Join/Renew Now

Results - USATF Region 6 Junior Olympic Track & Field Championships

7/9-12/09 - Murfreesboro, Tennesse

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Region 6: * 15.08  7/11/2004   Ferrin Coleman, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burnett, Chelsie             Mobile Parks & R         15.41q  1 
  2 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC         15.73q  2 
  3 Spates, Ta'La                Future TC                15.94q  1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Region 6: * 15.08  7/11/2004   Ferrin Coleman, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Burnett, Chelsie             Mobile Parks & R         14.97* 
  2 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC         15.23  
  3 Spates, Ta'La                Future TC                15.80  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Region 6: * 32.38  7/11/2004   Ferrin Coleman, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burnett, Chelsie             Mobile Parks & R         33.13q  1 
  2 Spates, Ta'La                Future TC                33.31q  1 
  3 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC         33.96q  2 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Region 6: * 32.38  7/11/2004   Ferrin Coleman, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC         32.01* 
  2 Burnett, Chelsie             Mobile Parks & R         32.65  
  3 Spates, Ta'La                Future TC                33.94  
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Region 6: * 1:08.33  7/11/2004   Courtney Carmichael, Continental T-Be     
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spates, Ta'La                Future TC              1:17.28q  1 
  2 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC       1:17.29q  2 
  3 Golston, Alexis              Mobile Parks & R       1:19.67q  1 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Region 6: * 1:08.33  7/11/2004   Courtney Carmichael, Continental T-Be     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Indya               Grtr King Dvd TC       1:15.38  
  2 Spates, Ta'La                Future TC              1:16.61  
  3 Golston, Alexis              Mobile Parks & R       1:18.92  
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Region 6: * 3:09.49  7/9/2006    Kennedy Smith, Baton Rougel               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ingram, Aniya                Grtr King Dvd TC       3:18.04  
  2 Caldwell, Victoria           Cont. T-Belles         3:19.96  
  3 Booker, Keandra              Grtr King Dvd TC       3:50.40  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Booker, Keandra              Grtr King Dvd TC       7:57.83  
 
Event 6  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Amiya                Su-per Mo-ve          11:26.01  
  2 Taylor, Candra               Su-per Mo-ve          12:04.91  
  3 Johnson, Jairelle            Magic City Rnnrs      13:13.48  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Region 6: * 3.15m  7/8/2004    Ferrin Coleman, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beard, Olivia                Mobile Parks & R         3.07m   10-01.00 
  2 Rice, Destiny                Shreveport TC            3.06m   10-00.50 
  3 Burnett, Chelsie             Mobile Parks & R         2.69m    8-10.00 
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Region 6: * 4.25m  7/8/2006    Bresha Houston, Peak Perform                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Austin, Jessica              Mobile Parks & R         4.29m*  14-01.00 
 
Event 12  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Region 6: * 12.12m  7/11/2008   Katie Aldrege, Peak Perform                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Austin, Jessica              Mobile Parks & R         9.55m      31-04 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Region 6: * 14.54  7/10/2002   Samuel Washington, PCTC                     
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Funches, Derrick             Mississippi Heat         14.97q  1 
  2 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs           15.77q  2 
  3 Davis, Richard               US Express TC            15.93q  1 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Region 6: * 14.54  7/10/2002   Samuel Washington, PCTC                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Funches, Derrick             Mississippi Heat         14.90  
  2 Hanger, Hunter               Tenn. Cheetahs           15.22  
  3 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs           15.28  
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Region 6: * 30.27  7/12/2008   Collins Woods, Mobile Parks                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Funches, Derrick             Mississippi Heat         32.31q  2 
  2 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs           33.46q  1 
  3 Davis, Richard               US Express TC            33.78q  2 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Region 6: * 30.27  7/12/2008   Collins Woods, Mobile Parks                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Funches, Derrick             Mississippi Heat         32.13  
  2 Hanger, Hunter               Tenn. Cheetahs           32.53  
  3 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs           32.89  
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Region 6: * 1:00.41  7/8/1992    LeDaniel Mitchell, HOTC                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs         1:17.12q  2 
  2 Hanger, Hunter               Tenn. Cheetahs         1:17.90q  1 
  3 Bey, Royale                  Elm Grove TC           1:19.26q  1 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Region 6: * 1:00.41  7/8/1992    LeDaniel Mitchell, HOTC                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fuqua, Micheal               Tenn. Cheetahs         1:15.40  
  2 Hanger, Hunter               Tenn. Cheetahs         1:16.75  
  3 Davis, Richard               US Express TC          1:19.41  
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Region 6: * 3:04.58  7/9/2005    Walter Mixon, MPRD                        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ferguson, Blaine             Grtr King Dvd TC       3:12.61  
  2 Robinson, Isaiah             River Cities TC        3:12.75  
  3 Jones, Nathaniel             Huntsville Metro       3:24.06  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Region 6: * 6:26.41  7/12/2008   Michael Lee, YMCA Baton R                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rainer, Master               Trial By Fire          7:05.49  
  2 Kuot, Wieu                   Mobile Parks & R       7:06.75  
 
Event 55  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Christian            Su-per Mo-ve          10:24.56  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Region 6: * 3.66m  7/11/2008   Daniel Beard, Mobile Parks                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Duhon, Jordan                Lake Area Exprss         2.75m    9-00.25 
  2 King, Marlon                 Mobile Parks & R         2.73m    8-11.50 
  3 Brooks, Torrus               Memphis Hurdlers         2.72m    8-11.25 
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Region 6: * 18.05m  7/8/2006    Rashad Haynes, Memphis Hurd                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thibodeuax, Kyle             Lafayette Yth TC        19.03m*     62-05 
  2 Bennett, Hakeem              Su-per Mo-ve            15.41m      50-07 
  3 Simon, Jacob                 Lafayette Yth TC        13.56m      44-06 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: # 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 6: * 13.35  6/1992      Natasha Cain                                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Akiya                Nashvl Illusions         14.48q  1 
  2 James, Lauryn                River Cities TC          14.71q  2 
  3 Johnson, Chante'             US Express TC            14.93q  2 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: # 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 6: * 13.35  6/1992      Natasha Cain                                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harris, Akiya                Nashvl Illusions         14.35  
  2 James, Lauryn                River Cities TC          14.38  
  3 Walker, Lennex               Chattanooga Jets         14.70  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: # 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Region 6: * 27.60  8/2003      Raven Sims, Baton Rouge YMCA                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Akiya                Nashvl Illusions         30.51q  1 
  2 James, Lauryn                River Cities TC          30.72q  2 
  3 Walker, Lennex               Chattanooga Jets         30.75q  2 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: # 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Region 6: * 27.60  8/2003      Raven Sims, Baton Rouge YMCA                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harris, Akiya                Nashvl Illusions         30.07  
  2 Walker, Lennex               Chattanooga Jets         30.46  
  3 James, Lauryn                River Cities TC          30.52  
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: #   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Region 6: * 1:03.96  7/10/2002   Taurinesha White, Baton Rouge YMCA        
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Delilah            Nashvl Illusions       1:10.66q  1 
  2 Johnson, Chante'             US Express TC          1:10.95q  2 
  3 Legier, Terrilyn             BR YMCA                1:12.42q  2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: #   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Region 6: * 1:03.96  7/10/2002   Taurinesha White, Baton Rouge YMCA        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Chante'             US Express TC          1:09.09  
  2 Williams, Delilah            Nashvl Illusions       1:09.14  
  3 Legier, Terrilyn             BR YMCA                1:11.39  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:23.86  7/20/2008   Danae Rivers, New Haven AG                
     JO Meet: # 2:24.70  7/30/1994   Shannon Radarmacher, Houston, TX          
    Region 6: * 2:32.70  8/15/2003   Tominique Lewis, NO Stars Express         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles         2:44.34  
  2 Williams, Delilah            Nashvl Illusions       2:49.82  
  3 Peterson, Sarah              CC Flyers TC           2:54.75  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 5:00.72  8/1/1993    Kristin Finch, Marietta, GA               
     JO Meet: # 5:00.72  8/1/1993    Kristin Finch, Marietta, GA               
    Region 6: * 5:12.50  8/15/2003   Tominique Lewis, NO Stars Express         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles         5:59.60  
  2 Rainer, Iyana                Trial By Fire          6:29.41  
  3 Thompson, Akia               Cont. T-Belles         6:49.51  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  7:30.8h  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA            
     JO Meet: #  7:30.8h  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA            
    Region 6: * 10:12.97  7/10/1997   Kasey Cador, POCT                        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sparrow, Breanna             Future TC              9:56.87* 
  2 Elliott, Curtidrea           US Express TC         10:42.10  
  3 Hardnett, Erica              Future TC             10:43.02  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
     JO Meet: # 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    Region 6: * 56.75  7/11/2004   Club Elite of Birmingham, Club Elite Birmi  
                       B Cochran, K Kirkwood, J Marbury, S Charley       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Training Ground TC  'A'                             1:06.97  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
     JO Meet: # 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Region 6: * 4:39.40  8/2003      NO Stars Express, NO Stars Express        
                         Mary Welcome,Tominique Lewis,Diamond Every,Gab Jac
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nashville Illusions  'A'                            5:03.43  
     1) Howard, Jnae                    2) Johnson, Breanna               
     3) Revish, Nayana                  4) Rucker, Deja                   
     5) Williams, Delilah               6)                                
  2 United Southern Express TC  'A'                     5:14.84  
  3 On The Right Track TC  'A'                          5:43.81  
     1) Carney, Mikayla                 2) Faison, Parke                  
     3) Jordan, Carmen                  4) Thaxton, Stasha                
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
     JO Meet: # 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
    Region 6: *  3-10  7/10/2002   Mary Huston, HTMC                           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foster, Madelyn              Hoover Parks&Rec        42.00m$ 137-09.50 
  2 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles         J42.00m$ 137-09.50 
  3 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC        40.00m$ 131-02.75 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $    4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C             
     JO Meet: #    4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C             
    Region 6: * 15-01.75  7/10/2002   Raven Sims, Baton Rouge YMCA             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scott, Leah                  BR YMCA                  3.50m   11-05.75 
  2 Metoyer, Danai               US Express TC            3.45m   11-04.00 
  3 Brandon, Chloe               Tenn. Cheetahs           3.41m   11-02.25 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: # 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Region 6: *  22-01  7/10/2002   Jade Giordano, LAET                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC         7.45m   24-05.50 
  2 Burrow, Alexis               Cont. T-Belles           5.89m   19-04.00 
  3 Hughes, Brandi               Lafayette Yth TC         5.41m   17-09.00 
  3 Stancil, August              Unattached_AL            5.41m   17-09.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
     JO Meet: # 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    Region 6: *  74-11  7/10/2002   Jade Giordano, LAET                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stancil, August              Unattached_AL           18.06m      59-03 
  2 Childress, Laureal           Club Elite TC           14.66m      48-01 
  3 Massey, Sheline              Massey Miracle          13.72m      45-00 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  1460  7/23/2008   Victoria Powell, Jaguar TC, NJ              
     JO Meet: #  1460  7/23/2008   Victoria Powell, Jaguar TC, NJ              
    Region 6: *  1373                                                          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles             829  
  2 Metoyer, Danai               US Express TC              822  
  3 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC           754  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC         6.86m   22-06.25  326  
  2 Stancil, August              Unattached_AL            5.67m   18-07.25  250  
  3 Metoyer, Danai               US Express TC            5.26m   17-03.25  225  
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles           1.10m    3-07.25  222  
  1 Metoyer, Danai               US Express TC            1.10m    3-07.25  222  
  3 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC         1.05m    3-05.25  180  
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Jazmin                 Cont. T-Belles           31.32   394  
  2 Metoyer, Danai               US Express TC            31.62   375  
  3 Jackson, Kristian            Grtr King Dvd TC         33.84   248  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: # 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Region 6: * 13.20  7/10/2004   Eddie Thompson, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Jarius                Mobile Parks & R         13.94q  2 
  2 Joiner, Harlod               A G Gaston TC            14.15q  1 
  3 Johnson, Jarious             Tenn. Cheetahs           14.17q  1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: # 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Region 6: * 13.20  7/10/2004   Eddie Thompson, Mobile Parks                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jones, Jarius                Mobile Parks & R         13.65  
  2 Joiner, Harlod               A G Gaston TC            13.80  
  3 Johnson, Jarious             Tenn. Cheetahs           13.94  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: # 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    Region 6: * 27.30  7/8/2005    Jessie Cole, B.R. Raiders Tra               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn         28.62q  2 
  2 Joiner, Harlod               A G Gaston TC            29.36q  1 
  3 Jones, Jarius                Mobile Parks & R         29.61q  1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: # 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    Region 6: * 27.30  7/8/2005    Jessie Cole, B.R. Raiders Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn         28.54  
  2 Joiner, Harlod               A G Gaston TC            28.65  
  3 Jones, Jarius                Mobile Parks & R         29.49  
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
     JO Meet: #   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    Region 6: * 1:02.45  7/10/2004   William Carroll, Mobile Parks             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn       1:07.27q  2 
  2 Jones, Willie                Elm Grove TC           1:07.83q  2 
  3 Williams, Alvion             Elm Grove TC           1:09.46q  2 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
     JO Meet: #   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    Region 6: * 1:02.45  7/10/2004   William Carroll, Mobile Parks             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn       1:08.92  
  2 Barton, Emari                Nashvl Illusions       1:09.15  
  3 Jones, Willie                Elm Grove TC           1:11.12  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: # 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Region 6: * 2:35.46  7/12/2008   Brennon Jaspierre, Unattached             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, EM                    Rapides Jr. TC         2:39.80  
  2 Stoxstill-Diggs, Eric        Trial By Fire          2:43.01  
  3 Jones, Willie                Elm Grove TC           2:46.25  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: # 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Region 6: * 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, EM                    Rapides Jr. TC         5:36.47  
  2 Wamack, Bailey               Unattached-TN          5:49.60  
  3 Lee, Michael                 BR YMCA                5:51.79  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville,  AR         
     JO Meet: #  7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville,  AR         
    Region 6: * 10:21.85  7/9/2006    Brandon Carroll, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Waller, Darrell              Su-per Mo-ve          12:16.96  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
     JO Meet: # 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Region 6: * 55.23  7/11/2004   Port City TC, Port City                     
                       S Washington, C Hutcherson, S Dixon, D Tinsley    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks And Recreation  'A'                      57.27  
  2 A G Gaston TC  'A'                                    57.73  
  3 Magic City Runners  'A'                             1:00.14  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
     JO Meet: # 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    Region 6: * 4:43.10  8/2003      Twin City Athletic Assoc'A', Twin City Ath
                         JamesGrayson,AhkeemHenderson,JustinJemison,MarkPay
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elm Grove Track Club  'A'                           5:07.79  
  2 Baton Rouge YMCA  'A'                               5:14.49  
  3 United Southern Express TC  'A'                     5:18.80  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
     JO Meet: # 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    Region 6: * 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC           48.00m$ 157-05.75 
  2 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec        44.00m$ 144-04.25 
  3 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn        42.00m$ 137-09.50 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
     JO Meet: # 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    Region 6: *  4.75  7/26/1980   Terry Simpson, Norman, OK                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Richards, Christopher        Speed City T             4.04m   13-03.25 
  2 Mayes, Jonah                 US Express TC            3.86m   12-08.00 
  3 Holmes, Sam                  Magic City Rnnrs         3.79m   12-05.25 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
     JO Meet: # 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    Region 6: * 12.44m  8/3/2003    Jon Allen, Houston, TX                     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC            8.17m   26-09.75 
  2 Stewart, Phillip             Spar TC                  8.00m   26-03.00 
  3 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec         7.52m   24-08.25 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
     JO Meet: # 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
    Region 6: * 39.39m  8/1/2003    Ron Baker, Utica, KS                       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC           34.84m     114-04 
  2 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec        26.13m      85-09 
  3 Isom, Brock                  Speed City T            25.34m      83-02 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, CA        
     JO Meet: #  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, CA        
    Region 6: *  1032                                                          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC              586  
  2 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec           577  
  3 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn           566  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC            7.92m   26-00.00  362  
  2 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec         7.36m   24-01.75  328  
  3 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn         6.51m   21-04.25  279  
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Humphrey, Marion             Speed City T             1.30m    4-03.25  250  
  2 Jones, Nathan                Hoover Parks&Rec         1.25m    4-01.25  218  
  3 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC            1.20m    3-11.25  188  
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Constantine, Braylon         Unattached_Sthrn       1:07.03   206  
  2 Jones, Willie                Elm Grove TC           1:08.65   167  
  3 Tripeaux,II, Kevin           US Express TC          1:16.29    36  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: # 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Region 6: * 12.45  6/1993      Natasha Cain                                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Katie               Mobile Parks & R         13.55q  1 
  2 Posey, Evelyn                Magic City Rnnrs         13.73q  1 
  3 Battle, Diamond              On The Right Tra         13.92q  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: # 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Region 6: * 12.45  6/1993      Natasha Cain                                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Katie               Mobile Parks & R         13.41  
  2 Davis, Gabrielle             New Era TC               13.44  
  3 Posey, Evelyn                Magic City Rnnrs         13.61  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: # 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 6: * 25.86  6/1987      Kimberly Dubose                             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Katie               Mobile Parks & R         27.79q  2 
  2 Posey, Evelyn                Magic City Rnnrs         28.30q  1 
  3 Brown, Jennifer              US Express TC            28.68q  1 
  3 Davis, Gabrielle             New Era TC               28.68q  1 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: # 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 6: * 25.86  6/1987      Kimberly Dubose                             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Katie               Mobile Parks & R         27.99  
  2 Young, Victoria              Unattached_Sthrn         28.15  
  3 Posey, Evelyn                Magic City Rnnrs         28.16  
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
     JO Meet: #   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
    Region 6: * 1:01.00  7/10/2002   LaShay Payne, Baton Rouge YMCA            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Douglas, Eleascia            US Express TC          1:06.38q  1 
  2 Watson, Brianna              On The Right Tra       1:06.65q  2 
  3 Hambrick, Tiajah             On The Right Tra       1:06.84q  2 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
     JO Meet: #   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
    Region 6: * 1:01.00  7/10/2002   LaShay Payne, Baton Rouge YMCA            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Watson, Brianna              On The Right Tra       1:03.60  
  2 Young, Victoria              Unattached_Sthrn       1:04.87  
  3 Humphrey, Brittley           Speed City T           1:05.98  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
     JO Meet: # 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    Region 6: * 2:31.86  7/12/2008   Lindsay Raybourn, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shell, Grenetria             Cont. T-Belles         2:45.41  
  2 Middlebrook, Quinci          River Cities TC        2:46.75  
  3 Smith, Braelyn               BR YMCA                2:48.38  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
     JO Meet: # 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    Region 6: * 5:09.77  7/9/2005    Kaylor Murray, Nash Illusions             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellis, Gabrielle             Cont. T-Belles         6:03.89  
  2 Bragg, Sarah                 Magic City TC          6:04.47  
  3 Jackson, Taea                BR YMCA                6:04.82  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
     JO Meet: # 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    Region 6: * 11:03.60  7/8/2005    Kaylor Murray, Nash Illusions            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Lauren                Montgomery Y          13:49.00  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY           
     JO Meet: #  6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY           
    Region 6: * 10:11.45  7/9/2006    Grace Myhand, ArchAngels                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Kristen                Faith TC               9:52.47* 
  2 Sterling, Celica             Faith TC              10:10.35* 
  3 Fields, Latsatsi             Su-per Mo-ve          11:31.23  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: # 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
    Region 6: * 12.68  8/1991      Kia Callender, Eagle Express                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humphrey, Brittley           Speed City T             13.90q  2 
  2 Robertson, RaKayla           US Express TC            14.62q  2 
  3 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles           14.81q  1 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: # 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
    Region 6: * 12.68  8/1991      Kia Callender, Eagle Express                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Humphrey, Brittley           Speed City T             13.66  
  2 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles           14.46  
  3 Robertson, RaKayla           US Express TC            14.69  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
     JO Meet: # 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    Region 6: * 52.87  7/11/2004   Baton Rouge YMCA, Baton Rouge YMCA          
                       R Sims, C Reed, T White, L Gilmore                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 On The Right Track TC  'A'                            54.25  
  2 Mobile Parks And Recreation  'A'                      54.55  
  3 Magic City Runners  'A'                               55.19  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
     JO Meet: # 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
    Region 6: * 4:20.26  7/11/2004   New Orleans Stars Express, New Orleans Sta
                         M Welcome, D Every, J Meyers, G Jackson           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 United Southern Express TC  'A'                     4:34.73  
  2 On The Right Track TC  'A'                          4:43.33  
     1) Faison, Taylor                  2) Fleming, Jasmine               
     3) Hambrick, Tiajah                4) Watson, Brianna                
  3 Lafayette Youth  'A'                                4:56.99  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
     JO Meet: # 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    Region 6: * 1.42m  7/8/2005    Marjorie Butler, KTC                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla                Unattached_AL          4-02.00$     1.27m 
  2 Pickens, Jennifer            Spar TC                4-00.00$     1.21m 
  2 Daniel, Meredith             Unattached_AL          4-00.00$     1.21m 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $    5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA             
     JO Meet: #    5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA             
    Region 6: * 14-10.25  6/1996      Crystal Aguinaga                         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Alexus             Community TC             4.14m   13-07.00 
  2 Daniel, Meredith             Unattached_AL            4.00m   13-01.50 
  3 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles           3.76m   12-04.00 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
     JO Meet: # 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    Region 6: *  32-04  7/10/2002   LaQuoya Kelly, CTBT                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hughes, Jasmine              Lafayette Yth TC        10.62m   34-10.25 
  2 Caldwell, Ruby               Cont. T-Belles          10.08m   33-01.00 
  3 Mccormick, Sasha             Williamson Youth         8.53m   28-00.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: # 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Region 6: *  68-05  6/1996      Kathryn Bussey                             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Caldwell, Ruby               Cont. T-Belles          25.06m      82-03 
  2 Merrell, Nautica             Cont. T-Belles          24.02m      78-10 
  3 Nason, Kayla                 Memphis Hurdlers        21.65m      71-00 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
     JO Meet: # 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Region 6: * 35.32m  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Caldwell, Ruby               Cont. T-Belles          25.05m      82-02 
  2 Davis, Naterria              Spar TC                 23.22m      76-02 
  3 Pruitt, Kayla                Unattached_AL           22.33m      73-03 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
     JO Meet: #  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
    Region 6: *  3346  7/11/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel, Meredith             Unattached_AL             2080  
  2 Humphrey, Brittley           Speed City T              1934  
  3 Mccormick, Sasha             Williamson Youth          1874  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Humphrey, Brittley           Speed City T             14.36   2  795  
  2 Daniel, Meredith             Unattached_AL            15.24   1  678  
  3 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles           15.28   1  673  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mccormick, Sasha             Williamson Youth         8.02m   26-03.75  401  
  2 Braggs, Jazmin               Mobile Parks & R         7.77m   25-06.00  385  
  3 Daniel, Meredith             Unattached_AL            7.32m   24-00.25  356  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel, Meredith             Unattached_AL            1.35m    4-05.00  460  
  2 Mccormick, Sasha             Williamson Youth         1.30m    4-03.25  409  
  2 Robertson, RaKayla           US Express TC            1.30m    4-03.25  409  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Braggs, Jazmin               Mobile Parks & R         3.64m   11-11.50  229  
  2 Daniel, Meredith             Unattached_AL            3.61m   11-10.25  223  
  3 Humphrey, Brittley           Speed City T             3.59m   11-09.50  218  
  3 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles           3.59m   11-09.50  218  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shell, Grenetria             Cont. T-Belles         2:47.14   494  
  2 Robertson, RaKayla           US Express TC          2:51.14   452  
  3 Robinson, Eshe               Cont. T-Belles         2:58.19   382  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.69  6/5/2008    Darian Trout Brown, Midwest Elite           
     JO Meet: # 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    Region 6: * 12.16  7/11/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Harrell, Kyle                Speed City T             13.30q 
  2 Wilkerson, Randolph          Training Ground          13.43q 
  3 Smith, Jalen                 Blues City Rnnrs         13.51q 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.69  6/5/2008    Darian Trout Brown, Midwest Elite           
     JO Meet: # 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    Region 6: * 12.16  7/11/2008   Kelvin Key, Montgomery Y                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harrell, Kyle                Speed City T             12.96  
  2 Wilkerson, Randolph          Training Ground          13.02  
  3 Smith, Jalen                 Blues City Rnnrs         13.18  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
     JO Meet: # 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
    Region 6: * 25.20  7/9/2005    Bart Satterfield, KTC                       
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Mcdowell, Jawon              Mobile Parks & R         26.26q 
  2 Dunmars, Otis                Arch Angels              27.15q 
  3 Wilkerson, Randolph          Training Ground          27.20q 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
     JO Meet: # 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
    Region 6: * 25.20  7/9/2005    Bart Satterfield, KTC                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mcdowell, Jawon              Mobile Parks & R         26.38  
  2 Wilkerson, Randolph          Training Ground          26.91  
  3 Dunmars, Otis                Arch Angels              27.04  
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 58.17  7/11/2004   Bryson Lillard, Nashville Illusi            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mcdowell, Jawon              Mobile Parks & R         59.38q  2 
  2 Brown, Rickey                Mobile Parks & R         59.58q  1 
  3 Dunmars, Otis                Arch Angels            1:01.64q  1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 58.17  7/11/2004   Bryson Lillard, Nashville Illusi            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mcdowell, Jawon              Mobile Parks & R         58.29  
  2 Brown, Rickey                Mobile Parks & R         58.37  
  3 Gaynor-Sims, Juwan           Mobile Parks & R         59.85  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
     JO Meet: # 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Region 6: * 2:19.91  7/11/2004   Gehrig Nelson, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Oliver, Donte                New Era TC             2:25.57  
  2 Washington, Josh             Future TC              2:27.67  
  3 Sadler, Logan                Speed City T           2:27.86  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
     JO Meet: # 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Region 6: * 4:48.91  7/9/2006    Will Hinchliffe, Peak Perform             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Josh             Future TC              5:28.91  
  2 Taylor, Spencer              Rapides Jr. TC         5:34.66  
  3 Riley, Griffin               Magic City TC          5:47.29  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA           
     JO Meet: #  9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA           
    Region 6: * 10:45.06  7/8/2006    Will Hinchliffe, Peak Perform            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Futch, Connor                US                    12:05.41  
  2 Taylor, Spencer              Rapides Jr. TC        12:10.61  
  3 Clark, Will                  Speed City T          12:55.11  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  6:44.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville, AR          
     JO Meet: #  6:44.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville, AR          
    Region 6: * 10:27.00  8/2003      Caleb Chapman, GKD                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Daniel                  Su-per Mo-ve          10:24.31* 
  2 Carroll, Calvin              Massey Miracle        11:25.88  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: # 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Region 6: * 13.36  7/9/2005    Aaron Simon, B.R. Raiders Tra               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         13.66q  2 
  2 Pankey, Elijah               Williamson Youth         14.50q  1 
  3 Thompson, Justin             Miss.Trackstars          15.84q  2 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: # 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Region 6: * 13.36  7/9/2005    Aaron Simon, B.R. Raiders Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         13.41  
  2 Pankey, Elijah               Williamson Youth         13.71  
  3 Thompson, Justin             Miss.Trackstars          14.69  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
     JO Meet: # 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 6: * 50.49  7/9/2005    Knoxville Track Club, KTC                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks And Recreation  'A'                      51.30  
  2 Track Unlimited  'A'                                  53.12  
  3 Training Ground TC  'A'                               53.59  
     1) Annoor, Aaquil                  2) Lumpkin, Voshon                
     3) Sawyers, Aston                  4) Wilkerson, Randolph            
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
     JO Meet: # 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 6: * 4:13.60  8/2003      Nashville Illusions Track, Nashville Illus
                         MichaelMurray,BrysonLillard,CorneilousDixon,Quinto
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elm Grove Track Club  'A'                           5:08.84  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
     JO Meet: # 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Region 6: *  1.75  1979        David Mosley, Palo Alto,CA                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charles, Julian              Spar TC                4-00.00$     1.21m 
  2 Newby, Kenje'                Spar TC                3-10.00$     1.16m 
  3 Davis, Kenton                Peak Perf TC           3-08.00$     1.11m 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
     JO Meet: # 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
    Region 6: *  5.75  1974        Anthony Gibson, San Fernando,CA             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gaynor-Sims, Juwan           Mobile Parks & R         4.81m   15-09.50 
  2 Brown, Rickey                Mobile Parks & R         4.63m   15-02.25 
  3 Hart, Logan                  Unattached_Sthrn         4.34m   14-03.00 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
     JO Meet: # 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
    Region 6: * 16.15m  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James, Daniel                Elm Grove TC            10.90m   35-09.25  10.75m-2nd best
  2 Traywick, Kahili             Mobile Parks & R       J10.90m   35-09.25  10.62m-2nd best
  3 Despinasse, Nigel            Arch Angels            J10.90m   35-09.25  10.10m-2nd best
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 38.62m  7/28/1994   Phillip Tabor, Ardmore, OK                 
     JO Meet: # 38.62m  7/28/1994   Phillip Tabor, Ardmore, OK                 
    Region 6: * 48.65m  6/19/1982   Micheal Stubblefield, Bakersfield,CA       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Despinasse, Nigel            Arch Angels             26.94m      88-05 
  2 Pickell, Joshua              Unattached_Sthrn        20.84m      68-04 
  3 Brown, Caleb                 Steel Throwers          20.15m      66-01 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Mahomet, IL                  
     JO Meet: # 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Mahomet, IL                  
    Region 6: * 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Mahonmet,IL                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Christopher           Su-per Mo-ve            32.79m     107-07 
  2 Clark, Will                  Speed City T            29.98m      98-04 
  3 Tolar, Hunter                Peak Perf TC            29.15m      95-08 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  2730  7/27/2005   James Douglas, Cal Rising Stars             
     JO Meet: #  2730  7/27/2005   James Douglas, Cal Rising Stars             
    Region 6: *  3120  7/29/1992   Bradley Rupsis, Downers grove, IL           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers          1962  
  2 Patterson, Timothy           Montgomery Y              1506  
  3 Pankey, Elijah               Williamson Youth          1489  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         13.46   825  
  2 Pankey, Elijah               Williamson Youth         14.17   732  
  3 Patterson, Timothy           Montgomery Y             15.33   591  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         7.40m   24-03.50  331  
  2 Pankey, Elijah               Williamson Youth         6.84m   22-05.25  298  
  3 Patterson, Timothy           Montgomery Y             5.60m   18-04.50  226  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pankey, Elijah               Williamson Youth         1.30m    4-03.25  250  
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         1.30m    4-03.25  250  
  3 Patterson, Timothy           Montgomery Y             1.20m    3-11.25  188  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patterson, Timothy           Montgomery Y             4.03m   13-02.75  211  
  2 Pankey, Elijah               Williamson Youth         4.02m   13-02.25  209  
  3 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers         4.01m   13-02.00  207  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Kristopher           Memphis Hurdlers       5:40.56   349  
  2 Patterson, Timothy           Montgomery Y           5:53.78   290  
  3 Pankey, Elijah               Williamson Youth       8:12.93  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
     JO Meet: # 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 6: * 11.90  8/2003      Bianca Knight, Jackson                      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Patterson, Gina              BR YMCA                  12.66q  2 
  2 Pate, Janel                  On The Right Tra         12.73q  2 
  3 Smith, Caitland              Blues City Rnnrs         12.76q  1 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
     JO Meet: # 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 6: * 11.90  8/2003      Bianca Knight, Jackson                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Patterson, Gina              BR YMCA                  12.62  
  2 Pate, Janel                  On The Right Tra         12.73  
  3 Rhodes, Arsheana             North AL Trackrs         12.95  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
     JO Meet: # 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 6: * 23.90  8/2003      Bianca Knight, Jackson                      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Patterson, Gina              BR YMCA                  26.20q  1 
  2 Pate, Janel                  On The Right Tra         26.22q  1 
  3 Frierson, Melany             Unattached-TN            26.53q  2 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
     JO Meet: # 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 6: * 23.90  8/2003      Bianca Knight, Jackson                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Patterson, Gina              BR YMCA                  25.76  
  2 Pate, Janel                  On The Right Tra         25.77  
  3 Frierson, Melany             Unattached-TN            26.30  
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
     JO Meet: # 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Region 6: * 54.90  8/2003      Bianca Knight, JJTC                         
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pate, Janel                  On The Right Tra         59.09q  1 
  2 Batiste, Marissa             BR YMCA                1:00.06q  1 
  3 Whitfield, Kyresha           BR YMCA                1:01.13q  2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
     JO Meet: # 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Region 6: * 54.90  8/2003      Bianca Knight, JJTC                         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Batiste, Marissa             BR YMCA                1:00.11  
  2 White, Shelbi                Speed City T           1:00.13  
  3 Whitfield, Kyresha           BR YMCA                1:00.32  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
     JO Meet: # 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Region 6: * 2:21.31  7/11/2004   DiKenya Wallace, Baton Rouge YMCA         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Strong, Ja'Nesha             Spar TC                2:27.86  
  2 Anderson, Jazmyne            Future TC              2:28.69  
  3 Perry, Tianna                On The Right Tra       2:31.31  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
     JO Meet: # 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    Region 6: * 5:04.00  8/2003      Margaret Jorgensen, Unattached            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Strong, Ja'Nesha             Spar TC                5:16.09  
  2 Martin, Brishon              On The Right Tra       5:22.73  
  3 Lacy, Selina                 Cont. T-Belles         5:36.21  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
     JO Meet: #  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
    Region 6: * 11:04.69  7/8/2005    Autumn Gipson, KTC                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Brishon              On The Right Tra      11:26.73  
  2 Scott, Elizabeth             Williamson Youth      11:30.12  
  3 Washburn, Chandler           Williamson Youth      12:07.07  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
     JO Meet: # 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
    Region 6: * 23:22.20  8/2003      Briana Lucas, Memphis Hurd               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mcdowell, Raven              Track Unlimited       22:53.52* 
  2 Anderson, Daniele            Future TC             22:54.39* 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: # 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    Region 6: * 16.01  7/12/2008   Amia Butler, Contintl T-Belle               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wallace, Arielle             South East TC            16.35q  1 
  2 Row, Tylor                   US Express TC            17.05q  2 
  3 Carter, Alisa                North AL Trackrs         17.47q  1 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: # 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    Region 6: * 16.01  7/12/2008   Amia Butler, Contintl T-Belle               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Row, Tylor                   US Express TC            15.97* 
  2 Wallace, Arielle             South East TC            16.05  
  3 Abdul-Aziz, Sakinah          US Express TC            16.89  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: # 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Region 6: * 28.87  7/12/2008   Lacey Dent, Mobile Parks                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McKinley, D'Lacia            BR YMCA                  29.91q  1 
  1 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           29.91q  2 
  3 Wallace, Arielle             South East TC            30.50q  2 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: # 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Region 6: * 28.87  7/12/2008   Lacey Dent, Mobile Parks                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McKinley, D'Lacia            BR YMCA                  29.71  
  2 Wallace, Arielle             South East TC            29.98  
  3 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           30.05  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
     JO Meet: # 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    Region 6: * 49.12  7/11/2004   Baton Rouge YMCA, Baton Rouge YMCA          
                       R Alexander, L Gilmore, L Payne, D Wallace        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                                 49.21  
  2 Future Track Club  'A'                                51.77  
  3 Mobile Parks And Recreation  'A'                      52.66  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
     JO Meet: # 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
    Region 6: * 4:02.58  7/11/2004   Baton Rouge YMCA, Baton Rouge YMCA        
                         R Alexander, L Gilmore, L Payne, D Wallace        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                               4:44.98  
  2 On The Right Track TC  'A'                          4:52.27  
     1) Brittain, Donnomeachi           2) Martin, Brishon                
     3) Pate, Janel                     4) Perry, Tianna                  
  3 Future Track Club  'A'                              4:52.86  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA        
                          LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
     JO Meet: #  9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA        
                          LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
    Region 6: * 10:15.78  7/8/2005    Music City TC, Music City                
                          A Bryant, B Holt, S Levine, C Oconnell            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Memphis Hurdlers TC  'A'                           13:07.40  
     1) Armstead, Alexis                2) Butler, Adria                  
     3) Palmer, Leslie                  4) Wilkerson, Jarusha             
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
     JO Meet: # 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    Region 6: * 1.74m  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wallace, Arielle             South East TC            1.45m    4-09.00 
  2 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           1.40m    4-07.00 
  3 Neal, Danielle               Montgomery Y             1.30m    4-03.25 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
     JO Meet: # 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
    Region 6: * 3.20m  7/30/2006   Morgann Leleux, New Heights Gym Club        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tarlton, Emily               Unattached_AL            3.07m   10-00.75 
  2 LeLeux, Kristynn             New Heights Gym          2.59m    8-06.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
     JO Meet: # 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
    Region 6: *     6  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McKinley, D'Lacia            BR YMCA                  5.08m   16-08.00 
  2 Batiste, Marissa             BR YMCA                  4.92m   16-01.75 
  3 Charley, Simone              Unattached_AL            4.86m   15-11.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.68m  7/28/2006   Nefertiti Smith, 03 Norfolk Real           
     JO Meet: # 11.68m  7/28/2006   Nefertiti Smith, 03 Norfolk Real           
    Region 6: * 11.92m  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles          10.29m   33-09.25 
  2 Smith, Jewel                 South East TC           10.02m   32-10.50 
  3 Butler, Adria                Memphis Hurdlers         9.48m   31-01.25 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
     JO Meet: # 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    Region 6: * 15.88m              Susie Ray, Orange, CA                      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Abdul-Aziz, Sakinah          US Express TC            8.85m   29-00.50 
  2 Todd, Jaelyn                 Rutherford Co.TC         8.35m   27-04.75 
  3 Phillips, Rodneisha          Miss.Trackstars          8.28m   27-02.00 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
     JO Meet: # 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Region 6: * 46.32m  6/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Phillips, Rodneisha          Miss.Trackstars         25.18m      82-07 
  2 Todd, Jaelyn                 Rutherford Co.TC        19.04m      62-06 
  3 Watkins, Charity             North AL Trackrs        17.76m      58-03 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
     JO Meet: # 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
    Region 6: * 40.10m  7/8/2006    Ashley Aldredge, Peak Perform              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Coleman, Ferrin              Mobile Parks & R        25.60m      84-00 
  2 Alexander, Alexica           Lafayette Yth TC        17.29m      56-09 
  3 St Ann, Autumn               Lafayette Yth TC        14.94m      49-00 
  3 King, Kelsey                 Faith TC                14.94m      49-00 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  3521  7/24/2001   Alyssa Hassan, Williamsville, NY            
     JO Meet: #  3521  7/24/2001   Alyssa Hassan, Williamsville, NY            
    Region 6: *  3521  7/24/2001   Alyissa Hasan, Williamsville, NY            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles            2542  
  2 Row, Tylor                   US Express TC             2425  
  3 Butler, Adria                Memphis Hurdlers          2027  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           16.03   711  
  2 Row, Tylor                   US Express TC            16.29   679  
  3 Butler, Adria                Memphis Hurdlers         17.49   542  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Abdul-Aziz, Sakinah          US Express TC            8.32m   27-03.75  420  
  2 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           8.21m   26-11.25  413  
  3 Butler, Adria                Memphis Hurdlers         8.20m   26-11.00  412  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           1.45m    4-09.00  566  
  2 Butler, Adria                Memphis Hurdlers         1.40m    4-07.00  512  
  3 Row, Tylor                   US Express TC            1.30m    4-03.25  409  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Row, Tylor                   US Express TC            4.21m   13-09.75  357  
  2 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles           4.19m   13-09.00  352  
  3 Abdul-Aziz, Sakinah          US Express TC            3.66m   12-00.25  233  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Row, Tylor                   US Express TC          2:38.49   590  
  2 Curbeam, Jada                Cont. T-Belles         2:46.59   500  
  3 Butler, Adria                Memphis Hurdlers       2:57.71   387  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: # 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Region 6: * 11.16  6/1993      Cordell Davis                               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Patrick              Chattanooga Jets         11.31q  2 
  2 Collins, Kevricq             Training Ground          11.39q  2 
  3 McBride, Corey               Future TC                11.51q  1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: # 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Region 6: * 11.16  6/1993      Cordell Davis                               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Taylor, Patrick              Chattanooga Jets         11.26  
  2 McBride, Corey               Future TC                11.34  
  3 Triplett, Gary               BR YMCA                  11.50  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: # 21.84              Michael Grant, GA                           
    Region 6: * 23.10  8/2003      Keith Johnson, Jr., Road Runners            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McBride, Corey               Future TC                23.34q  1 
  2 Taylor, Patrick              Chattanooga Jets         23.38q  2 
  3 Triplett, Gary               BR YMCA                  23.57q  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: # 21.84              Michael Grant, GA                           
    Region 6: * 23.10  8/2003      Keith Johnson, Jr., Road Runners            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McBride, Corey               Future TC                23.01* 
  2 Taylor, Patrick              Chattanooga Jets         23.04* 
  3 Henderson, Ahkeem            Peak Perf TC             23.36  
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: # 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Region 6: * 51.65  7/8/2005    Julian Parker, Baton Rouge YMCA             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Zephaniah            Track Unlimited          53.51q  1 
  2 Woodard, Dwayne              BR YMCA                  54.58q  2 
  3 Shepherd, Jared              Spar TC                  55.15q  2 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: # 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Region 6: * 51.65  7/8/2005    Julian Parker, Baton Rouge YMCA             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Parker, Zephaniah            Track Unlimited          52.34  
  2 Woodard, Dwayne              BR YMCA                  53.95  
  3 Elliott, Curtis              US Express TC            54.37  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
     JO Meet: # 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    Region 6: * 2:04.76  7/9/2005    Corneilous Dixon, Nash Illusions          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carroll, William             Mobile Parks & R       2:10.78  
  2 Delmore, Jordan              Future TC              2:14.76  
  3 Hillsman, Andre              Rutherford Co.TC       2:16.62  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
     JO Meet: # 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    Region 6: * 4:40.69  8/2003      Brandon Steward, Hattiesburg              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hillsman, Andre              Rutherford Co.TC       4:44.93  
  2 Newby, Bakeem                Spar TC                4:46.80  
  3 Tomas, Alec                  Williamson Youth       4:56.09  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA             
     JO Meet: #  9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA             
    Region 6: * 10:20.12  7/8/2006    David Hudman, Magic City R               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wamack, Hunter               Unattached-TN         10:54.02  
  2 Bright, Richard              Williamson Youth      11:08.00  
  3 Comeaux, Michael             Unattached_Sthrn      11:40.67  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13:42.07  7/22/2008   Tyler Sorensen, 38 Pleasanton H          
     JO Meet: # 13:42.07  7/22/2008   Tyler Sorensen, 38 Pleasanton H          
    Region 6: * 14:48.30  8/2003      Ronnie Anderson, Faith Track Club        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Turner, Daniel               US Express TC         19:58.45  
  2 White, Vincent               US Express TC         21:58.50  
  3 Carroll, Brandon             Massey Miracle        22:04.34  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: # 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Region 6: * 14.78  7/9/2005    Erick Williams, Mem Hurdlers                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Kevricq             Training Ground        * 14.65q  1 
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T             15.15q  2 
  3 Atkins, Markel               Memphis Hurdlers         16.88q  2 
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: # 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Region 6: * 14.78  7/9/2005    Erick Williams, Mem Hurdlers                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Collins, Kevricq             Training Ground          14.65* 
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T             14.93  
  3 Atkins, Markel               Memphis Hurdlers         16.31  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: # 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    Region 6: * 27.37  7/9/2006    Joshua Davies, Personal Bes                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woodard, Dwayne              BR YMCA                * 26.62q  1 
  2 Crenshaw, Jonte              Mobile Parks & R         27.43q  1 
  3 Forbes, Charlie              Magic City TC            27.79q  2 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: # 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    Region 6: * 27.37  7/9/2006    Joshua Davies, Personal Bes                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Woodard, Dwayne              BR YMCA                  26.06* 
  2 Forbes, Charlie              Magic City TC            26.95* 
  3 Crenshaw, Jonte              Mobile Parks & R         27.41  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
     JO Meet: # 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Region 6: * 44.90  8/2003      Road Runners Track Club, Road Runners Track 
                       RashadFoley,ScottGibson,ChantzStevenson,KeithJohns
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                                 45.59  
  2 Mobile Parks And Recreation  'A'                      47.51  
  3 Mississippi Heat Track Club  'A'                      48.52  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
     JO Meet: # 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    Region 6: * 3:38.90  8/2003      Road Runners Track Club, Road Runners trac
                         ChantzStevenson,RashadFoley,ScottGibson,KeithJohns
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                               3:56.39  
  2 Track Unlimited  'A'                                3:59.58  
     1) Hankerson, Jarvis               2) Harris, Connor                 
     3) Malone, Morris                  4) Parker, Zephaniah              
  3 Mobile Parks And Recreation  'A'                    4:02.98  
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 8:24.03  7/27/2005   12-Wildcat Youth Sports, Wildcat Youth Sp 
                         T Wilson, S Warren, J Burkley, H Shephard III     
     JO Meet: # 8:24.03  7/27/2005   12-Wildcat Youth Sports, Wildcat Youth Sp 
                         T Wilson, S Warren, J Burkley, H Shephard III     
    Region 6: * 9:15.27  7/8/2005    Nashville Illusions Track, Nash Illusions 
                         C Ceciljr, C Dixon, R Franklin, B Lillard         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nashville Illusions  'A'                           11:01.99  
     1) Carter, Novell                  2) Hall, Alfonza                  
     3) Mccutcheon, Jawon               4) Santiago, Christian            
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
     JO Meet: # 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
    Region 6: * 1.72m  7/8/2005    David Strong, KTC                           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bishop, Jordan               Hoover Parks&Rec         1.62m    5-03.75 
  2 Bell, Savon                  Spar TC                  1.57m    5-01.75 
  3 Humphrey, Marlon             Speed City T             1.52m    4-11.75 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 4.28m  1977        Bill Lange, Bridgewater,NJ                  
     JO Meet: # 4.28m  1977        Bill Lange, Bridgewater,NJ                  
    Region 6: * 3.20m  7/11/2008   Caleb Bertrand, New Heights                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Duvio, Dylan                 Unattached_Sthrn      11-06.00$     3.50m 
  2 Gautreau, Gavin              New Heights Gym       10-06.00$     3.20m 
  3 Lopez, Bailey                New Heights Gym        9-00.00$     2.74m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
     JO Meet: # 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    Region 6: * 5.74m  7/8/2004    Wayne Jacobs, New Orleans Heat              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Patrick              Chattanooga Jets         6.11m*  20-00.50 
  2 McBride, Corey               Future TC                5.98m*  19-07.50 
  3 Gage, Donald                 BR YMCA                  5.88m*  19-03.50 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
     JO Meet: # 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
    Region 6: * 11.47m  7/11/2008   Irving Adams, North Alabam                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Justin                North AL Trackrs        11.80m*  38-08.75 
  2 Smith, Justin                Mobile Parks & R        11.39m   37-04.50 
  3 May, Alex                    Speed City T            11.00m   36-01.25 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
     JO Meet: # 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
    Region 6: * 13.84m  7/11/2008   Martavius Hopson, Memphis Hurdlers         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Grant                  Huntsville Metro        15.69m*  51-05.75 
  2 Clark, Joshua                Unattached-TN           13.13m   43-01.00 
  3 Provins, Rusty               LaFollette MS           12.85m   42-02.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 56.58m  7/28/1995   Joel Armitage, Omaha, NE                   
     JO Meet: # 56.58m  7/28/1995   Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Region 6: * 47.85m  7/11/2008   Grant Hill, Huntsville metro               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Grant                  Huntsville Metro        52.51m*    172-03 
  2 Provins, Rusty               LaFollette MS           42.53m     139-06 
  3 Freeman, Hunter              Unattached_Sthrn        38.77m     127-02 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 59.73m  6/5/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
     JO Meet: # 56.23m  7/25/2008   David Reinhardt, Unatt Three Riv           
    Region 6: * 50.07m  7/11/2008   Adam Sparks, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gremillion, Ethan            Peak Perf TC            32.61m     107-00 
  2 Braswell, Michael            Hoover Parks&Rec        32.30m     106-00 
  3 Eddie, Jaquon                Elm Grove TC            30.69m     100-08 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas, NV               
     JO Meet: #  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas, NV               
    Region 6: *  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, las Vegas, NV               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forbes, Charlie              Magic City TC             2493  
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T              2396  
  3 Elliott, Curtis              US Express TC             2198  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Forbes, Charlie              Magic City TC            15.36   1  807  
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T             15.64   2  774  
  3 Elliott, Curtis              US Express TC            17.75   1  548  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Forbes, Charlie              Magic City TC            9.70m   31-10.00  468  
  2 Elliott, Curtis              US Express TC            8.90m   29-02.50  420  
  3 Mccormick, David             Williamson Youth         8.50m   27-10.75  396  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Elliott, Curtis              US Express TC            1.50m    4-11.00  389  
  2 Mccormick, David             Williamson Youth         1.45m    4-09.00  352  
  2 O'Shields, Andy              Magic City TC            1.45m    4-09.00  352  
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T             1.45m    4-09.00  352  
  2 Forbes, Charlie              Magic City TC            1.45m    4-09.00  352  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Forbes, Charlie              Magic City TC            5.11m   16-09.25  404  
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T             4.90m   16-01.00  363  
  3 Elliott, Curtis              US Express TC            4.69m   15-04.75  324  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elliott, Curtis              US Express TC          5:07.61   517  
  2 Humphrey, Marlon             Speed City T           5:07.63   517  
  3 Forbes, Charlie              Magic City TC          5:17.77   462  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: # 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Region 6: * 11.59  7/8/2005    Danielle Sampley, KTC                       
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thompson, Breanca            Mobile Parks & R         12.30q  2 
  2 Cooper, Asia                 Miss.Trackstars          12.33q  1 
  3 Moore, Chyreece              Spar TC                  12.44q  1 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: # 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Region 6: * 11.59  7/8/2005    Danielle Sampley, KTC                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thompson, Breanca            Mobile Parks & R         12.40  
  2 Moore, Chyreece              Spar TC                  12.43  
  3 Cooper, Asia                 Miss.Trackstars          12.50  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: # 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Region 6: * 23.65  7/10/2004   Bianca Knight, Jackson Jaguars              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Briggs, Kandiss              North AL Trackrs         25.62q  1 
  2 Hackworth, Kenyattia         Mobile Parks & R         25.64q  2 
  3 Anderson, Reyna              Future TC                25.80q  1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: # 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Region 6: * 23.65  7/10/2004   Bianca Knight, Jackson Jaguars              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia         Mobile Parks & R         25.43  
  2 Briggs, Kandiss              North AL Trackrs         25.46  
  3 Windoloski, Kyndra           Nashvl Illusions         25.69  
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: # 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Region 6: * 47.42  8/2003      Trumesa Banks, SWMT                         
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Reyna              Future TC                57.89q  1 
  2 Every, Diamond               New Era TC               57.91q  1 
  3 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers         58.54q  2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: # 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Region 6: * 47.42  8/2003      Trumesa Banks, SWMT                         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Every, Diamond               New Era TC               57.11  
  2 Anderson, Reyna              Future TC                57.56  
  3 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers         57.62  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
     JO Meet: # 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    Region 6: * 2:16.80                                                        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Howard, Kiaana               Nashvl Illusions       2:23.06  
  2 Degruy, Devin                New Era TC             2:23.73  
  3 Johnson, Dionel              New Era TC             2:25.37  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
     JO Meet: # 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Region 6: * 4:53.27  7/9/2006    Megan Zeek, Music City                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wooten, Rachel               Williamson Youth       5:05.03  
  2 Massey, K'Deidra             Massey Miracle         5:20.18  
  3 Murray, Kaylor               Nashvl Illusions       5:20.81  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1               
     JO Meet: #  9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1               
    Region 6: * 11:20.60  6/1989      Ashley Patrick                           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Kaylor               Nashvl Illusions      11:47.11  
  2 Massey, K'Deidra             Massey Miracle        11:59.30  
  3 Kirk, Michaela               Nashvl Illusions      12:20.97  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
     JO Meet: # 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
    Region 6: * 13:41.25  7/2/1994    Ana-Maria Ruoss                          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fountain, Ellen              Su-per Mo-ve          21:19.16  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
     JO Meet: # 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    Region 6: * 14.02  7/9/2005    Jacquelyn Coward, KTC                       
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers         14.90q  2 
  2 Dent, Lacey                  Mobile Parks & R         15.08q  2 
  3 Coates, PrimMecha            Future TC                15.19q  1 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
     JO Meet: # 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    Region 6: * 14.02  7/9/2005    Jacquelyn Coward, KTC                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers         14.49  
  2 Coates, PrimMecha            Future TC                15.06  
  3 Brisco, Dominique            Grtr King Dvd TC         15.27  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
     JO Meet: #   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    Region 6: * 1:03.50  8/2003      Marrissa Harris, Memphis Hurd             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gooden, Chalandra            Speed City T           1:05.13q  2 
  2 Scroggins, Briyonna          Club Elite TC          1:06.66q  1 
  3 Tasker, April                Future TC              1:07.00q  1 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
     JO Meet: #   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    Region 6: * 1:03.50  8/2003      Marrissa Harris, Memphis Hurd             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gooden, Chalandra            Speed City T           1:04.71  
  2 Tasker, April                Future TC              1:05.83  
  3 Scroggins, Briyonna          Club Elite TC          1:06.47  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
     JO Meet: # 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
    Region 6: * 47.28  7/9/2006    Music City, Music City                      
                       E Allen, A Bridenbaugh, A Bryant, A Davis         
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 New Era Track Club  'A'                               47.95   2 
  2 Mobile Parks And Recreation  'A'                      48.00   2 
  3 Spar Track Club  'A'                                  48.40   2 
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
     JO Meet: # 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
    Region 6: * 3:55.41  7/9/2006    Music City, Music City                    
                         E Allen, A Bridenbaugh, A Bryant, A Davis         
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  4:02.41   2 
  2 New Era Track Club  'A'                             4:08.79   2 
  3 Track Unlimited  'A'                                4:09.82   2 
     1) Branch, Ebony                   2) Brown, Jessia                  
     3) Johnson, Jasmine                4) Leonard, Jasmine               
     5) Washington, Nyesha              6)                                
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $ 8:54.95  2005        United Stars TC, 08-Ced Val               
                         D. Williams C. Price S. Gee B. Taylor             
     JO Meet: # 8:54.95  2005        United Stars TC, 08-Ced Val               
                         D. Williams C. Price S. Gee B. Taylor             
    Region 6: * 9:44.20  8/2003      Music City TC 'A', Music City TC 'A'      
                         Kristi Ensminger,Mallorie Wms,Lauren Easley,Kali H
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nashville Illusions  'A'                           10:14.74  
     1) Howard, Kiaana                  2) Johnson, Shaina                
     3) Kirk, Michaela                  4) Murray, Kaylor                 
     5) Nwagwu, Chidera                 6)                                
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.82m  7/29/2007   Shanay Briscoe, 25 Northwest Fly            
     JO Meet: # 1.82m  7/29/2007   Shanay Briscoe, 25 Northwest Fly            
    Region 6: * 1.67m  7/9/2005    Victoria Dunlap, Continental                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles           1.63m    5-04.25 
  2 Johnson, Jasmine             Track Unlimited          1.58m    5-02.25 
  3 Usher, Renee                 Community TC             1.53m    5-00.25 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 4.01m  7/11/2008   Morgan LeLeax, New Heights GYM,LA           
     JO Meet: # 4.00m  7/29/2005   Katie Veith, Bruin TC                       
    Region 6: * 4.01m  7/11/2008   Morgann Leleux, New Heights                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pfantz, Ashley               New Heights Gym          3.20m   10-06.00 
  2 Hawkins, Toni                Southern Running         2.59m    8-06.00 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
     JO Meet: # 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    Region 6: * 5.61m  7/11/2008   Kenyattia Hackworth, Mobile Parks           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dent, Lacey                  Mobile Parks & R         5.57m   18-03.25 
  2 Hackworth, Kenyattia         Mobile Parks & R         5.54m   18-02.25 
  3 Mitchell, Tia                Spar TC                  5.40m   17-08.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 12.53m  7/30/1983   Deanna Simmons, Decatur, IL                
     JO Meet: # 12.53m  7/30/1983   Deanna Simmons, Decatur, IL                
    Region 6: * 11.71m  7/9/2005    Gabrielle Gioia, Personal Best             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tasker, April                Future TC               11.61m   38-01.25 
  2 Dent, Lacey                  Mobile Parks & R        11.37m   37-03.75 
  3 Gamble, Passion              Mobile Parks & R        10.65m   34-11.25 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
     JO Meet: # 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    Region 6: * 12.51m  7/8/2004    Brittany Cox, Nashville Illusi             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Tyesha                Cont. T-Belles          10.79m   35-05.00 
  2 Glaze, Teryn                 Speed City T            10.22m   33-06.50 
  3 Williams, Tyshona            Club Elite TC            9.41m   30-10.50 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 46.40m  7/28/2006   Natalie Baird, 03 Loudoun Track            
     JO Meet: # 46.40m  7/28/2006   Natalie Baird, 03 Loudoun Track            
    Region 6: * 31.60m  7/11/2008   Amy Nelson, Steel Throwers                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amelinaite, Berta            Unattached_AL           33.43m*    109-08 
  2 Jones, Tyesha                Cont. T-Belles          33.12m*    108-08 
  3 Brining, Kristin             AL Speed&Fitness        32.82m*    107-08 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
     JO Meet: # 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
    Region 6: * 45.74m  7/11/2008   Ashley Aldrege, Peak Perform               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles          32.52m     106-08 
  2 Chaumont, Madalyn            Unattached_Sthrn        27.93m      91-08 
  3 Treasure, Maddie             TN Elite TC             27.56m      90-05 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 46.84m  7/28/2007   Lauren Chamers, 45 Throw 1 Deep            
     JO Meet: # 46.84m  7/28/2007   Lauren Chamers, 45 Throw 1 Deep            
    Region 6: * 28.55m  7/7/2005    Holly Kane, KTC                            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cook, Molly                  Hoover Parks&Rec        33.40m*    109-07 
  2 Nelson, Amy                  Steel Throwers          28.43m      93-03 
  3 Sudzius, Amber               Steel Throwers          27.47m      90-01 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
 Nat'l Youth: $  5052  7/29/2004   Shana Woods, Long Beach, CA                 
     JO Meet: #  5052  7/29/2004   Shana Woods, Long Beach, CA                 
    Region 6: *  4689  7/6/2005    Victoria Dunlap, Continental                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles            4190  
  2 Tasker, April                Future TC                 4068  
  3 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers          4000  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tasker, April                Future TC                15.18   2  818  
  2 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles           15.59   1  765  
  3 Brisco, Dominique            Grtr King Dvd TC         15.62   1  762  
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles           1.62m    5-03.75  759  
  2 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers         1.52m    4-11.75  644  
  2 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers         1.52m    4-11.75  644  
  2 Tasker, April                Future TC                1.52m    4-11.75  644  
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers         8.62m   28-03.50  440  
  2 Crenshaw, Kudezyia           Mobile Parks & R         8.39m   27-06.50  425  
  3 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles           8.29m   27-02.50  418  
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers         25.64   1  829  
  2 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers         26.00   2  797  
  3 Butler, Amia                 Cont. T-Belles           26.54   2  751  
  3 Brisco, Dominique            Grtr King Dvd TC         26.54   2  751  
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tasker, April                Future TC                5.42m   17-09.50  677  
  2 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers         5.31m   17-05.25  645  
  3 Brisco, Dominique            Grtr King Dvd TC         5.13m   16-10.00  595  
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles          28.40m      93-02  446  
  2 Tasker, April                Future TC               19.47m      63-10  279  
  3 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers        18.58m      60-11  263  
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Kyla                 Memphis Hurdlers       2:32.06   667  
  2 Carney, Karnellar            Cont. T-Belles         2:35.27   628  
  3 Shaw, Lashea                 Memphis Hurdlers       2:38.41   591  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: # 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Region 6: * 10.77  6/1987      Thomas Barnes                               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Kailo                 Mississippi Heat         11.04q  1 
  2 Jacobs, Deandre              Future TC                11.05q  2 
  2 Thornhill, Travis            Track Unlimited          11.05q  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: # 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Region 6: * 10.77  6/1987      Thomas Barnes                               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Moore, Kailo                 Mississippi Heat         10.93  
  2 Freeman, Siddell             Club Elite TC            11.00  
  3 Thornhill, Travis            Track Unlimited          11.11  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 21.64  7/9/2006    Christopher Vaughn, Unattached              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jacobs, Deandre              Future TC                22.20q  2 
  2 Freeman, Siddell             Club Elite TC            22.32q  1 
  3 Cribbs, Nigel                Club Elite TC            22.78q  2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 21.64  7/9/2006    Christopher Vaughn, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jacobs, Deandre              Future TC                21.86  
  2 Freeman, Siddell             Club Elite TC            21.96  
  3 Wells, Robert                Mississippi Heat         22.37  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 48.27  7/9/2006    Christopher Vaughn, Unattached              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cribbs, Nigel                Club Elite TC            50.55q  2 
  2 Johnson, Glenn               Mobile Parks & R         51.76q  1 
  3 Daniels, Tremayne            Road Runners TC          51.84q  2 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: # 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 6: * 48.27  7/9/2006    Christopher Vaughn, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cribbs, Nigel                Club Elite TC            50.52  
  2 Daniels, Tremayne            Road Runners TC          51.36  
  3 Ferguson, Taiwan             Su-per Mo-ve             51.58  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
     JO Meet: # 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    Region 6: * 1:58.10  7/10/2002   Anthony Bushnell, LAET                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Prince, Quamel               Nashvl Illusions       2:00.1h  
  2 Gatewood, Djarvis            Track Unlimited        2:03.2h  
  3 Gladney, Albert              Spar TC                2:03.5h  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
     JO Meet: # 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    Region 6: * 4:23.02  7/9/2005    Matthew Sonnenfeldt, KTC                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harris, Andrew               Speed City T           4:11.11* 
  2 Rice, Matthew                BR YMCA                4:12.12* 
  3 Prince, Quamel               Nashvl Illusions       4:13.36* 
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
     JO Meet: # 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Region 6: * 9:31.40  8/2003      David Conerly, Hattiesburg                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rice, Matthew                BR YMCA                9:27.06* 
  2 Harris, Andrew               Speed City T           9:58.33  
  3 Matheny, Evan                Future TC             10:23.96  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
     JO Meet: # 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
    Region 6: * 6:20.42  8/2000      Jamie Oliver, Hoover Track Club           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kinstley, David              Magic City TC          8:00.4h  
  2 Hines, Christian             Magic City TC          8:03.2h  
  3 Wilder, Patrick              Magic City TC          8:09.5h  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: # 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Region 6: * 15.20  6/1996      Errol Hickenbottom                          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Green, Deonta                Miss.Trackstars          15.42q  1 
  2 Bowman, Christopher          Spar TC                  16.72q  2 
  3 Booker, Phillip              Training Ground          16.82q  2 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: # 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Region 6: * 15.20  6/1996      Errol Hickenbottom                          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Green, Deonta                Miss.Trackstars          15.36  
  2 Booker, Phillip              Training Ground          16.30  
  3 Bowman, Christopher          Spar TC                  16.36  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
     JO Meet: # 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    Region 6: * 57.20  7/10/2002   Simeon Harris, CVTC                         
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Green, Deonta                Miss.Trackstars          57.47q  2 
  2 Bowman, Christopher          Spar TC                  59.54q  1 
  3 English, Avery               BR YMCA                1:01.17q  1 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
     JO Meet: # 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    Region 6: * 57.20  7/10/2002   Simeon Harris, CVTC                         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Green, Deonta                Miss.Trackstars          56.23* 
  2 Harris, Shawn                Memphis Hurdlers         58.10  
  3 English, Avery               BR YMCA                  58.17  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
     JO Meet: # 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    Region 6: * 42.26  7/10/2002   Road Runners Track Club, Road Runners Track 
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mississippi Heat Track Club  'A'                      42.81   2 
  2 Mobile Parks And Recreation  'A'                      43.23   2 
  3 Club Elite TC  'A'                                    43.34   2 
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
     JO Meet: # 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    Region 6: * 3:21.12  7/11/2004   Port City TC, Port City                   
                         L Watkins, B Spradley, B Spivey, J Johnson        
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mobile Parks And Recreation  'A'                    3:31.97   2 
  2 Community TC  'A'                                   3:35.11   2 
  3 Speed City TC  'A'                                  3:35.94   2 
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $ 7:41.30  7/25/2007   12 26 Texas Stars Track Club,, 26 Texas St
                         E Gosset, J Burkley, H Shepard, K Payne           
     JO Meet: # 7:41.30  7/25/2007   12 26 Texas Stars Track Club,, 26 Texas St
                         E Gosset, J Burkley, H Shepard, K Payne           
    Region 6: * 8:29.99  6/1989      Mobile Parks Department, Mobile Parks Depa
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nashville Illusions  'A'                            8:55.23  
     1) Babb, Dale                      2) Griffin, Jason                 
     3) Heard, Davonte                  4) Lockett, Eugene                
     5) Mccutcheon, Jalon               6) Prince, Quamel                 
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
     JO Meet: # 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Region 6: * 2.00m  7/8/2004    Adrian Taylor, Cordova Track Cl             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcgee, Antavius              Track Unlimited          1.78m    5-10.00 
  2 Davis, Xavier                Peak Perf TC             1.68m    5-06.00 
  3 Evans, Christopher           Peak Perf TC             1.63m    5-04.25 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 4.88m  7/25/1987   Jason Lavender, Wichita Falls, TX           
     JO Meet: # 4.88m  7/25/1987   Jason Lavender, Wichita Falls, TX           
    Region 6: * 4.25m  7/11/2008   Stephen Greer, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Duvio, Dalton                Unattached_Sthrn      14-06.00$     4.41m 
  2 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec      12-06.00$     3.81m 
  3 Bertrand, Caleb              New Heights Gym       12-00.00$     3.65m 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
     JO Meet: # 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    Region 6: * 6.86m  7/8/2004    Phelon Jones, Port City                     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Earnest, Aaron               Speed City T             6.59m   21-07.50 
  2 Miles, Trent                 Community TC             6.33m   20-09.25 
  3 Brockington, Jamar           Magic City Rnnrs         6.17m   20-03.00 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
     JO Meet: # 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
    Region 6: * 14.58m  7/8/2004    Phelon Jones, Port City                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Myles               Hoover Parks&Rec        12.87m   42-02.75 
  2 Adams, Irving                North AL Trackrs        12.65m   41-06.00 
  3 Wisecarver, Caleb            Unattached_Sthrn        11.98m   39-03.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
     JO Meet: # 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
    Region 6: * 14.32m  7/11/2008   Matthew Sipe, Track Unlimited              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burn, Walter                 Steel Throwers          14.18m   46-06.25 
  2 Meskill, Bryant              Huntsville Metro        12.92m   42-04.75 
  3 Jefferson, Caleb             Unattached_Sthrn        12.50m   41-00.25 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
     JO Meet: # 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
    Region 6: * 41.19m  7/8/2004    Walter(Ryan) Bell, Hoover Track Clu        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burn, Walter                 Steel Throwers          40.74m     133-08 
  2 Brown, Cameron               Steel Throwers          39.84m     130-08 
  3 Williams, Joe                Hoover Parks&Rec        39.37m     129-02 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 60.96m  7/26/2007   Alex Cartwright, 13 Salem Track            
     JO Meet: # 60.96m  7/26/2007   Alex Cartwright, 13 Salem Track            
    Region 6: * 58.29m  7/9/2005    Benjamin Davies, Personal Best             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bertrand, Austin             Lake Area Exprss        42.98m     141-00 
  2 Monceaux, Cory               Lake Area Exprss        41.49m     136-01 
  3 Westry, Cameron              Mobile Parks & R        38.10m     125-00 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
     JO Meet: # 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
    Region 6: * 29.35m  7/9/2008    Donovan Jordan, Steel Throwers             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Cameron               Steel Throwers          42.53m*    139-06 
  2 Jordan, Donovan              Steel Throwers          36.13m*    118-06 
  3 Burn, Walter                 Steel Throwers          24.35m      79-11 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: $  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
     JO Meet: #  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
    Region 6: *  4792  7/6/2006    Seth Bamburg, Peak Perform                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec          4489  
  2 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R          4249  
  3 O' Shields, Jake             Magic City TC             3782  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         11.53   746  
  2 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R         11.95   661  
  3 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         12.38   578  
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         5.24m   17-02.25  429  
  2 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         5.22m   17-01.50  425  
  3 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R         4.91m   16-01.50  365  
  3 Brinkley, Veljko             Track Unlimited          4.91m   16-01.50  365  
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         9.72m   31-10.75  469  
  2 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R         9.62m   31-06.75  463  
  3 O' Shields, Jake             Magic City TC            9.41m   30-10.50  450  
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         1.60m    5-03.00  464  
  1 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         1.60m    5-03.00  464  
  3 O' Shields, Jake             Magic City TC            1.52m    4-11.75  404  
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R         55.85   565  
  2 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         56.84   527  
  3 Brinkley, Veljko             Track Unlimited          58.13   479  
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R         17.36   1  587  
  2 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         17.99   1  525  
  3 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         20.03   2  347  
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec        26.75m      87-09  401  
  2 Brinkley, Veljko             Track Unlimited         26.29m      86-03  392  
  3 O' Shields, Jake             Magic City TC           25.63m      84-01  379  
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec         3.35m   10-11.75  444  
  2 Hines, Jared                 Hoover Parks&Rec         2.66m    8-08.75  277  
  3 Brinkley, Veljko             Track Unlimited          2.13m    6-11.75  165  
  3 O' Shields, Jake             Magic City TC            2.13m    6-11.75  165  
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec        33.20m     108-11  344  
  2 O' Shields, Jake             Magic City TC           32.97m     108-02  341  
  3 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R        30.99m     101-08  313  
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O' Shields, Jake             Magic City TC          5:10.46   501  
  2 Beasley-Tompkins, Steven     Mobile Parks & R       5:17.79   462  
  3 Crompton, Coren              Hoover Parks&Rec       5:40.71   348  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: # 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Region 6: * 11.60  8/2003      Latonya Loche, Twin City                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Watson, Angel                Mobile Parks & R         12.18q  1 
  2 Sylvester, Toshika           New Era TC               12.20q  2 
  3 George, Tiffany              US Express TC            12.45q  2 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: # 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Region 6: * 11.60  8/2003      Latonya Loche, Twin City                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Watson, Angel                Mobile Parks & R         12.13  
  2 Sylvester, Toshika           New Era TC               12.31  
  3 George, Tiffany              US Express TC            12.35  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
     JO Meet: # 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Region 6: * 23.40  8/2003      Latonya Loche, Twin City                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Watson, Angel                Mobile Parks & R         24.89q  2 
  2 Phillips, Morganne           Unattached_AL            24.97q  1 
  3 George, Tiffany              US Express TC            25.39q  1 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
     JO Meet: # 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Region 6: * 23.40  8/2003      Latonya Loche, Twin City                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Watson, Angel                Mobile Parks & R         24.29  
  2 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           24.89  
  3 George, Tiffany              US Express TC            24.98  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
     JO Meet: # 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    Region 6: * 53.95  7/9/2006    Kamelia Stroy, River Ciites                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Phillips, Morganne           Unattached_AL            56.83q  1 
  2 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           58.19q  2 
  3 Wimley, Alicia               Natchez TC               58.63q  1 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
     JO Meet: # 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    Region 6: * 53.95  7/9/2006    Kamelia Stroy, River Ciites                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wimley, Alicia               Natchez TC               57.46  
  2 Noel, Alicia                 BR YMCA                  57.78  
  3 Taylor, Yolanda              Community TC             58.20  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 2:07.73  7/30/1994   Tamieka Grizzle, Bronx. NY                
     JO Meet: # 2:07.73  7/30/1994   Tamieka Grizzle, Bronx. NY                
    Region 6: * 2:12.55  7/11/2004   Krishna Curry, Music City Track           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ratliff, Audrianna           Mississippi Heat       2:25.47  
  2 Emory, Sarah                 River Cities TC        2:27.18  
  3 Leatherwood, Shaquela        Club Elite TC          2:28.53  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
     JO Meet: # 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
    Region 6: * 4:50.65  7/2002      Kristin McKinght, MCTC                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaw, Kashield               Greenville TC          5:14.21  
  2 Emory, Sarah                 River Cities TC        5:18.57  
  3 Moore, Amber                 Rutherford Co.TC       5:22.37  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
     JO Meet: #  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
    Region 6: * 11:09.60  8/2003      Nettie Holcomb, Continental              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaw, Kashield               Greenville TC         11:50.45  
  2 Moore, Amber                 Rutherford Co.TC      11:55.68  
  3 Shaw, Kashaye                Greenville TC         12:51.17  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
     JO Meet: # 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
    Region 6: * 8:02.78  7/7/2005    Rosanna Bell, Hoover Track                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Prince, Oteia                Nashvl Illusions       8:21.6h  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 14:49.26  7/27/2000   Robyn Stevens, Westwind Flyers           
     JO Meet: # 14:49.26  7/27/2000   Robyn Stevens, Westwind Flyers           
    Region 6: * 14:20.80  6/17/1993   Lisa Chumbley                            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mosley, Keyonnia             Su-per Mo-ve          21:17.33  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
     JO Meet: # 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Region 6: * 13.59  7/8/2006    Jacquelyn1 Coward, Music City               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           14.74q  1 
  2 Harrell, Brittany            Unattached_Sthrn         14.83q  2 
  3 Thomas, Dallas               Su-per Mo-ve             15.45q  2 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
     JO Meet: # 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Region 6: * 13.59  7/8/2006    Jacquelyn1 Coward, Music City               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harrell, Brittany            Unattached_Sthrn         14.74  
  2 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           14.78  
  3 Shelly, Jessica              Hoover Parks&Rec         15.11  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $   57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit      
     JO Meet: #   57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit      
    Region 6: * 1:01.29  7/8/2005    Heather Trimiew, Music City               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Maya               Future TC              1:03.53  
  2 Goode, Tiarra                North AL Trackrs       1:04.21  
  3 Thomas, Dallas               Su-per Mo-ve           1:07.76  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
     JO Meet: # 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
    Region 6: * 47.00  8/2003      Road Runners Track Club, Road Runners Track 
                       Ashanti Duckworth,ShelanderEarly,DionneJoseph,Quin
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Track Unlimited  'A'                                  47.74  
  2 Community TC  'A'                                     48.47  
  3 Future Track Club  'A'                                48.89  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
     JO Meet: # 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
    Region 6: * 3:48.74  7/9/2006    Music City, Music City                    
                         J Coward, K Curry, A Dance, K Forbes              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   4:02.72  
  2 Mobile Parks And Recreation  'A'                    4:08.29  
  3 New Era Track Club  'A'                             4:08.93  
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $ 8:50.72  7/25/2007   02 08 United Stars, 02 08 United Sta      
                         S Gee, I Iheoma, C Price, B Taylor                
     JO Meet: # 8:50.72  7/25/2007   02 08 United Stars, 02 08 United Sta      
                         S Gee, I Iheoma, C Price, B Taylor                
    Region 6: * 9:20.25  7/10/2002   Music City Track Club, Music City Track Cl
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Community TC  'A'                                  11:08.20  
     1) Daniels, Karen                  2)                                
     3) Lyles, Brittney                 4) Taylor, Yolanda                
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
     JO Meet: # 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
    Region 6: *  5-06  7/2002      Reanna Townsend, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Brionne            Hoover Parks&Rec         1.68m    5-06.00 
  2 Harrell, Brittany            Unattached_Sthrn        J1.68m    5-06.00 
  3 Bryant, Veronica             Community TC             1.58m    5-02.25 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 4.21m  7/25/2008   Natalie Willer, Cornhusker Flyers,NE        
     JO Meet: # 4.21m  7/25/2008   Natalie Willer, 29 Flyers                   
    Region 6: * 3.50m  7/11/2008   Neal Tisher, Unattached                     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Van Meter, Merritt           Unattached_Sthrn         3.66m*  12-00.00 
  2 Bedsole, Laura               Hoover Parks&Rec         3.36m   11-00.25 
  3 Butler, Colleen              Peak Perf TC             3.20m   10-06.00 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
     JO Meet: # 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
    Region 6: * 6.00m  7/8/2004    Kenyatta Brooks, SOUTHWEST MISSIS           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Byrd, Devan                  Unattached_AL            5.44m   17-10.25 
  2 Charley, Nicole              Hoover Parks&Rec         5.38m   17-08.00 
  3 Harrell, Brittany            Unattached_Sthrn         5.23m   17-02.00 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
     JO Meet: # 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
    Region 6: * 12.31m  7/8/2004    Nedra Gross, Future Track Clu              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charley, Nicole              Hoover Parks&Rec        11.74m   38-06.25 
  2 Leatherwood, Shaquela        Club Elite TC           11.25m   36-11.00 
  3 Bean, Tashania               New Era TC              11.10m   36-05.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
     JO Meet: # 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
    Region 6: * 13.21m  7/9/2005    Brittany Cox, Nash Illusions               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Allen, Jessica               Su-per Mo-ve            11.78m   38-07.75 
  2 Curry, Chelsea               Steel Throwers          11.22m   36-09.75 
  3 Guice, Alexis                Peak Perf TC            10.69m   35-01.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 52.49m  8/1/1982    Cindy Johnson, Mesa, AZ                    
     JO Meet: # 52.49m  8/1/1982    Cindy Johnson, Mesa, AZ                    
    Region 6: * 40.50m  7/8/2004    Amara mcKell, Nashville Illusi             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Allen, Jessica               Su-per Mo-ve            34.94m     114-07 
  2 Hoppis, Rebekah              Hoover Parks&Rec        34.21m     112-03 
  3 Goss, Jennifer               Peak Perf TC            33.00m     108-03 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 44.64m  7/29/2007   Brieanna Kennedy, 02 08 Mid-Atl Un         
     JO Meet: # 44.64m  7/29/2007   Brieanna Kennedy, 02 08 Mid-Atl Un         
    Region 6: * 41.16m  7/11/2008   Rebekah Hoppis, Hoover Parks and           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Storey, Allison              Club Elite TC           45.65m$    149-09  metal tape measure
  2 Hoppis, Rebekah              Hoover Parks&Rec        41.96m*    137-08 
  3 Goss, Jennifer               Peak Perf TC            35.65m     116-11 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 49.60m  7/29/2006   Gabriella Midles, 13 Camas Hammer          
     JO Meet: # 49.60m  7/29/2006   Gabriella Midles, 13 Camas Hammer          
    Region 6: * 40.05m  7/7/2006    Brittany Cox, Nsh Ilusions                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Goss, Jennifer               Peak Perf TC            30.85m     101-02 
  2 Guice, Alexis                Peak Perf TC            27.49m      90-02 
  3 Curry, Chelsea               Steel Throwers          27.15m      89-01 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
 Nat'l Youth: $  5365  7/25/2001   Diana Pickler, Sache, TX                    
     JO Meet: #  5365  7/25/2001   Diana Pickler, Sache, TX                    
    Region 6: *  4302  7/6/2005    Marrissa Harris, Mem Hurdlers               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles            4371* 
  2 Georgetown, Mariah           Future TC                 4142  
  3 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL             4060  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           15.48   1  779  
  2 Beckett, Nefertiti           Memphis Hurdlers         15.87   3  730  
  3 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL            16.00   1  714  
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Georgetown, Mariah           Future TC                1.57m    5-01.75  701  
  2 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           1.52m    4-11.75  644  
  3 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL            1.47m    4-09.75  588  
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles          10.97m   36-00.00  593  
  2 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL            8.83m   28-11.75  453  
  3 Georgetown, Mariah           Future TC                8.52m   27-11.50  433  
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Georgetown, Mariah           Future TC                25.33   857  
  2 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           26.35   767  
  3 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL            26.38   764  
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles           5.24m   17-02.25  626  
  2 Georgetown, Mariah           Future TC                4.66m   15-03.50  469  
  3 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL            4.56m   14-11.50  443  
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL           28.06m      92-01  440  
  2 Georgetown, Mariah           Future TC               24.37m      79-11  370  
  3 Beckett, Nefertiti           Memphis Hurdlers        22.40m      73-06  334  
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nall, Mary Ashton            Unattached_AL          2:32.83   658  
  2 Georgetown, Mariah           Future TC              2:33.82   646  
  3 Mcswain, Akira               Cont. T-Belles         2:35.05   631  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
     JO Meet: # 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Region 6: * 10.31  6/1989      Thomas Barnes                               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nelvis, Jarael               Track Unlimited          10.78q  2 
  2 Hollingbird, Renaldo         Mississippi Heat         10.95q  1 
  3 Moore, Tyrell                Mobile Parks & R         11.03q  1 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
     JO Meet: # 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Region 6: * 10.31  6/1989      Thomas Barnes                               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nelvis, Jarael               Track Unlimited          10.82  
  2 Moore, Tyrell                Mobile Parks & R         11.09  
  3 Breaux, Justin               Future TC                11.16  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: # 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Region 6: * 21.10  7/9/2005    Trey Harts, River Cities Tra                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nelvis, Jarael               Track Unlimited          21.57q  1 
  2 Humphrey, Maudrecus          Speed City T             22.13q  2 
  3 White, Darius                Mississippi Heat         22.15q  1 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: # 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Region 6: * 21.10  7/9/2005    Trey Harts, River Cities Tra                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nelvis, Jarael               Track Unlimited          21.45  
  2 Harris, James                Speed City T             21.61  
  3 Humphrey, Maudrecus          Speed City T             21.88  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
     JO Meet: # 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Region 6: * 47.03  7/9/2006    Mychal Word, River Ciites                   
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Harris, James                Speed City T             47.61q 
  2 Goree, Joshua                Future TC                49.08q 
  3 Hampton, Dimitri             Peak Perf TC             49.36q 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
     JO Meet: # 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Region 6: * 47.03  7/9/2006    Mychal Word, River Ciites                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Goree, Joshua                Future TC                48.42  
  2 Harris, James                Speed City T             48.43  
  3 Hampton, Dimitri             Peak Perf TC             48.73  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
     JO Meet: # 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    Region 6: * 1:52.79  7/11/2004   Karjuan Williams, New Orleans Come        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Breon                 Nashvl Illusions       1:56.19  
  2 Jackson, Jamill              Nashvl Illusions       1:56.52  
  3 Heckford, Jacob              Peak Perf TC           1:57.38  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
     JO Meet: # 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    Region 6: * 4:07.40  7/10/2002   Cody Savage, LAET                         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, Breon                 Nashvl Illusions       4:14.23  
  2 Nelson, Gehrig               Nashvl Illusions       4:19.54  
  3 Almo, D'Ante                 South East TC          4:22.33  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
     JO Meet: # 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
    Region 6: * 15:25.79  7/11/2008   Mark Dodson, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elmer, Jared                 Soaring Eagles        17:46.77  
  2 Macpherson, Will             Soaring Eagles        18:27.82  
  3 Brokaw, William              Mississippi Heat      19:09.60  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
     JO Meet: # 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
    Region 6: * 6:39.90  7/11/2004   Timothy Johnson, Cordova Track Cl         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Darius             Mobile Parks & R       7:34.5h  
  2 Hudson, Jacob                Montgomery Y           8:21.6h  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
     JO Meet: # 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Region 6: * 13.83  7/11/2004   Juan walker, Music City Track               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Thaddeus             Mobile Parks & R         14.74q  1 
  2 Goodman, Robert              Su-per Mo-ve             14.77q  1 
  3 Swinton, Deonte              Community TC             14.90q  2 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
     JO Meet: # 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Region 6: * 13.83  7/11/2004   Juan walker, Music City Track               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Curtis, Thaddeus             Mobile Parks & R         14.42  
  2 Lockhart, Quantavious        Community TC             14.49  
  3 Swinton, Deonte              Community TC             14.58  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
     JO Meet: # 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    Region 6: * 52.66  7/11/2004   Juan walker, Music City Track               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Tyrell                Mobile Parks & R         54.81q  2 
  2 Williams, Kiwann             Nashvl Illusions         55.66q  1 
  3 Lillard, Bryson              Nashvl Illusions         55.68q  1 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
     JO Meet: # 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    Region 6: * 52.66  7/11/2004   Juan walker, Music City Track               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Moore, Tyrell                Mobile Parks & R         53.76  
  2 Williams, Kiwann             Nashvl Illusions         54.02  
  3 Lillard, Bryson              Nashvl Illusions         55.71  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
     JO Meet: # 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
    Region 6: * 40.92  7/9/2005    River Cities Track Club, River Cities Tra   
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mississippi Heat Track Club  'A'                      41.83   2 
  2 Speed City TC  'A'                                    42.06   2 
  3 Future Track Club  'A'                                42.27   2 
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
===================================================================
 Nat'l Youth: $ 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
     JO Meet: # 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
    Region 6: * 3:12.29  7/9/2006    River Ciites TC, River Ciites             
                         R Alexander, M Fayard, J Harrison, T Harts        
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  3:23.66   2 
  2 South East Miss Track Club  'A'                     3:24.00   2 
  3 Spar Track Club  'A'                                3:26.00   2 
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $ 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classics, Lincoln, NE          
     JO Meet: # 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classics, Lincoln, NE          
    Region 6: * 8:15.81  6/1991      Mobile Parks Department, Mobile Parks Depa
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nashville Illusions  'A'                            8:08.95* 
     1) Dixon, Breon                    2) Jackson, Jamill                
     3) Lillard, Bryson                 4) Murray, Michael                
     5) Nelson, Gehrig                  6)                                
  2 Community TC  'A'                                   8:48.16  
     1) Bitting, Karl                   2) Brown, Printes                 
     3)                                 4) Hoyne, Curtis                  
     5) Ross, Demetrius                 6)                                
  3 Rutherford County TC  'A'                           9:06.31  
     1) Banks, Alfonso                  2) Cease, Johnathan               
     3) Franklin, Rotaye                4) Mcbee, Andrew                  
     5) Pipkins, Ryan                   6) Souvannasy, Nick               
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 2.23m  7/31/1983   Rick Noji, Maurice Crumby, Seattle, WA      
     JO Meet: # 2.23m  7/31/1983   Rick Noji, Maurice Crumby, Seattle, WA      
    Region 6: * 2.05m  7/8/2004    Antonio Winston, Mobile Parks               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T           7-00.00$     2.13m 
  2 Harris, James                Speed City T           6-10.00$     2.08m 
  3 Mcculloch, Micah             Unattached_AL          6-04.00$     1.93m 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 5.31m  7/30/2006   Casey Roche, UNA 38                         
     JO Meet: # 5.31m  7/30/2006   Casey Roche, UNA 38                         
    Region 6: * 4.75m  7/9/2005    Chris Spear, Hoover Track                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Toups, Jonathan              Unattached_Sthrn      14-06.00$     4.41m 
  2 Farrell, Nick                Unattached_AL         14-00.00$     4.26m 
  3 Meyer, Cameron               New Heights Gym       13-00.00$     3.96m 
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
     JO Meet: # 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    Region 6: * 7.33m  7/8/2004    Kenneth Hall, Future Track Clu              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcculloch, Micah             Unattached_AL            6.82m   22-04.50 
  2 May, Anthony                 Speed City T             6.67m   21-10.75 
  3 Sigler, Joshua               Mobile Parks & R         6.62m   21-08.75 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
     JO Meet: # 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
    Region 6: * 14.89m  7/8/2006    Zedric Chatman-Thomas, Lafayette           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sigler, Joshua               Mobile Parks & R        14.52m   47-07.75 
  2 Golston, Will                Mobile Parks & R        14.07m   46-02.00 
  3 May, Anthony                 Speed City T            13.91m   45-07.75 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
     JO Meet: # 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    Region 6: * 17.65m  7/8/2005    James Lavin, KTC                           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Sidney               AL Speed&Fitness        15.96m   52-04.50 
  2 Lapare, Ben                  Mobile Parks & R        15.47m   50-09.25 
  3 Rich, Ethan                  Mobile Parks & R        14.01m   45-11.75 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 63.20m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
     JO Meet: # 63.20m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Region 6: * 54.68m  7/8/2004    Tommy Killen, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Sidney               AL Speed&Fitness        46.81m     153-07 
  2 Lapare, Ben                  Mobile Parks & R        43.78m     143-08 
  3 Hamilton, Stephen            Unattached-TN           43.47m     142-07 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
     JO Meet: # 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
    Region 6: * 58.19m  7/8/2006    Benjamin Davies, Personal Bes              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rich, Ethan                  Mobile Parks & R        54.89m     180-01 
  2 Patterson, Patrick           Hoover Parks&Rec        54.15m     177-08 
  3 Morar, Kenneth               Unattached_AL           52.26m     171-05 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
 Nat'l Youth: $ 79.24m  6/28/2008   Connor McCullough, Unattached, CA          
     JO Meet: # 67.64m  7/28/2007   Jordan Stray, 13 Unattached                
    Region 6: * 44.29m  7/7/2006    Ryan Bell, Hoover Parks                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Judge    (Dan)         Hoover Parks&Rec        35.11m     115-02 
  2 Edwards, Casey               Hoover Parks&Rec        32.29m     105-11 
  3 Jordan, Sidney               AL Speed&Fitness        32.27m     105-10 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: $  7405  7/25/2001   Donovan Kilmartin, Meridian, ID             
     JO Meet: #  7405  7/25/2001   Donovan Kilmartin, Meridian, ID             
    Region 6: *  6113  7/6/2005    Cory Roberts, southeast la roa              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T              5880  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness          4709  
  3 Brown, Greg                  Speed City T              3385  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         11.47   759  
  2 May, Anthony                 Speed City T             11.77   697  
  3 Brown, Greg                  Speed City T             12.07   637  
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T             6.80m   22-03.75  767  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         5.53m   18-01.75  487  
  3 Brown, Greg                  Speed City T             5.13m   16-10.00  407  
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T            12.48m   40-11.50  636  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness        11.58m   38-00.00  581  
  3 Brown, Greg                  Speed City T             8.71m   28-07.00  408  
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T             2.05m    6-08.75  850  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         1.67m    5-05.75  520  
  3 Brown, Greg                  Speed City T             1.60m    5-03.00  464  
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         52.12   719  
  2 May, Anthony                 Speed City T             55.24   589  
  3 Brown, Greg                  Speed City T             55.50   579  
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T             16.78   647  
  2 Brown, Greg                  Speed City T             19.72   372  
  3 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         20.61   303  
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T            38.72m     127-00  639  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness        27.96m      91-09  424  
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T             2.59m    8-06.00  262  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness         2.28m    7-05.75  195  
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 May, Anthony                 Speed City T            49.38m     162-00  579  
  2 Malone, Marion               AL Speed&Fitness        32.07m     105-02  328  
  3 Brown, Greg                  Speed City T            20.41m      66-11  167  
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malone, Marion               AL Speed&Fitness       5:31.21   393  
  2 Brown, Greg                  Speed City T           5:40.17   351  
  3 May, Anthony                 Speed City T           6:12.99   214  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx