Join/Renew Now

Results - USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/14/09 - Woodland Park

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1  4816 Cantine, Sophie     99 Issaquah Gliders      11:57.37  
  2  4621 Copeland, Katherin  99 Issaquah Gliders      12:04.30  
  3  4800 Rodeheffer, Laura   99 Whidbey Running       12:41.16  
  4  4542 Schenck, Aliya      00 Cascade Striders      13:01.00  
  5  4632 McVay, Marley       99 Issaquah Gliders      13:05.85  
  6  4783 Chelberg, Kaityn    99 Whidbey Running       13:09.40  
  7  4775 Ries, Sofia         99 Unity Running         13:21.75  
  8  4778 Shields, Emily      99 Unity Running         13:23.96  
  9  4804 Wicker, Carolyn     99 Whidbey Running       13:48.92  
 10  4658 Wilhite, Ariel      99 Issaquah Gliders      14:00.59  
 11  4689 Fujita-Yuhas, Nora  98 Rain City Flyers      14:02.78  
 12  4509 Corff, Anna         99 Cascade Striders      14:09.20  
 13  4633 Meja, Callie        00 Issaquah Gliders      14:21.93  
 14  4527 Laidler, Kristin    99 Cascade Striders      14:35.14  
 15  4697 Hirschfeld, Anya    01 Rain City Flyers      14:36.54  
 16  4793 Maronde, Caitlin    99 Whidbey Running       14:40.44  
 17  4528 LaPella, Anna       99 Cascade Striders      14:49.63  
 18  4655 Tidball, Jennifer   99 Issaquah Gliders      14:53.52  
 19  4763 Furrer, Anna        99 Unity Running         15:19.34  
 20  4725 Young, Mina         01 Rain City Flyers      15:25.24  
 21  4618 Batura, Josey       99 Issaquah Gliders      15:39.01  
 22  4791 Keating, Megan      98 Whidbey Running       15:43.85  
 23  4613 Haskins, Shelby     99 Flan Clan             15:45.84  
 24  4706 Kramer, Marlena     01 Rain City Flyers      15:51.89  
 25  4798 Reed, MacKenzie     01 Whidbey Running       16:07.84  
 26  4818 Nicholas, Geana     01 Rain City Flyers      16:12.74  
 27  4807 Sullivan, Emmie     02 Rain City Flyers      16:29.56  
 28  4615 Renner, Kadie       99 Flan Clan             16:52.73  
 29  4677 Andrews, Elsa       00 Rain City Flyers      17:02.70  
 30  4805 Wicker, Catherine   02 Whidbey Running       17:05.00  
 31  4758 Collazo, Dani       99 Unity Running         17:46.05  
 32  4709 Margarones, Chloe   00 Rain City Flyers      18:13.02  
 33  4505 Brown, Jacqueline   01 Cascade Striders      22:23.37  
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1  4569 Goldstone, Jesse    99 Fed Way               11:30.49  
  2  4552 Blake, Zachary      99 Fed Way               12:01.46  
  3  4779 Shields, Jack       99 Unity Running         12:05.37  
  4  4551 Bianchini, Christo  99 Fed Way               12:28.41  
  5  4723 Whalen, Alex        99 Rain City Flyers      12:32.47  
  6  4716 Rathbun, Parker     00 Rain City Flyers      12:36.92  
  7  4813 Klingler, Myles     00 Fed Way               12:46.35  
  8  4532 McCormack, RJ       99 Cascade Striders      12:48.40  
  9  4659 Woodward, Duncan    00 Issaquah Gliders      12:59.60  
 10  4688 Fitch, Harrison     01 Rain City Flyers      13:00.89  
 11  4526 Joseph, Ruben       00 Cascade Striders      13:06.64  
 12  4685 Doshi, Ethan        00 Rain City Flyers      13:15.23  
 13  4575 Ho, Brandon         99 Fed Way               13:23.99  
 14  4803 Vasileff, Ryan      00 Whidbey Running       13:51.04  
 15  4592 Paulino, Riley      01 Fed Way               14:12.24  
 16  4774 Ries, Colin         01 Unity Running         14:22.80  
 17  4517 Donnel, Jared       00 Cascade Striders      14:23.13  
 18  4821 Johnson, William    00 Fed Way               14:25.81  
 19  4739 Hellker, Marcus     00 Cascade Striders      14:28.02  
 20  4622 DaPonte, Rhys       01 Issaquah Gliders      14:34.59  
 21  4735 Armstrong, Landon   00 Una-Cascade Stri      14:35.02  
 22  4511 Curran, Zach        01 Cascade Striders      14:36.80  
 23  4513 DeJarlais, Nichola  99 Cascade Striders      14:39.77  
 24  4695 Herndon, Coleman    00 Rain City Flyers      14:42.82  
 25  4780 Sparling, Jack      00 Unity Running         14:56.18  
 26  4703 Jones-Toutant, Emm  00 Rain City Flyers      15:04.45  
 27  4650 Stone, Patrick      99 Issaquah Gliders      15:12.02  
 28  4529 Lau, Bobby          00 Cascade Striders      15:18.15  
 29  4760 Cranford, Garrett   99 Unity Running         15:34.33  
 30  4819 Brindle, Calvin     00 Issaquah Gliders      15:48.26  
 31  4767 Johnson, Conrad     00 Unity Running         15:53.25  
 32  4512 Dailidenas, Avery   00 Cascade Striders      15:58.75  
 33  4724 Young, Elliott      99 Rain City Flyers      16:04.13  
 34  4737 Choudhry, Tanner    00 Una-Cascade Stri      16:09.72  
 35  4787 Grehan, Tyler       00 Whidbey Running       16:11.49  
 36  4766 Johnson, Andrew     00 Unity Running         16:31.70  
 37  4776 Ries, Thomas        02 Unity Running         16:37.61  
 38  4814 Rathburn, Rowan     03 Rain City Flyers      18:42.38  
 39  4785 Eliasen, Josh       00 Whidbey Running       20:10.82  
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1  4704 Kingma, Brooke      97 Rain City Flyers      11:51.88  
  2  4823 Pivec, Mikayla      97 Snohomish Track       11:56.24  
  3  4530 Manns, Alexis       97 Cascade Striders      11:56.56  
  4  4682 Carr, Hazel         97 Rain City Flyers      12:09.11  
  5  4667 Clarke, Casey       98 Oiselle               12:29.84  
  6  4588 McWilliams, Patryc  97 Fed Way               12:33.18  
  7  4531 Matora, Katia       97 Cascade Striders      12:39.95  
  8  4617 Tompkins, Nicole    97 Flan Clan             12:41.38  
  9  4669 Gibson, Briahna     97 Oiselle               12:44.66  
 10  4664 Brinkman, Tanna     97 Oiselle               12:45.54  
 11  4718 Rice, Sydda         98 Rain City Flyers      12:46.22  
 12  4711 Oviatt, Rebekah     98 Rain City Flyers      12:47.00  
 13  4687 Farkas, Paloma      98 Rain City Flyers      13:00.92  
 14  4801 Sligh, Marissa      97 Whidbey Running       13:03.26  
 15  4668 Ferguson, Anne      97 Oiselle               13:05.36  
 16  4514 DeSaESilva, Pascal  97 Cascade Striders      13:06.99  
 17  4525 Joseph, Elena       97 Cascade Striders      13:07.89  
 18  4671 Lower, Emma         97 Oiselle               13:10.22  
 19  4662 Best, Amelia        97 Oiselle               13:10.87  
 20  4612 Arn, Hannah         97 Flan Clan             13:15.07  
 21  4672 Maher, Anne         98 Oiselle               13:19.82  
 22  4661 Maraghe, Margot     97 Oiselle Running       13:27.21  
 23  4789 Horn, Jonalynn      97 Whidbey Running       13:27.47  
 24  4771 Purtzer, Hailey     98 Unity Running         13:31.40  
 25  4720 Sullivan, Zanna     98 Rain City Flyers      13:34.91  
 26  4702 Jones-Toutant, Eli  98 Rain City Flyers      14:01.71  
 27  4537 Phillips, Megan     98 Cascade Striders      14:30.03  
 28  4549 Bateh, Zabrina      97 Fed Way               14:32.98  
 29  4539 Richardson, Sarah   97 Cascade Striders      14:44.81  
 30  4674 Sharp, Caroline     98 Oiselle               15:36.29  
 31  4684 Davis, Flora        98 Rain City Flyers      16:09.80  
 32  4786 Grehan, Breanna     98 Whidbey Running       16:39.42  
 33  4784 Crowther, Carly     98 Whidbey Running       17:04.56  
 34  4726 Orndorff, Clara     97 Rain City Unatta      17:14.76  
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1  4822 Gillman, Sam        98 Unattached            11:09.95  
  2  4797 Powers, Dakota      97 Whidbey Running       11:12.03  
  3  4548 Barry, Alexander    97 Fed Way               11:25.91  
  4  4694 Heffernan, Ryan     97 Rain City Flyers      11:26.16  
  5  4636 Morrison, Cooper    97 Issaquah Gliders      11:29.31  
  6  4582 Lanser, Alexander   97 Fed Way               11:37.69  
  7  4628 Harvey, Eric        98 Issaquah Gliders      11:39.22  
  8  4591 Myrick, Brendan     98 Fed Way               11:44.35  
  9  4764 Hilger, Maxwell     98 Unity Running         11:52.15  
 10  4607 Woodruff, Alec      98 Fed Way               12:10.35  
 11  4521 Glouner, Thomas     97 Cascade Striders      12:10.58  
 12  4578 Jenkins, Jacob      98 Fed Way               12:10.86  
 13  4794 Melnick, Gunnar     97 Whidbey Running       12:40.65  
 14  4573 Haneberg, Mats      98 Fed Way               12:45.02  
 15  4520 Glouner, Brandon    97 Cascade Striders      12:56.88  
 16  4825 Lindgren, Thomas    97 Snohomish Track       12:57.52  
 17  4570 Goleeke, Nicolas    98 Fed Way               12:58.01  
 18  4710 Megalli, Samy       97 Rain City Flyers      13:07.05  
 19  4576 Howard, David       98 Fed Way               13:10.40  
 20  4504 Beauchamp, Luke     97 Cascade Striders      13:28.10  
 21  4736 Armstrong, Logan    97 Una-Cascade Stri      13:33.69  
 22  4769 Knorr, Garrett      97 Unity Running         13:48.13  
 23  4503 Aras, Tay           98 Cascade Striders      13:51.87  
 24  4652 Symmes, Samuel      97 Issaquah Gliders      13:53.07  
 25  4788 Guzman, Miguel      98 Whidbey Running       14:04.90  
 26  4502 Aras, Rohan         97 Cascade Striders      14:08.28  
 27  4540 Robinson, Aidan     98 Cascade Striders      14:13.27  
 28  4768 Johnson, Zachary    97 Unity Running         14:48.49  
 29  4579 Johnson, Tristan    98 Fed Way               15:06.12  
 30  4566 Gegoux, Sami        97 Fed Way W             15:08.86  
 31  4744 Rayment, Masaki     97 Una-Cascade Stri      15:32.64  
 32  4583 LaPella, Sam        97 Fed Way W             15:38.17  
 33  4523 Hori, TJ            97 Cascade Striders      15:44.42  
 34  4743 Oden, Will          97 Una-Cascade Stri      16:03.31  
 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1  4696 Hielkema, Marissa   96 Rain City Flyers      15:29.71  
  2  4663 Bolibol, Keagan     96 Oiselle               15:29.95  
  3  4676 Western, Audrey     96 Oiselle               15:48.67  
  4  4675 Sharp, Natalie      96 Oiselle               15:54.15  
  5  4522 Hill, Anna          95 Cascade Striders      16:37.90  
  6  4795 Meyer, Olivia       95 Whidbey Running       16:44.90  
  7  4806 Wicker, Christina   95 Whidbey Running       16:45.69  
  8  4639 Pletcher, Elise     95 Issaquah Gliders      16:50.96  
  9  4553 Brown, Cassidy      95 Fed Way               17:00.05  
 10  4506 Chaffey, Isabella   96 Cascade Striders      17:01.61  
 11  4811 Jones, Kendall      95 Fed Way               17:02.02  
 12  4557 Carr, Christine     96 Fed Way               17:09.36  
 13  4673 Maher, Kathryn      96 Oiselle               17:12.78  
 14  4683 Cunningham, Caitli  95 Rain City Flyers      17:13.73  
 15  4670 Haley, Abigail      96 Oiselle               17:15.10  
 16  4631 Krahling, Samantha  96 Issaquah Gliders      17:20.11  
 17  4524 Johnson, Kysa       96 Cascade Striders      17:25.47  
 18  4587 McGinnis, Terra     95 Fed Way               17:27.33  
 19  4601 Tacke, Emily        95 Fed Way               17:32.09  
 20  4572 Hallstrom, Paige    96 Fed Way               17:33.82  
 21  4826 Sahl, Kendall       95 Rain City Flyers      17:41.47  
 22  4584 Larson, Kari        96 Fed Way               17:45.54  
 23  4757 Sowards, Rachel     95 Unattached            17:52.38  
 24  4678 Barnes, Joy         95 Rain City Flyers      17:54.08  
 25  4644 Rylands, Erin       95 Issaquah Gliders      18:00.99  
 26  4657 Volken, Christina   95 Issaquah Gliders      18:15.63  
 27  4647 Shaw, Rachel        95 Issaquah Gliders      18:20.31  
 28  4733 Limesand, Elle      96 Snohomish Track       18:24.31  
 29  4810 Vesteinsdottir, Ra  95 Fed Way               18:26.33  
 30  4790 Kagey, Hannah       96 Whidbey Running       18:40.44  
 31  4637 Murphy, Erin        95 Issaquah Gliders      18:48.30  
 32  4580 Kjenstad, Karissa   96 Fed Way               18:52.60  
 33  4608 Chittenden, Alexis  95 Fed Way               19:59.20  
 34  4700 Jewett, Samantha    95 Rain City Flyers      20:02.55  
 35  4510 Coyle, Meg          96 Cascade Striders      20:33.72  
 36  4753 Mazza-Smith, Erika  96 Unattached            20:36.38  
 37  4765 Hills, Delaney      96 Unity Running         20:54.57  
 38  4501 Ahearn, Kathryn     95 Cascade Striders      20:55.96  
 39  4792 Maronbe, Megan      96 Whidbey Running       22:30.44  
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1  4717 Reed, Kyler         95 Rain City Flyers      14:01.32  
  2  4799 Rodeheffer, John    96 Whidbey Running       14:06.59  
  3  4714 Pearce, Jack        95 Rain City Flyers      14:09.41  
  4  4541 Roe, Aaron          96 Cascade Striders      14:29.69  
  5  4596 Riordan, Ruben      95 Fed Way               14:35.49  
  6  4577 Jasperson, James    95 Fed Way               14:44.82  
  7  4547 Barbe, Simon        95 Fed Way               14:52.12  
  8  4568 Goldstone, David    95 Fed Way               14:59.45  
  9  4626 Flindt, Spencer     95 Issaquah Gliders      15:01.97  
 10  4567 Glackin-Coley, Sha  96 Fed Way               15:10.93  
 11  4679 Beck, Wolfgang      95 Rain City Flyers      15:18.28  
 12  4748 DeGraff, Kyle       95 Unattached            15:20.52  
 13  4581 Kunzelman, Stewart  96 Fed Way               15:22.07  
 14  4722 Thompson, Matthew   95 Rain City Flyers      15:24.71  
 15  4796 Miller, Stephen     96 Whidbey Running       15:31.45  
 16  4772 Purtzer, Quentin    95 Unity Running         15:38.74  
 17  4649 Stewart, Mark       95 Issaquah Gliders      15:39.72  
 18  4777 Shields, Charlie    95 Unity Running         15:41.78  
 19  4707 Madson, Warren      95 Rain City Flyers      15:49.73  
 20  4534 Melrose, Marshall   95 Cascade Striders      15:52.26  
 21  4629 Howe, Tom           95 Issaquah Gliders      16:04.08  
 22  4802 Stanford, Nathanae  95 Whidbey Running       16:06.76  
 23  4734 Smith, Keagan       95 Snohomish Track       16:15.08  
 24  4635 Moo, Keagan         95 Issaquah Gliders      16:18.14  
 25  4598 Schrader, Danny     96 Fed Way               16:18.68  
 26  4654 Tidball, Eric       96 Issaquah Gliders      16:32.72  
 27  4508 Corff, Alexander    96 Cascade Striders      16:46.33  
 28  4751 Kondo, Teruhito     96 Unattached            17:02.60  
 29  4538 Phillips, Tyler     96 Cascade Striders      17:21.96  
 30  4750 Ghiglione, John     95 Unattached            17:30.86  
 31  4507 Cipoletti, Conrad   95 Cascade Striders      17:55.81  
 32  4515 Devine, Harrison    96 Cascade Striders      17:59.00  
 33  4770 Peterson, Conner    96 Unity Running         18:24.15  
 34  4762 Flannigan, Owen     95 Unity Running         18:24.69  
 35  4773 Reynolds, Joseph    96 Unity Running         18:27.02  
 36  4705 Koney, Nicholas     95 Rain City Flyers      18:46.89  
 37  4519 Garcia, Vincent     96 Cascade Striders      18:47.16  
 38  4730 Burns, Nathan       96 Snohomish Track       19:01.52  
 39  4731 Forkey, Blake       96 Snohomish Track       19:08.50  
 40  4824 Nicholas, Jose Man  95 Rain City Flyers      20:41.19  
 41  4747 Clarke, Jamie       96 Unattached            21:15.22  
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  4625 Elefson, Aaron      93 Issaquah Gliders      16:52.87  
  2  4624 Duffy, Alex         93 Issaquah Gliders      17:11.00  
  3  4692 Gibson, Patrick     94 Rain City Flyers      17:21.65  
  4  4838 Campbell, Aaron     93 Seattle Running       17:28.43  
  5  4698 Hoffman, Luke       93 Rain City Flyers      17:33.06  
  6  4651 Symmes, Keegan      94 Issaquah Gliders      17:38.18  
  7  4715 Peloquin, Casey     93 Rain City Flyers      17:40.20  
  8  4690 Gagliano, Joseph    93 Rain City Flyers      17:43.01  
  9  4656 Tidball, Kevin      94 Issaquah Gliders      17:44.49  
 10  4832 Dickson, Marcus     94 Fed Way               17:55.31  
 11  4605 White, Sean         93 Fed Way               18:10.90  
 12  4713 Parker, Zachary     94 Rain City Flyers      18:15.93  
 13  4754 Meler, Heath        94 Unattached            18:20.02  
 14  4571 Grant, Thomas       94 Fed Way               18:23.11  
 15  4833 Gould, Kody         93 Fed Way               18:38.35  
 16  4554 Brown, Dylan        93 Fed Way W             18:40.61  
 17  4752 Leniski, Ivan       94 Unattached            18:42.91  
 18  4686 Drathman, Leif      94 Rain City Flyers      18:43.30  
 19  4831 Byram, Lloyd        93 Fed Way W             18:43.61  
 20  4836 Fox, Colten         94 Unattached            18:52.92  
 21  4646 Sharps, Devin       94 Issaquah Gliders      18:54.77  
 22  4642 Rogers, Jamon       94 Issaquah Gliders      18:58.09  
 23  4701 Jones, Nathan       93 Rain City Flyers      19:09.77  
 24  4834 McCranie, Cody      93 Fed Way W             19:17.23  
 25  4749 Fritz, Austin       93 Unattached            19:34.64  
 26  4841 Cyra, Aidan         93 Unattached            19:41.36  
 27  4712 Page, Ryan          94 Rain City Flyers      19:41.76  
 28  4812 Coughlin, James     94 Fed Way W             20:27.93  
 29  4732 Horn, Troy          94 Fed Way               20:38.96  
 30  4837 Larson, Nicolas     93 Unattached            20:57.99  
 31  4808 Stewart, Michael    93 Issaquah Gliders      21:53.44  
 32  4561 Devine, Cameron     94 Fed Way W             25:30.00  
 33  4630 Johnson, Lucas      94 Issaquah Gliders      26:01.00  
 
Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  4555 Campbell, Casey     92 Fed Way               16:30.27  
  2  4599 Schroll, Chris      91 Fed Way               16:49.48  
  3  4846 Villavicencio, Ala  92 Unattached            17:02.75  
  4  4843 Mcleod, Ian         91 Unattached            17:03.05  
  5  4691 Gibson, Daniel      91 Rain City Flyers      17:03.36  
  6  4840 Garrison, Ethan     92 Rain City Flyers      17:05.57  
  7  4560 Cross, Michael      91 Fed Way               17:08.67  
  8  4620 Branch, Kyle        92 Issaquah Gliders      17:16.27  
  9  4839 Hopper, Dylan       91 Seattle Running       17:20.41  
 10  4627 Frerker, Mark       92 Issaquah Gliders      17:25.64  
 11  4755 Minor, Nathan       91 Rain City Flyers      17:28.25  
 12  4844 Baker, Andrew       91 Unattached            17:31.08  
 13  4721 Swanson, Danile     92 Rain City Flyers      17:36.96  
 14  4606 Wittman, Jacob      92 Fed Way               17:51.52  
 15  4845 Gross, Matt         92 Rain City Flyers      17:58.93  
 16  4610 Cowan, Skylar       92 Fed Way               18:01.49  
 17  4550 Beckman, James      92 Fed Way W             18:04.58  
 18  4564 Dverson, Wiley      91 Fed Way               18:12.66  
 19  4556 Cardenas, Michael   91 Fed Way W             18:17.87  
 20  4660 Sherwood, Josiah    92 Issaquah Gliders      18:25.42  
 21  4589 Melrose, Christoph  92 Fed Way W             18:31.02  
 22  4756 Phipps, Jacob       91 Rain City Flyers      18:31.27  
 23  4562 Duffy, Daniel       92 Fed Way W             18:35.60  
 24  4842 Hamilton, Aaron     92 Rain City Flyers      18:49.56  
 25  4847 Williams, Deshawn   92 Fed Way W             18:55.19  
 26  4653 Thomas, Brandon     92 Issaquah Gliders      19:01.28  
 27  4641 Ressler, Benjamin   92 Issaquah Gliders      19:12.18  
 28  4559 Cowan, Hunter       91 Fed Way W             19:33.94  
 29  4638 Murphy, Kyle        91 Issaquah Gliders      19:34.95  
 30  4815 Pletcher, Martin    92 Issaquah Gliders      19:55.34  
 
Event 11  5000 Meter Run InterG & Yng Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15-16
  1  4619 Benster, Lindsay    93 Issaquah Gliders      19:50.96  
  2  4546 Atwood, Rachel      94 Fed Way               20:13.11  
  3  4830 Johnson, Jasmine    93 Fed Way               20:31.97  
  4  4597 Royal, Adrianna     93 Fed Way               21:03.09  
  5  4616 Tompkins, Lindsay   94 Flan Clan             21:08.39  
  6  4634 Migotsky, Nicole    93 Issaquah Gliders      21:19.43  
  7  4817 Hunter, Haley       93 Issaquah Gliders      21:58.11  
  8  4586 Luther, Savannah    94 Fed Way               22:17.35  
  9  4640 Poplawski, Alisa    94 Issaquah Gliders      22:30.75  
 10  4623 Davies, Kaily       94 Issaquah Gliders      22:36.36  
 11  4574 Helliker, Claire    94 Fed Way               22:41.83  
 12  4585 Larson, Kristen     93 Fed Way               23:24.81  
 13  4727 Holmberg, Alene     93 Seattle Running       23:34.79  
 14  4729 Rundle, Josephine   93 Seattle Running       24:34.17  
 15  4828 Carmichael, Gwen    94 Unattached            24:41.59  
 16  4719 Sullivan, Madison   94 Rain City Flyers      25:00.99  
 17  4835 Crawford, Kendal    93 Seattle Running       25:27.51  
 18  4594 Rayment, Mizuki     94 Fed Way               25:57.25  
 19  4645 Rylands, Katie      93 Issaquah Gliders      26:14.95  
 
Event 11  5000 Meter Run InterG & Yng Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 17-18
  1  4614 Meler, Holly        91 Flan Clan             20:03.48  
  2  4820 Johnson, Sarah      92 Fed Way               20:47.73  
  3  4728 Nichols, Ashley     92 Seattle Running       21:18.57  
  4  4603 Turner, Kayley      91 Fed Way               21:37.20  
  5  4643 Rudd, Alex          92 Issaquah Gliders      21:45.33  
  6  4829 McCabe, Megan       92 Fed Way               22:03.56  
  7  4693 Heffernan, Agen     91 Rain City Flyers      23:30.09  
  8  4827 Hallstrom, Heather  92 Fed Way               24:07.44  
  9  4543 Tucker, Summer      92 Fed Way               28:39.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec