Join/Renew Now

Results - USATF Georgia Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/14/09 - Winston, GA

Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Runyan, Sydney             8 Etowah Youth Track     8:48.60                  
  2 Dutoit, Emma               8 Walton Youth TC        8:55.86                  
  3 Johnson, Simone            8 First Light TC         9:13.85                  
  4 Hogg, Amanda               8 Spirit Alpha           9:14.73                  
  5 Ledford, Lexie             8 Etowah Youth Track     9:17.36                  
  6 Poma, Michela              6 Walton Youth TC        9:56.54                  
  7 Oconnell, Samantha         8 Ptc Flash             10:51.10                  
  8 Faber, Spencer             8 Heart And So          11:24.61    1             
  9 Garvin, Katherine          6 Northside Re          11:26.86                  
 10 Salter, Ayla               8 Heart And So          11:38.67    2             
 11 Salter, Violet             6 Heart And So          14:06.19    3             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Heart And Sole Running Cl     6    1    2    3                              
      Total Time:    37:09.47                                                    
         Average:    12:23.16                                                    

 
Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Leonard, Jevon             8 New Birth Tr           8:09.88                  
  2 Poma, Alex                 8 Walton Youth TC        8:21.08    1             
  3 Pavlik, Andrew             8 Walton Youth TC        8:26.88    2             
  4 Brown, William             7 Walton Youth TC        8:41.62    3             
  5 Nicholl, Andrew            8 Northside Re           8:46.91                  
  6 Ewers, Derek               7 Ptc Flash              9:02.73    4             
  7 Lempner, Matthew           8 Spirit Alpha           9:10.70                  
  8 Jones, Justin              7 Unattached             9:15.67                  
  9 Bilsky, Ethan              8 Ptc Flash              9:16.10    5             
 10 Glick, Stephen             7 Heart And So           9:17.09                  
 11 Cruver, Andrew             8 Ptc Flash              9:26.42    6             
 12 Dollevoet, Alex            8 Etowah Youth Track     9:30.18                  
 13 Mclaughlin, William        8 Ptc Flash              9:38.04    7             
 14 Ong, Jeremy                8 Ptc Flash              9:45.04    8             
 15 Loubser, Luke              7 Walton Youth TC        9:45.80    9             
 16 Rogers, Jeremy             8 Lanier Running Club    9:57.39                  
 17 Olson, Joshua              6 Ptc Flash             10:14.41                  
 18 Verdon, Julian             7 Walton Youth TC       10:46.47   10             
 19 Reale, Anton               7 Walton Youth TC       11:01.18                  
 20 Powell, Connor             6 Heart And So          12:05.72                  
 21 Stoltz, Ethan              7 Walton Youth TC       14:09.14                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth TC               6    1    2    3    9   10                    
      Total Time:    25:29.58                                                    
         Average:     8:29.86                                                    
   2 Ptc Flash                    15    4    5    6    7    8                    
      Total Time:    27:45.25                                                    
         Average:     9:15.09                                                    

 
Event 1  3k Run CC Bantam Girls
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Wilson, Matoaka           10 New Birth Tr            7:09.2   13:20.05        
  2 Renou, Anna               10 Walton Youth TC         7:18.4   13:37.11    1   
  3 Glick, Sarah              10 Heart And So            7:22.5   13:44.81        
  4 Slocumb, Nichole          10 Ptc Flash               7:30.2   13:59.11        
  5 Walsh, Macki              10 Etowah Youth Track      7:53.3   14:42.24    2   
  6 Bridges, Vivian           10 Walton Youth TC         8:02.5   14:59.37    3   
  7 Hammond, Madeline         10 Ptc Flash               8:05.4   15:04.76        
  8 Yamaoka, Marie             9 Walton Youth TC         8:08.6   15:10.69    4   
  9 Davis, Mara               10 Northside Re            8:11.9   15:16.92        
 10 Laudun, Paige             10 Etowah Youth Track      8:16.2   15:24.86    5   
 11 Rensel, Emily             10 Etowah Youth Track      8:20.8   15:33.42    6   
 12 Mahorner, Lucy             9 Walton Youth TC         8:24.1   15:39.62    7   
 13 Bray-Gates, Zoryn          9 Spirit Alpha            8:25.4   15:42.03    8   
 14 Siegel, Libby             10 Spirit Alpha            8:32.4   15:55.08    9   
 15 Matheny, Grace            10 Etowah Youth Track      8:45.2   16:18.92   10   
 16 Daly, Catherine           10 Spirit Alpha            8:48.4   16:24.97   11   
 17 Taylor, Eliza             10 Spirit Alpha            8:51.2   16:30.17   12   
 18 Ott, Lacy                  9 Walton Youth TC         8:51.6   16:30.85   13   
 19 Meeker, Samantha           9 Spirit Alpha            8:53.4   16:34.30   14   
 20 Garvin, Abigale            9 Northside Re            9:09.2   17:03.65        
 21 Ott, Ilsa                 10 Walton Youth TC         9:13.0   17:10.80   15   
 22 Lail, Caroline             9 Ptc Flash               9:51.3   18:22.15        
 23 Manivannan, Sindhu        10 Etowah Youth Track     10:01.9   18:41.94   16   
 24 Taylor, Vivian             9 Spirit Alpha           10:08.0   18:53.36   17   
 25 Campbell, Samaria          9 Northside Re           10:41.9   19:56.56        
 26 Holcombe, Sarah            9 Etowah Youth Track     10:48.1   20:08.04   18   
 27 Rogers, Rachel             9 Lanier Running Club    11:21.0   21:09.43        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Walton Youth TC              28    1    3    4    7   13   15                
      Total Time:  1:15:57.64                                                     
         Average:    15:11.53                                                     
   2 Etowah Youth Track           39    2    5    6   10   16   18                
      Total Time:  1:20:41.38                                                     
         Average:    16:08.28                                                     
   3 Spirit Alpharetta YMCA       54    8    9   11   12   14   17                
      Total Time:  1:21:06.55                                                     
         Average:    16:13.31                                                     

 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Holden, Harry             10 Walton Youth TC         6:31.3   12:09.40    1   
  2 Lohman, Devin              9 Ptc Flash               6:41.1   12:27.61    2   
  3 Tumulak-Townsend, Nichol   9 Walton Youth TC         6:49.2   12:42.74    3   
  4 Muhammad, Nasir           10 New Birth Tr            6:50.3   12:44.75        
  5 Johnson, Jakob            10 Etowah Youth Track      6:50.6   12:45.30        
  6 Tysor, Joshua             10 Ptc Flash               6:53.0   12:49.73    4   
  7 Mcgonigle, Kevin          10 Etowah Youth Track      6:56.3   12:55.94        
  8 Kojali, Christopher       10 Ptc Flash               7:00.3   13:03.39    5   
  9 Dutoit, Pieter            10 Walton Youth TC         7:03.1   13:08.71    6   
 10 Hamill, Brady              9 Ptc Flash               7:05.1   13:12.45    7   
 11 Jones, Jordan             10 Unattached              7:06.0   13:14.05        
 12 Fravel, Hayden             9 Spirit Alpha            7:12.1   13:25.41    8   
 13 Brenneman, Jacob          10 Walton Youth TC         7:12.1   13:25.44    9   
 14 Whiteley, Grayson         10 Ptc Flash               7:25.1   13:49.64   10   
 15 Loveless, Chase           10 Ptc Flash               7:33.0   14:04.29   11   
 16 Pittman, Knox             10 Northside Re            7:37.1   14:11.94        
 17 Malcolm, Kent              9 Northside Re            7:45.3   14:27.30        
 18 Smith, Mark               10 Walton Youth TC         7:51.5   14:38.80   12   
 19 Lyon, Nick                 9 Spirit Alpha            7:57.4   14:49.84   13   
 20 Reale, Benjamin           10 Walton Youth TC         7:58.0   14:51.02   14   
 21 Slawin, Connor             9 Spirit Alpha            8:04.9   15:03.81   15   
 22 Wood, Stewart             10 Spirit Alpha            8:24.5   15:40.30   16   
 23 Powell, Caleb              9 Heart And So            8:40.1   16:09.53        
 24 Kemple, Kevin              9 Spirit Alpha            8:58.7   16:44.20   17   
 25 Forrester, Zach            9 Etowah Youth Track      9:07.4   17:00.27        
 26 Bestul, Paul              10 Ptc Flash               9:11.1   17:07.33   18   
 27 Birchwell, Kevin          10 Etowah Youth Track      9:37.1   17:55.65        
 28 Verdon, Jonah              9 Walton Youth TC         9:39.6   18:00.46   19   
 29 Loubser, Dillon            9 Walton Youth TC         9:51.7   18:22.94        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Ptc Flash                    28    2    4    5    7   10   11   18           
      Total Time:  1:05:22.82                                                     
         Average:    13:04.57                                                     
   2 Walton Youth TC              31    1    3    6    9   12   14   19           
      Total Time:  1:06:05.09                                                     
         Average:    13:13.02                                                     
   3 Spirit Alpharetta YMCA       69    8   13   15   16   17                     
      Total Time:  1:15:43.56                                                     
         Average:    15:08.72                                                     

 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carnahan, Savannah        12 Unattached              6:52.0   12:47.90        
  2 Sanders, Christina        12 Ptc Flash               6:57.4   12:57.92    1   
  3 Sanders, Katherine        12 Ptc Flash               7:11.4   13:24.08    2   
  4 Wilson, Alexia            11 New Birth Tr            7:16.4   13:33.48        
  5 Fahrnbauer, Camille       12 Spirit Alpha            7:19.8   13:39.84    3   
  6 Brown, Jocelyn            11 Walton Youth TC         7:20.9   13:41.81        
  7 Redmond, Madison          12 Ptc Flash               7:21.8   13:43.51    4   
  8 Rensel, Shelby            11 Etowah Youth Track      7:36.8   14:11.48    5   
  9 Johnson, Ashlie           11 Unattached              7:47.1   14:30.65        
 10 Walker, Anna              12 Northside Re            7:48.0   14:32.32        
 11 Faber, Quincy             12 Heart And So            7:48.1   14:32.54        
 12 Melehan, Alexandra        12 Etowah Youth Track      7:50.0   14:36.10    6   
 13 King, Cameron             11 Ptc Flash               7:56.6   14:48.45    7   
 14 Chamberlain, Lauren       11 Ptc Flash               7:57.0   14:49.13    8   
 15 Reeves, Olivia            11 Unattached              7:58.4   14:51.77        
 16 Regitz, Grace             12 Walton Youth TC         8:01.3   14:57.07        
 17 Hogg, Caitlin             11 Spirit Alpha            8:01.3   14:57.11    9   
 18 Weot, Kim                 12 Etowah Youth Track      8:04.6   15:03.21   10   
 19 Olsen, Lauren             11 Spirit Alpha            8:09.7   15:12.87   11   
 20 Olson, Emily              11 Ptc Flash               8:10.4   15:14.17   12   
 21 Bilsky, Alexa             12 Ptc Flash               8:20.1   15:32.09   13   
 22 Smith, Madison            12 Ptc Flash               8:22.4   15:36.42        
 23 Cantwell, Julianne        11 Etowah Youth Track      8:28.7   15:48.13   14   
 24 Walton, Shannon           12 Etowah Youth Track      9:18.2   17:20.47   15   
 25 Shur, Lauren              11 Spirit Alpha            9:24.0   17:31.30   16   
 26 Perry, Maichole           11 Ptc Flash              10:14.5   19:05.45        
 27 Taylor, Madeline          12 Spirit Alpha           10:58.6   20:27.67   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Ptc Flash                    22    1    2    4    7    8   12   13           
      Total Time:  1:09:43.09                                                     
         Average:    13:56.62                                                     
   2 Etowah Youth Track           50    5    6   10   14   15                     
      Total Time:  1:16:59.39                                                     
         Average:    15:23.88                                                     
   3 Spirit Alpharetta YMCA       56    3    9   11   16   17                     
      Total Time:  1:21:48.79                                                     
         Average:    16:21.76                                                     

 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Matthews, Brian           12 Etowah Youth Track      5:54.8   11:01.41    1   
  2 Sanders, Mitchell         12 Ptc Flash               6:02.8   11:16.25    2   
  3 Parker, Sean              11 Unattached              6:23.0   11:53.89        
  4 Piendel, Adam             12 Walton Youth TC         6:33.5   12:13.54    3   
  5 Glick, Elijah             12 Heart And So            6:34.3   12:15.01        
  6 Livingston, Reed          12 Ptc Flash               6:34.9   12:15.99    4   
  7 Nathan, Alec              12 Northside Re            6:42.7   12:30.64        
  8 Beavers, Blake            12 Etowah Youth Track      6:43.3   12:31.79    5   
  9 Donley, Sam               12 Etowah Youth Track      6:43.4   12:31.84    6   
 10 Hamill, Devin             12 Ptc Flash               6:43.7   12:32.54    7   
 11 Miller, Matthew           12 Ptc Flash               6:45.0   12:34.84    8   
 12 Powell, Carlin            11 Heart And So            6:47.8   12:40.18        
 13 Skinner, James            11 Walton Youth TC         6:48.6   12:41.63    9   
 14 Greer, Miles              12 Walton Youth TC         6:48.8   12:42.02   10   
 15 Pittman, Frank            12 Northside Re            6:53.9   12:51.40        
 16 Fravel, John              12 Spirit Alpha            6:57.0   12:57.21        
 17 Matthews, Eric            12 Etowah Youth Track      6:58.7   13:00.47   11   
 18 Duplantis, Ethan          12 Etowah Youth Track      7:00.1   13:02.97   12   
 19 Marshall, Clayton         12 Spirit Alpha            7:01.1   13:04.89        
 20 Nail, Parker              11 Ptc Flash               7:04.9   13:11.97   13   
 21 Stephan, Austin           11 Etowah Youth Track      7:05.5   13:13.11   14   
 22 Stuart, William           12 Northside Re            7:07.7   13:17.21        
 23 Morris, Jonathan          11 Etowah Youth Track      7:10.6   13:22.54   15   
 24 Wells, Samuel             12 New Birth Tr            7:12.0   13:25.21        
 25 Macpherson, Robert        12 Lanier Running Club     7:15.7   13:32.10        
 26 Meyer, Bryce              11 Spirit Alpha            7:16.1   13:32.79        
 27 Harper, Cedric            12 Northside Re            7:21.4   13:42.79        
 28 Lail, Andrew              11 Ptc Flash               7:21.7   13:43.36   16   
 29 Hilinski, Kendall         11 Ptc Flash               7:22.1   13:44.10   17   
 30 Snitzer, Phillip          11 Ptc Flash               7:23.6   13:46.84        
 31 Lambert, Connor           12 Etowah Youth Track      7:38.0   14:13.72        
 32 Reynolds, Brian           11 Ptc Flash               7:44.6   14:26.01        
 33 Ewers, Kyle               11 Ptc Flash               7:45.6   14:27.82        
 34 Pugh, Patrick             11 Heart And So            7:49.0   14:34.26        
 35 Cunningham, Joe           12 Unattached              7:55.4   14:46.21        
 36 Zimny, Daniel             12 Etowah Youth Track      8:02.4   14:59.26        
 37 Dean, Gavin               12 Spirit Alpha            8:07.3   15:08.37        
 38 Tysor, Caleb              12 Ptc Flash               8:08.2   15:10.02        
 39 Cooke, Nicholas           11 Etowah Youth Track      8:09.1   15:11.59        
 40 Tanasijevich, Dylan       11 Walton Youth TC         8:19.7   15:31.39   18   
 41 Bousquet, Cole            11 Walton Youth TC         8:20.7   15:33.35   19   
 42 Cruver, Seth              11 Ptc Flash               8:23.0   15:37.60        
 43 Barham, Patten            11 Heart And So            8:27.7   15:46.26        
 44 Armeni, Ben               12 Lanier Running Club     8:53.0   16:33.42        
 45 Lohman, Colin             11 Ptc Flash               8:58.6   16:43.94        
 46 Adams, Louis              12 Ptc Flash               9:01.3   16:48.91        
 47 Workman, Aidan            12 Etowah Youth Track      9:29.3   17:41.12        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Ptc Flash                    34    2    4    7    8   13   16   17           
      Total Time:  1:01:51.59                                                     
         Average:    12:22.32                                                     
   2 Etowah Youth Track           35    1    5    6   11   12   14   15           
      Total Time:  1:02:08.48                                                     
         Average:    12:25.70                                                     
   3 Walton Youth TC              59    3    9   10   18   19                     
      Total Time:  1:08:41.93                                                     
         Average:    13:44.39                                                     

 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Branch, Hailey            14 Northside Re            6:07.9   15:14.25    1   
  2 Wetterhall, Madeline      14 Northside Re            6:08.4   15:15.45    2   
  3 Cameron, Alexandra        13 Northside Re            6:30.7   16:10.98    3   
  4 Alyamani, Amel            14 Northside Re            6:38.2   16:29.70    4   
  5 Thorne, Rachel            14 Spirit Alpha            6:42.3   16:39.85        
  6 Nail, Mackenzie           14 Ptc Flash               6:47.1   16:51.79        
  7 Stubbs, Sarah             14 Northside Re            6:52.1   17:04.28    5   
  8 Long, Taylor              14 Lanier Running Club     6:56.2   17:14.49    6   
  9 Rogers, Victoria          14 Lanier Running Club     6:57.4   17:17.39    7   
 10 Sanford, Hannah           13 Unattached              6:58.5   17:20.03        
 11 Loggins, Kaitlin          14 Lanier Running Club     7:03.6   17:32.76    8   
 12 Hayes, Sara               13 Lanier Running Club     7:08.0   17:43.81    9   
 13 Bridges, Emily            14 Walton Youth TC         7:09.3   17:47.00        
 14 Powell, Christy           14 Heart And So            7:13.1   17:56.26        
 15 Barcenas, Narsheem        14 Lanier Running Club     7:13.9   17:58.28   10   
 16 Hailey, Mary              13 Northside Re            7:22.2   18:18.92   11   
 17 Bussjager, Avery          13 Walton Youth TC         7:27.2   18:31.32        
 18 Debenedictis, Talia       13 Lassiter Jr             7:29.1   18:36.11        
 19 Branch, Hunter            14 Northside Re            7:29.7   18:37.74   12   
 20 Ott, Isabel               13 Walton Youth TC         7:36.8   18:55.33        
 21 Parker, Shannon           13 Unattached              8:15.6   20:31.79        
 22 Islas, Kimberly           14 Northside Re            8:31.9   21:12.32        
 23 Caster, Jensen            14 Walton Youth TC         8:44.5   21:43.49        
 24 Erdman, Sarah             13 Lassiter Jr             8:45.5   21:45.95        
 25 Bennett, Shelby           14 Lanier Running Club     9:14.3   22:57.71   13   
 26 Hoolahan, Megan           14 Lanier Running Club     9:21.8   23:16.33   14   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northside Red Runners        15    1    2    3    4    5   11   12           
      Total Time:  1:20:14.66                                                     
         Average:    16:02.94                                                     
   2 Lanier Running Club          40    6    7    8    9   10   13   14           
      Total Time:  1:27:46.73                                                     
         Average:    17:33.35                                                     

 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Hamill, Ryan              14 Ptc Flash               5:53.7   14:39.09    1   
  2 Woodard, Macquel          13 Lanier Running Club     6:01.4   14:58.20    2   
  3 Glick, Daniel             14 Heart And So            6:03.8   15:04.17        
  4 Kelly, Drew               13 Northside Re            6:10.7   15:21.32    3   
  5 Kapadia, Tapas            13 Lassiter Jr             6:13.1   15:27.22    4   
  6 Thornton, Cole            13 Unattached              6:17.8   15:38.90        
  7 Guillaume, Alex           14 Unattached              6:20.1   15:44.62        
  8 Gacuzana, Brandon         13 Lassiter Jr             6:26.3   16:00.02    5   
  9 James, William            14 Ptc Flash               6:26.9   16:01.46    6   
 10 Sibley, Mitchell          14 Walton Youth TC         6:27.7   16:03.53    7   
 11 Swindell, Bryce           14 Lassiter Jr             6:28.4   16:05.23    8   
 12 Dyer, Austin              14 Lanier Running Club     6:32.1   16:14.41    9   
 13 Farmer, Kenan             13 Walton Youth TC         6:32.8   16:16.21   10   
 14 Powers, Charles           13 Northside Re            6:33.0   16:16.65   11   
 15 Hilinski, Kevin           13 Ptc Flash               6:33.3   16:17.55   12   
 16 Weinmann, Winston         13 Northside Re            6:33.8   16:18.74   13   
 17 Slavik, James             14 Lanier Running Club     6:34.3   16:19.95   14   
 18 Kemple, Brendan           13 Spirit Alpha            6:36.7   16:25.95        
 19 Kapadia, Tejas            13 Lassiter Jr             6:42.3   16:39.85   15   
 20 Gouin, John-Paul          13 Walton Youth TC         6:45.0   16:46.53   16   
 21 Armeni, Joseph            14 Lanier Running Club     6:45.2   16:47.08   17   
 22 Faber, Jarrett            13 Heart And So            6:45.5   16:47.86        
 23 Bassett, Charlton         13 Lanier Running Club     6:47.6   16:52.87   18   
 24 Melissas, Grant           14 Lassiter Jr             6:47.7   16:53.35   19   
 25 Boone, Jason              14 Walton Youth TC         6:52.3   17:04.64   20   
 26 Smith, Joe                13 Walton Youth TC         6:54.2   17:09.51   21   
 27 Olmstead, Christopher     13 Lanier Running Club     6:57.5   17:17.49   22   
 28 Whetten, Ryan             13 Etowah Youth Track      6:58.4   17:19.88        
 29 Doster, Reid              13 Lanier Running Club     6:59.7   17:22.94   23   
 30 Eisenman, Robert          13 Walton Youth TC         7:04.8   17:35.80   24   
 31 Whitener, Josh            14 Heart And So            7:05.2   17:36.81        
 32 Ratchick, Corey           14 Walton Youth TC         7:07.6   17:42.61   25   
 33 Champagne, Trevor         13 Lanier Running Club     7:08.8   17:45.79        
 34 Parr, Nathan              14 Lassiter Jr             7:10.2   17:49.07   26   
 35 Gormley, Michael          14 Heart And So            7:26.0   18:28.49        
 36 Trilby-Bassett, Andrew    13 Lassiter Jr             7:35.0   18:50.75   27   
 37 Amoroso, Joseph           13 Northside Re            7:39.0   19:00.68   28   
 38 Doil, Justin              13 Ptc Flash               7:51.0   19:30.54   29   
 39 Glickman, Jake            14 Lassiter Jr             8:01.1   19:55.59        
 40 Clarida, Doug             14 Northside Re            8:12.0   20:22.82   30   
 41 Williams, James           13 Lanier Running Club     8:39.2   21:30.26        
 42 Davis, Jackson            13 Ptc Flash               9:02.5   22:28.21   31   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lassiter Jr CC Track         51    4    5    8   15   19   26   27           
      Total Time:  1:21:05.67                                                     
         Average:    16:13.14                                                     
   2 Lanier Running Club          60    2    9   14   17   18   22   23           
      Total Time:  1:21:12.51                                                     
         Average:    16:14.51                                                     
   3 Walton Youth TC              74    7   10   16   20   21   24   25           
      Total Time:  1:23:20.42                                                     
         Average:    16:40.09                                                     
   4 Ptc Flash                    79    1    6   12   29   31                     
      Total Time:  1:28:56.85                                                     
         Average:    17:47.37                                                     
   5 Northside Red Runners        85    3   11   13   28   30                     
      Total Time:  1:27:20.21                                                     
         Average:    17:28.05                                                     

 
Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Wetterhall, Meghan        15 Northside Re            6:00.7   18:40.59        
  2 Sanborn, Lindsey          16 Northside Re            6:14.8   19:24.43        
  3 Mai, Nissa                16 Spirit Alpha            6:28.9   20:08.07        
  4 Neukum, Kelsey            16 Lanier Running Club     6:43.6   20:53.83        
  5 Kahn, Aleisha             16 Unattached              6:45.1   20:58.51        
  6 Boff, Maria               15 Unattached              6:50.0   21:13.70        
  7 Martin, Cara              16 Lanier Running Club     7:01.8   21:50.26        
  8 Gutierrez, Rachel         16 Walton Youth TC         7:05.4   22:01.63        
  9 Harper, Sarah             16 Lanier Running Club     7:14.2   22:28.85        
 10 Eklund, Celina            15 Unattached              7:32.5   23:25.83        
 11 Mancin, Laura             16 Lanier Running Club     7:39.8   23:48.30        
 12 Gettinger, Anne           15 Unattached              7:43.2   23:58.82        
 13 Miller, Hannah            15 Ptc Flash               8:30.1   26:24.60        

 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ulich, Austin             16 Unattached              5:09.1   16:00.24        
  2 Clendennin, Austin        16 Lanier Running Club     5:30.9   17:07.87    1   
  3 Grooms, Travis            15 Lassiter Jr             5:30.9   17:07.94        
  4 Carter, Brett             16 Unattached              5:31.9   17:10.90        
  5 Whitson, David            16 Lanier Running Club     5:32.3   17:12.23    2   
  6 Oleary, Colin             16 Unattached              5:35.5   17:22.31        
  7 Slavik, Kenneth           16 Lanier Running Club     5:36.6   17:25.65    3   
  8 Pitts, Avery              15 Etowah Youth Track      5:43.9   17:48.34    4   
  9 Whetten, Andrew           15 Etowah Youth Track      5:45.9   17:54.54    5   
 10 Epps, Adrian              15 Unattached              5:47.4   17:59.29        
 11 Burks, Forrest            15 Etowah Youth Track      5:49.0   18:04.26    6   
 12 Hildebrandt, Jacob        16 Etowah Youth Track      5:50.6   18:09.01    7   
 13 Henderson, Philip         15 Etowah Youth Track      5:52.8   18:15.90    8   
 14 Armistead, Jeffrey        16 Etowah Youth Track      5:57.5   18:30.49    9   
 15 Thomas, Alexander         16 Northside Re            5:58.8   18:34.60        
 16 Sanchez, Diego            16 Lanier Running Club     6:01.6   18:43.27   10   
 17 Donino, Matthew           15 Lanier Running Club     6:03.6   18:49.44   11   
 18 Shaw, Casey               16 Unattached              6:05.2   18:54.53        
 19 Ibarra, Emmanuel          16 Lanier Running Club     6:06.0   18:57.00   12   
 20 Parker, Ryan              16 Unattached              6:07.3   19:01.15        
 21 Nguyen, Brandon           15 Lanier Running Club     6:24.2   19:53.42   13   
 22 Locicero, Tucker          15 Lanier Running Club     6:28.2   20:05.88        
 23 Vickery, Matthew          15 Etowah Youth Track      6:29.3   20:09.39   14   
 24 Figlewicz, Kevin          15 Heart And So            6:44.4   20:56.15        
 25 Prock, Joel               15 Unattached              6:59.1   21:41.83        
 26 Gormley, Tim              16 Heart And So            7:00.3   21:45.67        
 27 Lail, Luke                15 Ptc Flash               7:00.3   21:45.67        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lanier Running Club          27    1    2    3   10   11   12   13           
      Total Time:  1:29:18.46                                                     
         Average:    17:51.70                                                     
   2 Etowah Youth Track           30    4    5    6    7    8    9   14           
      Total Time:  1:30:12.05                                                     
         Average:    18:02.41                                                     

 
Event 9  5k Run CC Young Women
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Centner, Ann              18 Unattached              5:58.8   18:34.69        
  2 Mccue, Kiara              17 Lanier Running Club     6:01.0   18:41.42    1   
  3 Mcnutt, Emily             18 Etowah Youth Track      6:08.9   19:06.09        
  4 Lawson, Ansley            17 Lanier Running Club     6:39.8   20:41.96    2   
  5 Smith, Brooke             17 Etowah Youth Track      6:41.0   20:45.69        
  6 Kalafut, Marrion          17 Unattached              6:47.5   21:05.88        
  7 Barcenas, Nitzia          17 Lanier Running Club     6:57.0   21:35.56    3   
  8 Lopera, Ana               17 Lanier Running Club     7:12.0   22:22.12    4   
  9 Davis, Sallie             17 Lanier Running Club     7:14.7   22:30.49    5   
 10 Steinmann, Constance      18 Lanier Running Club     7:36.0   23:36.60    6   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lanier Running Club          15    1    2    3    4    5    6                
      Total Time:  1:45:51.55                                                     
         Average:    21:10.31                                                     

 
Event 10  5k Run CC Young Men
==================================================================================
    Name                     Age Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Mccormack, Raymond        17 Lanier Running Club     4:58.5   15:27.23    1   
  2 Farist, David             17 Lanier Running Club     5:18.0   16:27.96    2   
  3 Erdman, Christian         17 Unattached              5:18.6   16:29.62        
  4 Weems, Andrew             18 Unattached              5:24.2   16:47.04        
  5 Black, Julian             17 Northside Re            5:27.6   16:57.70        
  6 Cross, Ryan               17 Etowah Youth Track      5:28.1   16:59.27        
  7 Black, Brandon            17 Northside Re            5:28.9   17:01.66        
  8 Melissas, Craig           18 Lassiter Jr             5:29.9   17:04.76        
  9 Montano, Aurelio          17 Lanier Running Club     5:30.0   17:05.01    3   
 10 Kapadia, Shyam            17 Unattached              5:30.0   17:05.16        
 11 Reed, Conner              18 Unattached              5:30.4   17:06.31        
 12 Walker, Reese             17 Lanier Running Club     5:43.4   17:46.79    4   
 13 Heath, David              18 Unattached              5:43.5   17:47.13        
 14 Dearing, Jared            18 Unattached              5:46.0   17:54.96        
 15 Stephens, Sam             17 Unattached              5:46.1   17:55.27        
 16 Luther, Steven            18 Unattached              5:54.8   18:22.25        
 17 Clyde, Chris              18 Unattached              5:55.9   18:25.67        
 18 Kyle, Keegan              17 Lanier Running Club     5:56.8   18:28.39    5   
 19 Mcisaac, Christopher      17 Etowah Youth Track      5:56.9   18:28.58        
 20 Massaro, Matthew          17 Lanier Running Club     6:01.1   18:41.73    6   
 21 Ingram, Andrew            17 Lanier Running Club     6:12.1   19:15.97    7   
 22 Mcmanis, Justin           17 Unattached              6:22.8   19:49.08        
 23 Garcia, Sadam             17 Lanier Running Club     6:26.4   20:00.31        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lanier Running Club          15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:25:15.38                                                     
         Average:    17:03.08                                                    
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec