Join/Renew Now

Results - USATF Three Rivers Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/12/09 - Greensburg, Pennsylvania

Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     44 Boris, Samantha               01 0211-Unattached     9:01.00 
  2     45 Tressler, Sydney              01 0211-Westmorelan   10:00.00 
  3     47 Bailey, Morgan                01 0211 South Park    10:48.00 
 
Event 1  3k Run CC Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1      4 Wehn, Sydney                  99 0211-Pacer Track   12:21.00 
  2      1 Paytas, Abby                  99 0211-Unattached    13:22.00 
  3      3 Wehn, Ally                    99 0211-Pacer Track   14:23.00 
  4     48 Montgomery, Paige             99 0211-Pacer Track   16:42.00 
  5      2 Stotz, Annika                 00 0211-Unattached    19:21.00 
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     10 Ansell, Morgan                97 0211-Westmorelan   11:54.00 
  2     14 Tressler, Mackenzie           97 0211-Westmorelan   12:22.00 
  3      9 Rouse, Dayna                  98 0211-Unattached    13:06.00 
  4     15 Walnoha, Elaina               97 0211-Pacer Track   13:37.00 
  5     16 Wehn, Delaney                 97 0211-Pacer Track   13:55.00 
  6     12 Stotz, Karina                 98 0211-Unattached    14:03.00 
  7     13 Tarris, Bearett               97 0211-Pacer Track   14:24.00 
  8     11 LeGarrec, Zoe                 98 0211-Unattached    18:34.00 
 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     26 Little, Carly                 96 0211-Unattached    15:45.00 
  2     27 McMichael, Kirsten            96 0211-Unattached    16:19.00 
  3     24 Jaskowak, Mary                96 0211-Unattached    16:34.00 
  4     23 Brown, Regina                 95 0211-Unattached    16:48.00 
  5     25 Key, Kayla                    96 0211-Unattached    17:16.00 
  6     28 Paytas, Emma                  96 0211-Unattached    17:31.00 
 
Event 9  5k Run CC Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     42 Booher, Kayla                 91 0211-Westmorelan   25:09.00 
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1      8 Provenzo, Mark                99 0211-Westmorelan   11:48.00 
  2      7 Parrish, Adam                 99 0211-Unattached    12:10.00 
  3      5 Andres, Jonah                 00 0211-Pacer Track   13:20.00 
  4      6 Gesselberty, Joshua           99 0211-Pacer Track   14:20.00 
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     17 Hay, Shaun                    98 0211-Pacer Track   11:23.00 
  2     21 Wolk, Nicholas                98 0211-Pacer Track   11:42.00 
  3     20 Taylor, Kevin                 97 0211 South Park    12:09.00 
  4     22 Young, Daniel                 97 0211-Unattached    12:22.00 
  5     49 Webb, 	dejuan                 98 0211-River City    14:19.00 
  6     19 McLaughlin, Sean              97 0211-Unattached    15:04.00 
  7     18 Key, Emmanuel                 98 0211-Unattached    16:21.00 
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     30 Shields, Brian                95 0211-Unattached    13:50.00 
  2     33 Whiteman, Ryan                95 0211-Unattached    14:11.00 
  3     29 Rouse, Seth                   96 0211-Unattached    15:10.00 
  4     32 McLaughlin, Colin             95 0211-Unattached    16:55.00 
  5     31 McCann, Christoher            96 0211-Unattached    17:53.00 
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1     39 Kelly, George                 94 0211-River City    17:58.00 
  2     38 McCann, Alex                  94 0211-Unattached    19:22.00 
  3     46 McClimans, Tyler              94 0211-Unattached    26:10.00 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec