Join/Renew Now

Results - USATF Gulf Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/8/09 - The Woodlands, Texas

Event 1  3k Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucas Bourgoyne         				8:33
  2 Zaire Walker            				11:33 


Event 2  3k Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Arrington         				9:45
  2 Emerald Carter           				9:47 
  3 Rebecca Garza					12:37


Event 3  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zion Walker						11:54
  2 Bradley Gloxner  					12:23
  3 Grayson Frable  					12:47
  4 Nicholas Bracci  					12:47
  5 Aider Vennard  					12:51
  6 Dylan Everett  					13:23
  7 Tommy Knippers  					13:41


Event 4  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake 						12:36
  2 Mya Lloyd 						13:20
  3 Serena Montgomery 					13:43
  4 Mia Lloyd 						13:52
  5 Eden Carter 					15:23
  6 Katie Velez 					15:23
  7 Amanda Garza 					15:33
  8 Chloe Domino 					15:37
  9 Payton Garrison 					18:31


Event 5  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Martin 					11:49
  2 Geren Mills 					12:34
  3 Trent Martin 					12:54
  4 Gabe Cabajan 					13:08
  5 Marcos Elizondo 					13:33


Event 6  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Heymach 					11:39
  2 Micaela Chan 					11:41
  3 Rebekah Rodriguez 					12:29
  4 Codi Ratliff 					12:59
  5 Pilar Glaser 					13:02
  6 Kara Sunstrom 					13:05
  7 Jamie Parmley 					13:10
  8 Jennifer Trevino 					13:48
  9 Jesslin Castilley 					14:35


Event 7  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Timothy Messen 					13:01
  2 Stephen Medlin 					14:11
  3 Matthew Smith 					14:22
  4 Jay Johnson 					14:24
  5 Joey Berry 						14:27
  6 Colton Ratliff 					15:54


Event 8  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kristina Guevara 					15:33
  2 Anna Ractliffe 					16:37
  3 Rainee Zabarowski 					16:58
  4 Tyler Hooks 					22:26


Event 9  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alejandro Raminey 					18:46


Event 10  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lydia Longoria 					22:58


Event 11  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brennyn Kaelin 					17:34
  2 Thomas Garnier 					17:57
  3 Remy Sutherland 					18:43
  4 Leonard Spearman 					20:39


Event 11  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caitlin Rodriguez 					23:07
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec