Join/Renew Now

Results

 Junior Men (U-20) 10K Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trevor Barron             17 NYAC                  43:05.00
  2 Tyler Sorenson            16 Unattached            45:04.00
  3 Alejandro Chavez          16 South West Walki      47:19.00  
  4 Matthew Forgues           17 Maine Racewa          47:39.00 
  5 Bruno Carrière            17 Canada                52:03.00  
  6 Julien Voyer              18 Canada                53:06.00 
  7 Mitchel Brickson          17 Miami Valley TC       55:41.00  
  8 Jonathan Hallman          16 Unattached            59:13.00  
    John Randall	       17 Miami Valley TC	  DISQ,  

Under 23 Men's 10K Race Walk - Non - Qualifying
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dan Serianni              19 World Class           47:48.00 

Men 20K Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Patrick Stroupe           25 Unattached          1:32:10.00
  2 Tim Seaman                37 NYAC                1:36:29.00  
  3 Dan Serianni              19 World Class         1:38:26.00
  4 Michael G. Mannozzi       23 Notre Dame C        1:41:28.00 
  5 Michael Kazmierczak       23 Walk Usa            1:42:34.00  
  6 John Soucheck             44 Shore AC            1:49:35.00
  7 Steven Pecinovsky         55 World Class         1:51:52.00 
  8 Marin Perez               40 Park Racewal        1:55:26.00  
  9 Chris Schmid              63 World Class         1:55:47.00 
 10 David Swarts              44 Pegasus AC          1:58:30.00 
 11 Leon Jasionowski          65 Pegasus AC          1:59:24.00
 12 Bill Reed                 57 Pegasus AC          2:07:09.00 
 13 Alexis Davidson           54 Eastside Rac        2:10:09.00 
    Alexandre Gagne	       21 Canada		DISQ	  
    Jose Moncada	       21 Southeastern PA	DISQ      
    Dave Talcott	       50 Shore AC	        DNF
    Bruce Logan	               45 Park Walkers        DNS
    Richard Leuttchau         25  Shore AC            DNS
    Julio Tardaguilla	       39 Unattatched          DNS
    Juan Yanes                57 Venezuela            DNS

Junior Women (U - 20) 10K Race Walk - Qualifying
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Rachel Zoyhofski          18 Unattached            55:12.00  
  2 Nicolette Sorenson        14 Unattached            57:04.00  
  3 Erika Shaver              17 Miami Valley TC       57:46.00  
  4 Abby Dunn                 15 Maine Racewa          58:47.00  
  5 Molly Josephs             16 Walk Usa              59:38.00  
  6 Courtney Williams         16 Maine Racewa        1:00:21.00  
  7 Amy Cheung                17 Walk Usa            1:02:25.00 
  8 Nicole Court-Menendez     15 Maine Racewa        1:03:06.00 
Women 10K Race Walk - Under 23
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lauren Forgues            21 Unattached            51:06.00  
  2 Erin Bresnahan            19 Walk Usa              54:01.00
  3 Katie Burnett             21 Unattached            54:19.00 
  4 Janelle Brown             21 Unattached            54:22.00  
  5 Lina Cruz                 20 Walk Usa              54:56.00  
  6 Olivia Lapham             19 Unattached            57:16.00  

Women 20K Race Walk - Qualifying
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rachel Seaman             24 Canada              1:39:25.00  
  2 Miryam Ramon              37 Ecuador             1:41:13.00  
  3 Sandra Zapata             33 Colombia            1:41:36.00  
  4 Maria Michta              23 Walk Usa            1:43:46.00  
  5 Solomiya Login            30 Southeastern        1:44:05.00  
  6 Miranda Melville          21 Parkside Univers    1:47:32.00  
  7 Stephanie Casey           26 Unattached          1:49:43.00  
  8 Carolyn Kealty            47 World Class         1:53:02.00  
  9 Susan Armenta             36 New Balance         1:53:34.00  
 10 Susan Randall             35 World Class         1:54:05.00  
 11 Lisa Vellucci             31 Eastside Rac        2:02:33.00 
 12 Jamie Kootz               27 Unattached          2:08:42.00 
    Erin Gray                 22 Unattached          DISQ       
    Teresa Vaill	       47 Walk USA	       DNF
    Erin Taylor               31 Shore AC            DNF        
    

 

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec