegasus A.C.                DQ   Interference
 
M55 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Blank              M55 Potomac Vall          18:51.55    8   
  2 Richard Tuers            M56 Unattached            21:24.58    6   
 
M60 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Schmid             M63 World Class           14:20.64    8   
  2 Robert Keating           M63 New England           15:13.02    6   
  3 Andrew Smith             M60 Pegasus A.C.          15:17.42    4   
  4 Norman Frable            M64 Pegasus A.C.          16:06.10    3   
  5 Jay Diener               M61 New England           17:54.22    2   
  6 John Fredericks          M62 Freehold Are          17:59.38    1   
  7 Bill Harriman            M62 New England           19:26.66  
  8 Joe Light                M62 New England           19:33.55  
 
M65 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leon Jasionowski         M65 Pegasus A.C.          16:44.57    8   
  2 Thomas Knatt             M69 New England           18:49.97    6   
  3 Joel Dubow               M67 Philadelphia          19:47.41    4   
  4 Charles Mansbach         M65 New England           19:49.68    3   
 -- Michael Rosenthal        M67 Unattached                  DQ  
 -- Doug Lance               M68 Unattached                  DQ  
 
M70 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Beckett            M71 Marin Race W          17:42.96    8   
  2 Robert Nichols           M70 Unattached            20:45.18    6   
  3 Gustave Davis            M72 Unattached            21:47.61    4   
 -- William Hosken           M72 Parkside Ath                DQ  
 
M75 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Jim Julian               M76 Unattached                  DQ  
 
M80 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Starr               M81 Philadelphia          20:08.03    8   
 
M85 3000 M Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Boyle            M86 Potomac Vall          23:11.86    8     
 
 

Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx