Join/Renew Now

Results - USATF Region 5 Junior Olympic Track & Field Championships

7/9-12/09 - Charleston, West Virginia

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Reed, Antonia                Team Ohio Track,Pic      16.80q  NWI  1 
  2 Ford, Chayla                 Westside  T C,Louis      17.32q  NWI  1 
  3 Olverson, Olivia             Team Ohio Track,Pic      17.42q  NWI  2 
  4 Yuhas, Taylor                WW Mtrack,Pataskala      17.62q  NWI  2 
  5 Deas, Shynae                 Team Ohio Track,Pic      17.83q  NWI  2 
  6 Rollins, Jordan              Toledo Titans,Toled      17.85q  NWI  1 
  7 Powell, Jaida                Capital City,Dunbar      18.73q  NWI  2 
  8 Wagner, Jacklyn              Capital City,Winfie      21.75q  NWI  1 
  9 Cordon, Azelah               Capital City,Charle      22.26   NWI  2 
 10 Cordon, Letavia              Capital City,Charle      25.66   NWI  1 
 11 Showen, Jennifer             Capital City,Charle      29.59   NWI  1 
 12 Showen, Kelly                Capital City,Charle      38.65   NWI  1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Reed, Antonia                Team Ohio Track,Pic      16.32   NWI 
  2 Ford, Chayla                 Westside  T C,Louis      16.49   NWI 
  3 Rollins, Jordan              Toledo Titans,Toled      17.24   NWI 
  4 Deas, Shynae                 Team Ohio Track,Pic      17.34   NWI 
  5 Yuhas, Taylor                WW Mtrack,Pataskala      17.46   NWI 
  6 Olverson, Olivia             Team Ohio Track,Pic      17.85   NWI 
  7 Powell, Jaida                Capital City,Dunbar      18.65   NWI 
  8 Wagner, Jacklyn              Capital City,Winfie      22.67   NWI 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yuhas, Taylor                WW Mtrack,Pataskala    1:24.16   2 
  2 Olverson, Olivia             Team Ohio Track,Pic    1:27.39   2 
  3 Rollins, Jordan              Toledo Titans,Toled    1:28.04   2 
  4 Deas, Shynae                 Team Ohio Track,Pic    1:30.37   2 
  5 Ford, Chayla                 Westside  T C,Louis    1:38.40   1 
  6 Powell, Jaida                Capital City,Dunbar    1:41.58   2 
  7 Grendi, Renee                Unattached-KY,Prosp    1:43.00   2 
  8 Cordon, Azelah               Capital City,Charle    1:48.60   1 
  9 Wagner, Jacklyn              Capital City,Winfie    1:48.66   1 
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deas, Shynae                 Team Ohio Track,Pic    6:44.86  
  2 Grendi, Renee                Unattached-KY,Prosp    6:55.38  
  3 Olverson, Olivia             Team Ohio Track,Pic    7:21.48  
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Russell, Shahid              Pacesetters,Reynold      16.56q  NWI  2 
  2 Menifee, Daniel              Pacesetters,Reynold      17.28q  NWI  1 
  3 Cunningham, Abel             Capital City,Dunbar      17.29q  NWI  2 
  4 Bruer, Avery                 Capital City,South       17.79q  NWI  1 
  5 Lowery, Casey                Capital City,Ashton      20.43q  NWI  1 
  6 Moore, Evan                  Capital City,Charle      20.47q  NWI  1 
  7 Hager, Kayden                Tri-State,Huntingto      20.62q  NWI  1 
  8 Smoot, Darrell               New World Track,Col      20.90q  NWI  1 
  9 Cunningham, Donald           Capital City,Dunbar      21.37   NWI  2 
 10 Faulkner, Malik              Capital City,South       21.43   NWI  2 
 11 English, Elijah              Capital City,Charle      21.82   NWI  2 
 12 Cunningham-Scott, Jayden     Capital City             22.90   NWI  2 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Russell, Shahid              Pacesetters,Reynold      15.99   NWI 
  2 Cunningham, Abel             Capital City,Dunbar      16.60   NWI 
  3 Menifee, Daniel              Pacesetters,Reynold      16.65   NWI 
  4 Smoot, Darrell               New World Track,Col      18.07   NWI 
  5 Bruer, Avery                 Capital City,South       19.76   NWI 
  6 Lowery, Casey                Capital City,Ashton      19.84   NWI 
  7 Hager, Kayden                Tri-State,Huntingto      20.77   NWI 
  8 Moore, Evan                  Capital City,Charle      21.01   NWI 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smoot, Darrell               New World Track,Col    1:21.65   2 
  2 Cunningham, Abel             Capital City,Dunbar    1:25.50   2 
  3 Yates, Jackson               Flying J's,Westervi    1:33.93   2 
  4 Lowery, Casey                Capital City,Ashton    1:38.69   2 
  5 Faulkner, Malik              Capital City,South     1:39.41   2 
  6 Cunningham-Scott, Jayden     Capital City           1:41.56   1 
  7 Moore, Evan                  Capital City,Charle    1:41.72   1 
  8 Hager, Kayden                Tri-State,Huntingto    1:44.80   2 
  9 Bruer, Avery                 Capital City,South     1:57.81   1 
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yates, Jackson               Flying J's,Westervi    7:04.95  
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pegues, Lauren               Northwest Track,Tro      14.24q  NWI  1 
  2 Douglas, Shae                Unattached Ohio,Rey      14.37q  NWI  2 
  3 Scott, Taylor                Warren Striders          14.83q  NWI  1 
  4 Vancleave, Sydney            Westside  T C,Louis      14.90q  NWI  1 
  5 Minor, Makayla               Westside  T C,Louis      15.10q  NWI  2 
  6 Brewer, Casey                Northwest Track,Day      15.22q  NWI  2 
  7 Dunham, Aaliyah              Capital City,South       15.36q  NWI  2 
  8 Hicks, Devin                 Michigan Acc,MI, MI      15.40q  NWI  1 
  9 Lester, Indigo               Jaguars,Columbus, O      16.51   NWI  1 
 10 Rathburn, Isabella           Austintown Commu         17.63   NWI  2 
 11 Moore, Cemone                Capital City,Charle      18.35   NWI  2 
 12 Bucha, Samantha              United in Flight         18.35   NWI  2 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Pegues, Lauren               Northwest Track,Tro      13.97   NWI 
  2 Scott, Taylor                Warren Striders          14.18   NWI 
  3 Douglas, Shae                Unattached Ohio,Rey      14.22   NWI 
  4 Vancleave, Sydney            Westside  T C,Louis      14.63   NWI 
  5 Hicks, Devin                 Michigan Acc,MI, MI      14.93   NWI 
  6 Minor, Makayla               Westside  T C,Louis      14.95   NWI 
  7 Brewer, Casey                Northwest Track,Day      15.12   NWI 
  8 Dunham, Aaliyah              Capital City,South       15.61   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pegues, Lauren               Northwest Track,Tro      29.38q  NWI  1 
  2 Douglas, Shae                Unattached Ohio,Rey      30.31q  NWI  2 
  3 Vancleave, Sydney            Westside  T C,Louis      30.72q  NWI  2 
  4 Hicks, Devin                 Michigan Acc,MI, MI      31.30q  NWI  1 
  5 Thomas, Amariah              Pacesetters,Reynold      31.34q  NWI  2 
  6 Scott, Taylor                Warren Striders          31.63q  NWI  1 
  7 Moore, Ashley                Westside  T C,Louis      31.66q  NWI  1 
  8 Parker, Mattea               Northwest Track,Day      32.08q  NWI  1 
  9 Dunham, Aaliyah              Capital City,South       32.31   NWI  2 
 10 Bibb, Autumn                 Westside  T C,Louis      33.37   NWI  2 
 11 Patterson, Tierra            Swift TC,MI, MI          33.42   NWI  2 
 12 Bedgood, Jenell              Swift TC,MI, MI          34.65   NWI  1 
 13 Morris, Princess             Westside  T C,Louis      34.79   NWI  1 
 14 Tucker, Nia                  Swift TC,MI, MI          37.99   NWI  2 
 15 Rathburn, Isabella           Austintown Commu         38.16   NWI  2 
 16 Bucha, Samantha              United in Flight         39.77   NWI  1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Pegues, Lauren               Northwest Track,Tro      28.69   NWI 
  2 Douglas, Shae                Unattached Ohio,Rey      29.52   NWI 
  3 Vancleave, Sydney            Westside  T C,Louis      29.98   NWI 
  4 Thomas, Amariah              Pacesetters,Reynold      30.97   NWI 
  5 Hicks, Devin                 Michigan Acc,MI, MI      30.97   NWI 
  6 Parker, Mattea               Northwest Track,Day      31.42   NWI 
  7 Moore, Ashley                Westside  T C,Louis      31.93   NWI 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pegues, Lauren               Northwest Track,Tro    1:10.02   2 
  2 Parker, Mattea               Northwest Track,Day    1:10.66   2 
  3 Thomas, Amariah              Pacesetters,Reynold    1:14.24   2 
  4 Grendi, Nicole               Unattached-KY,Prosp    1:14.46   2 
  5 Bibb, Autumn                 Westside  T C,Louis    1:17.41   2 
  6 Minor, Makayla               Westside  T C,Louis    1:17.66   1 
  7 Brewer, Casey                Northwest Track,Day    1:17.67   2 
  8 Patterson, Tierra            Swift TC,MI, MI        1:17.77   2 
  9 Lester, Indigo               Jaguars,Columbus, O    1:18.37   1 
 10 Morris, Princess             Westside  T C,Louis    1:20.87   1 
 11 Moore, Ashley                Westside  T C,Louis    1:25.43   2 
 12 Bedgood, Jenell              Swift TC,MI, MI        1:26.32   1 
 13 Tucker, Nia                  Swift TC,MI, MI        1:29.90   1 
 14 Jones, Kayla                 Westside  T C,Louis    2:14.86   1 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cheatham, Derra              Swift TC,MI, MI        2:46.61  
  2 Grendi, Nicole               Unattached-KY,Prosp    2:53.87  
  3 Solomon, Lasonjia            Swift TC,MI, MI        2:55.61  
  4 Archibald, Mariyah           Swift TC,MI, MI        3:02.53  
  5 Desantis, Miah               Unattached Ohio,Spr    3:06.26  
  6 Sievert, Hope                Toledo Titans,Toled    3:07.59  
  7 Schofield, Abigail           Unattached Ohio,Spr    3:19.91  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cheatham, Derra              Swift TC,MI, MI        5:46.49  
  2 Grendi, Nicole               Unattached-KY,Prosp    5:57.66  
  3 Archibald, Mariyah           Swift TC,MI, MI        6:06.49  
  4 Sievert, Hope                Toledo Titans,Toled    6:15.39  
  5 Solomon, Lasonjia            Swift TC,MI, MI        6:41.62  
  6 Mason, Taylor                Westside  T C,Louis    7:40.17  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maple, Tamara                United in Flight      12:20.01  
  2 Bucha, Joslin                United in Flight      13:53.36  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Westside Track Club  'A'                            5:15.42  
     1) Vancleave, Sydney               2) Minor, Makalyn                 
     3) Minor, Makayla                  4) Bibb, Autumn                   
  2 Westside Track Club  'B'                            5:40.03  
     1) Morris, Princess                2) Jones, Kayla                   
     3) Mason, Taylor                   4) Moore, Ashley                  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cole, Dasia                  Unattached Ohio,Was      1.19m    3-10.75 
  2 Dunham, Aaliyah              Capital City,South       1.09m    3-06.75 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Rathburn, Isabella           Austintown Commu         2.85m   NWI   9-04.25 
  2 Wilson, Lauren               WW Mtrack,Millerspo      2.56m   NWI   8-04.75 
  3 Hyme, Karissa                WW Mtrack,Pataskala      2.41m   NWI   7-11.00 
  4 Davis, Julianna              Total Effect,Columb      2.27m   NWI   7-05.50 
  5 Grant, Darryelle             United in Flight         1.62m   NWI   5-03.75 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Henderson, Tayana            Pacesetters,Reynold      6.19m   20-03.75 
  2 Freeman, Angel               Toledo Titans,Toled      5.40m   17-08.75 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maple, Tamara                United in Flight        28.90m      94-10 
  2 Henderson, Tayana            Pacesetters,Reynold     20.66m      67-09 
  3 Cook, Betsy                  Una-Mi,MI, MI           19.80m      64-11 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dulin, Arrington             New World Track,Col      14.72q  NWI  1 
  2 Gonzalez, Geno               Warren Striders          14.87q  NWI  2 
  3 Benton, Bilal                Toledo Titans,Toled      15.12q  NWI  2 
  4 Stallworth, Eugene           All Stars,Cincinnat      15.67q  NWI  1 
  5 Ferrell, Levi                Unattached,Chapmanv      17.14q  NWI  2 
  6 Cordon, Curon                Capital City,Charle      17.71q  NWI  1 
  7 Cobb, Cordell                United in Flight         18.00q  NWI  2 
  8 Barrett, Jaden               Capital City,St Alb      20.20q  NWI  1 
  9 Johnson, Austin              Capital City,Poca,       21.06   NWI  1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dulin, Arrington             New World Track,Col      14.41   NWI 
  2 Gonzalez, Geno               Warren Striders          14.45   NWI 
  3 Benton, Bilal                Toledo Titans,Toled      14.98   NWI 
  4 Stallworth, Eugene           All Stars,Cincinnat      15.07   NWI 
  5 Cordon, Curon                Capital City,Charle      16.84   NWI 
  6 Ferrell, Levi                Unattached,Chapmanv      16.93   NWI 
  7 Cobb, Cordell                United in Flight         17.20   NWI 
  8 Barrett, Jaden               Capital City,St Alb      19.89   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dulin, Arrington             New World Track,Col      30.33q  NWI  1 
  2 Benton, Bilal                Toledo Titans,Toled      31.81q  NWI  2 
  3 Franklin, Jaylan             Michigan Acc,MI, MI      32.88q  NWI  1 
  4 Gonzalez, Geno               Warren Striders          33.12q  NWI  1 
  5 Stallworth, Eugene           All Stars,Cincinnat      33.27q  NWI  2 
  6 Cordon, Curon                Capital City,Charle      35.16q  NWI  1 
  7 Weston, Tai                  Westside  T C,Louis      35.72q  NWI  2 
  8 Wallace, Brysen              New World Track,Col      36.86q  NWI  2 
  9 Ray, Johnathan               Capital City,Winfie      37.97   NWI  1 
 10 Strawn, Salem                Capital City,Charle      38.20   NWI  2 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dulin, Arrington             New World Track,Col      29.71   NWI 
  2 Gonzalez, Geno               Warren Striders          31.01   NWI 
  3 Benton, Bilal                Toledo Titans,Toled      31.62   NWI 
  4 Franklin, Jaylan             Michigan Acc,MI, MI      32.41   NWI 
  5 Stallworth, Eugene           All Stars,Cincinnat      32.43   NWI 
  6 Cordon, Curon                Capital City,Charle      34.41   NWI 
  7 Weston, Tai                  Westside  T C,Louis      35.99   NWI 
  8 Wallace, Brysen              New World Track,Col      36.29   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dulin, Arrington             New World Track,Col    1:08.26   2 
  2 Slones, Jimmy                Pacesetters,Reynold    1:12.01   2 
  3 Benton, Bilal                Toledo Titans,Toled    1:13.30   2 
  4 Williams, Xander             Unattached Ohio,Rey    1:14.38   2 
  5 Williams, Trenton            Capital City,Winfie    1:18.56   1 
  6 Franklin, Jaylan             Michigan Acc,MI, MI    1:19.69   2 
  7 Weston, Tai                  Westside  T C,Louis    1:21.03   2 
  8 Strawn, Salem                Capital City,Charle    1:24.86   1 
  9 Peters, Jeremiah             Gems-Elite,Dayton,     1:27.91   2 
 10 Ray, Johnathan               Capital City,Winfie    1:28.72   1 
 11 Cobb, Cordell                United in Flight       1:35.54   1 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gartner, Ryan                Unattached Ohio,Lib    2:43.44  
  2 Slones, Jimmy                Pacesetters,Reynold    2:47.58  
  3 Williams, Christopher        Northwest Track,Day    2:54.71  
  4 Williams, Trenton            Capital City,Winfie    2:55.72  
  5 Williams, Xander             Unattached Ohio,Rey    3:01.69  
  6 Ramsey, Dominic              Unattached Ohio,Cen    3:03.86  
  7 Angle, Kaleb                 Tri-State,Huntingto    3:04.98  
  8 Weston, Tai                  Westside  T C,Louis    3:05.70  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gartner, Ryan                Unattached Ohio,Lib    5:38.08  
  2 Gemmaka, Garrett             Miami Valley TC,New    5:50.53  
  3 Williams, Xander             Unattached Ohio,Rey    6:14.04  
  4 Angle, Kaleb                 Tri-State,Huntingto    6:32.52  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                          5:56.42  
     1) Strawn, Salem                   2) Cordon, Curon                  
     3) Ray, Johnathan                  4) Williams, Trenton              
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Christopher        Northwest Track,Day      1.14m    3-08.75 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gonzalez, Geno               Warren Striders          3.52m   NWI  11-06.75 
  2 Williams, Christopher        Northwest Track,Day      3.48m   NWI  11-05.00 
  3 Milton, Devin                All Stars,Cincinnat      3.39m   NWI  11-01.50 
  4 LeMasters, Jarett            Capital City,Friend      2.96m   NWI   9-08.50 
  5 Angle, Kaleb                 Tri-State,Huntingto      2.95m   NWI   9-08.25 
  6 Stallworth, Eugene           All Stars,Cincinnat      2.81m   NWI   9-02.75 
  7 Small, Bryce                 WW Mtrack,Pataskala      2.68m   NWI   8-09.50 
  8 Combs, Dylan                 Flyers,Wilmington,       2.64m   NWI   8-08.00 
  9 Cobb, Cordell                United in Flight         2.20m   NWI   7-02.75 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Saurine, David               Miami Valley TC,Day      6.75m   22-01.75 
  2 Levesque, Ommanuel           Toledo Titans,Toled      6.13m   20-01.50 
  3 LeMasters, Jarett            Capital City,Friend      5.64m   18-06.00 
  4 Ferrell, Levi                Unattached,Chapmanv      5.31m   17-05.25 
  5 Milton, Devin                All Stars,Cincinnat      5.19m   17-00.50 
  6 Reiley, Tristan              Flyers,Wilmington,       5.14m   16-10.50 
  7 Johnson, Austin              Capital City,Poca,       5.09m   16-08.50 
  8 Barrett, Jaden               Capital City,St Alb      4.51m   14-09.75 
  9 Vickers, Andrew              Capital City,St Alb      3.93m   12-10.75 
 10 Cunningham, Donald           Capital City,Dunbar      3.90m   12-09.50 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Jeramiah              All Stars,Cincinnat     24.33m      79-10 
  2 LeMasters, Jarett            Capital City,Friend     20.90m      68-07 
  3 Gemmaka, Garrett             Miami Valley TC,New     18.64m      61-02 
  4 Reiley, Tristan              Flyers,Wilmington,      15.64m      51-04 
  5 Johnson, Austin              Capital City,Poca,      13.56m      44-06 
  6 Combs, Dylan                 Flyers,Wilmington,      12.47m      40-11 
  7 Lowery, Casey                Capital City,Ashton     10.54m      34-07 
  8 Vickers, Andrew              Capital City,St Alb      8.99m      29-06 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Christopher        Northwest Track,Day        325  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Christopher        Northwest Track,Day      4.26m   13-11.75    149
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Christopher        Northwest Track,Day      1.18m    3-10.50    176
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Christopher        Northwest Track,Day    1:22.43  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Cheyanne             Pacesetters,Reynold      13.34q  NWI 
  2 Davis, Amira                 All Stars,Cincinnat      13.81q  NWI 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      14.01q  NWI 
  4 Townsend, Taliyah            Westside  T C,Louis      14.12q  NWI 
  5 Homan, Mallory               Flyers,Blanchester,      14.27q  NWI 
  6 Wills, Miangel               New World Track,Col      14.52q  NWI 
  7 Moll, Rebecca                Unattached-KY,Bedfo      15.67q  NWI 
  8 Morgan, Corresa              Warren Striders          16.13q  NWI 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Carter, Cheyanne             Pacesetters,Reynold      13.34   NWI 
  2 Davis, Amira                 All Stars,Cincinnat      13.81   NWI 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      14.01   NWI 
  4 Townsend, Taliyah            Westside  T C,Louis      14.12   NWI 
  5 Homan, Mallory               Flyers,Blanchester,      14.27   NWI 
  6 Wills, Miangel               New World Track,Col      14.52   NWI 
  7 Moll, Rebecca                Unattached-KY,Bedfo      15.67   NWI 
  8 Morgan, Corresa              Warren Striders          16.13   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Cheyanne             Pacesetters,Reynold      26.90q  NWI  2 
  2 Townsend, Taliyah            Westside  T C,Louis      29.21q  NWI  1 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      29.25q  NWI  2 
  4 Davis, Amira                 All Stars,Cincinnat      29.56q  NWI  2 
  5 Todd, Maranda                Toledo Titans,Toled      29.74q  NWI  1 
  6 Woods, Aaziyah               Westside  T C,Louis      29.74q  NWI  1 
  7 Underwood, Jalyn             Wolverines,Dayton,       30.08q  NWI  1 
  8 Curry, Ahlyia                Westside  T C,Louis      30.42q  NWI  2 
  9 Bethel, Tonia                Westside  T C,Louis      33.99   NWI  2 
 10 Morgan, Corresa              Warren Striders          34.16   NWI  1 
 11 Barrett, Daja                Capital City,Charle      38.75   NWI  1 
 12 Johnson, Ivy                 Capital City,Poca,       41.49   NWI  2 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Carter, Cheyanne             Pacesetters,Reynold      26.62   NWI 
  2 Townsend, Taliyah            Westside  T C,Louis      28.66   NWI 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      28.68   NWI 
  4 Davis, Amira                 All Stars,Cincinnat      28.92   NWI 
  5 Todd, Maranda                Toledo Titans,Toled      29.51   NWI 
  6 Underwood, Jalyn             Wolverines,Dayton,       29.69   NWI 
  7 Woods, Aaziyah               Westside  T C,Louis      29.98   NWI 
  8 Curry, Ahlyia                Westside  T C,Louis      30.29   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Lauren              Westside  T C,Louis    1:02.50   2 
  2 Sharpe, Jocelyn              New World Track,Col    1:04.16   2 
  3 Nevels, Mariah               New World Track,Col    1:04.16   2 
  4 Bryant, Preyuana             Northwest Track        1:05.65   2 
  5 Pettigrew, Jamara            Gems-Elite,Dayton,     1:07.05   2 
  6 Todd, Maranda                Toledo Titans,Toled    1:08.28   2 
  7 Curry, Ahlyia                Westside  T C,Louis    1:11.83   1 
  8 Brown, Christa               Pacesetters,Reynold    1:12.14   2 
  9 Woods, Aaziyah               Westside  T C,Louis    1:14.13   2 
 10 Brown, Shayla                Capital City,Charle    1:22.16   1 
 11 Bethel, Tonia                Westside  T C,Louis    1:26.34   1 
 12 Barrett, Daja                Capital City,Charle    1:27.27   1 
 13 Fuller, Lindsay              Tri-State,Huntingto    1:27.43   1 
 14 Johnson, Ivy                 Capital City,Poca,     1:34.58   1 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Lauren              Westside  T C,Louis    2:28.83  
  2 Sharpe, Jocelyn              New World Track,Col    2:30.58  
  3 Pettigrew, Jamara            Gems-Elite,Dayton,     2:35.51  
  4 Thomas, Geneva               Capital City,Charle    2:41.62  
  5 Sly, Denissa                 Northwest Track,Day    2:44.77  
  6 Brown, Christa               Pacesetters,Reynold    2:53.67  
  7 Hyme, Samantha               WW Mtrack,Pataskala    2:53.71  
  8 Burke, Lyndsey               Unattached-KY,Ashla    2:57.44  
  9 Stribbell, Casey             Una-Mi,MI, MI          3:13.70  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Geneva               Capital City,Charle    5:34.27  
  2 Sweeney, Rachel              Miami Valley TC,Xen    5:55.83  
  3 Burke, Lyndsey               Unattached-KY,Ashla    6:02.09  
  4 Beal, Sydney                 South Dayton,Beaver    6:03.46  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McMillion, Brittany          Capital City,Scott    12:29.94  
  2 Sweeney, Rachel              Miami Valley TC,Xen   12:50.12  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beal, Sydney                 South Dayton,Beaver    8:53.83  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Wills, Miangel               New World Track,Col      15.07q  NWI 
  2 Nevels, Mariah               New World Track,Col      15.30q  NWI 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      15.32q  NWI 
  4 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      16.06q  NWI 
  5 Brown, Shayla                Capital City,Charle      18.49q  NWI 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wills, Miangel               New World Track,Col      15.07   NWI 
  2 Nevels, Mariah               New World Track,Col      15.30   NWI 
  3 Carter, Tamera               New World Track,Col      15.32   NWI 
  4 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      16.06   NWI 
  5 Brown, Shayla                Capital City,Charle      18.49   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Toledo Titans  'A'                                    56.75Q 
     1) Todd, Maranda                   2) Dotson, Kara                   
     3) Finn, Eryckah                   4) Rollins, Jewell                
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Toledo Titans  'A'                                    56.75  
     1) Todd, Maranda                   2) Dotson, Kara                   
     3) Finn, Eryckah                   4) Rollins, Jewell                
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Westside Track Club  'A'                            4:37.75  
     1) Townsend, Taliyah               2) Woods, Aaziyah                 
     3) Jackson, Lauren                 4) Curry, Ahlyia                  
  2 Pacestters  'A'                                     4:59.15  
     1) Brown, Christa                  2) Featherstone, Kaeyanna         
     3) Hall, Eboni                     4) Winchester, Hope               
  3 WW Track Club  'A'                                  5:31.37  
     1) Hyme, Samantha                  2) Berry, Dana                    
     3) Lagreca, Theresa                4) Small, Baylee                  
  4 Capital City Striders  'A'                          5:41.30  
     1) Barrett, Daja                   2) Brown, Shayla                  
     3) Johnson, Ivy                    4) Thomas, Geneva                 
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Myers, Naomi                 Unattached Ohio,Sun      1.34m    4-04.75 
  2 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      1.29m    4-02.75 
  3 Mullins, Megan               Unattached Ohio,Was      1.24m    4-00.75 
  4 Dean, Annie                  Knight Runners,Love      1.19m    3-10.75 
  5 Moll, Rebecca                Unattached-KY,Bedfo      0.99m    3-03.00 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Carter, Cheyanne             Pacesetters,Reynold      4.80m   NWI  15-09.00 
  2 Mullins, Megan               Unattached Ohio,Was      3.99m   NWI  13-01.25 
  3 Dotson, Kara                 Toledo Titans,Toled      3.97m   NWI  13-00.25 
  4 Nevels, Mariah               New World Track,Col      3.81m   NWI  12-06.00 
  5 Borton, Megan                Flyers,Wilmington,       3.62m   NWI  11-10.50 
  6 Bethel, Tonia                Westside  T C,Louis      2.90m   NWI   9-06.25 
  7 Fuller, Lindsay              Tri-State,Huntingto      2.85m   NWI   9-04.25 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Young, Daija                 Unattached-Lake         10.09m   33-01.25 
  2 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      8.08m   26-06.25 
  3 Pett, Alexis                 Unattached Ohio,Day      8.01m   26-03.50 
  4 Young, Lydia                 Pacesetters,Reynold      7.41m   24-03.75 
  5 Loveday, Abbey               Capital City             7.36m   24-01.75 
  6 Jones, Jordan                All Stars,Cincinnat      6.87m   22-06.50 
  7 Ramsey, Chloe                Unattached Ohio,Cen      5.41m   17-09.00 
  8 Ballenger, Leah              Unattached Ohio,Fre      5.10m   16-08.75 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Young, Daija                 Unattached-Lake         25.49m      83-07 
  2 Ballenger, Leah              Unattached Ohio,Fre     16.77m      55-00 
  3 Jones, Jordan                All Stars,Cincinnat     16.43m      53-11 
  4 Loveday, Abbey               Capital City            15.91m      52-02 
  5 Pett, Alexis                 Unattached Ohio,Day     14.74m      48-04 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Borton, Megan                Flyers,Wilmington,      21.71m      71-03 
  2 Young, Lydia                 Pacesetters,Reynold     19.39m      63-07 
  3 Briggs, Jada                 Pacesetters,Reynold     17.74m      58-02 
  4 Ballenger, Leah              Unattached Ohio,Fre     16.71m      54-10 
  5 Robinson, Nia                All Stars,Cincinnat     14.99m      49-02 
  6 Jones, Jordan                All Stars,Cincinnat     14.79m      48-06 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap       1675  
  2 Collier, Jayden              Flying J's                1272  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Collier, Jayden              Flying J's               17.12   NWI    457
  2 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      17.94   NWI    373
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      7.92m   26-00.00    394
  2 Collier, Jayden              Flying J's               4.11m   13-06.00    153
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      1.23m    4-00.50    340
  2 Collier, Jayden              Flying J's               1.08m    3-06.50    205
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap      3.90m   NWI  12-09.50    285
  2 Collier, Jayden              Flying J's               3.15m   NWI  10-04.00    133
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collier, Jayden              Flying J's             3:04.58     324
  2 Miller, Schylar              Unattached Ohio,Wap    3:09.39     283
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 White, Theo                  New World Track,Col      13.08q  NWI  1 
  2 Dulin, Ashton                New World Track,Col      13.56q  NWI  2 
  3 Hepburn, Nathan              Unattached-KY,Louis      13.69q  NWI  2 
  4 Cunningham, Adrian           Capital City,Dunbar      13.87q  NWI  2 
  5 Pratt, Jamere                Capital City,Charle      13.93q  NWI  2 
  6 Smith, Raheem                Unattached Ohio,Gah      13.99q  NWI  1 
  7 Benton, Amir                 Toledo Titans,Toled      14.11q  NWI  2 
  8 Jones, Kameron               Toledo Titans,Toled      14.15q  NWI  1 
  9 Dailey, Marcel               Westside  T C,Louis      15.24   NWI  1 
 10 Green, Donald                United in Flight         15.85   NWI  1 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 White, Theo                  New World Track,Col      12.97   NWI 
  2 Dulin, Ashton                New World Track,Col      13.40   NWI 
  3 Hepburn, Nathan              Unattached-KY,Louis      13.48   NWI 
  4 Smith, Raheem                Unattached Ohio,Gah      13.73   NWI 
  5 Benton, Amir                 Toledo Titans,Toled      13.80   NWI 
  6 Cunningham, Adrian           Capital City,Dunbar      13.87   NWI 
  7 Pratt, Jamere                Capital City,Charle      14.06   NWI 
  8 Jones, Kameron               Toledo Titans,Toled      14.07   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 White, Theo                  New World Track,Col      26.55q  NWI  1 
  2 Gray, Nicholas               Pacesetters,Reynold      26.76q  NWI  2 
  3 Davis, Tyrell                Capital City,Charle      27.04q  NWI  2 
  4 Dulin, Ashton                New World Track,Col      28.13q  NWI  2 
  5 Prall, Jakob                 Northwest Track,Tro      28.52q  NWI  1 
  6 Cunningham, Adrian           Capital City,Dunbar      28.53q  NWI  1 
  7 Franklin, Marvin             Michigan Acc,MI, MI      28.60q  NWI  1 
  8 Hepburn, Nathan              Unattached-KY,Louis      28.82q  NWI  2 
  9 Smith, Raheem                Unattached Ohio,Gah      29.15   NWI  2 
 10 Pratt, Jamere                Capital City,Charle      29.25   NWI  1 
 11 Ellis, Tristan               Westside  T C,Louis      30.23   NWI  1 
 12 Redmond, Anthony             Michigan Acc,MI, MI      30.47   NWI  2 
 13 Dailey, Marcel               Westside  T C,Louis      30.71   NWI  1 
 14 Barrett, Jayson              Capital City,St Alb      30.98   NWI  1 
 15 Green, Donald                United in Flight         32.66   NWI  2 
 16 Toney, Nathan                Capital City,Charle      36.72   NWI  2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 White, Theo                  New World Track,Col      25.79   NWI 
  2 Gray, Nicholas               Pacesetters,Reynold      26.65   NWI 
  3 Dulin, Ashton                New World Track,Col      26.68   NWI 
  4 Davis, Tyrell                Capital City,Charle      26.68   NWI 
  5 Hepburn, Nathan              Unattached-KY,Louis      28.36   NWI 
  6 Prall, Jakob                 Northwest Track,Tro      28.45   NWI 
  7 Franklin, Marvin             Michigan Acc,MI, MI      28.46   NWI 
  8 Cunningham, Adrian           Capital City,Dunbar      29.14   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Theo                  New World Track,Col      57.94   2 
  2 Gray, Nicholas               Pacesetters,Reynold    1:01.11   2 
  3 Franklin, Marvin             Michigan Acc,MI, MI    1:02.19   2 
  4 Dulin, Ashton                New World Track,Col    1:02.99   2 
  5 Hayes, Benjamin              Michigan Acc,MI, MI    1:04.14   2 
  6 Hence, Austin                Pacesetters,Reynold    1:06.65   2 
  7 Williams, Kyrell             Gems-Elite,Dayton,     1:07.48   2 
  8 Ellis, Tristan               Westside  T C,Louis    1:07.90   2 
  9 Redmond, Anthony             Michigan Acc,MI, MI    1:09.31   1 
 10 Barrett, Jayson              Capital City,St Alb    1:13.50   1 
 11 Hall, Hunter                 Michigan Acc,MI, MI    1:16.51   1 
 12 Dailey, Marcel               Westside  T C,Louis    1:16.87   1 
 13 Young, Charles               Capital City,Frazie    1:20.19   1 
 14 Lightsy, Kanaan              Westside  T C,Louis    1:22.14   1 
 15 Toney, Nathan                Capital City,Charle    1:23.93   1 
 16 Bucha, Micheal               United in Flight       1:25.13   1 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayes, Benjamin              Michigan Acc,MI, MI    2:30.58  
  2 Ellis, Tristan               Westside  T C,Louis    2:35.85  
  3 Mason, Kenyatta              Michigan Acc,MI, MI    2:36.12  
  4 Amstrong, Earl               Toledo Titans,Toled    2:41.99  
  5 Widdig, Luke                 Knight Runners,Love    2:48.07  
  6 Lightsy, Kanaan              Westside  T C,Louis    2:52.60  
  7 Robinson, Mason              All Stars,Cincinnat    2:53.00  
  8 Hall, Hunter                 Michigan Acc,MI, MI    2:56.04  
  9 Washington, Jacob            Pacesetters,Reynold    2:57.98  
 10 White, Victor                New World Track,Col    3:03.34  
 11 Kerley, Damar                Road Runners,Dayton    3:08.65  
 12 Bucha, Micheal               United in Flight       3:16.71  
 13 Bruer, Carl                  Capital City,South     3:20.93  
 14 Strawn, Nicholas             Capital City,Charle    3:21.17  
 15 Adams, Jacobs                Capital City,Charle    3:40.83  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beal, Calvin                 South Dayton,Beaver    5:01.63  
  2 Wile, Gianni                 Motor City T,MI, MI    5:14.38  
  3 Thomas, Samuel               Capital City,Charle    5:24.91  
  4 Young, Maleek                Capital City,Charle    5:29.42  
  5 Rivers, Josh                 Unattached Ohio,Mar    5:39.90  
  6 Widdig, Luke                 Knight Runners,Love    5:40.09  
  7 Williams, Desean             Capital City,Winfie    5:50.92  
  8 Bruer, Carl                  Capital City,South     6:26.74  
  9 Mitchelll, Nick              Tri-State,Kenova, W    6:38.37  
 10 Adams, Jacobs                Capital City,Charle    6:48.20  
 11 Strawn, Nicholas             Capital City,Charle    6:52.88  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mcmillion, Braxton           Unattached,Winfield   11:04.19  
  2 Thomas, Samuel               Capital City,Charle   11:12.79  
  3 Wile, Gianni                 Motor City T,MI, MI   12:30.37  
  4 Williams, Desean             Capital City,Winfie   12:30.42  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fitch, Jack                  Unattached Ohio,Bri      14.60   NWI 
  2 Hines, Gregory               New World Track,Col      14.61   NWI 
  3 Ragland, Dairius             Team Ohio Track,Pic      14.75   NWI 
  4 Brewer, Gerick               WW Mtrack,Pataskala      15.34   NWI 
  5 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam      17.12   NWI 
  6 Byrd, Latroy                 New World Track,Col      17.39   NWI 
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          4:38.2h  
     1) Mason, Kenyatta                 2) Redmond, Anthony               
     3) Hayes, Benjamin                 4) Franklin, Marvin               
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                         12:36.91  
     1) Bruer, Carl                     2) Williams, Desean               
     3) Young, Maleek                   4) Young, Charles                 
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Saurine, Joseph              Miami Valley TC,Day      1.33m    4-04.25 
  2 Tinker, Devon                New World Track,Col      1.28m    4-02.25 
  3 Hines, Gregory               New World Track,Col      1.23m    4-00.50 
  4 Duncan, Adrian               Northwest Track,Day     J1.23m    4-00.50 
  5 Robinson, Mason              All Stars,Cincinnat      1.08m    3-06.50 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gray, Nicholas               Pacesetters,Reynold      4.77m   NWI  15-07.75 
  2 Prall, Jakob                 Northwest Track,Tro      4.54m   NWI  14-10.75 
  3 Hines, Gregory               New World Track,Col      4.45m   NWI  14-07.25 
  4 Hence, Austin                Pacesetters,Reynold      4.43m   NWI  14-06.50 
  5 Ragland, Dairius             Team Ohio Track,Pic      4.07m   NWI  13-04.25 
  6 Green, Donald                United in Flight         3.43m   NWI  11-03.00 
  7 Lightsy, Kanaan              Westside  T C,Louis      3.13m   NWI  10-03.25 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zedella, Jonathan            Una-Mi                  11.28m   37-00.25 
  2 Davis, Tyrell                Capital City,Charle     10.12m   33-02.50 
  3 Cook, Anthony                Una-Mi,MI, MI            8.64m   28-04.25 
  4 Barnes, Trevor               Capital City,Hurric      8.28m   27-02.00 
  5 Kerley, Damar                Road Runners,Dayton      7.88m   25-10.25 
  6 Toney, Ryan(Luther)          Capital City,Charle      7.86m   25-09.50 
  7 Gallitz, Brad                Unattached-Lake          7.50m   24-07.25 
  8 Toney, Nathan                Capital City,Charle      7.29m   23-11.00 
  9 Robinson, Amani              All Stars,Cincinnat      6.91m   22-08.00 
 10 Brant, Taylor                Knight Runners,Love      6.90m   22-07.75 
 11 Williams, Chanler            Capital City,Winfie      5.48m   17-11.75 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zedella, Jonathan            Una-Mi                  29.99m      98-05 
  2 Cook, Anthony                Una-Mi,MI, MI           21.93m      71-11 
  3 Gallitz, Brad                Unattached-Lake         19.95m      65-05 
  4 Barnes, Trevor               Capital City,Hurric     19.26m      63-02 
  5 Brant, Taylor                Knight Runners,Love     18.46m      60-07 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Amani              All Stars,Cincinnat     33.11m     108-07 
  2 Cook, Anthony                Una-Mi,MI, MI           32.70m     107-03 
  3 Beal, Calvin                 South Dayton,Beaver     27.90m      91-06 
  4 Robinson, Mason              All Stars,Cincinnat     25.60m      84-00 
  5 Toney, Ryan(Luther)          Capital City,Charle     24.76m      81-03 
  6 Hardy, Zerique               Capital City,Charle     24.27m      79-07 
  7 Widdig, Luke                 Knight Runners,Love     23.62m      77-06 
  8 Davis, Tyrell                Capital City,Charle     22.55m      74-00 
  9 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam     21.39m      70-02 
 10 Williams, Chanler            Capital City,Winfie     20.20m      66-03 
 11 Roy, William                 Capital City,Charle     18.61m      61-01 
 12 Hardy, Arell                 Capital City,Dunbar     15.17m      49-09 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam       1069  
  2 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann        923  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam      17.66   NWI    353
  2 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann      18.24   NWI    303
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann      6.98m   22-11.00    306
  2 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam      5.77m   18-11.25    235
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam      1.18m    3-10.50    176
  2 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann      1.03m    3-04.50     96
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam      3.86m   NWI  12-08.00    184
  2 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann      3.35m   NWI  11-00.00    110
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fox, Adam                    Unattached Ohio,Cam    6:41.13     121
  2 Konst, Logan                 Unattached Ohio,Ann    6:45.82     108
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Baisden, Kendall             Motor City T,MI, MI      12.25q  NWI  1 
  2 Johnson, Brianna             United in Flight         12.88q  NWI  2 
  3 Lightfoot, Kaele             Unattached-Lake          13.16q  NWI  1 
  4 Radcliff, Amber              New World Track,Col      13.38q  NWI  2 
  5 Strodes, Africa              Miami Valley TC,Xen      13.52q  NWI  1 
  6 Young, Chantalia             Unattached Ohio,Tol      13.70q  NWI  2 
  7 Owens, Briah                 United in Flight         13.80q  NWI  2 
  8 Johnson, Stephanie           Northwest Track,Day      13.87q  NWI  1 
  9 Campbell, Casey              Michigan Acc,MI, MI      13.88   NWI  1 
 10 Brown, Alyssa                All Stars,Cincinnat      13.98   NWI  2 
 11 Mullins, Katelynn            Capital City,Buffal      14.00   NWI  1 
 12 Thompson, Noelle             Northwest Track,Wes      14.09   NWI  2 
 13 Garrett, Mykayla             Capital City,Harris      14.16   NWI  1 
 14 Washington, Sahdia           Michigan Acc,MI, MI      14.27   NWI  2 
 15 Crowe, Mykel                 Westside  T C,Louis      15.66   NWI  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Baisden, Kendall             Motor City T,MI, MI      11.88   NWI 
  2 Johnson, Brianna             United in Flight         12.50   NWI 
  3 Lightfoot, Kaele             Unattached-Lake          12.78   NWI 
  4 Radcliff, Amber              New World Track,Col      13.10   NWI 
  5 Strodes, Africa              Miami Valley TC,Xen      13.33   NWI 
  6 Young, Chantalia             Unattached Ohio,Tol      13.47   NWI 
  7 Owens, Briah                 United in Flight         13.52   NWI 
  8 Johnson, Stephanie           Northwest Track,Day      13.80   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Baisden, Kendall             Motor City T,MI, MI      24.88q  NWI  2 
  2 Johnson, Brianna             United in Flight         25.82q  NWI  1 
  3 Lawrence, Oksana             Wolverines,Dayton,       26.05q  NWI  1 
  4 Lightfoot, Kaele             Unattached-Lake          26.55q  NWI  2 
  5 Lynch, Nicole                Motor City T,MI, MI      27.09q  NWI  1 
  6 Jones, Kyrah                 Pacesetters,Reynold      27.38q  NWI  2 
  7 Radcliff, Amber              New World Track,Col      27.69q  NWI  2 
  8 Young, Chantalia             Unattached Ohio,Tol      27.87q  NWI  1 
  9 Williams, Jada               Pacesetters,Reynold      27.89   NWI  1 
 10 Strodes, Africa              Miami Valley TC,Xen      27.95   NWI  2 
 11 Mullins, Katelynn            Capital City,Buffal      28.50   NWI  1 
 12 Owens, Briah                 United in Flight         29.09   NWI  2 
 13 Washington, Sahdia           Michigan Acc,MI, MI      29.76   NWI  1 
 14 Smith, Kristen               Westside  T C,Louis      31.32   NWI  2 
 15 Barrett, JaCee               Capital City,St Alb      31.38   NWI  2 
 16 Crowe, Mykel                 Westside  T C,Louis      31.70   NWI  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Baisden, Kendall             Motor City T,MI, MI      24.45   NWI 
  2 Johnson, Brianna             United in Flight         25.81   NWI 
  3 Lawrence, Oksana             Wolverines,Dayton,       26.24   NWI 
  4 Lightfoot, Kaele             Unattached-Lake          26.46   NWI 
  5 Jones, Kyrah                 Pacesetters,Reynold      26.80   NWI 
  6 Lynch, Nicole                Motor City T,MI, MI      27.22   NWI 
  7 Radcliff, Amber              New World Track,Col      27.48   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lightfoot, Kaele             Unattached-Lake          58.12   3 
  2 Lawrence, Oksana             Wolverines,Dayton,       58.95   3 
  3 Cooper, Chelsea              Michigan Acc,MI, MI    1:01.69   3 
  4 Lynch, Nicole                Motor City T,MI, MI    1:02.08   3 
  5 Phillips, Brista             New World Track,Col    1:03.65   3 
  6 Carter, Nautika              Capital City,Charle    1:04.54   2 
  7 Terry, Ashlyn                Swift TC,MI, MI        1:04.77   2 
  8 Jones, Kyrah                 Pacesetters,Reynold    1:05.80   3 
  9 Powell, Alaysia              Capital City,Dunbar    1:05.85   2 
 10 Williams, Jada               Pacesetters,Reynold    1:07.81   3 
 11 Turns, Lila                  Team Ohio Track,Pic    1:07.83   2 
 12 Flaget, Alysha               Louis. T.C,Elizabet    1:08.45   2 
 13 Thomas, Amber                Toledo Titans,Toled    1:08.90   3 
 14 Mullins, Katelynn            Capital City,Buffal    1:10.51   2 
 15 Webb, Tyler                  Tri-State,Huntingto    1:11.20   2 
 16 Harris, Rachel               Louis. T.C,Louisvil    1:14.22   1 
 17 Barrett, JaCee               Capital City,St Alb    1:16.91   1 
 18 Crowe, Mykel                 Westside  T C,Louis    1:17.12   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilberding, Aubrey           Motor City T,MI, MI    2:23.14  
  2 Weston, Tia                  Westside  T C,Faird    2:27.21  
  3 Hewitt, Courtney             Motor City T,MI, MI    2:30.39  
  4 Wilson, Rheanna              Unattached Ohio,Cam    2:31.95  
  5 Wilberding, Mallory          Motor City T,MI, MI    2:32.12  
  6 Powell, Alaysia              Capital City,Dunbar    2:43.65  
  7 Carter, Nautika              Capital City,Charle    2:44.58  
  8 Fuller, Lauren               Tri-State,Huntingto    2:44.99  
  9 Phillips, Brista             New World Track,Col    2:46.33  
 10 Smith, Kristen               Westside  T C,Louis    3:05.56  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Wilberding, Aubrey           Motor City T,MI, MI    4:48.57Q 
  2 Wilberding, Mallory          Motor City T,MI, MI    5:02.80Q 
  3 Wilberding, Tess             Motor City T,MI, MI    5:04.15Q 
  4 Groene, Alexandra            South Dayton,Center    5:05.81Q 
  5 Weston, Tia                  Westside  T C,Faird    5:16.13Q 
  6 Wilson, Rheanna              Unattached Ohio,Cam    5:17.57Q 
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wilberding, Aubrey           Motor City T,MI, MI    4:48.57  
  2 Wilberding, Mallory          Motor City T,MI, MI    5:02.80  
  3 Wilberding, Tess             Motor City T,MI, MI    5:04.15  
  4 Groene, Alexandra            South Dayton,Center    5:05.81  
  5 Weston, Tia                  Westside  T C,Faird    5:16.13  
  6 Wilson, Rheanna              Unattached Ohio,Cam    5:17.57  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilberding, Tess             Motor City T,MI, MI   11:03.41  
  2 Adiguie, Marie               Capital City,South    15:15.77  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Edmonds, Dominique           Westside  T C,Louis      16.55q  NWI 
  2 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      17.06q  NWI 
  3 Johnson, Jalyn               Westside  T C,Louis      18.09q  NWI 
  4 LeMasters, Haylea            Capital City,Friend      18.42q  NWI 
  5 Daniels, Taylor              Northwest Track,Tro      18.86q  NWI 
  6 Grogg, Desermoronah          New World Track,Col      19.07q  NWI 
  7 Salkiemicz, Amanda           Unattached-Lake          21.04q  NWI 
  8 Mcghee, Stephanie            Northwest Track,Tro      21.38q  NWI 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Edmonds, Dominique           Westside  T C,Louis      16.55   NWI 
  2 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      17.06   NWI 
  3 Johnson, Jalyn               Westside  T C,Louis      18.09   NWI 
  4 LeMasters, Haylea            Capital City,Friend      18.42   NWI 
  5 Daniels, Taylor              Northwest Track,Tro      18.86   NWI 
  6 Grogg, Desermoronah          New World Track,Col      19.07   NWI 
  7 Salkiemicz, Amanda           Unattached-Lake          21.04   NWI 
  8 Mcghee, Stephanie            Northwest Track,Tro      21.38   NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Edmonds, Dominique           Westside  T C,Louis      29.8h   NWI  3 
  2 Johnson, Jalyn               Westside  T C,Louis      30.7h   NWI  2 
  3 Phillips, Brista             New World Track,Col      30.7h   NWI  3 
  4 Terry, Ashlyn                Swift TC,MI, MI          31.0h   NWI  3 
  5 Fuller, Lauren               Tri-State,Huntingto      31.6h   NWI  3 
  6 Campbell, Casey              Michigan Acc,MI, MI      32.1h   NWI  2 
  7 LeMasters, Haylea            Capital City,Friend      32.8h   NWI  2 
  8 Brown, Richera               Toledo Titans,Toled      33.2h   NWI  3 
  9 Daniels, Taylor              Northwest Track,Tro      34.8h   NWI  3 
 10 Turns, Lila                  Team Ohio Track,Pic      36.0h   NWI  2 
 11 Salkiemicz, Amanda           Unattached-Lake          36.3h   NWI  2 
 12 Pollock, Layla               Michigan Acc,MI, MI      37.7h   NWI  1 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Pacestters  'A'                                       54.39Q 
     1) Evans, Gabrielle                2) Lanier, Taylor                 
     3) Williams, Jada                  4) Jones, Kyrah                   
  2 Dayton Gems-Elite  'A'                                54.52Q 
     1) Blanchard, Anessa               2) Lorenza, Amara                 
     3) Lowery, Lexus                   4) Slade, Rolisha                 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Pacestters  'A'                                       54.39  
     1) Evans, Gabrielle                2) Lanier, Taylor                 
     3) Williams, Jada                  4) Jones, Kyrah                   
  2 Dayton Gems-Elite  'A'                                54.52  
     1) Blanchard, Anessa               2) Lorenza, Amara                 
     3) Lowery, Lexus                   4) Slade, Rolisha                 
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Motor City TC  'A'                                  4:05.12  
     1) Baisden, Kendall                2) Lynch, Nicole                  
     3) Wilberding, Mallory             4) Wilberding, Aubrey             
  2 Westside Track Club  'A'                            4:25.88  
     1) Berry, Dazha                    2) Collins, Mariah                
     3) Edmonds, Dominique              4) Weston, Tia                    
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                              4:49.29  
     1) Blanchard, Anessa               2) Lorenza, Amara                 
     3) Lowery, Lexus                   4) Slade, Rolisha                 
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Motor City TC  'A'                                 10:06.70  
     1) Hewitt, Courtney                2) Wilberding, Aubrey             
     3) Wilberding, Mallory             4) Wilberding, Tess               
  2 Westside Track Club  'A'                           10:59.64  
     1) Weston, Tia                     2) Collins, Mariah                
     3) Berry, Dazha                    4) Smith, Kristen                 
  3 Tri-State Athletic Club  'A'                       11:22.20  
     1) Fuller, Lauren                  2) Hall, Haley                    
     3) Merritt, Haley                  4) Rutherford, Kylie              
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcghee, Stephanie            Northwest Track,Tro      1.45m    4-09.00 
  2 Powell, Alaysia              Capital City,Dunbar      1.40m    4-07.00 
  2 Coleman, Libby               Unattached-Lake          1.40m    4-07.00 
  3 Merritt, Tori                Unattached Ohio,Was     J1.40m    4-07.00 
  4 Mullins, Lauren              Unattached Ohio,Was     J1.35m    4-05.00 
  5 Miller, Kishira              All Stars,Cincinnat     J1.30m    4-03.25 
  6 Webb, Tyler                  Tri-State,Huntingto     J1.25m    4-01.25 
  7 Moll, Sabrina                Unattached-KY,Bedfo     J1.00m    3-03.25 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Saul, Hannah                 Una-Mi                   2.75m    9-00.25 
  2 Rump, Shawnie                Unattached Ohio,Lew      2.29m    7-06.00 
  3 LeMasters, Haylea            Capital City,Friend      2.17m    7-01.50 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Strodes, Africa              Miami Valley TC,Xen      4.80m   NWI  15-09.00 
  2 Garrett, Mykayla             Capital City,Harris      4.67m   NWI  15-04.00 
  3 Holston, Macy                Unattached Ohio,Mar      4.05m   NWI  13-03.50 
  4 Ford, Tiana                  Flyers,Wilmington,       3.99m   NWI  13-01.25 
  5 Michael, Anna                Unattached Ohio,Leb      3.93m   NWI  12-10.75 
  6 Mullins, Katelynn            Capital City,Buffal      3.68m   NWI  12-01.00 
  7 Rutherford, Kylie            Tri-State,Lavelette      3.62m   NWI  11-10.50 
  8 Johnson, Jalyn               Westside  T C,Louis      3.58m   NWI  11-09.00 
  9 Smith, Kristen               Westside  T C,Louis      3.48m   NWI  11-05.00 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Speicher, Keri               Unattached-Lake          8.23m   NWI  27-00.00 
  2 Shepherd, Carly              Knight Runners,Love      7.99m   NWI  26-02.75 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Loveday, Hannah              Capital City            12.67m   41-07.00 
  2 Jones, Tia                   Northwest Track,Day     12.38m   40-07.50 
  3 McAtee, Whitney              Unattached,Williams     10.03m   32-11.00 
  4 Baker, Taylor                Unattached Ohio,Bai      9.02m   29-07.25 
  5 Lanier, Taylor               Pacesetters,Reynold      8.10m   26-07.00 
  6 Bailey, Sarah                Capital City,Bridge      7.24m   23-09.00 
  7 Vincent, Courtney            Unattached-KY,Clark      6.52m   21-04.75 
  8 Moll, Sabrina                Unattached-KY,Bedfo      5.43m   17-09.75 
  9 Coleman, Sarah               Flyers,Wilmington,       4.64m   15-02.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McAtee, Whitney              Unattached,Williams     30.90m     101-04 
  2 Shreves, Morgan              Capital City,Flemin     28.42m      93-03 
  3 Baker, Taylor                Unattached Ohio,Bai     27.86m      91-05 
  4 Jones, Tia                   Northwest Track,Day     23.58m      77-04 
  5 Bailey, Sarah                Capital City,Bridge     21.50m      70-06 
  6 Vincent, Courtney            Unattached-KY,Clark     16.29m      53-05 
  7 Moll, Sabrina                Unattached-KY,Bedfo     10.58m      34-08 
  8 Coleman, Sarah               Flyers,Wilmington,       9.78m      32-01 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mcghee, Stephanie            Northwest Track,Tro     26.70m      87-07 
  2 Shepherd, Carly              Knight Runners,Love     24.15m      79-03 
  3 Jones, Tia                   Northwest Track,Day     19.20m      63-00 
  4 Vincent, Courtney            Unattached-KY,Clark     14.75m      48-05 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra       2034  
  2 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto       1827  
  3 Speicher, Keri               Unattached-Lake            923  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra      17.38   NWI    554
  2 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      17.45   NWI    547
  3 Speicher, Keri               Unattached-Lake          19.77   NWI    322
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      8.13m   26-08.25    408
  2 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra      7.34m   24-01.00    357
  3 Speicher, Keri               Unattached-Lake          6.93m   22-09.00    331
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      1.28m    4-02.25    389
  1 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra      1.28m    4-02.25    389
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto      4.16m   NWI  13-07.75    345
  2 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra      4.11m   NWI  13-06.00    333
  3 Speicher, Keri               Unattached-Lake          3.83m   NWI  12-06.75    270
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lafollette, Shay             Unattached Ohio,Bra    2:56.21     401
  2 Hall, Haley                  Tri-State,Huntingto    3:29.91     138
  3 Speicher, Keri               Unattached-Lake        4:48.79  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Durrah, Harry                United in Flight         12.18q  NWI  1 
  2 Taylor, Marcus               Capital City,Charle      12.19q  NWI  2 
  3 Bozeman, Christopher         Northwest Track,Tro      12.31q  NWI  1 
  4 Freeman, Alpha               New World Track,Col      12.46q  NWI  2 
  5 Nash, Taylor                 United in Flight         12.47q  NWI  2 
  6 Johnson, Finest              All Stars,Cincinnat      12.48q  NWI  1 
  7 Todd, Elijah                 Toledo Titans,Toled      12.60q  NWI  1 
  8 Ashford, Malik               Michigan Acc,MI, MI      13.55q  NWI  2 
  9 Washington, Zalen            Michigan Acc,MI, MI      15.61   NWI  1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Durrah, Harry                United in Flight         11.92   NWI 
  2 Bozeman, Christopher         Northwest Track,Tro      11.99   NWI 
  3 Taylor, Marcus               Capital City,Charle      12.09   NWI 
  4 Johnson, Finest              All Stars,Cincinnat      12.22   NWI 
  5 Bryant, Matthew              New World Track,Col      12.23   NWI 
  6 Freeman, Alpha               New World Track,Col      12.27   NWI 
  7 Todd, Elijah                 Toledo Titans,Toled      12.43   NWI 
  8 Ashford, Malik               Michigan Acc,MI, MI      13.60   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bryant, Matthew              New World Track,Col      24.85q  NWI  2 
  2 Freeman, Alpha               New World Track,Col      24.86q  NWI  1 
  3 Durrah, Harry                United in Flight         24.92q  NWI  1 
  4 Johnson, Finest              All Stars,Cincinnat      25.10q  NWI  2 
  5 Hayes, Phillip               Michigan Acc,MI, MI      25.24q  NWI  2 
  6 Taylor, Marcus               Capital City,Charle      25.36q  NWI  2 
  7 Todd, Elijah                 Toledo Titans,Toled      25.45q  NWI  1 
  8 Watson, Alan                 New World Track,Col      25.64q  NWI  1 
  9 Davis, Aaron                 Detroit Chee,MI, MI      26.01   NWI  2 
 10 Davis, Austin                Detroit Chee,MI, MI      26.14   NWI  1 
 11 Murphy, Hosea                All Stars,Cincinnat      26.58   NWI  1 
 12 Lomax, Zachary               Capital City,Buffal      28.25   NWI  2 
 13 Nash, Taylor                 United in Flight         28.69   NWI  2 
 14 Washington, Zalen            Michigan Acc,MI, MI      32.98   NWI  1 
 15 Johnson, Kristopher          Capital City,Poca,       34.53   NWI  1 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Durrah, Harry                United in Flight         24.40   NWI 
  2 Freeman, Alpha               New World Track,Col      24.49   NWI 
  3 Bryant, Matthew              New World Track,Col      24.54   NWI 
  4 Hayes, Phillip               Michigan Acc,MI, MI      24.67   NWI 
  5 Johnson, Finest              All Stars,Cincinnat      24.84   NWI 
  6 Taylor, Marcus               Capital City,Charle      25.01   NWI 
  7 Todd, Elijah                 Toledo Titans,Toled      25.13   NWI 
  8 Watson, Alan                 New World Track,Col      25.50   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Palmer, Desmond              Pacesetters,Reynold      54.91   2 
  2 Mack, Quinton                Swift TC,MI, MI          54.94   2 
  3 Trent-Oneal, Gemel           Pacesetters,Reynold      55.18   2 
  4 Hayes, Phillip               Michigan Acc,MI, MI      55.40   2 
  5 Johnson, Finest              All Stars,Cincinnat      55.45   2 
  6 Coleman, Nicholas            South Dayton,Dayton      57.02   2 
  7 Davis, Austin                Detroit Chee,MI, MI      57.61   1 
  8 Davis, Aaron                 Detroit Chee,MI, MI      58.56   1 
  9 Zallow, Carl                 Unattached-Lake          58.77   2 
 10 Taylor, Marcus               Capital City,Charle      58.84   1 
 11 Williams, Kyrin              Gems-Elite,Dayton,       59.64   2 
 12 Powell, Brian                Capital City,Dunbar    1:07.91   1 
 13 Powell, Elijah               Capital City,Dunbar    1:08.87   1 
 14 Johnson, Kristopher          Capital City,Poca,     1:20.53   1 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kinnard, Tretez              Derby City,Louisvil    2:07.04  
  2 Socha, Tyler                 Michigan Acc,MI, MI    2:10.82  
  3 Mack, Quinton                Swift TC,MI, MI        2:13.74  
  4 Coleman, Nicholas            South Dayton,Dayton    2:16.36  
  5 Sullins, jr., Darrell        United in Flight       2:22.84  
  6 Stephens, Andrew             Michigan Acc,MI, MI    2:23.52  
  7 Campbell, Elijah             All Stars,Cincinnat    2:25.01  
  8 Olverson, Tysson             Team Ohio Track,Pic    2:28.82  
  9 Powell, Elijah               Capital City,Dunbar    2:32.67  
 10 Juan, Akila                  Tri-State,Ceredo, W    2:39.59  
 11 Bechtel, Mike                Unattached-Lake        3:00.40  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Kinnard, Tretez              Derby City,Louisvil    4:32.16Q 
  2 Socha, Tyler                 Michigan Acc,MI, MI    4:49.93Q 
  3 Olverson, Tysson             Team Ohio Track,Pic    4:53.70Q 
  4 Stephens, Andrew             Michigan Acc,MI, MI    4:58.66Q 
  5 McComas, Chad                Tri-State,Proctorvi    5:25.79Q 
  6 Gemmake, Andy                Miami Valley TC,New    5:29.36Q 
  7 Bryant, Jerry                Northwest Track,Tro    5:30.22Q 
  8 Juan, Akila                  Tri-State,Ceredo, W    5:31.22Q 
  9 Harlan, Grant                Miami Valley TC,Ket    5:47.68Q 
 10 Sievert, Tyler               Toledo Titans,Toled    6:05.92Q 
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kinnard, Tretez              Derby City,Louisvil    4:32.16  
  2 Socha, Tyler                 Michigan Acc,MI, MI    4:49.93  
  3 Olverson, Tysson             Team Ohio Track,Pic    4:53.70  
  4 Stephens, Andrew             Michigan Acc,MI, MI    4:58.66  
  5 McComas, Chad                Tri-State,Proctorvi    5:25.79  
  6 Gemmake, Andy                Miami Valley TC,New    5:29.36  
  7 Bryant, Jerry                Northwest Track,Tro    5:30.22  
  8 Juan, Akila                  Tri-State,Ceredo, W    5:31.22  
  9 Harlan, Grant                Miami Valley TC,Ket    5:47.68  
 10 Sievert, Tyler               Toledo Titans,Toled    6:05.92  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olverson, Tysson             Team Ohio Track,Pic   10:47.13  
  2 McComas, Chad                Tri-State,Proctorvi   11:18.10  
  3 Matheke, Paul                Unattached Ohio,Gah   11:18.36  
  4 Harlan, Grant                Miami Valley TC,Ket   11:18.71  
  5 Gemmaka, Andy                Miami Valley TC,New   11:21.10  
  6 Brant, Lukas                 Knight Runners,Love   12:09.56  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      15.40   NWI 
  2 Palmer, Desmond              Pacesetters,Reynold      15.86   NWI 
  3 Sullins, jr., Darrell        United in Flight         16.09   NWI 
  4 Freeman, James               Toledo Titans,Toled      16.57   NWI 
  5 Price, Jordon                Toledo Titans,Toled      16.58   NWI 
  6 Washington, Tarentay         Elite Perfor,MI, MI      16.64   NWI 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Freeman, James               Toledo Titans,Toled      27.95   NWI 
  2 Washington, Tarentay         Elite Perfor,MI, MI      28.23   NWI 
  3 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      28.31   NWI 
  4 Palmer, Desmond              Pacesetters,Reynold      28.67   NWI 
  5 Price, Jordon                Toledo Titans,Toled      29.13   NWI 
  6 LeMasters, Darrin(Hunter     Capital City,Friend      29.21   NWI 
  7 Mcfarlane-Blake, Jamaal      All Stars,Cincinnat      30.17   NWI 
  8 Bechtel, Mike                Unattached-Lake          32.85   NWI 
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          4:01.36  
     1) Socha, Tyler                    2) Ashford, Malik                 
     3) Stephens, Andrew                4) Hayes, Phillip                 
  2 Cincinnati All Stars  'A'                           4:02.05  
     1) Campbell, Elijah                2) Mcfarlane-Blake, Jamaal        
     3) Johnson, Finest                 4) Murphy, Hosea                  
  3 Pacestters  'A'                                     4:03.60  
     1) Featherstone, Garrett           2) Palmer, Desmond                
     3) Hence, Jamie                    4) Trent-Oneal, Gemel             
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Powell, Brian                Capital City,Dunbar      1.55m    5-01.00 
  2 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi     J1.55m    5-01.00 
  3 Rockhold, Trevon             Miami Valley TC,Xen      1.40m    4-07.00 
  4 Bechtel, Mike                Unattached-Lake         J1.40m    4-07.00 
  5 Clark, Joshua                All Stars,Cincinnat      1.35m    4-05.00 
  6 Johnson, Kristopher          Capital City,Poca,       1.30m    4-03.25 
  7 Bracey, Johnathan            Northwest Track,Tro      1.25m    4-01.25 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adkison, Trey                Unattached Ohio,Cin      3.51m   11-06.25 
  2 Ball, Lucas                  Gtr Medina T C           3.36m   11-00.25 
  3 LeMasters, Darrin(Hunter     Capital City,Friend      3.21m   10-06.25 
  4 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      2.90m    9-06.25 
  5 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap      2.75m    9-00.25 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hence, Jamie                 Pacesetters,Reynold      5.09m   NWI  16-08.50 
  2 Bryant, Matthew              New World Track,Col      5.03m   NWI  16-06.00 
  3 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      4.85m   NWI  15-11.00 
  4 Washington, Tarentay         Elite Perfor,MI, MI      4.82m   NWI  15-09.75 
  5 Mcfarlane-Blake, Jamaal      All Stars,Cincinnat      4.71m   NWI  15-05.50 
  6 Mckinney, Kyle               Northwest Track,Eng      4.69m   NWI  15-04.75 
  7 Lomax, Zachary               Capital City,Buffal      4.42m   NWI  14-06.00 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Mckinney, Kyle               Northwest Track,Eng     10.03m   NWI  32-11.00 
  2 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      9.69m   NWI  31-09.50 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ballenger, Jared             Unattached Ohio,Fre     14.91m   48-11.00 
  2 Zedella, Aaron               Unattached-Lake         12.70m   41-08.00 
  3 Lomax, Jacob                 Capital City,Buffal     11.96m   39-03.00 
  4 Smoot, Dawuane               New World Track,Col     11.90m   39-00.50 
  5 Vincent, Andrew              Unattached-KY,Clark     11.40m   37-05.00 
  6 Clark, Michael               Unattached Ohio,Cen     11.00m   36-01.25 
  7 Bratcher, Karl               Unattached-KY,Caney     10.60m   34-09.50 
  8 Crane, Steven                Unattached Ohio,Fra      9.98m   32-09.00 
  9 Bradley, Radney              Unattached-KY,Leitc      9.46m   31-00.50 
 10 Harmon, Cory                 All Stars,Cincinnat      8.95m   29-04.50 
 11 Daniels, Darian              Capital City,St Alb      8.25m   27-01.00 
 12 Beckerson, Nick              Unattached-KY,Harro      6.95m   22-09.75 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ballenger, Jared             Unattached Ohio,Fre     55.07m     180-08 
  2 Zedella, Aaron               Unattached-Lake         49.70m     163-01 
  3 Crane, Steven                Unattached Ohio,Fra     39.15m     128-05 
  4 Lomax, Jacob                 Capital City,Buffal     34.80m     114-02 
  5 Clark, Michael               Unattached Ohio,Cen     34.05m     111-08 
  6 Harmon, Cory                 All Stars,Cincinnat     32.94m     108-01 
  7 Vincent, Andrew              Unattached-KY,Clark     31.81m     104-04 
  8 Daniels, Darian              Capital City,St Alb     26.25m      86-01 
  9 Bradley, Radney              Unattached-KY,Leitc     21.92m      71-11 
 10 Beckerson, Nick              Unattached-KY,Harro     17.06m      56-00 
 11 Bratcher, Karl               Unattached-KY,Caney     15.97m      52-05 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ballenger, Jared             Unattached Ohio,Fre     50.32m     165-01 
  2 LeMasters, Darrin(Hunter     Capital City,Friend     41.62m     136-06 
  3 Daniels, Darian              Capital City,St Alb     29.45m      96-07 
  4 Lomax, Jacob                 Capital City,Buffal     29.24m      95-11 
  5 Smoot, Dawuane               New World Track,Col     24.39m      80-00 
  6 Vincent, Andrew              Unattached-KY,Clark     24.18m      79-04 
  7 Crane, Steven                Unattached Ohio,Fra     23.58m      77-04 
  8 Brant, Lukas                 Knight Runners,Love     20.04m      65-09 
  9 Gemmaka, Andy                Miami Valley TC,New     18.58m      60-11 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi       2402  
  2 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap       1972  
  3 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam       1949  
  4 Radney, Jonathan             New World Track,Col       1752  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      15.59   NWI    780
  2 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap      17.63   NWI    560
  3 Radney, Jonathan             New World Track,Col      18.20   NWI    505
  4 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      18.95   NWI    437
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      9.99m   32-09.50    485
  2 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap      9.51m   31-02.50    456
  3 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      8.26m   27-01.25    382
  4 Radney, Jonathan             New World Track,Col      7.66m   25-01.75    346
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      1.58m    5-02.25    449
  2 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      1.53m    5-00.25    411
  3 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap      1.43m    4-08.25    338
  3 Radney, Jonathan             New World Track,Col      1.43m    4-08.25    338
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi      4.73m   NWI  15-06.25    332
  2 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap      4.54m   NWI  14-10.75    297
  3 Radney, Jonathan             New World Track,Col      4.51m   NWI  14-09.75    292
  3 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam      4.51m   NWI  14-09.75    292
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lint, Jack                   Flying J's,Westervi    5:18.32     459
  2 Fox, Eric                    Unattached Ohio,Cam    5:46.06     324
  3 Miller, Colton               Unattached Ohio,Wap    5:46.73     321
  4 Radney, Jonathan             New World Track,Col    5:58.35     271
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gause, Destinee              Pacesetters,Reynold      12.62q  NWI  1 
  2 Davis, Alexis                Northwest Track,Tro      12.63q  NWI  2 
  3 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro      12.68q  NWI  2 
  4 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      12.75q  NWI  1 
  5 Franklin, Joy                Toledo Titans,Toled      12.82q  NWI  1 
  6 Tedford, Diamond             Westside  T C,Louis      12.92q  NWI  1 
  7 Gonzalez, Kiemon             Warren Striders          13.16q  NWI  1 
  8 Schatinger, Lauren           Una-Mi                   13.17q  NWI  1 
  9 Saxon, Constance             Flying J's,Lewis Ce      13.33   NWI  2 
 10 Crawford, Christina          Michigan Acc             13.47   NWI  2 
 11 Scott, Jessica               Tri-State,Huntingto      13.81   NWI  1 
 12 Gregor, Nicole               Unattached-Lake          13.89   NWI  2 
 13 Moore, Akayla                Westside  T C,Louis      14.00   NWI  2 
 14 Lightsy, Kristian            Westside  T C,Louis      15.42   NWI  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gause, Destinee              Pacesetters,Reynold      12.13   NWI 
  2 Franklin, Joy                Toledo Titans,Toled      12.31   NWI 
  3 Davis, Alexis                Northwest Track,Tro      12.33   NWI 
  4 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      12.50   NWI 
  5 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro      12.57   NWI 
  6 Tedford, Diamond             Westside  T C,Louis      12.71   NWI 
  7 Schatinger, Lauren           Una-Mi                   12.84   NWI 
  8 Gonzalez, Kiemon             Warren Striders          13.50   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gause, Destinee              Pacesetters,Reynold      25.18q  NWI  1 
  2 Davis, Alexis                Northwest Track,Tro      25.87q  NWI  2 
  3 Mack, Candice                Swift TC,MI, MI          25.94q  NWI  2 
  4 Gonzalez, Kiemon             Warren Striders          26.34q  NWI  1 
  5 Gaines, Cherie               Swift TC,MI, MI          26.55q  NWI  1 
  6 Tedford, Diamond             Westside  T C,Louis      26.56q  NWI  1 
  7 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      26.68q  NWI  2 
  8 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro      26.94q  NWI  1 
  9 Schatinger, Lauren           Una-Mi                   27.00   NWI  1 
 10 Coleman, Alexandria          Northwest Track,Day      27.01   NWI  2 
 11 Parnell, Adrienne            Michigan Acc,MI, MI      27.54   NWI  2 
 12 Saxon, Constance             Flying J's,Lewis Ce      27.77   NWI  2 
 13 Gregor, Nicole               Unattached-Lake          28.00   NWI  1 
 14 Scott, Jessica               Tri-State,Huntingto      28.64   NWI  2 
 15 Moore, Akayla                Westside  T C,Louis      28.78   NWI  2 
 16 Lightsy, Kristian            Westside  T C,Louis      32.51   NWI  1 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gause, Destinee              Pacesetters,Reynold      24.31   NWI 
  2 Mack, Candice                Swift TC,MI, MI          25.33   NWI 
  3 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      25.57   NWI 
  4 Davis, Alexis                Northwest Track,Tro      25.74   NWI 
  5 Gonzalez, Kiemon             Warren Striders          26.12   NWI 
  6 Tedford, Diamond             Westside  T C,Louis      26.36   NWI 
  7 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro      26.58   NWI 
  8 Gaines, Cherie               Swift TC,MI, MI          26.80   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mack, Candice                Swift TC,MI, MI          57.81   2 
  2 Jarrett, Jalisa              Pacesetters,Reynold      58.33   2 
  3 Gause, Destinee              Pacesetters,Reynold      58.77   2 
  4 Cokes, Alexis                Northwest Track,Tro      59.65   2 
  5 Gilmer, Joy                  Capital City,Dunbar      59.90   2 
  6 Gaines, Cherie               Swift TC,MI, MI          59.94   2 
  7 Tedford, Diamond             Westside  T C,Louis    1:00.15   2 
  8 Coleman, Alexandria          Northwest Track,Day    1:01.72   2 
  9 Richardson, Rachel           Northwest Track,Spr    1:02.10   1 
 10 Payne, Sarah                 Michigan Acc,MI, MI    1:03.49   1 
 11 Fullilove, Ciara             Michigan Acc,MI, MI    1:03.81   1 
 12 Sperry, Darian               Tri-State,Huntingto    1:05.04   1 
 13 Scott, Jessica               Tri-State,Huntingto    1:12.26   1 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilmer, Joy                  Capital City,Dunbar    2:26.38  
  2 Zanders, Vorri               Motor City T,MI, MI    2:28.78  
  3 Richardson, Rachel           Northwest Track,Spr    2:31.44  
  4 Henderson, Jameela           Northwest Track,Tro    2:43.34  
  5 Merritt, Jordan              Tri-State,Lavalette    2:56.66  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Stassen, Anna                Michigan Acc,MI, MI    5:06.82Q 
  2 Zanders, Vorri               Motor City T,MI, MI    5:27.44Q 
  3 Schlotter, Sarah             Flying J's,Gahanna,    5:28.68Q 
  4 Lovett, Ashley               Unattached Ohio,Was    5:41.31Q 
  5 Stewart, Amber               Tri-State,Huntingto    5:50.01Q 
  6 Harris, Amanda               Tri-State,South Poi    6:07.06Q 
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Stassen, Anna                Michigan Acc,MI, MI    5:06.82  
  2 Zanders, Vorri               Motor City T,MI, MI    5:27.44  
  3 Schlotter, Sarah             Flying J's,Gahanna,    5:28.68  
  4 Lovett, Ashley               Unattached Ohio,Was    5:41.31  
  5 Stewart, Amber               Tri-State,Huntingto    5:50.01  
  6 Harris, Amanda               Tri-State,South Poi    6:07.06  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lovett, Ashley               Unattached Ohio,Was   12:12.60  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schlotter, Sarah             Flying J's,Gahanna,    8:37.27  
  2 Miller, Mackenzie            Unattached Ohio,Wap   11:17.86  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Cierra                Northwest Track,Tro      15.24q  NWI  1 
  2 Littlejohn, Kellie           Motor City T,MI, MI      15.73q  NWI  2 
  3 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      16.10q  NWI  1 
  4 Gregor, Nicole               Unattached-Lake          16.25q  NWI  2 
  5 Carter, Morgan               All Stars,Cincinnat      16.32q  NWI  2 
  6 Johnson, Sara                New World Track,Col      16.69q  NWI  1 
  7 McWhorter, Kristen           Capital City,Horner      17.37q  NWI  1 
  8 Breckenridge, Leah           Unattached-Lake          19.10q  NWI  2 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brown, Cierra                Northwest Track,Tro      15.05   NWI 
  2 Littlejohn, Kellie           Motor City T,MI, MI      15.46   NWI 
  3 Richmond, Kendal             Pacesetters,Reynold      15.75   NWI 
  4 Carter, Morgan               All Stars,Cincinnat      15.98   NWI 
  5 Johnson, Sara                New World Track,Col      16.21   NWI 
  6 Gregor, Nicole               Unattached-Lake          16.38   NWI 
  7 McWhorter, Kristen           Capital City,Horner      17.57   NWI 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Carter, Morgan               All Stars,Cincinnat    1:09.56   1 
  2 Brown, Cierra                Northwest Track,Tro    1:09.76   2 
  3 Mcfarlane-Blake, Zora        All Stars,Cincinnat    1:10.16   2 
  4 McWhorter, Kristen           Capital City,Horner    1:10.32   2 
  5 Johnson, Sara                New World Track,Col    1:11.58   2 
  6 Littlejohn, Kellie           Motor City T,MI, MI    1:15.02   1 
  7 Shaver, Lauren               Miami Valley TC,Cen    1:15.11   2 
  8 Parnell, Adrienne            Michigan Acc,MI, MI    1:21.74   2 
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Pacestters  'A'                                       50.49q 
     1) Gause, Destinee                 2) Jarrett, Jalisa                
     3) Palmer, Larresha                4) Richmond, Kendal               
  2 Michigan Accelerators  'A'                            51.23q 
     1) Crawford, Christina             2) Overstreet, Tiara              
     3) Parnell, Adrienne               4) Fullilove, Ciara               
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                                53.40q 
     1) Blount, Sarah Anne              2) Norris, Toddanisha             
     3) Ray, Asia                       4) Ray, India                     
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Pacestters  'A'                                       50.49  
     1) Gause, Destinee                 2) Palmer, Larresha               
     3) Wilson, Adrian                  4) Jarrett, Jalisa                
  2 Michigan Accelerators  'A'                            51.23  
     1) Parnell, Adrienne               2) Crawford, Christina            
     3) Overstreet, Tiara               4) Fullilove, Ciara               
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                                53.40  
     1) Williams, Kyra                  2) Blount, Sarah Anne             
     3) Ray, Asia                       4) Norris, Toddanisha             
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Northwest Track Club  'A'                           4:05.92  
     1) Coleman, Alexandria             2) Cokes, Alexis                  
     3) Henderson, Jameela              4) Richardson, Rachel             
  2 Michigan Accelerators  'A'                          4:15.72  
     1) Fullilove, Ciara                2) Rutherford, Malita             
     3) Magness, Gabrielle              4) Overstreet, Tiara              
  3 Tri-State Athletic Club  'A'                        4:20.52  
     1) Rutherford, Shannon             2) Hall, Kinsey                   
     3) Sperry, Darian                  4) Stewart, Amber                 
  4 Dayton Gems-Elite  'A'                              4:40.46  
     1) Williams, Kyra                  2) Blount, Sarah Anne             
     3) Ray, Asia                       4) Ray, India                     
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tri-State Athletic Club  'A'                       11:10.70  
     1) Hall, Kinsey                    2) Harris, Amanda                 
     3) Rutherford, Shannon             4) Stewart, Amber                 
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hartsough, Leanna            Unattached-Lake          1.60m    5-03.00 
  2 Shepherd, Chelsea            Knight Runners,Love      1.55m    5-01.00 
  3 Tate, Jordan                 Capital City,Cross       1.50m    4-11.00 
  3 Saurine, Abby                Miami Valley TC,Day      1.50m    4-11.00 
  5 Owens, Mariah                Elite Perfor,MI, MI     J1.50m    4-11.00 
  5 Taylor, Ashleigh             Capital City,Scarbr     J1.50m    4-11.00 
  7 Mullens, Morgan              Capital City             1.45m    4-09.00 
  7 Parkulo, Logan               Capital City,Beckle      1.45m    4-09.00 
  9 Brown, Kaila                 Northwest Track,Day      1.40m    4-07.00 
  9 Breckenridge, Leah           Unattached-Lake          1.40m    4-07.00 
  9 Parnell, Adrienne            Michigan Acc,MI, MI      1.40m    4-07.00 
 12 Atallah, Sarah               All Stars,Cincinnat      1.35m    4-05.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Warner, Macie                Unattached Ohio,Nas      3.05m   10-00.00 
  2 Straley, Katie               Unattached Ohio,Fre      2.75m    9-00.25 
  3 Yarnell, Sonya               Unattached Ohio,Fre     J2.75m    9-00.25 
  4 Mitchell, Brianna            Unattached Ohio,Jef      2.02m    6-07.50 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ramsey, Basha                Unattached Ohio,Cen      5.01m   NWI  16-05.25 
  2 Carter, Morgan               All Stars,Cincinnat      4.98m   NWI  16-04.25 
  3 Overstreet, Tiara            Michigan Acc,MI, MI      4.84m   NWI  15-10.50 
  4 McWhorter, Kristen           Capital City,Horner      4.83m   NWI  15-10.25 
  5 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro      4.67m   NWI  15-04.00 
  6 Williams, Kyra               Gems-Elite,Dayton,       4.54m   NWI  14-10.75 
  7 Rutherford, Shannon          Tri-State,Lavalette      4.41m   NWI  14-05.75 
  8 Breckenridge, Leah           Unattached-Lake          4.36m   NWI  14-03.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, Cierra                Northwest Track,Tro     10.62m   NWI  34-10.25 
  2 Mitchell, Devanae            Northwest Track,Tro     10.48m   NWI  34-04.75 
  3 Atallah, Sarah               All Stars,Cincinnat      9.60m   NWI  31-06.00 
  4 Rutherford, Shannon          Tri-State,Lavalette      9.24m   NWI  30-03.75 
  5 Shepherd, Chelsea            Knight Runners,Love      9.08m   NWI  29-09.50 
  6 Brown, Kaila                 Northwest Track,Day      8.78m   NWI  28-09.75 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Menges, Kaitlun              Unattached-Lake          9.75m   32-00.00 
  2 Miller, Mackenzie            Unattached Ohio,Wap      9.41m   30-10.50 
  3 Drury, Bethany               Capital City,St Alb      9.34m   30-07.75 
  4 Taylor, Cheyenne             Michigan Acc,MI, MI      8.95m   29-04.50 
  5 Leppelmeier, Becca           Unattached Ohio,Mcc      8.94m   29-04.00 
  6 Elfrink, Emilie              Unattached Ohio,Gal      8.40m   27-06.75 
  7 Avery, Dajsha                Northwest Track,Hub      7.99m   26-02.75 
  8 Mcmahon, Jaray               Gems-Elite,Dayton,       7.87m   25-10.00 
  9 Carter, Rasheena             Capital City,Charle      7.30m   23-11.50 
 10 Bailey, Katherine            Capital City,Bridge      5.25m   17-02.75 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Drury, Bethany               Capital City,St Alb     33.19m     108-11 
  2 Menges, Kaitlun              Unattached-Lake         32.49m     106-07 
  3 Elfrink, Emilie              Unattached Ohio,Gal     32.46m     106-06 
  4 Taylor, Cheyenne             Michigan Acc,MI, MI     31.98m     104-11 
  5 Leppelmeier, Becca           Unattached Ohio,Mcc     29.43m      96-07 
  6 Bailey, Katherine            Capital City,Bridge     22.79m      74-09 
  7 Banks, Courtnay              Unattached Ohio,New     22.73m      74-07 
  8 Mcmahon, Jaray               Gems-Elite,Dayton,      20.63m      67-08 
  9 Avery, Dajsha                Northwest Track,Hub     20.56m      67-05 
 10 Christian, Alaina            Unattached Ohio,Day     18.39m      60-04 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Avery, Dajsha                Northwest Track,Hub     32.18m     105-07 
  2 Drury, Bethany               Capital City,St Alb     26.70m      87-07 
  3 Johnson, Sara                New World Track,Col     26.28m      86-03 
  4 Mitchell, Lexy               Unattached Ohio,Jef     14.55m      47-09 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elfrink, Emilie              Unattached Ohio,Gal     32.70m     107-03 
  2 Gillian, Allison             WW Mtrack               27.10m      88-11 
  3 Slusher, Samantha            Knight Runners          24.61m      80-09 
  4 Leppelmeier, Becca           Unattached Ohio,Mcc     16.95m      55-07 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horn, Ivy                    Unattached Ohio           3319  
  2 Horn, Morgan                 Unattached Ohio           2977  
  3 Johnson, Sara                New World Track,Col       2907  
  4 Radney, Angelise             New World Track,Col       2083  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Johnson, Sara                New World Track,Col      16.82   NWI    617
  2 Hodge, Danielle              Flyers                   19.16   NWI    376
  3 Horn, Morgan                 Unattached Ohio          20.32   NWI    276
  4 Horn, Ivy                    Unattached Ohio          20.59   NWI    255
  5 Radney, Angelise             New World Track,Col      21.13   NWI    215
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Horn, Ivy                    Unattached Ohio          1.54m    5-00.50    666
  2 Hodge, Danielle              Flyers                   1.33m    4-04.25    439
  3 Horn, Morgan                 Unattached Ohio          1.28m    4-02.25    389
  4 Radney, Angelise             New World Track,Col      1.23m    4-00.50    340
  5 Johnson, Sara                New World Track,Col      1.08m    3-06.50    205
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Horn, Ivy                    Unattached Ohio          8.27m   27-01.75    417
  2 Horn, Morgan                 Unattached Ohio          7.58m   24-10.50    372
  3 Hodge, Danielle              Flyers                   6.92m   22-08.50    330
  4 Radney, Angelise             New World Track,Col      6.82m   22-04.50    324
  5 Johnson, Sara                New World Track,Col      5.47m   17-11.50    238
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Horn, Ivy                    Unattached Ohio          26.69   NWI    738
  2 Horn, Morgan                 Unattached Ohio          27.47   NWI    673
  3 Johnson, Sara                New World Track,Col      27.88   NWI    640
  4 Radney, Angelise             New World Track,Col      29.93   NWI    487
  5 Hodge, Danielle              Flyers                   38.84   NWI     52
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Horn, Ivy                    Unattached Ohio          4.66m   NWI  15-03.50    469
  2 Horn, Morgan                 Unattached Ohio          4.60m   NWI  15-01.25    454
  3 Johnson, Sara                New World Track,Col      4.26m   NWI  13-11.75    369
  4 Hodge, Danielle              Flyers                   3.51m   NWI  11-06.25    202
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Sara                New World Track,Col     23.94m      78-06    362
  2 Horn, Ivy                    Unattached Ohio         23.33m      76-06    351
  3 Horn, Morgan                 Unattached Ohio         18.02m      59-01    252
  4 Radney, Angelise             New World Track,Col     17.14m      56-03    236
  5 Hodge, Danielle              Flyers                  13.11m      43-00    162
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horn, Morgan                 Unattached Ohio        2:41.00     561
  2 Radney, Angelise             New World Track,Col    2:48.33     481
  3 Johnson, Sara                New World Track,Col    2:48.81     476
  4 Horn, Ivy                    Unattached Ohio        2:54.01     423
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Stokes, Aaron                Gems-Elite,Dayton,       11.32q  NWI  1 
  2 Riga, William                Michigan Acc,MI, MI      11.60q  NWI  1 
  3 Taylor, Julius               Michigan Acc,MI, MI      11.73q  NWI  2 
  4 Dalton, Michael              Detroit Chee,MI, MI      11.81q  NWI  1 
  5 Dean, Sawyer                 Knight Runners,Love      11.82q  NWI  1 
  6 North, Antonio               All Stars,Cincinnat      11.87q  NWI  2 
  7 Cox, Eriq                    Unattached Ohio,Col      11.90q  NWI  2 
  8 Kemp, Brenden                WW Mtrack,Pataskala      11.92q  NWI  2 
  9 Gattison, Dominique          Warren Striders          12.12   NWI  1 
 10 Meadows, Jacob               Capital City,Beckle      12.35   NWI  2 
 11 Jones, Corey                 United in Flight         12.78   NWI  2 
 12 Lott, Damonte                Westside  T C,Louis      13.45   NWI  1 
 13 Brown, Melquan               Capital City             14.33   NWI  1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Stokes, Aaron                Gems-Elite,Dayton,       11.14   NWI 
  2 Riga, William                Michigan Acc,MI, MI      11.40   NWI 
  3 Taylor, Julius               Michigan Acc,MI, MI      11.43   NWI 
  4 North, Antonio               All Stars,Cincinnat      11.67   NWI 
  5 Dalton, Michael              Detroit Chee,MI, MI      11.72   NWI 
  6 Dean, Sawyer                 Knight Runners,Love      11.76   NWI 
  7 Kemp, Brenden                WW Mtrack,Pataskala      11.76   NWI 
  8 Cox, Eriq                    Unattached Ohio,Col      11.84   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Stokes, Aaron                Gems-Elite,Dayton,       23.05q  NWI  1 
  2 Riga, William                Michigan Acc,MI, MI      23.12q  NWI  3 
  3 Spuller, Jake                Michigan Acc,MI, MI      23.20q  NWI  2 
  4 Taylor, Julius               Michigan Acc,MI, MI      23.44q  NWI  1 
  5 Lecount, Aaron               Unattached Ohio,Gre      23.52q  NWI  2 
  6 Cox, Eriq                    Unattached Ohio,Col      23.77q  NWI  3 
  7 Dalton, Michael              Detroit Chee,MI, MI      24.14q  NWI  2 
  8 North, Antonio               All Stars,Cincinnat      24.15q  NWI  1 
  9 Burrus, Isaiah               Ky Elite,Harrodsbur      24.20   NWI  3 
 10 Eakins, William              Pacesetters,Reynold      24.47   NWI  3 
 11 Parks, William               Wolverines,Dayton,       24.72   NWI  2 
 12 Dixon, Clay                  Unattached-KY,Winch      24.72   NWI  1 
 13 Scott, Keon                  Westside  T C,Louis      24.73   NWI  3 
 14 Meadows, Jacob               Capital City,Beckle      24.85   NWI  1 
 15 Canterbury, Zack             Capital City,Gallio      24.90   NWI  2 
 16 Jones, Corey                 United in Flight         25.58   NWI  1 
 17 Gattison, Dominique          Warren Striders          25.78   NWI  3 
 18 Smith, Damien                United in Flight         27.51   NWI  2 
 19 Lott, Damonte                Westside  T C,Louis      28.71   NWI  1 
 20 Cameron, Aaron               Westside  T C,Louis      29.87   NWI  2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Spuller, Jake                Michigan Acc,MI, MI      22.30   NWI 
  2 Riga, William                Michigan Acc,MI, MI      23.00   NWI 
  3 Stokes, Aaron                Gems-Elite,Dayton,       23.00   NWI 
  4 Cox, Eriq                    Unattached Ohio,Col      23.25   NWI 
  5 Lecount, Aaron               Unattached Ohio,Gre      23.30   NWI 
  6 Taylor, Julius               Michigan Acc,MI, MI      23.44   NWI 
  7 North, Antonio               All Stars,Cincinnat      23.79   NWI 
  8 Dalton, Michael              Detroit Chee,MI, MI      24.01   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Spuller, Jake                Michigan Acc,MI, MI      49.83   1 
  2 Lecount, Aaron               Unattached Ohio,Gre      50.82   3 
  3 Ross, Michael                Ky Elite,Danville,       52.66   3 
  4 Lewis, Kevin                 Detroit Chee,MI, MI      53.17   3 
  5 Cain, Bryan                  Northwest Track,Tro      53.35   3 
  6 Conley, Willie               Pacesetters,Reynold      53.36   2 
  7 Eakins, William              Pacesetters,Reynold      53.81   3 
  8 Burrus, Isaiah               Ky Elite,Harrodsbur      53.81   3 
  9 Conway, Jacaria              Northwest Track,Day      54.11   2 
 10 Dalton, Michael              Detroit Chee,MI, MI      54.20   2 
 11 Scott, Keon                  Westside  T C,Louis      55.52   2 
 12 Canterbury, Zack             Capital City,Gallio      56.61   3 
 13 Stuckey, Damon               All Stars,Cincinnat      59.63   3 
 14 Meadows, Jacob               Capital City,Beckle      59.67   2 
 15 Patterson, William           Capital City,Charle    1:01.96   2 
 16 Shapero, Wolf                Capital City,Charle    1:05.17   1 
 17 Cameron, Aaron               Westside  T C,Louis    1:08.01   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Andrew              Ky Elite               1:58.31  
  2 Sharpley, Dangelo            Toledo Titans,Toled    2:03.42  
  3 Dowis, Justin                WW Mtrack,Pataskala    2:05.41  
  4 Lewis, Kevin                 Detroit Chee,MI, MI    2:06.55  
  5 Conway, Jacaria              Northwest Track,Day    2:20.01  
  6 Patterson, William           Capital City,Charle    2:23.22  
  7 Adkins, Kristofer            Tri-State,Huntingto    2:23.81  
  8 George-Coates, Ira           Road Runners,Dayton    2:25.74  
  9 Berry, Dametrius             Westside  T C,Louis    2:46.35  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Andrew              Ky Elite               4:14.60Q 
  2 Wile, Torin                  Motor City T,MI, MI    4:19.86Q 
  3 Perronie, Dominic            Westside  T C,Louis    4:21.06Q 
  4 Geiger, Zachary              Unattached Ohio,New    4:28.71Q 
  5 Dolan, John                  Motor City T,MI, MI    4:29.72Q 
  6 Beckerson, Alex              Unattached-KY,Harro    4:30.95Q 
  7 Stacy, Taylor                Tri-State,Huntingto    4:41.48Q 
  8 Cook, Jeff                   Flyers,Blanchester,    4:42.62Q 
  9 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,    4:47.94Q 
 10 Manley, Louis                Swift TC,MI, MI        4:58.13Q 
 11 Perry, Joshua                Miami Valley TC,Tip    5:25.33Q 
 12 Berry, Dametrius             Westside  T C,Louis    5:33.89Q 
 13 Harris, Josh                 Tri-State,South Poi    5:46.00  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Stewart, Andrew              Ky Elite               4:14.60  
  2 Wile, Torin                  Motor City T,MI, MI    4:19.86  
  3 Perronie, Dominic            Westside  T C,Louis    4:21.06  
  4 Geiger, Zachary              Unattached Ohio,New    4:28.71  
  5 Dolan, John                  Motor City T,MI, MI    4:29.72  
  6 Beckerson, Alex              Unattached-KY,Harro    4:30.95  
  7 Stacy, Taylor                Tri-State,Huntingto    4:41.48  
  8 Cook, Jeff                   Flyers,Blanchester,    4:42.62  
  9 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,    4:47.94  
 10 Manley, Louis                Swift TC,MI, MI        4:58.13  
 11 Perry, Joshua                Miami Valley TC,Tip    5:25.33  
 12 Berry, Dametrius             Westside  T C,Louis    5:33.89  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Perronie, Dominic            Westside  T C,Louis    9:23.79  
  2 Wile, Torin                  Motor City T,MI, MI    9:24.01  
  3 Geiger, Zachary              Unattached Ohio,New    9:29.72  
  4 Dolan, John                  Motor City T,MI, MI    9:47.94  
  5 Beckerson, Alex              Unattached-KY,Harro    9:50.31  
  6 Reed, Forrest                Tri-State,Wayne, WV    9:57.80  
  7 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,   10:03.76  
  8 Cook, Jeff                   Flyers,Blanchester,   10:10.01  
  9 Manley, Louis                Swift TC,MI, MI       10:17.97  
 10 Roberts, Matt                Flyers,Wilmington,    11:33.15  
 11 Perry, Joshua                Miami Valley TC,Tip   11:44.66  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Geiger, Zachary              Unattached Ohio,New    6:49.39  
  2 Beckerson, Alex              Unattached-KY,Harro    7:05.15  
  3 Stacy, Taylor                Tri-State,Huntingto    7:12.73  
  4 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,    7:47.43  
  5 Roberts, Matt                Flyers,Wilmington,     9:03.12  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brickson, Mitchell           Miami Valley TC,Yel   16:06.53  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cain, Bryan                  Northwest Track,Tro      15.25   NWI 
  2 Wilkin, Joseph               Flying J's,Westervi      16.33   NWI 
  3 Williams, Derrek             Una-Mi,MI, MI            16.37   NWI 
  4 Parks, William               Wolverines,Dayton,       16.48   NWI 
  5 Darst, Anthony               Unattached,Point Pl      18.88   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Derrek             Una-Mi,MI, MI            55.12  
  2 Cain, Bryan                  Northwest Track,Tro      56.60  
  3 Parks, William               Wolverines,Dayton,     1:01.19  
  4 Wilkin, Joseph               Flying J's,Westervi    1:02.16  
  5 Freeman, Alimany             New World Track,Col    1:04.08  
  6 Scott, Keon                  Westside  T C,Louis    1:06.05  
  7 Darst, Anthony               Unattached,Point Pl    1:06.08  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                          4:05.64  
     1) Canterbury, Zack                2) Brown, Melquan                 
     3) Meadows, Jacob                  4) Patterson, William             
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tri-State Athletic Club  'A'                        9:41.10  
     1) Adkins, Kristofer               2) Harris, Josh                   
     3) Reed, Forrest                   4) Stacy, Taylor                  
  2 Wilmington Flyers  'A'                              9:53.97  
     1) Cook, Jeff                      2) Cook, Jeff                     
     3) Mccullough, Caleb               4) Roberts, Matt                  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parrish, Tyler               Unattached-Lake          1.80m    5-10.75 
  2 Gifford, Austin              Unattached Ohio,Col      1.75m    5-08.75 
  3 Smith, Damien                United in Flight         1.60m    5-03.00 
  4 Truss, Antone                Miami Valley TC,Yel      1.55m    5-01.00 
  5 Isaacs, Stewart              All Stars,Cincinnat      1.45m    4-09.00 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blankenship, Jacob           Unattached Ohio,Buc      4.12m   13-06.25 
  2 Masters, Cody                Capital City,Harris      3.97m   13-00.25 
  3 Novotni, Mitchell            WW Mtrack                3.67m   12-00.50 
  4 Siebenhaler, Patrick         Toledo Titans,Toled     J3.67m   12-00.50 
  5 Howden, Alexander            Capital City,Hurric     J3.67m   12-00.50 
  6 Spindler, Derek              Unattached,Lowell,       3.36m   11-00.25 
  7 Schlitt, Danny               Unattached-Lake          2.90m    9-06.25 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bass, Joshuah                Northwest Track,Spr      6.80m   NWI  22-03.75 
  2 Pea, Kenny                   Team Ohio Track,Pic      5.64m   NWI  18-06.00 
  3 Dean, Sawyer                 Knight Runners,Love      5.57m   NWI  18-03.25 
  4 Outley, Antony               Flying J's,Galena,       5.28m   NWI  17-04.00 
  5 Stuckey, Damon               All Stars,Cincinnat      5.25m   NWI  17-02.75 
  6 Darst, Anthony               Unattached,Point Pl      5.16m   NWI  16-11.25 
  6 Isaacs, Stewart              All Stars,Cincinnat      5.16m   NWI  16-11.25 
  8 Smith, Damien                United in Flight         4.52m   NWI  14-10.00 
  9 Lott, Damonte                Westside  T C,Louis      4.08m   NWI  13-04.75 
 10 Berry, Dametrius             Westside  T C,Louis      3.79m   5.7  12-05.25 
 10 Cameron, Aaron               Westside  T C,Louis      3.79m   NWI  12-05.25 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ross, Michael                Ky Elite,Danville,      12.25m   NWI  40-02.25 
  2 Parrish, Tyler               Unattached-Lake         11.57m   NWI  37-11.50 
  3 Truss, Antone                Miami Valley TC,Yel     10.86m   NWI  35-07.75 
  4 Darst, Anthony               Unattached,Point Pl     10.56m   NWI  34-07.75 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tudor, Macklin               Unattached Ohio,Mt.     14.34m   47-00.75 
  2 White, Jordan                Unattached-KY,Owens     13.36m   43-10.00 
  3 Cohon, Reed                  Ky Elite,Louisville     12.70m   41-08.00 
  4 Crosby, Xavier               Capital City,Charle     12.56m   41-02.50 
  5 White, Andrew                Unattached,Hurrican     12.55m   41-02.25 
  6 Daniels, Jalen               Capital City,St Alb     10.61m   34-09.75 
  7 Slattery, Nick               Unattached-Lake         10.46m   34-04.00 
  8 Gibson, Aron                 Unattached Ohio,Mar     10.44m   34-03.00 
  9 Bollinger, Devon             New World Track,Col      9.73m   31-11.25 
 10 Vickers, Travis              Capital City,St Alb      9.51m   31-02.50 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tudor, Macklin               Unattached Ohio,Mt.     44.23m     145-01 
  2 Cohon, Reed                  Ky Elite,Louisville     41.96m     137-08 
  3 White, Andrew                Unattached,Hurrican     37.57m     123-03 
  4 White, Jordan                Unattached-KY,Owens     37.24m     122-02 
  5 Moore, Trevor                Unattached Ohio,Col     34.02m     111-07 
  6 Gibson, Aron                 Unattached Ohio,Mar     33.57m     110-02 
  7 Daniels, Jalen               Capital City,St Alb     30.72m     100-09 
  8 Crosby, Xavier               Capital City,Charle     30.05m      98-07 
  9 Vickers, Travis              Capital City,St Alb     26.09m      85-07 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Crosby, Xavier               Capital City,Charle     38.21m     125-04 
  2 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,      34.64m     113-08 
  3 Bollinger, Devon             New World Track,Col     28.14m      92-04 
  4 Daniels, Jalen               Capital City,St Alb     24.64m      80-10 
  5 Vickers, Travis              Capital City,St Alb     23.73m      77-10 
  6 Slattery, Nick               Unattached-Lake         23.71m      77-09 
  7 Dixon, Clay                  Unattached-KY,Winch     15.13m      49-08 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant, Austin                Una-Mi,MI, MI           43.74m     143-06 
  2 Moore, Trevor                Unattached Ohio,Col     36.69m     120-04 
  3 Tudor, Macklin               Unattached Ohio,Mt.     34.05m     111-08 
  4 Gibson, Aron                 Unattached Ohio,Mar     24.41m      80-01 
  5 Daniels, Jalen               Capital City,St Alb     17.09m      56-01 
  6 Crosby, Xavier               Capital City,Charle     17.04m      55-11 
  7 Vickers, Travis              Capital City,St Alb     15.71m      51-06 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio           5304  
  2 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,       3884  
  3 Charles, Jonathon            Unattached Ohio           3854  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          12.32   NWI    589
  2 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,       12.92   NWI    481
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      13.24   NWI    428
  4 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          13.30   NWI    418
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          5.85m   NWI  19-02.50    554
  2 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,       5.03m   NWI  16-06.00    388
  3 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          4.71m   NWI  15-05.50    328
  4 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      4.67m   NWI  15-04.00    321
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio         10.23m   33-06.75    499
  2 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          9.29m   30-05.75    443
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      8.70m   28-06.50    408
  4 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,       8.59m   28-02.25    401
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          1.74m    5-08.50    577
  2 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      1.59m    5-02.50    457
  3 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,       1.54m    5-00.50    419
  3 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          1.54m    5-00.50    419
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          53.14     676
  2 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      59.87     418
  3 Charles, Jonathon            Unattached Ohio        1:01.41     366
  4 Yoder, Max                   Flyers,Wilmington,     1:59.23  
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          17.34   NWI    589
  2 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          18.57   NWI    471
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      21.49   NWI    241
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio         26.64m      87-05    399
  2 Charles, Jonathon            Unattached Ohio         22.65m      74-04    322
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,     22.62m      74-02    322
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio          3.67m   12-00.50    527
  2 Charles, Jonathon            Unattached Ohio          2.90m    9-06.25    333
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,      2.75m    9-00.25    298
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kincade, Jack                Unattached Ohio         36.68m     120-04    394
  2 Charles, Jonathon            Unattached Ohio         33.46m     109-09    348
  3 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,     31.34m     102-10    318
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mccullough, Caleb            Flyers,Blanchester,    4:41.19     673
  2 Kincade, Jack                Unattached Ohio        5:10.66     500
  3 Charles, Jonathon            Unattached Ohio        5:28.58     406
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bradley, Noelle              Michigan Acc,MI, MI      12.54q  NWI  3 
  2 Kolliesuah, Zena             Pacesetters,Reynold      12.60q  NWI  2 
  3 Castro, Corrie               Michigan Acc,MI, MI      12.77q  NWI  2 
  4 Johnson, Alexandria          Elite Perfor,MI, MI      12.90q  NWI  1 
  5 Wright, Deja                 Michigan Acc,MI, MI      12.91q  NWI  3 
  6 Cahill, Charlotte            Michigan Acc,MI, MI      12.96q  NWI  1 
  7 Cooney, Laurel               Miami Valley TC,Spr      12.98q  NWI  3 
  8 Wilson, Jasmine              United in Flight         13.03q  NWI  3 
  9 Akora, Edna                  Flying J's,Columbus      13.40   NWI  2 
 10 Sullivan, Jasmine            Pacesetters,Reynold      13.40   NWI  1 
 11 Horne, Janaiqua              Ky Elite,Radcliff,       13.49   NWI  2 
 12 Hayes, Jordyn                Michigan Acc,MI, MI      13.57   NWI  2 
 13 Hamilton, Brittany           All Stars,Cincinnat      13.62   NWI  1 
 14 Farley, Tyler                Westside  T C,Louis      13.75   NWI  3 
 15 Clay, Hillary                Westside  T C,Louis      13.93   NWI  1 
 16 Franczec, Eva                Ky Elite,Louisville      14.30   NWI  3 
 17 Davies, Diamond              Westside  T C            14.54   NWI  1 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kolliesuah, Zena             Pacesetters,Reynold      12.27   NWI 
  2 Cahill, Charlotte            Michigan Acc,MI, MI      12.57   NWI 
  3 Bradley, Noelle              Michigan Acc,MI, MI      12.64   NWI 
  4 Johnson, Alexandria          Elite Perfor,MI, MI      12.68   NWI 
  5 Castro, Corrie               Michigan Acc,MI, MI      12.74   NWI 
  6 Wright, Deja                 Michigan Acc,MI, MI      12.99   NWI 
  7 Cooney, Laurel               Miami Valley TC,Spr      13.01   NWI 
  8 Wilson, Jasmine              United in Flight         13.13   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Shiara             Pacesetters,Reynold      25.29q  NWI  3 
  2 Osborne, Aisha               Motor City T,MI, MI      25.53q  NWI  2 
  3 Johnson, Alexandria          Elite Perfor,MI, MI      25.74q  NWI  1 
  4 Cahill, Charlotte            Michigan Acc,MI, MI      25.78q  NWI  3 
  5 Bradley, Noelle              Michigan Acc,MI, MI      25.97q  NWI  3 
  6 Hawk, Chyann                 Michigan Acc,MI, MI      26.18q  NWI  1 
  7 Wright, Deja                 Michigan Acc,MI, MI      26.33q  NWI  2 
  8 Sullivan, Jasmine            Pacesetters,Reynold      26.54q  NWI  1 
  9 Cooney, Laurel               Miami Valley TC,Spr      26.54   NWI  1 
 10 Coleman, Leah                Flying J's,Columbus      27.00   NWI  2 
 11 Ingram, Krystle              Michigan Acc,MI, MI      27.10   NWI  2 
 12 Hamilton, Brittany           All Stars,Cincinnat      28.05   NWI  3 
 13 Jackson, Kamry               Michigan Acc,MI, MI      28.47   NWI  3 
 14 Clay, Hillary                Westside  T C,Louis      28.70   NWI  2 
 15 Franczec, Eva                Ky Elite,Louisville      29.42   NWI  2 
 16 Davies, Diamond              Westside  T C            29.52   NWI  3 
 17 Sullins, Torrie              United in Flight         30.86   NWI  3 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Robinson, Shiara             Pacesetters,Reynold      24.85   NWI 
  2 Osborne, Aisha               Motor City T,MI, MI      25.14   NWI 
  3 Johnson, Alexandria          Elite Perfor,MI, MI      25.22   NWI 
  4 Bradley, Noelle              Michigan Acc,MI, MI      25.57   NWI 
  5 Cahill, Charlotte            Michigan Acc,MI, MI      25.71   NWI 
  6 Hawk, Chyann                 Michigan Acc,MI, MI      26.29   NWI 
  7 Wright, Deja                 Michigan Acc,MI, MI      26.70   NWI 
  8 Sullivan, Jasmine            Pacesetters,Reynold      27.17   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Osborne, Aisha               Motor City T,MI, MI      56.89   2 
  2 Wilson, Janae                Northwest Track,Day      57.93   2 
  3 Tucker, Jerecia              Michigan Acc,MI, MI      58.31   1 
  4 Rutherford, Savannah         Tri-State,Huntingto      58.76   2 
  5 Castro, Corrie               Michigan Acc,MI, MI      58.98   2 
  6 Hoskins, Dominque            Toledo Titans,Toled      59.64   2 
  7 Hawk, Chyann                 Michigan Acc,MI, MI    1:00.73   1 
  8 Ingram, Krystle              Michigan Acc,MI, MI    1:01.01   2 
  9 Coleman, Leah                Flying J's,Columbus    1:01.35   2 
 10 Hearn, Joy                   Westside  T C,Louis    1:01.97   1 
 11 Miller, Kristin              Pacesetters,Reynold    1:02.08   1 
 12 Beroza, Aienna               Detroit Chee,MI, MI    1:02.72   2 
 13 Vitale, Megan                Michigan Acc,MI, MI    1:03.14   1 
 14 Rivers, Deshaela             Westside  T C,Louis    1:06.87   1 
 15 Clay, Hillary                Westside  T C,Louis    1:11.27   1 
 16 Sullins, Torrie              United in Flight       1:15.20   1 
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofton, Dede                 Motor City T,MI, MI    2:17.16  
  2 Wilson, Janae                Northwest Track,Day    2:17.93  
  3 Tucker, Jerecia              Michigan Acc,MI, MI    2:19.93  
  4 Rutherford, Savannah         Tri-State,Huntingto    2:21.24  
  5 Pinkston, Shariece           Motor City T,MI, MI    2:24.13  
  6 Weschler, Megan              Michigan Acc,MI, MI    2:28.35  
  7 Richmond, Sasha              Westside  T C,Louis    2:32.63  
  8 Woodson, Markeisha           Ky Elite               2:37.08  
  9 Miller, Kristin              Pacesetters,Reynold    2:42.26  
 10 Beroza, Aienna               Detroit Chee,MI, MI    2:50.07  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Weschler, Megan              Michigan Acc,MI, MI    5:01.65Q 
  2 Shaver, Erika                Miami Valley TC,Cen    5:10.96Q 
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Weschler, Megan              Michigan Acc,MI, MI    5:01.65  
  2 Shaver, Erika                Miami Valley TC,Cen    5:10.96  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaver, Erika                Miami Valley TC,Cen    7:48.66  
  2 Percy, Alexis                Miami Valley TC,Mai    8:41.67  
  3 Brickson, Reini              Miami Valley TC,Yel    9:42.27  
  4 Sites, Chelsea               Flyers,Wilmington,    10:09.98  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaver, Erika                Miami Valley TC,Cen   16:02.29  
  2 Chin, Allison                Miami Valley TC,Tip   16:30.18  
  3 Brickson, Reini              Miami Valley TC,Yel   17:14.69  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Linton, Christienne          Michigan Acc,MI, MI      14.61q  NWI  2 
  2 Harding, Danheisha           Northwest Track,Spr      14.97q  NWI  2 
  3 Allen, Chiara                Elite Perfor,MI, MI      15.50q  NWI  1 
  4 Zetrene, Nathelie            Westside  T C,Louis      15.72q  NWI  1 
  5 Vesey, Sharonda              Michigan Acc,MI, MI      16.00q  NWI  2 
  6 Basista, Kristen             Unattached-Lake          16.62q  NWI  2 
  7 Mason, Marisol               Unattached Ohio,Mas      16.94q  NWI  2 
  8 Adamcheck, Rebecca           Michigan Acc,MI, MI      17.68q  NWI  1 
  9 Carter, Meilaysia            Gems-Elite,Dayton,       17.98   NWI  1 
 10 Martin, Altemecia            Michigan Acc,MI, MI      19.13   NWI  1 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Allen, Chiara                Elite Perfor,MI, MI      14.84   NWI 
  2 Harding, Danheisha           Northwest Track,Spr      14.86   NWI 
  3 Zetrene, Nathelie            Westside  T C,Louis      15.63   NWI 
  4 Vesey, Sharonda              Michigan Acc,MI, MI      15.71   NWI 
  5 Basista, Kristen             Unattached-Lake          16.61   NWI 
  6 Mason, Marisol               Unattached Ohio,Mas      16.72   NWI 
  7 Adamcheck, Rebecca           Michigan Acc,MI, MI      17.43   NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Chiara                Elite Perfor,MI, MI    1:05.79   2 
  2 Harding, Danheisha           Northwest Track,Spr    1:06.13   2 
  3 Yanik, Magan                 Michigan Acc,MI, MI    1:06.45   1 
  4 Vesey, Sharonda              Michigan Acc,MI, MI    1:06.94   2 
  5 Adamcheck, Rebecca           Michigan Acc,MI, MI    1:07.61   1 
  6 Thompson, Jewelisa           Unattached-Lake        1:08.14   2 
  7 Zetrene, Nathelie            Westside  T C,Louis    1:09.86   1 
  8 Basista, Kristen             Unattached-Lake        1:11.36   2 
  9 Gaston, Dajanae              Unattached Ohio,Bla    1:14.46   2 
 10 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,     1:14.62   1 
 11 Mcgee, Edeltha               Toledo Titans,Toled    1:16.26   2 
 12 Swann, Taylor                All Stars,Cincinnat    1:16.75   1 
 13 Tilford, Kheiston            Westside  T C,Louis    1:19.43   2 
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Michigan Accelerators  'A'                            48.70Q 
     1) Bradley, Noelle                 2) Cahill, Charlotte              
     3) Castro, Corrie                  4) Linton, Christienne            
  2 Pacestters  'A'                                       50.92Q 
     1) Adams, LaQuandra                2) Kolliesuah, Zena               
     3) Miller, Kristin                 4) Robinson, Shiara               
  3 Michigan Accelerators  'B'                            52.68Q 
     1) Donaldson, Ciara                2) Hayes, Jordyn                  
     3) Jackson, Kamry                  4) Martin, Altemecia              
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Michigan Accelerators  'A'                            48.70  
     1) Bradley, Noelle                 2) Cahill, Charlotte              
     3) Castro, Corrie                  4) Wright, Deja                   
  2 Pacestters  'A'                                       50.92  
     1) Robinson, Shiara                2) Sullivan, Jasmine              
     3) Miller, Kristin                 4) Kolliesuah, Zena               
  3 Michigan Accelerators  'B'                            52.68  
     1) Donaldson, Ciara                2) Martin, Altemecia              
     3) Jackson, Kamry                  4) Hayes, Jordyn                  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          3:56.69  
     1) Groce, Melissa                  2) Castro, Corrie                 
     3) Tucker, Jerecia                 4) Yanik, Magan                   
  2 Motor City TC  'A'                                  3:58.09  
     1) Osborne, Aisha                  2) Lofton, Dede                   
     3) Green, Rosalynd                 4) Pinkston, Shariece             
  3 Michigan Accelerators  'B'                          4:00.40  
     1) Ingram, Krystle                 2) Adamcheck, Rebecca             
     3) Hawk, Chyann                    4) Vitale, Megan                  
  4 Westside Track Club  'A'                            4:16.39  
     1) Hearn, Joy                      2) Richmond, Sasha                
     3) Rivers, Deshaela                4) Zetrene, Nathelie              
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Westside Track Club  'A'                           10:39.13  
     1) Hearn, Joy                      2) Rivers, Deshaela               
     3) Richmond, Sasha                 4) Anderson, Elizabeth            
  2 Miami Valley Track Club  'A'                       10:48.49  
     1) Brickson, Reini                 2) Chin, Allison                  
     3) Cromer, Elaina                  4) Fisher, Katie                  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cummings, Sydney             Capital City,Charle      1.60m    5-03.00 
  2 Wardwell, MacKenzie          Capital City,Beaver      1.45m    4-09.00 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       3.05m   10-00.00 
  2 Schiffour, Jaclyn            Capital City             2.75m    9-00.25 
  3 Mullen, Stephanie            Michigan Acc,MI, MI      2.59m    8-06.00 
  4 Gaylor, Adriann              Capital City,Winfie     J2.59m    8-06.00 
  5 Farmer, Madison              Capital City,Charle      2.44m    8-00.00 
  5 Woodson, Markeisha           Ky Elite                 2.44m    8-00.00 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bradley, Noelle              Michigan Acc,MI, MI      5.30m   NWI  17-04.75 
  2 Galasso, Lisa                Elite Perfor,MI, MI      5.12m   NWI  16-09.75 
  3 Cahill, Charlotte            Michigan Acc,MI, MI      5.00m   NWI  16-05.00 
  4 Donaldson, Ciara             Michigan Acc,MI, MI      4.91m   NWI  16-01.50 
  5 Cooney, Laurel               Miami Valley TC,Spr      4.86m   NWI  15-11.50 
  6 Williams, Carson             Northwest Track,Day      4.81m   NWI  15-09.50 
  7 Mason, Marisol               Unattached Ohio,Mas      4.73m   NWI  15-06.25 
  8 Horne, Janaiqua              Ky Elite,Radcliff,       4.52m   NWI  14-10.00 
  9 Gaston, Dajanae              Unattached Ohio,Bla      4.51m   NWI  14-09.75 
 10 Jackson, Kamry               Michigan Acc,MI, MI      4.41m   NWI  14-05.75 
 11 Hamilton, Brittany           All Stars,Cincinnat      4.32m   NWI  14-02.25 
 12 Davies, Diamond              Westside  T C            3.38m   NWI  11-01.25 
 13 Tilford, Kheiston            Westside  T C,Louis      3.33m   NWI  10-11.25 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Richmond, Sasha              Westside  T C,Louis     10.18m   NWI  33-04.75 
  2 Williams, Carson             Northwest Track,Day      9.69m   NWI  31-09.50 
  3 Mason, Marisol               Unattached Ohio,Mas      9.59m   NWI  31-05.75 
  4 Horne, Janaiqua              Ky Elite,Radcliff,       9.20m   NWI  30-02.25 
  5 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       8.77m   NWI  28-09.25 
  6 Hamilton, Brittany           All Stars,Cincinnat      8.76m   NWI  28-09.00 
  7 Tilford, Kheiston            Westside  T C,Louis      8.72m   NWI  28-07.50 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Arnold, Alyssa               Unattached Ohio,Mil     11.41m   37-05.25 
  2 Leppelmeier, Jackie          Unattached Ohio,Mcc     11.30m   37-01.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leppelmeier, Jackie          Unattached Ohio,Mcc     40.21m     131-11 
  2 Flanary, Shana               Una-Mi,MI, MI           36.71m     120-05 
  3 Glidwell, Brooke             Ky Elite,Louisville     27.40m      89-11 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sites, Chelsea               Flyers,Wilmington,      25.22m      82-09 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Flanary, Shana               Una-Mi,MI, MI           43.08m     141-04 
  2 Leppelmeier, Jackie          Unattached Ohio,Mcc     33.38m     109-06 
  3 Ratcliff, Brooke             Unattached Ohio         29.62m      97-02 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stevens, Meighan             Unattached Ohio           3251  
  2 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled       3010  
  3 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,        2977  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       18.21   NWI    467
  2 Stevens, Meighan             Unattached Ohio          18.25   NWI    463
  3 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled      19.45   NWI    349
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stevens, Meighan             Unattached Ohio          1.44m    4-08.75    555
  2 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       1.23m    4-00.50    340
  2 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled      1.23m    4-00.50    340
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled      9.33m   30-07.50    486
  2 Stevens, Meighan             Unattached Ohio          8.35m   27-04.75    422
  3 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       6.73m   22-01.00    318
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled      27.84   NWI    643
  2 Stevens, Meighan             Unattached Ohio          29.34   NWI    529
  3 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       29.42   NWI    523
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled      4.57m   NWI  15-00.00    446
  2 Stevens, Meighan             Unattached Ohio          4.35m   NWI  14-03.25    391
  3 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,       4.31m   NWI  14-01.75    381
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stevens, Meighan             Unattached Ohio         26.79m      87-11    416
  2 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,      21.30m      69-10    313
  3 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled     17.56m      57-07    244
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodge, Hali                  Flyers,Wilmington,     2:34.69     635
  2 Suhrweier, Amanda            Toledo Titans,Toled    2:46.36     502
  3 Stevens, Meighan             Unattached Ohio        2:48.94     475
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Saunders, Jairus             Elite Perfor,MI, MI      10.86q  NWI  2 
  2 Heriot, Blake                Pacesetters,Reynold      10.91q  NWI  2 
  3 Green, Melvin                Motor City T,MI, MI      10.96q  NWI  1 
  4 Bailey, Aaron                Michigan Acc,MI, MI      10.96q  NWI  1 
  5 Melone, Nicholas             Unattached-Lake          11.13q  NWI  2 
  6 Alston, Deshawn              Pacesetters,Reynold      11.18q  NWI  1 
  7 Allen, Dominic               United in Flight         11.19q  NWI  1 
  8 Rich, Stephen                Michigan Acc,MI, MI      11.19q  NWI  1 
  9 Mcbride, Josh                Toledo Titans,Toled      11.21   NWI  2 
 10 Dortch, Bryan                Motor City T,MI, MI      11.22   NWI  1 
 11 Brown, Daniel                Tri-State,Huntingto      11.29   NWI  1 
 12 Swift, Jalani                Motor City T,MI, MI      11.49   NWI  2 
 13 Ingram, Jafius               Detroit Chee,MI, MI      11.64   NWI  2 
 14 Jeter, Raayshawaa            Flying J's,Westervi      11.65   NWI  2 
 15 Fox, Santino                 Westside  T C,Louis      12.52   NWI  1 
 16 Brown, Laron                 Northwest Track,Day      13.32   NWI  2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Heriot, Blake                Pacesetters,Reynold      10.77   NWI 
  2 Saunders, Jairus             Elite Perfor,MI, MI      10.79   NWI 
  3 Bailey, Aaron                Michigan Acc,MI, MI      11.03   NWI 
  4 Melone, Nicholas             Unattached-Lake          11.06   NWI 
  5 Green, Melvin                Motor City T,MI, MI      11.06   NWI 
  6 Allen, Dominic               United in Flight         11.11   NWI 
  7 Alston, Deshawn              Pacesetters,Reynold      11.18   NWI 
  8 Rich, Stephen                Michigan Acc,MI, MI      11.30   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Baisden, Rob                 WW Mtrack,Pataskala      22.23q  NWI  1 
  2 Saunders, Jairus             Elite Perfor,MI, MI      22.31q  NWI  1 
  3 Heriot, Blake                Pacesetters,Reynold      22.48q  NWI  2 
  4 Thompson, Johnte             Michigan Acc,MI, MI      22.51q  NWI  2 
  5 Williams, Dominique          Michigan Acc,MI, MI      22.56q  NWI  2 
  6 Bailey, Aaron                Michigan Acc,MI, MI      22.77q  NWI  2 
  7 Stewart, Marcus              Motor City T,MI, MI      22.79q  NWI  1 
  8 Melone, Nicholas             Unattached-Lake          23.03q  NWI  1 
  9 Rich, Stephen                Michigan Acc,MI, MI      23.27   NWI  1 
 10 James, Sean                  Unattached Ohio,Col      23.28   NWI  2 
 11 Johnson, Jeremy              Elite Perfor,MI, MI      23.40   NWI  2 
 12 Ingram, Jafius               Detroit Chee,MI, MI      23.47   NWI  1 
 13 Brown, Daniel                Tri-State,Huntingto      23.56   NWI  2 
 14 Clark, Kendall               Pacesetters,Reynold      23.62   NWI  1 
 15 Wilcox, Brian                Una-Mi                   23.72   NWI  2 
 16 Jeter, Raayshawaa            Flying J's,Westervi      24.15   NWI  1 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Heriot, Blake                Pacesetters,Reynold      21.07   NWI 
  2 Saunders, Jairus             Elite Perfor,MI, MI      21.90   NWI 
  3 Baisden, Rob                 WW Mtrack,Pataskala      21.90   NWI 
  4 Thompson, Johnte             Michigan Acc,MI, MI      22.26   NWI 
  5 Stewart, Marcus              Motor City T,MI, MI      22.65   NWI 
  6 Bailey, Aaron                Michigan Acc,MI, MI      22.72   NWI 
  7 Williams, Dominique          Michigan Acc,MI, MI      23.05   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Baisden, Rob                 WW Mtrack,Pataskala      48.54   2 
  2 Alston, Deshawn              Pacesetters,Reynold      48.75   2 
  3 Walker, Javon                Northwest Track,Tro      49.50   2 
  4 Bennett, Darryln             Northwest Track,Tro      49.67   2 
  5 Hall, Spencer                Michigan Acc,MI, MI      50.10   2 
  6 Calloway, Dejuan             Swift TC,MI, MI          50.25   2 
  7 Ingram, Jafius               Detroit Chee,MI, MI      51.06   1 
  8 Thompson, Johnte             Michigan Acc,MI, MI      51.29   2 
  9 Tipton, Keith                Toledo Titans,Toled      51.48   2 
 10 Johnson, Jeremy              Elite Perfor,MI, MI      51.59   1 
 11 Gaskell, Zachary             Michigan Acc,MI, MI      51.89   1 
 12 Wilcox, Brian                Una-Mi                   52.54   1 
 13 Brown, Daniel                Tri-State,Huntingto      52.74   1 
 14 Kadusky, Chris               United in Flight         54.78   1 
 15 Jordan, Ryan                 United in Flight         56.33   1 
 16 Brown, Laron                 Northwest Track,Day      59.65   1 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Kris             Motor City T,MI, MI    1:54.77  
  2 Hall, Spencer                Michigan Acc,MI, MI    1:56.88  
  3 Jacklitch, Drew              Toledo Titans,Toled    1:59.46  
  4 Caldwell, Michael            Westside  T C,Louis    2:00.91  
  5 Hassan, Ali                  Flying J's,Columbus    2:01.16  
  6 Bufford, Blake               Motor City T           2:02.73  
  7 Stenson, Deonta              Pacesetters,Reynold    2:03.57  
  8 Rankin, Andrew               WW Mtrack,Pataskala    2:03.72  
  9 Prosek, Austin               WW Mtrack,Pataskala    2:05.78  
 10 Mack, Jamal                  Detroit Chee,MI, MI    2:08.19  
 11 Hatcher, Willie              Motor City T,MI, MI    2:08.81  
 12 Bennett, Darryln             Northwest Track,Tro    2:09.46  
 13 Billops, Alexander           Detroit Chee,MI, MI    2:10.68  
 14 Kadusky, Chris               United in Flight       2:11.71  
 15 Freeman, Joe                 Tri-State,Ona, WV      2:12.68  
 16 Harris, Ryan                 Louis. T.C,Louisvil    2:13.94  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Timothy              Motor City T,MI, MI    4:12.23Q 
  2 Washington, Kris             Motor City T,MI, MI    4:12.85Q 
  3 Jemaine, Haile               Westside  T C,Louis    4:14.72Q 
  4 Hassan, Ali                  Flying J's,Columbus    4:14.94Q 
  5 Lado, Rizik                  Westside  T C,Louis    4:19.14Q 
  6 Hammond, Steve               West Holmes            4:22.03Q 
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harris, Timothy              Motor City T,MI, MI    4:12.23  
  2 Washington, Kris             Motor City T,MI, MI    4:12.85  
  3 Jemaine, Haile               Westside  T C,Louis    4:14.72  
  4 Hassan, Ali                  Flying J's,Columbus    4:14.94  
  5 Lado, Rizik                  Westside  T C,Louis    4:19.14  
  6 Hammond, Steve               West Holmes            4:22.14  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eden, Stacey                 Westside  T C,Simps   15:58.26  
  2 Corcoran, Myles              Miami Valley TC,Wil   16:11.98  
  3 Berry, Darius                Westside  T C,Louis   16:28.62  
  4 Hammond, Steve               West Holmes           16:42.95  
  5 Deng, Abram                  Westside  T C,Louis   16:58.23  
  6 Gunderkline, Jacob           Miami Valley TC,Yel   17:18.09  
  7 Zollars, Jarod               West Holmes           17:24.01  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Andrew                  Unattached Ohio        6:45.04  
  2 Osburn, Kyle                 West Holmes            6:52.46  
  3 Mounts, Ryan                 WW Mtrack              7:03.48  
  4 Zollars, Jarod               West Holmes            7:08.43  
  5 Salkiewicz, Matthew          Unattached-Lake        8:44.75  
 
Event 557  3000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gunderkline, Jacob           Miami Valley TC,Yel   14:59.04  
  2 Randall, John                Miami Valley TC,OH,   15:00.18  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Joseph, Vanier               Michigan Acc,MI, MI      14.61q  NWI  1 
  2 Powell, Renaldo              Michigan Acc,MI, MI      14.64q  NWI  2 
  3 Washington, Herman           New World Track,Col      14.99q  NWI  1 
  4 Mcdaniel, Donte              Gems-Elite,Dayton,       15.01q  NWI  2 
  5 White, Derrick               Michigan Acc,MI, MI      15.06q  NWI  1 
  6 James, Sean                  Unattached Ohio,Col      15.14q  NWI  2 
  7 Holmes, Charles              Elite Perfor,MI, MI      15.17q  NWI  2 
  8 Combs, Jashawn               Northwest Track,Day      15.24q  NWI  1 
  9 Betts, Evan                  Pacesetters,Reynold      15.25   NWI  2 
 10 Jordan, Ryan                 United in Flight         15.88   NWI  2 
 11 Machin, Steven               Michigan Acc,MI, MI      15.89   NWI  1 
 12 Melone, Nicholas             Unattached-Lake          16.16   NWI  1 
 13 Gless, Jason                 Unattached-Lake          17.06   NWI  2 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Powell, Renaldo              Michigan Acc,MI, MI      14.56   NWI 
  2 Joseph, Vanier               Michigan Acc,MI, MI      14.67   NWI 
  3 Washington, Herman           New World Track,Col      14.88   NWI 
  4 Mcdaniel, Donte              Gems-Elite,Dayton,       15.01   NWI 
  5 James, Sean                  Unattached Ohio,Col      15.10   NWI 
  6 White, Derrick               Michigan Acc,MI, MI      15.26   NWI 
  7 Combs, Jashawn               Northwest Track,Day      15.55   NWI 
  8 Holmes, Charles              Elite Perfor,MI, MI      16.87   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Powell, Renaldo              Michigan Acc,MI, MI      54.88   2 
  2 Bagley, Brandon              Ky Elite,Elizabetht      55.43   2 
  3 Harrison, Brandon            WW Mtrack,Pataskala      56.22   2 
  4 Machin, Steven               Michigan Acc,MI, MI      56.30   2 
  5 Betts, Evan                  Pacesetters,Reynold      58.32   2 
  6 White, Derrick               Michigan Acc,MI, MI      58.54   1 
  7 Joseph, Vanier               Michigan Acc,MI, MI      58.91   2 
  8 James, Sean                  Unattached Ohio,Col    1:00.65   1 
  9 Correll, Matt                WW Mtrack,Pataskala    1:03.31   1 
 10 Terry, Keenan                Detroit Chee,MI, MI    1:04.52   2 
 11 James, Kevin                 Team Ohio Track,Pic    1:06.30   1 
 12 Combs, Jashawn               Northwest Track,Day    1:13.30   2 
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Pacestters  'A'                                       41.96Q 
     1) Alston, Deshawn                 2) Betts, Evan                    
     3) Carter, Austin                  4) Clark, Kendall                 
  2 Michigan Accelerators  'A'                            43.07Q 
     1) McGee, Albert                   2) Peruski, Tayler                
     3) Bailey, Aaron                   4) Williams, Dominique            
  3 Toledo Titans  'A'                                    43.10Q 
     1) Fitzgerald, Denzal              2) Mcbride, Josh                  
     3) McGlown, Joe                    4) Pullom, Darius                 
  4 Motor City TC  'A'                                    43.11Q 
     1) Green, Melvin                   2) Jones, Marcell                 
     3) Shephard, Deron                 4) Stewart, Marcus                
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Pacestters  'A'                                       41.96  
     1) Alston, Deshawn                 2) Carter, Austin                 
     3) Heriot, Blake                   4) Higgins, Dontell               
  2 Michigan Accelerators  'A'                            43.07  
     1) Bailey, Aaron                   2) Rich, Stephen                  
     3) Powell, Renaldo                 4) Williams, Dominique            
  3 Toledo Titans  'A'                                    43.10  
     1) Fitzgerald, Denzal              2) Mcbride, Josh                  
     3) McGlown, Joe                    4) Pullom, Darius                 
  4 Motor City TC  'A'                                    43.11  
     1) Green, Melvin                   2) Stewart, Marcus                
     3) Dortch, Bryan                   4) Jones, Marcell                 
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Northwest Track Club  'A'                           3:16.90  
     1) Bennett, Darryln                2) Brown, Laron                   
     3) Williams, Henry                 4) Walker, Javon                  
  2 Pacestters  'A'                                     3:17.41  
     1) Alston, Deshawn                 2) Betts, Evan                    
     3) Carter, Austin                  4) Clark, Kendall                 
  3 Michigan Accelerators  'A'                          3:18.24  
     1) Powell, Renaldo                 2) Peruski, Tayler                
     3) Hall, Spencer                   4) Thompson, Johnte               
  4 Motor City TC  'A'                                  3:22.42  
     1) Hatcher, Willie                 2) Johnson, Jamal                 
     3) Pogue, Chonsey                  4) Stewart, Marcus                
  5 Toledo Titans  'A'                                  3:25.21  
     1) Fitzgerald, Denzal              2) Jacklitch, Drew                
     3) Pullom, Darius                  4) Tipton, Keith                  
  6 Michigan Accelerators  'B'                          3:29.95  
     1) Gaskell, Zachary                2) Williams, Dominique            
     3) White, Derrick                  4) Mason, Curtis                  
  7 Westside Track Club  'A'                            3:37.73  
     1) Berry, Darius                   2) Caldwell, Michael              
     3) Lado, Rizik                     4) Jemaine, Haile                 
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          8:00.20  
     1) Budzyn, John                    2) Gaskell, Zachary               
     3) Hall, Spencer                   4) Peruski, Tayler                
  2 Motor City TC  'A'                                  8:00.67  
     1) Dukes, Ramses                   2) Hatcher, Willie                
     3) Pogue, Chonsey                  4) Washington, Kris               
  3 Westside Track Club  'A'                            8:08.21  
     1) Caldwell, Michael               2) Berry, Darius                  
     3) Jemaine, Haile                  4) Eden, Stacey                   
  4 West Holmes Track Club  'A'                         8:29.71  
     1) Derr, Bryan                     2) Hammond, Steve                 
     3) Osburn, Kyle                    4) Zollars, Jarod                 
  5 Detroit Cheetah TC  'A'                             8:33.97  
     1) Billops, Alexander              2) Mack, Jamal                    
     3) Norman, Corey                   4) Terry, Keenan                  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Humphrey, Xavier             Tri-State,Huntingto      1.95m    6-04.75 
  2 Hartsough, Aaron             Unattached Ohio          1.90m    6-02.75 
  2 Gaskell, Zachary             Michigan Acc,MI, MI      1.90m    6-02.75 
  4 Watts, Ryan                  All Stars,Cincinnat      1.85m    6-00.75 
  5 Claytor, Ray                 All Stars,Cincinnat      1.80m    5-10.75 
  6 Brown, Seth                  WW Mtrack,Pataskala      1.65m    5-05.00 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Martini, Cody                Unattached Ohio,Mid      3.96m   12-11.75 
  2 Roeth, Kyle                  Unattached Ohio,Tro      3.81m   12-06.00 
  3 Crowson, Collin              Buckeye Pole Vau,Du      3.66m   12-00.00 
  4 Goodman, Drew                Capital City,Scott       3.51m   11-06.25 
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Davis, Dorian                Northwest Track,Tro      6.55m   NWI  21-06.00 
  2 Byars, Jason                 Michigan Acc,MI, MI      6.43m   NWI  21-01.25 
  3 Settles, Callen              All Stars,Cincinnat      6.36m   NWI  20-10.50 
  4 Wilkins, Michael             Gems-Elite,Dayton,       6.07m   NWI  19-11.00 
  5 Hamilton, Jerome             All Stars,Cincinnat      6.06m   NWI  19-10.75 
  6 James, Sean                  Unattached Ohio,Col      5.87m   NWI  19-03.25 
  7 Machin, Steven               Michigan Acc,MI, MI      5.72m   NWI  18-09.25 
  8 Parrish, Robert              Unattached-Lake          5.55m   NWI  18-02.50 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bagley, Brandon              Ky Elite,Elizabetht     12.60m   NWI  41-04.25 
  2 Settles, Callen              All Stars,Cincinnat     12.55m   NWI  41-02.25 
  3 Phillips, Cameron            WW Mtrack,Pataskala     11.96m   NWI  39-03.00 
  4 Speicher, Eric               Unattached-Lake         10.97m   NWI  36-00.00 
  5 Fox, Santino                 Westside  T C,Louis     10.62m   NWI  34-10.25 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brode, Dustin                Austintown Commu        17.69m   58-00.50 
  2 Frazier, Cameron             Westside  T C,Owens     16.96m   55-07.75 
  3 Combs, Kyle                  Unattached Ohio,Ger     16.70m   54-09.50 
  4 Miller, Taylor               Unattached Ohio,Wap     14.97m   49-01.50 
  5 Fehrenbacher, Wesley         Unattached-KY,Burke     14.80m   48-06.75 
  6 Britton, Mark                Capital City,Pennsb     14.50m   47-07.00 
  7 Ballenger, Joshua            Unattached Ohio,Fre     14.40m   47-03.00 
  8 Luklan, Richard              Unattached-Lake         13.16m   43-02.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Britton, Mark                Capital City,Pennsb     50.72m     166-05 
  2 Copeland, Aaron              Unattached Ohio,New     49.90m     163-08 
  3 Brode, Dustin                Austintown Commu        49.36m     161-11 
  4 Combs, Kyle                  Unattached Ohio,Ger     49.33m     161-10 
  5 Frazier, Cameron             Westside  T C,Owens     49.27m     161-08 
  6 Ball, Zachery                Gtr Medina T C          47.14m     154-08 
  7 Fehrenbacher, Wesley         Unattached-KY,Burke     46.20m     151-07 
  8 Ballenger, Joshua            Unattached Ohio,Fre     45.92m     150-08 
  9 Miller, Taylor               Unattached Ohio,Wap     41.61m     136-06 
 10 Luklan, Richard              Unattached-Lake         40.55m     133-00 
 11 Hatfield, Jordan             Unattached-KY,South     38.41m     126-00 
 12 Bailey, Justin               Capital City,Bridge     37.07m     121-07 
 13 Bailey, Austin               Miami Valley TC,Yel     33.21m     108-11 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hatfield, Jordan             Unattached-KY,South     50.70m     166-04 
  2 Fehrenbacher, Wesley         Unattached-KY,Burke     47.59m     156-02 
  3 Ballenger, Joshua            Unattached Ohio,Fre     46.96m     154-01 
  4 King, Michael                Unattached-Lake         43.00m     141-01 
  5 Bailey, Austin               Miami Valley TC,Yel     41.44m     135-11 
  6 Lemr, Colin                  Unattached-Lake         34.46m     113-01 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brode, Dustin                Austintown Commu        56.51m     185-05 
  2 Ballenger, Joshua            Unattached Ohio,Fre     48.37m     158-08 
  3 George, Emory                WW Mtrack               46.46m     152-05 
  4 Jackson, Logan               WW Mtrack               43.73m     143-06 
  5 Flanary, Sean                Una-Mi,MI, MI           34.83m     114-03 
  6 Miller, Taylor               Unattached Ohio,Wap     26.70m      87-07 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake           4460  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake          12.58   NWI    541
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake          5.44m   NWI  17-10.25    469
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake         10.16m   33-04.00    495
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake          1.74m    5-08.50    577
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake        1:01.12     376
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake          19.35   NWI    402
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake         26.38m      86-06    394
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake          3.36m   11-00.25    446
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake         32.97m     108-02    341
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Speicher, Eric               Unattached-Lake        5:26.09     419