Join/Renew Now

Results - USATF Region 11 Junior Olympic Track & Field Championships

6/25-27/09 - Nampa, Idaho

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Halle Livingstone         01 Team Idaho               16.08   NWI 
  2 Lily Hayes                01 WY Unattached            20.70   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Halle Livingstone         01 Team Idaho               36.35   NWI 
  2 Lily Hayes                01 WY Unattached            43.76   NWI 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Halle Livingstone         01 Team Idaho             1:21.23  
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Cade Flint                01 Team Idaho               18.26q  NWI 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cade Flint                01 Team Idaho               18.26   NWI 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         23.57   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         42.90   NWI 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Macy Hayes                99 WY Unattached          3:57.31  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McKinly Grelach           99 Team Idaho               2.94m   NWI   9-07.75 
     2.94m(NWI) 2.41m(NWI) 2.57m(NWI) 2.45m(NWI)       
  2 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         2.53m   NWI   8-03.75 
     2.53m(NWI) FOUL      2.37m(NWI) 2.52m(NWI)       
  3 Macy Hayes                99 WY Unattached            2.36m   NWI   7-09.00 
     2.34m(NWI) 2.36m(NWI) 2.29m(NWI) 2.20m(NWI)      
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jayci Fenten              99 SR Unattached            3.35m   11-00.00 
      3.35m  3.00m  3.27m           
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm           172  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         3.52m   11-06.75    117
      2.90m  3.04m  3.52m            
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         0.87m    2-10.25     52
     0.87 0.92 
      XXO  XXX 
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brieanna Haverkamp        00 Wind River Storm         41.67   NWI      3
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Evan Blodgett             99 Team Idaho               16.48   NWI 
  2 Collin Barker             99 WY Unattached            17.52   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mitchell Flint            99 Team Idaho               31.94   NWI 
  2 Reece Shannon             99 WY Unattached            36.18   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell Flint            99 Team Idaho             1:11.45  
  2 Reece Shannon             99 WY Unattached          1:16.72  
  3 Austin Graves             99 SR Unattached          1:25.40  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Natahniel Taylor          00 Team Idaho             3:09.57  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Natahniel Taylor          00 Team Idaho             6:16.04  
  2 Austin Graves             99 SR Unattached          6:17.00  
  3 Austin Anders             99 Team Idaho             6:49.78  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Natahniel Taylor          00 Team Idaho               1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
       XO    O    O  XXX 
  2 Austin Anders             99 Team Idaho              J1.00m    3-03.25 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Reece Shannon             99 WY Unattached            3.78m   NWI  12-05.00 
     3.78m(NWI) 3.58m(NWI) 3.76m(NWI) 3.69m(NWI)       
  2 Evan Blodgett             99 Team Idaho               3.24m   NWI  10-07.75 
     FOUL      3.24m(NWI) 2.99m(NWI) 2.76m(NWI)       
  3 Collin Barker             99 WY Unattached            3.15m   NWI  10-04.00 
     2.62m(NWI) FOUL      FOUL      3.15m(NWI)       
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Austin Anders             99 Team Idaho                  91  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Austin Anders             99 Team Idaho                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Austin Anders             99 Team Idaho               1.02m    3-04.00     91
     0.87 0.92 0.97 1.02 1.07 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin Anders             99 Team Idaho             1:23.62  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emily Carrell             98 Team Idaho               15.52   NWI 
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         15.72   NWI 
  3 Mikayla Elliott           97 Team Idaho               15.82   NWI 
  4 Kaylee Lewis              98 Wind River Storm         16.72   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm         32.87   NWI 
  2 Emily Carrell             98 Team Idaho               34.22   NWI 
  3 Sierra Martinez           98 Wind River Storm         36.59   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm       1:12.17  
  2 Emily Carrell             98 Team Idaho             1:12.19  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Mikayla Elliott           97 Team Idaho               17.48Q  NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Wind River Storm RC  'A'                            1:05.0h  
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         3.87m   NWI  12-08.50 
     3.57m(NWI) FOUL      3.26m(NWI) 3.87m(NWI)       
  2 Kaylee Lewis              98 Wind River Storm         3.60m   NWI  11-09.75 
     3.51m(NWI) 3.45m(NWI) 3.04m(NWI) 3.60m(NWI)       
  3 Mikayla Elliott           97 Team Idaho               3.45m   NWI  11-04.00 
     FOUL      3.25m(NWI) 3.45m(NWI) 2.95m(NWI)      
  4 Sierra Martinez           98 Wind River Storm         3.05m   NWI  10-00.25 
     FOUL      FOUL      FOUL      3.05m(NWI)       
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm          1231  
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm          1068  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm         18.70   NWI    302
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         19.22   NWI    257
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm         6.32m   20-09.00    292
      4.28m  6.32m  6.32m            
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         5.38m   17-08.00    232
      5.38m  5.36m  4.88m            
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm         1.22m    4-00.00    331
     0.87 0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 
        P    P    O    O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         1.12m    3-08.00    239
     0.87 0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 
        P    P    O   XO    O   XO  XXX 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Michaela Kechter          98 Wind River Storm         3.73m   NWI  12-03.00    248
     3.55m(NWI) FOUL      3.73m(NWI)            
 -- Kassandra Kister          97 Wind River Storm          FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kassandra Kister          97 Wind River Storm       3:06.66     306
  2 Michaela Kechter          98 Wind River Storm       3:38.48      92
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alec McCreedy             97 Team Idaho               14.57   NWI 
  2 Zachary Shannon           98 WY Unattached            14.92   NWI 
  3 Garrett Calhoun           98 Team Idaho               15.06   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hayden Livingstone        98 Team Idaho               29.75   NWI 
  2 Zachary Shannon           98 WY Unattached            31.17   NWI 
  3 Conor Frankland           97 WY Unattached            33.82   NWI 
  4 Joel Lynn                 97 Team Idaho               38.11   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayden Livingstone        98 Team Idaho             1:07.47  
  2 Rowan Hawk                98 WY Unattached          1:11.95  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zachary Campbell          97 WY Unattached          3:23.21  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rowan Hawk                98 WY Unattached            16.09   NWI 
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rowan Hawk                98 WY Unattached            1.30m    4-03.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Joel Lynn                 97 Team Idaho               1.15m    3-09.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO    O    O  XXX 
  3 Zachary Campbell          97 WY Unattached            1.10m    3-07.25 
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O  XXO    O  XXX 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Mitchell Peirsol          98 Team Idaho               4.07m   NWI  13-04.25 
     4.07m(NWI) 4.02m(NWI) FOUL      4.01m(NWI)       
  2 Zachary Shannon           98 WY Unattached            4.05m   NWI  13-03.50 
     3.92m(NWI) FOUL      3.90m(NWI) 4.05m(NWI)       
  3 Conor Frankland           97 WY Unattached            3.88m   NWI  12-08.75 
     3.88m(NWI) 3.84m(NWI) 3.64m(NWI) 3.38m(NWI)       
  4 Zachary Campbell          97 WY Unattached            3.86m   NWI  12-08.00 
     3.86m(NWI) 3.81m(NWI) 3.60m(NWI) 3.42m(NWI)       
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Team Idaho               6.44m   21-01.50 
      FOUL  5.47m  6.44m           
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Rocky Mt Flying          13.27   NWI 
  2 Haley Gellner             96 Rocky Mt Flying          13.31   NWI 
  3 Karissa Kister            95 Wind River Storm         13.73   NWI 
  4 Bailee Reed               95 Team Idaho               14.26   NWI 
  5 Karissa Backes            96 WY Unattached            14.43   NWI 
  6 Bridget Otto              95 Wind River Storm         17.62   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Rocky Mt Flying          27.61   NWI 
  2 Haley Gellner             96 Rocky Mt Flying          27.84   NWI 
  3 Karissa Kister            95 Wind River Storm         29.59   NWI 
  4 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         31.54   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kylie Weatherford         95 Team Idaho             1:04.05  
  2 Amber Frankland           95 WY Unattached          1:04.83  
  3 Ruby Somoza               96 SR Unattached          1:07.49  
  4 Bailee Reed               95 Team Idaho             1:10.82  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sara Powell               96 SR Unattached          2:41.17  
  2 Abby Suda                 95 Wind River Storm       2:52.79  
  3 Karissa Backes            96 WY Unattached          2:56.28  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sara Powell               96 SR Unattached          5:29.97  
  2 Amber Frankland           95 WY Unattached          5:35.97  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rachelle Leseberg         95 Wind River Storm         17.45   NWI 
  2 Melissa Rasnussen         96 SR Unattached            18.49   NWI 
  3 Phobe Nielson             95 Team Idaho               19.02   NWI 
  4 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         21.07   NWI 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rachelle Leseberg         95 Wind River Storm         31.61   NWI 
  2 Ruby Somoza               96 SR Unattached            33.82   NWI 
  3 Melissa Rasnussen         96 SR Unattached            34.73   NWI 
  4 Karissa Backes            96 WY Unattached            34.76   NWI 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Wind River Storm RC  'A'                              56.2h  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rachelle Leseberg         95 Wind River Storm         1.45m    4-09.00 
  2 Ruby Somoza               96 SR Unattached            1.40m    4-07.00 
  3 Bridget Otto              95 Wind River Storm         1.00m    3-03.25 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kylie Weatherford         95 Team Idaho               2.90m    9-06.25 
     2.44 2.59 2.75 2.90 3.05 
        O    O    O    O  XXX 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Rocky Mt Flying          5.00m   NWI  16-05.00 
     4.78m(NWI) 4.71m(NWI) 4.89m(NWI) 5.00m(NWI) 4.93m(NWI) 4.89m(NWI)
  2 Phobe Nielson             95 Team Idaho               4.47m   NWI  14-08.00 
     4.26m(NWI) 4.22m(NWI) FOUL      4.33m(NWI) 4.47m(NWI) FOUL     
  3 Melissa Rasnussen         96 SR Unattached            4.20m   NWI  13-09.50 
     3.77m(NWI) 3.87m(NWI) 3.88m(NWI) 3.96m(NWI) 3.97m(NWI) 4.20m(NWI)
  4 Karissa Kister            95 Wind River Storm         4.15m   NWI  13-07.50 
     4.15m(NWI) 4.11m(NWI) 3.88m(NWI) 3.83m(NWI) 3.97m(NWI) 4.03m(NWI)
  5 Karissa Backes            96 WY Unattached            3.89m   NWI  12-09.25 
     3.47m(NWI) 3.80m(NWI) 3.77m(NWI) 3.52m(NWI) 3.89m(NWI) 3.52m(NWI)
  6 Bailee Reed               95 Team Idaho               3.69m   NWI  12-01.25 
     FOUL      3.69m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  7 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         3.64m   NWI  11-11.50 
     3.35m(NWI) 3.02m(NWI) 3.20m(NWI) FOUL      3.39m(NWI) 3.64m(NWI)
  8 Bridget Otto              95 Wind River Storm         3.16m   NWI  10-04.50 
     2.91m(NWI) FOUL      3.10m(NWI) 3.05m(NWI) 3.03m(NWI) 3.16m(NWI)
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Rocky Mt Flying         10.41m   NWI  34-02.00 
     9.93m(NWI) 10.14m(NWI) 9.94m(NWI) 10.23m(NWI) 10.41m(NWI) FOUL     
  2 Phobe Nielson             95 Team Idaho              10.04m   NWI  32-11.25 
     FOUL      FOUL      10.04m(NWI) 9.62m(NWI) FOUL      FOUL     
  3 Melissa Rasnussen         96 SR Unattached            9.19m   NWI  30-02.00 
     8.84m(NWI) 8.80m(NWI) 9.06m(NWI) FOUL      9.19m(NWI) 8.86m(NWI)
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaylee Moretto            95 SR Unattached            8.66m   28-05.00 
      7.23m  7.70m  7.95m  8.66m  7.96m  7.78m
  2 Britni Brother            96 SR Unattached            7.45m   24-05.50 
      5.86m  6.70m  7.00m  6.15m  6.94m  7.45m
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Britni Brother            96 SR Unattached           11.44m      37-06 
      10.39m  FOUL  FOUL  11.44m       
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Britni Brother            96 SR Unattached           13.43m      44-01 
      7.66m  10.16m  11.93m  13.43m  11.37m  10.72m
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm          1314  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         21.35   NWI    200
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         5.39m   17-08.25    233
      3.77m  4.67m  5.39m            
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         1.17m    3-10.00    284
     0.87 0.92 0.97 1.02 1.12 1.17 1.22 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm         3.87m   NWI  12-08.50    279
     3.80m(NWI) 3.87m(NWI) 3.81m(NWI)            
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danielle Haverkamp        96 Wind River Storm       3:05.26     318
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Logan Laird               95 Rocky Mt Flying          12.26   NWI 
  2 Wilmont Collins           96 MT Unattatched           12.35   NWI 
  3 Logan Barker              95 WY Unattached            12.72   NWI 
  4 Kade Ready                96 Team Idaho               12.75   NWI 
  5 Jason Crimmins            96 Team Idaho               12.90   NWI 
  6 Joshua VanBuskirk         96 WY Unattached            14.66   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Logan Laird               95 Rocky Mt Flying          25.20   NWI 
  2 Jason Crimmins            96 Team Idaho               26.51   NWI 
  3 Wilmont Collins           96 MT Unattatched           26.66   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Logan Laird               95 Rocky Mt Flying          53.96  
  2 Logan Barker              95 WY Unattached            57.36  
  3 Kade Ready                96 Team Idaho             1:02.98  
  4 Sterling Baker            95 WY Unattached          1:08.47  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jarred melton             95 Team Idaho             2:57.69  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brennen Keen              95 Team Idaho             4:43.34  
  2 Jarred melton             95 Team Idaho             5:53.44  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brennen Keen              95 Team Idaho            11:55.03  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               14.31   NWI 
  2 Aaron Campbell            95 WY Unattached            16.57   NWI 
  3 Sterling Baker            95 WY Unattached            17.62   NWI 
  4 Tom Donahue               95 Rocky Mt Flying          18.46   NWI 
  5 Dominic Huffield          95 Team Idaho               22.75   NWI 
 -- Noah James                95 MT Unattatched              DQ   NWI  Impeading
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               26.44   NWI 
  2 Aaron Campbell            95 WY Unattached            30.45   NWI 
  3 Sterling Baker            95 WY Unattached            31.40   NWI 
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               1.75m    5-08.75 
  2 Aaron Campbell            95 WY Unattached            1.60m    5-03.00 
  3 Austin Musgrave           95 Team Idaho              J1.60m    5-03.00 
  4 Dominic Huffield          95 Team Idaho               1.40m    4-07.00 
  5 Justis Clow               95 Team High Altitu         1.15m    3-09.25 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ian Duncan                96 WY Unattached            2.59m    8-06.00 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               6.44m   NWI  21-01.50 
     6.44m(NWI) 6.22m(NWI) 6.24m(NWI) PASS      PASS      PASS     
  2 Logan Barker              95 WY Unattached            5.76m   NWI  18-10.75 
     5.36m(NWI) 5.64m(NWI) 5.29m(NWI) 5.76m(NWI) 5.67m(NWI) 5.54m(NWI)
  3 Logan Laird               95 Rocky Mt Flying          5.53m   NWI  18-01.75 
     5.53m(NWI) 5.44m(NWI) 5.40m(NWI) 5.49m(NWI) 5.31m(NWI) 5.45m(NWI)
  4 Joshua VanBuskirk         96 WY Unattached            4.31m   NWI  14-01.75 
     3.74m(NWI) 4.14m(NWI) FOUL      4.30m(NWI) 4.21m(NWI) 4.31m(NWI)
  5 Tom Donahue               95 Rocky Mt Flying          4.12m   NWI  13-06.25 
     3.81m(NWI) 3.69m(NWI) 3.52m(NWI) 4.12m(NWI) FOUL      PASS     
  6 Justis Clow               95 Team High Altitu         4.08m   NWI  13-04.75 
     3.92m(NWI) 4.08m(NWI) 4.07m(NWI) FOUL      PASS      PASS     
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Aaron Campbell            95 WY Unattached           11.22m   NWI  36-09.75 
     11.08m(NWI) 10.96m(NWI) 11.22m(NWI) PASS      PASS      PASS     
  2 Justis Clow               95 Team High Altitu         9.94m   NWI  32-07.50 
     FOUL      FOUL      9.94m(NWI) FOUL      FOUL      9.89m(NWI)
  3 Joshua VanBuskirk         96 WY Unattached            8.87m   NWI  29-01.25 
     8.87m(NWI) 8.81m(NWI) 8.63m(NWI) 8.61m(NWI) 8.81m(NWI) 8.70m(NWI)
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nathan Moore              95 WY Unattached           10.79m   35-05.00 
      10.38m  10.52m  10.77m  10.79m       
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nathan Moore              95 WY Unattached           33.90m     111-03 
      FOUL  26.58m  32.37m  33.90m       
  2 Logan Barker              95 WY Unattached           33.61m     110-03 
      FOUL  30.23m  30.65m  33.61m      
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho                3484  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               14.21   NWI    948
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho              11.28m   37-00.25    563
      FOUL  FOUL  11.28m            
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               1.80m    5-10.75    627
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho               6.59m   NWI  21-07.50    718
     FOUL      6.52m(NWI) 6.59m(NWI)            
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Team Idaho             4:48.51     628
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Team Idaho               12.94   NWI 
  2 Alison Silva              94 Team Idaho               13.48   NWI 
  3 Hope Reid                 94 MT Unattatched           13.85   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Team Idaho               26.38   NWI 
  2 Alison Silva              94 Team Idaho               28.05   NWI 
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hailey Huffield           94 Team Idaho            11:04.92  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hope Reid                 94 MT Unattatched           17.86   NWI 
  2 Hailey Huffield           94 Team Idaho               19.98   NWI 
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hailey Huffield           94 Team Idaho               1.30m    4-03.25 
     1.25 1.30 1.35 
        O  XXO  XXX 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alison Silva              94 Team Idaho               3.20m   10-06.00 
     2.44 2.59 2.75 2.90 3.05 3.20 3.36 
        O    O    O  XXO    O  XXO  XXX 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kolby Kester              94 WY Unattached            11.66   NWI 
  2 Bobby Rios                94 SR Unattached            11.80   NWI 
  3 Matt Walling              93 SR Unattached            12.25   NWI 
  4 Stephen LeDet             93 Team Idaho               12.36   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kolby Kester              94 WY Unattached            24.71   NWI 
  2 Bobby Rios                94 SR Unattached            24.75   NWI 
  3 Stephen LeDet             93 Team Idaho               25.11   NWI 
  4 Matt Walling              93 SR Unattached            25.83   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ike Lynn                  93 Team Idaho             1:10.94  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dante Carter              94 Team Idaho             2:19.71  
  2 Ethan Judd                94 SR Unattached          2:47.77  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dante Carter              94 Team Idaho             4:34.96  
  2 Jake Powell               94 SR Unattached          4:42.35  
  3 Ethan Judd                94 SR Unattached          4:48.82  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jake Powell               94 SR Unattached         12:11.86  
  2 Ethan Judd                94 SR Unattached         12:33.80  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ethan Judd                94 SR Unattached          7:59.72  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kolby Kester              94 WY Unattached            15.50   NWI 
  2 Marcus Barber             93 Team High Altitu         16.87   NWI 
  3 Tyler Harris              94 Team Idaho               16.95   NWI 
  4 Ike Lynn                  93 Team Idaho               17.60   NWI 
  5 Jesse Hawk                94 WY Unattached            19.07   NWI 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marcus Barber             93 Team High Altitu       1:04.62  
  2 Dante Carter              94 Team Idaho             1:05.62  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ryan Carlson              94 SR Unattached            1.80m    5-10.75 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Michael Frey              93 SR Unattached           J1.80m    5-10.75 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Jesse Hawk                94 WY Unattached            1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        P  XXO  XXX 
 -- Tyler Harris              94 Team Idaho                  NH            
     1.50 1.55 
        P  XXX 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matt Sullivan             93 SR Unattached            4.27m   14-00.00 
  2 Woodrow Thomas            93 SR Unattached            3.66m   12-00.00 
  3 Joseph Bolin              94 SR Unattached            3.36m   11-00.25 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Stephen LeDet             93 Team Idaho               5.75m   NWI  18-10.50 
     5.72m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      5.69m(NWI) 5.75m(NWI)
  2 Tyler Harris              94 Team Idaho               5.73m   NWI  18-09.75 
     5.64m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      5.73m(NWI) 5.73m(NWI)
  3 Jacob Inman               94 Team Idaho               5.67m   NWI  18-07.25 
     5.27m(NWI) 5.54m(NWI) 5.44m(NWI) 5.67m(NWI) FOUL      5.52m(NWI)
  4 Jesse Hawk                94 WY Unattached            5.34m   NWI  17-06.25 
     5.24m(NWI) 5.34m(NWI) 5.08m(NWI) 5.03m(NWI) FOUL      4.74m(NWI)
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jacob Inman               94 Team Idaho              12.05m   NWI  39-06.50 
     11.64m(NWI) 11.85m(NWI) 11.88m(NWI) 11.66m(NWI) 11.82m(NWI) 12.05m(NWI)
  2 Tyler Baldwin             94 Team Idaho              11.92m   NWI  39-01.25 
     11.50m(NWI) 11.56m(NWI) 11.60m(NWI) 11.57m(NWI) 11.70m(NWI) 11.92m(NWI)
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darby Maier               94 Western Montana         11.16m   36-07.50 
      10.42m  FOUL  11.16m  FOUL       
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darby Maier               94 Western Montana         37.55m     123-02 
      36.22m  36.02m  37.55m  FOUL      
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darby Maier               94 Western Montana         40.44m     132-08 
      40.44m  37.19m  37.65m  38.08m  36.09m  36.39m
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darby Maier               94 Western Montana         28.45m      93-04 
      FOUL  FOUL  28.45m  FOUL        
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached             2764  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            13.75   NWI    348
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            4.47m   NWI  14-08.00    285
     FOUL      4.26m(NWI) 4.47m(NWI)            
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            6.23m   20-05.25    262
      6.23m  5.86m  6.19m            
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            1.50m    4-11.00    389
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached          1:08.14     179
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            21.24   NWI    258
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached           17.29m      56-09    222
      17.29m  FOUL  FOUL            
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached            2.31m    7-07.00    201
     2.16 2.31 2.46 
        O  XXO  XXX 
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached           28.81m      94-06    282
      28.81m  27.67m  23.52m            
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Micah Spatz               94 SR Unattached          5:42.85     338
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ashley Jensen             92 Team Idaho               27.10   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashley Jensen             92 Team Idaho             1:00.48  
  2 Brittney Karl             91 SR Unattached          1:00.78  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hilary Harrison           90 Rocky Mt Flying          17.35   NWI 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hilary Harrison           90 Rocky Mt Flying        1:11.41  
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Theresa Waybright         90 Team Idaho               3.36m   11-00.25 
     2.44 2.59 2.75 2.90 3.05 3.20 3.36 3.51 
        P    P    P    P    P    P    O  XXX 
 
Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Samantha Nielson          91 Team Idaho               5.24m   NWI  17-02.25 
     5.08m(NWI) 5.04m(NWI) 5.08m(NWI) 5.24m(NWI) 5.16m(NWI)   
  2 Taylor Hagood             92 Team Idaho               5.10m   NWI  16-08.75 
     FOUL      FOUL      5.10m(NWI) FOUL      FOUL        
 
Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Taylor Hagood             92 Team Idaho              10.55m   NWI  34-07.50 
     FOUL      10.51m(NWI) 10.55m(NWI) FOUL      10.37m(NWI) 10.38m(NWI)
 -- Samantha Nielson          91 Team Idaho                FOUL                 
     FOUL      FOUL      PASS      FOUL      FOUL      PASS     
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached             3647  
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached             3453  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached            17.90   NWI    499
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached            17.95   NWI    494
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached            1.45m    4-09.00    566
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached            1.40m    4-07.00    512
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached            8.13m   26-08.25    408
      7.81m  7.54m  8.13m            
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached            7.90m   25-11.00    393
      7.90m  FOUL  FOUL            
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached            26.98   NWI    713
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached            27.05   NWI    708
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached            4.78m   NWI  15-08.25    500
     4.25m(NWI) 4.78m(NWI) FOUL                 
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached            4.45m   NWI  14-07.25    416
     4.30m(NWI) 4.45m(NWI) 4.10m(NWI)            
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached           18.72m      61-05    265
      18.72m  17.19m  18.00m            
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached           17.91m      58-09    250
      17.21m  17.82m  17.91m            
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brittney Karl             91 SR Unattached          2:29.72     696
  2 Chari Hawkins             91 SR Unattached          2:31.01     680
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Landon Watts              92 Team Idaho               11.08   NWI 
  2 Eric Lopez                92 Team Idaho               11.52   NWI 
  3 Greyson Kilgore           92 Team Idaho               11.92   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Landon Watts              92 Team Idaho               22.48   NWI 
  2 Greyson Kilgore           92 Team Idaho               23.84   NWI 
  3 Eric Lopez                92 Team Idaho               24.42   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Greyson Kilgore           92 Team Idaho               52.55  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James Paris               92 Team High Altitu       4:27.24  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chase Caulkins            92 Team High Altitu       7:02.00  
  2 James Paris               92 Team High Altitu       7:27.11  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexander Boully          92 Team Idaho               14.79   NWI 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexander Boully          92 Team Idaho               57.59  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jason Turnblom            91 Team Idaho               2.00m    6-06.75 
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Austin Emry               90 Team Idaho               1.95m    6-04.75 
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O    O   XO  XXX 
  3 Alan Turnblom             91 Team Idaho              J1.95m    6-04.75 
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Quinn hugentobler         91 Team Idaho               4.27m   14-00.00 
  2 Jesse Duncan              92 WY Unattached            4.12m   13-06.25 
  3 Dale McLaughlin           90 Team High Altitu         3.97m   13-00.25 
 -- Steven Schafer            90 Team Idaho                  NH            
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Austin Emry               90 Team Idaho               6.51m   NWI  21-04.25 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Austin Landis             91 MT Unattatched          50.83m     166-09 
      50.44m  FOUL  50.83m  FOUL  FOUL  47.69m
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached             4984  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            12.15   NWI    622
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            5.92m   NWI  19-05.25    569
     5.92m(NWI) 5.73m(NWI) 5.88m(NWI)            
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            9.57m   31-04.75    460
      9.57m  9.50m  FOUL            
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            1.75m    5-08.75    585
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            55.57     576
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            17.41   NWI    582
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached           23.70m      77-09    342
      FOUL  23.70m  23.63m            
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached            2.76m    9-00.50    300
     2.16 2.31 2.46 2.61 2.76 2.91 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached           26.96m      88-05    257
      26.96m  23.84m  23.55m            
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson Walker            92 SR Unattached          4:38.31     691
 
 
 
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx